“La roche posay anthelios xl spf 50+ fluid ultra light güneş kremi” için 73 yorum

 1. la roche posay in istisnasız her ürünü bende sivilce ve alerji yapıyor. Ablam testerini getirmişti sürdükten 1 saat sonra sivilceler kızarıklıklar… normalde cildim akneye meyilli karma. Suan roccutane tedavisi gördüğüm için bayağı kuru yani düşünün roaccutane kullanırken bile sivilce çıkartan bir üründen bahsediyoruz. Hassas cildi olanlar uzaklaşmalı.

 2. henüz iki gündür kullanıyorum ancak yukarıda bahsedilenlerin hiçbirini yaşamadım ben. cildim karma/yağlı ve sürdüğüm anda böyle kadife gibi oluyor. hatta yüzüne ne sürdün diyenler bile oldu. az mı sürüyorum acaba?

 3. Ben geçen yaz kullandım.koruyuculuğu iyi fakat yağlı yağlı ve çok akışkan.cildim kuru olmasına rağmen rahatsız etti.

 4. Oldukça hafif ve mükemmel güneş kremi.Buradaki yorumlara güvenip aldım¸ aman Allah¸ kullanır kullanmaz dedim ki ‘tamamdır¸ bundan sonra güneş koruyucu arayışlarım bitmiştir. ideal güneş kremini buldum.’ Evet o derece diyorum.oldukça ince¸ çok hafif ve tatlı bir parlaklık veriyor¸ asla yağ gibi parlatma değil¸ hemen kuruyor yüzde¸ makyaj altında gayet güzel¸ sivilce yapmıyor ve adındaki gibi gerçekten süper ince bir yapısı var yani yüzde en ufak bir ağırlık yapmıyor. kesinlikle tavsiye olunur.not: yorumlarıyla ideal güneş kremimi bulmamı sağlayan tüm cicişlere sonsuz teşekkürler.

 5. yanak bölgeleri hassas olan karma ciltli olan bende sürdükten sonra yüzümü yakan güneş kremi.alerjim var sanırım içeriğindeki bir şeye.ama annem severek kullanıyor¸ona pasladım.

 6. tatlış güneş kremim.. kullanmamla çene bölgemin sivilce çıkarması denk geldi ama bi baktım regl olmuşum.. hep aynı tarih aralıklarında sivilceliyim çünkü kreme bağlamıyorum bunu.. yapısı çok hafif hemen emilen tatlış krem..

 7. Cahillik döneminde kullandığım gözeneklerimi kocaman yapan garnier¸ yüzümü ay gibi parlatan avene¸ buram buram alkol kokan vichy güneş kremlerinden sonra ilaç gibi geldi. Yapısı akışkan¸ çabuk dağılıyor ve hemen emiliyor. Benim karma cildimde herhangi bir parlama yapmadı. İlk sürüldüğünde emilim aşamasında parlıyor ama gün içerisinde cildim mat duruyor. Onun haricinde korumasından da memnunum. Sivilce de yapmadı. Ee daha nolsun¸ canım güneş kremim.

 8. Piyasada bulunabilecek en hafif yapıda ve maksimum koruma sağlayan güneş kremi. Normalden karmaya dönük alerjik cildimde herhangi bir sorun yaşamadım. Hatta göz altında birkaç yağ butonum olmasına rağmen onları bile arttırmadı.

 9. Karma/ yağlı ciltli yapıma rağmen doktor önerisiyle aldığım ve hiç beğenmediğim güneş kremi. Çok fazla komedon ve sivilceye sebep oluyor. Ve yapış yapış hissediyorum sürdüğümde

 10. Yazın ortasında roaccutane tedavisinin son aylarını yaşamış benim¸ yüzümde hiç güneş lekesi olmadan tedaviyi bitirmiş olma sebebimdir kendisi. Çok güzel koruduğunu düşünüyorum. Şu an cildim karma¸ hala çok severek kullanıyorum. T bölgesinde çok az parlama yapabilir. Yapısı gerçekten hafif¸ kıvamı zaten su gibi. Beyaz beyaz görüntü oluşturmuyor. Şu kumsallarda çok sevdiğimiz ama normalde bana ağır gelen buram buram güneş kremi kokusu yok. Bende sivilceye neden olmadı. aynısından anneme de aldım¸ o da severek kullanıyor. Hatta cildi kuru olan erkek arkadaşıma da sürüyorum¸ o da seviyor. ikinci şişemdeyim¸ deneme heveslerine kurban gitmezsem hep bunu kullanırım.

 11. beni hayal kırıklığına uğratan güneş koruyucu. cildim kuru¸ yazın normale yaklaşıyor ve hassas. esmerim.bundan önce kullandıklarım¸ hamiltonun adını hatırlamadığım bir kremi. tekrar bulamadım aynısından¸ seri değişti¸ en sevdiğim oydu.daylong bir süre sonra sivilce yaptı gibi hissettim.geçen sene çocuk cildi daha hassas deyip gidip mustela aldım. ne zaman sürsem kustu (koluma bacağıma sürerek bitirmeye çalışıyorum. çocuk ürünü almayınız).solenta pigmenta¸ annem kullanıyordu. yapısı çok kalın¸ sivilce yaptı.lrp ye gelirsek¸ yapısı çok ince¸ ağırlık yapmıyor¸ kolay yayılıyor¸ kolay emiliyor. sabitlendikten sonra kadifemsi bir his veriyor ( içinde talk var). parlama¸ kusma yapmadı. kalıntı bırakmadı.ama sonra ne zaman sürsem akşamına sivilce çıkardığımı fark ettim. öyle köklü¸ kocaman sivilceler değil¸ minik¸ beyaz uçlar şeklinde. eve gelir gelmez temizliyorum ama gün içinde temizleyip yenilemek pratik değil. başta konduramadım ama sebebi bu bence. çünkü ne zaman bir hafta gündüz dışarı çıkmasam yani bunu sürmesem sivilce falan olmuyor. başka değişen bir şey de yok. hayatımın güneş kremini buldum zannetmiştim. bitene kadar idare edeceğim artık.bitti editi: genel olarak sevsem de sivilce yaptığını düşünüyorum. bir daha almam sanırım. heliocare advanced spf 50 gel güneş koruyucu aldım ona başlayacağım.

 12. Bu güneş kremine yağlı diyenleri gördüm ama su bazlı bir kremdir ve yağlı ciltlere de verilir dermotologlar tarafından. Hemen emilir parlama da yapmaz. Roaccutane tedavisi görenlere de veriliyor koruması güçlü olduğu için. Sürümü de şöyle: önce çalkalıyoruz kremi sonra elimize döküp ovuşturup ısıtarak yüze tampon hareketlerle uyguluyoruz. Direkt yüze sürmüyoruz hele ki yaya yaya. Ağır bir yapısı yok aksine hafif yapılı. İki tipi var biri beyaz renksiz diğeri ise ten rengi (ama bu bence koyu kalıyor açık tenlilere)

 13. heyecan aramak istemeyenlerin güneş kremidir. roaccutane tedavisi görüyorum ve bende almadan önce çok arada kalmıştım. yapısı kesinlikle yağlı değil ve parlama seviyesi bence çok düşük. çok az bir nemlendirme özelliği var. hemen dağılan ve emilen bir yapısı var. beyazlık kesinlikle kalmıyor¸ çok ince bir ürün zaten. ilk uyguladığımda yüzümü temizledim ve effaclar duodan sonra bunu sürdüm. 1 2 dk sonra yüzümde dokundukça küçük beyaz pulcuklar oldu. peçeteyi ovaladığınızda olur ya öyle. daha sonra yüzümü temizleyip ilk güneş kremini uyguladığımda hiçbir sıkıntı yaratmadı. makyaj altı için de oldukça güzel ve hafif. korumasının da iyi olduğunu düşünüyorum çünkü kırmızılıklarımda güneşe çıktığımda bir artma veya hassasiyet olmuyor. komedon artışına sebebiyet vermedi bende.

 14. kullanan bir arkadaşımın yüzündeki matlığı görünce elimdeki kiss my face yüz ve boyun bölgesi için yağsız güneş koruyucu spf 30 biter bitmez aldığım ürün.aynı arkadaşımın annesinde rosacea (gül hastalığı) var ve kendisine bu ürün doktor tarafından önerilmiş. arkadaşım da denemek için sürünce sonucu bire bir görme fırsatım oldu: pudra sürmüşçesine mat bir görünüm.bir hevesle kullanmaya koyuldum. ürünün yapısı çok hafif ve beyaz. bu nedenle kolaylıkla süreceğim sandım ki¸ ne göreyim¸ suratım bembeyaz oldu! çok sürdüm galiba dedim. ertesi gün daha dikkatli ve az az sürdüm. evet¸ daha iyiydi sonuç ama yine de cilde yedirmesi zor oluyordu. çünkü ürün tamamen yağsız¸ hemen kuruyup pul pul oluveriyor. bir sonraki günkü denememde önce birazcık bioderma sebium hydra nemlendirici sürüp üstüne güneş kremini sürdüm. en normal sonucu bu şekilde elde ettim diyebilirim. yine de dikkatli şekilde dağıtmazsam hafif beyaz dalgalanmalar ya da pul pul görünümler oluşabiliyor yüzümde. sivilce yapmadı ki cildim karma¸ çok müsait. yapış yapış bir his bırakmadı¸ parlama zaten yapmadı. bir de bazı güneş kremleri yanlışlıkla dudağıma falan değdiğinde ağzımda çok kötü bir tat bırakıyor¸ bunda öyle bir şey de yaşamadım.velhasılı kelam¸ güneş kreminin vıcık vıcık parlamasından rahatsızsanız bu ürünü mutlaka kullanın. yok başka beklentileriniz varsa¸ tavsiye etmem.

 15. malesef beni de mutlu edememiş olan¸ hassas ve sivilceye meyilli cildimde parlama ve az da olsa sivilcelenmeye sebep olmuş bir ürün. her gün güneş koruyucu kullanan birisi değilim¸ çünkü her gün kullandığım bb kremim (bobbi brown) spf 35 korumaya sahip¸ ancak yazın makyaj yapmadığım günlerde yüzümü güneşten korumak için bir ürüne ihtiyacım oluyor¸ bu nedenle 1-2 senedir la roche posay anthelios xl’ı kullanıyorum yaz aylarında. cildime fazla zarar verdiğini söyleyemeceğim¸ ancak yine de ona alternatif olacak daha hafif bir ürün arayışındayım.

 16. tinted olanını kullandığım ve memnun kalmadığım güneş kremi. öncelikle çok pembemsi bir rengi var ki ben pembe alt tonlu sayılırım. renkli diye geçse de herhangi bir kapatıcılığı yok¸ öyle bir iddiası da yok bildiğim kadarıyla ayrıca pembe bir ton veriyor ve saç çizgisinde iyi dağıtmak gerekiyor. yağlı bir yapısı olduğunu söyleyemem ancak oldukça parlak bir bitişi var. roaccutane kullandığım dönemde dahi o görüntüden rahatsız olup üstüne transparan pudra geçiyordum. az uygulanarak bu sorun aşılabilir belki ama o zaman da koruması yeterli olmayacaktır.içerik olarak renksizi tamamen kimyasal filtre¸ renkli olan ise kimyasal + titanium dioxide içeriyor.

 17. bu yaz kullanmaya başladığım la roche posay anthelios fluide spf 50+ güneş kremini burdaki yorumlara güvenerek almıştım. iyiki de almışım çünkü daha önce kullandığım bioderma güneş kremi gibi cildimde sivilce yapmadı. şimdilik çok iyi anlaşıyoruz lrp ile.

 18. tinted olanı çok açık tenli olmamama rağmen koyu gelen ürün. bayağı da parlak yapıyor¸ üstüne pudra geçmek zorunda kalıyorum. ama madem normalinden herkes bu kadar memnun tinted olanını bitirince onu da deneyeceğim. ama hiç sivilce ve komedon yapmadı. hafif bir ürün olmasından memnunum.

 19. Yanaklarımda pütürcüklere sebep olan güneş kremi ayrıca bu kremi sürdükten sonra elimi yüzüme sürdügümde pul pul beyaz kalıntıları dökülüyor güneş kreminden önce veya sonra hicbisey sürmemiş olsam bile.büyük umutlarla almıştı fakat yarısına bile gelemedim

 20. cicişde görüp baya araştırarak aldığım krem. mamacımdan 37 lira gibi bi fiyata aldım. baya beğendim. benim cildim normalden t bölgelerim yağlı biraz. sürekli sivilcem yoktur özel günlerden önce biraz sivilcelenirim. ama ben beğendim çok çabuk emildi üstüne makyaj hep yaptım kusmadı. ek sivilceleme yapmadı bence zaten normalde olanlar vardı. baya da bereketli nerdeyse 4 ayda anca yarısına gelebildim. kışın 30 spflisini alırım yada belki aveni denerim. benden onay aldı ama herkesin cildi vücudu çok farklı tabi 🙂

 21. buradaki yorumlardan gaza gelip effaclar duo + ile sipariş verdiğim krem. Ne kullansam yüzümde sivilce yapıyo hadi bakalım biraz kullanayım sonrasında editliycem.Edit : 1 ayı geçmiş kullanalı tamam cok düzenli kullanmadım ama sivilcelerimde bir etkisini de görmedim ben hatta bu ara daha da arttı belki benim ki farklı nedenlerdir artık bana kesin olarak doktor yolları göründü.

 22. Yanaklarımda az sayıda pütürcüklere sebep olan güneş kremi.çok hassas alerjik bi cildim var esmer olmama rağmen. Ne kullansam tepki veriyor. Bir çok güneş kremi denedim bu da onlardan biri. Diğerlerine nazaran daha az pütürlere sebep verdi ama bana koruması yetersiz geldi¸ gayet bronzlaşıyorum günlük koşuşturmaca da bile. bir daha alır mıyım? kış için belki.

 23. Sürüldüğünde diğer güneş kremlerine nazaran kadifemsi doku bırakan krem.yaklaşık 1 aydır hergün kullanıyorum herhangi bir sivilce veya komedon gibi sorunla karşılaşmadım.bitince tekrar alırım kesinlikle bitecek gibi değil gerçi bereketli ürün.

 24. kuru karma ciltliyim¸ yaz başında sipariş etmiştim bu ürünü fakat kullanamadım çünkü yüzüm sivilce tarlasına döndü.kapalı komedonlar oluşturdu¸ bırakınca cildim düzeldi neyse ki. bunun haricinde hemen emilmesi¸ beyaz renk bırakmaması¸koruyuculuğu ileson derece güzel bir güneş kremi.

 25. yıllardır güneş kremi bazında çekmediğim dertle çile kalmadı feryatsız gündüzüm gecem olmadı¸ ne kadar güneş kremi denediysem sivilce yaptı¸parıl parıl parladı sonra bunu aldım ve ömrüm kurtuldu¸ bi kere tek başına kullanınca parlama yapmıyor makyaj altına kullanınca yüzün yağlanma sürecini hızlandırıyor ama yine de makyaj yapılabiliyor üstüne en fazla bi yağ kontrol kağıdıyla halledilir gün içinde.ama en en en önemlisi sivilce yapmadı hatta avene güneş kreminin yaptığı inanılmaz sivilcelerin bile büyümesine izin vermedi.bir de yaklaşık 2 aydır her gün kullandığım halde hala baya var ve diğer güneş kremleriyle karşılaştırıldığında baya ucuz bence.ı <3 la roche posayha bir de bu kremi böyle yaya yaya değil de pıt pıt vurarak sürerseniz enfes oluyor.yayınca pütür pütür olabiliyor. tenk mi leytır

 26. Eczacının önerisiyle bu yaz aldığım bu ürünü sadece suya girmediğim zamanlarda kullandığım halde ebat olarak çok küçük olduğundan hemen bitirdim. Tekrar almayı düşünüyorum. Mis gibi kokusuyla diğer alternatiflerim arasından eleyerek aldığım bu ürün¸ renklendirme özelliği olan güneş kremlerinden en son çıkan ve fiyatı en uygun olan! Ayrıca gün içinde cildimi nemlendirmeme ve BB krem kullanmama gerek kalmadı.

 27. Bende hiç sivilce yapmayan¸ çabucak emilen¸ performansına göre ücreti az olan güzel bir ürün. Makyaj altına gayet iyi oluyor.

 28. Bana güneş kremi kullanma alışkanlığını kazandırandır. makyaj altına rahatlıkla kullanıyorum¸ karma/yağlı cildimde ekstra bir yağlanma yapmıyor. Beyaz kalmıyor¸ çabuk emiliyor ve tortu bırakmıyor. Ekstra bir sivilce oluşumu da gözlemlemedim. Severek kullanıyorum.

 29. 3 kutu bitirdim. 2 si renksiz 1 tanesi ise renkliydi. şimdi ise kiehl’sin güneş kremiyle dönüşümlü olarak kullanıyorum. o yüzden karşılaştırabilirim.yorumlarım ise¸ lrp’ nin renkli olanını hiç sevemedim. buğday tenliyim buna rağmen bana çok koyu geldi. esmerseniz sevebilirsiniz. renksizi ise beyaz renkli olanı¸ çok beyazlık bırakmıyor. sivilce çıkarmadı bende. kiehl’s e göre bir tık daha fazla yapış yapış ve yağlı bırakıyor. ancak rahatsız edici değil.la roche posay: 50- 60 tl arası. kiehl’ s ultra light daily uv defense: 139 tl

 30. Aldigima cok cok pisman oldugum ihtiyaclarimi gideremeyen krem. Bu kremi nicin mi aldim? Hafif oldugu¸ parfum ve yag icermedigi icin.. Cunku vicik vicik kremlerden illallah gelmisti.Amma velakin daha oncede yag icermeyen urunler kullanmis biri olarak sunu soylemeliyimki bu urun bildiginiz cildimi kuruttu cok fena kuruttu hemde yaglanmaya elverisli karma cilde sahibim¸ her surusumde bir rahatsizlik hissettim cildime batti resmen. Bu urunun en en en buyuk eksisi lesss gibi kimyasal kokmasi. Mac studio fix fluid kullananlar bu kokuyu iyi bilir o kadar agir bir kimyasal kokusu varki erkek kardesim ve nisanlim tokalastiktan sonra yuzumden acayip bir koku geldigini soylediler. Cok elzem olmadikca surmuyorum bu arada yves roche ultra shield 50 spfe laf edenler halt etmis hem yapisi hem mis kokusu hem de korumasiyla bunu ezer gecer.

 31. sürdüğümde dewy look elde ettiğim¸ sivilce çıkarmış olması dışında memnun olduğum güneş kremi. isminde iddia edildiği gibi hafif bir krem gerçekten. cildim karma¸ ona rağmen yağlı bir his de bırakmadı. fondötenin altında bile olsa elmacık kemiklerimi aydınlatıcı sürmüş gibi parlatıyor. güneş alerjim olduğu için yüzüm güneş alınca isilik gibi sivilcelerin ve burnumun üstünde çiller çıkmaması için kullanıyordum ama onlardan daha büyük sivilceleri birer ikişer alnımda çıkarmaya başladı bu arkadaş. bu arkadaşı sorumlu tutuyorum çünkü son zamanlarda sadece güneş kremi sürüp çıkıyorum. kışa yaklaştığımız için de şimdilik yollarımızı ayıracağım bittiğinde.

 32. Ben bunu surup ustune fondoten surunce sanki yuzumde fondoten pul pul duruyor. Benim cildim yagli olmasina ragmen cildim cok kuruymus gibi duruyor. Ama cildi parlatiyor gercekten. Koruyuculuguna bi sey diyemeyecegim 10 kat surdugum icin gunesten yuzum etkilen(e)medi ister istemez

 33. Hafif ve sıvı kıvamlı olması¸ rahat sürülmesi¸ kolay emilmesi ve güneş kremlerinin yarattığı o beyaz duruşa sebep olmaması özelliklerini beğendiğim ürün. Bende renksiz olanı var. Cildimde güneş lekesi vb. Normalde de oluşmadığından koruyuculuğu ne kadar iyi gözlemleyemedim. Yalnız minik sivilceler çıkarıyor. Kullanmadığım zaman bu sivilcelerden olmuyor¸ bu kremin sebep olduğuna eminim 🙁 ayrıca yağlı t bölgem bunu sürdüğüm zaman normalden daha çok yağlanıyor ve parlıyor.

 34. renksiz versiyonunu 2 sene boyunca kullandım. cildim pembe alt tonlu beyaz¸ çok kuru ve hassas. bol bol güneş lekelerim ve çillerim var. öncelikle memnun kaldığım yönlerini yazayım. bir kere f/p olarak çok iyi. yanlış hatırlamıyorsam 20 euro civarı bir fiyatı vardı. şişesi küçük olmasına rağmen inanılmaz bereketli bir ürün¸ sür sür bitmiyor. yapısı gerçekten çok ince ve epey akışkan amma velakin bu demek değildir ki yüzünüzde ağırlık yapmayacak (eveeeet negatif yorumlar başladı). bende çok garip etkileri oldu bu kremin. temizlenmiş yüzüme sürdüğümde çok yapış yapış ve yağlı bir his bırakıyor ve bana kalırsa beyazlık da bırakıyor. ayrıca kış aylarında şunu gözlemledim¸ sabah evden çıkmadan yüzüme sürüyorum¸ akşama kadar yenilemediğim halde yüzüm hala yapış yapış kalıyor (hayır boca da etmiyorum kremi) ve yanaklarımda pul pul kuruluklar çıkıyor. ankaranın havasından nemlendirmesi az geliyordur dedim¸ altına nemlendirici sürmeyi denedim ben de. bu sefer de güneş kremi yüzümde sabitlenemedi. ne çok ne az sürdüm nemlendiriciyi ve sonrasında bekledim 10-15 dk cildimin emmesi için. ama güneş kremine geçtiğimde krem elime pul pul fitil fitil gelmeye başladı sürerken. ovalamıyorum da yüzümü. neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum gerçekten. sivilcelendirmeye gelecek olursam hassas bir cildim olduğu için tabi ki bu da alnımda pütürlenme¸ yanaklarımın boynuna yakın kısmında minik sivilcemsi kızarıklıklar yaptı. bence doktorunuza sormadan hafif¸ hassas ciltler için diye hemen almayın 🙁

 35. bir yıldır kullanıyorum çook memnunum. beyaz beyaz durmuyo yapısı çok ince¸ makyaj altına harika oluyo¸ cildi yağlandırmıyo ve en önemlisi bende sivilce yapmadı. bu benim yaz kış yüzüme kullanmak için aldığım ilk güneş kremimdi ve ilk denediğim ürünün cildime en uygun olan olması beni aşırı mutlu etti çünkü artık ürün araştırmaktan bıktım adgsaj. kesinlikle tavsiye ediyorum

 36. Iyice calkalayip sabahtan yuzume suruyorum. Bir de bunun spreyi var 45 lira civarinda. Mat bitisli bir sprey¸ onu da ogleden sonra bi sikiyorum. Gun sonunda makyaj hala yerinde¸ yaglanma yok¸ yanaklar kuru kuru durmuyor. Bayildim. Bioderma ya donup bakmam.

 37. Birkaç aydır severek kullandığım üründür. Ne cildimi kurutur ne de parlatır… Üstüne makyaj yaptığım zaman da sorun çıkarmadı ve 50 spf olmasına rağmen beyaz bir görünüm bırakmamaktadır. Hassas ciltliyimdir¸ bir reaksiyon yaşamadım. Küçük olmasına rağmen uzun ömürlü olmasıyla da fiyatının hakkını veriyor bence.

 38. Hafif yapısı sayesinde kolay emilen¸ ağırlık ya da parlama yapmayan bunların yanısıra cildimi nemlendiren ve renksiz olmasına rağmen cildime hoş bir efekt veren güneş kremi. makyaj altına rahatlıkla kullanılabiliyor¸ kusma vs. yapmıyor. Yüzüme dağıtırken parça parça soyulup dökülmüyor. temmuz ve ağustos aylarında -özellikle tatildeysem- çok çok sık tazelemem gerekse de gayet yeterli buluyorum.

 39. Çok seveni olmasına rağmen kuru cildime rağmen bana çok da hafif gelmedi. Sivilce yapacakmış gibi hissetmeme rağmen bende sivilce yapmadı. Sürünce yapış yapış mı duracak acaba dediğim bir yapısı var ama ne çok hafif ne çok yapış yapış oldu. İyice çalkalamak ve bence pıt pıt hareketlerle sürmek gerekli. Daha iyilerini kullandım ama fiyatı olduğu için yeniden tercih edilebilir. Evimizden eksik olmayan bir güneş kremidir kendisi. Dedim ya seveni çok. Ama bence öyle çok da fluid bi’şi diil ta’am mı ¸) Şimdilik favorim natures markası.

 40. Severek kullandığım kokusu yapısı on numara olan güneş kremim. Yalnız çenemde bir kaç sivilce çıktı küçük ama yine de bi şüphelenmedim değil :/ cildim karmadan kuruya dönük bu arada nemliliğini falan sevmiştim. İnşallah sebebi bu değildir 🙁

 41. sivilce konusunda beni şüpheye düşürmedi¸ bu dönem çok abur cubur tükettiğim için. fakat yüzüme uygularken dökülme yapıyor. hafif bir yapısı var¸ yaz için uygun ama inanılmaz şekilde ufalanıp dökülüyor eğer altına nemlendirici sürmediysem. cildim de kuru değil bu arada. aksine bazen inanılmaz kuru hissettiriyor. tekrar almayacağım bu gidişle.

 42. Sivilce¸ siyah nokta¸ yaglanma vs yapmayan hafif yapili gunes koruyucu.fakat ben artik tum bu beklentilerden vazgececek kadar gunes hassasiyeti yasadigim icin bana yetmiyor. Mart ayi girince cillenme¸lekelenme¸ hatta su toplama yasiyorum.Bi cok gunes koruyucuda da yasadim. Ten rengim porcelen fln da degil ustelik¸yazin ivory kisin ivoryden biraz acık. Ivory ve porcelen olup¸ çil-leke-asiri gunes hassasiyeti yasayanlar icin onermiyorum. Onun disindaki kisiler icin mukemmel bi secenek. Gayet hafif¸ iyi koruyan bir krem.

 43. Hiç beğenmediğim güneş kremi. Roaccutane tedavisine başlayınca araştırıp bunu aldım¸ birkaç sene önce kullandığım solante acnes ile birlikte kullandığım en kötü ve overrated güneş kremleri oldular. 2 saat sonra koruması kesinlikle geçiyor. Bunu sürüp dışarı çıktığımda¸ ki güneşte çok az kalırım¸ 4-5 saat içinde çillerimin belirginleştiğini görebiliyorum. Sürekli yenilemek zor çünkü sürmesi zor¸ kendisi yağlı değil evet ama sürerken tiksindiren yağ gibi bir yapısı var. Genel bir beyazlık bırakmıyor¸ beyaz beyaz pütürler bırakıyor¸ düzgün durması için kurumayan ya da yağlanmayan + pürüzsüz bi cildiniz falan olması lazım. Makyaj altına imkansız bir ürün¸ üstüne sürdüğüm şeyin (sadece sivilcelerime kapatıcı) kayıp gittiğini daha ilk anda hissedebiliyorum. Hiç mi iyi özelliği yok¸ var. Çoğu güneş kreminde hassaslaşıp kıpkırmızı olan yüzümde bi reaksiyon yaratmadı. Normal şartlarda da sürekli sivilcem çıktığından sivilce çıkarıp çıkarmadığı konusundaysa bilgisizim.

 44. yıllardır düzenli güneş kremi kullanan biriyim¸ bu konuda macera aramaktan hoşlanmasam da¸ bu ürünün bu kadar övülmesi sonucunda merak edip aldım.- sürümü çok rahat¸ gerçekten çok hafif ve güzel bir makyaj bazı oluşturuyor.- çok bereketli bir ürün¸ bazı ürünler gibi %60 %70 dolu değil.- sivilcelenme yapmadı¸ gerçekten ultra light bir ürün.- koruması bence iyi değil¸ sınıfta kaldı benim için. kendisini sonbahar ve kış aylarında kullanmama rağmen¸ beklediğim korumayı göremedim¸ yazın bile çok daha iyi koruyan güneş kremlerim var.velhasılı¸ bir daha alacağımı hiç sanmıyorum¸ ellerime kollarıma kullanarak bitirdim zaten. ben güneş aldığım süre çok az¸ yüzümde de güneş kremi hissini hiç sevmiyorum diyorsanız bir şans verebilirsiniz.

 45. adı gibi çok hafif olan güneş koruyucu. yağlı cildimde herhangi bir ağırlık¸ parlama veya sivilcelenmeye sebep olmadı. oldukça da bereketli. 1 yıldır yaz kış neredeyse her gün kullanıyorum ve yarısına yeni gelebildim.

 46. Geçen bahardan beri vazgeçilmez ürünüm¸ her gün kullanıyorum¸ nemlendiricimden sonra sürüyorum¸ diğer güneş kremlerinin Antalya sıcağında yüzünüzü bunaltması¸ hatta ter olarak akıp gözünüzü yakması sorunuyla bu güneş kreminde hiç karşılaşmadım. Sivilce yapmak yerine nerdeyse yüzümü sakinleştirdiğini düşünüyorum ama hiç bir kanıtım yok tabi. 🙂 Beni güneş kremi sürmeye teşvik eden yegane şey kendisidir.

 47. Karma cildimde hiçbir şekilde ağırlığını hissetmediğim güneş kremidir. Ben renkli olanını kullanıyorum ve hiçbir şekilde sivilce¸ yağlandırma gibi reaksiyonlar yaşamadım geçtiğimiz üç dört yıl boyunca. nemlendiricilerimin sağlamadığı o sağlıklı görüntüyü vermesi ve üstüne uyguladığım makyajın cildime oturması¸ alttan ışıltılı¸ sağlıklı bir görüntü vermesi ayrıca güzel özellikleri. Yapı olarak oldukça akışkan ve renkli olanı ilk başta koyu renkli gibi dursada sonradan fark kalmıyor. Hafifte olsa kapatıcı olduğu için yazın tek başına da kullanabilirim. Ben en son 60 tl gibi bir fiyata almıştım ve iki yıl kullanım ömrünün olduğunu düşünürsek fiyat performans açısından gayet iyi bir ürün. Tavsiye ederim.

 48. Zoretanin içmeye başladığımdan beri kullanıyorum. Kışın kesinlikle parlama yapmadı ama yazın üstüne mac in transparan pudrasını geçiyorum çünkü terleyince özellikle yüzüm yağ sürmüş gibi parlıyor. Denediklerim arasında en iyilerden diyebilirim çok güzel koruyor ağırlık yapmıyor beyaz da durmuyor yüzde kadife bir duruşu var.

 49. sadece sözlükte değil birçok sosyal platformda en çok övülen güneş kremlerinden biri olduğu için¸ testerını da kullanıp içime sindikten sonra aldığım ve şimdiye kadar da en memnun kaldığım güneş kremi. kesinlikle hiç parlama yapmıyor. yağlı bir yapısı yok aksine nemlendirici sürüyormuşcasına cildi rahatlatan bir formülü var. özellikle tam da kışın sokağa çıkarken kullanmalık¸ sürüp unutabileceğiniz bir ürün. günün çoğunu güneş altında geçirip bir iki kere tazelememe rağmen cildimde ağırlık yapmadı¸ irrite etmedi. yapısı çok hafif olduğu için sağladığı korumadan biraz şüpheliydim ama tüm gün güneş altında kalmış olsam bile yüzümde kızarıklık¸ bronzlaşma etkileri vs görünmedi. zaten esmere dönük bir tenim olduğu için koruması bana yeterli geldi kısacası. benim içib tek eksisi fiyatına oranla boyutunun çok küçük olması. oldukça akışkan süte yakın bir yapısı var ve bu bir kaç kullanımımda çok da uzun süre gidermiş gibi gelmedi. 50 ml lik şişe bana bir yaz yeter umuduyla aldım¸ umarım haklı çıkarım. yoksa biraz daha uygun muadillerini denemeye başlayacağım.

 50. renksiz olanından iki kutu bitirdiğim güneş kremi. gerçekten çok sıvı bir yapısı var o yüzden dağıtması kolay. emildikten sonra yüzümde güzel bir his bırakıyor ve yüzümde ağırlık yapmıyor. bende sivilce ve beyaz iz bırakma sorunu olmadı ancak karma olan cildimi biraz parlattı.

 51. Yağlı cildim olduğu için ultra light diye aldım. Hiiiç de light değil.. Her sürdüğümde yüzümde ağır bişey var hissine kapılıyorum¸ hatta yapış yapış yaptığı zamanlar da oluyor. Bence yağlı ciltliler benim gibi hemen almasın¸ mümkünse bir deneyin yani. Hakkaten büyük umutlarla almıştım¸ şu an yerine ne alıcam kara kara düşünüyorum.

 52. Ben yaz kış spf 50 güneş kremi kullanmaya rouccutane tedavimde doktorumun yönlendirmesiyle başlamıştım ve bana ilk verdiği güneş kremi buydu. O dönemdeki cilt tipimle mi alakalı bilmiyorum ama ben hiç ama hiç memnun kalmadım. Hatta ürün daha bitmeden doktoruma ne olur bana başka bir marka önerin diye şikayet etmemle hayatımın markasıyla tanıştım. la roche posay’ı ziyan olmasın diye koluma bacağıma sürerek bitirdim.La roche posay’ın yapısı bana çoğu kişinin aksine yoğun geldi. Cildimde kolay emilmedi ve yüzümde bıraktığı ağırlık ile yağlı his özellikle yaz aylarında çok rahatsız ediciydi. Ve bu ağır yapısına rağmen sanki günün ortasında yok oluyordu. Cildimi yeterince korumadığını hissettiğim için makyaj çantama atıp ihtiyaç duyunca tekrar sürüyordum. Bir de ben cilt ürünlerinde çok akışkan yapıyı sevemiyorum. Direk yüzüme sıksam olmuyor¸ önce elime sıksam olmuyor… Bu da bu üründe benim için dezavantajdı. Kullandığım dönemde zaten sivilce problemlerim olduğu için yeni sivilceye sebep oldu diye direk suçlayamam ama cildime iyi de gelmediğini eminim. Farkı başka marka deneyince anlıyorsunuz. Aynı fiyat skalasında çok daha iyi ürünler var. La roche posay’ın belki diğer ürünleri güzeldir ama ben o markaya bir daha bakmadım bile ciciş dostlarım

 53. Bende alerji yapan güneş koruyucu. Kendisinin yapısını çok beğenmiştim. Tam aradığım özelliklerde ince¸ yağlı olmayan ve yüzümü bembeyaz yapmayan bi kremdi. İki gün kullandım 3. Gün yüzüm kıpkırmızı şiş ve yanıyordu. Yüzüm öyle kötüydüki ateşten yanmış gibi bi dokusu vardı. Antihistaminik ilaçlarla 2 haftada zor düzeldi. Keşke alerji yapmasaydı çok sevmiştim 🙁

 54. sürümü çok rahat¸ cildi ipek gibi yapıyor¸ dokunması bile çok keyifli sürünce. beyazlık yapmıyor sebamed ve avene e kıyasla. ama sürünce cildim buğdaydan pembe beyaza dönüyor sanki.

 55. Kışları beyaz¸ yazları güneşten kaçınmama rağmen buğday tenli oluyorum. Güneş koruması benim için çok önemli¸ yüze ayrı vücuda ayrı ürünler kullanırım. Ama bu ürünle iyi anlaşamadı cildim. Karma bi cilde sahibim¸ sivilcesiz bir yüzüm var ama bu ürün içi beyaz pütürler oluşturdu zamanla cildimde ve her sürdüğümde yüzümü kaşımak istedim gün içinde¸ sanırım egzamamı biraz tetikledi. Bunun dışında yağlı bir his bıraktı¸ ben sevemedim. Bittikten sonra da almadım. Ama diğer yüz koruma ürünlerine bir ara şans vericem. La roche posay in vücut koruma ürünlerini kullanırken kaşıntı yapmadı¸ yağlı hissi de umrumda olmadı¸ vücutta kullanmaya devam ediyorum. Annem ise bu markanın stick yüz ürününü kullanıyor ve müdavimi. Ne yazık ki Türkiye’de bulunmadığından¸ yurtdışından getirtiyoruz.

 56. Canım güneş kremim. Allah bu güneş kremini yapandan razı olsun gerçekten.  Cildim karma. Denediğim çoğu güneş kremi bana ağır geliyor veya beyaz iz bırakıyor yüzde. Bunda hiçbir sorun yaşamadım. Sivilce gibi bir sorun da yaratmadı. Su gibi yapılı beyaz renkte bir krem. Cilt hızlıca emiyor. Bana çok az yüzü matlaştırıyor gibi de geldi. Koruması çok iyi.  Boyutu 50 ml. alalı iki ay veya daha fazla oluyor sanırım ama daha yarısını biraz geçtim. Bittikçe alırım¸ herkese öneriyorum. 

 57. bir kaç kullanımda yüzümde sivilce yapmıştı¸la roche posay ürünlerini çok severim ama güneş kremiyle barışamadık.

 58. 2. Kutumu bitirdiğim¸ bereketli¸ çantada taşımalık bir ürün. Koruyuculuğu iyi¸ yaz aylarında yağlanan cildimi extra yağlandırmıyor hatta makyaj bazı sürmüş gibi bir doku bırakıyor. 

 59. yağlı his bırakmayan¸ parlama ve sivilce yapmayan bir güneş kremi. hem tek başına¸ hem de makyaj altına severek kullanıyorum. Makyajı bozmuyor¸ ciltte de beyaz leke bırakmıyor.

 60. 75ml’lik sprey formundakini 1 ayda bitirdiğim kremdir. Koruma olarak iyi olduğunu düşünsem de gün içerisinde parlama yaptığını göz ardı edemem¸ kaldı ki kuru ciltliyim. Ayrıca uygulamadan evvel defalarca çalkalamama rağmen yüzümde beyaz kalıntılar da bıraktığı oldu. Bu fıs fıs tarzındakini kullanan/kullanacak cicişler makyaj öncesi kirpiklerinizi bir şekilde bundan koruyun¸ aksi halde maskaranız istediğiniz sonucu vermeyecek. Bu üründe pek iyi anlaşamadık ama yine de seni seviyorum la roche’m.

 61. Roaccutane kullandığım 2014 yılından beri düzenli olarak bittikçe aldığım canım güneş kremim. Cildimde çok güzel bir etkisi var bi de¸ nasıl o etkiyi yaratabiliyor anlamıyorum güneş kremi sonuçta¸ porselen gibi oluyor. Ve yumuşacacık. ten makyajı yapmıyorum genelde ve cildim o kadar güzel parlıyor ki kendime şaşırıyorum yıllarca cildi yüzünden bunalımlarda biri olarak. Bence oldukça bereketli aynı zamanda. Koruyuculuğu ise muazzam. Yıllardır yüzüm asla ıstakoz olmuyor olamıyor. Özellikle roaccutane tedavisi devam eden cicişlere öneririm.

 62. Issız bir adaya düşsem yanıma 3 tane alarak bütün haklarımı kendisine yatıracağım güneş kremi. Sıvı yapıda¸ kullanmadan önce çalkalamak gerekiyor. Uygularken yüze dairesel hareketlerle uygulamak değil de pıt pıt kondurmak daha makul. Gerçekten yok gibi¸ ne beyaz görüntü¸ ne yağlanma ne bir şey. Hissetmiyorsunuz bile. rosacea hastası biri olarak korumasından son derece memnun kaldım. Yüzümdeki çiller bile kışın nasıllarsa öyle kaldılar¸ normalde diğer güneş kremleriyle bi tık daha belirgin olmalarına engel olamıyordum. Bu kremle yüzümde 0 lekelenme¸ 0 kızarıklık. Sadece üstüne ten makyajı denemedim¸ yazın yüzüm terlediği için ten makyajını bırakıyorum ama yaparsak olur bence¸ makyaj altı için de uygun olacağını düşünüyorum. Aşkımsın anthelios.

 63. Neredeyse 4-5 senedir hic vazgecmeden yaz-kis kullandigim urun. Hassas cildimde yaglanma¸ kurutma¸ kizarikli¸ sivilme yapmadigi icin bu kadar uzun sure memnuniyetle kullandim. Ancak Roc’un gunes kremini bir kere denedikten sonra Roc’un daha iyi geldigini dusunerek uzun sureli birlikteligimizi noktaladim.

 64. Şu sıralar favori güneş kremimdir. Ben yıllarca vichy capital soleil fluid kullandım. Roaucctane kullandığım için doktorum önermişti. Daha sonra bioderma spot photoderm kullandım ama alnımda sivilce yaptığında tekrar koşa koşa vichy almaya gittim. Eczanedeki kadın artık kalktığını ve içeriğin tamamen aynı olduğu anthelios xl 5 spfi önerdi. Ben başta çekindim falan ama zaten vichy ve la roche aynı firmanınmış yani direk aynı ürün ^^ Karma ve alerjik bi cildim var bende hiçbi olumsuz etki¸ sivilce vs yapmadı. Yapısı çok akışkan. Parlama yapmıyor ve hemen emiliyor. Yapış yapış değil daha çok sulu diye düşünüyorum. 

 65. Favori güneş kremim diyebilirim. Yüzde beyazlık bırakmıyor. İncecik losyon gibi bir yapısı var. Nemlendirici kullanmadan sürüyorum yüzüme¸ verdiği nem yetiyor. Cildim yağlı olmasa da biraz parladığı için studio fix pudra geçiyorum üzerinden genelde. Bu iki ürün birlikte cildi baya güzel gösteriyor. Hem bir şey yokmuş gibi duruyor hem de blurlu bir etki yaratıyor. Bende sivilce de yapmadığı için severek kullanıyorum. Ürünle ilgili tek sorun şu¸ bence koruyuculuğu mükemmel değil ama daha iyisini bulana kadar kullanmaya devam edeceğim.

 66. Gebelik nedeniyle yüzümde leke oluşmaması için ve de teratojen olmayan bir güneş koruyucu istediğim için bu yaz kullandım. Güneş görünce derhal kızaran yüzümde ne leke ne kızarıklık hiç bir şey olmadı.

 67. Kullandıgim günes kremleri arasinda acik ara en iyisi oldu diyebilirim.  Beyaz tenliyim ve hassas bir cildim var. Kullandıgim kremler ya yüzümü kizartiyordu ya yuzum cok yagli görünüyordu ya komedona sebep oluyordu. Bu kremle saydigim hicbir sorunu yasamadim. Cok hafif bir yapisi var gercekten. Korumasından da memnunum. Günes kremi konusunda artik yeni arayislara girmeyecegim sayesinde<3

Siz ne düşünüyorsunuz?