“La roche posay effaclar k +” için 25 yorum

 1. 3. Tüpünü kullandığım ürün. Aslında amacım duo almaktı ama bunun özelliklerini okuyunca¸ tercihimi k+’tan yana kullanmıştım. İyi ki de öyle yapmışım¸ sonra duo da denedim ama k+ kadar sevmedim onu¸ belki cildimi k+’a alıştırdığım içindir¸ bilmiyorum. Jeliyle beraber kullanıyorum ben de¸ her sabah ve akşam aksatmadan masaj yaparak sürüyorum. Verdiği yumuşaklık ve pürüzsüzlük hissini cok sevdim¸ sağlıklı bir parlaklık veriyor. Benim cildim çok yağlı¸ t bölgemden bahsetmek bile istemiyorum¸ onu bile kontrol altına aldı diyebilirim. daha ilk kullanmaya başladığımda ofistekiler cildinde değişiklik var¸ ne yaptırdın diye soruyorlardı. Ben her gün dikkatlice incelediğim için anlamıyorum belki ama¸ uzun zamandır görmediğim insanlar gözeneklerin de küçülmüş diyor. Ama dediğim gibi¸ ben farketmiyorum. Özetle memnunum¸ daha uzun süre kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor.

 2. beni lrp markasına başlatan vazgeçilmez günlük bakım kremim. cilt tedavime başlamadan 1-2 ay önce kullanmaya başladığım -cildim çok yağlı ve akneli- yağlanmamı dengelemeyi başaran¸ yapısını da çok sevdiğim bir üründür.eskiden cilt tipime dikkat etmeden bilinçsizce kullandığım ve tabi ki işe yaramayan nemlendiricilerden sonra k+ benim cildime ilaç gibi gelmiştir.

 3. Başlıkta görünce yazmak istedim¸çok çeşit ürün denedim dermokozmetiklerden en iyilerdendir ancaak her krem gibi bir süre sonra cilde etkimemeye başlar¸yapıları antibiyotikle benzer olduğundan uzun kullanımda artık cilt alıştığından etki göstermemeye başlıyor. Ve tabi yeni arayışlara neden oluyor bu da. Sonuçta sevsem de devamını almadım.

  1
  1
 4. Effaclar yıkama jeli ile birlikte kullandığım güzel bir ürün. Kapalı komedonlar için cildiye doktorunun tavsiyesiyle başladım ancak ne yazıktır ki çok da düzenli kullanamadım. Yine de 1 2 ay içerisinde komedonlarımın kesinlikle azaldığını ve içlerinin kuruduğunu gözlemledim. Doktor bu ürünün tamamen kapalı komedon için olmadığını aslen siyah nokta önleme¸ geçirme amaçlı olduğunu söylemişti en azından daha da arttırmaz demişti. Ve düzenli kullanma yeminimle tekrar başladım 1 aydır kullanıyorum yanında effaclar duo + da aldım çünkü belirgin sivilcelerim de oluşmaya başlamıştı ¸ iki ürün içinde renk tonumu eşitlediğini ve ilk haftadan itibaren farklılık yarattığını söyleyebilirim. Bolca sürdüğünüz zaman cildiniz henüz kremi emmek için vakit bulamadığından pütür pütür krem dökülmesi yaşayabilirsiniz. O sebeple ince tabaka halinde sürün ve cildinizin emmesine fırsat verin. Soyulması da ayrı keyif veriyor ama kremi ziyan etmiş olursunuz.:)

 5. hayatımda ilk kez ufaktan sivilce sorunu yaşamam ve aynı zamanda kuru bir cilde sahip olmam sebebiyle eczacının tavsiyesiyle bir süre nemlendirici niyetine kullandığım ürün. ilk denememde gece sürdüm¸ sabah yüzümün nemli halini beğenip yıkamamaya karar verdim. tabi bu büyük bir hataydı. aynı günün akşamı artık eskiden olmayan sivilcelere sahip oldum. ürün yüzün yağ dengesini ayarlıyor ve sivilce oluşumunu yok ediyormuş hesapta. deri altındaki sivilceleri de yüzeye çıkartıyormuş. şimdi daha düzenli¸ daha düzgün kullanıyorum. henüz çok az kullandım şimdilik bir faydasını görmedim diyebilirim. zaman geçtikçe bunu düzenleyeceğim.

 6. sivilcelerimi geçirdi ancak hafif pullanma yapıyordu yüzümde. bir tane kullandıktan sonra cildim alışmasın diye bırakınca tüm alnımda sivilceler pörtledi. genel olarak sevdiğim bir ürün ancak devamlılık istiyor sanırım

 7. Galiba bunu kullanalı 1 yıldan biraz daha az zaman geçti. Kesinlikle diyebilirim ki cilt bakım rutinim için vazgeçemeyeceğim bir ürün oldu. Haftada en az 2 kere nemlendiriciden önce sivilcemin ve gözeneklerimin olduğu yere serum gibi uyguluyorum. Hani “holy grail” derler ya bu da öyle benim için. İçinde salisilik asit olduğu için soyucu özelliği var ama gözle görülmeyecek şekilde. Hiç bi şekilde yüzümü hassaslaştırmadı¸ la roche posay effaclar duodan çok daha az agresif yani. Akşamları kullanmanızı öneririm.

 8. Bana çok iyi gelen ürün. Sivilcelerimi ve siyah noktalarımı düzenli kullanımda azaltmıştı. Sivilce lekelerimi de daha erken gidermişti. Normalde lekelerin geçmesi uzun sürerdi. Bayadır kullanamadığım için tarihi geçmiş .Tekrar alacağım.

 9. la roche posay effaclar duo+’dan aldığım verimden ötürü birde bu ürünü denemek istedim. çünkü doyumsuzluk. cilt tipim yağlı ve sivilceye meğilli bir cilt. bu ürün¸ cilt tarafından hemen emilen bir bakım kremi. uzun süre kullanımda sebum salımını düzenlediğini söylüyor ama yine aynı düzeyde cildim sebum salgılamaya devam etti. içeriği nedeniyle cildi yavaş yavaş soyarak siyah nokta oluşumu¸ beyaz buton oluşumunu azaltarak temiz bir cilt görünümü vaad ediyor. bu ürün için memnun kalmadım diyemem. ama cicişler şunu kesinlikle söyleyebilirim ki¸ la roche posay effaclar duo+ varken buna asla bakmayın. yani asla kötü¸ işlevsiz bir ürün değil ama kardeşi effaclar duo+ çok çok daha başarılı bir ürün. eğer cildiniz aşırı hassas ise belki duo+ biraz agresif gelebilir. ama ben yinede effaclar duo+ ya şans verin derim.

 10. Ben duo yu da kullandım bunu da. Ama duo daha amaca yönelik gibi. Mesela roaccutane tedavimden önce iki tüp duo kullandım. Sivilcelerim çıkacak gibi olduğunda yada sönüp de izi kaldığında duo o kızarık görüntüyü azaltıyordu. Effeclar jelle birlikte ikisi krem de etkili olmuştu bende. Ama effeclar k daha çok nemlendirme etkisini hissettiğim bir ürün oldu. Sanki böyle hafiften kadifemsi yaptı bile diyebilirim cildimi. Roaccutane tedavim bitince tekrar kullanmayı düşünüyorum. 

 11. eeh in bir tık üstü¸ iyinin bir tık altı. benim için bu ürün bu maalesef. siyah noktalarımı hiç yardımcı olmadı. kızarıklığıma biraz iyi geldi¸ ama nemlendirme olarak bence zayıf kaldı. yağlı ciltlilerin çektiği nedir arkadaş.. bizim de neme ihtiyacımız var yapmayın etmeyin.

 12. Yağlı bir cildim var. Daha öncesinde birçok ürün denemiştim ama ilk defa bu ürünün kullanımına bir paket bittikten sonra da devam ettim. Normalde sivilceye mailli bir cildim var ama bu nemlendirici sivilcelerde bir artış yapmadı. En güzel yanı da benim gibi yağlı cilt de olsa t bölgesi kuruyabilen kişiler için yağı artırmadan kuruluklara iyi gelmesi oldu.

 13. Aşkım¸ bebeğim¸ canım¸ ciğerim… Hiç üzmedi beni hep kurtardı. An oldu kafam karıştı ellere kandım aldattım ama geri dönüşlerim hep ona oldu. Ha bi de duo+’dansa k+’ı sevdim çünkü duo çok ağır gelmişti. regl zamanı bir adet büyük sivilce çıkar her ay¸ yağlanma artar bende¸ harici şikayetim yoktu ve duo+ bana fazla agresif geldi¸ k+’da hiçbir sorun yaşamadım¸ çok naif bi arkadaş maşallah <3

 14. İlk başta duo kullanmıştım ve yüzüm çok kurumuştu daha sonra eczanecinin verdiği tester ile tanıştım.  Şuan rutinimin eksiksiz bir parçası! Yüzümü jelledikten sonra nemlendırıcımı surdukten sonra sadece sorunlu bölgelerıme surdugumde azalma ve açılma farkettım. Sivilcelerıme ve lekelerıme gerçekten iyi geldi. Ama güneş kremızınızı surup sabah jelleyerek çıkarmayı unutmayın

 15. yaz aylarında kullanıp aşırı memnun kaldığım bir üründü kendisi¸ vaatlerini yerine getirmesiyle beraber cildim tertemizdi ve ne bir siyah nokta veya regl dönemlerinde büyük ağrılı sivilcelerim olmuyordu o açıdan gönlümü fethetmişti. Şuan bu bitip duo+ ‘a geçtiğim için biraz pişman olmuş olabilirim¸ ah ahh k+ özleniyorsun bebişim…

 16. Benim derdim sivilce değil siyah nokta. Her ne kadar bunu kullanacağınıza duo kullanın dendiyse de duo sivilce için¸ bu da siyah noktalar için. Nemlendirmesi kış için cidden yeterli degil (yazı daha bilmiyorum) ve ürün gramajı çok az. Siyah noktalarım iyice derinleşip büyümeye¸ burnumdan yanaklarıma doğru yayılmaya başlamıştı¸ bir nebze olsun iyi geldi kısa suredir kullanmama rağmen. Eczanelerde 70 liraya¸ internette de kargosuz 59.99 a bulunabiliyor ama kargo eklenince fiyat farkı kalmıyor tabii. En azından alacağım ürünü görmüş oldum eczanede. Hızlı emilip kuruyor¸ bu yüzden cilde dağıtırken acele etmek gerek çünku daha fazla ürün kullanmanıza sebep olabilir. Siyah noktalara iyi geldiği için şu an nemlendirmeyi göz ardı edebilirim ama bu sorunum düzeldiginde daha iyi bir nemlendiriciyle yoluma devam edip kendisine elveda diyeceğim.Sonradan gelen ekleme: çenemde hiç yoktan sivilceler çıkardı. Ömrümde bir kez çenemde sivilce çıkmamıştı la roche posay¸ teşekkür ederim. Ayrıca cildi aşırı yağlandırıyor.

 17. bir yıl boyunca roaccutane kullanmama rağmen hala yanıklarımda ve çenemde sivilceler çıkıyordu. ben aslında bu ürünü eczacının çene çevremdeki komedonlar için önermesiyle aldım. cildim karma ancak çok hassas olduğundan lokal olarak akşamları kullanmam gerektiğini söylemişti. yaklaşık iki aydır kullanıyorum. normalde sivilceli ciltlere yönelik yapılmış sebum azaltan nemlendiriciler yüzümden soyulurdu. ancak bu üründe böyle bir şey olmadı. sürdüğüm noktaları başarılı bir şekkilde nemlendirdi. başlarda başka bir iyi etkisini göremedim. komedonları yüzeye çıkararak sivilceye dönüştürüyordu ve bu durum sivilceden bıkmış ben için bir kabustu. fakat bu kremin sonucunu görmek için zaman gerekiyormuş. iki ay geçince adeta yüzümü iyileştirdi. komedonlarım çook azaldı. aynı zamanda roaccutane’dan oluşan yüz çukurlarımın derinliğinde de azalma oldu. sabahları uyandığımda cildim ışıl ışıl oluyor ve yüzümde sağlıklı bir pembelik oluyor. normalde la roche posay’e çok mesafeliydim ama bu krem resmen bana markayı sevdirdi. elimdeki cilt bakım ürünleri bitince aynı serinin toniğini ve temizleme jelini de almayı düşünüyorum.

 18. Bu ürünü ve duo+ kullanmış biri olarak diyebilirim ki bu ürünün hedefi kesinlikle kapalı komedonlar. Bu dertten muzdarip olanlar bilirler. Yüzünüzde sivilce olmaz olsa da tek tük olur. Ama ciltte hep bir pürüz¸ içi dolu minik minik bir sürü kabartı. Gerçekten çeken bilir çok can sıkıcı. Uçuk virüsü gibi bir kere başlayınca hiç bir zaman tamamen geçmiyor ama ciddi oranda azalıyor. Ben yıllardan sonra ikna oldum.Bunun çözümü kesinlikle düzenli profesyonel cilt bakımı. Kendiniz sıkınca daha da çoğalıp bir de gözenekleri derinleştiriyor maalesef. Benim yaptığım hataya düşmeyin:( işte effaclar k bu komedonları gerçekten ciddi oranda azaltan bir ürün. Probleminiz sivilceyse duo+¸ komedonlarsa effaclar k+ Öneririm.

 19. Özellike t bölgesinde kullandığım kışın yüzümde egzama olması sebebiyle pulllanma yapmıştı¸yazın ise yağlı parlak görünümü engellediği için severek kullanıyorum.

 20. yağlı ciltler için 8 saate kadar sebum düzenleyici etkiye sahip bakım kremi olarak geçiyor.hızlı emilen jel formunda bir ürün. bugün ilk defa kullandım makyaj bazı olarak bir sıkıntı yaşamadım güzel duruyor bence.karmadan yağlıya dönük ciltlerde tekrarlayan siyah noktalar¸ cilt dokusundaki düzensizlikler ve tıkanmaları 1 ay kullanımda düzeltmeyi amaçlıyor.peeling etkili lha¸ vitamin e¸ carnosine ve airlicium kompleksi içeriyormuş.bir de son bişey komedojenik değilmiş.bir ay sonra editlemek üzere hoşçakalın.

 21. Yaklaşık iki haftadır kullandığım nemlendirici. Yağlı bir cildim var ve özellikle polikistik over yüzünden her dönem sivilce sıkıntısı yaşadım. tüm bunlara rağmen hiçbir zaman çok siyah noktaya sahip olmadım. Ta ki bundan 5-6 ay öncesine kadar. daha önce la roche’un başka bir nemlendiricisini uzun süre kulladım. yine onu almak için internette gezinirken¸ bunun siyah nokta temizleme ve yüzdeki yağ oranını dengeleme özelliği aklımı çelince bunu aldım. iyi ki almışım! gerçekten ilk kullandığım andan itibaren yüzün aydınlanmaya¸ gözeneklerim küçülmeye başladı.

 22. İki ürünü de bitirmiş biri olarak şunu söyleyebilirim: Eğer sivilcesiz ama gözenekli¸ siyah noktalı bir cildiniz varsa k+ yeterlidir duo+ agresif gelebilir ama hem gözenek var hem sivilce diyorsanız düşünmeden duo+ öneririm¸ spfli olanını özellikle öneririm pratik oluyor. 

 23. dün burada okuyunca koştum eczaneye 59 tl ye satın aldım. ben üç adet lrp duo+ tanışma kiti bitirdim bundan önce. ama sorun şu ki ne zaman ara versem tekrar başladığımda cildim sivilce kustu. şu aralar kulanmamama rağmen sivilce problemim yok ama burnum çenem yanaklarım kapalı komedon dolu ayrıca makyaj yapmasamda suratımdan öğlene doğru resmen yağ akıyor 🙁 girdilere bakınca bu sorunlara k+ ın daha iyi geldiğini gördüm ve aldım. akşam kullandım ilk defa ve kalktığımda cildim baya yağlanmıştı yıkama jeliyle yüzümü yıkayıp üzerine effaclark+ uyguladım şuan baya mat cildim ay hadi inşallah :)bu arada duo+ ı ilk sürdüğümde cildim bir yanardı bunda öyle olmadı kokularıda bire bir aynı böyle limonlu kokuyor…No: yaş 30 a 1 kaldı ama ergenlik 15 senedir geçmedi 🙁

 24. Yağlanmayı önleyen¸ yapış yapış his bırakmadan nemlendiren ürün.Alırken terddüt yaşadım ancak 2 ay içinde ışıl ışıl bir cilde kavuştum. Silvilce izlerini azaltma vaadi için ise bir şey diyemiyorum.

 25. kesinlikle kış için yetersiz bulduğum nemlendirici. benim vücudumun belli bölgelerinde sürekli oluşan küçük sivilceler üzerinde hiç etkisi olmadı ancak sivilcesiz bölgelerde cildi daha pürüzsüz ve aydınlık göstermeye yardımcı oldu. yani sivilce probleminiz yok ise yaz aylarında ağırlık yapmayan bir nemlendirici arıyorsanız uygun bir ürün. 

Siz ne düşünüyorsunuz?