“L’oreal değerli çiçekler tonik” için 21 yorum

 1. Devasa şişede hoş kokulu toniktir kendileri. Şimdi benim cildim yağlı bi cilt ve çoğu tonik yüzü temizleyip sürdükten sonra bende parlamaya neden oluyor. Bu da malesef öyle oldu. Cildimi ilk başta aşırı gerip kesin yağlanmayacak hissi verse de kesinlikle yağlandırdı. Vaatlerine gelirsek ciltteki tüm pürüz ve kiri temizler denmiş. Benim için siyah noktaları gidermesi çok iyi bi iş olurdu onu da yapmadı ne yazık ki

 2. Normal ve karma ciltler için olan toniği kullanıyorum. Hem uygun fiyatlı hem kaliteli bir ürün arıyorsanız asla şaşmayın derim. Kocaman şişesi var. Bugüne kadar yüzlerce lira verdiğim tonikler yanından bile geçemez. Tekrar tekrar tekrar alacağım. 

 3. yaklaşık 1 aydır kullandığım ve çok sevdiğim tonik. prettywitch çok sevdiğini söyleyince almıştım ve açıkçası bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. kocaman bir şişesi var kolay kolay bitmez ve fiyatı çok uygun. indirimde 12 13 liraya düşüyor. bendeki kuru ciltler için olanı. yapısı alıştığımız su gibi toniklerden değil de daha jelimsi kıvamda. ne su gibi ne de tam jel gibi diyebilirim. kokusu çokk güzel. mis gibi hafif bir çiçek kokusu. ben sabah akşam kullanıyorum. sabah suyla yüzümü yıkadıktan sonra akşam da tamamen makyajımı falan akıtıyorum en son bunu sürüyorum. her seferinde pamukla değil bazen avcuma döküp tampon hareketlerle yüzüme yediriyorum.cildi rahatlatma etkisini yerine getiriyor. özellikle peeling gibi daha sert işlemler sonrasında kullanınca yatıştırma etkisini çok daha iyi hissediyorum. sanki biraz da cildi aydınlatma etkisi var ama üstünde böyle bir vaad yazmıyor belki farklı ürünlerin etkisiyle de böyle hissediyor olabilirim de aydınlatıyor bence. kısacası fiyat performans açısından bayaa başarılı bir ürün.

 4. İlk olarak benim loreal cilt bakımı olarak aldığım tek seri bu değerli çiçeklerdi. Temizleme jelini yorumladım zaten. Toniğine gelecek olursam¸ yapısı su kıvamda değil biraz daha koyu. Berrak değil tabiri caizse rakı renginde tonik. Ambalaj konusunda sıkıntı çekmedim. Kullanımı kolaydı. Kuru ciltler için olanını kulkandım. Kuru ve hassas olmama rağmen güzel etki bıraktı. Hoş görünen bir sonuç aldım. Ama arkasını okuyunca bütün bu anlattıklarım solda sıfır. Çünkü açıklamaya bakınca ”göz çevresi hariç tüm yüze uygulayınız”diyor. Yıkama jelinde de aynı durum geçerliydi. Ki birçok kişi göz çevresine okumadan kullandı. Olaya gelecek olursak Bu demek oluyor ki tonik içeriğinde çok da temiz şeyler yok. Göz çevreme sürmediğim toniği¸ dudak çevreme de kullanamam¸ Sivilce çıkmış yerlere de kullananam¸ kılcal damarlı bölgelere de…İçeriğine bakınca 3. Sırada alkol denat gülümsüyor sizlere. Yani içeriğinde su ve gliserinden sonra en çok kullanılmış madde alkol denat. Bu çok büyük bir oran. Özetle…Bu etkiyle ve bu kötü içerikle ancak yoklukta gider.

 5. Karma ciltler için olanını kullanıyorum. Fiyat-performans açısından çok iyi olduğunu düşünüyorum. Baya uzun süre idare ediyor. Alkolle karışık çiçek kokuyor. Bende sivilce¸ alerji vs. yapmadı.

 6. bende deri altında kocaman ve acı veren iki adet sivilceye sebep olan ürün. oysa kullandığımda pamuğa çıkan kir miktarı ile ne kadar da sevinmiştim. kuru veya hassas cilde sahip olmamama rağmen cildimi yaktı ayrıca. bir daha kullanacağımı sanmıyorum.

 7. Yoğun alkol ve parfüm kokusundan cildime kolonya sürüyormuşum hissi veren tonik. Ama şöyle de bir şey var¸ yoğun alkolden dolayı sanırım cildimi dezenfekte ediyor resmen. Hiçbir kir vs kalmıyor. Gözeneklerimi de küçülttü sanki. Bendeki kuru ve hassas ciltler için olanı ama kullandıktan sonra cildim kıpkırmızı oluyor ki aşırı hassas bir cildim yok bunu gerçekten hassas ciltliler nasıl kullansın. Kullanırken cildime sürmemem gereken bir şey sürüyormuşum hissi veriyor¸ cosdna’dan içeriğini kontrol edeceğim ama cesaret edemiyorum :/ sonuç olarak elimde neden aldığımı bilmediğim cildimi tahriş eden ama siyah noktalarımı azaltan bir tonik var ve ne yapıcam bununla bilmiyorum

 8. kokusu çiçekli kalem parfümler gibi kokuyor¸ şahsım için hoş değil belki siz beğenebilirsiniz. verdiği hissiyat çok güzel¸ yapısı şu gibi değil¸ çok daha yoğun¸ en azından bir tonik için. ışıl ışıl¸ yumuşak¸ hafif nemli bir his uyandırıyor bende ve ek olarak siyah noktalarımı hafiflettiğini hissediyorum.

 9. Normal ve karma ciltler için olanını 10 gündür kullanıyorum.Fakat yanaklarımı kuruttu¸pullanma yaşıyorum.Son bir kaç gündür yanaklarıma tampon şeklinde T bölgeme ise temizleme yöntemi şeklinde uyguluyorum sanki biraz daha iyi gibi.Garnier tonik faciası gibi değil.Fakat keşke yanaklarımı da kurutmasaydı.Garnier kadar yoğun alkol kokusu yok.Onun kadar cildimi yakmadı¸aslında cildimi hiç yakmadı.Gözenek küçültür mü bilemiyorum¸henüz bunu anlayacak kadar uzun kullanmadım.400 ml boyunda baya bereketli bir ürün.

 10. çok yerde gördüğüm bir L’Oréal ürünü olduğundan denemek için alıp pişman olduğum toniktir. temizlemesine lafım yok lakin cildimde başka hiçbir gelişme sağlamadı ayrıca sürdükten sonra kalan histen rahatsızım¸ siyah noktalarıma iyi geldiğini düşünmüyorum. alerjim olduğu için kokusu da çok hapşırmama sebep oluyor 🙁 içeriğini de göz önünde bulundurunca¸ çok memnun kaldığım bir ürün olmadı.

 11. kuru ve hassas cilt tipi için üretilmiş olanını kullanıyorum. evet kuru ve hassas cilt tipi için olan bir üründe¸ alkol olmamalı. bende yakıcı bir etkisi olmadı. yüzümü durulaştırdı. kokusu da oldukça hoş. gece temiz cildime¸ pamuğa biraz dökerek uyguluyorum. hiç makyaj yapmadığım bir günde¸ köpük/jel kullanmadan da direkt bu ürünü kullandığımda¸ maruz kaldığım kiri dahi oldukça başarılı temizleyen bi ürün. zira alkol. yazın nem dengesi hemen hemen yerinde olan fakat¸ kışın oldukça kuruyan cildime asla iyi gelmeyeceğini bildiğim için¸ bu sonbaharda yollarımızı ayıracağız kendisi ile. benim siyah nokta oluşumumu azaltmaya herhangi bir yardımı dokunmadı. bununla birlikte sivilce de yapmadı. ana etken maddelerden biri alkol olduğu için¸ uzun süreli kullanımlarda tavsiye etmiyorum. 400 ml. bitmiyor kızlar¸ f/p olarak yine de başarılı.

 12. kuru ciltler için olan versiyonunu birkaç aydır kullandığım ürün. içinde alkol bulunduruyor ve hassas ciltler için olmadığını söyleyebilirim. yüzünüzü çok rahat yakabilecek bir tonik çünkü. bunu dışında yüzü gerçekten güzel temizliyor. makyajımı temizleme suyuyla çıkardıktan sonra toniği sürdüğümde yine kalıntı çıktığını görüyorum. göz makyajı temizleme konusunda da çift fazlı ürünlere taş çıkaracak kadar iyi ama feci yakıyor göz çevrenize sakın yaklaştırmayın ben bir kez yaptım o hatayı tahriş olmadı ama feci yandı.

 13. Hangi gafletle aldığımı bilmediğim bir ürün. Loreal ürünleriyle asla barışamadığım halde asla ders almıyorum sanırım. Denildiği gibi yüzü çok fazla yakıyor¸ çok fazla parfümlü ve alkol parfüm karışımı o koku başımı ağrıtıyor. Makyaj kalıntılarını iyi temizlediği doğru ama düzenli kullanılabilecek bir ürün olmadı benim için. Kaldı ki düzenli kullansam ciddi iritasyona sebep olabilirdi çünkü hassas ciltler için olmasına rağmen cildi kızartıyor ve yoruyor. Bir iki kez deneyip kenara atmak zorunda kaldım.

 14. Uzun süredir elimde olan bir türlü bitiremediğim nedense bir türlü ısınamadığım tonik. Kuru ve hassas ciltler için olanı var elimde. Ancak hassas ciltler için olanında bile alkol olması bir daha almamam icin bir bahane. Yanaklarda kuru¸ t bölgesinde yağlı bir yapıya sahip cildimde herhangi irritasyona neden olmadı. Ama burnumdaki ve yanağımdaki gozeneklerde herhangi bir sikilasma gozlemlemedim.

 15. yağlı cildime iyi gelen bir tonik. Kokusu çok güzel. Alkollü olduğu için hassas ciltleri rahatsız edebilir. Bende herhangi bir tahrişe neden olmadı. Makyajımı temizledikten sonra kullanıyorum. Makyaj sonrası kalıntıları da güzelce temizliyor. Tavsiye ederim.

 16. Gözüme temas etmemesine rağmen gözümde sulanma yaptı her kullandığımda. Onun dışında kokusu ve etkisi güzel bir ürün. Ben hassas ve kuru ciltler için olanını kullanıyorum. Yüzümde yanma kızarma yapmadı. Sadece sol gözüm sulanıyor. Bide gözenekleri kapattığı pek söylenemez anında bir etki olarak.

 17. FiYat performans olarak başarılı bulduğum¸ akşamları yüzüme uyguladığım tonik. Yüzümde herhangi bir alerjik reaksiyona ya da sivilcrlenmeye neden olmadı. Kokusunu beğenmekle birlikte biraz fazla yoğun bulduğumu da dile getirmek isterim.

 18. çok parfüm parfüm koktuğu için kullanamıyorum ben nedense yararından çok zararı olacak gibi geliyor 6 aylık raoccutane tedavisinden sonra daha hassasım sanırım

 19. yağlı cildimde performansını başarılı bulduğum güzel kokulu tonik. cildimi güzel temizliyor ve kurutmuyor. bende herhangi bir tahrişe¸ sivilceye sebep olmadı. kokusu beni rahatsız etmedi¸ hatta epey hoşuma gitti. fakat koku hassasiyeti olanları rahatsız edebilir çünkü kokusu oldukça yoğun.

 20. Aşırı alkollü ve cildimi¸ gözlerimi yakan tonik. Genelde memnun kalmasamda para verdiğim ürünleri bitirmeye çalışırım ama bunu lavaboya döktüm.

Siz ne düşünüyorsunuz?