“Jane iredale glow time mineral bb cream spf 25” için 12 yorum

 1. nasıl kullanacağımı öğrenmem zaman aldı¸ bir süre nefret ettim¸ ıslak ıslak ve kalın durusu herkesin bahsettiği gibi fazla ürün kullanmamdan kaynaklanmış¸ zamanla kendisi ile barıştık¸ matlaştırıcı bir bazdan sonra elimle az miktarda bir ürünü yüzüme yaydığımda en iyi sonucu aldım. ben bb5 rengini kullanıyorum¸ tek basına uyguladığımda yüzümde biraz açık renkte kalıyor ama sonrasında pudra fırcası kullanarak bronzer ile yüzümü ısıtarak açık rengini kontrol edebiliyorum. Bitene kadar kullanırım¸ ama yeniden alır mıyım bilemiyorum.  sanırım bunu alacağım :

 2. 5-6 Aydan beri elimde olan bir ürün. Bendeki rengi bb5 sarı alt tonlu bir renk şu an açık kalıyor cildime ama kışın iyi oluyor.bb krem fanı Bi şahsiyet olarak beğendiğim bb kremler arasına girdi ama tabiyki benim en en favori bb krem deneyimin olan lioele beyond the solution ın üzerine çıkacak bir performans göstermedi. Yine de doğru bir uygulama ve gerekli destek ile çok sevdiğim Bi ürün. Doğru uygulama derken kesinlikle az ürün kullanımını kastediyorum. Yani çok kullanınca böyle çirkin cakey bi görüntüye neden olabiliyor. Tampon hareketlerle uygulanınca da oldukça yüksek bir kapatıcılığa ulaşılıyor. Hatta bunu satan kadın bana ürünün defilelerde estee lauder double wear yerine tercih edildiğini söylemişti. Yani ne kadar doğrudur bilemem ama yüksek kapatıcılığa ulaşılabilen bir ürün olduğu doğru. Ayrıca bb kremlerdeki küllü renk sorunu bu üründe yok. Gerçi küllü olmayan bir çok bb krem var ama işte bu da onlardan biri. Glow time kısmı da doğru parlak bir bitişi var. Ama aşırı da değil hatta ben bazen daha parlak Bi bitiş istiyorum. O zaman da içine Bi damla kuru yağ ekliyorum. İşte o Zaman parlıyorum:d bu bb krem oldukça iyi olsa da bir daha almam zaman alacak gibi çünkü denemek istediğim başka ürünlerde var. Aradığımı bulamazsam kürkçü dükkanlarımdan biri olur ama kesin.

 3. en açık rengini (bb1) kullanıyorum fakat bir başka ten ürünüyle kombin etmediğim sürece yüzümde bir acayip duruyor. böyle tortu gibi¸ aynı sorunu markanın fondöteninde de yaşamıştım ve rengi gri ve pembemsi bir beyaz¸ yüzü çok soğuk gösteriyor bu açık tona sahip soluk göstermeyen bir fondöten¸ bb krem bulsam keşke.

 4. bu ürünü uzun süredir kullanıyorum 2. kutumu bitirmek üzereyim. yapısı kalın az miktarda tüm cilde yetiyor. ben en güzel sonucu real tecniques real techniques expert face fırçası ile aldım. aynı zamanda bereketli bir ürün. neredeyse her gün kullanmama rağmen uzun süre yetti. bb5 rengi açık buğday ve buğday tenlilere uygun diye düşünüyorum. eczane fiyatlarına nazaran internet fiyatları daha uygun. gerek içeriğindeki mineraller gerekse doğal olmasıyla vazgeçilmezim olmuştur kendisi.

 5. Buna bb krem demek yanlış¸ renk seçeneği az fondoten denebilir. Kesinlikle çok az (mercimek büyüklüğünde demişler aynen o miktarda) kullanırsanız tüm yüze yeter. Yoksa ermeydanına çıkar gibi parıl parıl olursunuz ve cakey(kalın yapay duruş) görüntü de cabası olur. Yapısı yoğun olduğundan ya iyice dağıtarak ya da nemlendiriciye karıştırılarak kullanılabilir. Bulaşma çok az yapıyor. Adında geçtiği gibi glow(parlak)y bitişli¸ onun dışında doğal görünüyor. Kalıcılığı çok yüksek. Renk olarak hepsi sarı alt tonlu diyemicem direk sarı renkte. Bb7 medium/orta ton olarak geçse de koyu buğday esmere uygun. İredale’in diğer ürünleri gibi içeriği temiz aro iredale¸ parabenli ürünleri lütfen günlük kullanımda tercih etmeyelim biz tavır koymazsak daha bizi çok zehirlerler. Bitse bir daha alır mıyım¸ bu tüpü bitirebilmeme imkan yok gibi

 6. 2 yıldır hergün kullandığım bb krem. Nemlendirmesi¸ renk vermesi ve ışıltısı çok iyi. Hassas (kızarma sorunu)-karma cildim için kullandığım en iyi bb krem diyebilirim. Çok az kullanıldığı için bitmesi uzun sürüyor.

 7. ne zamandır almak aklımdaydı ama fiyatından ötürü erteliyodum.bu sırada garnier ve lorealin bb kremini ve farmasinin cc kremini kullandım.ama özellikle cc kremden sonra iri ağrılı sivilceler çıkarınca dersimi aldım hemen internetten bb5 rengini sipariş verdim (diğer kremlerde light tonlarını kullanıyordum.) başta buradaki yorumlara rağmen biraz fazla kullanmış olacağım ki cakey görüntü bende de oldu ve kokusu da hoşuma gitmemişti ama sonrasında gerçekten ‘mercimek’ kadar pıt pıt kondurup rt expert fırçayla yayınca mükemmel bir verim aldım.tabi zamanla o önceki saçma sivilceler de geçince cildim aylar sonra kendine geldi¸kokusuna da alıştım.gerçekten fiyatının hakkını veriyor zaten az miktarda kullanıldığı için de hemen bitmez keşke uygun diye diğer gereksiz bbleri alacağıma bunu alsaymışım dedim.neyse zararın neresinden dönersek kardır ¸))

 8. kendi fırçası ile (bkz: jane iredale blending brush) tüm yüzüme küçük tırnağımın yarısı kadar miktarı yayarak uyguladığımda hoş bir renk eşitliği ve doğal sağlıklı bir görünüm veriyor¸ ancak ürünü fazla kaçırırsam fondotenimsi yoğun bir görüntü ortaya çıkıyor ki ben pek hazetmiyorum o görüntüden. her cilt ürününün en açığını almaya alışık olduğum için bunun da bb1’ini sipariş verdim internetten¸ ilk defa bir cilt ürünü bembeyaz durdu bende¸ zebramodan bi tane yarım dolu bb6 aldım 25 lira gibi bir fiyata¸ onunla minicik karıştırarak kullanıyorum¸ kolayca dengeleniyor. yarım dolu olanı bile bitirmem çok zor görünüyor¸ değil ki bb1’i bitireyim¸ gerçekten çok bereketli ve kapatıcılığı yüksek bir bb krem kendisi.

 9. Yağlı ama nemsiz¸ sivilce¸ iz ve gözenek problemi olan sorunlu bir cildim var. Bu sebeplerle her zaman cildime kapatıcılığı yoğun bir ürün kullanmam gerekiyor. Komedon ve sivilceye eğilimli olduğum için de ürün konusunda seçici davranmak zorundayım. Internette hakkında güzel yorumlar okuyunca ben de almak istedim Jane Iredale BB kremden. Açık tenli olduğum için en açık tonunu aldım¸ eczanede bileğimde uygun görünmüştü. Ancak evde sürünce rengin çok açık kaldığını gördüm. Ya daha koyu tonlu bir bb krem ile karıştırarak sürüyorum¸ ya da üzerine bronz bir pudra geçiyorum. Ancak belki de doğru sürme tekniğini halen bulamadığımdan¸ bende çok cakey¸ yağlı ve gözenekli bir görüntü oluşturuyor. Ben de mercimek tanesi kadar elimle sürüyorum ancak gün içinde yağlanıyor cildim¸ çirkin bir parlaklık oluşuyor¸ gözeneklere doluyor. Pahalı ve bereketli bir ürün¸ zaten duruşunu da sevmediğimden sık kullanmıyorum¸ bitirebileceğimi sanmıyorum. Başka ürünler denemeye devam…

 10. çok iyi bir ürün. ömrümün sonuna kadar sadece glow time’ı kullanabilirim. kapatıcılığı mükemmel¸ azıcığı bile tüm yüze yetiyor ve her şeyi ama her şeyi kapatıyor. kalıcılığı mükemmel¸ gece silene kadar kalıyor. cilde en ufak zararı yok¸ ben alejik biriyim her ürünü kullanamam¸ alerji yapmasa bile bazı ürünleri yüzüm resmen kusar¸ ancak bu glow time’da hiç bir sorun yaşamadım. duruşu çok doğal. jane iredale smooth affair ve fondoten pudrası ile birlikte uygulandığında mükemmel bir sonuç elde ediyorum. tek sorunu fiyatı diycem ama çok uzun süre gidiyor¸ her gün kullanmama rağmen aşağı yukarı 10-11 ayda bitiyor. açıkçası diğer high end ürünler ile kıyaslayınca da çok bir fiyat farkı da yok. anlamadığım şey ise kadınların bu ürünü neden kapış kapış almadıkları. saçma sapan far paletlerine¸ rujlara o kadar para vermek yerine cildinize iyi gelecek¸sizi gerçekten mutlu edecek bir ürün almak daha mantıklı değil mi?

 11. aman yarabbi o nasıl bir kapatıcılık. yapısı oldukça kalın¸ çok iyi yedirmek gerekiyor cilde ve bb krem diil fondöten muamelesi yaparak¸ minnacık almak gerekiyor. markanın mineral pudrasında yaşadığım renk tonu failini bb kremde yaşamadım¸ b1 tam oldu. çok pahalı ama mineral ürün olması ve gayet bereketli olması nedeniyle high end bir fondöten yerine tavsiye edebilirim.

 12. Kesinlikle parmaklarla yedirilmeli. Ve bence bunu tamamlayici öncesinde sürülecek jane iredale pommist hydration spray. Tonik gibi baz gibi bişey. Onun üstüne bb o kadar yağlı da durmuyor çok sağlıklı gösteriyor ikisi.

Siz ne düşünüyorsunuz?