“La roche posay effaclar duo +” için 276 yorum

 1. türkiye’ye ilk geldiğinde kullanmaya başladığım krem¸ ilk gözağrım. bu sene tekrar aldım ve ilk aldığım zamanki gibi bir etki göstermediğini fark ettim. çok hafif bir iyileştirme sağladı gibi¸ belki de cildim alıştığından etki göstermemiştir. ilk kullandığımda yüzümdeki minik sivilcelerinden üzerine sürerdim¸ sabaha geçmiş olurlardı. bence sivilce lekelerinde de çok başarılı.

  2
  1
 2. ürünü 2-3 ay kullandıktan sonra bitmesine yakın etkilerini gösterebildi bende. cildim karma. t bölgem oldukça yağlı ve yanaklarım oldukça kuru. ciltteki sivilce izlerini¸ kusurları geçirme konusunda başarılı. hatta paula’s choice sayfasında en iyi nemlendiricilerden biri ancak benim cildimde yağlı kısımları fazla¸ kuru kısımları az nemlendirdi.

 3. artık effaclar duo yerine çıkan krem. + etkisi lekeler üzerinde tedavi edici olduğunu vaadinde bulunması. Ben 1 aydır kullanıyorum¸ çene bölgem dışında bi problemim yok en etkili sonuçlarını görebileceğim yer çenem yani. Tabi öyle aman aman leke geçirici bi etki görmedim henüz ama kırmızılıkları hafiflettiği bir gerçek. Onun dışında effaclar serisinin namından olsa gerek yağlı cildi tam dozunda nemlendiriyor ve çok güzel emiliyor.

 4. kurudan karmaya dönük bir cildiniz varsa en ideal nemlendirici budur sizin için. bu kremin asıl amacı cildi pürüzsüzleştirmek¸ sivilce izlerini gidermek ve sivilceleri kurutmak aslında ama aynı zamanda çok iyi bir nemlendirici de. peki vaatlerini yerine getiriyor mu? sonuna kadar. ilk tüpün sonlarına gelene kadar o “müthiş” etkisini tam anlamıyla görememiştim ama şu an bu krem benim vazgeçilmezim oldu. 2. tüpe geçtim ve şimdi yanında effaclar yüz yıkama jelini de kullanıyorum ve kesinlikle daha iyi sonuç alıyorum. cildi kurutmadan t bölgesindeki yağı almada çok başarılı bu temizleme jeli. üstüne bi de kremi sürünce bingo! t bölgesindeki yağlanmayı da harika bir şekilde alıyor ve gün boyunca kusursuz bir cilt ile dolanıyorsunuz etrafta. Alnımdaki pütürler de tamamen gitti¸ yanağımda bir tane sivilce izi vardı onu da oldukça hafiflettiğini gözlemledim. ayrıca krem anında emildiği için makyajın altı için de oldukça uygun. kokusu fena sayılmaz¸ fiyatı da bence gayet ideal ayrıca biodermanın kremlerinden daha fazla gramajı olmasına rağmen biodermadan ortalama 20tl daha ucuz¸ biodermanın “bütün” sebium (sivilce karşıtı) serisini kullanan biri olarak söylüyorum bir tanesi dışında geri kalanlara verdiğim paraya acıyorum. kısacası gidin¸ koşun alın. jeliyle birlikte 100 tl civarı tutuyor. “Tek” dezavantajını söylüyorum¸ ilk iki hafta içinde cildi kusturuyor¸ ama o sivilceler de hemen geçiyor.

 5. akneleriniz mi var? ne sürseniz yüzünüze size sivilce olarak geri mi dönüyor? artık cildiniz acılı sivilcelerden kurtulsun ama nemlensin ve aydınlansın da mı istiyorsunuz? o zaman la roche posay effaclar yüz yıkama jeli ile la roche posay effaclar duo + ikilisini baş ucunuza koyun ve 1 aylık kullanım sonucu farkı fark edin¸ 2 ay sonunda ise daha fazlasını. bu kadar reklam kokutacağımı bilmiyordum yazmaya başlarken ama clyndoxil jel ile ağrılı sivilcelerimden kurtulduktan sonra¸ bir diğer ilacım da bu la roche serisi oldu¸ ne yapabilirim… clyndoxil ile kızaran ve hassaslaşan yüzümü hem yatıştırdı hem arındırdı. dün ilk defa¸ alışveriş merkezindeki kabinlerin korkunç ışığında bile cildim aydınlıktı. oh be.

  5
  4
 6. Dermatoloğumun önerisiyle aldığım yaklaşık 1 haftadır kullandığım krem. Ben gayet memnunum sivilce lekelerimi gayet hafifletti. Tam sonucu görmek için 4 hafta kullanmak gerekiyormuş.

 7. Ürünü kullanmaya başlayalı 3hafta oldu düzenli kullanıyorum 3haftada bile alnımdaki pütürcükleri baya bi geçirdi

 8. Yaklaşık 1 haftadır kullandığım ve şu anlık alnımda bir sivilce patlamasına yol açmış krem. Kendisini lrp effaclar jel ile beraber kullanıyorum. İnternette okuduğum kadarıyla ilk aşamada bu etkiyi göstermesinin normal olduğu söyleniyor ancak benim içim pek rahat değil. Sanırım kendisine 2 hafta daha süre vereceğim¸ bu entryi olacaklara göre tekrar editlerim.

  8
  1
 9. bu ürünü la roche possay effaclar a.i ile birlikte almıştım. ikisi de benzer ürünler olmasına rağmen bazı farklılıkları var. mesela effaclar duo yu uyguladıktan sonra sivilcem iyice şişiyor ve sivilcenin ucu çıkıyor. fakat tekrar sürdüğümde etrafında da minik kabartılar çıkabiliyor. effaclar a.i. ise bende sorunlu bölgeye sürdüğümde gerçekten de kızarlıklığı alarak sivilcenin sönmesini sağladı. bence a.i daha kullanışlı ama komedonlarınız falan varsa duo daha iyi olabilir. ikisi de lokal kullanılıyor yani sorunlu bölgeye uygulamak gerekiyor

 10. Effaclar jel ile beraber kullandığımda karma cildimde bir sivilce patlaması yaratan krem. Çoğu kişi bunun ilk zamanlarda normal olduğunu söylese de 1.5 haftalık kullanımdan sonra dayanamayıp ara vermiştim çünkü alnımın yaklaşık 4te 1ini kaplayan kistik bir sivilceye ve yanında birkaç tane de ufak sivilceye yol açmıştı. Ara verdiğim süre içerisinde çıkan sivilcelerimi aloe vera bitkisi sayesinde hafiflettikten sonra hem kendisine¸ hem de effaclar jele tekrar bir şans vermeye karar verdim. Şimdilik tekrar sivilce oluşumuna yol açmadılar¸ cildimi de güzelce temizliyor ve nemlendirdiriyorlar. Sivilce izlerine ve kızarıklıklara etkisini gözlemlemek için henüz çok erken ancak gözle görülür bir etki olur olmaz burayı editlerim.

  1
  2
 11. benim yüzümde mucize yarattı sanırım 2 3 haftadır falan kullanıyorum.sabah ve akşam sürüyorum.kahverengi lekeler azaldı ve içi dolu dolu olan kistik sivilcelenme vardı minik ama onlar da azaldı yok denebilir.bioderma yı bulamayınca eczacı bunu vermişti iyi ki bulamamış.

  2
  1
 12. Günlük nemlendirici olarak güzel ama makyaj bazı olarak özellikle de yazın la roche posay effaclar mat daha hafif olduğu için tercih ettiğim.

 13.  link bu girdimde de belirttiğim gibi effaclar duo + benim karma cildimde bitmek bilmeyen sivilcelere yol açmıştı. Kendisini kullanmaya 1.5 hafta kadar ara verip sonrasında bir süre daha şans tanıdım ancak yok olmuyor¸ kendisiyle yıldızımız barışamadı. Bu kremi kullanmaya başladığım anda alnımda ve şu yaşa kadar neredeyse hiç sivilcemin olmadığı yanaklarımda sivilceler fışkırmaya başlıyor ve bir türlü geçmek bilmiyor. hani desem ki krem önce sivilceleri yüzeye çıkaracak sonrasında etkisi geçecek yok yani öyle bir şey değil. İlk çıkardığı sivilcelerin üzerinden 1.5 ay geçti ama izleri hala olduğu gibi duruyor¸ hatta bir tanesinde hala deri altında hafif bir şişlik hissediyorum. Effaclar gelden ne kadar memnunsam bundan da bir o kadar nefret ettim ve herkesin bu kadar sevdiği bir ürünün bende bu etkiyi yaratması açıkçası hayal kırıklığı yarattı. diyeceğim tek şey şudur¸ kesinlikle bir doktora danışılmadan alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

 14. 8 günlük izlenimlerimi aktaracağım cilt bozukluklarını düzelteceğini vaat eden kremdir.sabah ve akşam olmak üzere önce yüzümü bioderma sebium foaming gel cilt temizleyici ile temizleyip kremi sadece lokal olarak sivilcelerime ve izlerine uyguladım ve bol bol değil nemlenmesine yetecek miktarda kullandım. iyi ki öyle yapmışım. şu an yüzümde sürdüğüm her noktada sivilce patlaması yaşanıyor. en sonunda dayanamayıp patlattım bir kaç tane zira iyileşmek bilmiyorlar. tripofobim dolayısıyla aynaya baktıkça midem bulanıyor o görüntüden. bu hafta bir de regl dönemim başlayacak sen seyreyle cümbüşü. 2-3 hafta daha kullanıp ona göre ara vermeyi düşünüyorum. zira tatile kızarmış iltihaplı sivilcelerle dolu bir yüzle çıkmak istemiyorum.edit 1:2. haftam bitti. cicişlerin temizleyicisi ile beraber kullanıldığında daha etkili oluyor dediklerine istinaden temizleyici olarak bioderma yerine la roche posay effaclar yüz yıkama jeli kullandım. sivilcelerim halen artmaya devam ediyor. var olan sivilce izlerinde yok olma gibi bir durum halen yok. sivilce o kadar uzun süre aktif kalıyor ki bazılarını kendim patlatıyorum bir an önce iyileşsin diye. krem biraz çabuk bitecek gibi geliyor. işe yarayacağı konusunda ümidimi iyice yitirmiş durumdayım.3.haftanın sonu: sivilceler artmaya devam ediyor. izlerde de müthiş bir düzelme söz konusu değil. bu hafta genelde sadece sabah kullandım aynı serinin temizleyicisi ile. sanırım ben de kremle anlaşamayangillerden olacağım. oysa ne umutlar¸ ne hayaller :(4. haftanın bitmesini bekliyorum. ona göre vedalaşacağım kendisiyle.

 15. Bu kremi uzun süre kullanan birisi olarak hatalı kullananlara yahut almayı arzulayanlara naçizane yorumlarım şu şekilde:Uzun bir araştırma sonucunda bu ürünün gözenekleri sıkılaştırmada oldukça başarılı olduğunu¸ kullanılan bölgede yağlanmayı hafiflettiğini okudum. Tam da böyle bir ürüne ihtiyacım olduğu için piyasaya göre anormal uygun fiyata satan¸ Eczaneler bu krem için 65 lira derken siteden¸ turuncu kasadan 38’e aldım. Ürün gerçekten de kullanır kullanmaz yağlanmayı absorbe ediyor. Ve gözeneklerim daha sıkı duruyor. Lakin bu kremin sivilce izlerini yok etmek gibi bir meziyetini ne okudum ne de deneyimledim. Bu krem sivilce izlerini yok etmeyi vaat etmiyor. Sivilcelerin üzerine sürülmesini asla önermiyorum.

 16. içinde (+) olmayanını almaya niyetlenmişken onun kaldırıldığını öğrendikten sonra el mahkum aldığım ürün. formülünün geliştirildiği ve lekeler için daha etkili olduğu yazıyor. eskisini kullanmadığım için karşılaştıramam ama bu kremi sevdim ben. (cildim karma) gerçekten yüzümdeki kusurları azalttığını düşünüyorum. psikolojik de olabilir yani ama değil ya :d ilk zamanlarda sivilce çıkardığını okumuştum ama ben öyle bişey gözlemlemedim. sivilce problemim olmadığı için de sivilcelere etkisini bilemiyorum ama çok fazla beyaz noktam var özellikle de burun ve yanaklarıma doğru. onları ve alnımdaki hafif pütürleri azalttı. bu arada gözeneklerim var onlara öyle pek bi etkisi olmadı. çok şok etkisi yaratan bi değişim olmadı yani ama sıradan bi nemlendiriciyle falan da kıyaslamam. yağlandırmadı da cildimi zaten ters bi etkisi var ama yine de yazıyım dedim. keşke kullanmaya başlamadan önce bi before resmi çekseydim diyorum şimdi. ama yine de o eski formüllüsünü merak etmiyor değilim içimde bir uktedir :’

 17. artemisia ile yaptığım çok güzel bir takas sonucu cumartesi akşamı itibari ile jeliyle birlikte kullanmaya başladım. Yüzümde 3 sivilce ve eski sivilcelerden kalma kızarıklar var inşallah çözüm olur. Unutmazsam mesajı güncelleyip bilgilendiririm sizi. Ayrıca birkaç kişide de okumuştum bende de oldu SÜRDÜKTEN SONRA YÜZÜMDE YANMA BATMA OLUYOR BİRAZ umarım düzeltmeye delalettir bu emareler 🙂 Teşekkürler adaşım 🙂

 18. Ürünü kullanmaya başlayalı 6 ay filan oldu. Ilk başlarda ‘ben bu ürünü şimdiye kadar niye görmedim? Nerelerdeydin senn ‘ dedim kendi kendime. Çünkü gerçekten cildime iyi geldi. O dönemde 1 aylık bir sivilcem vardı geçmek bilmiyordu onu bile söndürmüştü. Sonra cildim biraz pürüzsüzleşti filan. Ama daha sonra sadece nemlendirici görevini üstlendi kendileri. Cildimde çıkan sivilcelere hiç aldırmadı¸ onlara etki etmedi. Ben halbuki bu kremi hayatımın kremi ilan etmiştim 🙁 şimdi bunun yerine ne kullanacağım bilemiyorum

 19. Etkili bir ürün. Yaklaşık iki tüp bitirdim¸ ilk tüpten çok memnundum. Sivilceleri kuruttu. Siyah noktalarıma hiçbir şey çözüm getiremiyor¸ bu ürün de malesef siyah nokta konusunda başarısız oldu. Yağlanmayı dengeledi. Kuru karma cildimdeki kuru yanak bölgemi iyi nemlendirdi. Ta ki ikinci tüpün yarısına kadar. O sırada cildimde hassaslaşma oluşmuştu ve ben bu ürünü yüzüme sürdüğüm anda yanma kızarma nasıl anlatsam¸ karıncalanma hisleri oluştu. Uzun süredir güvendiğim için kullanmaya devam ettim. Fakat cildim git gide daha hassas¸ sivilceli olmaya başladı ve ürünü bırakınca bu etki son buldu. Yani bu gerçekten ETKİLİ ve sert çalışan bir ürün. Cildinde hassaslık oluşan kimselere asla tavsiye etmem fakat yağlı sivilceli ciltlerde bir nimettir.

 20. geçen yıl yaz başında effaclar k almak niyetiyle girdiğim eczaneden¸ eczacının önerisiyle duo+ ile çıktım. effaclar jel ile 1 aydan uzun bir süre kullandım ve gözlemlerim şunlar¸(cildim tipim: yağlı¸ akneye meyilli ve hassas) başlangıçta tüm cildime sürdüm ve inanılmaz yağlı bir cildim olmasına rağmen ciddi kuruluk problemi yaşadım.daha sonra sadece bölgesel kullanmaya devam ettim ve kistik sivilcelerimin üzerini sıkılmamış yani yara olmamış olmasına rağmen kabuk kabuk soyup yoğun kızarıklıklara ve yaralara sebep oldu. bölgesel sürüdüğüm için sivilce oluşumunu engellemedi fakat sürdüğüm her bölgeyi inanılmaz hassaslaştırdı. tabiri caizse yüzümün nuru feri gitti 🙁 edit: ekleme

 21. jeliyle birlikte 1 ay kullandım ve daha fazla dayanamayıp bıraktım. bir krem her gün yüzümde sivilcelerle parti verir mi ya? olmayan sorunlar yarattı resmen.

 22. en iyi verimi aynı markanın effaclar yüz temizleme jeli ile birlikte kullanarak alacağınız ürün. temizleme jeli gibi bu da aynı şekilde sivilceleri önce arttırıp sonra bir anda siliyor. aynı zamanda yeni çıkmış¸ henüz irin dolmamış sivilceleri kurutup söndürmesi çok başarılıdır.

 23. orta yolu bulduğum krem.kendisi ile ilgili no: 126807 şöyle bir girdim olmuştu. kenara attım bu kremi haliyle. derken bir gün çenemi ansızın 8 tane komedon bastı. sıkınca çıkmıyor¸ iğneyle uçlarını açıyorum yine çıkmıyorlar. çenemi kıpkırmızı yapıp bıraktım. bu arada nasıl komedon koleksiyonu yaptın derseniz yalnızca 1 gün solante acnes spf 50+ güneş koruyucu losyon kullandım. evet o herkesin bayıldığı güneş kremi benim yüzüme tükürdü. sonra bahaneyle bitmiş olur diye effaclar duo’mu komedonların üzerine lokal olarak uygulamaya başladım. az önce hala geçmediklerini fark ettim ve kezzap dökmem de gerekse onları sıkmaya karar verdim. adı sıkmak bile olmadı bunun¸ dokunduğum gibi pırtladılar. hepsini çenemi ufacık bile kızartmadan temizledim. resmen haksızlık etmişim kreme. kullanmayı bilmiyormuşum ben.

 24. Henüz yeni kullanmaya başladım. Ben tüm yüzüme uyguluyorum evet hafiften sivilcelenmeye başladım fakat bu ürünün bir nevi faydalı olan yan etkisi mi yoksa tüm yüzüme uyguladığım için mi bilmiyorum 🙁 üstünde tüm yüze uygulayın yazıyor fakat burdaki çoğu yorum lokal olması gerektiğini söylüyor.

  2
  1
 25. hiç anlaşamadığım krem. yaklaşık 2.5 ay kullandım ve benim cildimi olduğundan daha kötü yaptı. bölge bölge komedonlar baş vermeye başladı ve ben de bıraktım. direkt sivilcelerin üzerine kullanmaya korkuyorum bile öylece duruyor. effaclar serisinin toniği ve temizleyicisini gerçekten severim ama bu krem bana faydadan çok zarar getirdi.

 26. kuru bir cildim olmakla birlikte çene bölgemde yıllardır periyodik olarak hortlayan sivilcelerimden kurtardı beni kendisi. tanışmam bir cildiye uzmanının verdiği testerları ile oldu. yüzüme krem sürmeden yapamadığım bir noktada olduğu için türlü çeşit ürün kullandım. fakat bugüne kadar açık ara en iyi gelen üründür.

 27. 1¸5 aydır kullanıyorum. internet üzerinden almıştım. (dermoeczanem) yanında tester olarak da effaclar temizleme jelini göndermişlerdi. karma yağlı bir cilde sahibim. burun ve çene bölgemde komedon oluşumu yoğun. sivilcem yok. komedonları sıktığımdan ötürü kırmızılıklar ve yer yer yaralar oluşmuştu. hem onları geçirdi. hem de komedon oluşumunu çok azalttı. makyaj altına güzel bir baz da oluyor. temizleme jelini de beğendim¸ büyük boyunu almayı düşünüyorum.

 28. benim küçük mucizem. 14.10.2015 tarihli no: 151709 “cicişlerin uykudan önce bakım ritüelleri” girdimde bahsettiğim üzere yalnızca iki haftadır kullandığım ve yüzümde büyük farklılılar yaratan krem. hiç aklımda yokken üst üste hakkında okuduğum güzel yorumlar sayesinde bir gün pat diye alıp kullanmaya başladım. aslında kendisi ile ilgili çok fazla umudum yoktu. benim cildimde sivilce siyah nokta veya gözenek büyüklüğü gibi problemler pek yok. cildimdeki en büyük sorunum beyaz noktalar¸ Bu noktalar kesinlikle geçmiyor ve cildimde dokunulduğunda pütür pütür bir his veriyor ve dışardan bakıldığında küçük dagcıklar gibi gözüküyordu ¸))) bu beyaz noktaları geçirmek için denemediğim şey kalamıştı.. yüzü clarisonic mia ile yakamak kil maskesi olarak glamglow supermud clearing treatment maske kullanmak¸ cilt bakımı yaptırmak… ama hepsi nafile hiç biri beyaz noktalarımı zerre yerinden oynatmamıştı. Ancak la roche posay effaclar duo + yani benim küçük mucizem cildimi 2(iki) günde gerçekten tam iki günde prüsssüzleştirdi. Tabiki de tüm beyaz noktaları sıfıra indirmedi ama cildimdki o pütürlü görünümü yok etti. bu krem ile ilgili yapılan yorumların çoğunluğunda kremi kullanmaya başladıktan sonra ilk zamanda yoğun bir sivilcelenme sorunu yaşandığını bunun nedeninde cildin altındakilerini kusması olduğunu okumuştum. ancak bende öyle bir kusma bile olmadan krem iki günde cildimdeki pütürleri küçülterek yok etti. teşekkürler la roche posay effaclar duo + xxxxxxxxx

 29. Ne yağlandırıyor ve kurutuyor iyi bir nemledirici ancak lekeleri geçirici özelliğini yoğun olarak görmedim eğer ufak lekeleriniz varsa la roche gel ile deneyebilirsiniz

 30. aktif sivilcelerimi iyileştirip bitiren ve skarlarımın görünürlüğünü azaltan krem.bir buçuk sene boyunca her gece yatmadan önce lokal olarak yüzüme uyguladım. o zamandan bu zamana yaşanan değişim hakikaten hayret verici. cildim sanki dıştan içe doğru kapandı ve bozuklukların hepsi inanılmaz hafifledi¸ ama tabii ki bitmedi böyle bir beklentiyle almayın da zaten.yalnız la roche posay çakallık yapıyor: paraben yok yazıyor¸ evet paraben yok ama içeriği hiç de masum değil¸ dimethicone var sözgelimi ve düzenli kullanımda birikme yaptığı için sıkıntı çıkarabilir ilerde.

 31. 2.5-3 sene önce zoratenin tedavisi gördüm inanilmaz cok sivilcem vardi ve tedaviyle gecti ama izleri kaldi çünkü sivilceler cok derindendi yüzeyel çıkmıyordu. Ben izleri sorun etmedim çünkü sivilceler geçmişti ve beni rahatsiz etmiyordu. Su siralar tekrar sivilcelenmeye basladim alnimda özellikle cok çıktı ve cok rahatsiz oldum hemen arastirmalara basladim ve ciciş de gel – duo+ ikilisini gördüm denemek istedim ve dermokozmetikadan sipariş ettim ikisi ve termal su 72 tl tuttu ilk kullanimimi yaptim ve ilk izlenimim son derece olumlu. Kullandıkça editleyecegim

 32. yüzüme nemlendirici gibi sürdüğüm zaman 1 sene boyunca geçmesi çok ama çok zor olan sivilceleri bıraktı yerine. belli başlı sivilcelerim elbette vardı ama o kadar çok arttı ki kullanmayı bıraktım. ancak sadece sivilceye uygulandığında işe yarar gibi ama benim için olmazsa olmaz ürün değil. ekstra uç bir özelliği yok bence.

 33. İlk kullanıldığında sivilceleri biraz arttırmasına rağmen ilk haftanın ardından cilt alıştıktan sonra lekeleri¸ sivilceleri toparlayan ve yok eden başarılı bir ürün. Özellikle yaz sıcağında bile cildin yağlanmasını büyük ölçüde engelliyor.

 34. 1 hafta içinde hiç ortada olmayan sivilceler pörtletmiş olan krem.sivilceler yüzümde halay cekiyolar su an ¸ tam da regl dönemine geldi.umarım geçirir cıkardıklarını ve yüzümdeki diger pürüzleri ¸ bekliyoruz efenim.işte bu entry 1 aylık süre boyunca haftada 1 güncellenecektir.1 ay sonunda hala sivilceler yüzümde halay cekiyo olursa kullanılmamak üzere rafa kaldırılacak olan kremdir¸ ona göre sayın effaclar duo¸ ayagını denk al.2 hafta kullandıktan sonra edit : sivilce çıkarmayı bıraktı. sivilcelerin çoğu da geçti.cildimin çoğunda böyle bi nasıl anlatsam minnoşluk hakim. böyle renk eşitlemesi oldu sanki biraz¸daha dingin daha duru gözüküyo ve o yüzümdeki saçma pütürlerin bi kısmını geçirdi gibi. cildimi kurutmadı¸ ( burnum aşırı yaglı¸alnım yağlı sayılabilir¸çenem normal ve yanaklarım genelde kuru özellikle burun ve agız cevrem ) . effaclar jelle beraber kullanıyorum. burnumda bitmek bilmeyen yağlanmayı konrol altına aldı mac face and body sürdükten 1 saat sonra burnumdaki 5 kilo yağ artık yok yani oldukça azaldı ve sabah uyandığımda kafamı zeytinyağına sokup da uyumuşum gibi uyanmıyorum artık (burnum ve alnımda) ve iyi bir makyaj bazı olusturuyo.fakat şu anlık üzülerek söylüyorum ki siyah noktalarıma hiçbi faydası olmadı. sonuç olarak memnunum ve kullanmaya devam.1 hafta sonra tekrar editlenmek üzere bay.

 35. markanın sivilce önlemeye yönelik hafif nemlendirici özellikli kremi. karma cildimde sivilcelere iyi gelip gelmediğine nemlendirip nemlendirmediğine bi türlü emin olamadığım krem fakat kullandığımdan beri hiç sivilcem çıkmıyor bence bu iyi bi özellik

 36. nemlendiriciliği ve makyaj bazı olarak çok iyi.ama benim gözeneklerime sivilcelerime ve siyah noktalarıma pek etki etmedi. 2 aylık kullanım sonrası yorumum bu şekilde. tekrar alırım¸ karma ciltler için gayet güzel bir nemlendirici.

 37. karma ciltler için bir numaralı makaj bazı.hem bakım yapıyor¸hem gözenek küçültüyor¸hem de makyajını tutuyor.sadece günde 1den fazla kullanmaya pek müsait değil.özellikle hassas bölgelerde burun kenarları¸dudak üstünde iritasyon yaratıp kuruluk ve soyulma yapabilme ihtimali var .eğer başka bi sivilce kurutucu ilaç kullanıyorsanız kesinlikle bununla kombinasyon yapmayın.tecrübemle söylüyorum ki bi gün differin bi gün duo+ kullanıyordum ama ne yalan söylüyüm en çok duo+ kullanıyordum. çünkü o gözeneklerim nasıl minnoş olmuştu gördükçe hergün kullanmaya başlamıştım.daha sonra bigün bıyıklarımı aldırmamla dudak üstümün alevler basması ve 3 gün kabuk bağlamış bi halde gezdim.koşa koşa asistana gittim tabi.hassasiyet yaratmış bi hafta kullanma ikisini de dedi.tabi fondötenle de kapatamadım daha kötü duruyordu çünkü ben ne yaptım elim hep dudağımın üstünde biriyle konuşurken bile dudaklarımı kapatıyorum .ahaha.bu da duo+yla bi anım ..size tavsiyem kesinlikle alın ama günde 1 ya da sivilce kurutucunuz varsa doktora danışıp 1/1 yapabilirsiniz

 38. effaclar duo’ya göre daha kremsi bir yapısı var. bu nedenle¸ nemlendirici etkisinin biraz daha iyi olduğu söylenebilir. gözenekleri arındırdığı ve cilde daha berrak bir görüntü kazandırdığı bir gerçek. ilk kullandığım günden beri memnun kaldığım bir ürün ve sanırım henüz ilk kullanımda bile etkisini gösteren ender ürünlerden. ancak burnumdaki siyah noktalara hiçbir olumlu etkisi olmadı. karmadan kuruya dönük cilde sahip olanlar için tavsiyem¸ effaclar serisinin temizleyicisi yerine toleriane serisinin temizleyicisini kullanmaları. bu yolla¸ ürünün kurutucu etkisini dengelemiş olacaklardır.

 39. benim yağlı cildim için yazın iyi bir nemlendirici ve makyaj bazı ancak kışın nemlendirme özelliği yeterli olmuyor. yağlı ve akneye meyilli ciltlerde effaclar jel ile kullanıldığında özellikle lekelerde gözle görülür etki yaratan ürün. ama ben tek başına kremi kullandığımda çok fazla etkisini göremedim.

 40. Yeni bir nemlendirici ararken rastladığım ve hiç araştırmadan internetten sipariş ettiğim kremdir. Sonradan baktığımda internetteki yorumlar çok fena gözümü korkuttu. Lokal mi yoksa genel mi uygulayacağıma karar veremedim. Lokal uygulandığında çoğunluk memnun kalmış fakat genel uygulandığında (sanıyorum ki gözenekleri boşaltmak için) sivilce çıkarmış. Şimdi nemlendirici olarak tüm yüzüme uygulayıp deniycem umarım başıma bişey gelmez.Edit: bi dermatoloğa danıştım ve akne tetikleyici olmadığını söyledi. Ben de nemlendirici olarak kullanmaya devam edicem. Bakalım neler olacak. Edit2: 4 gündür kullanıyorum. Nemlendirmesi çok yetersiz. Dudak kenarlarımın kaslarımın üstü kurudu çatladı. Henüz sivilce yapmadı. Var olan sivilcelerimi iki gün de söndürdü iz görünümünü biraz azalttı. İçeriği çok kötü yalnız silikon falan ne ararsan var. Şu sivilcelerim bi geçsin tercih ediceğimi sanmıyorum bi daha.Edit3: hiç sivilce çıkmayan alnımda sivilceler çıktı çenemde de önceden sivilcelerim vardı ama daha büyük ve daha iltihaplı çıkmaya başladı bir aydır kullanmıyorum ama kurtulamadım da sivilcelerden çok pişmanım aldığıma çekmecede boş boş yatmakta kendisi.

 41. hERKESTE FARKLI TEPkiler veren benim bitanecik nemlendiricim. ortalama 6 aydır bunu kullanıyorum sanırım. 3. tüpümdeyim ilkini takasla elde etmiştim ciciş arkadaşıma tekrar çok teşekkür ederim 🙂 Ben sabah akşam tüm yüzüme uyguluyorum ve yumuşacık pürüzsüz bir cilt elde ediyorum. İlk tüpüm bittiğinde bayram tatili için başka bir yerdeydim ve gelince de hemen almaya üşenip evde bundan önceki nemlendiricimi kullandım. sadece 10 günde cildimde pütürtüler sivilceler izlerin belirginleşmesi ne ararsanız kendi cildimden soğudum hemen sipariş verip başladığımda 3-4 günde hemen toparladı cildimi. Herşeyin yeni daha güzel arayışlarındayım ama sadece bunu yedekli kullanıyorum.Geçen hafta duttyFree’de bir nemlendirici önerdi kız TR fiyatına görede bayaa uygun. Yok benim çok memnun olarak düzenli kullandığım bir ürünüm var dedim sanırım ilk defa bir satış temsilcisine 🙂

 42. Yağlı bir bölgeye sürdüğünüzde o alanı geçici bir süreliğine kadife gibi yapıyor ancak bana göre pek bir işe yaramıyor. Sivilce izlerini filan geçirdiği söyleniyor ama hiç katılmıyorum. Bitirmek için uğraşıyorum.

 43. gerçekten çok bereketli bir krem. ben de doktor tavsiyesi üzerine kullananlardanım sivilce¸ leke üzerinde çok bir etkisini göremedim ama makyajlardan önce kullanıyorum ve yaptığım makyaj daha güzel duruyor. çok kuru bir cilde sahip olmadığım için sanırım nemlendirmesini de sevdim ayrıca yüzü yumuşacık yapıyor.

 44. bende yeni kullanmaya başladım. t bölgem yağlı hiç kurutmadı. üstelik nemlendirmesini sevdim. lokal mi genel mi uygulayayımı hiç düşünmeden genel uyguladım. benim her şeye sivilce çıkaran cildimde sivilce yapmadı. hatta 3 günde güzelleşti mi naptı ya da psikolojik bilmiyorum. ama mutluyum ilişkimiz uzun süreceğe benziyor. sürmeli de pahalı çünkü.

 45. 1 tüp bitirdiğim¸ 2.sini de yarıladığım krem. Yağlı¸ hassas¸ sivilceye meyilli bir cildim var. Kullanmaya başladığımda sivilce yapmıştı¸ cilt altındaki sivilceleri yüzeye çıkardığını düşündüm ama uzun süre yeni sivilceler çıkmaya devam edince tüm yüzüme uygulamayı bıraktım. Lokal olarak¸ çıkan sivilcenin üzerine uyguluyorum ve sabaha kurumuş oluyor sivilce. Yağlanmaya bir etkisi olduğunu düşünmüyorum benim yağlı cildimde sürdüğüm ilk anda mat duruyor ama gün içinde yağlanmayı kontrol eden bir ürün değil. Ama sivilceli ciltlere kesinlikle öneririm. Akşam sürüyorum sivilce sabaha kurumuş oluyor. Ertesi gün de geçmiş oluyor. Bittikçe alacağım.

 46. Bebeğim oldun daha ilk günden diyorum kendisine. Bir süredir yüzümde kapalı komedonlar oluşmaya başladı¸ sivilce gibi değil¸ sıkılmıyor. Alnım oldukça pütürlü görünüyordu. Avene cleanance vardı yüz temizleme jeli olarak¸ bende pek bir işe yaramadı. Effaclar jel ve bunu sipariş ettim ve 3 gündür kullanıyorum¸ gözle görülür bir azalma var pütürcüklerde. İlerleyen günlerde umarım biter bu dert

 47. İlk kullanıldığı anda etkisini baya hissettirip cildi pürüzsüzleştiren¸ ancak zamanla o etkiyi yitiren¸ bir yerden sonra ufak tefek lekelere üstün körü sürülen¸ tam tekrar özlem duyulup kullanılmaya başlandığı anda bitiveren¸ kendisini sevsem mi sevmesem mi karar veremediğim¸ karar veremedikçe daha da bağlandığım¸ bu kadar övülüyorsa belki de ben yanlış kullanmışımdır ha deyip tekrar aldığım ama bu sefer de burun kenarlarımda kaşıntılara sebep olan¸ aşk-nefret ilişkisi yaşadığım krem¸ çok da canım olmayan krem. Cumartesinin duoyla imtihanını okudunuz 🙂

 48. 8 aydır kullanıyorum bu ürünü la roche posay effaclar yüz yıkama jeli ile birlikte. yara izleri ile olan savaşımda gizli silahım kendisi! çok problemli bir cildim yok aslında¸ ara ara çıkıyor olsa da benim dayanamayıp sıkıp yara yaptığım ve izleri aylarca geçmeyen kistik akneleri saymazsak tabi! ama bunu kullanınca o izlerin yok olma süresi baya hızlanıyor bende.

 49. şimdiye kadar hiçbir cilt ürününden bu kadar kısa sürede gözle görülür bir etki görmemiştim. bünyemde şok etkisi yarattı bu ürün.cildim yağlı ve gözenek problemi olan bir cilt. üç gün içinde siyah noktalarım ciddi derecede azaldı ve gözenekten kaynaklanan pütürlü ve pürüzlü his kayboldu.10x aynanın dibine girip ya nasıl olur diye inceliyorum iki haftadır. resmen yumoş bi cilde kavuştum.bi avmnin eczanesindeki kampanyadan iki adet edinmiştim. tanrım lütfen etkisini hiç kaybetmesin.

 50. Daha önce anlatmıştım no: 38676 Sonrasında iki ay önce duo + olanının testerını verdi eczacı. Bende ilk versiyonu ciddi şekilde yan etki gösterdiği için bunu da korkarak denedim. Lokal olarak sürdüm ve aradan birkaç dakika geçtikten sonra yüzümde aşırı yanma başladı yine. Kıpkırmızı oldu ve şişti. Bende deli gibi alerjik reaksiyona sebep olmaktadır. Sitesinde  bakınıZ (bkz: nikel alerjisi) olanlar için uygundur dese de koca bir yalandır. Nikel alerjim var üst seviyede. ürün kesinlikle nikel alerjisi olanlar için değil. Eğer alerjiniz varsa asla denemeyin bile

 51. suslusozluk.net/n/248784/bu girdimde 2 haftalık değerlendirme yapmıştım¸1 ay oldu heralde kullanmaya baslayalı tekrar yorumluyorum.bu en son güncellemeyi yaptıktan sonra yani cok güzel sonuclar elde ettikten sonra bi seyler oldu.yani etki etmemeye başladı. ya da bana başka bi ürün falan alerji yaptı ve su an yanaklarım kücüklü büyüklü sivilce ve pütürlerle dolu. bi de ben bunu jeliyle kullanmaya başladım¸ burnuma yakın olan yanak kısmım inanılmaz kurudu. pul pul dökülüyo hala.sanırım bu kış günlerinde hem soguga baglı hem de biraz fazla mı kullandım acaba¸ yani günde 2 kez sabah akşam kullandım jeli¸duoyu ise genelde 1 kez kullandım ama 2 kullandığım günler de oldu günde.bilemiyorum ben abartmış da olabilirim en başta cünkü sadece gece yatarken duo kremi kullanınca dediğim gibi güzel sonuçlar almıştımşimdi ne mi yapıyorum ? 3 gündür falan hiçbişey sürmüyorum yüzüme.ne effaclar duo ne de jel.sadece nemlendiriyorum en azından su kuruluklardan kurtulıyım biraz diye.hem etki etmemeye basladıgı icin belki biraz ara vermek daha dogru olur diye düşündüm ( bilgili olanlara soruyorum ¸ öyle mi ?? )şu 1 hafta falan böyle idare ediyim cildim biraz toparlansın tekrar devam edicem kullanmaya ama önce sadece kremi kullanıcam ilk zamanlardaki gibi¸sadece gece.editlerim burayı 1-2 hafta sonrayine ben geldim güncel görüşlerimi paylaşmaya¸en düzenli kullandığım ürün olduğu için sizi de bilgilendirmeyi görev edindim kendime.üstte bahsettiğim rutinle devam ediyorum hala¸ gece tam yatmadan önce effaclar duoyu sürüyorum¸ sabah da yine lrp hydreane legere nemlendiricimi sürüyorum 2 haftadır¸jeli bi süredir kullanmıyorum veee inanılmaz memnunum.o sacma pütürlerin çoğu yok oldu.bebiş gibi oldu yine cildim¸alnım özellikle. bu kremin kerameti çok kullanmakta değil¸yeteri kadar ve düzenli kullanmakta bence. yani günde 2 kez sürmek bana hiiiç yaramadı hem de jelle beraber çok kuruttu cildimi¸bi süre sonra jele tekrar baslayacagım ve sadece yatmadan önce kullanıcam duoyu

 52. bugün internette herkes öve öve bitiremiyor diye (bkz: la roche posay effaclar yüz yıkama jeli ) ile beraber 100 tl bayılarak aldığım ürün. etkisini kullandıkça yazarım ama bu fiyata da işe yaramazlarsa sıvı sabunla yıkayacağım artık yüzümü.

 53. effeclar gel ile birlikte kullanıyorum ve sonuç harika. nemlendirmede başarılı ve sivilce izlerimde azalma söz konusu ki alırken en önemsediğim faktör buydu. 2 aydır kullanıyorum ve fark ettim ki çıkan sivilcelerimin iz yapmamasını da sağlıyor.

 54. sadece tester’lar üstünden yürüyen çok ilginç bir ilişkim olan krem. kendisiyle ilk defa bir eczaneden verilen tester ile tanışmıştım. yüzümdeki birkaç sivilce izine pıt pıt şeklinde çok az uyguladığım ve yalnızca ay küçülürken soyucu ürünler kullandığım için iki aya yakın yetti ilk tester. ilginç olan şu ki¸ kendisinden çok memnun kaldığım için tam boyunu almadım. yani o tek tük sivilce izi tester bitene kadar öyle silikleşti ki almama gerek kalmadı.şimdi yine geçen ay yüzümde çıkan birkaç sivilce geçerken geride nurtopu gibi yeni izler bıraktı. şansıma geçen hafta dermoeczanem.com’dan aldığım dickinson’s gözenek temizleyici tonik’in yanına minik bir tüp effeclar duo + tester koymuşlar sağolsunlar. bu seferkiyle de yeni izlerimi geçiririm diye umuyorum.kendimi ölücü gibi hissediyorum ama ne yapayım¸ tam boya ihtiyacım kalmıyor. böyle devam ederse sırf haklarını yemeyeyim diye bir tane satın alacağım¸ teşekkür mahiyetinde. ama buradaki yorumlardan da gördüğüm kadarıyla hep az az kullananlar çok memnun kalmış¸ fazla fazla kullananların şikayetleri olmuş. keşke mini mini boylarını çıkarsalar.

 55. Sivilce tedavim kapsamında dermatologumun önerisiyle kullanmaya başladığım ve henüz 1 haftadır kullanıyor olmama rağmen cildime verdiği yumuşaklık¸ pürüzsüzlük ve gerçekten ciddi bir şekilde hissettiğim gözenek sıkılaşması ile kalbimi kazanmıştır. Dermatoloğum 2 ay boyunca kullanmamı istedi kullandıkça burayı editleyeceğim. şunu da belirteyim¸ cildim yağlıya dönük karma¸ sürekli çıkan ve iz bırakarak yok olan sivilcelerimden muzdaripim 🙁

 56. denediğim sekizbinbeşyüz ürün gibi kendisinden de ne yazık ki elle tutulur bir sonuç alamadığım ürün. rosaceam var¸ alnım ¸yanağımın burnuma yakın yerleri ve çenemde kızarık¸ pütür pütür kapalı sivilceler var. bu kremden bayağı umutluydum ama bir sonuç alamadım. yalnızca makyajın altına hafif bir baz oldu. zaten ilaçla bile geçmeyen sorunlar için bu tarz ürünlerden pek bir şey beklememek lazım da umut fakirin ekmeği işte.

 57. yıkama jeliyle sabah akşam düzenli 1 buçuk aydır kullandığım ama lekelerimde bi etkisini göremediğim ürün. 🙁 yine hüsran bu da gol değilmiş…

 58. düzenli kullanırsanız sabah akşam sivilcelerin çıkmasını yüzde 50 engelleyen sivilce bakım kremi.. uzun zamandır kullanırım bu arada cildim de sivilceye aşırı meyillidir.. portakalrengicom dan alana kadar site farketmez hepsi aynı ürünü yolluyor demiştim ama yanılmışım portakalrenginden gelen ürün daha önce aldıklarımdan çok daha dolu geldi.. keşke hep burdan alsaymışım.. ürünün ucu açılmış geliyor yani koruyucu ambalajı yok o yüzden daha önce kullanılıp kullanılmadığını anlamak pek mümkün değil çünkü..

 59. bana tek katkısı şuanda bazı koyu izleri yumuşattı.bir de hani sivilce olgunlaşmaz ya sıkamazsınız bile. bunu sürünce daha çabuk olgunlaşıyo yani iyileşme sürecini hızlandırıyor. sivilcenin iltihabını kurutması ise bir kaç gün alıyor.

 60. İkinci tüpünü bitirdiğim yaglı ciltlere uygun aynı zamanda makyaj bazı olarakta kullanılabilen güzel bir krem. İlk kullanılmaya başlandığında daha çok sivilce çıkarılabiliyor ancak kullanmayı kesmeyin çünkü daha sonra o sivilceleri tedavi ediyor ve düzenli kullanıldığında lekelere de iyi geliyor.

 61. 1 kutu nemlendiricim bitmek üzere¸ ve yenisini alıcam bittiği gün. ben tek başına bu nemlendiriciyi kullandım ve body shop un çay ağacı yüz yıkama jelini ve toniğini kullandım ek olarak. yorumları okudum ve bi anda aldım eczaneden. bende anında bi değişim olmadı ama zamanla gerçekten koyu noktasal olan sivilce lekelerim vardı¸ onların rengini açtı baya bi. içi boş ama altı koyu renk lekelerim var. hatta bi ciciş anlatmıştı çok güzel işte sivilce sıkıldığında içindeki bi madde havayla tepkimeye girer ve rengi değişirmiş falan. onlardan var işte ayrıca halihazırda çıkan sivilcelerimi söndürmedi¸ evet üzülerek söylüyorum yapmadı.bi eksisi de maalesef benim karma cildimi yeterince nemlendirmedi. yanaklarım kurudur¸ kalanı yağlı. o bölgeye başka bi krem sürdüm emince falan. ama alır mıyım¸ alırım bi daha çünkü koyu lekelerimi gerçekten çok güzel açtı.

 62. güzel ürün. Karma cildimdeki yağ dengesini çok güzel ayarladı.sürdükten sonra harika bir kadifemsi yapıyla karşılaşıyorsunuz. ayrıca sivilce izlerimi ve suratımdaki yer yer pütürlü kırmızı yapıyı yok etti.daha ne yapsın.Bu etkilerini de 3 hafta sabah akşam kullanmayla gösterdi.

 63. ben ilk aldığımda deli gibi kullandım ama şimdilerde nedense hevesim kaçtı. bendeki etkisi kocaman sivilceme sürdükten sonra orası baya bi yanıyor sabah kalktığımda sönmüş oluyor ama sivilcem çok acıyıp yanma hissi oluyor. ertesi gün baya bi kızarık şekilde uyanıyorum yine sivilcem korkunç acımayla birlikte yanıyor ve üçüncü günde sivilcem pes etmiş halde kabuk olup düşüyor. güzel bi ürün ama keşke yakmasa..

 64. la roche posay effaclar jel ile mükemmel bir ikili oluşturuyorlar. aksatmadan uzun süre kullanılınca inanılmaz güzel sonuçlar alıyorsunuz. ilk kullanışımda yüzümün en hassas kısmı olan şakaklarımda biraz yanma yaptı. bu yanma beni korkuttu aslında¸ “alerji mi yapacak” diye. ancak daha sonra burada okuduğum yorumlarla ilk kullanımda başkalarına da yanma yaptığını okuyunca ürünü kullanmaya devam etmeye karar verdim. ikinci günkü kullanışımdan sonra hiç yanma yapmadı ve şu an bir hafta olacak kullanmaya başlayalı¸ cildime çok iyi geldi. hem nem dengesini koruyor¸ hem yağlandırmıyor¸ hem de mükemmel bir bebeksi yumuşaklık veriyor. sadece sorunlu bölgelere uyguluyorum¸ elimde kalan az kremle de yüzümün geri kalan kısımlarına hafif hafif tampon hareketlerle dokunduruyorum. yetiyor da artıyor. zaten çok bereketli bir krem minik bir tutamıyla tüm yüze uygulama yapabiliyorsunuz.

 65. sadece geceleri yüzümü temizledikten sonra sürüyorum. ancak nasıl kullanmak gerektiğine bir türlü karar veremediğim ürün. dudak kenarlarındaki sivilce izleri için sürüyorum aşırı kurutuyor. sivilcelerin üzerine sürüyorum yakıyor. bu yüzden henüz nemlendirici gibi tüm yüzüme sürmeye cesaret edemedim.

 66. 1 haftadir kullaniyorum alnimdaki puturcuklerde baya bi azalma oldu gozeneklerde kuculme gormedim siyah noktalarda da bi degisiklik yok ama kremi surdukten sonra alnima dokundugumda o roaccutane kullandigim zamandaki gibi bi yumusaklik hissetmeye basladim. bu kadari icin bile yeter bence mikemmel bi krem

 67. roaccutane tedavimden sonra yüzümde kalan hafif kızarıklıklardan bu ürün ile kurtuldum. cilt renginizi de eşitliyor. temiz cildinize makyaj altına ya da yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

 68. Cildim ne yağlı ne çok kuru ama daha çok kuruya yakın bundan önce clinicin meşhur sarı kutulu olanından kullanıyordum nemlendiriyor fakar sivilce izlerime bur şey yapıyordu. ciciş ve ablamdan dayanamayıp 2 hafta deneyim seversem kullanırım demiştim. Şu an 2. Sisemdeyim ciltteki sivilce izlerini geçiren rengi esitleyen bir ürün oldu. Zaten la roche markasını çok seviyorum sanırım bittikçe devam edeceğim.

 69. cildim normalde hassas değildir ama bu ürünü sürdüğümde cayır cayır yanıyor. sadece bana mı oldu acaba bilemiyorum. fransa’da la roche posay kasabasına gittiğimde (kaplıca türü merkezlerin bulunduğu bir yer şifalı sularıyla ünlü) markanın yetkililerinden bir kimyager bu ürünü kesinlikle bir tüpten fazla kullanmamak gerektiğini söyledi. bunu bir tür antibiyotik gibi görmek gerekiyormuş ve uzun süreli kullanımda cildi inceltip hassaslaştırıyormuş.

 70. 3 haftadır temizleyicisiyle beraber kullanıyorum. internetten okuduğum yorumlarda ilk başta sivilceler döküp ortaya çıkartıp daha sonra cildi iyileştirdiği yazıyodu. Haftalardır sivilceli geziyorum ve artık çok rahatsızm daha fazla kullanamıycam 🙁

 71. Sabah ve akşam kullandim. ikinci tüpüm bitmek üzere sivilce lekem yoktu zaten ama kronik sivilcelerimi bitirdi.siyah noktalarda herhangi bir etki görmedim ben. Cilt lekelerini azaltmayi ve sivilcelerden kurtarmayi vaadeden mucize krem.

 72. Sivilce sorunu yaşadığım dönemde effeclar serisinin yıkama jeliyle ve termal suyuyla birlikte sabah akşam kullanmıştım. Kesinlikle sivilceleri geçiriyor ve cildi soyma etkisi olan bir krem¸ cilt gözeneklerini küçültme etkisi de var. Çok sorunlu bir cildiniz yoksa cilt yapınıza uygun temizlemeyle birlikte akşamları kullanmak daha uygun. Sabah akşam kullanıldığında ciltte çok kuruma yapabiliyor.

 73. Bugün eczaneden 57 liraya aldığım ürün. Ürün sivilceye meyilli ve lekeli ciltleri düzeltmeyi vaad ediyor. Ben lrp tolerine serisinin nemlendiricisini kullanıyorum normalde. Ama kışın cildim hassaslaşıyo ve burun ve t bölgem kuruyo pullaşıyo. O gayet güzel bi kremdi sivilce falan da yapmıyordu. Ama bir aydır falan bi nemlendirici arayışındaydım. Zira bu aralar cildim ayvayı yemiş durumda. Çene bölgemde adet düzensizliğim ve polikistik over dan dolayı sivilce çıkar bir iki tane. Ama yanaklarımda cıkmazdı. Bu son bir iki haftadır yanagımda büyük ve gecmeyen bir iki sivilce belirdi. Burnum bildiğin tatilde omuzlar soyulur ya aynı öyle soyuluyor kaş ortama kadar. Dudak çevrem kuruluktan ölecek. Yanak bölgem de yağlanıyor. Bende siz cicişleri dikkate alıp pişman olduğum ürün olmadı buzamana kadar sözlükten okuyup. Ve bugün bunu aldım. İlk hafta sivilce patlaması yaşatıyormuş. Yaşayayım ama yüzümde daha sivilce cıkmasın. Zira cıkınca lekesi kalıyor. bu ürünle bunu başaracagıma inanıyorum. Ne sürsem alerji yapıyo suratıma. Tolerine yapmamıstı hiç. Umarım buda yapmaz. Zamanla bu yazımı editleyeceğim hafta hafta etkilerini gözlemleyeceğim. Şuan bioderma jel ile yıkadım. Duo yu sürdüm bütün yüzüme. Zira lokal uygulamak için aldığım bi ürün değil. Nemlendirmesi güzel. Yumuşattı şimdilik. Sanki biodermanın yeşil kapaklı baz diye de kullanılan nemlendiricisine benziyor etkisi. Yanaklarımda hafif bi kaşınma var şuan. Ama bu ürünü bir bucuk ay en az kullanıcam etkilerini görmek için. Umarım iyi gelirsin bana duo+İyi geceler cicişler. Edit 13 gün sonra : Cildimde yanma ve kaşıntı olmadı. Alerjik bi reaksiyon gözlemedim. Lakin tatilde yüzüme bebek yagı sürüp yanmasını istediğimden ve bu kremin de ilk zamanlar sivilceleri pörtlettiğinden ötürü yüzümde sivilcelenmeler oldu. Özellikle çene bölgemde ve yanaklarımda. Kremi her gece ve bazen sabahları yüzümü yıkadıktan sonra bütün suratıma iyice yedirerek sürdüm. Suan yanaklarımdaki bütün sivilceler gitmiş durumda. Burnumda bikaç tane siyah nokta vardı onlar bile yok şuan. Lakin adet olacagım için cenemde üç tane sivilce var suan. Jeli düzenli kullanıyorum. Umarım gecen sivilceler leke bırakmaz. Bitirene kadar bu yazıyı editleyeceğim. Bu nemlendiricinin en güzel yanı bence şu. Sürdükten sonra cilt yumuşacık oluyor ve gözenekler sanki yok oluyor. Gözenekleri küçülttüğünü düşünüyorum. Ve yüzümdeki senelerdir geçmeyen minik bir iki sivilce lekemde şuan yok. Sanki onları da yok etti. Yada yüzüm cok bronzlaştı ben göremiyorum bilmiyorum. Birdahaki edit te görüşmek üzere.

 74. zoretanin tedavisinden önce 8 ay düzenli kullandığım ürün.+nasıl kullandım :gece yatmadan önce sürdüm.+neden :eczacım ürünün iz temizleme özelliğinden dolayı renk açtığını güneşe çıkarken sürmezsem daha iyi olacağını söylemişti.+cildimde ne fark yarattı :gün içinde aşırı yağlanan t bölgemin yağlanmasını engelledi.irili ufaklı kapalı komedonlarımı geçirerek cildimi pürüssüzleştirdi.cildimin dokusu ilk 2 ay gözle görülür şekilde düzeldi.sivilce izlerim konusunda ne yaptı gözlemlemedim.düzenli kullanımda adet dönemi hariç sivilcelerimi engelledi (feci sivilce çıkaran biriydim.) zaman zaman makyaj bazı olarak da kullandım çok memnun kaldım.+nelerle birlikte kullandım  effeclar jel effeclar mat sebum dengeleyici nemlendiriciile birlikte kullandım.+ne kadar sürede bitirdim:bir tüpü ortalama yaklaşık 2 ayda bitirdim.+ alerjik reaksiyona sebep verdimi:hayır ne iritasyon ne yanma hiç bir şey+neden bıraktım :zoretanin tedavisine başladığım için cildimin yağ problemi ortadan kalktı.+düzenli kullanır mıydım :evet edit : süspüs

 75. 2 ay önce eczaneden bu krem ve effaclar jelin deneme boyunu set halinde almıştım. çok memnun kaldığım için artık ikisinin de tam boyunu kullanıyorum. Hatta kremin tam boyu da bitmek üzere¸ jel de bugün bitti. Bende büyük sivilcelerden çok pütür pütür ele gelen sivilcemsi şeyler vardı. Hayatımın her döneminde oldu bunlar yüzümde. Ama bu ikiliyi kullanmaya başladığımdan beri onlardan eser kalmadı. Pürüzsüzleştirdiğinin garantisini veririm. Ben duruma göre kullanım şeklini değiştiriyorum. Bazen hem sabah hem akşam ikisini de kullanıyorum¸ bazen sadece akşam makyajımı sildikten sonra kullanıyorum¸ banyo sonrasıysa peeling falan yapmışsam jeli es geçip sadece kremi sürüyorum. Rutinimden asla ayırmayacağım nadide krem.

 76. bu üründen çok fazla medet ummama rağmen iki haftada yüzüm eski halinden beter oldu. yüzüm sivilce içinde. benden başka herkesin memnun oldugunu görüyorum. bu geçici bir durum mudur bilen cicişler aydınlatsın lütfen.

 77. bunu kullanınca benim gibi yüzü cayır cayır yanan ve kaşınan cicişlere önerim ducray keracnyl pp olacak. çok iyi bir ürün. cildi kurutmuyor üstelik¸ güzelce davranıyor sivilce ve izlerine.

 78. canım dermatoloğumun yazdığı krem. bunun yanında yine effaclar serisinin temizleme jelini yazmasını bekliyordum fakat toleraine’den gel mousse yazdı. bu girdide ikisinin birlikte kullanımı ve sonuçlarını irdeleyeceğim. öncelikle cilt tipimden bahsetmek lazım. ara sıra kızarıklık sorunu yaşayan¸ t bölgesi yağlı yanakları normal karma cilt tipine sahibim. cildim ek olarak hassas. sıkıntılarım ise çoğunlukla alın / kaş üstü bölgemde çıkan aknelerin ağrılı olması ve izlerinin uzun zamanda geçmesi. şöyle yapıyorum: sabah ve akşam toleraine’le yüzümü yıkıyorum. akşam ek olarak effaclar duo +’ı sürüyorum. birkaç aydır bu ürünleri birlikte kullanıyorum ve sonuç olarak mucizeler yarattığını söyleyemem. dediğim gibi zaten aşırı problemli bir cildim yoktu. hala sivilcem çıkıyor ve bu krem¸ çıkacağını hissettiğim sivilceleri de söndürmüyor. akacak kan damarda durmuyor ve yine nur topu gibi bir sivilceyle uyanıyorum bazı günler. bu yüzden hala drastik bir etkisini görmedim. zaten sorunum minik çaplıydı¸ hala aynı çapında devam. tek artısı olarak alerji yapmadığını¸ bir kızarıklığa yol açmadığını söyleyebilirim. size tavsiyem önce topikal kullanmakla başlamanız çünkü başlığı okuduğumda gördüm ki epey insanda alerji yapmış. bir de bana kalırsa kendi kendinize satın alıp kullanmaya başlamayın bu ürünü. dermatolog olmasa bile yakınınızdaki bir eczaneye danışmanızı tavsiye ederim zira bu tür dermokozmetik ürünler zaten ilaç teknikleri kullanılarak geliştirilmiş oluyor. herhangi birinin verdiği hapı içmeyeceğiniz gibi forumda okuduğunuz jelleri de sürmemelisiniz. karşı karşıya olduğunuz problemin kaynağı çok farklı olabilir. (kamu spotu burada sona ermiştir¸ dinlediğiniz için teşekkürler)arada esiyor bana¸ “madem bir işe yaramıyor¸ kullanmayayım canım şu genç yaşımda neler sürüyorum cildime” diyorum ama sonra dermatoloğum beliriyor gözlerimin önünde flash tv salih amel gibi. o yüzden tam gaz effaclara devam.

 79. 2 haftadır effaclar h köpükle birlikte kullanıyorum ve gerçekten gözeneklerimin küçüldüğünü hissediyorum. uzun vadede daha güzel sonuçlar yaratmasını özellikle de allahın belası sivilce izlerimi geçirmesini dilediğim ürün.

 80. Geçen sene 47 liraya aldığım krem şimdi jeliyle 25 liraya satılıyor heryerde. Güzel düdüklenmisim yalnız. Genelde sivilce problemim yoktur ama ara ara bi kusar cildim oyke zamanlarda kullanımını düzenli hale getirdigimde gerçekten kendisine teşekkür ettiren kremdir. Ekleme arkadaşlar düdüklenmemisim fiyatı uygun olan küçük boymuş bilgilendiren cicişlere teşekkür ediyorum 🙂

 81. Bir aydır deneyimleyip faydasını göremediğim krem. Ben mi yanlış kullanıyorum anlamadım ne bir sivilce geçirdi ne lekelere iyi geldi. Nemlendirici olarak da ehh yani. Yaz için fena değil. Allah’tan küçük boyunu almıştım¸ son bir haftada mucizeler yaratmazsa bir daha almayı düşünmüyorum.

 82. kesinlikle bir baş ucu kremi!anında mucizeler yaratmasa da sivilce ve izlerinin görüntüsünü ertesi günden başlayarak hafifletiyor ve ilerleyen zamanlarda da cilt dokusunu gerçekten düzeltiyor.

 83. kullanmadan önce hakkında yazılanları abartı bulmuştum fakat iki haftalık kullanım sonrası az bile yazılmış diyorum. ürünü effaclar jel ile beraber sabah akşam kullandım. cildimde ergenlik sivilcelerinin ardından kalan kırmızı lekeler ve geniş gözenekler var. gözeneklerim kullandığım onlarca ürünün ardından ilk kez bu kadar toparlandı. cildimin canlandığını ve renklerin eşitlendiğini hissediyorum¸ ayrıca çevremden de ne kullandığımı soranlar oluyor. kırmızı lekelerime henüz büyük bir etkisi olmadı. iki haftadır sivilce çıkmıyor. aldığıma pişman olmadığım bir ürün oldu. kullanmakta tereddüt edenler varsa denemekten korkmayın derim.

 84. geçen hafta satın aldım kremi ve kullanmaya başladım. cildimde bariz bir şekilde sivilce artışı yaptı. daha önceden yorumları okuduğum için sabretmeye çalışıyorum. biraz can sıkıcı bir süreç açıkçası çünkü çene bölgem çıldırmış durumda. baya daha önce çıkmayan iltihaplı sivilceler doldu boynuma. 2 seneye yakın zamandır effaclar gel kullanıyorum¸ benim için vazgeçilmez temizleyicidir. umarım bu kremin de olumlu etkilerini görmeye başlarım en kısa zamanda. *düşünceli hissediyor*

 85. başlarda çok memnundum tüm cildimi sivilce kusturup sonra onları kurutup kızarıklıklarını aldı. siyah noktalarımda falan gözle görünür biçimde azalma sağladı gerçi hala temiz şuan gözeneklerim siyah noktalarım yok lakin yüzümde çık çıkmayan yerlerde tekrar sivilce kusturdu niye anlamadım. bu arada yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum. 1.5 ayın sonunda çok güzel sonuçlarını almıştım fakat şimdilerde aynı oranda memnun olduğumu söyleyemem.

 86. iki farklı renkle renklisi piyasaya sürülmüş kremdir. ancak hiçbir eczanede testerını bulamadığım için bir türlü alamadım. renksizini büyük bir memnuniyetle kullanmaya devam….testerını bulur bulmaz renkli duo+ alıp bb krem olarak kullanmayı düşünüyorum.

 87. En nefret ettiğim şeydir¸ sivilceleri geçirme vaadiyle alınan ürünün sivilce yapması. Yıl olmuş 2016¸ hala aynı… Bu krem de maalesef yüzümü tarlaya çevirdi ve bir köşeye atıldı.Yüzümüzü bir gecede bebek yapan krem istiyoruz¸ duyun bizi yetkililer 🙂

 88. İlk bir ay bayılarak kullandım bunu ve jelini yüzümü tamamen temizledi¸ lokal olarak kullandım birkaç kez de baz olarak makyaj altına tüm yüze uyguladım. Ve ilaç gibi gelmişti yüzüme tamamen temizlemişti fakat şu an çok üzgünüm. Jeli yüzümü çok kurutmaya başladı berbat halde her yanım soyuluyor çok mide bulandırıcı bir görüntüsü var. duo+ ise şu an lokal olarak uyguladığım yerlerin çevresinde müthiş bir sivilcelenme yaptı. Bikaç hafta bekledim belki düzelir diye ama izleri geçmediği gibi yerine yenileri çıkıyor¸ yüzüm bakılmıcak halde galiba bırakıcam 🙁 Napmalıyım cicişler lütfen biri bana yardım etsin bu yüzümü neyle düzeltirim çok üzülüyorum sizden mesaj bekliyorum :(((((Edit:imlâBiriniz bile mesaj atmadı insafsızlar :((((

 89. nedense benim cildimde bir işe yaramamış ürün. güvendiğim eczacının önerisi üzerine aldım. ilk bir kaç gün işe yarıyor gibi hissettim¸ siyah noktaları ve sivilcelerimi kurutmuş gibiydi. ama daha sonrasında cildim kaşınmaya¸ yanmaya ve kızarmaya başladı. ben de çok korktuğum için bir daha kullanmadım bu ürünü.

 90. Öncellikle sivilce konusunda her ürün herkeste işe yaramıyor ürün seçerken bunu göz önünde bulundurmakta fayda var. Çok yakın arkadaşımında sivilce sorunu yaşadığı bir dönemde önermiştim hiç memnun kalmadı bioderma serisinden çok daha memnun kaldı. Ben seneler önce bioderma kullandığımda cildim sivilce tarlasına dönmüştü mesela.Cilt tipim normal ama hormon problemleri yüzünden sık sık sivilce sorunu yaşıyorum. İzleride cabası. Bu krem bana çok iyi geliyor. Yazın sadece bunu nemlendirici niyetine kullanırken kışın haftada 3-4 gün kullanarak dengeyi sağlamaya çalışıyorum. Düzenli kullandığımda mutlaka faydasını gördüm. Cildim kesinlikle daha pürüssüz daha berrak oluyor. Altınız çizmekte fayda var mucize değil ama yağlı bir cildiniz varsa sadece nemlendirici olarak bile kullanmak için şans verilebilir zira yağsız sivilce yapmayan nemlendirici bulmak ne yazık ki çok kolay değil. Ayrıca tüm arkadaşlarımın dediği gibi kendisi muhteşem bir makyaj bazı. Ancak içindeki soyucu etki yüzünden sabah kullanmaya uygun mu ondan çok emin olamıyorum detaylı bilen ciciş arkadaşlarımız bizi aydınlatırsa ne güzel olur

 91. uzun süre düzenli kullanan biri olarak ve kendi cildimden yola çıkarak diyebilirim ki lokal olarak uygulamak (yani sadece sorunlu olan akne ve lekeli bölgelere ) çok daha etkili olabiliyor. günlük nemlendirici gibi tüm yüze kullanmak bana pek iyi gelmedi çünkü. cildin tamamına kullanıldığı takdirde başta sivilcesiz bölgelerde deri altında bulunan sivilceleri yüzeye çıkardığı ve bunun sonucunda da ciltteki sivilcelerin birden artış göstermesi kremin bilinen bir etkisi tabii. yani sivilcelerim lrp effaclar duo + kullandıktan sonra birden arttı bu krem bende işe yaramadı bırakmalıyım galiba diye düşünmemek lazım. mesela sorunlu bölgelere lrp effaclar duo + uygulayıp¸ geri kalan t bölgesine de yağ içermeyen başka bir nemlendirici geçmek benim cildimde daha fazla işe yaradı. bir de özellikle sivilce sorunu yaşayan ama aynı zamanda da cildinde bir yandan kuruluk hisseden ¸ hassas cilt yapısına sahip kişiler için tek başına nemlendirmesi yeterli gelmeyebilir. onu da ekstra olarak belitrmekte yarar var bence.jel – krem dokusu sayesinde hafif bir yapısı olduğundan ve kullanıldığı andan itibaren cildi mat tutabilme özelliğinden dolayı makyaj öncesinde iyi iş gören bir makyaj bazı. birkaç kez evdeyken üzerine makyaj yaparak denedim ve sonuç gayet iyiydi çünkü. özellikle ki akneli ciltlerdeki sivilcelere bağlı kızarıklıkları nötrlemede başarılı olduğunu söyleyebilirim. yine de kahverengi ve kırmızı akne lekelerine karşı procerad içerdiği ve lekeler üzerindeki etkilerini göz önüne alınca ben gündüzleri evde değilsem pek kullanmamaya çalışıyorum. edit: karmacilt ‘in mesajı üzerine minik bir ekleme yapmak istedim.kremin procerad içeriyor oluşu güneş hassasiyeti yaratmadığı için gündüzleri de kullanıma uygunmuş.benim gibi bu nedenle gündüz kullanmaya çekinenler varsa onların da bilgileri olsun diye düşündüm. ilgili medya: 1

 92. yerleşmiş sivilce lekelerine etkisini çok fazla göremesemde yeni çıkan ya da çıkmaya meyilli sivilceleri çok kısa bir süre içerisinde söndürüp yok ettiğini söyleyebilirim bir önceki ciciş arkadaşımızın dediği gibi tüm yüze uygulamaya kalkmıştım ilk aldığımda ve evet oldukça cildimde kusma yapmıştı. bittikçe alıyor muyum? kesinlikle evet. ancak maalesef yerleşmiş derin lekelere etkili bir ürün halen bulabilmiş değilim. yıkama jeli ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederim. ziraa sırf ikisini uzunca bir süre tüketmiş biri olarak söyleyebilirim ki sivilcelerim oldukça büyük bir oranda azaldı ve yeni leke oluşumlu sivilceleri önlendiğini söyleyebilirim.. keşke önceden kullanmaya başlasaymışım.

 93. çıkan sivilcemin üzerine gece yatmadan sürünce sabah sivilcenin küçüldüğünü gözlemlediğim la roche ürünü. cildimin tamamına kullanınca soyulma ve kuruma yaptığı için¸ sadece sivilce üzerine kullandığım bir ürün haline geldi.

 94. yüz yıkama jeliyle beraber kullanmanızı öneririm o zaman çok etkili olduğunu düşünüyorum. ben ilk aldığımda bütün yüzüme uygulamıştım ama bana yaramadı bu şekilde uygulamak. bütün yüzüm sivilcelendi. sonra lokal uygulamaya başladım ve lekelerimin hafiflediğini gördüm. düzenli kullanmak gerekiyor her ürün gibi. kokusunu çoook seviyorum.

 95. Effaclar jel ile birlikte kullandığınızda kesinlikle etkisini göreceğiniz bir üründür. Ben yatmadan önce yüzümü yikadiktan sonra duoyu uyguluyorum hem nemlendirme hem de sivilce kurutma özelliğine sahip. Cilde aydınlık bir görünüm veriyor. Severek kullanıyorum.

 96. Serinin jeli ve toniğiyle birlikte kullandığım ürün. İlk 2 haftada gerçekten vaad ettiği şeyleri yaptı ve çok sevip unifiant olanından da aldım. Hem nemlendiriyor¸ hem izleri gideriyor¸ hem de gözenekleri (özellikle burnumun üstündekileri) gerçekten arındırıyor ve yeni çıkmakta olan sivilce olursa üstüne spot olarak sürdüğümde de işe yarıyor¸ bunu vaad ediyor mu emin değilim gerçi. Jel ve toniği bitince tekrar almayacağım ama duo+ ve duo+ unifiant’ı kesinlikle tekrar almayı düşünüyorum. 2 aydır kullanıyorum ve dekolte ve boynumla birlikte sabah akşam kullanmama rağmen bitmedi¸ eğer ne kadar süre gittiğini merak edenler varsa. Bu arada benim cildim yağlı tabi.

 97. La roche posay bayıldığım bi marka olmasına karşın bende hiç etkili olmamış üründür. Kullandığım en iyi sivilce ve sivilce izi geçiren ürün “amway artistry essential anti blemish”. Birçok arkadaşımın sivilcesi çıktığında suratına pıt diye sürdüğümüz ve hemen etkisini gördüğümüz üründür bu bahsettiğim canımın içi.

 98. Bende işe yaramayan ama ısrarla kullandığım ve umutla etkisini görmeyi beklediğim üründür. Tüm yüze uygulayınca facia olur¸ tek tek sivilce üstüne uygulayınca ise bir işe yaramaz. Ne anladım bu işten yani? Sinirliyim bu ürüne cicişler.

 99. herkese göre değildir.büyük umutlarla alıp¸ 1 ay boyunca hiç durmadan sivilce çıkartmasına rağmen “derinin altındakileri kusturduğu” iddiasına güvenip azmederek düzenli kullandığım¸ artık dayanamayacak noktaya geldiğimde de bir kenara fırlattığım kremdir. bıraktığım anda da yenileri çıkmamaya başladı¸ demek ki derinin altındakileri falan kusturduğu yokmuş bildiğiniz yenilerini bizzat üretiyormuş. üzerinden 3 ay geçti hala daha bıraktığı izlerle uğraşıyorum. onun yerine Ducray Keracnyl kullanmaya başladım¸ gayet memnunum.

 100. Bu ürünü Effaclar jel ile kullanmaya başlamıştım. İlk başlarda çoook güzeldi. Daha 1 hafta dolmadan cilt lekelerimde açılma olduğunu farkettim. Yüzü güzel nemlendiriyor. Güzel bir makyaj bazı ve sadece sabahları kullanıyorum. Matlaştırma performasının çok iyi olduğunu düşünmüyorum fakat. 1-2 saat sonra t bölgem yeniden parlamaya başlıyor.Ama ne olduysa bir ara gül suyu kullandım ve sivilcelendim. Gül suyunu bırakınca yüzüm yeniden normale dönmeye başladı ama yine de kurtulamadım. Duo’dan mı diye düşünmüyor değilim. Ama daha sonrasında editleyeceğim.

 101. 7 yildir araliklarla alip severek kullandigim krem. Ilk once lise yillarinda kullandim. Effaclar k bitince duo yu deneyeyim demistim. Surekli kullanilabilecek bir krem degil bana kalirsa. Cildim karma ancak t bolgem siyah noktali ve kizarmaya musait. Bu kremi yalniz gece uygulayip sabah oldugunda resmen ‘blur’ efektiyle uyanabilirsiniz. Evet zor bir urun. Benim cildimde gunde 2 kere kullanmaya gelmiyor. Yillarca ayni serinin jel ve tonigi ile de kullandim. Bana kalirsa esas etkiyi yapan bu kremdir. Tavsiye ederim denemeye deger bence.

 102. kuzenimde bulunduğu için 2 gün üst üste sadece sivilce çıkan çene bölgemde denedim.ilk akşamda da ama yoğun haliyle 2. akşam da bazı yerlerde kaşınma yaptı. aslında çok üründe olmaz bu durum. neden kaynaklandığı anlamadım. hatta alıcaktım vazgeçtim¸ kuzenimde bulunduğu için bir kaç gün daha sürmeye devam edicem¸ jeliyle kullanmak daha etkili sanırım..

 103. Benim cildimde sadece siyah nokta ve gozenek problemi var. Sivilce cok nadir cikar. Siyah noktalara iyi gelir umuduyla aldim ama en ufak bir etkisini dahi goremedim.

 104. jeliyle beraber düzenli kullanımda faydasını gördüğüm ürün. tüm yüze nemlendirici gibi değil sadece sorunlu bölge üzerine uyguluyorum. bazen kaşıntı yapabiliyor ben bunu iyileşmeye yoruyorum. çünkü iltihaplı olan ve yeni çıkan sivilceyi büyütmeden olgunlaştırıp kurutuyor. ciddi cilt probleminiz yoksa kullanmanızı tavsiye ederim. eğer jeline ve kremine tam boylarında para vermek istemiyorsanız deneme amaçlı kit şeklinde küçük boylarda olanını alabilirsiniz. ben 50ml jel ve 15ml duo+ kitini 21tl ye almıştım. deneyip memnun kalınca yine o kiti aldım küçük boy duo+ 50ml jel ile aynı zamanda bitiyordu ve memnun kaldım.

 105. Daha önce duo kullanmıştım¸ şimdi duo + aldım. bu ara yüzümü sivilce basmıştı¸ hemen hafifletti. sadece sorunlu bölgeye uygulamak lazım yoksa deri altındaki sivilceleri bir süreliğine kusturuyor. Uzun vadede bu iyi bir şey¸ gözünüz korkmasın. Sürünce kadifemsi bi his bırakıyor¸ gözenekleri de flulaştırıyor. bende etkisi böyle cicişler¸ tavsiye edebilirim.

 106. Yine buradan okuyup da bir hevesle aldığım bir ürün ve ilk zamanlarda mükemmeldi hatta siyah noktalarımı yok etmişti bile ama benim cildimr iyi gelmedi alerjen cilde sahip bundan oldugunu düşünüyorum denemek isteyen arkadaslar olursa elimde effaclar duo + ve effaclar jel bulunmakta takas yapabiliriz resimlerini atabilirim eczaneden tavsiyeyle almıstım ama sanırım ilişkimizi devam ettiremeyeceğiz. effaclar jel 400ml di %40 ını kullandım. effaclar duo + 40 ml ve %40 ını kullandım ilgilenen arkadaslar lğtfen yazsın

 107. İlk başlarda çok önyargıyla yaklaştığım ama daha sonra sözlüğün gazına gelerek gözümü karartıp aldığım bana oldukça iyi gelen krem. Belki okuduktan sonra bana kendini beğenmiş diyeceksiniz ama her zaman çok övgü alan bi cildim oldu. Adet dönemlerimde iki ayda bir bi tane sivilce ya çıkartır ya da çıkartmazdım. Bebek poposu gibiydi. Ergenliğimde dahil böyleydi. Ne yağlı ne de kuru oldukça ideal. Sonra ben yanaklarım kızarıyor diye bi dönem fondöten illetine bulaştım ama daha önce cilt bakımıyla ilgili en ufak bi şey bilmediğim için fondöteni silmeden uyuduğum oluyordu. Keşke yapmasaydım. Cildimde -özellikle maybelline age rewind kapatıcıyı kullandığım dönemde- beyaz komedonlar mı dersiniz büyük büyük siyah noktalar mı dersiniz ucu olmayan haftalarca geçmeyen sivilceler mi dersiniz bir sürü oluşum meydana geldi. Ardından fondöten ve kapatıcıyı tamamen hayatımdan çıkarttım ama oluşan şeylere de bi çözüm bulmam gerekiyordu. Bu krem 1 ay kullanımda cildimi eski haline getirdi. Ben her gece yüzümü yıkayıp uyumadan önce sorunlu bölgelerime uyguluyorum ve sonuçtan çok memnunum. Herkeste farklı etkiyi gösterebilir biliyorum ama bi şans verin derim cicişler.

 108. cildim karma kışın yanaklarım çok kuru ama t bölgem mütemadiyen çok yağlı. bu ürünü kullanmaya başlayalı 1 yıl oldu¸ jeli ile beraber almıştım ve jel bitti¸ bu ürün de bitmek üzere ve artık kullanmayacağım. deneyimlerime gelirsem geçen yıl bu aylar yanaklarımda kocaman içi dolu kapalı sivilceler çıktı (şuan bunlar iz olarak var hala) ve o dönemde çok övüldüğü için jeliyle bu ürünü aldım. jelinden genel olarak memnundum onu kendi başlığında yorumlarım ama bu ürünün amacını ben gerçekten anlayamadım¸ söylediği hiçbir şeyi benim cildimde yerine getirmedi. kocaman sivilcelerimi asla söndürmedi¸ komedonları azaltmadı ve jeliyle beraber sabah aksam kullandıgımda cildimi aşırı kuruttugu oldu ki bu ürünü nemlendirici ya da baz olarak kullananlar var. ama asıl büyük sorun şu hep bahsedilen “deri altındaki sivilceleri kusturma” olayı bana göre tamamen cildi sivilcelendirme çünkü o dönem bıkıp bölgesel sürdüğümde bile o kısmı küçük sivilcelere boguyordu ve bu kusan sivilceler nasılsa gayet yerleşik hale geliyordu¸ her neyse bu kremi bir yararı yok diye son 3-4 aydır hic kullanmıyordum ve cildimdeki o kocaman sivilceler şuan iz¸ komedonlar ise daha az ve uzun süredir hiç yeni sivilce çıkartmıyorum yani cildim daha az sorunlu o yüzden son bir haftadır bu krem gözüme çarptı ve belki o dönem benim cildim manyaklaşmıştır diye bir şans daha vereyim dedim ama sonuç fiyasko. yine bölgesel sürdüm ve sürdüğüm yerlerde hemen sivilceler çıktı yılmadım devam ettim ama yok yani cicişler benim okudugum yorumlardan da anladıgım bu ürün bir kere sivilcelendirme yapıyorsa artık uzak durun o kusma falan degil tabii tester olayı da olmadıgına gore bilemiyorum bana göre bulaşılmaması gereken bir ürün ve son olarak naçizane tavsiyem eger sivilceli ve yaglı bir cildiniz varsa ve düzenli olarak nemlendirici kullanmıyorsanız ya da bu tarz kurutan ilaçlar işe yaramıyorsa cildi daha fazla kurutmayı degil bepanthol veya madecassol gibi nemlendirici kremleri o bölgeye kullanmayı deneyin bende bu çözüm oldu

 109. yaklaşık bir aydır kullanıyorum etkisini görmedim desem yalan olur. Ama bir tek bende mi oluyor bilmiyorum ama ne zaman bunu sürsem ya da aynı serinin matlaştırıcı kremini sürsem. yüzümde soyulmaya başlıyor. başlangıçta deri soyucu özelliklerimi var diye düşündüm ama değil. resmen kremin kendisi soyuluyormuş gibi ufalanıyor. silikonsu kremlerin cilt üstünde durup soyulması gibi. o yüzden etkisini görsem de sivilceler için bu özelliği beni rahatsız etti. aynı durumu yaşayan diğer cicişler varsa yeşillendirirlerse sevinirim ¸)

 110. Duo+ light rengini denedim. Çok az bir miktarını tüm yüzüme yaydırarak renk eşitleyici olarak kullanıyorum. Kapatıcılığı yeterli¸ kalıcılığı çok iyi değil¸ sivilce vs yapmadı. Daha yeni kullanmaya başladığımdan etkilerinden pek söz edemiyorum. Kokusu kötü olmasa renkli nemlendirici niyetine tam boyunu alacağım.

 111. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Bunu düzenli hale getirmeye çalışıyorum. Benim yüzümde bazı bölgelere dokunduğumda bi acı hissederdim bu kremi kullandım oradan sivilce değilde beyaz bişeyler çıktı içi su dolu demek ki bunlar cildimin altındaki kusurlarmış ve bu krem onu dışarı çıkarıp yok etti şuan eskisine göre daha az sorunlu bir cildim var diyebilirim. Ve evet ayrıca bende de bu krem soyuluyor 🙂 bende deri döküyorum zannediyodum

 112. Dermatoloğumun verdiği minik tester tüplerinden 4 tane kullandım. Ve kesinlikle tam boyunu alacağım bir ürün oldu. Cildim de ufak tefek sivilce lekelerim haricinde büyük bir problem yok çok şükür. O yüzden sivilcelere etkisi hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat renk düzensizliklerini eşitlemede ve cildi pürüzsüzleştirmede oldukça başarılı bulduğum bir ürün.

 113. Zoretanın tedavisi ile birlikte 3 aydır kullandığım krem.ilk zamanlar daha çok burnunuzun üzeri pütür putur olursa endişelenmeyin. Eczacıma danıştığımda 1 ay cildi küstürür daha sonra faydasını görürsün dedi. Şimdilik gözenekler ve sivilce lekelerinin küçüldüğünü¸ yüzümün daha pürüzsüz olduğunun farkındayım. Kaç tüp kullanmak gerekir? Ara vermek mi uygun yoksa kesintisiz devam mı etmek gerekir? Bu soruları bilen varsa aydınlatsın lütfen.

 114. Cilt bozukluklarını¸akne izlerini ve akne oluşumunu engellemeyi vaad eden bir bakım kremi.Kullanmaya başlayalı henüz 4 gün olmasına rağmen çenemdeki ufak pürüzleri şimdiden dümdüz etmesiyle de benim gönlümü çelmiştir

 115. Kapalı komedon tedavisi için (en azından daha da artmaması adına) doktorumun önerdiği ” effaclar k + ”kremini kullandım. Yaklaşık 6 ay içerisinde komedonlarım yani halk dilinde beyaz yağ pıtırcıklarımın tamamen kaybolmasa da kabarıklıklarının indiğini gözlemledim . Sıkmamam gereksede kendime engel olamayıp tırnaklarımı geçirdiğimde içinden çıkan irinlerin ( PARDON ARKADAŞLAR:) artık çok az olduğunu ve kesinlikle eskisi gibi olmadığını gözlemledim. Her neyse gelelim effaclar duo + ‘a Başlayalı 10 gün oldu kocaman sivilcem resmen fıs diye söndü ama çevresi tamamen soyulup kızardı pembelik görüntüsü de hergün azalıyor. Sürdükten 15 dakika sonra makyajımı yaptığımda da kesinlikle iyi bir makyaj öncesi kremi…yalniz cildiniz kremi tam olarak emmeden tekrar sürmeyin o zaman pütür pütür krem döküntüleri ile dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

 116. Kullanmaya başlayalı iki haftayı geçti. Sivilceye meyilli bir cildim var ve bu kremi yüz yıkama jeli ile birlikte aldım. Önce deri altındakileri kusturur ama istikrarlı kullanımda yararını görürsünüz tarzı yorumlara güvenip aldım açıkçası. Zannediyorum kullanmaya başlamamın ertesi günü sivilceler çıkmaya başladı yüzümde. Çenemde bir haftadır altta duran ama asla başı çıkmayan devasa bir sivilce var ve çok acıyor. Normalde de yüzümde sivilce çıkan bölgelerde sivilce çıkarttı. Dayanmaya çalışıyorum yine de. Uzun vadede yararını göreceğimi umuyorum. Ilk defa istikrarlı kullandığım bu ürünün beni hayal kırıklığına uğratmamasını ümit ediyorum.

 117. Renksiz versiyonunu plus çıkmadan önce sadece duo iken kullanmaya başladığım cilt bakım kremidir. Duo yu ilk başta garnier bb krem yüzünden pütür pütür beyaz noktalar çıkardığım zaman iyice araştırarak almıştım. Cilt tipim kuru-karma ve sivilceye meyilliyim. İlk kullandığımda cildimi aşırı yakmıştı. Kırmızı minik minik küçük baloncuklar çıkmıştı yüzümde. Sivilce kusturmadı. İki gün sonra cildim alıştı ve hiç sivilce kusturmadan yaklaşık 2 haftada beyaz pütürlerden kurtardı beni. Tüp bitince ara verdim ve clinique nemlendiricime devam ettim. Cildimde tekrar pütürlenme hissettiğimde duoyu piyasada bulamamıştım¸ duo plus kullanmaya başladım. İki tüp arasında ara vererek iki yıldır kullanıyorum. Sivilceyi bilemem ama beyaz pütürlerden şikayet eden tüm cicişlere tavsiye ederim.

 118. no: 469100 bu tecrübemden sonra kullanmaya çekindiğim üründür. zaten effaclar k+’ya bile sayfalarca övgü gelmişken bu başlık altında yazanlara bakılırsa kullanmak intihar olur. elimde zaten numune ürün var en iyisi 2.bir duruma kadar kullanmamak.düzeltme: yine de cesaret edip kullandığım ama kendisiyle hiç bir yere varamadığım ürün. kesinlikle sivilcelenme yapıyor

 119. etkisini düzenli kullanımda gösteren iyi bir krem. t bölgemde isilik gibi içi boş sivilcelerim vardı. ilk başta kullandığımda minik sivilceler ucu beyaz¸ su dolu¸ ağrılı sivilcelere döndü. iz bırakmalarından korksam da eczanelere¸ kremi kullanan arkadaşlarıma sorduğumda normal olduğunu söylediler. bir ay kadar olmasa da yaklaşık 15 gün daha çok sivilcelenme yapması normal. biraz sabredip kullanmaya devam ettiğimde sivilceleri baya geçirdi. tabii sadece bu kremle sivilcesiz¸ bebek yüzü gibi bir cilde sahip olunabileceğini pek düşünmüyorum ama effaclar jel ile birlikte kullanıldığında çoğu bünyede çok güzel sonuçlar veriyor. bence denemeye değer.

 120. effaclar jel ile iki aylık kullanımımın sonunda tekrar tekrar ve tekrardan sıfırdan çıkan kistik sivilcelerime dayanamayıp kullanmayı bıraktığım krem. yanak bölgemde düzenli çıkan tek tük kistk olmayan minik sivilceler vardı. bu kremden sonra bazısı geçti¸ bazısı geçmedi¸ fakat bir çok yeni kistik sivilceler ile de karşılaştım. sanırım benim cilt tipim ve sahip olduğum sivilce tipine uygun bir krem değildi. estee lauder’ın anr’si ile bir haftada toparlanma yaşadım ve geri dönüşsüz sivilcelerim geçti. effaclar jeli ise kullanmaya devam ediyorum bence baya güzel temizleyen bi ürün.

 121. İşe yarayıp yaramadığını anlamadığım krem. Sivilce çıkacak gibiyken sürdüğümde çıkmasını engelliyor ancak sivilceye sürdüğümde hiçbir etkisi olmuyor. Siyah noktalara ise zerre kadar etki etmedi bende.

 122. (bkz: overrated)sadece bu değil la roche komple abartılmış arkadaşlar.dünya para ver¸ adam gibi bir temizlik yapmasın¸ yüzüne bir aydınlık vermesin.şimdiki aklım olsa eczacı kıza asla inanmazdım¸ boyun bölgeme sürüp bitirmeyi ve asla bir daha almamayı düşünüyorum.

 123. spf 30 olan bir versiyonu çıkmış¸ gören kullanan varsa yorumlarını merakla bekliyorum. dermoeczanem linki

 124. Ben bu urune bayiliyorum¸ her kis bir tup kullaniyorum. Karma cildimi yaglandirmadan nemlendiriyor¸ sivilce yapmiyor¸ cilt tonunu dengeliyor. soyma etkisine cilt bir sure sonra alistigi icin ara vermek gerekiyor. Mucize de yaratmiyor ama.

 125. 1 yıl boyunca effaclar temizleme jeliyle düzenli olarak kullandım çok küçük bir miktar yeterli oluyor. Yüzdeki yağ dengesini gerçekten sağlıyor berraklaştırıyor. Ben bu normal duo yu renksiz olanı gece¸ renkli olanı da gündüz bb krem gibi kullanıyorum çünkü azda olsa kapatıcılığı var

 126. bir aydır kullanmaktayım iki günde bir düzenli sürdüm (çünkü her gün sürmek bence biraz b.kunu çıkarmak oluyo yüzünüz mayın tarlası gibi değilse) net olarak diyebilirim ki yüzüm güzelleşti ¸ yağı net azalttı¸ siyah noktaların belki sayısını azaltmıyor ama niteliklerini iyi yönde etkiliyor daha az belirgin oluyorlar. lekelere iyi geldiğini düşünüyorum ama tam bir leke kremi de diyemem bu yönde hücre yenileyici kremlerle bir arada (madeacassol vb gibi) kullanmakta yarar vardır. ayrıca bu nemlendirici bir krem de değil bu yüzden nemlendiriciyle de bir arada kullanılmalı¸ içinde spf yok bu da önemli. fiyat miktar açısından biraz pahalı ama deyiyor mu elbette. turuncukasadan aldım ordan da devam çünkü hesaplı oluyor

 127. cilt bakımı konusunda araştırmalarım haddinden fazla olunca ayrıntılı bir yazı oldu kusura bakmayın cicişler 🙂 öncelikle cilt tipimle başlamak istiyorum. 16 yaşında erkeğim¸ cildim yağlı ve akneli haliyle ve 1 yıl isotretnoin tedavisi gördüm. Şimdi ise bu tedavim bitti¸ cildim yağlı ancak çok sivilceli değil daha çok kırmızı iz var. Post-inflamatory hyperpigmentation şeklinde.Bu ürünü kullanmayı ta tedavim devam ederken istiyordum. Çünkü içindeniacinamide var ki bir çok çalışma bu aktif maddenin akneye¸yaşlanmaya etkili olduğunu cilt bariyerini güçlendirdiğini ve rosacea’ya iyi geldiğini ortaya çıkarmış. e bu üründe de ilk sıralarda olunca¸ iyi bir nemlendirici bu haliyleglycolic acid: bu aktifle cilt bakımıyla haşır neşir olan herkes tanışmıştır zaten. cildi soyarak güneş lekeli veya ölü deriyi soyarak alttan daha güzel bir cilt çıkarmayı hedefleyen bir asit ve bu üründe de varsalisilik asit: hem antienflamatuar¸ hem soyucu. bu ürünün ph’ı bu aktifin soyucu görevini görmesi için düşük mü emin değilim¸ ancak her türlü antienflamatuar olduğu kesin. termal su: bu su hakkında bir yazım olacak¸ ancak normal sudan daha iyidir demek istiyorum bendeki etkilerine gelince¸gittiğim dermatolog bana sivilcelerin daha tam geçmemiş diyerek benzoyl peroxide verdi (clindoxyl) ve ben la roche posay effaclar serisinin hem mikro soyucu toniğini hem temizleyicisini aldım. akşamları temizleyip tonikleyecektim¸ sonra clindoxyl sürecektim ¸sabah da temizleyip tonikleyip nemlendirecektim.ancak her şey beklenildiği gibi olmadı yüzüm yandı cicişler. o toniğin alkolünden midir¸ yoksa effaclar duo+’un asidindenmidir bilinmez ama benzoyl peroxide ile pek iyi anlaşmıyor bu ürün. ağız kenarlarımda yoğun olmak üzere tüm yüzüm sanki maske varmış gibi kurudu ve yandı. bronzlaştım ayol gerçekten çok kötüydü. 1 haftadır 3 tane bepanthol krem bitirdim saat başı sürmekten ve ancak öyle cildimi soydurabildim¸ çünkü ilk yandığı zaman yüzüm 10 yaş yaşlandı¸ bildiğiniz kırıştı. ben de korktum 🙂 işin olumlu yanına gelirsek¸ bu ürün¸ kaşlarımın ortasında çıkan uç vermeyen bir sivilceyi de def etmiş oldu bir hafta acı çektim ama değdi sanırım ancak bu ürüne çamur atamayacağım¸ zira 1241325 çeşit asidi aynı anda yüzüme boca etmek benim mallığım.bitince alırım¸ hatta kışın güneş kremiyle uğraşamayacağım için¸ bu ürünün 30 faktörlüsü çıkmış gündüz onu kullanırım 🙂

 128. Uzun zamandır aklımda olan krem bu sabah geldi 2 kez gün içinde denedim. hafta sonu yanağımdaki aşırı derin siyah noktayı sıkmam ardından kalan yara vardı yanağımda. Az önce baktım üstü deri parçası olmuş. Tutup çekince altından hafif minik bir kızarık olan pürüzsüz cilt çıktı. Oysa ki 5 gündür aynı durumdaydı üstüne anr serum vs sürmüştüm ama iyileşmemişti. Aşırı şaşırdım max 8 saat önce sürdüm yani ilk katı. Umudum vardı ama bu kadar büyük bir beklenti içerisinde değildim. Keşke daha önceden alsaydım dedirtti.

 129. geçtiğimiz sene korkunç stresli günler geçirdim. bu nedenle çene bölgemde küçük küçük akneler belirmeye başladı. hiçbir şekilde dermatologa gitmeden¸ internetten tamamen kendi araştırmalarımla la roche effaclar serisinin yıkama jeli (bkz: la roche posay effaclar yıkama jeli) ile effaclar duo+ aldım.ben etkisini bir ay içerisinde görmeye başladım. çenemdeki sivilceler önce kurudu. ardından lekeler de yavaş yavaş yok oldu. dermokozmetik bir ürün olduğu ve eczanelerde satıldığı için güvenerek kullandım ve gerçekten etkisini gördüm. ya da plasebo etkisi artık orasını bilemiciim.bu kremin özellikle kokusu çok hoş. ama ben bütün yüzüme değil de sadece akne olan bölgelerime gece yatmadan 10 dakika önce sürüyordum. yüzümde bütün gece kalıyordu ve cildim onu emiyordu. lakin kremin etki etmesi için kesinlikle effaclar serisinin yıkama jeli ve toniğiyle birlikte kullanılmasını gerekiyor bence. öyle daha çabuk sonuç alırsınız.

 130. spf +30 olanını kullanıyorum ancak ben bunu sadece güneş kremi olarak kullanıyorum. Açıkçası doğru mu yapıyorum yanlış mı bilmiyorum fakat eczacıya yüz için güneş kremi arıyorum dediğimde bunu verdi. Bende dışarı çıkmadan önce yüzüme sürüp 3 saatte bir yeniliyorum. Bende sivilce yapmadı veya herhangi bir irritasyona sebep olmadı¸ güneş koruması açısındanda memnunum. Sürmeyi unutup dışarı çıktığımda yüzüm cayır cayır yanmaya başlıyor.

 131. Ben bunu cok cok cok sevdim canım benim bu yaaa. Benim hiç bir zaman sivilce sorunum olmadı az miktarda (alnım ve cenem + yanak bolgemde 3 adet) olmak uzere yag bezesi mi desek komedon mu o tarz bi oluşum vardı. Ben daha pürüzsüz olmak için aldim açıkçası.o oluşumları biliyorum sıkmak dogru degil ama dayanamayıp sıkıyordum ve icinden sert yag gibi bisey çıkıyordu az miktarda . asla tamamen boşalıp yok olmamislardi. Ve de sıktiktan bi kac gün sonra sivilceye dönüyorlardı.korka korka denedim baslarda 2 gunde bir tüm yüzüme ama sorunlu kısımlara daha fazla sürdüm. Ilk bi hafta çenemde kocaman bir sivilce çıkardı. Sonra digerleri sivilceye dondu ve boşaldı icleri. Sivilcelerin izleri de hizli gecti. Su an her gun kullaniyorum bunu cildimin fazla kurudugunu hissedersem sebamed day cream var onu suruyorum yeterli geliyor.temizleyici olarak sebamed clear face kalip ve loreal degerli çiçekler karma cilt tonigi kullanıyorum.bittikce de alırım bitmeden de yedeklerim. Bana çok çok iyi geldi . cildim pürüzsüzleşti. Ama yogun sivilcelerdeki durumu bilemem.ilk suruldugunde bir 5 dk yanma hissi de yapıyor bende sanırım normal bir durum.

 132. yaklaşık dört yıl önce tanıştım bu kremle. eskisi kadar çok uygulamasam da hep küçük boyu masamda yer alır. şu ana kadar sivilceme sürdüm ve sabah yoktu gibi bir olay yaşatmadı bana. ama kızarıklığı aldı¸ nazikçe soydu ve iz bırakmadan sivilcenin geçmesine yardımcı oldu. lokal olarak uygulamakta fayda var aksi takdirde gerginlik yaratabilir. bende öyle oldu en azından. ama araştırırken bunu nemlendirici niyetine kullanan kişiler okudum. cildiniz çok çok yağlıysa ise yarayabilir belki ama benim gibi karma ciltliyseniz denemeyin bence.

 133. Uzun sure kullandim(2 yildan fazla duzenli)Hic bir acik kapali komedonuma olumlu etkisi olmadi.Ama olumsuz etkisi de olmadı. Garnier¸ body shop¸yves roche gb markalarin yagli ciltlere uygun kremlerinden hiç bir farkı yok. Sağlam reklam ürünüdür kendisi.Yıkama jeli yagli cildi tertemiz eder kurutur(tam istedigim etki)¸ ama duo krem sıradan.kötü değil lakin parasina değmez

 134. birkaç ay önce aldım¸ yüzümden çıkmayan sivilceler vardı ordalardı ama bir türlü çıkmıyolardı işte ve siyah nokta sorunum vardı. düzenli olarak kullandım baya bir süre ilk başlarda sivilcelerim arttı normal olduğunu cildimin temizlendiğini düşündüm fakat devam etti ben de sadece sivilcelerimin üzerine uygulamayı denedim . kesinlekle böyle daha iyi kullanıp memnun kalmayanlar böyle daha fazla memnun kalacaklardır. ama yine de beni tatmin etmedi. artık sadece burnumun üzerine siyah noktalar için kullanıyorum hayatımı değiştirmedi ama işe yarıyor. bitmesine az kaldı ve bi daha almam. bundan çok daha etkili ürünler varedit: çok kurutuyor söylemeyi unuttum özellikle yanaklardan burunlara doğru olan kısmı gözeneklerime iyi gelir umuduyla sürmeyin¸ sürecekseniz de iyi bir nemlendiriciyle destekleyin sonrasında

 135. Ürünü kullanmaya başlayalı bir hafta oldu. Genellikle çene bölgemde siyah nokta ve gözenek problemi yaşıyorum. Uzun zamandır da sivilce problemi yaşamıyorum çok nadir sivilce çıkar ayın belli dönemlerinde yada yağlı yiyecekleri fazla kaçırınca.Fakat bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri çenemde üç adet sivilce çıktı . Sıkılmaması gerektiğini biliyorum fakat bende duramayanlardanım. Acaba kullanmayı bıraksam mı diye düşündüm. sonra yorumlara bakınca başlarda sivilce çıkarttığını okudum.biraz daha dayanacağım ne kadar varsa çıkartsın sonra da siyah noktalarımdan tamamen kurtulmayı umut ediyorum.

 136. Roaccutane tedavim sonrası temizleme jeliyle birlikte kullandığım nemlendirici kremdir. Bende kusma vs yapmadı. Çok kuru ciltlerden ziyade karma/yağlı ciltlerin sevebileceği bir ürün.

 137. Bunu 3 ay önce aldım. İlk 2 hafta cildime ne zaman uygulasam sabah gerçekten temiz¸ aydınlık ve güzel bir ciltle uyandım. Sivilcem çıkacak olsa anında onu engelliyordu. Sonra hiçbir etki etmemeye başladı. Şimdi sadece sivilce çıkacağı zaman sadece sivilceye uyguluyorum. Öyle daha etkili gibi. Başarılı bir ürün olmadığını düşünüyorum :/

 138. kaç tüp bitirdiğimi hatırlamadığım ürün. sivilce problemlerimi bitirmiş ve beni zamanında çok mutlu etmiştir. maalesef cildimi fazla kuruttuğu için artık kullanmıyorum.

 139. daha önce de yazmıştım. hiçbir işe yaramayan sivilce kremi. paraya yazık. sivilceleri azdırmıştı daha da.

 140. bi süre sonra beni yakmaya başlayan krem. heralde kışın soğuk diye burun kenarlarımda kurumalar başladı. ay oraya değince bi acıdı ki anlatamam. kış geçti kuruluğum bitti. krem yine yakıyo beni. geçmeyince arkadaşıma şutladım

 141. sivilcelerime çare olarak denediğim ancak burun kenarında çıbanımsı sert sivilceler çıkardığı için bir daha kullanmayı düşünmediğim krem.

 142. Kesinlikle sorunlu bir ürün bu bence. para verip almadım ben dermatoloğum roaccutane tedavisi görürken deneme boyunu vermişti denemem için ve sürdükten birköç dakika sonra yüzümü şişirip kıpkırmızı yapmıştı. Aşırı kaşınıp yanmaya başlamıştı. Tamam ben hassas ciltliyim anladık. Meğer nikel alerjisi olanlara böyle etkisi oluyormuş araştırınca öğrendim. Sonra bu duo + diye adı değişti ve üzerinde de nikel alerjisi olanlara uygundur yazmışlar. Bu defa da eczacı verdi deneme boyunu yok formülü değişti falan diye. Sürdüm bu defa azıcık korkarak yine aynı şey. Yüzüm şişti ve kabardı. Kıpkırmızı yanmaya başladı. Bence bombok bir krem. İşe yarıyor mu bilmiyorum umrumda da değil. 

 143. o kadar çok kötülendi ki son zamanlarda¸ valla bi şefkat uyandı ürüne karşı içimde bende yazayım görüşlerimi.kuru-normal aralığında seyreden cildimde yaklaşık 1 yıldır “moderate” diye tabir edebilceğim ancak bitmek bilmeyen bir akne sorunu yaşıyordum. sebebi ise karışık¸ stres¸ hormon¸ yanlış cilt bakım ürünleri kombosu oluşunca biraz da zor oldu kurtulması. en son bu kremi denemek istedim ve cicaplast baume b5 ile beraber sipariş verdim. kullanmaya başladığım dönem cildimde bolca kapalı komedon¸ pütürcük ve az miktarda da büyüklü küçüklü sivilceler vardı. kullanmaya başladığım ilk 10 gün boyunca genelde sivilce çıktığını görmediğim bölgelerimde bile tek-tük sivilcelenmelere neden oldu¸ ama 10 günün sonunda hala sivilce kızarıklıkları mevcut olsa da çok daha dengeli görünen bir cilt tonuna sahiptim¸ bu da beni ürüne karşı daha çok umutlandırdı ve kullanmaya devam ettim. 1 ayın sonunda ise gerçekten yüzümdeki tüm siyah nokta¸ kapalı komedon problemlerimi geçirdi¸ çok daha az sivilce çıkarmamı sağladı. hatta en çok sevdiğim etkilerinden birisi de burnumun üzerindeki (bkz: sebaceous filament) görüntüsüne çok iyi gelmesi oldu. ürünü ilk kullanmaya başladığımda sabah ve akşam kullanıyordum¸ akşam da ek olarak krem emildikten sonra üzerine cicaplast baume b5’i sürüyordum.cilt ve cilt bakımı kesinlikle çok kişisel konular¸ o yüzden ben yalnızca kendisine yaramadığı için ürünü sokacak delik bırakmamayı biraz haksızlık etmek olarak görüyorum. sizin ürüne karşı alerjiniz olabilir¸ şikayetleriniz bu ürünün kapasitesini aşıyor ve yetersiz geliyor olabilir¸ olabilir de olabilir. deneyimlerden bahsederken bu gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor sadece. ha aklıma bir şey geldi¸ kremi kullanmadan önce yorumlarda okuduğum “bir süre sonra etkisini kaybetmesi” durumunu kendim kullanana kadar anlamlandıramıyordum¸ ama gerçekten böyle bir şeyi gözlemledim. daha doğrusu¸ ürünün ilk süreçteki etkisini görünce “oha oha galiba kansere bile çare olacak” gibi bi performans bekliyorsunuz¸ ancak cildinizi belli bir noktaya getirdikten sonra daha iyiye götürmüyor bu krem. beni getirdiği noktadan gayet tatmin olmuştum¸ yetmediğini hissettiğim için şu an rutinimde bazı değişikliklere gittim.

 144. Bu benim günlük nemlendiricim. Yağlı cildimi çok güzel nemlendiriyor¸ yüzümü ağırlaştırmıyor ve yumuşacık yapıyor. 

 145. Sivilce kızarıklığını geçirdiğini vaadeden ama her kullanışımda daha çok kızartan sivilce karşıtı krem.

 146. son 2 yıldır çoğu düzenli olmak üzere kullanıyorum. cildimde parlama sorunu tamamen geçti. sivilce izlerim hafifledi¸ dönemlik çıkan sivilceleri çok güzel kuruttu ama esas etkisini burnum üzerindeki siyah/beyaz noktalarda gördüm. bunu ne zaman arka arkaya 1 hafta boyunca burnuma sürsem¸ tertemiz bir burnum oluyor.

 147. Doktorum tarafından nemlendirici olarak verilen krem. Tüm yüzüme sabahları uyguladım ama karma cildimde yanma ve kızarma yaptı.

 148. Ilk aldığımda çok beğenmiştim.Çok güzel nem veriyordu¸sivilcelerimi azalıyordu.Fakat son aldigimda formülünü değiştirdiler sanırım.Artık sivilce yapiyor:(

 149. an itibariyle az önce satın aldığım ve bundan önce yine effaclar serisinden k olanını bitirdiğim¸ cildime mükemmel gelen dermokozmetik ürünleridir.effaclar serisinden k olanı 3 ay rahat gitmişti bana ve 30ml olanını kullanıyordum baya da memnundum ama bitince cildim eski haline döndü ve ben de duo+ olanını kulanmak istedim. bakalım etkilerini alır almaz buraya editleme yaparım sanıyorum edit 1: üstte de dediğim gibi yaklaşık 2 aydır düzenli sabah akşam olmak üzere kullanıyorum. paketin üstünde haftadan haftaya cilt tipinde gözle görülür değişmeler görülür tarzı şeyler yazıyordu ama sanki cildimin altındaki sivilceleri temizlemesi uzun sürdü ve yüzümü part part temizlemeye çalışıyor gibi¸ yani suan alnım tertemiz ama iki yanağımda bezelye büyüklüğünde iki adet sivilce var ve çenemde de minik olanlardan var. beni korkutan tarafı sürekli dezenfekte edip¸ temizleyip bir de üstüne sürekli o sivilcelerin uçlarının beyaz olması. tam temizlendi diyoruz hoop bir tane daha ekleniyor¸ e bunun reglisi var şeyi var anlıyacağınız bir temizleyemedim gitti yüzümü bitsin diye bol bol sürüyorum resmen. bitsin de eski aşkıma geri döneceğim toptan kapatayım bari bu entryi de bitsin gitsin artık sabrım kalmadı çünkü asdhjdp neyse açıkçası bana verdiği vaatleri pek alamadım bu açıdan üzdü beni¸ bir daha alırmıyım almam büyük ihtimal yağlı ciltli biri olarak yoluma k+ ile devam ederim.

 150. lrp sevdama rağmen beni hayal kırıklığına uğratmış¸ faydanın aksine zarara sebep olmuş üründür kendisi. sol yanağımda bölgesel¸ morluklardan oluşan sivilce izleri vardı. bunların tedavisi için aldım ben bu kremi. 1 ay kadar kullandım fayda etmedi. bölgesel uyguladım olmadı¸ tüm yüze uyguladım olmadı¸ ince sürdüm olmadı¸ yoğun sürdüm olmadı. bakın olmadı derken kastettiğim etki etmemesi değil. bildiğiniz tahrişe¸ kızarıklığa ve ekstra sivilcelere sebep oldu. fakat ben yine “lrp canımdır¸ deri altındaki sivilceleri çıkartıyor temizlenecek sonra onlar” diye düşüne düşüne 2¸5 ay kadar ısrarla kullanmaya devam ettim. artık çevremdekiler yüzüne ne sürüyorsan bırak demeye başlamışlardı. akıllandım da bıraktım. bilin bakalım hem bu ürünün açtığı tahribatı hem de önceki lekeleri büyük oranda ne geçirdi¸ madecassol.

 151. az önce gördüğüme göre ürünün içeriğini değiştiriyorlarmış. o yüzden dermoeczanem sitesinde tedariğinde sorun yaşanabileceği yazılmış. ben gayet memnundum. 2 tüp bitirdim cilt renginin eşitlenmesi konusunda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. ayrıca siyah noktalara iyi geldiğini düşünüyorum. Başarılı olduğunu düşünüyorum.

 152. cildim aşırı hassas ve şakaklarımda sivilceler var.eczacının önerisiyle almıştım ve yaklaşık bir aydır kullanıyorum.gözlemlediğim kadarıyla kızarıklıklarımı az biraz geçirdi ve yüzümü baya yumuşattı.genel olarak başarılı diyebilirim:))

 153. Cildimde pütür pütür sivilcemsi şeyler ve aktif sivilceler olduğu için çözüm yolu arıyordum övgülere dayanamayarak bunu aldım. Şu an o cildimi bile özlüyorum. Sürdüğüm an cayır cayır yandı¸kaşındırdı ve kızarttı neyse dedim düzenli kullanmaya çalıştım cildim resmen patladı sürekli ağrılı sivilceler çıkardım artık izden suratıma dahi bakamıyordum bıraktım da kurtuldum en azindan yenileri önledim. Almayın aldırmayın.

 154. Sivilce izlerimi gecirmekte cok basarili olan üründür. O kahverengi ve hatta kirmizi izleri  ir haftada soldurur¸ tabi devamlilik önemli.

 155. Bir arkafaşımın tavsiyesiyle aldım iyi ki de almışım.Cildimde renk eşitsizliği hafif lekelenme ve gözenek problemi vardı bir haftadır kullanıyorum cildim bir berakklaştı bir parladı gidip gelip aynaya bakıyorum doyamıyorum kendime.

 156. Neredeyse bir ay olacak bende kullanıyorum ve çok memnunum.Sabah akşam temiz yüze kullanın faydasını göreceksiniz.Sivilce izlerim ve hafif lekeler vardı.Sivilce izlerim geçti diyemem ama gözle görülür fark var.Cildim bebek gibi oldu.Tam bir yağlı cilt ve izleri olan yüzler için yapılmış Harika bir krem.

 157. cildim yağlı. düzelir lekelerim gider diye effaclar jeli ile birlikte aldım. ya duo+ ya effaclar jel mahvetti yüzümü. ikisini hep aynı anda kullandım çünkü. yüzümden sivilce eksilmez oldu¸ içten çıkıyorlar birde dışa patlaması 5 gün sürüyor acıtıyor ve izleri resmen geçmiyor. benim için çöp bir ürün oldu o sivilceleri ve lekeleri nasıl geçireceğimi bilemiyorum…..

 158. Cildi kusturması güzel. Ama sürekli kusturuyor ya da benim cildim alt tabakası cidden berbat ama ben bunu kullandığımdan beri aknenin eksik olduğunu görmedim güya yok edecekti daha da çıkardı hep çıkardı.Sanırım lokal uygulamak gerekiyor. Tamamen benzer yapıda ama bi tık daha güçlü ürün ise bioderma sebium global. Ama ben siyah nokta olmasını sürekli akne cıkmasından tercih ederim sıkıyo cünkü bi yerden sonra unclogging unclogging nereye kadar.

 159. La Roche’un tanışma paketinden çıktığı zaman kullanmaya başlamıştım¸ilk zamanlar güzeldi cildim sakinlemişti ama sonra bağışıklık mı kazandı nedir hiç etkisi olmamaya başladı artık kullanmıyorum.

 160. Bu ürün beni üzdü. Şöyle ki karma bir cilde sahibim¸ dönemsel sivilce sorunu yaşıyorum ve hem açık hem kapalı komedonlarım var. Pürüzsüz bir cilt umuduyla aldım. 3 haftadır kullanıyorum hala sivilce kusturuyor. İlk bir hafta ağrılı ve püstülerdi neyseki sonradan bu sorunlar kayboldu ama hala minik sivilceler çıkartıyor. Belki bir sonraki hafta bunlar da geçer. Hala umudum var ve aldım mecbur kutu bitene kadar devam. Söylemeden geçmeyeyim nemlendirici özelliğini sevdim.

 161. Bundan iki yıl önce kullandığımda cildime çok iyi gelmiş siyah noktalarımın hemen hemen hepsini geçirmişti. Buna güvenerek yeni tüpü aldım ve tam bir hayal kırıklığı. Formülü mü değiştirdiler bilmiyorum ama hiçbir etkisi olmamak ile birlikte sivilcelerimin daha da azdırdı. Uzak durulması gereken bir ürün.

 162. cildim için her zaman iltifat alırdım. Cok basit bir cilt bakım rutinim vardı ancak spn 3-4 aydır ergenliğimde yasamadıgım akne problemi ile karsılastım. O kadar yogun çalışma hayatı sonucu stresın ve beslenme duzenının tetiklediği akne kaçınılmazdı. Zamansızlıktan doktora dahı gidemedim. Ben de cildime niacinamide in iyi geleceğini düşündüm içerikleri okuyunca ve duo+ da karar kıldım. Bir aydır kullanıyoım ve memnunum cildimde eksta bir probleme yaşamadım. sadece yeteri kadar nemlendirmiyor ben de bu sorunu bephanthol ile karıstırarak uygulama yaparak çözüyorum

 163. yaklaşık iki buçuk yıldır kullandığım krem. sivilce lekelerini temizleme konusunda çok başarılı bir ürün. bir kere hafif renkli olanından almak gibi bir hata yaptım. açık rengi almama rağmen yüzümde turuncuya dönüştü¸ onu yaz döneminde kullanmak üzere bir kenara kaldırdım. klasik renksiz olanını gece rutinimde diğer kremlerimle dönüşümlü olarak kullanmaya devam ediyorum. en iyi etkiyi hem gündüz hem gece kullanırken almıştım ancak gündüz makyaj altında kurumaya neden olduğu için sadece gece kullanımına geçtim. 

 164. Yüzümün inanılmaz derece sivilce bastığı dönem kullamaya başlamıştım. Aktif sivilceleri kurutuyor ama lekelere ve siyah noktalara etkisi yok. Nemlendirmesi güzel. Makyaj altına güzel oluyor günlük olarak kullanıyorum. Duo+ yüzümü matlaştırırken spf15 korumaşısı yüzüme yağlandırıyor

 165. cildim sivilceli ve yağlı.bu kremi sürdükten sonra krem yüzümde soyuluyor o yuzden hiç memnun kalmadım.benim cildime uymadı.

 166. Cildimin çok yoğun sivilceli döneminde temizleme jeli ile beraber getirttiğim kremdir. Yanlış zamanda doğru krem miydi bilmiyorum ama cildime hiçbir etkisi olmadı. Sadece geceleri nemlendirmesi için 1 tüpü bitene kadar kullandım ve bir daha da almayı düşünmüyorum.

 167. akne tedavim süresince dermatolog tavsiyesiyle tedavime ek olarak kullandığım ve tedavim bitmesine rağmen kullanmaya devam ettiğim ürün.sabah yüzümü temizledikten sonra bunun renklisi (unifiant) ni kullanıyorum. akşam da renksizini kullanıyorum. cilldimde sivilce izlerine etkisi var ve yüzümü rahatlatıyor. Almaya devam edeceğim.

 168. Bu senenin başlarında cildimde sebebini asla öğrenemediğim bir şekilde aniden yoğun sivilcelenme( iltihaplı değil ) ve bildiğiniz kuruluktan kendini kaybeden cildimde parlama meydana geldikten ve 15-20 gün geçmeyip bana adeta depresyon kapılarını aralayan bir dönemde tanıştım dermokozmetikle. Annem makyaj malzemeleri dahil dermokozmetik kullanır ve beni de sürekli uyarır ama ben nerdeee ruhum drugstore napıyım.Neyse o dönem radikal bir kararla dermokozmetik kullanıcam dedim ama ilk sorun muadil gibi gösterilen 3 marka var bioderma mı ? Avene mi ? La roche mu? İçten içe La Roche u daha bi yakın hissediyorudm ve evrende adeta bana işaret çaktı tam bu kararsızlık evresindeyken la roche posay bir tanışma kiti hazırladı fiyatı da çok uygun içinde effeclar yüz yıkama jeli ve duo + var. Hemen aldım beğendim elbette mucize yaratmıyor ama zaten şuan somut bir problemim de yok.Yani bende bi sürdüm ertesi gün uyandım sivilce yok gibi bi etki yaratmadı ama 3 günde kuruyup küçülecek sivilcenin 2 günde de kuruttuğunu yani kısaca iyileşmeyi hızlandırdığını düşünüyorum.şimdilik yeterli geliyor.Dipnot : Aaa unutmadan ilk başlarda soydu yüzümü ama nasıl desem böyle incecik ve o soyma parlattı cildimi herkeste bu etki oluyor mu bilmiyorum ama ben bunu yaşadım.

 169. sırf bu ürüne yorum yapmak icin üye oldum açıkçası. Efsane bi krem. Yüzüm tüm ergenliğim boyunca bebek gibiydi hatta herkes cildim icin ne kullandığımı sorup duruyodu bu sene icinde birden ozellikle cene bolgesinde aşırı sivilcelenme yaşadım. Ne varsa denedim kükürtlü sabunlar vs. Sonra bu kremi son çare aldım yoksa roaccutane a basliycaktim. bir buçuk ay kadar sabrettim once kusturuyor gerçekten sonra yanına jelinide kullanmaya başladım. Muazzam bi seri gerçekten sivilceler gecti. Kalan izlerim vardi onlari bile ufak tefek geçirdi diyebilirim. Simdi lekeler icin serumu deniycem bakalim. Mutlaka deneyin derim.

 170. Ürünü 1 aydır kullanıyorum. Tüm yüze uyguladığımda sivilcelerime bir etkisinin olmadığını gözlemledim. Lokal olarak uyguladığımda ise sivilceyi bir gecede olgunlaştırdığını¸ fakat lekelere bir etkisinin olmadığını gördüm. Eğer sivilceyi sıkmış ya da tahriş etmişsem¸ krem sürdüğüm o bölgeyi yaktı ve yara görümüne çevirdi. İşe yarayıp yaramadığını ya da cildime göre nasıl kullanmam gerektiğini henüz anlayamadım.

 171. Bir kutu bitirdim ama cildimi mahvetti. Cildim karma¸ siviceli ve nemsiz. Sivilcelerimi geçirsin diye almıştım ama hiç sivilce çıkmayan yanak bölgemde sivilce çıkarttı ve izleri kaldı geçiremiyorum. bir daha almayı düşünmüyorum kesinlikle. 

 172. Sivilce tedavimin ardından izlerim için effaclar jeli ile kullandığım krem. İlk 1 ay izlerimde küçülme yaptı fakat daha sonra etki etmemeye başladı. Nemlendirmesi iyi sayılır. Makyaj altına da düz bir zemin oluşturuyor. Bi daha almam ama ilk etkisi iyiydi.

 173. Ne yazık ki bende sivilce yapmış krem. ve İnternette birçok kişi bu krem için nemlendirici demiş¸ dermatoloğum da nemlendirici olarak vermişti. Ama ben böyle bir etkisini görmedim. La roche posayin sitesinde de baktığınız zaman böyle bir vaatleri yok aslında.

 174. Bir üstteki yoruma istinaden geldim aynı şekilde cildi kustura kustura o süreç hiç bitmiyor evet bu sırada siyah noktalarda biraz azalma oluyor ama sürekli lahmacun gibi bi suratla dolaşmaya değer mi tartışılır¸ bir başka benzer etkili ürün de bioderma sebium global. 

 175. bence bu ürünü kullanmak kumar oynamak gibi bir şey. kimisinin cildine çok aşırı iyi gelirken kimisinde daha fazla sivilceye sebep oluyor. ben de kendisini 1 yıl önce kendisini aşırı öven ve aşırı yeren yorumlar arasında git gel yaparak¸ ama hiçbir topical kremin ve antibiyotiğin çare etmemesinden ve zaten hali hazırda günlük kullandığım çok fazla ilaçtan dolayı roaccutane’dan korkmam sebebiyle aldım. (kronik bir rahatsızlık sebebiyle kullandığım ilaçlar karaciğerimi zaten fazlasıyla yoruyordu) jeliyle birlikte satılan deneme boyunu satın aldım. önce yanağımın üstündeki (tam kontür yapılan bölge) geçtikçe yeniden çıkan sivilcelerin üstüne sürdüm sadece¸ daha ne kadar kötü olabilir ki diyerek. ve mucize yarattı! zamanla elimi korkak alıştırarak kullandığım alanı genişlettim ama hiçbi sivilce artışı gözlemlemedim. sonra tam boyunu aldım. şu anda tüm yüzümde düzenli kullanıyorum ve hem sivilcelerim geçti¸ hem lekelerim hafifledi.”sivilcelerim bir türlü geçmiyor¸ denemeye değer mi?” derseniz bence denemeye değer. ama önce tanışma kitini alın¸ küçük bir alanda gözlemleyin. mucize de yaratabilir. kusturma denen evreyi çoktan geçtiğinizi düşünüyorsanız daha fazla ısrar etmeyin. vezir de edebilen rezil de edebilen garip bir formül bu.

 176. Karma cilt tipine sahibim¸ cildimi iyi nemlendirmiyor aksine geriyor sanki ve kullandığımda mutlaka sivilce çıkıyor.

 177. deneme paketi kampanyası dahilinde 2 kutu almıştım..fakat benim cildime uygun olmadığını düşünüyorum çünkü kullanıp çok memnun kalanların olduğunu duydum.sivilce olmayan yerlerim de sivilce çıkarttı sağolsun.yani benim için çöp ürün maalesef 🙁

 178. Aralıklı kullanarak 3-4 tüp bitirdiğim ürün. Akneler açısından iyileştirici bir özelliğini gördüm mü¸ hayır fakat nemlendirmesi hep güzel gelmiştir şu yanakları kupkuru¸ burnu hemen yağlanan karma cildime¸ tekrar alırım bir süre sonra.

 179. Toplanın cicişler¸ bu kremi kullanırken yaşadığım her şeyi tüm gerçekliğiyle gözler önüne sereceğim birazdan. Öncelikle cildim karma ve aşırı sivilceye müsaitti ve hep bi sivilce sorunum vardı. Denemediğim cacık kalmamıştı¸ hep yeni arayışlar içindeydim (geçmiş zaman kullanıyorum çünkü sebebi sonda). neyse¸ ben bu kremin deneme boyunu temizleme jeliyle birlikte aldım¸ hani şu tanışma kiti olan. Riske girerek aldım çünkü okuduğum yorumlarda sivilceleri kusturuyor ibaresine çok rastladım. Dedim¸ neyse olsun¸ yüzüm zaten o aralar saldım çayıra mevlam kayıra¸ daha ne olabilir ki dedim. ah demez olaydım. ve kullanmaya başladım. her gün jeliyle birlikte kullanıyordum. kokuları ne çok güzel ne çok kötü¸ beni rahatsız etmedi¸ parfümsüz sanırım. neyse¸ ilk zamanlar yüzümü çok güzel temizledi¸ siyah nokta¸ komedon hiçbir şey kalmadı¸ renk eşitliği falan sağladı¸ makyajsız bile yüzümü beğenir oldum. aha dedim¸ aradığım ürünleri buldum. büyük boylarının fiyatlarına bakmaya koyuldum hemen. bi yandan da kullanmaya devam. bir sivilce çıktı¸ dedim olsun¸ iki sivilce çıktı¸ dedim ne olacak¸ yav canı sağolsun yüzüm hiç bu kadar temiz olmamıştı ki bu zamana kadar¸ bunlar da oluversin dedim. üç¸ dört¸ beş sivilce derken çok çok afedersiniz yüzümün içine etti¸ alnımda kendimi bildim bileli sivilce çıkmazken alnımı bile sivilceler sardı (yanaklarımda da kendimi bildim bileli sivilce hep var). yüzüm dehşet bi hal aldı. herkes yüzüne noldu¸ kötü olmuş bilmem ne konuşmaya başladı. tabii benim moral sıfır. Doktora gittim en sonunda. yıllardır hep jeldi kremdi yazdırarak bi şekilde biter diye düşünmüştüm sivilcelerim için ama aptallık etmişim¸ sivilcelerim yıllarca bitmediği gibi o ilaçların yüzüme verdiği hasarlar da cabası. ahh cicişler ahh¸ öyle dertliydim ki bu konuda… yıllarca şöyle güzel bi allık sürememişimdir yanağıma¸ pütürlü pütürlü çıkardı hep alttan¸ kapanmazdı bi de izleri¸ öyle bok bi yüzüm vardı. iflah olmaz bir serseriydi yüzüm. işte¸ en son bu raddeye gelince doktora gittim ve geçmiyor dedim. krem Jel vs istiyorum falan hiçbir şey demedim¸ sadece sivilcelerim geçmiyor her şeyi kullandım dedim. o da o kutsal ilacı bana kullanmamı söyledi¸ çoğunuzun da bildiği gibi¸ zoretanin. Evet¸ bu olayın üstünden bir yıl geçti. hapımı 7 ay kullandım ve şu an sonuçtan öyle memnunum ki ömrüm boyunca yüzümdeki bu bebeksiliği bir gün yaşayacağımı tahmin bile edemezdim. Çok uzun bir yazı oldu ama bu krem benim hayatım da dönüm noktasıdır. Buraya kadar okuyan varsa bi laykınızı alırım hanımlar¸ herkese tşkrlr :d

 180. Bir ara alnımı sivilce basmıştı ben de merak edip bunu aldım gerçekten o sivilcelerimi söndürdü ve cildimi berrak¸duru gösterdi. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta eğer çok hassas cildiniz varsa cildinize sürdüğünüzde beş dakika yakabilir benim dudak üstümde yanma olmuştu.

 181. ben mucize diye buna derim. yıllardır sorunlu olan cildimi porselene çeviren. görenleri cildine ne uyguluyorsun diye sorduran. tek kelimeyle özetlemem gerekirse ŞİFA diyebileceğim. Allah’ın lütfü krem.

 182. yaklaşık 3 sene önce cildiye doktorumun isteğiyle almıştım.hani yüzde böyle noktalar olur ya¸ sivilce desen sivilce değil ama rahatsız eder onları yok ediyor¸yağlı ciltler için de oldukça yeterli bi nemlendirici bence¸sadece fiyata bi öğrenciye göre pahalı gelebilir.

 183. Ürünü yüzümün sorunlu olduğu bir dönemde kullandım.cildim karma ve aşırı hassas.çok aktif ve kistik sivilcelerim  yok ama dönem dönem artan küçük kırmızı sivilcelerim ve kapalı komedanlarım var kullandığım süre boyunca bana cok iyi geldi pürüzlerimi cok güzel giderdi ve basta sivilce kusması falan da yapmadı.başarılı bir ürün bence.

 184. Bir aydır düzenli kullanıyorum. Cildimi mahvetti. Maaahvetti. Bi yanım diyo ki dayan¸ belki işe yarar. Bi yanım diyo ki saçmalama cildin istemiyor hemen bırak. Resmen korkunç ergenlik günlerine döndü cildim. Keşke hiç denemeseydim. Ne yapmam lazım kafam allak bullak.

 185. Bana hiç iyi gelmeyen ürün. Bir ara bunu kullandım 2-3 hafta kadar ve inanılmaz bir sivilcelenme yaşadım. Belki devam ettirseydim geçecekti hepsi ama benim yüreğim daha fazla kaldıramadı. Sonrasında aylarca cildimi düzeltmek için uğraştım. Ha cildimi kurutup dökmesi de cabasıydı.

 186. Benim cildime iyi gelen iki nemlendirici oldu şimdiye kadar birisi bu. Bir hafta önce kötü Beslenme yüzünden cildim yine sivilce çıkarmaya başladı. Bir de hiç ders almamış gibi elledim onları kıpkırmızı oldular. Zaten nemlendiricim de dibine gelmişti hemen aldım effaclar duo yu. Geçen sene olduğu gibi hızla sivilceleri söndürdü¸ kızarıklıkları azalttı¸ nemlendirmesi de yeterli geliyor¸ ben zaten cildimi toparlasın sivilce oluşumunu durdursun ve berrak bir görüntü versin diye kullanıyorum. Ilk sürdüğüm bir kaç dakika çok hafif bir yanma hissediyorum o kadar. Cildim aşırı hassas değildir. Effaclar serisinin yüz temizleyicisiyle de çok iyi anlaşmıştı cildim. O da roaccutane sonrası tek tük çıkan sivilcelerimi hızla kurutmaya yardımcı olmuştu. Sanırım bu seri bana iyi geliyor. Ama cildi allerjik tepki verenlere şaşırmıyorum çünkü çok yumuşak ürünler değil. İlk önce testerini yüzünüzün minik bir bölgesinde denemeniz iyi olur. Boşa para vermeyin hem de cildinizin ne tepki vereceğini ölçün çünkü çok sayıda insan sıkıntı yaşamış görünüyor.

 187. Sivilcelerime bölgesel uyguladığım bazen faydasını gördüğüm bazense hiçbir işe yaramayan krem. Tüm yüzüme uyguladığımda memnun kalamadım fakat bölgesel olarak son günlerde yine kurtarıcım oldu¸ yeni çıkacak olan minik sivilcelerimi söndürdü kendisini dönemsel olarak seviyorum. İki deneme boy bir tam boy bitirdik kız kardeşimle bittikçe almaya devam ediyoruz.

 188. ürünü yazın her sabah evden çıkmadan cildime uyguluyorum¸ makyaj yaptığım günler baz niyetine kullanıyorum¸ cildim çok yağlı olmasına rağmen ürün cildimi çok yağlandırmıyor¸ sanki siyah nokta azalımınada yardımcı oluyor. Çünkü ne zaman kremi kullanmayı bıraksam siyah noktalarımın deli gibi arttığını farkediyorum.

 189. Bir ayın sonunda kullanmayı bıraktım. Yüzümün her yerinden ağrılı¸ kırmızılı morluklu sivilceler çıkarttı. Ne tüm yüzde ne de lokal olarak işe yaradı. Beş altı gündür kullanmıyorum cildim düzelmeye başladı¸ sivilceler söndü. Bir daha asla. Kimseye önermeyeceğim¸ alanı görürsem yolundan çevireceğim bir ürün. Daha önce hiç bir kozmetik ürününden bu kadar nefret etmemiştim.

 190. bu ürünü Yıkama jeliyle birlikte alıp bitene kadar kullanmıştım. Yağlı bir cildim olmasına rağmen yıkama jeli daha çok kurutmuştu memnun kalmamıştım. Kremden de aynı şekilde memnun kalmadım. Ağrılı ve kocaman sivilceler çıkarttı. Bir tane geçirdiyse üç tane yeni sivilce getirdi. Yüzüme sürdüğüm anda karıncalanma ve kızarma olsa da bitene kadar denemek istedim ama memnun kalmadım. Kimseye önermeyeceğim bir ürün oldu benim için. 

 191. Ürünü alalı 4 ay oldu sanırım sürekli kullanmadım hiç en fazla 7 8 gün arka arkaya düzenli kullandım sanırım düzensiz olarak 20 kez kullanmışımdır son zamanlara fark ettim ki burnumda ki kizarik olarak duran hafif kabarık sivilceyi tekrar harekete geçirecek hissine kapıldım çünkü gece sürüp sabah kalktığımda burnumdaki sivilce dokununca daha hassastı tekrar çıkacak gibiydi neyse yüzümü yıkayıp gün içinde tekrar sürmedim gece tekrar sürdüm ve yine aynı durumu yaşayınca burnuma sürmeme kararı aldım yüzümün diğer bölgesindeki sivilce veya izlere pek bir etkisi olmadı diyebilirim (burnumdaki sivilce çok inatçı olduğunu ve kistik tarzda geçmeyen tarzda diyebilirim)

 192. 2 ay boyunca aralıksız kullandım. Deneme boyu ürünlerini recete.com adresinden almıştım. Ben effaclar jeliyle birlikte kullandım ve taaa da!yıllardır çenemde olan ve asla ne yaparsam yapayım geçiremediğim sivilce izlerim artık yok. Regl dönemi çıkan -onun harici aktif sivilce çıkarmıyorum- sivilcelerimi söndürme gibi bir etkisi olmadı. Effaclar yüz yıkama jeline gelecek olursak çok yağlı yani yağlı boyozu yüzümde gezdirmişim gibi bir cildim var. Ekstra bir kurutma yapmadı. Aman aman bir etkisi de olmadı. Bir daha isteyerek alır mıyım? Pek sanmam. Elime geçse kullanır mıyım? Evet.

 193. Cildiniz karma ve siyah noktalarınız varsa kesinlikle öneririm. İçeriğindeki glikolik ve salisilik asit ile cildin yağ dengesini sağlıyor¸ siyah noktaların azalmasına yardım ediyor ve gözenekleri çok güzel sıkılaştırıyor.Fakat en önemli konu¸ yağlı ciltler ilk kullanmaya başladıklarında cilt altındaki birikimleri yüzeye attığı için kullanıcıyı uyarmak gerekiyor. İlk 3 ay sivilcelenme artabilir¸ ancak ilerleyen dönemde cildiniz ışıl ışıl olacak¸)

 194. .Eczacımın önerisiyle alıp kullandığım ve malesef memnun kalamadığım üründür. Öncelikle cildim yazları yağlıya dönük ancak normal bir cilt fakat bu ürünü kullanınca nemlendirici sürmüş gibi hissedemiyorum. Bende sivilce ve siyah nokta konusunda da bir etkisi olmadı. Hayal kırıklığı😟

 195. cildimin roaccutane kullanmalık seviyelere gelmesinin çok başında¸ tek tük sivilcem varken jeliyle beraber alıp kullanmıştım. benim için bu krem tek kelimeyle (bkz: overrated)her şeyden önce karma cildimi jeliyle beraber olunca çok ama çok kurutmuştu ve aktif sivilcelere ya da sivilce izlerine asla etkisi olmayan bir ürün.ayrıca ”sivilce kusturuyor” dense de bende o yeni çıkan sivilceleri tekrar düzeltmedi yani sivilce kusturmuyor¸ sivilce yapıyor.deri altındaki minik sivilcemsi beyaz veya kızarık pütürcüklere ve siyah noktalara az çok bir etkisi olsa da kesinlikle sorunlu bir cildi düzeltebilen bir ürün değil¸ aksine sivilceye ve ekstra kuruluğa sebep oldu¸ önermiyorum.

 196. welikke’ye her şeyiyle+1. effaclar duoyu doktor önerisiyle yıllar önce bölgesel kullanmıştım hiç ama hiç işe yaramamıştı. effaclar duo plusı yıllar sonra herkese yaramış bir deneyeyim diye kendi kafama göre alıp kullandım sonuç yine felaket. duo plusı ısrarla hadi bu kusturuyordur sivilceyi diye kullandım ama yok yani roaccutane kullanmış insanım kusturma dediğin böyle uzun sürmez¸ bildiğiniz kistik ağrılı sivilce yaptı ve aylar sürdü o sivilcelerin geçmesi. Muhtemelen içindeki bir madde bazılarında hassasiyet yapıyor. o yüzden de ya çok seviliyor ya nefret ediliyor.Sonuçta bende hiç iyi etkisi olmamış sivilce kremi.

 197. makyaj bazı olarak kullanıyorum ve resmen gözenek yok edici *-* bayılıyorum. özellikle de benim gibi göz çevresi gözenek probleminiz varsa kesinlikle alın. EF SA NE <3(bkz: muhteşem ürünler)

 198. Hediye olarak gelen küçük boyunu kullanmaya başladığım ve herkesin aksine pek faydasını görmediğim üründür. Ergenlikte dahi yüzümde tek tük sivilce çıktı¸ sadece siyah nokta sorunum vardı. Arada da alnımda küçük sivilceler çıktığı dönemde kullanmak istedim. Fakat ne sivilcelerime iyi geldi ne de siyah noktalarımı azalttı. Olumlu bir etkisini görmemekle birlikte yüzümü de kuruttuğunu hissettim. Sivilceye meyıllı bir cildim olmadığı için de bu sonucu almış olabilirim.

 199. güzel¸ işe yarayan bir sivilce kremi. sivilceli bir yüzüm vardı. Son zamanlarda bir tek sivilcem bile kalmadı. Ve düzenli olarak bu kremi kullanıyorum. kesinlikle kremin etkisi. Nemlendirici etkisi de var. makyaj altına da iyi bir baz oluyor. Fiyatı biraz fazla ama etkileri o kadar güzel ki fiyatına değiyor.

 200. Kullanmaya ilk başladığımda¸ düzenli kullanımda (yaklaşık 2 ayda) kapalı komedonlarımı¸ sivilcelerimi azalttı ve cildimi gözle görülür şekilde matlaştırdı. Fakat 1 yıldan uzun bir süredir kullanıyorum sanırım bu nedenle artık bir etkisini göremiyorum. Kesinlikle sivilce yapmıyor ve karma cildimde özellikle burun kenarları gibi kuruyan bölgelerimde verdiği nem aşırı yetersiz kalıyor. Effaclar serisinin gerçekten çok çok yağlı ciltler için olduğunu düşünüyorum. Kullanan karma ve sivilceli ciltlerin dikkatli kullanmaları gerek..

 201. bu krem.. bu krem resmen mucizenin ta kendisi. tüm iyi övgüleri hak eden bi krem. içeriği hakkında pek bi bilgim yok sls veya paraben içermiyorsa da günah keçisi ilan edilmemiş başka şeyleri içermesi olası mı merak içindeyim. yüzümü kadife gibi yaptı. sivilcelerin kökünü kuruttu ve bitirdi. 2 tüp kullandım sayılır şuan 2. tüpün başlarındayım rutini aksatınca sivilceler yine aktifleşiyor. şuan benim için tek çözüm bu krem. geniş gözeneklerime pek etki etmedi ama lekelerimi oldukça azalttı. gözeneklerime de artık altın iğne miğne bi şeyler yaptırcam.

 202. SEnelerce aşırı severek kullanmış olsam da cildimi çok hırpaladığını düşünüyorum bu kremin. Bir kere sadakat isteyen bir krem¸ bir gececik başka bir şeyler süreyim yüzüme diyorsun¸ ertesi sabah sonuçlar hiç hoş olmuyor. Bir de bir haftalık bir süre için ara verdiyseniz effaclar duo’ya büyük yandınız. Tekrar kullanmaya başladığınızda yüzünüzün içinden yüz çıkartır tabiri caizse¸ öyle bir kusturmak. Normalde bu krem hayatıma girmeden önce ağrılı¸ büyük sivilce çıkarmayan ben bu kremin cilt kusturmalarıyla koca koca sivilcelerle tanıştım. Kullanırken çok güzel¸ ona lafım yok. Siyah noktaydı¸ taneydi¸ kızarıklıktı vız geliyor. Tatilde yanıma almayı unutmuştum¸ tekrar başlamaya korktuğumdan (resmen tırsıyorum çıkarttığı sivilcelerden) cilt bakım rutinimi tamamen değiştirdim.Güzel seneler geçirdik seninle effaclar duo ama beni çok kısıtladın bebeğim¸ elveda :(Not: tamamen kendi cildimdeki tepkisini anlattım¸ gittiğim bir dermatolog da cildime biraz ağır gelebileceğini söyleyip tavsiye etmemişti. Herkeste farklı etkiler gösterebilir tabii.

 203. karmadan ayğlıya dönük cildimde kapalı komedon istilası varken dermatolog tavsiyesiyle tanıştım.1 aylık düzenli kullanımla tüm komedonlarımı yok etti.ürünün bir diğer özelliği ise eğer deri altında çıkmayı bekleyen sivilceleriniz varsa onları da çıkartıyor.sivilce yapıyormuş bu diyerek bırakmayın devam edin.aslında cildinizde aportta bekleyen sivilcelerinizi yok ediyor.

 204. Emin olamadığım ürün. Yorumlarını okuyarak aldığım¸ kullanmaya başladığım zaman önce ağrılı sivilceler çıkartan sonra devamında ise onları güzelce temizleye bir ürün. 17 yaşında akneli bir yüze sahip olarak açıkcası kullanmaya korkuyor oldum. Birkaç gün kullanmayı bıraktığım zaman ağrılı sivilcelerim daha da artıyor ve kullanmaya resmen korkuyorum. O yüzden sivilce kusturarak tedavi olmak riskli bir iş önermiyorum :((( 

 205. dermatolog tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım cildimin kahramanı krem. asla kurtulamadığım pütürlerimi geçirdi¸ sivilce izlerime de oldukça iyi geldi. benim için cilt bakımımın vazgeçilmezi¸ bittikçe satın alıyorum.aynı sorunlardan muzdarip olanlara küçük boyunu alıp denemelerini tavsiye ederim.

 206. Yıllar önce bağdat caddesinde gittiğim profesör bir dermatoloğun önerisi ile kullandım. O zaman adı sadece “effaclar duo” idi. Kullandığım dönemde geceleri çıkan ya da çıkmakta olan sivilceye lokal uyguladığımda sabah uyandığımda hiçbir şeyin kalmadığını gördüm. Benim için mucizevi bir kremdi artık¸ elimdeki biter bitmez hemen yenisini almaya gittim bi baktım adına “+” eklenmiş¸ formülasyon biraz değişmiş sanırım. Eskiden uyguladığım gibi gece yatarken lokal uyguladım¸ fakat tamamen hüsrandı benim için. Ne krem uyguladığım yerde kalıyordu ne de herhangi bir etkisi vardı. Sürdüğüm gibi en ufak darbeyle cildimden soyulur gibi dökülüyor adeta cildim kabul etmiyordu ürünü. Hayallerim yıkıldı¸ pamuk gibi cildim yine eskisi gibi oldu o zamandan beri hala hem etkili hem de cildime uygun bir sivilce kremi bulamadım malesef.

 207. Eczaneden tanisma seti (50ml efacclar temizleyici ve duo+ )şeklinde aldığım bu sebeple uygun fiyata gelen ürün.Cildim yağlı¸ kilcal damarlarim yuzeye çok yakın ve gözenekli bir yapısı var.Ürünü kullandigim sure zarfinda aman aman ne iyi geldi ne de gelmedi diyebilirim.sivilce yaptığından bahsedilmiş ancak sivilcelenme yapmadi. Bu ürünü yine tanışma fiyatından set olarak bulursam alır günlük olarak kullanırım.

 208. Aynı serinin yüz teemizleme heli ile birlikte seyahat boyunu almıştım. Yüz temizleme jelini ne kadae sevdiysem bunu o kadar sevmedim.Nemlendirmesi yetersiz¸ parlama yapıyor ve lekelere ya da sivilcelere hiçbir etkisi yok. Tek artısı kadife gibi bir cilt bırakması. Parasını haketmiyor¸ piyasada eminim çok daha iyi ve ucuz nemlendiriciler vardır.

 209. Bir haftadır akşamları kullanıyorum. Emilmesi çok güzel ama hiç çıkmayan yerlerde sivilce çıkarttı. Yine de bırakmayacağım bakalım nasıl devam edecek.

 210. tanışma seti içinde almıştım ilk. dermatologa gittiğimde akneli cildim için bana antibiyotikli kremler vermişti. o tedaviden hem çok etkili bir sonuç alamamış¸ hem de cildimin canından can gitmişti diyebilirim. bu kremi ise yüz yıkama jeliyle birlikte sabah akşam kullandığımda o kadar memnun kaldım ki sanırım bundan sonra asla ama asla başka bir krem kullanmayacağım. elimdeki diğer kremleri bitirmeye çalışıyorum ki cildimi bununla toplayabileyim. başta cildimde sivilcelenme yaptı¸ sonrasında ise geçti ve ben yıllar sonra “makyajsız da baya iyi duruyormuş yüzüm” diyebildim. içinde dimethicone var¸ ciltteki gözenek görünümünü de sürünce azaltıyor tabi¸ belki de bu yüzden öyle düşünmüşümdür. nasıl oluyor bilmiyorum ama gerçekten cildim hem yağlıyken hem de kuruyken bu krem iyi geliyor bana. tatile gittiğimde yüzüm soyulacak derecede kurumuştu. clinique’in 72 saat nem veren kremini ve jelini kullanmıştım ama yok¸ yine de soyulmaya devam ediyordu. bir de sivilce çıkardılar. bu krem yüzüme tekrar nem kazandırmama yardımcı oldu¸ sivilcelerimi yok ederek.benim için tek kötü yanı içinde parfüm mü vardır¸ nedir bilmiyorum ama kokusu bir rahatsız ediyor sürdüğümde. yapay fresh bir kokusu var sanki. temizleme jeli de çok başarılı bence o yüzden ikisinin beraber kullanılmasını tavsiye ederim. ben kremin en büyük boyunu 65 liraya almıştım en son¸ kesin zamlarla 100 liraya falan çıkmıştır diye tahmin ediyorum. ancak tek bir krem kullanacaksanız¸ bence parasına değer diye düşünüyorum.

 211. kendisiyle ilginç bi yolculuğum var. bi sürü kapalı komedonum varken ve sık sık sivilce çıkarırken tüm setiyle kullanmaya başladım. yanaklarım iltihaplı sivilcelerle doldu. düzelmeden önceki kusma evresidir dedim ama yok yani cidden yüzüm çığlık atıyordu kurtar beni diye. bıraktığım gibi de gitti sivilceler. ama işin ilginci çene altımda sürekli var olan sivilceler de kayboldu effaclar duo sayesinde ve geri gelmediler o zamandan beri.şimdi iki kaşımın arasında pütürlenme oldu diye tekrar şans verdim duoya ve iyi gidiyoruz¸ sadece minicik bi alana sürüyorum. yanaklarıma değdirmiyorum ve değdirmeyi hiç düşünmüyorum.

 212. Lrp’nin cildi yağlandırmadan nemlendirip¸izleri yok ettiğini iddia eden kremidir.Bana göre vaadlerini fazlasıyla yerine getiriyor.Yanakları kuru¸t bölgesi yağlı bir insan olarak bana daha iyi gelen bir nemlendirici daha kullanmadım.Nemi rozalı yanaklarıma yeterken burnumu yağlandırmıyor.Ayrıca kullandığım süreçte çoğu sivilce izimin de geçtiğini fark ettim.

 213. Gözenek problemim için dermatolog arkadaşımın önerisiyle edindiğim ve beni 3(üç) gün içerisinde hem fiziksel hem mental olarak dağıtan krem. Neyse aldığım ilk akşam nemlendirici niyetine sürdüm. Hemen emilmesi ve bıraktığı hisse bayılmıştım ki¸ sabah uyandığımda bütün yüzümü irili ufaklı püstül tipi akne kapladığını gördüm. Kullanıcı yorumlarında rastlayıp  cosdnaden içeriğine baktım ve gördüğünüz üzere ürün oldukça fazla komedojenik içeriğe sahip. Şimdi ben geçer umuduyla bu ürünü 3 gündür kullanıyorum ve her geçen gün daha da kötüleşiyor. Bazılarında bu breakout denen sivilce basmaları sürekli devam etmiş. Bazılarında ise 1 hafta içinde kendiliğinden geçmiş. Aynalara küstüm. Arkadaşım kullanmaya devam etmem gerektiğini söyledi ve ben dünyanın en sabırsız insanıyım. Duruma göre burayı editleyeceğim.Edit 1: Kızlar sivilcelerim sönmeye başladı¸ gözeneklerimde bir değişme yok¸ cilt pütürlerim hala duruyor. Henüz 2. hafta yeni bitti.Edit 2: Serinin temizleme jelini de aldım¸ birlikte kullanıyorum. Aktif sivilcem yok ama hala kullandığım ilk günlerde çıkarttığı sivilcelerin izleri geçmedi. Varolan izlerim de geçmiş değil. 3. haftadayız.

 214. seyahat setini kullanıp memnum kaldığım ürünsabah akşam yıkıma jeliyle kullandığımda çenemdeki sivilci izlerinde açılma oldu ve yeni çıkacak sivilceleri engelli sanırım. ama jelle beraber kullandığım için hangisinin etkisi tam olarak bilemiyorum. jeli kullanmayı bırakıp şimdi sadece buna devam edeceğim. yine etkisini görürse mutlaka editlerim burayı

 215. Effaclar duo+ birlikte effaclar yüz yıkama jelini de kullandım.Jel gerçekten çok güzel yüzü kurutmadan tahriş etmeden temizliyor yağlı/karma ciltler çok sevecektir.Fakat duo+ krem için aynı şeyi söyleyemeyeceğim kullandığım ilk 2 ay etkiisni gördüm yüzümü yumusacık yaptı ve sivilceler azalıyor gibiydi fakat kullandıkça cildim alıştı mı bilmiyorum bir etkisi olmadı bende yine sivilceler çıkmaya başladı yani.Sivilceler için etkili bir krem değil bence 🙁

 216. yaklaşık 4 aydır kullandığım krem. ilk zamanlarda suratımı sivilce bastırıp kendisini ateşlerin içinde yakmayı istememe sebep olsa da sonrasında o sivilceler geçti¸ ve yüzümdeki sivilce izlerinin azaldığını gözlemledim. ama yok ediyor mu hayır. dermatoloğuma da effaclar kullanıyorum etkili bir ürün müdür dediğimde etkili tabii ama sivilce tedavinle birlikte kullanmana gerek yok¸ effaclar temizleme jelini kullansan yeter demişti. yine de makyaj bazı olarak kullanıyorum¸ sanki makyajın altında bunu sürersem sivilce çıkmazmış gibi hissediyorum aptalca..

 217. yıkama jeli ile birlikte kullandığım¸ cildimi sakinleştiren¸ asla vazgeçmeyeceğimi düşündüğüm gözümün nurudur. karma/hassas ciltliyim bende kurutma yapmıyor pek¸ sonrasındaki temizlenmiş hissine bayılıyorum.

 218. Tedavi olmama rağmen tekrar yanaklarımda kapalı komedon çıkmaya başladı. Tekrar tedavi olmak istemedim çünkü cildim çok kuruyor¸ çok kötü oluyordu tedavi sürecinde. Yorumlara göre bu kremi aldım ve komedonlarım gitgide küçülmeye başladı. Kullanalı henüz 1 hafta oldu. Düzenli kullanımım sonunda küçülen komedonlarımın gideceğini umut ediyorum. Ayrıca aşırı yağlanan t bölgemdeki yağ kontrolünü şu ana kadar maximum seviyede yapan tek krem oldu.

 219. Doların malum olduğu şu dönemlerde temizleme jeli ile beraber recete.com’dan siparişimi verdim. Öncelikle biraz cildimden bahsedeyim almak isteyen arkadaşlara daha yardımcı olabilsin. Cildim uzun süre ergenlik sivilcesi çıkardı bunların ardından yanak bölgemde özellikle lekeler kaldı ancak 1.5-2 yıldır regl dönemlerim haricinde çok az sivilce çıkardım. Burnumda ise aşırı bir siyah nokta problemi var böyle bir iki tane değil üstü komple dolu ve hangi ürünü denersem deneyeyim tamamen geçmiyor. Ürünü nasıl kullandım dersek ise jelle beraber günde bir kere kullandım bazen sabah bazen akşam.Gelelim yorumlarıma¸ siyah noktalarımı azalttı ama tamamen geçirmedi ayrıca kullanmayı bıraktığım gibi geri döndüler kalıcı bir çözüm değil. Ürüne başlamadan önce çenemde bir sivilce çıkmaya çalışıyordu ilk onun üstüne sürmüştüm o sivilce tamamen çıktı ucu beyaz iğrenç bir şey oldu dayanamadım patlattım ama sonra iz bırakmadan gitti. Sivilce olmayan lekeli yanak bölgeme sürdükçe sivilcelendim. Bazı bölgelerde irinli ağrılı bazı bölgelerde ucu beyaz sivilcelerden bol bol çıkardım. Ha geçirdi ha geçirecek derken 15ml’lik ürün bitti sivilcelerimde sapasağlam duruyordu. O sivilceler geçsin diye üstün çaba gösterdim 3 hafta sonunda ise suratım eski haline dönmek üzere ama bakın döndü demiyorum dönmek üzere. Bir daha asla almam. La roche’a karşı içim kin ve nefret doldu büyük ihtimal başka bir ürününü denemem¸deneyemem elim gitmez.

 220. Kendi yüzümde en efektif kullanımi lokal olarak sivilce üzerine sürdüğümde olmuştu. Kistik sivilcenin cikmasini kolaylastiriyordu. Özellikle sivilce izlerine sürdüğümde normalde bir ayda hafifleyecek bir izin bir haftada büyük oranda gectigini hatirliyorum. Deli gibi sivilce sıkıp pisman oldugum dönemlerin kurtaricisi oluyordu. Ama asla nemlendirici gibi kullanamadim¸ nem vermedigi gibi burnumu da aşırı kurutuyordu. Uzun süredir almadım ama yine bir sivilce izi sorunu yasarsam dusunmeden alirim (gerci dolar kurundan dolayi once bir dusunur oyle alirim)

 221. la roche posay effaclar jel ile birlikte yıllardır vazgeçilmez joker ürünüm. bence sürekli kullanmaya uygun bir ürün değil ama lokal olarak sivilceye veya sivilce izlerine sürüldüğünde işe yaradığını düşünüyorum. sürekli kullanımda cildi fazla kuruttuğunu hatta sivilce yaptığını gözlemledim bu yüzden her daim evde bulundurup sadece sivilceye ve izlere uygularım.

 222. Çoğu kimsede sivilce çıkarttığını okuduktan sonra açıkçası korktum¸ uzun süre süremedim korkumdan. karma cildimde normalde yanak kısımlarımda sivilce sorunu yaşamıyorum benim sorunum hep alnımda ama 2-3 aydır nedenini bilmediğim bir şeyler oluyor ve ara ara yanaklarımda bir sürü sivilce çıkıyordu. bir gün baktım olmayacak ya herru ya merru dedim sürdüm yüzüme. birkaç gün devam ettim çok şükür ki bende olumlu sonuç gösterdi. sivilcelerimi söndürdü yeni sivilce yapmadı. reçete.com’dan 15ml olanını yüz yıkama jeliyle birlikte almıştım. 15 ml bana 1.5 aydır gidiyor. lekeler konusunda benim cildimde pek bir şey yaptığını söyleyemem ama çıkan sivilceelerimi söndüren güzel bir krem. alnımda biraz pütürlenme yaptı en başta ama şu an iyi anlaşıyoruz. bendeki küçük olanı bitmek üzere¸ büyük boyunu almak istiyorum ama öğrenci bütçemle 67 lirayı ona nasıl verebilirim bilmiyorum.

 223. bir buçuk aydır kullandığım jel ve krem serisi. ben de ortaokul yıllarımdan beri aknelerimle uğraşıyorum. ve deri altından sivilcem olmamasına rağmen çok fazla şekilde sivilcem çıkardı. ama hep dönem dönem sürdü bu akne macerası. önce alnımda coştu ortaokulda. sonra lisede yanaklarımda coştu. üniversitede ise diğer bölgelerde tek tük olmakla birlikte çenemde¸ adet döngüm dolayısıyla¸ çok fazla çıkıyordu hatta bu benim de çabalarımla çenemin devamı bölgelerde çıkmaya başladı ve hafif boynuma indi bile diyebilirim. üniversite ilk sınıfta roaccutane içmeye başlamıştım. baya yüzüm soyulmuştu ve saçımı bile yıkamasam farkedilmeyecek şekilde yağ kaybetmişti cildim. sonra karaciğer değerimin yükseldiğini ve bırakmam gerektiğini söylemişti bir tane doktor. ben de bir bir buçuk ay sonra o tedaviyi bıraktım. cahillik işte¸ korktum yani. sonra dedim ben kendi kendime çözerim. ama olmadı hayat akışım gereği¸ mühendislik okumanın verdiği yoğun tempoya kaptırdım kendimi. bir süre sonra kendime çok büyük bi kötülük yaptığımı gördüm. psikolojik olarak darlandığım zamanlar hep sivilcelerimle oynamışım. hadi lisede imex gibi kremlerle geçiştirdim ama şimdi o geçen sivilceler yerini oyuk oyuk sivilce izlerine bıraktı. bu izleri kapatmak için makyajı abartıp kendimi daha da sivilcelendirmem de ekstra bi kötülük oldu kendime yaptığım. neyse yaş geldi 24’e. okul da bitmek üzereydi ve bilinçleniyordum git gide. izlerle tanışmaya başladıkça kendimden iğrendim ve makyaj yapmayı bıraktım¸ sadece göz ve dudaklarıma yaptım. cildim inanılmaz güzel nefes aldı. bana umut verdi yani. cilt doktorları ve güzellik merkezleri bana prp denilen işlemi önerdiler ama pahalı geldi. bu arada doğal maskelerde tarçın maskesini uyguladım bir hafta boyunca(çünkü yabancı bir videoda bir hafta her gün uygulayın diyordu). bu maske bana çok iyi geldi cicişler. yumurta etkisiyle de gözeneklerim kapanıyordu. tarçın da aknelerin yaydığı iltihapları yakıyordu. ama bu devamlı yapılabilen bir tedavi ya cilt bakım rutini değildi. eşek sütü sabunu kullanıyordum ve bir sürü maske yapıyordum rutin olarak. hepsini deneyeceğim ya :d. neyse sonra eczacı bir arkadaşımın tavsiyesi olarak yaşım gereği prp gibi uygulamaları orta yaşlarda yaptırıp¸ bu yaşlarda günlük rutin ve koruma ile cildimi toparlamam gerektiğini söyledi. ve la roche-posay effaclar jel ve effaclar duo+ ve kremini verdi. şimdi bir buçuk aydır onu kullanıyorum. cilt tonum düzeldi¸ sivilcelerimi ellesem bile çabuk kurumaya başladı. aşırı yağlı olan t bölgem biraz daha dengelendi. burda yazılanları da okudum ve öyle ekstra sivilce çıkarmadı onların söylediği gibi. ama adet döngüsü sivilcelerim halen devam onu da ekleyeyim. gel gelelim¸ yanak¸ çene ve alın bölgemdeki lekeler pek geçmiyor cicişler. yani sanki ağır çekim gibi. çok hafif hafif geçiyor sanki. tarçın maske yaptığım zamanlar bile yumurta etkisiyle baya baya lekelerim kapanıyor gibi gözüküyordu. şimdi sizin görüşlerinize çok ihtiyacım var. benim ihtiyacım olan aktif sivilceyi ellememek ve oraya bir şey sürüp en azından kurutacağından emin olduğum için ellememeye ikna olmak. ben makyajı bırakmış insanım yüzümü de rahat bırakacağım kendime güveniyorum. ama bu noktada beni umutlandıran bir şeyler olması lazım. sizce bu seri ile birlikte lekeleri geçiren veya gözenekleri sıkılaştıran bir şey kullanmalı mıyım ve kullanacaksam bu hangi ürün olmalı¸ lütfen beni bilgilendirir misiniz? 🙂

 224. çok uzun zamandır kullanmaya niyetlendiğim ancak 2 hafta önce başladığım krem. 4 aydır cildimde seboreik dermatit var¸ pul pul dökülmese de burun kenarlarımda aşırı kaşıntı olarak tepki veriyor. özellikle maybelline ürünleri çok dokunuyor. doktorun verdiği ilaçlar bana mısın demeyince ofisten bir hışımla çıkıp kendisini aldım sonunda. anında makyajımı sıradan bir sabunla yıkadım¸ üzerine kullandım. o günden beri de hiç bırakmıyorum. bütün kaşıntımı aldı diyebilirim. cildimi aşırı rahatlattı. bunun yanı sıra mayıs ayında geçirdiğim rinoplasti sonrası cildim çok bozuldu¸ yer yer kuru – yer yer yağlı¸ siyah nokta ve sivilce problemim had safhada. kullandığım süre içinde biraz sivilcelendim evet ama öyle aman aman değil. arkadaşım bu problemlere de iyi geleceğini¸ilk etapta yüzü bir nevi kusturduğunu söylemişti. kullanmayı bırakmıyorum. 2. kutudan sonra editleyeceğim.edit : bir kutuyu 3 ay kulladım¸ kullandığım nemlendiriciler arasında bana kalırsa en başarılısıydı. 2. kutuya geçtim¸ şimdi effaclar temizleme jeli ile deneyeceğim¸ siyah noktaları baya azaltıyormuş.

 225. kuru ciltlilerin kullanmasını önermem. çok fazla kurutuyor. benim özellikle yanak ve burun arasındaki bölgemde hassasiyete ve kuruluğa sebep oldu. kullandığımdan bu yana sivilcem çıkmadı.hyrlunaric asit içeren nemlendirici bir serum ile desteklemeyi düşünüyorum. memnun muyum değil miyim karar veremediğim bir ürün oldu. kapalı komedonlarımı da azalttığını gözlemledim bu arada.

 226. Kahramanım kesinlikle. Hayatımın hiçbir döneminde aşırı sivilce sorunu yaşamamıştım ama birkaç sene önce öyle bir duruma geldi ki tanıyamıyordu kimse cildimi. İşte beni o hallerimden kurtardı. Bebek poposu cildime geri kavuşamasam da oldukça toparladı. Yalnız¸ ilk zamanlar biraz kusturma yapmıştı bende. O yüzden şimdi istesem de korkumdan tekrar başlayamıyorum. 

 227. bu krem ilk önce tıkalı gözenekleri boşaltıyor. yani cildinizde kullandıktan 3 gün sonra sivilce çıktığını göreceksiniz. oynamayın. sabredin. bir aydan sonra gözenekleri sıkıştırıyor ve cildinizdeki önceki sivilce izleri dahil genel cilt görünümünü iyileştiriyor. bana 1 boy yetti. tam 2 ay kullandım. çok memnun kalmıştım.alnımı aşırı kuruttuğu için kullanmadım. zaten gömülü sivilcem yoktu. karma ve nemsiz cildiniz var ise burun ve alnınıza kullanmayın derim.

 228. Geçen yıl sivilce tedavimin sonlarında doktor tavsiyesi ile Eylül-Ekim aylarında kullanmaya başladım¸ 2018in Ekim ayında nihayet sonunu getirebildim. Temizleyici jeli ile birlikte kullanmıştım¸ ilk kullanımlarımda müthiş bi pürüzsüzlük sağladı ve çok aydınlık görünüyordu cildim bir iki ay sonra aynı etkiyi vermemeye başladı ben yine günlük olarak kışın ve yazın kullanmaya devam ettim spf etkili olduğu için ve son bir ay içinde de¸ kremin içeriğindeki alkol yüzünden cildim hassaslaşmaya başladı. Kremi cildime sürdüğümde alkolü buram buram hissediyordum ve yanaklarım yanıyordu.  Her ciltte aynı etkiyi göstermez sanırım fakat çevremden duyduğum kadarıyla lrp cildi hassaslaştırıyormuş. Bir ara olacak gibi değil daha temiz ürün kullanayım diye avene matlaştırıcı krem ve temizleyici jelini kullandım ve onun hiçbir etkisi olmadı cildime.  Sizlere naçizane tavsiyem bu tarz ürünleri mutlaka ama mutlaka doktora danışarak alın¸ öncelikle cildinize ve zamanınıza daha sonra da paranıza yazık etmeyin. 

 229. La Roche Posay markası ile roaccotane kullanırken doktorumun vermesiyle tanıştım. Herkesin ne denerse denesin¸ güvenip geri döndüğü bir markası ve ürünü vardır ya¸ La roche posay de benim için odur. Bu kremini yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Cildim karma¸ hassas ve akneye meyilli -hala-. Gözlemlediğim en ama en önemli nokta tüm yüzüme uyguladığımda deli gibi sivilce kusturduğudur. 2 kere şans verdim ama sivilce çıkmayan yerlerimde bile sivilce çıkardı. Fakat öyle bir pozitif yönü var ki vazgeçemem¸ çıkmış sivilce ve sivilce lekelerine lokal olarak uygulamak. Lekemi anında açıp geçiriyor. Sivilcemi de kurutuyor. Uzun bir süredir sadece lokal olarak uyguluyorum ve bu şekilde çok memnun kaldım.

 230. 2 adet 15 ml deneme boyu¸ 1 adet 40 ml tam boy olmak üzere¸ geçtiğimiz ilkbaharda 2-3 ay kadar kullandığım sivilce karşıtı krem. Hızlı etki ediyor¸ ilk 15 günde dramatik değişim yaratıyor ama sonra sanki etkisi azalıyor. bu hızla 3 ayda lekem kalmaz¸ sivilcesiz ve pürüssüz bir cilde yelken açarım hevesi olanlar hayal kırıklığına uğrayabilir. Gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaşması¸ cilt dokusunun ve tonunun iyileşmesi konusunda oldukça başarılı. Jeliyle birlikte satılan tanışma boyu da denemek için ideal. Keşke her üründe olsa da¸ başta güneş kremi olmak üzere vaatleriyle yakından uzaktan alakası olmayan saçma sapan ürünlere bir sürü para bayılıp¸ evi dermokozmetik çöplüğüne çevirmesek.Edit: bu arada çok sivilceli bir cildim yok. Tek tük çıkan orta büyüklükte sivilcelerim oluyor ancak artık cildim eskisi gibi kendini yenilemediği için izi kalıyor. Daha çok cilt pürüzlerim ve muhtemel sivilceler için kullandım. Aynı dönemde annemin hastalığı nedeniyle stresli ve düzensiz bir dönem geçirdim. Bu süreçte 1 tane sivilce çıktı¸ çabuk geçti ama izi kaldı hem de burnumda. Yoğun sivilce sorununa yeterli gelmeyebilir belki.Bununla birlikte geçen yıl clindoxyl ile başa çıkabildiğim kistik sivilce iz bırakmıştı. O iz şu anda yok gibi. Tamamen effaclar duo kaynaklı değil ama ize de faydalı oldu. Daha çok sivilceye meyilli ciltler için günlük bakım kremi gibi düşünülmeli gibi geliyor bana.

 231. Uzun süredir kullandığım bir ürün. Yoğun akneli¸ yağlı ciltte sivilceyi kontrol altına alma konusunda işe yaramayacağını düşünüyorum. Jel formundan ziyade daha kremsi bir yapısı var. Diğer akne kremleri gibi kurutmuyor cildi yatıştırıp nemlendiriyor. Hafif akneli ciltlerin çok seveceğini düşünüyorum.

 232. Aktif sivilcelerime yada yeni çıkıcak sivilcelere hiç bir etkisi olmayan az nemlendirme özelliği olan bir ürün bitsin diye makyaj altına kullanıyorum birdaha almam. 

 233. kesinlikle ise yarayan bir urun duzenli kullanimda gercekten ciltteki puruzleri azaltiyor ozellikle gece yatmadan once temizlediginiz cildinize surerseniz ilk 40 ml bittiginde puruzlesmeyi fark edersiniz tavsiye ederim en son nisan ayinda aldigimda 58 tl mis su an recete.com da 80 tl fiyati var bu biraz uzucu tabii

 234. yüzüme ilk sabah/akşam bakımı yapmaya başladığım ürün la roche posayın bi temizleme jeliyle effaclar duo+ ‘dı¸ kampanyası vardı eczacı hanım önermişti. halbuki sadece kuru şampuan almaya girmiştim eczaneye . uzunca bi süre kullandım ama daha sonra cildimde problem yaşamaya başladım ürünle bi alakası olmadığını düşünüyorum¸ en azından doktor öyle bir şey demedi. yüzümde yaşadığım problem ise çene ve yanak kısımlarımda mor renkte izler çıkmasıydı ve bi kısmı deri altı sivilceleriydi. doktor bana yüz bakımım için la roche’un jeline devam etmemi ama effaclar duo+ yerine bionike acnet crema adlı kreme geçmemi söyledi. bu problemi effaclar duo+ kullanmaya başladığımda yaşadığım için çok bi faydasını göremedim ama genel olarak güzel kokan¸ hemen emilen sorunsuz bi kremdi. yüzüm normal haline geri dönerse kullanmaya devam edeceğim kremdir.

 235. Düzenli kullanmadığım ama bir faydasını da görmediğim kremdir. Ne çıkacak sivilceleri kusturdu ne olan sivilceleri kuruttu hiçbir işe yaramadı. Ayrıca koku hassasiyetim olmamasına rağmen kokusu oldukça ağır geldi. Ben de kalanı makyaj altına nemlendirici olarak kullanayım bari.

 236. Karmadan yağlıya dönük akneye meyilli bir cilde sahibim. Bu kremi jel temizleyicisi ile birlikte almıştım. Benim tek olumlu izlenimim yüzümde mat bir görüntü bırakması. Hafif bir nemlendirici¸ yağlı bir tabaka bırakmadan güzel emiliyor. Sivilceler konusunda artı ya da eksisini görmedim.

 237. Tanışma kitini almıştım geçen yıl.O zaman yüz yıkama jeli ile birlikte satılıyordu¸fiyatı 27 tl idi.Şu an 34 tlye satılıyor.Ürüne gelirsek effeclar yüz temizleme jeli bende kistik akneye sebep oldu.Hatta ilk kistik aknelerimi temizleme jelini kullanmaya başladıktan sonra çıkarttım.O günden beri kistik akne çıkarıyorum sürekli çözemedim.Ama effeclar duo dan çok memnun kaldım.Sönmeyen¸sıkılmasına rağmen ağrı yapan kistik sivilceyi tek gecede söndürdü.Şu an artan aknelerim sebebiyle tekrar kullanmaya başladım.Geçen sene çok memnun kalmıştım.Bu seferde aynı sonucu alırsam burayı güncellerim.Kısacası fiyatına değen bir ürün olduğunu düşünüyorum¸memnun kalırsınız.

 238. Her yerde övülünce gidip aldığım¸ ilk kullandığımda hiçbir fark göremeyip “ allah allah herkes beğeniyor¸ dur daha deneyeyim “ diyerek 4-5 kutu daha aldığım hala daha fark göremeyince eh bea diyerek makyaj bazı olarak kullandığım ürün. Aktif sivilcede hiçbir etkisi yok¸ nemlendirme özelliği yok denecek kadar az. Makyaj altında baz olsun¸ yağ dengemi kursun¸ abartsin yüzümü kurutsun diyen alsın. Sanırım sadece çok yağlı ciltlerde işe yarayabilir bu konuda. Karma ciltliyim¸ yanaklarım ve burun kenarlarım kurudu çünkü. 

 239. ilk kez dermatoloğumun önerisi ile duydum ben de effaclar duo+’ı. “cildindeki kusurları doğru şekilde kusturup gözeneklerini küçültmeliyiz” demişti kendisi. fakat ben “kusturma” lafını duyunca endişeye kapılıp kullanmadan evvel araştırmaya koyuldum. işin aslı yorumlar karşılaştırınca fark ettim ki bu iş bir nevi kumar. çünkü bu ürün kimi cicişlerin cildini bebek gibi yaparken¸ kimininkini aylarca kusturmuş. neticede dermatoloğa güvenip denemeye karar verdim. internetten sipariş ederek edindim. işin aslı 80 küsür ödeyip bu kadar küçük bir tüp alacağımı tahmin etmemiştim¸ ilk bakışta epey hayalkırıklığına uğradım. ancak kullanırken fark ettim ki çook küçük bir miktar tüm yüzünüze yetiyormuş bile¸ bu da içimi rahatlattı tabi 🙂 iki ay kadar sabah akşam düzenli kullandım ve gözlemledim. cildi çok güzel matlaştırıyor¸ ancak 5-6 saat kadar sonra eski parlamalar yeniden başlıyor. fakat bence bu süre de fazlasıyla yeterlizaten. ben de pek bir sivilce vs. kusturma yapmadı¸ hepi topu 3 sivilce kusturdu. yalnız uyarmam gerek¸ bu kusturduğu sivilceler epey kızarık ve ağrılı. ama endişeye gerek yok¸ krem birkaç güne bu sivilceleri de kurutuyor zaten. gözeneklerde de ciddi bir küçülme var. ama dermatoloğum iki günde bir düzenli olarak peeling yapmamı da söylemişti ve ben de tavsiyesine uydum. işin aslı gözeneklerimin yokoluşu düzenli peelingin mi¸ effaclar duo+’ın mı¸ yoksa ikisinin mükemmel uyumunun eseridir bilemiyorum. ama sonuç gerçekten mükemmel¸ onu biliyorum ve kullanmaya devam ediyoruum :)))

 240. Nemsiz¸ sivilceye meyilli¸ karma ve hassas bi cilde sahibim. Gozenekleri temizliyor iddasiyla nemlendirici ve yuz yikama jelini aldim ama memnun kalmadim.Evet ilk iki hafta urun ciltte kusturma yapiyor. Hic gormediginiz yerlerinizde sivilceler gorebilirsiniz ama bende bu sivilceler uç vermeden¸ kizarik siskinlikler halinde 3 gun içinde tamamen gecti. Gectikce yenileri cikti ama dayanilmaz¸ korkunc bi goruntu kesinlikle olmadi.2 haftanin sonunda cilt gercekten cok puruzsuz ve bebeksi olmaya basliyor. İstikrarli kullanmaya devam ettigimde cok guzel bi hale getirdi cildimi. Ancak kremi biraktiktan sonra cildim inanilmaz bozuldu. Kremi kullanmadan once boyle degildi. Cildi kendine alistiran¸ birakincada bozan bi urun oldugunu dusunuyorum. Birakma nedenim nemsiz ve kuru olan yanak bolgelerimi mimik yapamayacak kadar germesi. Yani cilt tipiniz benim gibiyse bence hic bulasmayin bu kreme. Nemlendirmesi zaten yok ama birakinca cildi fena bozmasi zaten -en azindan benim için- almamak için yeterli bi sebep. Ayrica yüz yikama jeli hiç masum değil. İçinde sls var.

 241. t bölgem ve çenemdeki sürekli yrnileyen sivilceler sebebiyle aldığım ancak bir buçuk aydır bir faydasını görmediğimi düşündüğüm krem. alnımdaki minik sivilceler epey geçti ama onu sağlayanın beraberinde aldığım yüz yıkama jeli olduğunu düşünüyorum.

 242. tanışma kitini almıştım. cildim çok yağlı değildir ancak ara ara kırmızı nokta ve sivilce sorunu yaşamaktayım. beyaz tenliyim. ürünü bir arkadaşım tavsiye etmişti¸ iyi ki de etmiş! devamlı kullanmıyorum cildimin yıpranmaması için. ancak kırmızı nokta ve sivilcelerim azdığı an uyguluyorum ve birkaç gün içinde kontrol altına alabiliyorum. kullanmı o kadar kolay ki ayrıca hiç ağırlık hissi vermiyor. gayet memnunum.

 243. Sivilce değil de cildim bir ara pütür pütürdü¸ iki üç ay kullandıktan sonra hiç bişey bırakmadı cildimde bebek gibi oldu¸ la roche ürünleri hedefe yönelik bakım yapıyor zaten bu yüzden başarılı ara sıra yine cildimi beğenmediğimde kiehl’s ın breakout control blemish treatment kremiyle dönüşümlü kullanıyorum. Kiehl’s ın bu kremiyle benziyorlar da bence kullanılabilir kesinlikle

 244. Devasa kistik sivilcelerimin sebebi markaya beni küstüren acayip ürün. Arkadaşlar cidden bu ürünle mutlu mesut yoluna devam edenleri tebrik ediyorum çünkü beni aynalara baktırmadı.

 245. Ben bir üründen bu kadar memnun kalmayacağımı hiç düşünmezdim. Ciddi ciddi aldığım güne lanet oldun diyorum. Sinirden çöpün içine sıktım¸ atmadım sıktım.  Bir kere sürer sürmez cildimi kıpkırmızı yaptı. Böyle etki ediyor her halde dedim. 3-4 gün ard arda sürdüm. Ağız kenarlarım kıpkırmızı. Bazı yerleri soyuluyor. Acıyor. Cildimin hiç silvilce çıkmayan bembeyaz yerleri bile sivilce doldu. Yok ya böyle birşey olamaz. Cildi mahvetmek için bir krem yapsalar bundan etkili olamaz. 2 gündür saat başı sudokrem sürüyorum çünkü bir o cildimi acıtıp yakmıyor. Özellikle benim gibi az da olsa hassas ciltli iseniz bu kremimsi şey sizden uzak cehenneme direkt olsun.

 246. Yaklaşık 1 aydır yıkama jeliyle birlikte kullanıyorum. t bölgem yağlı¸ yanaklarım normal. Alnımda ve alt yanağımda sivilce olmayan pütürler vardı. Ayda 1 2 tane de sivilce çıkarıyordum.Bu 1 ayda fark ettim ki her kullandığımda yüzümdeki potansiyel sivilce yerlerinde sivilce çıkarıyor. Yaklaşık 3 gün ara verdim. Sivilceler ve cildim yatıştı. Sonra tekrar kullandığımda ertesi gün yeni bir sivilceye merhaba dedim. Ve almadan önce buradan bir cicişyle de konuştuğumda aynı problemden bahsetmişti¸ sivilceler söndükten sonra izi geçmiyor. Neredeyse 1 aydır geçmeyen kızarıklıklar var. Yıllar önce kullandığımda iyi gözlemleyememiştim ama sivilce çıkarmamıştı. Aynı serinin yıkama jelinden memnunum ama bakım kremini önermiyorum.Edit: yıkama jelinden de memnun değilim artık. Krem bittikten sonra sadece yıkama jeliyle devam ettim. Yine sivilceler devam etti ama ben nedeninin stres olduğunu düşünüyordum. Jel de bittiğinde bundan önce kullandığım bioderma sebium yüz yıkama jeline döndüm ve sivilcelerim söndü. Lr kullanırken daha yüzümdeki sivilceler sönmeden yenisi çıkıyordu. Biodermaya döndüğüm 1.5 hafta boyunca yüzümde sivilce çıkmadı. Sonrasında da sadece bir sivilce çıktı. o da benim cildimin normali zaten.

 247. dermatoloğumun önerisiyle kullanmaya başladığım ve çok çok memnun kaldığım krem. hem normal boy hem de tanışma kitini aldım. çok bereketli bir ürün olduğunu söyleyemem ama gerçekten cildime çok iyi geldi. sadece sivilceleri değil siya noktalarımı da azalttı. tanışma kitini almayı düşünürseniz oldukça küçük. temizleme jeli de normal pek bir özelliği yok iyi de kötü de diyemem.bence doktorunuza danışın krem için ama ben bayılarak kullanıyorum oldukça hafif ve harika hissettiriyor. düşünenler tanışma kitiyle başlayabilir.

 248. Gerçekten sıkıntılı bi cilde sahip değilseniz kullanmamanız gereken bir ürün.elime bi şekilde geçtiği için bedava mal baldan tatlıdır mantığıyla kullandım ama yüzümde bir sürü küçük sivilceye sebebiyet verdi

 249. Yağlıya dönük karma bir cildim var.Bir ara prozac kullandığımdan dolayı ergenliğimde çıkarmadığım sivilceleri çıkarmıştım.Alışkın olmadığım için cahillik edip sivilcelerimi sıktığımdan yüzümde izler kalmıştı.Bir eczacının önerisiyle effaclar duo ya başladım.Nemlendirmesi çok yeterli değil bence ama sivilceleri ve izleri çok hızlı birşekilde yok etti.Bence yazın kullanılabilir bir nemlendirici.

 250. temizleme jeli cildimi çok kurutsa da bu kremden çok memnun kaldım. Özellikle T bölgemdeki yağlanmaya çok iyi geldi. Bittikçe aldığım ve arada kullandığım bir ürün.

 251. 10 gündür kullanıyorum¸ buraya izlenimlerimi yazıp 10 günlük periyodlarla editleyeyim. öncelikle cilt tipim karmadan yağlıya doğru geçişli. siyah noktalarım¸ arada sırada çıkıp geçmek bilmeyen birkaç tane de sivilcem var.ürünü temizleme jeliyle beraber sadece geceleri uyumadan kullandım. burnumun üstünü ve alnımı kuruttu. gündüzleri daha iyi nemlendirerek hallederim diye düşünüyorum. siyah noktalarımda azalma henüz gözlemlemedim ama yanaklarımdaki gözenekler küçüldü. sivilce kısmına gelirsek¸ evet¸ çoğunluğa yaptığı sivilce fışkırtma etkisini ben de gözlemledim. iki yanağımda da 8-10 sivilce¸ alnımda birkaç tane var şimdilik. regl dönemimdeyim ama hiç bu kadar sivilceyle dolmamıştı yüzüm. mucizevi bir şekilde diğer 10 günlük periyodda iyileştirmeye başlayacağına inanıyorum…ikinci periyoddan edit:sivilcelerim kurudu. iki sivilcemi sıkmıştım çünkü o irini dışarı çıkarmadan rahat edemiyorum. onların izi de geçmek üzere¸ gündüzleri evdeyim diye kantaron yağı sürüyorum temiz cildimin üstüne. bu süreçte yağsız şekersiz beslendim bol su içtim ama bir gece alkol alıp cips yedim ve kremi kullanmadım¸ sabah iki ağrılı sivilceyle uyandım. yüzüm önceki 10 güne göre nispeten daha iyi durumda¸ siyah noktalarda azalma yok¸ gözenekler hafif küçüldü. kurumam azaldı¸ kantaron yağından muhtemelen.

 252. yüzümdeki pütürcükleri iki ayda yok etmiş pürüzsüzleştirmiş ürün. İlk 1-2 hafta yüzeye yakın çıkmak üzere olan sivilcelerin çıkmasını hızlandırdı ve çabucak kuruttu. Sivilce lekelerimi de 4-5 aya görünmeyecek seviyeye getirdi. Üç yıldır yaz-kış kullandığım üründür. Başka nemlendirici aramıyorum bile.

 253. 2 yıl önce dermatoloğumun tavsiyesiyle almıştım. Sivilcelerimin yanı sıra sivilce izlerim de vardı (hala var). Effaclar duo light rengini ve yüz yıkama jelini almıştım. Yüz yıkama jelini ilk kullandığımda sivilcelerimi inanılmaz yakıp bazılarını kanatmıştı. Ancak sonrasında 2 senedir asla böyle bir problemle karşılaşmadım. Jel sonrası kremi uyguladım ve kapatıcılık sağladığı için üzerine herhangi bir ten ürünü uygulamadım. Şakak bölgemde inanılmaz sivilce izi vardı. Doktorun önerdiği sivilce kremlerinin yanına bu 2 ürünü de ekleyince izler yok denecek kadar azaldı. Uzun süre nemlendiriciden ziyade bb kremmiş gibi kullandım 1-2 saat kadar yüzümde ilk sürdüğüm gibi kaldı sonrasında dağıldı. Son zamanlarda ne zaman sürmeye kalksam yüzümü cayır cayır yakıyor o yüzden birkaç deneme daha yaptıktan sonra hala olmazsa çöpe gidecek. Ancak yüz yıkama jelini ölene kadar kullanabilirim <3

 254. Bir tüpünü bitirdiğim ama faydasını gördüğümü düşünmediğim krem. Ben kullandığım süre içerisinde kırmızı ve büyük sivilceler çıkarmaya devam etmiştim. Hatta sivilcelerimi arttırdığını bile düşünmüştüm.  Bitene kadar kullandım belki zamanla tamamen temizler deri altını¸ başta böyle olmuştur falan dedim ama öyle olmadı maalesef. Bilemiyorum belki de sorun bu kremde değildi yani çıkan sivilcelere belki o sebep olmadı ama bunu kullandığım dönemde de cildim tertemiz gezemedim hiç.Şu an bunun kardeşi effaclar k’ yı kullanıyorum ve çok çok daha memnun kaldığımı belirtmeliyim.

 255. Dermatologumum önerisiyle sivilce lekelerim için almıştım. Lokal olarak uyguluyordum. Sürdüğüm yerler kızarıp kaşınınca bırakmıştım. Bugün yeni sivilcelerim çıkınca üzerine tekrar sürdüm. Bir de aktif sivilceler için deneyeceğim.

 256. Effaclar jel ve tonik ile beraber kullandığım kremdi geçen yaz almıştım ve şimdi görüşlerimi yazmak istedim. Krem bitti tonik de bitmek üzere damla damla kullanıyorum artık ama jelin daha yarısındayım çok bereketli 200 ml olanı almıştım. Ben bu seriden çok memnun kaldım cicişler zaten kullanmaya başladığım ilk haftada bile etkilerini görmüştüm. Krem bende hiç küçük sivilcelere neden olmadı o açıdan şanslıyım¸ düzenli kullandığım sürede gözeneklerim çok küçüldü ve siyah noktalarım da çok azaldı gerçekten bazen aksatsam da o etkisi hemen geçmedi. Krem birkaç ay önce bitti son günlerde de gözeneklerimden rahatsız olmaya başlayınca eski kalan kabını kestim içinde daha çok varmış neyse ki çöpe atmamışım. Fiyatları o kadar artmış ki inanamadım bugün bakınca çok üzgünüm ama mecbur alacağım sanırım o temizliği başka hangi kremde bulurum bilmiyorum hala şoktayım

 257. roaccutane tedavimden sonra doktora gitmekten sıkılıp kendi araştırmalarımla bulduğum ve öneriler üzerine aldığım ürün. o sıra dermoeczanem.com’da yanında küçük boy effaclar jel hediyeleri vardı. ikisi birlikte güzel bir etki olur düşüncesiyle aldım. fakat ilk haftadan alnımdaki ufak tefek pütürlükleri hem arttırıp hem de büyülttü¸ yanaklarımda ise sivilce çıkarmaya başladı. devam etmek istedim fakat zaten yeni bir tedaviden çıkmıştım. buna rağmen ben de sivilce oluşumu yaptı. uzun bir süre sonra jelsiz ve lokal olarak kullanıp oluşturduğu etkiye bakacağım.

 258. Renkli ve renksiz seçenekleri olan bu ürünün medium renklisi çok kötü bir turuncu. Ben buğday tenliyim¸ lightı bile bende hafif koyu duruyor. Mediumunu almış bulunmuştum evde kullanıyorum ara ara. 

 259. Hayatım boyunca en çok tükettiğim ve tekrar tekrar aldığım kremdir diyerek sözlerime başlamak isterim. Özellikle roaccutane (isotretionin) tedavisi süren veya biten varsa bu kremi mutlaka edinmeli. Bende 3 çeşiti var¸ 1) Spf 30 içeren: Yaz kış¸ deniz tatili hariç günlük güneş koruması olarak kullanılabilir. Nemlendirmesi oldukça başarılı¸ özellikle karma/yağlı ciltler için.2)Unifiant versiyonu: Güneş koruması yok¸ ciltte çok büyük problemler yoksa tek başına yeterli renkli nemlendirici. Güneş koruyucu eklenmeli.3) Spf içermeyen: Gece kremi olarak ya da üzerine güneş koruyucu ile gündüz de kullanılabilir.Bu sınıflandırmayı yaptıktan sonra gelelim faydalarına¸ sivilceli dönemimde roaccutane kullanırken sivilce izi kalmamasının en büyük nedenlerinden biri olarak görüyorum kendisini. Tedavi döneminde dahi nemlendirmesi beni oldukça tatmin etmişti. Sonrasında da kullandım ve halen de 3 versiyonunu da kullanmaktayım. İçinde salisilik asit mevcut olduğundan diğer asitlerle (aha-bha içeren ürünler) art arda kullanılmamasını öneriyorum. Uzun vadeli kullanımda ise özellikle izler için kullanılıyorsa¸ benim önerim diğer asitli ürünlerle dönüşümlü kullanılmasıdır. Örneğin Glikolik asit içeren bir peelinge başladıysanız asitsiz bir nemlendirici ile devam edilmeli ve leke açıcı bir serum da rutine eklenmeli.

 260. 2 hafta önce nemlendiriciyi ve jeli birlikte aldım ve o zamandan beri günde 2 kez¸ düzenli olarak kullanıyorum.Geçen hafta sonuna doğru sivilce sayılarım arttı¸ üstelik oldukça ağrılı ve kızarıktılar. Ürünün sivilce yaptığını düşündüm ancak girdik bir yola deyip kullanmaya devam ettim. Ancak son 2 gündür etkisini görmeye başladım. Alnımdaki sivilce olmayan ancak pürtük pürtük olmasına neden olan sivilcemsi oluşumları yok etti. Çene çevremde bir yıldan fazla zamandır yaptığım tüm cilt bakımlarına ve maskelere rağmen geçmeyen sivilceler vardı. Hepsi kurudu ve yok oldu ancak izleri duruyor ne yazık ki.Ürünler kullanılan bölgeyi kurutuyor¸ ki ben tüm yüzüme sürüyordum¸ bu nedenle dudak ve burun çevremde döküntüler yaptı.Umarım etkisi kalıcıdır¸ öyleyse favori ürünümü bulmuş oluyorum.Edit: Erken sevinmişim¸ 3. Hafta içinde çene bölgemde 4-5 tane yeni sivilce oluştu. Normal zamanda bu kadar çok olmuyordu en fazla 2-3. Neyseki küçük küçükler ve acımıyorlar. Sabredip düzenli olarak yıkayıp kremlemeye devam ediyorum. Bakalım sonucu göreceğim.13 Nisan güncellemesi: Şuana kadar bir hayli işe yaradı. Sivilceleri tamamen yok etmedi¸ ara ara yine çıkıyorlar ama en azından çabuk kuruyor ve büyük veya acılı değiller. Memnun kaldım şahsen¸ tavsiye ederim.

 261. Yaklaşık bir buçuk aydır kremi ve jeli düzenli¸ hiç aksatmadan kullanıyorum. İlk haftalarda cildimde hiçbir sivilce çıkarmadı ve iyileştirdi¸ pütür pütür olan yüzümde pürüzsüzleştirme yoluna doğru bile gidiyordu derken iki haftadır yüzümde sürekli sivilceler çıkıyor. Çenemde üç dört tane¸ yanağımda üç dört tane¸ alnımda keza dört beş tane olmak üzere şuan yüzüm adeta bir mayın tarlasına döndü. Kullanmadan önce bile bu durumda değildi. Kullanmaya ve şans vermeye devam edeceğim¸ yorumlarda cildin bir kusma dönemi olduğunu sonra toparladığını okudum. Umuyorum benim de toparlar¸ burayı güncelleyeceğim.

 262. Bu krem benim için mücizevi gibi bişey. Abartmıyorum cidden dönüp dolaşıp hep bu kremde son buluyor cilt bakım maceram. 2 sene önce akneli cildim için doktora gitmiştim ve bunu vermişti. (Antibiyotik de yazmıştı 2 ay kadar kullanmıştım.) Sadece aknelerin olduğu bölgeye ve lekelerimin olduğu kısma sürüyorum. Eğer gündüz kullandıysam mutlaka üzerine güneş kremi uyguluyorum. İlk başta kullanırken anlamıyorsunuz etkilerini ama sonra 2-3 ay geçince gerçekten tamamen temizlediğini gözlemliyorsunuz. Aktif akneye de lekelere de çok iyi geliyor benim cildimde. bittikçe alacağım bir ürün kesinlikle. Şimdi aknelerim komple geçti sadece minik lekelerim var. Dönemsel akne çıktığında üzerine kullanıyorum ve iki gün içerisinde söndürüyor. dolabımdan eksik etmeyeceğim bir ürün benim için. 

 263. Çok uzun yıllardır kullandığım günlük nemlendiricim.O kadar uzunki 25 liraya aldığım günleri hatırlıyorum.Deneme boyu kullanılarak alınmalı bence her ciltle anlaşamıyor.Kardeşimin yüzünü yanık gibi kıpkırmızı yapmıştı bende ise sivilce ve siyah noktalari engelliyor nemlendirmesi çoğu zaman yeterli.

 264. Sivilce tedavim sırasında doktorum tarafından önerilen mucizevi nemlendirici krem. Ben nemlendirmesini başarılı ve tam dozunda buldum. Ilk günler yüzümde aşırı bir yanma yaptı¸ onu da kullandığım ilaca bağlıyorum. Ilaç yüzümü soyan bir karışım. Ilerleyen günler acı hissi de kayboldu. Içeriği şöyle¸ AQUA / WATER¸ GLYCERIN¸ DIMETHICONE¸ISOCETYL STEARATENIACINAMIDE¸I SOPROPYL LAUROYL SARCOSI NATE¸AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE¸ METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER¸ T-BUTYL ALCOHOL¸ SODIUM HYDROXIDE¸ OLEIC ACID¸ SALICYLIC ACID¸ SILICA SILYLATE¸ POLOXAMER 338¸ NYLON – 1 2¸ POLYSORBATE 80¸ ZINC PCA¸ LINOLEIC ACID¸ PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE¸ ISOHEXADECANE¸ 2-OLEAMIDO-1¸3-OCTADECANEDIOL¸ CAPRYLOYL SALICYLIC ACID ¸CAPRYLYL GLYCOL¸ PIROCTONE OLAMINE¸ MYRISTYL MYRISTATE¸ ACRY LAMIDE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER¸ PARFUM / FRAGRANCE¸ SORBITAN OLEATE¸ DISODIUM EDTA¸ POTASSIUM CETYL PHOSPHATE¸ BHT¸ GLYCERYL STEARATE SE¸ /- MAY CONTAIN CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE¸ CI 77491¸ CI 77492¸ CI 77499 / IRON OXIDES¸ MICA

 265. cildimde sivilceler olduğu zaman eczacının tavsiyesi ile aldığım ürün¸ hangi eczaneye gitsem bu nemleniriciyi tavsiye ettiler nedense. ciltteki hissini sevdim¸ kadife gibi bir his bırakıyor ve tahriş etmiyor. fakat kullanmaya başladığımın birinci ayı deri altındaki bütün sivilceleri çıkarttı resmen sivilce hapları gibi kusturdu cildimi. o kusma döneminden sonra bir tane bile sivilcem çıkmadı. cildime yeterince nem vermediği için kullanmayı bıraktım zaten içinde asit vs var o yüzden güneşli günlerde kullanmak bence biraz sakıncalı

 266. karma¸ siyah nokta ve gözenek problemi var denebileek bir cilde sahibim.akne sorunu olan biri değilim.ama t bölgem yağlı. bu ürünü ne zaman kullansam resmen yüzumn dengesini alt üst etti. gözeneklerimin büyüdüğünü ve yüzümün sivilce çkarmaya meyıllendiğini gördüm hep. bu krem hakkında ¸ cildin altındakileri su yüzüne çıkarıyor¸ o yüzden ‘sadece ilk başta öyle oluyor¸ sonra yüz toparlıyor’ denilse de ben bunun biraz uydurma olduğunu düşünüyorum. kreme farklı zamanlarda birden fazla şans verdim ve sonuç hep aynı.sizin de cildiniz benim gibiyse uzak durun derim.bu arada nemlendirme olarak karma cildime yeterli gelmişti. ne çok ne fazla onu da ekleyeyim.

 267. Kullandığım dönemde hem sivilcelerime hem de lekelerime iyi gelmişti. Siyah noktalara etkisi minimal diyebilirim. Cildim düzeldiği için kullanmayı bıraktım. Akneli ciltlere tavsiye ederim.

Siz ne düşünüyorsunuz?