“Lancome” için 25 yorum

 1. Lancome rimel konusunda henüz başarıyı yakalamış degil. Kremler acısından zaten butun markalar aynı kefede (dior¸ lancome¸ estee vs). Fondotenini kullanıyorum. Cok ince yapıya sahip. Kapaticiligi orta derece. Estee lauder double wear kesinlikle tam puanı hakediyor. Lancome ve estee fondoten 129 tl. Lancome 95 alıyorsa estee 96 alır. Ciltten cilde değişen bir şeydir. Hangi marka size göre deneyerek anlayabilirsiniz. Kimisinin cildi yaglidir lancome kalem durmaz gözünde kimisinin cildi kurudur kremleri gitmez vs. Deneme yanlıma olmadan Gozde marka bulunamıyor ne yazık ki

 2. Bütün kozmetik ürünlerinin aslında aynı hammaddeyi kullandığını bizzat gördükten sonra acayip pahalılığıyla gözümden düşmüş markadır. Ama sevilmez mi? Sevilir evet.

 3. rimelleri efsane olan markadır. hypnose serisindeki tüm rimelleri kullandım. hypnose doll eyes ve hypnose drama ki benim biricik aşkım olur kendisi ne kadar başarılıysa hypnose rimeli bir o kadar berbattır. düz basit bir fırça¸ aşırı sıvı akışkan bir yapı berbat ötesi diyebilirim. ne zaman kullandıysam sürekli göz kapağıma bulaştı durdu. o yüzden dramadan asla vazgeçmem.

 4. göz altı kapatıcısından vazgeçemediğim marka. dört senedir kullanıyorum bir çok ürün denedim fakat hem en uzun gideni hemde göz altıma zarar vermeyeni bu oldu.

 5. Okadar kozmetik markasından nedense bir türlü ısınamadığım¸hiç bir ürününü denemek için bir sempati beslemediğim marka.

 6. loreal ile aynı yerden çıkma kozmetik markası. o yüzden muadili loreal diyebiliriz. hatta bazı bloglarda iki markanın serumlarının neredeyse tıpatıp olduğunu okumuştum… tabi ki renkli kozmetiklerinde kalitede farklılık vardır.

  1
  1
 7. lancome eşittir rimel ve parfümdür benim için. high end markalara düşkün değilimdir ama lancome rimellerinden sonra gerçekten başka bir rimel kesmiyor. bir sürü markanın rimelini kullanmışlığım vardır (maybelline¸ dior¸ clinique¸ avon… ve daha aklıma gelmeyenler) ama hypnose klasik ve hypnose drama açık ara öndeler. maybelline dışı mor renkli olanı ilk aldığımda heyecanlandım bu kadar ucuza gayet başarılı rimel de buldum sonunda diye ama kullandıkça anladım ki ben bir lancome rimel canavarıyım

 8. Rimellerini öven insanları görünce talihimi seveyim dedirten marka. Yani bahtsız bedevi gibiyim resmen.elimde kirpiklari baştan yaratan bi urun varmış ama ben hala sürekli indirimde 10 liraya alınan maybelline kadar performans alamıyorum:((Bacım sizin kirpiklerin kendi güzel olmasın? Temiz kirpiğe deneyip alın mutlaka. Kapatıcısı da uzun süre gidiyor temmuzdan beri kullaniyorum.

 9. ilk makyaj setimi aldığım marka. şimdi geriye dönüp baktığımda bir yandan taze cildime kalitesiz bir ürün kullanmadığım için seviniyorum bir yandan da ilk aşamada böyle ürünler aldırmama ne gerek vardı diyorum.

 10. Parfümleri hep mi şekerli yoksa bana mı şekerli olanlar denk geldi bilemiyorum. Dün tekin Acar’da la vie est Belle ve la nuit tresor parfümlerinin testerlarını verdiler. ikisinde de yoğun şeker kokusu vardı özellikle tresor aman aman. Lisede annem miracle parfümü almıştı bana¸ sevememiştim yine şekerli oluşundan.Ama miracle air de teint ne güzel bir fondöten. Tek sorunu 1 ton koyu bi renk seçmiş olmam. Yaza kader kısmet.

 11. lancome hypnose volume a porter mascara reklamını beğendim. ama ürünün fazla önüne geçmiş sanki. youtube da zart zurt araya giren reklamlardan farkettim ben de. merak eden için  link burda hatun da güzelmiş yalnız.

 12. Drama maskarası dışında kullandığım her makyaj ürününde hüsrana uğradığım bir marka. Bi Facil göz makyaj temizleyici oldukça iyi fakat fiyat olarak asla değmez.

 13. lancome – blush subtil sorbet corail allık. sakın almayın¸ pigment namına hiçbir şey yok. duty free’deki görevliye aldandım. verdiğim paraya acıyorum şimdi.

 14. yıllardır kullandığım ve pek bir sevdiğim marka. yaşıma rağmen kırışıklığımın olmamasını uzun zamandır düzenli olarak kullandığım lancome ürünlerine bağlıyorum en son renergie serisine geçtim. fazla para veriyorsunuz ama karşılığını sonuna kadar alabiliyorsunuz. ayrıca makyaj ürünleri de yıllarca bozulmuyor ve alerjik bir yapım olmasına rağmen hiçbir şekilde ters etki yaratmıyor.

 15. Parfümleri sert¸ kalıcı ve genellikle ağır oluyor. Çoğu parfümü özel gecelerde kullanmalıktır¸ gündüz kullanarak harcamamak lazım. iz bırakan kokular arıyorsanız Hypnôse veya Trésor deneyin derim.

 16. Zamanında tresor parfümünü kullandım bir süre ama yaşım itibarıyla çok ağır kaldı bende anneanneme verdim. Bana kalırsa 35-40tan sonra kullanılmalı.

 17. Bugün lancome’ın bağdat caddesindeki açılışına gittim. Kalabalık vardı ama izdiham yoktu. Geldiğimde kadınlar sıra oluşturmuştu ben de sıraya girdim. Önce rozet ve pamuk şeker dağıttılar. Açılış beklenenden biraz geç oldu¸ içeri azar azar aldılar ve kapıya güller asmışlardı. Girerken o güllerden birisini seçiyordunuz ve hediyeniz onda yazıyordu. Bana seyahat seti çıktı ama aldığım bir duyuma göre 100 tane seyahat seti¸ 25 tane yeni çıkan rujlarından¸ 25 tane de gençleştirici serum tarzı bir şey varmış. Gül fikri çok tatlış geldi. ayrıca dudak şeklinde bir tuval vardı ona bi şeyler çizdim. Bir de selfie çekip express makinayla yazdırdım. Mağaza lancome’ın kendi mağazası diye ürünler daha ucuz ya da pahalı değildi¸ diğer mağazalarla aynıydı. Avrupa’nın ilk lancome mağazasıymış. Seyahat setindeki ürünler çok ufak ama tatlışlar.Seyahat setindeki ürünler:-advanced genifique 8ml-Rouge in love 1¸65 ml-Hypnose mascara 2ml-Le crayon kohl 0¸7 g-La vie est belle 4 ml  bu da görseli

 18. hafta itibariyle online mağazasını açan marka. kargonun ücretsiz olması açılışa özel mi bilmiyorum ama tahminimce sürekli olacak. her alışverişe 2 deneme boy ürün hediyesi var. lancome umuyorum diğer siteler gibi skt’si yaklaşan ürünler göndermeye çalışmaz. edit: tepede kocaman ücretsiz kargo yazmasına aldanmayın¸ 200 tl üzerine ücretsiz kargoymuş¸ koca bir oha gönderiyorum buradan.

 19. bugün tekin acar çalışanı parfüm stoklarının bittiğini¸ kozmetik ürünlerinin pek gelmediğini söyledi. hatta marka çekilecek galiba tarzı şeyler de dedi ama umarım uydurmuştur daha deneyeceğim şeyler vardı

 20. Online alışveriş olayını beceremiyorlar. Sipariş onayını vermiyor¸ kredi kartından provizyon alıyor ve evet tam da tahmin ettiğiniz gibi muhatap bulunamıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?