“Jo Malone” için 5 yorum

  1. Ben bu markayı sadece elca da denedim. Bit parfüm için oldukça uygun fiyatlar orda. Ama bunlar bildiğin kolonya. Elca da ne zaman gitsem deniyorum ama bana ucuz adi hiç bir özelliği olmayan kokular geliyor sadece. Nr zaman gitsem heves edip bari bu sefer bi tane alayım burda çok ucuz diyorum. Ama yok arkadaş. Satıcı kızın öve öve bitiremediği kokuları deniyorum hiç.bir karakteri olmayan kokular. Mesela Calvin klein bana göre güzel kokular yapsa da karakterli kokulara imza atamamıştır ve ck yi başarısız bulurum parfüm konusunda. Bunları koklayınca ck beauty imi geri verin ülen diyesim geliyor. Ayrıca zerre kadar kalıcı olmadı hiç biri bende.

  2. neredeyse her bloggerda mumlarını gördüğümden ben de bir bakayım nasıl güzel kokuyorlar mı alıyım diye düşündüm ve mumların fiyatını duyunca şoka girdim. bir muma 160 TL nasıl verilir anlayamıyorum¸ en nihayetinde yakıyorsun ve bitiyor. Paşa paşa gittim bath&body works’den aldım mumlarımı. Üstelik 3 ürün alana 3 ürün bedava kampanyası vardı jo malone’dan bir mum alacağıma neredeyse aynı fiyata bath&body works’den 6 tane mum almış oldum.

  3. İngiliz kökenli parfüm ve cilt bakim ürünleri markası. Diğer parfüm markalardan ayıran en önemli özelliği ise kokunun kişiye özel olacak şekilde farklı kokuları harmanlayıp kendi parfümünüzü yaratıyor olmanız. bundan dolayı özel birine¸ güzel bir hediye alternatifi de olabilir. Parfümler normal ve intense olarak iki gruba ayrılıyor¸ intense grubu¸ her ne kadar normal gruba göre daha kalıcı olsa da yine de tüm gün kalacak şekilde kalıcı değildir¸ tazelemek gerekiyor.

  4. 3 kez İngiltere dönüşü havaalanında bu sefer alıcam deyip alamadığım içimde ukteler bırakan marka. Ben de namını youtuberlar sayesinde duymuş her kokusunu denemiş bu muymuş demiştim ama mağazada oyalandığım vakit sonunda kokuların aldığı son halden de oldukça etkilenmiştim. orange blossomsa o portakalın ferahlığını alıyorsun misal. hepsi çok sade ve gerçekçi kokular. Benim gibi migreni olup chaneller lancomelar migrenini azdırıp midesini bulandıranlar için ideal bir marka. Mağazalarında şampanya ikramı ve el masajı gibi servisleri de mevcuttur insanı değerli hissettirmeyi iyi bilirler. İnsan içeri girerken bir üst baş kontrolü yapıyor ister istemez . Son çıkan wood sage and sea salt ise ilk sıkışta beni kendine bağladı ama kalıcılığı konusunda emin değilim. O konuda en başarılı seri pomegranate noir bence. gün içerisinde tüm gün üzerimde duyabildim onu. zaten diğer kokular içerisinde de en ağır ve kompleks olanı da o gibi. bir de blue agave & cacao var ki çok güzel cacao kokar ve pomegranate ile kombini oldukça başarılıdır.

  5. hemen her parfümü efil efil mis gibi kokan¸ baş ağrıtmayan¸ mide bulandırmayan “kolonya” markası. ilk başlarda bana çok pahalı gelse de sanırım bir fiyat ayarlaması yapmışlar mağaza sayıları artınca. ürünlerinin en güzel tarafı çok sade kokular olması¸ böylece teninize ve zevkinize uygun şekilde birden fazla kokuyu alıp üst üste kullanabiliyorsunuz ve başka hiç kimse gibi kokmuyorsunuz. uzaktan biraz gül suyunu hatırlatsa da tatlı dipnotuyla beni gün boyu mutlu eden English pear & Fresia¸ wild bluebell¸ ve orange blossom kokularını kullanıyorum bir süredir. bluebell ve orange blossom kombinlenebiliyor¸ çiçeksi havasını biraz dengeliyor. english pear & fresia’yı ise ben tek başına kullanmayı tercih ettim¸ peony& blush suede ile kombinlenmesini önerseler de bana biraz peony’nin altında eziliyor gibi geldi¸ burnum tek başıma onu kombinleyebilecek kadar iyi değil. bu arada bence işin güzel tarafı erkekler için de kullanılabilecek kokular olması¸ woody kokuları da erkekler için kombinleyebilirsiniz örneğin. böylece bi tanesini de sevgiliye alıp sonra ona çökerek ekonomi yapabilirsiniz 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?