“Kryolan supracolor” için 14 yorum

 1. nihayet istediğim kapatıcılığı¸ renk uyumunu yakalamış bulunmaktayım. cildim genel olarak kuru¸ çoğu üründe günün ilerleyen saatlerinde olan pullaşma hali hiç olmadı¸ aksine bir süre sonra (sanırım nemlendirme özelliğinden) normalden daha ışıltılı göründü. özetle aradığımı bulduğum için ciddi anlamda mutluyum.(bendeki renk: elo)

 2. Kryolan Supracolor Grease Make Upkullanıyorum bir haftadır.Beyaz tenliyim ve cilt tipi yağlı…Göz çevremde kullanıyorum ama mimik çizgilerimde birikiyor ve çok yağlı duruyor…”ivory” rengini kullanıyorum ama göz kenarımdaki güneş lekesini kapatımıyor bile….Sadece göz çevresi aydınlatıcı bence¸o kadar…

 3. kapatıcılığı harika¸ ben minik kapatıcı fırçasıyla sürüyordum ancak¸ göz altıma badana yaptığımı farkedip¸ süngerle uygulamaya başladım¸ çok daha güzel görünüyor. Ama bir süre sonra çizgilere doluyor¸ pudrayla daha fazla desteklemem lazım sanırım.. Güzel bir ürün¸ ancak bir daha alacağımı düşünmüyorum.

 4. Kapatıcılığı çok yüksek olan concealer. Kullanmaya başladıktan sonra hemen alışılmaz ama alıştıktan sonra da başka bir göz altı kapatıcısı kullanılması zordur. Günlük makyaj için fazla yoğun olması zaman içerisinde göz çevresini yorar. ben çok seviyorum ama siz bağımlılık yapmadan bırakın

 5. Üzerinden transparan pudrayla geçmeme rağmen 1 saat icinde beni yağlı güreşçiye çeviren ürün oldu malesef. Mağazada denediğimde kapatıcılığına resmen bayıldım. Fakat malesef kusma yapıyor. Bir de her sürdüğümde ilerleyen günlerde sivilce problemiyle karşılaşıyorum. Sonuç olarak kapatıcıkta gerçekten çok başarılı fakat benim cilt tipimle uyuşmadı.

 6. .Ne zamandır ürünlerini merak ediyordum ancak benim için internet sitesinden almaya cesaret edemeyeceğim kadar çok renk skalasına sahip bir marka idi¸ ta ki ocak ayında Gaziantep şubesi açılan ve tesadüf eseri yol üstünde görüp 10 dakikada supracolor alıp çıktığım ve beni ürünlerinin bağımlısı yapan mağazadır. Tanışma hikayemi anlattım şimdi gelelim supracolora¸ bendeki küçük boyu ve NB rengi¸ yüzümde egzama¸ büyük gözenekler ve sivilce izleri olduğu için fondöten/kapatıcı seçerken önceliğim kapatıcılığının yüksek olması¸ supracolor tam istediğim gibi ne gözenek kalıyor ne de izler🤩 tabi ben fondöten niyetine elime yüzüme boca ediyorum orası ayrı mesele ama sonuç olarak o kadar denediğim üründen sonra beni tatmin eden tek kapatıcı oldu sevgili cicişler¸ bittikçe alacağım başka macera aramaya gerek yok

 7. İlk kez nişan makyajımın yapıldığı kuaförde tanıştık kendisiyle (bende kusma falan yapmamıştı hiç ve aşık olmuştum) daha sonra almayı kafaya koydum¸aldım da ama yaz sonu olduğu için tenim bronzlaşmıştı -NB rengi- kışın koyu geldi ben de gidip bir ton açığını almak istemiştim¸ mağazadaki görevli boynuma ve çeneme uygulamıştı resmen yok gibiydi doğru tercih olduğuna karar verip aldım neyse akşam yemeğinde misafirlerimiz vardı ¸ arkadaşım bana “Hasta mısın?” diye sordu¸ hasta olmadığımı söyledim “Yüzün bembeyaz tansiyonun mu düştü?” dedi meğerse fondötenin rengi bana açık gelmiş cidden daha sonra aynaya baktığımda oldukça beyaz olduğumu gördüm -IVORY rengi- Şimdi ikisini karıştırıp öyle uyguluyorum¸ makyaj süngeriyle değil de Stippling Brush ile uygulanmasının daha doğru olduğunu söylemişti mağazadaki görevli. (Fırçayla uygulama yapılırsa 55 ml olanın 3-4 senede anca biteceğini söylemişti) Ve ayrıca bu fondöteni asla gözaltıma uygulayamıyorum çizgilere çok doluyor. 3 yıldır neredeyse her gün kullanıyorum iyi temizlenmezse gözenek problemi ve siyah nokta yapabileceğini düşünüyorum. (bende yaptı sanki biraz) Ama bu fondötene alışınca da elim diğer fondötenlere hiç gitmiyor.

 8. yoğun bir ürün.günlük kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum.illa gün içinde süreceğim diyorsanız çok hafif¸nemli bir süngerle uygulamanızı öneririm.dozunu biraz kaçırdığınız an kat kat fondöten sürmüş gibi gözüküyorsunuz.gelin makyajı¸fotoğraf çekimi vs. için uygun olabilir fakat günlük kullanım için kesinlikle çok fazla hatta gereksiz.

 9. aynı sene 4 yakın arkadaşım evlenecek olunca makyaj yaptırmaya vereceğim paraya bütün makyaj malzemelerini alırım mantığıyla supracolor grease make up 30 ml elo¸ ultra cream powder elo¸ cake eyeliner siyah ve cake eyeliner sealer almıştım. kapatıcılık 10 numara. kendi pudrası ile sabitleyince kusma yapmadı (cildim yağlı ve atopik). çıkarmak için yağ ile 3 kez yıkayıp 2 kez de yüz temizleme jeliyle üstünden geçiyorum¸ bir de ertesi gün mutlaka peeling yapıyorum. günlük kullanıma uygun değil. fotoğraflarda harika görünmek için çok uygun bir ürün. bitmiyor. pan bile görünmüyor.önerim kendi sitesinden 8 ml alıp kullanmak. zaten son kullanma tarihi gelmeden bitirmek mümkün değil.

 10. Bir kereliğine kullanıp bayıldığım ve yüzümde 12 saat dayanan fondöten. Birçok kapatıcının dahi kapatamığı göz altlarımı süpürdü ve işte o an gözümden bir damla yaş gelerek kutusunu öptüm.Yoğun ve kapatıcı yapısından dolayı maske gibi durmasından çok korkmuştum ama öyle olmadı.Yüzümde yer yer kuruluklar vardı oralarda da bozulmalar yaşamadı 12 saat boyunca.Keşke arkadaşımdan ödünç alıp kullandıktan sonra geri vermeyeydim seni¸o günden beri özlemin yaktı beni:((

 11. Kapatıcılığı çok iyi bir fondöten¸ ancak cildime ağır geldi sanırım¸ sivilce yaptığı için kullanmayı bıraktım. Fiyatı yüksek gibi görünse de iki yıl boyunca kullanabileceğiniz bir ürün ama bence günlük makyaj için ağır. 

 12. çekilin çekilin içimi dökmem lazım. ablamın arkadaşının ablama vermesi ile elime geçen ürün. burdan yorum okumuştum ama paraya kıyıp bu kadar prof bir ürün almaktansa¸ gider ne bilim ince yapılı bir mac fondotene para gömerdim. hoş onu da yapmama fırsat kalmadı. Allahtan arkadaşın ten rengi ile birebir aynıymışım. Yoksa bu ürünü bir kenara atar renginden dolayı kalitesini bile anlamazmışım.Yazılanlara katılıyorum evet¸ çok günlük değil gibi. Ama ben geldiğinden beri¸ yani 3 gündür elim başka bir şeye gitmiyor. Kaç gündür insanlar: “Ayyy makyajın ne doğal¸ ne güzel.” dedikçe de daha bir gaza geliyorum. Makyaj sevmeyen ve ilgilenmeyen büyük ablam bile yorum yaptı güzel durduğuna dair. Sürümü aslında çok pratik değil kıvamı margarin gibi olduğu için ama real techniquis’in yatay uçlu fondöten fırçası tam bu iş için biçilmiş kaftan. çok kalın kalın sürmüyorum. Zaten cildimde yaralı bereli ve sivilceli değil¸ abartmadan sürünce gerçekten günlük kullanıma da gidiyor. Tek fark artık temizleme suları ile değil de¸ cildimi temiz bir sabunla önce yıkıyor sanra pamukla temizleme suyu ile üzerinden geçiyorum. Kısaca illa düğünde sünnette sürmek zorunda değilsiniz. Günlüğede uyum sağlatabilmek sizin elinizde. 55 ml. olanı ve 8 ml olanı var. bendeki 55 ml. Bir ömür bitmez gibime geliyor. Çok bereketli. İki sefer fırçamı dokunduruyorum ve tüm yüzüm aydınlanıyor¸ taze ve sağlıklı bir efekt veriyor. Bir kere alayım tam olsuncular¸ en azından internetten bir araştırıp şubelerinde denesinler. Bence aradıkları o muazzam bitişli fondöteni kesin bulacaklar.

 13. Kapatıcılığına ve kalıcılığına asla lafım olmamakla birlikte günlük kullanamadığım ürün oldu kendisi. Bu ürüne alışıp vazgeçememekten çok korktuğum için aylarca aklımda tutup dayanamayıp aldım. Gerçekten cildi kusursuz gösteriyor¸ saatlerce uyguladığım şekilde kalıyor. Gelgelelim¸ yüzüme badana yapmışım hissi uyandırıyor. Günlük olarak yalnızca renkli bir güneş kremi ya da bb krem kullanıyorum¸ belki bu yüzden bir türlü kalın dokusuna alışamadım. Bu ürünü uyguladığım günün sonunda makyajımı çıkarırken tabiri caizse yüzümü çitiliyorum¸ çıkmıyormuş gibi geliyor. Gün içinde de suratıma maske geçirmişim gibi geliyor. Benim adıma yalnızca özel günlerde kullanılacak bir ürün oldu¸ sanırım ömrü billah bitmeyecek.

 14. Pişmanlık pişmanlık pişmanlık! Nasıl yağlı bir yapısı varsa¸ kuru¸ karmaya dönük bir cildim olmasına ve tüm yüzümü sonrasında sabitlememe rağmen yüzüme vazelin sürmüş gibi bir his veriyor bana. parıl parıl parlak fakat dinç bir parlaklık değil yağlı cilt simülasyonu gibi bir şey. Ayrıca ne kadar uygularsam uygulayayım en ufak sivilce veya lekemi kapatmıyor bile. Sadece renk eşitsizliklerini gidermek suretiyle bir kusursuzluk sağlamaya çalışıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?