“İsana 7 bitkili şampuan” için 17 yorum

 1. ciciş’de övülmesinden dolayı gidip almıştım. Ambalajı değişmiş¸ ilk başta “acaba içerik de değişmiş midir¸ saçlarımı kötü yapar mı?” diye bir tereddüte düşmüştüm ama hiç de korktuğum gibi olmadı¸ yumuşacık yaptı saçlarımı. 🙂 isana’nın saç kremi de var onu da çok beğendim ikisini birlikte kullanıyorum. Saç kreminin de içeriği şampuanı gibi tertemiz. Severek kullanıyoruz efenim.Edit: saçlarımı Fazla kuruttu 🙁 üzülerek¸ kendisiyle olan ilişkimi sonlandırmak durumunda kaldım. Saçlarım¸ normalde yağlı değil aslında ve bu şampuan yağlı saçlar için¸ yani sorun bende¸ bu bebişte değil. Aslında ilk kutuyla bir sorunum yoktu¸ tolere edebiliyordum saç kremi ile. Ama ikinci kutuda¸ saç kremi de¸ loreal elseve’in yağı da yeterli gelmedi. Yine önceliğim isana şampuanlar olacak ama bunu çok sevmiştim ben :((((

 2. uygun fiyatıyla beni cezbettiği için aldım ama saçımı kuruttu. Saç uçlarım kupkuru kaldı ve dokununca çıtırları çıtır ses çıkarıyor. Bir daha alacağımı sanmıyorum.

 3. Ben içine birkaç damla çam terebentin yağı ekleyerek kullanıyorum kokusu çok daha kötü oluyor fakat bence müthiş kombo.

 4. yeni versiyonu için konuşacak olursam sevemediğim şampuan. içinde krem de yok ama durularken saç gıcır gıcır olmuyor¸ krem sürülmüş gibi bir his bırakıyor. o yüzden temizlenmiş mi emin olamıyorum. hatta banyoda kaç kere baktım acaba yanlışlıkla krem mi aldım diye. bu sorun yüzünden saç daha hızlı sönüyor ve yağlanıyor. saçımı kuruttu yazılmış ama keşke acıcık kurutaydın be! bir de dermatiti coşturup kepeklenme peydah oldu.bir daha almamak üzere vedalaşacağım. olmamış isana yapamamışsın. son olarak ucuz etin yahnisi yenmiyor ya.

 5. Ben de başlıkta yazan olumlu yorumları okuyunca satın aldım. Inatla da bittikçe yenisini aldım 3 veya 4 kutu kullandım. Saçlarım 2. güne yağlanır. Başlarda 2. gün için etkili olmuştu. Ama zamanla aynı etkiyi görmemeye başladım. 2.gün işe gittiğim zaman özellikle akşama doğru saçlarım iyice yağlanıp rezilleşmeye başladı. Bir de saçlarım çok dökülmeye başlamıştı. Bu şampuan yüzünden mi acaba? Şimdi şampuanımı değiştirdim bakalım değişiklikleri görücem.

 6. Çok uzun zamandır gliss kullanıyordum fakat buradaki önerilerden dolayı kullanmaya başladım.Gözle görülür bir değişiklik fark etmedim fakat daha temiz içerikliği olduğunu düşündüğümden içim rahat ve bu yüzden almaya devam edeceğim. Kokusu ilk seferde çarpsa da alışıyorsunuz. İçine bir de çay ağacı yağı damlatıyorum¸ oluyor mu sana 8 bitkili şampuan. Ben bu çakallıkla ohoo…

 7. önce seyahat boyunu alıp denemiştim ve gerçekten ilk yıkamada bile saçımdaki dolgunluğu farketmiştim. Şimdi büyük boyunu aldım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve saçlarım hayatımda ilk kez parlıyor. Yağlanmaya bir etkisi olmadı bende¸ saçlarım hala ertesi gün yağlanıyor ama bunu çözmesini beklemiyordum zaten. Özetle memnunum.ciciş sayesinde keşfettiğim cruelty free şampuan.

 8. saçlarım normal¸ uçları kuru hatta. normalde saçlarımı iki günde bir yıkıyordum. isana yağlı saçlar için yazıyor¸ kurutmasın dedim ama saçlarımı çok yağlandırdı! resmen akşama yağlandı saçlarım ya. sinüzit oldugum için her gün saçlarımı yıkayınca inanılmaz baş ağrım oluyor. isana yaktı beni. para verdim yıkayayım dedim sonra da benden değerli mi deyip bıraktım. saçlarınız yağlanmaya meyilli ise bence denemeyin.

 9. burada görüp dayanamayıp aldığım şampuan. 3 haftadır kullanıyorum artık bir yorum yapabilirim diye düşünüyorum. ilk olarak saçlarım kuru¸ dalgalı ve kalın telli. ilk kullanmamdan sonra saç diplerim çok kaşındı¸ çok hemde. kullanmaya hala devam ediyorum¸ hiçbir şeyi ziyan etmek istemediğimden ama bittikten sonra almam¸ hem zaten bu şampuan yağlı saçlar için. bir de iri dalgaları olan saçlarımı azıcık düzleştirdi¸ hatta dalgalı yerine daha çok düze yakın bir saçım oldu¸ bunu hiç anlamadım nasıl oldu. kaşınma sorunu ise hala devam ediyor ama ilk yıkamama kıyasla azaldı. bitki bitki bir kokusu var. yağlanmayla ilgili yorum yapamayacağım zaten saçlarımı 4 günde bir yıkıyorum ve yağlanmamış oluyor¸ bu bütün şampuanlar için aynı.

 10. hayatımda gördüğüm hakkında en birbirinden zıt yorumların yapıldığı ürün.arkadaş bi girdi okuyorum¸ saçlarımı kuruttu diyor¸ alttakini okuyorum saçlarımı aşırı yağlandırdı diyor¸ biri acayip güzel temizliyor derken öteki hiçbir şekilde temizlik hissi vermedi diyor… kepek yaptı diyen¸ kaşıntı yaptı diyen¸ allaaahhh.. insan merak ediyo valla acaba benim saçıma ne yapacak diye. ne biçim bir şeymiş bu.

 11. Rossmandan 4tl ye alıp ilk kez bugün kullandığım ve çok şey beklediğim şampuan. İçine tam terebentin de ekledim saçtaki köpürmesi gayet iyi rahatsız edici bir kokusu yok ve saçınızı duruladığınızda sanki kremlemişsiniz gibi ellerini saçta kayıp gidiyor yumuşacık oldu saçlarım ki cam terebentinin sertleştirmesi gerekirdi. Saçım normalde yıkadığımın ertesi günü yağlanmaya başlamış olur bakalım ise yarayacak mı gönderiyi zamanla editleyeceğim canlar )Edit: evet ohom ohom yaklaşık bir haftalık kullanımın ardından ilk izlenimlerimi aktarmak istiyorum…… Saçım normalde ikinci günü çıkartmaz kızlar dün düş aldıysam bugün saçımı yıkamadan dışarı çıkmam yani o derece¸ hele üçüncü güne kaldıysa saçım ıslak gibi görünür. İkinci günde saç diplerimde hafif beni rahatsız etmeyecek bir yağlanma oldu üçüncü gün ise normalde ikinci günde olması gerekene yakın bir yağlanma oldu kesinlikle işe yaradığını söylemeliyim saçlarım seyrek ve ince telli sönük durur ama bu şampuan hacim de verdi ikinci şişenin sonundan gelen edit: ilk şişe bitene kadar çok memnundum yağlanmayı çok güzel kontrol ediyordu bu yüzden ikincisini de aldım ama ikinciden itibaren hiç kepek yapmayan saçlarımda kepek oluştu cicişler daha fazla kullanmayacağım kardeşim de benimle birlikte kullanmaya başlamıştı ikinci şişede onda da kepek oldu

 12. Anneme aldığım şampuan. Başlarda bayılarak kullanıyordu ama son zamanlarda saçlarının daha çabuk yağlandığından¸ daha sönük olduğundan şikayet etmeye başladı. Kısacası artık memnun değil.

 13. nasıl hala herkes tarafından keşfedilmediğine anlam veremediğim şampuan. içerisine birkaç damla çam terebentin ekleyerek kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. kesinlikle duşta saç kremi kullanmama gerek kalmıyor. yıkarken ellerimi kafama götürdüğümde kafa derimin gerçekten temizlendiğini hissediyorum. hatta yağlı ballı saç maskeleri yaptığımda bile beni fazla uğraştırmadan saçımdaki yağı temizliyor. saçımın yağlanmasında mucizevi bir etkisi olmasa da eskiye nazaran yavaşlattığını söyleyebilirim. kokusu bana tresan’ın ısırganlı şampuanını anımsatıyor. rossmanlarda 4.99 tl gibi komik bir fiyata satılıyor. yeni favori şampuanımdır kendisi.

 14. rossmann’dan aldığı her şeyden çok memnun kalan biri olarak gözlerimden kalpçikler çıkarak almıştım yağlı saçlarımı bir parça kurutur umuduyla¸ ama olmadı. kurutmak bir yana benim saçlarımı daha da yağlandırdı. burada saçlarını kuruttuğunu yazanları boynum bükük okudum. olmadı rossmann. bu sefer güldürmedin…edit: saç alıştıktan sonra cidden yağlanmayı geciktirdi. kusura bakma kırdıysam rossmanncığım…

 15. benim saçlarım çok kurudur. arkasında normal ve hızlı yağlanan saçlar için yazdığı için saçımı daha da kurutur diye içine birer tane bemiks ve bepanthen ampul kırarak kullandım bu şampuanı. hatta bepanthenden 2 tane de olabilir tam hatırlamıyorum. ben kullandığım şampuanların saçıma etkisini pek kıyaslayamıyorum açıkcası. iyi gelmiştir ya da kötü gelmiştir o kadar. bu şampuanda da sıkıntı yaşamadım. normalde aynı fiyattaki şampuanların yüzüne bakmıyoruz marketlerde filan. ama bu fiyatına göre gayet başarılı bir şampuan. bendeki bitmek üzere. o bitince yağlı saç dipleri ve kuru saç uçları için olanını kullanıcam.edit: yağlı saç uçları kuru saç dipleri demişim. o nasıl oluyosa :))

 16. bir kutusunu bitirdiğim şampuan. saç tipim¸ ince telli ve dalgalı. dipleri yağlı¸ uçları kuru. karışmaya¸ kırıklara ve kopmalara meyilli. yıllardır devam eden saç dökülmesi mevcut. düzenli test yaptırıyorum herhangi bir vitamin eksikliği mevcut değil.çeşitli şampuanlar denedim ama en etkilisi bu oldu saç dökülmeme. birkaç tele indirdi¸ yağlanma sıklığı 24 saatten az olan saçlarımı 48 saat dışarı çıkacak seviyeye getirdi. tek kötü yanı mesela tresan nasıl oluyorsa buklelerimi belirginleştiriyor¸ isana o konuda da yetersiz sanki. isana ile yıkayınca daha başına buyruk oluyor saçlarım.diğer yandan¸ bir kutudan sonra değişiklik olsun saçım şampuana alışmasın (alışınca etkisi kayboluyor diyoruz ya hep) diye tresana geçtim fakat tekrar 24 saat dolmadan yağlanan¸ sürekli karışan ve dökülen saçlara merhaba dedim. isana’ya dönmem yakındır.

Siz ne düşünüyorsunuz?