“Le Petit Marseillais” için 160 yorum

 1. trendyolaff
 2. Duş jellerini inanılmaz beğendiğim marka. Nemlendiriyor¸ yumuşacık yapıyor cildi. Şu an gratiste 1 alana 1 bedava kampanyası var. Stok yapılabilir.

 3. Zeytinyağlı sabununu sırf kokusuna kandığımdan doğal sanıp birkaç şişe bitirdim. Elimdeki çılgın kurumayı¸ kaşınmayı¸ ellerimin 100 yaşındaymış gibi görünmesini ne hikmetse hiç ona bağlamadım. Sonra az biraz aklım başıma gelip bunu kullanmayı bıraktığımda ellerim geri normal insan eline döndü. Velhasıl benim için artık hiç olmayacak olan markadır.

 4. duş jellerinin içinde¸ koku olarak yalnızca sütlü ve vanilya sütlü olanları begendigim fakat piyasadaki bir çok duş jeline göre daha temiz içeriği olduğunu düşündüğüm için 2 yıldan fazla suredir kullandığım duş jelleri. benim beklentilerimi karşılıyor¸ altı üstü duş jeli işte.bazen 1 alana 1 bedava olabiliyor o zamanlarda yedeklenebilir onun haricinde annabel lee ‘ye fiyat konusunda katılıyorum.

 5. Tek olayı kokuları güzel olan duş jelleri.Fiyatları yüz güldürmüyor.Bende açık sarı kavanozda bi vücut kremi var yapısı yoğun¸kokusu artık ağır gelmeye başladı.

 6. Yurtta duş jeli daha rahat olduğu için duş jeli alıyorum genelde ama hiç bu markadan almadım içimden gelmedi.Aslında bugün kokularına baktım gerçekten güzeldi ama tanıtımını o kadar sık görüyorum ki beni almaktan soğuttu.Aynı zamanda geçen sene sanki 1 alana 1 bedavasını görmüştüm.Böyle olunca denemezmişim gibi geliyor

 7. bana cok itici gelen hicbir urununu alip kullanmadigim marka. bilmiyorum urunlerinin kalitesi/yapisi/kokusu nedir ama sanki bana satmiyormus¸boyle batmis¸ulkeden cekilmek uzereymis gibi geliyor? watsons’ta gratis’te surekli indirimde¸bir alana bir bedava da¸standlari ne zaman gitsem dolu¸kimsenin sepetinde gormuyorum¸ya sabunlarinin koyuldugu sekil bile degismiyor reyonda gunler gecse de.seveni¸kullanani elbet vardir onu bilemem de ben sanki imamin kayigina binip gidecek gibi hissediyorum.

 8. kremleri yeterli derecede nemlendirmiyor benim için¸ evde kapının girişine koyup herkes kullansın da bitsin diye hibe etmiştim o derece. Duş jellerine gelince ilk defa dizaltımdan itibaren cildimin pul pul kuruduğunu gördüm sayesinde. inatla tekrar aldım belki dönemsel bişeydir diye yine yaptı yine yaptı. annem kullanıyor ben yüzüne bile bakmıyorum. istemezük.

 9. Vanilyalı duş jelini kullandım kokusu çok güzel zaten ben vanilyalı her şeyi seviyorum.Ama sonrası için pek kalıcı değil

 10. Sıvı sabunlarını severek kullandığım marka.lavantalı ve zeytinyağlı olanlarını özellikle beğeniyorum.hem kokuları çok güzel hem de elleri kurutmuyorlar.

 11. Zeytinyağlı el sabunu gerçekten güzeldi ve ellerimi yumuşacık yaptı fakat hevesle aldığım duş jeli için aynı şeyi söyleyemeyeceğim bir kere hiç köpürmüyor ve temizlendiğinizi hissetmiyorsunuz ayrıca kokusu da güzel olmasına rağmen hiç kalıcı değil

 12. Beyaz şeftali ve nektarinli olan duş jelini kullanıyorum çok uzun zamandır hiç değiştirmedim duş jelimi. Aşırı temizlik hissi falan vermiyor kabul. Ama aşığı olduğum kayısı ve şeftali kokularını en yoğun içeren duş jeli bu şu an. Daha iyisi varsa da ben denk gelmedim.

 13. Argan yağlı el kremi kış için bir hayli ideal. Yapış yapış olmuyor¸ sadece emilimi uzun sürüyor. Kuru ciltlere tavsiye edilir.

 14. Gözümüze gözümüze defalarca sokulmasindan irite oldugum marka.Hem Youtuberlarda reklamıni gördüğüm şeyleri genelde almamayi tercih ediyorum¸Hem de watsons boykotum nedeniyle artik almam.

 15. duş jelini deneyimlemediğim fakat doğal zeytinyağlı el sabununu bayılarak kullandığım marka.arkadaşlarım¸ annem kokusundan dolayı özellikle markasını sordular ve kesin alacaklarını söylediler. her gittiğimde zeytinyağlı ya da lavantalı olan el sabununun bir büyük boyuna bakıyorum ama bulamıyorum. ha kokusu haricinde eli kurutmaması¸ eşim el yıkamada sıvı sabun sevmemesi ve sadece katı sabun kullanmasına rağmen bunu kullanmaya başlaması benim gözümdeki artılarıdır.

 16. Ürünlerinin kokusu¸ambalajları çok güzel ve albenili ancak içerik olarak çok kötü bir marka.Bu yüzden artık kullanmıyorum.

 17. banyoda akasya balı sabununu kullanıyorum şu sıralar. normalde vücudum kuru değildir ama bu sabun kurutuyor biraz. tekrar alacağımı sanmıyorum.

 18. yaklaşık 5-6 aydır vanilyalısını kullanıyorum bende. ilk başlarda kokusu muhteşem geliyor¸ diğer ürünlerin aksine duştan çıkınca kokusu teninizde 1-2 saat kalıyor. ama son zamanlarda kokusu inanılmaz ağır gelmeye başladı. sanki bir kapak calpol sürüyorum cildime öylesine şurup kokuyor. bitse de gitsek modundayım gözünün içine bakıyorum:/

 19. Vanilyalı duş jelini kullanıyorum şu an. Kokusu muhteşem¸ köpürmesi çok iyi ama inanılmaz kuruttu cildimi. Pul pul dökülüyorum resmen. Duştan çıkınca yağ banyosu da yapıyorum yani.

 20. Harika duş jelleri¸ sıvı sabunları olan marka. Bununla kalmıyor tabii. Dudak balmları¸ kremleri falan da var. Paraben içermemesi en güzel noktası sanırım.Şu an dudak balmını¸ onarımı el kremini¸ duş jelini kullanmaktayım. Dudaklarım yaz kış kuru ve çatlak oluyor genellikle ve balmına bayıldım! Şeftalili duş jeline de bayıldım. Uçup gitmiyor¸ yağlı his bırakmıyor ve kokusu harika.

 21. Vanilyalı duş jelini severek kullanıyorum. Vucudunuzu kurutmadan temizlik hissi veriyor. Duşta ağır kokulardan hoşlanmıyorsanız kesinlikle seveceğiniz bir ürün. :*

 22. el kremini kullanıyordum kokusunu sevmesem de nemlendirmesini sevmiştim çok kuru ciltler için olanının. geçen de vücut nemlendiricisi arayıp asla bulamazken kavanoz gibi kaplarda olan onarıcı bakım kremini aldım. açıkçası çok çok memnun kaldım. sürünce rahatsız edici bir his bırakmıyor ama güzel nemlendiriyor ve ben yatmadan sürmüştüm kalktığımda kokusu hala üstümdeydi. son olarak sütlü duş jelini aldım. bayılmadım ama kötü de diyemem. ama tekrar alır mıyım¸ bilemiyorum.

 23. Duş jellerini normal düzeyde sevdiğim fakat lipbalmına ve el-vücut kremlerine bayıldığım marka.Gerek kokusu gerek besleyiciliğini gayet başarılı buldum

 24. Kuru ve çatlamış ciltler için olan bakım kremini kullanıyorum ve çok memnunum. Nemlendirmesi gerçekten çok iyi ve kokusu da ertesi güne kadar kalıcı. Ayrıca sürdükten sonra ne yağlı güreşçi gibi oluyorsunuz ne de saatlerce oturmadan beklemek zorunda kalıyorsunuz.

 25. İlk kez bu yaz duş jellerini kullanma fırsatım oldu. Ben kırmızı renkli (gelincikli) ve beyaz renkli (portakal çiçeği) 2 adet koca boyunu bitirdim. Kokuları gayet güzel¸ bir nebze kalıcı ama en güzeli ise çok güzel köpürmesi.. Yani nasıl anlatsam bilemiyorum ama böyle diğerleri gibi büyük köpükler değil de yoğun ve sık köpük yapıyor ve bence duş jelinin yapması gereken bu. Severek takip edeceğim kendisini..

 26. Duş jelleri dışında ürünlerini kullanmadım. Kokuları çok güzel ben beyaz nektarinli ve limonlusunu çok beğenmiştim bir tek lavantalı olan böyle yapaydı. Kalıcılık beklememek lazım ama genel olarak sempati duyduğum bir marka.

 27. iki sene kadar önce beyaz amblajlı¸ sütlü yazan ürününü kokusunu merak edip aldım. Sık sık duş jeli değiştirme alışkanlığıma rağmen bu markaya sık sık dönüyorum. Kokuları kesinlikle ağır değil ve insanı baymıyor¸ duştan çıktıktan sonra rahatsız edici bir koku bırakmıyor. Ayrıca portakal özlü olan da oldukça güzel. Fakat çok kuru bir cildim olmadığı için kuru ciltlerde çok kuruma yapar mı bilemiyorum. Koku seçenekleri için ve kuruma yapmadığı hafif bir ürün olduğu için öneririm.

 28. el sabunların sütlüsünü kullanıyordum normal boy bugün watsonsda pamuk sütlüsünü gördüm yeni geldi herhalde boyu da normalden büyüktü ve çok beğendim temiz çarşaf gibi kokuyor 🙂

 29. limelı ve portakal çiçekli olan duş jelleri çok güzel kokuyor. duştan sonra kuruluktan kırılan cildime ekstra krem sürmeme gerek kalmıyor¸ nemlendiriyor cildimi. tek handikapları kokularının kalıcı olmaması. bu ikisinin dışında bir de beyaz şeftalili olanını kullandım¸ o çok kalıcı bir kokuya sahipti.

 30. güzel kokulu duş jeli ve el sabunu markası. kesinlikle tekrar tekrar alınır. ayıca vücut kremlerini de tavsiye ederim kuru cilde iyi nem veriyor kışın kuruyan bacaklara yerinde bakım sağlıyor.

 31. El sabunlarının portakal çiçeklisi ve zeytinyağlısını kullandım. Her ikisi de diğer sabunların aksine elleri kurutmuyor¸ nemlendiriyor. Kokuları da duş jelleri gibi çok güzel.

 32. memlekete geçen gelişimde izi olmayan adı geçmeyen¸ şimdi ise babaannem yaşıyor olsa onun bile banyosundan¸ çantasından bir yerden muhakkak çıkacak marka. ne marketingmiş¸ vay!

 33. ilk defa watsons tarafından türkiye’ye getirilmiş¸ şu anda a101’lerde bile bulabileceğiniz marka. paraben¸ boya gibi kimyasalları içermeyip¸ doğal yöntemlerle elde ediliyormuş. çeşitli kremler¸ losyonlar¸ duş jelleri ve sabunlar üretiyorlar. ben vanilya sütlü duş jelini aldım. çok fazla seçenek var ve zorlandım açıkçası. kokusu bir harika. hemen de geçmiyor. ayrıca banyodan çıktıktan sonra her hangi bir nemlendirici kullanmama gerek kalmıyor vücudum için. diğer ürünlerini de deneyeceğim.

 34. el kremlerini çok beğendiğim marka. kesinlikle denenmeli. nivea gibi markaların el kremleri kullandıktan yarım saat sonra eli eski haline tekrar sokuyor fakat le petit marseillais’nün el kremlerinde aynı şey geçerli değil.

 35. Markanın duş jeli bende diğerlerinden farklı bir his uyandırmadı.Ama lipbalmına gelecek olursak¸ zaten nemsiz ve cansız kalmış dudaklarıma süreceğim¸ neden bu kadar sert yapmışlar anlayamadım. Bir faydasını göremedim.

 36. dün (bkz: creme mains nutrition peaux res seches ) ürününü aldığım marka¸ el kreminin çok hoş ve yumuşak bir kokusu var.

 37. Okunuşunu artık devlet meselesi haline getirmemizden beri bana bu duş jelinin adını duymaktan Gına geldi. İlk survivorda görmüştüm bunu dağıtıp yarışmacılara duş aldırmışlardı o zamanlar Türkiye ye yeni gelmişti. Sonra bloggerlar vloggerlar övdü farklı ürünleri çıktı piyasaya¸ gidip bir gün watsons da indirimde yakaladığımda alayım dedim ama 400ml lik şişesi 6-7 lira palmolive ın 500 lük şişesini ben zaman zaman 5.50 fiyata alırken bu ürünü o an almak istemedim ve bıraktım. Allahtan ki almamışım 2&3 tanesi dışında kokuları acayip bıktırıcı yani o kadar doğal doğal diye kokması adına yapmışlar besbelli ama kesinlikle bi defne veya sıradan sabundan iyi olamaz. Kesinlikle almam kokularının keskinliği midemi bulandırdı. Bi de sıcak dusta falan feci kimyasalımsı kokuyormuş duyduğuma göre.

 38. Şişede olan şu pompalı nemlendiricilerini başarılı buldum¸ kokuları da güzel. Ürün miktarı da fazla¸ uzun süre kullanılabilir. Ancak portakal çiçeği olduğunu iddia eden duş jelleri ve sıvı el sabunlarının kokusu midemi bulandırmiştir. Benim mi koku algılarım problemli yoksa plastik kokan bir ürün mü çözemedim. Farklı günlerde birden fazla kez denedim¸ şans verdim. Yok arkadaş hep kötü. Amblemini ve reklamında amblemin ayaklarını sallamasını çok sempatik buldum. Bir de telaffuzu yok mu ! Mmmm… Nerede benim kruvasanım

 39. ülkemize geldiğinde kopan tantanaya göre başarılı bulmadım.farklı kokular var o sebeple güzel ama asla kalıcı değiller.indirimde gördükçe alırım zira kullandığım daha güzel duş jelleri var.

 40. Normalde hicbir sekilde sivi sabun kullanamayan bir insanim¸ disarida ellerimi yikayamam bu yuzden hatta bir ara yanimda kati sabun gezdiriyordum. Gecen gun annemin bu markanin lavantali sivi sabununu almis oldugunu gordum ve denedim zira daha once hic bu markanin bir urununu kullanmamistim. Denedim cok sasirdim ellerimde biraktigi his kati sabunla ayniydi daha once hic bir sivi sabunda bu hissi yasamamistim. Ustelik kokusu da harika ve cok kalici. Diger cesitleri de mutlaka alinacak¸ herkese tavsiye ederim 🙂

 41. shea butter aloebalmumu içerikli onarıcı el kremine sahibim¸ benim ellerimde egzama var ve çok kuruyor haliyle. kremi beğendim¸ güzel nemlendiriyor¸ kokusu da güneş kremi kokusu¸ en sevdiğim kokudur. yine alır mıyım? kesinlikle alırım.

 42. Reklamlarına kanıp duş jellerini denedim. Ben sabunsuz yapamıyorum orası ayrı ama diğer kullandıklarımla arasında çok bir fark göremedim. Waoow filan olmadım yani. Kokuları güzel bi bunu biliyorum.

 43. el sabunu konusunda titiz biri olarak¸ sütlü¸ badem sütlü ve lavantalı sıvı el sabunlarını çok beğendiğim marka.

 44. Şeftalilisini ve vanilya sütlüsünü kullandım vanilya sütlü olanın kokusu güzeldi tabii ki her duş jeli gibi sıradan bir duş jeli.

 45. Adını söyleyemediğim ama baya baya sevdiğim¸ bir çok güzel kokusu olan ferah ve güzel duş jeli. Yani benim için tanımı bu kadar en azından. Çünkü sıvı sabun kategorisini çokta övmeye gerek duymuyorum efenim.

 46. mandalina ve misket limonlu duş jelini kullandığım¸ memnun kaldığım marka. ben böyle ferah kokuları severim¸ duşta. loccitane ın mine çiçeği serisini andırdı bana¸ onda da bir tür narenciye ya da limon kokusu vardı. hani¸ aman bundan sonra başka da bir şey kullanmam ille de küçük marsel diye havale geçirmiyorum ama gayet oluru var bence. duş jelidir neticede¸ çok da şeyapmamak lazım.

 47. Yurt dışında – benim gördüğüm isviçre ve Fransa- şampuan ve duş jeli olarak satılan¸ burada sadece duş jeli olarak piyasaya sürülen FRANSIZ markası. Türkiye’de neden bilmiyorum herkesin dilinde¸ herkes sevmiş¸ herkes övüyor. Dediğim yerlerde duru duş jelinden bir farkı yok¸ sıradan. Ben kokularını sevmedim¸ ağır kokuyorlar. Duşta fresh kokular sevdiğimden de olabilir. Ayrıca içerik takıntınız varsa uzak durun.

 48. size de “ya tam temizleyemedi mi bu” hissiyatı vermiyor mu? onun dışında dokusu da kokusu da bir harika. özellikle ağır kokulardan hoşlanmayanlar için birebir.

 49. Lavanta balı ve beyaz şeftali özlü iki adet duş jeli var evde. Lavanta balı hakkaten bal mı lavanta mı bu dedirtecek cinste kokuyor. fekat hiç kalıcı değiller. Gerçi hangi duş jelinin kokusu kalıcı orası tartışılır. İçeriği pek de temiz değilmiş o yüzden artık kullanmıyorum¸ mis gibi doğal sabunlarla idare ediyorum.P.s. Kandırıkçılar. Hani doğaldınız siz oğluuuunm?!

 50. Reklamlarda nasıl biri lavanta biri bal algılıyor kokuyu diye annemle test yaptık. Ben bal algıladım o lavanta. Sanırım yaşla birlikte değişen koku algısının işi. Yine de alıp denemiycem¸ alerjilerim minimumdayken coşturmaya niyetim yok zira.

 51. ilk çıktığında duş jellerinin tümünü koklayıp kokularını tuhaf bulduğum marka. buna rağmen¸ 2 al 1 öde kampanyası olduğu ve denemek istediğim için lavanta ve sütlüsünü aldım. lavantalısını kullandım. kullanırken kokusunu çok sevdim ve değişik buldum. sütlüsünü henüz kullanmadım¸ bilmiyorum.

 52. Duj jellerinin kokularını beğenmediğim markadir.Bende mi bir gariplik var bilmiyorum. O kadar övüyor millet.Edit: Duş yerine duj yazmışım. ama baktıkça gülerim diye düzeltmedim.

 53. Gratis’te sanırım birkaç tanesini koklamıştım ve hepsi birbirinden tuhaf gelmişti. benim güzel koku anlayışıma uymuyor ne yazık ki. herhangi biriyle duş alsam mutlu olmam sanırım.

 54. Sözlükte duyup merak edip sıvı el sabunlarına şans verdiğim marka. Gratis ve watsonsta çeşitli ürünleri mevcut. Sütlü¸ portakal çiçeği aromalı ve bir diğer çeşidin kokularından emin olamadığını için almadım.Zeytinyağlı olan tıpkı zeytinyağlı ev yapımı katı sabun gibi kokuyor¸ alışınca sorun olmuyor¸ temizlik hissi güzel elleri kurutmuyor¸ lavantayı henüz denemedim¸ loccitane kadar performans beklemiyorum elbette ama şimdilik düşüncem fiyat kalite oranı iyi¸ doğal içeriği nedeniyle indirimde yakaladıkça alacağım.(Edit : geleneksel yöntemlerle üretilmiştir diyor ama içeriğine tam bakmadım yanıltmıyım kimseyi )

 55. Her yerde duş jellerini görüp yahu bir de ben deneyeyim neymiş bunlar diyerek bulduğum ilk yerde kokusuna baktım ama pek beğenmedim ben.sanki böyle hani oyuncak et bebekler olur ya kokulu onlara benziyordu almadım ben de

 56. normalde duş jeli kullanmayı sevmem ancak bu markanın ürünleri cidden çok güzel kokuyorlar. bu yüzden bir alana bir bedava kampanyasından iki adet duş jeli aldım. ancak hüsrana uğradım. sanki yeterince güzel temizlemiyor. ayrıca o kadar sıvı bir yapısı var ki çok fazla ürün tek seferde kullanılıyor. bir daha almam herhalde.

 57. İçerisinde shea yağı argan yağı ve badem yağının bulunduğu lip balmını blogger ve vlogger’dan olumlu yönde çok duymuştum. Geçtiğimiz hafta Watsons’ tan satın aldım. Kokusu muazzam olan lip balmın yapısı ne ince ne kalın geldi. Gece sürdüğüm dudağımda sabaha kadar hiçbir nem kalmadı. Nemlendirmesi bana göre oldukça başarısız. O kadar onarım gücünden bahsediliyor ama malesef beğenmedim

 58. sütlü ve lavanta ballısını aldım. yücel parfümeride 1 alana bir bedavaydı. ciltte kalıcı olan duş jeli hiç kullanmadım. köpürürken güzel koksun yeter. bakalım sütlü olan söylendiği kadar güzel mi.

 59. fransadayken her evde en bir adet urununu gördügüm ve biseye benzetemedigimdi tA ki sözlükte görüp tüh bi tane de ben alaymisim diyene kadar…

 60. saf olarak geçen el sabunları oldukça güzel. bir sıvı sabuna göre içeriği gerçekten saf ve temiz. lavantalı ve zeytinyağlı iki versiyonu var ben zeytinyağlısından kullandım iki üç kutu¸ mis gibi temizlik kokuyor. 5.5 lira gibi bir fiyatla satılıyor

 61. geçen markette rastladığım duş jeli sanırım lavanta ballı olanını koklamıştım o kadar ağır ve buram buram bir kokuydu ki dayanamadım ve almadım..

 62. şeftali ve nektarinli olana sahip olduğum duş jeli. duşta sürerken mükemmel kokuyor ama duştan çıkınca hiç bir şey yok. kalıcılık sıfır. gerçi ben hala bende kokan bir jel bulamadım. erkek arkadaşım ne sürerse sürsün buram buram kokuyor

 63. duş jellerinin kokusu gerçekten çok güzel ama kalıcılıkları maalesef hiç iyi değil.fakat geçenlerde kuru ciltler için olan vucüt sütünü aldım (turuncu şişeli) gerçekten bayıldım.hem çok rahat emiliyor hem de çok güzel nemlendiriyor¸ kokusu da yalan olmasın 2 3 saat kalıyor.

 64. gratise ilk geldiği gün görmüştüm ama açıkçası içeriğinden pek emin değildim. sanırım vlogger lara ürün göndererek falan aldılar yürüdüler. sonra bir baktım survivor a sponsor olmuşlar bir bölüümde. sütlüsünü denemek istiyorum ama bakalım. portakal çiçeğine koku olarak bayılmama rağmen nedense herkes portakal çiçeklisinin güzel kokmadığını söylüyor. lavantalısını da denemeyi düşündüm¸ bir de arkadaşım tüm ürünlerini kullanmıştı¸ el kremini beğenmediğini ama sıvı el sabunlarının çok çok güzel olduğunu söyledi. deneyip memnun kalan cicişler bana fikir versinler:)

 65. üzerinde ‘süt’ yazan sıvı sabunu ne kadar güzelse¸ portakal çiçekli olanı bir o kadar berbattır¸ bozulmuş babaanne kolonyası gibidir. bu ne be allah kahretsindir.

 66. Sütlü duş jeli ile tanıştığım marka. kokusunu sevdim üstelik kalıcıydı. lavanta balı duş jeli ile devam ediyorum şu an ama sütlü kadar sevemedim.

 67. Beyaz Şeftali ve Nektarinli Duş Jeli inanılmaz güzel kokan¸ güzel köpüren¸ temiz içeriği nedeniyle tercih edilesi ve uygun fiyatlı bir ürün.

 68. bazı markalar vardır¸ reklam tarzlarından o markaların kendine güvenini az çok anlarsınız.bu markanın pr çalışması şaşaalı ve göz doldurucuydu¸ bloggerlara bol bol tester dağıttı¸ tüm bloggerlardan tanıtım istedi.sonra tv’de reklamları dönmeye başladı “çok doğalız hohohoo çok sağlıklıyız hobarey” modunda abartı bir şekilde. hal böyle olunca reklamları pek bir güven oluşturmamış bir marka oldu benim için. deneyenler oldukça ciciş başlığından takip edeceğim ve beğenilmedikçe almayacağım.

 69. mandalina ve misket limonlu duş jelini burnumun içine sokmak istiyorum. kokusu da diğer duş jellerine oranla daha kalıcı. ancak üzerinde yazdığı gibi nemlendirme beklenmemeli.

 70. gratis inidiriminde süt kokulu duş jelini aldığım mark. zaten uygun fiyatlı ve kokusu çok güzel.içeriği diğer duş jellerine göre nispeten daha temiz anladığım kadarıyla . benim tenimde diğer duş jellerinden farklı bir nemlilik hissiyatı yaratmadı ama zaten böyle bir beklenti içinde değildim. duş jelinden cildinizi nemlendirmesini beklemiyorsanız¸ güzel kokan güzel köpüren uygun fiyatlı bir ürün bu. tavsiye olunur..

 71. Gratiste duş jeli ve dudak balmi dışında hiçbir ürünü ile karsilasmadigim marka. Vücut losyonu el sabunu el kremi falan da varmış ama malesef göremedim. Survivor da öyle bi reklamı yapıldı ki bu markanin fiyatlar da uygun olunca iki tane duş jelini aldım. Pisman da olmadim çok severek kullanıyorum. Özellikle turuncu ambalajli seftali aromali olani cok beğendim

 72. yamulmuyorsam ilk olarak watsonslara gelmiş olan marka. ardından baya bi yayıldı zaten süvari kozmetik’de bile gördüm.

 73. Elbette hala daimi kullananı vardır ama çıktıktan sonra bir yıldız gibi sönen bir marka olduğunu düşünüyorum.Ambalajı ve kokusu diğer markalara fark atar o ayrı tabi ki.

 74. Bir cicişmüz bahsetmiş¸ bu duş jellerinin vücutta sivilce yaptığını. Başta inanmadım ama duş jelini bırakıp başka marka bir duş jeline geçince özellikle omuz¸ sırt ve kol bölgemde sivilcelerin azaldığını farkettim. Pek alerjik bir bünyem de yok. bilemedim.En çok süt ve pamuk ve gelincik sütü olanın kokusunu sevdim.Bademli ve misket limonunun kokusuna bile dayanamadım. Çok kötü…

 75. Kesinlikle son zamanlardaki favori ürünüm. Özellikle de parfüm parfüm kokmayan o şahane mis kokusuna bayılıyorum.

 76. lavanta ballısına bayılıyorum¸ aromaterapi. 1 alana 1 bedava indirimi gördümmü acımam stoklarım. kokusu dışında bir ekstrası yok ama.

 77. Duş jellerine bakış açımı değiştiren markadır. Yapısı kremsi bir yapıda cildi hiç kurutmuyor¸ banyodan çıkınca yumuşacık oluyor cildiniz. Daha sonra vücudumu nemlendirme ihtiyacı bile hissetmiyorum. Lavanta ballı olanını alıyorum genelde ben. Kötü yanı ise Kokuları bana ağır geliyor. sıcak suda duş almayı sevdiğim için bazen duş jelinin de kokusuyla bayağı bayağı nefesim daraldığı oluyor. Onun haricinde severek kullanıyorum.

 78. görüntüsünden dolayı diğer duş jellerinden bir adım önde raflarda. çok şirin ve dekoratif durmasına rağmen kokuları o kadar da harika değil. büyük heveslerle aldığım vanilya sütlüsü beni hüsrana uğrattı. palmolive (feel the massage) den vazgeçmemem gerektiğini bir kez daha anladım sanırım. yine de denemekten zarar gelmez¸ fiyatı uygun. herkes aynı kokuyu sevmek zorunda değildir.

 79. ben şeftalilisini gerçekten çok seviyorum. kokusu çok güzel. malesef diğer çeşitlerinin kokuları pek hoşuma gitmedi¸ fresh değillerdi. genel olarak indirim döneminde tercih edilebilecek güzel bir duş jeli olduğunu düşünüyorum.

 80. bu duş jellerinin kokusu o kadar ağır ve kötü geliyor ki. argan yağı ve portakal özlü olanını kullandım bitirdim ama kokusunu sevmiyordum onun da çok zor bitti. sadece şeftalili olanını severek kullandım çünkü o müükkeeemmmeel kokuyor.

 81. Geçenlerde ani bir kararla aldığım duş jelidir. Zamanı hatırlamıyorum Rossmandayım duş jeli rafınının önündeyim. Telefonum çaldı ani çıkmam lazım bir baktım Indirim var.ama tek tek koklayacak vaktim yok. Frambuaz ve şakayık tan sadece bir tane kalmıştı. Çok tercih edilen iyidir mantığıyla hareket ederek satın aldım yumuşacik kremsi bir dokunuş bırakıyor ama kokusunu çok da beğenmedim. Sıradaki indiriminde gözümü şeftalili ya da misket limonlu ya diktim cicişler..

 82. Nemlendirmesi çok başarılı olan bir duş jeli. Ben lavantalısını kullandım cildimi çok güzel nemlendirdi .ama küçük boyları çok bereketsiz . Hemen bitiyor:(

 83. evde vanilya ve limon kokulu olan bir köşede duruyor. limon/mandalina yani yeşil renkli olan bildiğiniz bulaşık deterjanı gibi kokuyor. vanilyalı olan da çok ağır kokuyor. 2 tane birden aldığıma pişman olduğum duş jeli.

 84. Cosmetica indiriminden şeftalili olanının büyük boyunu almıştım. Çok az kullanmama rağmen kokusu gayet kalıcı ve çok güzel. Hatta bazen şeftali diye yiyesim gelmiyor değil.

 85. duş jellerini çok seven biri değilimdir¸ ama bir gratis alışverişimde sütlüsünü koklamıştım ve bana kokusu dalin şampuan gibi gelmişti. bu sebeple bir adet edindim ve severek kullandım.

 86. Nemlendirici olduğunu vaat eden sıvı sabunlarının bile ellerimi kuruttuğu markanın başarısız duş jeli. Kokuları çok güzel diye aldandım¸ sabundan sonra bir şans da duş jellerine vermek istedim ancak duştan çıktıktan sonra tüm vücudum kurumuş gibi hissettim kendimi. Genel olarak kuru bir cildim olmasına ve birçok ürünün cildimi kurutmasına rağmen¸ kullandığım en nem içermeyen¸ en berbat olanı bu markanınkilerdi. I-ıh¸ beğenmedim.

 87. 1 alana 1 bedava kampanyasindan vanilyali ile misket limonlusundan almistim. misket limonlusu hala guzel ama vanilyalisi agir geldi burnuma dustayken. bu yuzden ikina ikina bitirdim vanilyaliyi neyse ki. nemlendirme ve kopurme acisindan diger dus jellerinden farksiz ama koku secenekleri fazla agir. tekrar tercih edecek olursam misket limonu alirim yine. limon bi nebze o agir kokuyu aliyor sanirim..

 88. Sütlüsünde gerçekten sütle karışık vanilyamsı bi koku bekliyordum ama bildiğin çiçek kokuyor Ve bence de çok ağır kokuyor en son şeftalilisini aldım ben seviyorum yine de

 89. Gratisten bayıla bayıla sütlü olanını almıştım ama duşa girdiğimde sıcak suyla kokusu çok ağırlaştı hiç kullanamadan attım. Herkesten çok iyi yorumlar görünce böyle bir sorunla sadece ben karşılaştım herhalde deyip başka çeşidini de aldım ama tekrar aynı durumu yaşadım. Bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

 90. kokularını¸ yapılarını¸ cildimde bıraktığı hissi seviyorum. vanilyalı ve şeftalili olan çeşitlerini denedim. tekrar alabilirim. seviyorum.

 91. duş jeli kullanmıyorum normalde. Ya içeriği temiz bir ürün bazen¸ ya da sabun. Neyse indirimde görünce bu ürünü hadi yeni ürün bi deneyeyim dedim. Argan yağı-balmumu-gül yaprağı yağı içeriklisini almıştım. Hiç ama hiç sevmedim. Ne kokusu güzel¸ ne güzel köpürüyor¸ ne nemlendiriyor. Bir daha almam.

 92. ‘Renklendirici boya içermez¸ cildi tazeler.Cildi kurutmaz¸ yoğun köpüğü ile cildi nemlendirir ve kremli formülü ile cildi besler. Paraben içermez.”Dediler ve büyük bir hevesle kullandım ancak bende alerjik reaksiyon gösterdi¸ temiz hissetirmedi.

 93. Fransız markası¸ ıcerik bakımından daha temiz bulduğum duş jelleri.Sütlü ve şeftali aromalı olanlara bayılıyorum¸ kokuları mükemmel. Biraz boynumda tahriş yaptı sanki ama bundan dolayı olmamış da olabilir. Indirimlerde 4 liraya kadar düşebiliyor watsons 1 alana 1 indiriminden ikisini11 liraya almıştım. Bir de bunlarin arindirici(mavi) deniz mineralleri akdeniz yosunu – tazeleyici(turuncu) argan yağı bal mumu içerikli olani var ayni kampanyada ikisini 14 liraya aldim. Tavsiye ederim. Değişik duygular.

 94. Paraben içermiyorlar. Bir arkadaşım kullanıyordu¸ Küçük boy olanlar Gratis’te indirimde olduğu için merak edip beyaz şeftalili ve nektarinli olanından gittim aldım bir tane. Çok hoş bir kokusu var ve kalıcı. Gece duşumu alıp yattım ve sabah uyandığımda mis gibi şeftali kokuyordum. Ayrıca ismi fransızca ama üretim yeri İtalya imiş. Etiketi okurken gördüm. Cildinizi yumuşak mı yumuşak yapıyor¸ avuç içi kadar bir şey dökerseniz inanılmaz köpürüyor. Teninizde kayıp gidiyor sanki. Hiçbir kuruluk¸ kaşıntı yapmadı bende. Eğer olduysa ürünün sabunları da varmış¸ kullanabilirsiniz. Lavanta kokulu filan var. Evdekileri bitirip bir sonraki sefere de kendisinden alacağım!

 95. çok çok sevdiğim duş jeli¸özellikle son çıkardığı argan ve portakal çiçeği olanın kokusuna bayıldım ama hiç alerjik olmayan cildimde küçük kırmızı sivilcemsi döküntüler yaptı 🙁

 96. ergenliğimde dahi bırak sivilceyi¸ pütücük bile çıkarmayan bir kişi olarak kullandığım dönemde sırtımda onlarca sivilce çıkartmama sebep olmuş duş jeli. bir de hiç anlamadım neden oluyor diye 3 şişe mi ne kullandım. anlar anlamaz doğal zeytinyağlı sabuna geçtim ve anında kesildi. ama şimdi izlerin nasıl geçeceğini düşünüyorum. bir önerisi olan varsa çok mutlu olurum.

 97. Badem sütlü ve şeftalili olanini 10₺ gibi bi fiyata almıştım. şeftaliliye aşık oldum resmen benim gibi koku delileri denesin kesinlikle.

 98. portakal çiçekli¸ sütlü ve şeftalilisini kullanmış olduğum duş jelidir. portakal çiçekli ve sütlünün baz notalarında ağır bir koku aldım¸ özellikle suyla birleşince geniz yakan bir koku oluşturduğunu düşünüyorum¸ ayrıca diğer cicişlerin bahsettiği cilt reaksiyonları bende kaşıntı şeklinde oldu ama muhtemelen kullanmayı kısa kestiğim için ciddileşmedi. ama şeftalisini nispeten sevmiştim. temizlemesi eh¸ kokusu çok yoğun¸ kesinlikle overrated duş jeli.

 99. kokularına bayıldığım¸ ancak alerjik ciltlilerin dikkatli kullanmasını tavsiye ettiğim duş jelleri. ben kullandıktan sonra¸ X otunun Y çöpüne olan 140698. alerjim yüzünden üst gövdemi yanık benzeri kırmızı lekeler basmıştı ve bırakmak zorunda kalmıştım.

 100. vanilya sütü içeren türü bir harikadır. eğer vanilya kokusu bir parfümünüz varsa¸ ideal bir duş jeli olacaktır. ürünü köpürtmek gibi olmasın ama iyi köpürüyor. iş bu entry badem sütü denemesinden sonra güncellenecektir.edit: tatlı badem sütü oldukça iyi ancak koku olarak vanilyaya nazaran bir tık daha etkisiz. temiz etkisi müthiş!

 101. tam bir duş jeli sevdalısı olarak pek çok markanın duş jellerini kullandım. fakat hiçbiri le petit marseillais kadar cildimi yumuşatmadı. şimdiye kadar şeftali nektarin¸ pamuk ve gelincik sütü¸ lavanta¸ vanilya ve süt olanını kullandım. en sevdiklerim pamukve gelincik sütüyle lavanta oldu. kokuları çok kalıcı olmasada duşta o kokuyu buram buram hissedebiliyosunuz. açıkçası ben çok memnunum bittikçe alıyorum ve başka bir markanın duş jelini tekrar alıcağımı sanmıyorum

 102. Bir yıl kadar önce¸ ilk piyasaya sürüldüğü tarihlerde hem ithal ürün hem de uygun fiyatlı olması dolayısıyla aldığım fakat birkaç kullanımdan sonra bıraktığım üründür. Portakal çiçekli olanı harika ve orijinal bir kokuya sahiptir fakat asıl işlevi yetersizdir. Sabunsu yapısı yoğun olduğu için¸ kullanımdan sonra cildimde gerginlik ve kurumaya sebep olmuştur. Ürün tutmuş olacak ki¸ an itibariyle muadillerinden 2 kat daha fazla fiyata satılmaya başlanmıştır. İlla tercih edecekseniz¸ daha uygun fiyata¸ daha güzel performans sağlayan klasik markaları tercih etmenizi öneririm.

 103. Beyaz Şeftali ve Nektarinli olanı sadece çok hoş kokuyor diye aldım. Ve sadece çok hoş kokuyor diye kullanıyorum arada. Hiçbir esprisi yok. Güzel kokuyor ve bayağı köpürüyor¸ bol bol sıkmamdan da kaynaklanabilir. Duş jellerinin asla tenimi temizlediğini hissedemiyorum. Bu duş jelini de eğlencesine kullanıyorum fikrim değişmedi. 3-4 TL gibi bir fiyata almıştım cosmetica’da indirimdeydi. Bir daha olsa almam sanırım.

 104. Son 2 aydır sütlü olanını sürekli kullanıyorum. Kokusunu ve nemlendirmesini seviyorum ama keşke kokusu biraz daha kalıcı olsaydı. Son olarak da bana temizlenmiş hissi veriyor. Uzuun bi süre daha kullanırım ben bu duş jelini.

 105. bir numarası olmayan duş jelleri. üç yada dört şişe kullandım ve duş jeli kullanmaya resmi olarak son verdim. bundan sonra zeytinyağlı sabunla yoluma devam edeceğim. kokuları gerçekten çok hoş lakin asla kalıcı değil. duştan çıktığımda tenimde kokusu kalmıyordu. belki ben çok kuru olduğum içindir fakat nemlendirmesi adına olumlu bir şey de söyleyemeyeceğim. sırf kokusu için vanilyalı ve sütlü olanları kullandım ama artık sırtımda çıkan sivilcelerden kesin olarak kurtulmak amaçlı doğal sabun kullanacağım. nemlendirme ihtiyacımı da zaten losyonla¸ body butterla karşılıyorum.

 106. En çok sütlü olanını sevdiğim ancak cildimi kurutan ve kokusu kalıcı da olmayan duş jeli.Yine de olsun bebek gibi kokuyor.

 107. beyaz şeftali ve nektarinli olanı almıştım gratisten¸ seçim yaparken ambalajın içinde olan kokusu zaten harikaydı¸ ama duştayken apayrı bir güzel gerçekten. Kokusu sanırım şuana kadar kullandığım duş jelleri arasında en beğendiğim¸ ayrıca tende bıraktığı his de çok hoş

 108. misket limonlu olanını çok beğeniyorum. ama har vurup harman savurduğum için büyük boyu bile çabuk bitiyor. inşallah içinde fazla zararlı madde yoktur¸ çünkü baya severek kullanıyorum. cildimi kurutmuyor da.

 109. yıllardır palmolive beyaz killi mavi renkli olanını kullanıyordum bunu deniyim dedim. misk limonlu olanı harika kokuyor ama çok çabuk bitti çok akışkan beğenmedim. palmolive geri döndüm

 110. Şeftali ve sütlüsünü almıştım. Beni en çok rahatsız eden¸ köpürdükten sonra kendi kokusunu kaybedip deterjanımsı bir kokuya dönüşmesi oldu. Bunun dışında bir palmolive’in verdiği temizlik hissini de vermiyor.

 111. şişede durduğu gibi durmuyor. şöyle ki: misket limonlusunu da sütlüsünü de markette şişesinden kokladığımda “eeh işte” dedim. yine de deneyeyim diye aldım. kullanırken bir baktım gayet güzelmiş. şişesinin plastiğinden midir nedir bilmem¸ kokladığında daha ağır¸ keskin geliyor kokusu. ama kullanırken gayet ferahlar.

 112. Sütlü olanını çok severek kullanıyorum¸ hem hafif hem de çok güzel bir kokusu var. Cildi de yumuşacık yapıyor.

 113. Misket limonlu olanının kokusuna bayılıp aldım ilk kullanımlarda aa ne kadar kalıcı diye sevindim fakat beş kullanımdan sonra garip bi şekilde bu özelliğini yitirdi. Buna rağmen üçüncü kutumu kullanmaktayım çünkü ciddi derece gözeneklerime kadar temizlendiğimi hissettiriyo

 114. Diğer kokularından hoşlanmadığım için sütlü ve lavanta ballı çeşitlerini aldığım¸ sıradan olduğunu düşündüğüm duş jeli. Reklamlarının döndüğü ilk zamanlarda almıştım. Kullanmaya ancak sıra geldi. Sütlü olan çok güzel kokuyor ve vücutta kalıcılığı da epey yüksek. Lavanta balli olan paketinde cok güzel olsa da sıcak suyla birleştiği zaman benim dayanamayacağım kadar ağır kokuyor. Palmolive duş jellerini daha çok sevdiğim için bir daha almayı düşünmüyorum.

 115. annem durakta otobüs beklerken kadınların kendi aralarında bu markanın alımını bir ülke durdurduğu için Türkiye’ye gelmiş diye konuşurlarken duymuş. bu yüzden güvenip güvenmeme konusunda emin değilim. söylemek istedim cicişler

 116. şeftalili olanını beğenerek kullanıyorum¸ sanki nektarin yada şeftali yiyormuşum hissi yaratıyor kokusu. aynı zamanda vanilyalı olanını da daha önce kullandım ve memnun kalmıştım. şimdide pamuk ve gelincik sütlü olanını denemek istiyorum. misket limonlusu hiç bana göre değil¸ limonlu şeyleri zaten sevmiyorum. lavantalı olan ise çok ağır kokulu.bunun dışında kokularının kullanım esnasında çok yoğun olmasına rağmen kalıcılıkları hiç iyi değil.

 117. Pamuk ve gelincik sütlü olan çeşidi fazla bayMadan çok güzel kokuyor. İyi de köpürüp temizlik hissi yarattı fakat şişesi biraz akıttı banyomda. Benim için palmolive ın tanecikli duş jellerinin yerini alamaz fakat indirimde bulursanız fena bir seçenek değil

 118. şeftalili ve misket limonlu olanına bayıldığım duş jeli.kokuları için bittikçe alıyorum fakat temizlik hissi herhangi bir palmolive duş jeli kadar.ayrıca içeriğinin baya pis olması sebebiyle de alternatifini bulur bulmaz değiştirebilirim kendisini.

 119. pamuk ve gelincik sütlü olanı hem çekici kırmızı ambalajı¸ hem de dış jellerinde az bulunan bir çeşit olduğundan alıp kullandığım duş jeli. Kokusu güzel ama kalıcı değil¸ duştan çıkınca kokudan eser kalmıyor. Bir de çabuk bitiyor.

 120. Niye bu kadar abartıldığını anlamadığım duş jelleri. Bana kokuları biraz ağır geldi onun dışında normal duş jeli işte bu yere göğe sığdıramamak niiye

 121. Bayram vesilesiyle coşan watson ve gratislerde güzel indirime sahip¸ çok kuru olmayan cildimi nemlendirdi ve kokusu çok yoğun yoğun değil duştan çıkınca hafif bi kokusu kalıyor ki bence bu durum daha iyi¸ biterse tekrar alır mıyımm bilmiyorum.

 122. ilk başta vanilyalı olanı kullandım ve sanırım en çok hoşuma giden o oldu. daha sonra portakal çiçeği ve misket limonlu olanını aldım. duşta kullandığınız zaman aşırı güzel kokuyor fakat kalıcılığı konusunda çok olumlu olduğunu söyleyemem. ancak nemlendirme özelliği çok iyi. duştan sonra krem sürmeme gerek kalmıyor.

 123. Şeftali aromalısını kullandığım fakat kokusunun kalıcı olmaması ve kıvamının fazla sıvılı akışkan olması nedeniyle bıraktığım üründür. umutlanarak 2 3 tane almıştım fakat hepsi hediye olarak verildi.

 124. kokuları çok kalıcı değil ve çok çeşitli koku seçenekleri olsa da bana göre bir iki tanesi gerçekten hoş kokular. güzel köpürüyor ve gerçekten yumuşak.

 125. Le petit çok iyi tanıttı markasını fakat hiç memnun kalmadım¸ şeftali aroması sıcak su ile birleşince çok feci bir kokuya dönüşüyor.

 126. yapış yapış olmayan¸ kokusu ağır gelmeyen¸ nemlendirmesi benim için yeterli lip balm. bende sarı ambalajlı olanı var. çok memnunum iyi ki almışım.

 127. rujların yapısını bozmayan stick yapısı ile çantamın demir başı olan lip balm. mat lip balm bulmak zor bu yüzden dudakta kuruluğa iyi gelen varlığını hissettirmeyen güzel bir balm. tekrar tekrar alırım.

 128. bende sarı kutulu olanı var. a101’de 5 liraya görünce deneyeyim diye aldım. kokusu balı hatırlatıyor bana¸ belki de gerçekten bal kokuyordur bilemicem:) ama dudağıma mum sürmüşüm gibi bir his bırakıyor. açıkçası bayılmadım¸ bitirebilir miyim bilmem ama tekrar almam.

 129. sarı olanını kullanıyorum¸ nemlendirmesi blistex’ten kötü nivea’dan iyi gibi ortada yani ama hepsinden ayrılan bir yönü var ki uyumadan önce beş altı kat sürüldüğünde bile parıl parıl parlamıyor bu yüzden de mat rujların altında diğerlerine göre çok daha iyi duruyor.

 130. Sarı renklisini duş jellerini kullandıktan sonra aldığım lip balm.. Ve bayıldım gerçekten. Harika kokuyor çok güzel anında nemlendiriyor.. Yağımsı bir tabaka bırakmıyor.. Ben indirimde 5 tlye aldım.. Kesinlikle deneyin. Başka da lip balm almadım¸ elim eosa gitmiyor..

 131. Ne yapısından ne de kokusundan hoşlanmadığım¸ bitsin diye gözünün içine baktığım lipbalm. Birincisi¸ dudaklarımda hiçbir şekilde emilmiyor. Geceden bile sürsem o tabaka aynı şekilde kalmış oluyor. Kokusu ise benim gibi hassasiyeti olmayan birini bile rahatsız etti. Yanlışlıkla ağzına parfüm kaçar ya hani¸ aynı öyle olmuş gibi hissediyorum. Ürün ziyan etmeyi sevmediğim için bir süredir tırnak etlerime sürüyorum.

 132. Emilmediği için sanırım dudakta nemlilik hissi hiç geçmeyen lip balm kendisiBendeki besleyici olan¸ kokusu enfes ki markanın duş jellerinin kokusuna da bayılıyorum -özellikle vanilya ve şeftali-A101 lerde 5 küsür liraya satılıyor bu ara

 133. Cok sevmek ile sevmemek arasında bırakan bir ürün. Onarıcı olanını kullanıyorum. Kıvamı diğer kullandığım lip balm’lara göre cok katı. Dudağınız hafif nemli ise sürmek icin biraz uğraşırıyor fakat tam kuruluk halindeyse sürümü kolaylaşıyor. Yağlı bir görüntü vermiyor¸ ruj altında kullanmak için ideal. Ancak yıllardır kullandığım blistex medplus’tan sonra “gercekten” onarici oldugunu söyleyemem. Özetle çantaya atılacak bir lip balm¸ indirim dönemlerinde alınabilir.

 134. Ben bununla roaccutane tedavimin son ayında tanışmıştım. Düşünün yani dudaklarımın o kadar kuru olmasına rağmen acayip iyi gelmişti. Aradan 4 ay geçti 2 tane bitirdim şuan beni ilk zamanki kadar tatmin etmiyor. Sanırım dudaklarım alıştı buna elimdekini bitirince başka bir şey alacağım ama sonra mutlaka buna dönerim. Vermiş olduğu nemi seviyorum mat duruyor ve mat rujların matlığını kaybettirmiyor. Sadece şuan bana yetersiz geldiği için minik bir ara vereceğim bunu kullanmaya. Ama çok seviyorum bu ürünü mutlaka denemenizi öneririm

 135. Sarısı bende var¸ bundan önce baby lips kullanıyordum (kullanmaz olaydım valla sırf bitsin diye kullandım neyse). baby lips’ten sonra ilaç gibi geldi. dudaklarımı güzelce nemlendiriyor¸ bende yapış yapış bi his de uyandırmadı¸ kokusu da çok güzel¸ eh fiyat da iyi¸ daha ne olsun.

 136. Bej rengi ambalajlısını aldım¸ nemlendirmesi ahim şahim değil ama yapısı yağlı olmadığı için makyaj öncesi rujun altına güzel gidiyor.

 137. indirimde besleyici (sarı) olanını almıştım ağustos ayında. çok kuru olmayan dudaklarıma yeterince iyi geldi¸ ilk defa sonuna kadar kullandığım lip balm oldu. geçen gün rossman indiriminden besleyici olanını bulamadığım için onarıcı olanını aldım. yapısı ilk başta çok garip gelmişti ama kullandıkça baktım ki bu sarısından daha iyi! ankara ayazında beni 5-6 saat götürüyor. kokusu ve tadı da mükemmel.

 138. dudaklarım çok kuru olduğu için yalnızca ruj altına kullandığım ürün. bu markadan daha iyi bir lip balm beklerdim zira sürüldükten sonra dudak yine hemen kuruyor. nivea lip butterıma tekrar döndürmüştür. yine de kokusu o kadar tatlı ki dudaklarımı duck face yapıp nefes alıyorum kokuyu alayım diye. bendeki sarı olan bu arada.

 139. severek kullanıyorum. iyi ki almışım. dudaklarımı çok güzel yumuşatıyor. kış aylarının vazgeçilmezi olmaya aday.

 140. Onarıcı ve besleyici olmak uzere iki cesidi olan lip balm.ben ikisini de kullanıyorum biri odamda biri çantamda duruyor. Bence onarici olan hakkini daha cok veriyor ama indirimde ikisi de alınabilir.

 141. Sabah uyandığımda hala dudağımda ağırlığını hissettiğim lip balm. Bunun sebebi kat kat sürmem de olabilir tabi ama gün içinde de öyle kolay kolay çıkmıyor. Mat durması en çok hoşuma giden özelliği. Lip balmın yağlı yemek yemiş de ağzımı silmemişim gibi duran görüntüsünden kurtardı. Kokusu da çok hoş. Kolay bitecek gibi de değil baya bereketli bol bol sürmeme rağmen fazla azalmadı. Ama bitince almam medplus deneyeceğim bir sürü çeşit varken sanmıyorum aynı balmdan tekrar alabileceğimi…

 142. Bende argan yağlı ballısı olan¸ anlık iş gören¸ fakat tedavi etmeye yönelik olmayan bir ürün. Rujların altlarına uyguluyorum¸ bittiğinde satın almam.

 143. dudaklarım çok kuru olduğundan uzun vadeli nemlendirme sağlamıyor ve yapış yapış bir his veriyor.normalde lip balm kullanmam. rujun altına kullanmak için alacaktım¸ makyajmıdedin in tavsiyesiyle bunu aldım. mat rujun matlığını bozmuyor ve rujun dudağımı kurutmasını engelliyor. dudağıma sadece dudak kalemi kullandığımda da işe yaradı. sevdim böyle.

Siz ne düşünüyorsunuz?