“Guerlain” için 20 yorum

 1. Fondotenlerine taptığım marka. Önceden Parüre Extreme¸ şimdi de Parüre Gold. Kapatıcılıkları inanılmaz. Yaklaşık 12 saate kadar kalıcılıkları var ve asla maske gibi durmuyor aksine kadife gibi bir cilt veriyor. Son olarak pudralarını deneme şansımda oldu. Aynı kadifeliği onlarda da gördüm.

 2. ürünleri pahalı malum. ama çok önemli bişey farkettim¸ gramajları genelde diğer markalardan çok daha fazla. sephora’nın 0.11 oz allığı 15 dolarken¸ 52 dolarlık bir guerlain allık 0.35 oz yani 3 sephora allıktan bile fazla ürün var içinde.

 3. Parfümlerini¸ top allıklarını ve pudralarını bayılarak kullandığım marka. High End markalar içerisinde benim için en iyi iki markadan biri.

 4. Beğendiğim ve beğenemediğim tüm parfümlerini alıp baş ucuma koymak istiyorum. Parfümleri kalıcılık konusunda çok başarılı. Göz farları¸allıkları¸rujları her şeyine bayılıyorum.

 5. O meşhur “rouge g” rujlarında gözüm vardı ve sonunda benim oldu:) Açıklamalarında ” dudak yüzeyini pürüzsüz gösteren yakut tozu ve parlak yapısıyla özel bir ruj” yazıyor. Ayrıca içindeki hyaluronic asit ile dudakları cidden dolgun gösteriyor. Grenade 65 rengini aldım. Benim dudağımda hafif mercana kaçan¸açık gül kurusu renginde. Fiyatı fazla olsa da o aynalı¸gümüş rengindeki ambalajı için değer diyorum:)

 6. Bu zamana dek¸ iki ruj¸iki maskara¸ bir terracota¸ bir bazını satın aldım. Yani cidden pahalı marka ama değer mi sanmam. Sanırım ambalaja ve markaya para verdim. Kötü değil güzel memnunum ama pahalı be cicişler. Yarı fiyatına da ne kaliteler alınır.

 7. Bu markanın metal ambalajlı ve aynalı bir maskarası var. Ecnebi bir arkadaş kullanıyordu ve bir keresinde deneme şansım oldu. Bir kirpige Doll êyes yapmadan nasıl aynı anda hem uzatıp hem de hacim verilebileceği onda gördü bu gözler. Modelinin adını hatırlamıyorum ama Guerlain indirimleri denk geldikçe bakıyorum bizim maskara da inmiş mi diye. Nerdee..

 8. markanın özellikle parfümlerine bayılıyorum. türkiye’de pek bulunmayan imza kokularını yurtdışına çıktığımda guerlain’in kendi mağazalarında bulup deneyeceğim. uzun zaman l’instant de guerlain ve samsara kullandım¸ ama tek parfümle yetinemediğimden bir süre sonra değiştirdim. guerlain markasının parfümleri dışında terracotta serisi de meşhurdur. ben her ürünüyle çok barışık olmasam da terracotta khol kajal’ı almıştım iki sene evvel. pek kullanamayıp kutulardan birine kaldırmışım. dün akşam buldum kendisini ve çok sevindim. hemen sürdüm ve sanırım bitene dek kullanacağım. sanırım bozulmamış¸ herhangi bir sıkıntı göremedim. elimi kullanımına alıştırabilirsem farklı renklerini de denerim belki. ama biraz zahmetli.

 9. Farlarına ve terracotalarına diyecek yok ancak ambalaj olayında kötüler galiba zira göz kalemim asansörlü olması gerekirken hooop diye dışarıya pörtlemiş rimelimin etrafı akmış tükenmezkalem misali simsiyah olmuş kapağı dönmekte zorlanmaktadır o paraya bu ambalaj cık cık cık

 10. parfüm ve terracota konusunda açık ara öndedir diğerlerine göre. cilt bakımı ürünleri içinde aynı şey söyleniyor ama sadece parfümlerine ve terracotalarına bağımlıyım gerisine para vermem.

 11. aslen parfüm markasıdır¸ renkli kozmetiğe sonradan girmiştir. chanel ve dior gibi diğer sağlam parfüm evlerinin aksine modayla alakası yoktur. şimdiye kadar yüzlerce parfüm tasarlamıştır¸ hatta paris’te ünlü bir butikleri vardır lakin girip gezmek bana nasip olmamıştır.parfümleri büyülü¸ kendine has ve kalıcıdır. (bkz: guerlain samsara parfüm)

 12. terracota’sı ilk sürdüğünüzde bu mu yaaa dedirtebilir. ama saat ilerledikçe cildinizle bütünleşir. resmen sağlıklı canlı ve renkli gözükürsünüz. bugüne kadar para verip de aldığım ve en memnun kaldığım makyaj ürünü bu olabilir. ikincisine geçtim ve bir öncekini hergun kullanmama rağmen iki yıla yakın sürede zor bitirmiştim. sadece teninize bunu sürüp cok hafif de rimel sürerseniz gerçek bir no make up make up yapabilirsiniz¸ sadece canlılık ve renk veriyor çünkü. reklamını yapsam bu kadar övemezdim sanırım ama en en en favori ürünüm bu.

 13. bugüne kadar terracota’sını¸ göz kalemini ve birkaç rujun kullandığım marka. benim kafamdaki algısı kaliteli ve lüks ancak biraz yaşlı bir marka olduğu yönünde. ama özellikle sahip olduğum rouge g l’extrait ismindeki likit mat yapıdaki rujum bugüne kadar kullandığım en iyi makyaj malzemesi. bendeki rengi gourmandise isminde tatlı bir pembe. yapısı incecik ama renk verişi inanılmaz. kalıcılığı had safhada. mat yapıda ama dudağı nemlendiriyor¸ asla kurutmuyor ve paranın hakkını sonuna kadar veriyor. resmen rujda ulaşabilecek son noktaya ulaşmış guerlain. bir de ambalajı inanılmaz güzel. aynalı bir mekanizma var. kendinizi grace kelly gibi hissediyorsunuz bu ruju sürdüğünüzde 🙂 tanım yapmak gerekirse para biriktirip rujları alınası marka benim için 🙂

 14. okunuşu “gerlan”dır¸ “gerla” değil. sadece sondaki n’ye az vurgu yapıldığı için kulağa n kesilmiş gibi geliyor olabilir. (bkz: fashiolala)

 15. Asıl okunuşu r gırtlaktan olacak şekilde “gerlen” dir. Fransız markasıdır ve fransızcada da “ai” sesi “e” diye okunur. Örneğin fransızca’nın fransızcası¸ français¸ “fğanse” diye okunur. Söyleyin o fashiobilmem neye 🙂

 16. denediğim high end markalar içinde açık ara en önde gidenidir. biraz yaşlı kokoş teyze markası gibi bir imajı olduğu doğrudur ama olsun¸ bu düşünceniz farlarını denedikten sonra değişecektir. ben ki drugstore-high end ayrımına pek inanmazdım¸ lakin bir gün farlarını deneme fırsatım oldu ve o zaman anladım ipeksi doku neymiş¸ tozutmamak ne demekmiş¸ kalıcılık nasıl olurmuş. yılbaşına kadar kozmetik diyetindeyim ama eninde sonunda alacağım o farları.

 17. bukadar guerlain kullanıcısı var ama hiç foto atmamışsınız 🙁 hangi terracota hangi ruj maskara tavsiye edip isim no veremeyenler ¸ bari görüntüsünden çıkarsaydık hangisinden memnun kalıp bahsettiğinizi..

 18. abeille royale serisini nemlendiricisini aldığım¸ yaratacağı etkiyi merakla beklediğim marka. Şimdilik normal nemlendiricilerden pek bir fark göremedim.

 19. Takip ettiğim fransız bir youtuber var ismi chloe zadori. Yukarıdaki entrye katılmıyorum. Emin olduğum bir şey varsa o da “gör-la” diye okunmadığı bu markanın. O kızdan defalarca dinledim. Neredeyse gırtlaktan alarak “gehrlein” diyor. Mobildeyim maalesef link veremiyorum bozuk. İsteyen chloe zadori guerlain yazabilir youtube videoları için.  Kimse yanlış bilgilensin istemem. Neyse. Bb kremi yağlı ciltler için inanılmaz güzel. Özellikle yazın içindeki yüksek spf ile tavsiye ediyorum. 

 20. nasıl okunursa okunsun(how to pronounce guerlain yazınca “gerlan” diye okunduğu duyuluyor¸ bence de gerlan) fondötenleri çok güzel olan ve muhteşem kokan¸ high high high end kozmetik markası.

Siz ne düşünüyorsunuz?