“Kalyon” için 42 yorum

 1. Flormar’ınkini çok daha başarılı buluyorum ama bunun da kokusunu çok seviyordum. Sırf kokusu için sıkarak bitirdim sonra da kalan şişe boşa gitmesin diye yıkayıp içini parfüm ile doldurdum böylece atomizer yapmış oldum.

 2. maalesef hiçbir işe yaramayan ürün. ojenin kuruma süresini kısaltmıyor¸ ayrıca yağlı bir ürün olmasına rağmen tırnak etlerini yumuşatma vaadini de yerine getirmiyor. tek artısı şişesinin sprey olması.

 3. Tırnak eti nemlendirici yazan kısmını farkedemeden alıp kullanamadığım oje kurutucuHer sürdüğümde aman keşke sıkmasaydım diyorum. Nemlendirmiyor güreşe çıkacakmışım gibi yağlıyorFlormarın oje kurutucu spreyine bakacağım birde

 4. Bir ben mi kurutmadığını düşünüyorum. Eğer oje sürüp yatarsanız Yine yastık¸ yorgan izi çıkıyor. Yine bir süre dikkat etmek gerekiyor. Bence bu konuda iş görmüyor. Hee tırnak etlerini nemlendiriyor güzel. Kokusunu da ağır buluyorum ben. Dakikalarca da geçmiyo kokusu. Aldığıma pişman olduğum bir ürün oldu benim. Tırnak etlerimi nemlendirmek için kullanıp bitireceğim.

 5. çok başarılı bir ürün. hemen kurutuyor ¸ tırnak kenarlarını yumuşatıyor ¸ mis gibi kokuyor ¸ ambalajı güzel…

 6. Evet biraz yağlı ama gayet başarılı bir ürün. Gerçek anlamda işe yarıyor. Fazla yağı da iyice ellerime yedirdikten sonra kalanıyla da topuklarımı ovuyorum. Tatlı bir yumuşaklık veriyor.

 7. Nasıl anlatsam bilemiyorum ama şimdi ben sprey mekanizmasını direk çıkarıyorum ben şişenin içinde kalan plastik bir çubuk oluyor ya işte onun ucunda kalan ürünü direk tırnağa damlatıyorum. O yağ uçana/emilene kadar bekliyorum oje kurumuş oluyor. Spreyi ele fıslatınca her yer yağ oluyor çünkü ben bu yöntemle çok rahat ettim. Yalnız ‘Sürdüm¸ oje hemen kurudu’ bir ürün değil. o yağın kuruması biraz zaman alıyor ama yine de oje kurutucu olmadığı zamandan daha çabuk kuruyor.

 8. Tek kötü ve beni artık almaktan vazgeçiren tarafı uygulamasının spreyli olmasıdır. Huylu bir insan olarak ojemi hızlı kurutucam diye ellerim ve kullandığım alan mıç mıç yağ olunca dayanamıyorum sözlük. Şöyle güzel bir damlalıkla gelse hem ürün israfı engellenmiş olacak hem de biz huyluların damarına basmamış olacak. Fakat her şeye rağmen formülünün çok başarılı olduğunu söylemeden edemem.

 9. (bkz: nk express fast dry topcoat) ‘u keşfetmeden önce muhtaç olunan sprey oje kurutucu. sprey olup nk’dan çok çok daha kısa bir sürede bitmesi yetmiyormuş gibi evin her yerinde yağ izleri bırakıyor. hiçbir yere yağ bulaşmasın diye kuruyana kadar sabit oturacaksam ne anladım o kurutucudan.

 10. Çok çabuk bitirilmesi gerek çünkü yarısına geldiğinde ağda kıvamına geliyor. Bir de youtube’da izlemiştim galiba tırnakların sertleşmesi kırılmasına daha çok sebep oluyormuş. Ama emin değilim ve ben de kullanıyordum kalyonu şimdilerde flormar’ın kalsiyum jelini kullanıyorum. Elimdeki bittiğinde kalyona geri dönüş yapıp dönüşümlü olarak kullanmayı düşünüyorum ki etkileri azalmasın

 11. Şişe yarılandığında oje çoktan tutkallaşmış oluyor¸kokusu hiç hoş değil.Etkisini pek beğenmiyorum açıkçası¸her gün kullanımda olabilir belki.Şeffaf ama mavi tonlu sanırım¸ renkli bir ojenin üstüne uygulayınca daha iyi anlaşılıyor.Fakat kendi adıma en can alıcı kısmı base-coat olarak kullanımı: Ne kadar ince uygulasam da¸ne kadar beklesem de¸ üstüne hangi marka oje sürersem süreyim mutlaka hamurlaştırıyor. Günlük hayatımda çok çok zor sinirlenen biriyim¸ama bunu yaşayınca dişlerimi kıracakmış gibi sinir krizi geçiriyorum!

 12. base coat olarak mükemmel bi ürün bu. zibilyon çeşit sertleştirici vs denedim ama tırnaklarıma sağlıklı bi görünümün gelmesini tamamen bu ürüne bağlıyorum. bende ilk kullanımda bile etki etmişti¸ ara vererek kullanıyorum eğer zorunda değilsem 1 hafta oje sürmediğim zamanlar oluyor çünkü tırnaklarımın hava almasını daha sağlıklı buluyorum¸ bazen yalnızca bu ürünü uyguluyorum. tavsiye ederim tüm cicişlere

 13. Ben nyc ve flormarın bu amaçtaki ürünlerini kullandım ama hiçbir işe yaramadılar. Kalyon gerçekten bende çok işe yaradı haftada birkaç kere yeniliyorum bazen üstüne oje sürüyorum. tabii ki mucize beklememek lazım ama tırnaklarımın en uzun halini bu ürün ve zeytinyağ-limon karışımım sayesinde elde ettim.

 14. Tiner gibi kokmaya başlayan bir tanesini az evvel çöpe attığım ürün. Ben de çoğu kadın gibi yıllardır bu ürünü base coat olarak kullanırım. Son zamanlarda kullandığım şişe aşırı derecede kimyasal¸ boya¸ tiner gibi bişey kokmaya başladı ve tırnaklarım da kat kat soyulmaya. Kendisini suçlu ilan edip yol verdim. Rimmel London brightener kullanacağım base için.

 15. uzadıkça kırılan¸ baya ince yapılı olan tırnaklarıma çare olması için aldığım ürün.bir süredir kullanıyorum fakat benim tırnaklarıma etkisini sadece tırnaklarımdayken kendini gösteriyor. yani ek olarak güçlendirmedi¸ sertleştirmedi. sadece tırnaklarıma zırh etkisi var desem doğru bir benzetme olur sanırım. memnun değilim dersem yalan olur limon-zeytin yağı bakımı ve kalyon’un “zırh etkisi” ile tırnaklarımı uzatmayı başardım sonunda.

 16. ben bu ürünün gerçekten işe yaradığını düşünüyorum. kullanmaya başlamadan önce tırnaklarım sürekli soyuluyor yer yer de kırılıyordu ama bu ürünü kullanmaya başladıktan birkaç hafta sonra bu problem ortadan kalkmaya başladı. şu anda 6 aydan uzun süredir düzenli bir şekilde kullanıyorum ve artık hiçbir şekilde ne kırılma ne de soyulma problemi yaşıyorum. ben ojelerin altına tek kat sürerek¸ oje sürmediğimde de tek başına kullanıyorum.

 17. 60 lira bayılıp saly hansen bile aldım ama en memnun kaldığım tırnak koruyucu kalyon. çok güzel sertleştiriyo fiyat performansı da çok iyi

 18. Çok memnun olduğum tırnak bakım ürünü. Bir kaç yıldır sürekli kullanıyorum. Hiç bir olumsuz yanı veya zararıyla karşılaşmadım. Aksine yıllarca yediğim için güçsüz kalmış uzadıkça soyulan tırnaklarım kısa bir sürede kendine geldi.

 19. tırnakları kırılıp kat kat soyulan ben için büyük nimet. bittikçe alırım¸ almaktan vazgeçmem¸ duacısıyım.

 20. Hiçbir ürün tek başına sürülerek mucizevi etki göstermez tırnaklarda bunu unutmayalım kalyon gibi ürünler dışardan besleyici olarak yardımcı ürünlerdir. Asıl iç beslenme önemlidir tırnaklarınız güçsüz çabuk kırılıyor ise kalyon sürmenin yanı sıra her gün iki kaşık keçiboynuzu pekmezi yemelisiniz hem soğuk havalarda üşümenizi de engeller hem de yoğun demir içerdiği için tırnaklara ve saçlara da iyi gelir sabah bir akşam bir kaşık olmak üzere günde iki kaşık¸ bir ay sonra gelsin uzayan saç ve tırnaklar.

 21. Oje sürmeden önce base coat olarak geçiyorum kendisini. Aksi takdirde ojeyi direk tırnağa uygularsam bunu sürmeden gün içinde kesinlikle tırnaklarım kırılıyor¸soyuluyor. Tırnağa kalıcı bir sertlik sağlamıyor. Yani sadece sürdüğün sadece tırnaklarını koruyor. 2 yada 1 kat kalyon üstüne oje sürüyorum. Tercihen top coat olarak rimmel’in top coat ürünlerinden birini sürüyorum ama çok da gerek yok hani. Onun dışında da tırnaklarınızı korumak istiyorsanız aseton yerine asetonsuz oje çıkarcıları kullanın. Watsons’ta 2 liraya satılıyor.

 22. Eğer bu ürünü kullanan¸ aynı zamanda benim gibi tırnak eti sertliği sorunu yaşayan varsa¸ kullanırken tırnak etinin ne üst¸ ne yan taraflarına değdirmeden sürmelerini öneririm¸ haldır huldur sürdüğüm zamanlarda tırnak çevresindeki eti de¸ sertleştirdiğini gözlemledim çünkü.

 23. Her oje sürmeden önce tırnağıma base coat olarak uyguladığım ürün. Başlarda sadece düzenli olarak tırnaklarıma uyguladım 2 hafta kadar bir sürede 2-3 günde bir yeniledim. Şu an neredeyse 4 senedir benimle beraber. Ojenin altına düzenli olarak uyguluyorum¸ tırnaklarım asla kırılmıyor ve çok zor sararıyor. Benim için mucizevi bir ürün. Etrafımda memnun kalmayan hiçbir insan görmedim henüz¸ kırılan tırnaklar için birebir çözüm !

 24. Ben de¸ baz olarak kullanıyorum. ojenin¸ tırnağa verdiği zararı¸ ciddi şekilde azaltıyor. Bu ürün¸ benim temel ürünlerimden. yaklaşık dört senedir¸ bittikçe yenisini alıyorum. En son ne zaman¸ ojeyi tek başına¸ kalyon olmadan kullandığımı hatırlamıyorum. Ve en son ne zaman¸ tırnaklarımda¸ sararma¸ kırılma¸ gibi bir problem yaşadığımı da. Haftada iki gün de¸ kalyon¸ oje¸ hiçbir şey sürmeden tırnağımı havalandırıyorum.

 25. uygun fiyatlı ve her manikürümde kullandığım yağ. bi ara “yağ sonuçta. başka yağlar da aynı etkiyi gösterir” dedim başka yağlar da denedim ama bunun gibi olmadı. en azından denemeye değer bi ürün.

 26. manikür yaptırmayı da yaptırmamayı da işkence haline getiren problemli tırnaklarıma çözüm olması ümidiyle aldığım ürün.kalyon zaten alanında başarılı yerli bir marka¸ bu ürünü de temel ihtiyacımı karşıladı. gündüz ihtiyaç halinde kullanmalık değil de¸ daha çok gece (veya akşam evdeyken) kullanmalık bir ürün. vıcık vıcık yağlı değil kesinlikle¸ ama pratiklik açısından her yere götürüp kolayca sürülebilen el kremlerinden de değil.

 27. uzun vadede bir etkisinin olmadığını düşündüğüm yağ. uzun zamandır kullandığım için bu yorumu rahatlıkla yapabilirim sanırım. ancak günü kurtarmada başarılı. manikür yapmaya vaktiniz olmadığında kuru sert tırnak eti görüntüsünü alıyor. ancak bana sorarsanız o görüntüyü normal bir yağ ya da bir vazelin de alabilir.

 28. Ellerim ve dibindeki etler çok kuru olduğundan çok sert sert ve hoş görünmeyen bir görüntü oluyordu. Bu ürünü kullandıktan sonra oldukça yumuşadı bakımlı göründü. Manikür rutininde de uygulayarak maniküru cok pratik hale getirdi.

 29. bence uzun vadede manikürün etkisini uzatan¸ sürekli kağıtlarla uğraşan benim kurumuş tırnak kenarlarımdaki o çirkin görüntüyü yok ederek anlık da olsa güzel bir çözüm sağlayan yağdır. yapış yapış bir his bırakmıyor biraz tırnak çevremde beklettikten sonra ellerime yayıyorum. ellerimi de yumuşacık yapıyor. tırnaklarımı besliyor mu bilemem hala kırılıyorlar çünkü. bittikçe yenisini alıyorum en azından pratik.

 30. tırnaklarımı daha çabuk uzattı ve her gün kullandığım dönemlerde tırnaklarımın durumu daha iyiydi¸ tek eksisi çabuk emilmiyor oluşu bence. kokusu da pek güzel.

 31. kokusunun güzelliği dışında pek faydasını göremediğim ürün. manikürden önce sürüp masaj yapıp emilene kadar bekliyorum ben. tırnak etlerini geri ittirmede yardımcı olarak kullanıyorum.

 32. Keşke bugün almadan önce sözlüğe baksaydım dedirten ürün. Az önce ilk defa kullandım kokusu beni benden aldı. Mis gibi tatlı bir kokusu var. Umarım faydası olur. Zira çok çekiyorum bu konuda.

 33. bu ürünü bir aydır ben de kullanıyorum ilk bir hafta düzenli olarak kullandım bir etkisi olur diye ama burada yazılanlar gibi yıkandığı zaman etkisi geçiyor bende o yüzden ihtiyaç duydukça aklıma geldikçe falan kullanıyorum. tütün kolonyasına benzer bir görüntüsü var turuncu olduğu için ve kokusundan da korkmuştum haliyle ama çok hafif ve hoş bir kokusu var. ama soracak olursanız bitince bir daha alır mısın diye hayır almam.

 34. Yaklaşık 1 yıldır kullandığım mis kokulu tırnak bakım yağı.Ben faydasını gördüm açıkçası tırnak etlerimi çok güzel yumuşatıyor eğer uzun süre beklettiysem elimi yıkadığımda da etkisi hala sürebiliyor.

 35. kullandığım süre içerisinde tırnak etlerimi yumuşatması dışında bir yararını görmediğim ürün olmuştur. Bunun yerine tırnaklarıma her banyo öncesi zeytinyağı sürüp yaklaşık yarım saat bekleyerek tırnak etlerimi yumuşatıyorum¸ aynı etkiyi yaratıyor bence.

 36. Yoğun ve yorucu bir ev temizliğinden sonra yumuşamış tırnaklarıma bir-iki dakika masaj yapıyorum. Etkisi hemen belli olmuyor tabi ama temizlikten dolayı matlaşmış tırnaklarımı çok iyi parlatıyor.

 37. Genel olarak memnuniyetsizlik görünce şaşırdım¸ ben seviyorum bu ürünü. Benim¸ zımpara kıvamındaki tırnak etlerimi baya yumuşatıyor. 1 senede yarısına geldim¸ eğer biterse büyük ihtimalle tekrar alırım.

 38. ekstra bir özelliğini görmedim malesef. elinizi yıkadıktan sonra zaten bütün olayı bitiyor. el kremini tırnak etlerinize yedirirseniz yine aynı işi göreceğini düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?