“Kotex” için 287 yorum

 1. Kullandıktan sonra başka marka mümkün değil kullanamazsınız Hem pamuklu olması hem de arkasının geniş olması harikadır. tasarımcılarının kadın olduğunu düşündürüyor.

 2. kotex iyi markaydı ya burada okuduklarımdan sonra değişmiş sanırsam. ben orkidden pek fark görmemiştim. scarlet alıyorum bimden. bana gre iyi. zaten çok olmuyorum. niye o kadar para vereyim orkide. kullan at yani. scarletin bir zararını da grmedim. evylady pişik yapmıştı.

 3. Pedlerinden gece olanın gerçekten de upuzun geceler için yapıldığını düşündüğüm( yoğun günler için ideal) ve daha uzununa denk gelmediğim fakat günlük pedlerini başarısız bulduğum marka.

 4. dünyanın ilk ped markası diye duymuştum. Eskiden sanki biraz daha kalitelitydi¸son zamanlarda kanatlarda bi daralma¸ kenarlardan sızdırma söz konusu. Lakin hala en yumuşak ped olduğunu düşünüyorum. Yo yooo¸ i know this¸ i am really sure girlz.

 5. Günlük pedleri dışında hiçbir ürününü kullanmayacağım marka.Yüzeyindeki pamuksuluk ben daha tıfılken annemin kullandığı pedleri hatırlatıyor. ıyk

 6. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadığım marka. Sanırım çıktığı ilk andan beri kotex kullanıyorum. Pamuksu yapısı yeter zaten. Ama bu tür ürünlerde kişiden kişiye değişmesi normal diye düşünüyorum. Cilt hassaslığımız¸ adet olma süremiz ve yoğunluğu memnuniyeti tabi ki de etkileyecektir. Ancak benim için hem normal hem de günlük pedi vazgeçilmez. Bu arkasında çiçekleri olanları daha çok sevdiğim de bir gerçek.

 7. Günlük pedlerine ve bunun yanında normal pedlerine de bayıldığım marka. Yumuşacık. Uzun yıllar bir Orkid tüketicisi idim ama “bir deneyeyim ya¸ neden olmasın?” diyerek almış bulunup bir daha da bırakamadım.

 8. pedlerinin (özellikle gece pedlerinin) performansı bir harika. ancak günlük pedleri gerçekten çok berbat.

 9. ince günlük pedleri sabah kullanmaya başladığında öğleden sonra dağılan ped. ama normal günlük pedleri oldukça başarılı¸ özellikle yaz günlerinde gün içinde değiştirdiğinizde sahiden yeni ama en önemlisi pamuklu iç çamaşırı giymiş hissi veriyor.

 10. hijyenik kadın pedi markası. ülkemizde rakibi orkid ne ise yurt dışında kotex o imiş. selpak gibi ürünün yerine geçen jenerik marka yani. bu kıt ispanyolcamla çalıştığım yerin görevlisine bana ”kadın bağı” almasını söylemeye çalışırken anladım. üç kere söylememe hatta ‘always’ dememe rağmen anlatamayınca ‘para los periodos menstruales’ diye tanıma başlamıştım ki ‘kotex?!’ dedi. olsun dedim kotex olsun yeter ki beni kurtar. o günden beri de kotex kullanıyorum. pamuklu hissi vermesini çok çok beğeniyorum. özellikle yazın hem rahatlık hem de sağlık açısından rakiplerinden daha iyi bence. koruma açısından sıkıntı yaşayanlar olmuş ama ben regl dönemini çok yoğun geçirmediğim için memnunum.

 11. 3-4 sene önce orkid denen marka bir yaz günü beni ve bacak kenarlarımı tahriş edince soluğu hastanede almak zorunda bırakmış olduğundan dolayı alıp kullandığım markadır. o günden beridir müptelasıyım. molped veya bir başka pedi denemedim bile. kotex’in üstü pamukludur o yüzden tahriş olma gibi bir şey söz konusu olamaz. orkid gibi yürürken hışırt hışırt diye ses çıkarmaz¸ kimseye de regl olduğunuzu çaktırmaz. gece pedi arkaya doğru genişler. uyurken sızdırma riski minimuma düşer. sonuç olarak çok memnunum¸ başka markaları denemeyi bile düşünmüyorum.

 12. Ortalama yoğunlukta bir regl dönemi geçiren kadının nasıl kullanabildiğini anlayamadığm ped. Daha önce defalarca denedim her seferinde sızdırma yaptı şu arkaya doğru genişleyeni bile. O yüzden orkid candır. Kendimi gerçekten güvende hissetmem daha mühim.

 13. bundan bir kaç sene evvel denediğimde bayıldığım oysa şimdi herkes gibi olan ped. yeni ambalajlı olanları gerçekten çok kötü.

 14. Eskiden cidden çok iyi olan ped markası. Yumuşacık pamuk gibiydi. Hiç rahatsız etmiyordu. Şimdi de bir orkid -poşet resmen- kadar kötü değil ama eski güzelliği de yok.

 15. doku değişimi olduğunu yalnızca ben farketmemişim dediğim bu yüzden de helen harper’a geçtiğim yani sattığım caaanım pet markası.ama günlük pedde rakip tanımıyor bence.onu da bozması yakındır.fiyatları aşağı çekerken kaliteden taviz veriyor zira.

 16. kesinlikle bana göre bu alemin kralıdır. arka arkaya önce kotex sonra molped kullanarak bunu test ettim ve onayladım. orkid de keza aynı. kotex kullanırken en yoğun günümde bile hiç bir daral gelmezken¸ molped kullandığım zaman dışarılara doğru bağırasım geliyor “lanet olsun kadınlığın bu cilvesine” diye. günlük pedleri başarısız¸ pamuklu olmasından ötürü çok çabuk deforme oluyor. o konuda orkid iyidir.

 17. Uzun zamandır kullandığım ve tahriş etmeyen Ped. Bunu kullandıktan sonra orkid’e dönüp bakmadım. Ancak kanatları bazen yapışmıyor. Buna bir çözüm getirseler iyi olacak.

 18. uzun bir süre kullandım. fakat en son aldığım kocaman paketteki pedler bildiğin yapışmıyor. sürekli hareket halinde falan. gittim aldım orkidimi. biraz kaşındırıyor ama etek giydiğimde sabit duruyor en azından.

 19. halı gibi oh mis yumuşacık evet diğerlerine göre biraz daha kalın ama kesinlikle onunlayken acaba kaydı mı acaba bir şey oldu mu derdi yok kesinlikle en iyi ped.

 20. ne zaman kullansam sızdırma problemi yaşıyorum ¸ayrıca üst yüzeyi pedden hemen ayrılıyor ¸memnun değilim ama sürekli alıyorum bu da benim çelişkim 🙂

 21. kötünün iyisibir türlü aradığımı bulamadım :(bir insanın bir pedden beklentisi ne kadar olabilir ki 🙂

 22. Kesinlikle başka bir marka kullanamıyorum. Çünkü diğerleri hemen tahriş ediyor hele de bu sıcak günlerde. Ayrıca diğer pedlerin kokuyu önleyememesi de benim gözümde eksi puan. Bu sebeple öneriyorum. Jinekologlar da genelde bu markayı öneriyor.

 23. sana güvenmiyorum kotex.netcok kalin ve pamuklusun ve ve kanatlarin yapismiyor her an kayacak gibisin yerinden uzgunum :(edit: kokmuyormuş bu ped. bildiğiniz sıfır koku. ve de yokmuş hissi pamuklu yüzeyi sayesinde sanırım. Ama hala güvenemedim paranoya oldum 🙁

 24. Her turlu pedini rahatlikla kullanabileceginiz peddir. Benim favorim 5 damlali gece pedidir. Butun gece haldir huldur yatasaniz da kaymaz ve rahat rahat uyumanizi saglar.

 25. iki yıl önce sanırım bu pedin yapısı daha farklıydı. yumuşacıktı ve ıslaklık hissi olmuyordu. sonra meltem cumbul’un oynadığı reklamlar çıktı. yenilikten korkma sloganıyla pedin yapısını tövbe estafurullah saçma sapan bi hale getirdiler. bir firma kendine neden böyle bi kötülük yapar anlamış değilim. resmen topuğuna sıktın kotex. beni çok üzdün.

 26. keşfettiğim günden beri başka markayı kullanmayı aklımdan bile geçirmedim. hele günlük pedlerinin üç ayrı alternatifle (kalınlık-incelik)sunulması mü-ke-m-mel! Özellikle arka tarafa sızdırma problemi yaşadığımdan gece için olanlarını bazı yoğun günler için de tercih edebiliyorum.Evet yapısının değiştiğini farkettim ve bu beni üzdü ancak kotex varken insanlar orkid gibi molped gibi pedleri nasıl kullanır aklım almıyor. Ayrıca reglimin son günlerinde (uzun ve yoğun geçtiğinden dolayı) ped kullanmayı bi an önce bırakmak istiyorum ancak kesik kesik ya da kahverengi kanamalar olduğundan sadece iç çamaşırı kullanmak olmuyor. Bu konuda kotexin en kalın günlük pedleri kesinlikle kurtarıcı! küçük kanamalar ya da kahverengi akıntılar için koca pedlerle dolaşmak yerine sizde deneyebilirsiniz..

 27. Piyasadaki benzerlerinden bin kat hatta on bin kat iyi olan ped markasıdır. Kotex ile tanıştığımdan beri çok azdır diğer markaların pedlerini kullandığım ve yokluğunu da hissettirmiştir. Daha beraberliğimiz uzun sürecek gibi görünüyor.

 28. bu teknoloji bu kadar zor muydu dedirten marka. senelerin ped üreticisi orkid şunu düşünememiş ya. hala kullandığınızda altınıza naylon sermiş hissi veriyor çoğu ped. kotex bunu aşmış¸ severek kullanıyoruz efendim.

 29. kaşındırmayan ama yan yatmasanız bile sızdıran ped üreten marka. regliniz uzun sürüyorsa sonlara doğru kullanabilirsiniz. tam tersi için (bkz: orkid)

 30. Türkiye’ye ilk geldiği zamanlardan beridir vazgeçilmezim olan ped. Artık Orkid’ten geçiş yaptığımdan mıdır bilinmez yumuşacık gelirdi. Şimdi eskisi gibi muhteşem gelmiyor¸ sanki değişti ancak yine de her türlü Orkid’in naylonumsu yüzeyinden daha başarılı bir üst yüzeye sahip.

 31. piyasada olan en kaliteli hijyenik pedi üretiyorlar. bunu bir süre kullanınca diğer hiçbir markayı kullanmak istemiyorsunuz. tamponları da gayet başarılı.

 32. birçok ciciş gibi ben de kullanmaya başladıktan sonra başka marka kullanamaz oldum. yıllardır kotexten başka marka kullanmıyorum¸ kullanmak zorunda kalsam rahat edemiyorum. hışır hışır etmiyor¸ koku yapmıyor¸ emiciliği de çok iyi. regl dönemlerim de yoğun geçtiği için “ultra kanatlı gece” stokum vardır evde 🙂

 33. hala piyasadaki en iyi hijyenik ped markasıdır. ancak kalitesini gitgide daha çok bozmaktadır¸ sonu lost gibi olacak diye korkmaktayım. eskisi gibi kalaydın negzel olacaktı kotex.

 34. kotex’in son zamanlarda çıkardığı tek tek paketlenmiş large günlük pedlerin kalınlığından çok memnunum (kokusuz olanlarından bahsediyorum) .Diğer günlük pedler gibi incecik ve yapışkanı yanlışlıkla bir yere yapıştı mı ayrılmayan cinsten değil.Ne ped kadar kalın ne de alışıldık günlük pedlerden ince.müptelası oldum aylardır.

 35. günlük ped için tercih ettiğim marka. tek tek paketlenmiş olması çok daha hijyenik. öbür türlü saklaması da taşıması da hiç iyi olmuyor. ayrıca pamuksu yüzeyi de daha rahat. neyse bu kadar bedava reklam yeter.

 36. doğum kontrol hapımı düzensiz kullanmanın sebebiyet vermesi ile 1 aydan uzun süredir regliyim. nasıl yani demeyin detayı var tabi ki ama benim bahsetmek istediğim nokta şu normalde çok düzensiz ve az regli olan biriyimdir. öyle ki bazen reglimin ikinci gününden itibaren günlük pede geçiş yaparım o derece az kanamam olur. o yüzden son üç yılı toplasam bu ay kaybettiğim kadar kan kaybetmemişimdir o kadar da eminim. bu ay kaç paket ped bitirdim bilmiyorum. herneyse bimden 2.5tl ye 10lu kotex pedlerden aldım bikaç paket. bu kadar ucuz bi fiyata bu kadar iyi tutabilirdi herhalde. inanamadım. özel durumumdan dolayı inanılmaz çok geliyordu. özellikle dışarıda yürür vaziyetteyken filan beni çok endişelendirmişti. hayatımda böylesini hiç yaşamadığım için olsa gerek çok garipsedim açıkcası. ona rağmen oldukça iyi tuttu. kotex bi israil markası olduğu için onu savunmak da kullanmak da istemezdim doğruyu söylemek gerekirse (bu apayrı bi konu tabi) ama doğruya doğru ben bu ayı kendisiyle çıkardım.he kotex in bu kadar ucuza satıldığına da ilk defa şahit oluyorum o da ayrı konu.

 37. Yıllarca layloncu laylon orkide talim ettikten sonra denediğimde hayran kalmıştım. Tampon kullanana kadar da yumuşacık kumaşsı aşkımız devam etti¸ hala gece vs kullanıyorum. Yırtılan pırtık pırtık olan ve bi tuhaf kokan orkid hala aynı laylona devam. Bi de utanmadan kokusuzunu yapmışlar¸ insan çaktırmaz bari koktuğunu.

 38. orkid¸ molped vs kullandığımda yürürken bile hışırdar o ped ama kotex öyle mi ya benim canım bebeğim bir tanem….. diğerleri pamuksu olduklarını iddia edip beni haşur huşur insan içine çıkartmıyor ama kotex gerçekten pamuklu ve çok çok rahat. 5 yıldır falan hiç aldatmadan kullanıyorum kendilerini

 39. benim için en iyi olandır. diğerleri çok fena kaşıntı yapabiliyor. ben şahsen uzun olanıyla daha çok rahat ediyorum. tek kötü yanı yapışkanlığı. çok iyi yapışmıyor ve kayabiliyor. kanatlar da aynı şekilde pek yapışkan değil. gece olanı ise çocuk bezine benzemekle birlikte benim gibi tepinerek uyuyan birini kurtarıyor. seviyorum pamuksu dokusunu. kaymayan¸ terletmeyen¸ pamuk¸ kaşındırmayan ped üretilene kadar kotex’e devam.

 40. kalitesini düşürdüğünü düşündüğüm bir marka. İlk çıktığında daha başarılıydı ama pedin arka yüzeyi tabandan ayrılıyordu. Adeta ped patlamış gibi duruyordu. Sonra ambalaj değiştirdiler¸ bu seferde eski incelik gitmiş yerine daha kalın ve az yapışkanlı¸ daha doğrusu kalitesiz bir şey gelmiş. Ben de pedimi değiştirdim artık bu marka almamaya çalışıyorum.

 41. Yapışkan kısmı sorunlu ped. Ancak yıllarca orkid kullanmış¸ molped¸ helen harper¸ rozi denemiş biri olarak yine de severek tercih edeceğim marka. Bir kere üst yüzeyi gerçekten iyi. Orkid beni mahvediyordu son dönemlerde. Ben daha bir kere kotexin üst yüzeyinin parçalandığını görmedim ama orkid lime lime olurdu. Kaldı ki fazla hassas bir cildim var kaşıntı falan da yapmıyor. En sevdiğim yanlarından biri de gövdeden oldukça bağımsız kanatları. Küloda rahat oturuyor bu sayede. Gelelim yapışkana. Hakikaten yapışmıyor bu ped. Ancak kanatları iyi tutturursak pedi sabitleyebiliyoruz bir şekilde. Yapışma olayını da çözerlerse heeerkese tavsiye edebilirim.

 42. yanlarını iyice tutturunca bir sorun yaşamadığım ped. orkidin verdiği o rahatsız naylon hissi¸ hışır hışır sesler bu pedde asla yok. ilk çıktığında ben de kalitesini daha iyi buluyordum ama yine de yumuşaklık açısından en iyisi şuan bu diye düşünüyorum. günlük pedlerin de çantada taşımalık ambalajı çok şirin ve hijyenik¸ ondan da memnunum.

 43. Orkid’in haşır huşur çıkan sesinden ve dokusundan hiç memnun değildim. Çıktığı günden beri kotexciyim gayet de memnunum. Organik ped kullanmayı da denedim bir ara ama kotex’e geri döndüm.

 44. En hijyenik ped markasıdır. Çünkü üst tabaksı diğer markalar gibi naylon değildir. Yapısı kalitelidir¸ gün boyu huzursuz hissettirmez. Ayrıca gece pedlerinin arka kısmı diğer pedlere oranla daha geniş olduğu için beni fethetmiştir. Bu markanın pedini kullanıyosanız çamaşırınız kolay kolay kirlenmez. Orkidmiş molped miş bunları ezer geçer.

 45. uzun süre orkid kullandıktan sonra kotex’in türkiye’ye gelmesiyle kotex’e geçiş yaptım evet üst kısmı orkid’e nazaran daha yumuşak ve daha az tahriş ediyor. ama yaklaşık 1 senedir tampon kullanmaya başladım ve nadiren olsa da ped taktığım zaman o kadar rahatsız oluyorum ki¸ isterse dünyanın en yumuşak pedi olsun. ama yokluk zamanlarında kotex¸ orkid’e tercih edilesidir.

 46. Ben de günlük pedlerini çok sevemesem de normal pedleri hassas cildimi tahriş etmeyen tek ped markasıdır. Severek kullanıyorum ve kullanmaya devam edeceğim.

 47. günlük pedlerinden memnun kaldım¸ çamaşıra çok güzel yapışıyor¸ inceliği de güzel¸ kutunun içinde her biri tek tek paketlenmiş o da güzel¸ normal pedlerini kullanmasam da günlük pedleri gayet iş görüyor¸ indirimlerde yakaladıkça alabilirim

 48. pamuklu yapısı sebebiyle diğer markalardan daha sağlıklı olduğunu düşündüğüm hijyenik ped markası. orkid gibi kaşındırmaz¸ haşır huşur ses çıkarmaz. ama normal boyda olanlarının¸ çamaşıra tam yapışmama gibi insanı deli eden bir özelliği var. bu sebeple sağa sola kaykılabiliyor¸ basit bir tasarım hatası. yapan nasıl yapmış az biraz örnek alsınlar. bir de ben pedlerin sarılı olduğu beyaz şeffaf kılıflardan şikayetçiyim. adam gibi koyu bir renk yapsalar da kullandıklarımızı derli toplu atabilsek. evet çöp kutusuna atıyoruz ama ben kirli ped görüntüsünden hoşlanmıyorum. marketten aldığımda ped paketini gazetelere sararak saklayan bir insan değilim ama kullanılmış olanı güzelce sarıp atmak isterim.

 49. Bu markayı ilk olarak lisede arkadaşımdan almıştım. Benim yanımda yoktuda……….. o zamanlar orkid çok popiydi:) kotexi yeni yeni duyuyorduk filan. Ama bir başladım öyle devam ettim. ya iğreniceksiniz özür dilerim ama orkidle inanılmaz terliyordum. kuruluk hissi kotexte daha fazla. Ayrıca orkid inanılmaz sesliydi o zamanlar. Hasur husur ederdi özelliklede yatarken.Kardeşim hemen farkederdi Sesinden. molpedden bahsetmiyorum bile bence 3’u arasında en kötüsü. Yapışkan kısmı filan dandik. Kolayca çıkıp kayabiliyor.

 50. orkid’in plastik mi desem ne desem her seferinde alerji ve pişik yapısından sonra yıllar önce bu markaya geçmiştim. o gün bugündür de bunu kullanıyorum¸ piyasadaki en başarılı ped markası olduğunu düşünüyorum.

 51. burada okuduklarımın gazıyla aldım¸ hem de 40’lısından. aman Allah’ım bu nasıl bir ıslaklık hissidir? kan kaybından ölüyorum sandım. ömrümde hiç böyle rahatsız hissetmemiştim kendimi. sık sık değiştiriyorum ki bir an önce bitsin de orkidime geri döneyim. varsın hışırdasın. zaten ofisin gürültüsünden bişi duyulmuyor.düzenleme: bu dönemde koku olabiliyormuş. sayesinde farkettim. teşekkürler kotex 🙂

 52. bırakın şu pedleri millet. menstrual cup ya da probiyotik tampon kullanın. vallahi hepsi eziyet.sonradan gelen edit: sevmeyen arkadaşlar yeni bir fikre ya da öneriye karşı ne kadar tutucular.

 53. Uçak pisti kadar geniş pamuk yüzeyli ped’leriyle gönlüme taht kurmuş ped markası. Orkidmiş molpedmiş¸ Başkasıyla kendimi güvende hissedemiyorum. Yolda yürürken içimden arkamı duvara dayayarak ya da çantayla kapatarak yürüme isteği geliyor. Eğer menstual dönemi yoğun geçirenlerdenseniz¸ menstrual cup¸ tampon vb kullanamıyorsanız yani bi nevi pede mahkumsanız öneriyorum.

 54. Orkid¸molped bahane Kotex şahane! Ben kendimi en çok Kotex kullanırken rahat hissediyorum. Kıl¸tüy sorunu yoksa kaşındırma yapmıyor Orkid gibi ve daha yumuşak. Tek sorun çamaşırlarıma zor yapışıyor . Onu da tuvalette düzeltebiliyorum o kadar büyük bir sıkıntı değil bana göre.

 55. Diğer ped markalarının ürünlerine kıyasla üst tabakası daha pamuksu bir yüzeye sahip olduğundan tercih ettiğimdir. Bu sayede tahriş ve terleme minimuma indirgeniyor. Pamuklu yüzey sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir kıstas.

 56. sık sık değişiklik yaptığımdan bende sızdırma gibi bir sorunu olmadı. ilk adet olduğum ve şiddetli düzensizlik çektiğim dönemlerde daha kotex yoktu piyasada¸ ben de orkid kullanırdım. inanılmaz bir tahriş¸ kötü koku ve allerji yapardı. ayrıca hareket ettikçe hışır hışır ses çıkararak bakın ben buradayım diye cümle aleme haber verirdi adeta. kotex imle gerek yumuşaklığı gerek koku ya da allerji yapmaması açısından mutluyuz. günlük pedleri bile varla yok arası¸ o kadar yumuşak ve rahat.

 57. Bir zamanlar çıkardıkları pamuksu yüzeyleri tekrar çıkarmadılar. Uzun bir süre o ped için market market gezdim ama nafile. Şimdi de pamuksu yüzey adıyla çıkardıklarını denedim tam bir facia öncekine göre. Öncekini deneyenler bilir o kadar yumuşaktı ki yüzeyi bile pamuklu gibiydi. Bu yeni çıkanlar bir parmak kalınlığında oldukça rahatsız bir ped.

 58. ince günlük pedlerinin ekstra ince versiyonuyla hayat kalitemi resmen bir üst seviyeye çıkarmış marka. şu sıralar watsonslarda 20’li paketleri 1.99 tl olup kendini bana stoklatan bir ürün bu. her pedin kapalı ayrı paketlerde bulunması da hijyenik bir şekilde taşıma kolaylığı sağlıyor. ayrıca parfümsüz de. e daha ne olsun?

 59. Hiç bir zaman vazgeçmeyeceğim ped markası. Yoğun ve negatif geçen sancılı dönemin tek pozitif yanıdır kendisi. En büyüğü bile hissedilmeyecek kadar yumuşak. Yanlardan sızdırma sorununu asla yaşamayacağınız güvende ve rahat hissettiren bir arkadaş kendisi. Candır¸ sevilendir¸ paket paket alıp stok yapılmaya değer tek markadır.

 60. Pamuk pamuk olması¸ orkid gibi tahrişe sebep olmamasına kocaman bir kalp… amma velakin sızdırıyorsun canısı¸ ulu orta yerde rezil etmen an meselesi.

 61. insan ilk hangi markayı kullanır ve ona alışırsa uzun bir süre vazgeçemiyor.hatırlıyorum da ilk regl olduğum yıllarda şimdiki gibi bu kadar çok marka ve çeşitli ürün yoktu.zaten orkidin ilk kullandığım ürünü kanatlı uzun olanı annemden kalma bir alışkanlıktı.hal böyle olunca bir de bakmışsınız ki nur topu gibi bir marka takıntınız oluşmuş. illa orkid girecek eve benim için öyleydi mesela.iki yıl kadar önce tesadüf eseri bir gün markette orkidin kullandığım çeşidini bulamayınca annemin bir kere de kotex alıver canım ölmezsin ya demesiyle vardır bunda da bir hikmet diye tanıştım bu markayla.iyi ki de almışım daha ilk kullanımda orkidin naylonumsu yapısına karşın kotexin pamuksu dokusu ve bu sayede sağladığı yumuşaklığı öyle sevdim ki artık özel günler için vazgeçmem bu markadan.konu günlük pedlerine gelince lightdays olan çeşidi ince ve çantada taşınabilir olmasıyla ilgimi çekmişti önceleri ama sevemedim bir türlü.günlük ped için favorim rossmanlarda satılan facelle markasına ait. kotexe gelince günlük ped konusunda biraz daha geliştirmeli bence ürünlerini diye düşünüyorum.

 62. 10 senedir kullandığım (bkz: orkid) ped markasını kendisiyle aldattım. Orkidsiz asla yapamam değişemem diyordum ama büyük konuşmamak gerekiyormuş kendisi tahriş¸ kaşıntı diye birşey asla yapmıyor.. Yani kısacası pişman değilim keşke daha erken aldatsaymışım.

 63. Senelerdir günlük ve normal ped için orkidi tercih etmiş biri olarak¸ pamuksu üst yüzeyin daha sağlıklı ve rahat olacağını okuduktan sonra günlük pedlerinden edinerek denemeye başlamak istedim. Orkidle Yaşadığım kaşıntıyı¸ tahrişi ve terleme sorununu yaşamadım¸ normal pedini denedim¸ sızdırdığını ve yapışkanının pek iyi olmadığını farkettim :/.

 64. hışırdamaması¸ koku yapmaması¸ tahriş etmemesi gibi diğer markalara fark atan özelliğiyle her ay kurtarıcım/kurtarıcımız olan ped markasıdır.

 65. en rahat ettiğim ped. hep orkid kullanan biriydim kotex kullanmaya başladıktan sonra bir daha başka bir marka kullanmadım¸ şu an için de kullanmayı düşünmüyorum. yukarıda da yazılmış zaten kaşıntı¸ tahriş vs yok. orkid kullandığımda oluşan bebek bezi takmış hissi olmuyor bende hatta hiçbir his olmuyor¸ varlığını bile hissetmiyorum çünkü.

 66. yumuşacık pambık gibi. muşamba gibi olmayan ped. regl sancımın üzerine bir de tahriş acısı çekemiyorum. yapıştırıyorum koteksi. o kadar

 67. genelde herkes iyi yorumlar girmiş¸ benimde düşüncelerim olumlu fakat bi kaç kere yapışkanı iyi olmadığı için kayma problemi yaşadım hoş olmadı ama orkid ben de alerji bile yaptı o yüzden kotex’i tercih ediyorum.

 68. yoğun kanama problemi olan ben için maalesef kotex ultra gece bile yeterli gelmiyor. o yüzden gündüzleri kotex geceleri orkid şeklinde dönüşümlü kullanıyorum. kayma ve sızıntı problemi olan cicişler de bir denesin derim.

 69. dün bir youtuberdan duydum¸ %100 pamuk olmasından dolayı diğer markalara göre en sağlıklısıymış.gündüz dahi gece pedi kullanırım kendimi daha güvende hissettiğim için. bir çok arkadaşım kalınlığından rahatsız olduklarını söylediler ama benim umrumda değil¸ zaten mentürasyon dönemimde çok fazla dışarıya çıkmamaya çalışıyorum. yapışkanlığı gerçekten sıkıntılı¸ beni de rahatsız ediyor ama ne tahriş ediyor ne başka birşey. en iyisi kotex bence.

 70. burada herkes memnun olduğu için Orkid yerine ben de Kotex aldım bu sefer. Haşin yaratılışımdan(?) mı yoksa tamamen yanlış uygulama sonucu mu(bunu kullanmayı bildiğime eminim) bilmiyorum fakat bu ped benim üzerimde parçalandı cicişler. bir saat içinde baya bildiğiniz paramparça hale geldi.sorun bende mi sözlük? çok mu vahşiyim? Hayır ne yaptım da parçalandı¸ nasıl o hale geldi anlamış değilim.yhaaa bakmasanıza öyle. utanıyorum.edit: josephine ile biraz konuştuk. bunun bir kaç farklı tipi varmış¸ ben gidip en kalın ve katlanmayanını almışım. biraz benim hatam sanırım. ancak yine de iyi ki adet döneminden önce deneme sürüşü yapmak için kullanmışım yoksa rezil rüsva olacaktım.

 71. yapışkanlı kısmı pek iyi olmasa da¸ o kanatlar çamaşıra zorla yapışsa da favori ped markam. özellikle yaz aylarında tahriş etmez¸ o pamuksu üst yüzeyi olduğunu iddia eden tüm markalara fark atar. herkesin pedine kimse karışamaz ama ben kendimi daha temiz ve ferah hissediyorum bununla¸ yumuşak yumuşak. not: yanlız sayın yetkililer¸ yapışkanını az daha sürün şunun yahu¸ o kanatları altta bitiştirmek için ne çileler çekiyoruz burada.

 72. Tampon kullanmadığım zaman ya da regl döneminin yoğun olmayan kısmında kullandığım ped markası. Evet kanat yapışkanlarından ben de memnun Değilim. Evet¸ diğer pedlere göre daha çabuk aşınıyor¸ yırtılıyor. Bu Yüzden sık değil sık sık değiştirmek mantıklı. :)Ama en azından diğer ped markaları gibi plastik hissi oluşturmuyor¸ yüzeyi pamuksu. Orkid’in olumlu yanları var onu da biliyorum ama olumsuz yanı da üst yüzeyi. E benim için de en önemlisi o. Cildim nefes almıyormuş gibi hissediyorum çünkü.Kısaca¸ kotex mükemmel değil evet ama piyasadakilerin En iyisi bence kızlar.

 73. Piyasadaki rakipleri arasında bence şu an en iyisi. yumuşak¸ pamuk gibi en güzel artısı da yürürken haşur huşur ses yapmıyo 😀 daha önce orkid ve molped kullandım karşılaştırmam gerekirse en rahatı kotex’ti.

 74. kaç kere şans verdiğimi bilmediğim ped markası. önce kendimi anlatayım ki cildim hassasiyet konusunda bir numaradır¸ geçen günlerde orkid bulamadığım zaman kendisinin günlük pedine bir şans vereyim dedim -yine-1- pamuksu üst yüzey diye bir şey yok bence. hatta pamuk değil onlar bildiğimiz kağıt. evet evet yazı yazdıklarımızdan hani üzerine. naylon dediğimiz orkid yumuşacıkken pamuk olduğunu iddia eden markanın kağıt gibi olması. 2- ben kısa ped kullanamıyorum. günlük pedde uzun¸ adet dönemlerinde gece pedleri¸ başka bir tür ped bilmem. kotex yıllardır olduğu gibi ped boyutunu değiştirmemiş. uzun almama rağmen o pedi orkid’in normal pedi sandım. belki orkid’in normal pedleri daha uzundur. 3- yapışkanı da sorun etmedim hani günlük ped falan filan ayağına. ona hiç değinmek istemiyorum. 4- parçalandı. şu an sinirden gülmek istiyorum çünkü gerçekten komik. madem pamuklu pedsin¸ neden 3-4 saat bile geçmeden parçalandın? bir gram pamuk 23 gram su tutar e ben anormal bir metabolizmaya sahip miyim ki 3-4 saat geçmeden 100 gr akıntı ürettim yoksa bu senin pamuk değil de bildiğin kağıt olmandan mı kaynaklanıyor? geçiniz bunları efendim. uzun süre kullanmadım fakat o parçalanmış hali ile söyleyebilirim ki 1 hafta geçmeden tahriş ederdi beni. naylon ve uzun orkid’le devam.

 75. Yaz için ideal ped. Normalde orkid kullanırım fakat yazın çileli bir hal alıyor tahriş etmeler kaşıntılar.. sonra kotex ile tanıştım kardeşim sayesinde yumuşacık üstü ve çok rahat hissettiriyor benim çamaşırlarıma gayet iyi yapışıyor. Hiç de pedin dağıldığını görmedim gayet dayanıklı. Tek kötü bir yanı var pozisyonunuza göre bazen sızdırabiliyor.

 76. nedense hiç sevmediğim pedleri olan marka. daha kalın ve kaskatı geliyor bana. orkid’inkiler falan daha yumuşak/esnek mesela. bir ara ne hikmetse stoklamıştım indirimde¸ bitirene kadar bir hal oldum. ayda 1 oluyoruz bunu kızım ya…

 77. Yıllardır kullandığım tek marka. Hem fiyatı hem de rahatlığı açısından oldukça makul bir ürün. Hiç yokmuş hissi vermesini seviyorum.

 78. Bir dönem kullandığım ve hiç memnun kalmadığım ped markası. Pamuksu olduğunu iddia ediyor ancak tahriş ediyor. Hele o kanatlarındaki yapışkanlar hiçbir işe yaramıyor ve ped iç çamaşırımın içinde kayıyor. Kısaca bir orkidin yerini tutmuyor. Fiyatını ise gereksiz pahalı buluyorum.

 79. Bir jinekologdan öğrenmiştim¸ pamuksu değil de¸ gerçekten yüzeyi pamuk olan tek pedmiş galiba. Ama ben orkid’i tercih ediyorum.

 80. Bu pedin normal versiyonunun Türkiye piyasasına ilk çıktığı zamanlardaki tasarımı çok daha iyiydi. Sade¸ hışırdamayan ve kanatları kıvrılabilen harika bir ped idi Sonra içine lacivert bi tabaka eklediler¸ mavi orkid gülleri filan koydular¸ kanatlarını uzattılar. Ya o kanat ne kadar büyük olursa o kadar iyi olmuyor sayın ped tasarımcıları kilottan uçup gitmeyecek ya.. biraz daha kıvrılması rahat olan¸ kıvırdığımızda kilotu beton gibi kalıplaştırmayan bir kanat yapacaksınız.

 81. Orkid infinity ve platinium kullanmadan önce severek kullandım ama onları denedikten sonra kotex tercih edilesi bir ürün deil benim için

 82. Eskiden çok daha iyi olduğunu düşündüğüm hijyenik ped markası. Belki de öyle değildir¸ belki de biz büyümüşüzdür ve kirlenmiştir dünya şu anda bilemiyorum. Lakin¸ bundan bir 7-8 sene evvel dershane tuvaletinde bir arkadaşımın vermesiyle kullanmaya başladığım ve hala kullandığım markadır. Sağdan soldan duymayla reklamlarla ve önyargılarla en iyi markanın maviş maviş kaplı orkidler olduğunu sanırdım fakat bir gün zor durumdayken o zamanlarki kankamın ‘ya bunu da bir dene yanımda orkid yok’ demesiyle sadık bir müşterisi oldum. Ve günlük kokulu pedlerini de çok seviyorum. İndirimlerde stokluyorum sanki çok lazımmış fazla gelirse komşulara dağıtırmışım gibi. Neyse efendim¸ demem o ki ilk çıktığı yıllardaki o şaşalı reklam filmlerini de hatırlayan biri olarak sanırım ben de artık bir kotex kadınıyım.

 83. orkid’in alerji yapmasıyla beraber keşfettiğim¸ yumuşak dokusunu sevdiğim ped markası.yalnız herkesin de şikayet ettiği gibi çamaşıra tam yapışmıyor ve bu yüzden pantolona bulaşma riski yüksek. benim adet dönemim hafif geçtiği için iyi kötü işimi görüyor ama daha yoğun kanaması olan biri bu durumdan memnun kalmayacaktır.

 84. Son gratis indiriminde 7 tl’ye düşmüş halde 34lü paket aldım. Normalde orkid ultra Platinium kullanırdım ve gayet memnundum pamuklu olduğu için. Ancak bu kez onun normal boyutlu olanını bulamayınca bir de bunu deniyeyim dedim. Emilimi orkid kadar iyi değil pek gözenekleri yok gibi duruyordu pedin¸ hani üste direk kağıt serilmiş gibi. Ama ben çok memnun kaldım yok gibi¸ kanatları falan da iyi. Bir daha orkid platinium bulamazsam bunu alırım çünkü annem orkid’den vazgeçemiyor. Ancak benim bu pedle alakalı tek sorunum oldu. Kullandıktan sonra paketine sarıp bantlayıp tuvaletin çöpüne atıyoruz ya. Işte bunda bant yok. Çöpe de o şekilde de atılamıyor iğrenç bir görüntü¸ neden bant takmazlar ki bir pakete. Bu konuda çözümü olan varsa buraya veya mesaj olarak yazarsa çok iyi olur. Ya da ben mi bantı bulamadım nedir.

 85. genital bölge yıkama jeli çıkarmış firma.yasemin kokulu¸ inci çiçeği kokulu ve parfümsüz çeşidi mevcutmuş.

 86. orkide kıyasla yumuşacık ses çıkarmayan alerji yapmayan lakin sızdırma yapıyor bunun da kanatlarından kaynaklandığını düşünüyorum.sonuç olarak bir facelle değildir.

 87. Ana maddesi cellucotton dur işlenmiş pamuk normal pamuktan çok daha emicidir.ilk olarak cerrahi işlemler ve yaralılarda kullanılmak için tasarlanmış ama bulan kişi hastanede çalışan hemşirelerin regl esnasında kullandıklarını gözlemleyip bu alanda yoğunlaşmış ve ilk kadın pedini üretip piyasaya kotex ismiyle sürmüştür.ama önemli olan bu bilgi değil önemli olan yapısı nedeniyle hava aldığı için ne koku ne de pişik yapar gayet sağlıklı ve kullanışlı bir üründür.

 88. son gratis indiriminden iki paket almıştım¸ ihtiyacım olduğu için. eve gelip bir açtım¸ aynen pembebarbaros un dediği gibi¸ pakedini açacak bantı yok. dedim heralde gratis defolu mal satıyor indirim diye. meğer bant kaldırılmış. böyle salaklık olabilir mi ya¸ hadi kirli pedi atarken kapatmayı bırak¸ -tuvalet kağıdına sarıp atıyorum mecburen- temizini açamıyorum ki bu haliyle? kuruyemiş pakedi açar gibi üçgen yapmaya çalışıyorum saçma sapan¸ bir türlü olmuyor. gerçekten hışırdamıyor diye seviyordum ama bu paketlemeyle olmaz. ne mantığı var katiyen anlamadım¸ açarken ayrı kaparken ayrı dert.

 89. Çıktığı günden beri güvenle kullanıyorum. Fakat sanırım eski kalitesini kaybetti. Ürün dokusu önceden pamuksuydu. Ben gece olan ürününü kullanıyorum fakat bu ürün pamuk dokuluyken sanırım artık sıradan pedler gibi naylon dokulu. Haliyle eski kalitesini arıyorum. Bu yüzden nerede gerçekten pamuksu yüzey var onu bulmak istiyorum. Kotex ya düzel ya da çık git hayatımdan.

 90. geçen sene indirimde pedlerini stoklamıştım¸ ambalajı çok hoş diye çekiyor insanı. bitireceğim diye napacağımı şaşırdım¸ kazık gibi ve kalın. diğer markalar daha iyi¸ koteks ı ıh..

 91. pedlerini yere serip üzerinde yatmak istediğim marka. ped kullandığınızı anlamıyorsunuz bile. edit: ”kotex başlığındaki no: 180484 no’lu girdinizi 1 kişi ne diyeceğini bilemedi.” bildirimiyle kahkahalara boğuldum.

 92. Yüzeyinin pamuklu olması sebebiyle daha sağlıklı olduğunu düşündüğüm aynı sebepten daha rahat ettiğim peddir.Emicilik olarak evet orkid daha iyi ama öyle sular seller gibi yaşamıyor saat başı pedlerinizden taşmıyorsanız kotex yeterli olacaktır.Orkidte böyle naylon hissi bi rahatsızlık¸ kaşıntı¸ koku oluşumu olabiliyordu zaman zaman ama kotex tertemiz akanı kokanı yok.Gerçi kotex de değişmiş diyorlar ama deneyerek göreceğiz mevcut sürümü gayet bağımlılık yaratıcıdır.

 93. burada kotexe dair yazdığım her girdi için pişmanım şuan itibariyle.kotex daima övdüğüm hep sevdiğim ve tavsiye ettiğim bir ped olmuştu ancak dün akşam watsonstan iki paket gece iki paket gündüz için uzun alarak çıktım. regl dönemimdeyim ve asla normal boy bile kullanamam. gece olanı açıp kullandım hımm evet bir farklılıklar olduğunu farkettim ama bu hoşuma gitti çamaşırımı güzelce kavradı sabaha kadar kaymamış kalkmamış bu hoşuma gitti. ancak gündüz için olan uzun versiyonunu açar açmaz ben şok. üst yüzeyi inanılmaz dandik bir ped gibi duruyordu eski uzunlara göre boy biraz daha kısalmış gibiydi ve en önemlisi incelmişti. evet pedi inceltmişler. yüzey görünümü dokusu falan komple değişmiş anlamıyorum neden? bu kadar güzel bir markayı bu kadar sevilen ürünleri böylesine batırmak neden? ve de bu lafım son değişim için geçerli değil bu markayı en güzel halinden bugüne bir kaç kez değiştirerek getirdiler ürünler çok güzeldi ama zamanla uğradığı değişimler sonucu şuan baya baya kötüye doğru yol alıyordipnot¸uzun süredir değişmiş olabilirler bilemiyorum ben yeni farkettim çünkü yıllardır kotexciyim ve ciddi bir stoğum vardı (indirimler sağolsun).

 94. tam “kotex’e ne yapmşlar allah kahretsin ya” isyanına gelecektim ki¸ benden önce yapılmışları varmış. o değil de kotex’e ne yapmışlar allah kahretsin ya? bant nerede abi? bant kadar önemli bir şeyi ne demeye kaldırırsınız¸ kapanmayan ped nedir ya? valla kafamı yiyeceğim. zaten pedin tipi yüzeyi her şeyi değişmiş. iyi ki övdük yani. almam artık bu ne be.son sözüm de  bu.

 95. Bir türlü ısınamadığım ped markasıdır.hemen dağılması ¸ çamaşıra iyi tutunmaması ¸ ambalajının kullanışsızlığı…orkid’in yerini tutamaz yani.

 96. Bende Tahrişe sebep olmayan tek ped kotex olduğu için kullanıyorum ama evet her ay sızıyoruz… Kağıt gibi olan koruma kağıtları iyiydi amma velakin bantların kalkması kötü oldu…

 97. Yaklaşık bir senedir kullandığım marka. Her daim akıntım olduğu için normal günlerde de günlük olanı değil normal ped kullanıyorum. Kesinlikle çok memnunum. Ama yapısını değiştirmişler haberi üzdü cidden.

 98. Gerçekten orkid’den nefret ettim bunu kullanmaya başlayınca. Orkid bana çok plastik geliyo ve hava aldırmıyo gibi hissediyorum. Ama (bkz: kotex secret) dünyanın en güzel pedi. Yokmuş gibi pamuk gibi hiç rahatsız etmiyo ve süper emiciliği var. Kesinlikle secret’tan başka ped almıcam bundan sonra. Mor olanı.

 99. Yıllar önce bayılarak kullandığım ped markasıyken bir yenilik merakı aldı gitti kendisini. Yumuşaklık pamuklu doku güzel ambalajlama yani koteksi koteks yapan ne varsa gitti yerine tahriş manyağı yapan saçma sapan bir şey geldi. Ben ki bu olmazsa ne yapardım diyen insandım nefret ettim. Neyseki tam o dönemde platinum denilen bir güzellik çıktı da onla devam ettim yoluma.. Koteks orkid lobisi tarafından kötü emellere alet edilmiştir bence.. Bu kötülüğü yenilik adı altında yapmak kimin aklına geldiyse¸ sonra bunu kabul edip uygulamaya kim geçtiyse hepsi düşman onların koteks .. Seni harcadılar piyasadan silmeye çalıştılar koteks.. Gerçek yenilik bu değil!!11

 100. Eskisi gibi zannederek bugün cosmetica mağazası indiriminden dolayı büyük boyunu edindiğim ped markası. Paketi bir açtım tam hüsran¸ dokusu değişmiş¸ paketleme bandı yok. Böyle saçmalık görmedim¸ satın alacağınız en ucuz pedde dahi hijyen bandı varken bunda nasıl olmaz? Kotex’ in sitesine derhal mail atacağım. Resmen yıktı beni bu değişikliği ile¸ yumuşak dokusu için almıştım halbuki. Bu paketi bitiriyor¸ ve orkid’ e bir u dönüşü yapıyorum mecburen :/

 101. Yıllardır Orkid kullandım¸ inatla şaşmadım bir gün bulamayınca dur dedim deneyeyim. Vallahi çok beğendim. O çok şikayet edilen haşır huşur sesleri ben de olmuyordu ama Kotex’in pamuksu yüzeyli olması nedeniyle pedimi değiştirdim. Ne yazık ki ilk dönemdeki o daha beğenilir halini bilemiyorum ama orkid infinity ürününü daha ekonomik hale getirene kadar kotex!

 102. Bende pişik yapmayan tek markadir. Orkid platinum bile kullandım ama orkidde çok naylonumsu insanı rahatsız eden birşey var.(bkz: totom rahat etsin ) tabiki yeni çıkanlarına rastlamadım korkutmayın cicişler bantsiz derken !?!

 103. yıllardır asla değiştirmediğim inanılmaz sevdiğim pedim. özellikle orkid’e göre yumuşacıktır. kaşındırmaz pişik yapmaz. ama korktum açıkçası¸ bant yok derken? nasıl yani????

 104. Sadece günlük ped olarak kotex i tercih ediyorum çünkü günlük pedleri tek tek paketlenmiş. Bu yüzden çantamın içinde rahatça taşıyabiliyorum bana çok daha hijyenik geliyor. Ama regl olduğum dönemlerde orkid i kullanıyorum. Kotex in normal pedlerine bir türlü alışamadım. Daha dorusu regl olduğum ilk günden bu yana orkid dışında bir marka kullanmadım.

 105. nedense bana emicilik konusunda orkidden daha başarısız gibi geliyor. yenilenen paketleri de bi garip yapışkanı gitmiş malum. bilemiyorum sanırım orkidciyim

 106. orkid vb markalara nazaran kat kat daha kaliteli¸ pamuksu¸ “hasta” etmeyen günlük / normal pedlerdir. bizim gençliğimizde yoktu… keşke olsaymış 🙂

 107. yeni şeyler denemek gerek diye bir ara kotex almıştım.. açıkçası memnun kalmadım çok sızdırdı.. orkidden vazgeçmem

 108. Uzun zamandır kullandığım ve piyasada denediğim benzerlerinden çok daha fazla beğendiğim marka. Özellikle hassas ve alerjik yapıda bir cilde sahip olanlara öneririm.

 109. pamukları dökülüyo¸yapışmıyo¸güzel de emmiyo¸arkanıza geçme ihtimali %80 olan ped.son günlerde kullanılabilir ama ilk günler için tam bir facia

 110. hijyenik ped” markası. benim ergenliğe girdiğim ilk yıllarda kendisi türkiye piyasasına girmiştir. bu nedenle “orkid bağımlılığı”na yakalanmadan kotex kullanmaya başladım. o yıllar çok daha kalın ve yumuşak bir pamuk tabakasıydı kesinlikle naylon hissiyatı vermiyordu orkidin aksine. yıllar içinde biraz değişti çeşitlendi¸ orkid de kendini geliştirdi ama ben hiç bir zaman sızma¸ tahriş¸ ses¸ koku problemi yaşamadım. son yıllarda orkidi de denedim o da incelmiş naylonsu değil artık. ama artık kotex bağımlısı olduğumdan tercihim bu yönde.

 111. Küçük paketteki pedleriyle büyük pakettekilerin bir olmadığı¸ bana feyk atan Pedci. Geçen bayram indiriminde orkid’de indirim olmadığı için küçük 7’li paketini aldım. Ayy dış kılıfı kumaş gibi¸ Ped adeta pamuk bi yastık… o kadar beğendim ki artık kotex alacağım dedim gözlerimden kalp çıkararak. Sonra gidip 24’lü paketi aldım ve şok. O Ped bu Ped değil! Dış paketi rezalet daha Pedi çıkarırken parçalanıyor zaten yapıştıracak ufak bandı yok?! Pedin üst yüzeyi naylonumsu. Tamam sızıntı falan yapmadı ama külotta emanet duruyor sanki-kavramıyor-. Işık hızıyla orkide dönüş yaptım. Platinium olanlardan alıp bi daha da maceraya kalkışmam. Elveda kotex!

 112. Günlük ped ve normal ped Kotex’ten alınır. Kotex geldi kaşıntı gitti. Ancak Kotex Secret dışında kullanmıyorum

 113. Benim için pedlerin şahıdır.hem normalini hem günlüğünü kullanıyorum.zaten kotexle tanıştıktan sonra diğer markaları kullanamadım.pamuksu üst yüzeyi sayesinde hiç hissetmiyorum ped taktığımı.bana bunlarla gelin kardeşim.pamuk olsun yumuş yumuş olsun öyle hışır hışır ses çıkarıp tahriş etmesin.canımsın kotex.

 114. çok çok memnunum. önceden günlük pedini kullanıyordum ilk defa normal pedini aldım denedim ve memnunum. orkid gibi hışır hışır her harekette ses çıkarmıyor.

 115. Verdiği rahat hissiyat olsun yumuşaklığı olsun Türkiye’deki en iyi markadır. Naylon pedlere tahammül bile edemiyorum.

 116. tek sıkıntısı var ve yetiyor bu sıkıntısı. ya-pış-mı-yor. iç çamaşırıma tutunmuyor bu. fazla bilgi vermek gibi olacak ama tuvalete oturduğum ve çamaşırımı indirdiğimde bir bakıyorum¸ caart diye çamaşırdan ayrılma sesi¸ tutunması gereken donda değil¸ benim bacak arasında duruyor. e o saatten sonra yapışkanı bir daha yapışmıyor zaten. her tuvalete gidişimde yeni paket kullanmam gerekecekse¸ naylon sesli orkid kullanırım daha iyi.

 117. Kesinlikle üst yüzeyindeki kumaş değişti ve bildiğiniz terleten orkidlere dönüştü. Orkidler daha iyi “içine hapsettiği” için orkidle devam edeceğim.

 118. Son zamanlarda bozdugunu dusunuyorum bende de pisik yapmaya basladi ki tek pisik yapmayan markaydi.Zaten cok yogun adet olan biri olarak saat basi degisiyorum ama bitmesine yakin biraz uzun dursa hemen pisiyorum.birde yapismama durumu olmaya basladi demek sorun bende degilmis.

 119. Çok çabuk dağılıyor bu ped. Yapışmıyor. Emiş gücü de iyi değil hem . Pamuk koymuş gibi . Benim için yumuşaklığı dışında başarılı bir ped markası değil maalesef . Molped soft care kullanıyorum. Çok memnunum

 120. Bence de kesinlikle eski kalitesinden uzak. Hayır eski yüzeyini değiştirince orkidden ne farkı kaldı ki? Niye alayım ben bu ürünü?? Gerçekten eski haliyle şimdiki arasında da bariz bi fark var yani fark edilmemesi mümkün değil¸ adamlar bizi salak yerine mi koyuyor bilemiyorum…Acilen silkelenip kendine gelmesi gereken marka.

 121. Bu ay aldigim paketteki bende kasinti yapti. Pisik olmadan kendisiyle ayrildik. Simdi sen de herkes gibisin kotex. Tanim: eskiden pamuklu oldugu icin tercih ettigimiz ama simdi naylon ust yuzeyiyle bize bu ayki adeti zehir etmis hijyenik ped.

 122. diğer ped markalarında yaşadığım plastik bir maddenin tene değmesi rahatsızlığı¸ kaşıntı¸ koku vb olumsuzlukları yaşatmayan¸ en rahat ettiren ped markası benim için.

 123. Orkid’le sessiz bi ortamda yürüdüğünüzde çıkan hışırtı kotex’de yok. Günlük pedleri yumuşacık¸ yok gibi. Ayrıca gece pedleri battaniye gibi yorgan gibi maşallah asdfghjklksj bi de tahriş etmiyo. Bu açıdan da tam not aldı. Teşekkürler kotex.

 124. Eskiye nazaran bir nebze naylonlaştığı kesinlikle doğru fakat buna rağmen benim için yine de en pamuksu yüzeye sahip markadır. Yalnız başından beri iki sıkıntısı var¸ yapışmıyor ve kalın. Yapışmamasından daha önce de bahsedilmiş ama kalınlığına ben mi takıldım bahsedildi mi bilmiyorum ama bu ped evde kendi imkanlarınızla pamuklu ped yapmışsınız gibi kalın geliyor bana. Azıcık inceltseler şunu orkid mesela bu konuda bence başarılı¸ naylon hissi olmasa orda olduğunu unutabilirsiniz ama kotexi asla…

 125. Normal ped olarak basarisizligi kadar gunluk ped konusunda her nedense bir o kadar basarili markadir. Asla hissetmediginiz yumusacik ve emici. Ustelik yapistiricilari okadar kuvvetli ki cok hareket ettiginizde baska gunluk pedler gibi yerinden oynama cikma gibi bir durum soz konusu olmuyor. Test edildi onaylandi. Yillardir gunluk ped konusunda kotexten sasmam.

 126. Kesinlikle Orkid’den daha kullanışlı ve pamuk yüzeyiyle az tahrişe sebep olduğunu düşündüğüm ped markasıdır. Ayrıca tamponlarından da memnun kalmıştım¸ yalnız aplikatörlü olsalar daha iyi olurdu orası ayrı.

 127. Eski haliyle en sevdiğim ve en çok kullandığım günlük ped iken yenilenmiş haliyle en sevmediğim günlük ped markasına dönüştü. Kalın¸ naylonumsu bir günlük ped çıkarmışlar. O eski üst yüzeyi %100 pamuk olan¸ ince halinden eser kalmamış. Üzdün kotex.

 128. ilk iki günümde kullanmaya çekindiğim ped. ne zaman kullansam arkama geçti :// ama eğer evdeysem elimin gittiği tek ped oluyor. orkide göre daha yumuşak¸ daha rahat sanki hiç yokmuş gibi.

 129. Hiç memnun olmadığım Ped markası.Sızdırma yapıyor¸koku yapıyor ve pamukları çok kısa sürede dağılmaya başlıyor.Sızdırma yaptığı için güven vermiyor sadece bu sebeb yüzünden bile tercih etmiyorum.

 130. Ben de yüzeyinin değiştiğini ve artık eskisi gibi pamuklu özelliğinin kalmayıp¸ sıradan bir orkid naylon özelliğini taşıdığını düşünenlerdenim. Hatta eskiden daha yumuşak ve daha esnek olarak şekil alırken şimdi kalıp gibi duruyor.

 131. Burada okuduğum kotex kıçı başı dağıtmış yorumlarından sonra gidip kucak dolusu orkid ve molpedin yenilenen ve ambalajlarında adeta gözümüze sokarcasına yazan ”pamuksu doku” yazılarından sonra tabi ki de ikisinden de aldım. Hem de büyük boy. Tabi ki gratise giderken altımda eşofman vardı ve¸ “neden bu kadar çok alıyorsun” diye soran sevgilime kibarca “yakın zamanda menepoza girmiycez eralde allaallaaaa” dedim.Edit:menepoz

 132. üst dokusunu değiştirerek naylonlaşan ped markası. ilk regl olduğum zamanlardan beri orkidle anlaşamam. o petek doku dedikleri şey benim için kaşıntı ve pişik sebebidir. bir dönem mantar tedavisi gördüm ve jinekoloğum orkid gibi naylon pedler kullanmamamı söyledi. yıllarca kotexle çok memnundum ama son dönemlerde üst dokusu naylonlaştı ve orkid çakması saçma bişiy oldu. bugün regl olma ihtimalime karşın evden kotex kullanarak çıktım ve iş yerime geldiğimde nasıl çıkarıp attığımı bilemedim.burda aynı dertten muzdarip olup şu markayı kullan diye tavsiye verebilecek cicişlere şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

 133. Pamuk pamuk yüzeyine vurulup kullandığım ancak birkaç ay önce plastikleşen iğrenç haline maruz kaldığımdan soğudum ped markası. Lakin son reglimde hazırlıksız yakalanıp koştur koştur marketten bunu aldım yine. Sanırsam eski haline dönmüş cicişler. Bu aldığım yine pamuk¸ yine yumuş yumuş.Bahsettiğim gece ve büyük boyu bu arada.Düzeltme: “büyük boy” dediğim şey paket boyu bu arada. Sanırsam 24’lük paket.

 134. az önce kendisi yüzünden komşunun oğluna muhtemelen rezil olduğum ped markası. nereden bileyim ben kapı deliğinden baktığını. asuıfhuıhazalımsın kotex.

 135. Efendim benim fark ettiğim bir şey var ki her paket her pakete uymuyor. Yaklaşık altı yıldır regl oluyorum ve ilk pedlerim “herkes bunlardan kullanıyoor” olduğu için ilk orkid sonra da molped almıştım birer paket o kadar kötü ve hayatımın hatası gibi gelmişti ki koştur koştur kotex almıştım. O zamanlar tüm arkadaşlarım orkid kullanırdı hatta şurada bir seneye kadar yine öyleydiler. Sonra “kızım len manyak mısınız bak bir dene daha vazgeçemeyeceksiniz”derdim ve nitekim öyle de oldu. Başım sıkıştığında asla arkadaşlarımdan ped alamazdım çünkü biliyorum ki çantadan orkid çıkacaktı¸ ben de reglime var yok hiç çıkarmazdım çantamdan. Efendim şimdilerde tıpkı yılların kotex kullananı ben kadar başka markalara elleri gitmiyor benim kızların. Ve evet dediğim gibi bir alıyorsun “budur yaaa kotexin farkı bu abi” diyorum sonra bir alıyorum “yok abicim bunlar da bozdu e ben şimdi ne yapacağım??” diyorum bu döngü böyle gidiyor ki bence en kötü hali bile diğer markalardan yine de iyi.

 136. çıktığından beri kullandığım¸ orkidin ne kadar rahatsız edici olduğunu anlamamı sağlayan ped markası. gerçekten pamuk gibi asla rahatsız etmiyor¸ orkid gibi hışır hışır ses çıkarmıyor. çok kaliteli¸ çok memnunum. asla değiştirmeyi düşünmüyorum. he yine de şu özel günleriniz güzel geçsin¸ kendinizi rahat hissedin saçmalığına inanmıyorum. mesela hiçbir zaman reklamlardaki gibi beyaz pantolon giyemedim veya hoplayıp zıplayamadım. yani ne kullanırsanız kullanın adet dönemini güzel kılmıyor.

 137. onsuz asla dediğim ped markası.. bazen çok ihtiyacım olup da bulamayınca baska marka alıyorum da degerini anlıyorum yine…

 138. Yıllardır bu markayı kullanıyorum ama son zamanlarda yapısını çok değiştirdi. Pamuksuluğu yavaş yavaş naylonumsu bir hal aldı. Ped¸ çamaşıra yapışmıyor. Dolayısıyla bir bakmışım ped katlanmış acayip hal almış. Çöpe atacağımda ambalaja sarıp atayım diyorum¸ kimisinde yapıştırmak için bant yok¸ bant olan da kısa süre içinde açılıyor. Çöpte kötü görüntü yapıyor. Şimdi Orkid in yemi çıkardığı ürünlerini denicem bakalım onlar nasılmış.

 139. Ben ilk adet gördüğümden beri kotex kullanan bir insanım. Hatta o dönem keremcem reklam yüzüydü. O pamuklu kalın emici dokusu beni rahatlatıyordu. Ama en son çıkardığı naylonsu özelliği ile beynimden vurulmuşa döndüğüm olaydır. Piyasada ondan iyisi yoktu nerden o pamuklu yüzeyli peder bulucam ben şimdi. Daha 2 saat geçti veya geçmedi hemen sızıntı yaptı ağlamak istiyorum duyun sesimizi mağduruz

 140. size tavsiyem paketlerin üstündeki üretici firma yazan yere dikkat ederek almanız. aynı sorunu son bir yıldır ben de farkediyorum malzeme ve kalite değişikliği var ve yine farkettim ki paketlerin üstündeki üretici firma adresleri hep farklı. bazen çin bazen rusya bazen çek cumhuriyeti yazıyor. rusya ve çek cumhuriyeti yazan paketler hala o eski bildiğimiz alıştığımız yapışkan bantlı pamuklu pedlerden. çin yazanlar ise naylonumsu ve bantsız yani şikayet ettiğimiz türden. paketlere genelde dikkat etmeden alelacele alıp çıkıyoruz ama bilinçli ve uyanık olmak lazım. bence siz de bi göz atın alırken rahat edersiniz.

 141. orkid markasına göre ucuz olması cezbedici ama nedense ben kotex kullandığım zaman kendimi hijyenik ve güven de hissedemiyorum.

 142. sonunda tekli ambalajlarının 3. açık kısmını da yapıştırmayı akıl etmiş ped markası. çok severek kullanıyorum ama yenilenmiş ürünü eskisi kadar iyi değil¸ pamuksu üst yüzey gitmiş sentetik bi yüzey gelmiş¸ orkidin pedlerine dönüşmüş. son aldığım paket beni ambalajıyla mutlu etse de performansı canımı sıktı. gerçek kotex bu değil.

 143. Doktorumun bana tavsiye ettigi peddir. O gunden beri kullaniyorum ve diger pedlere gore yuzey yapisi daha iyi ve sağlık acisindan da daha iyi oldugunu dusunuyorum.

 144. bundan taa 7 yıl kadar önce falan kotex alıp denemiştim ve hiç memnun kalmamıştım¸ geçen yıl regl olduğum bir vakitte yanımda ped yoktu ve arkadaşımdan istemiştim¸ bana kotexten vermişti. kullandığım zaman o kadar rahat ve yumuşak olduğunu fark ettim ki o andan itibaren ben de kotex kullanmaya başladım. günlük pedlerimi de kotexten kullanıyorum ve bana orkidden daha rahat¸ daha yumuşak gelmeye başladı.

 145. Kotex değişikliğe gide gide kendini mahvetti. Eski pedlerin yüzeyi çok güzeldi ve yumuşaktı git gide orkide benzettiler. Günlük pedlerinin normal olanları şimdikine göre gayet inceydi şimdiki periyod pedi kadar kalın¸ saçma¸ tahriş yapan¸ terleten¸ iğrenç bir günlük ped. Eskiden günlük pedte kotexten şazmazdım artık almıyorum.(hakettin bunu kotex)

 146. Son girdilere kesinlikle katılıyorum. Eskiden tek geçtiğim ped markası iken son 1-2 yıldır asla kullanmıyorum. Kaşındırması¸ tahriş etmesi¸ yürürken ses çıkartması. Hadi ses tamam. Ama o kaşındırma olayı beni doktorluk edecek düzeye getirdi. Bir daha asla kere asla.

 147. önceki sayfalarda deli gibi övdüğüm bir girdi bulunan ama gittikçe çuvallayan marka. yaklaşık 8-9 aydır almadım sanırım¸ yenilendikten sonra berbat olmuş. o nedir? katlanıyor sürekli¸ tamam eskiden de yapışmama sorunu vardır ama şu an cidden kanatlanıyor¸ reklamlar gerçek olmuş durmuyor yerinde. çözüm olarak orkide döndüm¸ o infinity’ye de ağlaya ağlaya veriyorum o parayı. yapılacak bir şey yok cicişler…(bkz: orkid infinity )

 148. ilk reglimden beri orkid kullanırdım. bir kaç kere farklı marka denedim ama sızdırmayan tek orkiddi. sonra geçen yıl ansızın regl oldum ve evde kotexten başka ped yok. bir baktım pamuk aaa dedim. neyse kullandım ve inanır mısınız o reglim sancısız geçti. sonra kotex in hep pamuk üst yüzeyli olanını kullandım. regl sancısından bayılan biri olarak söylüyorum kotex in bu pamuklu olanını kullandığımdan beri ağrılarım bir tık azaldı. bebeğimsin pamuksu üst yüzey.

 149. Yumuşaklığını¸ pamuksu dokusunu çok sevsem de sızdırma yaptığı için kullanmaktan vazgeçtim. Asla kendimi tamamen güvende hissedemiyorum kotex kullanırken. O yüzden maylonumsu orkide üzülerek devam ediyorum ve kanatlarının bacaklarımı tahriş etmesine katlanıyorum.

 150. çok uzun zamandır kotex kullanıyorum ve ben de yenilendikten sonra memnun kalmayanlardanım. orkidin çoğu çeşidini denedim ve hepsinde o saçma sert yüzey tahrişe neden oldu. molpedi hiç saymıyorum bile. eski kotex muhteşemdi¸ neden değiştirme gereği duyarlar anlamıyorum. hadi yüzeyini ve yapısını değiştirdiniz¸ hiç değilse üzerindeki minik beyaz bant kalsaydı da düzgün toparlayabilseydik şunları. kanatların düzgün yapışmaması problemini ben de yaşıyorum¸ reglin ilk iki gününde üzerine sıkı bir boxer giyerek ulaştım çözüme. neyse¸ en azından hiç sızdırma yaptığını görmedim o yüzden hala ilk tercihim.

 151. İlk etapta orkidin çakması kalitesiz bir marka sanıp şans vermesem de bir gün markette sadece bunun satılması ve arkadaşlarımın artı doktorumun önerisi ile kotexi aldım ve gayet menun kaldım. Orkidle arasında öyle inanılmaz bir fark yok bana göre ancak kotex gerçekten de daha az naylon hissi verdiği için her zaman tercihim kotex olacaktır.

 152. üzerinde çiçek böcek resmi olmayan klasik gece pedlerini severek kullandığım¸ günlük pedleri ise bende akıntıyı arttıran bir ped markası. bu sebepten sadece regl dönemlerimde muhatap oluyoruz.

 153. ultra kanatlısını kullanıyorum¸ bebek bezi gibi. ayrıca yapışmıyor. evdeyken sorun değil ama dışarıya çıktığımda takmam.

 154. Bu zamana kadar hep yapısını değiştirmişler eskisi kadar pamuksu değil yorumlarını okuyordum ama bana hiç farklı gelmiyordu. Ta ki bugün kullandığımdaki pedi görene kadar. O güzelim pamuksu yumuş yüzeyi gitmiş naylonumsu yüzey gelmiş. Ablama söylediğinde 2 çeşidinin olduğunu birinin eskisi gibi pamuksu birinin naylon gibi olduğunu söyledi ama uydurdu mu gerçekten öyle mi bilemiyorum. Alırken farketmedim de.

 155. Orkid tahriş ettiğinden kullanıyordum ancak artık kotex de tahriş eder oldu. Napsam annemin kullandığı kalın pamuklu pedlere mi geçiş yapsam diye düşünmüyor değilim. 

 156. Ne zaman kullansam¸ ben de sızıntı yapan peddir. Hiç şaşmadı. Deneyen her on kadından dokuzu memnun diyorlar ya reklamlarda¸ o beğenmeyen bir kadın benim heralde. Beklemediğim bir anda regl olup¸ mecbur kalmadığım sürece kullanmam. 

 157. Kullandığınızda hissetmiyorsunuz. Resmen yokmuş gibi. İlk adetimden beri kullanıyorum¸ arada başka markalar kullanmam gerektiğinde bütün gün diken üstünde oturuyorum

 158. Bana göre piyasadaki en kötü ped¸ bimin pedi bundan iyi. anında pişik yapıyor. baya şaşırdım yazılan iyi şeyleri gördüğümde.

 159. Her ne kadar normal pedlerini sevsem de günlük pedlerinden bir o kadar hazetmiyorum. Doğru düzgün yapışmaz¸ sıvıyı emmez. 

 160. Kullandığım pedler arasında en yumuşak ve hassas yapıya sahip marka. Regl in ilk günleri yogun kanaması sahipseniz ultra uzun kanatlı olan çeşidine bakmanizi öneririm. Hayatımda gördüğüm en uzun ped. Olağanüstü bir akintiniz yoksa ne yaparsanız yapın asla akitma yapacağına ihtimal vermiyorum.Benim için tek eksi yanı yapisma konusunda yetersiz olması. Tam anlamiyla çamaşıra tutunmuyor malesef. Ben daha sıkı bir çamaşır ile bu soruna kendimce çözüm buluyorum.

 161. dışı çiçekli böcekli olanlardan uzak durun¸ onlar epey naylonumsu. Klasik kırmızı beyaz versiyonunu tercih edin.

 162. sadece kotex kita¸ yeni regl olanlar için olan kullanmıştım. satış politakası mı taktiği mi ne diyorlarsa artık. ilkokul dönemimde çalışanlar gelip broşür¸ kitapçık ve iki tane kotex kita vermişti. öyle popüler olmuştu ki keremcem ile kita düet yapmıştı filan. hatırlayan cicişler var mı acaba merak ediyorum. ben yazarken duygulandım resmen eyyyy eski zamanlar :d

 163. Herkes pedlerinden bahsetmiş ki gayet güzeldirler ama ben tamponlarını da çok seviyorum. En küçük boyu bile bayağı emici fiyatı da çok uygun

 164. ortaokuldayım¸annem orkid kullanıyor tabiki mecburen ben de.allahım o nasıl bir hışırtı hareket edemezdim utanırdım o sesten kjkjkh.sonra kotex reklamları çıktı pamuksu yüzey vs diye aldık hemen.resmen kurtarmıştı beni o kadar rahattı ki ne ses çıkarıyordu ne de kaşıntı yapıyordu.ama o ilk zamanlarındaki kalitesi kalmadı.sızdırıyor yapışmıyor çamaşıra.bu yüzden yıllar sonra orkide döndüm tabiki eskisi gibi değil şuan orkid çok daha iyi.kısacası seni çok sevmiştim kotex ama üzdün

 165. aralıklı yıllarda belki değişmiştir diye bir kaç defa denedim ama sonuç hep aynı oldu¸sızdırması¸ ıslak hissettirmesi¸ çamasırıma yapışma problemi gibi sebeplerden bir daha hiç almayı düşünmedim.

 166. Sizdirma konusundan ben de epey muzdarip oldum ama bunun disinda ne kullansam regl bitiminde sistit oluyorum :/ mecburen kullandigim ped markasi

 167. bir iki yıl öncesine kadar kotex seviciydim lakin baktım yenilik yapıyoruz dedikçe kalite düştü¸ hiç kullanmam dediğim orkid’i denedim ve ben yıllardır ne yaşıyormuşum dedim. kotex çamaşıra yapışmaz¸ kayar¸ sızdırır¸ ıslak hissettirir ve üst yüzeyi çok çabuk aşınıp pamuklar dökülürken orkidle bunların hiçbirini yaşamadım. sevmiyorum seni kotex.

 168. ilk kez bu ay denedim diyebilirim. arkasındaki kiloda yapışması gereken kısım ya pış mı yor. deli etti beni. kayıyor hep. bunu yaşayan var mı başka merak ettim. ben 6’lı paket almıştım yanlış hatırlamıyorsam. hepsi de bozuk çıktı.

 169. İlk çıktığı zamanlarda bayılarak kullanıyordum son bir yıldır falan o yapışmama meselesi¸ popoda resmen parçalanması¸ kayması nedeniyle bıraktım Molped e geçiş yaptım.yüzü naylon değil nispeten pamuksu kseinlikle pişik yapmadı ne kayma ne parçalanma oldu. Görsele ekliyorumEdite tanım: takar takmaz parçalanmaya başladığından doğa dostu olan ped markası.

 170. sırf itici geldiği için kullanıp denemediğim markadır. hep kalitesiz geliyordu gözüme birde¸ yorumlara bakılırsa da öyle. orkid candır.

 171. Beni mahveden marka. Orkid ve kotex bende yara ve kaşıntı yapıyor. Kullanabilen insanlara şaşırıyorum. Bildiğini¸ a101 markası kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Anlamadım neden.

 172. ürünlerinde “güncellemeye” giderek bir paket içindeki 7 adet gece pedini 6 adet olarak yenilemiş¸ böylece toplumumuzun ciddi anlamda kanayan yarası olan ped israfını önlemeye yönelik önemli bir adım atmıştır.edit: şaka bir yana gerçekten böyle çakallıklara çok sinirleniyorum¸ kendime başka ped bulacağım.edit 2: mesele burada parası değil¸ ped sayısı aynı kalıp fiyatına zam yapılabilirdi. ped sayısı düşünce insanlar hemen farketmeyeceğinden böyle bir yola başvurulması çakallıktır. bu¸ insanları saf yerine koymaktır. ben kabul edemem.

 173. .Nedense sevdiğim ped markası. Belki daha kalın olması sebebiyle seviyorum. Diğerleri fazla ince geliyor.Evet çamaşırlara yapışmıyor pek ama zaten çok sık değiştirdiğim için beni çok etkilemiyor. Ama şimdi öğrendim ki paket içeriği değişikliğine gitmiş ve sayıyı azaltmış. 🤔 Düşündüm de müşterisini aptal yerine koyan bir markayı bir daha tercih eder miyim bilmiyorum.

 174. yaptığı değişikliği gram umurumda olmayan ped markası. Ayda bir 3-4 günlüğüne regl oluyorum zaten saçma sapan haşur huşur ses yapıp¸ bikini bölgesini kızartacak derecede kötü kalitede olan ay kotuma geçti mi diye endişeleneceğim markalar yerine az pede daha fazla para öderim daha iyi. ne zaman arkadaşlarımdan kotex dışında bir ped alsam kullandıktan sonra anlıyorum ve “iyiki kotex kullanıyorum” diyorum. beni hiçbir şey caydıramaz kotex kullanmaktan kusura bakmayın. orkid falan nasıl seviyorsunuz onu da anlamıyorum. bim poşeti resmen.

 175. Bu kadar çabuk aşınan bir ped daha görmedim. Sürekli kayması da gün içinde tedirgin etti hep aklım orada kaydı mı sızdı mı diye. Ayrıca çok kalın. Orkid kullanıyorum ve çok memnunum her çeşidinden¸ uzunundan günlüğüne gecesinden ultra gecesine 😀

 176. Arkadaşlarımdan acil durumlarda aldığım zaman orkid ve molpedten sonra verdiği yastığa oturmuşum hissiyle beni mutlu eden ped. Ama illaki başkası tarafından alıcam yoksa tatlı gelmiyor dfahsd

 177. hiç sevmediğim ped markasıdır.geçen sene kuzenime gitmiştim. geceyi birlikte geçirecektik. akşam regl oldum. normalde günlerim hep geriye doğru kayar. bu seferki 10 gün geriye kaydığı için tahmin edemedim ve yanıma ped almadım. kuzenim kotex kullanıyor. gece onu kullandım¸ ama nasıl kötü bir ped. taktıktan sonra büyüyüp ağırlaşıyor sanki. sağa sola kaydı ve sızdırdı. hiç rahat etmedim.

 178. yıllardır kullandığım ped markası¸ ama artık kanatları yapışmıyor sürekli kayıyor ve beni yarı yolda bırakıyor… eskiden kaşıntı yapmıyordu ancak artık özellikle reglin son günlerine doğru iyice kaşındırıyor¸ ve ambalaji o kadar kötü ki pedi çöpe atarken acaba açılır mı korkusu yaşıyorum her defasında

 179. aslında çok yumuşak pamuklu bir ped. diğerleri gibi naylon durmuyor. ilk reglimden beri bunu kullanıyorum fakat bence orkidden daha fazla koku yapıyor. o yüzden bir daha almayı düşünmüyorum. ama gece olanını kullanırım çünkü kocaman ve geniş.

 180. Yaklaşık 1 senedir kotex kullanıyorum. Orkid’den sonra tahriş tamamen azaldı bu konuda hiç bir sözüm yok ama yapışmıyor. Hatta dolanıyor kendi kendine falan. Alternatif arıyorum şu sıralar. Hem iyi yapışacak hem tahriş etmeyecek hem de sızdırmayacak. Bulurum inş :/

 181. pamuksu yapısından dolayı en sevdiğim ped markasıydı. iki yıl aradan sonra tekrar kullandığımda ise üstündeki tabakanın artık naylonsu olduğunu ve koku eklendiğini gördüm. Artık tercih etmiyorum. Aldığım son büyük paketin bitmesini bekliyorum.

 182. bence ürünleri çok çok başarılı. emişi¸ yumuşaklığı¸ her şeyiyle çok beğeniyorum. olduğunu veya kullandığınızı hissetmiyorsunuz bile.

 183. Çok memnun kaldığım bir marka. Sadece bazen sızdırabilyor. Yani kolay oynuyor. Onun dışında bir sorunu yok. Ben digerlerine göre geç adet oldum. İlk kullandığım ped kotexdi ve 2015 yılında oldum. O yünden bu güne çok şey değişti. Bi ara tamamen pamuk oldu ama yine sonradan plastiğe dönmeye basladı. Suan cok fazla sikayetim yok.

 184. Benim ilk kullandığım peddir kendisi. Annem artık ergen olduğumun teşlisini koyduktan sonra çekmeceyi açıp uzun kotex vermişti. O gündur bu gündür bütün pedlerde uzun kullandım. Bi aralar plastiğe geçse bile bu aralar yine eskisi gibi çok güzel. Halam seneler önce orkid kullaniyormuş ve tahriş olmuş. Doktora gitmiş. Doktor da kotex kullan demiş. Zaten halam bunu anlattığından beri pamuk olmayan hiçbir ped kullanmıyorum. Tek sevmediğim yönü bazen arkası kayabiliyor. Fakat çok güzel.

 185. terletendir. eskiden nasıldı bilemeyeceğim¸ ben yeni başladım kullanmaya ama tüm yumuşaklığına rağmen yaz sıcağında ı-ıh¸ çok da iyi değil bence. önemli kısmı yazmayı unutmuşum: hep kayıyor bu. korkuyorum sözlük. bana orkidlerimi mumla aratan ped.

 186. Yıllar yıllar önce kullanırken yumuşaklığını çok sevdiğimi hatırlıyorum. Ama çok fazla sızdırma sorunu yaşadığım için bırakmıştım.

 187. bir iki kere kullandım. yapışkanları küloda yapışmıyor. kayıyor sürekli.günlük pedleri güzel.orkid platinumdan daha çok memnunum.

 188. En sevdiğim hijyenik ped markası. Bence diğer markalara kıyasla arasında en yumuşak olanı¸ sadece rosmann da satılan facelle marka pedi denemedim. Sızdırma yapma ihtimali orkid’e göre daha yüksek bununda sebebi daha pamukla olup daha kolay şişmesi ancak bunu da 3-4 saatte bir değiştirerek (ki olması gerek bu sağlık için) çözmek mümkün.

 189. doktor tavsiyesi üzerine normal pedlerini kullanmaya başladım ve memnunum.. yalnız benim reglim çok az olur¸ daha fazla kanamalarda performansı nasıl bilemiyorum.. günlük pedlerinden memnun kalmamıştım¸ koku yapıyordu

 190. ben de bir kere acil durumda arkadaşımdan almak zorunda kalmıştım. yumuşacık ve rahattı. sadece neden paket içerisindeki 7 adeti 6’ya düşürdüler bilmem. zaten ped temel ihtiyaç gibi bir şey. bence daha ucuz olmalı. ben sadece fiyatını fazla buluyorum onun dışında çok memnun kaldım

 191. Bende bundan başkasını kullanamıyorum. Uzun yıllardır falan bunu kullanıyorum çok daha yumuşak olduğunu düşünüyorum diğerlerine göre. Eskiden çok daha iyiydi bencede¸ şu anda da iyi ama eskisi çok daha rahattı. Ben kayma sorunu pek yaşamadım. Varlığını hissetmiyorum oldukça rahatım¸ sızdırma sorunuda olmadı. En yoğun dönemimde de en hafif geçirdiğim dönemlerde de memnun kaldım. Geçen kotexin gecesini bulamayınca bir paket orkid aldım ama orkidi aşırı sevmiyorum. Alerji veya kaşıntıda yapmadı¸ aşırı alerji yapıp geceleri uyutmuyor bazı pedler beni ama kotexte yaşamadım bunu varsada çok¸ çok nadirdir hatırlamıyorum bile. 

 192. Uzun zaman orkid’e tercih etmiştim ama son zamanlarda kalitesi düştü maalesef. Yapışkanları evet o zaman da kötüydü ama üst yüzeyi de kötüleşmeye ve ped sızdırmaya başladığı için ilk gün sürekli kontrol ederek kullanıyordum rahat hissetmiyordum hiç. Bir gün vizemden önce kütüphanedeydim tuvalete kontrol etmeye gittim bir baktım pantolona geçmiş rezalet. O gün yollarımız ayrıldı orkidin pembe kaplı pamuk gibi yumuşak yazan pedlerinden çok daha memnunum artık.

 193. Okulda regl olmam sonucu öğretmenimin verdiği kullandığım ilk ped markası.Farkını daha iyidir düşüncesiyle orkid aldığımda anladım.orkidin haşur huşur sert yapısı¸tahriş yapması¸varlığını hissettirmesi ile benim için bir adım öndedir.arada kaydığı oluyor ama.

 194. Kesinlikle orkide göre çok daha yumuşak ama kalın yapılı oluşu beni rahatsız ediyor. Üstüne bir de yapışkanları iyi olmadığı için sürekli kayıp duruyor ve sızdırmaya sebep oluyor. Ben genelde adetimin son günlerinde kullanmak üzere satın alıyorum.

 195. Seviyorum¸ pamuksu yüzeyi yüzünden vazgeçemiyorum ama yamuk yumuk oluyor. Hep uzun ped kullanırım yıllardırda kotex kullanıyorum ama son zamanlarda özellikle arka tarafı büzüşüp eğiliyor¸ sağa sola kayıyor hemen yinede sızdırma yapmıyor ama rahatsız ediyor. Stoğum bitince sleepy denemeyi düşünüyorum¸ üzgünüm kotex 🙁

 196. Pedleri yumuş yumuş ve hiç tahriş etmiyor. İnce değil kesinlikle ama bu benim için sorun olmuyor. Fakat molped kadar kalın da gelmiyor bana. Emiş gücü falan da çok iyi bana göre. Şimdilerde elimde orkid var ve orkid çok rahatsız ediyor bedenimi. Geçen ay hariç yaklaşık 1 yıl boyunca hep kullandım¸ özellikle taşma problemini hiç yaşamadım. Yapışkanları konusunda sorun yaşayan cicişler olmuş¸ henüz bende sorun olmadı ancak kıyaslama yaparsam Orkid biraz daha yapışkan. Günlük ped olarak da kotex kullanıyorum¸ inceleri çok güzel. Varlığını hissetmiyorum hiç. Kutusu içerisinde minik minik paketlenmiş de zaten¸ yanımda oluyor dışarıya çıkarsam da gün içinde değiştirebiliyorum.

 197. Anlam veremediğim bir şekilde günlük pedi bende kaşıntı yapmış marka. İnternetten bakınca da yalnız olmadığımı gördüm ama anlam veremiyorum hala. Öyle çok hassas bir cildim yoktur¸ bunun günlük pedinde ne vardı da alerjik reaksiyon gösterdi?Normal pedlerinin en büyük artısı hışırdamaması. Ama malum markanın platinum serisi kokuyu hapsettiği için kotex benim ilk tercihim değil.

 198. genel olarak tercihim orkid olsada şu sıcak yaz günlerinde pamuklu olmasıyla gönlümü fethetmiştir. yaz kış kotex kullanmaya geçebilirim. ancak yapışkanı kötü gerçekten onu söylemem gerek. orkid gece pedleri benim yoğun günlerimde hep leke yapıyor¸ belki bu yapmaz. :’)

 199. en son orkid’in mor paketli parfümlü pedlerinden kullanıp fazlaca kaşıntıya ve tahrişe maruz kaldığımda zorunlu olarak tanıştığım markadır. parfümlü olması da sorun yaratıyordu evet ancak asıl problem naylonumsu yapısıydı orkid’in. kotex’e geçince inanılmaz mutlu oldum¸ haşır huşur geziyormuşum meğer. üstelik ilk tek tek paketlenmiş günlük pedleri de yanlış hatırlamıyorsam kotex yapmıştı. o gün bugündür hem günlük hem de normal pedlerim kotex.

 200. Yıllardır kullanıyorum günlük pedini de normal pedlerini de. Günlük pedinin parfümlüsü cilde zarar verebilir ben genelde parfümsüzünü kullanıyorum. Uzun pedi yeterli uzunlukta adeti yoğun olanlar için¸ benim o kadar yoğun değil ama ilk günlerde gece pedini kullanıyorum uzunlar kadar olmasa da uzunluğu yeterli. Adetin son günleri için kısalar gayet yeterli ayrıca cildi tahriş etmiyor ve ses çıkarmıyor. Ve inceliği ne çok az ne de kıyafetten belli olacak kadar kalın. Kısacası cicişler kesinlikle tavsiye ediyorum

 201. Kendi deneyimime göre alerjik bünyem için¸ kullanabildiğim tek ped markası. Malesef diğer pedlerde ciddi şekilde alerjik durum ortaya çıkıyor ve her regl dönemi sonrası acı çekiyorum. Sebebini bilmiyorum ama kotexte bunu hiç yaşamadım

 202. Yumuşak olması sayesinde hep kullandığım ürün. Biraz kalın ama beni rahatsız etmiyor. Pamuklu ve kokusuz olması çok iyi.

 203. Geçen pedlerin yanlarının yırtık olduğuna dair kendilerine mail attım.Bildirimim için teşekkür edip adresimi istediler ve bir hafta sonra bana iki paket ped yolladılar.Bu girdiyi hem kotex’in ilgilenişi ve ürünlerinin arkasında durması sebebiyle yazıyorum hem de cicişlerimizin böyle durumlarda haklarını araması için teşvik etmek istiyorum. O ürünlere para veriyoruz ve 5 kuruşumuz bile ürün hatası sebebiyle çöpe gitmemeli. Lütfen hakkınızı arayın.

 204. Beni orkid markasının gereksiz fiyatından kurtardı. Daha uygun fiyatı ve bence performansı da çok güzel.özellikle yoğun olan dönemlerde gece olanını kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.çok uzun ve gerçekten iyi hapsedip muhafaza ediyor sıvıyı.doğum sonrası dönemde o kanamalı dönemlerde bile harikaydı.

 205. Piyasadaki en sağlıklı ped markası¸ net.Ergenliğimin ilk zamanları¸ ilk regl aylarımda okulda tanıtımı yapıldı diye orkid alayım dedim. Resmen kasıklarımı ve vulvamı yara yaptı. Labia majora’nın derisini soydu. Ikinci ayda doğru jinekologa göründük. “Kesinlikle bir daha naylon ped kullanma¸ pamuk bezden ped yap kaynatıp kullan.” dedi. Benim için regl kabusu başlamış oldu. Her ay takvimimi kontrol eder¸ pms günlerimi geliyor diye aglayarak geçirirdim. Spor falan hak getire tabi. Beden eğitimi hocalarıma durumu açıklayabilmek için jinekologun sanki kramplarım çok dayanılmaz oluyormuş gibi not yazdığını bilirim. Keza kullanıp çöpe attığınız o pedleri düşünün. Ben bir şekilde saklaya saklaya eve getirip çamaşır suyunda bekletip kaynattığım bezlerden hep tiksindim. Kaymalarından¸ sızdırmalarından korktum. Sonra lisedeyken hazırlıksız bir günümde bir arkadaşım kotex verdi. Korka korka iç çamaşırıma yerleştirdiğimi hatırlıyorum. Aman o da ne¸ yara yok tahriş yok bezden daha rahat¸ emicilik bezden iyi. Cennet bu yahu cennet. Pms krizlerim bile geçti neredeyse. Benim gibi alerjik bünyelere önerimdir.

 206. İlk çıktığı zamanlarda en en favori markamdı¸ bir süre çok memnun kalarak kullandım. Yüzeyi naylon gibi değil ve tahriş etmiyordu. Ancak son zamanlarda ne oldu da bu hale geldi anlamış değilim. Yapışkan sürmeyi unutuyorlar artık heralde¸ çünkü asla yapışmıyor. Artık kullandığımda hiç rahat edemiyorum çünkü hareket ediyor kim bilir ne halde diye düşünmekten huzur denen bir şey kalmıyor. O kadar memnunken ve severek kullanırken çok çok üzüldüm. Paketlemesini de çok seviyordum¸ diğerleri gibi haşur huşur ses çıkarmıyordu¸ ped yüzeyi çok güzeldi pamukluydu tahriş etmiyordu. Ama uzuun bir süre almayı düşünmüyorum. Üstelik indirimden en çoklu olan paketten iki paket almıştım¸ bir paketi söve söve bitirdim. Şimdi ikincisini nasıl kullanıcam diye düşünüyorum¸ hiç elim gitmiyor.

 207. hem ekonomik¸ hem rahat hem temiz gelen tek ped markası. f/p açısından da çok memnunum. tabii dolar ve euro artışından sonra kotexin nasıl etkileneceğini bilemiyorum ilerleyen günlerde fikirlerim değişebilir 😀

 208. pms dönemi ya da regl bitişinde günlük pedlerine koşarak sarılıyorum. aslında ben her gün kullanıyorum bu günlük pedi. ne kadar sağlık açısından iyi olmadığını bilsem de kendimi dışarda öyle rahat hissediyorum.ve günlük pedde kullanılabilecek en iyi marka olduğunu da düşünüyorum.

 209. Çok uzun zamandır kullandığım bir ürün.Sızıntı¸ veya kayma gibi bir problem yaşamıyorum. Herhangi bir tahriş yapmadığı sürece kullanmaya devam edeceğim kendilerini.

 210. zaten hafif kilolu olduğum için daha çok terleyen bir insan olduğum için çok sıcak havalarda çamaşırım ıslanabiliyor ve kesinlikle yapışmıyor para verdiğim için bitirmek amacıyla mecburen kullandığım kadarıyla sızdırmazlığı diğer markalara göre daha iyi diyebilirim

 211. Gerçekten çok yumuşak olan ped markasıdır. 6 sene önce ilk adet olduğumda ablam hediye bi set almıştı yanılmıyorsam ilk kez adet görenler için üzerinde genç kız desenleri vardı. O zamandan beri çok hoşuma gider. 

 212. kaşındırmayan¸ tahriş etmeyen ped markasıdır. uzun yıllardır kullanıyorum. yapışmaması dışında bir sıkıntısı yok.

 213. orkidi döver. sıfır tahriş¸ sıfır taşma. ilk çıktığında bunların hiçbirini sağlamıyordu ama baya geliştirdi kendini. tek sorun bantlarının yapışmaması. o da bir şekilde idare ediliyor¸ gece kullanımı için olanlarda da pedin dışındaki sarma kağıdında bant yok¸ bir de onu ekleseler süper olacak.

 214. yine karıştırıp kokulu olan günlük pedinden almışım¸ kafamı nereye vurayım!! yahu arkadaş  60lı normal günlük ped kutusunun üzerinde neden parfümlü yazmaz? Bu sinirle kotex’e mail attım. insanların toplu halde olduğu bir yerde kokunun ped parfümü olduğu anlaşılıyor ve bu rahatsız edici. firmalar ne zaman vazgeçecek şu parfüm işinden anlamıyorum ki!

 215. Kotex’i gerçekten Orkid’den ondan bundan daha çok seviyorum¸ sanki böyle en temizi en rahatı o gibi geliyor ki zaten kullandıkça anlaşılıyor

 216. Hiç memnun kalmadığım ped markası. Beni çoğu kişinin aksine tahriş etti regl sancısının üzerine bide bunun tahrişiyle uğraştım. Her hareketimde poşet gibi ses geliyor ve bana çok dayanıksız geldi hemen parçalanması vs. 

 217. Yani yapısına ne oldu¸ içeriğini nasıl değiştirdiler bilmiyorum ama aşırı derecede bir fark var eski haliyle. Önceden çok yumuşak¸rahat¸ kaymayan bir yapısı vardı ve ben gerçekten kotexten başka marka bir ped almıyordum. Fakat bu sene bir şey olmuş durumda. Naylon gibi olmuş¸ çok kayıyor¸ hiç rahat değil. Kesinlikle almıyorum artık¸ molpedin yeni serisine geçtim ve ondan çok memnunum.

Siz ne düşünüyorsunuz?