“İsana dudak balmı” için 19 yorum

 1. elimde zeytinyağlısı ve hydra olan var. zeytinyağlısını indirimden almıştım. yeşil bir rengi var. zeytinyağlı olanı gece yatarken hydrayı da ruju uygulamadan önce kullanıyorum.zeytinyağlı olan kurumuş dudaklarımı oldukça yumuşattı¸ akşam yatarken bol miktarda uyguluyorum. sabaha yumuşacık dudaklar. hydra olanı da sevmiştim fakat kurutmayı giderme açısından pek faydalı gelmemişti. yine de isana lipbalmlar tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim.

 2. Karpuzlu limited edition olanını kullandığım mükemmel kokulu ve oldukça başarılı lip balm. Mineral yağ içermiyor. Ve sadece 4 lira. Limited edition olduğu için artık satılmıyor sanırım. Ama bir yerlde bulursanız kaçırmayın derim. Sun ve hydro olanlar da oldukça başarılıdır ayrıca.

 3. Classic versiyonunu 5 tl’ye edindiğim dudak nemlendiricisi. Akne tedavisine başladığım için dudaklarım da kış şartlarıyla beraber aşırı kurumaya başladı. Neutrogena kullanıyordum ve oldukça memnundum ama o bitti. İndirimsiz gidip 10 liraya da almak istemedim açıkçası. Bir süredir isana vardı aklımda dün rossmann’a uğramışken aldım.Kokusu çok hafif. Koku tarifim rezalettir ama vanilyayı çağrıştırdı bana. Sadece ambalajdayken kokuyor¸ dudaktayken kokusu gelmiyor. Tadı şükürler olsun ki yok. Neutrogenanın sabunumsu bi tadı vardı mesela bunda hiç tat yok. Ne acı ne tatlı. Sıfır tat. Müthiş. Yağlı yağlı durmuyor bence bir lipbalma göre oldukça mat. Son olarak asıl görevi olan nemlendirme işini çok iyi yapıyor. Dünden beri sık sık tazelemekle birlikte yumuş yumuşum.Mit mandelöl yazıyordu ambalajında. Mentol falan mı ne diyo bunlar diyordum ama meğer badem yağı ihtiva ediyormuş. Google translate sağolsun. Bi de ohne konservierungstoffe imiş. Yani koruyucu içermiyormuş.Classic için ben kefilim. Fiyat performansı çok başarılı bence. Denemekten zarar gelmez.

 4. nivea lip balmlardan hiç farkı olmadığını düşündüğüm ve bayılarak kullandığım lip balmlardır kendileri.bitirip bitirip alırım¸hatta stoklarım indirimlerde.en son 3 tl.ye düştüğünde 2 tane zeytin özlü¸3 tane de koyu mavi ambalajlıdan aldım.zeytin özlüyü ilk kez denedim ve çok sevdim.rengi yeşil ama renk vermiyor tabi.şeffaf olanlara göre bir tık daha iyi geldi bana nemlendirmesi.almaya devam edeceğim.lip balm canavarıyım birazcık.

 5. hydro olanını kullanmıştım. dudak kuruluğu için etkili olduğunu gözlemlemedim. ruj altına da uygun olduğunu düşünmüyorum. tek kat bile olsa parlak ve yağlı bir görüntü bırakıyor.

 6. isana’nın ürünleri oldukça övüldüğü için denemeye karar verdiğim lip balm. ankara’ya taşındığımdan beri dudak falan kalmadı¸ kuruyup kuruyup dökülüyor. bu yüzden yolda yürürken çok rahatsız olduğumda çıkarıp sürebileceğim¸ renksiz bir balm arıyordum. üzerindeki kocaman “gloss” yazısını görmeyerek pembe kaplı “pearl&gloss” olanını aldım. eve bir geldim bu bildiğin ucuz ruj¸ bu da yetmezmiş gibi benim ten rengime en uymayan renk. (bkz: cicişlerin salaklıkları ) lakin nemlendirmesi ve kokusu gayet güzel olduğu için sadece evin içinde kullanacağım¸ sokağa classic’ini alacağım artık. yazın ise “sun” olanını denemeyi düşünüyorum.

 7. Ben açık mavi ambalajlı hydro olanı kullanıyorum. Hem fiyatı hem etkisi bakımından bana kendini sevdiren bir ürün oldu. Niveanın dudak nemlendiricileri gibi 5 dakika sonra dudaklarım eski kuru haline dönmüyor¸ uzun süre nemli halini koruyor. Bittikçe yeniden alacağım bir ürün haline geldi. Yazın da sun olan versiyonunu denemek istiyorum.

 8. normalde blistex med plus kullanıyorum ama gün içinde kullanırken daha pratik olması için stick lip balm arıyordum. rossmanda görüp denemek için açık mavi renkli hydro olanını aldım. geceleri med plus¸ gün içinde de ihtiyaç duydukça isanayı sürüyorum.fiyatını tam hatırlamıyorum ama uygun fiyatlı¸ nemlendirmesini de başarılı buldum. çok hafif dokundurup dudak kalemini ruj olarak sürdüğümde de çok parlamıyor. eğer uygun fiyatlı lip balm arıyorsanız tavsiye edeceğim bir ürün.

 9. olive versiyonunu taze bitirdiğim dudak kremi. belirgin bir kokusu olmamakla birlikte nemlendirmesi oldukça iyiydi. yapısı yumuşacık¸ katı değil. dudaklarınızdan bi tur geçmeniz kafi geliyor. en önemlisi nivea lip balmlar gibi uyguladıktan yarım saat sonra dudaklarınızı daha çok kurutmuyor.

 10. Geçen haftalarda güllü olanını 5 tl civarı bi fiyata satın aldığım balmdır kendisi. Diger lip balmlara göre ürünün yapısı kalın geldi bana¸ nemlendirmesi fena değil¸ hiçbi şekilde parlak durmuyor¸ paketin uzerinde dudaga renk verecegini vaadetse de kesinlikle renksiz.Kullaniyorum ama bir daha alır miyim. Bilemiyorum cicişler

 11. Sanft rose olanını kullanıyorum. Renk verdiğini söyleyemem¸ kokusu çok güzel. Biraz yağlı bir his bırakıyor ama ben de bunu seviyorum zaten. Kalıcılığı ise bence çok iyi dudaklarım gayet nemli duruyor

 12. okumaya üşenenler için: bu kuru dudaklar için baya iyi. sivilce tedavisi gördüğüm için lip balmı resmen “yiyorum”. (bkz: blistex med plus) tabiki başımızın tacı ama gün içinde hijyenik olduğundan stik nemlendirici daima taşıyorum. normalde de dudaklarım yaz kış kurur o yüzden tatmin eden bir ürün bulmak baya zordur benim için. neutrogena ve sebamedinkini kullandım¸ sebamed beklediğim etkiyi hiiç vermedi¸ neutrogena orta düzeydeydi. yaklaşık ayda 1 lip balm bitirdiğim için¸ isana’nın da birkaç ürününü kullandığım için kaptım bir tane . lipbalmın rengi yeşil ama renk vermiyor¸ zeytinyağı kokuyor misss. kalıcılığı gerçekten iyi¸ yoğun yapılı ve çok parlak bir görüntü vermiyor. çok fazla da çeşidi var bu bitince bu markadan yürürüm ben artık<3

 13. 5 tl olduğu için aldım :d bendeki mavi classic versiyonu. İyi güzel bir lip balm performansı çok yüksek değil ancak bana yetti. Uygun fiyatı için alabilirsiniz.

 14. mavi renkli klasik olanı kullanıyorum. kokusu enteresan bir şey¸ ben sevdim. Nemlendirmesi de başarılı ve benim dudağımın üzerinde yapış yapış bir ağırlık bırakmadı.Edit: Üzerinde “mandelöl” yazdığını fark edip çevirisine baktığımda “badem” anlamına geldiğini öğrendim. Badem kokusuymuş.edit2: özür dilerim¸ öl ise yağ demekmiş. Badem yağı.aylar sonra edit3: Roaccutaneımın 4. ayında Rossmana Alterra’nın lipbalmını almaya gidip olmadığını gördüğümde aldığım lip balm. Benim aldığım görseldeki turuncu olan. 5₺ idi. Bunun kokusu veya tadı yok pek. Güneş koruması olayını bilmiyorum ama sanırım üzerinde 20 faktör yazıyor. Nemlendirmesi¸ onarması gayet iyi. Alterra gibi bundan da oldukça memnum kaldım¸ ihtiyacınız varsa direkt alabilirsiniz bence. 

 15. Rossman indiriminde fiyatı çok uygun olduğu için almıştım. Bana iyi gelmedi. Ucuz etin tiridi yenmiyor cicişler. Sürdükten sonra hemen silesim geliyor¸ susatıyor.

 16. fiyatı için alınabilecek bir dudak koruyucu.nemlendirme görevini tam olarak yerine getiriyor ancak çatlamaya karşı koruma görevi görmüyor. yine de içeriği temiz olduğu için (gün içinde sık sık uygulayarak) kullanılabilir.

 17. Sarısını uygun bir fiyata almıştım ama dudak kenarlarımda siyah nokta yaptı. Sürümü de hafif zor bir ürün. Ürün bitince Nivea’nın mavi kapaklı olanına geri döneceğim. 

 18. Bende sarı kapaklı olan yani 20 güneş koruma faktörlü olanı var. Geçen yıl almıştım son 2-3 kullanımı falan kaldı şuan. Ben dudak çatlaklarım için daha yoğun yapılı mentollü balmlar kullanıyorum. Böyle stick olanları ise makyajdan önce dudaklarımı ruja hazılarlaması için kullanıyorum. Siz de bu amaçla kullanacaksanız seversiniz ve özellikle güneş koruması içermesi yazın iyi oluyor. Ama çatlakları gidermede başarılı olacağını düşünmüyorum. Fiyatı performansı iyi kesinlikle.

Siz ne düşünüyorsunuz?