“Lancome hypnose drama maskara” için 72 yorum

 1. Tam “işte aradığım bu” dedirtmeyen ama “daha iyisini bulana kadar en iyisi bu” diyebileceğim bir rimeldir. Sevdiğim özellikleri: gayet siyah¸ vaadettiği hacmi 2 ya da 3 geçişte sağlıyor¸ topaklanmıyor¸ ıslak olmasına rağmen bulaşmıyor¸ kirpikleri dökmüyor.sevmediklerim ise: oldukça ıslak bitişli¸ çok fazla uygulamada kirpikleri yapıştırıyor¸ alt kirpikler için uygun bir yapıda değil ve fırçası da büyük kalıyor. Nasıl uyguladığıma gelirsek¸ ki rimellerin çoğu uygulama yanlışından dolayı istenilen etkiyi vermiyor¸ içe kıvrılan kısmını sürüyorum önce. Bu kısım kirpikleri uzatıp ayırıyor. Daha sonra ters tarafıyla da üstünden geçiyorum¸ bu ise hacim veren kısmı. Daha yoğun bir görünüm için tekrarlıyorum aynı şekilde.

 2. tecrübeyle sabit hypnose serisinin şu ana kadar çıkmış en başarılı maskarası.hypnose waterproof resmen kuruyup pul pul döküldü¸doll eyes istediğim kadar hacim vermedi¸star’ın fırçası çok başarısızdı (fırçanın yanları kırpılmış gibiydi)kullanımı çok zordu¸fakat drama hacim¸uzatma ve ayırma açısından armani eyes to kill ile yarışabilecek kadar iyi.

 3. Kaç senedir kaç tane bitirdim hatırlamıyorum. Grandiose çıkana kadar açık ara farkla Lancome’un en iyi maskarasıydı¸ şu anda en iyi 2. maskarası bana göre… Üretildiği sürece alacağım maskaralardan biri olacak.

 4. kirpiklerim epey kısadır¸ciddi manada hacim veren ve bir miktar daha uzun gösteren bir maskara. maskarada en sevmediğim şey bir iki kez fırçayı sürdükten sonra kirpiklerin birbirine yapışması . hypnose drama defalarca kez üzerinden geçmeme ragmen yapışma yapmıyor.

 5. Maskara denince kült olmuş olan üründür. Ama malesef benim için yoğun sıvısı kalın ve kalın sık fırçası¸o yapay görüntüsü -ki günlük kullanım için söylüyorum- bende sınıfta kaldı maalesef tarayarak ya da silerek sürmeye çalışıyorum heba oluyor hep. Buradan sesleniyorum lütfen başka bir fırçayla daha yeni bir ürün sürün piyasaya

 6. En sevdiğim ve kaç kere aldığımı hatırlamadığım maskaramdır.Bu ürünü benim gibi çok sevenler kadar hazzetmeyen bir kitle de var.Kişisel fikrim beğenmeyenlerin zaten güzel kirpikleri var çünkü bu ürünün verdiği hafif yapışık görünüm uzun kirpiklilerde karmaşık bir görünüme yol açıyor.Benim gibi varla yok arası manasız kirpikleri olanlar¸ürünü ilk defa kullandıktan sonra “ahaa benim kirpiğim varmış” diye heyecanlanabiliyor.they’re real’i de çok çok seviyorum ancak bir numram her zaman hypnose drama olacak.

 7. ennn sevdiğim 3 maskaradan biridir.Kaç tane bitirdiğimi saymadım bile..siyahlığı ve verdiğim dramatik görüntü çok güzel..Ama geçenlerde tavsiye üzerine aldığım maybelline the falsies mascara nın ile birebir aynı etkiyi verdiğini görünce bir daha alırmıyım bilmiyorum…

 8. Sephoradan yanında 30 ml makyaj temizleyici ve siyah göz kalemi ile birlikte oluşturulmuş bir kofresini aldım. Hypnose drama önceden de kullandıgım ve çok beğendiğim bir maskara¸ göz kalemini ise ilk defa kullandım ve verdiği siyah renkten çok memnun kaldım. Bazıları maskaranın gül kokmasından rahatsız oluyor¸ oysa ben çok çok seviyorum ❤️ Hatta loreal million lashes da aynı şekilde kokar ve ben ona da bayılıyorum.

 9. rimel sürmekten nefret ettiren maskara.çok fazla sert bir fırçaya sahip. kirpik diplerinize illa ki bulaştırıyor.makyaj temizleyici ile bile çıkmayan tuhaf bir yapısı var.ayrıca gözleri fena halde yakması da cabası.

 10. benim için özel günlerin vazgeçilmezi olan rimeldir. bunu sürüp iyice taradıktan sonra takma kirpiğe gerek yok bence. tek kusuru kirpikte ağırlık yapması.

 11. ya var ya aşk olsun size¸ hani superötesiydi bu maskara. resmen yazık ettim parama. bundan önce loreal manga kullanıyordum¸ kesinlikle bundan kat kat daha güzel bir maskaraydı ve 20 lira gibi bir fiyata almıştım. resmen içim cız etti ilk sürdüğümde. bu mudur yani dedim. kirpikleri yapıştırıyor¸ topaklanma yapıyor ve bence hacim vermesi de mangaya göre kötü. merakıma yenik düştüm resmen. şimdi bitene kadar mecbur kullanacağım ama artık benim için rimel loreal mangadır.net

 12. etkili ve güzel bir maskara¸ ama sürerken çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü kirpikleri yapıştırmaya ve topaklanma yapmaya çok meyilli. ama düzgün sürülürse kirpikleri şaha kaldırıyor.

 13. hypnose ile aralarında oldukça fark var¸ drama en fazla biraz daha kıvırıyordur o kadar demiştim ama yanılmışım müthiş kıvırıyor kaldırıyor dolgunlaştırıyor kesinlikle favorim drama..hypnose bende maybelline efektinden öteye geçememişti.

 14. Şu anda kullandığım maskaradır¸ önce içe kıvrık tarafını sürüyorum¸ dolgunlaştırıyor¸ daha sonra dışa kıvrık tarafını uyguluyorum uzatıp kıvırıyor. Dikkatli olmak lazım¸ kirpiklerde yapışma yapabiliyor fakat yine de harika bir etkisi var!

 15. seviyorum ben bu maskarayı yahu..ama ince bir ayarı var… özellikle gündüz makyajında uyguladığım kat sayısını arttırırsam ¸ yapay tuhaf abartı bir hal alıyor..onun dışında gayet güzel… hatta bunu kullanınca (bende 2 farklı özellikte rimeli birlikte uygulama diye bir hastalık var ) öncesinde veya sonrasında başka bir rimel daha uygulamaya ihtiyaç duymuyorum…

 16. kirpik yapıştırıcı. bir tane kullandım. iki kat sürdüm¸ hiç rimel sürmemiş gibi oldum. daha çok kat sürdüm¸ kirpiklerim topak topak oldu. bir de gün sonunda minik minik siyahlıklar halinde göz altlarıma da dökülmeye başlıyordu. Bir süre az katlı sürerek¸ değişik açı denemeleriyle kullandım¸ anlaşamadım¸ çöpe gitti. ancak sonrasında çok iyi yorumlar okuyunca¸ belki bendeki bozuk üründü ya da eskiydi diye düşünüp gidip bir daha aldım. sonuç aynı ya varlığı belli olmayan ya da yapışık¸ topak topak kirpikler.

 17. elimde seyahat boyu var. ilk denediğimde çok beğenmiştim fakat tam boyununun fiyatını görünce bu sevdadan vazgeçtim. bir rimele 80 tl verecek kıvama gelmedim henüz. hacim veriyor ve uzatıyor ancak pahalı. bunları yerine getiren daha uygun rimeller de var¸ yok değil.

 18. artık eskisi kadar sevemediğim mascaradır. yaklaşık dört yıldır kullandığım tek maskaraydı. vaadlerini yerine getiriyor. hatta bu maskarayı sürdüğümde bi arkadaşım takma kirpik takmadığıma o kadar inanmamıştı ki kirpiklerime dokunmuştu gerçekten takma mı değil mi diye. ama artık bu kadar yoğun görünüm veren bir maskara istemiyorum. daha doğal günlük kullanıma uygun mascaraları tercih ediyorum.bu mascaranın bende bıraktığı etkiye gelrsek: kirpiklerimi göz kapaklarıma değecek kadar uzatması¸ sanki kirpik kıvırıcıda kirpiklerimi bekletmişim gibi kirpiklerimi kıvırması¸ takma kirpik takmışım gibi kirpiklerimi dolgun göstermesi¸ akmaması¸ fırçasının kolay kullanılması ve son olarak kirpiklerimi ağırlaştırmaması. dediğim gibi artık sadece düğün nişan gibi özel davetlerde kullanıyorum bu mascarayı¸ günlük kullanım için eskisi gibi ideal bulmuyorum.

 19. eskiden sevdiğim ama artık muadillerini bulabildiğim maskara (maybelline rocket volume gibi)¸daha uygun fiyatlı versiyonlarını bulabildiğime seviniyorum

 20. Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Şu an indirimli ikili paketini birini arkadaşıma hediye birini de kendime şeklinde niyetlenerek aldım. Fakat acaba kıza hediye etmesem mi diye düşünmüyorum değil. Tamam tek sürüşte tüm kirpikleri simsiyah boyuyor ama inanılmaz şekilde kirpiklerimi yapıştırdı ve çıkarması bir eziyet bir türlü gözümden çıkmıyor. Ayrıca normalde sadece maskara sürüp çıkan bir insanın sadece bu maskarayı sürmesi imkansız çünkü çok yapay duruyor. Şimdilik çok para verdiğimden bile olsa elimdeki clinique maskara bitene kadar elimi sürmeyip özel günlerde kullanacağım. Daha sonra da el mahkum kullanırım. Ama fiyatı 30 tl bile olsa almazdım diyeceğim bir rimel kendisi.

 21. en sevdiğim maskaram. gerçekten de vaadlerini yerine getiriyor ancak fırçayı doğru kullanmak önemli. önce kısa ve sık kıllı tarafı dikkatlice uygulayıp sonra uzun kıllı kısımla uygulama yapılırsa hacim de veriyor uzunluk da. bu şekilde topaklanma sorunuyla da karşılaşmıyorum.

 22. benim için yapısı biraz fazla kuru ve fırçası biraz gereksiz afili olsa da¸ severek kullandığım bir maskara. genelde daha sıvı yapıdaki maskaraları tercih ediyorum ama bu durum bu maskarayı kullanmama engel olmadı. kirpiklerim uzun¸ çok sık değil ve orta derecede kıvrık. bu maskarayı bir kat sürdüğümde gayet dolgun¸ kaşıma değen ve ağırlaşıp kıvrıklığını kaybetmeyen kirpiklerim oluyor. ikinci katı sürmeyi hiç denemedim¸ o yüzden ilk kattan sonra nasıl bir performans sergileyebileceği hakkında bir şey diyemem. sürerken topaklanma olursa bir kirpik fırçasıyla kirpiklerimi tarıyorum¸ topaklar rahatça gidiyor. siyahlığı benim için normal. gün içinde göz altlarıma biraz dökülme yapıyor ama çoğu zaman çok dikkatli bakmadıkça fark etmiyorum. çıkarması gayet kolay¸ çoğu zaman yağla çok kolayca¸ bazen de misel solüsyon ya da göz makyaj temizleyicisiyle yine pek zorlanmadan çıkarabiliyorum. benim için en güzel taraflarından biri¸ gün sonuna doğru cildimin yağı yüzünden akıp göz çevreme bulaşmaması. kısacası “ben yoğun kirpik seviyorum¸ kirpiklerim kısa ve seyrek ama ben her gün seda sayan gibi gezmek istiyorum” diyorsanız bir şans verin derim. ha “kirpiklerim sönük olsun¸ o ne öyle yelpaze gibi?!” diyorsanız da şans vermeyin tabi¸ iki durumda da kimsenin laf söylemeye hakkı yok neticede .

 23. Hakkında yapılan bunca olumlu yoruma şaşırdığım maskaradır. Öyle ki¸ sanırım ilk defa bir ürün hakkında çok kesin bir şekilde bana göre çok kötü olduğunu söylemek durumundayım.Kirpiklerim ne gürdür ne de kıvrık¸ Maskarasız yok gibi görünüyorlar diyebilirim. Gelelim bu maskaranın marifetlerine:Topaklanma yapıyor¸ kirpikleri yapıştırıyor¸ hacim vermiyor¸ tam tersine üçer adet kirpiğim varmışcasına bir görüntü oluşturuyor¸ bir türlü kurumuyor. Fırçasını da son derece kullanışsız buldum şahsen. Fiyatından hiç bahsetmiyorum bile… Özetle benim için büyük hayal kırıklığı oldu bu rimel. Bununla karşılaştırılamayacak derecede güzel iş çıkaran 2-3€ luk ne rimeller kullandım şimdiye kadar. High end rimel çok da gerekli bir şey değil gibi.edit: zamanla fırçasını daha doğru kullanmayı öğreniyorsunuz az çok¸ dolayısıyla sonuç da yukarıda belirttiğim kadar fena durmuyor ama yine de bu fiyata değmez diye düşünüyorum şahsen.

 24. Benefit they’re real ile kıyaslanmaması gereken¸ kullandıklarım arasında en sevdiğim maskaramdır. Ezik minik kirpiklerimi nasıl da değiştirdiğini zevkle izlerim. Yapısı güzel¸ benim için daha önemlisi kolay çıkması. Ayrıca kirpiklerimin daha az döküldüğünü farkettirmiştir. Kıvırması ve fırçasının ergonomik tasarımı ile iz bırakanlardan. (Armani eyes to kill i denemedim)

 25. tester boyunu uzun bir suredir kullandığım ve çok memnun kaldığım maskara. bol hacim ve takma kirpik etkisi sevenler için ideal. temizlemesi bundan önce kullandığım loreal false lash maskaradan kat kat daha kolay ayrıca.

 26. Bende düz hypnose kadar güzel durmayan maskara. Belki fırçası nedeniyle ben kullanmayı beceremedim bilemiyorum ama kirpiklerimi yapıştırıp çirkin bir yığın yapmaktan başka bir işe yaramadı bende. Illa birini seçecek olsam direkt hypnose alırdım. Gerçi maybelline black drama’dan sonra ne hypnose’a ne de buna o kadar parayı vermem artık.

 27. yurtdışından hediye gelen seyahat boyunu ilk denediğimde “bu nasıl güzel bir rimel artık” diye düşündüğüm fakat highend olduğu için yerine de yenisini hemen koymak istemediğim için kullanmaya kıyamadığım rimel. kurumadan önce kullanmaya devam etsem iyi olur. bu arada harikalar da yaratsa bir rimele 70-80 milyon vermeye değer görmüyorum. maybelline¸ hadi biraz daha üste para koy loreal varken hiç gerek yok.

 28. kesinlikle overrated değil. Henüz alma fırsatım olmasa da sadece o gün kendimi iyi hissetmek için bile sephoraya gidip dener “ya acaba fazla mı kirpik dolu oldum ” diye çıkarım. Adeta dişi tazmanya canavarının o upuzuun yelpaze kirpikleri ortaya çıkıyor. Ah nelere ne kadar para döktüm de şu maskaraya elim gidemedi alsam pişman olmayacağım biliyorum da.

 29. Lancome’un kalın fırçalı olan bir rimelidir. Kokusu kendine özgüdür¸ hafif gül kokuludur. Hypnose serisinin en çok satılan rimeliymiş. Her zaman arşivimde bulundurduğum ve memnun olduğum¸ ama başka rimelleri de deneyimlediğim¸ yine ona döndüğüm rimeldir. :)Memnunum çünkü uzun ama kıvrık olmayan kirpiklerimi çok güzel kıvırıp¸ takma kirpik etkisi yapıyor bende… Bazı arkadaşlarım memnun kalmamıştı ama ben çok memnunum.

 30. s şeklindeki fırçasıyla çok güzel kıvıran ve dolgunluk veren bir maskaradır. gerçekten takma kirpik takılmış gibi gösterir. ilk açıldığında haddinden fazla ıslak olduğu için ilk birkaç hafta sürerken dikkatli olunmasında fayda var. bendeki bayatlamaya başladıktan sonra günün ilerleyen saatlerinde göz altlarına biraz dökülme ve gözlerimde yanma yaptı(belirtmeliyim ki lens kullanıyorum bu nedenle gözlerimdeki yanma maskaradan mı yoksa lensin mikrop kaptırmasından mı kaynaklandığını tam bilemiyorum açıkçası) fakat ilk birkaç ay dökülme ve yanma problemi yaşamadım. yine de acelem varken far¸ göz kalemi vs sürmeyip sadece bunu sürüp çıktığımda bile düzgün görünmeme vesile olur kendisi. fakat gül kokusu gibi değişik bir kokusu vardır bu nedenle makyaj malzemelerinde parfümsüz ürünleri tercih edenler pek beğenmeyebilirler. benim uzun ama düz kirpiklerimi adam eden sayılı maskaralardan biridir bu yüzden favorimdir. yanılmıyorsam şu aralar fiyatı 94 tl civarındadır.

 31. Beni hayal kırıklığına uğratan bir rimel oldu.Kirpiklerim orta uzunlukta.Bu rimel kirpiklerimi birbirine yapıştırdı.O yüzden ne dolgunluk ne uzatma adına performans alamadım.Ayırmaya çalıştığınızda daha da yapışıyor.Kısacası hiç beğenmedim.

 32. Bunu sürüp üstüne loreal telescopic maskara kullandığımda süpersonik kirpikler elde ediyorum çünkü bu dolgunlaştırıyor diğeri de uzatıp ayırıyor.

 33. Benim gibi düz kirpikleri olan ve kirpik kıvırıcı kullanmayıp da sadece rimelle kirpiklerine şekil verenler için idealdir. Eğik fırça yapısı sayesinde rahatlıkla uygulanabilir. Akma¸ bulaşma yapmaz.

 34. hypnose’dan çok daha güzel çok daha dolgun ve kıvrık kirpikler yaratan güzel bir rimeldir¸ uzun seneler severek kullandım hala da vazgeçmiş değilim..

 35. Büyük hayallerle aldım ama kirpiklerimi çok yapıstırdı ayırmak icin 10 dakika ugrasıyorum. Evet güzel uzatıyo ama maalesef çok yapıstırdıgı icin soğudum. Bi de nedense bu rimeli sürdügüm gün makyajımı cıkardıktan sonra gözlerimde acayip bi kaşıntı oluyor. Alerjik bişilere sebep oluyor sanırım.

 36. Dolgunluğuna bayıldığım ancak ne zaman sürsem gözlerimde müthiş ağırlık yapan lancome un en ünlü maskarası

 37. hem bu kadar doğal hem de bu kadar hacimli¸ gür kirpikler nasıl elde ediliyor derseniz işte mucize maskara bu. lakin acayip ağırlık ve kaşıntı yapıyor tek tek yolmaya başlıyorum sonra kirpikleri. bir de herhangi bir göz makyajı temizleme sütü/suyu bişeyiyle temizlenmiyor. illa gene lancome’a mahkum ediyor. özel günler dışında çok tercih etmiyorum o yüzden. sürdüğümde kendimi baştan yaratılmış gibi hissediyorum ancak dediğim gibi çok ağırlık yapıyor.

 38. Benim için fiyat/performans olarak sınıfta kalan maskara. Takma kirpik etkisi verip simsiyah kirpiklere sahip olmayı beklerdim ama ne yazık ki bu beklentimi karşılayamadı.

 39. Maskaraların şahıdır bu. Harika bir şekilde kirpikleri kavrayıp dolgunluk veriyor. Yılbaşı öncesinde Tekin Acar’dan hypnose drama maskara¸ küçük boy Lancome göz kalemi ve seyahat boyu bi-facil den oluşan seti 99 tl’ye almıştım. Ki bu maskaranın tek başına fiyatı 99 lira. Sık sık Boyner lancome mağazalarında ve Tekin acar’larda bu seti bu fiyata bulabileceğiniz indirimler oluyor.

 40. bu maskaranın en çok kolay temizlenebilmesini seviyorum. ilk açtığımda fazlasıyla ıslak olmasından kelli kirpiklerimi yapıştırdığı doğrudur. birkaç hafta sonra kıvamını bulduğunda ise çok beğendim. bundan önceki favorim loreal volume million lashes gözlerimi yaşartırken bu maskarada aynı sorunu yaşamadım. memnun kaldım¸ tekrar alırım.

 41. Hayatımda kullandığım en çabuk kuruyan maskaradır kendisi. Hayır kapağını açık da bırakmadım nasıl oldu da bu kadar kolaylıkla kurudu aklım almıyor. O kadar para verip bunu alacağıma daha uygun fiyatlısı ve daha başarılısını alırım bundan sonra dediğimdir.

 42. İlk kullandığım an vurulduğum maskaradır kendileri. Kirpiklerim uzundur ama bu maskara resmen takma kirpik etkisi yarattı. Yeni açıldığında her maskara gibi yapısı biraz sıvı oluyor her yere bulaşabilir ama zamanla biraz kuruyup normale dönecektir. Ayrıca makyaj temizleyici ve göz kaleminden oluşan bir set şeklinde alınırsa daha uyguna gelebiliyor.

 43. Piyasadaki en iyi maskaradır kanımca. Uzunluk¸ hacim¸ kirpikleri tek tek ayırması süper. Tüm gün hiçbir yere akmaz kokmaz. Üstüne tanımam.

 44. kullanan bir arkadaşımın ısrarlı tavsiyesiyle sevil parfümeride olan 100TL lik hediye çekimi zamanında bu maskarayı almak için kullandım. ilk sürdüğümde acayip ıslak yapısı ve gül kokusu benim inanılmaz rahatsız etmişti. sonra da uzunca bir süre yüzüne bakmamıştım. meğersem kullandıkça güzelleşen bir maskaraymış¸ öğrendikten sonra yine arada sırada kullandım ve üç ayın sonunda aman yarabbi ! o koku gitmiş¸ ıslaklığı yok olmuş ve hiçbir maskaranın yapamadığı kadar hacimli ve upuzun kirpiklerim oluvermiş. ilişkimiz kötü başlamış olsa da şu an dördüncüsyle aşk yaşamaktayım. ayrıca son bir keşfimi paylaşayım¸ önce tek kat clinique high impact maskara üzerine de bunu sürünce kirpikler kaşa değiyor ¸ gerçek anlamda takma kirpik etkisi yakalıyorum.

 45. Nasıl kullanılacağını keşfedince çok beğendiğim maskaradır.Şimdi cicişler¸ ben bunu sırf övülüyor diye alıp resmen bakıp bakıp sinirleniyordum¸ çünkü hiçbir şey yapmıyordu¸ her türlü uyguladım¸ yok. Sonra lanet olsun dedim attım kenara. Birgün maskaram bitti. Napsam napsam¸ dedim sıcak suda bekleteyim. Yok arkadaş¸ hiçbir türlü olmadı.Yine birgün maskara ihtiyacım oldu. Bu sefer bioderma h2o döktüm içine biraz.Bu maskara bambaşka bir şey oldu. Böyle güzel bir maskara sürmedim¸ öyle böyle değil yani.Kıvrık tutup sertleştirmemek+Uzatmak+Hacim+Kolay temizlenme+Ve benim istediğim kalın kirpik görünüşü+Bence bu taktiği herhangi bir maskaranızda deneyebilirsiniz. Ama sanıyorum çift fazlı bir makyaj temizleme suyuyla olmaz.Sonuç olarak aşırı mutluyum. Herkes bu taktiği kullansın istiyorum ya o kadar güzel oldu ki ağlayacağım mutluluktan

 46. Bilinçli tüketici olarak aldığım kozmetik ürünlerin mutlaka internetten üretim tarihini kontrol ederek alırım.  Check Cosmetic.net Hypnose Drama maskaranın 2’li promosyon paketini satın alacakken karton paket üzerindeki seri numarasını sorgulattığımda tarih Şubat 2016 olarak çıktı. Mağazadan çıkarken kutuyu açtım¸ 2 maskaranın üzerinde yazılı olan seri numaraları karton kutunun üzerindekinden farklıydı. Maskaraların üzerindeki seri numarasını sorgulattığımda ise üretim tarihi Aralık 2014 olarak çıktı. Maskara Aralık 2014 tarihli iken¸ ambalaj paketindeki tarih Şubat 2016 idi. Ürünü iade edip hem Lancome’a hem de mağazaya şikayette bulundum.Bu yüzden artık kampanyalı ürün alırken 2 kez düşünüyorum.Edit: Check cosmetics.net in güvenilirliğinden %100 emin değilim fakat karton pakette ayrı maskaraların üzerinde farklı seri numarası olması bile büyük bir şüphe nedeni.

 47. Bu ürünün öve öve bitirememesinden mütevellit aldım bu ürünü ve “En İyi Maskara” diye bir şey olmayacağını öğrendim bu bahaneyle. Çünkü herkesin ihtiyacına göre değişiyor. Öncelikle kıl yapıda bir fırça mı mı yoksa silikon taraklı fırça mı kullanacaksınız ona karar verin. Bu ürün kıl fırça. ihtiyacınız dolgunluk değil uzatma ise bu ürün (bende de olduğu gibi) topaklanma ve kuruyup dökülme yapacaktır. Tek tek ayırsın benim çok da hacime ihtiyacım yok derseniz şişko¸ kalın aralıklı veya bunun gibi volümlü fırçalar yerine düz ya da uca doğru incelen¸ ince¸ sık aralıklı silikon taraklı fırçalı olanları tercih etmelisiniz.

 48. 4. kutusunu bitirdiğim ve evde 3 açılmamış paketi bulunan maskaradır. bir kere fırçası çok güzeldir. bir tarafı uzatırken¸ konkav tarafının dolgunluk verdiğini düşünüyorum. verdiği dolgunluk beni tatmin etti ama öne çıkan asıl özelliğinin kirpikileri 3-4 katı kadar uzatması olduğunu düşünüyorum. aynı etkiyi yaratan daha ucuz bir maskaraya da rastlamadım. kanımca piyasadaki en güzel maskaradır.

 49. Uzun bir doğru rimel arayışından sonra satın almaya karar verdiğim üründür kendisi. Pahalı bir ürün yani piyasada gerçekten çok güzel uzatan ¸ gürleştiren uygun fiyatlı ürünler varken gidip bir rimele o kadar para vermek anlamsız gelebilir ama napalım doğmamış çoluğumun çocuğumun rızkını kozmetiğe yatırdığım için alıverdim kendisini. Güzel uzatıyor ¸ örümcek bacak kirpiklerden hoşlanıyorsanız size göre ama ben wp olanını satın almak gibi bi ahmaklık yaptım ¸ bu yüzden de sürmeye elim gitmiyor açıkçası. Çünkü kirpiklerime yazık kazıyarak çıkarmaya çalışıyorum göz makyaj temizliyicileriyle .

 50. Siyahi güzel mat bir siyah olan maskara. Çok severim çünkü daha iyisiyle karşılaşmadım. Kirpiklerimi beslediğini düşünüyorum.

 51. Kirpik konusunda çok bahtsız olduğumu düşünüyorum. Kısa olmayan ama dümdüz¸ inatçı kirpiklerim var. Kıvırıcıyla kıvırdıktan sonra bile “en iyi” olarak nitelendirilen rimellerden çoğu bende düşürme etkisi yaptı. Bu rimelle karşılaşana kadar çok çektim yani. Ama şuan çok memnunum¸ 3. almayı planlıyorum.Her kirpikte etkisi farklı olur ama ben kirpiklerimi düşürmeyen¸ aksine uzatan ve simsiyah yapan rimelimi çok severek kullanıyorum.

 52. Hem uzatan hem kiviran hem dolgun gosteren¸hem de hicbir sekilde akmayan maskara.waterproof olmayani bile yuzunuze biraz su cirptiginizda dahi yerinden oynamiyor.yine de tam performansini gostermesi icin biraz kurumasi gerekiyor ve bu kuruma suresi diger maskaralara oranla daha uzun.

 53. Ne zaman pahalı bir maskara kullansam “bunu alacağıma maybelline çakardım 3 tane¸ ne artısı var ki” diye düşünürdüm. Bir tek bu maskarada o cümleyi kurmadım. Kirpiklerim normalde kısa değil ancak renginden mi duruşundan mı bir türlü anlamıyorum rimel sürmediğimde varlıklarından haberdar olmak mümkün olmuyor¸ bu maskarayla birden “işte buradayım” diye bağırmaya başlıyorlar. İkili set olarak yurtdışından almıştım¸ setteki diğeri “doll eyes” idi¸ verdiğim tüm kuruşları ona haram ettim. Doll eyes ı bir daha asla ama hypnose dramayı hep almaya karar verdim.

 54. Kirpiklerim uzun ve biraz kıvrık olmasına rağmen hiç uzatmadı.sürdüğümde birbirine yapıştırdı¸örümcek ağı görüntüsü verdi. Sadece siyahlığı iyi denebilir ama yapıştırma yaptığı için onun da pek bir önemi kalmıyor.

 55. Lancome hypnose maskarayi ne kadar sevdiysem bundan o kadar nefret ettim. Yalnız bende extra black rengi olması lazım. Bi kere rengi bana hiç yakışmayan bir siyah¸ sürünce kirpiklerimi öcü gibi yapan bir maskara¸ yanlış anlaşılmasın yoğun görüntüyü çok severim Maybelline lash sensational¸ gosh rebel eyes gibi maskaralardan aldığım hayvan gibi kirpik görüntüsünü bunda alamamama rağmen çok kötü duruyor kirpiklerim. Anlatamıyorum ama topaklanma¸ yapıştırma değil benim korktuklarım fakat bu olguları çirkin bir şekilde yerine getiriyor. Bazı maskaralarla örümcek bacağı gibi olsa dahi güzel gözükürken bunda öyle olmuyor. Hypnose çok güzel yapıyor ama gene de gosh rebel eyes varken o da asla benim için en iyisi olmuyor. Gelelim esas sorunuma¸ çıldırmış gibi dökülüyor. İğrenç. Tüm gözaltım simsiyah oluyor bunu sürünce. Bir değil iki değil kaç kere denedim. İyi ki deneme boyuydu. Asla almam diyebileceğim bir maskara¸ gözümden sürekli parçalanıyor¸ gözümün içine kaçıyor¸ altları pimpis yapıyor. Gosh tüm gün yerinden oynamıyor sıcakta. Kışın kullanmak üzere rafa kaldırıyorum¸ kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum. Lancome hypnose gayet güzel ama o da uzuun saatler performans veremiyor. Gosh waterproof ve gosh rebel eyes öneriyorum şiddetle. Maybelline maskaralari da önermem onlar da çok dökülme yapıyor birçok çeşidini denedim. Ayrıca kirpik de döküyorlar. Max factor de dökülme sorunu yaşadım¸ alerji de yaptı. Benim denediğim maskaralar içinde ki zaten high end bi lancome hypnose¸ bi hypnose drama denedim¸ drugstore ürünler dahil en çok dökülme yapan maskara şimdiye kadar bu lanet hypnose drama. Almayın aldırmayın diyorum. Hypnose maskara ise kirpik döküyor. Verdiği etki çok güzel ama buna değmez. Bu maskarada kirpigimi dökme sorunu olmadı ama kendi dökülüyor. Edit: bu maskaranin bir dupeu var. Taa geçen sene aldığım rimmel London wake me up maskara bence. Aynı etkiyi veriyor fakat onun rengi daha güzel. Dökülme yapmıyor. Kokusu çok güzel. Rengi zaten daha çok yakışıyor. Ama tabi watsons. O yüzden başka dupe bilmiyorum.

 56. ben bu rimelin seyahat boyunu son damlasına kadar kullanıp aşık olmuştum. çok güzel bir rimel olduğunu düşünüyorum. kullandığımdan hatırladığım¸ kirpikleri tek tek ayırıp muazzam şekilde uzattığıydı. yani iyi dediğim bir maskaradan çok daha fazla uzatmıştı kirpiklerimi. fiyatına baktığımda şu anda 115 TL olduğunu görüyorum. ben bu rimeli alsam günlük kullanmaya kıyamam heralde. her gün rimel kullanan biri olarak bana çok pahalıya geleceğini düşünüyorum. belki günlük rimel harici¸ özel günlerde veya kendimi iyi hissetmek istediğim günlerde kullanmak için bir tane alırım. eğer yapısı ve formülü değişmediyse gerçekten bu rimelden çok memnun kaldığımı hatırlıyorum.

 57. Çok ıslaaaak. Çok ıslak maskaraların dezavantajı kıvırdığınız kirpikleri düşürmesi ve onların da düştükten sonra kurumasıdır. Bu yüzden ilk açtığımda beğenmedim. Ciddi ciddi bu fiyata sorun sende olamaz bebeyim benim gözüm kirpiğim elim yanlıştır dedim. Kaç ay oldu kurumadı da kaliteli¸ hatanın bende olduğu aşikar. Bu yüzden benim gibi ıslaklığını sevmeyen ve kirpikleri düşenler varsa önerim: maskarayı sürmeden evvel bikaç saniye fırçayı havada sallayın da kurusun öyle sürün. Bence o fiyata kendi kendini sallamalı ama olsun o kadar da. Bir de feci akıyor ya korkuyorum bunu sürmeye. Gideceğim yerde suyla temas eder miyim ağlar mıyım çok gülüp de gözümden yaş gelir mi birinin tükürüğü yüzüne sıçrarda denk gelir mi diye hesaplamalar içinde buluyorum kendimi. Evet bu kadar para bayılınca insan bu kadar uzun konuşma ihtiyacı duyuyo. 

 58. Yaklaşık bir yıldır kullandığım ve büyük ihtimalle kullanmaktan vazgeçemediğim makaradır. Benim gibi kirpik yoğunluğu az olan bir kirpik aşığını bile tatmin edici düzeyde uzunluk ve hacim veriyor. 

 59. Birkaç sene önce duty free’den aldırmıştım ve çok hoşuma gitmişti. Şimdi yine havaalanında denedim¸ fakat inanılmaz yapay durdu. Ben öyle takma olduğu belli olan kirpiklerden de hoşlanmam zaten. Günlük bir makyajla kullanabileceğimi düşünmüyorum. Çok ıslak ve topaklanma sorunu yaşadım. Silmek ise ayrı bir dertti. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Yine de almayı düşünenler bence trendyoldaki koferlerine göz atabilir.

 60. Geçtiğimiz gün Sevil’den içinde hypnose drama mascara¸ göz temizleme suyu ve göz altı kapatıcısı bulunan kofre setini aldım. Gül kokusu kesinlikle muhteşem. Gözde ağırlık hissiyatı yapmıyor¸ tüm gün akma veya dökülme yapmadan akşama kadar kalıyor. Sürümüne gelecek olursak¸ klasik hypnose fırçasına kıyasla daha kavisli ve kirpiklerinizi bütünüyle kavrıyor. Klasik hypnose’daki örümcek ağına benzer topaklanmış boya küpü görüntüsünün aksine¸ kirpikleri tek tek ayıran ve inanılmaz kıvıran bir maskara. Islak bir maskara fakat bu sayede daha uzun süre kullanılacağını düşünüyorum. Her maskarada olduğu gibi bu maskarada da en güzel görüntüyü alabilmek için biraz el alışkanlığı gerekiyor. Kirpikleri dökmediği için fiyatını hakettiğini düşünüyorum. Ben seti Sevil indirimiyle 118 tl’ye aldım¸ normalde sadece maskaranın 125 tl olduğunu düşünürsek deneme boyu 5Ml kapatıcı ve göz temizleme suyu hediye olmuş oluyor. İlgililere tavsiyem lancome.com.tr’de %20 indirimiyle çok daha ekonomik bir fiyata alabilirsiniz.Aylar sonra gelen edit: Asla fiyatını haketmeyen¸ gayet dökülme de yapan¸ aşırı ıslak yapısı sebebiyle kirpikleri yapıştırmadan sürmenin imkansız olduğu bir maskara. Maskarayı çıkartmaksa apayrı bir dert. Hiç tahriş olmayan gözüm maskarayı her çıkardığımda kıpkırmızı oluyor. Siz siz olun drugstore maskaralardan şaşmayın!

 61. Bu maskarayı kullandığım zaman takma kirpik zannediyor insanlar. İnanılmaz uzun ve siyah kirpikler için bir numaralı maskara.

 62. kısa ve uzun kirpiklerde iyi sonuç veren bir maskaradır. hatta uzun kirpiklerde takma kirpik etkisi yaratıyor diyebiliriz.

Siz ne düşünüyorsunuz?