“Gosh mineral pudra” için 13 yorum

 1. 002 numarasını kullanıyorum¸ ilk kullanımda aşık oldum._tüm drugstore ve high end markaların ten ürünleri içerisindeki en açık renkli ürün. Nars siberia kadar açık. Nötr alt tonlu. Bu sebeple zaten büyük bi artı alıyor benden._bitişi mat değil¸ doğal bir bitişi var. Gün içinde parlak bitişe dönüyor¸ yağlı cildiniz varsa matlaştırıcı baza ihtiyacınız olacaktır._cakey durmuyor¸ bir pudra için nimet gibi özellik._kapatıcılığı muh te şem. Colorstayden bile daha kapatıcı uygulayabilirsiniz¸ büyük bir pudra fırçasıyla uygularsanız da hafif-orta kapatıcı olacaktır. Size kalmış tamamen._diğer bb kremler ve fondötenler gibi cildi tıkamıyor¸ nefes alacak alan bırakıyor. Bunu özellikle gözeneklerimi kapatmaması ve makyajımı çıkarırken tüy gibi kolay çıkmasından anladım._evet bana göre tek eksi yanı gözenekleri kapatmaması¸ en kötü fondöten dahi bende gözenek görüntüsü yapmazken bu burun kenarlarımdaki gözenekleri ortaya çıkardı fakat sorun etmiyorum._ciltten çıkarma kısmına gelirsek¸ inanılmaz kolay çıkıyor. Garnierin suyuyla çıkarıyorum¸ saniyesinde¸ yağlı yağlı kremsi görüntü vermeden köpükmüş gibi (ah anlatabilsem) çıkıyor. Hafif bir ürün.Kısacası alın¸ aldırın.

 2. siyahlikadin’ın girdisine harfi harfine katılarak¸ 2015 yılındaki tek favori ürünümdür kendisi¸ fiyatına göre mükemmel¸ üstelik mineral. bu indirimde stok yapabileceğim yegane şey bu pudra sanırım.

 3. Mükemmel görüneyim¸ kusurlarim görünmesin¸ hafif ten makyajı kullanayım¸ cildim yağlı¸ kuru¸ karma¸ herşey olabilir ama bu her koşulda beni saatlerce götürsün¸ azıcık ürün iki yıl gitsin falan diyorsanız budur. Tek başına fondöten olarak yeterli altına bir nemlendiriciyle¸ çok az az cilde yedirme ysni buffing tekniğiyle adeta mucize. Cildim ne durumda olursa olsun aldığım en iyi sonuç sanki. Uygulama fircalarim ise rt expert face brush ve eco tools airbrush concealer bu da gözaltı ve sivilcelerin üstüne ekstra bi kat pigmentlemek için. Mat miyim parliyo muyum sağlıklı miyim belli değil. Cildime adapte oluyor sanki. 004 rengini kullaniyorum

 4. Ben bunu geçen sene aldım. Görevli bana 004 numarasının olacağını söyledi ben dedim ki bu bana açık gelir salak gibi gidip 006 aldım eve geldim sürdüm ve sonuç: arap bacı. Kuçuk hanim sut isterler mi diye gezdim evde :/ cinlik yapıp bronzer olarak kullanayım dedim¸ ı-ıh olmuyor hiçbir türlü olduramıyorum. Esmer bir arkadaşıma verdim ben de. Kapatıcılığı oldukça yeterli gerçekten başka şey sürmeye gerek bırakmıyor¸ ah bir de rengi doğru olsaydı…

 5. Çok güzel bir ürün¸ en azından mineral pudra¸ mineral pudra¸ mineral… diyenlerin içeriğindeki aluminyum hidroksitin-evet mineral- nasıl zararlı bir madde olduğunu bilmeden ezbere doğalmış iyiymiş gibi göstermeye çalıştıkları üründür.Bu pohpohlamalar sonucunda bugünki gratis indiriminden almış bulundum¸ içeriğine ancak paketi açtıktan sonra bakmayı akıl ettim. Kullanmamaya karar verdim.

 6. ben de gratis’in kadınlar günü indiriminden 22 TL gibi bir fiyata 04 numarasını aldım fakat baktım ki elimdeki fırçalar ile ürün ziyan oluyor gidip yves rocher’den keçi kıllı pudra fırçası aldım bu ürüne özel. Bakınca fırça pudradan bile pahalıya geldi (27 TL) ama olsun¸ cildimiz nefes alsın yeter ki.

 7. Acık renk sorunu olmaması dışında nefret ettiğim pudra. Yağlı bi cildim yok¸ sadece burnum gun içinde cok hafif parlar ama ben bunu sürünce 2 saat içinde resmen yağlı pırıl pırıl ve ağır hissettiğim bi surata sahip oluyorum. İlk sürdüğümde guzel duruyor o ayrı.

 8. cildim yağlı olduğu için hep uygun fiyatlı kapatıcı pudra arayışımda karşılaşıp aldığım pudra. bendeki 04 numaralı tonu. iyi ki de karşılaşmışım çok memnun kaldım hem kapatıcılık veriyor hem de matlaştırması çok başarılı. nerdeyse günlük makyajımın vazgeçilmezi oldu diyebilirim.

 9. havanın nisana göre saçma bir derecede sıcak olduğu günde kuzeniminkini uyguladım. uygularken pek birşey farketmedim¸ zaten oda karanlıktı. ancak dışarıda geçirilen 3-4 saat ardından eve gelince yüzümü pek bir beğendim. aydınlık¸ parlamıyor¸ o minik kızarıklıklar lekeler vs kapanmış gitmiş¸ cildimde hiç ağırlık yok¸ cakey durmuyor. son derece doğal. kozmetik diyetim bitince¸ eldeki ten ürünleri eriyince koşarak gidip alacağımdır. bu arada uygulamayı rt buffing brush ile yaptım.

 10. Girdileri okudukça aynı üründen mi bahsediyoruz diye düşündürten pudra.Başıma bir şey gelmeyecekse sevmediğim -sevemediğim- pudra. Bir kere ürün dağılmıyor. Yürümüyor. Resmen yapışıyor ya. Dağıtana kadar canım çıkıyor ki tam dağıtamıyorum zaten. Kusurları kapatmıyor¸ hatta oraya dikkat bile çekiyor. Bende gayet cakey durdu¸ ulan ben mi bozuk ürün aldım diye baktım ama değil. Yüzümde yol yol görünüm oluşuyor diyorum¸ anlıyor musunuz? :'(Bence pudranın en büyük sorunu fazla yapışkan bir yapıda olması. Kutusundan kapağa döktüğünüzde bile toz değil tane tane geliyor. Cilde / fondötene anında tutunuyor ve katiyen bırakmıyor. Temiz olmayan içeriği de cabası.Ya ben senelerce rimmel’in stay matte pudrasını “zehirliymiş eheuhehu” diye takmadan kullanmış insanım ki o bebeği sabahları bazen “parmağımla” uygulayıp çıkıyordum¸ gece eve geldiğimde bile böyle cakey durmuyordu. Güzellik uğruna barı mineral takılayım dedim ama verdiğim paraya acıyorum sözlük.Tek güzel özelliği açık rengi ama o da dağilmadığından vitiligolu gibi geziyorum öf. Preslenmiş pudraların gözünü seveyim. edit: imla

 11. Bana fondöten kullanmayı bıraktıran pudradır. Deliğini yarısına kadar aralayıp kapağına az miktarda döktükten sonra fırçanızı hafifçe dokundurup fazlasını kapağa geri tıktık yaptıktan sonra yüzünüze önce hafif tampon sonra yaydırarak sürerseniz tadından yenmiyor. nemlendirici¸ primer¸ concealer¸ fondöten üstüne pudra üstüne aydınlatıcı ve allık kullanan birisi olarak bana pudra öncesi nemlendirici hariç her şeyi uygulamayı bıraktırdı. o derece memnun kaldım yani. ayrıca gözeneklerinize dolmuyor ve gün boyu cildiniz nefes alıyor. kapatıcılığı da oldukça başarılı bence ve bende akma bulaşma yapmadı. gözü kapalı tavsiye ederim✋

Siz ne düşünüyorsunuz?