“İsana el kremi” için 13 yorum

 1. Q10 olanı yoğun kıvamdadır. adı gibi içeriğinde koenzim ve UV filtre vardır. zaten ellerime takıntılı olduğumdan¸ Q10 benim için el kreminde olmazsa olmazdır. Yazın kullanmış¸ denemiş ve beğenmiştim.

 2. papatyalısı gerçekten ellerimi yumuşacık yaptı ve kokusuna bayıldım.bitenler arasında yerini aldı¸ yeniden alınacaklar arasında da bulunmakta kendisi.

 3. 4 liraya el kremi alınabilir mi? E hadi alınabilir diyelim¸ bu krem ne kadar güzel bir el kremi olabilir ki? sorularının cevabı için ahan da cevap. Hayatımda ilk defa ellerim kupkuru ve soyulan yerleri vardı. Bir cildiye uzmanına gitmiştim ve krem vermişti ama nafile. Ellerimin o kupkuru hali beni çok üzüyordu. Bana göre bir kadının elleri çok önemli¸ bakımlı olmalı ve yumuşacık olmalı. Tabiki bu naçizane düşüncem. O yüzden çok üzülüyordum. Rossmann’ı keşfedip alışveriş yapmaya başladım 3 ay falan önce. 4 liraya el kremi görünce şaşırdım tabi. Aloe vera bitkisinin ne kadar faydalı ve iyileştirici özelliği yüksek bir bitki olduğunu duymuştum. Dedim zaten 4 lira¸ alayım deneyim ne kaybederim. El kremi sürmeyi de sevmiyordum ve ellerimdeki bu egzama tarzı kurumalar canımı sıkınca denemek istedim. İlk sürdüğümde gece elimi yaktı krem¸ sürdüm yedirdim ama elimdeki soyulan yerleri yaktı resmen. Dedim sana bir daha elimi değdirmem. Sabah bir kalktım ki ellerim iyileşmiş ve yumuşacık! Bir gece sadece ya¸ bir gece. Ellerimdeki kuruluk gitti ve yumuşacık oldu¸ yara benzeri soyulmalar iyileşti. Meğer aloe veranın iyileştirici etkisi önce hafifçe o sorunlu yeri yakıp sonra iyi etmesiymiş. Hem güzel emilen¸ yağlı yağlı olmayan hem de hoş kokuya sahip bir de üstüne elimdeki egzama gibi durumu iyileştiren krem. O zamandan beri hep kullanıyorum. Kesinlikle alın deneyin cicişler. Şiddetle tavsiye edilir.

 4. Papatyalısını kullandım kokusu pek hoş değil ama hızlı emiliyor elde yağlı bir his bırakmıyor nemlendirmesi de bana yetiyor

 5. uygun fiyatlı olduğu için çok çabuk el kremi bitirenler için güzel bir alternatif. ben elimi her yıkadıktan sonra nemlendiriyorum¸ sabun ve sert su maalesef elleri ve tırnakları çok kurutuyor. nemlendirmesi günlük kullanım için yeterli¸ kurumuş eller için tek başına yetersiz. o nedenle daha yoğun nemlendiren el kremlerinin yanında kullanılabilir. ben yazın bunu kullandım¸ şu sıralar havalar yavaş yavaş soğuduğu ve ellerim daha çok kuruduğu için daha nemlendirici bir el kremiyle beraber kullanıyorum.şu ana kadar papatyalısını ve aloe veralısını denedim. ikisi de birbirine çok benziyor nemlendirme açısından. içerik listelerinde küçük farklılıklar var tabii. ikisinin de ilk iki içeriği su ve gliserin¸ daha sonra birtakım emolyantlar¸ nemlendirici alkoller vs. geliyor. ikisi de parfümlü¸ papatyalı olanda papatya ekstraktı ve pantenol var¸ aloe veralı olanda da allantoin¸ hidrolize edilmiş keratin ve aloe vera yaprağı suyu tozu gibi ne olduğunu pek bilmediğim bir şey var. içinde pek aktif içerik olmadığı gibi¸ bir el kreminde olması gereken minimum içerik mevcut. aloe veralı olan biraz daha akışkan yapıda. ikisi de hemen emiliyor ve yağlı bir his bırakmıyor.ikisini de genel olarak beğendim. sevmediğim bir yanı olmadı. illa eleştiri yapacak olsam içeriği daha zengin olabilirmiş derim belki. en büyük artısı uygun fiyatı. piyasadaki el kremlerinin bir kısmının içeriği bu kremden pek farklı değil ve 5-10 katına satılıyorlar. isana’nın diğer el kremlerini de denemeyi düşünüyorum.

 6. kamille ve aloe vera olan iki versiyonuna da tutkunum. kıvamları çok sert değil hatta epey akışkan diyebiliriz ama mükemmel nemlendiriyorlar. el ayak kol bacak vücut bölgem beslenme şeklimden de kaynaklı aşırı egzamik ve özellikle kışın kupkuru olduğundan ben su gibi tüketiyorum kremleri. eller için de ideal cf tercih bunlar bence. 100 ml’i 4 tl seyahat boy 30 ml’i 2 tl’ydi¸ ben büyüğünden alıyordum erkek arkadaşım da küçük boyu alıp yanında taşıyordu. dün rossmann alışverişinde baktım yeni bi boy gelmiş kamille olanın 133 ml’i 4 tl aloe vera’nın yine 100 ml’i 4 tl ve asıl saçmalık kamille seyahat boy da 4 tl olmuş. yani aynı kremin 30 ml’ini de 100 ml’ini de 133 ml’ini de 4 tl’ye alabiliyorsunuz. müthiş bir fiyatlandırma politikası gerçekten. 4 liralık el kremlerine dair dev fiyat araştırmam ve güzellemem bu kadardı teşekkürler.

 7. Zeytinyağlısını kullanıyorum ve memnunum. Nemlendirmesi günlük kullanım olarak çok başarılı¸ kokusuda çok hoş ayrıca oldukça uygun fiyatlı olan el kremi.

 8. minik tüpte olan papatyali el kremi gerçekten sürüldüğü andan itibaren hiç yağlı his bırakmıyor sırf bu yüzden yeniden alacağım. ama çok kuru eller için nemlendirmesi yeterli gelmez diye düşünüyorum.

 9. Papatyalı olanını kullanıyorum. Hızlı emiliyor. Yağlı¸ yapış yapış bir his bırakmıyor. Nemlendirmesi ise orta derecede bana gore(cildim cok kurudur). Yaz aylari icin cok ideal olduğunu düşünüyorum ancak kış icin biraz yetersiz gelebilir.

 10. papatyalısının buram buram çamaşır deterjanı gibi koktuğu el kremi. bu aradığınız bir özellikse tavsiye ederim. geçen sene heves edip almıştım¸ zorlana zorlana üç kere sürdüm sürmedim. çok fazla koku hassasiyeti olan bir insan değilim ama kozmetik üreticileri böyle kör gözüm parmağına mantığıyla aşırı yapay kokuları basınca sinir oluyorum. kremin kendisi de atla deve değildi¸ fazla sıvıydı ve gliserinli yapay bir hissi vardı. pek nem vermiyordu ve bu nem vermeme seviyesine göre çok geç emiliyordu. yani piyasadaki en dandik krem ne kadar kötüyse o kadar kötü işte¸ ama sonuçta el kremi çok da mükemmeli aradığımız bir kategori değil¸ o yüzden deneyebilirsiniz ama rossmann’ın el kremleri içinde kötülerden olduğunu söyleyebilirim.

 11. Fena krem değil hem koku hem doku olarak¸ bir ara çantamda taşıyordum¸ ama eller çatlaksa az yakıyor ve uzun süreli etki sağlamıyor. Elbette bir neutrogena olamaz. Neutrogenanın el ve vücut kremlerini yüze de sürdüm zor zamanlarda hala da arada sürerim¸ hiçbir zararını görmedim.

 12. Valla ben papatyalı olanın kokusuna aşığım. Bana hiç deterjan gibi gelmedi açıkçası aksine hafif bir kokusu var. Hatta (bkz: Parfümü olsa kullanılacak ürünler) örnek verebilirim. Performansına gelince hafif bi yapısı var¸ hemen emiliyor ama nemlendirme olarak öyle yoğun bir şey beklemeyin. Fiyatı da gayet ucuz koca tüpü 4 liraya almıştım galiba. Elimi sık yıkadığım için işimi görüyor¸ tekrar alırım.

Siz ne düşünüyorsunuz?