“Lancome” için 193 yorum

 1. trendyolaff
 2. Parfümleri hep mi şekerli yoksa bana mı şekerli olanlar denk geldi bilemiyorum. Dün tekin Acar’da la vie est Belle ve la nuit tresor parfümlerinin testerlarını verdiler. ikisinde de yoğun şeker kokusu vardı özellikle tresor aman aman. Lisede annem miracle parfümü almıştı bana¸ sevememiştim yine şekerli oluşundan.Ama miracle air de teint ne güzel bir fondöten. Tek sorunu 1 ton koyu bi renk seçmiş olmam. Yaza kader kısmet.

 3. ilk makyaj setimi aldığım marka. şimdi geriye dönüp baktığımda bir yandan taze cildime kalitesiz bir ürün kullanmadığım için seviniyorum bir yandan da ilk aşamada böyle ürünler aldırmama ne gerek vardı diyorum.

 4. Rimellerini öven insanları görünce talihimi seveyim dedirten marka. Yani bahtsız bedevi gibiyim resmen.elimde kirpiklari baştan yaratan bi urun varmış ama ben hala sürekli indirimde 10 liraya alınan maybelline kadar performans alamıyorum:((Bacım sizin kirpiklerin kendi güzel olmasın? Temiz kirpiğe deneyip alın mutlaka. Kapatıcısı da uzun süre gidiyor temmuzdan beri kullaniyorum.

 5. lancome eşittir rimel ve parfümdür benim için. high end markalara düşkün değilimdir ama lancome rimellerinden sonra gerçekten başka bir rimel kesmiyor. bir sürü markanın rimelini kullanmışlığım vardır (maybelline¸ dior¸ clinique¸ avon… ve daha aklıma gelmeyenler) ama hypnose klasik ve hypnose drama açık ara öndeler. maybelline dışı mor renkli olanı ilk aldığımda heyecanlandım bu kadar ucuza gayet başarılı rimel de buldum sonunda diye ama kullandıkça anladım ki ben bir lancome rimel canavarıyım

 6. loreal ile aynı yerden çıkma kozmetik markası. o yüzden muadili loreal diyebiliriz. hatta bazı bloglarda iki markanın serumlarının neredeyse tıpatıp olduğunu okumuştum… tabi ki renkli kozmetiklerinde kalitede farklılık vardır.

 7. göz altı kapatıcısından vazgeçemediğim marka. dört senedir kullanıyorum bir çok ürün denedim fakat hem en uzun gideni hemde göz altıma zarar vermeyeni bu oldu.

 8. rimelleri efsane olan markadır. hypnose serisindeki tüm rimelleri kullandım. hypnose doll eyes ve hypnose drama ki benim biricik aşkım olur kendisi ne kadar başarılıysa hypnose rimeli bir o kadar berbattır. düz basit bir fırça¸ aşırı sıvı akışkan bir yapı berbat ötesi diyebilirim. ne zaman kullandıysam sürekli göz kapağıma bulaştı durdu. o yüzden dramadan asla vazgeçmem.

 9. Bütün kozmetik ürünlerinin aslında aynı hammaddeyi kullandığını bizzat gördükten sonra acayip pahalılığıyla gözümden düşmüş markadır. Ama sevilmez mi? Sevilir evet.

 10. Lancome rimel konusunda henüz başarıyı yakalamış degil. Kremler acısından zaten butun markalar aynı kefede (dior¸ lancome¸ estee vs). Fondotenini kullanıyorum. Cok ince yapıya sahip. Kapaticiligi orta derece. Estee lauder double wear kesinlikle tam puanı hakediyor. Lancome ve estee fondoten 129 tl. Lancome 95 alıyorsa estee 96 alır. Ciltten cilde değişen bir şeydir. Hangi marka size göre deneyerek anlayabilirsiniz. Kimisinin cildi yaglidir lancome kalem durmaz gözünde kimisinin cildi kurudur kremleri gitmez vs. Deneme yanlıma olmadan Gozde marka bulunamıyor ne yazık ki

 11. yıllar önce annemin aldığı ve beğenmeyip bana verdiği lacivert göz kalemine aşık olduğum marka. aynısını bulamamanın verdiği can sıkıntısı tarif edilemez.

 12. Kesinlikle parasını hakeden bir ürün¸ şekilli şukullu fırça sapı hiçbir avantaj sağlamıyor sürerken fakat bir şekilde sürebilmeyi becerdiğinizde wow dedirtiyor. İlk kullanımlarında değil de 1-2 ay sonrasında daha çok verim alıyorsunuz¸ yapısı yoğunlaşıyor ve dolgun kıvrık bi görünüme yol açıyor bu yoğunluk. Çook uzun süre gidiyor¸ alınız¸ aldırınız.

 13. gerek ambalaj gerekse fırça tasarımı ile ilk kullanımda bile sizi elegan hissettiren maskara. ürün görseli o kadar güzel ki¸ bugsbunny gibi süs diye atmaya kıyamam!

 14. En sevdiğim maskara muadil olarak maybelline lash sensational olabilir ama yine de grandiose u tek geçerim. Hem upuzun¸kıvrık ve yoğun kirpikler elde ediyorsunuz hem de ürün çok gidiyor.

 15. Ben bunu lancome’un her yılbaşı boynerda sattığı parfüm alımına hediye olarak verilen setiyle denedim. evet¸ çok güzel bir maskara¸ rengi çok doyurucu¸ topaklanmıyor fakat sizce de lancome’un rimelleri genel olarak fazla sıvı değil mi bana mı öyle geliyor? ben 10 üzerinden 6 verdim.

 16. fırçasının estetiği ve o güzel çiçeği için bile alınası¸ kirpikleri güzelce tarayıp istenilen dolgunluğu sağlayan güzellik :)ama benimki çabuk kurudu maalesef masamın süsü oldu…

 17. They are real maskara almayı düşünürken sephora çalışanı tarafından önerilmesi üzerine almıştım.Tek başarılı bulduğum noktası yamuk fırçasını çıkarmaya çalışırken ürün fazlaca çıkmıyor ve kapakta birikme yapmıyor. Daha önce defalarca hypnose maskara kullanan bir şahıs olarak performasından hiç memnun kalmadım bende tüm kirpikleri yapıştırıp ağırlaştırdı. Genel olarak ilerleyen kullanımlarda düzeldiği söylense de ben açalı baya oldu bir değişiklik göremiyorum.

 18. ilk aldığımda heyecanla eve gelip denediğim ve hüsrana uğradığım maskara. çok sıvıydı her yerime bulaşıyordu ve sonuçtan hiç memnun kalmadım verdiğim paraya acıyordum. ancak kullandıkça sıvılığı gitti sanırım bu tüm maskaralarda oluyor ürün olgunlaştı. kirpikleri çok güzel tek tek ayırıyor inanılmaz bir hacim ve kıvrıklık sağlıyor en önemlisi gün boyunca şekli bozulmuyor. ama birkaç kötü görüşüm var ki bence maskara seçiminde hele de böyle yüksek fiyatlıysa dikkat etmek gerekir. 1-sürüm esnasında göz kapağına fazlaca bulaşıyor2-gün boyunca kaş diplerime değdikçe leke yapıyor. Görüşlerim böyle gülü seven dikenine katlanır derseniz alabilirsiniz. benim birinci şişem bitti ama ikinciyi almayı düşünmüyorum.bu arada bir tavsiye bence her nerede satılıyorsa gidip bir deneyin ürünü görün ama internetten satın alın çünkü mağazalardan çok daha uygun alabilirsiniz.

 19. Bilinçli tüketici olarak aldığım kozmetik ürünlerin mutlaka internetten üretim tarihini kontrol ederek alırım.  Check Cosmetic.net Hypnose Drama maskaranın 2’li promosyon paketini satın alacakken karton paket üzerindeki seri numarasını sorgulattığımda tarih Şubat 2016 olarak çıktı. Mağazadan çıkarken kutuyu açtım¸ 2 maskaranın üzerinde yazılı olan seri numaraları karton kutunun üzerindekinden farklıydı. Maskaraların üzerindeki seri numarasını sorgulattığımda ise üretim tarihi Aralık 2014 olarak çıktı. Maskara Aralık 2014 tarihli iken¸ ambalaj paketindeki tarih Şubat 2016 idi. Ürünü iade edip hem Lancome’a hem de mağazaya şikayette bulundum.Bu yüzden artık kampanyalı ürün alırken 2 kez düşünüyorum.Edit: Check cosmetics.net in güvenilirliğinden %100 emin değilim fakat karton pakette ayrı maskaraların üzerinde farklı seri numarası olması bile büyük bir şüphe nedeni.

 20. kullanan bir arkadaşımın ısrarlı tavsiyesiyle sevil parfümeride olan 100TL lik hediye çekimi zamanında bu maskarayı almak için kullandım. ilk sürdüğümde acayip ıslak yapısı ve gül kokusu benim inanılmaz rahatsız etmişti. sonra da uzunca bir süre yüzüne bakmamıştım. meğersem kullandıkça güzelleşen bir maskaraymış¸ öğrendikten sonra yine arada sırada kullandım ve üç ayın sonunda aman yarabbi ! o koku gitmiş¸ ıslaklığı yok olmuş ve hiçbir maskaranın yapamadığı kadar hacimli ve upuzun kirpiklerim oluvermiş. ilişkimiz kötü başlamış olsa da şu an dördüncüsyle aşk yaşamaktayım. ayrıca son bir keşfimi paylaşayım¸ önce tek kat clinique high impact maskara üzerine de bunu sürünce kirpikler kaşa değiyor ¸ gerçek anlamda takma kirpik etkisi yakalıyorum.

 21. Piyasadaki en iyi maskaradır kanımca. Uzunluk¸ hacim¸ kirpikleri tek tek ayırması süper. Tüm gün hiçbir yere akmaz kokmaz. Üstüne tanımam.

 22. İlk kullandığım an vurulduğum maskaradır kendileri. Kirpiklerim uzundur ama bu maskara resmen takma kirpik etkisi yarattı. Yeni açıldığında her maskara gibi yapısı biraz sıvı oluyor her yere bulaşabilir ama zamanla biraz kuruyup normale dönecektir. Ayrıca makyaj temizleyici ve göz kaleminden oluşan bir set şeklinde alınırsa daha uyguna gelebiliyor.

 23. fena olmayan maskara. yeni bitirdim¸ kötü değil fakat istediğim performansı vermedi¸ kirpiklerim kısa olduğundan belki de yanlış bi seçimdi bilemiyorum. topaklanma vs yapmadı ama çok uzatmadı. bir de çok çabuk kuruyor.

 24. Hayatımda kullandığım en çabuk kuruyan maskaradır kendisi. Hayır kapağını açık da bırakmadım nasıl oldu da bu kadar kolaylıkla kurudu aklım almıyor. O kadar para verip bunu alacağıma daha uygun fiyatlısı ve daha başarılısını alırım bundan sonra dediğimdir.

 25. Maskaraların şahıdır bu. Harika bir şekilde kirpikleri kavrayıp dolgunluk veriyor. Yılbaşı öncesinde Tekin Acar’dan hypnose drama maskara¸ küçük boy Lancome göz kalemi ve seyahat boyu bi-facil den oluşan seti 99 tl’ye almıştım. Ki bu maskaranın tek başına fiyatı 99 lira. Sık sık Boyner lancome mağazalarında ve Tekin acar’larda bu seti bu fiyata bulabileceğiniz indirimler oluyor.

 26. Benim için fiyat/performans olarak sınıfta kalan maskara. Takma kirpik etkisi verip simsiyah kirpiklere sahip olmayı beklerdim ama ne yazık ki bu beklentimi karşılayamadı.

 27. hem bu kadar doğal hem de bu kadar hacimli¸ gür kirpikler nasıl elde ediliyor derseniz işte mucize maskara bu. lakin acayip ağırlık ve kaşıntı yapıyor tek tek yolmaya başlıyorum sonra kirpikleri. bir de herhangi bir göz makyajı temizleme sütü/suyu bişeyiyle temizlenmiyor. illa gene lancome’a mahkum ediyor. özel günler dışında çok tercih etmiyorum o yüzden. sürdüğümde kendimi baştan yaratılmış gibi hissediyorum ancak dediğim gibi çok ağırlık yapıyor.

 28. Dolgunluğuna bayıldığım ancak ne zaman sürsem gözlerimde müthiş ağırlık yapan lancome un en ünlü maskarası

 29. hypnose’dan çok daha güzel çok daha dolgun ve kıvrık kirpikler yaratan güzel bir rimeldir¸ uzun seneler severek kullandım hala da vazgeçmiş değilim..

 30. Benim gibi düz kirpikleri olan ve kirpik kıvırıcı kullanmayıp da sadece rimelle kirpiklerine şekil verenler için idealdir. Eğik fırça yapısı sayesinde rahatlıkla uygulanabilir. Akma¸ bulaşma yapmaz.

 31. Bunu sürüp üstüne loreal telescopic maskara kullandığımda süpersonik kirpikler elde ediyorum çünkü bu dolgunlaştırıyor diğeri de uzatıp ayırıyor.

 32. Beni hayal kırıklığına uğratan bir rimel oldu.Kirpiklerim orta uzunlukta.Bu rimel kirpiklerimi birbirine yapıştırdı.O yüzden ne dolgunluk ne uzatma adına performans alamadım.Ayırmaya çalıştığınızda daha da yapışıyor.Kısacası hiç beğenmedim.

 33. s şeklindeki fırçasıyla çok güzel kıvıran ve dolgunluk veren bir maskaradır. gerçekten takma kirpik takılmış gibi gösterir. ilk açıldığında haddinden fazla ıslak olduğu için ilk birkaç hafta sürerken dikkatli olunmasında fayda var. bendeki bayatlamaya başladıktan sonra günün ilerleyen saatlerinde göz altlarına biraz dökülme ve gözlerimde yanma yaptı(belirtmeliyim ki lens kullanıyorum bu nedenle gözlerimdeki yanma maskaradan mı yoksa lensin mikrop kaptırmasından mı kaynaklandığını tam bilemiyorum açıkçası) fakat ilk birkaç ay dökülme ve yanma problemi yaşamadım. yine de acelem varken far¸ göz kalemi vs sürmeyip sadece bunu sürüp çıktığımda bile düzgün görünmeme vesile olur kendisi. fakat gül kokusu gibi değişik bir kokusu vardır bu nedenle makyaj malzemelerinde parfümsüz ürünleri tercih edenler pek beğenmeyebilirler. benim uzun ama düz kirpiklerimi adam eden sayılı maskaralardan biridir bu yüzden favorimdir. yanılmıyorsam şu aralar fiyatı 94 tl civarındadır.

 34. mükemmele yakın bir maskaradır. kirpiklerin çok uzun görünmesini sağlar. ayrıca tarayarak tek tek ayırır. takma kirpik etkisi yapıyor bakışlarım bile değişti resmen. 🙂 internette daha indirimli satıldığından oradan sipariş verilebilir.

 35. göz altlarına siyah pul pul dökülmese güzel maskara aslında. Verilen parayı hak ettiğini düşünmüyorum.

 36. kesinlikle overrated değil. Henüz alma fırsatım olmasa da sadece o gün kendimi iyi hissetmek için bile sephoraya gidip dener “ya acaba fazla mı kirpik dolu oldum ” diye çıkarım. Adeta dişi tazmanya canavarının o upuzuun yelpaze kirpikleri ortaya çıkıyor. Ah nelere ne kadar para döktüm de şu maskaraya elim gidemedi alsam pişman olmayacağım biliyorum da.

 37. yurtdışından hediye gelen seyahat boyunu ilk denediğimde “bu nasıl güzel bir rimel artık” diye düşündüğüm fakat highend olduğu için yerine de yenisini hemen koymak istemediğim için kullanmaya kıyamadığım rimel. kurumadan önce kullanmaya devam etsem iyi olur. bu arada harikalar da yaratsa bir rimele 70-80 milyon vermeye değer görmüyorum. maybelline¸ hadi biraz daha üste para koy loreal varken hiç gerek yok.

 38. en yüksek performansı kıvamı hafif koyulaşmaya başladıktan sonra veren maskara.en azından benim için öyle oluyor. ilk birkaç hafta yapışma¸ iyi şekil verememe sorunları yaşarken koyulaşmaya başlayınca mükemmel oluyor ve çooook uzun bir süre de öyle devam ediyor.

 39. Bende düz hypnose kadar güzel durmayan maskara. Belki fırçası nedeniyle ben kullanmayı beceremedim bilemiyorum ama kirpiklerimi yapıştırıp çirkin bir yığın yapmaktan başka bir işe yaramadı bende. Illa birini seçecek olsam direkt hypnose alırdım. Gerçi maybelline black drama’dan sonra ne hypnose’a ne de buna o kadar parayı vermem artık.

 40. tester boyunu uzun bir suredir kullandığım ve çok memnun kaldığım maskara. bol hacim ve takma kirpik etkisi sevenler için ideal. temizlemesi bundan önce kullandığım loreal false lash maskaradan kat kat daha kolay ayrıca.

 41. kirpiklerim çok gür ama dümdüz o yüzden benim sevmediğim maskara. kirpiklerimi birbirine yapıştırdı.

 42. Benefit they’re real ile kıyaslanmaması gereken¸ kullandıklarım arasında en sevdiğim maskaramdır. Ezik minik kirpiklerimi nasıl da değiştirdiğini zevkle izlerim. Yapısı güzel¸ benim için daha önemlisi kolay çıkması. Ayrıca kirpiklerimin daha az döküldüğünü farkettirmiştir. Kıvırması ve fırçasının ergonomik tasarımı ile iz bırakanlardan. (Armani eyes to kill i denemedim)

 43. Hakkında yapılan bunca olumlu yoruma şaşırdığım maskaradır. Öyle ki¸ sanırım ilk defa bir ürün hakkında çok kesin bir şekilde bana göre çok kötü olduğunu söylemek durumundayım.Kirpiklerim ne gürdür ne de kıvrık¸ Maskarasız yok gibi görünüyorlar diyebilirim. Gelelim bu maskaranın marifetlerine:Topaklanma yapıyor¸ kirpikleri yapıştırıyor¸ hacim vermiyor¸ tam tersine üçer adet kirpiğim varmışcasına bir görüntü oluşturuyor¸ bir türlü kurumuyor. Fırçasını da son derece kullanışsız buldum şahsen. Fiyatından hiç bahsetmiyorum bile… Özetle benim için büyük hayal kırıklığı oldu bu rimel. Bununla karşılaştırılamayacak derecede güzel iş çıkaran 2-3€ luk ne rimeller kullandım şimdiye kadar. High end rimel çok da gerekli bir şey değil gibi.edit: zamanla fırçasını daha doğru kullanmayı öğreniyorsunuz az çok¸ dolayısıyla sonuç da yukarıda belirttiğim kadar fena durmuyor ama yine de bu fiyata değmez diye düşünüyorum şahsen.

 44. benim için yapısı biraz fazla kuru ve fırçası biraz gereksiz afili olsa da¸ severek kullandığım bir maskara. genelde daha sıvı yapıdaki maskaraları tercih ediyorum ama bu durum bu maskarayı kullanmama engel olmadı. kirpiklerim uzun¸ çok sık değil ve orta derecede kıvrık. bu maskarayı bir kat sürdüğümde gayet dolgun¸ kaşıma değen ve ağırlaşıp kıvrıklığını kaybetmeyen kirpiklerim oluyor. ikinci katı sürmeyi hiç denemedim¸ o yüzden ilk kattan sonra nasıl bir performans sergileyebileceği hakkında bir şey diyemem. sürerken topaklanma olursa bir kirpik fırçasıyla kirpiklerimi tarıyorum¸ topaklar rahatça gidiyor. siyahlığı benim için normal. gün içinde göz altlarıma biraz dökülme yapıyor ama çoğu zaman çok dikkatli bakmadıkça fark etmiyorum. çıkarması gayet kolay¸ çoğu zaman yağla çok kolayca¸ bazen de misel solüsyon ya da göz makyaj temizleyicisiyle yine pek zorlanmadan çıkarabiliyorum. benim için en güzel taraflarından biri¸ gün sonuna doğru cildimin yağı yüzünden akıp göz çevreme bulaşmaması. kısacası “ben yoğun kirpik seviyorum¸ kirpiklerim kısa ve seyrek ama ben her gün seda sayan gibi gezmek istiyorum” diyorsanız bir şans verin derim. ha “kirpiklerim sönük olsun¸ o ne öyle yelpaze gibi?!” diyorsanız da şans vermeyin tabi¸ iki durumda da kimsenin laf söylemeye hakkı yok neticede .

 45. en sevdiğim maskaram. gerçekten de vaadlerini yerine getiriyor ancak fırçayı doğru kullanmak önemli. önce kısa ve sık kıllı tarafı dikkatlice uygulayıp sonra uzun kıllı kısımla uygulama yapılırsa hacim de veriyor uzunluk da. bu şekilde topaklanma sorunuyla da karşılaşmıyorum.

 46. Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Şu an indirimli ikili paketini birini arkadaşıma hediye birini de kendime şeklinde niyetlenerek aldım. Fakat acaba kıza hediye etmesem mi diye düşünmüyorum değil. Tamam tek sürüşte tüm kirpikleri simsiyah boyuyor ama inanılmaz şekilde kirpiklerimi yapıştırdı ve çıkarması bir eziyet bir türlü gözümden çıkmıyor. Ayrıca normalde sadece maskara sürüp çıkan bir insanın sadece bu maskarayı sürmesi imkansız çünkü çok yapay duruyor. Şimdilik çok para verdiğimden bile olsa elimdeki clinique maskara bitene kadar elimi sürmeyip özel günlerde kullanacağım. Daha sonra da el mahkum kullanırım. Ama fiyatı 30 tl bile olsa almazdım diyeceğim bir rimel kendisi.

 47. eskiden sevdiğim ama artık muadillerini bulabildiğim maskara (maybelline rocket volume gibi)¸daha uygun fiyatlı versiyonlarını bulabildiğime seviniyorum

 48. artık eskisi kadar sevemediğim mascaradır. yaklaşık dört yıldır kullandığım tek maskaraydı. vaadlerini yerine getiriyor. hatta bu maskarayı sürdüğümde bi arkadaşım takma kirpik takmadığıma o kadar inanmamıştı ki kirpiklerime dokunmuştu gerçekten takma mı değil mi diye. ama artık bu kadar yoğun görünüm veren bir maskara istemiyorum. daha doğal günlük kullanıma uygun mascaraları tercih ediyorum.bu mascaranın bende bıraktığı etkiye gelrsek: kirpiklerimi göz kapaklarıma değecek kadar uzatması¸ sanki kirpik kıvırıcıda kirpiklerimi bekletmişim gibi kirpiklerimi kıvırması¸ takma kirpik takmışım gibi kirpiklerimi dolgun göstermesi¸ akmaması¸ fırçasının kolay kullanılması ve son olarak kirpiklerimi ağırlaştırmaması. dediğim gibi artık sadece düğün nişan gibi özel davetlerde kullanıyorum bu mascarayı¸ günlük kullanım için eskisi gibi ideal bulmuyorum.

 49. elimde seyahat boyu var. ilk denediğimde çok beğenmiştim fakat tam boyununun fiyatını görünce bu sevdadan vazgeçtim. bir rimele 80 tl verecek kıvama gelmedim henüz. hacim veriyor ve uzatıyor ancak pahalı. bunları yerine getiren daha uygun rimeller de var¸ yok değil.

 50. kirpik yapıştırıcı. bir tane kullandım. iki kat sürdüm¸ hiç rimel sürmemiş gibi oldum. daha çok kat sürdüm¸ kirpiklerim topak topak oldu. bir de gün sonunda minik minik siyahlıklar halinde göz altlarıma da dökülmeye başlıyordu. Bir süre az katlı sürerek¸ değişik açı denemeleriyle kullandım¸ anlaşamadım¸ çöpe gitti. ancak sonrasında çok iyi yorumlar okuyunca¸ belki bendeki bozuk üründü ya da eskiydi diye düşünüp gidip bir daha aldım. sonuç aynı ya varlığı belli olmayan ya da yapışık¸ topak topak kirpikler.

 51. seviyorum ben bu maskarayı yahu..ama ince bir ayarı var… özellikle gündüz makyajında uyguladığım kat sayısını arttırırsam ¸ yapay tuhaf abartı bir hal alıyor..onun dışında gayet güzel… hatta bunu kullanınca (bende 2 farklı özellikte rimeli birlikte uygulama diye bir hastalık var ) öncesinde veya sonrasında başka bir rimel daha uygulamaya ihtiyaç duymuyorum…

 52. Şu anda kullandığım maskaradır¸ önce içe kıvrık tarafını sürüyorum¸ dolgunlaştırıyor¸ daha sonra dışa kıvrık tarafını uyguluyorum uzatıp kıvırıyor. Dikkatli olmak lazım¸ kirpiklerde yapışma yapabiliyor fakat yine de harika bir etkisi var!

 53. hypnose ile aralarında oldukça fark var¸ drama en fazla biraz daha kıvırıyordur o kadar demiştim ama yanılmışım müthiş kıvırıyor kaldırıyor dolgunlaştırıyor kesinlikle favorim drama..hypnose bende maybelline efektinden öteye geçememişti.

 54. etkili ve güzel bir maskara¸ ama sürerken çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü kirpikleri yapıştırmaya ve topaklanma yapmaya çok meyilli. ama düzgün sürülürse kirpikleri şaha kaldırıyor.

 55. ya var ya aşk olsun size¸ hani superötesiydi bu maskara. resmen yazık ettim parama. bundan önce loreal manga kullanıyordum¸ kesinlikle bundan kat kat daha güzel bir maskaraydı ve 20 lira gibi bir fiyata almıştım. resmen içim cız etti ilk sürdüğümde. bu mudur yani dedim. kirpikleri yapıştırıyor¸ topaklanma yapıyor ve bence hacim vermesi de mangaya göre kötü. merakıma yenik düştüm resmen. şimdi bitene kadar mecbur kullanacağım ama artık benim için rimel loreal mangadır.net

 56. benim için özel günlerin vazgeçilmezi olan rimeldir. bunu sürüp iyice taradıktan sonra takma kirpiğe gerek yok bence. tek kusuru kirpikte ağırlık yapması.

 57. rimel sürmekten nefret ettiren maskara.çok fazla sert bir fırçaya sahip. kirpik diplerinize illa ki bulaştırıyor.makyaj temizleyici ile bile çıkmayan tuhaf bir yapısı var.ayrıca gözleri fena halde yakması da cabası.

 58. Sephoradan yanında 30 ml makyaj temizleyici ve siyah göz kalemi ile birlikte oluşturulmuş bir kofresini aldım. Hypnose drama önceden de kullandıgım ve çok beğendiğim bir maskara¸ göz kalemini ise ilk defa kullandım ve verdiği siyah renkten çok memnun kaldım. Bazıları maskaranın gül kokmasından rahatsız oluyor¸ oysa ben çok çok seviyorum ❤️ Hatta loreal million lashes da aynı şekilde kokar ve ben ona da bayılıyorum.

 59. ennn sevdiğim 3 maskaradan biridir.Kaç tane bitirdiğimi saymadım bile..siyahlığı ve verdiğim dramatik görüntü çok güzel..Ama geçenlerde tavsiye üzerine aldığım maybelline the falsies mascara nın ile birebir aynı etkiyi verdiğini görünce bir daha alırmıyım bilmiyorum…

 60. En sevdiğim ve kaç kere aldığımı hatırlamadığım maskaramdır.Bu ürünü benim gibi çok sevenler kadar hazzetmeyen bir kitle de var.Kişisel fikrim beğenmeyenlerin zaten güzel kirpikleri var çünkü bu ürünün verdiği hafif yapışık görünüm uzun kirpiklilerde karmaşık bir görünüme yol açıyor.Benim gibi varla yok arası manasız kirpikleri olanlar¸ürünü ilk defa kullandıktan sonra “ahaa benim kirpiğim varmış” diye heyecanlanabiliyor.they’re real’i de çok çok seviyorum ancak bir numram her zaman hypnose drama olacak.

 61. Maskara denince kült olmuş olan üründür. Ama malesef benim için yoğun sıvısı kalın ve kalın sık fırçası¸o yapay görüntüsü -ki günlük kullanım için söylüyorum- bende sınıfta kaldı maalesef tarayarak ya da silerek sürmeye çalışıyorum heba oluyor hep. Buradan sesleniyorum lütfen başka bir fırçayla daha yeni bir ürün sürün piyasaya

 62. kirpiklerim epey kısadır¸ciddi manada hacim veren ve bir miktar daha uzun gösteren bir maskara. maskarada en sevmediğim şey bir iki kez fırçayı sürdükten sonra kirpiklerin birbirine yapışması . hypnose drama defalarca kez üzerinden geçmeme ragmen yapışma yapmıyor.

 63. Kaç senedir kaç tane bitirdim hatırlamıyorum. Grandiose çıkana kadar açık ara farkla Lancome’un en iyi maskarasıydı¸ şu anda en iyi 2. maskarası bana göre… Üretildiği sürece alacağım maskaralardan biri olacak.

 64. tecrübeyle sabit hypnose serisinin şu ana kadar çıkmış en başarılı maskarası.hypnose waterproof resmen kuruyup pul pul döküldü¸doll eyes istediğim kadar hacim vermedi¸star’ın fırçası çok başarısızdı (fırçanın yanları kırpılmış gibiydi)kullanımı çok zordu¸fakat drama hacim¸uzatma ve ayırma açısından armani eyes to kill ile yarışabilecek kadar iyi.

 65. Tam “işte aradığım bu” dedirtmeyen ama “daha iyisini bulana kadar en iyisi bu” diyebileceğim bir rimeldir. Sevdiğim özellikleri: gayet siyah¸ vaadettiği hacmi 2 ya da 3 geçişte sağlıyor¸ topaklanmıyor¸ ıslak olmasına rağmen bulaşmıyor¸ kirpikleri dökmüyor.sevmediklerim ise: oldukça ıslak bitişli¸ çok fazla uygulamada kirpikleri yapıştırıyor¸ alt kirpikler için uygun bir yapıda değil ve fırçası da büyük kalıyor. Nasıl uyguladığıma gelirsek¸ ki rimellerin çoğu uygulama yanlışından dolayı istenilen etkiyi vermiyor¸ içe kıvrılan kısmını sürüyorum önce. Bu kısım kirpikleri uzatıp ayırıyor. Daha sonra ters tarafıyla da üstünden geçiyorum¸ bu ise hacim veren kısmı. Daha yoğun bir görünüm için tekrarlıyorum aynı şekilde.

 66. dayanamayıp alacağımı bildiğim bir ürün. pek meraktayım. ama elimdeki maskaralar bitmeden almayacağım.

 67. topaklanma yapmayıp tek tek güzel ayırıyor kirpikleri. bunu yapan bir sürü maskaradan bir tanesi. ben de overrated olduğunu düşünüyorum.

 68. Hayatımda bundan daha çok seveceğim bir koku olacak mı diye merak ettiğim parfüm. Tende durdukça daha da güzelleşiyor.

 69. En sevdiğim parfüm. 4-5 yıl önce kullanmıştım. Vücut losyonu da vardı. Gerçekten severek kullandığım 2 parfumden biri alsam mi diye düşünüyorum Kışa da çok yakışan bir koku. Tavsiye ederim cicişler. Begenmeyeni de çok sanırım. Bende baya kalıcıydı. Seviyoruz efendim

 70. hangi akla hizmet 18 yaşında gaza gelip kullandım bilemediğim¸ tenimde kalıcı olamamış¸ şişesi güzel bir parfüm.

 71. vanilya kokusunu tam alamadığım yine de sevdiğm parfüm. değişik bir kokusu var¸ ıslak mendil gibi geliyor bana hep. ama basit değil kesinlikle. kalıcılığı orta¸ tekrar almayı düşünmem

 72. Günlük değil de özel yerlere gidildiğinde kullabilmasi gerekiyor. Çok tarz duruyor insanın üzerinde ve özgüvene katkısı büyük. Sanki dünya güzeli gibi dolaşıyorsunuz ortalıkta.

 73. Kokusu beni cezbeden ve 2 sene boyunca kullandığım parfüm. Kokusu¸ parfüm rengi ile insanı kendini hayran bırakır.

 74. Bi türlü sevemediğim parfüm. Karakteristik bi koku o tartışılmaz ama o yoğun pudra azıcık vanilya vs pek olmamış.Bana hediye gelince anneme verdim¸ hayatımın hatasını ettim. Çok sık gormedigim¸ kokusunu almadığim birine hediye etmeliydim.

 75. şişesine bayıldığım vanilya kokusundan nefret eden biri olarak kokusuna dayanamadığım parfüm. buram buram şeker kokar¸ şişesinin zerafetine yakışmaz.

 76. kış aylarındaki vazgeçilmezim olan¸ sevgili pahalı parfümüm. çok güzel¸ kalıcılığı harika¸ ayrıca bugüne kadar kullandığım hiçbir parfüm bu kadar övgü almadı. defalarca aynı notalara sahip¸ daha uygun fiyatlı parfümleri araştırıp¸ birkaç kez de bulduğumu düşünmeme rağmen yanından bile geçmeyen sonuçlar aldıktan sonra yine gidip paşa paşa o parayı bayılıyorum kendisine. yalnız bu kadar tutukunu olmama rağmen yaz aylarında uzak duruyorum. sıcaklar arttıkça alt ve en uzun süren notası olan vanilya ağırlaşarak dehşet bir baş ağrısına sebep oluyor.

 77. Bana pudrayla musk harmanlanmış¸ kuru otlar ve baharatlarla desteklenmiş gibi kokuyor. böyle sakin ruhlu ama iddialı¸ gizemli ve çekici kadınların kokusu bence. bir de ben aşırı soğuk havalarda bu kokuyu hiç alamıyorum¸ aşırı sıcak havalarda da hiç tahammül edemiyorum. ilginç (:

 78. 2 sene kullandım kendisini genelde baharlarda olmak üzere. Geçtiğimiz aylarda da bitti. Çok büyük eksikliğini hissetmediğim için şimdilik almayı düşünmüyorum. Ama bişey var ki bunca kişi içinde vanilya var demese asla vanilya var demezdim. Bir de ben köpek gibi koku alıyorum¸ ailemin tabiriyle. Daha binaya girdiğimde evlerde ne piştiğini söyleyebiliyorum¸ 3 gün önce bizim evde pişen etin kokusunu alabiliyorum falan. Neyse işte vanilya varsada yapay yada benim algı frekansımda değil sanırım. Ben daha çok yoğun çiçek kokusu duyuyorum¸ belki azıcık da baharat.

 79. yeni nesil lipgloss.90’ların sonundan geçtiğimiz 4-5 yıla kadar hüküm süren lipgloss modasında juicy tube önemli bir konuma sahipti. her genç kızımız sezercik’e nispet yaparcasına taze fasulye yiyen perihan savaş gibiydi bir dönem. her rüzgarda saçlarımız yağlı dudaklarımıza yapışırdı. juicy shaker ise juicy tube’a kıyasla çok daha hafif ve renksiz bir ürün. şişesi¸ tadı ve kokusu albenili. birkaç kez denemişliğim var ancak fiyat/performans olarak değerlendirince bende alma isteği yaratmıyor.

 80. Yazımı kurtaran ürün. Dudaklarım bu yaz hiç kurumadı sayesinde. Aslında böyle parlak lip gloss tarzında şeylerden hoşlanmasam da beni ters köşe yapan bi ürün. Çünkü sürdüğümde yapış yapış bi his yaratmadı ve parlaklığı rahatsız etmedi aksine çok severek kullandım. 2 rengini kullanıyorum boom meringue ve vanilla pop. Kokuları da mis gibi. Boom meringue yaz günlerimin favorisiiydiii

 81. Etrafta badana gibi duran mat rujlardan gına geldiğinde edindiğim tatlı dudak parlatıcısı. Bende Walk the Lime rengi mevcut. Son haftalarda devamlı sürüyorum ve etrafımdan sürekli “güzelleştin mi sen” yorumları alıyorum. Yaşlı gösteren mat rujlara inat genç¸ sağlıklı bir görünüm sağlıyor¸ dudağı nemlendiriyor. Zaten makyajı daha genç ve bakımlı göstermek için yaparken neden yaşı ileriye atacak şeyler böyle patlar anlamıyorum.

 82. Bugün itibariyle freedom of peach isimli bir adedine sahibim. Yapısı çok rahat¸ asla glosslardaki o yapışkan his yok. Çok parlak ve benim için yeterli bir renk veriyor. Freedom of peach ne turuncumsu bir şeftalı ne pembe¸tam arası. Nars orgasm’a benzettim o açıdan rengini.Parasına değer mi bilemiyorum ama yapış yapış olmaması ve meyveli olmasına rağmen baskın bir tadı ve kokusu olmaması benim için tercih sebebi oldu.

 83. İlk çıktığı hafta Debenhams indirimiyle 55 tl’ye aldığım dudak yağ ve pigment karışımı. Wondermelon isimli ürününü keyifle kullanıyorum. Her mevsim kullanacağıma emin olduğum süper bir ürün. Tavsiye ediyorum. Mükemmel kokması da cabası.

 84. berry in love ve berry in tale renklerini denedim. evet pigmentasyon çok düşük ama bunun rengine göre değiştiğini de anlamış oldum. berry in love rengi bellir belirsiz bir renk verirken¸ berry in tale dudaklarımı nar çiçeğine çevirdi. ben beğendim ama 69 tl verecek kadar beğenmedim 🙂 şuan elimde sleek pout polish var ve ben çok çok benzer buldum bu iki ürünü¸ tek far pout polish biraz daha yoğun ve karışmış durumda yani sallamaya gerek yok. ama dudakta verdiği his olsun¸ doğal duruşu olsun¸ dudağı beslemesi olsun ben birebir aynı buldum. üstelik sleek marka olan üçte bir fiyata satılıyor.

 85. bir kaç sene önce piyasaya bayağı bir çeşidi sürülmüş bakım yağı-gloss karışımlarının sevimli olanı. iyi bir reklam ve koku-ambalaj gibi küçük eklentilerle bir ürün ne kadar popüler olabiliyor bir anda görmüş olduk sanırım¸ yeni bir şey değil yani bu. clarins de yapmıştı bir tane¸ kullanmıştım.geçen gün baktım¸ bu tarz ürünleri çok sevenler yine alacaktır¸ bir ekstrası yok gibi gözüküyor. dudaklara bakım yapan şeylere her zaman gözüm açıktır bir kuru dudaklı olarak ama gündelik hayatta yağ hissini sevmiyorum dudaklarımda.

 86. 70 lira parayı “dudaklara belli belirsiz tatlı bir renk veriyor” diye bir dudak ürününe vermem.hayır bloggerlar madem ürünü övecek bari başka bir şeyini övselermiş. “rengi belli olmuyor çık gizil ihihi” diye ürün mü önerilir yahu!

 87. Bloggerlara bu kadar ürün yollamak nedir ya. Bu firmaların salaklığı nolcak Allah aşkına. Abi blogger alışveriş yapmıyor biz yapıyoruz farkında mısın. Lancome un bu haliyle bedava paket paket göndermesi beni kriz soktu.. Bildiğin lip gloss hani bildiğin. Çok gereksiz bir fiyatı var kesinlikle bunun yerine gider mac ten hem işe yarayan hem bitmeyen bişey alırım. Saçmalık

 88. yaklaşık 3 hafta önce sephora’dan tavsiyelerine güvendiğim bir make up uzmanı önerisi ile aldığım dudak parlatıcısı. Benimki 300 numaralı¸ rengi hafif pembemsi bir renk¸ dudakta yapış yapış bir his bırakmıyor¸ sürümü kolay çantaya atıp çık şeklinde. ben rujların da hem altına hem üstüne uyguluyorum. Hafif ve keyifli bir kullanım sağlıyor.

 89. Duygu Ozaslan onerdikten sonra herkesin gidip alacagi lip gloss. Offff Sacma bir para¸ sirf kabi alengirli salliyosun filan bi de lancome hah tamam sirta hancer gibi saplanan bi fiyat yapalim demisler. Dudaklariniz catliyorsa Bepanthene surun arkadas. Lip gloss a 69 tl verip sonra takas basliginda aglamayin.Not: Eksiler gelsinnnnn

 90. Dün itibariyle aldığım¸ kuruyup aşırı derecede çatlayan dudaklarımı nemli tutan bir gloss mu ruj mu artık her neysedir. Kabul ediyorum yine 15 dakikalık depresyonlarımdan birine girmiştim yoksa 69 lirayı verir miydim emin değilim¸ ama dibini göreceğime eminim¸ benim ihtiyacımı tam olarak karşılayan bir ürün. Muadilleri yakında çıkar diye düşünüyorum. Benim gibi problemli dudakları olanlara bir buhran anında almayı tavsiye ederim.

 91. lisa eldridge’in geçtiğimiz yıl çıktığı uzak doğu turunda nabzı iyi yokladığıın göstergedi bu küçük şirin şeyler. kendisi de bir süredir kore veya japon tarzı makyaj örnekleri göstermekte ve bilindiği gibi bu makyajlarda (özellikle korelilerinkinde) matlığa yer yok. tende sağlıklı bir parlama¸ yanakta hafifçecik bir pembelik¸ dudakta içlerde belirgin dış kısımlarda soluk bir renk geçişi yeterli. mat rujların ağır yapısındansa bu tr hafif ürünler hem daha genç gösteriyor hem de rahatsız etmiyor. dudaklarım soyuldu¸ ruj ürdüm kurudu derdi de yok üstelik. mat rujları da çok sevmeme rağmen balmdan hallice bu tür renkleniriciler¸ tintler benim yeni favorilerim. eğer 69 lira olmasaydı almayı da düşünürdüm. ama sanırım bunun yerine flormar’ın yeni çıakrdığı dudak ve yanak şeysini alacağım.

 92. sıradan renkli bir dudak nemlendiricisiyle de aynı sonucun alınabileceğini düşündüğüm¸ sadece şekli ve markası itibariyle ünlenecek olan ruj/gloss. bloggerlara gönderdikleri bedavalar sebebiyle birçok kişinin ürünü almaktan vazgeçeceğine de eminim.

 93. geçen gün sephorada denedim. nasıl bir inovasyon bu ba yıl dımmmmm.dudakları parlak göstermek için o yapış yapış gloss yapısı yerine yağ kullanmak. dahice bence…ambalaja fikre diyeceğim yok zatendenedikten sonra alacaktım ama saçma blöggırlarda beleşe geldiğini görünce kendimi aptal gibi hissettim almıcam. nasılsa muadilleri çıkacaktır.

 94. İnanılmaz popüler¸ ben de bir dönem kullandım ama gerçekten şu an denediğimde çokça ağır geliyor. Hele yazın asla kullanamıyorum.

 95. chanel coco mademoiselle parfümle birlikte dünyada en çok satılan parfümlerden biri. başarılı bir kreasyon¸ hakkını vermek gerekli. fakat kişisel zevkimi çok da yansıtmadığı gibi¸ popülerlik faktörü bana biraz akıl karıştırıcı geliyor. yani sokağa çıkıp belli bir yeri ziyaret ettiğimde (en son bu bir devlet kurumuydu diyelim) yanımdan geçen ve parfüm kullandığını hissettiğim 2 kadında bu iki parfümü kokladım mesela. güzel değil mi¸ güzel¸ fakat bunlar herhangi birinin imza parfümü olamaz işte artık¸ ve her koklanışta akla bir başkasını getirir…

 96. seveni de sevmeyeni de çok fazla olan bir parfüm. kendisi benim katlanamadığım parfümlerin başını falan çekiyor galiba… aşırı ağır ve şekerli yahu 🙁 hayattaki en büyük korkularımdan biri kalabalık bir toplu taşıma aracında bu kokuyla karşılaşmak¸ cidden. bayılacağım sanıyorum 🙁 

 97. 10 kadından 11 inin kullandığı şekerli baharatlı seksili bir koku. Çok severek 1 yıl boyunca kullandım baktım ki nerdeyse erkeklerde bunu kullanacak o derece yaygın… bende bıraktım başka bir parfüme geçiş yaptım. Yoksa imza parfümümdü yani lakin bitirdiler beni…

 98. hayatını tek bir parfümle geçireceksin deseler seçeceğim parfümdür kendileri. şekerli ama baymayan bir koku. hem seksi hem hem bebeksi bir koku. tam tarif edemedim ama aşırı aşırı seviyorum. ve kesinlikle piyasadaki en kalıcı parfümlerden birisi. sıktıktan günler sonra bile kıyafetlerimden kokusu gitmiyor. kendimi koklamaya doyamıyorum bunu sıktığım zaman.

 99. erotik bir kokuya sahip parfüm 🙂 ağır bir kokusu olduğu için yaz aylarında çok özel günler harici kullanılması pek iyi olmuyor. ayrıca yoğun olduğu için 2 3 fıs yeterli kalıyor. beğeneni de çok beğenmeyeni de.. denemeden alınmaması lazım ama bence süper..

 100. Esimin cok begendigi¸ annemin ise resmen nefret ettigi parfum. Ben ise cok kararsiz kalarak almistim. Bir kokladigimda cok guzel gelen¸ bir kokladigimda ise asiri sekerli ve agir gelen bir garip parfumdur kendisi. Yaptigim en buyuk hata ise 100’luk parfumunu almis olmam. 50’lik gayet yeterli olurmus ¸ zira bitsin diye fosur fosur sikilacak bir parfum asla degil ¸ oldukca agir.

 101. O insanı kendinden geçiren muhteşem kokusunu geçtim o nasıl bir kalıcılıktır. Tene değil de üste başa sıkıldığında hiç yoksa 3 gün buram buram kokarsınız. Lakin artik çok popülerleştiğinden yves saint laurent black opiumla değiştirďiğim eski parfümüm

 102. Resmen kokladıkça beni bambaşka dünyalara götüren parfüm. Ağır bi kokusu var ama oldukça kalıcı 1 hafta tişörtlerden¸ kazaklardan geçmiyor kokusu.

 103. Sephora tester boyunu vermişti bir alışverişimde¸ bugün aceleyle evden çıkarken bunu sıktım ve canım babamda normalde koku hassasiyeti olmasına rağmen üzülmeyeyim diye hiç ses çıkarmadı ama ben sıktıktan 30 sn sonra öf bu ne dedim çünkü evin hangi odasına gitsem orayı kokutmuştum hemde yoğun yoğun¸yani özetle¸ aşırınında aşırısı bir yoğunlukta ki ben armani si yi severim

 104. 2 yıldır kışları tresor midnight rose ile dönüşümlü kullandığım parfümüm. bu kokuya şekerli diyenler bir de midnight roseu koklasınlar derim :d bayılarak kullanıyorum. sürekli parfüm değiştiren bir insan da değilim¸ kolay kolay da bıkacak gibi durmuyorum bundan¸ ölene kadar kullanıcam sanırım :d

 105. Kuzenenimin klasik parfümü budur. Ondan birkaç kez kullanmıştım¸ gerçekten harika kokuyor ama işte benim parfümüm diyemiyorum. Daha çok sonbahar-kış aylarına yakışmakta. Tatlı bir kokusu var fakat şekerli demek çok karşılamıyor. Kalıcılığı iyi ve biraz ağır bir parfüm. Buğday tene daha çok yakıştığını düşünüyorum.

 106. baharatlı kokuları seven biri olarak bayıldığım parfüm. kalıcılığı için ise diyecek hiçbir şeyim yok. koluma sıktığım testerın neredeyse 1.5 gün kaldığını ve o tişörtümden yıkanana kadar çıkmadığını söylesem yeterli olurum sanırım¸ 🙂

 107. anneme doğum günü için aldığımız¸ bana daha çok baharatlı gibi gelen ve aşırı kalıcı parfüm. annem esmer olduğu için kendine baharatlı kokuları yakıştıran bir kadın¸ bu parfümü almadan önce kendi tenimde denemiştim ve her ne kadar kullandığım parfümlere nazaran ağır gelmiş olsa da gerçekten asil bir koku olduğunu düşünüyorum.

 108. Şahane bir dolap kokusu olabilir¸ malesef bende korkunç bir başağrısı yapıyor ama o belli bi vakit geçtikten sonraki koku nefis.

 109.  sevil parfümeri mağazalarının girişinde dizi dizi stoklanmış parfüm. çiçekle karışık hafif şekerli¸ vanilyalı bir açılıştan sonra tenimde kısa sürede acı bir baharata döndüğünü farkettim. fragranticaya baktığımda içeriğinde pembe biber vs de göremiyorum ama o acı notaya neyin sebep olduğunu anlayamadım¸ tonka fasulyesi olabilir belki. eğer ilk sıkıldığındaki gibi şekerli çiçeksi devam etse mutlaka alırdım çünkü kalıcılığı gerçekten başarılı. yine de denemeden almamakta fayda var çünkü açılış notalarıyla kalp notaları bana göre çok farklı.

 110. Öncellikle kamu spotu veriyim istediğiniz kadar beyaz tenli olun lütfen yazın kullanmayın bu parfümü gerçekten yazın baş ağrıtıyorParfüm ne kadar anlatılır bilmiyorum ama benim için 3 senedir kış parfümü. Kasım başında başlayıp kendisine nisan gibi veda ediyorum. Çeşit çeşit parfüm kullanmayı seven bir insan değilim en az 2-3 sene parfüm değiştirmem keşke daha uzun kullanabilsem imza koku olayını çok seviyorum çünkü. Parfüme geçersek kesinlikle çok feminen. Kadın erkek farketmeksizin çevrenizdeki çoğu insanında dikkatini çekebilen bir koku. Çok kalıcı hatta çoook kalıcı. Eğer teninize sıktıysanız günü mutlaka mis gibi kokarak bitiriyorsunuz ki 2 fıstan fazla sıkamazsınız bu parfümü bu yüzdende oldukça bereketli. Kıyafetlerinizdense bir sonraki yıkamaya kadar çıkmadığının garantisini verebilirim. Ağır bulanlarda var ama bu tamamen zevk işi olduğundan bence mutlaka gidip koklayın. Pahalı fiyatını kalıcılığı ve bereketiyle güzel örtüyor. Örnek vermek gerekirse Ysl black opium ve ck euphoria bana fazla ağır gelip başımı ağrıtırken bu parfümde hiç birini yaşamadım. Bence tende durdukça güzelleşen orta ve son notaları daha keyifli bir parfüm.

 111. ‘La vie est belle”aslında hani parfüm kıskançlığı var ya yayılmasın diye. ben ilk çıktığı zaman koku tanınmıyorken aldım. Normalde parfüm alırken ince eler sık dokurum. Fiyatından değil¸ kullanmayacağım bir şeyi almama takıntımdan dolayı. Neyse bu parfümü ilk sıkmamdan beri aşığıyım. Çok değişik¸ tarif edemeyeceğim bir koku¸ pudralı ve inanılmaz kalıcı. Kaldıkça 1 hafta sonra aynı kıyafeti giydiğinizde bile hala mis kokuyor. Benim emniyet kemerime sinmiş durumda. Sadece ben değil¸ herkes hasta. En sevdiğim kız arkadaşıma hediye ettim. Eşi de çok beğenmiş. Demem o ki¸ adamlar iyi yapmış.

 112. Bana kalirsa cok agir bir parfum. Annem cok severek kullaniyor yillardir ancak kullanamayacagim kadar agir geliyor bana

 113. katharsis ‘e kesinlikle katılarak belirtiyorum ki ben ne kadar sevmiyorsam eşim tarafından o kadar beğenilen parfümdür.

 114. Başkalarında koklayıp bayıldığım ancak benim tenimde berbat yanık şeker tarzı bir koku bırakan parfüm yakışana gerçekten acayip yakışıyor ama bana berbat oluyor

 115. Bu parfümü almadan önce aklımda Coco chanel mademoiselle almak vardı. Hatta onu almak için sephora’ya girdim. sonra Fransa’da en çok satılan kadın parfümü listesi gözüme ilişti . Birinci sırada la vie est belle vardı. Bir bakayım dedim sıktım sol bileğime¸ hoşuma gitti¸ sağ bileğime de mademoiselle sıktım. Hemen karar vermeyeyim dedim çıktım. Akşam eve geldim duş aldım yattım ve sol bileğimden Hala koku geliyordu¸ la vie est belle’in kalıcılığına şaşırdım. Bir de sağ bileğimi kokladım eser yoktu. Mademoiselle çoktan buhar olup uçmuştu. Havaya giden parfüme para vermemek için la vie est belle aldım ertesi gün. Ağır bir koku olmasına rağmen Yazın dahi tek fıs olarak kullandım hiç rahatsız olmadım ve halen severek kullanıyorum.

 116. canım parfümüm. hafif hoş bir kokusu vardır. kalıcıdır. şekerli kokulardan hoşlananlar için birebirdir. bana hediye geldiği için fiyatını bilmiyorum ama seversiniz. çok tatlıdır çok 🙂

 117. hayatımın parfümü sevgili cicişler. bundan 2 sene önce babam yurt dışına çıkacakken heyecanla ondan parfüm isteyecektim ve içimden demiştim ki öyle bir koku olsun ki bu beni büyülesin¸ işte benim kokum diyebileyim. bu yüzden internette hararetle araştırma içerisine girdim ve dışarıda hiç kokusunu koklamadan bu parfümü istemeye karar verdim. bana ulaştığında ise tek kelime ile bayıldım! öncelikle ben hafif şekerli¸ baharatlı kokuları seviyorum ki esmer¸ akrep burcu bünyem için bence en uygun koku türü bu. (evet yıl 2016¸ psikoloji okuyorum¸ utanarak burçlara inandığımı söylüyorum) ayrıca kokusu oldukça kalıcı¸ sıktığım kıyafetin üzerinde yıkayana kadar kalıyor. aynı şekilde vücudumun üzerinde de duş alana kadar yani 2 gün duruyor. hele saçlarımla boynum arasında kalan bölgeye sıktıysam duş esnasında bile kokusu burnuma geliyor 🙂 yaz ayları için kendime bir parfüm veya vücut spreyi aramakla beraber kış için kesinlikle daimi kullanacağım koku bu parfümdür. o günden bu yana yalnızca 1 fıs yettiği için miktarında önemli bir ölçüde değişme olmadı ama kokusunda o ilk günkü notaları alamıyorum sanki¸ daha tek düze geliyor. sanırım kullanım süresinin bitmiş olmasından kaynaklanıyor ama hala kötü değil. ayrıca bu parfümün baş ağrısı vermesinin sebebi muhtemelen parfümden ziyade üzerine parfümü boca eden kadınlarımız. her parfüm 4-5 fıs sıkılsa insanda bir baş dönmesi¸ baş ağrısı verir ki bu ağır bir parfüm dolayısıyla tek fısı insana yetiyorken bazı kadınlar bunu abartıp tüm vücutlarına bir sürü fıs fıs yapabiliyor. suç parfümün değil abartan kullanıcıların bence 🙂

 118. Bana eski rujlar gibi kokan parfüm. Her sıktığımda çocukluğum geliyor aklıma. Ağır biraz pudramsi kışlık bir parfüm. İçinde en sevdiğim tonka fasulyesi ve yasemin notaları var. Bir iki fis yeterli burnunuz alıştığında tazelemeyin epey kalıcıdır etrafa ağır gelebilir.

 119. bir sevda bir bağımlılık 100 kere deneyip ‘heh bu ‘ diyerek aldığım ancak aldıktan sonra hafif bayan fazla şekerli parfümüm. Çok isteyerek¸ bir milyon kere deneyerek aldım ancak şişede durduğu gibi durmadı çok ağır çok karamel çok şekerli durdu. Benim karakterim için fazla pudra pembesi fazla şekerli bir koku. kalıcı¸ feminen ¸herkesin rahatlıkla duyduğu bir koku . kötü yanları¸ koku giderek nota değişmiyor¸ve ağırlaşıyor¸ fazla siniyor öğlen sıkıp gece kafanızdan karamel kokusu almanız mümkün.

 120. Annem kullanıyordu ve gerçekten yürüdüğü gibi kokusu gelirdi çok sıkmamasına rağmen.Herkes iltifat ederdi.Çok özendiğim için kendi parfümümü bitirdikten sonra aldım ama bende maalesef hiç kalıcı olmadı.Sanırım ten rengiyle de alakası varmış ama nedense çok inandırıcı gelmiyor bana sanırım şans işi biraz

 121. burada herkesin söylediği gibi beyaz tenlilerin kokusu. üst notasında siyah frenk üzümü ve armut¸ kalp notasında portakal çiçeği yasemin ve iris¸ alt notasında ise pralin¸ paçuli¸ tonka fasulyesi¸ vanilya var imiş. oldukça kalıcı mis gibi mutluluk kokan ve neşeli kadınların parfümü. şekerli koku sevmeyenler hiç bakmasın bence.

 122. ofiste bunu kullanan biri vardı¸ denk geldiğimizde o günü baş ağrısıyla geçirmeme neden olacak kadar fazla mı sürmüş oluyordu¸ yoksa bu parfüm zaten otomatik baş ağrısı parfümü müydü çözemedim. kız işten ayrıldı da başım göğe erdi.

 123. hafif ve neredeyse su gibi parfümleri sevmeme ve bunu her seferinde söylememe rağmen¸ ykm’den her geçtiğimde kızların bana ısrar kıyamet satmaya çalıştığı parfüm 0.o

 124. tatlı ve ağır kokuları seven biri olarak ben nedense bu kokuyu sevemedim. denemek için 30 ml almıştım kullanamayınca kardeşime hediye ettim kokuya bayıldı¸ bugüne kadar kimse kullandığı bir parfümü sormamış ama artık herkes soruyor dedi. sonra bir başka arkadaşıma doğum gününde aldım¸ o da bayıldı kapıdaki güvenlikçiden en tepe yöneticiye kadar bir çok insandan iltifat almış burnu havada kızlar bile sordular parfümümü¸ artık daha da başka bir parfüm kullanmam dedi. Kokuyu çok iyi tanıdığım için sokakta bu kokuyu alınca o kişiye arıyorsunuz ve kendine baktırıyor¸ seksi ve ilgi çekici bir parfüm kabul ediyorum. Kalıcığı ise tartışılmaz çok kalıcı¸ çoğu yerde yanında vücut losyonuyla kofre olarak uygun fiyata bulunabiliyor çok iyi bir hediye seçeneği bence.

 125. Benim gibi vanilya aşıklarının seçebileceği bir parfümdür…yaz için çok ağır olabilir ama kışın o dip notalardaki vanilya beni kendine aşık ediyor…aslında yalan yok bana yaz kış vanilya getirin ben mutlu olurum…vanilya benim için vazgeçilmez…vanilya çubuğunu koklayarak uyuyabilen biriyim ben…o yüzden pek sevdiğim parfümdür kendisi…

 126. çok sevdiğim bir koku son derece kalıcı ve hoş .ilk sıkıldığında biraz ağır gelebilir ama zamanla kokusu oturuyor.kış için inanılmaz güzel bir tercihtir .

 127. çok beğendiğim parfümdür¸ daha yeni keşfettim. elimdeki 129485 parfümüm bittiğinde kendime almaya söz verdim ve listeme ekledim. şekerli¸ vanilyalı bir çiçek kokusu¸ kokladığımda sanki içimi ısıttı¸ ismi de çok güzel zaten. sanırım aşık oldum. umarım kendimi tutup kışı bekleyebilirim¸ zaten yaza ve sonbahara çok yakıştıramadım. bende baş ağrısı falan yapmadı ayrıca¸ çok güzel çok.

 128. Kimse bilmiyoken keşfettğim¸ şimdi herkeste koklayınca artık sevemediğim parfüm. Hepinize yakışmıyor bu ağır parfümler¸ kabullenin artık 🙁

 129. aldıktan sonra cicişde neler yazılmış diye bakayım dedim ve çok şaşırdım çünkü çoğu kadının şekerli ve ağır bulduğunu ben kalıcı ve kuvvetli bir çiçek+baharat kokusu diye almıştım. kesinlikle fresh değil evet ama inanılmaz feminen. pırıl pırıl simli kutusu da mücevher gibi zarif görünümlü şişesi de çok şık. lancome ambleminin kutunun iç kapağında da kabartma olarak basılı olması¸ metal püskürtme aparatının üzerinde parfümün isminin basılı olması¸ şişenin boynundaki minik kurdela gibi küçük ve şık detaylar gönlümü aldı.

 130. daha bu parfüm türkiye’ye gelmeden erkek arkadaşımn rusya’dan bana hediye getirdiği parfüm¸ aşık oldum kokusuna. herkes bu koku ne ya mükemmel diye peşimde gezdi durdu. tabii sonradan türkiye’de yayıldı ve şimdi hala sevsem de nereye girsem mis kokuyo. sadece artık herkes ben kokuyor -.-

 131. Testerını deneyip çok beğendiğim ama tenimde sonradan solmuş çiçek kokusu gibi duran hala evde az bir testerı bulunup arada kokladığım parfümdür.

 132. Şekerli kokulardan pek hazzetmiyorum. Bunu da gerçekten çok ağır buldum. Hele yazın kullanılmaması gerekiyor diye düşünüyorum.

 133. Bitirmek üzere olduğum ve yenisini bir sonraki kış alacağım canım parfümüm. sıcak havalarda insanları bayabilir düşüncesiyle ara vereceğim bir süre. benim için havaların ısınması demek¸ vücut spreylerine geçiş demektir çünkü. çok tatlı bir kokusu var¸ benim mutluluk hormonlarımı harekete geçiriyor¸ bir büyüsü var. tabii ki kendi adıma konuşuyorum¸ sevmeyeni de oldukça fazla.

 134. oldukça ağır olduğunu düşünmekle birlikte kış aylarına çok uygun bir parfüm olduğunu düşünüyorum. çok yoğun koktuğundan 2 fıs bile çok gelebiliyor. bu yüzden 30 ml’lik şişesi bile oldukça uzun bir süre gidiyor. ama çok sofistike bir koku. ne zaman sıksam kendimi koklamalara doyamıyorum resmen.

 135. bir gün severek kullandığım ya da yeni keşfedip beğendiğim baymayan¸ hafif¸ zarif kokuların çoğunun bezdiren kalıcılık problemi yüzünden bir hınçla almaktan korkuyorum kendisini? tabii gerçeğe dönersem üzerine para verseler sıkamayacağım bir parfüm¸ hele kapalı ortamlarda bende tamamen mide bulantısı başlatıyor. bu kokunun berbat¸ çok kötü olmasından değil¸ benim kapalı ortam&ağır parfüm kombinasyonuna çok duyarlı bir bünyem olmasından. yakışana yakışıyor o ayrı ama kabul etmeyenler olsa da bana göre ağır bir kokudur kendisi. sürünce sittin sene kalıyor olması o şekerli¸ bayık halini sevdiremiyor malesef.

 136. Dun bilegime sıkmamla beraber inanilmaz bas agrisi yapan¸ kendimden sogumama yol acan parfum. Kalicilik konusunda hakkini yiyemem dun aksam 8 de sıktıgım parfum 12 saattir bilegimde

 137. normalde şekerli parfümlerden hiç hoşlanmasam da bunu çok beğendim ama yazın kullanılacak bir parfüm değil¸ kısa da çok tatlı kaçıyor en iyisi ilk bahar.bir de naçizane düşüncem ulric de varens – reve de varens parfüm buna muadil olabilir çok yakın.

 138. karakteristik bir koku değil.Çok bayıcı bir şekilde şeker kokuyor¸baş ağrıtıcı¸ başka insanları kapalı ortamda rahatsız edecek türden.

 139. İlk denediğimde kokuya bayılmıştım ve herkes “bu ne harika kokuyor” diye sorunca da para biriktirip almaya karar vermiştim. Yılbaşında 30ml’lik kofresinden alacakķen tekrar deneyeyim dedim ve parfümü inanılmaz bayık ve yorucu buldum. Malesef karakteristik bi koku değil. Buna vereceğim parayla black opium almayı tercih ederim.

 140. şekerli bir parfüm. ama yanmış şeker. genzi yakan acılığının sebebi bu herhalde¸ insanı bayan ve yoran bir koku. kalıcılığı yüksek ama bu¸ kokuyu denemek için sıkıp beğenmemişseniz bir eziyet haline gelebiliyor. genç kadın kokusu değil¸ orta yaşlı- yaşlı kadın kokusu değil. hiçbir skalaya oturtamıyorum. ama buna rağmen anlayamadığım biçimde sevenleri çok fazla. keşke bu sevenlerininbirkısmı pastırma sıcaklı yaz günlerinde bu kokuyu kullanmakta ısrarcı olmasalar. biraz araştırsam daha ucuza daha iyi kokan muadilini bulabilirim gibi geliyor¸ eşsiz bir yanı yok bence.

 141. Kendim de hic denemedim mide bulantisi yasiyabiliyorum bu tip kokularda ama baskasinda da malesef sevemedigim koku.basimi agritiyor ne biliyim bir cok bilindiklik cok herkes gibi kokuyor. Gerci bu ara herkesin parfumu zaten..

 142. bugün intense olanını denediğim ve bayıldığım koku.klasik olanın daha yoğun hali ama baymıyor.kalıcılığı da çok iyi hala buram buram kokmakta.

 143. Baş ağrısı yapmasına rağmen çok seviyorum bu parfümü. Erkekler üzerinde hakikaten garip bir etkisi var¸ bu tarz şeylerle ilgilenmeyen erkek arkadaşlarım bile ne güzel parfüm tepkisini veriyor. Sevgilim ise başka parfüm sıkınca beni protesto edecek kadar seviyor .

 144. bi ara bunun testerını douglas’ta sıkıp sevgilimin yanına gitmiştim. ben hiç beğenmedim kokusunu orası ayrı. ama sevgilim utanmasa beni yiyecekti. durup durup boynumu koklayıp ohh yapıyordu sfjksf sanırım erkekler baya beğeniyo bunu :/

 145. parfümünü bilmiyorum da body lotion’u çok kalıcı olan parfüm. dün gece yatmadan önce sürmüştüm¸ bugün akşam pijamalarımın hala mis gibi koktuğunu fark ettim. bu kadar ağır olmasaydı¸ parfümünü almayı düşünebilirdim.

 146. kaç kere deneme amaçlı sıktıysam başımı ağrıttı.hiç sevemedim kokusu çok keskin.kaldı ki ben ağır koku kullanırım çünkü kalıcılık problemim var.uçuyor parfümler.ama la vie est belle ı-ıh sevemedim bir türlü

 147. dp parfümeriden aldığım birebir parfümdür kendisi. orjinali kadar kalıcı olmasa da sıktığınız kıyafetinizde burnunuza değiyor. öğrenciliğin malum getirisi. çok pahalı. insan sıkmaya korkuyor yahu

 148. kokusu baş ağrısına¸ fiyatı cüzdan yanmasına sebep olan parfüm. über kalıcı olmasına rağmen ağır ve şekerli kokusu sebebiyle tercih etmeyi düşünmüyorum.

 149. Kullandığım en kalıcı parfümlerden biri. En son bir hafta önce giydiğim kazağım buram buram kokuyordu bugünAbim¸babam ve erkek arkadaşım çok beğenirken çevremdeki kadınlar şekerli bulup burun kıvırdılar nedense.

 150. son zamanlarda birçok kadında sıklıkla duyduğum iki kokudan biri. diğeri için (bkz: yves saint laurent manifesto parfüm)tatlı ama baymayan¸ baş ağrıtmayan¸ silajı yüksek¸ klas bir koku. koleksiyonumun en sevdiğim parçalarından biri¸ birçok kadın için de öyle herhalde ki çalıştığım yerde her gün en az 5 kişiden bu kokuyu alıyorum. fazlasıyla mainstream bir parfüm zevkim var galiba.

 151. kokusuna katlanamadığım parfüm. bu koku bana romantik değil daha çok baygın geliyor. bileğime sıktığımda o kadar baş ağrısı ve mide bulantısı yapmıştı ki çıkarmak için kollarımı domates suyuna batırmadığım kalmıştı. şimdi metroda¸ otobüste¸ açık havada kokusunu aldığım an tırım tırım kaçıyorum.

 152. Tek kelimeyle muhteşem! Kokumu duyan herkes bayıldı! Özellikle erkek arkadaşım çok kadınsı koktuğunu söyledi. İki gün önce sıkmış olmama rağmen hala misler gibi la vie est belle kokuyorum. Kaldıkça güzelleşen kokulardan.

 153. benim gibi şekerli koku sevenler için ideal bir parfüm yalnız kış aylarında kullanılması bence daha doğru.

 154. İkinci sisesinde biraz sikilsam da kullandigim en kalici parfumlerden biridir kendisi. Oyle ki tek fisinin kabanimi bir hafta kokuttugunu biliyorum.

 155. Kalıcılığı abartmış parfümdür. Sabah sıktığım parfümün kokusunu ertesi sabah yastığımdan kokluyorum. Çok şekerli ve kadınsı bir kokusu var. Çok ağır olması sebebiyle seveni de çok hiç hoşlanmayanı da. Edpsinin bir fısı bile bütün gün gittiğinden bitmiyor bi de¸ bozulacak kalacak.cıkcıkcık!

 156. anneme anneler gününde aldığım ama kadına kullandırtmadığım parfüm. proje dönemlerimde (bkz: iç mimarlık) jüriye çıkmadan önce saçıma 2 fısfıs sıktığım parfümüm. uğur getirdiğine inanıyorum. Peki pati 5 pekiyi’le mi geçiyorsun? Tabii ki hayır. Sadece psikolojik rahatlama yöntemim.

 157. kendi adıma¸ ilk sıkıldığında güzel etki verse de orta notalara geçtiği anda baş ağrısı yapan bir parfüm.o kadar başımı ağrıtmış ki ne koktuğunu bile hatırlayamıyorum.

 158. Erkek arkadaşımın tanıştığımız ilk günden beri bayıldığı parfümüm. Her buluşmamızda elim başka parfüme gitmiyor bu yüzden.

 159. dünyanın en şekerli parfümü galiba. bu tarz kokuları sevenleri bile belki rahatsız edebilecek kadar ağır bir parfüm.

 160. Buram buram şeker kokan parfüm. Ağır ve şekerli kokuları seviyorum bu yüzden favorimdir. İnanılmaz kalıcıdır da. Elimdeki bütün vücut spreylerini bitirdiğimde kendimi ödüllendirmeyi düşündüğüm parfüm listemde bu da var ^_^

 161. Her ne kadar kardeşlerim hastası da olsa bana çok ağır gelen sevemediğim Parfüm. Şimdi kardeşim düğün parfümü olarak bunu istiyor ve fellik fellik daha ucuza nerden alırım diye düşünüyorum. Hediye etmek istiyorum da.

 162. çok fazla bahsi geçip beğenildiğini duyunca¸ sephora’da verilen minik boyunu¸ önceden deneme gereği duymadan doğruca üzerime sıkıp dışarı çıktığım parfüm. gün sonunda eve yoğun bir halsizlik¸ hafif bir mide bulantısı ve hatırı sayılır bir baş ağrısı ile döndüm. üstelik ilk sıktığımda beğenmiştim de. niyeyse bu parfüm bende hep daha fresh¸ daha genç bir koku izlenimi yaratmıştı. deneyince almak isteyeceğime emindim hatta. yanıldım.benim gibi hafif ve temiz kokulardan hoşlananlar uzak dursun derim¸ yalnız çok kalıcı onu da belirteyim.

 163. Hayatımda kokladığım abartısız en ağır parfüm. 2 gün önce ki sephora ziyaretimde satış görevlisi bu parfümü seveceğinize eminim dediği için koluma sıkmasına müsade ettim. Etmez olaydım. Oldukça ağır¸ iç bayan bi şeker kokusuna sahip. Baş ağrısından duramadım eve zor attım kendimi. Bu parfümü seven bayanlar üzgünüm ama bu kadar ağır parfümü hele de yaşınız gençse kullanmayın lütfen. Yine de zevkler ve renkler diyorum seveni vardır mutlaka..

 164. armani si’yi hafif bulanların ağır dediği koku. evet la vie est belle armani si’den kat be kat şekerli ve ağırdır belki ama armani si’te hafif fresh demek light blue’ya¸ ralph lauren’e hakarettir.

 165. İlk kez mağazada denediğimde berbat ötesi bir koku olduğunu düşünmüştüm. Zira lancome’un diğer kokularına da pek bayılmam. Ancak aynı gün başka kokular da denemiştim ve karışmış olabileceği düşüncesiyle tam olarak kokusu hakkında emin olamadan konuyu kapattım. Daha sonra ki başka alışverişlerimde mağazada denemelerimde her defasında daha çok beğenir hale geldiğim ve eşimin de çok beğenmesi üzerine¸ en sonunda bayıla bayıla hatta takıntı yapıp gidip aldığım parfüm oldu. Çok kaliteli¸ çiçeksi ve çekici kokusu ile son dönemlerdeki favori parfümümdür.

 166. İlk sıkınca ağır olan bir şeker kokusu var ancak günde bir iki fıs ile size gayet uzun bir kullanım süresi sunmaktadır benim için öyle en azından.

 167. armani si gibi fresh hafif bi parfümün hayranı olarak ona benzediğini okumuştum.bugun bir deneyim dedim. aman allahım¸ nasıl ağır nasıl baş ağrıtıcı bir koku.bileğime 1 fıs sıktım sadece her hareket edişimde kokusu burnumda.bu kadar yoğun ağır bir şeker beklemiyordum senden la vie est belle. hayal kırıklığına uğrattın beni…

 168. ressmen aşşşkım! çikolatalı süt yaa resmen ortamın yıldızı olmanız için bi pıst yetiyo. açıkçası öyle nota mota sayamam ama tam kadınsı bi kış kokusu

 169. tekin acardan yılbaşı kofreleriyle aldığım ve kendisiyle aşk yaşadığımız parfümdür. parfüm konusunda ekstra hassasımdır. çok sevdiğim halde uğurlu gelmedi diye yeni aldığım bir şişe parfümü anneme vermişliğim vardır. ama bu parfüm gerçekten bir harika. geçtiğim yerde kokumla imzamı bırakırım diyenlerdenseniz tam size göre.

 170. Tek damlası bile bütün gün üzerinizden çıkmayan hatta kıyafetlerinize sinen parfümdür. Ben ağır kokuları seven bir insan olarak işte benim parfümüm dedim kokladığım an. Bende minik boyu vardı¸ her zaman da yanımda taşırdım. Bir gün kızlar geldi yanıma ay harika kokuyorsun hangi parfüm falan diye nazar ettiler cicişler parfümüme ertesi bütün parfüm çantaya döküldü ve ben tüm gün bu kokudan baygınlık geçirecektim. Tabii ki yıkamak zorunda kaldım çantayı ama o kadar üzüldüm ki boşa gittiğine. Siz siz olun kimseye söylemeyin böyle sizinle özleşen ürünleri sonra böyle nazar değiyor. Uzun lafın kısası ağır parfüm seviyosanız ve ben tüm gün parfüm kokmalıyım diyorsanız mutlaka bu parfümü denemelisiniz.

 171. Aşık olarak aldığım ve kullandığım harika bir çiçek kokusu ama böyle yanık yanık kokuyor anlatamadığımın farkındayım

 172. sephora’da denedim önce çok ağır geldi. Fiyatı da çok yüksekti o nedenle hemen eledim. Ama eve geldim bileğimden bir koku geliyor hangisi bu acaba diye delirmek üzereyken bir beyin fırtınasıyla o parfümü o noktaya sıktığımı hatırladım. Hala bu parfüme sahip değilim çünkü bir sürü parfüm var ve bu bolluğun içinde o parayı vermeye kıyamadım:( Ama ilk alınacak parfüm benim için mutlaka odur.

 173. insanın üzerine zamk gibi yapışan bi parfüm. yazın kullanılması felaketlere sebep olabilir. kışın bile kullanan insanların burnuna yoğun yoğun geliyorsa.. 😐

 174. başıma ağrılar sokan parfüm. en yakın arkadaşım ilk kez alıyordu¸ sephorada ben de deneyeyim dedim. bileğime sıktım ve hayat durdu. eve gidene kadar midem ağzımda¸ elimi kendimden uzak tutmaya çalıştım¸ eve gittim beş kez elimi yıkadım yine de çıkmadı kokusu. bence çok ama çok ağır. ama seveni de çok.

Siz ne düşünüyorsunuz?