“Gosh” için 385 yorum

 1. trendyolaff
 2. Bu markayı çok sevsem de siyah kalemini (arkası süngerli olanlarından ) ilk aldığımda beğenmiş olsam da şu an sinir oluyorum. Kalemin uygulanışı duruşu akmaması gün içinde çok güzel. Sünger aparatını kullanmadım. Ben üst kirpiklerimin içinde kullanıyorum daha çok ( unarım anlatabilmişimdir). Sorunu şu ki¸ Kalemin içi çok çabuk kırılıyor. Açacak ile açıyorum pıt kırılıyor¸ tekrar açıyorum kırılıyor derken kalemin yarısına geldim ve boşu boşuna çöpe gitti.

 3. Transparan pudra ve 5 li far paletini indirim zamanı aldim. Pudrasi bembeyaz. Chanel transparan pudra ile birebir aynı. Göz altimi sabitlemek için birine gosh setine PowerPoint birine Chanel cristalline sürdüm… Pek bir fark yok. Chanel biraz daha cristalline mermersi duruyor ama fiyatina bakacak olursak 🙂 hiç dert değil. Kalıcılık ve renk olarak aynılar. Gosh biraz daha mat duruyor. Günlük makyajımda sadece goz altıma kullanıyorum. 5 li far paletinin de renkleri cok güzel. Birbirine geçişli renkler. Pigment olarakta yeterli. Çizgilere dolma yapmadı. Far bazı kullanamıyorum (alerji sorunum var)

 4. hayvan deneyi yapmayan kozmetik markası. bunu duyunca daha detaylı inceledim ürünlerini ve oje ambalajına benzeyen ambalajları olan lip glosslarla maskaralarına hayran kaldım. elimde bu markanın set&prime pudrası var ondan da memnunum.

 5. danimarka markası ama türkiye’de daha ucuz. allahım bunlar hayra alamet değil.hiçbir ürününe sahip değilim ama yarınki gratis indiriminde bakacağuk.

 6. Sahip olduğum tek ürünü boombastic maskarası olan marka. Maskaranın fırçası harika¸ verdiği etki süper. tek sorun çok sıvı olması ve gün içinde akması. Şimdi aklımda forever eyeshadow serisi var¸ %50 indirimi kolluyorum. Bir mürdüm rengi var ki sormayın gitsin.

 7. Cildinizde sivilce ve leke problemi varsa mineralli pudrasını tavsiye ederim. kapatıcılığı gayet yerinde ve herhangi bi yağlandırma yapmadı. bb pudrası da sorunsuz ciltler için yeterli gelecektir.

 8. gosh cruelty free listesinde olan¸ hayvanlara işkence konusunda hassas bir marka olduğu için benim için çok özel bir marka. gratis te böyle markaları çok güzel fiyatlara getiriyor ¸ sephora gibi the balmın muadili benefit i 3 katı fiyatına satmıyor. önce the balm sonra gosh. gratis olmasa napardık bilmem .

 9. yolladığım maile gelen cevabı aşağıya kopyalıyorum. Thanks a lot for your mail. I can assure you that we do not sell products produced in 2002. It is not possible to read the production date on any of our products. The batch code is for in-house use only.For your information the first batch of Boombastic Mascara was produced in 2012 and the first batch of Click’n Conceal in 2011.Neither of the products existed in 2002. I hope this answered your questions¸ otherwise please don’t hesitate to contact me.türkçe meali: mailiniz için teşekkürler. sizi temin ederim ki biz 2002de ürettiğimiz ürünleri satmıyoruz. ürünlerimizin üretim tarihini okuyabilmeniz mümkün değil çünkü batch codelar sadece şirket içinde okunabilir. sizi bilgilendirmek amacıyla söyleyebilirim ki ilk boombastic mascara batch code’u 2012de ve click’n conceal’ınki ise 2011 de. bu iki ürün de 2002 de yoktu. umarım sorularınıza cevap verebilmişizdir¸ herhangi bir şüphenzde benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. bu benim için makul bir açıklama arkadaşlar. şirketler batch code konusunda farklı politikalar yürütebiliyor.

 10. elimde gosh prime’n refresh illuminating eye roll-on var.chechfresh.com dan kontrol ettiğimde gelen sonuç herkeste olduğu gibi bende de 2002! Batch code 220596Production date 2002-07-24ürünü kullanıyorum ve alerji gibi bir sorunum olmadı. bayat olsa anında tepki verirdi. sonuç olarak yüzümüzdeki en hassas yer olan göz altında kullanıyorum. ya kontrol ettiğimiz sitelerde bir sorun var ya da bu batch code hikayesi bizim bildiğimiz gibi çalışmıyor. ülkemize 10-15 yıllık ürünleri yolladılar ve bizi kandırıyorlar gibi bir şeye inanmak istemiyom zira bu türden kandırma işine ne girer ne de cesaret edebilirler. 1945te kurulmuş çok köklü bir firma.ayrıca yabancıların sağlık konusunda hassas ve özenli olduklarını biliyoruz. kaldı ki 2002 de elimizdeki ürünlerin çoğunun adı bile yoktu. bb kremi duyalı kaç yıl oldu? gosh ve gratis bu konuda bizleri derhal aydınlatmak ve açıklama yapmak zorunda. sosyal medyadan yardıralım arkadaşlar.en azından batchcode uygulamasının ayrıntılarını öğrenmiş oluruz. edit: sevgili bulanti nın çabaları ile sorun çözüldü. teşekkürler ona. endişeye mahal bir durum yokmuş. tam da tahmin ettiğim gibi batchcode işleri bizim bildiğimiz gibi değilmiş. inşallah anlamadan dinlemeden atarlanıp güzelim ürünlerini çöplere fırlatanlar olmamıştır.

 11. Arkadaşlar muhtemelen basım hatası var. Bütün süsler üretim tarihi olarak 2002 diyor. Birkaç arkadaşın dediği gibi 15 yıl önce bb-cc krem mi vardı? Ayrıca hiçbir fondoten¸ değil 15 yıl¸ 5 yıl bile dayanmaz. Firmayla görüşüp açıklığa kavuşturmak gerek.

 12. Ben bu üretim tarihleri konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum cicişler. 2002 diyoruz 13 sene¸ bunların bazıları o senelerde daha ne olduğu bilinmeyen ürünler bb krem gibi¸ dahası 13 sene önceki ürünlerin paket ve ambalajları farklıdır.gosh’un rose whisper allığını bende severek kullanıyorum ama eminimki 13 yıl önce gosh’ta öyle bir renk yoktu bile. o yüzden sitede yada batch code’larda büyük bir hata var.

 13. bendeki click’n conceal kapatıcısı¸ kaş jeli 2002 tarihli¸ ruju ise 2003 gösteriyor.rujunun kokusu hala güzel¸ vanilyayla anne ruju kokusu karışmış gibi¸ bana bozulmuş gibi gelmedi. kaş jelinin kokusu biraz kötü ama rahatsız edici seviyede değil¸ kaşlarımı döktüğü için kullanmayı bırakmıştım ama bu da kaş jellerinin genel sorunu¸ bozulduğunu zannetmiyorum. yalnız kapatıcısının kokusu ilk açtığımdan beri öyle fena bir hal aldı ki¸ gerçekten bozulmuş gibi.yine de bu işin aslı neymiş merak ediyorum. yani 10 yılda bir değişiyor da olsa batch code¸ 2012 yılında üretilmiş olması bile eski bence.

 14. arkadaşlar ben şöyle bir mail yolladım kendilerine. dear mr./mrsi bought two products that are gosh boombastic maara and gosh click’n conceal from gratis which is sell your products in turkey drugstore kind of about a month ago. i realize that the products producted in 2002. i searched a little bit and guess what? all of turkish customers have a same problem. i mean ALL. your ALL products which are selling in turkey are producted in 2002. is this problem derive from you or your local seller gratis? please contact to me or me and my friends will look for our answers in social media. we wil never stop untill we have the answers. thanks for your concern.türkçesi:boombastic mascara ve clicn conceal ürünlerinizi gratisten neredeyse bir ay kadar önce aldım ve üretim tarihlerinin 2002 oldugunu farkettim. biraz araştırdım ve turkiyedeki bütün tüketcilerin aynı sorunu yasadıklarını farkettim. bütün ürünlerinizin üretim tarihi 2002. bu sorun sizden mi yoksa gratisten mi kaynaklanıyor? lütfen benimle iletişime geçin diğer türlü ben ve arkadaşlarım sorularımızın cevplarını sosyal medyada arayacağız ve cevapları bulana kadar durmayacağız. ilginiz içn teşekkürler.maili de buradan yolladım. en azından bir cevap almaya çalışırım diye düşündüm. biraz aceleci bir mail oldu ama dönerlerse haber veririm. şuradan mail attım.  gosh

 15. gosh rose whisper allık gibi doğal nude bir allık bulduğum ve beyaz tenli olduğum için almayı düşünüyordum ancak bu üretim tarihleriyle ilgili okuduğum şeylerden sonra mağazada batch koduna bakmadan gosh’tan hatta diğer markalardan bile alışveriş yapmamaya karar verdim¸ ki normalde eve gelince hemen bakarım. Bu resmen insanlara salak muamelesi yapmak¸ zaten bu batch kod işinin de son kullanma tarihine bakmayı zorlaştırmak için olduğunu düşünürdüm hep¸ bu da tuzu biberi oldu. gosh markasındaki bu sorun çözülse keşke¸ ellerinde alınmış sorunlu ürün olanlara üzüldüm.Edit: ürünlerin batch kodu ile kontrolünü yapabileceğiniz alternetif bir site  check cosmetic çünkü her ürün her sitede bulunmuyor¸ diğerlerinde bulamadığınız bir ürünü belki burda bulabilirsiniz¸ burda da bulamadıklarınız olabilir ama alternatif siteler olsun da mümkün olduğu kadar çok ürüne bakabilelim.

 16. Batch numaraları 10 yılda bir yenilenir yani o kodlarda 2002 çıkan cicişler üzerine bir 10 yıl eklesin. Üretim tarihi 2012 dir muhtemelen. Gosh un 2002 de BB kremi vardı da biz mi kör cahildik?

 17. benim aldığım rose whisper allık da 2002 üretimi görünüyor. ama işin ilginç yanı bb¸ cc krem 2002’de portakalda vitamindi. bb kremin yaygınlaşması 2012-2013 civarıydı diye hatırlıyorum. ya gosh geleceği görmüş ya da sitede bir hata var. gratis’e facebook’tan mesaj attım bakalım ne zaman cevap atacaklar.

 18. Maalesef bendeki ürünlerinin de üretim tarihi 2002 gözükmekte. Allık hadi neyse de göz roll-onunu kullanıyordum ben¸ yani göz çevresi gibi bir bölgede bozuk bir ürün.inanmak istemiyorum¸ bu işte bir hata olmalı arkadaşlar¸ 2002 yılında cc krem mi vardı?

 19. Bende bb ve cc kremi fondoteni¸ göz altı bazı¸ rimeli ve allığı var hepsini kontrol ettim ve hepsi 2002 tarihinde üretilmiş.İşin ilginç yanı benimkilerde ne bozulma¸ne kötü koku ne de renkte ve yapıda bir tuhaflık var.Cildimde hiç bir problem olmadı ve bu ürünleri uzun süredir kullanıyorum.sonuç olarak ben bu işten hiçbir şey anlamadım!edit:bu işte bir hata olabileceğini düşünüyorum kullandığım ürünlerde hiç bir şekilde bozulma yok ve zaten 13 yıl sapasağlam kalabileceklerini düşünmüyorum hem beautycrush’ın da dediği gibi 2002 yılında cc krem mi vardı ?

 20. anneler günü indiriminde aldığım cc kremin üretim tarihi : 2002-05-07ama bana bu işte bir yanlışlık var gibi geliyor on üç yıl boyunca bu şekilde ürün nasıl dursun?edit: Korkumdan yüzümde deneyemedim elime sürdüm ve garip kokusu var sanki. Tabii bu şu an psikolojik de olabilir.

 21. hemen ürünleri atmayıp gratise sosyal medyadan ulaşmaya çalışalım resimlerle. Bence bir açıklamaları olmalı

 22. cicişler siz söyledikten sonra bende evde ki gosh far paletimin üretim yılını kontrol etmek istedim ama bir türlü kodu bulamadım ambalajın üstünde acaba farlar da o kod yok mu ki ya 🙁 Edit : kod varmış ama siteye yazınca geçersiz kod diyor

 23. aldığım herşeyin üretim tarihinin 2002 olduğu firma!!!neredeyse benimle yaşıt!! çöpe mi atsam ne yapsam şok oldum resmen :/

 24. bir kaç ay önce indirimden çok beğenerek 161 numara sweetheart rujunu aldığım markadır. Az önce süreyim dedim baktım baya değişik kokuyor. checkfresh.com’a girdim baktım. üretim tarihinde 2003-05-14 yazıyor. siz siz olun indirimden aldığınız ürünleri daha mağazadan çıkmadan kontrol edin. gokcio dan kokusunun vanilyalı gibi olduğunu da öğrendim. bende ki ise boya gibi kokuyor. yavrusunukaybetmişhipopotam ında dediği gibi fotoğrafları burada toplarsak belki bir şeyler yapabiliriz.

 25. anneler günü indirimini fiyatlarıyla en fazla hissettiren marka olmasına rağmen dün standına bakan bile yoktu. dün rose whisper allığını alıp drugstore nude allık arayışıma da son vermiş bulunmaktayım. ayrıca o kadar dolu standa terstersızlık yakışmıyor¸ denemek istediğim bir kaç ürünle sadece bakıştık.

 26. Çok duyulmamış olmasına rağmen rujları ve bb kremleri çok başarılı aynı şeyi pudrası için söyleyemem ama…

 27. nedense ben bu markaya karşı oldukça mesafeliydim. ama dün asla ihtiyacım olmamasına rağmen rose whisper allığını ve 122 numaralı rujunu aldım. ikisi de suan yüzümde ilk izlenimlerim çok olumlu. özellikle allığın bu kadar doğal durmasına ambalajına hafifliğine bayıldım. bizimlasın gosh !

 28. x-ceptional wear fondoteninin porcelain rengi beyaz tenliler için oldukça uygun olan marka.nötr bir renk.bu markanın bb¸cc kremlerinin sırasıyla sand ve porcelain rengi de oldukça uygun en açığı x-ceptional renk olarak.

 29. Ambalajlarıyla¸ ismiyle¸ her şeyiyle bana nedense çok elegantmiş çok coolmuş gibi gelen marka. Niyeyse artık..

 30. Şimdilik sadece eyelinerini kullandığım marka. Paketleri biraz ucuz fakat performansı beklediğimden dahaı iyiydi.Eyeliner renk¸sürme kolaylığı açısından başarılı. Normal tenlerde çok akma yapacağını da sanmıyorum ama benim süper yağlı göz kapaklarımda birka saate dağılıyor

 31. Elimde bu markanın boombastic maskarası¸ 160 renk kodlu nude ruju ve siyah eyeliner kalemi mevcut. cruelty free bir marka olduğu için tercih ettim. maskara beklediğimden iyi çıktı¸ kirpiklerimi tek tek taraması ve siyaha boyaması hoşuma gitti. pahalı maskaralardan bir eksiği yok. 160 renk kodlu nude rujun rengi muhteşem. pembe-şeftali alt tonlu bir ruj. ama yağlı yapısını sevmedim. dudakları nemlendiriyor fakat ağırlık yapıyor. siyah göz kalemi ile ilgili yorumum ise¸ sürümü çok kolay¸ opak bir görüntüsü var siyah rengi de çok güzel veriyor ancak göz altlarına akma değil de toz halinde dokulme sorunu var. Bunu sorun etmeden sürüm kolaylığı ve güzel siyah rengi için şu an severek kullanıyorum. markayı genel anlamda tavsiye ediyorum.

 32. Itiraf etmeliyim ki varlığından bile haberdar olmadığım bir markaydı ki her marka siyah göz kalemini deneme takıntım olduğunu söylediğim gratiste çalışanının gosh göz kalemini önerdiği ana kadar ¸) çalışanların önerilerine pek kulak asmam ama nasıl olduysa aldım iyi ki almışım¸ yumuşacık sürüşlü ve akma yapmıyor.

 33. Kaş kitine ve göz kalemlerine bayildigim marka.Kitin içinde üç çesit far ve bir de sabitleyici jel var.Benim kaş rengimle tam tuttu fakat tutmasaydi da kariştirarak tuttururdum.Başka ürünlerini denemedim ama denemeyi düşünüyorum.

 34. elimdeki ten ürünleri bitince mineral pudrasını alacağım marka. Şu sıralar tenime mineral ürün kullansam daha mı iyi olur diye düşünmekteyim. Yararı olmasa bile zararı olmaz diye düşünüyorum. Bunun hakkında bilgi sahibi olan varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim. CC kreminden çok memnunum ona keza göz altı roll-onu kalem farları çok güzel¸ rujlarının yapısını da seviyorum. Özellikle ten ürünlerinin renk çeşitliliği çoğu insanı tatmin edecek şekilde. Buradan aldığım kaş kalemi de bana en uyan ton oldu. sanırım grey browndu. Ayyy ama o kaş maskarası çok kötü ya bir de hiç maskara göz kalemi denemedim onlar güzelse beni en tatmin eden marka olabilir. Hayvan testlerine çok dikkat edemiyorum ama böyle test yapmayan markaların ürünleri beni tatmin ettikçe mutlu oluyorum

 35. cicişlerin nefret ettiği ürünler başlığında belirmiştim. Yeri gelmişken burada da görüşlerimi söyleyeyim ki merak edenler¸ araştıranlar için yararlı olsun. Bir markanın “cruelty-free” olması onu iyi bir marka yapmıyor öncelikle. Ayrıca Danimarka kökenli olması İspanya’da üretilmesi de büyük referanslar değil. Ben bunlara kanarak markayı uzun uzadıya araştırmadan 2015 yılbaşı indiriminde büyük bir yanılgıya düşerek deneyimledim. %50’de olmasına rağmen de oldukça iyi bir tutar ödeyecek kadar ürün satın aldım. Rujlarını¸ maskaralarını¸ serumunu¸ gloslarını ve Tanrı’nın cezası far paletlerini gözümü kırpmadan aldım. Çok ama çok pişmanım çünkü testerda elime denediğimde beni gayet memnun eden ürünü eve gelip gözümde denediğimde tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Toptan satmak istedim ama uğraşmaya da üşendim açıkçası ve arkadaşlarıma dağıttım. Bu kadar mı kalitesiz olur bir far paleti!? Bu kadar mı kullanışsız olur:.. Aklıma geldikçe düşüncesizliğim yüzünden kendime kızıyorum. Hem uçucu hem tozutuyor. Dünyanın en iyi bazı ile uygulasanız bile sonuç çok başarısız. Kirpik serumu hiçbir işe yaramıyor sözde 2 haftada belirgin etki vaad ediyor. Rujları yine fena değil ama o parayı hak etmiyor. Ayrıca o kadar nefret ettim ki üzerinde Gosh yazan bir ürünü görmek dahi istemiyorum. Bedava bile verseler almam.

 36. Bugün gratis indiriminden son kalan rose whisper allığını kaptığım marka. Harika bir renk¸ henüz yüzümde denemedim yakışır umarım. Yarın da kalemlerine bakacağım.

 37. İndirimde yine ilk önce şans vereceğim markalardan. kalemleri çok pigmentli ve yumuşak. göz kaleminde kesinlikle tavsiye ederim¸ indirimde kaçırmayın bence kızlar. toz transpran pudrası da mac’i elememe sebep oldu. yalnız şu mineral pudrasıyla ilgili yorum hiç göremiyorum nette. çok merak ettiğim için bu indirimde alacağım¸ ve buraya yorumlayacağım.

 38. Kimse ürün almamaya devam etsin zira indirime de girmişken istediklerimi deneyebileyim sonunda. Hayvanlar üzerinde test yapmaması zaten en büyük artısı. wet n wild severim ancak tek bir paletine sahibim ve paketlemesi vs oldukça dandik. Hem birinde çin’de üretildiği diğerinde danimarka’da üretildiği yazıyor. gosh’ın onunla kıyaslanması saçma geliyor bana.

 39. bu markadan kullandığım her üründen memnun kaldım diyebilirim. sadece kaş jeli hafifçe kaşlarımı döküyor galiba o yüzden ondan bir süre uzak duracağım. fırçasının büyük olması dışında sevmiştim oysaki.velvet touch rujlarının yapısı¸ kokusu çok güzel. bendeki rengi meşhur 160 delicious. sadece tenime yakıştıramıyorum bu pembe rengini parlaklığından mı bilemiyorum. renk skalası çok geniş olmadığı için başka rengini alamadım ama yeni renkler eklenirse deneyeceğim.click’n conceal kapatıcısının kokusu çok kimyasal ama onun da yapısını ve orta kapatıcılığını beğeniyorum. sadece arkasına tıklarken hemen ürün gelmiyor ne kadar geleceğini falan kestiremiyorum kabını sevemedim o yüzden. yine de indirimde alınabilir. bir de yeşil rengi var kırmızılıkları kapatmak için onu da denemek isterim.son olarak smokey eyelinerı var kahverengi olanı. ışıltılı¸ acı bir kahve rengi. yumuşacık ağzı burnu kolay yamulüyor. kalıcılığı da fena değil diyebilirim.bunlar dışında ürünlerinin ambalajlarını beğeniyorum¸ kaliteli geliyor.

 40. Cc kreminden nefret ettim o kadar çok nefret ettim ki 1 gün kalabildi çekmecemde. Çünkü yapış yapış duruyor ve buram buram kimyasal kokuyor. Kalem farlarını beğendim ama.

 41. göz altı siyahlıkları için 04 anti redness yeşil renkli göz altı bazı var. tükenmez kalem şeklinde bir tık tıklamak yeterli oluyor onun üstüne de light 01 göz altı kapatıcısını sürüyorsunuz siyahlık anında yok oluyor.

 42. Drugstore gibi durmayan kaliteli ambalajlara sahip marka. Hayvanlar üzerinde deney yapmaması¸ beyaz tenlilere uygun acık tonda fondöten¸ pudra ¸ bb vesaire ürünlerini bulunması ve bunları türkiye’ de de satmaları artılari. Çoğu marka bizi arap falan sanıp en açık tonları getirmiyor. Elimden geldiğince ürünlerini denemek istiyorum. Wet n wild gibi kalitesi vasat bir marka için ölüp biten bloggerların hayvanlar üzerinde deney yapmayan gosha uzak durmalarına bloglarında yer vermemelerine anlam veremiyorum.

 43. Şık görünen bir marka. Rimelini alıp çok beğenmememe rağmen yine de. Şans vereceğim bir marka. En azından paraben yok

 44. bu drugstore markalarını pek sevmememe rağmen the balm ile birlikte içimin ısındığı markalardan. özellikle wet n wild gibi overrated markaların yanında hakkının yendiğini bile düşünüyorum.

 45. natural blush serisindeki rose whisper¸ beyaz tenliler için mükemmel bir renk. gratislerde gosh standının önünden her geçtiğimde bu allığa gözüm gidiyordu¸ indirime girince aldım¸ şimdi çok severek kullanıyorum.başlığı da varmış (bkz: gosh natural blush rose whisper allık)

 46. Gratışte standını görene kadar adını bile duymadığım marka. note piyasaya çıkmadan önce izmirde billboardlara çarşaf çarşaf afişler astırdı. Ünlü youtuberlara ürün gönderip tanıtım yaptım. Gösh sessiz sakin geldi dirdi hayatımıza.. Ürünlerine gelecek olursak yani aman aman ahim şahim bir şeyini görmedim. Ama fiyatları yerinde. Henüz hiçbir şeyini denemeden bu yorumları yapıyorum cicişler haberiniz olsun. Ben karşıyakada çarşıdaki gratışte gördüm ve ne zaman gitsem standın önünde kimse yok. İçimden diyorum ‘ yazık ya gidip şunun testerlarını elliyim’.

 47. Bugün kentpark gratis’te 4 farklı saç ürününe denk geldiğim marka. Saç şekillendirici köpük¸ saç spreyi¸ nemlendirici özellikli saç kremi ve bir de işlevinin ne olduğunu şu an hatırlayamadığım bir şampuan… ama şampuan sls içeren bir şampuandı¸ onu hatırlıyorum.

 48. standlarında bulunan testerlar öyle pis oluyor ki ne zaman bu markadan bir şey almaya niyetlensem testerları gördükten sonra vazgeçiyorum

 49. daha önce kaş kalemini almıştım¸ çok memnundum. indirimde biraz daha şans vermek istedim. long lasting fondötenini¸ kahverengi göz kalemini¸ rimelini (parlak yeşil kaplı olan) ve cream primer’ını aldım. primer’da 3 çeşit var. cream olanının çok beğenildiğine dair bir kaç şey okudum tanıtım lansman yazılarında. o yüzden onu seçtim ve gerçekten çok iyi. primerlar şimdiye kadar pek performans göremediğim¸ olsa da olur olmasa da diye düşündüğüm bir şeydi ama bu farklı cidden. rimelde loreal maybelline baymıştı¸ mac bile rimelde ön plana çıkamamışken gosh’a güvenip aldım bir rimel¸ çok iyi. kullandıkça bu ürünlere yönelik daha ayrıntılı yazılar yazarım. gerçekten güzel ve kaliteli bir marka¸ renkleri¸ tonları hoşuma gidiyor stanttaki. pek popüler değil henüz bloglarda¸ ama ileride balm gibi almayanı dövdüğümüz ürünlerle ön plana çıkacağına eminim.niyeyse bi’ sevdim ben bu markayı. alın gari.

 50. Muhteşem yapıda rujlara sahip olan marka. 154 burgundy ve 160 delicious favorilerim.Velvet touch göz kalemini de asansörlü göz kalemini de beğendim-ikisi de yumuşacık ve kolay sürülen¸ akmayan kalemler. Forever kalem farlar çok çok güzel. Light copper renginde gözüm var. Boombastic maskarasını da aldım¸ umarım o da güzeldir de ilk denemede iyi bir cruelty free maskara bulmuş olurum. (bkz: cruelty free )

 51. mor tonuna dönük kahve göz kalemlerinin buğulu göz makyajı için harika olduğu markadır. lip glosslarında da gözüm var henüz deneyemedim.

 52. İzmir’de hagi mağazada satıldıgını bilmediğim için alamadığım marka bu. Uyuz oldum tabi ki¸ hayvan deneyi yapmayan bir marka da oldugu için deneyip kullanmayı çok istiyordum oysa. Napalım Artık indirimsiz de deneyeceğiz de hala hangi mağazalarda var bilmiyorum o ayrı

 53. Kaş maskarası büyük geldi bana. Ama rujları o fiyata number one. Sanırım her ürününden alacağım. Kaliteli güzel bir kozmetik markası. Gratislerde satılıyor artık. Maskaras ve cc kremini de sevdim.

 54. Iki tane goz kalemini ve boombastic maskarasini aldim. Kalemlerin yapisi yumusacik surumu cok kolay ve maskarayi da begendim bi artisi da kolayca cikti silerken gozlerimi kac saat ovusturmaya gerek kalmadi

 55. Maskarasını beklediğimden daha iyi çıkan marka.Sanırım bundan sonra maybelline yerine bu markadan alacağım maskaramı.Rujlarına da baktım ve simli gelmişti. İndirim kalabalığında bunalıp fazla bakmadım o yüzden emin değilim. Tekrar ürünlerine göz atacağım fırsatım olduğunda.Lip lacquer de ilgimi çekti ama çok ıslak durur mu acaba endişesi olduğundan almadım. Şans verir miyim bilmiyorum. Boş zamanımda review okuyacağım¸ standı biraz karıştıracağım ve ilgimi çeken ürün olursa yine döneceğim.Bazı ürünlerinin fiyatlarını gereksiz de buldum. Ama sorsanız neyi gereksiz bulduğumu söyleyemem¸ sadece fiyatından es geçtiğim ürün oldu diyebilirim. Ciddiye almamıştım bu markayı.Standı da doluydu. Vloggerler bence keşfetmesin¸ son günde de gitsem istediğimi alayım.

 56. 161 nolu rujunu benim de aldığım marka.Danimarka’dan tanışıyoruz kendisiyle. Oranın Golden Rose’u dersem tam ifade etmiş olurum sanırım. Seneler önce de bir olmamışlığı vardı¸ hala da öyle. Zaten genelde ihtiyaç için değil¸ şımarıklıktan renkli kozmetik aldığımız için¸ bizi kandırması çok zor olacaktır Türkiye’de.Ürünlerinin kalitesi The Balm kadar iyi değilken¸ aynı paraya satılması zaten baştan ofsayt sanki.CC kremlerinin falan havasına aldanıp almayın derim¸ hele ki yağlı/karma ciltliler uzak dursun. Ancak yüzünde biraz ışıltıya ihtiyaç duyan ve kapaması gereken hiçbir şeyi olmayan kuru ciltliler memnun kalabilir.Farları yumuşacıktır ama renk tonları çok klasiktir ve genelde fena tozuturlar. Siyah/gri/beyaz¸ kahve/bej palet sevenler bi baksın yine de.Oje şişesi formatındaki rujlarının renkleri fena değil ama sakar bi insan olarak¸ sürekli elimin altında olacak bir ürünün camdan olması fikri beni oldukça gerdi¸ ellemedim bile :)Tüm vasatlığına karşın on numara bir özelliği vardır¸ Cruelty Free olması yani hayvanlar üzerinde test yapmaması. Sırf bu yüzden¸ her gittiğimde bir göz atacağım yine de.PS: An itibariyle standlarındaki en alınası ürünler rujlardır.

 57. Gratis indiriminden 161 numaralı kendi dudağımın rengine çok yakın bir rujunu aldım bakalım deneyip görücez genel olarak iyi bir makyaj markası menşei danimarka

 58. indirim sırasında ilk defa standını incelediğim marka¸ bana ürünleri genel olarak gayet hoş göründü¸ tabi denemeden bilinmez ama mesela kalem farlarını elimde denedim¸ hem çok yumuşacıklardı¸ hem renklerini çok iyi veriyorlardı hemde elimi yıkaya yıkaya o kalemlerin izlerini çıkartamadım¸ gözde performanslarını bilemesem de elimin üzerinde baya kalıcıydılar. rujlarının sürümü de gayet güzel gibiydi¸ renk seçenekleri güzel¸ ürün çeşitliliği güzel. ihtiyaçlarım olsa kesinlikle bu markaya şans verirdim. şimdilik cc kremi ve göz bazı roll onu ile ayrıldım gratis’ten. cc krem baya ince ve aydınlatıcı özellikte¸ glowy¸ kapatıcılığı çok az¸ özellikle hafif ince bir likit ürün + biraz da pudra ikilisini sevenler beğenebilir. yalnız parlaklığı belirgin¸ yağlı ciltlere hiç uygun olmayabilir.

 59. Ingiltere’de de cok fazla ilgi gormeyen marka. Standi her zaman soguk ve bos. Turkiye’ye gelmesi gereken en son marka niteliginde.

 60. Alıp kullandığım tüm ürünlerinden aşırı memnun kaldığım marka. Bugün de rujunu denedim fakat almadım. Şu an aşırı pişmanım. Renginin tatlılığını geçtim baya kalıcı ve dudaklarımı kurutmadı.

 61. Wet n Wild indirime girince düşündüm de indirimsiz şans vermeyeceğim markadır. Hadi wnw ucuz. 3-5 ay sonra indirime girecek bir markayı bu fiyatlarla alamam.

 62. gratise gelmesini merakla beklediğim markaydı¸ izmir’de henüz göremedik gerçi. ama hoşuma giden bir şey var ki¸ o da fiyatlarının o kadar da ucuz olmaması¸ bu benim için sevindirici zira almak istediğim ürünü bulabileceğimi düşünüyorum. sadece cruelty free markaları kullanan biri olarak maalesef bu sıkıntıyı yaşıyorum çoğu zaman ama sanırım raflarda ya da stokta kalmayan ürünü olmayacak. en azından temennim bu yönde¸ indirim zamanlarını bilemem tabi.

 63. Sadece bloggerların çok abarttığı vasat ürünleri fazla ciddiye alan kitleyi türkiye’ye gelişiyle üzen markadır. gosh avrupa’da bizim çıldırdığımız the balm’dan daha çok biliniyor. Her drugstore markası gibi güzel ürünleri de¸ kötü ürünleri de var. Klasik far-ruj-fondöten markalarının aksine ürünleri çok çeşitli. Wet’n Wild gibi Çin’de çocuk işçilerin çalıştığı seri ve ucuz üretimci markalar kadar uygun fiyatlı değil ama avrupa fiyatlarıyla benzer tutmuşlar en azından. ayrıca  peta onaylı hayvanlar üzerinde test etmeyen markalardan. Lisa eldridge’in bahsettiği eyebrow kit’i güzel görünüyor¸ long-lasting kaş kalemine ise rastlayamadım¸ umarım zamanla onu da getirirler. tombul kalemlerinin her rengini toplayasım var¸ baz ürünlerimi de artık bu markadan almayı planlıyorum. eh artık gratis’ten güzel indirimler bekliyoruz yani.

 64. farın altına baz oluşturmak için krem far sürmeyi sevdiğimden ve elimde de benzer bir renk bulunmadığından mineral waterproof eyeshadow stick’lerinden aldım.bildiğimiz tombul kalem farlardan fakat kalemtraş gerektirmeden açılabilmesi hoşuma gitti. yapısı oldukça kremsi ve kolay dağıtılabiliyor. gözkapağında soluklaşmıyor rengini tam olarak veriyor. suya ve tabii ki ilerleyen saatlerde gözkapağında çizgilenmeye dayanıklı olduğu iddiasında bir ürün. ben suya dayanıklılığını test etmedim fakat yağlı gözkapaklarımda idare eder bir performans gösterdi diyebilirim. far bazı kullansaydım daha da iyi olabilirdi.benim aldığım gratis’te gümüş rengi¸ altın rengi ve çok tatlı bir altın ışıltılı yeşil renk dikkatimi çekti. fakat elimde hepsinin benzerleri olduğundan naked3 paletteki “trick” renginin krem far hali olarak düşünülebilecek copper rengini tercih ettim. 26.5 tl fiyatı yurtdışında da 10 euro civarı olduğu için normal ama çok olmazsa olmaz bir ürün değil. güzel renklerinin hatrına indirimde alıp denenebilir.

 65. Standına dün uzun uzun bakıp hiç bir ürününe elimi atıp deneyecek kadar beni cezbetmeyen marka¸ hele ki far paletleri hiç bana hitap etmiyor.

 66. o kadar çok maskara çeşidi var ki şaşırdım ayrıca testerlarının sırf fırçalarını segilemek için içlerini boş bırakmışlar¸ rimel yok  bakınız bir de  buyrun anlaşıldığı üzere rimelleri ile öne çıkan marka hmmmm meraklardayım…

 67. Marmaraparktaki gratise wet n wildla beraber geldiğini az önce öğrendiğim¸ bir an evvel gitsemde karıştırsam dediğim markadır

 68. beylikdüzü marmara park avm’deki gratis’e sonunda standı açılmış markadır (wet n wild la beraber). fiyatları bana öyle çok da abartı gelmedi. en azından piyasadaki diğer birkaç drugstore markasından çok da farklı değil. örneğin¸ (yanlış hatırlamıyorsam) maskaralar 21 ve 26¸ bb ve cc krem 36¸ göz primer’ı 20 – 30 arası bir fiyattaydı. testerları beklemedeyim.

 69. Hakkında hiçbir fikre sahip olmadığım marka. Dolasıyla ülkemize geliyor oluşuna da sevinemedim. Açıkcası ben hala revlon¸elf¸kiko ve sleek i beklemekteyim.

 70. Özdilek Gratis’te ürünlerinin bir kısmını incrleme fırsatı buldum.155 numaralı ruju cok tatlı bir pembe¸ bronzlastirici top seklindeki allığını yüzümde denediğimde öyle güzel bir günesten yanmıs rengi verdi ki bayıldım. Diğer bronz allıklar gibi kirli bir görüntü vermedi. Bu ikisini aklıma yazdım¸ ilk indirimden alacağım 🙂 Başka neleri var ayrıntılı inceleyemesem de genel olarak güzel diyebilirim.Güncelleme: Indirimden 155 numarayı kaptım. Beyaz tenli ve özellikle de sarı saçlıysanız çok güzel gidebilecek bir renk.

 71. elde kalan ürünleri %70 indirimle satılan marka. yakında kalan ürünleri yoldan geçenleri durdurup verirlerse hiç şaşmam.

 72. geçen hafta cuma günü okul çıkışı annemi beklerken gratise gireyim dedim. baktım ortada duran küçük rafların başında tatlış kadınlar heyecanla bir şeyler arıyor. aa kalan gosh ürünleri %50 indirimdeymiş. daha önce goshun hiçbir ürününü kullanmadım ama sözlük sağolsun yeşil bir maskara aradı gözlerim. yoktu.. sonra beynimde 03 antique yazısı belirdi birden. insanlar normal zamanda bulamıyodu sen gosh giderayak nasıl bulacaksın o ruju nagiş derken o kutsal an yaşandı. gözlerimden kalpler çıktı. 8.90₺ karşılığında kavuştuk. teşekkür ederim cicişsözlüğün canım cicişleri<3

 73. rose whisper allık ve antique velvet matte rujundan arayan varsa¸ nişantaşı amerikan hastanesi’ne giden caddenin üzerindeki gratiste hala birkaç adet duruyordu bugün ve indirimliydi.not: bu girdi daha sonra kendini imha edecektir.

 74. bakırköydeki bazı gratislerde henüz yerleştirilmemiş standını gördüğüm marka. beylikdüzü marmara park şubesinde de dün mağazayı boşaltıyorlardı¸ yüz temizleme ürünleri¸ kremler¸ ve parfüm standları haricinde her şeyi toplamışlardı¸ sorduğumda da yeni markalara yer açmak için cevabını aldım. göreceğiz bakalım.

 75. Fındıkzade gratis’te standı dolu dolu. Sırf bu kadar övüldü diye antique alıcam ben de. Olmadı takasa koyarımİnternetten swatchlarını görünce almadım ama siz koşun jsjsjs rose whisper bombastic XXL falan da vardı

 76. cc ve bb kremini¸ bb ve loose pudrasını cidden çok severek kullandığım bir markaydı. velvet matt serisinden 3 numarasına da aşıktım. gratislerden gitmesine cidden çok üzüldüm¸ %50 indirimini de çok geç öğrendim. ruj stoklardım ne güzel. bu 3 numara rujuna muadil önerebilirseniz mesaj kutusuna bekliyorum.

 77. Özdilek gratis’ten bildiriyorum. Tüm ürünlerde %50 indirim devam ediyor. Ancak epeyce boşalmış. Far paletleri çoğunlukla kırık. Bir de batch kodlarını sorguladığımda tuhaf tarihler çıkıyor cicişler. Bakacaklara batch kod sorgulaması yapmalarını tavsiye ederim.

 78. Minibüs caddesinde göztepe eğitim ve araştırma hastanesinin orda uğurkan kuaförün yanındaki gratiste standı hala duruyor üstelik %50 indirim yapmışlar. Becerebilirsem görsel yükleyeceğim.

 79. Gitmis gonlumun efendisi 😢Bursa endulus parkta kalmis sadece standi¸ ne zafer¸ ne kent meydani¸ ne carrefour ne de marka avmde var. satin ve mat Rujlarini cok severdim. Onumuzdeki markalara bakicaz artik 😢

 80. sarı alt tonlu beyaz ten için bb kreminin muadilini bulamadığım marka. ankara için konuşuyorum¸ hemen de kaldırmışlar cart diye bütün gosh standlarını. hay arkadaş ya. maşallah dediğimiz 40 gün yaşıyor.

 81. anladığım kadarıyla bütün şubelerden kaldırılmayan marka. en azından mersin için durum bu. absolute new york sadece silifke ve marina mağazasına gelecekmiş. palm citydeki gosh standı yerli yerinde duruyor dolu bir şekilde. ihtiyacı olanlar bakabilir.

 82. Gitmesine üzüldüğüm cruelty free marka. Antique¸ rose wisper ve bb kremin en açık rengi sand Fethiye erasta şubesinde var. Almak isteyenler bakabilir.

 83. istanbul kozzy avm ve maltepe gratiste(Altıntepe Mahallesi¸ Bağdat Cd) standı var.Maltepedekinin önünden geçerken gördüm ama kozzydeki hiç kalkacak gibi durmuyordu.

 84. Prep n prime toz transparan pudrasını kullanıyorum ve oldukça da memnundum. Şimdi kendime yeni bir transparan pudra aramam gerekecek. Elveda gosh¸ seni sevmiştim :¸(

 85. Geç bulup erken kaybettiğim bb kreminin ait olduğu kozmetik markası. Nemlendiricisiz uygulayabildiğim az kapatıcılıkta ama yüzde kendini belli etmeyen ve 1 numarası mükemmel renkte bi üründü. Maalesef ülkemizden kalktığı duyumları aldım ve bazı yerlerde standları kalkmış. Devam edip yenilenecek olan şubeleri var mı merak ediyorum. Bilen birileri yazabilirse sevinirim..

 86. Ankara izmir caddesi’de bulunan gratis de standını kaldırmış. Dün gittiğimde ellerinde kalan gosh ürünlerini küçük bir tezgaha diziyorlardı. Fiyatlarda indirim yok¸ çeşit çok az¸ tester daha da az. temel bazı şeyler (primer¸ maskara¸ bb krem¸ fondöten¸ ruj¸ kapatıcı¸ pudra) vardı. Son bir alışveriş yapmak isteyenlere duyurmuş olayım.

 87. Gideceğini duyunca ultimate kalemlerden bulabilir miyim diye düşündüm. Çünkü ben ve özellikle annem için neredeyse akmayan tek kalemdi¸ bütün gün koşturduğum bir akraba düğününde uzun¸ çok uzun saatler harika iş çıkardı. İlk sürdüğümüz anki gibi kalmayı başardı. Bugün Fındıkzade Gratiste istediğim kalemleri buldum¸ aldım. Kaş ve göz kalemlerinden¸ transparan pudrasından¸ maskaralardan¸ rujlardan vardı. Tek tük başka ten ürünleri vs de vardı¸ hatırlayamıyorum tam olarak ne olduklarını. Görevli kalkmadığını ama bazı ürünlerinin gelmediği söyledi. Ben bunu gidiyor olarak yorumladım.

 88. Göz altı primerını merak ediyordum. Gratise gittiğimde kasada sordum var mı diye son bir tane vardı koliden getireyim dedi. Bulmaya baya uğraştı sağolsun getirdi. Çok istediğiniz ürünler varsa sorunca getirirler belki denenebilir.

 89. Gitti mi gitmedi mi cok muallakta kaldım. Rose whisper allığını keske alsaymışım zamanında. Suan canim inanılmaz istiyor. 2 tane gratis gezdim kalkmıştı standları.  Canim gosh neden gittin ki 

 90. Sanırım gratislerden tamamen çekilmiyor¸ çalışlar caddesi üzerindeki gratis’te hala standı var ve ürün yine dolduruyorlar. Sleek gibi her şubede olmayan bir markaya dönüyor galiba.Güncelleme:çalışlar caddesindeki standı kalkmayacakmış¸indirim sonu bazı ürünleri doldurmuşlar.Yalnız o allıklar kırk lira olmuş e yuh ama. İndirimde geçen sene 13 liraya aldığım ürün.

 91. Ay iyi ki boombastic maskarasını arkadaşımda denedim çok beğendim alayım dedim hop gosh veda etti. Bi maşallah dediğim de 4.günü görsün yav.

 92. Sessizce veda bile edemeden giden marka. Tasarımıyla falan bana hep biraz soğuk ve cool bir imaj çizerdi.Özellikle denemek istediğim bir kaç ürünü vardı ve gittiğini duyunca içimdeki tikitmiiiyruzcuya bi nebze sövmüş olabilirim. 

 93. Adapazarı agora avmde standı kalkmıştı. yerine ilk defa gördüğüm bir marka gelmiş. gosh sorduğumda çekmeceden ürün verdiler¸  son kalanlarmış onlar. Ben baya mutsuz oldum çünkü illuminating primerı bu dünya da en sevdiğim ürün olabilir¸  bütün yaz sadece onla dolaştım. umarım tamamen çekilmiyordur Türkiye pazarından.

 94. Yeşilköy’de standı duruyordu ancak baya boşalmıştı. Tamamen indirimle tükenmesini bekliyor olabilirler. 

 95. bugün artık öğrendim ki gratislerden kalkıyormuş. Cruelty free bir markaydı ve ürünleri gerçekten de kaliteliydi. Mavibahçe gratiste 1-2 ürünü vardı ama benim en favori gosh ürünüm ucu bilyeli olan göz roll-on’u. Gören duyan lütfen haber etsin. İzmir’de standı olan mağaza bilen varsa yazsın lütfen. Mavibahçe gratis hariç

 96. Bugün en sevdiğim pudrayı (bkz : gosh mineral powder ) bulma umuduyla gittiğimde almamla görevlinin her şeyi toplaması bir oldu standda olan bütün ürünleri acil acil topladı yeni stand geliyormuş . Toplarken de “Bay bay gösh bay bay ” dedi . Sanırım gerçekten gidiyor göynümün efendisi … 

 97. torium gratis’te boombastic maskaraları¸ ten ürünleri ve kaş kalemleri oldukça fazla ve indirimliydi. benim sürekli kullandığım greybrown kaş kaleminden sadece 1 tane bulabildim ama ayırdıkları kutuda. çekmecelerinde Emin’im daha fazlası vardır. çalışanın birisi de çok iş yapan Cevahir gibi mağazalarında satışa devam edilebileceğini söyledi. Kaş kalemini kullanıp da muadil bulan varsa çok sevinirim bu arada.

 98. Bugün ankara kızılay şubesinden toz transparan pudrasını aldığım marka. Stand duruyor ama ürün çeşitliliği çok yok. Haberiniz olsun kızlaro/

 99. bugün bütün testerlarıyla oynadım beşiktaş gratiste. anacım satılmaya başladığında denenecekler listesi hazır¸-yüz bazı-göz bazı-cc kremi-lip glossları ve-transparan pudrası.Fiyatları umarım makul olurda 2-3 seferde alabilirim bu dediklerimi.cc kremin hangi tonunu denedim hatırlamıyorum ama kapatıcılığı iyi gibi geldi ve tenime azıcık beyazlık verdi(elimde denedim ama belki ten rengime göre olanını bulurum)yüz bazı beyazdı ve yapısal olarak ince geldi baya denemek gerek iyi mi.lip glosslar ise hem hafif ve yapışkan değiller hem de renk seçenekleri hoş. hadi bakalım bir gelsin deneyelim.

 100. gratis’te yerine absolute new york standı koyulmuş bile. görevlinin söylediğine göre¸ evet gidiyor arkadaşlar.

 101. İzmir mavibahçe gratis’te kalan tüm ürünlere %50 indirim yapmışlar.BB Kremler¸ bronzlaştırıcı¸ pudra¸ maskara¸ bolca göz kalemi¸ eyeliner falan vardı sanırım.Son kez ürünlerini almak¸ elindekini stoklamak isteyen ciciş varsa duyurulur.

 102. gosh gerçekten çekiliyorsa¸ acilen kaş kaleminin muadilini bulmam gerekiyor. şimdi gidip stoklasam bile elimdekiler de bitecek elbet. gosh’ın greybrown kaş kalemini kullanıyordum. açık kahve¸ yumuşak sürümlü¸ uzun bir kalem. bana yine bu tonlarda¸ sürümü kolay¸ kaşı dökmeyecek ve greybrown tonlarında kaş kalemi önerisinde bulunabilecek dostları pm kutuma beklerim 🙂

 103. Bayram dahilinde %50 indirim mevcut. Uzun zamandır merak ettiğim prime’n set pudrayı bugün göztepe gratisten 24.90a aldım. İlk izlenimlerim olumlu. Bence de yukarıdaki cicişmüzün dediği üzre gitmiyor¸ belki şube sayısı azaltılıyor¸ belki ürün gelmiyor… Gitmiş olsaydı şu zamana kadar bütün stantlar kalkmış olurdu. Benim girdiğim şubede bütün ürünlerden vardı… 

 104. Uygun fiyatlı en memnun kaldığım markaydı. 3 ruj kullanırım günlük hayatta ve 2si bu markaya aittir. Üzdü 🙁

 105. Kullandığım ürünlerinden pek memnun kalmadığım marka. Şahsen gitmesi beni kahretmedi ama stok yapmadığı için üzülen cicişler için yazma gereği duydum. Nautilus avm’deki gosh standı dolu bir vaziyette ve yüzde elli indirimle dün halen yerindeydi. Böyle başka şubeler de vardır eminim. Almak¸ yedeklemek istediğiniz şeyler vardıysa henüz fırsatınız var.

 106. gratisin harcadığı bir başka marka. yurtdışından kozmetik alışverişi yapabilsek aslında hiç takılmam da o da yok. rujlarını¸ bronzerını¸ pudrasını falan çok beğeniyordum bilseydim stok yapardım 🙁 çok ani gittin goshcum

 107. ben bb pudrasından sanırım 3. kez aldım ama nasıl 3. biri bitmeye yakın kenarlardan kırılıp döküldü¸ biri çantam açıkken yere düşüp kırıldı şu an sonuncu aldığımı kullanıyorum.bu çok güzel renk eşitleyen ince yapılı bir pudra. cildi güzel pürüzsüz gösteriyor. parlamayı alıyor. kalıcılığı az. yağlı ciltler sevebilirler. hızlıca dibini görebilirsiniz zira pan çabuk görülüyor. indirimlerde 20 liraya civarına düşüyor.koyu buğday¸ esmer tenlerde 5 ve 6 renkleri uyum sağlayabilir.

 108. Hayvan testleri yapmayan bir markanın daha ülkemizde satılacak olması ile benden mutlusu yok bu aralar. Umarım beğendiğim ürünlerin hepsini bulabilirim burda da. Teşekkürler gratis

 109. Kendisini cruelty free olduğundan dolayı tercih ettiğim kopenhag merkezli kozmetik markası. Mat ruj koleksiyonu¸ boombastic maskarası¸ bb pudrası ve allıklarını çok beğenerek kullanıyorum. Kendisini çok kişiye önerdim ve kime söylediysem memnun kaldı. Gratis bunu gönderirse ciddi ayıp eder. Bana çok sempatik gelen bir marka ve tek eksisi adını wet n wild ve türevleri kadar duyuramamış olması. Gosh’u her yerde bulamıyorduk¸ sadece belli mağazalarda vardı lakin son indirimde rahat 5 tane büyük mağazasına girdim ama standı yoktu. Kasanın kenarındaki malzemelerin yanındaydı birkaç ürünü. Onu görünce gittiğini düşündüm. Umarım gitmez ben gerçekten çok seviyorum bu markayı.

 110. her gratiste standı olmadığından pek fazla deneyimleyemediğim marka¸ o yüzden çekilmesi benim için pek fark yaratmıcak. bu arada farları cok kalitesizdi.

 111. transparan baking pudrasını çok özleyeceğim markadır.gerçekten stoklayacak kadar seviyordum fakat tükenmek üzere gidip essence messence alırım artık heralde 🙁

 112. dünkü yazdığım girdiden sonra bugün tesadüfen girdiğim başka bir gratis mağazasında gosh standı aynen duruyordu. görevli personele sordum gosh ürünleri kaldırılıyor mu gratis mağazalarından diye. hayır merkezden bize gelen öyle bir talimat yok¸ danimarka’dan ürünler hala gönderilmeye devam ediyor. yalnız bir ara gümrükte sorun oldu¸ o süre içinde de ürün gelmedi mağazalara. o yüzden bazı mağazalardan standı kaldırılmış olabilir. zaten seçili mağazalarda satışa sunulan bir markaydı¸ o nedenle satılan mağaza sayısı belki azaltılacak olabilir. ama şu an için markanın tamamen satıştan kaldırılması gibi bir durum yok dedi bana. gosh standında da indirim dönemi olduğu düşünülürse yarı yarıya bir doluluk vardı. benim konuştuğum görevli hanım gayet kendinden emin bir şekilde bilgi verdi ve şu an için söyledikleri de bana mantıklı geldi¸ umarım dediği gibidir. bu arada izmir’de yaşayanlar için benim girdiğim mağaza çiğli kipa avm’deki gratis mağazasıydı. izmir’de olup da diğer mağazalarda markaya ulaşamayanlar oraya bakabilir.

 113. bu markadan almayı planladığım çok ürün vardı lakin hangi gratise girsem standını bulamadığımdan alamadım şimdi ise tamamen gidiyormuş… gitme¸ dur daha maskarandan alacaktım be gosh.

 114. ulan be nasıl haber verilmez önceden gideceği… bileydim rose whisper allık depolardım bebeksi yanaklar için 🙁 forum istanbul gratiste kendi standları kalkmış ve yerine çin malı gibi paketlemeleri olan “absolute new york” isimli makyaj markası gelmiş.

 115. Markanın ürünlerini tanımaya pek fırsatım olmadı¸ bunda biraz da benim önyargılı davranmam etkili sanırım. Boombastic isimli maskarasını almış ve iki denemeden sonra anlaşamayarak arkadaşıma vermiştim. Burdaki girdileri okuyunca¸ sorunun benim kısa ve seyrek kirpiklerimde olduğu kanaatine vardım. Ancak Rose Whisper allığını çok çok merak edip¸ almaya niyetlenirken bir Gratis çalışanı tarafından “o allık hiç belli olmuyor” uyarısı üzerine vazgeçmiştim. N’apalım kısmet değilmiş be çiçeğim.

 116. ben de neden girdiğim bütün gratislerde standları yarı boş halde diyordum. meğer çekiliyormuş. güzel bir markaydı halbuki. acaba yerine ne gelecek¸ umarım güzel bir marka gelir¸ the balm ve sleek hariç stand kalmayacak neredeyse gratiste¸ balm da fiyatlara bakınca sleek kadar kar ettirmez¸ ance indirim döneminde.

 117. Ankara bahçeli 7. caddede Amerikan Pazarında fırçaları var. edit: Amerikan pazarı el değiştirmiş¸ artık yok.

 118. kısa sürede hayatımın maskarası olmuştu boombastic.Elimdekiler bitsin diye yenisini almayı erteliyordum.Hatta bir daha asla yeni maskara denememe bile gerek yok diyordum.Şuan yıkıldım gerçekten.

 119. bb kremini kullandığım zaman hastası olmuştum. sivilce lekelerimi azaltıp yarime tekrar kavuşucaktım neden böyle oldu 🙁

 120. elimde bu markanın bir rimeli bir ruju var. rimeli stoğumda henüz açmadım bile ruju ise bir iki kez anca sürdüm. daha almak istediklerim vardı üzdü.

 121. Gerçekten sessizce gitti. Gideceğini bilsem panını gördüğüm rose whisper’ı stoklardım. Gece gece kahırlandım daha da elim gitmez şimdi kullanamam onu.Allıklarını ve rimelini severek kullandığım markaydı. Gratis’e yalnızca gosh ve wet n wild için giriyordum. Beni biraz daha kaybetti.

 122. Peta’nın hayvanlar üzerinde test yapmayan firmalar listesinde olan¸ bu yüzden gelişine sevindiğim markadır.

 123. Aradığım allığı ve bronzerı bulmamın üstünden 1 ay geçmeden sessiz sedasız bana veda eden markadır.

 124. standın önü indirimlerde bile boş olurdu. Kör öldü badem gözlü oldu yine. Bende rose whisper allığı var sevmiyorum. Ama cruelty free olması açısından çekilmesi kayıp mı? Kayıp. 

 125.  foundation drops lumi dropsBu iki ürünü gözüm yollarda gratis’ten beklerken¸ artık ulaşılmaz olacak bir marka. Cruelty-free ve neredeyse vegan olması da ayrı güzeldi.

 126. Neden gider ki ya neden? Hadi essence başka yerlerden de alınabiliyor diye ses etmedik de bu markayı nereden bulacağız? Daha kaş jelini¸ bazını alacaktım çok ani bir veda bu.

 127. önce essence gibi hayvanlar üzerinde deney yapmayan vegan seçenekleri olan dev bir bütçe dostu markayıŞimdi gosh gibi hayvanlar üzerinde test yapmayan bütçe dostu markayı kaldırarak stratejilerini merak ettiğim bir yer oldu gratissleek deniliyor sürekli ancak kusura bakılmasın bütçe herkesin bir değil kimisi bir mascaraya 300tl verir bişey olmaz kimisi benzer özellikteki mascaraya 15tl verir ama onuda biriktirmesi gerekir.her mağaza bütçe dostu olduğu kadar hayvan dostu renkli kozmetik markalarını bulundurmalı¸ hele ki kişiler arasında oldukça revaçta olan her indirimde reyonu boşaltılan markalarıcckremi halen elimde var gıdım gıdım tabir yerindeyse kullanıyorum biterse ağlarım öyle harikaydı.doğruysa eğer çok yazık oldu kalkması bu markanın

 128. gratis’in harcadığı marka. son birkaç indirime dahil etmemelerinden bir şeyler tahmin etmeliydik aslında.  güzelim markayı kaldırıp onun standının yerine eskiden kasa yanında rujları olan absolute newyork’un ürünlerini dizmişler. markaya ait far paletleri ve rujları vardı gördüğüm kadarıyla¸ ama görünce büyük bir hayal kırıklığına uğradım resmen. gosh’un allıklarını¸ ten ürünlerini ve en çok da göz kalemlerini severek kullanıyordum çünkü. eğer başka bir marka gelene kadar geçici bir süre için koymadılarsa gratis de gözümde değer kaybetmeye başladı. artık benim için gratis’in the balm ve wet’n wild’dan başka da bir cazibesi kalmadı açıkçası. gosh drugstore klasmanında¸ özellikle de indirim dönemlerinde uygun fiyatlı ve kaliteli bir alternatif oluşuyla tercih ettiğim bir markaydı. gerçekten yazık olmuş.

 129.  Gosh Beyond Real Mascaracicişler¸ bu maskara 30tlden indirimde 9-7 gibi fiyatlara düşen¸ mükemmel uzatan dolgunluk veren bir maskaraydı. Özleniyor çünkü artık maalesef bulamıyorum 🙁 Ayrıca¸ bazlarını çok merak ettiğim markadır.

 130. Hayvan deneyi yapmadığını öğrendiğimden beri ihtiyaç listemde bu markaya öncelik verdim. İnternetten bakıp belirlediğim birkaç ürün var ki testerdan bakıp hoşuma giderse alacaktım fakat şöyle bir şey var ki çoğu gratiste yok bu marka. Olanda da ne ürün bulunabiliyor ne tester. Bir şekilde denk getirsen ürünlerin kapağı açılmış dışına akmış halde falan görüyorsun. Bir olur iki olur her seferinde bunu görmek canımı sıktı açıkçası. Denk gelen testerlarda da ahım şahım bi fark göremedim. Daha güzelini daha ucuza alabilmek varken (yine hayvan deneyi yapmayan) buna para vermek içimden gelmiyor. İçerik olarak da çok masum olmadığını varsayarsak daha düşük fiyattaki bir ürünü alıp kalan parayla da sokak hayvanlarına mama almak daha mantıklı geliyor.

 131. dışarıdan pek bir albenisi yok nedense gratise girdiğimde genelde sona kalır standı ama kullandığım her üründen de memnun kalmışım. özellikle rujlarının her iki serisi de hem renk hem yapı olarak çok güzeller. parlak rujları bile oldukça az bulaşıyor. prime’nset pudrası da sorunsuz bir pudra ne vaad ediyorsa onu yapıyor.

 132. Dünden itibaren kesin olarak hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan alışveriş yapmaya karar verdiğim için bir sonraki indirimde ten ürünlerini almayı düşündüğüm marka. Şu an elimde yalnızca forever lip shinelarından var. Gerçekten çok kalıcı bir ruj hatta alma sebebim testerın elimden yıkamama rağmen çıkmamasıydı. Yalnız ne tanım girdim be.

 133. Tarihi geçmiş mal satmaları spekülasyon olabilir.Ama ben bu olayı öğrenince hiç şaşırmadım.Çünkü bende tek bi ürünü var o da aşırı kötü kokuyo.En ünlü ürünlerinden birisi hatta: mat rujlarından 003 numara.

 134. Bana nedense çok sempatik geldiği halde bu markanın hiçbir ürününden memnun kalmadım. Özellikle göz ürünleri tam bir fiyasko.

 135. ürünleri o kadar eski üretimde olsa çoktan taşlaşmış allık¸ küflenmiş ruj olurdu diye düşünüyorum. ben gosh markasını çok seviyorum. cruelty free olması ile gönlümü kazanıyor. mat rujları süper¸ hele ki allıkları da bence çok başarılı. ürünlerini 1¸5 yıldır kullanıyorum hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. bb pudrasını bitirdim vs. bence o kadar güvenmeyin bu son kullanma şeylerine.

 136. Özellikle rujlarina bayiliyorum. Mat serisi hakikaten çok güzel. 003 antique için olan aşkımı biliyosunuzdur belki zaten. Buraya bir sırrı açmaya geldim. Bu mat serideki 011 numaralı bej bir rujlari var¸ istisnasız hangi rengin üstüne surerseniz sürün matlastirip rengi yumusatiyor ve kaliteli görünmesine sebep oluyor. Bu rujla neredeyse tüm rujlarimi karistirirak kullandım ve adeta her rujum bir high end ruj gibi göründü. 5 liralık rujlara hazine muamelesi yapmama sebep oldu. Söyliyim dedim. Tek başına da tam bir nude.

 137. yukarıda linki verilen sitede diğer ürünleri aratırken stok numaraları her yıl yenilenir gibi ibare diğer markalarda yazarken gosh’ta yazmıyorsa bi cinlik aramak herkesin hakkıdır.

 138. krem allıkları nasıl acaba¸ renkleri güzel gözüküyor. tester sıkıntısı olmasa bari¸ biraz mıncıklayalım bakalım nasıl.

 139. Gosh paketleme numaraları için bir açıklama yapmıştı zamanında biraz araştırıp okuyun yahu. Her sene aynı muhabbet. Bu başlık altında da yazıyor hatta 92. Ve 93. Girdilerde!

 140. Ben de yazilanlari okuyunca hemen mineral pudrami arattım ve 2002 çıktı. Ulan 2002 yilinda 8 yaşındaydım . :/

 141. monacopirensesi nin girdisini görünce içime kurt düştü ve bende  checkfresh adresinden 008 matt plum rujumu¸ allıklarından rose whisperer ve electric pink için kontrol sağladım. ancak rujun üretim tarihi 2005¸ allıkların ise 2002 idi. smokey eyes palette 03 plum far paletimi de kontrol etmek istediğimde ise bir sonuç alamadım.konu ile ilgili gosh’a ve gratise mail atacağım. eğer cevap gelirse sizlerle paylaşırım.

 142. lilamsı allığı (lila tonları açık tenlere kontür yapmak için harika)bombastic xxl rimeli verujlarıyla gönlümün fatihi. swhrujları o kadar kremsi ve besleyici ki¸ gül kurusu rengine bayılıyorum.rimeli kirpikleri çok uzatıyor¸ harika tarıyor ve inanılmaz sonuçlar yaratıyor. better than sex ile birlikte en sevdiğim rimel. hatta bts’teki bulaşma ve kirpik yapıştırma problemini gosh çözmüş.herkese tavsiye ederim.

 143. Açık renk ten ürünü kıtligi yaşanan ülkemde benim için büyük bir nimet. CildiM ile ayni renk fondoten uretmisler daha iyi ne olabilir ki. Bb kremini kullanmistim ancak exceptional fondoten ile aşk yaşıyoruz. Denedigim en doğal fondoten. Şu an üretimde olmayan mineral içerikli kalem farları da ayrı güzeldi

 144. Saç ürünleri(mavi seri) severek kullanıyordum. Saç kremi saçı ağırlaştırmadan çok güzel yumuşatıp hafif hacimlendiriyordu da. Artık hiç bir yerde bulamıyorum. İstanbulda mavi serisini gören bilen varsa mesaj atabilirse sevinirim.

 145. websitesinde Türkiye seçeneği maalesef Orta Doğu sekmesinde olan marka. ilginç. markanın çoğu ürünü güzel. geçmiş aylarda neden fırçalarını türkiye’de satışa sunmadıklarını sormuştum maille. oldukça hızlı cevap verdiler ve bunun gratis’in kararı olduğunu ve büyük ihtimalle hiçbir zaman fırçalarını türkiye’de satışa sunmayacaklarını söylediler. teşekkürler gratis(!)

 146. Lipstickleri keşke biraz daha kremsi olsa. Renkler evet güzel ancak pastel boya kivaminda sürerken zorlaniyorum. Velvet touch lipstick var şu an elimde rengine kanıp aldım¸ denemeden almayin siz benim gibi.

 147. internet sitesinde ilgimi çeken ürünleri¸ şu şu şu şuumarım en işe yaramaz dandik ürünlerini seçip getirmezler de… (bkz: new york color)

 148. Dörtlü yuvarlak farlarından  buna sahibim ve o kadar memnunum ki. Parmağıma alıp gözkapağıma sürüyorum¸ hiçbir sefer üst tarafa bulaşmadı. Saatlerce sabit şekilde kalıyor. Gerçekten rengi şahane bir tanesinin¸ onu oydum bile şimdiden. Farlarının pigmenti süper ve bende asla tozutmadı.Cruelty free bir de minnoş minnoş

 149. mineral pudrasını en kısa zamanda denemek istediğim marka. güzel yorumlar duymuştum bakalım bu kadınlar günü indiriminde denk gelirsem alacağım.

 150. Yüz yıkama jellerini çok merak ettiğim markadır. Ayrıca birçok arkadaşımdan da allıklarının gayet iyi olduğuna dair duyumlar aldım.

 151. bugün gratis indiriminden çok sevdiğim rosh whisper allığını yedekledim – zira aşırı hızlı tükeniyor uçuş uçuş olduğu için-¸ ve yine çok sevdiğim velvet touch eye liner’larından black ink rengini aldım. rose whisper’ı daha önce başlığında değerlendirmiştim¸ “olmasa da olur bir allık¸ işte bunlar hep makyaj malzemesi kalabalıklığı” demiştim. fakat enteresan bir şekilde kullandıkça ürüne aşık oldum. tek problemi kalıcılık¸ allığınızı tazelemeyi göze alıyorsanız yüzü kontür yapmışsınız gibi boyutlandıran¸ bende hiçbir cilt problemine sebep olmayan yani bittikçe alacağım şahane bir nude allık.siyah göz kalemini ise satış temsilcisi vasıtasıyla keşfettim¸ sürümü gayet rahat¸ akmıyor¸ göz içinde de sabitleniyor ve tatmin edici siyahlıkta! daha ne isterim. siyah kalem ihtiyacımı bütünüyle karşılıyor kendisi.bunu yazmamın sebebi eğer bu iki ürüne ihtiyacınız varsa¸ hazır indirim devam ediyorken bakın cicişler. ben ikisini de aklımda tutuyordum indirimde kapmak üzere inat edip almamıştım yüzde elli indirim olana kadar¸ yüzde elli indirimle 20 liraya geliyor ikisi birlikte ve şahane oluyor 🙂

 152. şu ana kadar kullandığım tüm ürünlerinden memnun kaldığım cf marka. prime and set transparan pudrasını kullanıyorum¸ gerçekten çok çok hafifi¸ pudra gibi durmayan bir pudra¸ gerek göz altı gerek tüm yüzde makyaj sabitlemek için uygun¸ hafif de ışıltısı var ben çok memnunum¸ sadece losse formda olmasından biraz sıkıldım artık¸ kullanımını biraz zor buluyorum.wonder volume maskarasını kullanıyorum¸ drugstore maskaralarda favorim oldu diyebilirim. silikon fırçalı. benim bir maskarada aradığım ilk şey kirpiklerimi tek tek ayırması¸ birbirine yapıştırmaması¸ bunu da gayet güzel yapıyor. öyle delicesine hacim vermiyor ama ben günlük makyajda doğal duran maskaraları sevdiğimden buna bayıldım.bir de göz altı bazını kullanıyorum¸ bunu kullandığımda kapatıcım daha uzun süre çizgilere dolmadan kalıyor ve aydınlık görünüyor¸ bitince yeniden alırım bunu¸ zira verdiği ferahlık hissini de çok seviyorum.ve tabii ki rose whisper allığı. ciddi anlamda favori allığım oldu¸ bulduğum yerde yedeklemek istiyorum ama kendimi tutuyorum¸ bitmeyecek burim¸ bitmeyecek¸ gene gelecek¸ yine indirime girecek¸ elindekini bitir¸ bitirdikten sonra al diyerek.

 153. Ne zaman gitsem rose whisper allığını bulamadığım drugstore. Yalan söyledim bi kez buldum. Bu bende görünmez bu ne be deyip almadım. Allık dediğin bende bağıra bağıra görünecek ya çünkü..hata ettim çok pişmanım ciciş

 154. Bence allıkları çok güzel ya. Kesinlikle güzel ürünleri var far bazı da çok hoş. Kalıcı ve pigmentasyonları da başarılı. Ayrıca uygun bir fiyat aralığı var.Çok para vermeden güzel makyaj 🙂

 155. Danimarkalı cruelty free kozmetik markasının bb kremi. bugün gratis indiriminden 20 liraya aldım. püre beauty bb kremim bitmek üzereyken hızır gibi yetişti. bir önceki gün Mac’te face and body’i denemiştim. bitişini¸ duruşunu ve performansını çok beğenmiştim. ama cf olmadığı için almadım. bu bb kremin duruşu face and body vari. vari diyorum çünkü kapatıcılık¸ duruş açısından aynı neredeyse. ama kıvamı daha koyu. ürünün kapatıcılığını test etmek için yüzümün bir yanına stippling fırça ile¸ diğer yarısına parmaklarımla sürdüm. parmaklarımla daha kapatıcı bir sonuç alırken stippling fırçada çok doğal¸ cilt rengi eşitlenmiş¸ yok gibi bir sonuç elde ettim. bendeki rengi 01 sand. diğer tonlarıyla arasında dağlar kadar fark var¸ en azından bir ton daha olabilirdi ara ton olarak ama ciltle bütünleştiğini gördüğümde buna da gerek olmadığını fark ettim. spf 15 içeriyor. benim için yeterli değil¸ altına güneş kremi kullanacağım mutlaka. üzerine yine bugün satın aldığım the balm’ın stainiac allığını kullandım. ürünü tutuşu ve dağılışı da çok güzel. bilmiyorum galiba elimizin altında ganimet varmış da görmemişiz. bir blogger övmeden stoklamak lazım. bu arada açıldı mı ellendi mi gibi dertleri ortadan kaldırmak için -normal olarak- başlığında diş macunlarında olduğu gibi metal koruyucu tabaka vardı. onu sıyırmak ayrı bir haz verdi eheh.

 156. 01 numarasını kış aylarında severek kullanıyorum.Yağlı bir cildim var gün içerisinde T bölgesine biraz pudra istiyor ama sırıtmıyor.Kış ayları için spf 15 gayet yeterli.Gosh markasını zaten vegan içerik politikası sebebiyle beğeniyorum fiyatı da uygun nispeten temiz içerikli br ürün.Gratis indiriminde bakacağım ürünlerden birisi olacak kendisi.

 157. Yanlış hatırlamıyorsam gratisten 30 küsür tl’ye almıştım. 1 ve 02 rengini karıştırınca ten rengime tam uyan bb krem. Hatta ilk bb kremim! Kapatıcılığı neredeyse hiç yok ama verdiği nem ve ışıltı güzel. Karmadan yağlıya dönük cildim olmasına rağmen ışıltısı beni rahatsız etmedi¸ ama bir süre sonra gidiyor mu akıyor mu bilmiyorum¸ hiç kalıcı gelmedi bana sabitlenmezse. Bu ara artık kullanmaktan sıkıldığım için far bazı yaptım kendisini¸ farları sabit tutup pigmentasyonunda azaltma yaratmadı.

 158. Geçen aylarda alıp denediğim bb krem. Bendeki rengi 01. Hangi akla hizmet denemeden aldım bilmiyorum.Yüzümde açık duruyor. İlk kullandığımda altına güneş koruyucu sürdüğümden iyice açık olmuştu hatta arkadaşlarım alacakaranlık bella diye dalga bile geçmişlerdi. Güneş kremsiz uyguladığımda bir de boynuma da sürdüğümde olumsuz bir yorum almadım. Bitene kadar böyle idare ettim ve sabrın sonu selamet sonunda bitti. Bugün 02 rengini alicam. Ben de sivilcelenme yapmadı. Cilde çok güzel bir ışıltı veriyor rengi eşitliyor.

 159. korean tarzı bb kremleri sevmediğimden bunu çok beğendim. yapısı çok ince¸ kapatıcılığı neredeyse yok ama çok güzel renk eşitliyor. hafif nemli bir bitişi var. tam istediğim gibi. tek sıkıntısı ben bazen yüzüme mac face and body sürüp çıkıyorum ve kapatıcı sürmesem de cildimde sırıtmıyor n1 rengi. ancak gosh bb’nin 01 no’su bunun için pek uygun değil cildimi çok soluk gösteriyor üzerine başka bir şey sürmezsem 02 no’su da tenime baya koyu. o yüzden bunu üzerine bronzer¸ allık sürmeden kullanamıyorum ama olsun yine de güzel bir ürün. diğer türlü istersem ise mac face and body’den devam

 160. sarı alt tonlu açık ten rengime uygun bb krem bulmakta oldukça zorlandığımdan dolayı 01 sand rengini görür görmez aldığım¸ renk sıkalası ile yüz güldüren ürün. hayatımda ilk defa bir ürünün en açık rengi bana koyu gelmedi hatta keşke 02 yi alsaydım dedirttirdi. ürünün kapatıcılığı yok denecek kadar az¸ kokusu kötü¸ gün içinde oldukça parlama yapıyor. bu negatif yönleri göze alanlar için günlük rutine eklenebilir ancak ben yine de bu ürün yerine pure beauty’ nin bb kremini almayı tercih ederim.

 161. en açık rengini yaklaşık üç aydır kullanıyorum. sıvı bir yapısı var biraz. süngerle dağıttığımda daha iyi bir sonuç aldım. cildim yağlı ve karma arası bir yapıya sahip ve ilk günler herhangi bir sıkıntı yaratmayan bb krem son birkaç haftadır özellikle burnumun üzerinde¸ kenarlarında ve kaşlarımın başlangıç noktasında cakey bir görünüm oluyor. umarım kısa süreli bir durumdur çünkü kendisini ziyadesiyle seviyorum 🙁

 162. sıcak havaların gelmesiyle bb krem kullanmaya karar verdim¸ ilk defa bb krem kullanacağım bu yüzden sıkı bir arayışa girdim. tester ı olan markaları denemeye çalışıyorum (yves rocher¸ vichy¸ pure beauty¸ body shop¸ nars denediklerim) sanırım içlerinde yapısını en çok beğendiğim marka gosh oldu ancak la roche posay ın bb kremi çıkmış ve tester ını bu hafta eczanemde deneyeceğim¸ geçen hafta deneme boyu yoktu. la roche uyarsa süper olur çünkü en güvendiğim dermo kozmetik markası. yoksa gidip gosh alacağım sanırım.

 163. indirimde merak edip aldım ve 2-3 kere kullandım. Öncelikle cildim karma/yağlı ve bu bende asla kusma-parlama-yağlanma gibi kötü şeyler yapmadı¸ çok güzel renk eşitliyor ve hafif ıslak bir bitişi var. ben süngerle fırçayla ve elle uygulamayı denedim en güzel sonucu elle aldım (kapatıcılık açısından) tek sorunu kokusu. ne biçim kokuyo ya bu

 164. çok yoğun bir yapısı var fakat ben seviyorum. evet kapatıcılığı az. eğer cildiniz çok sorunlu değilse cilt rengini eşitlemek için kullanılabilir diye düşünüyorum.

 165. Kore bb lerini kullanmaya alışık biri iseniz asla begenmeyeceginiz ürün diyebilirim. Missha ¸ face it¸ skin 79 ve pure beauty bb kullandim. Bunlarin kategorisinde bir urun degil. Kapaticiligi az¸ sivi ve 2 numarasi brozlasinca ancak olur bana. Cok kalici da değil. Öyle cildimi koreli kremler gibi capcanlı¸ sağlıklı da göstermedi.kapaticiligi bir cc krem gibi. Sadece renk esitleyecek kadar. Ancak çok hafif¸ yagli-yapışkan his de bırakmadı hakkını yemeyelim. 20 li yaşlarımda olsam¸ cildin zaten kendinden parlak gergin genç olsa¸ sadece renk esitleyecek hafif bir urun kullanmak istesem begenebilirdim. Bu arada kokusu da tutkala benziyor. Neyseki tutkal kokusu severim. Bitince almam lakin nasıl bitiririm bilmem..

 166. Büyük hevesle aldığım ama benim kirpiklerimi birbirine yapıştırmış gereksiz ıslak bir ürün. üstüne üstlük akma da yapıyor iki saat sonra göz altlarım simsiyahtı.Beğenmedim efendim

 167. Allah belasını versin o maskaranin. Duruyo öyle. Tamamen tüm kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor. Bendeki bozuk olabilir gerçi. Gratis indiriminde almıştım. Tanım: hacim vermeyi her kirpigi birbirine yapıştirmak sanan ve kirpiklere bok sürülmüş hissi yaratan¸ kurumayan¸illallah ettiren canımdan bezdiren maskara. Peceteyle fırçası silinince iyi gibi. Ama sür çık bir maskara değil. Kolay değil. Günlük değil. Zor. Ah maybelline olsaydı..

 168. bugüne kadar kullandıklarım arasında en çok hacim veren maskara. başta fazla sıvı gelmişti ama biraz kurumaya yüz tuttuğunda kıvamı daha koyulaşıp kirpiklerin şeklini olduğu gibi koruyor ve ağırlık yapmıyor. waterproof olmamasına rağmen gün içinde dökülme yapmıyor ve ılık suyla ovalayarak bile çıkartabiliyorsunuz. maalesef denediğim bir diğer gosh maskarası allongeant gibi gözümde alerjiye neden olduğu için çok çok nadir¸ yoğun göz makyajı yaptığımda kullanabiliyorum.

 169. Kirpik tipimden olsa gerek benim kirpiklerimi dolgunlaştırmayan¸ tek tek ayırıp uzatan maskara. İlk açıldığında insanı maskara sürmekten soğutuyor ama yaklaşık 3-4 defadan sonra kendini sevdirmeyi başardı. Benim maskaradan beklentim tek tek ayrılmış ve taranmış görüntüsü veren kirpikler olduğundan ben 2. Defa aldım. İsteyenler indirim zamanı gratislerden 15.90 gibi bir fiyata alabilirler.

 170. Uzun süredir kullandığım rimel. Kıvırmaktan çok kirpikleri uzun ve ayrık gösteriyor. Topaklanmaması sizin yeteneğinize bağlı. İndirim olduğunda stokluyorum.

 171. Hayvan deneyi yapmayan firmalardan birisi olan Gosh markasının boombastic rimelini kullandım ve fırçası bence Benefit They’re real’a benzer ama onun kısa tırnıklı hali diyebilirim. Üst kısmındaki tırtıklarıyla kirpiklerimi ayırıp boyamak istediğim kenar köşe kısım ne varsa boyayabildim. Üst kirpiklerimde sevdim mi evet ama alt kirpiklerimden akma yaptı. Dökülme yapmadı. Tekrar alır mıyım? neden olmasın ki? 🙂

 172. bu aralar en severek kullandığım maskaram. kirpiklerimi tek tek ayırıyor ve simsiyah. simsiyah özelliği özellikle dumanlı makyajlarda harika durmasını sağlıyor. biraz yoğun bir yapısı var o yüzden dikkatli kullanmak gerekiyor. doğru uygulandığında çok iyi sonuç veriyor.

 173. boombastic maskarasını almıştım. ürün o kadar sıvı ki korkunç topaklanma yapıyor. kullanamadım attım bi kenara.

 174. Eğer cildinizde kapatılacak çok fazla kusur yoksa¸ doğal bir görünümden hoşlanıyorsanız¸ cakey durmayan günlük hafif ince bir cc krem arıyorsanız şiddetle öneririm. Ne mat ne de parlak bitişli. Piyasadaki missha bb 13 numaradan sonraki en açık renkli ten ürünüdür kendisi. Zaten cildinize kalıp gibi oturmadığı için ten renginizle bütünleşiyor. Bendeki porcelain rengi. Nötr bir ton aynı zamanda.

 175. Çekilin hele¸ azıcık youtubercılık oynayacağım arkadaşlar! Bu ürünü alın¸ aldırın! İnanılmaz bir ürün¸ çok başarılı. Yalnız herkesin de söylediği gibi renkleri alışık olduğumuzdan açık. Deneyin mutlaka. Son iyiliğimi de şu anda indirimde olduğunu müjdeleyerek yapayım bari.

 176. sürünce kendimi pek bi beğeniyorum 01 numarasıyla. hem benim rengime de uyan bir ten ürünü var türkiyede artık hem de çok güzel gösteriyor cildi. bunu sürüp makyajımı yaptığımda ay makyajsız ne kadar güzelsin diyorlar meslek sırrımı aşikar etmiyorum ben de.

 177. bu yaz temmuzda indirimden 17 liraya almıştım. hergün bunu uyguluyorum ve hala bitmedi. benim rengim 01 porcelain. kişisel yorumlarıma gelirsem eğer ¸daha önceleri cc krem¸ bb krem kullanmış denemiş biri olarak ben gosh markasının bu cc kremini çok çok seviyorum. bunu sürüp beş dakika bekletince cildimdeki gözenekleri ciddi bakımdan yok ediyor zaten gözenek problemim pek yok ama olanları da flulaştırıyor. aydınlık sağlıklı bir cilt elde ediyorum sürdükten sonra. mat yapıda değil kesinlikle. ben yapısını biraz mac face and body ‘ e benzetiyorum. ıslak bitiş ve ince bir yapı. kesinlikle kapatıcılığı yok diyebilirim. sivilce probleminiz varsa ek bir kapatıcı ile kapatmanız gerekir. çünkü ürün çok çok ince ¸¸ sadece yüze sağlıklı bir renk katıyor o kadar. ama ben gosh markasında genel olarak en çok renk skalasını seviyorum. ülkemizde gerçekten peynir beyazlığındaki bir insan fondoten uzun uğraşlar sonucu bulabiliyor çünkü birçok marka var illaki bikaç tane beyaz tene uyan fondoten bulunuyor ama bb krem ve cc krem de aynı şey geçerli değil. ülkemizde satılan cc bb kremler malesef çok beyaz insanlar için uygun renkte değil ¸¸ genelde üç renk oluyor. ivory leri bile koyu geliyor. ama gosh markasının bu cc kreminde açık renkliler tatmin olabilir diyorum. kıssadan hisse bence çok çok uygun fiyatlı ve çok da güzel bir cc krem. fondoten vs sevmiyorsanız bu ürüne şans verin derim. kullanıp da memnun kalmayanına denk gelmedim. bitince alır mıyım tabiki.

 178. geçen gün tesadüfen deneyip beğenerek satın aldığım cilt ürünü. Çok güzel bir parlaklık veriyor ve benim sararıp yorulan cildimi daha canlı gösteriyor. next leveldaki çalışan¸ ellerinde porcelain rengi olmadığı için ivory vermişti fakat fotoğraflarda bakıyorum¸ gayet güzel oturmuş rengi¸ porcelain baya beyaz bildiğiniz¸ yüzünüzdeki tüm şekli alıp¸ nurtopu gibi bir şekilsiz surat verme ihtimali var. kısacası alırken yalnızca tonuna dikkat edin¸ cruelty free olması ve fiyatıyla¸ gösterdiği performansla gayet güzel bir ürün. bitince alırım gibin.

 179. Bende mi anormallik var anlamadim ki. Bu urun yagsiz bir urunmus ve benim kuru cildimde resmen mat durdu aydinlik falan vermedi. Dogal falan da durmadi. Gerci ben kara kista kullandim. Belki de ondandir. Cildim bayagi kuru cunku. Cildine uyanlar icin bu fiyata cidden cok iyi bir urun. Ama bana fazla kuru geldi.

 180. Sonunda uygun fiyatlı ve açık renkli (01 porcelain) bir cc krem buldum çok sevinçliyim. Fakat bitişi bana biraz yapış yapış geldi yüzüme oturması uzun süre aldı ayrıca bir fırça veya süngerle uygulanınca daha iyi sonuç veriyor özellikle real techniques expert face ile güzel yediriliyor. Ben böyle sabahın köründe fondötendir fırçadır uğraşmıyım süreyim çıkayım diye aldım ama yine hayallerim yıkıldı.

 181. Gratis indiriminden 19 liraya alıp üç dört gündür kullandığım cc krem. Bourjois healthy mix in 51 numarasını kullanıyordum ama bunda 2 ivory rengini aldım. Biraz koyu mu durdu diye gezindim bi süre ama gözüm alıştı sonra herhalde¸ doğru numarayı aldığımı düşündüm. Elimle uyguluyorum¸ yoğun değil¸ günlük kullanıma uygun¸ kapatıcılığı da pek yok¸ üzerine pudra kullanınca gün sonuna kadar idare ediyor. Kullanımı da daha rahat bence yani sabahları fondöten kullanmaya üşenen biri için.

 182. Yaklaşık bir yıldır kullandığım ve indirimlerde buldukça stokladığım canım pudram. Bu gratis indiriminde de 21 tl gibi bir fiyata aldım. Yağlıya dönük karma cildimde sivilcelenme yapmayan nadir ürünlerden birisi. Diğer cicişler cakey görünümünden bahsetmiş¸ aslında ürün az miktarda doğru bir şekilde uygulandığında böyle bir görüntü olmuyor. Ben günlük hayatta fondöten kullanmayı sevmiyorum¸ bu ürünü de kapatıcımı göz altıma ve yüzümdeki bazı noktalara sürüp dağıttıktan sonra üründen az bir miktarı kapağına dökerek ¸ eklipsin pudra fırçasıyla uyguluyorum ve gayet güzel sonuç alıyorum. Fakat farkettim ki önceden kullandığım rossman’dan aldığım for your beauty markasının pudra fırçasıyla uygularken daha az ürün kullanıyordum ama onun kılları daha sertti. Kapatıcılığına gelirsek¸ azdan ortaya doğru diyebiliriz. Renk skalası da beyaz tenlilere uygun nadir pudralardan. Kısacası alın¸ aldırın cicişler

 183. Ne kadar nemlendirsemde cildimi cakey duran pudra kapatıcılık cok az hafif sivilce lekelerimi kapatabiliyor belirginleri sadece hafifletiyor.Bi kapatıcılıkta beklemiyordum zaten kendisinden.Geçenlerde yüzümde bu ürün varken aglamışım gözümden akan yaş pudrayı yol yapmış sklamxcds bildiğiniz pudra akmışş gitmiş o kadar kötü duruyor ve göze batıyorduki hiç bir pudrada yaşamadım bunu çok şaşkınım sözlük.Yüzümde bu ürün varken arkadaşıma kafamı yaslamamla üstünün pudra olması aman tanrım dedim.Göz altı sabitlemede kullanıcam sanırım öyle biticek..Halbuki ne umutlar ile almıştım içeriğini sevip bağrıma basmışken… sivilcede yapmamıştı … pki gosh pki…

 184. Girdileri okudukça aynı üründen mi bahsediyoruz diye düşündürten pudra.Başıma bir şey gelmeyecekse sevmediğim -sevemediğim- pudra. Bir kere ürün dağılmıyor. Yürümüyor. Resmen yapışıyor ya. Dağıtana kadar canım çıkıyor ki tam dağıtamıyorum zaten. Kusurları kapatmıyor¸ hatta oraya dikkat bile çekiyor. Bende gayet cakey durdu¸ ulan ben mi bozuk ürün aldım diye baktım ama değil. Yüzümde yol yol görünüm oluşuyor diyorum¸ anlıyor musunuz? :'(Bence pudranın en büyük sorunu fazla yapışkan bir yapıda olması. Kutusundan kapağa döktüğünüzde bile toz değil tane tane geliyor. Cilde / fondötene anında tutunuyor ve katiyen bırakmıyor. Temiz olmayan içeriği de cabası.Ya ben senelerce rimmel’in stay matte pudrasını “zehirliymiş eheuhehu” diye takmadan kullanmış insanım ki o bebeği sabahları bazen “parmağımla” uygulayıp çıkıyordum¸ gece eve geldiğimde bile böyle cakey durmuyordu. Güzellik uğruna barı mineral takılayım dedim ama verdiğim paraya acıyorum sözlük.Tek güzel özelliği açık rengi ama o da dağilmadığından vitiligolu gibi geziyorum öf. Preslenmiş pudraların gözünü seveyim. edit: imla

 185. havanın nisana göre saçma bir derecede sıcak olduğu günde kuzeniminkini uyguladım. uygularken pek birşey farketmedim¸ zaten oda karanlıktı. ancak dışarıda geçirilen 3-4 saat ardından eve gelince yüzümü pek bir beğendim. aydınlık¸ parlamıyor¸ o minik kızarıklıklar lekeler vs kapanmış gitmiş¸ cildimde hiç ağırlık yok¸ cakey durmuyor. son derece doğal. kozmetik diyetim bitince¸ eldeki ten ürünleri eriyince koşarak gidip alacağımdır. bu arada uygulamayı rt buffing brush ile yaptım.

 186. cildim yağlı olduğu için hep uygun fiyatlı kapatıcı pudra arayışımda karşılaşıp aldığım pudra. bendeki 04 numaralı tonu. iyi ki de karşılaşmışım çok memnun kaldım hem kapatıcılık veriyor hem de matlaştırması çok başarılı. nerdeyse günlük makyajımın vazgeçilmezi oldu diyebilirim.

 187. Acık renk sorunu olmaması dışında nefret ettiğim pudra. Yağlı bi cildim yok¸ sadece burnum gun içinde cok hafif parlar ama ben bunu sürünce 2 saat içinde resmen yağlı pırıl pırıl ve ağır hissettiğim bi surata sahip oluyorum. İlk sürdüğümde guzel duruyor o ayrı.

 188. Şans eseri indirim döneminde 002 numarasını alıp memnun kaldığım ürün. Günlük makyajda fondöten kullanmıyorum¸ bb krem üzerine tek fırça geçişi yetiyor ve cildim gayet iyi görünüyor. Kapatıcılığı cidden iyi¸ gün içinde çizgilere dolma sorunu da yaşamadım hiç¸ severek kullanıyorum.

 189. ben de gratis’in kadınlar günü indiriminden 22 TL gibi bir fiyata 04 numarasını aldım fakat baktım ki elimdeki fırçalar ile ürün ziyan oluyor gidip yves rocher’den keçi kıllı pudra fırçası aldım bu ürüne özel. Bakınca fırça pudradan bile pahalıya geldi (27 TL) ama olsun¸ cildimiz nefes alsın yeter ki.

 190. Çok güzel bir ürün¸ en azından mineral pudra¸ mineral pudra¸ mineral… diyenlerin içeriğindeki aluminyum hidroksitin-evet mineral- nasıl zararlı bir madde olduğunu bilmeden ezbere doğalmış iyiymiş gibi göstermeye çalıştıkları üründür.Bu pohpohlamalar sonucunda bugünki gratis indiriminden almış bulundum¸ içeriğine ancak paketi açtıktan sonra bakmayı akıl ettim. Kullanmamaya karar verdim.

 191. Mükemmel görüneyim¸ kusurlarim görünmesin¸ hafif ten makyajı kullanayım¸ cildim yağlı¸ kuru¸ karma¸ herşey olabilir ama bu her koşulda beni saatlerce götürsün¸ azıcık ürün iki yıl gitsin falan diyorsanız budur. Tek başına fondöten olarak yeterli altına bir nemlendiriciyle¸ çok az az cilde yedirme ysni buffing tekniğiyle adeta mucize. Cildim ne durumda olursa olsun aldığım en iyi sonuç sanki. Uygulama fircalarim ise rt expert face brush ve eco tools airbrush concealer bu da gözaltı ve sivilcelerin üstüne ekstra bi kat pigmentlemek için. Mat miyim parliyo muyum sağlıklı miyim belli değil. Cildime adapte oluyor sanki. 004 rengini kullaniyorum

 192. siyahlikadin’ın girdisine harfi harfine katılarak¸ 2015 yılındaki tek favori ürünümdür kendisi¸ fiyatına göre mükemmel¸ üstelik mineral. bu indirimde stok yapabileceğim yegane şey bu pudra sanırım.

 193. 002 numarasını kullanıyorum¸ ilk kullanımda aşık oldum._tüm drugstore ve high end markaların ten ürünleri içerisindeki en açık renkli ürün. Nars siberia kadar açık. Nötr alt tonlu. Bu sebeple zaten büyük bi artı alıyor benden._bitişi mat değil¸ doğal bir bitişi var. Gün içinde parlak bitişe dönüyor¸ yağlı cildiniz varsa matlaştırıcı baza ihtiyacınız olacaktır._cakey durmuyor¸ bir pudra için nimet gibi özellik._kapatıcılığı muh te şem. Colorstayden bile daha kapatıcı uygulayabilirsiniz¸ büyük bir pudra fırçasıyla uygularsanız da hafif-orta kapatıcı olacaktır. Size kalmış tamamen._diğer bb kremler ve fondötenler gibi cildi tıkamıyor¸ nefes alacak alan bırakıyor. Bunu özellikle gözeneklerimi kapatmaması ve makyajımı çıkarırken tüy gibi kolay çıkmasından anladım._evet bana göre tek eksi yanı gözenekleri kapatmaması¸ en kötü fondöten dahi bende gözenek görüntüsü yapmazken bu burun kenarlarımdaki gözenekleri ortaya çıkardı fakat sorun etmiyorum._ciltten çıkarma kısmına gelirsek¸ inanılmaz kolay çıkıyor. Garnierin suyuyla çıkarıyorum¸ saniyesinde¸ yağlı yağlı kremsi görüntü vermeden köpükmüş gibi (ah anlatabilsem) çıkıyor. Hafif bir ürün.Kısacası alın¸ aldırın.

 194. Bende 02 rengi olan pudra. Kalıcılığı çok iyi¸ nötr olan cilt alttonuma neredeyse en yakışan pudra. Hiç sivilce kızarıklık falan da yapmadı.

 195. kokusu yok¸ bende 006’sı var. tenime koyu gldiği için bronzer olarak kullanıyorum. ancak dokusu¸ kapatıcılığı çok güzel. keşke daha açık bir tonuyla takas yapma şansım olsaydı.

 196. kokusunu bilemem ama çok beğendiğim¸ cilde aydınlık veren¸ kapatıcılığı yüksek olan pudra. keşke en son değil ilk başta bunu alsaymışım da diğerlerine o kadar para vermeseymişim. mineralli olduğu içinde sağlıklı üstelik gayet güzel kapatıyor¸ fiyatı da çok yüksek değil. daha ne olsun! elimde ki fondöten pudra bb cream vs biter ise mineralli ürünlere geçeceğim.edit: uzun süre sonra gelen edit¸ çok tozutuyor üstü kirletmemesi için biraz çaba sarf etmek gerekiyor. vakti nakit olanlar için biraz çetrefilli bir ürün.

 197. Elma yanaklarımda hiçbir etki göstermeyen allık. Açık tenli ancak halihazırda vücudundan daha koyu ve pembe renkte bir surata sahip olduğumdan varlığı ile yokluğu pek fark etmemiştir benim için. Kısaca kelimelerin “Denemeden almayın.”da kaldığı yerdeyim. Nude allık da benim neyimeydi acaba…

 198. Benim gibi beyaz tenli bir insanın çok düşünmeler sonucu alıp¸ bayıldığı bir allık. Az uyguladığımda hafif bir renk veriyor¸ elmacık kemiklerimin o kısma yoğun uyguladığımda da kontürlenmiş gibi duruyor ve hiç ben burdayım demiyor. İstediği kadar tozutsun¸ ben kolay allık bitirebilen bir insan değilim. Çok belli olmasın ama yüzümde de bir renk olsun derseniz kesinlikle alın derim 🙂

 199. verdiği renk güzel ama çok fazla kullanmanız gerekiyor o rengi alabilmek için. Ayrıca aşırı aşırı tozutuyor ya sırf bu özelliği yüzünden muhtrmelen çok çabuk bitecek ve bi daha almayacağım. bende pek kalıcı da değil. üstümde beyaz birşeyim varsa korkarak kullanıyorum ve başımda açık renk şal varken risk alamam. ortada ucusuyor toz toz

 200. Çok sevdiğim allığım. Sürüldüğünde kontür gibi de duruyor. Ama kötü yanı pigmentasyonu çok iyi değil kat kat uygulamam gerekiyor ve ne yazık ki kalıcı değil. Ama renginin güzelliği için alınabilinir bir allık.

 201. Bir zamanlar deli gibi kullandığım şimdi ortası açıldığı için üzülüp kullanamadığım canım allığım. En çok kontür çizgisinin azıcık üzerinde kullanmayı seviyorum. Bir de sevinenler bu hit the panlara nasıl seviniyor benim indirimde aldığım gosh whisperımın ortası açıldı diye içim gitti high end alıp da sevdiğim bir şeyim bitse kendimi deniz kızı gibi karalara vururum demek ki.

 202. bu allığın rengi o kadar özgün ki hem allık hem kontör gibi duruyor beyaz tende. Mat bir allık bu sebeple özellikle yazın aydınlatıcıyla kullanılması tavsiye edilir. Eksileri ise çok toz toz olması ve kalıcı olmayışı. İndirimde şans verilmeli diyorum.

 203. bu aralar en sevdiğim allığım. doğal duruşu yüzünden çok seviyorum. katlanma bölgesinde de kullanmaya bayılıyorum. doğal bir gölge veriyor. normalde allık fırçasıyla uyguluyordum. ama birkaç gün önce yanıma allık fırçamı almayı unutmuşum. nemli süngerle uygulasam nolur ki dedim? çok çok az nemli bir süngerle uyguladım ve duruşuna bayıldım. rengini biraz daha iyi verdi¸ ve malum tozutma problemini de yaşamıyorum böylelikle. verim alamayan yada tozutma problemi yüzünden kullanmak istemeyenler¸ bence bir deneyin derim ciciş kardeşler. 🙂

 204. Dibini gördüğüm tek allık. Böyle doğal bir duruş olamaz. Benim yanaklarım baya tombul olduğundan öyle çok renkli allıklar hoş durmuyor. Bu nedenle daha doğal renkleri tercih ediyorum. Her gün süre süre de dibini gördüm haliyle. Özellikle şeftali tonlu rujlarla çok hoş duruyor bu allık.

 205. Çok çok doğal duran allık. Nadir bitirebildiğim allıklardan olacak sanırım¸ dibi göründü gibi. Hani böyle yürüyüşe bile çıksanız yüzüm solgun görünmesin diye sürebilirsiniz. Işıltı yok¸ renk çok hafif. Elmacık kemiklerimin altına kontür¸ yanağıma da bunu sürdüm mü tamamdır. Anında sağlıklı bir görüntüye kavuşuyor yüzüm. Üstelik baya kalıcı bence. Evet tozutuyor evet hızlı bitiyor ama eksi özellik sayılmaz bunlar ürünün güzelliği yanında.

 206. çok fazla allık kullanmayı sevmeyen ben bu allığa resmen bayıldım. hafif¸ günlük şeftali tonlarında bi allık. yüzü biraz daha sağlıklı gösteriyor öyle çok allık varmış gibi durmuyor. hele benim gibi beyaz teninizden dolayı ölü gibi görünüyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim. ben kalıcılığını da beğendim 7 8 saat kadar yüzümde rahatlıkla kaldı. bittiğinde tekrar tekrar alacağım bi ürün.

 207. çok beğenmiştim hatta bir süre sadece kendisini sürdüm ancak yanaklarımda kırmızılıklar ve kuruluk oluşunca bıraktım. belki de son kullanma tarihi geçmişti.

 208. Nedense bende o nude ve doğal efekti veremeyen allık. Bildiğin şeftali tonlu bir allık gibi duruyor. Kontür için de uygun diye heveslenmiştim ama fazla sıcak duruyor benim yüzümde. Beyaz tenliyim. Ama yine de seviyorum kendisini.

 209. Aşırı abartılmış bir ürün¸ fırçayla pat pat bile yapamıyorum¸ tek dokundurma da yetmediği için fırçayı paketin üzerine koyup döndürüyorum tozlar uçuşmasın diye. İlk sürdüğümde güzel görünüyor¸ dışarı çıkıyorum 10 dk sonra uçup gidiyor resmen. E o zaman ben ne anladım o doğal tatlı görüntüden.

 210. Buğday tenliyim¸ bende çok belli olmuyordu. Beyaz tenlilerde çok güzel duruyor o ayrı. Kalıcılığı on üzerinden dört. İnanılmaz tozutan bir ürün¸ öyle ki çok kullanmamama rağmen kısa sürede dibini görmüştüm. İndirimsiz fiyatı yirmi beş lira diye hatırlıyorum.

 211. beyaza yakın denilebilecek tenimdeki duruşunu çok sevdiğim ve doğal bulduğum allık¸ yanaklara sürünce de kontür yapar gibi sürünce de çok doğal bir etki veriyor ama tek kötü yanı çok dayanıksız bir ürün daha açmadan yatağa hafifçe atmamla paramparça oldu.

 212. Tenimde bu allıktan daha doğal duranına rastlamadım henüz. Sözlük sayesinde keşfedip vazgeçilmezlerimden oldu.

 213. geçenlerde kızlar tuvaletinde bir kız makyaj tazelerken sürdü. ya ben onun yanaklarının kızarıklığını doğal sanıyordum nasıl da kanlı canlı gözüküyor diyordum. meğersem doğal değilmiş¸ rose whispermış

 214. verdiği rengi chanel’in camelia rose’una çok benzettim nedense tabi o kahvelik vermiyor ama bu bebeksi pembeliği veriyor. elimde bu ürün yok ama eğer chanel’in koleksiyonunu kaçırdıysanız bu allığa bir bakın bence resimlerde çok benzettim.

 215. kadınlar günü indirimden hadi bir de ben deneyeyim diyerek aldım. biraz koyu tenliyim o yüzden kendini çok belli etmiyor ama ben öylesini severim zaten diğer allıklarımı da fırçayı şöyle bir dokundurup yüzüme uyguluyorum¸ varla yok arası yani. ama o nasıl tatlı bir pembişlik böyle ben pembeyim diye bağırmıyor¸ bayıldım. ama keşke bu kadar tozutmasa edit: imla.

 216. elimde benzer tonlarda bir yves rocher Allığım vardı o bitmeye yaklaşınca fiyatı da 50 küsür lira olunca daha ucuzu diye buna şans verdim. Evde beyaz Işıkla makyaj yapıyorum¸ neredeyse hiç görünmüyor diye bol bol sürdüm¸ hafif bir renk vardı. Dışarıda gün Işığında bir baktım aynaya böyle bir şey olamaz¸ resmen pespembe görünüyorum. Gramajı çok az¸ tozutması çok fazla ve benim istediğim nude tonu vermiyor¸ bir şekilde bitirebilirsem kesinlikle bir daha almam. Yves rocherinki bundan daha kahve tonlu¸ o gerçek bir nude duruyor. Tabi hala üretilip üretilmediğini bilmiyorum zira arka etiketi soyulmuş¸ gidip bakmam lazım bi ara.

 217. uzun bir zamandır aklımda nude bir allık almak vardı ben de buradaki yorumları görünce alıp bir deneyeyim dedim ve bugün aldım eve gelince hemen bir denedim ama tabii dışarı çıkınca gün ışığıyla daha belli olur nasıl olduğu kötü durmadı yine de ben sevdim valla. biraz fazla tozutuyor ve alıştığımız allıklardan biraz daha ufak tefek duruyor ama olsun. aferin gosh!

 218. Allıktan hiç anlamıyorum dediğimde makyaj zevkine çok güvendiğim bir arkadaşım ‘senin tenine bu çok yakışır’ deyip önerdiğinden dün dayanamayıp aldığım allık. Allahım o ne kadar güzel bir şey. Ben neler kaçırıyormuşum da haberim yokmuş. İnanılmaz tozutuyor orası kesin ama o açık ve soğuk gül kurusu ne kadar hoş bir renk. Çocuk gibi sürüp sürüp ‘YA ÇOK GÜZEL!’ diye izliyorum kendi başıma. Allık bana kafayı yedirtti yani¸ ya da benim zaten kafayı yiyeceğim varmış. Ama gerçekten çok açık tenlerde allık ürkütücü bir şey¸ çiğ durması bakımından. Bu o kadar doğal ki¸ kesinlikle tavsiye ederim.

 219. dün buradaki yorumları okuduktan sonra dayanamayıp aldığım allık. kaldı ki çok allık insanı değilimdir. gerçekten rengi çook güzel ama inanılmaz tozutuyor. hayatımda bu kadar tozutan allık görmedim.edit: alerji yaptı ve kullanmayı bıraktım.

 220. İlk cicişde gördüğüm allık. İstek listeme eklemiştim ve indirime girmesini bekledim. Dün %40+%10 indirimle 13.40tl gibi bi fiyata aldım. Bu kadar mat allığım hiç olmamıştı. Ama bu matlığı sevdim. Çok açık pembe-kahve tonlarında. Herkese yakışabilir ama her tende belli olur mu bilmiyorum. Ben beyaz tenliyim ve oldukça doğal gözüküyor. Pigmentasyonu rengine göre şaşırtıcı derecede iyi. Zamanla uçup gider mi sorusuna şu anlık bir şey diyemiyorum. Yeni sürdüm sayılır. Doğal tonlarda allık arayan beyaz tenlilere öneririm.edit: 7-8 saat geçti allığın görüntüsü hafif gitse de hala duruyor.

 221. hafif ¸ kahve-pembe¸ mat¸ doğal ve günlük kullanım için uygun fiyatlı allık. Gratis indiriminden 12.5 liraya aldığım bu allığı çok beğendim normalde the balm hot mama sever biri olarak bu allığın sivilce yapmamasını umut ediyorum. the balmin allıklarının sivilce yapması üzerine bir süre kullanmama kararı aldım. Şimdilik bunu kullanıyorum şimdilik bir problem yok.

 222. Daha once hic allik dibi gormemis bir insanim.2 gun once alip bayildim.bulursam tekrar hayatimda ilk defa makyaj malzemesi yedekleyecegim.

 223. Yüzünüze sürdüğünüzde rengine şaşıracağınız allık. Çok az renk vereceğini düşünerek almıştım ama beni yanılttı. Evet¸ azıcık tozutuyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur deyip dert etmiyorum. Ben çok sevdim¸ ayrıca katlanma bölgesinde de çok hoş duruyor. Ve bence her ten rengine ayrı yakışır.

 224. tanım: zor bulunan bir allıkkızlar dün Beşiktaş çarşıda zorla bir görevliye başka bir şey bakarken çekmeceyi açtırdık. zaten giderseniz görürsünüz çekmece tam açılmıyor. asıl mesele çekmecede bu allıktan vardı. raflarda yoktu ama çekmecede vardı. bulamayanlara duyurulur.

 225. cicişde çok övülmüş şeyleri denemek konusundaki dayanılmaz isteğin bana kazandırdığı yepyeni allığımdır. Yukarıda yazılmış¸ merak ve çekinceleri olan arkadaşlar için söylüyorum: Rengi çok ilginç¸ kutusunda göründüğü gibi değil asla. Pakette O kadar soluk ve pudra gibi duruyordu ki ilk elime aldığımda yok bu olamaz falan demiştim hatta 🙂 ama beyaz tenliyseniz kesinlikle bir şans vermenizi tavsiye ederim¸ hele ki şu an 12.50 lira gibi uygun fiyata ulaşabiliyorken.Şeftali tonlarını kendime pek yakıştırmayan bir insandım ancak rose whisper gerçekten matlığı ve renginin farklılığıyla o kadar doğal bir masumiyet havası katıyor ki yüzüme¸ pembe the balm down boy allığıma elim gitmedi günlerdir. Kalıcılığının tek problem olduğunu söyleyenler olmuş ama ben o konuda da problem yaşamadım. Bu hızla su gibi gideceği de düşünülürse¸ Bitirdikçe alacağım ben bunu.Edit:  görsel ekledim ama kollarım yüzümden biraz daha sarı

 226. Anormal derecede ovulen bu urun icimizde gratis calisani mi var diye dusundurmeye basladi. Cok merak edip gorsellere baktim asiri soluk bir renk gibi duruyor¸ pek bir ozelligi yok gibi

 227. bunu aldığımdan beri elim başka allığa gitmiyor. makyaja göre kıyafetimi seçiyorum resmen. bi de ben far olarak crease bölgesine önce bahama mama üstüne bunu sürüyorum. çok tatlı bir geçiş oluyor bence

 228. stokladığım tek allık oldu kendisi. real techniques in o sevmediğim allık fırçasıyla sürmenin yolunu da buldum. asla sürükleme hareketi yapmıyorum¸ fırçaya tampon hareketlerle alıp yine tampon hareketlerle elmacık kemiklerimle üstüne sürüyorum. böylece o doğal rengini çok daha güzel veriyor. narsın allık yapısına aşık ve başka allık kullanmayan biri olarak kendisi yeni gözdem. ayrıca sadece beyaz tene değil buğday ve esmer tene bile gideceğini düşünüyorum ben¸ joker renklerden aslında.

 229. çok tozutan ama çok doğal duran bir allık. özellikle teni açık renkli olanlar için konuşacak olursam¸ her makyaja uyum sağlayabilecek bir allık. ister yoğun¸ ister hafif göz makyajı yapın¸ hepsine uyum sağlıyor. kalıcılık açısından da başarılı buldum. 4-5 saat daha yeni sürmüşsünüz gibi duruyor. en başta da belirttiğim gibi bence tek kötü yanı çok fazla tozutması¸ ama dünyanın parasını verdiğimiz ürünler bile tozutuyor¸ o yüzden ben bunu çok sorun etmiyorum. ben 17 lira gibi bir fiyata almıştım¸ sanırım indirimli fiyatıydı¸ tam emin değilim.

 230. Sozlukten duyup neymis bu yaa diyerek ilk gittigim magazada yapistirdigim allik rengi/markasi.Kullanilan fircaya gore degisiyor bence pigment yogunlugu. Rt expert le pit pit bastirarak cok iyi verdi rengini. Ama klasik yumusak allik fircalariyla 3 -4 kez gecmek gerwkiyor ustunden zor oturuyor yuze. Yine de guzel cici.

 231. likit yapılı fondötenlerle kullanmayı seviyorum sanki o zaman rengindeki doğallık daha ön plana çıkıyor gibi. pudra veya köpük fondötenlerle beraber kullanıldığında rengini tam veremiyor arada kayboluyor.

 232. buradaki olumlu yorumlar üzerine gidip aldığım bir allıktı. ilk girdiğim gratiste bulabilmiştim. aldığım günden beri sadece bunu kullanıyorum. deli gibi tozutmasına rağmen bitirirsem mutlaka tekrar alırım. sanırım elimdeki en doğal duruşlu allık budur. ne kadar sürersem süreyim bağırmıyor. çok seviyorum.

 233. kalıcılığı beni benden almış efsane bir allık. Rengi için zaten söylenecek her şey söylenmiş ama kalıcılığını böyle beklemiyordum açıkçası. Allıkların uçup gitmesine o kadar alışkınım ki ve çantada sağa sola darbe almaktan mutlaka parçalandıkları için gün içinde tazelemek adına yanıma alamıyorum. Bugün de saat 17:00 civarında yaptım makyajımı ve dışarı çıktım. Saat şu an 2:20 ve aynada rose whisperlı yanaklarımı görünce şok geçirdim. Yedeklemek lazım¸ çünkü tozutuyor ama o artık benim bebeğim.

 234. Rengi cok cok güzel ve doğal duruyo evet. Ama aşırı tozutuyo ve bb krem surmezsem belli olmuyodu bende.. sürekli ten makyajı yapan birisi olmadığım icin 1-2 kez kullanıp takasla elden çıkardım. Umarım giden cicişmüz severek kullanır. Azıcık daha açık tenli olsaydım eminim yoluma devam ederdim. Doğal kontur gibi kendisi.

 235. Nude allığım olsun isteyip aldığım fakat deli tozuttuğu için kullanamadığım allıktır.Etrafı temizlemeye üşenip başka allıkları kullanırken son kullanma süresi geçecek korkuyorum. Benim için kullanımı önemlidir arkadaşlar. Zor sürülüyorsa¸tozutuyorsa 5 lira bile olsa içim acıyor.

 236. capacity gratis’te 3 tane vardı birini ben aldım. indirim olmadığı için kimse almamış anlaşılan.daha önce rose whisper’ı bulamayıp daha pembe tonu olan flower power’ı almıştım. çok tozutuyorlar tek sorun bu. aslında allık olarak değil de kontür yapabilmek için aldım rose whisper’ı. doğal duruyor yüzde umarım pişman olmam.

 237. biter bitmez yeniden alacağım¸ her makyaj ile çekinmeden kullanabileceğiniz joker bir allık. cilt tonu¸ saç rengi ayırt etmeden herkese yakışabilecek derecede risksiz olması ise en büyük özelliği. açılı allık fırçası ile elimi korkak alıştırmadan her güne yakın sürüyorum. koşun koşun alın cicişler.

 238. Artık umudumu kestiğimde indirimin son günü kızılay gratisde karşıma çıkmasıyla kavuştuğum allık. Çok doğal çok tatlı bir rengi var. Ama gerçekten çok fazla tozutuyor¸ burada herkes yazmış olmasına rağmen bu kadar tozutmasını beklemiyordum¸ o kadar tozutuyor önünü alamıyorsunuz. Allık konusunda¸ sanırım sürmeye yeni yeni başladığım için¸ doğal dursun sürdüğüm pek belli olmasın gibi bir takıntım var. Bu allık da tam olarak istediğim gibi durdu. Böylece ben de her gün kullanabileceğim bir allığa kavuşmuş oldum.

 239. aşırı tozutan (the balm tozutması bunun yanında hikaye)¸ yumuşacık yapıda¸ çok açık pembe-kahve rengi olan bir allık. ambalajı çok dandik. abartıldığı kadar muhteşem bulmuyorum. sıcak alt tonlu¸ çilli beyaz tenimde ahım şahım bir allık olmadı. şeftali tonlu herhangi bir allığı buna tercih ederim. ha liv tyler falan olsam çok çok yakışabilirdi¸ soğuk tonlu porselen bir tenle. ama maalesef değilim :d bi de indirimsiz almıştım¸ neyse ki çok pahalı bir ürün değil.bu allıği kimse bulamıyormuş herhalde¸ kara borsada satsam mı ne yapsam…

 240. bana bunu bulun dediğim allık. hiç bir yer de mi yok? en ücra gratislere gittim bulmak için yok anam yok. böyle güzel allıkta yok¸ belli belirsiz soğuk tonlu.

 241. hiç aklımda olmadığı halde cicişlerin bu kadar övgüsüne mazhar olduğu için aldım.bugün de deneme şansım oldu. ışıklandırmadan dolayı yüzümde nasıl göründüğünü tam olarak anlayamadım ama acayip tozutuyor¸ fırçayla hafifçe dokundum toz allık kıvamına geldi. fırçaya gelen kadar da havaya savrulmuştur eminim.bu gidişle kendisi ömrü hayatımda bitirebildiğim tek allık olarak kayıtlara geçecek.

 242. çeyreğini yanağıma sürerek geri kalan yüzde yetmiş beşini de (geriye yüzde yetmiş beş kalıyo di mi bu mantıkta?) tozutturarak havaya armağan ederek bitirdiğim¸ rengi ve dokusu başarılı fakat doğuştan müsrif allık.seni ben ellerin olasın¸ gökyüzüne uçasın diye mi satın aldım???

 243. mac blushbaby allığı severek kullandım¸bitirdim. Bu allığı nette görsellerde gördüğümde ona çok benzediğini düşündüm ve bu kadar övgü aldığını okuyunca şans vermek istiyorum ama indirimden yeni alışveriş yaptım şimdi tekrar gidip para dökmeye de içim el vermemekte. Bakalım…

 244. Kendime kolay kolay hiçbir allığı yakıştırmazdım yüzümde yapay durduğunu düşünürdüm. Ta ki bu allıkla tanışana kadar. Koyu buğday tenimde çok doğal durdu bir ışıltı verdi. Her renk tene yakışacağını düşünüyorum.

 245. alma niyetiyle gittim ama tabii ki kalmamıştı. ben de bir koyu tonunu flowers power’ı aldım. biraz fazla pembe bu¸ çok dikkatli sürmek gerekiyor pek memnun kalmadım¸ indirimde olmasa da rose whisper’ı alıcam gördüğüm yerde

 246. buğday tenli bir kadın olarak cildimde neredeyse hiç belli olmayan ürün. iki-üç indirim öncesinde aa bu nasılmış bakıyım bir diyerek aldığım (nefsime yenik düştüğüm) allıktır. ancak beyaz tenlilerde hoş durur diye düşünüyorum çünkü benim cildimde hiç anlaşılmıyor.

 247. Almaya gittiğimde bırakın bu allığı¸ bütün gosh standını bomboş ve testerini da kırık görünce arkada dram müziği çaldı diyebilirim. Çok güzel bir tonu olan ama bir türlü kavuşamadığım allık

 248. dün eyüp gratiste bulduğum allık. 14 tl idi fiyatı sanırım. bu hafta sonunu evde geçiriyor olmama rağmen dayanamadım ve yeni bebeklerimle bir makyaj denemesi yapayım dedim. sonuç olarak¸bu allık gerçekten çok güzel. renk kahve ile pembe arası nude tonlarda mat bir renk. çok çok doğal duruyor. ben alt kısımlara bronzer sürdüm ama bir daha sürmeyeceğim¸ kontur yapmadan uygulayacağım. tek kötü yanı aşırı tozutması. onun dışında bittikçe -ilk biten allığım olacak hissiyatındayım- alacağım allık oldu.Edit: buraya taşıdım girdimi.

 249. 5-6 saat kadar kalıcılığı olan¸ aşırı pigmentli ve beyaz tenlilerde mükemmel duran allık. Sadece gratislerde bulunuyor. Belli dönemlerde %50’ye kadar indirime giriyor¸ değerlendirilebilecek zamanlar.

 250. bulursam almaya niyetli olduğum allık.değil indirimde¸ taa geçen indirimden beri hiçbir gratiste stokta görmesem de bir umut işte.

 251. çok fazla araştırma yapmadan sadece rengini beğenip ‘aman deneyeyim nasılsa indirimde’ diyerek almıştım. ilk aldığım zaman kullanıyordum ama allık sürmeyi tam bilmiyormuşum sanırım¸ beyaz tenliyim şu anda rt blush brushla yüzüme gelişigüzel uyguluyorum çok doğal durduğunu düşünüyorum sanırım fresh bi görüntü oluyor çünkü sürdüğümden beri herkes makyajımı çok beğendiğini söyledi 🙂 kısacası değerini bilememişim ilk başta¸ önerebileceğim bir ürün

 252. En son gratis indiriminden aldığım ve bayıldığım allık.Buğday tenli cildim de harika durdu.Üstelik fırçaya bol bol almama gerek kalmadan rengini verdi.Mat ve pigmentli bir allık.Tek sorunu aşırı tozutuyor.Öyle ki üstüme bulaşıyor.Olsun bulaşsın temizlerim ben:)bu allık bana renk vermez diyem buğdaylar sözüm size¸alınız efendim şahane renk veriyor

 253. gosh markasının beyaz tenliler için kurtarıcı allığı. ne kadar sürerseniz sürün heidi gibi yapmayan allık. elimin ayarı olmadığı zamanlarda çok rahat sürüyorum. gördüğüm en güzel nude allık tabii. cildime çok hoş bir görüntü veriyor. dibini göreceğim ilk allık. kalıcılığı idare eder. 5-6 saat durdu cildimde. en kötü yanı ise tozutması ama renginden dolayı katlanıyorum bu duruma. bittikçe alacağım.

 254. ne zaman canım no make up denen türden bir makyaj yapmak istese ya da göz makyajında elim koyu tonlara gittiği anda tam da bu gibi durumlar için yaratılmış kurtarıcı allığım. 5 gr lık ambalajıyla ayrı bir sevdiğim ve bu sayede şu fani ömrümde ilk bitireceğim allık olacak herhalde. tek kötü yanı biraz fazlaca tozutması ama o kadar da olur deyip kendisiyle yoluma seve seve devam ediyorum.

 255. bu alligi gorkem karman’da gormus ve hemen listeme eklemistim. 2 gun once gittim aldim¸ son 1 tane kalmisti. o sogukluguna¸ rengine hayran kaldim. ben bununla ciddi ciddi kontur tarzi bir seyler de yapiyorum anam¸ crease bolgeme hafif ilik bir hava da katiyorum. hatta acik kahve-pembe mat far olarak bile tum gozume uygulayip + rimel yapip ciktim. cunku hem gozde hem yanakta ayni renk oldugunda inanilmaz bir butunluk yakaliyorum ben. ama eksisi var ki soylemeden gecemeyecegim¸ tozutma konusunda ciddi anlamda zirveye oynayabilir.

 256. en sevdiğim allığımdı¸ “dı”çünkü üçüncüsü de ilk düşürüşümde kırıldı ve onsuz kaldım. fazla yumuşak yapısı ve dayanıksız ambalajı sebebiyle en ufak bir darbeye gelmiyor malesef.şu sıralar hiçbir gratis’te bulamıyorum bu allığı. yakın bir renk ararken mac blushbaby allıkı aldım ancak eve gelip paramparça olmuş rose whisper’la karşılaştırınca alakaları olmadığını fark ettim. blushbaby’yi de severek kullanıyorum ama rose whisper’ı çok arıyorum.ankara’da herhangi bir mağazada gören ciciş varsa mesaj kutumda ağırlamaktan memnuniyet duyacağım.

 257. çok tatlı bir pembe olan hatta gül kurusuna kaçan sürümü ve duruşu doğal olan allıktır. doğal gözüken makyaj yapmayı sevenler için elinde bulunması gereken üründür. çok severim makyaj yaptığım günlerde kullanırım kendisini..

 258. buğday renkli ve olive alt tonlu tenimde¸ kendini baya baya belli eden¸ yeni aldığım ve çok çok sevdiğim allık. allıklara küsmüştüm¸ yanaklarımdaki kılcal damar çatlamalarından dolayı yanaklarım zaten kırmızı¸ artık çok nadir allık taşır hale geldi. o nadide allıklardan biri de bu o/

 259. cicişlerin gazına gelip de aldığım allık 🙂 kötü mü oldu hayır çok da iyi oldu sonunda benim oldu. İndirimden 14¸90 a aldım. Parmağımda pespembe duruyor elime uyguladığımda doğal bir pembelik verdi. Fakat yüzüme uygulayınca pembe-şeftali karışımı bir renk ortaya çıktı. Sıcak tonlu alt tenime yakıştı fakat benim gözüm alışamadı rengine. Çok pigmentli tek kat geçiyorum ben üst üste geçince kıpkırmızı oluyor. Öyle ben allığım diye bas bas bağırmıyor¸ mat bir allık¸ sanki böyle kendiliğinden kızarmışsın gibi bir renk veriyor. Beyaz tenli olduğum için yakıştırdım kendime ama hala soğuk tonda pembeler benim favorim. Bu allıkla 4-5 ruj tonu denedim bir türlü sonucu beğenemedim yüzümde patladı resmen bu allığı kullanan cicişler hangi rujla yakıştırdıklarını söylerlerse çok sevinirim.

 260. Nude bir allık koyu göz makyajları için kurtarıcı amma pek bir tozutuyor. Kalıcılığından ümitli değilim

 261. Yine gratise bir umut gittim yine eli boş döndüm 🙁 Sanırım bütün İzmir bu allığı sürüyor. Valla rüyama giriyor artık.

 262. İlk defa indirimde son kalan bir şeyi almış oldum. 🙂 .Renk olarak bej ve pembelik içeren mat bir allık. Ama hangisinin daha yoğun duracağı sanırım cilt alt tonuna bağlı. Uzun zamandır erteliyordum Almayı bugüne kısmetmiş ve çok sevdim çünkü elimde ki çoğu allık yoğun renk veren gül kurusu pembeydi. Ağır makyajlarla ya da makyaj yapmış gibi görünmemek için kullanılacak doğal allıklardan. Kötü özelliği daha fırça değer değmez toz bulutu oluyor hemen fiyatı da 14.90 olsa gerek yanlış hatırlamıyorsam.

 263. çok doğal¸tatlı bir renge sahip bir allık. fena tozutuyor¸ kalıcılığı ise o kadar iyi değil. ama renge bayıldım¸ her makyaja gidiyor. koyu tenlerde belli olmadığı söylenmiş¸ buğday tenli olmama rağmen insanlar farketti bende.

 264. bahsedildiği gibi varla yok arası bir allık. benim soğuk alt tonlu beyaz tenimde ise anlamlandıramadığım bir şekilde şeftaliye kaçıyor.kalıcılığı fondöten üstünde fena değil¸ ama sabahtan akşama kadar kalmasını beklemeyin. ben dışarı çıktığımda işim kısa sürecekse bu allığı kullanıyorum¸ sabahtan akşama kadar dışarıda kalacaksam mac allıklarımdan şaşmıyorum. ayrıca kendisi bu kadar feci tozutmaya devam ederse 2 aya kalmaz biter gibi geliyor bana¸ o da kişisel rekorum olur herhalde. indirimde 10 lira gibi bir fiyata almıştım o sebeple acımıyorum verdiğim paraya ama bunlar hep makyaj malzemesi kalabalıklığı işte. yeri doldurulmayacak gibi değil.edit: daha önce herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet verip vermediği sorulmuş¸ benim uğraştıran cildimde herhangi bir problem yaratmadı. ama her gün kullanmadığımı da belirteyim.

 265. Çok uçuk bir pembe ile sütlü kahve arası rengi olan ve hep yağmalanmış vaziyetteki gratislerde bulmanın çok zor olduğu allık. en sonunda bugün bu allığı buldum(indirimsiz fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 24.50 tlydi) ama içinde talc olduğunu görünce kararsız kaldım almadan çıktım. sivilcelenmeye meyilli alerjik bir cildim var. yukarda bir entryde alerji yaptığını okuduğum için biraz temkinliyim. cildi benim gibi olup bu allığı kullanan varsa ve bana özel mesajla bilgi verirse çok sevinirim 🙂

 266. matmazel ekselanslari gibi ben de eldanar’da keşfettim bu güzel allığı. ama son bi tane kaldığı için kendimi feda ederek matmazel ekselanslari’na yar ettim :Dbenim tenim beyaz aşırı değil ama beyaz işte çok güzel doğal bir hava verdi zannediyorum. bir de bence bu ürünle çok güzel kontür yapılır. simsiz¸ ışıltısız¸ o kadar naif ve doğal bir duruşu var ki. sırf bu allık için bir makyaj yapılır yani.

 267. resmen hayatımın allığı¸ günümün neşesi¸ makyajımın baş tacı açık buğday tenli olmama rağmen suratıma en çok yakıştırdığım allığım¸ yapısı toz fakat krem allıklardan bile daha çok yüzümle bütünleşiyor¸ umarım bu aşkımız sonsuza dek devam eder.

 268. bugün gratis indirimi ile 12 tl’ye edindiğim allık. kendisi bugüne kadar satın aldığım ikinci allık oldu¸ indirimde olmasa zaten almazdım muhtemelen zira çok sık allık kullanan biri değilim. dokusu yumuşacık¸ tozutma yapmadı¸ kalıcılığı orta seviyede. fırça ile kolayca dağılıyor¸ öyle bölük pörçük bir görünüm olmadı hiç cildimde. beyaz tenliyim ama öyle çok aşırı beyaz da değilim ve yanaklarımda çok doğal bir duruş sağladı o nedenle oldukça beğendim ve iyi ki almışım dedim. buğday ve esmerlerde çok belli olacağını düşünmüyorum ancak açık tenli kişiler kendisine özellikle de indirim döneminde bir şans verebilir.

 269. itiraf edelim kontür diye yaptığımız şey yüzümüzde kir gibi duruyor sadece dijital görüntülerde güzel görünüyor ancak bu allık gerçekten doğal bir gölge veriyor. burun için değil ama yanak için çok ideal.

 270. gosh türkiye’ye daha ilk geldiğinde ben buna vurulmuştum da indirimi beklemiştim. sonra aldım ama kullanmadım nedense. sağolsun buradaki yazarlar başlığı hortlatınca dur bakayım bir şuna ya dedim ve cidden süpermiş. ben allıkta çok bariz renkleri sevmem¸ hep de hafif uygularım. bu yüzden the balm allıkları da hiç sevmem mesela çok pigmentli. ben cos cos fırçayı daldırabileceğim allıkları severim¸ sonra bir tık tozunu atıp sürerim.beyaz ten için harika kesinlikle. çok nötr-soğuk bir ton¸ ilginç bir şey¸ doğal kontur rengi. halbuki ciciş allık renginde ama yanağa doğal gölge veriyor resmen.

 271. gratis’te merak edip inceleyince tüm övgüler yüzünden ortaya çıkan merağımın geçtiği allıktır. buğday ve esmer tende ne kadar belli olur bilemedim ve almadım. the balm frat boy’la yola devam.

 272. Aylardır arıyorum bunu gratislerde. Bi türlü bulamamıştım. Bugün şans eseri bitane vardı aldım hemen. Çok doğal bi pembesi var. Sanki kızarmış yanak hissi veren çok naturel bi allık. Bi de çok uçucu. Benim gibi allık sevmeyenler için gayet kullanılabilir bi allık.

 273. Cicislerin ovup ovup kanima girmek suretiyle bugday tenime ragmen almama vesile olduklari allik.Oldukca pigmentli¸ cok cok hafif belli belirsiz isiltilari ve hafif bir parfumlu kokusu var. Biraz da tozutuyor ancaaaak rengi harika. Bugday tenli oldugum için kendini cok belli etmesi biraz zor oldu¸ üstüste uyguladım ama sonuçtan gayet memnun kaldım¸ çok doğal duruyor.Bu arada ben bayram indirimini bekleyemedim. Siz benim gibi etmeyin.

 274. allık sürmeyi becerememe tecrübelerime dayanarak¸ kullanımının bir fratboy’a nazaran çok daha risksiz ve kolay olacağını düşünüyorum. allık kullanmayan insana bir allık daha aldırtacaksınız yahu. bu kadar övmeyin artık.tanım: risksiz¸ kişiyi ibişe çevirme olasılığı düşük allık.

 275. aldığım günden beri hep bunu kullandım. Sanırım bitirebileceğim nadir allıklardan. sürüldüğünde inanılmaz doğal bir sonuç veriyor. Ben tok bir fırçayla uygulamayı tercih ediyorum. Beyaz ten allığı olarak geçiyor ama ben beyaz tenli bir insan olmadığım halde çok güzel durdu.

 276. aradığım allık buymuş meğer hem allık gibi hem de yüzü şekillendirmek için kontür pudrası olarak kullanılabilecek bir renk. kalıcılığı fena değil ama tek kötü yönü bu galiba. çok renkli allıkları günlük kullanamayanlar için de güzel bir renk ama ben daha çok gölgelendirme için kullanacağım.

 277. bugünkü gratis indirimiyle aldığım şahane allık. tam bir nude¸ tam bir bebek pembesi diyebilirim¸ internetteki gibi aynı. belli olmuyor fakat çok güzel bir pembelik katıyor – nude bu oluyor- özellikle beyaz tenlilerin düşünmesi gereken bir allık bence.edit: far olarak da denedim¸ güzel eşitledi¸ aydınlık pudra pembesi bir görünüm verdi.

 278. ne zaman gratis ‘ e gitsem bulamadığım ve aylardır aradığım allık malesef. bikere denemiştim. çok doğal bi pembeydi. utanmışta yanakların kızarmış etkisi yapıyodu. fiyatına göre de gayet iyi bir allık. doğal tonlu makyaj yapan cicişler için ideal bi ürün diye düşünüyorum. pigmenti¸ rengi¸ tozlaşmaması gayet iyi ama hemen uçan bi allık.

 279. Rengine bayılıyorum. Her makyaja uyum sağlayabilecek çok joker bir nude allık. Keşke bu kadar tozutmasa ve kalıcılığı bir tık daha fazla olsa.

 280. pembe nude tonlarda¸ oldukça tozutan ama bir o kadar tatlı olan allık. ne kadar sürerseniz sürün asla aşırıya kaçmıyor. ama işte o tozutması çok kötü. çok çabuk hit the pan yapabilirsiniz. ben 2 ayda her gün kullanınca epey bir dibini gördüm. renkli kozmetik için çok önemli bir şey bu zira renkli kozmetikte özellikle toz ürünlerde çok çabuk ürün dibi göremiyorsunuz. çok tozutmasının tek yararlı yönü ciltte iyi dağılması. daha kremsi bir ürün olsa sürdüğünüz yerde kalır ve dağılmaz. gün içinde yenilenmesi problem olmuyorsa yanınızda taşıyın ama dikkatli olun¸ çok çabuk kırılıp dağılıyor.

 281. Ya nolur herkes alsın bu allığı 🙁 O kadar güzel ki anlatamam¸ muadili yok galiba ama ben Mac blushbabye benzettim¸ gosh macten daha sıcak sadece biraz. Hayatımdan ne melbalar ne sinler geçti hiçbiri bir rose whisper değildi…Hani böyle çok tatlı kızarır ya yanaklarınız¸ tam da ondan kararında bir sevimlilik 🙂 Yalnız ben bu allığı nude olduğu için kırmızı rujlarla kıllanmaya uygun bulmadım hemen nedenine geceyim. Allık böyle yüzünüze taze bir sevimlilik veriyor¸ kırmızı ruj benim için çekiciliğin ve dişiliğin tanımı olduğundan tarz olarak yakışmıyorlar bence. Biri yüzü daha sevimli biri ise daha seksi yapıyor¸ bu sebepten uyumlu değiller diye düşünüyorum Ten rengim nw20 (açık buğday)¸ buğday tenin üstündeki (nw25-30un üstü) cicişlerimizde allık kendini belli etmez düşüncesindeyim¸ belki yanılıyor da olabilirim. Kalıcılığı kötü 2-3 saatte bir tazelemeniz gerek ve maalesef herkesin bahsettiği o efsane tozutma mevcut¸ belki abartmışlardır diyodum ama az bile söylemişler yahu. Ben indirimde aldım¸ güncel indirimli fiyatı 18.90dı. Valla her şeye rağmen alınabilecek en güzel allıklardan biri benim gözümde <3

 282. tek artışı rengi olan allık.ama o da rose whisperi sevmek için yeterli eğer allık sürmekten pek hoşlanmıyorsanız. diğer pek çok allıkta yaşadığım yok fazla geldi aman sürerken çok dikkatli olmalıyım palyaçoya dönerim hissini bu allıkta asla yaşamıyorum çünkü renginden ya da yapısından dolayı fırçayı allığa daldırsam da ilk sürüste hafif bi uygulama oluyor. az gelirse de arttırma imkanı var. fakat bunlar dışında herkesin söylediği gibi fazla tozutuyor ve kalıcılığı pek fazla değil. ama özellikle indirimli fiyatını düşününce fiyat performans(renk) oranı oldukça iyi bir allık.

 283. Pembe allık sevmeyen bana ilaç gibi gelen allıktır kendisi. Çok severek kullanıyorum gerçekten çok güzel ve kolay kolay bulunamayacak bir rengi var. Evet aşırı tozutuyor dolayısıyla da çabuk bitecek gibi görünüyor ama zaten kim çabucak allık bitirebiliyor ki¸rengi için tozutmasına katlanılır bence. Kontur yapanlardan olmasam da hem allık hem bronzer olarak kullanabiliyorum hem de far olarak kullanıyorum daha ne olsun. Mat allık seven birisiyim ama yine de cildin kendi ışıltısı gibi duran allıklar da bulunabildiği zaman daha doğal duruyorlar. Bu yüzden max factor un nude mauve rengi allığıyla karşılaştırmayı düşünüyorum. Eğer tahmin ettiğim gibi yakın renklerse mükemmel allığımı bulmuş olacağım sanırım.

 284. bende iki kat uygulayınca nars ın çok sevdiğim fakat artık üretilmeyen douceur allığı gibi duruyor. çok seviyorum¸ nude olduğu kadar bende gül kurusuna döner gibi durması ile favorim ^.^

 285. nude allık da oluyormuş meğersem dedirten allık. çok doğal bir duruşu var¸ pembemsi sütlü kahve gibi çok da tanımlayamadığım bir renkte. açık renk cilde sahip ve her allığın patladığı tenlerde çok güzel duruyor. kaç tane gratis gezdim bulabilmek için en sonunda buldum¸ izmir’de bir gratis çalışanı uzun zamandır bu allıkların devamının gelmediğini söylemişti¸ umarım öyle birşey olmaz. allık çok hafif tozutuyor¸ kalıcılığı fena değil. en güzel kısmı abartma şansı yok¸ bol bol da sürülse naturel duruyor. sanırım şuana kadar kullandığım ve en çok beğendiğim allık bu.

 286. tüm övgüleri hakettiğini düşündüğüm nude allık. uzun zaman testerını bile bulamamıştım. son indirimde kaptım 1 adet. rengi çok hoş. çok klas. ten renginden hafifçe koyu. allık yokmuşta yanaklar böyle kendiliğinden hoş bir renkteymiş gibi görünüyor. beyaz tenliyseniz ve pembe-turuncu allıklara sıkışıp kaldıysanız tavsiye ederim.

 287. O kadar tozutuyor ki sadece kapağını açıp kapatmamla %10 u havaya karışmıştır fırçaya alırken ki tozutmasından bahsetmiyorum bile. Doğal bir allık evet. Bir daha alır mıyım almam.

 288. paketinde açık gül kurusu durmasına rağmen tenimde koyu gül kurusu/kahve duran allık¸allık gibi değil de bronzer/kontur uygularmış gibi sürdüğümde çok güzel doğal duruyor 🙂 kendime allık yakıştırmayan bana allık kullanmayı sevdiren allık oldu ¸tek eksisi çok kalıcı olmaması :/ bu yüzden bittiğinde benzer tonlarda daha kalıcı muadillerini aramaya başlıcam sanırım

 289. Dün indirimden edindiğim ilk allığım. Allık sürmeye kendimi alıştırmak için en doğru seçimi yaptığımı düşünüyorum.Beyaz ten için gerçekten çok doğal duran¸ ölü bir teniniz varsa doğal bir şekilde yanaklarınıza canlılık vererek bir anda havanızı değiştiren bir allık.Doğallıktan yana olan herkese tavsiye ederim¸ alın aldırın.

 290. Birkaç saat içinde yok olmasa ya da dalga dalga görüntü yaratmasa kredisine kefil olunacak allık.Tam bir katıksız ”markette hoşlandığım çocuğu aniden karşımda gördüm şok” rengidir.Bunun yerine çok benziyo denen Balm beach denemeli satışa başlanırsa.Çünkü drugstore pigmentli allık eşittir theBalm.

 291. Son bir aydır nerdeyse her gün kullandım ve resmen allığın dibi göründü öyle koca yanaklı da değilim sanırım çok tozuttuğu için böyle bi şey oldu.Harika bir allık buğday tenimde yokla var arası duruyor mat olması da ayrı bi güzel.

 292. bende kendini belli etmeyen allık. yanaklarımda hiç memnun olmadığım hafif kızarıklık gibi renk değişimleri var ondan sanırım. ayrıca hiç kalıcı da değildi mutlaka tazelemek gerekiyor. yani bence denemeden almayın bir de ben indirimde bulamadığımdan normal parasını verip almıştım azıcık pişmanım

 293. aşırı aşırısı tozutan ürün üstelik sürdükten on dakika sonra uçuyor ve yanağınızda dalga dalga bir etki bırakıyor. sarı alttonlu iseniz istediğiniz etkiyi alabileceğinizi sanmıyorum yüzünüde doğal bir duruşa sahip olmak yerine turuncu mercan arası renk oluyor. beni mutsuz eden allık. yine de kışın bir şans daha vermek istiyorum. parama yazık valla buranın gazına geldim.

 294. Kontür de yaptığım¸ allık olarak da kullandığım¸ yeri geldiğinde yumuşak görünüşlü bir far olarak crease bölgeme sürdüğüm¸ utanmasam ruj olarak bile deneyeceğim favori allığım. Bunu alana kadar asla allık kullanmadım çünkü bende hepsi heidi gibi dururdu. Hatta şu an elimde iki tane var¸ nasıl bir bir daha bulamam korkusuysa. Karşıma alıp aşk şarkıları söylemek istiyorum o derece. Tek kötü yanı tozutması ama o kadar kusur olur. Bittikçe alırım hatta bitmeden alırım. Dünyanın en doğal en güzel yanak ürünü.

 295. pembe-kahve tonlarında¸ şimdiye dek gördüğüm en doğal duran allıktır. beyaz tenimde kesinlikle sırıtmıyor¸ sanki utanmışım gibi çok doğal bir pembelik bırakıyor. tozuttuğu yazılmış¸ evet tozutuyor fakat ben fırçaya çok fazla ürün almayarak kullandığımdan olsa gerek¸ aylardır dibi görünmedi her makyajımda kullanmama rağmen. kötü yanı ise yüzde çok kalıcı olmaması¸ uçup gidiyor mutlaka tazelemek gerek.

 296. benim gibi karmadan yağlıya dönük ciltlerin yanından ayırmaması gereken tek ürün¸ kuru ciltler kesinlikle bakmasın¸ baking yapıcam derken cildinizden olmayın ki benim bile zaman zaman göz altlarımı kurutuyor¸ o yuzden oraya daha az uyguluyorum. matlaştırıcı etkisi ve kalıcığı gerçekten çok güzel¸ baz olarak kullanılmaz¸ bir kere denedim¸ fondotenimi yerinden oynatamadım doğal olarak cakey görünüm oluştu¸ zor toparladım o gün makyajımı. Sanırım içindeki çinko oksit (zinc stearate) cildin havayla temasını önlüyor ve bu sayede uzun süre kalıcılık sağlıyor..bu akşam dısardayım ve pudra fırçamı evde unuttum¸ nasıl tazelenicek o pudra şimdi ahh ahh.. allah başka dert vermesin demi cicişler ::))))

 297. Bereketli ancak un kurabiyesine de cevirme ihtimali oldugu icin dikkatli kullanilmasi gereken pudra. Uygun fiyatli olarak guzel ancak essence transparan pudra da guzeldi. Ikisinde de loose yapi oldugu icin tasima kolayligi pek olmuyor. Ayni zamanda ikisi de uygulama sirasinda ustunuzu pudra yapabiliyor. Yaglanmayi cok engelledigini dusunmuyorum ancak 2saat kadar tutuyor.

 298. transparan pudra en sevdiğim makyaj malzemelerinden biri olabilir bu nedenle bir sürüsünü denedim. kuru ciltler için bir şey diyemeyeceğim ama karma ciltler için bu fiyata ciddi anlamda çok çok iyi iş çıkardığını düşünüyorum.

 299. Hayatımın transparan pudrasi diyebileceğim bir pudra. Eskiden kullandığım pudrayla ayni işi gören crueltyfree bir transparan pudra arıyordum ne zamandır. Şu sıralar roaccutane kullandığım için normalde yağlı olan cildim kuru. Fakat genelde burun bölgemde ve göz altlarımı sabitlemek için kullanıyorum. Ben pudrayla sabitlemezsem göz altlarımda illaki çizgilere dolma sorunuyla karşılaşıyorum. Cildim kuruyken de yagliyken de böyle bu. Sizi bilmem ama ben mat görünümünden de sabitlemesinden de memnunum. Bu tarz bir ürün arayanlara da tavsiye ederim 🙂

 300. Ben sivilce izlerine yeşil kapatıcı surersem fondöten sürmeden önce¸ onun üzerine bu pudradan sürüp sonra fondoteni surmek için kullanıyorum. Maksat corrector yerinde kalsın. Bu şekilde kullanınca çok sevdim. Fakat tüm yüzü sabitlemek hele hele gözaltı için çok olmayacak bir ürün¸ çok fazla kuruyor. Bir iki kere de son günlerde kuru şampuan gibi kullandım dus alamamistim sabah da saçım yagliydi. Baya baya kafa derim kupkuru kaldı ve saçlarım camis gibi volumlendi. Yağlı ciltlerin çok memnun kalacağını düşündüğüm fakat kuru ciltler için cidden çok kurutucu bir pudra. Yapısı ince. İçinde seyrek ve mini minnacik da olsa sim var.

 301. anadolu yakasında özellikle üsküdar-kadıköy-acıbadem civarında bu ürünü gören varsa mesaj atabilir mi? uzun zamandır arıyorum indirimsiz de olsa alacağım ama ne zaman baksam yok¸ kalmadı¸ bitti diyorlar. vallahi yıldım.tanım: gosh markasına ait transparan toz pudra.

 302. garatis mağazalarından ulaşabileceiğiniz gosh markasına ait transparan pudra. İndirime denk geldiğinizde çok uygun bir fiyata sahip olabileceiğiniz ve memnun kalacağınız bir üründür.Ben göz altı sabitleme ve t bölgemi matlaştırmak için kullanıyorum. çok memnunun¸ hiçbir falsosunu görmediğim¸ bitikçe tekrar tekrar alacağım bir üründür. herkese tavsiye ederim. ancak ürünün vaadettiği “prime” şeyini ben ne anladım¸ ne de denedim. pudradan nasıl prime olur onu bile bilmiyorum. söylediğim her şey setting kısmı için geçerlidir.

 303. olmayandır. gerçekten¸ bence böyle bir ürün yok. herkesin bana bir oyun oynadığını düşünüyorum sanki varmış gibi yorumlar yapılıyor¸ şöyle matlaştırıyor¸ böyle baking falan. ama hepsi beni kandırmak için. çünkü hiçbir yerde bulunmamasının mantıklı bir açıklaması yok. hatta bence bunu aradığım gratis şubeleri¸ ben mağazadan ayrıldıktan sonra birbirlerini arıyorlar hahaa bize de geldi kızım yazık ya söylesek mi doğruyu? hayır ya bırak arasın biraz daha gibi konuşmalar geçiriyorlar. bazen alışveriş sitelerinde görüyorum¸ alayım diyorum buradan¸ sonra bakıyorum¸ diğer kozmetik satıcılarının yanında başarılı¸ çok başarılı satıcı gibi ibareler var. ama bu pudrayı satanda yok¸ stokta olmayan ürünleri satışa koyuyor¸ kargolamıyor¸ iptal ediyor falan yazılmış¸ çünkü aslında öyle bir satıcı da yok¸ o da paravan. bu ürün varmış da ben ulaşamıyormuşum gibi hissedeyim diye.valla buna inandığımdan beri nasıl rahatladım¸ bıraktım artık aramayı. böyle bir pudra varsa ve benim için doğru pudraysa o beni zaten bulur.tanım: beni paranoyaklaştıran pudra.edit: imlaedit 2: sonunda metrocity gratis’ten edindiğimdir. 🙂

 304. Fondöten ve kapatıcı sabitlemede kullandığım müthiş pudra. Drugstore kategorisnde kullandıklarım arasında açık ara en iyisi diyebilirim. Yapısı incecik¸ çok çok hafif bir ışıltısı var. ürünleri sabitlemesi çok başarılı¸ özellikle tamamen mat bir pudra olmadığı için kullandığınız ürünün ışıltısını tamamen alıp götürmüyor. Benim karmadan kuruya dönük nemsiz cildimde çok belirgin bir kurutma yapmadı ki benim için bir mucize. alalı yaklaşık bir buçuk seneye yaklaştı çok da bereketli bir ürün. Benim tek sıkıntım artık toz formda pudra kullanmaktan sıkılmış olmam¸ kullanımı pratik gelmiyor¸ sıkıştırılmış versiyonu çıksa keşke. Sırf bu yüzden nyx ya da nars ın transparan pudralarını denemeyi düşünüyorum.

 305. Drugstoreda bulunabilecek en güzel pudralardan. Yapısı oldukça ince¸ ne kadar uygularsanız uygulayın cakey durmuyor. Göz altını biraz kurutuyor ancak daha once rimmel ve essence markalarının pudralarını kullanmış biri olarak onlara gore çok çok iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Pütür pütür bir his bırakmıyor¸ yüze donuk bir görüntü vermeden matlaştırıyor. Özetle çok beğendiğim bir ürün oldu. nyx markasının pudrasını merak ediyorum. Onun dışında bu pudra varken drugstoreda başka arayışlara gireceğimi sanmıyorum.

 306. İncecik yapıda göz altlarını harika sabitleyen güzelim pudra. Yüzümde kullanamıyorum çünkü cidden dağıtma problemi yaşıyorum. Yoğunluk nereye geliyorsa orası daha beyaz kalıyor sanki. Var mıdır bunun için özel fırça¸ sünger vs uygulayan arkadaşımız? Ayrıca şunu da ekleyebilirim ki çok tozutuyor keşke bunun press hali olsa.

 307. canım pudram. iki ay önce aldım ilk kez. cildim karma-yağlı ve daha önce hiç pudra kullanmamıştım. elim kullanmaya yeni yeni alıştı ve mükemmel bir ürün gerçekten. fondöteni sabitliyor o fondöten asla yerinden oynamıyor¸ göz altında da kullanıyorum kapatıcının çizgilere dolmamasını ve ilk sürüldüğü gibi kalmasını sağlıyor. vee ankara’nın berbat sıcaklarında suratım parlamadan gezebiliyorum inanabiliyor musunuz ya kendisi en sevdiğim makyaj malzemem oldu artık. sivilce falan da yapmadı daha nolsun.gosh¸ bebeğimsin.

 308. cildim karma ve göz altlarım hangi kapatıcıyı kullanırsam kullanayım çok çabuk çizgilenme yapıyor. bu yüzden sabitleyici ve parlamayı önleyici pudra kullanmak zorunda kalıyorum. genellikle de transparan pudra tercih ediyorum. şimdiye kadar da birçok pudra edindim. kullandıklarım arasında özellikle karma-yağlı ciltli iseniz ciltte en kek gibi durmayan ama aynı zamanda matlaştıran uygun fiyatlı pudranın bu olduğunu düşünüyorum. loose bir pudra olduğundan baking yapmak için de kulanıyorum. indirimde çok uygun bir fiyata geliyor hem de. en güzel ve en görünmez olmasını sağlayan uygulama tekniği ise fondötenimi uyguladığım nemli süngere azıcık alarak pıt pıt hareketlerle istediğim yere uygulamak oldu. bu yöntemle bütün gün göz altımda kaldığını dokununca o pürüzsüzlükten bile hissedebiliyorum.

 309. Daha once bu tarz pudra kullanmadigim icin kiyaslama yapamayacagim. Ama gosh markasini cok kaliteli buluyorum. Cildim karma dudak kenarlarim t bolgem yagli bb veya fondoten sonrasi bunu kullandigimda gun boyu parlamayi engelleyip (dogal) mat durus sagliyor¸ baking yaptigimda goz altlarim inanilmaz puruzsuz oluyor ve kurutmuyor. Istedigim herhangi ruju matlastirabiliyorum. Kulak cubugu kapagina koyup kullaniyorum boylelikle urun kaybetme yasamiyorum (cunku kutusu kucuk geliyor) cok fazla seviyorum bitince tabiki alacagim <3

 310. ilk pudram olur kendisi. ilk pudram olsa da daha önce arkadaşlarımda gördüğüm pudralara kıyasla kendim için en uygun bulduğum pudra. cakey görünüm vermiyor. yağlı ciltlerin hep istediğı kadife cilt hissiyatını oluşturuyor. daha bu bitlmeden ikincisini alacağım anı bekliyorum

 311. Ortalığı toz bulutuna çevirmeden Loose powder kullanmayı pek beceremesem de karma/yağlı ciltli arkadaşlara şiddetle tavsiye ettiğim pudra. 4 saat tamamen mat¸ 6-8 saat sonrasında da yağ emici kağıtla geçiştirebilecek kadar yağı tutuyor. Göz altı için fazla kurutucu etkili durabilir yalnız. Umarım piyasadan kalkmaz.

 312. ikinci kutusunun yarısındayım. primer olarak kullanımda pek memnun kalmadım. cake denilen görüntüyü oluşturuyor. fakat sabitlemede ve yağ kontrolünde çok beğeniyorum. yalnız flaşlı fotoğraflarda sevimli hayalet casper olarak arz-ı endam edebilirsiniz:)) keşke sıkıştırılmış halde olsa da kullanımı ve taşınması daha pratik olsa. onun dışında iyi bir arkadaşımız işte:))

 313. çok ince bir pudra.göz altlarınıza sizin de kapatıcı doluyorsa kesinlikle kullanmanız gereken bir ürün. bana fiyatı da kalitesine oranla gayet normal geldi¸ sanırım 40 liraydı küsuratı hatırlamıyorum. yalnız rujunuzu sabitlemek ya da matlaştırmak istiyorsanız (ki benim bu aralar rujlara en çok yaptığım şey matlaştırmak) rengini biraz açabiliyor sanırım o da beyaz olduğundan. gosh’un daha önce bb skin perfecting kit’ini almış ve hiç memnun kalmamıştım fakat bu ürününden çok memnun kaldım.

 314. kadife gibi¸ incecik¸ gerçekten matlaştıran¸ uzun saatler boyu mat tutan¸ fondotenin kusmasını büyük oranda engelleyen ki her türlü fondoteni kusan bir cildim var¸ asla cakey durmayan¸ uygularken asla yutmamanız¸ solumamanız gereken pudra. çok merak edip bir türlü bulamayınca buradan bir cicişyle takas edip edindim. o günden beri aşk yaşıyorum kendisiyle. öyleki daha sonrasında bulduğum yerde yedekledim ama çok bereketli olduğu için aylardır bir kutusunu bile bitiremedim.

 315. Ruj matlaştırmada kullanıyorum. Muhteşem bir pudra sürerken o yumuşacık¸ hafif¸ uçuşan yapısına bayılıyorum.Dudaklarıma transparan pudra sürmek benim için ayin gibi kendimden geçiyorum zaten <3Not: yüzüme sexy mama kullandığım için yalnızca dudaklarımı matlaştırmak için aldım.

 316. herkeste farklı farklı ama çoook güzel duran bir ruj. beyaz tenli bende içinde kahvelik bulunan koyu gül kurusu gibi soğuk bir renk duruyor. hayatımda ilk defa ruj bitirme başarısı gösterirsem o ruj sen olacaksın antique ^^ ayrıca bir seriden bir ürünü beğenip illa ki diğer çeşitlerine de dadanan bendenize velvet touch serisinden beş ruj daha aldırmış oldu. zira kalıcılığı¸ dudak içlerinden açılma yapmaması¸ dudağı kurutmaması ve özellikle indirimde çok uygun fiyatlı oluşuyla bayıldım kendisine. sürmesem bile o bitter çikolatamsı¸ kakaomsu kokusu sebebiyle sapık gibi açıp kokluyorum askjdk.

 317. rengini tam olarak çözemediğim mat ruj. biraz kahverengine benziyor¸ biraz gül kurusu gibi. hafif sürüp parmağımla dağıttığımda¸ sanki yokmuş gibi duruyor. adı gibi¸ mat bir ruj.

 318. şu an dudağımda bulunan rujdur. beyaz tenliyim bende bordomsu duruyor. bordo-gül kurusu gibi. çok severek kullanıyorum. ama çok bol bol süremiyorum. dudaklarım çok kalın değil. koyu kalıyor.

 319. koyu buğday ve esmerler için aranan nude olma ihtimali yüksek¸ efsane güzel bir renk.ama bunun neresi mat !

 320. testerını denedikten sonra asla bulamadım. deneyeli 10 ay falan olmuştur belki. allah başka dert vermesin ve rujsuzluktan da ölmedim ama yapısı¸ rengi ve markanın cruelty-free olması almam için dürtüklüyor. fiyatı da aşırı uygun. dudağımda ise bayıldım rengine. kalıcılığı iyi denecek düzeyde. ben memnun kaldım baya. kendisini bulursam indirimsiz dahi alacağım ama yok 😀

 321. Gerçekten de mac spirite muadil olan ruj. İlk sürdüğünüzde satin gibi duruyor ama zamanla matlaşıyor. Oldukça da kalıcı bir ruj. İndirim döneminde bulunmuyor genelde ama tam fiyatına da değer

 322. mükemmel bir ruj. mükemmel bir kahve böyle olgun/yaşlı kadın rengi gibi bir kahve de değil. Sonbahar kış rengi ama bence yazın da hafif bir göz makyajıyla tamamlanabilir. Her türlü ruju sevmeyen arkadaşım bile bu nasıl güzel bir renk demişti. Bugün gratisten bir tane daha yedekledim.

 323. aradığınız ruja şu an ulaşılamıyor¸ lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Yahu indirimle 10 küsür liraya satılıyor şu¸ ne kadar alakasız renk varsa bol bol var¸ ama bu renk yok baktığım gratislerde. İnat ettim bulacağım.Edit: sonunda buldum¸ 10 liraya aldım indirimle. 1 tane kalmıştı onu da çekmeceye zulalamışlar¸ edepsizlik yaptım¸ açtırdım bütün çekmeceleri.

 324. Dudak rengimle neredeyse aynı olan ruj. Başta pişman olmuştum fakat dudağımın daha az pigmentli yerlerine sürünce dudağım daha dolgunmuş gibi görünüyor. Yani kullanılabilir :d

 325. Iki üç hafta önce almıştım eve gelip denememi saymazsak bugün ilk kez sürdüm¸ bitter çikolata kokusu gibi bir kokusu var üstte bir cicişin de dediği gibi¸ ben beğendim bitter sevmediğim halde¸ sürünce “ben bunu bişeye benzetiyorum ama?” dedim aklıma mac velvet teddy geldi sonra üst dudağıma velvet teddy alt dudağıma bunu sürdüm bu velvet teddynin yanında daha soğuk bir renk olarak kaldı velvet teddy biraz daha şeftali tonu içeriyor fakat bu pembe-kahve bir renk bulunduruyor ama matlıkları aynı. Rengini beğendim kalıcılığı da benim için yeterli sabah sürdüğüm ruj tamamen olmasa da ikindin 2 3 gibi yerindeydi. Tek beğenmediğim özelliği dudaklarımın iç taraflarında birikme yapması oldu başka bu sorunla karşılaşan var mıdır bilemiyorum

 326. benim için mükemmel bi my lips but better ruju bu hafif ten makyajı yapıp kızarıklıklarımı örtüp bunu sürünce günlük makyajım tamamlanmış oluyor¸mauve alt tonlu bi beige rengi ¸mat yazıyo ama satin yapıda fakat satin yazmasına rağmen dudağa çok güzel oturuyo bişey yemezsem 4 5 saat kalıyo dudağımda¸kısacası herşeyiyle çok seviyorum 🙂

 327. Ankara izmir caddesi şubesindeki çalışan böyle bir rujun olmadığını iddia etti… Sonuç olarak içimde kalan güzel bi ruj oldu kendisi :/

 328. (bkz: kullananlar kulüp sayesinde keşfedilen ürünler)Bugün sonunda bulabildiğim tam bir “my lips but better” rujudur¸ şükür kavuşturana.Iyi ki varsınız cicişler <333

 329. kozmetikte en çok sinir olduğum şeylerden biri mat olduğunu söyleyip mat durmayan rujdur.Evet rengi çok güzel ama ben seni mat diye almıştım ve hiçte mat durmadın antique¸ nemlendirici sürmediğim halde baya parladın dudağımda.

 330. Hala bundan daha çok sevdiğim bir rujum yok. Çokça rujum var ama en sevdiğim bu. İlk fırsatta kendisini yedekleyecegim. Daha önce de yazmıştım ama hani dirty rose pink beige diye tanimlayacagim bu ruju. Görsel ekledim.

 331. Flirty Orange rengini almıştım. Rujun yapısını açıkçası hiç sevmedim. Çizgilere doluyor¸ kalıcılığı hemen hemen hiç yok. Ruj alınacaksa tercih etmeye gerek yok bu markayı açıkçası.

 332. 160 delicious rengini gratis indiriminden aldığım ve bu ürün için konuşacak olursam¸ parlak yapıda¸ aslında mor tonlarda sayılabilecek ancak açık tende nar çiçeğimsi durabilen hem günlük makyajda hem gece makyajında kullanabilecek bir ürün.

 333. Elimde bu rujun kitten pink rengi var¸ rengi isabetsiz seçmemi göz ardı edersek¸ evet yapısı yumuşak¸ nemlendiriyor ve kalıcılığı da yapısından ummadığınıZ kadar iyi¸ fakat eriyip gidiyor ruj sanki¸ hemen bitiyor. Ama başka bir rengine bir sana daha veririm diye düşünüyorum yumuşak yapılı rujları severim.

 334. elimde üç farklı rengi bulunan ancak yapılarına alışamadığım rujlar. renkleri çok güzel¸ ilk sürüldüğünde sorun olmuyor. ancak özellikle 154 rengi yarım saat içinde çizgilere doluyor ve hafif dudak dışına dağılıyor. bir de çok çabuk kırıldılar ki başka hiçbir rujumda böyle bir sorun yaşamamıştım. yine de özellikle 154 için uygun dudak kalemi bilen varsa çok güzel olur çünkü ben uygun bir kalem bulamadım 🙁

 335. renk vermesi¸ kalıcılığı falan iyi güzel de o kadar yumuşak bir yapısı var ki korka korka sürüyorum yeminle. bir gün elimde kalacak ya neyse.

 336. indirimden 162 nude tonunu almıştım. 2-3 kullanımdan sonra ruj inanılmaz yumuşadı¸dudağıma sürerken koptu!!rengi güzel ama dudakta yapış yapış oluyor. ben kremsi yapısını da beğenmedim.

 337. Gosh’un bayram indiriminde 160-Delicious rengini 9 küsur liraya aldığım rujudur. Günlük kullanım için dudak rengime yakın¸ kolay tazelenen¸ nemlendirme özelliği olan bir ruj alıyordum¸ bu rengini çok beğendim. dudakta açık leylak-gül kurusu arası duruyor¸ tek katta dudak rengime çok yakın bir duruşu olduğunu söyleyebilirim. Kalıcılığı pek iyi değil¸ yine de bu yapıdaki bir rujdan beklenenden fazlasını veriyor. Fiyatını hak eden bir ürün.Bileğimdeki ve dudağımdaki rengi için  buyrun.

 338. bende 122 ve 152 numaraları var¸ renkler gerçekten güzel ama yapıdan hiç memnun değilim. kusurları belli eden hatta olduğundan kusurlu gösteren bir ruj¸ pütür pütür durmasını engellemek için ekstra çabalar gerekiyor.

 339. renklerini ilk gördüğümde gözlerimde minik dolarlar “i want it all” nidalarıyla bir heyecan yaşamadım değil belki.ama¸ yok efenim sınav haftasıydı dudaklarıma dikkat edemedim¸ nemlendiremedim¸ yok efenim stresliydim¸ dudağımın köşesinde bir kuruluk vardı onu dişimin kenarıyla kavlatmışım hatta ve hatta mevsim geçişinde dudağımın nemlendirmesi yeterli olmamış yer yer kuruluklar var gibi bahanelere hiç tahammülü olmayan lipsticktir bu. neysen osun kardeşim der¸ en ufak bir kusuru kapamaya uğraşmaz¸ kendini hiiç zahmete sokup yormaz.

Siz ne düşünüyorsunuz?