“İsana hair kuru şampuan” için 27 yorum

 1. Bu ürünü kullanmadan önce batiste kullanıyordum ve evet kendisi çok güzel ama ben saçlarım biraz hacim kazansın diye temiz olmalarına rağmen sıktığım için su gibi gidiyordu:)) Uygun fiyatlı kuru şampuan arayışına girdim ve kurtarıcımı buldum diyebilirim. Yeterli hacimi ve temizlik görüntüsünü veriyor ben batisteyle arasında öyle çok büyük bi fark göremedim. Tavsiye ederim.

 2. Batiste almaya gidip fiyat farkından dolayı kendisini aldığım kuru şampuan. Benim saçlarım çok yağlıdır. Sabah banyo yapayım akşama yağlanır. Bu ürün gerçekten çok işime yaradı. Saçıma hacim kazandırmak istediğimde de kullanıyorum. Ancak alalı 2 hafta olmasına rağmen bitmek üzere 🙁 sanırım ayda 2 3 tane bitireceğim ben bundan.

 3. batiste ile karşılaştırırsak benim için sadece fiyatı açısından tercih edilebilecek bir ürün. ben kuru şampuanı kış aylarında yorgunluktan uyuya kaldığım gecelerde genellikle sabahında duş almaya vaktim olmadığı için kullanıyorum. yazın sürekli duş aldığım için pek gerekli olmuyor. batiste ilk sıktığınızda içinde bulunan pirinç tozu sebebi ile saçınızda beyaz bir tabaka bırakıyor. saçın yağını alan da bu beyaz toz zaten. elinizle ya da fırçanızla saçınıza yediriyorsunuz ve o gün için saçınızı kurtarmış oluyorsunuz. isana kuru şampuan ise ilk sıktığımda ıslak bir his veriyor fakat ellerimle ürünü saçlarıma yedirdiğimde o ıslaklık gidiyor. batiste kadar kalıcı ve etkili değil bence. ana etken maddesi kimyasal olarak modifiye edilmiş alüminyum tuzu imiş. cicişlerimizin genel olarak hemfikir olduğu üzere günü kurtarmaya yeter bir ürün. edit: anlatım bozukluğu

 4. bi sabah uyuyakalmışım duş almaya vaktim yoktu bunu sıkayım dedim. o kadar beyaz beyaz bıraktı ki saçımı ki onları temizlemeye çalışırken daha da geç kaldım. resmen duşa girsem daha erken çıkıyordum evden. sevmeye çalışırken ürünü bitirdim uzaktan sıkarak kullandım¸ sıktıktan sonra fön makinesiyle beyazlıkları atmaya çalıştım ama yok sevemedim anlaşamadık.

 5. Yağlı saçlardan muzdarip biri olarak kuru şampuanlar da vazgeçilmezi oluyor insanın. Ben şu ana kadar batiste¸ elidor ve isana markalarının kuru şampuanını deneyimledim¸ aralarında fiyat performans açısından en iyisi bence isana. Normal fiyatı 8 lira diye hatırlıyorum fakat indirimde 5 buçuk tl’ye kadar düşüyor. Ben yeşil olanını kullanıyordum fakat bu indirimde yeşil olanı bitmiş ve kahverengi formda olanı da iki tane kalmıştı¸ öyle olunca ben de kahverengi şişeden kaptım bir tane. Açıkçası yeşil renkli olanın kokusu daha fresh. Saçları elidor’un kuru şampuanı(bkz: elidor kuru şampuan) kadar sertleştirmiyor. Şahsen ben elidor’unkini kullandığım gün saçlarımı yıkarken zorlanıyordum o katılıktan. Ürünün handikapına gelirsek¸ çabuk bitiyor olması olabilir¸ yani batiste’de az ürünle güzel bir sonuç alabilirken¸ bu ürünü daha fazla kullanmak gerekiyor tam performans için. Bence verdiği hacim de yerinde¸ en azından elidor’da olduğu gibi iki saat sonra saçlarınız saç derinize yapışmıyor Kahverengi olanını bugün kullandım¸ gayet güzel¸ kokusu daha farklı ama idare eder. Ayrıca beyazlık sorunundan şikayet eden cicişler bunu kullanabilirler¸ çünkü ürün beyazlık bırakmıyor saçta¸ yeşil formda olanına nazaran.

 6. Güne berbat bir saçla uyanınca aklıma düşen kuru şampuanı araştırmaya başladım. En olumlu eleştiriye sahip olan ürün Schwarzkof olunca koştur koştur almaya gittim fakat Rossman’da ürünü bulamayınca rafları karış karış tarayıp en uygun fiyatlı olan İsana çarptı gözüme. Ufak tefek searchlemelerden sonra hem olumlu hem de olumsuz birçok yorum okuyunca denemeden öğrenemeyeceğim kanısına vardım¸ fiyat da uygun olunca almam kaçınılmaz oldu. Merakla denemeyi bekliyorum¸ zira faydası olursa hayat kurtarıcım olacak üründür. Kullanınca editleyeceğim¸ sevgiler.Edit: Kesinlikle günü kurtardı¸ etkisi beklediğimden iyiydi. Saçta pudra kalması dışında fiyatına göre kullanışlı ve kurtarıcı bir ürün.

 7. kesinlikle yorgun günlerin kurtarıcısı. her ne kadar saça çok zarar verdiğini bilsem de ben her akşam duş alıyorum ama kışın her zaman böyle olamayabiliyor işte öyle günlerde hemen sıkıyorum bunu evet çok beyaz bırakıyor. ama fön makinesiyle dağıtınca böyle bir sorun kalmıyor¸ sadece biraz uğraştırıyor. performansı gayet iyi¸ sıkılan bölgeler dağıtılıp fazlası alınınca hacimli ve temiz duruyor ve beni 3-4 saat sorunsuz idare ediyor. yeşil olanını kullanıyorum¸ ikinci kutuyu aldım geçen gün. ve şöyle bir durum var¸ bu kuru şampuanı açıp kullanmaya başladığınız ilk zamanlar çok sıvı bir formda ama bir süre kullandıktan sonra tam olarak sprey formunu alıyor ve öyle çok daha işlevsel oluyor.

 8. Dün rossman buldum ve görüp aldım. Sen bi aşksın daha üstüne laf edemem. Yağlı saçtan dertli olan¸ fiyat konusunda batiste’den uygun bir kuru şampuan arıyorsanız ¸ evet işte bu.

 9. ba-yı-lı-yo-rum!!! rossmann bunu piyasadan kaldırsa ağlarım gibime geliyor o derece seviyorum.3 4 sene önce internette iyi bi kuru şampuan bulmaya çalışırken tesadüf eseri karşılaştım bu ürünle o zamandır kaç tane bitirdim saymadım alın aldırın.

 10. yeşilinden bir adet bitirdim.bence fiyat performans ürünü. 7.90 tl için alınabilecek performansı gösteriyor yalnızca o kadar¸ mükemmel değil . ama batiste’in 40 tl’ye yaklaşan fiyatı sebebiyle bugün yine bir kutu daha aldım¸ yalnız bu sefer kahverengi saçlar için olanından aldım. o kadar koyu bir renk vermiyor¸ derisinin kapkara olmasından korkanlar varsa deneyebilir sandığım kadar koyu renk vermedi ve bu benim istediğim bir şey. beyaz beyaz pudra görüntüsündense daha tercih edilebilir bir ürün bence.

 11. Uzunca bir süre Batiste kuru şampuan deneyimimden sonra¸ Rossman’da karşıma çıkmasıyla ne kaybederim ki diyerek aldım ve o günden beri 4. kutudayım. Kıyaslama yapacak olursam¸ Batiste’nin verdiği hacim ne yazık ki bu üründe yok ama saçı o gün idare ediyor mu¸ evet. Fiyat bazında da tabi ki çok çok daha cazip.

 12. koyu renk saçlar için olanını almadığıma çok pişmanım. ya ben kullanmayı bilmiyorum¸ bilmiyorum bembeyaz duruyor saçlarımda. evet¸ zaten ucuz bir ürün ama birşeyi boşuna aldığım zaman isterse 2 lira olsun yine de üzülüyorum :/

 13. Bayıldığım kuru şampuan. Batiste ve Elidor denedim. Batiste’nin başarısı tartışılmaz fakat çok pahalı. Bereketli bir ürün de olmadığı için sürekli o parayı vermek istemeyenlere İsana’yı kesinlikle öneriyorum. 9 lira gibi bir fiyatı vardı en son. Batiste’ye en yakın olan kuru şampuan budur. Beyazlık sorunuyla ilgili de şunu söyleyebilirim olabildiğince uzaktan sıkın¸ sıktıktan sonra ellerinizle dağıtın ve sıkmadan önce uzunca çalkalayın. Ya da en kötü ihtimal koyu renk saçlılar için olan versiyonunu tercih edebilirsiniz.

 14. Ben sevmiyorum¸ ne yaparsan yapayım o beyazlığı tam olarak gitmiyor¸ performansıda beğenmedim¸ bir batiste değil

 15. Kuru şampuan macerama batista ile başladıktan sonra bu ürün oldukça vasat geldi. Saçımın yağını aldı ama hacim verme konusunda tam bir hayal kırıklığı oldu. Zaten sönük hacimsiz olan saçımı iyice söndürdü. Fiyatı daha uygun olduğu için denemek istedim ama hiç memnun kalmadım.

 16. simsiyah saçlarımla hangi akla hizmet koyu renk saçlar için olanını almadım sorusunu kendime defalarca sorduran ürün. hakikaten neden almadım ki? koyu renk saçlar için olanını alırsam belki saç diplerimi filan boyar diye tercih etmemiştim. onun öyle bi etkisi var mı bilmiyorum buarada. bu ürün saçlarımda beyaz tozlar bırakıyor. üzerinden havlu kağıtla ürünün fazlasını almak isteyince de sanki ürünü saçıma yapıştırıyo gibi hissediyorum o yüzden pek verimli kullanamıyorum. bi dahaki sefere diğerini alıcam.

 17. Kahverengi saçlar için olanını alıp hiç beğenmediğim bir kuru şampuan olmuştur kendisi.kokusu çok kötü ve tanecikleri resmen havada kalıyor benden sonra banyoya giren oda arkadaşım zehirlendi resmen asla ama asla almam bir daha¸Elidor ile devam.

 18. batiste’in çok pahalanması ve bereketsiz olması sebebiyle burada görüp deneyeyim dedim. ben aldığımda kutusu 8 liraydı sanırım şimdi 12 olmuş. koyu renk saçlar için olanını almıştım beyaz beyaz durmadığı için memnunum. batiste kadar hafif değil bence saçta bir ağırlık var gibi geliyor. ama onun dışında memnunum. fiyat performansı gayet yüksek. bence şans verilmesi gereken bir ürün 

 19. Yeşil olanı var bende¸ önceden elidor kullanıyordum ve aralarında çok fark göremiyorum. İkisinden de memnun kalmadım bu arada. Ben de mi sorun var bilmiyorum ama saçlarımı semsert yapıyor. Asla hacim vermiyor¸ yağlı görüntüyü bir miktar azaltıyor evet ama 10 üzerinden 1 farkediyor yani değmez. Ve bembeyaz iz bırakıyor¸ saçlarıma kırlar düşmüş gibi geziyorum.

 20. Kokusu bana ağır geldi ama başarılı bir kuru şampuan. Denemek için seyahat boyunu aldım rossmanda 5 tl gibi bi fiyatı vardı.

 21. Saç derim oldukça hassas o yüzden diplere ürün uygulamaya oldukça çekiniyorum. Saçlarım yağlı olmasına rağmen uzun süre kuru şampuan almaktan çekindim ama rossmannda uygun fiyatıyla bana göz kırpınca bir deneyeyim diye aldım.Ben kahverengi saçlar için olananı aldım. Saçlarım siyah yakından sıkarsam açık açık belli oluyor. Rengi koyu bir kahve değil ama yine de beyazdan iyidir.Performansını başka kuru şampuan kullanmadığım için kıyaslayamayacağım ama ben yeterli buldum. Hafif yağlı saçıma sıktığımda günü kurtarabiliyorum. Çok yağlı saçta görüntüyü kurtarmaz. Az da olsa hacim de veriyor. Zaten gür ve kabarık saçlı olduğum için çok aradığım bir özellik değil hacim ama hafif yağlı saçta biraz dolgunluk iyi oluyor. Bazı kişiler kuru şampuanı yalnızca hacim için kullanıyor onlara önermem yeterli gelmeyecektir.Asıl benim için önemli olan saç derime hassasiyet yapmamasıydı ve yapmadı. Şunu da söyleyeyim saçımda 5-6 saatten fazla tutmadım daha uzun tutsaydım yapabilirdi belki ama bu şekilde ne kaşıntı ne alerji vs yaptıAma en büyük handikapı ne kadar az sıkarsam sıkayım boğulacak gibi oluyorum kokusundan. Ben böyle boğucu yoğun bir koku görmedim. Öksürük krizine giriyorum her seferinde. Sırf bu yüzden uygun fiyatına ve ortalama performansına rağmen bir daha satın almak istemiyorum. Bittiğinde başka markalarınkinde aradığım performansı bulamazsam belki yine alabilirim ama düşük bir ihtimal.Edit:imla

 22. Tesadüfen 7.90 liraya yeşil olanından alıp denedim¸şu an ki güncel fiyatı sanırım 12 lira civarındaymış.Fiyatına göre performansı gayet iyi.Elidorun kuru şampuanı yanında adeta bir batiste.Saç diplerini anında rahatlatıyor¸yağdan arındırıyor.Kokusu hoş bir temizlik kokusu.Bir alışta 4 adet stokladığım için uzun zamandır kullanıyorum.

 23. F/p olarak beni oldukça tatmin eden bir kuru şampuan. Kuru şampuanı belirli bir uzaklıktan sıkıp biraz beklemek sonra parmak uçlarıyla dağıtmak gerek. Beyaz iz ben de bırakmadı. Hatta sevgilimin en sevdiği bakım ürünüm benden çok kullanıyor.

 24. kuru şampuan arayışımda sonunda güzel bir ürün bulduğuma inanıyorum. İlk kullanışımda saçıma beyaz pudra izi bıraktı ama bu benim hatam çok yakından sıktım spreyi. 20 cm uzaktan sıktığınızda hiç pudralanma olmuyor. Kokusu felan da iyi. saçı cidden hacimli gösteriyor.2 modeli var. Biri normal standart bir kuru şampuan¸ diğeri koyu renkli saçlar için (sanırım içerisinde renkli bir madde bulunuyor denemedim)Mayıs ayı güncel fiyatı 14.99

 25. beğenilmesine şaşırdığım ve geçen hafta bitirip attığım kuru şampuandır. yeşil kutuda olanı rossmann’dan 8 liraya almıştım birkaç ay önce. bir kere kokusu çok ağır ve kalıcı. bence erkekler için üretilmiş bir ürün kokusu var. ilk kullandığım gün okula gidecektim ve evden aceleyle çıktım. ayakkabılarımı giydiğim andan itibaren dedim ki bende bir koku var. telaştan unutmuşum bunu sıktığımı. erkek parfümü gibi kokuyorum dedim durdum tüm gün. sonra bir an dank etti ve bunu sıktığımı hatırladım. kokusunun kalıcı olması bu yüzden eksi.bu kokuya karşılık yağlı görüntüyü aldı da katlandım desem o da yok. en fazla ilk 1 saat kurtarıyor. sonra saç eski haline dönüyor. üstelik beyazlığı gidermek için çok uğraşsam da geride tozlu bir görüntü bırakıyor.sırf bitirmek için spora giderken falan kullandım. bir daha almam.

 26. 5 yıl önce kuru şampuanlar henüz popüler olmamışken rossmandan yeşil kutulusunu aldıktan sonra kuru şampuan defterini kapatmıştım. Pudrası az olduğu için benim saçımı yeterince temizleyememişti. Daha sonra batiste ile tanışınca kuru şampuan vazgeçemeyeceğim bir ürün oldu. Ancak kısıtlı bütçe ve zor durumda yeniden almayı düşünebilirim.

 27. Minik boyunu çantamda taşiyorum. Saçlarim her daim ince telli ve çabuk yağlanan bir yapiya sahip. Sabah işe yetişme araliğinda en büyük kurtaricidir. Saygiyi hak eder. Ilk sıktığınızda beyaz bir toz tabakasi kaplar sacinizi. Kaliteli sonuc alabilmek icin 2-3dk kurumasini beklemenizi tavsiye ederim. Daha sonrasinda eliniz ile karistirarak dagitabilirsiniz. Tüm gün fresh bir görüntü elde edersiniz. Hatta ince saclar biraz da hacimli oluyor. Yanliz bu durum diger kuru şampuanlar için de geçerli ciddi yoğun kokuyorlar. Ben sabahlari sessizce balkona cikip fis fisliyorum. Beni izleyen ve bu entry.i okuyan komşucuklarim varsa selamlar !!!

Siz ne düşünüyorsunuz?