“Le petit marseillais lip balm” için 53 yorum

 1. dudaklarım çok kuru olduğundan uzun vadeli nemlendirme sağlamıyor ve yapış yapış bir his veriyor.normalde lip balm kullanmam. rujun altına kullanmak için alacaktım¸ makyajmıdedin in tavsiyesiyle bunu aldım. mat rujun matlığını bozmuyor ve rujun dudağımı kurutmasını engelliyor. dudağıma sadece dudak kalemi kullandığımda da işe yaradı. sevdim böyle.

 2. Bende argan yağlı ballısı olan¸ anlık iş gören¸ fakat tedavi etmeye yönelik olmayan bir ürün. Rujların altlarına uyguluyorum¸ bittiğinde satın almam.

 3. Sabah uyandığımda hala dudağımda ağırlığını hissettiğim lip balm. Bunun sebebi kat kat sürmem de olabilir tabi ama gün içinde de öyle kolay kolay çıkmıyor. Mat durması en çok hoşuma giden özelliği. Lip balmın yağlı yemek yemiş de ağzımı silmemişim gibi duran görüntüsünden kurtardı. Kokusu da çok hoş. Kolay bitecek gibi de değil baya bereketli bol bol sürmeme rağmen fazla azalmadı. Ama bitince almam medplus deneyeceğim bir sürü çeşit varken sanmıyorum aynı balmdan tekrar alabileceğimi…

 4. Onarıcı ve besleyici olmak uzere iki cesidi olan lip balm.ben ikisini de kullanıyorum biri odamda biri çantamda duruyor. Bence onarici olan hakkini daha cok veriyor ama indirimde ikisi de alınabilir.

 5. severek kullanıyorum. iyi ki almışım. dudaklarımı çok güzel yumuşatıyor. kış aylarının vazgeçilmezi olmaya aday.

 6. dudaklarım çok kuru olduğu için yalnızca ruj altına kullandığım ürün. bu markadan daha iyi bir lip balm beklerdim zira sürüldükten sonra dudak yine hemen kuruyor. nivea lip butterıma tekrar döndürmüştür. yine de kokusu o kadar tatlı ki dudaklarımı duck face yapıp nefes alıyorum kokuyu alayım diye. bendeki sarı olan bu arada.

 7. indirimde besleyici (sarı) olanını almıştım ağustos ayında. çok kuru olmayan dudaklarıma yeterince iyi geldi¸ ilk defa sonuna kadar kullandığım lip balm oldu. geçen gün rossman indiriminden besleyici olanını bulamadığım için onarıcı olanını aldım. yapısı ilk başta çok garip gelmişti ama kullandıkça baktım ki bu sarısından daha iyi! ankara ayazında beni 5-6 saat götürüyor. kokusu ve tadı da mükemmel.

 8. Bej rengi ambalajlısını aldım¸ nemlendirmesi ahim şahim değil ama yapısı yağlı olmadığı için makyaj öncesi rujun altına güzel gidiyor.

 9. Sarısı bende var¸ bundan önce baby lips kullanıyordum (kullanmaz olaydım valla sırf bitsin diye kullandım neyse). baby lips’ten sonra ilaç gibi geldi. dudaklarımı güzelce nemlendiriyor¸ bende yapış yapış bi his de uyandırmadı¸ kokusu da çok güzel¸ eh fiyat da iyi¸ daha ne olsun.

 10. Cok sevmek ile sevmemek arasında bırakan bir ürün. Onarıcı olanını kullanıyorum. Kıvamı diğer kullandığım lip balm’lara göre cok katı. Dudağınız hafif nemli ise sürmek icin biraz uğraşırıyor fakat tam kuruluk halindeyse sürümü kolaylaşıyor. Yağlı bir görüntü vermiyor¸ ruj altında kullanmak için ideal. Ancak yıllardır kullandığım blistex medplus’tan sonra “gercekten” onarici oldugunu söyleyemem. Özetle çantaya atılacak bir lip balm¸ indirim dönemlerinde alınabilir.

 11. Emilmediği için sanırım dudakta nemlilik hissi hiç geçmeyen lip balm kendisiBendeki besleyici olan¸ kokusu enfes ki markanın duş jellerinin kokusuna da bayılıyorum -özellikle vanilya ve şeftali-A101 lerde 5 küsür liraya satılıyor bu ara

 12. Ne yapısından ne de kokusundan hoşlanmadığım¸ bitsin diye gözünün içine baktığım lipbalm. Birincisi¸ dudaklarımda hiçbir şekilde emilmiyor. Geceden bile sürsem o tabaka aynı şekilde kalmış oluyor. Kokusu ise benim gibi hassasiyeti olmayan birini bile rahatsız etti. Yanlışlıkla ağzına parfüm kaçar ya hani¸ aynı öyle olmuş gibi hissediyorum. Ürün ziyan etmeyi sevmediğim için bir süredir tırnak etlerime sürüyorum.

 13. Sabahları kullandığımda su veya başka şeylerle tadını alınca kesinikle hoş olmuyo ama akşam dudaklarıma bi kaç kat sürüp yatarsam sabah dudaklarım pambık gibi uyanıyorum

 14. Hiç bir ürünü nasip olmayan markanın lip balm’ıdır. Nasıl olduğunu merak ettiğimdir¸zira yeni bir lipbalm arıyorum.Acca Kappa’nın lip balm’ı bitmedi gitti (abartılacak bir şey yok THY’den 🙂 )Sahiden güzel ve 10tl’nin altında bir lipbalm önermek isteyenler yeşillendirsin lütfen

 15. Sarı renklisini duş jellerini kullandıktan sonra aldığım lip balm.. Ve bayıldım gerçekten. Harika kokuyor çok güzel anında nemlendiriyor.. Yağımsı bir tabaka bırakmıyor.. Ben indirimde 5 tlye aldım.. Kesinlikle deneyin. Başka da lip balm almadım¸ elim eosa gitmiyor..

 16. sarı olanını kullanıyorum¸ nemlendirmesi blistex’ten kötü nivea’dan iyi gibi ortada yani ama hepsinden ayrılan bir yönü var ki uyumadan önce beş altı kat sürüldüğünde bile parıl parıl parlamıyor bu yüzden de mat rujların altında diğerlerine göre çok daha iyi duruyor.

 17. bende sarı kutulu olanı var. a101’de 5 liraya görünce deneyeyim diye aldım. kokusu balı hatırlatıyor bana¸ belki de gerçekten bal kokuyordur bilemicem:) ama dudağıma mum sürmüşüm gibi bir his bırakıyor. açıkçası bayılmadım¸ bitirebilir miyim bilmem ama tekrar almam.

 18. rujların yapısını bozmayan stick yapısı ile çantamın demir başı olan lip balm. mat lip balm bulmak zor bu yüzden dudakta kuruluğa iyi gelen varlığını hissettirmeyen güzel bir balm. tekrar tekrar alırım.

 19. yapış yapış olmayan¸ kokusu ağır gelmeyen¸ nemlendirmesi benim için yeterli lip balm. bende sarı ambalajlı olanı var. çok memnunum iyi ki almışım.

 20. Ben onarıcı etkili olanını kullanıyorum. evet¸ etkisi var ama anlık¸ uzun vadede bir düzeltme yaptığını düşünmüyorum. dudakta mat durmuyor¸ hafif bir parlaklık var ama tabii ki yağlı bir şey yemişsiniz izlenimi yaratmıyor. fakat tadı sabun gibi değil mi ya? diğer lip balmlar çeşit çeşit meyveli¸ bu bildiğiniz sabun gibi.

 21. Hayatımda sadece 1 ayda bitirdiğim tek lip balm. Ben sarı ambalajlı olan besleyici versiyonunu kullandım. Vıcık vıcık değil¸ çoğu lip balm gibi dışardan dudaklarınızda yağ varmış gibi durmuyor. Üstüne sürdüğünüz rujun matlığını bozmuyor. Nemlendirmesi süper. Resmen bayılarak bitirdim ama kokusunu çok sevmeme rağmen sonlara doğru aşırı baymıştı beni.

 22. dünyalar tatlısı sarı paketli bir ürünün hayat kurtarıcı olabileceğine beni inandıran lipbalmdır. ister uyumadan önce bakım niyetine ister rujun altına kuruluk yapmasın¸ kalıcı olsun diye ve hatta şu aptal sıcaklarda uğraşmak istemiyorsanız ruj yerine bile kullanabilirsiniz. 2.sini bitirmek üzereyim ve genel kanının aksine ben kokusundan hiç de sıkılmadım. belki daha önce kullandığım lipbalmlarda bu hafifliği bulamadığımdandır. 3.paketi de mutlaka alacağım. bir de şunu söylemiş olayım¸ bu ürünü sürekli kullananlar ya da almayı düşünenler var ise gratis watsons gibi kurumsal kozmetikçilerden ziyade birkaç eczaneye uğramalarını öneririm¸ çok daha makul fiyatlara satılıyor eczanelerde. watsons 11.50 gratis 9 bilmemkaç liraya satarken tamamen tesadüfen keşfedip eczaneden ben 6 liraya almıştım (ve hala alıyorum).

 23. Çok güzel kokan lip balmdır. Mat rujlardan ve dudak kaleminden önce sürüldüğünde dudakların asla kurumamasını sağlıyor ama tek başına kullanıldığında o ıslak his siz silene kadar gitmiyor

 24. Kokusu ballı mandalina gibi olan¸ aşırı kuru olan dudaklarım için pek yeterli gelmeyen¸ sürümü bayağı zor olan fakat yine de sevdiğim bir lip balm.

 25. Dudakları onarıcı etkisi açısından bir blistex medplus değil benim için. Ben daha çok ruj altına kullanıyorum. Dudakta tam oturmayan parça parça duran rujların altına sürüldüğünde gayet iyi iş çıkarıyor.

 26. Ben onarıcı olanı kullanıyorum ama bir onarmasını gördüğümü söyleyemem. Sert bir yapısı var¸ tek sürümde dudağa çok bir şey gelmiyor¸ üst üste sürmek gerek. Mat olması en sevdiğim yanı¸ o yüzden rujların altına sürüyorum¸ haliyle bitmek bilmiyor. Ama sık kullanımda bile çabuk bitebileceğini düşünmüyorum yapısından dolayı. Bitse alır mıyım¸ ruj altına sürmek için evet. 

 27. bunun sarı dışlısını çok sevmiştim ben. her an yanımdaydı¸ çıkarıp çıkarıp sürerdim. dudakları fazla kuru¸ çatlayan biri değilim¸ sıradan bir nemlendirme en kuru hali için bile yeterli olabiliyor benim için. bunun da öyle dudakta kalıp gibi duran¸ hemen silinip giden bir yapısı yoktu diye hatırlıyorum. yani nemlendirmesinden memnundum. aklıma gelmişken tekrar alayım bundan.

 28. shea butter¸ badem ve argan yağlı olanını denediğim lip balm. maalesef bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. sürdüğümde sanki kalıp gibi dudağımda kalıyor ve kesinlikle yumuşak bir his bırakmıyor. nemlendirme açısından pek başarılı bulmadım. 

 29. Kuru ve çatlak dudaklar için onarıcı olanını kullanıyorum. Sert bir yapısı var¸ kokusu hoş¸ sürüldüğünde görünmüyor gibi. Gece yatmadan önce sürüldüğünde sabah yenilenmiş dudakla uyanıyorsunuz. 

 30. Sarı kapaklı olanı kullandım. Islak durmayan hatta mat(?) diyebileceğim bir lip balm. Kokusunu ben çok sevmiştim hala çok seviyorum beni baymadı. Aşırı nemlendiriyor diyemem günlük kullanmak için ideal.

 31. Nemlendirme açısından çok başarılı bulmadığım lip balm fakat ruj öncesi sürüldüğünde güzel iş görüyor

 32. Aromasın içeriğine bakmadan Fransız diye güvenip Gratis’ten düşünmeden aldığım¸ kötü olmayan ama nedense nemlendirmiyormuș gibi his verip 5-10saniyede bir yeniden sürmene neden olan hisse sahip garip kokulu hoş tatlı lip balm. Yeniden alır mıyım? Hayır¸ Fransız herhangi bir ürün diyince bundan sonra ya Yves Rocher ya Chanel¸ başka Fransız tanımam arkadaş.

 33. Badem ve argan yağlı olan türünü kullanıyorum fakat emilmediğini¸ rujların altına oturmadığını gözlemledim. Eğer bitirebilirsem bir daha almam.

 34. Ben nemlendirmesini seviyorum. Dudaklarımda yağlı yağlı bir görüntü bırakmıyor. Gece yatmadan önce sürdüğümde sabah uyanınca dudaklarım canlı ve yumuşacık oluyor. Işıl ışıl bir görüntüsü olmadığı için mat rujların altında da güzel duruyor.

 35. marseillas dudak balmlarını çok sevemedim. Kokusu ve dokusunu kötü. Bu kategoride sınıfta kalmıştır yazmaya üşendiğim¸ el kremi ve sabunlarını çok sevdiğim söz konusu marka

 36. İlk sürdüğümde biraz balmumu etkisi yaratıyor¸ ama bir süre sonra emiliyor ve yumuşacık yapıyor. Ekstra bir kokusu veya tadı yok¸ tekrar alabileceğim bir ürün.  ilgili medya: 1

 37. Kısa süreli nem vermesi için kullandığım lip balm.Zoretanin kullandığım için dudaklarım gün içinde kuruyor¸ geriliyor sürekli.Bir blistex medplus değil tabii ki ama anlık nem vermesi iyi¸ bol bol sürüyorum bu şekilde idare ediyorum.Yapısı biraz sert¸ kokusu başta rahatsız etmişti ancak şimdi alıştım.Bitince tekrar almam.

 38. ay resmen bayılıyorum ben buna. roaccutane tedavim boyunca blistexten bepanthole kadar bir sürü lip balm kullandım ama hiçbiri bu kadar etki etmedi. çok güzel nemlendiriyor¸ renksiz¸ tazelemesi kolay. tedavim bitti hala bittikçe alıyorum. sayesinde o ağır ilaca rağmen dudaklarıma mat ruj bile sürebiliyordum.

 39. Renksiz¸kokusuz¸tatsız bal mumu kıvamında¸ nemlendirme etkisi çok yoğun degil ama gece sürüp yattığımda sabah dudaklarim yumusak olarak uyanıyorum. Mat rujlarimin altına da uyguluyorum. Yapısı çok yoğun¸epey kıvamlı.nemli nemli durmuyor surdugunuzde.Acikcasi kisin yeterli gelmiyor bana. Bu sebeple favorim hala LR aloe verali lip balm.

 40. güzel kokulu¸ yağlı his yaratmayan dudak balmı. shea butter aloe balmumu versiyonunu kullanıyorum. daha önce babylips¸ blistex kullanmış biri olarak onlar gibi dudağı ağırlaştırmadığını söyleyebilirim¸ lakin keşke biraz olsun işe yarasaydı da varsın ağırlaştırsaydı dedirtiyor. akşam makyajımı siler silmez sürüyorum¸ yatarken tazeliyorum falan sabah bi uyanıyorum dudağım kuruluktan parça parça olmuş. verilen paraya yazık.

 41. Besleyici özelliğe sahip çeşidini kullanıyorum. Shea butter¸ tatlı badem ve Argan yağı içeriyor.Öncelikle kokusu her zevke hitap etmeyebilir. Garip bir kokusu var¸ beğendim veya beğenmedim diyemem ben. Tadı hiç alışkın olduğum lip balmlar gibi değil ayrıca¸ acımtırak bir tadı var. Sürünce yağlı bir his ve görüntü bırakmıyor¸ dudakların nemli olduğu belli oluyor ancak parlamaya yol açmıyor kesinlikle.Dudaklarım aşırı kuru değil¸ bana nemlendirmesi yeterli geldi. Fakat çok soğuk havalarda yeterli geleceğini hiç sanmıyorum. Dudakları kuru olanlar için hiç yeterli gelmeyecektir muhtemelen. İndirimsiz fiyatı 21 liraydı¸ minik bir indirimle 15 liraya almıştım. 4.9 gram ve açıldıktan sonra da 36 ay kullanım ömrü var. Şayet seçeneklerim arasında daha sevdiğim bir lip balm yoksa tekrar alırım.

 42. Bendeki sarı renkli. Pek yağlı gibi olmadığı için benim kuru dudaklarıma kolay sürülmüyor. ama kokusu da çok hoş. Biterse yine alırım doğrusu.

 43. Kokusu gerçekten çok klasik ve hoş bunların. Likit mat rujların altına sürmeye de müsait bir yapısı var çünkü mat ve dudağınıza sürdüğünüzde çok az miktarda ürün geliyor fakat buna indirimsiz 20 lira vermektense blistex almak daha mantıklı. Kışın çok hassas dudaklarınız varsa tek başına bunu sürmek çok mantıklı değil. Yani pek de iyi nemlendirdiğini söyleyemem. Nivea’nın med repair’i bence bundan daha iyi bir ürün ve geçende eczaneden 8 liraya almıştım. Ben de eski bir pot o miracle kutusunda nane yağı¸ hindistan cevizi yağı ve bunu eritip kullanmaya başladım. Oldukça sert olan yapısı yumuşadı ve sürümü artık daha kolay ve nemlendirmesi daha iyi.

 44. çok övülmüş ama ben nedense süremiyorum. çok katı geliyor bana. nivea’nınkileri daha kullanışlı buluyorum.

 45. roaccütane tedavim sırasında kullandım ve kesinlikle çok memnun kaldım gördüğüm herkese öneriyorum¸eğer sivilce ilacı kullanıyorsanız dudaklarınız çatlıyor patlıyor ise kullanabilirsiniz.

 46. baya katı bir yapısı var. ben biraz ısıtarak kullanmayı tercih ediyorum. Kokusu çok güzel¸ bereketli bir ürün.Bitse başka bir ürün denemeyi tercih ederim

 47. Bu ara düzenli olarak kullandıklarımdan biri ancak tek beğenmediğim yönü zaman geçtikçe dudakta tortu bırakması. İstemsizce dudak ısırıyorum. Sephora’nın ürünlerinde hiç yaşamadım hatta bademli olanı bana baya iyi gelmişti.

 48. kokusu çok güzel¸ ambalajı da tatlı ama maalesef belki çok katı bir formu olduğundan¸ nemlendirmesi yeterli gelmedi bana¸ dudaklarımda yeterince yayılmıyor¸ ya da dudağım bu ürünü emmiyor anlamadım ben. bitsin diye kullanmaya çalışıyorum.

 49. ambalajı sarı olanın tadı midemi bulandırıyor ve ağzımda garip bir tat bırakıyor. Benim gibi bunu hisseden var mı merak ediyorum

 50. Ben bunu çok seviyorum. Yaz kış lip balm kullanan aşırı kuru dudaklı olarak lip balmların arasında en sevdiklerimden biri. Kokusu çok güzel¸ bazı balmlar gibi dudakta yağlı yağlı kalmıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?