“L.a. girl pro conceal hd kapatıcı” için 19 yorum

 1. Ben de bir instagram hesabından 17 liraya almıştım ama diğer satış hesaplarında daha pahalı. Zaten o hesap da artık kapandı. Bende creamy beige ve pure beige renkleri var. Yapısı çok güzel kesinlikle denenmeli. Yoğunlukları da günlük kullanıma uygun¸ ne çok ağır ne de hafif gayet güzel kapatıyor. Fırçayla da süngerle de çok iyi dağıtılıyor. Hatta kontür için koyu renklerini de denemek istiyorum. Ama en çok koyan şey ürünün 3 dolar olup burdaki satış hesaplarında 20 30 liraya satılması

 2. ilk olarak bu kapatıcıyı carli bybel’ın videolarında görmüştüm ve özellikle ince ucu sayesinde kontürü kolaylaştırması çok ilgimi çekmişti.bende bir süre önce amerika’dan gelen bir arkadaşımdan rica ettim ve bana da geitrdi. benim aldıklarm¸göz altlarım için: porcelainetenim için: naturalkontür için: beautifully bronze renklerini aldım. yapısı tam olarak su bazlı bir ürün¸ ürünün eksi yanı içinde bazı topaklanmalar olabiliyor bu sebeple ürünü göz altlarına uyguladıktan sonra¸ topakları bir fırçayla ezip sonrasında üzerinden sünger ile geçtiğiniz istediğiniz gibi homojen bir görünüm oluyor.fakat fırçayla ezme işlemi yapılmadığında göz altında küçük topaklanmalar olabiliyor. genel olarak 3$’lık bir kapatıcı için oldukça başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. yapısı da son derece ince olduğu için kat kat durmuyor.kontür için ise çok koyu rengini almışım bu sebeple çamurlaştırdı biraz¸ fakat daha açık renklerle kontur uygulaması da iyi yapılacaktır diye düşünüyorum.bildiğim kadarıyla hem sitesinin hemde ikatehouse sitesinin türkiye kargosu var¸ almak isteyenler buraya da bakabilirler.

 3. Çok büyük bir hevesle aldım¸ ton skalası çok geniş bu açıdan sevdim¸ ama benim cildimde çok kolay dağılmadı¸ harmanlanmadı¸ sürdüğüm gibi kaldı. Sanırım çok kuru ciltler için uygun değil.

 4. 1¸99$ verdim ben bunlara ya¸ çok verimliler. Kontür yapma çabalarımı bir nebze olsun yerine getiriyorlar. Aydınlatıcı olarak¸ porcelaineKontür olarak¸ bronzeKızarıklıklarım için (aslında olmayan kızarıklıklarım) yeşil olanı aldımBronze olanun ucunda bir sıkıntı var gelmiyor fırçaya fazla ama ikisini nemli bir sünger ile uyguladığımda çok güzel blend oluyolar¸ kontürün üstünede bi parça mac-harmony yada nars-laguna geçiyorum. Kontür yapmaya en yaklaştığım an¸ bu anlar

 5. o kadar övülmüştü ki bu kapatıcı bir ara. her youtuber kullanıyordu. gidip bluescandal’dan sipariş vermiştim yanında fit me ve age rewind kapatıcı ile birlikte. o zamanlar en açık rengi classic ivory’di. şimdi 2 açık ton daha çıkardılar.bir süre kullanıp hibeyle elimden çıkarmıştım. aman aman bir kapatıcı değildi öyle. ama daha sonra fit me ve age rewindı kullandım. kesinlikle kapatıcılıkları daha yüksek ama benim göz altlarımı epey kurutuyorlar. gerim gerim geliyor göz altlarım ve tüm ince kırışıklıklara doluyorlar.şimdi tekrar heveslendim diğer 2 açık rengi de denemek istiyorum. ama bluescandal’da stokta görünmüyor.

 6. az evvel ebay’den turuncu ve yeşil olanını corrector olarak kullanmak için aldım.geldikten sonra izlenimlerimi paylaşmak için sabırsızlanıyorum.yeşil olanını burun kenarlarımdaki kızarıklıklar¸turuncuyu da gözaltımdaki çağ atlamış morun artık bi üst seviyesi olan kahvelikler için kullanacağım.hadi bakalım¸umarım beni hayal kırıklığına uğratmazsınız tatlışlar.edit:elime henüz ulaştı.turuncu olanını dediğim gibi corrector olarak gözaltlarıma uyguladım¸yeşil olanını kullanmadım çünkü günlük makyajımda genelde fondoten tercih etmiyorum haftasonuna saklıyorum.neyse gelelim konumuza turuncu corrector’ün hafif kuru ve kolay kolay dağılmayan bir yapısı¸velvet bir bitişi var.o yüzden elinizi cabuk tutup sürer sürmez dağıtın.diğer yandan sevgilim ve annem senin yüzüne bi aydınlık gelmiş kaşlarını mı aldın filan gibi bir yaklaşımda bulundular¸bu da demek oluyo ki işe yaramış.3 dolarlık şeyin böylesine işe yaraması gerçekten harikee!ama ben yine de her gün kullanmayı önermem gözaltı kurulugu olan cicişlerimize.

 7. kargo dahil 17 tl’ye ebay’den elime 8 günde ulaşmış kapatıcıdır. üstelik bizim postacılar baya bir gevşektir. vergisiz satış yapan aç gözlülere tamah etmeden sipariş verebilirsiniz. ha gönül isterdi 2-3 dolara alabilmek ama hiç yoktan iyidir.

 8. Light ivory rengini ebaydan 13 tl gibi bir fiyata almış olduğum benim koyu gözaltlarımı güzelce kapatıp aydınlatarak beni kendine aşık etmiş concealar. Kesinlikle fiyatının çok çok üstünde bir performans sergiledi. Sanırım hayatımın kapatıcısını buldum. Not: Almak isteyen arkadaşlar instagram üzerinden 2-3 kat fiyatına satan satıcılara mecbur değilsiniz. Benim gibi araştırıp iyi bir dükkandan alabilirsiniz ebay vb. Siteler üzerinden.

 9. Parabencibaşı olarak¸ yine içeriğinde çeşit çeşit paraben barındıran kapatıcı olduğunu belirtmek isterim. Birşey ucuzsa kıllanmak lazıma geliyor ama bilinsin yani.

 10. Ebay’den 10 gün kadar önce sipariş ettiğim ve deli gibi merak ettiğim concealer. Paraben meselesi an itibarı ile heyecanıma gölge düşürse de 3 dolarlık bir drugstore concealerın nasıl öyle üstün bir kapatıcılık sağlayabildiğini gözlerimle görüp denemek için sabırsızlanıyorum. En açık iki rengi ile bir de kontür için koyulardan aldım¸ umarım en kısa zamanda gelir.

 11. ben bu kapatıcıyı almadan önce çok düşündüm. çünkü normalde cidden hayalet beyazı bir cildim var¸ allahtan bu yaz bronzlaştım da açık tenli skalasına girebildim. ve bu yüzden kendi cildime uygun ürün bulmak çok zor oluyor¸ hele ki sarı alt tonlusunu bulmak daha da zor. o nedenden ötürü internette fellik fellik video aradım çeşitli videolara baktım ve natural renginin uygun olabileceğini düşündüm ama emin de olamadım¸ b*k da çıkabilirdi. fakat bu sabah kendisi elime ulaştı ve direkt hem mor hem puf puf hem de iflah olmaz göz altlarımla düelloya soktum. kapatacağına inanmıyordum ama o kadar güzel kapattı ve cilt rengimle bütünleşti ki büyülendim. yapısı da bir o kadar hoştu¸ bugüne kadar kullandığım en cildime benzeyen kapatıcı kendisi. ha sonra tabii gözaltlarıma deli gibi doldu ama benim göz yapım zaten doğuştan belalı olduğu için boyun eğicem ve bu kapatıcıdan stoklıycam sanırım. özet geç p*ç diyenler için: ben kendisini çok beğendim¸ benim gibi açık tenli ve sarı alt tonlu güsel kıslar bi denesin derim. porcelain de uyardı muhtemelen bana¸ açık gelmezdi ama natural de sırıtmadı bence korkmadan deneyebilirsiniz yani :3edit: hiç bence kimi instagram satıcılarının nazlı tripleriyle uğraşıp 35 tl falan bayılmayın bu ürüne hem de 25 gün bekleyecekken. onun yerine ebay’den alın çünkü hem yaklaşık 15tl ye denk geliyor hem de aynı zamanda elinize ulaşıyor. ben kendiminkini  şu satıcıdan aldım¸ bir adres karışıklığı oldu (onlarla değil benimle alakalı bir sorun) o nedenle ürün türkiyeye geldi¸ satıcıya gitti¸ geri geldi falan biraz karışık oldu işler ama tüm o süre zarfi boyunca gayet profesyonel bir biçimde iletişimde kalabildik. ben şahsen instagram satıcılarından daha çok güveniyorum ve seviyorum ebay’deki satıcıyı. çünkü profesyonelliğin p sini bilmeyen buna rağmen iki saat goygoy yapıp üstüne bir de hiçbir aksiliğin sorumluluğunu alamayan kalitesiz insanlar olduklarını düşünüyorum. (olmayanları tenzih ederim :3)

 12. Ebay’de shipping dahil 4-5 dolara satıldığı için birkaç tonunu birden alıp deneme fırsatım oldu. Göz altıma bir kat classic ivory sürüp biraz bekleyip bir kat da porcelain sürünce sonuç mükemmel oldu. Yalnız öncesinde göz altını iyice nemlendirmek gerekiyor¸ cildi biraz kurutan bir concealer bu. Toast ve Cool Tan renklerini de kontür amaçlı kullanmak için aldım ama henüz kullanmadım.

 13. yapısını oldukça beğendiğim kapatıcı¸ yoğun ama azıcık da köpükümsü (?) bir yapısı var¸ en kısa zamanda beautyjoin’ten sipariş vermek istemekteyim¸ tabi biraz bişilerimi bitirebilirsem…

 14. classic ivory renginin pembemsi ¸natural renginin koyu düştüğü cildime her ikisini karıstırıp uyguladığım ve aşırılı memnun olduğum ipeksi ve bebeksi kapatıcımdır. Tanesini 3-4 dolar gibi bi fiyata alıp yurtdışından 12 tane getirmiştim zamanında fakat sonuncusu bitmek üzere.Buna dupe bir şey arıyorum fakat bulamıyor gibiyim inanılmaz memnun olduğum bu ürünü türkiyeden 30 liraya almak da işime gelmiyor napsam bilemiyorum bi miktar dertliyim sözlük.

 15. Porcelain rengini sipariş verdiğim yurt dışında uygun fiyatlı olan kapatıcı. Gelmesini bekliyorum umarım gelir vaatler doğru mu test etmek istiyorum ama bildiğim kadarıyla kapatıcılığı ve örtücülüğü pro longwear kadar iyi dediler bilemiyorum belki de şehir efsanesidir:)

 16. Sarı ¸ yeşil ¸ turuncu ve toast rengini kontör yapma amaçlı aldım. Meraktan hepsini açıp kullandım. Öncelikle o kıl uçlu bölgeden ürün geliyor mu geliyorsa ne kadar geliyor anlamak baya zor bi anda foşurt diye çıkıveriyor sürme hareketi yaparken sakın ha aynı anda sıkmayın . Biraz sıkıp o şekilde yüze uygulamak gerekiyor . Biraz yapısı kuru azıcık nemli olsaydı tadından yenmezmiş yine de çok kuru göstermedi . Fiyatına göre güzel iş çıkarıyor Toast rengini gölgelendirme için almıştım yeteneksiz halimle bile iyi sonuç elde ettim ¸ açık buğdaylar için toast güzel bir kontör rengi çok güzel dağılıyor çamurlaşmıyor. Sarı rengi de aydınlatıcı niyetine aldım kontör yaptığım bölgelerin alk kısmına çene kemiği üstüne uyguladım o da bence başarılıydı .En önemli olarakta fırçayla değil ıslak süngerle çok daha güzel sonuç aldım.

 17. birincisi ben bu kapatıcıyı çoğumuz gibi çok seviyorum. ama zaten göz altlarım kupkuru. ve fazlasıyla çizgili. hemen doluyor bende ve pütür pütür oluyor nedense. bende sabah uyanır uyanmaz gözümün altına sebamedin göz altı kremini sürüyorum. zaten üstümü giyinene kadar falan bi yarım saat geçiyor. göz altım yumuş yumuş oluyor. sonra sürmesi çok rahat. ve bence yeterince de kapatıcı. benim oyum tam!

 18. Çok uzun zaman araştırarak aldığım kapatıcı. Göz altlarım biraz fazla mor ve yoğun kapatıcılığa sahip bir ürün arıyordum. Birçok olumlu yorum görüp videolardaki duruşunu da beğenince beautyjoint sitesinden 2 rengini sipariş verdim. Kargoyla birlikte tanesi 15 tl gibi çok uygun bir fiyata geldi. Elime 18 günde ulaştı. Hangi rengi uyacağını bilemediğimden en açıklardan 2 renk seçtim. Biri Porcelean diğeri de Light ıvory. Farklı makyajlarda iki rengini de kullanabiliyorum ikisi de tenime uydu. Porcelean çok daha açık ve aydınlık bir etki yarattı. Kapatıcılığı ve kalıcılığı gerçekten iyi. Ancak benim kupkuru göz altlarımda gün içerisinde o kadar çok pudralanıp kupkuru bir görüntü yaratıyor ki. Yeni bir kapatıcı arayışına girdim ve kesinlikle aradığımı buldum (note bb conealer). Sürmeden önce gözlerimi nemlendirsem de bu pek işe yaramıyor. Kesinlikle göz çevresi kuru olanlara tavsiye etmiyorum. Bir de çizgilere çok fazla doluyor. Ne kadar sabitlesem de durmuyor. Şu anda bitirmek için kullandığım bir kapatıcıya dönüştü benim için.

Siz ne düşünüyorsunuz?