“Kiehl’s creamy eye treatment with avocado” için 147 yorum

 1. Çok merak ettiğim ama hakkında duyduğum olumsuz eleştirilerden dolayı kullanmaktan korktuğum krem. Düzenli kullanımda göz altında yağ bezeleri oluşturduğuna dair duyumlar aldım bu nedenle alıp almamak konusunda kararsızım.

 2. biraz internetten araştırma yapıp ve  makeupalley puanlarına bakıp bu kremi almaya karar verdim. görevli¸  websitesinde de belirtildiği üzere yağ içinde su molekülü formülünden¸ en çok satan ürünlerinden olduğundan ve düzenli kullanımda kapatıcıların görünümünü düzelttiğinden bahsetti. gerçekten yağ içinde su olayını elinize sürüp biraz yedirdiğinizde hissedebiliyorsunuz¸ bu yüzden uygularken de iyice parmaklarımda ısıtıp öyle sürdüm ben¸ yağlı yağlı hissettirmedi hiç. concealer görünümünü ciddi anlamda düzeltti. çok hızlı emilen bir ürün olmadığı için makyaj altı kullanılacaksa iyice beklemek gerek. morluklara bir etkisi yok¸ öyle bir iddiası da yok ürünün. nemlendirme konusunda zaten oldukça başarılı. yalnız 15 ml’liği 6 ay kadar gitti bende¸ günde iki kez uyguladım -biraz da bol kullanmışım galiba- ve 79 tl. ben aldığımda taksit de yapmıyorlardı ve içime oturmuştu taksit sorununu çözmüşlerdir diye umuyorum.

 3. kiehls’s’ın tartışmasız en kötü göz kremi. yapısı çok yoğun¸ kapatıcı altına kullanmak işkence. bu nedenle kapatıcı kullanan arkadaşlar¸ gündüz göz kremi olarak kullanamayabilirler. gece göz kremi olarak kullanılabilir ancak kuru göz çevresine sahip biri olarak¸ bu kremi gece kullandığımda sabah aman aman bir nemli göz çevresiyle uyanmıyorum. aksine şiş bir göz çevresine ve aşırı çapaklanmaya neden oluyor. sonuç olarak¸ inceltmesi bir dert¸ dağıtması bir dert¸ fazla dağılıp yanaklarınıza ve şakaklarınıza gitmesi ve daha sonra sivilce yapması ayrı bir dert olan göz kremidir. tavsiye etmiyorum.

 4. Çok sevmeye başladığım krem. Herşeyden yanan¸ kaşınan gözlerim bu kremle huzuru yakaladı. Yapısını daha iyi anlamak için ürünü satın almadan önce mağazadan gidip tester istemenizi öneririm.

 5. Kullanıp bitirdim ama biraz fazla kullanırsanız emilmeden ıslak ıslak kalıyor ve ağlamış gibi bir görüntü oluşturuyor. Pratik değil malesef. Bu açıdan sevmedim ama hakkını yemeyelim tam bir nem bombası. Gerçi ince çizgilere falan hiç etkisi yok ama göz çevresi kuru olanlar bayılacaklardır.

 6. içinde ethylparaben¸ isobutylparaben¸ propylparaben¸ methylparaben bulunduran “müthiş” göz altı kremi. sürünce gözlerimin yanmaya başlamasını yadırgamamak gerek.

 7. Göz çevrem kışın oldukça kuruyor. Kapatıcılar kabuk kabuk duruyor.. Ben bu kremi sevdim. Nemlendirmesi bana yeterli geldi. Evet ilk başta biraz vıcık vıcık oluyor ama 5 dakikaya emilmiş oluyor. Sadece nemlendirme için güzel bir krem.

 8. Nem bombası olup hemen makyaj öncesi sürülemeyecek kremdir. Yoğun yapısı nedeniyle cilt tarafından emilmesi zaman aldığından makyajdan enaz 10-15 dk önce sürülmelidir. Bittikçe alınasıdır canımdır canım

 9. testerına henüz ulaşabildiğim bir kaç gündür denediğim nemlendirmesi güzel krem hatta gözaltımı canlı gösterdi bile diyebilirim. ama ne yazık ki içerik olarak sınıfta kaldı parabenli bileşenler içeriyor. tam da aradığım kremi buldum demişken 🙁 acaba tam boyunu alsam mı almasam mı diye bilen birine danışıp onun etkisi altında kaldım da.gözaltında kalan kemiğinize ve kemiği takip ederek onun yukarısına doğru yüzük parmağınızla hafif hafif dokunarak kremi sürdüğünüzde bir zaman sonra cilt istediği nemi yine oradan sağlayacaktır. yağ butonlarının oluşmaması için hassas yerlere krem yağ vs sürmeyin.

 10. bu tertemiz(!) içerikli göz çevresi kremini kullananmak yerine naturissimo’dan  şu antipodes göz kremini sipariş ettim. ürün hakkında çok güzel yorumlar var¸ ben de memnun kalırım umudundayım. fiyat olarak karşılaştırınca kiehl’s avokadolu kremden pek bir farkı yok. şu zehir dolu kremi kimse almasın allah aşkına. paramızla rezil oluyoruz resmen.

 11. Caddedeki kiehl’s mağazasında yüz maskesi bakarken yoğun öneri üzerine aldığım ürün. Cildimin yeterince hassas olduğunu belirtmeme rağmen ısrarla asla yan etki olmaz tarzında cevaplar aldım¸ sonuç¸ şiş gözler ve yanma

 12. göz altlarımı yumuşacık yapan göz kremi. elde ısıtıp sürünce hemen nemli bir katman oluşturuyor. evet uzun sürede emiliyor ama sabah kahvaltıdan önce sürünce¸ yapacağım makyaj için yeterli derecede emilmiş oluyor. gün boyugöz altlarında yumuşacık bir his sağlıyor.

 13. Çizgilere tabii ki faydası olmayan ama nemlendirme konusunda 10 üzerinden 10 alan süper göz kremi…Ama benim gibi yapıp göz altından fazla taşırmıyorsunuz yoksa minik minik pütürümsü yağ bezeleri oluşuveriyor. Ne zaman geçecek bu pütürler sayın cicişler var mıdır bilen?

 14. Markanın çok meşhur göz kremi.Yapısı çok enterasan bir krem. Koyu kıvamlı duruyor fakat göz çevrenize sürdüğünüzde sanki suya dönüşüyor. Nemlendirmesi çok iyi benim gibi corrector kapatıcı manyağıysanız göz çevrenizi nemlendirmediğinizde nasıl çamur sürmüşsünüz gibi durduğunu bilirsiniz.Tek püf noktası tampon hareketlerle uygulamak¸ yoksa kıvamlı halinden suya dönüşen tüm kremi silip atmış gibi oluyorsunuz.Bir de son kullanma tarihine inanılmaz sadık bir krem(?) son kullanma tarihi dolduğunda bitirememişseniz direkt çöp.

 15. üstüne olmayan göz kremi. tek kelimeyle demirbaş ürünlerimden. harika bir nemlendirmesi var ve çok fazla almadan sadece bir miktar kullanarak işinizi görüyor. elimdeki kaçıncı bilmiyorum ama bundan sonra büyük boyunu almayı düşünüyorum.

 16. uzun süre alıp almama konusunda kararsız kaldığım alınca da yapısına bayıldığım göz çevresi bakım kremi.20-30 yaşları arasındaysanız ve kırışıklık problemleriniz yoksa normal ve karma ciltlilerin vazgeçemeyeceği bir krem bence¸ vaatlerini yerine getiren herkese tavsiye edebileceğim bir ürün.

 17. yaklaşık 6 aydır kullandığım ve hala yarıya gelmeyen bereketli göz kremi. bozulacak diye korkuyorum. kuru göz çevreniz varsa benim gibi yağlanma yapmaz diye düşünüyorum. yapısı sürdükçe suya dönüşüyor bildiğiniz. pek seviyorum.

 18. Yoğun nemlendirme isteyenler için harika bir ürün. Fiyat kalite performansı da gayet iyi. Kutusu küçük görünse de uzun süre bitmiyor. Kremsi yapısı sürmeye başlayınca su gibi oluyor ve küçük bir parçası bile tüm göze yetiyor.

 19. Uzun süredir kullandığım¸oldukça kuru göz altlarımı oldukça iyi nemlendiren ürün. Fakat yağ bezesi falan demişsiniz… Korkmadım değil.

 20. Avakadolu göz kremi yirmili yaşlar için ideal. Hafif¸ su gibi oluyor yayınca. Çok güzel kokuyor. 79 tl ama bereketli.

 21. elimdeki 3 adet testerdan yola çıkarak biraz şişirilmiş bir ürün olduğunu düşündüğüm göz kremi. nemlendirmesine tamam diyecek çok bir şeyim yok ama ben o yaydıkça sıvılaşan formunu göremedim nedense. yayması çok zor¸ katı bir krem. göz çevreme homojen bir şekilde dağıtacağım derken baya baya çekiştiriyorum göz altlarımı. hassasiyetiyle nam salmış bir bölge için üretilen bir kremin daha yumuşak ve dağıtılabilir bir formda olmasını beklerdim açıkçası. bir de denildiği kadar mercimek tanesi kadar sürmek yeterli gelmiyor maalesef. ben resmen bir sulugöz sakız boyutunda (bu nasıl bir ölçü birimi?) kadar kullanıyorum¸ ancak o şekilde ihtiyacım olan nemi karşılıyor. elimdeki testerlar bittikten sonra rotayı (bkz: sebamed anti aging q10 lifting göz kremi)ne çevirmeyi düşünüyorum. daha iyi bir önerisi olan cicişleri mesaj kutuma beklerim.

 22. uzun süredir yatmadan önce göz altı ve kaş altı bölgemde kullanıyordum fakat bir haftadır tüm yüzüme uygulamaktayım ve resmen sabah nem deposuyla uyanıyorum. cildim çok kuru ve hassastır. sivilceye meyilli bir yapısı yok (hormonal sebeplerle ayda yılda bir iki çenemde çıkar sadece) fakat sağ yanağımda bir sivilce çıktı kullandıktan sonra. yılmadım¸ kullanmaya devam ettim alışma sürecinde olur böyle şeyler diye ve başka bir vukuat yaşamadım cilt tepkisine dair. bundan sonra kullanmaya devam edeceğim. kupkuru cildimi o kadar neme doymuş hissettim ki resmen hasret kalmışım neme doygunluk hissine.

 23. son zamanlarda ciddi stres kaynaklı olduğunu düşündüğüm göz çevresi kuruluğuma oldukça iyi gelen krem. Gözlerimin kenarları kuruyor¸ kaşınıyor ve ekzama gibi bir kabartı oluşturuyor. buna sadece steroidli göz pomadı iyi geliyordu¸ neyse ki bu kremi buldum rahatsızlığımı tam geçirmese de kaşıntıyı ve kuruluğu uygulama sonrası hemen azaltıyor.

 24. göz altı problemleri yüzünden her marka concealer’ı deneyengillerdenim. Son kullandığım mac prolong wear göz altlarımı epeyce kuruttu ve bu ürün nemlendirmesiyle çok meşhur malumunuz bana göz kırpmıyor değil ama şimdilik direniyorum. Bence önce mağazadan sample isteyin çok tatlılar zaten hemen kaparsınız¸ deneyip ondan sonra alınız.

 25. burt’s bees’in goz kremini bitirdikten sonra aldigim ve kullanmaya basladiktan sonra oburunun aslinda hicbir ise yaramadigini anladigim canim goz kremim. kuru goz cevresine sahipseniz ya da kalin yapili kremleri seviyorsaniz durmayin kosarak alin bencesi. ama eger cizgileri duzeltmesi gibi bi beklentiniz varsa da bosuna umitlenmeyin.ben makyajdan 10 dk once falan bunu surup iyice emilmesini bekliyorum. butun vucudum gibi goz cevrem de asiri kuru oldugu icin bazen 10 dk beklememe gerek bile kalmiyor. arkasindan loreal true match kapaticiyi bile kullansam hicbir sekilde yapay bi goruntu vermiyor. aksine ikisi birlikte cok guzel oluyor.benim kiehl’s den aldigim ilk urundu ve her kullanisimda iyiki de almisim diyorum. aklimda bir de midnight recovery serumu var ama bir turlu cesaret edip alamiyorum

 26. testerını kullandım¸ gayet memnun kaldım¸ nem konusunda on numara beş yıldız ama tam boyunu almak beni düşündürüyor işin aslı. 19 yaşındayım¸ öğrenciyim ve 82 liralık bir göz kremine ihtiyacım var mı bilemiyorum.

 27. ara ara göz çevrem çok kuruduğu zaman elimin altında olmasını istedğim bir göz çevresi kremi. verdiği nem gerçekten çok iyi¸ 35 yaşındayım¸ anti-aging etkisi kesinlikle yok¸ ancak dediğim gibi nem ihtiyacınız varsa fazlasıyla karşılayacaktır. yapısı¸ kıvamı çok yoğun ben kapatıcı altına kullanamıyorum çünkü genelde sabahları acelem oluyor ve bu ürün kapatıcıdan once uygulanırsa emilmesi için beklemeniz gerekiyor. bu sebeple ben geceleri haftada 2-3 kere yatmadan kullanıyorum¸ sabah uyandığımda o nemli hissiyat duruyor. ama tabi şöyle bişey var ben en erken gece 12 de yatıyorum sabah 5.50’de uyanıyorum. 6 saatte¸ bu kadar yoğun bir kremin tamamen emilmemesi normal olabilir. yok ya 6 saatte çimento harcı sürsen emilir. neyse…kısaca nem ihtiyacınız mı var¸ faydasını kesinlikle görürsünüz¸ bende çok şükür ki milia yapmadı. milia (küçük beyaz yağ bezeleri) yapma ihtimaline karşın mağazadan almadan once tester isteyiniz.

 28. her gün kullanımda normal gözaltları olanlara fazla gelecek kremdir. aknetrent tedavisine başladığım zaman cildim kurumaya başladığında doktor hiç bir şey sürme yüzüne bir süre dediği için nemlendirici kullanmayı da bıraktım¸ fakat gözaltlarım fazla geriliyor ve her gün oldukça iyi nemlendiriyor. ama aknetrentten dolayı kuruyan dudaklarıma günde bir kere bolca bunu sürüyorum¸ evet çok pahalı bir lipbalm olarak kullanmak için ama dudaklara gerçekten çok çok iyi geliyor.

 29. Kendi kullandığım cilt bakım ürünlerimden (bkz: dermalogica) çok memnun olduğum için mesafeli durduğum bir markaydı. Ancak geceleri yoğun nemlendiren bir göz kreminine ihtiyacım olunca genelde oldukça beğenilen avokadolu göz kremini denemeye karar verdim. Cilt temizlendikten sonra tamamen kurumasını bekleyip uygulayınca üründen oldukça memnun kaldım. Çok güzel nemlendiriyor. Zaten bir göz kreminden beklentim de iyi nem vermesiyle sınırlı. Sabah uyanınca iyi nemlenmiş göz çevresi oldukça iyi hissettiriyor. Tekrar alırım diye düşünüyorum.

 30. Nemlendirmesi çok başarılı ancak bende çapak problemine neden oldu. Hakkında çıkan yağ butonu yapıyor dedikodularından korkup erkek arkadaşıma verdim. Çok kuru ciltli biri olarak kendisi üründen gayet memnun şu an.

 31. 23 yaşındayım hayatımda hiç göz kremi kullanmadım¸ gözlerimin altı kırışık ve sanırım ilk göz kremim olacak. annem 46 yaşında ve tek bir kırışığı yok hayatında hiç krem kullanmadan. neden sözlük? her neyse bugün kylie jenner kullandığı göz altı kreminin bu olduğundan bahsetti¸ kylie’nin önerilerini ciddiye alırım her ne kadar 18 yaşına yeni girmiş olsa da… 18 yaşında göz altı kremi kullanmak nedir ya? umarım testerını verir pek sevgili kiehls… kullanınca yorumlarımı buraya editleyeceğim.

 32. Kiehl’s avokadolu göz kremini kullandım gerçekten güzel nemlendiriyor¸ normal kremler gibi değil yapısı¸ çok değişik sürdüğün anda sanki su oluyor. Ama doğal kozmetik diye bildiğim kiehl’s o kremdeki parabenler nedir öyle? bilmeden aldım o kadar para verince de atmak istemedim. Kullanıyorum hala İnşaallah bitecek :)İçeriğe takılmayanlara öneririm ama güzel krem.

 33. nemlendirme konusunda gerçekten eşi benzeri yok ama benim fazla nem ihtiyacı hissetmeyen gözaltlarıma iyi gelmedi. ne zaman sürsem göz ya da cilt hassasiyeti olan biri olmamama rağmen kaşındırıyor ve gözlerimi sulandırıyor.

 34. tekrar alıp almama konusunda kararsızım. elimdekini bitiremeden süresi geçti diye attım geçen gün¸ içim acımadı değil ama kokusu ve yapısı değişmişti. midnight recovery göz çevresi kremi ile birlikte kullandığım dönemde gözaltı torbalarımda düzelme vardı ama kremlerin etkisi miydi yoksa denk mi geldi bilemiyorum. öte yandan avokado yağı aldım gözaltlarım için. benzer etkiyi gören başkaları var mı merak ediyorum. hadi alayım da deneyeyim desem 200 tlye yakın para vermek gerek. iyi gelip gelmeyeceği de malum. kararsızlık kötü şey. en güzeli elimdeki yağa şans vermek olmadı kiehl’s avokadoluya dönmek sanırım

 35. Cidden iyi nemlendiren ama pis icerikli oldugu soylenen goz kremi. Aslinda beni nem konusunda tatmin etti diyebilirim. Zaten uygulama sonra suya donuyor adeta. Ancak ben markanin rosa artrica serisinin goz kremini daha cok begendim. Nerdeyse iki kati daha pahali ama kesinlikle her konuda cok daha tatmin etti beni. Ancak cok daha temiz icerikli urunler istedigim icin ikinci kez sans vermedim kendilerine. Ama alirsaniz diger dedigim seriden de bir tester isteyin.

 36. evet çok çok iyi nemlendiriyor ama içeriği temiz değil. pek çok kişi bu sebepten kullanmıyor. ne zmn formülü yenilemeyi akledecekler merakla bekliyorum.

 37. çok çok methedilmesine rağmen ben de içerğindeki paraben yüzünden satın almadım onun yerine rosa arctica serisini kullanıyorum

 38. Sonra dedim ki¸ bir ömrü birlikte geçirelim mi? Göz çevremi resmen neme doyurdu. sadece kuru göz çevresine sahip kişiler değil¸ herkesin kullanabileceği bir krem. yapısı çok ilginç. elinizin ısısına göre kıvam alıyor. losyon kıvamlı istiyorsanız parmaklarınızı göz çevrenizde çok bekletmeden hızlıca süreceksiniz. yoğun nem istiyorsanız¸ bu kez parmaklarınız göz çevrenize oturacak ve ürünü yavaşça yayacaksınız. sonra alırım bi teşekkürünüzü 🙂

 39. çok iyi bir nemlendirici göz kremi. Kullanırken bu kadar iyi olduğunu fark etmemiştim¸ ne zaman krem bitti¸ o zaman anladım. çünkü göz altım yapısı gereği çok kuruydu¸ bu krem o kuruluğu düzeltti ama benim için en gözle görülür fark şöyle oldu: göz altlarıma fondöten¸ kapatıcı… vs uyguladığım zaman yanıyor¸ sanki hani suratınıza alkollü ürün sürersiniz de bi anda yanmaya başlar ya¸ işte öyle bi yanma ¸ ağrı ve kızarıklık… bu kremi kullanırken bu şikayetlerim hiç olmadı¸ ne zaman bitti ben de daha uygun bir şeyler alayım dedim¸ işte o zaman anladım bu ürünün kıymetini. kısacası¸ eğer bu tarz problemleriniz varsa bu ürüne bakabilirsiniz.

 40. Kiehl’sin tek işe yarar ürünü. Göz çevresini gerçekten de 24 saat boyunca nemli tutuyor. Mercimek tanesi kadar sürmenizi şiddetle tavsiye ederim aksi halde cilt tarafından emilimi oldukça zor.

 41. Aşırı memnun olduğum göz kremim. Bazen günde 2 bazen 3 defa sürüyorum.Göz çevrem o derece kurumuş ki¸ böyle bir ürün resmen bana ilaç gibi geldi.82 TL verince önce bir burkuluyor yüreğiniz fakat etkilerini görünce her kuruşunu hak ettiğini itiraf ediyorsunuz benim gibi.Alın¸ aldırın cicişler. Edit: kremi bitirdim. İlk Zaman’lar evet yetiyor gibiydi fakat Zaman içinde yetersizleşti. Bir de yağ bezesi çıkardı göz altımda.Bir daha kesinlikle alacağımı sanmıyorum.

 42. 2 kutu bitirip içeriği temiz olmadığı için vicdan azabından 3. kutusunu almadığım göz kremimdir. Midnight recovery e geçtim en az bunun kadar memnunum. Boşuna üzülmüşüm.

 43. Benim göz altımda pütürcükler oluşturan krem ıyıkı önce testerini denemişim bir kere çok yoğun kıvamlı kolay emilmiyor ama ellere iyi geliyor cicişler tabiki el kremi olarak kullanacak değilim maksat testeri boşa gitmesin .d

 44. Sürdükçe eriyor¸ su gibi oluyor ya sabah gözüm yarı açık ayılmaya çalışırken resmen bir mutluluk geliyor (deli miyim neyim).

 45. Kıvamının yoğunluğundan dolayı istediğim gibi göz etrafıma yediremediğim bir ürün. Ancak bu yoğunluk ne olursa olsun göz kaçmasın diye yapılmış. Bir Kiehl’s çalışanından duymuştur. Bir kere kullandım¸ bir daha satın almadım.

 46. hastasıyım¸ gün içinde mutlaka 2-3 kişiye bahsediyorum. alakasız yerlerde aklıma geliyor bazen. aşk besliyorum. zaten içerisinde avokado gibi bir mucize var. fiyatı bence de biraz fazla ama o performansa az bile. çok az sürmek yeterli oluyor. zaten fazlasını tavsiye etmiyorlar. mercimek kadarı iki göze yetiyor ve sürdükçe sıvı bir forma kavuşuyor. kremi yayıp bırakmak doğru kullanım değil basınç uygulamadan ve seri hareketlerle göz kenarına süreceksiniz. bu şekilde ısıyla sıvı bir forma kavuşuyor. göz kenarı kuru olanlar¸ kuruluktan dolayı yaşı genç olmasına rağmen mimik çizgileri oluşmaya başlayanlar hiç düşünmeden alsın.

 47. yirmili yaşlarda kullanılabilecek en iyi göz kremi olduğunu düşünüyorum. yapısı başta katıyken sürüldükten sonra su gibi oluyor ve göz çevresiyle bütünleşiyor. kırışık engelleme gibi bir vaadi olduğunu sanmıyorum ama nemlendirmede fiyat performans oranına bakarsak başarılı. çok ucuz bir ürün değil ama 7-8 ay idare ediyor fakat kullanım süresi 6 ay olduğundan dikkatli olmak gerek.

 48. çok güzel nemlendiriyo çokta değişik su gibi olan hoş bir yapısı var.kapatıcıdan önce baz olarak uygulamak da güzel.kesinlikle başlangıç için çok iyi ama tabi tek arayışınızın nem olması gerek koyu halkalar¸ince çizgiler yada şişlik için uygun değil kısaca 20den 30a kadar olan yaş sınırında problemsiz göz altları için mükemmel.gelelim benim için olan eksisine ürün katiyen bitmiyor iyi hoş ama kullanım süresi 6 ay ve hergün sabah akşam sürseniz de bu ürün 6 ayda mümkün değil bitmez(normal kullanımda yada mila kunis kadar gözleriniz varsa çevreside geniştir herhalde o ayrı bi konu) ve bide benim başıma içteki kapağı musallat oldu kendisi içe batmayı sıkça başarıyo bu şartlarda tabi 6 aydan kısa sürede bitiyo ama sizinde içiniz sıkılıp lanet olsun diyosunuz..ok kötülemiş gibi oldum ama aslında ürün vaatlerini yerine getiriyo boş değil ama bana yetemiyo ama tabi benim aradığım özellikler farklı ha neden aldım çünkü güzel nemlendiriyo ve göz altınız kuru olunca kapatıcı baya kötü duruyo.güzel güzel sadece kuruluk yaşayanlar alın bunuuuuu

 49. şu an kullandığım ve gerçekten harikalar yarattığını düşündüğüm kremdir. 5. ayında olan bir zoretanin kullanıcısı olarak göz altı kremine çok fazla ihtiyacım vardı çünkü çatlayan bir dudak misali göz altlarım kırışıklıklarla doluydu ve çatlıyorlardı. ben de uzun araştırmalardan sonra marmara forum kiehl’s’e gittim¸ çok tatlı bir bey yardımcı oldu ve diğer ürünlerden de birkaç tane tester verdi. onlar da gayet harika şeyler ve evet tekrardan kesinlikle alırım. yirmili yaşlarda göz altlarını hiç yormadan sizi ileri yaşlara hazırlayabilecek bir kremdir.

 50. 6-7 aydır kullandığım yoğun nem veren göz altı kremi. bundan önce loreal’in bir kremini kullanıyordum ve sürdüğüm anca yanma hissi oluştu 4-5. seferde bırakıp kiehl’s’a geçtim. çok memnunum. epeyde bereketli bir üçün anca dibini gördüm ama daha en azın 2 ay gider. makyaj altına pek uygun değil. yine gündüzde sürmeliyim derseniz makyajdan bi yarım saat önce sürmenizi tavsiye ederim.

 51. 20’li yaşlardaysanız¸ alerjik ve kuru göz çevreniz varsa tercih etmenizin doğru olacağı bir göz çevresi kremi. Nemlendirme performansı çok yüksek ancak başka bir vaadi yok. Soğuktan rüzgardan alerji olan iyice kaşınan pul pul dökülen göz çevreme çok iyi geldi¸ kaşıntı problemimi hemen kesti. Uzun vadede kullanmayı düşünmüyorum çünkü yağ baloncuğu yapabileceğini düşünüyorum. Kışları ideal sıcak havalarda ise daha hafif bir nemlendiriciye yönelmenizi öneririm. İlla yazında kullanacaksanız kaz ayağı bölgesine sürün elinize bulaşan kalıntıları azıcık göz altlarına değdirin. Bu arada temiz içerikli bir ürün olmadığını da belirtmek isterim.

 52. Göz altı kuru biri olarak¸ aldığımdan beri göz altlarım nemli¸ kuruluktan kaynaklı kırışıklık gitti ve göz altı kapatıcılarım daha iyi duruyor. Ürünü uygularken mercimek tanesi kadar alıp her iki göz altına da paylaştırıp uyguluyorsunuz. Yoğun bir yapısı varken uygulama esnasında su gibi kayıyor. Uygulamayı bitirdiğinizde göz altınızda ürün parlıyor¸ emilmesi uzun sürüyor açıkçası. Bu yoğun yapıya rağmen göz çevremde yağlanma¸ yağ butoncuğu ya da alerjik herhangi bir etki asla yapmadı. Kuru göz çevresi için öneriyorum.

 53. tester’ını kullandığım an bana şirin mi şirin bir yağ bezesi vermiş olan krem. tek bir yağ bezem yoktu¸ ne olduğunu bile bilmezdim. teşekkürler kiehl’s :)))))edit: bu sebeple tester denemeden o kadar parayı bayılmayın cicişler. gidin tester isteyin¸ sayıyla veriyolar zaten.

 54. Göz altlarımda minimal mimik çizgileri olmasına ve krem kullanmaya başlamayı hiç düşünmüyor olmama rağmen tamamen etrafın gazına gelerek aldığım göz kremi. Memnun muyum¸ evet. Neme doyuruyor¸ bende herhangi bir olumsuz reaksiyona sebep olmadı¸ bittikçe alır kullanırım ben bunu.

 55. Iyi yorumlari duyup duyup kosa kosa aldigim urun.nemlendirmesi basarili surdukce suya donusen bir formu var yayilmasini kolaylastiriyor bu durum.ama mucizeler beklememek lazim.var olan cizgileri tabiki gecirmiyor ama yeni kirisikliklara onlem adina duzenli kullaniyorum.ise yariyor mu halen emin degilim.

 56. Herhangi bir anti aging etkisi olmayan¸ bu nedenle de kırışıklıkları gecirmeyecek goz alti nemlendiricisidir. Genc ciltlere yogun nemlendirme saglayan basarili bir ürün kendisi.

 57. bende önceden hiç öyle bir problemim olmadığı halde milia çıkaran krem¸ kesinlikle memnum kalmadım. almadan önce bir tester isteyip evde deneyin kesinlikle.

 58. fiyatını merak ettiğim overpriced kihel’s ürünlerinden biri daha. jnms bir karar ver drugstore musun high end misin? bir bb krem sormuştum zamanlarında suratlarında defol git diyen bir ifadeyle 30ml’sine 109tl demişlerdi.Bu arada annemden aldığım tester ile söyleyebilirim ki¸ paraya kıyın¸ Shiseido Benifiance Eye Creme alın. Gözlerimin altı berbattır¸ o derdime derman olmuştur.fiiyatına bakmayın¸ sonsuza kadar yetmektedir kendileri.

 59. 485 tl lik alışverişim karşılığında 1 tanecik diğer bir gün 70 tl lik alışverişimde rica edip istediğim için mini mininnacık tester verdikleri için pek etkisini anlayamadım. arkadaş elin hatunları poşet poşet tester alıyorlarmış bana neden vermiyorlar tipimi mi beğenmiyorsunuz anlamadım gitti.kokusu güzelyapısı yapış yapış ama göz derisine yedirince kalıcı bir nem veriyoralıcak mıyım?alıcım cınım. *-*

 60. 2 kutu bitirdim. sürdüğümde kendimi iyi hissediyorum. ancak gerçekten etkisi var mı¸ placebo etkisi mi bilemiyorum. sadece güzel nemlendiriyor.

 61. Bu göz kremini tek geçiyorum. Kaç tane göz kremi denedim ama bu krem kadar nem veren başka bir krem görmedim. Şiddetle tavsiye ediyorum. Sadece tester’ını alın¸ kullanın zaten sonra gidip koşa koşa alacaksınız 🙂

 62. daha önce kiehl’s ın rosa artica göz kremini denemiş ve memnun kalmamış biri olsam da¸ bu krem o kadar övüldü ki denemek istedim. bu nedenle tester aldım. ancak yine hayalkırıklığı… rosa artica’yı beğenmeme nedenim çok katı olmasıydı. sürme aparatı pratik gelmiyordu¸ vs… bu kremin de yapısı bir değişik. krem dediğin kaygan olur ama bu ürün kaygan değil. sonunda suya dönüşüyor¸ bu da sürüp sürmediğini anlamamaya yol açıyor. önce tester kullandığım için bozuk olup olmadığı konusunda şüphe duydum. ancak 2. paket de aynı çıktı. demek ki yapısı böyle.ayrıca sürdükten sonra gözümün etrafına ıslak kalıyor ve kuruması için zaman geçmesi gerekiyor. ancak nemlendirmesi çok güzel. maske yapmışsın gibi¸ göz etrafı neme doyuyor da doyuyor.

 63. Bayılarak bir kutusunu bitirdiğim göz kremi. Göz altlarım çok kuruduğu zaman almıştım. Biraz ağır yapılı olduğu doğrudur fakat ben yatmadan önce minnacık sürerek kullandım¸ nemlendirmesi müthiş. Vaktiniz emilmesini bekleyecek kadar varsa makyaj altına da kullanılabiliyor. Fakat morlukları kalıcı olarak geçirmiyor¸ geçici aydınlık veriyor. Tekrar almaya gittiğimde fikir değiştirip kırışıklık için olan göz kremini aldım şimdi onu kullanıyorum. Bakalım 🙂

 64. Bu göz altı kremini çantanıza atın. Çanta değiştirirken onu da aktarmayı unutmayın. Gün içinde göz altınıza tekrar tekrar uygulayın. Verdiği doğal aydınlık hiç bir göz altı aydınlatıcısında yok. Olmazsa olmazınız olacak. Tam 5 yıldır bende durum bu.

 65. pek methedilen avokadolu göz kremi maalesef gerçekten kuru göz çevresi için yeterli değil. yoğun nemlendirici¸ balm kıvamındaki kremlerden şaşmayın.

 66. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Kullanım ömrü bir çok kiehl’s ürününde olduğu gibi 6 ay. Fakat 6 ayda biter mi hiçemin değilim çünkü kremin yapısı çok yoğun. Zaten sitesinde de yağ içinde su diye açıklanan bir formülasyonu var diye okumuştum. Göz altına sürdüğünüzde evet vücut ısısıyla biraz emiliyor ama bende yaklaşık bir 15-20 dk parlak parlak kalıyor göz altım.yani kremi sürüp direk dışarı çıkmak gibi bir şansım olmuyor.nem vermesi gerçekten şahane.nem dışında herhangi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum keza kreminde böyle bir iddiası yok 🙂 bu kadar yağ bazlı olmasına rağmen üzerine makyaj yaptığımda makyajımı asla dağıtmıyor tam tersi göz altıma kapatıcı far vs sürdüysem inanılmaz tutucu oluyor. Pek çok göz kremi denemiş biri olarak bem için şuana kadar denediğim en iyi göz kremi. Akşamları da yine aynı markanın midnight recovery’sini kullanıyorum ama bence hiç bir işe yaramıyor 🙁

 67. şu an Estee global anti aging eye balsam kullanıyorumm Biter bitmez alacağım kendisini. Arkadaşımda denedim çok güzel bir göz kremi. Estee den çok daha iyi bence dinlendiriyor ferahlatiyor nemlendiriyor aydınlık görünüm veriyor. Estee nin için de ışıltı var bunun için de ışıltı olmadan aydınlık duruyor.

 68. bir alışverişimde testerını vermişlerdi. Gerçekten çok güzel nem veriyor. Yapısı biraz yoğun ama sorun yaratcak derecede değilBende biraz yağ bezesine sebep oldu. O yüzden tam boyunu almadan önce bir testerını deneyin derim. Bu arada hazır konusu açılmışken¸ göz çevresi kremi arıyorum böyle hafif mimik kırışıklıkları olan 23 yaşında bir gence uygun 🙂 varsa önerileriniz beni aydınlatırsanız sevinirim

 69. Göz çevresini güzel nemlendiren bir ürün. Fakat bu ürünü uyguladıktan sonra göz altlarım yapış yapış oluyor ve baya parlıyor. Sanki göz altınıza vazelin sürmüşsünüz gibi düşünün verdiği his baya öyle¸ yapış yapış bir his ve çirkin bir parlaklık bırakıyor ardında. Yani makyaj altına kullanılabilecek bir göz kremi değil kesinlikle. eğer morluk ya da kırışıklık problemleriniz varsa bu anlamda vaatleri olmayan bir krem. Yaklaşık 3 aydır falan kullanıyorum ben de yağ bezesi falan yapmadı. Kesinlikle kötü bir krem değil nemlendirmesi başarılı ama bu kremi sürdükten sonra aynaya baktığımda iyi hissettirmiyor. Sürmeden önceki halimi daha çok seviyorum. İşin aslına bakıldığında vaadini yerine getiren güzel nemlendiren bir ürün¸ yağ bezesine de sebep olmadı. Ama ben yoğun nemlendiren ama daha ince yapılı bir ürün deniycem bu bittikten sonra. edit: ben bu kremi yanlış uyguluyormuşum. kremi parmağımıza aldığımızda bi başka parmağımızdan da yardım alıp iki parmağımızı sürterek kremin yapısını inceltip o şekilde uygulamak gerekiyormuş. çünkü zaten krem çok yoğun yapılı ve direkt göze sürüldüğünde¸ değdiği yerden dağıtması zor oluyordu böyle uygulayınca tüm sorun çözüldü. hem yapısı daha inceliyo ama verdiği nem aynı oluyo hem de uygulaması ve dağıması daha kolay oluyo. bir de direkt uygulandığında yağ bezesi oluşturma riski varmış. ikincisini kutusunu aldım bu kremin.

 70. 19 yaşımda göz çevremde kırışıklık oluşturacak kadar kuru ve nemsiz bir cildim var. kiehls’in bu ürününü gece yatmadan önce ve gündüzleri makyajımın altına¸ concealer uygulamadan önce uyguluyorum. katı bir yapısı olduğundan şikayetlenenler olmuş¸ doğru uygulamasını mağazadaki görevliden öğrenmiştim sizle de paylaşayım. parmağımıza aldığımız kremi yine başka bir parmağımızla ovuşturarak yapısını inceltip tampon hareketlerle uygulayacağız. uygulandığında 12 saate kadar nemlendirme sağlıyor ve canlılık katıyor ve kırışıklıklarımı azalttı¸ ayrıca makyaj altında uygulandığında göz altında makyaj toplanmalarını da azalttı. lens kullanıyorum ve alerjik göze sahip olmama rağmen sorun yaşamadan kullanıyorum. kesinlikle favori ürünlerimden.

 71. göz çevremin kuruduğu dönemde hiçbir şey geçirememişti kuruluğu ve nem bombası dendiği için bir de bu kremi denemeye karar vermiştim ama milia falan dendiği için gidip tester alayım önce dedim. nem konusunda gerçekten çok başarılı direk geçti kuruluk ancak 1 haftanın sonunda milia oluşumuna sebep oldu. isterse allah tarafından kutsanarak gönderilmiş bir krem olsun¸ o miliayı gördükten sonra bir daha kullanacağımı sanmıyorum.edit: imla

 72. tamı tamına yarım saat boyunca emilmeyen göz kremi. nemlendirmesini de bayağı yetersiz buldum¸ kullanmadım¸ yarısı bozulup çöp oldu. kutusuna dudak peelingi yapıp koyuyorum. böyle daha memnunum. swh.

 73. nemlendirme vaadini bende yeterince yerine getiren¸ sevdiğim göz kremim. daha öncesinde yves rocher nin hydra vegetal serisinin göz jeli ile nuxe un Contour des Yeux Prodigieux göz bakım kremini kullandım. Diğerlerinden de memnun kalmıştım aslında ama sanırım bir süre daha kiehl’s ile yoluma devam edeceğim.

 74. tekrar 28 ml’lik boyutu çıkmış geçici bir süre için. ikinci kutuyu almak için biraz daha bekleseymişim keşke dediğim canım göz kremim.

 75. Yaklaşık iki haftadır testerını kullandığım ve bitmesine ramak kaldığı için internetten orjinal boyunu sipariş verdiğim yeni göz kremimdir kendisi. Kullanımına gelince¸ çok az bir miktar alıp elinizde iyice açarak sıvı bir kıvama getirip¸ sonra yüzük parmaklarınız ile kaz ayağı bölgenize uyguluyorsunuz. Çok yoğun nem verdiği için ben sadece akşamları kullanıyorum¸ ve çok memnunum. Umarım kullanan herkes de çok memnun kalır.

 76. Çoook sevdiğim kremim¸ mis gibi avokado kokusunun yanı sıra güzel bir nemlendirme sağlıyor¸emilme problemini yedirerek gideriyorum. Sonuç¸ güzelce nemlenen yumuşacık göz altları¸ deneyin derim.

 77. sabahları yanımda olmadığında eksikliğini en çok hissettiğim ürün oldu. bu krem bir nem bombası. ilk sürdüğümde fazlaca bir parlaklık oluştursa da 2 3 dakika içinde emiliyor. nemlendirme sonrası göz altı kapatıcımı daha kolay uyguluyorum. kaz ayaklarım beni çok rahatsız etmediği sürece kullanacağım göz altı kremi bu olacak

 78. yaklaşık 2 aydır kullandığıma göre artık yorum yapabilirim. nemlendirme kısmı gerçekten iyi ama yine de hiç memnun kalmadım bu 2 aylık süreç içerisinde göz altlarımın iç kısımlarında küçük küçük kabarcıklar oluştu. önce suçu buna atmak istemedim belki makyaj temizleyicimden kaynaklıdır¸ belki hormonaldir falan dedim ama yok emin oldum artık bu krem kaynaklı.

 79. içeriğinde paraben olduğunu bilmeme rağmen denemeye başladığım ve çok memnun kaldığım göz çevresi kremi.daha önce temiz içerikli ürünler kullandım fakat göz çevreme yeterli nem veremedi ve nemlenemeyen göz çevrem kuru ve kızarık bir hal aldı.temiz içerikli ürün kullanmaya ciddi anlamda özen gösteriyorum fakat göz çevresi kuruluğum rahatsız edici boyuta ulaştığı için bu ürünü denemek istedim.parabensiz ürünlerde başka koruyucu kimyasallar olduğunu da biliyoruz. temiz içerikli iyi bir nemlendirici bulana dek kullanmaya devam edecek gibiyim.performans açısından kesinlikle tavsiye ederim ama içerik konusunda aynı netlikte değilim maalesef.önerilerinize açığım cicişler 🙂

 80. Yoğun nem veren ¸ hızlı emilen ¸ bende herhangi bir iritasyon yaratmayan ve yeri doldurulamayan göz kremi . Tek eksisi öğrenci bütçesini sarsması diyebilirim.

 81. Fiyatından dolayı uzun bi süre teredütte kalıp sonunda aldığım göz kremi. Göz altlarım o kadar kurumuştu ki ilaç gibi geldi. Yumuşacık oldu ve kuruluktan oluşan çizgilerimi hafifletti. Kapatıcı altına kullanmak kuruluğu engellemek amacıyla kullanıcam. Tek dezavantajı biraz kötü içerik ve yüksek fiyat. Ama performans açısından beklentimi karşıladı. Milia veya alerji yapmazsa mutlaka kullanmaya devam edicem

 82. Cok begenerek kullandigim bir kremdi ancak artik fiyati ve kutusunu hijyenik bulmadigimdan dolahi almadim. Kullandigim sure icinde memnun kalmistim ancak tuplu bir sise cok daha hijyenik olacaktir diye dusunuyorum.

 83. Ben de uzun süre alsam mı almasam mı diye gidip geldim üç dört kez sample kullandım ve geçen ay aldım. İyi ki almışım¸ gerçekten çok güzel nemlendiriyor. Benim de ince çizgilerimin görünümünü hafifletti. Sabah akşam çok düzenli kullandığımda da daha bir derli toplu aydınlık duruyor sanki gözaltlarım. Makyaj altında da çok kullanışlı¸ kapatıcım eskisi gibi cakey durmuyor. Daha önce rival de loop yeşil çaylı göz kremi ve sebamed q10 kullandım. Rival de loop fiyatına göre güzel bir kremdi fakat nemlendirmesi çok yetersiz geldi bana. Sebamed q10’e de büyük umutlarla başlamıştım fakat göz yaşatması yaptı sürekli. Özellikle gece sürdüğümde sanki ağlıyormuş gibi yaşlar süzülüyordu yatakta gözlerimden. Paraben konusu var bir tek canımı sıkan. daha önce bu konuda marka ile iletişime geçtiğimde parabenin belli bir oranda kullanıldığında vücut tarafından tolere edildiğini¸ şuan adını hatırlayamadığım uluslararası bir Sağlık araştırma kurumunun belirlediği oranın altında kullandıklarını ve ikame olabilecek zararsız bir koruyucu bulunana kadar bunu kullanmak zorunda olduklarını söylemişlerdi. Çok ikna oldum diyemem aslında¸ sonuçta miktar çok az bile olsa¸ bu kremdeki o şampuandaki şu maskedeki derken azar azar da olsa birikiyor. Alerjik olmayan ve nem konusunda bu kadar iyi başka bir krem bulduğumda sırf şu paraben mevzusu yüzünden yenisini almam. Ama şimdilik çok severek kullanıyorum. Bir de ne kadar doğru bilmiyorum ama aktarmak istedim¸ kremi alırken mağazadaki uzmana göz altlarımın yağ butonuna çok müsait olduğunu ve bu konuda endişem olduğunu söyledim. Ne kiehls ne de başka kremler yağ butonuna sebep olmaz¸ onların tek sebebi beslenme dedi. Yağlı ve rafine şeker ağırlıklı beslenmek¸ su içmemek sebep oluyormuş. Kullanılan ürün ne milia yapar ne de miliaları önler dedi. Kremi aldığım dönem tek tük milim vardı¸ o dönem diyete girdim ve yağ ile şekeri çıkarttım hayatımdan. Bir aydır hem kiehls kullanıyorum hem diyetteyim yani¸ böyle üst üste geldi ikisi. Var olan milialarımın bir kaçı zamanı geldiği için kendiliğinden düştü¸ yenileri de çıkmadı. Sanırım artık daha sağlıklı beslediğim için yenileri çıkmıyor¸ eskiler de hep olduğu gibi zamanı geldiğinde kendiliğinden gidiyor. Kütük gibi yazdım farkındayım susuyorum 🙂

 84. 18-26 yaş aralığında¸ her gün gözaltı kapatıcısı kullanan genç kızlarımıza (kronik göz altı morlukları olduğunu varsayıyorum) kullanmalarını önerebileceğim yegane ürünlerden biri. biliyorum baya bir tuzlu fiyatı. ama en azından gece makyajınızı çıkardıktan sonra uygulayıp¸ buzdolabında muhafaza ederek daha uzun süre kullanabilirsiniz. zira yaş 30 plus olduğunda eyvah para etmeyecek. içerik olarak kremin içeriği bu kadar yüksek meblağ yaratacak şeyler değil¸ bir krem bu kadar pahalı olmamalı¸ maliyet açısından talep ettikleri rakam bence de fazla ama unutulmaması gereken bir şey var ki bu marka 1851 yılından beri laboratuvar çalışmaları yapmakta¸ bir yerde de hak edene hak ettiği değeri vermeliyiz ki güzel şeyler baki kalabilsin.

 85. Büyük konuşmayayım ama kullandığım en kötü göz kremi olabilir. O kadar katı ki yayılmıyor¸ Adam gibi yedirebilmek için resmen göz altınızı çekiştirmek zorunda kalıyorsunuz ki o kadar hassas bir bölgede oluşturabileceği problemleri hayal bile edemiyorum. Benim göz altlarım kışları kuruyor¸ öyleki saf avokado yağı bile kullandım ara ara o bile bundan kolay emiliyordu. Yoğun kremler bol nem verir algı yanlışından bu kadar sevildiğini düşünüyorum. Su gibi kıvamı olup yine de bol nem veren ürünlerle yoluma devam ediyorum. Size de özellikle denemeden almamanızı tavsiye ediyorum.

 86. ilk aldığımda “bu paraya değer mi acaba?” Diye düşünmedim değil. Ancak kullandıkça ve başka göz kremleriyle kıyasladıkça iyi ki almışım diyorum. Bittiğinde yine alacağım -ki bu kremi bitirmek çok zor yapısından ötürü. minicik bir dokunuş iki göze de yetiyor. Ayrıca öyle bir iddiası var mı bilmiyorum ama benim göz altı morluklarımı hafiflettiğini gözlemledim. Belki de o kadar seviyorum ki bana öyle geldi bilemedim:(

 87. Bir buçuk yıldır kullandığım nemlendiricim. Tam bir nem bombası ¸ düzenli kullanımda daha aydınlık bir cilt buluyorsunuz karşınızda. Bereketli de bir kutu kolay kolay bitmiyor ancak elimdeki bittikten sonra yeniden almayı düşünmüyorum. İçeriğinin temiz olmaması beni iyice uzaklaştırdı kendisinden.

 88. Oldukça memnun kaldığım kremdir. 1 aydır sabahları sürüyorum ve akşama kadar etkisini hissediyorum. Derin olmayan çizgilerimde şu vakte kadar bir değişiklik görmedim. zaten ürünün kenidini tanıtımı “göz çevresine nem bombardımanı” hakkını veriyor öneririm.

 89. bir süredir aklıma takılıp denemek istediğim göz kremi. ilk göz kremim olacağından¸ göz kremi konusunda deneyimli cicişler varsa diğer marka önerilerini de bekliyorum¸ çok kararsızım be cicişler 🙁 ankara 365 mağazasında hiç itirazsız tester alabildiğim kremdir ayrıca.

 90. içinde paraben falan var kullanmayayım¸ göz çevresi çok hassas dedim ama bu soğuklarda bir türlü toparlanmadı gözlerim. dayanamadım aldım yine ve iki günde kuruluktan olan kırışıklar gitti¸ göz çevrem daha dolgun duruyor şuan. sanırım bu kremden vazgeçemeyeceğim.

 91. ben bu kremi söylendiği kadar iyi bulmuyorum.ilk kutumu çok övüldüğü için almıştım.o zamanlar göz altlarım bu kadar mor ve kuru değildi. düzenli kullandım aşırı nemlendirdiğini söyleyemem.daha sonra ilk kutum bitince ikincisini yerine alıcak başka krem bulamadığım için aldım ve o zamanda çok iyi nemledirdiğini söylemem.ya da şöyle söylemek daha doğru benim göz altlarım için yetersiz kalıyor. ama sanırım piyasada bundan daha iyi ama bu kadar çok övülmeyen kremler var.

 92. bir aydır kullanıyorum. bunu kullanmadan önce göz altı kapatıcısı denemeye gitmiştim bir yerde. ilgilenen arkadaş göz altlarınız çok kuru falan demişti. bugün gene göz altı kapatıcısı denemek için bir yere gittim. bu sefer göz altlarınızın nemi çok güzel dediler. demek ki işe yaramış gerçekten de. sabah makyajdan önce ve gece kullanıyorum. çizgilerde ve morluklarda bir etkisini göremedim ama zaten öyle bir vaadi de yokmuş. üstüne sürdüğüm kapatıcının daha iyi görünmesini sağlıyor. artık ben morluklarla savaşmak yerine onları sağlıklı görüntü oluşturacak bir şekilde kapatmaya yoğunlaştım zaten. bu krem de o işi görüyor bence.

 93. Ömrü 6 ay yazıyor ama 1 senedir sabah-akşam kullanıyorum yarısına bile gelemedim. Bu şekilde kullanmamın bir zararı yoktur diye ümit ediyorum.

 94. Değişik yapıda olan göz kremi. Aşırı kuru bir cildim var ve bundan kaynaklanan kırışıklıklarım var göz çevremde. Bu kremi kullanmaya başladığımdan beri daha canlı ve az krışıklığa sahibim. Çok kuvvetli olduğunu söyleyemeyeceğim ama özellikle yaşı küçük olanlar için daha kullanışlı.

 95. Tek ihtiyacınız nemse 100 lira için iyi bir ürün diyebilirim. Aynı fiyat skalasından birçok dermakozmetik markasına şans vermiş biri olarak tercihim kiehls olur. Ancak 30 yaş sonrası için içeriği zengin olsun vs derseniz pek de iş görür bir ürün değil. Bilginize.

 96. Yapısı çok yoğun göz kremi .parmaklarınızla biraz ısıtıp yapısını inceltmek gerekiyor.nem verme konusunda bence oldukça başarılı.beni fazlasıyla tatmin etti.verdiği nem uzun süre gidiyor .kirpiklerinize bakım yağları sürersiniz de gözlerinizde bi ağırlık hissedersiniz bu kremde ben aynı bu ağırlığı hissediyorum .Bitene kadar kullanırım.dediğim gibi nemini çok beğendim .15 Ml lik fiyatı: 105 tl

 97. Bayılarak kullandığım gözaltı nemlendiricim. Parmakla pıt pıt ısıtılarak kullanılıyor. Parmağınızı daldırıverirseniz içine hoyratça yağ bezesi yapması normal. Az ürünle elinizle ısıtarak yaymalısınız tam kemiklerin üzerine gün sonuna kadar duruyor ve gözaltına yayılmış oluyor. Bir çok kişi gözaltı kremini yanlış kullanımdan ötürü yağ bezesi sorunuyla karşılaşıyor. Vücudumuzun en ince derisi o yüzden hassas davranmak lazım. Kokusu yok gibi. Keşke hoş bir kokusuda olsaydı fena olmazdı.

 98. öyle bir nem veriyor ki kupkuru duran kapatıcılar mükemmel durmaya başladı. ihtiyacım olan şey buymuş dedim. içeriğe çok takılmıyorsanız¸ bütçeniz de varsa alın kullanın ciciş kardeşlerim. iki kişi birlikte alıp paylaşabilir bence. biz de kardeşimle birlikte kullanıyoruz o yüzden bozulmadan bitmiş oluyor.edit: geçen sene bu zamanlar 89 tl’ye satıldığını hatırlıyorum. şu an 105 tl ve yeter artık diyorum.

 99. Benim göz altlarımın çöl ötesi olduğunu düşündüm yorumlara baktıktan sonra çünkü ben de yeni kullanmaya başladım dağılmadı ve nemi çok yetersiz geldi niveanın göz kremi bile daha iyiydi bana göre çok overrated bir ürün.

 100. Gece surup uyudugunuzda yumusacik goz cevresiyle uyandiginiz mukemmel bir goz cevresi kremi. Ufacik kullanmak bile yetiyor. Kokusu rengi ayri guzel. Surerken su gibi oluyor ve cilde hemen yediriliyor. Goz cevresi nemlendirme kremlerinin kralicesi.

 101. Benim için tek artısı gerçekten güzel nem veriyor.Öncelikle ambalajı hijyenik değil.Onun dışında yapısı çok garip. iki parmağının arasında eritip yağ formundaki kremi inceltip¸ sulandırıp öyle gözünüze sürüyorsunuz ki ben bu adımdan nefret ediyorum.Krem yapış yapış ve ağırlık hissettiriyor..Makyaj yapacaksam üzerine hemen kapatıcı süremiyorum beklemem gerekiyor ki göz altlarım kışın kurudur ¸ emilmesini ve yapışkan hissin gitmesini bekliyorum.Zaten tek başına bitirmen gerçekten çok zor ve ömrü 6 ay.Bir daha alır mıyım?Sanmıyorum.Hem fiyatıda git gide artıyor.Onun yerine MISA Yei Hyun Eye Cream almayı tercih ederim.

 102. Dur durak bilmeyen¸ arşa değen fiyatını artık protesto etmemiz gerektiğini düşündüğüm¸ çok sevdiğim göz kremim :/

 103. artan fiyatına rağmen yine de vazgeçmeyi pek düşünmediğim etkilerini çok beğendiğim kiehl’s göz çevresi kremi. uzun süreli ve düzenli kullanım sonucunda ciddi manada göz altlarımda aydınlanma şişliklerde toparlanma oldu. verdiği nem de cabası.

 104. Bu kremi sağda solda çok gördüğüm ve bazı bloggerların öve öve bitirememesine aldanıp geçen hafta aldım almadan önce araştırdığımda göz altında yağ butoncukları yaptığını okuyup ‘amaaan sen kullanmayı bilmiyosundur’ diye ikna ettim kendimi.. Sadece 1 hafta kullanmamla bile göz altlarımda yağ butoncukları oluştu.. Yağlı karma cildim var göz altlarım kuru pul pul oluyor diye tercih etmiştim zaten buton problemim vardı tek tük sağolsun daha da arttırdı kesinlikle almayın diyorum herkes şikayetçiymiş zaten bundan.. Cildiniz çok ekstrem kuru değilse kesinlikle tercih etmeyin ben yaptım siz yapmayın

 105. testerını alarak deneme turuna çıktığım krem. namib çölü gibi kuru göz çevremi nemlendirmesi idare eder seviyede¸ fakat içinde tam 3 farklı paraben var. yani ne desem bilemiyorum¸ çok memnun kalsaydım da göz çevresi gibi hassas bir yere içinde bu kadar parabenin kombo yaptığı bir ürünü düzenli kullanamazdım sanırım. bunlara takılmayan ve göz çevresi benden daha az kuru olan herkes sevebilir diye düşünüyorum.

 106. sevmedim sevemedim¸ yapış yapış bir his bırakmasını geçtim yağ bezesi falan da yaptı bende ki gözaltlarım oldukça kuru. la roche possay’in bir gözaltı kremini denedim fena değildi ama son dönem ilginç bir şekilde favorim neutrogena hydro boost göz kremi.

 107. kiehl’s ten bir şey alacaksanız mutlaka testerını isteyin. her göz altına iyi gelmiyor çünkü¸ gittikçe de zamlanıyor¸ denemeden almayın o yüzden. benim yıllardır vazgeçemediğim ürün¸ bittikçe tekrar alıyorum¸ başka bir ürün kullansam göz çevremde farkı hemen hissediyorum. en iyi nemlendirme performansını bununla elde ettim.

 108. Kiehlstan tester isterken ilk istediğim bu oldu ama içindekileri okuduğumda bu kadar doğal geçinen bir markanın 3 farklı paraben denen-milletin bas bas kanserojendir aman parabensiz şunu kullanıyorum aman bunu kullanıyorum sizde parabensiz alın demesinden sonra- zararlı koruyucuyu bu üründe içermesi beni şok etti hem de dünya kadar fiyata ve iyi nemlendirmeyen sadece anlık iyi bi his veren yeşil bi kreme isterse lady diana önersin ben almam da aldırmam da sorana git rossmana isana göz kremi q10 al daha iyi

 109. bir kac ay once bitirdigim krem. artilari:- cok iyi nemlendiriyor (gece yatarken suruyordum- sabah aman aman bi nem hissi kalmasa da goz altlarima cok iyi geliyordu)- duzenli kullanimda 9-10 ay gidiyoreksileri- goz alti cizgilerini gidermek/azaltmak gibi bir ozelligi kesinlikle yok. sadece nemlendiriyor- goz altimda beze yapti bi tane – kesin bundan baska urun kullanmiyorum cunku- yogun bir nemlendirici icin yuksek fiyatli onun yerine avokado alip cilt bakimi yapiyorum onbeste bir¸ oh mis. bu para bu urune tam sacmalik

 110. göz altımı nemlendireceğim diye içinde methylparaben¸ butylparaben¸ ethylparaben ve propylparaben barındıran bir ürüne 100 küsür lira vermek mi? hiç sanmıyorum…

 111. göz kapağım üzerinde daha önce hiç sahip olmadığım milia ile tanışmama sebep olan göz altı kremi. tüm cazibesine (aşırı reklam) karşın alırken dikkatli olmalı her ciltle uyum sağlayacak bir yapıda değil¸ karma ciltleri nemlendirmenin ötesinde yağlandırma riski taşıyor. o fiyatı vermiş olmanın etkisiyle aklıma geldikçe çok az miktarda kullandığım abartılmış bir ürün.

 112. Sevdim çok sevdim cicişler. Yaklaşık 1 yıldır hemen hemen her gün duygusal bir ilişki içerisindeydim kendisiyle. Ve geçen gün maalesef bu ilişki son buldu. Kremin dibini sıyırdım resmen ve gaayet masumane kiehlsin internet sitesine girdim niyetim tekrardan satın almaktı. Birde ne göreyim geçen sene 80 tl ye satın aldığım göz kremi 112 tl olmuş! Siteyi yavaşça kapattım ve yeni sulara yelken açtım

 113. Nemlendirmesi çok başarılı fakat diğer konularda çok beklentiye girmemek gerek diye düşünüyorum.Sadece nemlendiriyor kırışıklıklar ve morluklar üzerinde bir etkisini gözlemlemedim

 114. Göz çevrem kuru¸ göz kremi kullanmazsam pul pul görünüyor. Nemlendirme vaadini yerine getirdi. Ancak az ve ince kırışık görünümünü bile azaltmada bir etkisini göremedim. Hafif olan gözaltı morluklarımı azaltmada da bir etkisi olmadı. Ara sıra yaktığını ve çapaklanma yaptığını da eklemek isterim. F/p açısından sınıfta kaldı¸ bir kutu bitirdim¸ bir daha da almam. Sebamed’in göz kremi bundan bin kat daha iyi ve daha uygun fiyatlı.

 115. Sampleını kullandım. Sampleı bile on gün gitti ki azıcık bir şeydi. Öncelikle bereketli bir ürün yani. Yapısı çok değişik¸ böyle sürerken gözaltlarınıza eliniz kayıyor. Değişik bir yapıya dönüşüyor krem. Şuan başka krem kullandığımdan almıyorum ama bitince buna geçebilirim. Gereken nemlendirmeyi sağladı.

 116. Göz altlarım oldukça kuru ve mor. Öncelikle renk açısından herhangi bir değişim yapmıyor. Kuruluğu da hafiften gideriyor ama ben yine aralarda kurumuş toprak gibi çatlak çatlak olduğunu görebiliyordum. Hem fiyatı hem de içerdiği parabenlerden ötürü kullanmayı bıraktım. Bir daha alacağımı sanmıyorum.

 117. baska bir sey alirken denemek icin testerini istemistim. yanagima dogru surmus sanirim¸ cok da az kullanmama ragmen 3-4 gunde goz altimin hemen altinda sivilce cikarmisti. tam boyunu almadim o yuzden

 118. Genellikle kiehl’s ürünlerinden memnun kaldığım söylenemez¸ fiyat performans açısından vasat buluyorum ve beğendiğim sadece iki üç tane ürünleri var ki bir sürü ürünlerini denemiş bulunmaktayım. Beğendiğim ürünlerden biri de bu avakadolu göz kremleri. Çok kuru bir gözaltım ve kullandığım en nem veren krem kendisi olmuştur. Garip bir şekilde parmağınızla uyguladığınız an da suya dönüşüyor ve o nemlilik hisside uzun süre geçmiyor. Morluklara¸ şişkinliklere veya kırışıklıklara etki eden bir ürün değil ama benim gibi çok kuru gözaltlarına sahipseniz denemenizi tavsiye ederim.

 119. yaklaşık 3 yıldır kullandığım göz kremi. aşırı kuru göz altlarım var ve morluklarım da fazla olduğundan kapatıcıyla daha da kuruyorlar. bu göz kremi dışında gözüme resmen nem bombası veren başka bir kreme denk gelmedim. formülasyonu da çok güzel hemen su formuna dönüşüp emiliyor. ben genelde sabahları makyaj yapmadan yaklaşık 20 dakika önce kullanıyorum. ayrıca çok bereketli bir ürün küçük boyu 1 yıl gidiyor. tek sıkıntısı çok tercih edilen bir ürün olduğu için sürekli ürüne zam gelmesi.

 120. Nemlendirme konusunda en iyi göz kremlerinden biri bence. Sürerken kaygan bir yapıya bürünüyor ve emilmeyecek gibi geliyor ama sonrasında su gibi bir kıvama gelip çok güzel nemlendiriyor. Çok kuru göz çevresi olanlar için ideal. Ben şu aralar parabenlere dikkat ettiğim için kullanmayı bıraktım artık ama güzel bir üründü.

 121. Fazla seveni olan göz kremi.Çok düzenli kullanmadım. Akşamları çok uyku bastırmamışsa aklıma geldikçe kullanıyordum. Gündüzleri ise kapatıcının altına sürüyordum ve hayat kurtarıyordu¸ sürmeyi unutup direkt kapatıcı uyguladığımda gün içinde o kapatıcı çizgilerime dolardı sağolsun. Tabi böyle düzensiz kullanınca 6 ayda yarısına anca gelebildim ve son kullanma tarihi geçti. Geçen tekrar kullandım¸ iki falan geçmişti kullanım tarihinden¸ tek kullanımda yağ bezesi yaptı ve çöpe gitti..He bide içeriği temiz değil¸ parabenli parabenli sağolsun. Sevdiğim tarafları var ama bu kadar parayı hakeden bir ürün değil bence

 122. Kuru göz çevresine sahipler için harika bir krem. Ben bunu makyajımın uzun süreli dayanmasını istediğimde peeling sonrası yüzüme de sürüyorum. Nemli ve sağlıklı görünmemi sağlıyor. Kızarıklık sorunuma da iyi geliyor. 14 gramlık ürün sadece göz çevresinde kullanarak bir senede bitmiyor.

 123. Sürekli kuruyan gözaltlarımı gün boyu nemlendiren krem. Çok yoğun bir yapısı var ama yağlı bir his bırakmıyor nemi hissediyorsunuz. Kırışıklığa etkisi olduğunu sanmıyorum dediğim gibi günlük kısa vadede özellikle concealer altına çok iyi yenisini her zaman alacağım kremlerden 

 124. şimdiye kadar kullandığım en iyi nem veren göz kremi kendisi. ankara’nın ayazında hem de ufaktan kırışmaya başladığım otuzlu  yaşlarımın başlarında bana verdiği destekten dolayı minnettarım ancak yağ bezesi yapıyor. ve o yağ bezelerini aldırırken gözlerimin maruz kaldığı çekişme tüm o artılarını sıfırlıyor. ambalajının hiç hijyenik olmaması da bonusu. 

 125. Güzel nemlendiriyor fakat daha iyi nemlendiren dermokozmetik markalar var. Bereketli bir ürün fakat içinde paraben olduğu için tekrar alacağım bir krem değil.

 126. kış aylarında kuruluktan pul pul dökülen göz altlarım için kullandığım ve çok memnun kaldığım kremdir. ben ayrıca cildime de kuruluk olduğu dönemlerde haftada 1-2 defa akşamları nemlendirici niyetine kullanıyorum. sabah aydınlanmış ve neme doymuş bir ciltle uyanıyorum. yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve herhangi bir istenmeyen durumla henüz karşılamadım.

 127. Burada okuduklarımdan ve bir ara bütün blogger tayfasının önermeleriyle aldığım ve mucizevi bir etki beklediğim göz kremi.Nemlendirmesi gayet iyi¸ sivilce vs. yapmadı.Ama başka bir etki görmedim. 

 128. Çok yoğun nemlendiren göz çevresi kremi. Belki de kiehl’s markasının en meşhur ürünüdür ama overrated bir ürün değil gerçekten iyi nemlendiriyor. Çok hızlı emilen bir yapısı var ve çok az uygulamak yetiyor oldukça bereketli bir ürün.

 129. Şimdiye kadar denediğim en başarılı göz çevresi kremi. Yoğun bir kıvamı olsa da sürdüğünüz an su gibi yayılıyor ve ağırlık yapmadan göz çevrenizi gün boyu nemli tutuyor. Anti aging bir etkisi yok ama. 30lu yaşlarda olanlar kullanmamalı

 130. Çok yoğun bir krem¸ tedavi edici bir özelliği yok. sürdükten sonra göz altına nem değilde sanki yağlı yapış yapış bir his bırakıyor. Bu yarattığı his çok kolay kaybolmuyor. Gece uyumadan sürüp uyuyorum sabah uyandığımda hala kremi yeni sürmüşüm gibi duruyor. Bu krem sayesinde acaba benim göz altımın herhangi bir şeye ihtiyacımı yok diye düşünmüyor değilim. Çok kuru bir göz altınız yoksa yağ bezesi yapma riski yüksek 

 131. tek vaadi nemlendirmek olan ama bunu da hakkıyla yapan bir göz kremi. kullandığım dönemde kesinlikle çok memnun kaldım¸ tekrardan almak isterdim ama 15 ml boyu bile olmuş 160 lira. içinde paraben vs. de bulunduran bir ürün olduğu için fiyat/performans olarak daha iyi olan bir ürüne geçmeyi planlıyorum.

 132. İlk aldığım göz kremidir ve yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Fiyat/performans olarak çok iyi. Çok güzel nemlendiriyor ve güzel bir yapısı var.

 133. Yine kimsenin içeriği hakkinda bilgisi olmadan kullanılan ürün. Kiehls alışverişim sırasında denemek için aldım. Çok güzel nemlendiriyor evet ama içeriği oldukça kötü. Ben cildime bakım yapmaya çalışırken neden zararlı olan içerikleri göz altıma süreyim ki? Cilt bakımı konusunda oldukça bilgisiz olduğumuzu düşünüyorum¸ güya cildimize yatırım yapıyoruz ama bunu yaparken farkında olmadan onlarca zehirli maddeyi cildimize yediriyoruz. Velhasıl temiz içerikli bir göz altı nemlendiricisi değildir. Ben henüz temizini bulamadım¸ bulan bana da yazsın lütfen<3Edit: arkadaşlar içeriği ben belirlemiyorum malesef:(.

 134. Zamanında minicik kavanoza (karınca kadar yaa) 80 tl verilir mi diyordum. Şimdi yaş oldu 26. Artık bir göz çevresi bakım kremi arayışı başladı. Bunu almaya karar vermişken bir baktım 160 tl olmuş… tabiki de almadım. Nuxe almaya karar verdim.Bunun testerini kullanmıştım. Bana nemlendirmesi biraz hafif gelmişti artık göz altlarım çok mu kuru anlamadım¸ yağlı ciltliyim oysa. Bir de bu markadan çizgilenmeyi azaltan kırmızı kutudakini kullanmıştım testerini. Onu daha çok sevmiştim.

 135. Malum kendisi büyük bir ses getirişle meşhur oldu. Ben de merak edip geçen yıl yaz sonu gibi almıştım. Markanın doğal içeriklerine güvenerek tereddüt etmemiştim taa ki 2-3 ay sonra gözaltlarımda aşırı kızarıklık ve acı ortaya çıkana kadar. Açıkcası bu kremden olacağını düşünmeyerek dermatologdan randevu aldım. Gözaltlarıma günlük hayatımda kapatıcı kullanan birisi değilim¸ dermatologum ne kullandığımı sorunca söyledim. Kesinlikle bırakmam gerektiğini söyledi. Kremi kullanmayı bıraktıktan sonra da yavaş yavaş düzeldi cildim. Ne yazık ki ben de reklamın gücüyle bu ürüne inanıp mağdur olanlar grubuna girdim. Asla önermiyorum¸ güncel fiyatlarından dolayı “bir alayım en kötü denemiş olurum” grubuna da girdiğini de düşünmüyorum.

 136. bu ürünün önce tester ını kullandım sonra da webden sipariş verdim. enteresan bi şekilde tester ını daha verimli kullandım. ürünü keşke tüpte yapsalarmış. sanırım parmağıma çok fazla alıyorum. yapısı gereği de vıcık vıcık bi hal alıyor gözümde. etkisi için söyleyebileceğim pek bişey yok. gözle görülür bi mucize olmadı. ne bekliyordum onu da bilmiyorum gerçi. ama bi daha almam sanırım.

 137. göz altını vadettiği gibi nemlendiren ancak ötesinde bir şey yapmayan krem. benim beklentimi karşıladı. uygulama yaparken su kıvamına gelmesi ve Gözde öyle kalması yağlı bir his bırakmamasını sağlıyor. Paketlemesi söylendiği gibi hem ürünü gereksiz miktarda almaya hem de hijyenik olmamaya itiyor gibi hissediyorum ben de. pek bereketli bir ürün değil çabuk tükeniyor¸ dolayısı ile fiyatını hak ediyor mu şüpheliyim. ancak bende yağ bezesi ya da irritasyon yapmadı.

 138. Göz altını nemlendirmede başarılı bulduğum¸ cildimde kuruluk ya da yağ bezesine sebep olmayan¸ makyaj altında da ıslağımsı görüntüsünü koruyarak göz altlarımı aydınlık ve canlı gösteren göz çevresi bakım kremi.

 139. Bayıla bayıla kullandığım ilk ve tek göz kremim . Bu ürünle anlaşamayanlar varsa iki parmağının arasında ısıtarak kullanmayı denesinler gerçekten işe yarıyor ve daha kolay emilmesini sağlıyor . Mac prolongwear kapatıcının altına en çok yakışan göz altı kremi bence kendisi

 140. Gözaltımda beyaz butoncuğa sebep olan ve sürdüğümde aşırı yağlı yağlı parlayan krem. Çok abartıldığını düşünüyorum. Sadece makyaj altında beğenmiştim. Bir daha da almadım.

 141. youtuberların gazıyla aldığım krem. inatla ve düzenli olarak bir buçuk ay boyunca kullandım. göze tereyağı sürmüş gibi duran oldukça yağlı bir krem. ben kendi adıma herhangi bir faydasını görmedim. yaklaşık 3 yıl önce falan almıştım. o zaman için bile ucuz sayılmayacak bir ürünken şu an ne kadardır tahmin edemiyorum. bu kremi alabilecek durumda olanlara başka markaların başka ürünlerini de düşünmelerini tavsiye ederim. bende sadece bir tane yağ bezesi yapmıştı. bunun dışında herhangi bir yararını ya da zararını görmedim.

 142. Bereketli bir ürün denilmesine rağmen hemen bitirdiğim için yeni bir tane aldığımda oradaki çalışana sormuştum. Çünkü dedikleri gibi nohut büyüklüğünde aldığımda hiçbir şekilde yetmiyordu. Yine az bir ölçüde alıp elimizde 30-45 saniye kadar ısıtıp o şekilde yedirmemiz gerektiğini söylemişti. O şekilde uygulandığında gerçekten de kullanım süresi uzamıştı. Fakat güzel nemlendirmesine rağmen yeri dolmayacak bir ürün değil hele ki yeni fiyatıyla

Siz ne düşünüyorsunuz?