“Kiehl’s rare earth deep pore cleansing masque” için 49 yorum

 1. Daha önce d bu ürün ile ilgili yazmıştım. 6ay oldu kullanmaya başlayalı. Burnumun üstünde sıkılmaya değecek siyah nokta kalmadı. Gözenekler hala tabii ki duruyor ama görünümleri epey küçüldü. Ancak ben haftada 5 falan bazen en az 3 gece rutinimde kullanıyorum. Temizleyici¸ Serum¸ tonik v yüz fırçası olarakta destekleyici şeyler kullandığım için tüm işi bu maske yaptı diyemem ama bu maske olmasaydı tonik serum hiç bir işe yaramazdı. E zaten rutinimde ki en eski üründe bu. temizleyicisinide kullanıyorum bu serinin¸ onunda epey faydasını gördüm. Bu ürünü beğenmeyen insanlar olduğu için merakımdan 2kil maskesi daha edindim. Onlarında kendince iyi yönleri var ve normald her gün bu maskeyi yaparken onları aldığımdan beri cover yapıyorum ama onlar bana bu kadar başarılı gelmedi. Bu maske için v hatta serinin nemlndirici v temizleyicisini içeren yazıyı okumak isterseniz —> Kiehl’s Rare Earth Pore Serisi

 2. oldukça yağlı bir cilde sahip olmamdan dolayı kil maskesi cilt bakımımın her zaman demirbaşlarındır. bugüne kadar bir çok kil maskesi denemişimdir ama bu ürün denediklerimin en kötüsüydü. elbetteki düzenli olarak ve bitene kadar kullandım ancak genede hiçbir etkisini göremedim. kesinlikle başarısız bir ürün paranızı ziyan etmeyin.

 3. okuduğum olumlu yorumların etkisinde kalıp almıştım. başlarda düzenli kullandım¸ bir etki göremeyince de rafa kalktı. ne zaman aldığımı hatırlamıyorum hala kurumamış ama bozulmuş olabileceğinden şüpheleniyorum. hoş kullansam da bir fark yaratmıyor. sanırım çöpe gidecek.

 4. dün akşam banyodan sonra çok bir şey beklemeden verdikleri tester ürünü bir deneyeyim dedim. maskeyi sürer sürmez yüzüm yanmaya¸ sonra cildimde gözenek olan yerler nokta nokta çökmeye¸ maske de ufaktan kurumaya başladı. maske tamamen kuruyunca küçük bir havluyu sıcak suyla ıslatıp güzelce masaj yaparak temizledim. aynaya baktığımda yüzüme adeta nur inmişti. dünden beri cildim daha aydınlık ve en güzeli pürüzsüz¸ uzun zamandır olmadığı kadar güzel. bugün aynalardan geri gelemedim. beklentimi düşük tuttuğumdan mıdır nedir ben çok beğendim bu maskeyi¸ en kısa sürede tam boyunu alacağım.

 5. Bu maskeyi alalı bir yıldan fazla oldu. Kuruma olmamış acaba kullanmamak mı gerekir?! Normalde de yüzüme sürünce batma yaptığı için şimdi deneyemiyorum da. Her şeyi skt geçmesine bağlayabilirim diye. Düzenli kullanmadığım için yaradı ya da yaramadı gibi bir yorum yapmam doğru olmaz ama her maske sonrası yaşadığım gibi bu maskeden sonra da cildim için iyi bir şey yapmışlık hissiyle mutlu oluyordum. Evet 20 dakika maske sürünce cildim vuhuuu senin cildine ne olmuş kıvamına geleceğine inanıyorum:)

 6. facial cleanserı aldığımda tester olarak bunu istedim¸ memnun kalacağımdan nedense çok emindim ama yine de testerını bir deneyeyim demiştim. iyi ki de öyle yapmışım! bu maske bana hiç yaramadı. maskeyi yaptıktan sonra yüzümde kızarıklıklar oldu iki seferde de aynısı olunca maskeden kaynaklandığını düşünmeye başladım¸ başka bir neden bulamadım.sephoranın çamur maskesinden sonra zaten beni hiç tatmin etmedi bu ürün¸ onda olduğu gibi yüzüm arınmış hissini alamadım. çamur maskesini uyguladıktan sonra gözenekli olan bölgelerde maskenin rengi değişiyordu nokta nokta çökmeleri görebiliyordum¸ kiehl’ste öyle bir şey de olmadı. sanırım bunu almak yerine sephora çamur maskesini alıcam. son bir denemelik tester kaldı¸ onu da bir daha kullanıp son kararı vericem.çok uzun kısa kes: almadan önce kesinlikle testerı isteyim¸ aynı cilt tiplerinde aynı sonuçları vermeyen bir maske bu.

 7. sadece t bölgemde kullandım bu maskeyi ve 2 kullanımdan sonra (3 gün arayla) maskeyi kullandığım bölgede sivilce benzeri küçük kırmızı kabarcıklar çıktığını fark ettim. maskeyi kullanmayı bırakınca kabarcıklar da kayboldu.

 8. tek kullanımla ürünü yorumlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama testerını deneyince ayılıp bayıldığım maskedir bu efenim. cildimi gözle görülür biçimde aydınlatıp¸ yumuşacık yaptı ve gözeneklerin görünümünü net bir şekilde azalttı. daha yeni yeni bi deri enfeksiyonunu atlattığım hassas ve alerjik cildimde herhangi bir rahatsızlığa ya da soruna yol açmamış olması da baya mucize. düzenli kullanımda daha kalıcı bir etki yaratıyor mudur bilemem tabi ama¸ kesinlikle tam boyunu alıcam ben bunun.not: cildim kuruya dönük karma¸ siyah nokta problemim yok¸ maskeyi sadece t bölgesine değil tüm yüze uyguladım ve 10 dakika kadar beklettim.

 9. Bu maskeden başka maske kullanamaz oldum. Diğer maskeler gibi cildi kurutmuyor¸ pamuk gibi yumuşacık yapıyor. Maske sonrası yüzüme dokununca o yumuşaklık ve pürüzsüzlük bile insanı çok mutlu ediyor. Maske sürüldükten sonra hemen kurumaya başlıyor¸ o yüzden maskeyi 15 dk’dan fazla yüzünüzde tutmayın ki maskeyi temizlerken cildiniz tahriş olmasın.Kullanım: Üzerinde haftada 1-2 kere kullanabilirsiniz diyor ama ben duş sonrası haftada 1 kere kullanıyorum. Maskeyi ince bir tabaka halinde yüzüme sürüyorum (kesinlikle göz çevresine sürmüyoruz) 15 dk bekletip¸ nemli bir havlu ile yüzümü siliyorum. Sonra ılık su ile yüzümü yıkıyorum.Sonuç: Bebek gibi pürüzsüz¸ pırıl pırıl bir cilt!

 10. Şimdi şöyle ki ben bu maskeyi her kullandığımda bana siyah noktalarına ne yaptın diye soruyor birileri¸ siyah noktaları harika temizliyor cildi pürüzsüzleştiriyor. Yaptıktan sonra bir süre gözenekleri gerçekten sıkılaştırıyor ama sonra eski haline geliyor. Gözenek görünümünü kalıcı olarak küçültmüyor yani. Ama zaten gözenek problemi gerçekten başa bela. Ben haftada iki gün uyguluyorum baya da beğeniyorum. Makyaj yapmadan önce uygularsam çok güzel oluyor. Gece yatmadan önce uygulasam sabah çok güzel oluyor. Ama bitmeyecek gibi duruyor keşke daha küçük boyutlarda da olsa zaten ince bir tabaka halinde sürmek gerekiyor çok fazla ürün alamıyorsun.

 11. Bir aydan fazladır haftada bir duştan sonra bu maskeyi kullanıyorum. Sıcak suyla duş aldığım için gözeneklerim açılmış oluyor¸ maskelerin bu şekilde daha iyi etki ettiğini düşünüyorum. Gözeneklerimi çok iyi temizliyor ve cilde aydınlık veriyor. Bir de kutusu çok büyük bir sene kadar kullanıcam gibi duruyor.

 12. Yaklaşık 4 aydır kullandığım maske. Düzenli kullandığımı söyleyebilirim. yalnızca t bölgesi yağlanmaya meyilli kuru ciltli biriyim. Burun üstü ve yanlarda ciddi boyutlarda olmasa da siyah nokta problemim var. Bir de alnımda bazen ufak kabarmalar olur. Bu iki problemi de geçirmedi. Doğrusu ne cildimi parlattı aydınlattı diyebilirim¸ ne düzenledi diyebilirim¸ ne siyah noktaları azalttı diyebilirim. Yani işte… Kullanıyorum öyle. O kadar para verdim bitsin madem. Fakat bir daha alacağımı sanmıyorum. Eminim daha başarılı maskeler vardır.

 13. Her hafta en çok 2 kez düzenli kullandığım maske. Bunun temizleme ürününü (scrub gibi bir şey) ve toniğini de her gün kullanıyorum. Sonuç net: gözeneklerim farkedilir şekilde küçüldü. Zaten gözenek sorunum için tavsiye edip satmışlardı¸ gerçekten küçültmede başarılı oldu. Şimdiye kadar gözenek için aldığım tüm ürünlerin içinde en başarılı seri diyebilirim rare earth deep pore serisi için.

 14. kendimi bildim bileli ne kadar farklı kil maskesi denediysem dönüp dolaşıp geldiğim kürkçü dükkanıdır. karma ve hassas cildim var ve yanak bölgem kuru olmasına rağmen komple yüzüme uyguladığımda bile sonrasında gerilme¸ kuruma¸ irritasyon yaşamıyorum. burun çevremdeki gözeneklerin görünümünü uygulamadan hemen sonra ciddi derecede azalttığını fark ediyorum. ama tabi kalıcı bir çözüm olmuyor hiçbir şey gözenekler için maalesef. belki serinin diğer ürünleriyle kullanılırsa daha etkili sonuç alınabilir. ama dediğim gibi gözenek problemi olan aynı zamanda hassas cildi olanlara herhangi bir reaksiyona sebebiyet vermediği için önerebilirim.

 15. Eşim için almıştık (cildi yağlıdır). Onun cildine çok güzel uydu¸ gözeneklerini küçülttü (evet eşime haftada bir zorla yüzüne maske sürüyorum)Ben sürdüğümde çok beğenmemiştim (cildim kuru- normal). Ancak bunu sürmeden önce avucuma maske alıp bir kaç damla midnight recovery concentrate damlatıp sürdüğümde¸ cildimi yıkadığımda mükemmel bir parlaklık¸ pürüzsüzlük! Böylece aşk yaşıyoruz. Cildimi bence bu ikili düzeltti.Kiehl’s bende iki maskesi daha var. Yeni çıkan maskeler.Biri yeşil kavanozda olan Cilantro & Orange Extract Pollutant Defending Maskesi: mentol kokulu gece uyku maskesi. Her türlü cilt kullanabilir demişti görevli bana. 2 3 kez kullandım¸ gerçekten beğenemedim. Diğer nem maskelerimden bir farkını göremedim.İkincisi turuncu kavanozda olan Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Maskesi. Bunu testerını kullanıp beğenip büyük boyunu almıştım. Bu ürünle aşk yaşıyorum. Maskenin rengi sarı ve zerdecal kokuyor (rahatsız edici bir koku değil). Içinde doğal duran çekirdeğe benzeyen tanecikler var. Bunu 7 8 kez kullandım. Kullandığınızda cildinize iyi bir şey yaptığınızı hissediyorsunuz. Tanecikler peeling yapıyor cildinize. Haftada 2 3 kez kullanın demiş ama bana haftada 1 yeterli olur gibi geliyor. Sonuç canlı¸ pürüzsüz bir cilt. Yağlı ciltli olan eşim de beğendi. Bunu severek kullanıyorum ve öneririm.Ama cilt bu sonuçta benim fikrim testerlarını isteyin ve öyle alın.

 16. babam almış bundan kendisin bir hışımla geldi neler aldım bak diye üzerinde pore yazınca aha dedim işime yarar bu! bende burun yanındaki yanaklarda(gözün 3-5 cm altı yani) derin gözenekler afedersiniz mariana çukurları olduğu için heves ettim.. neyse araştırdım bilmiyodum böyle maharetleri olduğunu 3-5 sefer kullandım sonra ne göreyim benim marianalar küçülmüş 😮 ben şok.. normalde ben toz kili suyla karıştırıp kendim hazırlardım maskemi daha doğal oluyor diye ama bunun formülünde ne varsa cidden işe yarıyor yani benimkileri bile küçülttüyse ohoo.. velhasıl kelam çok iyi maske.

 17. ecotools’un yassı fondöten fırçasıyla yüzümün her noktacığına yediriyorum. o kadar güzel bir maske ki. ama hassas cildim kendine geliyo. henüz gözenek küçültüyo mu bilmiyorum umudum olmadığı için dikkat etmemiştim. bundan sonra gözlemleyip fikrimi yazarım.

 18. Gozenekli¸ karma-yagli bir cilt bu maskeden baska ne ister ki baska. Gozenekleri derinlemesine temizliyip ustune bir de gorunumunu ciddi anlamda azaltiyor. Biraktiginiz zaman o gozenekler kocaman kocaman oluyor ama olsundu. Zaten bir kutusu aylarca gidiyor. Kosun kosun alin.

 19. 15 gün boyunca her gün uygulayarak gözeneklerimi küçültmeyi ve siyah noktalarımdan kurtulmayı planlıyorum. ilk kullanımımda cildimde ipeksi bir doku bıraktı. şimdilik sadece bir kaç saatlik yağdan arınmış mat bir görünüm elde ettim.

 20. çok düzenli uygulamadığım için uzun vadede sonucu hakkında yorum yapamıyorum ama ne zaman bu maskeyi uygulasam yüzüm günlük de olsa parlak ve pürüzsüz.

 21. yüzümde tek tük ama geçmek bilmeyen sivilcelerim var¸ dün belki bu dermanım olur diyerek bu ürünü aldım. tabiiki dün akşam duş aldıktan sonra hemen denedim. bıraktığı his güzeldi¸ aman aman bir kas katı kesilme durumu olmadı¸ gerçi yüzümde maske varken saçımı kurutuyordum o ısıylada alakalımıdır bilemiyorum ama genel olarak bıraktığı his güzeldi. haftada 2 gün bunu 1 gün ise  Kiehl’s turmeric & cranberry Seed Energizing Radiance Masque kullanmayı planlıyorum. bu canlandırıcı maskeyide yakın bir zamanda aldım henüz 3-4 kere kullandım¸ kullanım sonrasındaki hissi bebek poposu gibi çok güzel oluyor¸ ama tabi çok uzun süreli bir etki değil bu.

 22. Sanırım alalı 3 ay falan olmak üzere ama maskenin yarısına bile gelemediğim¸ haftada bir kere kullandığım maske.Hassas bir cildim var¸ ona rağmen maske yarım saat yüzümde dursa da bir tepkiye sebep olmuyor bende¸ üstelik kalın bir tabaka halinde sürüyorum. T bölgesi yağlı¸ yağ bezeleri oluşumuna meyilli¸ gözle görülmese de siyah noktaları en çok burnunda meyilli bir cildim var.. Kullandıktan sonra bir kaç gün için cildimde yağı dengelediğini hissediyorum. Maskeyi yıkadıktan sonra da yağlı mı desem nemli mi desem bir his bırakıyor¸ yine de tonikleyip nemlendiricimi kullanıyorum üzerine. Cildi temizlediğini ve yumuşattığını düşünüyorum. Tavsiye ediyorum.

 23. deneme boy üründen anladığım kadarıyla cildi gerçekten arındıran güzel bir ürün.fakat hassas cildiğimde son derece kızarıklık ve yanma hissi bıraktı.neyse ki yarım saat sonra geçti.cildime verdiği his güzeldi¸ama yanma hissine değer mi bilmiyorum.ileriki zamanlarda bir daha deneyimleyeceğim.

 24. Beyaz kil içeren maske.bir ay önce almıştım daha önce testerını bulamadım uzun süre boyunca.bu nedenle cildimde bir irriteye sebep olabilir diye endişenerek aldım.almamda burdaki yorumlar etkileyici oldu ve ben de çok memnun kaldım. Kiehls görevlisi kuru cildime haftada bir tüm yüzüme diğer zaman da yanak bölgesine getirmeden t bölgesine uygularsam iyi olacağını söyledi ben de öyle yapıyorum ve çok memnunum gözeneklerimin küçüldüğünü ve sivilce oluşumunu engellediğini gözlemledim

 25. Kullandığım ve sevdiğim bir maske ancak üstteki entrylerin de yazdığı gibi cildi geriyor ve kızarıklık yapabilir. Ama fazla yağı alıp götürüyor. Kozmetikten nefret eden eşimin tek kullandığı ürün 😀 ısparta burdur yakınlarında oturanlar¸ salda gölüne gitsin onun dibindeki killeri alsın. Aynı yapıda bu maskeyle. Hatta kielh’s’ın¸ bu maskeyi ordan depoladığını düşünüyoruz :d

 26. Benim de cok ciddi bir problemim olmamasina ragmen cildimi iyi temizledigini dusundugum maske. Cok hassas oldugu icin ilk donem kizariklik ve sivilce de yapti ama sonra topladi cildim. Bir de cok fazla siyah noktali gozenekli olan erkek arkadasim bunu kullanmaya basladi baslayali %50 düzeldi resmen. Gozenekleri kuculdu siyah nokta olusumu zaten bitti.Hem kuru hem yagli cilt icin gayet iyi bir urun bence. Kizariklik veya sivilcelenme de birkac kullanim sonrasi toparliyor. Ama yine de once kucuk boy almak daha mantikli bence

 27. bu maskede maksimum etkiyi temizlerken sıcak havlu kullandığınızda alıyorsunuz kesinlikle. maske kuruduktan sonra sıcak suyla ıslattığım havluyu yüzümde biraz bekletip¸ masaj yaparak yüzümü temizliyorum. havludan başka konjac süngerle ve düz su ile yüzümü yıkayarak çıkarmayı denedim fakat bunlarla etkili sonuç alamadım. maskenin olayı sıcak havlu¸ olumlu sonuç alamayanlara bir de bu yöntemle denemelerini tavsiye ederim.

 28. mükemmel bir maske. yaklaşık olarak dört aydır kullanıyorum ve siyah noktalarımın yüzde 70’inden kurtuldum. ayrıca 4 aydır hiç sivilcem çıkmadı regl dönemlerim hariç ki cilt tipim yağlı. haftada iki kere banyodan çıkar çıkmaz yüzüm nemliyken uygulayıp 20 dk tutuyorum. biraz pahalı bu yüzden almadan önce testerını istemenizi öneririm¸ ben öyle yapmıştım.

 29. Benim cildim normalden yağlıya dönük ve akneye meyilli. Maskenin adını çok duyduğum için sample olarak alıp kullanmıştım. 2 kullanımlık sampleden memnun kalıp almıştım. İlk başlarda sadece geçici bir aydınlık veriyordu yüzüme fakat doğru kullanmayı öğrendiğimden beri çok beğenerek kullanmaya başladım. Ben haftada 1 ya da 2 kere duştan hemen sonra uyguluyorum ve yarım saat bekliyorum. Gözenekler açık olduğu için daha çok farkediyor ve bahsettiğim canlanmış yüz etkisi geçici olmuyor. Kiehl’s ürünleri genel olarak bereketli. Geçen sene ekim ayında almıştım ve düzenli olarak kullandım %70’i duruyor neredeyse. Satış görevlisi de bu maskenin çok uzun zaman gideceğini söylemişti ki ben de böyle ürünleri çok tasarruflu kullanırım ondan da olabilir.Edit: İlk kullanımlarda bende bir iki küçük sivilce yaptı ancak artık böyle bir sorun yok.

 30. Cildim kuru karma olmasına rağmen yaz kış kullandığım bi ömür gideceğini düşündüğüm maskem.Geçen cildiyeye gittim doktorum duştayken bacaklarına da maske gibi uygula iyi gelir demişti.Kıyamadım tabiki ilk önce elimde olan eski maskelerimi kullandım bu yolda asdhfgd . Bunu da bu şekilde denersem etkileri için burayı editlerim 🙂

 31. Yaklaşık 6 aydır (bilemiyorum belki daha fazla) düzenli kullandığım maske. Memnun kaldığım için değil inanın maskenin bitmesi ve gerçekten hakkıyla kullanım sonrası değişimleri görmek adına bu kadar uzun süre geçirdim bu ürünle. Kiehl’s sevdiğim bir marka hala kullanmakta olduğum c.c deep moisture clarifying kremi ve clearly corrective dark spot serumundan epey memnunum ancak bu her yerde neon ışıklarıyla dev dev övgüyle abartılan maskeden çok memnun kalmadım. Çünkü vaat ettiği ve benim de doğal olarak beklenti içine girdiğim gözenek mevzusu pek de umduğum gibi olmadı. Maskeyi her kullanış sonrası inanılmaz bir ferahlık ve temizlik hissi ne yazık ki o günün ertesi sabahında son buldu. Benim için düzenli temizlemeye ve bakmaya çalıştığım cildim için sadece bir destek ürününden öteye geçemedi.

 32. an itibariyle bu maskeye bayıldığımı farkettim. maskeyi uygulayıp ılık havluyla temizledikten sonra cildime verdiği aydınlık his ve canlılık çok güzel. duştan çıktıktan sonra aynaya baktığımda cildimi çok yorgun¸ soluk hissettim ve birkaç haftadır bu maskeyi yapmıyordum o yüzden maske yapmaya karar verdim ve aldığım sonuç beni gerçekten çok memnun etti. gözenek konusuna gelince yüzümde rahatsız edici derecede olmasa da gözenek sorunu yaşıyorum. son haftaları saymazsak yaklaşık 2 aydır falan düzenli kullanıyorum ve gözeneklerime bir etkisini maalesef gözlemleyemedim¸ kullanmaya devam ettikçe faydasını görürsem editlerim.

 33.  şu giride bahsedilen sıcak havlu yöntemini son birkaç kullanım kaldıktan sonra – ki kaç aydır kullanıyorum¸çok bereketliymiş yahu- keşfettiğim maske.Arkadaş ne zordu bu mereti temizlemek. Temizleyince çıkacak ay parçası yüzü ortaya çıkarmak için kaç posta yıkamak lazımdı¸ hep de yüzün bir tarafında kalırdı hain.Aydınlandım sayende¸ teşekkürler bambam!

 34. siyah noktalarım ve gözeneklerim için şimdiye kadar denediğim en iyi maske bu oldu. ben banyodan sonra iyice rahatlamış cildime uyguluyorum. eğer duş almadıysam yüzümü beş dakikalığına içine sıcak su ve sirke koyduğum bir kaba doğru tutup gözeneklerin hafif açılmasını bekliyorum ve sonrasında hemen maskeyi uyguluyorum. maskeyi yüzde uzun süre bekletmekten yana değilim¸ maksimum on dakika bekletiyorum. önceleri direkt yıkıyordum. sonra ılık havluya geçtim ancak sürekli killi havlu yıkamak istemediğimden aynı işlemi havlu kağıtla yapıyorum. iki kat yaptığım havlu kağıdı sıcak suyla ıslatıp¸ bekliyorum ve siliyorum. sadece burun kısmında biraz hoyrat davranıp¸ havlu kağıdı kese yapar gibi kullanıyorum. niyeyse siyah noktalar daha da azalıyormuş gibi hissediyorum. en son havlu kağıt ya da havlu kullanmadan¸ kurumuş maskeyi elimle yine kese yapar gibi temizledim¸ sonuç yine iyiydi.

 35. yaklaşık 1 senedir¸ haftada en az 1¸ en fazla 2 gün olmak üzere kullanıyorum. maskeyi yaptıktan sonraki 3-4 saat için etkisi muazzam¸ siyah noktaları tamamen temizliyor¸ ancak 5 saat sonra yine siyah/gri noktalı görünüme geri dönüyor cildiniz.uzun vadede ise yanaklarımdaki gözenekleri gözle görülür ölçüde küçülttüğünü gözlemledim. gözenek küçültücü başka bir ürün kullanmıyorum.

 36. normalde missha black ghassoul tightening mask kullanıyordum¸ stoğa bir türlü gelemeyince nolduki önerisiyle denemeye başladım ve beğendim. sanırım daha 2 hafta filan oluyor¸ zamanla görürüm artık daha da beğenecek miyim. missha’yı az bir şey özlemiyor değilim :’)

 37. hakkında girdi girecek kadar uzun süre deneyimlediğim maske.şu anki güncel fiyatı 25 ml olan 65¸ 150 ml olan 109 tl.gözenek sıkılaştırıcı arındırıcı bir kil maskesi olduğu belirtiliyor.ben bu maskeyi haftada bir kullanarak deneyimledim. -kesinlikle cildi çok güzel arındırıyor-sürerken çok hafif bir yakma hissi yapıyor ve hemen geçiyor.-yıkadıktan sonra ciltte kızarıklık bırakmıyor- bir günlük de olsa cilde pürüzsüzlük hissi sağlıyor.-diğer kil maskeleri kadar kurutmasa da uyguladıktan sonra nemlendirici istiyor.-gözenek küçültme etkisine gelirsek çok uzun süre kullanmama rağmen çok büyük bir etkisini göremedim. ama yine de yanak çevremde bir miktar işe yaradı diyebilirim.biterse bir daha alacağımı düşünmüyorum.

 38. Kiehl’sin ürünlerine gelen zamdan sonra bir daha almayı düşünmediğim ürün. Fiyatı sabit kalsaydı tekrar alırdım. Kendini şımartmak isteyenler için güzel birmaske olduğunu düşünüyorum. Uyguladıktan sonra cildinizin kadife gibi olduğunu hissediyorsunuz.Kesinlikle gözenekleir çok iyi temizliyor. Maskenin sebep olduğu kuruluğu gidermek için arkasından bir de nemlendirici sürdünüz mü haftalık dip köşe cilt temizliğiniz tamam. Fakat bu ürüne 100 küsür lira vereceğime daha uygun muadillerini bulabilirim diye düşünüyorum.

 39. cildi arındırıp aydınlatan ancak mucizeler yaratmayan bir maske. kuruya dönük karma cildimde zaman zaman oluşan sivilce ve siyah noktalara önlem olarak kullanıyorum. cildimdeki kuruluklara bir zararı olmadı. 6 ayı aşkın süredir ayda 2-3 kez kullanıyorum ve hala yarısını bitiremedim. ilk kullanımlarımda oluşan hafif yanma hissi artık hiç olmuyor. sivilceleri geçirmese de çıkar çıkmaz uygulanırsa daha kötüye gitmesinin önüne geçtiğini düşünüyorum. siyah noktaları çıkarmak içinse yalnızca sorunlu bölgeye bölgesel olarak uygulayarak 1-2 saat bekletip ardından serinin toniği ile adeta kazırcasına üstünden geçerek sonuca ulaşıyorum. burun bantları gibi daha zahmetsiz uygulamalar cildimde irritasyona sebep olduğu için ben bu yolu seçtim. genel olarak memnunum ama yağlı ve gözenekli cilde yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum.

 40. Gözenek sorunu için testerını denediğim¸ beğenince büyük boyunu aldığım maske. Ben de birçok ciciş gibi banyo sonrası kullanıyorum ve cildim gerçekten daha duru  ve daha aydınlık duruyor. Gözeneklerimde de gözle görülür bir sıkılaşma oluyor vaad edilen gibi. Ancak ne yazık ki etkisi cok uzun sürmüyor. Tabi bunda benim sivilce çukurlarımın da etkisi var. Roaccutane tedavisi sonrası sivilcelerime veda edince¸ tertemiz cildimin aslında çukurlarla dolu olduğunu fark ettim. Aslında benim gözenek dediğim şeylere  bu sivilce çukurları da dahil. E haliyle onların uzun süreli/kalıcı kapanması cerrahi operasyonlar dışında mümkün değil. Yine de beni kendimle barıştıran bir ürün oldu. Bir gün effeclardan vazgeçebilirsem temizleme jeli ve toniğini de denemek istiyorum.

 41. Maske¸ düzenli kullanımda gözenekleri küçültüyor ve cildi yıkadıktan sonra yumuşacık bırakıyor. Ölü deriyi maskeyle birlikte uzaklaştırmak icin¸ maskeyi temizlerken temiz bir havluyu ılık suyla ıslatarak maskeyi silip sonra yüzünüzü yıkamanızı oneririm. Bir türlü bitmiyor bu da güzel bir yönü. Siyah noktaların birazını hallediyor ancak çok beklenti olmasın. Yenileri olusmuyor¸ sivilceleri de biraz kurutuyor.

 42. Banyodan sonra kullanıyorum¸ gerçekten gözenekleri temizliyor. Gerginlik kuruluk da olmuyor. Fakat 1-2 gün sonra gözenekler aynı gözenek. Uzun süreli etkisini ben fark edemedim. Tester olarak vermişlerdi ama bayağı bir bereketliymiş uzun zamandır kullanıyorum. Fiyatı biraz yüksek geldi¸ alternatif bulabilirsem tekrar almam. Daha uygun olsaydı tekrar alırdım.

 43. İki kez kullandığım maske. Belki yorum yapmak için erken ama öyle süper arındırdı hissi uyandırmadı bende. Kurumasını beklerken yüzü germemesini sevdim. Cildimi yumuşattı. Ama dediğim gibi arındırıcılık konusunda pek beklentimi karşılamadı.

 44. Galiba bi ben beğenemedim bu maskeyi. Geçen sene ilk aldığımda haftada bir kendimden beklenmeyecek bir düzenle kullandım ama…nada! İlk sürdüğünüzde enteresan bi his oluşuyor sürülen yerlerde¸ böyle yanma desem değil ferahlama desem yetersiz kalır¸ ilginç işte. Pek fazla kurumuyor¸ yüzünüzü germiyor diğer kil maskeleri gibi ki bu artısı. inanılmaz bereketli¸ cidden sür sür bitmiyor¸ bu da artısı. Ben sadece burnuma ve yanaklarımın üst kısmına uyguluyorum. Pürüzsüzlük veriyor durulandığında¸ doğruya doğru şimdi ama o benim maskeyi ıslak havluyla temizlerken bi miktar peeling yapıyor oluşumdan da olabilir Amma velakin¸ bana bunu gözeneklerini küçültür siyah noktalarını temizler diye sattınız bacım! Hani nerde?!Üzdün kiehl’s…

 45. maskenin büyük boyunu düzenli kullanmama rağmen bir yılda bitirdim. bereketlilik açısından bakarsak çok pahalı bulmuyorum ancak benim cildimde siyah noktalar ve gözenekler üzerinde hiçbir etkisi olmadı. yaptığınız gün cilde güzel bir aydınlık katıyor. benim için tek artısı bu olduğundan tekrar almayı düşünmüyorum.

 46. Gözenek ve siyah nokta dertlerinden bıkmış biri olarak denemediğim ürün kalmamıştı¸ artık piyasada gözenek sorununu tamamen ortadan kaldıran bir ürün olduğunu düşünmüyorum¸ sadece gozenekleri anlık küçülten ve düzenli kullanımda etkisini gösteren ürünler var. Kiehls ın gözenek ile ilgili ürünlerini önceden denemiştim¸ sadece bu maske hakkında bilgim yoktu. İki gün önce internetten aldım¸ kullanım kısmında ılık havlu ile yüzü ovalayarak denenmesi önerilmiş. The body shop’un kese inceliğinde yüz havlusunu almıştım¸ maske kuruduktan sonra bu havlu ıle temızledım ve ciddi oranda küçülme gördüm. Bundan sonra haftada bir kullanırım¸ çevremdekilere ve sizlere de öneririm cicişler. Ayrıca bu ürün sonrasında makyaj yaparken gozenek küçültücü baz kullanmama da gerek kalmadı. 

 47. Öncelikle en güzel özelliği kesinlikle çok bereketli oluşu. Resmen 1 senedir düzenli kullanıyorum ve hala bitmedi. Etkilerine gelirsek¸ benim pek fazla siyah nokta problemim yok ama ürün kesinlikle yağlanmayı kontrol altına alıyor. Sivilcelenmeye meyilli karma bir cilde sahibim (daha önce roaccutane tedavisi de gördüm). Bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri doğru düzgün sivilce çıkarmadım desem yeridir. Abartmıyorum! Maskenin öyle agresif keskin bir yapısı yok. Bir gün sürüp ertesi gün siyah noktalardan arınacağını düşünenlerin beklentisini karşılayacağını sanmam. Ama düzenli kullanımda kesinlikle ciltteki yağı çok güzel dengeliyor benim vazgeçilmes ürünümdür artık kendisi. Haftada en az bir kez banyodan çıkınca uyguluyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?