“Listerine” için 112 yorum

 1. trendyolaff
 2. Benim de fazla yakmasından şikayetçi olduğum ağız gargarası. Hele bir de harita dilliyseniz tam bir eziyet. Lakin bundan başka bir ürün kullanırsam da temizlik hissi yaşamıyorum. Yalnız 6 etkili olan yakmayı geçti¸ yanak ve dudak içlerimde soyulmaya neden oldu. O yüzden klasik maviş cool mint ile yola devam.

 3. yaklaşık dört sene önce yirmilik dişlerimi çektikten sonra doktorumun kullanmamı önerdiği ağız çalkalama suyu. yirmilik dişlerini çektirenler bilir o küçücük gibi görünen diş çekilince azı dişi gibi kocaman bir diş olarak çıkar. haliyle diş etinde büyük bir boşluk oluşur. kapanana kadar boşluk enfeksiyon kapabilir bu nedenle de listerine kullanmamı önermişti doktor. bu anlamda işe yaradı enfeksiyon kapmadı diş etim ve kapandı. onun dışında başka çeşitlerini denedim ama dişleri beyazlatma gibi bir etkisini göremedim henüz.

 4. çok önceden koyu yeşil gibi olanını kullanırdım.ama uzun süredir oral b’nin alkolsüz olanını kullanıyorum.geçen gün listerine white aldım¸ bu kadar övüldü bakalım bi etkisi var mı diye. yalnız napmışlar ya içinde %80 alkol var herhalde. kapağı açtığım an bana bi vodka kokusu geldi ajhdja iğrenç bi tadı var white olanının. bari beyazlatsın da bi işe yarasın. 3 gün oldu hala alışamadım o tat ve kokuya.

 5. ilk defa bugün aldım ve az önce deneme fırsatım oldu. benimkisi zero olanlardan mavisi. dişlerimi güzelce fırçaladıktan sonra belirtilen ölçekte kullandım ve ciddi anlamda yandım. hayır yani alkolsüzü buysa diğerlerini düşünmek bile istemiyorum. hadi benimkisi dayanılabilir ama bundan daha fazlası kesinlikle yarardan çok zarar verir insana.ilk seferde tabi ki bir etki göremedim. düzenli kullandıktan sonra burayı editleyip fikirlerimi sunarım. tabi benim düzenliden kastım günde 2 kere değil¸ 2 günde bir akşam yatmadan önce şeklinde olacak. çok alıştırmak istemiyorum çünkü zaten yeterince sarı bir diş yapım var daha çok sararmasını göze alamam

 6. Ben doktorumun tavsiyesiyle mor renkli¸ 6 etkili olanının alkolsüzünü (zero) kullanıyorum. Çok memnunum¸ fakat benim kullandığım dişlerimi beyazlatmıyor.

 7. yaklaşık 10 gündür günde iki kez olmak üzere kullandığım ağzı çokca yakan ama verdiği beyazlıkla beni şaşkınlıklara gark eden ağız gargarası yukarda da yazıldığı gibi diş macunlarıyla elde edemeyeceğim bi beyazlık oluşturdu bende de dişlerimi daha önce hiç bu kadar beyaz görmemiştim ve ben de advanced white olan beyazını kullanıyorum ama şu yararlı bakterileri de öldürüyor söylemi canımı sıkmıyor değil var mı işin aslını bilen bir ciciş?

 8. Ağız bakımı konusunda paranoyaklaşmış ve birçok markayı denemiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki mükemmel değildir fakat rakiplerini fütursuzca sollayandır. Ha bir de aşk acısı tatmamış olup nasıl bir şey oldugunu merak edenler portakallısını deneyerek aşk acısının muadiline ulaşabilirler asdfjklljjncxfb

 9. iki yıldır farklı çeşitlerini severek kullandığım ağız bakım suyudur. advence white adlı ürününe yeni başlamama rağmen gözle görülür bir beyazlık elde ettim. muadili olduğunu düşünmüyorum. tvc reklamlarını beğeniyor olsam da youtubeda verdikleri reklam oldukça itici. umarım en kısa sürede tüm vloggerları kullanmaktan vazgeçerler.

 10. Beyaz ambalajlı olanını herkesin övdüğü ağız bakım suyu markası. Geçtiğimiz yıllarda klasik olanını kullandım fakat bitiremedim koca şişeyi. Artık hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar tercih ettiğim için de beyaz olanını satın alamıyorum. Sadece beyaz olanını merak ediyorum¸ acaba övüldüğü kadar etkili mi? Gerçi etkili olsa da malum sebepten alamam.

 11. Dişleri beyazlatma vaadinde olan ürünü 2 hafta kullandım¸ hiçbir değişiklik olmadı diş rengimde. Sonra 6 Etki Bir Arada’ya geçtim¸ ilk kullanmada gözlerimden yaş geldi¸ o nasıl bir tat¸ nasıl bir formül¸ cayır cayır yaktı dilimi damağımı. Yine de garip bir bağımlılık yaratıyor insanda. Umarım şişenin üzerinde yazdığı gibi büyük bir iyilik yapıyorumdur dişlerime.

 12. arkamdabirseyvarmi’ya kesinlikle katılıyorum. bir kere mantıken dişleri bu kadar beyazlatan etken bir madde varsa içinde¸ fazlası dış minesine de zarar verir.

 13. Sıklıkla kullandığım ağız çalkalama suyu.ferahlatıcı serinletici olanlarını kullandım.Ağzı yaktığı doğru ama ben yandığında daha temiz olduğunu varsayıyorum.Kardeşim pek sevmedi onun için hafif tt olanı aldık ondanda memnun kaldık.Şuan elimizde beyazlatıcı olan var bana tadı biraz garip geldi daha etkisini görmedim çünkü düzenli kullanmıyorum 🙂

 14. kopuksuzkahve gibi benim de “böyle ucuz işlere ne gerek vardı?” diye sorasım gelen ağız bakım ürünü. kullanan kullanıyor zaten¸ sanki alternatif marka var düzgün. reklam yapıyorsanız basın parayı adam gibi tam reklam verin¸ ezik misiniz nesiniz be kardeşim¸ koca listerine ya.edit: düzenli kullanıcısıyım. edit 2: doktorum böyle ürünlerin kesinlikle üstünde yazdığı gibi günde iki defa filan kullanılmaması gerektiğini söylemişti. birkaç günde bir kullanmak yeterliymiş. fazlası zararlıymış.

 15. bu ürünü kullanmaya başladıktan bir süre sonra sadece diş fırçalamak yetmiyor. advanced white olanına resmen bağlımlıyım. total care zero ise berbat benim fikrimce. hem tadı çok kötü hemde beni feci susatmıştı.

 16. bütün vlogger/bloggerlara aynı anda reklam verdiği için gözümdeki değerini kaybeden ağız bakım suyu markası. çok severim¸ ürünlerini başarılı bulurum¸ nanelisi içimi ferahlatır ama bu reklam işi artık canımı sıkmaya başlıyor. televizyonda verdikleri reklamlar yetmedi şimdi de sosyal medyaya sardılar. reklam yapmayan tek kişi (bkz: görkem karman) içime sinmeyecek diyip son anda anlaşmayı iptal etmiş. takdir ettim.

 17. Kullandıktan sonra bıraktığı koku çok kötü sırf bu yüzden kullanmasam mı ki diyorum bazen. Bir de geçen gün bir arkadaşım da bunu kullanmış¸ buluştuğumuzda listerine kokuyordu resmen kız

 18. Keskin kokusu nedeniyle kullandıktan hemen sonra biriyle buluştuğunda “içki mi içtin sen?” Yorumlarına maruz bırakan gargara. bu ara bütün vloggerlara aynı anda reklam vermiş.

 19. Mor olanını ve stay white olanını kullandım¸ tabii ki de zero olarak. Diş doktorum tavsiye etmişti¸ ama şu sıralar oral b markasına ait ürün kullanıyorum ve daha çok memnun kaldım.

 20. cool mint olanını sadece ufacık bir yudum almama rağmen inanılmaz acı geliyor bana. ağzımda aft ve pamucak oluyor hep. belki o yüzden ¸ kokusu da Bengay kas gevşetici kreminin birebiri arkdaşlar.

 21. Ağız yakmaktan başka bir işe yaramayan¸ hatta kullanılmaması tavsiye edilen¸ tat alma duyularına kalıcı zarar verdiği söylenen ağız bakım suyu/asidi. Bir müddet kullandım advanced olanını¸ belirgin bir yararını göremedim.

 22. bunu sek olarak kullanabilen arkadaşları tebrik ediyorum. bir kere denedim¸ yahu ağzım tamamen uyuştu. bende suyla seyrelterek kullanmaya başladım. kullandıktan sonraki o ferahlık hissi güzel tabii

 23. yaklaşık bir haftadır stay white’ı kullanıyorum ve her kullanışımda o keskin acılığa dayanabilmek için ortalıkta koşturuyorum falan… hissiyatı gayet iyi ama biraz araştırınca kullanası gelmiyor insanın.

 24. advanced white olanını aldım¸ 4 gündür kullanıyorum. nane aromalı fakat ağzımı çok fazla yakmadı. iki haftada daha beyaz dişler vaat ediyor. kısa süredir kullanıyorum ama dişlerim beyazladı gerçekten işe yarıyor tavsiye ediyorum.

 25. total care zero’yu dün aldım hem bir sürü etkisi var diye hem de alkollü olmadığı için. tadı kötü diye duymuştum ama önemsememiştim gerçekten felaket¸ ağıza yapışıyo sanki. bi daha kesinlikle almicam nası bitiricem diye kara kara düşünüyorum..

 26. keskin bir tadı var ¸bu durum daha iyi temizliyor ve ferahlatıyor gibi geliyor bana.zamanla alışılan fazlasıyla sert gargara.

 27. Listerine total care zero sıfır alkollü olduğu için ve ağız bakımında Alkolün zararlı olduğunu bildiğim için görüp de hemen aldığım fakat beni aşırı hayal kırıklığına uğratan bir ürün olmuştur. Ağzınıza aldığınız an ilk 2 saniye tadı süper geliyor sonra yavaş yavaş mideniz bulanıyor en sonunda ise ağzınızdan o tadı geçirmek için denemediğiniz yol kalmıyor. Hiçbir ağız bakım suyunda böyle bir durum yaşamamıştım. Sadece 1 kez kullanabildim gerisi Öylece duruyor maalesef.

 28. cicişler bu ürün hakkında bugün dişçimle konuştum bana söylediklerini sizlere de aktarmak istiyorum¸öncelikle eğer dişlerinin her tarafına diş fırçasıyla ulaşabiliyorsan listerine kullanmana gerek yok dedi ayrıca bu ürün düzenli kullanıma uygun değilmiş yalnızca arada sırada kullanılabilirmiş diş sararmasına yol açabiliyormuş¸¸ en fazla 3 ay kullan dedi. ben bir süredir kullanıyorum da dişlerim sarardı biraz 🙁

 29. Direkt değil de sulandırılarak kullanılması gerektiğini duydum¸ ne kadar doğru bilmiyorum çünkü ben direkt kullanınca yakıyor. ağız bakım suyu olarak temizlediğine inanıyorum ama belli aralıklarla kullanmayı daha yararlı buluyorum sanki her zaman kullanırsam etkisini görmeyecekmişim gibime geliyor.

 30. cool mint’i aldım kullanıyorum ama çok yakıyor bu gargara yaptıktan sonra 🙁 ama böyle fresh mis gibi bi his bırakıyor onu seviyorum 🙂

 31. Bir süre sonra diş üzerinde belirgin bir kaygan tabaka yaratan ve planlanmasını hızlandıran ürün. Ben iki hafta süreyle her sabah kullandım¸ nane aroması sevmediğimden en hafif olanını hem de. Bir haftanın sonunda dişlerimin normalden daha hızlı lekelendiğini gözlemledim. Gargara kullanmak isteyenlere önerim dişçilerinin reçetelediği gargaraları alsınlar. Bir ara tedavim için kullanıyordum¸ çok memnundum.

 32. kullandıktan sonra ağzınızda aynı dişçide iğne vurulmuş gibi uyuşma hissi yaratan ancak çok güzel dezenfekte eden gargaradır. dişler 5 dakika kadar fırçalanır¸ üstüne de 1 dakika listerine ile gargara yapılır. o his tıpkı norveç’te dağlarda kayak yapıyormuşsunuz gibi hissettirir¸ tertemizsinizdir¸ freshliğin dibine vurmuşsunuzdur. seyahat boyu ürünler reyonunda küçük boyunu bulabilir¸ çantanıza atıp çıkabilirsiniz. en güzeli klasik mavi olanıdır. teeth&gum da gayet güzel. zero temizlemiyor gibi hissediyorum¸ sanırım alkolsüz olduğundan. şimdi beyazlatıcı olanı çıkmış¸ alıp deneyeceğim.

 33. Tüm piyasayı ele geçirmiş olan ülkemizde ağız gargarasıyla bilinen ağız bakım markası. Alkolsüz çesidi bile İnanılmaz derecede ağız kuruluğu yapar kimseye tavsiye etmiyorum. Ayrıca bu tip gargaraların uzun süre kullanımının kronik ağız kokusuna sebep olduğu kanıtlanmıştır.

 34. Piyasadaki en iyi ağız suyu. Tadı çok kötü evet ama cidden işe yarıyor. Tadı daha hafif olan zero çıktı puan kullanıyorum cidden diğerleri gibi tatsız değil ama onlar gibi de etkili değil sanki

 35. ısınamıyorum ben buna. hem çok acı¸ çoğunlukla alkollü ve bir keresinde sanırım bozuk olanını almışım mısır nişastası tadındaydı. milletin gazına gelip farklı bir ürününü alıp colgate’e dönüyorum sürekli.

 36. yorumları okuyunca şaşırdığım ürün. zira yaklaşık 1 aydır cool mint olanını kullanıyorum ve bende o kadar yakma hissi olmuyor¸ abartıldığı kadar değil bence. kendi kapağı kadar alıyorum.

 37. her seferinde kullanırım diye alıyorum 2 kere kullanıp kaldırıyorum..ilkinde alkol var diye kullanmayı bıraktım ondan sonra alkolsüzünü aldım ama mavi ve yeşil olanlar dişleri boyuyormuş diye bıraktım. hayır o keskin nane tadını da çok seviyordum oysa ama advanced diye yeni bir türü çıkmış¸ beyazlatıcı etkili ve beyaz renkte boyamaz boyasa da beyaz zaten onu alıp¸ kullanmak ve ilk defa bitirmek istiyorum..

 38. ağızdaki dost bakterileri öldürdüğü için kullanmadığım ağız bakım suyu markası. zararlı olmayan bakterilerin ölmesi de zararlı bir yerde.

 39. yeşil çay aromalısının türkiye’de neden satılmadığını merak ettiğim ürün. şahsen artık cool mint’e alıştım¸ gerçi parodontax’a alışan nelere alışmaz ama diğerlerinin keskin tadından şikayet eden cicişleri ziyadesiyle memnun ederdi diye düşünüyorum. bir de sigara içenlerin özellikle portakallısından hiç hoşlanmadığını duymuştum. doğrulayabilecek olan var mıdır acaba?

 40. İngiltere’da 1 Pound dükkanlarında en büyük boyunu Türk Lirası ile yaklaşık 4 TL’ye aldığınız ağız bakım suyu.

 41. ağzımı cayır cayır yakan ve acılar içinde ağlamama deden olan ağız çalkalama suyu. bu nasıl bir şey neden bu kadar yakıyor diyor insan¸ sonra da bu kadar yakıyorsa bir zararı vardır bence diye düşünüyorum. daha az yakan alternatiflerine yöneldim ben

 42. Stay white olanını diş tellerim takıldığından beri kullanıyorum¸ gerçekten beyazlatma etkisi var ve diş taşı oluşumunu önlüyor¸ feci yakıyor o ayrı

 43. zerodan daha sevimli olabileceği yanılgısı ile portakallsına sarıldığım ürün. lakin hikayenin sonu iyi bitmedi. kendisini o mide bulandırıcı tadı yüzünden çöpe gönderdim bugün. &80 i duruyordu ama kullanım ile birlikte bence bir kusma refleksi oluyordu. yarın işe giderken zero alacağım.

 44. garganın kralı¸ nirvanası benim için kesinlikle listerine. ne kadar acı olursa olsun verdiği temizlik hissi için sürekli kullanırım. sanırım alıştığım için tercihim cool mint’den yana oluyor hep. biraz daha ucuz olsa tadından yenmez.

 45. tanım: ağız çalkalama suyu.ağzıma attığım an kulaklarım çınlamaya başlıyor resmen. 30 saniye dayanabilene helal olsun. kullandıktan sonra diş etlerimin ve dilimin tamamen uyuşmasından ve bu hissin bir süre geçmemesinden çok rahatsız oluyorum.ayrıca¸ bundan yaklaşık 1 sene önce diş muayenesi için gittiğim diş hekimime listerine kullanmalı mıyım diye sormuştum. O da listerine’i pek önermediğini söylemişti. eğer dişlerinde bir problem yoksa¸ fazla kullanmamaya çalış demişti.tavsiyesine uyuyorum¸ Artık arada sırada kullanıyorum.

 46. verdiği his “işe yarıyor”¸ “ferahlatıyor” diye düşündürdüğü için alışkanlık yapıyor¸ insanlar listerine’e alışınca başkasını kullanamıyor. yalnız içinde alkol olan toniği¸ nemlendiriciyi cildi kurutuyor¸ yıpratıyor diye kullanmayıp sonra listerine kullanmak… bilemedim. ağız gargaraları ağız bakımı açısından pek etkili olmadığından bu kadar sert bir ürünü sık kullanıp ağız florasına ve dişlere zarar vermemek gerek bence. alkolsüz listerine’ler tercih edilebilir.

 47. Ağzımda 10 saniyeden fazla bekletemediğim ağız bakım ürünü. Ve bu durumun tatla falan alakası yok. Bu meret dilimi damağımı yakıyor resmen. Kezzap yudumlamışım gibi bir his yaratıyor bende.

 48. sürekli kullandığım alkolsüz colgate ağız çalkalama suyunu bulamayınca “hadi bir denemiş olayım” diyerek bunun zero olanını aldım. almaz olaydım. kullanır kullanmaz ağzımı bir fıçı katranla çalkalamış hissi veren¸ temiz hissetirmek yerine dişlerimi sanki uzun bir süredir hiç fırçalamamış gibi hissetmeme sebep olan¸ ağzımı dilimi ve diş etlerimi önce yakıp sonra da bayağı uzun bir süre uyuşturan lanet bir şey çıktı. ilk defa¸ aldığım bir şey direkt çöpe gitti. küçük boydu ama yine de üzüldüm tabi. ilk kullandığımda “tatlandırıcı basmışlar resmen” dediğim colgate bile mükemmel geldi bunu denedikten sonra. böğk.

 49. İlk aldığımda reklamındaki amca bey gibi ayna karşısında artıştık pozlar vermeye çalıştığımı ama acıdan maymuna döndüğümü hatırlıyorum. sıcak çay fondiplenir de insanın dili dağlanır ya. Bende aynen o etkiyi yarattı gün içinde özellikle dudaklarımın içi buruş buruştu.

 50. Kışın soğuktan dolayı hassaslaşan dişlerim dolayısıyla bu ara hala total care serisinden hassas dişler için olanını kullanıyorum. Hatta genel olarak listerine kullanmadığım zamanlarda sanki ağız bakımım yarım kalmış gibi hissediyorum. Herkes söylemiş zaten¸ üstündeki ölçüye göre kullanınca hem ağzı öyle doldurmuyo¸ hem de yakıcılığı azalıyo. Ama alışınca işte benim gibi ağız temizliği yarım kalmış hissettiriyo.Şişesinde günde iki kere dediği için o şekilde kullanıyorum. Özellikle diş şeklinizde ufak bozukluklar varsa araları temizlemek için birebir. Tabii diş ipini de ihmal etmemek lazım.

 51. Arkadaşımın diş hekimi nişanlısı 2 günde bir kullanmam tavsiye etmişti. Ben de onun dediğini uyguluyorum. 1 yıldır bu şekilde kullandığım için herhangi bir sararma problemi yaşamadım. Ama her gün kullanmak zararlı demişti aynı kişi. Verdiği temizlik hissinin hastasıyım.

 52. Ağız içi florasına uzun vadede zarar vereceğini düşündüğümden düzenli kullanmadığım üründür.Bakterileri hedef alan her ürün zararlı bakterileri öldürdüğü gibi yararlı bakterileri de öldürebilir. Vajinal mantar¸ kaşıntı gibi sebeplerle doktora gidildiğinde doktorun “son zamanlarda antibiyotik kullandın mı?” sorusu da bu sebeptendir. Ayrıca İçi kimyasal dolu¸ bana doğal gelmiyor.

 53. geçenlerde bitti elimdeki listerine şişesi¸ boşta duran bi tane colgate plax seyahat boyu ağız suyu vardı onu da kullanıyım dedim fırsat varken. Şimdi bekliyorum ağzım ne zaman yanıcak diye bekle bekle hiçbir şey olmadı¸ bu mu lan ağız suyu dediğiniz bu bildiğin şekerli su dedim. Tabii ağzın acıtacak derecede yanması bir başarı belirtisi midir bilemem ama bence listerine bir çok markadan en azından colgate’ten daha kaliteli.edit: jezz sağolsun listerine’in içindeki alkolden dolayı yanma olduğunu ve pek de tavsiye edilen bir şey olmadığını söyledi ^^

 54. morumsu olanı denedim tadına lanet ettim. mavi yada yeşil olan daha iyidir. bence seçim o yönde olmalı tabi tat konusunda benimki kadar takıntılıysanız

 55. Diş doktorum içinde alkol barındırdığı için Listerine kullanmayı bırakmamı söyledi. Ağız florasını bozuyormuş. Onun yerine Colgate Plax’ı tavsiye etti. Bir süredir kullanıyorum¸ memnunum.

 56. en etkilisinin cool mint olduğunu düşündüğüm¸ ilk kullandığımda öğürerek tükürdüğüm¸ o iğrenç tadına tahammül edemediğim için burnumu tıkayarak ağzımı çalkaladığım ve diş etlerimi¸ dilimi zonklatan steril su. özellikle diş ipi kullandıktan sonra çalkalarsanız daha etkili olur. bir diğer etkili ve tadı daha normal olan gargara suyu ise kloroben’dir.

 57. listerine’siz ağzımın temizlendiğini hissedemiyorum ben. Çantamda bile küçük boyu her zaman bulunur. Hayatımın olmazsa olmaz ürünlerinden biri. Göz yaşartacak derecede yakmıyor ağzımı¸ ya da alışmışım yıllardır ilk etkisini hatırlayamıyorum.Kullanmadığım zaman dişlerimin daha sarı olduğunu fark ediyorum.30 sn olayına da takılmıyorum pek.Kullanın kullandırtın. Cool mint en etkili çeşidi. Sensiz eksiğim be listerine…

 58. eğer dişinizi fırçalarken dilinizi de fırçalıyorsanız ‘yandım allaaaaah’ diye sizi tavana kadar zıplatabilir. o derece yakıyor. Bakterileri öldürdüğünü iddia eden ağız hijyeni suyu. başka markayı tercih ediyorum ama evde bu varsa ağız yüz buruştura buruştura kullanıyorum mecbur. Balkona çıkıp bir ağzımı havalandırıp gelmek şartıyla tabii.

 59. kokusunun tadının beni kötü yönde etkilemesini bırak benim hoşuma gidiyor. ağzını yakanlara tavsiyem listerine zero’yu denesinler¸o alkolsüz. tanım:iyi temizlediğine inandığım ağız çalkalama suyu.

 60. Doktorum sürüp şişesi gibi bir gargara vermişti o bitince listerine başladım. Allahım çok iğrenç kokuyor ve inanılmaz yakıyor. Ama gerçekten ağzımın içi tertemiz olmuş gibi hissediyorum.Tanım:oğure oğure kullandığım iğrenç kokan gargara.Edit: Ocağın 20sinden buyana düzenli kullanıyorum. Sevdalısı oldum. Kullanmayınca sankiii ağızbakımım eksik kalıyor. Benim favorim stay white. Yakıcı hisside hoşuma gidiyor¸ sanki daha iyi temizleniyir dişlerim. yanlız biraz daha uygun fiyatlı olsunlar piliz rossmann indiriminde 2 tanesine 30 lira bayıldım.onlar beni en fazla 2 ay idare eder.

 61. annemin protezlerini yapan doktorun klasik versiyonunu önerdiği ağız çalkalama suyu. gene uzun süredir kanal¸ protez ve bilimum diş operasyonuyla içli dışlı olan canım tez danışmanımın da bölümdeki odasında halihazırda bulundurduğunu gördükçe “lan hani zararlıydı bunlar?” diye şüphede bırakmıştır beni. bir heves portakallısını denemiştim. zero olanlar daha hafif olsa da sanki en işe yarayanı cool mint’miş gibi geliyor insana. fakat yatmadan önce kullandığımda sabaha ağzımda tuhaf bir tabakayla uyanıyorum. ayrıca şu “30 saniye boyunca çalkala” hadisesini bi’ ben mi kafaya takıyorum acaba?

 62. cool mint’i özellikle ilk kullandığınızda¸”yanlış ürün aldım galiba bu gargara değil kezzap” şaşkınlığını yaşatır insana.diş etlerimdeki çekilmeden dolayı doktorum vermişti.ben acı severim ve acı eşiğim yüksektir ama kendisi beni ilk şişede zıp zıp zıplatmıştı.daha sonraları ya ne olacağını bildiğimden yada işe yaramaya başladığından o kadar yakmadı ama diğer gargaralarla kıyaslandığında hala kezzap sınıfına en yakın üründür.faydasını düzenli kullanımda gördüm.diş eti çekilmesine iyi geliyor !

 63. her nedense ağzımda yaralar çıkmasına sebep olan gargara. bu sorunu benden başka yaşayan var mı bilemiyorum ama ben listerine den kaynaklı olduğuna emin gibiyim.normalde ağız ve diş sağlığı bakımından şanslı kategorideyim. ne dişlerim¸ ne diş etlerim ne başka konularda sorun yaşamadım. ferahlık etkisi için cool mint olanınından bir kaç şişe bitirdim bugüne kadar ama kullandığım süreler boyunca ağzımın içinde hep aft oldu. bıraktığımda geçiyor¸ yeniden başladığımda yaralar geri dönüyordu. ben de tamamen bıraktım.olmadı listerine. olduramadık:(

 64. Her kullandığımda beni ağlatan gargara. Doktor tavsiyesi ile kullanmaya başladim. Önce cool minti kullandım bir süre sonra stay white geçtim. evet çok yakıyor ama bundan daha etkili ¸ güçlü bir gargara görmedim. Diş etlerimi güçlendirdi ve kanamalari kesti. Fayda görmek için düzenli kullanmak lazım. Gözümden şıpır şıpır yaşlar akarak sabah ve gece yatmadan önce kullanıyorum.

 65. kadınlara göre enfes bir göz yaşartıcı. sanırım erkeklere göre mükemmel bir ağız gargarası. henüz bir numarasını görmedim açıkçası. ya göz yaşarttığından etki edecek sürede kullanamıyorum da ondan etki etmiyor ya da gerçekten bir işe yaramıyor. watsons’ın ağız gargaralarını kullanmaya devam edeceğim.

 66. ben tarif edenlerin yalancısıyım ama ayak bakımı alternatiflerindenmiş. Sirke ile birlikte kullanıldığında topuklar için işe yarıyormuş. tarifi de şöyle: 1 ölçü listerin1 ölçü sirke2 ölçü sıcak su yukarıdakiler karıştırılıyor ve ayak banyosu yapılıyor. Evet¸ evet yanlış okumuyorsunuz. bu tarifi / tavsiyeyi hem türk hem de yabancı sitelerde bulmak mümkün.  buyrun buradan bakın hatta  buradan da bakıntarif falan verdim ama ben kesin sonuç için micropedi ayak bakım cihazını listerin sirke ikilisine tercih ederim.

 67. cool mint ve stay White olanını kullandığım gargara. ikisi de oldukça yakıcı. 30 saniye ağzınızda tutmanız çok zor. ben suyla seyreltip öyle çalkalıyorum. ancak dayanabiliyorum. stay White olan dişlerin beyazlığını koruyacağını söylüyor ama ben öyle bir etki görmedim açıkçası. nefesi ferahlatıyor ama etkisi uzun değil bence. ama yine de piyasadaki en iyi ağız çalkalama suyu olduğunu düşünüyorum. onun için diğer çeşitlerini de deneyeceğim.

 68. zero olan¸ alkolsüz¸ mor renklisini kullanıyorum. dişçide bu çeşidi görünce herhalde işe yarıyor ki hastalara da kullandırıyorlar diye düşünüp aldım. diğerleri gibi cayır cayır yakmıyor¸ kullanımı daha kolay.

 69. Bir gargara markasıdır. Cool citrus olanını kullanmaya başladıktan sonra annemin dişinin bir kısmı kırıldı¸ ailece kullanmaya tövbe ettik.

 70. oyy o nasıl bir yanma delirtir insanı ama o ferahlık o temizlik hissi mis miss düzenli olarak kullanılabilir.

 71. alkollüsünü otuz saniye boyunca ağızda tutup çalkalamanın mümkün olmadığı gargara. her gün değil de gün aşırı kullanılması tavsiye edilir bunu.

 72. gargaraların içinde en iyisi denilebilir. fakat içinde alkol olan ürünlerin çoğunda olduğu gibi zararı vardır. sürekli kullanıldığında ağız kuruluğuna yol açabileceği söyleniyor.

 73. yana yana kullanıyorum. zararlı deniliyor ama diş hekimlerinin %90’ı (belki daha da fazla) bu markayı öneriyor.

 74. Dış hekimim önerdiği ama agiz parcalayan ağız çalkalama suyu. Verdiği temizlik hissi güzel zararlı deniliyor ama bu dış hekimi neyi yasiyor ozaman. Bendeki Cool Mint naneli mini seyahat boyu da mevcut. Diğer markalar neredeyse sadece su kalır bunun yanında.

 75. Uzun zamandır kullanıyorum kendisini. Tüm serisinide kullanmışımdır. O kadar alıştı ki ağzım yakan o hisse¸ hiçbirşey hissetmiyorum şimdi. Ağzımda çalkalarken bir yandan üstümü falan giyiniyorum¸ oluyor mu sana 1 dakika. Eyvahh diyerek hemen banyoya. Yani diyeceğim o ki¸ zaten bir şişe bitti mi insan alışıyor tadına. Ama maalesef önerilen bir diş temizleme suyu değil. Diş etlerinize verdiği zararın¸ dişlerinize verdiği yararla karşılaştırıp kullanmak size kalmış. Ben çok uzun süre kullandım¸ en son babam artık çöpe atıyor aldıklarımı (kendisi diş doktorudur). (bkz: colgate optik beyaz ağız bakım suyu ) var şuan evde. Babama kalsa bu da kötü¸ ama en azından içinde pis kimyasallar barındırmıyor. Listerine’den daha temiz yani. Ve ağzı da yakmıyor. Ama Listerine’i çok özledim…

 76. çok sevdiğim gargara. böyle o ağzı yakan göz yaşartan tadına bayılıyorum. evet biraz mazoşist olabilirim.

 77. ağzımda otuz saniye dahi tutamadığım gözlerimi yaşartan ağız bakım suyu. stay white’ını da kullandım ama bir etkisi olmadı beyazlatma açısından. ha bir de içerisine alkol bulunan ağız bakım sularını kullanıp trafiğe çıkarsanız ve bir polis sizi durdurup alkol ölçümü yaparsa deli gibi sarhoş çıkabilirsiniz diye duymuştum¸ ehliyetli cicişler aklında bulundursun:) ne kadar doğru bilmiyorum tabi.

 78. Stay white’ı işe yarıyor. sağ yan kesici ön dişimdeki sarılığı aldı diyebilirim. bütün dişlerimden daha baskın bi sarılığı vardı kendisinin. sensodyne beyazlatıcı diş macunu ve sensodyne gentle soft diş fırçasıyla betaber kullandım.

 79. Bunu diş bakımında olduğu gibi kepek sorunu yaşayanlar saçlarında da kullanabilir. Bir şişeye aktarıp fıs fıs saç köklerine sıkmak gerçekten işe yarıyor.

 80. ben bunu çok farklı bir yöntem için kullanıyorum. sorunlu ve sert ayak altları olanları buraya alayım:ayaklarınızın sigacağı büyüklükte bir kase/leğen gibi bir şeyi sıcak suyla dolduruyorsunuz bileklerinize çıkacak yükseklikte. sonra bir kap listerine¸ bir kap zeytinyağı döküyorsunuz. isteğe bağlı sevdiğiniz bir losyon veya kremden de bi damla ekleyebilirsiniz. karıştırıp ayaklarınızı şu soğuyana kadar içinde bekletiyorsunuz ve ayaklarınız pamuk gibi oluyor 🙂

 81. uzun vadede ağız içi florasını bozduğu yönünde tartışmalar olduğu sürece asla içim rahat ede ede kullanamayacağım gargara. şimdilik daha masum olduğunu düşündüğüm alkolsüz olanını kullanıyorum. 1 hafta listerine 1 hafta karbonatlı su döngüsünde devam eden bir bakım rutinim var artık. kendimce floramı koruyorum işte. umarım mantıklı bir şey yapıyorumdur.

 82. Bu tip agiz gargaralarini dislerinizi fircaladiktan 30-40 dakika sonra kullanmaniz gerekir zira dislerinizde renklesmeye sebep olur. Ayrica kullanimi kesinlikle gunde 2 kez degil haftada bi kac kez olacak sekilde ayarlanmalidir.

 83. uzun bir süre severek günde iki defa kullandığım ancak kardeşimin hayvanlar üzerinde test yapıyor demesinden sonra bıraktığım ağız gargarasıdır kendisi.

 84. Cool mint kullanıyorum o ferahlığı seviyorum ve temizlik hissi veriyor bana evet efendim keskin yakıcı bir tadı vardır gözleri yaşartır ama seviyorum.Portakallıyı hiç sevmedim çok kötü¸stay white aldım indirimde diye ama o da bi cool mint değil sevmedim.

 85. Sırayla hepsini deniyorum ama içinde florür olmayanı yok sanırım ve o keskin tat beni çok rahatsız ediyor. O yüzden bu markayla bi türlü anlaşamıyoruz.

 86. Cool mint olanından 3 orta boy şişe bitirmişliğim var. bana ve o verdiği ferahlık hissini çok sevdim. tadı belki biraz acı ama ben seviyorum.

 87. amazondan aldigim listerine de %21 alkol olmasi¸ uzerinde “this formula is not sold to any retailer as a store brand” yazmasi.. ve asla kullanamam.. hayir yani 100 ml olsa neyse de 1.5 litre.. nasil yasal olarak satiliyor bilemiyorum ama resmen agzimi uyusturuyor. kotu gunler icin sakliyorum.. ilerde lazim olabilir

 88. Bir ara dudağımda ve çevresinde bir türlü geçmeyen yaralar oluşmaya başladı.Doktorun tavsiyesi ile bütün ağız bakım rutinimi değiştirmiştim. Listerine kullanmayı bırakıp çok az miktar diş macunu ile dişlerimi fırçalamaya başladım. Kremlerle birlikte aylardır geçmeyen yaralar gerçekten de geçti. Listerine kullanmaya başlayınca yaralar tekrar oluşmaya başladı. Dudağıma sürdüğüm bütün lip balmları¸ makyaj temizleme ürünlerini¸ ruj kullanmayı bıraktım o dönem lakin yaralar geçmemeşti. Ben de hiç listerine’de suç bulmadım açıkçası konduramadım. küflü ruj mu kullandım acaba diye bayağı bir ruj çöpe gitti. Daha önce yeşil olanını kullanıyordum sonra mor olan listerine geçince bu durum oldu.

 89. piyasadaki en iyilerden olan ağız bakım suyu. fakat ara vermeden kullanmamanız gerekiyor. bir de gerçekten koku sorunu olanlara etki etmesi imkansız. listerin sadece fizyolojik kokuyu engeller ve bir ferahlık verir. diş eti sorunlarında etkili değildir. eğer böyle bir sorununuz varsa bir hekime görünün o size uygun tedaviyi yapıp uygun ürünlere yönlendirecektir.

 90. düzenli olarak advanced white olanını kullanıyorum. beyazlatma konusunda çok etkili olduğunu düşünmesem de tadı diğerlerine göre daha hafif. mint olanı inanılmaz ağzımı yakıyormor olanını çalkalarken o kadar uyuşturuyor ki dudaklarıma hakim olamayacağımı hissediyorum 🙂

 91. Less is more diyerek cool mint versiyonunu günde bir kez kullandığım ağız gargarası. Çok keskin ama ben çok seviyorum o yakıcılığını¸ ağzımın gerçekten iyi temizlendiğini hissettiriyor ve diş etlerimi çok rahatlatıyor. Daha önce colgate ve birkaç marka daha kullandım ama listerin en başarılısı bana göre.

 92. Her çeşidini seviyorum bir tanesi hariç¸ ismi “listerine zero” gibi bir şeydi¸ çalkalama suyu lila renginde. Ağzımdaki bütün suyu¸ tükürüğü¸ ne var ne yok kuruttu¸ en az yarım saat kendime gelemedim. Su içiyorum içiyorum kuruluk gitmiyor. Bir kez daha kullandım yine aynı etki oldu ve onu kullanmadım bir daha. Diğer ürünlerini¸ özellikle “advanced white”ı tavsiye ederim. Edit: İmla

 93. indirimlerde kaçırılmayacak bir ağız bakım suyu. üstelik advance white olanı favorim ve vaadini yerine getirdiğini düşünüyorum.

 94. meğersem önerilen ölçüsünü bilmediğim gargara imiş. geçen hafta üzerindeki önerilen kullanım miktarının 20 ml olup 4 çay kaşığına tekabül ettiğini fark edince o miktarı denedim. kapağın dibini dolduruyor ve 30 saniye gayet çekilebilir hale geliyor.

 95. Uzun süre kullanıldığında tad alma duyusuna zarar verdiğini ve dişleri sararttığını duyduğum ağız bakım suyu markası. Bunlar ne kadar doğru bilgidir bilmiyorum ama ben eskisi kadar sık kullanmıyorum¸ damacana kadar olanlarını almayı bıraktım küçük şişedekiler yeterli oluyor. Advanced white favorim

 96. Ben beyaz olanını kullanıyorum. dişlerime etkisi güzel. ayrıca sivilcelerime söndürücü etkisi de şahane. verdiği ferahlık uzun süre ağızdan gitmiyo¸ sarımsak-soğan kokusu diye bi şey kalmıyo gerçekten.

 97. Hastası olduğum ağız çalkalama suyu. Fakat 6 etkili mor olan serinin zero olanını aldım iki gün önce¸ diş etlerimi ve dudak içi derimi inanılmaz derecede kurutuyor¸ hemen suyla çalkalayıp kuruluğu almaya uğraşıyorum. Aynı problemi yaşayan ciciş var mı?

 98. misafirlikte kullanıp merak ettiğim¸ sonra eve alınca bir daha başka markalara dönemediğim ağız bakım ürünleri markası.türkiye’de satılan tüm modellerini denedim. bir tek alkolsüz olan o aradığım hissi vermedi¸ diğer ağız bakım sularından pek farklı değildi. ama diş doktorunuza gittiğinizde¸ listerine kullanımına dair fikirlerini almanızda fayda olduğunu düşünüyorum. bazı doktorlar günde/haftada ne kadar kullanılması gerektiği veya diş operasyonlarından hemen sonra kullanıp kullanmama konusunda çok keskin fikirlere sahip olabiliyorlar.

 99. Listerine candır. Diğer markaları da denedim ama Listerine kadar ferah ve temiz hissi yaşatan olmadı. Seviyorum o acıyı ve yanma hissini. Mazoşist miyim neyim?

 100. dönüp dolaşıp yine kullandığım marka. şu sıra stay white kullanıyorum. uzun süreli kullanımda ağzın doğal florasını bozduğu doğru. bende dönem dönem ara verip alkolsüz bir alternatif (paradontax¸ dm) seçiyorum. alkolsüzler temizlik hissi vermiyor ama sanırım psikolojik.

 101. Dişime dolgu yaptırmıştım fakat boşluk kaldı sanırım ağrı yapıyordu¸ listerine i bir dakika ağzımda beklettim¸ hem ağrım geçti hem ferahladım bir anda. Herkeste aynı etkiyi yapar mı bilmem ama denemenizde fayda olabilir.

 102. Hiç kullanmadım ama internette gördüğüm 1 bardak listerine 1 bardak sirke ve 2 bardak sıcak su ile hazırlanan ayak banyosu tarifinden sonra fazlasıyla dikkatimi çeken üründür kendisi

 103. Piyasada bulunan muadillerinin yanı sıra bence en etkili olan marka.kullandıktan sonraki o tertemiz ferah hisse bayılıyorum.alkolsüz versiyonunun olması son dönemde farklı çeşitler üretmeye başlaması çok güzel.yalnız her gün kullanmamak gerekiyormuş ve sanılanın aksine diş fırçalamadan önce uygulanması daha işe yararmış¸bir nevi kirleri yumuşatıyor diyebiliriz.(ben öyle duydum)

 104. Tel tedavisi görmeye başladığımdan beri çeşitli markaların ağız bakım sularını denedim. Bu yaklaşık 6 yıla tekabül ediyor. Tel tedavisi gördüğüm dönemde oral-b’nin alkolsüz çeşitlerinden birini kullanıyordum. Malum braketleri yapıştıran maddenin alkolle zarar görme ihtimali var. O zamanlar gayet memnundum ve yeterli temizlik hissini veriyordu. Tellerim çıktıktan sonra önce listerine’in cool mint çeşidiyle bir süre yoluma devam ettim. Yine çok memnundum lakin gargara yaparken resmen gözümden yaş geliyordu. Kendimden geçip sağa sola saldırıyordum acıdan. Gören napıyor bu manyak derdi En sonunda şu son çıkan advenced white’ı denedim ve işte budur dedim. Hem oral b’den hem de cool mint’ten çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Hem çok fazla yakma hissi yok hem de nedense daha temiz bir his bıraktığını düşünüyorum.Bir de ben bu gargaraları sabah akşam değil¸ akşamları kullanıyorum. Hem hala dişimin arkasında sabitleyici tel olduğu için¸ hem de ağız dokuma alkolle zarar vermek istemediğim için. Doktorum bu şekilde daha doğru olacağını söylemişti. Aklınızda bulunsun 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?