“Kalyon tırnak sertleştirici-koruyucu” için 44 yorum

 1. Ben de¸ baz olarak kullanıyorum. ojenin¸ tırnağa verdiği zararı¸ ciddi şekilde azaltıyor. Bu ürün¸ benim temel ürünlerimden. yaklaşık dört senedir¸ bittikçe yenisini alıyorum. En son ne zaman¸ ojeyi tek başına¸ kalyon olmadan kullandığımı hatırlamıyorum. Ve en son ne zaman¸ tırnaklarımda¸ sararma¸ kırılma¸ gibi bir problem yaşadığımı da. Haftada iki gün de¸ kalyon¸ oje¸ hiçbir şey sürmeden tırnağımı havalandırıyorum.

  8
  2
 2. Her oje sürmeden önce tırnağıma base coat olarak uyguladığım ürün. Başlarda sadece düzenli olarak tırnaklarıma uyguladım 2 hafta kadar bir sürede 2-3 günde bir yeniledim. Şu an neredeyse 4 senedir benimle beraber. Ojenin altına düzenli olarak uyguluyorum¸ tırnaklarım asla kırılmıyor ve çok zor sararıyor. Benim için mucizevi bir ürün. Etrafımda memnun kalmayan hiçbir insan görmedim henüz¸ kırılan tırnaklar için birebir çözüm !

  4
  3
 3. Eğer bu ürünü kullanan¸ aynı zamanda benim gibi tırnak eti sertliği sorunu yaşayan varsa¸ kullanırken tırnak etinin ne üst¸ ne yan taraflarına değdirmeden sürmelerini öneririm¸ haldır huldur sürdüğüm zamanlarda tırnak çevresindeki eti de¸ sertleştirdiğini gözlemledim çünkü.

  12
  3
 4. bu ürünü ara ara bende kullanıyorum ama etime değdirmeden sürdüğüm için böyle bir sorun yaşamadım.

  2
  1
 5. Oje sürmeden önce base coat olarak geçiyorum kendisini. Aksi takdirde ojeyi direk tırnağa uygularsam bunu sürmeden gün içinde kesinlikle tırnaklarım kırılıyor¸soyuluyor. Tırnağa kalıcı bir sertlik sağlamıyor. Yani sadece sürdüğün sadece tırnaklarını koruyor. 2 yada 1 kat kalyon üstüne oje sürüyorum. Tercihen top coat olarak rimmel’in top coat ürünlerinden birini sürüyorum ama çok da gerek yok hani. Onun dışında da tırnaklarınızı korumak istiyorsanız aseton yerine asetonsuz oje çıkarcıları kullanın. Watsons’ta 2 liraya satılıyor.

  6
  5
 6. Hiçbir ürün tek başına sürülerek mucizevi etki göstermez tırnaklarda bunu unutmayalım kalyon gibi ürünler dışardan besleyici olarak yardımcı ürünlerdir. Asıl iç beslenme önemlidir tırnaklarınız güçsüz çabuk kırılıyor ise kalyon sürmenin yanı sıra her gün iki kaşık keçiboynuzu pekmezi yemelisiniz hem soğuk havalarda üşümenizi de engeller hem de yoğun demir içerdiği için tırnaklara ve saçlara da iyi gelir sabah bir akşam bir kaşık olmak üzere günde iki kaşık¸ bir ay sonra gelsin uzayan saç ve tırnaklar.

  9
  4
 7. tırnakları ciddi anlamda sertleştirip koruması bir yana¸ çok açık rakı beyazına yakın hafif bir de renk veren ürün. üzerine hiç oje sürmediğimde bile gayet beğeniyorum bu yüzden¸ tırnaklarımın doğal ten rengime yakın renginde görünmesinden pek hoşlanmıyorum çünkü.

  6
  4
 8. tırnakları kırılıp kat kat soyulan ben için büyük nimet. bittikçe alırım¸ almaktan vazgeçmem¸ duacısıyım.

 9. Çok memnun olduğum tırnak bakım ürünü. Bir kaç yıldır sürekli kullanıyorum. Hiç bir olumsuz yanı veya zararıyla karşılaşmadım. Aksine yıllarca yediğim için güçsüz kalmış uzadıkça soyulan tırnaklarım kısa bir sürede kendine geldi.

 10. 60 lira bayılıp saly hansen bile aldım ama en memnun kaldığım tırnak koruyucu kalyon. çok güzel sertleştiriyo fiyat performansı da çok iyi

  1
  1
 11. ben bu ürünün gerçekten işe yaradığını düşünüyorum. kullanmaya başlamadan önce tırnaklarım sürekli soyuluyor yer yer de kırılıyordu ama bu ürünü kullanmaya başladıktan birkaç hafta sonra bu problem ortadan kalkmaya başladı. şu anda 6 aydan uzun süredir düzenli bir şekilde kullanıyorum ve artık hiçbir şekilde ne kırılma ne de soyulma problemi yaşıyorum. ben ojelerin altına tek kat sürerek¸ oje sürmediğimde de tek başına kullanıyorum.

 12. Tiner gibi kokmaya başlayan bir tanesini az evvel çöpe attığım ürün. Ben de çoğu kadın gibi yıllardır bu ürünü base coat olarak kullanırım. Son zamanlarda kullandığım şişe aşırı derecede kimyasal¸ boya¸ tiner gibi bişey kokmaya başladı ve tırnaklarım da kat kat soyulmaya. Kendisini suçlu ilan edip yol verdim. Rimmel London brightener kullanacağım base için.

  1
  4
 13. Ben nyc ve flormarın bu amaçtaki ürünlerini kullandım ama hiçbir işe yaramadılar. Kalyon gerçekten bende çok işe yaradı haftada birkaç kere yeniliyorum bazen üstüne oje sürüyorum. tabii ki mucize beklememek lazım ama tırnaklarımın en uzun halini bu ürün ve zeytinyağ-limon karışımım sayesinde elde ettim.

  2
  1
 14. Şişe yarılandığında oje çoktan tutkallaşmış oluyor¸kokusu hiç hoş değil.Etkisini pek beğenmiyorum açıkçası¸her gün kullanımda olabilir belki.Şeffaf ama mavi tonlu sanırım¸ renkli bir ojenin üstüne uygulayınca daha iyi anlaşılıyor.Fakat kendi adıma en can alıcı kısmı base-coat olarak kullanımı: Ne kadar ince uygulasam da¸ne kadar beklesem de¸ üstüne hangi marka oje sürersem süreyim mutlaka hamurlaştırıyor. Günlük hayatımda çok çok zor sinirlenen biriyim¸ama bunu yaşayınca dişlerimi kıracakmış gibi sinir krizi geçiriyorum!

  2
  5
 15. Çok çabuk bitirilmesi gerek çünkü yarısına geldiğinde ağda kıvamına geliyor. Bir de youtube’da izlemiştim galiba tırnakların sertleşmesi kırılmasına daha çok sebep oluyormuş. Ama emin değilim ve ben de kullanıyordum kalyonu şimdilerde flormar’ın kalsiyum jelini kullanıyorum. Elimdeki bittiğinde kalyona geri dönüş yapıp dönüşümlü olarak kullanmayı düşünüyorum ki etkileri azalmasın

  3
  1
 16. bundan yaklaşık 3 4 sene önce tırnaklarımı deli gibi koruyup sertleştiren ürün. geçenlerde aklıma gelmişken tekrar bi’ alayım dedim¸ bendeki mi sıkıntılı yoksa yapısı mı değişti bilmiyorum ama gram etki etmedi. benim tırnaklarım normalde kırılmıyor hani böyle pembe kısımları kırılıyor nasıl oluyorsa. artık sadece baz ve top coat olarak kullanıyorum ya da günlük olarak parlatıcı niyetine.

 17. Tırnak bakımı konusunda asla alternatif aratmayan ürün. Yıllar boyu dönüp dolaşıp kullanırım. Bu aralar tırnaklarım baya güçsüzleşti. Hemen edindim. Severek kullanıyorum. Tam bi f/p ürünü.

  2
  3
 18. kalyonun en başarılı ürünü ve bence piyasadaki en iyi kırılma-soyulma karşıtı üründür. tırnaklarım zar gibi soyulurken kendisiyle tanıştım¸ iki yıldır dönem dönem kullandığım bir ürün oldu. gerçekten bir ay içinde tırnağımın soyulması durdu¸ kırılması da çok büyük ölçüde azaldı. sally hansen da mavala da kullandım¸ benim tırnaklarıma en iyi gelen bu oldu. özelikle mevsim geçişlerinde tırnaklarım çok zayıflar¸ saçlarım çok dökülür. hemen elim biotinle ikisine gider.

  3
  2
 19. uzun süreli kullanımda tırnaklarımın daha fazla kırılmasına neden oluyor gibi geliyor. başta farketmemiştim bu durumu ama ulu simply nailogical’ın tırnak sertleştirici kullanmayın¸ tırnağınızın normalden sert olması daha çok kırılmasına neden olur demesi ile bir aydınlanma yaşadım¸ kullanmayı bıraktım. gerçekten de tırnaklarım kendine geldi kullanmayı bıraktıktan sonra.

 20. kullanıp da pek memnun kalamadığım ürün. en azından benim tırnaklarımı daha hassas bir hale getirdi. sonrasında daha yoğun olarak flormarın aynı işlevli ürününü kullandım ve daha memnun kaldım. lakin çok uzun süreli kullanımda tırnağın yapısı fazlasıyla değişiyor. kalın ve güçlü bir tırnak oluyor tamam ama zorlama¸ darbe vs olduğunda tırnak aşırı dipten kırılıyor. bu yüzden hafta da 2-3 dense bile daha seyrek kullanmakta fayda var.

 21. tırnaklarımda bu olmadan gezmiyorum resmen¸ çıkardığım an kırılıyor. ojelerin altına baz olarak da kullanıyorum. gayet güzel koruyor ve sertleştiriyor.

 22. Bir şişesini yeni bitirmiş biri olarak şuraya iki şey çiziktireyim. Daha önce essence’in bu vaadi veren bir ojesini kullanmıştım ve beğenmeyip çöpe atmıştım. Ondan daha ünlü diye bunu aldım. Bence vaadini yerine getiriyor. Daha alalı 1.5 ay bile olmadı¸ iki kat sürdüğüm ve bu döngüyü 3 günde bir tekrarladığım için çabuk bitti. Ben bunu base olarak değil¸ bildiğiniz oje olarak kullandım. Rengi falan da güzel¸ tırnakları bakımlı gösteriyor. Yalnız tırnaklarım daha istediğim uzunluğa gelmedi. Ben uzadıkça üstlerinden azar azar kırpıyorum¸ öyle devam ediyorum. Yenisini alacağım bakalım etkisi artacak mı? En az bir 3 ayı tamamlamak istiyorum.Edit: Vazgeçtim. Çok kötü ve fiyatını hak etmeyen bir ürün olduğunu düşünüyorum. Tek kat da sürseniz çift kat da sürseniz çabuk bozuluyor. Dağılıyor. Vaadini gerçekleştirmiyor. Elveda!

 23. Bu ürünle tırnakları barışmayan bir ben miyim? Instagramdaki ünlü oje sayfalarının birinin önerisiyle tanıştım kendisiyle. Yaklaşık 8-9 aydır 2-3 güne bir yeniledim¸ mutlaka temiz tirnagima uyguladim ancak ne kırılma ne de soyulma sorunuma care olmadi. Yeterince şans verdiğimi düşünüyorum¸ elimdeki şişe bittiğinde baska bir markaya doğru yol alacağım gibi duruyor.

 24. ben doğduğumdan beri tırnak yiyordum o yüzden tırnaklarım kağıt gibiydi uzatmaya karar verdiğimde bu ürünü aldım her gün oje sürsem bile ojemin altına sürdüm ve gerçekten sertleştirme etkisine bayıldım 20. kutumu falan bitirdim herhalde oje sürmek istemediğim bazı günler sadece 2 kat onu sürüyorum ve tırnaklarıma french yapmışım efekti veriyor

 25. Geç keşfettiğim ürün.. Hiç bu tür tırnak ürünlerine inanmazdım. Tırnaklarım hep ikiye bölünüp¸ soyulurdu taa ki bu ürünle tanışana kadar.. hafta 2 defa temiz tırnağa uyguluyorum normalde basınca kıvrılan tırnağımı aşırı sertleştirdi ve soyulmayı azalttı.. Güçsüz tırnak için ürün arayanlara tavsiyemdir..

 26. Tırnaklarımın daha kısacıkken bile soyulmaya başladığı bir dönem gözüme çarpmıştı ve almıştım. Ancak çok dikkatsiz kullanıp sonuçları takip etmemiştim. Yine de uzadığını kırılmayı soyulmayı en aza indirdiğini hatırlıyorum ¸ bunu hatırlayarak kendisini bugün 8 liraya tekrar aldım Gratis’ten. Fiyatı çok artmış bunu söyleyebilirim. 2-3 hafta kullanım sonrası sonuçları yazacağım.

 27. Onerebilecegim bir urun. Her oje surdugumde alt tabaka olarak bunu kullaniyorum hem kirilmasini onlesin hem ojeyle tirnagim arasinda bi koruyucu gibi olsun diye. Ayni zamanda ojeden solmus tirnaklara suruldugunde de canli bir gorunum sagliyor¸ seffaf oje alternatifi olabilir gibi?

 28. şişesinin dibinda kaldığı zaman asla fırçaya gelmiyor ve çabuk bozuluyor. az önce bi şişesini daha çöpe attım bu yüzden. bu olmadan yapamıyorum¸ bittikçe alıyorum. kırılmaları gerçekten çok güzel engelliyor ve tırnağı daha sağlıklı¸ daha beyaz gösteriyor. acilen yeni bir şişe daha almam lazım. 3¸5 liraya aldığım zamanlar vardı şimdi olmuş 10 lira be ancak tırnaktan çok kolay çıkmıyor çıkarken tırnağın üst kısmına biraz zarar veriyor gibi geldi.asla soyulmuyor çıkma yapmıyor bu arada ince bi katman halinde yapışıyor tırnağa

  1
  1
 29. bir dönem çok yaradığını düşündüğüm fakat sonra vazgeçtiğim ürün. bence bir işe yaramıyor. tırnaklarımın çok kötü olduğu bir dönem düzenli şekilde kullanmama rağmen tekrar kırılıp¸ soyuluyordu. sonra kalıcı ojeye geçtik tabi ehe ehe..

  1
  1
 30. Manikürün ardından tırnak yağı¸ krem gibi ürünleri kullanıp hemen ardından kalyon sürüyorum. Çabuk kırılab tırnaklarım olmadığından güçlendiriyor mu bilmiyorum ama ojesiz tırnağa hoş bir görüntü katıyor ve ojenin altına iyi bir baz görevi görüyor

 31. Ojenin altına koruyucu olarak kullanmak için almıştım fakat yapısı nedeniyle ojelerimin kalıp halinde normalden daha kısa sürede soyulmasina neden oldu. Düzenli olarak kullandığım halde hala dipten kırılan tırnaklarım var.

 32. Gitar çalmaya başladığım dönem ilgimi çekmiş ve almıştım. Tırnaklarımın soyulmasını azalttı ve oldukça sertleştirdi. Fakat nedense sertleşme tırnakları kırılmaya daha uygun hale getirmiş gibi hissediyorum. Tırnaklarım evet eskisi gibi üstüne baskı uygulayınca bükülmüyor ama esnekliğini de yitirmiş gibi.

 33. Bi türlü uzamayan sürekli kırılan tırnaklarımı uzatıp sertleştiren muazzam ürün. Ama bi gün sürmeyeyim direk yine uçları kırılıyor 🙁 oje sürmeyi hiç sevmem ellerde tırnak uzatmak için bunu sürüyorum. Bence tırnakları da beyazlatıyor gibi… Bakımlı ve temiz  görünüyor ^^

  1
  1
 34.  Bundan 3-4 sene önce kullandığım bir üründü. Tırnaklarım çok çabuk kırılıyor¸ soyuluyordu ben de denemek için almıştım. Tırnakta duruşu parlatıcı oje gibi¸ tırnağa saydamlık katıyor ve tabii ki parlak gösteriyor. Kokusunu sevmediğimi anımsıyorum¸ keskin gelmişti bana. Fakat gelgelelim etkilerine. Tırnaklarımdaki soyulmalar gözle görülür bir şekilde azalmıştı. Eskisine göre daha sağlamdı ve öyle bir eşyaya dokununca bile kırılan tırnaklarım güç kazanmıştı. Bence bu ürünün tek eksi yanı¸ çok kullanıldığı zaman tırnakları sertleştirmesi ve akabinde tırnağın bu sefer de aşırı sertlikten dolayı kırılmalara açık hale gelmesi.

 35. Yıllarca tırnaklarını yemiş biri olarak tırnaklarımı adam eden ürünlerden biridir kendisi ben bunu oje altına baz niyetine kullanıyorum hem ojenin rengi tırnağıma geçmiyor hem de tırnağımı sertleştirerek kırılmasını engelliyor.Flormarın o pembe bakım ojesini kullanmıştım bir ara ama bitirmeden attım ve kalyona koşa koşa geri döndüm çünkü ojemi ertesi gün soyuyordu.Bu arada ufak ufak zamlanması gözümden kaçmıyor 

 36. Tırnaklarım kağıt gibi ince olduğundan dolayı kullanmaya başladım fakat bi işe yaradığını söyleyemem. Farkettim ki tırnağın aslında kırılmasını biraz da olsa önleyen sürdüğüm herhangi bir oje. Ojenin tırnağı tuttuğunu çok net bir şekilde söyleyebilirim.Bu tarz tırnak sertleştiriciler denedim denememe rağmen hiç sonuç alamadım. 

 37. Yıllardır kullandığım¸ asla vazgecemeyecegim mucize. 6 tirnak kiriliyorsa 2 ye dusuruyor¸ kaya gibi tirnaklariniz oluyor ve besliyor. Muadillerini (pahali markalar) denedim fakat kesinlikle eline su dokemez. Her sürdüğümde sen nasil bi buluşsun ya icimden gecirdigim¸ yani kisacasi olmazsa olmazim..❤️

 38. tırnaklarımı sertleştiriyor ve bu sayede tırnaklarım uzun kalıyor¸ kırılmıyor. Ama fiyatı 9¸50₺ olmuş çok pahalı ilgili medya: 1

 39. Manikürcüm tavsiye etmişti kullanmamı.Tırnak dibinde ki etlerin daha geç çıkmasını ve manikürümün daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

 40. Bir hata yapıp nude tonlu bir ojenin üzerine deneyeyim dedim¸ sütü az gelmiş trileçeye döndü tırnaklarım. bu tür deneysel çalışmalara son veriyor¸ oje ve kanyon koruyucudan özür diliyorum.

 41. muadillerine göre fiyatı biraz pahalı fakat kesinlikle verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ediyor. tırnakları dilediğiniz gibi kırılma korkusu olmadan uzatabiliyorsunuz.olay yani.

Siz ne düşünüyorsunuz?