“Lolita lempicka lolita parfüm” için 21 yorum

 1. Tatlı¸keskin bir koku.içindeki anason notası parfüme farklı bir hava veriyor.ışıltı katıyor bence.birisi sürüp yanınızdan geçmişse havaya karışan o koku ışıltılı ve dikkat çekici geliyor bana.seviyorum kokusunu.bir dönem çok sık kullanırdım.çevremdekiler beğenirdi .hatta bir defa bir kız koşarak peşimden geldi¸parfümümü sordu.bu kokuyu bazı kişilerde duyuyorum ama bir türlü soramamıştım ¸hemen alıcam kendime dedi.işte böyle dikkat çekici ve hoş bir parfüm.

 2. tatlı ve ağır kokulardan nefret eden biri olarak hayran olduğum koku. üst notası ne kadar iğrençse alt notası o kadar harikadır çünkü o iç yakan şekerini ve burun sızlatan yoğunluğunu alt notada kaybeder.

 3. Tene göre değişim gösteren parfüm bazıları sıktığında kokusundan durulmaz duruma gelinirken bazıları sıktığında müthiş etkisi oluyor. Fresh kokuların asla durmadığı bir tene sahip olarak herkesin öve öve bitiremediği parfümler bende hep hayal kırıklığına sebep oldu bunca zaman. Ağır baharatlı kokular daha kullanışlı oluyor benim için. 7 sene boyunca kullandım kullandığım süre boyunca da defalarca yolda durdurulup parfünüz ne sorusuyla karşılaştım. Çokça severim kendisini.

 4. kaç şişe bitirdim bilmiyorum. Kalıcığı top noktada. bir de duş jeliyle kullanırsanız bütün gün mis kokuyorsunuz.

 5. dönüp dolaşıp geri aldığım¸ vazgeçemediğim parfüm. çok eskiden ilk genç kızlığa adım atmamı¸ ilk sevgilimi hatırlatır bana. o günleri günlük tutup yazmış olsaydım bu parfümden daha iyi anlatamazdı bana. o derece.

 6. Keskin ve bir o kadar da güzel olan favori kokularımdan biridir kendisi. Ambalajını övmeme gerek yok sanırsam ki. Şişenin dibini görmek üzereyim¸ yaklaşık 3 aydır kullanıyorum 50’liğini.

 7. Şişesi aşkına 30 ml olanından edindim…Kokusu bana göre değil açıkçası.. ama bittiği halde çöple buluşturmadığım tek parfüm o dur… Çünkü şişesi çok hoşuma gidiyor…

 8. 10 senedir kullandığım tek parfüm. original olanını kullanıyorum. diğerlerinin kokusuna tahammülüm yok çünkü. ama bunun kokusuna bayılıyorum. acayip kalıcı. beyaz tenlilere yakıştırıyorum. piyasaya artık uğramıyormuş.1 ay önce gittim cadde boynerdeki son kalan 3 şişeyi de aldım. çalışan bir daha gelmez¸ zor bulursunuz dedi. o an yaşadığım dehşeti anlatamam. hala düşündükçe ellerim titriyor ama açılmamış kutularıma baktıkça yüzüm gülüyor.

 9. ten seçiyor bu parfüm efendimbu koku beni çağırmıştı resmen iki yıl boyunca¸parfüm denediğim çoğu zaman bunu koklamadan geçmezdim ama şüpheliydim desonra birgün aldım ve güzel olduingilizce bilen arkadaşlar için katie puckrick  şurda güzel anlatmış

 10. iki sene öncesine kadar bayılarak kullandığım¸ biraz ağır ama çok kalıcı ve hoş parfüm. şişesi o kadar zarif ki hala kıyıp atamadım. fakat artık kafam çekmemeye başladı kokusunu¸ daha pudralı ve hafif kokular kullanıyorum. pudralı demişken¸ fragrantica.com’ da bu parfümün pudralı olduğu da iddia ediliyor. nesi pudralı çözemedim¸ bildiğin buram buram vanilya kokuyor.bu arada günlerden bir gün bir arkadaşta kokusunu duyar gibi oldum¸ sordum lolita lempicka mı diye¸ değilmiş. guerlain’miş ama hangisi olduğunu sormak da aklıma gelmedi. fakat bu kadar benzer iki koku birbirine. tıpatıp aynıydı. internetten araştırdım la petite robe noire olabilir. lolita’yı bulamayan cicişlerin bir bakmasını öneririm.

 11. yıllar yılı değişmeyen iki parfümümden ilki.yakışmayan tende mide bulandırıcı kokar. herkesin kullanamayacağı karakteristik kokulardan lolita. imza parfümümdür.

 12. lolita lempicka’nın çoğu parfümünün üretimini durdurması politikasından umarım nasibini almamıştır dediğim parfüm. anason notasından hoşlanmadığım için kokusundan hoşlanmıyorum ama o şişesi mmmmmm bayılıyorum 🙂 kullanan ve seven arkadaşlar stoklamaya başlasınlar yakında türkiyede’de pek bulunmayabilir bu parfüm.

 13. Mükemmel bir kış parfümü. Yakışana çok yakışır çok tatlı kokar bana daha çok vanilya karamel çikolata üçlüsünü hatırlatır. Ama maalesef herkes gelemez bu ağırlığa. Annem sen parfüm sıkıp gittikten sonra evı havalandiriyorum diyordu mesela :DBi de bunun erkekler için olanı da var daha önce bu kadar güzel kokan bir parfum görmedim ben

 14. Yıllarca alabilmek için yanıp tutuştuğum parfüm. Sınıf arkadaşım her sabah sıkıp gelirdi onu koklamaktan bi hal olurdum sonra kendime zorla hediye aldırttım. Kendime o kadar yakıştırmadım ama yinede çok çok severek kullandım. Odamda durup dururken kalkıp kokladığım parfüm. Bence dozunda sıkıldığında gayet fresh bi koku. Bu parfümü kullanmanın püf noktası ise çok çok az sıkmak bence. O zaman daha fresh daha çekici kokuyor.

 15. şekerli parfüm sevenler için harika bir parfüm. ağır diyenler olmuş ilk sıkıldığında belki biraz ama sonrasında iç gıdıklayıcı çok hoş bir kokusu kalıyor.

 16. lise parfümümdü. hala bittikçe alırım ama artık neredeyse hiç elim gitmiyor. bi kere çok ağır¸ baş ağrısı yapmaya müsait. ikincisi o anason kokusu bana rakıyı hatırlatıyor ve nefret ederim. her zaman şekerli-tatlı¸ vanilya- meyve türevi kokuları sevmişimdir ama artık daha temiz¸ yeşil- sucul bi havası olmayan ama ferah¸ minimalist kokuları seviyorum¸ galiba büyümüşüm.

 17. Garip bir şekilde başta gelen o keskin anason kokusunu sevdiğim ve sonradan yerini yanık şeker kokusu alınca başımı ağrıtan parfüm. Zamanında sadece şişesine vurulup almıştım. Ayrıca kremi ayrı bir güzel kokuyor.

 18. hediye edilmişti¸ başta ağır gelmişti fakat severek kullandım. kullanırken bir çok kez iltifat aldığım da oldu. kesinlikle kalıcı sık kullandığım dönem yastığıma bile sinmişti kokusu. anason notası benim oldukça hoşuma gidiyor¸ bayıklığını kırıyor bence.tenime uyduğunu düşünüyorum (alakası var mı bilmem ama esmerim). duyulabilirliği bende orta derece¸ geçtiğim yerde koku bırakmıyorum ama yakınımdayken farkediliyor.fakat yaz aylarında kullanamıyorum inanılmaz ağırlaşıyor.

 19. 17 yaşımın parfümüdür genç bir koku adı üstünde lolita 🙂 çok severek kullanmıştım o dönem¸ şekerli ve yoğun bir kokudur kendisi

Siz ne düşünüyorsunuz?