“Le petit marseillais duş jeli” için 175 yorum

 1. Şeftali aromalısını kullandığım fakat kokusunun kalıcı olmaması ve kıvamının fazla sıvılı akışkan olması nedeniyle bıraktığım üründür. umutlanarak 2 3 tane almıştım fakat hepsi hediye olarak verildi.

 2. Sütlü olanını kullanıyorum şimdiye kadar iki kutu oldu bence cildi yumuşacık yapıyor ve o his baya kalıcı oluyor. Diğerlerinin kokularına baktım ama sütlüsü bana çok nostaljik bir koku gibi geldi. Normalde duşta vücut kremi kullanırdım ama bu jelden sonra ona ihtiyaç duymuyorum adını söylemesi de çok güzel ya.

 3. ilk başta vanilyalı olanı kullandım ve sanırım en çok hoşuma giden o oldu. daha sonra portakal çiçeği ve misket limonlu olanını aldım. duşta kullandığınız zaman aşırı güzel kokuyor fakat kalıcılığı konusunda çok olumlu olduğunu söyleyemem. ancak nemlendirme özelliği çok iyi. duştan sonra krem sürmeme gerek kalmıyor.

 4. Bayram vesilesiyle coşan watson ve gratislerde güzel indirime sahip¸ çok kuru olmayan cildimi nemlendirdi ve kokusu çok yoğun yoğun değil duştan çıkınca hafif bi kokusu kalıyor ki bence bu durum daha iyi¸ biterse tekrar alır mıyımm bilmiyorum.

 5. Niye bu kadar abartıldığını anlamadığım duş jelleri. Bana kokuları biraz ağır geldi onun dışında normal duş jeli işte bu yere göğe sığdıramamak niiye

 6. pamuk ve gelincik sütlü olanı hem çekici kırmızı ambalajı¸ hem de dış jellerinde az bulunan bir çeşit olduğundan alıp kullandığım duş jeli. Kokusu güzel ama kalıcı değil¸ duştan çıkınca kokudan eser kalmıyor. Bir de çabuk bitiyor.

 7. şeftalili ve misket limonlu olanına bayıldığım duş jeli.kokuları için bittikçe alıyorum fakat temizlik hissi herhangi bir palmolive duş jeli kadar.ayrıca içeriğinin baya pis olması sebebiyle de alternatifini bulur bulmaz değiştirebilirim kendisini.

 8. şeftalili olanını beğenerek kullanıyorum¸ sanki nektarin yada şeftali yiyormuşum hissi yaratıyor kokusu. aynı zamanda vanilyalı olanını da daha önce kullandım ve memnun kalmıştım. şimdide pamuk ve gelincik sütlü olanını denemek istiyorum. misket limonlusu hiç bana göre değil¸ limonlu şeyleri zaten sevmiyorum. lavantalı olan ise çok ağır kokulu.bunun dışında kokularının kullanım esnasında çok yoğun olmasına rağmen kalıcılıkları hiç iyi değil.

 9. annem durakta otobüs beklerken kadınların kendi aralarında bu markanın alımını bir ülke durdurduğu için Türkiye’ye gelmiş diye konuşurlarken duymuş. bu yüzden güvenip güvenmeme konusunda emin değilim. söylemek istedim cicişler

 10. Diğer kokularından hoşlanmadığım için sütlü ve lavanta ballı çeşitlerini aldığım¸ sıradan olduğunu düşündüğüm duş jeli. Reklamlarının döndüğü ilk zamanlarda almıştım. Kullanmaya ancak sıra geldi. Sütlü olan çok güzel kokuyor ve vücutta kalıcılığı da epey yüksek. Lavanta balli olan paketinde cok güzel olsa da sıcak suyla birleştiği zaman benim dayanamayacağım kadar ağır kokuyor. Palmolive duş jellerini daha çok sevdiğim için bir daha almayı düşünmüyorum.

 11. Misket limonlu olanının kokusuna bayılıp aldım ilk kullanımlarda aa ne kadar kalıcı diye sevindim fakat beş kullanımdan sonra garip bi şekilde bu özelliğini yitirdi. Buna rağmen üçüncü kutumu kullanmaktayım çünkü ciddi derece gözeneklerime kadar temizlendiğimi hissettiriyo

 12. Sütlü olanını çok severek kullanıyorum¸ hem hafif hem de çok güzel bir kokusu var. Cildi de yumuşacık yapıyor.

 13. şişede durduğu gibi durmuyor. şöyle ki: misket limonlusunu da sütlüsünü de markette şişesinden kokladığımda “eeh işte” dedim. yine de deneyeyim diye aldım. kullanırken bir baktım gayet güzelmiş. şişesinin plastiğinden midir nedir bilmem¸ kokladığında daha ağır¸ keskin geliyor kokusu. ama kullanırken gayet ferahlar.

 14. Şeftali ve sütlüsünü almıştım. Beni en çok rahatsız eden¸ köpürdükten sonra kendi kokusunu kaybedip deterjanımsı bir kokuya dönüşmesi oldu. Bunun dışında bir palmolive’in verdiği temizlik hissini de vermiyor.

 15. yıllardır palmolive beyaz killi mavi renkli olanını kullanıyordum bunu deniyim dedim. misk limonlu olanı harika kokuyor ama çok çabuk bitti çok akışkan beğenmedim. palmolive geri döndüm

 16. misket limonlu olanını çok beğeniyorum. ama har vurup harman savurduğum için büyük boyu bile çabuk bitiyor. inşallah içinde fazla zararlı madde yoktur¸ çünkü baya severek kullanıyorum. cildimi kurutmuyor da.

 17. beyaz şeftali ve nektarinli olanı almıştım gratisten¸ seçim yaparken ambalajın içinde olan kokusu zaten harikaydı¸ ama duştayken apayrı bir güzel gerçekten. Kokusu sanırım şuana kadar kullandığım duş jelleri arasında en beğendiğim¸ ayrıca tende bıraktığı his de çok hoş

 18. En çok sütlü olanını sevdiğim ancak cildimi kurutan ve kokusu kalıcı da olmayan duş jeli.Yine de olsun bebek gibi kokuyor.

 19. bir numarası olmayan duş jelleri. üç yada dört şişe kullandım ve duş jeli kullanmaya resmi olarak son verdim. bundan sonra zeytinyağlı sabunla yoluma devam edeceğim. kokuları gerçekten çok hoş lakin asla kalıcı değil. duştan çıktığımda tenimde kokusu kalmıyordu. belki ben çok kuru olduğum içindir fakat nemlendirmesi adına olumlu bir şey de söyleyemeyeceğim. sırf kokusu için vanilyalı ve sütlü olanları kullandım ama artık sırtımda çıkan sivilcelerden kesin olarak kurtulmak amaçlı doğal sabun kullanacağım. nemlendirme ihtiyacımı da zaten losyonla¸ body butterla karşılıyorum.

 20. Son 2 aydır sütlü olanını sürekli kullanıyorum. Kokusunu ve nemlendirmesini seviyorum ama keşke kokusu biraz daha kalıcı olsaydı. Son olarak da bana temizlenmiş hissi veriyor. Uzuun bi süre daha kullanırım ben bu duş jelini.

 21. Bir yıl kadar önce¸ ilk piyasaya sürüldüğü tarihlerde hem ithal ürün hem de uygun fiyatlı olması dolayısıyla aldığım fakat birkaç kullanımdan sonra bıraktığım üründür. Portakal çiçekli olanı harika ve orijinal bir kokuya sahiptir fakat asıl işlevi yetersizdir. Sabunsu yapısı yoğun olduğu için¸ kullanımdan sonra cildimde gerginlik ve kurumaya sebep olmuştur. Ürün tutmuş olacak ki¸ an itibariyle muadillerinden 2 kat daha fazla fiyata satılmaya başlanmıştır. İlla tercih edecekseniz¸ daha uygun fiyata¸ daha güzel performans sağlayan klasik markaları tercih etmenizi öneririm.

 22. tam bir duş jeli sevdalısı olarak pek çok markanın duş jellerini kullandım. fakat hiçbiri le petit marseillais kadar cildimi yumuşatmadı. şimdiye kadar şeftali nektarin¸ pamuk ve gelincik sütü¸ lavanta¸ vanilya ve süt olanını kullandım. en sevdiklerim pamukve gelincik sütüyle lavanta oldu. kokuları çok kalıcı olmasada duşta o kokuyu buram buram hissedebiliyosunuz. açıkçası ben çok memnunum bittikçe alıyorum ve başka bir markanın duş jelini tekrar alıcağımı sanmıyorum

 23. vanilya sütü içeren türü bir harikadır. eğer vanilya kokusu bir parfümünüz varsa¸ ideal bir duş jeli olacaktır. ürünü köpürtmek gibi olmasın ama iyi köpürüyor. iş bu entry badem sütü denemesinden sonra güncellenecektir.edit: tatlı badem sütü oldukça iyi ancak koku olarak vanilyaya nazaran bir tık daha etkisiz. temiz etkisi müthiş!

 24. Tatlı badem sütlü olanını kullandığım duş jeli. Yapısını¸ köpürüşünü¸ temizleyişini falan gerçekten çok beğendim ama ben acı badem kurabiyesini çok sevmem¸ bu yüzden ne kadar tatlı yazsa da bana acı gibi gelen kokusunu çok beğenemedim. Gerçi sadece lifte kokuyor vücudunuzu köpüklediğinizde daha yumuşak¸ daha hafif bir badem kokusuna dönüşüyor ama bunu babam değil de kendim alsaydım vanilya sütlü ya da portakal çiçeklisini alırdım herhalde. Ki bu bitince almayı da düşünürüm fiyatı da uygun hem!

 25. kokularına bayıldığım¸ ancak alerjik ciltlilerin dikkatli kullanmasını tavsiye ettiğim duş jelleri. ben kullandıktan sonra¸ X otunun Y çöpüne olan 140698. alerjim yüzünden üst gövdemi yanık benzeri kırmızı lekeler basmıştı ve bırakmak zorunda kalmıştım.

 26. portakal çiçekli¸ sütlü ve şeftalilisini kullanmış olduğum duş jelidir. portakal çiçekli ve sütlünün baz notalarında ağır bir koku aldım¸ özellikle suyla birleşince geniz yakan bir koku oluşturduğunu düşünüyorum¸ ayrıca diğer cicişlerin bahsettiği cilt reaksiyonları bende kaşıntı şeklinde oldu ama muhtemelen kullanmayı kısa kestiğim için ciddileşmedi. ama şeftalisini nispeten sevmiştim. temizlemesi eh¸ kokusu çok yoğun¸ kesinlikle overrated duş jeli.

 27. Badem sütlü ve şeftalili olanini 10₺ gibi bi fiyata almıştım. şeftaliliye aşık oldum resmen benim gibi koku delileri denesin kesinlikle.

 28. ergenliğimde dahi bırak sivilceyi¸ pütücük bile çıkarmayan bir kişi olarak kullandığım dönemde sırtımda onlarca sivilce çıkartmama sebep olmuş duş jeli. bir de hiç anlamadım neden oluyor diye 3 şişe mi ne kullandım. anlar anlamaz doğal zeytinyağlı sabuna geçtim ve anında kesildi. ama şimdi izlerin nasıl geçeceğini düşünüyorum. bir önerisi olan varsa çok mutlu olurum.

 29. çok çok sevdiğim duş jeli¸özellikle son çıkardığı argan ve portakal çiçeği olanın kokusuna bayıldım ama hiç alerjik olmayan cildimde küçük kırmızı sivilcemsi döküntüler yaptı 🙁

 30. Paraben içermiyorlar. Bir arkadaşım kullanıyordu¸ Küçük boy olanlar Gratis’te indirimde olduğu için merak edip beyaz şeftalili ve nektarinli olanından gittim aldım bir tane. Çok hoş bir kokusu var ve kalıcı. Gece duşumu alıp yattım ve sabah uyandığımda mis gibi şeftali kokuyordum. Ayrıca ismi fransızca ama üretim yeri İtalya imiş. Etiketi okurken gördüm. Cildinizi yumuşak mı yumuşak yapıyor¸ avuç içi kadar bir şey dökerseniz inanılmaz köpürüyor. Teninizde kayıp gidiyor sanki. Hiçbir kuruluk¸ kaşıntı yapmadı bende. Eğer olduysa ürünün sabunları da varmış¸ kullanabilirsiniz. Lavanta kokulu filan var. Evdekileri bitirip bir sonraki sefere de kendisinden alacağım!

 31. Fransız markası¸ ıcerik bakımından daha temiz bulduğum duş jelleri.Sütlü ve şeftali aromalı olanlara bayılıyorum¸ kokuları mükemmel. Biraz boynumda tahriş yaptı sanki ama bundan dolayı olmamış da olabilir. Indirimlerde 4 liraya kadar düşebiliyor watsons 1 alana 1 indiriminden ikisini11 liraya almıştım. Bir de bunlarin arindirici(mavi) deniz mineralleri akdeniz yosunu – tazeleyici(turuncu) argan yağı bal mumu içerikli olani var ayni kampanyada ikisini 14 liraya aldim. Tavsiye ederim. Değişik duygular.

 32. ”Renklendirici boya içermez¸ cildi tazeler.Cildi kurutmaz¸ yoğun köpüğü ile cildi nemlendirir ve kremli formülü ile cildi besler. Paraben içermez.”Dediler ve büyük bir hevesle kullandım ancak bende alerjik reaksiyon gösterdi¸ temiz hissetirmedi.

 33. duş jeli kullanmıyorum normalde. Ya içeriği temiz bir ürün bazen¸ ya da sabun. Neyse indirimde görünce bu ürünü hadi yeni ürün bi deneyeyim dedim. Argan yağı-balmumu-gül yaprağı yağı içeriklisini almıştım. Hiç ama hiç sevmedim. Ne kokusu güzel¸ ne güzel köpürüyor¸ ne nemlendiriyor. Bir daha almam.

 34. kokularını¸ yapılarını¸ cildimde bıraktığı hissi seviyorum. vanilyalı ve şeftalili olan çeşitlerini denedim. tekrar alabilirim. seviyorum.

 35. Gratisten bayıla bayıla sütlü olanını almıştım ama duşa girdiğimde sıcak suyla kokusu çok ağırlaştı hiç kullanamadan attım. Herkesten çok iyi yorumlar görünce böyle bir sorunla sadece ben karşılaştım herhalde deyip başka çeşidini de aldım ama tekrar aynı durumu yaşadım. Bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

 36. Sütlüsünde gerçekten sütle karışık vanilyamsı bi koku bekliyordum ama bildiğin çiçek kokuyor Ve bence de çok ağır kokuyor en son şeftalilisini aldım ben seviyorum yine de

 37. Yazın küçük boyunu almıştım¸ şeftalili olanını. Kokusu nemlendirmesi hoşuma gitti ama 10 günde bitti. Biraz bereketsiz mi ne cicişler ?

 38. 1 alana 1 bedava kampanyasindan vanilyali ile misket limonlusundan almistim. misket limonlusu hala guzel ama vanilyalisi agir geldi burnuma dustayken. bu yuzden ikina ikina bitirdim vanilyaliyi neyse ki. nemlendirme ve kopurme acisindan diger dus jellerinden farksiz ama koku secenekleri fazla agir. tekrar tercih edecek olursam misket limonu alirim yine. limon bi nebze o agir kokuyu aliyor sanirim..

 39. Nemlendirici olduğunu vaat eden sıvı sabunlarının bile ellerimi kuruttuğu markanın başarısız duş jeli. Kokuları çok güzel diye aldandım¸ sabundan sonra bir şans da duş jellerine vermek istedim ancak duştan çıktıktan sonra tüm vücudum kurumuş gibi hissettim kendimi. Genel olarak kuru bir cildim olmasına ve birçok ürünün cildimi kurutmasına rağmen¸ kullandığım en nem içermeyen¸ en berbat olanı bu markanınkilerdi. I-ıh¸ beğenmedim.

 40. duş jellerini çok seven biri değilimdir¸ ama bir gratis alışverişimde sütlüsünü koklamıştım ve bana kokusu dalin şampuan gibi gelmişti. bu sebeple bir adet edindim ve severek kullandım.

 41. sütlü olanın kokusuna bayıldığım fakat sırtımda sivilce çıkartan¸ temizlik hissi vermeyen duş jeli. erkek arkadaşım çok beğendi o kullanıyor

 42. Cosmetica indiriminden şeftalili olanının büyük boyunu almıştım. Çok az kullanmama rağmen kokusu gayet kalıcı ve çok güzel. Hatta bazen şeftali diye yiyesim gelmiyor değil.

 43. evde vanilya ve limon kokulu olan bir köşede duruyor. limon/mandalina yani yeşil renkli olan bildiğiniz bulaşık deterjanı gibi kokuyor. vanilyalı olan da çok ağır kokuyor. 2 tane birden aldığıma pişman olduğum duş jeli.

 44. Nemlendirmesi çok başarılı olan bir duş jeli. Ben lavantalısını kullandım cildimi çok güzel nemlendirdi .ama küçük boyları çok bereketsiz . Hemen bitiyor:(

 45. Geçenlerde ani bir kararla aldığım duş jelidir. Zamanı hatırlamıyorum Rossmandayım duş jeli rafınının önündeyim. Telefonum çaldı ani çıkmam lazım bir baktım Indirim var.ama tek tek koklayacak vaktim yok. Frambuaz ve şakayık tan sadece bir tane kalmıştı. Çok tercih edilen iyidir mantığıyla hareket ederek satın aldım yumuşacik kremsi bir dokunuş bırakıyor ama kokusunu çok da beğenmedim. Sıradaki indiriminde gözümü şeftalili ya da misket limonlu ya diktim cicişler..

 46. bu duş jellerinin kokusu o kadar ağır ve kötü geliyor ki. argan yağı ve portakal özlü olanını kullandım bitirdim ama kokusunu sevmiyordum onun da çok zor bitti. sadece şeftalili olanını severek kullandım çünkü o müükkeeemmmeel kokuyor.

 47. ben şeftalilisini gerçekten çok seviyorum. kokusu çok güzel. malesef diğer çeşitlerinin kokuları pek hoşuma gitmedi¸ fresh değillerdi. genel olarak indirim döneminde tercih edilebilecek güzel bir duş jeli olduğunu düşünüyorum.

 48. görüntüsünden dolayı diğer duş jellerinden bir adım önde raflarda. çok şirin ve dekoratif durmasına rağmen kokuları o kadar da harika değil. büyük heveslerle aldığım vanilya sütlüsü beni hüsrana uğrattı. palmolive (feel the massage) den vazgeçmemem gerektiğini bir kez daha anladım sanırım. yine de denemekten zarar gelmez¸ fiyatı uygun. herkes aynı kokuyu sevmek zorunda değildir.

 49. Duş jellerine bakış açımı değiştiren markadır. Yapısı kremsi bir yapıda cildi hiç kurutmuyor¸ banyodan çıkınca yumuşacık oluyor cildiniz. Daha sonra vücudumu nemlendirme ihtiyacı bile hissetmiyorum. Lavanta ballı olanını alıyorum genelde ben. Kötü yanı ise Kokuları bana ağır geliyor. sıcak suda duş almayı sevdiğim için bazen duş jelinin de kokusuyla bayağı bayağı nefesim daraldığı oluyor. Onun haricinde severek kullanıyorum.

 50. lavanta ballısına bayılıyorum¸ aromaterapi. 1 alana 1 bedava indirimi gördümmü acımam stoklarım. kokusu dışında bir ekstrası yok ama.

 51. Kesinlikle son zamanlardaki favori ürünüm. Özellikle de parfüm parfüm kokmayan o şahane mis kokusuna bayılıyorum.

 52. Bir cicişmüz bahsetmiş¸ bu duş jellerinin vücutta sivilce yaptığını. Başta inanmadım ama duş jelini bırakıp başka marka bir duş jeline geçince özellikle omuz¸ sırt ve kol bölgemde sivilcelerin azaldığını farkettim. Pek alerjik bir bünyem de yok. bilemedim.En çok süt ve pamuk ve gelincik sütü olanın kokusunu sevdim.Bademli ve misket limonunun kokusuna bile dayanamadım. Çok kötü…

 53. Elbette hala daimi kullananı vardır ama çıktıktan sonra bir yıldız gibi sönen bir marka olduğunu düşünüyorum.Ambalajı ve kokusu diğer markalara fark atar o ayrı tabi ki.

 54. Ben argan yağı & portakal çiçekli ufak şişede olanını kullanıyorum. Daha fazla nem vermeyi ve ipeksi bir cilt vaat ediyordu. Bence başarıyor da duş aldıktan sonra nemlendirme ihtiyacı hissetmiyorum ¸ kokusu biraz ağır ama temiz ferah kokuyor. Ben çok beğenerek kullanıyorum ve tekrar tekrar alacağım bir duş jeli 🙂

 55. vanilyalı olanını kullandığım duş jelidir. sadece vanilyalı olması almam için sebeptir. duştan sonra birkaç saat kadar konusu kalıyor. ya da bana öyle geliyor bilmiyorum ama sırf kokusu için tercih edilebilir.

 56. Kokuları çok ağır geliyor bana. her seferinde şans versem de kullanamıyorum¸ erkek arkadaşıma paslıyorum. Ev arkadaşım şu an lila kutuda olanı kullanıyor¸ hatırlamıyorum ne aroması olduğunu¸ fakat o banyodan çıktıktan sonra bile o keskin kokuyu alabiliyorum. bir de garip olan¸ banyoda bu kadar kalıcı olan kokunun duştan beş dakika sonra vücuttan uçup gidiyor olması.

 57. Cildi yumuşacık yapıyor gerçekten tenim pamuk gibi oldu diyebilirim. Kokusunun kalıcılığı da bir duş jeline göre gayet iyi. Kokusu tende şişedekinden daha güzel duruyor.

 58. farklı farklı kokularından kullandım. en çok argan yağı ve portakal çiçekliyi seviyorum. Cildimi çok güzel nemlendiriyor ve muhteşem kokuyor. özellikle 1 alana 1 bedava kampanyalarını kaçırmamaya çalışıyorum.

 59. Akdeniz yosunu ve deniz mineralleri tam olarak yazın denizden dönüp duş alıyormuşsunuz hissiyatı veriyor öyle güzel. Hiç bi duş jeline bu kadar bağlanmamıştım.

 60. Bütün ürünleri mis gibi kokuyor. R ahatlatıp nemlendiriyor yumuşacık bir etki bırakıyor soyledikleri gibi. Duştan sonra da o nemli hissi hissedebiliyorum¸ kolay durulanıyor¸ yapısı normal duş jellerine nazaran biraz daha akışkan¸ köpürmesi yerinde¸ duşta çok güzel bir koku sarıyor etrafı çıkmak istemiyorsun 🙂

 61. portakal çiçekli olanının kokusuna hayran kaldığım duş jeli. içeriğini tam olarak bilmiyorum ancak kokusu içi tekrar satın alabilirim.

 62. migrosta 1 alana 1 bedava kampanyası sayesinde zeytin ağacı yaprağı ve ıhlamur ile kayısı ve fındık olmak üzere iki adet duj jeli aldım. normalde beyaz sabun fanatiği olan ve birçok duj jeli deneyip beğenmeyen ben¸ le petit marseillais sayesinde duj jeli sever oldum.

 63. rosmann’da indirimdeyken alıp denediğim ürün.çileklisini aldım normalde sadece çiçeksi kokular kullanırım parfüm duş jeli gibi ürünlerde.evet kokusu bir hayli yoğun.ancak beni çok da rahatsız etmedi aksine vücutta uzun süre kalıcı olmasını sevdim.ancak pahalı buluyorum.sadece indirim zamanları alırım

 64. Vanilyalı ve sütlü olanları hariç diğerlerinin kokusu çok ağır geliyor şişeden koklandığında bile. Ama o ikisi öyle değil¸ çok güzel kokuyor¸ temiz hissettiriyor. Nemlendirmesi öyle ahım şahım değil¸ normal bir duş jeli işte. Ama ben kokusunu çok sevdiğim için başka duş jelleriyle dönüşümlü olarak kullanıyorum.

 65. koku olarak hicbir kaliciligi olmayan dus jelleri benim icin lakin vucutta biraktigi yumusaklik hissi guzel kilabilir.

 66. gratis indiriminde vanilya sütü ve akdeniz çileğinden almıştım. vanilya sütü neyse de o akdeniz çileği nasıl bir şeydir buram buram çilek kokuyor. öyle tatlı hoş bir kokusu var ki günlerce teninizde kalacak sanıyorsunuz. ancak reklamlardakinin aksine kokusu hiç kalıcı değil duştan çıkıp iyice koklarsanız hafif bir koku burnunuza geliyor. ben de abartılmış bir marka olduğunu düşünüyorum. madame cocodan aldığım duş jeli bile daha çok kokuyordu.

 67. Lavantalısı o kadar ama o kadar güzel kokuyor ki şurama da kimyasal burama da diye diye sürüyorum. Neden bu kadar güzel kokuyorsun vicdansız!

 68. Kokuları çok güzel¸ teni çok güzel yumuşatıyorlar. İçindeki kimyasallar bazen endişelendirsede benim için güzel bir ürün. vücudumu kışın kuruluğundan kurtarıyor.En sevdiğim kokusu tartışmasız vanilya¸ ama annemin nefret ettiği bir kokudur. Kokladığında “Iyy bunla mı yıkanıyorsun?” demişti. Ama ben bayılıyorum¸ sadece herkese göre değil kokuları. Koklamadan almayın!

 69. Çam ve deniz rezeneli çeşidinin kokusunu değiştirip üzendir. Yazın kullanılabilecek en güzel¸ en ferah duş jeliydi. Elimde kalan son çeyreğini kullanmaya kıymetlim gibi saklıyorum.Sanırım kırmızı ambalajlı¸ pamuk kokulu olanı da kaldırılmış ki bu da üzüyor.

 70. Frambuazlı ve şakayıklı olanını kullandım. Duş jelinde yoğun koku sevmeme rağmen bu ürünün kokusu beni hiç rahatsız etmedi kalıcılık konusunda da fena değil. Severek kullanıyorum. Tanım: Fransız markası olan duş jeli.

 71. Geçen sene ilaç tedavisi(roaccutane) görürken nemlendirsin diye almıştım iyi ki almışım. Bir kere çok güzel kokuyor. Özellikle morlu olanı¸ lavanta ballı olanı. Markette ağır gelmişti kokusu ama duş esnasında daha hafifledi ve benim için mükemmel bir kokuya erdi çok sevdim. Sütlü olanı o kadar tatlı o kadar hafif ve o kadar sade ama güzel ki insanın alıp bağrına basası geliyor . Şeftalili olanı kimyasal bir şeftali gibi kokuyordu ama gerçeğine yakın bir kokuydu. Bir de frambuazlısını kullandım ama açıkçası onun kokusunu pek beğenmedim. Bunların hepsinin nemlendirmesi çok iyiydi tekrar şans verebilirim. Tez vakitte sabunlarını denemek istiyorum. 

 72. İçeriği yeterince temiz olmayan ve kullanınca verdiği temizlik hissini de beğenmediğim duş jeli. Kokularını da çok sevemedim açıkçası.

 73. yeşil kutulu limonlusu bulaşık deterjanı gibi kokuyor bence ama diğer ürünleri başarılı özellikle şeftalili olan

 74. duşta özel bakım serisinden pembe renk olan yoğun besleyici duş jelini kullanıyorum uzun süredir¸ bir harika. bitmek bilmeyen duş jeli arayışımı sonlandırdı kendisi.  serinin fotoğrafını ekliyorum. ilgili medya: 1

 75. genelde üçler¸ cosmohome¸ migros gibi marketlerde bir alana bir bedava şeklinde tanesi 5liraya alınabiliyor. ancak içeriğinin temizliğinden emin olamadığım için alamıyorum.

 76. Beyaz şeftali ve nektarin olanı kullanıyorum sürekli olmasa da. Vücudumda ilk 1-2 saat kokusu kalıyor sonra uçuyor. Ama benim tenimde bütün vücut jellerinin kokusu uçuyor.

 77. Türkiye’ye ilk girdiğinde kokusunu ve kabını (görsel benim için önemli) severek aldım ancak omuz ve sırt bölgemde sivilce yaptı¸ acaba bana mı öyle geliyor diye uzunca bir süre kullanmayıp tekrar kullanmaya başladığımda problem tekrar edince kullanmayı bıraktım.

 78. İndirimdeyken alıp kullanma şansı bulduğum ama o kadar da güzel kokmadığını farkettiğim duş jeli. Yine belki indirimle alırım ama illa o olsun diyebileceğim bir ürün değil malesef.

 79. vanilyalı olanı kullanıyorum çooook güzel kokuyor keşke daha kalıcı olsa kokusu müthiş ayrıca hiç kurutmuyor cildimi bemli hissediyorum duştan sonra

 80. sütlüsüne bayılırdım. ancak duş jeli kullanmayı bıraktığım ve mis gibi sabunlara döndüğüm için vedalaştık kendisiyle.

 81. Yoğun nemlendiricili serisine bayıldığımdır. Özellikle shea butter-akasya’lı olanın kokusu beni benden alıyor kaç tane bitirdiğimi ben bile bilmiyorum¸ sırf kokuları aynı diye el kremi ve vucut kreminide aldım özellikle el kremiyle aşk yaşıyorum yummmuşacık ve mis kokuluKuru ciltli cicişlerimiz duş jelinin nemlendiricili olan versiyonuna bakabilirler 🙂

 82. Beyaz şeftaliyi kokusunu çok beğenerek kullandım. Tüm duş jellerinin kokularının fazla kalıcı olmadığını düşünüyorum. Bu da benzer şekilde ama Temiz taze bir his bırakıyor¸ memnunum kendisinden

 83. geçen aylarda beyaz şeftalı ve nektarinli olan çeşidini kullandığım duş jeli. temizlemesini çok beğendim¸ kalıcı da bir kokusu vardı fakat diğer tüm duş jelleri gibi bu da malesef sırtımda sivilce yaptı. kokusuna bayılsam da yoluma şimdilik sabunlarla devam ediyorum.

 84. Frambuaz Şakayıklı olan çeşidini kullanmıştım. O kadar güzel kokuyordu ki¸ parfümü olsa kullanırdım. Hiç kurutmuyordu¸ yumuşacık bir etkisi vardı. Banyoda çiçekler açıyordu resmen¸ bu yaz yine alır kullanırım herhalde. Beyaz şeftalilisini de kullanmıştım. O da iyiydi ama favorim kesinlikle şakayıklı olan.Edit: Yoğun kokusuna rağmen¸ duştan çıkınca pek bir şey kalmıyor.

 85. Cileklisini kullandigim dus jeli. Iyi guzel hos da kokusu bende pek kalici olmadi¸ gratisin benri duj jelleri bile daha kalici oldu bende nedendir bilmem. Fakat verdigi temizlik hissi cok guzel.

 86. Tatlı badem sütlü olanını kullanıyorum.Muhteşem bir kokusu var ama ne yazık ki kalıcı değil.Tabi ki bir duş jelinden parfüm gibi kalıcılık beklenmez ancak bir saat en azından saçım kuruyana kadar kokusu kalsa hiç fena olmazdı .

 87. Gratis de indirimden beyaz şeftalisini almıştım. Bir de sanırım Frambuazlısı vardı onun kokusu ağırdı tuttu beni ama beyaz şeftali gayet güzel. Kokusu hoş¸ temizlemesi de başarılı. Mandalinalısı da listemde.

 88. Harika kokulara sahip duş jeli. Ben şeftali aromalısını çok seviyorum kokusu çok yoğun ve tüm duşu sarıyor. Duştan çıktıktan sonrada o ferah kokuyu hissedebiliyorsunuz. En minnoş duş jeli. 

 89. Kokuları hoş ama nedense pek arınıyormuşum¸ temizleniyormuşum gibi hissedemiyorum kullandığımda. Ama yine de şeftalili ve limonlu olanın kokusu cidden hoş

 90. Kayısılı olanını almıştım sanal marketten. Koklasam almazmışım¸ çok içimi bayan bir kokusu vardı. Beğenmedim ben onu. Bir de fiyatına kıyasla watsons ya da isana duş jellerinden bir farkı olmadığı görüşündeyim.

 91. Çam ve deniz rezenesi¸vanilya ve lavanta balı olanlarını kullanıp aşırı memnun kaldığım duş jeli.Köpürmesi ve kokusu çok iyi fakat duştan sonra kokusu pek kalmıyor malesef.Yine de cildi yumuşacık yapması ve temizlendiğini hissettirmesi on numara.

 92. vanilya sütüüne bayıldığım¸cildi nemlendiren ancak anlık koku bırakan duş jeli . inşallah burnum alıştığı için kokusunu almıyorumdur 🙂

 93. Temizlemesinden emin olamasam da köpürmesi gayet iyi ancak vanilya sütlü olan sıcak suyun etkisiyle iyice bir kimyasallaşıyor kokusu fena halde yapaylaşıyor¸ne sürüyorum acaba cildime diye tedirgin oluyorum¸kabaca duş keyfinin içine ediyor.Alasaksanız sütlüsünü tercih edin derim bu ise sıcak suyla bütünleştiğinde bir koku değişikliğine de uğramıyor mis gibi duş sonrası da tende bir süreliğine kokusu kalıyor.

 94. Kokularına bayıldığım duş jelidir.Özellikle şeftali kokulu olan.Fakat temizlediğini hissedemiyorum sadece köpürüyor gibi geliyor.Kokuları müthiş ama kalıcı değil.Demem o ki sevdiğim tek yanı kokuları.Ah ne kadar çok koku dedim 🙂

 95. Akdeniz çileği ve narlı bi şeyini kullandım gerçekten çok güzel kokuyor ve duştan sonra sürekli kendimi kokluyorum skdıdkdkdj. Temizlemesinden pek emin olamıyorum sadece koku sürüyormuşum gibi kollarımda egzama olduğu  ve sırtımda sivilce yaptığı için bıraktım. Nileranın limonlu ve frambuazlı sabunu ile yıkanıyorum. Sivilcelerde işe yaradığını yağlanmayı önlediğini düşünüyorum. Üstelik diğer sabunlar gibi de kurutmuyor. Yumuşacık oluyor

 96. özellikle çilek ve vanilya kokulu olanları çok hoş. fiyat gramaj olarak bir tık fazla olsa da kokuyu gün boyunca hissedebiliyorum vucudumda.Duru gourmet duş jelişle beraber favorim olur kendileri

 97. Çoğu (Hindistancevizi gibi yumuşak bir aromaya sahip olan çeşidinin bile) varyasyonunun deterjan gibi koktuğunu gözlemlediğimdir. Lavanta balı¸ çilek ve vanilya özlü olanlar ise fena değil. promosyonlarda ve indirimlerde alınabilir.

 98. Beyaz şeftali ve nektarin aromalısını uzun zamandır severek kullanıyordum¸ hem kokusu ferah geliyor hem de verdiği temizlik hissiyatı yeterli geliyordu ki duş jellerinin sivilcelenmeye ekstra katkı sağladığı ile ilgili birkaç yazı okuduktan sonra fırçalarımı temizlemek üzere banyodaki konumunu değiştirdim. Dove sabun ile devam edeceğim¸ tekrar döndük kürkçü dükkanına.

 99. kokularına bayıldığım ve duştan sonra tende kalan kokusunun tenden tene değiştiğini fark ettim. beyaz şeftalili ve çilekli olan favorim.kuru ciltli olduğumdan nemlendirme ve verdiği yumuşaklık hissi bakımından yetersiz buluyorum. son zamanlarda fiyatı çok yükseldi ve bir artı bir kampanyaları azalmaya başladı. bu ay denebunu kutusundan da deneme boy ürünü çıktı çok mutlu oldum. ancak ürünlerinin temiz içerikli olduğunu düşünmüyorum bu nedenle kullanırken vicdan azabı duyuyorum¸ onun yerine uygun fiyatlı alterra ürünleri kullanılabilir.

 100. Diğer marka duş jellerinin köpürmekten¸ yapay yapay kokmaktan ibaret olduğunu ve arınmayıp temizlemediğini bildiğim için le petit marseillais duş jellerini¸ duş jeli kullanmak zorunda kaldığım zamanlarda tercih ediyorum. Ben Shea butter&Akasya lı olan¸ yoğun nemlendiricili formülünden kullanıyorum. Kokusundan memnunum. Sık sık kullanmış da olsam yine de çabuk bitmiyor¸ fiyat/performansı şahane bir ürün. Bedenimde alerji yapmadı.Sabun forever tabi ki ama en beğendiğim¸ duştan çıkınca yumuşacık hissettiğim tek duş jeli bu

 101. Sütlü ve vanilyalı olanı çok seviyorum. Genellikle sütlü olanı kullanıyorum. Koku kalıcılığı konusunda diğer cicişlere katılıyorum. Duşta kullandığımda oluşan buram buram koku duştan çıktıktan kısa bir süre sonra kayboluyor. Ben hangi duş jeli olursa olsun vücudumu önce beyaz sabunla yıkıyorum. Çünkü hiçbir duş jeli beyaz sabunun verdiği temizlik hissini vermiyor. Ama kokusu ve cildi yağlandırmaması nedeniyle severek kullanıyorum.

 102. bence palmolive den daha iyi. yapısı daha yumuşak ve yapış yapış kalmıyor. bu özelliğini sevdim ben¸ kokuları da güzel.

 103. kokularına bayıldım¸ ayrıca 2 saat sonra hala kokmaya devam eden tek duş jeli olabilir. Yapış yapış bir hissi yok¸ kese de yapsan vücuttan çıkmamış gibi gelmiyor (bkz: bee beauty duş jeli)  Ben beğendim.

 104. Şeftalili olanı çok güzel. yumuşacık ve bence kokusu hemen uçmuyor sabaha kadar kalıyor tenimde. Çok büyük bir temizlik hissi vermiyor tabi ki ama şans verip alınabilinir.

 105. Türkiye’de yokken kardeşime yurtdışından ısmarlardım. Her gelişinde şişelerce stoklardım. Ama oradan gelenlerin kokuları daha kalıcıydı. Çarşafıma kadar sinerdi kokusu. Bir estetisyen olarak ürün içeriğinde ülke farkı yapılmayacağını biliyorum ama buradakiler neden kalıcı değil çözemiyorum.

 106. Heeepsini denemisimdir sanirim. Basliyorum. Bence en yumusak tatlis dus jelleri bunlar olabilir. Ayrica cidden kokusu bacaklarimda falan kaliyo benim. Neyse vanilyalisi¸ beyaz seftalilisi¸ sutlu bisey vardi o¸mor olani lavanta mi ne¸ bide misket limonlu tarzi heppsi cok guzel. Bitek cilekliyi sevmedim bi tik sekerli bence. Ama herrr zaman bunlardan alirim yillardir daimi favorim

 107. Kokularını çok beğendiğim için severek kullandığım ancak üzerinde yazdığı gibi eksta bir nemlendirici özelliğini göremediğim duş jeli -lavanta¸ şeftali¸şakayıkfrezya ve misket limonlusunu kullandım-

 108. sırtımda sivilcelere neden oldu. bir ara kullanıp sivilce sorunu yaşayınca bıraktım bu aralar yine indirimde görünce alayım dedim almaz olaydım tekrar putürlenme ve sivilce yaptı

 109. akdeniz çileği olanını çok seviyorum. gerçekten güzel kokuyor. köpürmesi ve temizlemesini de iyi buluyorum ama kokusu hiç kalıcı değil 

 110. Artan yağı ve güllü olan pembe şişeden 2 kutu bitirdim nemlendirmesinden de kokusundan da memnundum ancak sıkıldım şimdi rossmanda gördüğüm mavi şişeyi deneyeceğim yosunlu Denizli bir şeydi umarım onu da severim 

 111. hiçbir kokusu hoşuma gitmiyor. birkaç çeşidini alıp denedim. başta kokusu hoşuma gitse de sonra sanki şurup gibi geliyor. kullanamadım.

 112. cicişler her almak istediğimde bir 1 alana 1 bedava olaral 2 şişe alıyorum hem çok hesaplı oluyor hem de misler gibi duş almaya devam ediyorum.. favorim misket limonlu olanı ¸ asıl SAKIN YEME reklamını diye bu marka yapmalıydı bence çünkü insan bir düşünüyor o muhteşem konuyu yemeyi :)sülfatsız olsa daha iyiydi de neyse..

 113. mandalina ve misket limonu ve akdeniz çileği kokularıyla aşk yaşıyoruz. diğer duş jellerine göre kokuları gerçekten çok yoğun. misket limonlusu çok çok ferah bir his bırakıyor. her seferinde artık almayacağım desem de sadece bu iki koku yüzünden sürekli almaya devam ediyorum.

 114. Çam ve deniz rezenesi kokulu olanı muhteşem kokan duş jeli. Çoğu duş jelinin ağır geldiği burnuma ilaç gibi gelmiştir. Ama büyük boyu sanıyorum yok. Kendisini de zar zor bulabiliyorum zaten.

 115. Şeftalili olanın kokusuna bayılıyorum fakat nedense duşta güzel köpürmediğini düşündüğümden bir kutu bitirip bir daha da almadım. Yves Rocher ve Palmolive yapılarının çok daha iyi olduğunu düşüyorum.

 116. Fransızların dünyaya hediyelerinden bir tanesi. Akdeniz çileklisini ve sütlü olanını kullandım ve memnun kaldım. Duştan sonraki uyku keyfini katlayan bir ürün benim için.

 117. le petit marseillais ürünleri reklamlarında vaadettiğini ¸ reelde vermiyor. Hayal kırıklığına uğruyor insan. Hem kokusu¸ hem yapısı tatmin etmiyor. Fiyatı da pazar ortalamasının üzerinde olunca beklenti yükseliyor. Beklentiyi karşılayamayan her ürün başarısızlığa mahkum.

 118. Serinin yarısından çoğunu kullandım. Kokuları muhteşem¸ gerçekten bayılarak alıyorum ama benim tenimde hiç kalıcı değiller. Yine de almaya devam ederim özellikle frambuazlı açık pembe olanın bağımlısıyım¸ hayatımda kokladığım en en güzel koku. İndirimsiz almam¸ dediğim gibi kokuları benim tenimde kalıcı olmasa da yine de kokularını seviyorum ve bu kadar çok çeşidi olması hoşuma gidiyor. Erkekler için çıkardığı seriyi merak ediyorum acaba onlar daha kalıcı olabilir mi? Onlardan birini de elimdeki bittikten sonra alıp deneyeceğim.  ilgili medya: 1

 119. Türkiye’ye geldikçe aldığım¸kullandığım bir duj jeli le petit. ama geçenlerde dm mağzalarında da gördüm. fiyatı ortalamanın üzerinde. 2¸45 euro gibi bir fiyatı vardı. eh¸ dm’in 55 centten satılan çeşit çeşit duş jelleri varken¸ tutup da le petit almaya içim el vermiyor.

 120. Dene bunu kutumdan akdeniz çileği versiyonunun numuneliği çıkmıştı¸ çok beğendim. kokusu harikaydı. Ben de hemen eve kozmetik indirimden 400 ml’lik olanını 7-8 lira gibi bi fiyata aldım. indirimli halini tekrar yakalarsam alırım. Cidden çok hoş¸ baş döndürücü!

 121. çok güzel kokan ama kokusu vücutta asla kalmayan duş jelleri. kullandığım bütün duş jelleri böyleydi gerçi¸ hiçbiri kalıcı koku sağlamıyor (yves rocher dışında). ama güzel köpürüyor¸ ben nedense duş jeli köpürmediğinde temizlendiğim hissine varamıyorum ama bunda o yok. cildi gerçekten nemlendiriyor¸ hatta iyi durulamadığımı sanıyordum en başlarda. benim favorim sütlü olanı. çok temiz bir kokusu var. son aldığım açık pembe ambalajlı¸ frambuaz ve şakayıklı olan da güzeldi baya.

 122. Lavanta Balı özlü olanını kullandığım duş jelidir. cilde verdiği yumuşaklık hissini ve kokusunu çok beğendim. bittikçe satın alınabilecek bir ürün.

 123. çilek kokusuna bayılırım. yıllardır birçok markanın çilekli duş jellerini denedip ancak hepsi şurup gibi kokuyordu. gerçekten çilek gibi kokmasıyla beni kendisine aşık etmiş markadır. sabun kullanmaya karar verdiğim için yollarımız kısa süreli ayrılsa da ara sıra kendimi ödüllendireceğim tek duş jeli.

 124. argan yağlı ve portakal çiçekli olanına bayıldığım ve bana geçmişte kalan birini hatırlattığı için artık kokusunun bile acı verdiği duş jeli¸ geçmiş gerçekten geçtiğinde bol bol koklayacağım

 125. Benim favorim beyaz şeftali ve nektarinlisi. Vücudumu nemlendirdiğine inanıyorum ve kokusu gerçekten kalıcı. Fiyatını saçma bulmakla birlikte gratislerde bir alana bir bedava kampanyalarının olduğunu ve bazen eve shop’ta sepetenize ek indirimli olarak sunulduğunu paylaşmak isterim. Stok yapılabilir ürünlerdendir kendisi. 

 126. kokuları çok güzel olan¸ teni yumuşacık yapan duş jeli serisi. kokusu yoğun değil insanı daraltmıyor. fazla şekerli de değil. tam kararında. kalıcılığı da çok güzel. favorim çilekli olanı. nemlendirmesi falan da çok başarılı. severek kullanıyorum.

 127. nektarinlisi¸ şakayıklısı ve çileklisinin sırf kokusu için bile alınır dediğim duş jeli. Nemlendiriyor mu bilmiyorum ama çileklisi o kadar gerçek çilek kokusu gibi geliyor ki bazen ağzıma sıkasım geliyor.Watsons indirimlerinde uygun fiyata alınabiliyor bazı zamanlar görüyorum. Tabi watsons mağazasındaki güvenlik görevlisi skandalından beri ben boykot ettiğim için başka kozmetikcilerin indirimlerini kovalamaya devam.

 128. insanda yeme isteği uyandıran muhteşem kokusu olan -özellikle çileklisi- duş jelidir. Yapısı için çok bir şey diyemem ama kokusu için bile alınır.

 129. vanilya sütü olanını kullandım¸ köpürmesi güzel¸ az ürünle rahatlıkla duşumu alabiliyordum¸ kokusu da iyi fakat kalıcı degil¸ diğer çeşitleri de denenecek.

 130. vanilya sütü olanını kullandım kokusu güzel teni yumuşacık yapıyor ama her şeyde olduğu gibi bunun da fiyatlar eskiye göre baya artmış

 131. Kokuları aşırı güzel bunu belirtmeliyim. Çoğu markada olmayan çeşitlere sahip. Ama etki olarak pek fark göremedim. Köpürmesi vs. normal duş jelleri gibi. İndirim zamanında uyguna edinilebilir.

 132. türkçe “küçük marsilyalı (erkek)” anlamına gelen marka. duş jeli konusunda hiç seçici biri değilimdir¸ indirimli olup kokusu rahatsız edici olmayan herhangi birini alır kullanır(d)ım. erkek arkadaşım “bana bi’ duş jeli alalım mı ya? seninkiler spordan sonra iyi temizlemiyo sanki” deyince¸ reyonlar dolusu(migros¸ rossman¸ gratis gezildi) “erkekler” için “erkeksi” olanları kokladıkça psikolojim bozuldu¸ tüm kokular aşağı yukarı¸ 13 yaşında ergen bir “erkeğin” beden dersi sonrası boca ettiği iğrenç axe kokularına benziyordu taa ki onu bulana kadar: kan portakalı ve safran.artık favorim markanın erkek serisinden bu arkadaş kiiii bence yapıştırın üniseks etiketini gitsin. ilgili medya: 1

 133. temizlemesinden emin olamadığım kokusu kalıcı olmayan bir ürün¸ birçok duş jelinin sivilce yaptığı vücudumda hiçbir sivilce ya da a benzeri bir reaksiyona sebep olmadı.

 134. Argan yağı ve portakal çiçeklisini yeni bitirdim¸ köpürmesi orta¸ kokusu kalıcı değil hatta bana göre kokusuz ¸ yapısı şeffaf ve çok yoğun değil¸ verdiği temizlik hissi yeterli ama nemlendirmesini özellikle kış ayları için tatmin edici bulmadım ki cildim çok kuru değildir¸ bir de kışın su sıcaklığını da arttırınca keyifen¸ daha bir nem tutan jel şart oluyor sadece f/p açısan gayet güzel demek istiyorum ama ben indirim zamanı stok yapmıştım ve eminim 10 tl altı birşeydi bu fiyat için iyi ama şimdi indirimsiz 18 tl bilemedim artık ne ucuz ne pahalı kafam karıştı o yüzden şu an benim için 10 tl altı duş jelleri arasında en alınabilir olanlarından.

 135. Özellikle akdeniz çileği duş jelinin kokusuna hayran kaldım. Hala kullanırım. Her ne kadar parfüm içerikli jelleri kullanmaktan kaçınsam da serinin akdeniz çileğine dayanamıyorum.

 136. Ya bunların kokuları ve ambalajları gerçekten çok sempatik ama neden bu kadar pahalı olduklarına bir türlü anlam veremiyorum . Genelde hep indirimden alıp stok yapıyorum. Yumuşaklığı ve ciltte bıraktığı hissi güzel. Duştan sonra kokusu ciltte en fazla yarım saat kadar kalıyor yine de diğer duş jellerine göre iyi bir performansı var. Ben süt ve lavanta balını kullanıyorum. Eşime deniz rezenelisini aldım onun da çok fresh bir kokusu var. Ambalaj konusunda çok çakallık yapıyorlar ürünü doğal bir şeymiş gibi gösteriyorlar böylece satışları artıyor. Doğal bir ürün değil kozmetiğin doğalı olmaz bence. Buna rağmen güzel severek kullanıyoruz.

 137. güzel kokan ve köpüren duş jelidir. Palmolive ile dönüşümlü olarak kullanıyorum. Ama fiyatlar nasıl uçmuş öyle? temizlik için temel ihtiyaçları bile alamayacağız yakında diye korkuyorum.

 138. kokusu uzun zaman kullandıktan sonra baygınlık vermeye başlayan duş jeli. sanırım meyveli kokulardan haz etmiyorum.

 139. İçeriği nasıldır bilmiyorum ama kokusu yüzünden aldığım ürün. Alerji yapmıyor¸ cildimi kurutmuyor¸ temizlik hissi normal seviyelerde. İndirime girdikçe alıyorum. Normal fiyatına değer mi bilmem.

 140. Çileklisiyle aşk yaşıyorum cicişler 🙂 Bu nasıl güzel ve çekici bir koku.. duş jeli olarak cildimi arındırma ve ferahlatma görevini ne kadar yerine getirdiği tartışılır¸ doğal olmadığını hissettiriyor. Ama o koku… Denemeyen varsa ve çilek kokusuna zaafı varsa kesinlikle denemeli.

 141. Normalde duş jeli tercih eden biri değilim ama deneme boy akdeniz çileklisini kullandım ve kokusuna ba-yıl-dım. Kokusu çilek tarlasında gibi buram buram çilek kokuyor. Resmen iyi hissettirdi. Yapısı da kremsi ve yumuşak. Durulandıktan sonra kuru his bırakmıyor. Artık arada keyif için kullanıyorum.

 142. kokusuna ba-yı-lı-yo-rum! çileklisini denedim ve sahiden yiyesim geldi 😀 temizlik hissiyatı da veriyor. indirimlerle uygun fiyatlara düştüğünü düşünürsek alınabilcek bir duş jeli. seviyorum seni çilekli duş jeli <3

 143. Gratis indirimde bir alana bir bedava kampanyası varken aldım.Beyaz şişeli olanı ferah ve temiz kokuyor.Köpürmesi ise yeterli.

 144. Akdeniz çileği kokulu olanını çok sevdiğim duş jelidir. Kokusunu ve nemlendirmesini başarılı buldum. Vücudumda sivilcelenmeye sebep olmadı. Bir de daha uygun fiyatlı olsa tadından yenmez.

 145. Duş jellerinin cesitliligi ve kokusu güzel.Vanilyali ve çilekli duş jellerine bayiliyorum.Ancak bende alerji yapan marka.Bu sebepten ötürü uzak duruyorum.Pamuk sütlü sivi sabununu kullandigimdan beri ellerim kuruyor.Hicbir nemlendirici kar etmiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?