“Golden rose velvet matte 12 ruj” için 27 yorum

 1. hayatımın aşkı olan ruj. daha önce hiçbir ruju bu kadar sevmemiştim. her an hemen her şeyle uyan bir rengi var. burada okuyunca emily 201 dudak kaleminin bu rujla aynı renk olduğunu hemen gidip bir de onu aldım. bu rujun yakışmayacağı bir insan olduğunu düşünmüyorum o yüzden alsam mı diye düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeden alınız.

 2. bana kalırsa tamamıyla et rengi olan rujdur¸ ama gariptir ki olmayan bıyıklarımı bile varmış gibi gösteriyor nedenini bir türlü anlayamadım ve rengine bayılsam da sırf bu yüzden kullanamıyorum

 3. Velvet matte serisinden denemiş olduğum ilk renk. Sıcak ve gül kurusuna yakın bir ton. Dudak kalemi olarak emily 201 ile oldukça uyumlu.

 4. Benim gibi mor dudaklarınız varsa sürmeden önce kapatıcı uygulamanızı önereceğim ruj. Yoksa morumsu bir gül kurusu duruyor. Nötr bir dudakta ise pembeliği daha yoğun duruyor. Renk olarak ne kadar sevsem de bu seriyi sevemiyorum ben. Dudaklardaki bütün kusuru belli ediyor.

 5. İlk rujum olur kendisi. 19 yaşındayım. Tamamen sürmüyorum¸ pıt pıt yaparak birazcık sürüyorum. Çok doğal ve güzel bi gül kurusu renginde oluyor. Ambalajını ve kokusunu beğenmiyorum ama severek kullanıyorum.

 6. günlük olarak favori rujumdur. bende koyu duruyor rengi¸ koyu gül kurusu- kırmızıya kaçan bir renk. gerçekten harika bir rengi var bence. tek sıkıntısı gün içinde içlerden silinmesi çok kötü bir görüntü oluşturuyor. lovestoned’teki duruşuna baktım¸ bendekiyle hiç ilgisi yok. demek ki baya farkediyor herkeste. dudaklarım güzel olsa eklerdim ama maalesef.

 7. benim dudaklarımda pembemsi bir gül kurusu gibi duran ruj. hatta baya pembeye kaçıyor diyebilirim. 16 numarayı bulmadan önce çok kullanırdım kendisini. fakat 16 numara pembeye kaçmayan rengiyle şu aralar beni daha çok tatmin ediyor.

 8. bu seriden ilk rujlarımdan (18 ile birlikte). bu serinin yapısını ve kalıcılığını çok sevdim ben de. renk de güzel ama genelde kiremit renkleri kullandığım için aşırı rahat edemiyorum sürdüğümde. almadan önce görsellere bakarak karar vermiştim ama her ruj gibi benim dudağımda görsellerdekinden bir tık daha pembe durdu. yine de güzel ruj yazın renkli renkli giyindiğimde daha çok süresim gelecek diye umuyorum.

 9. golden rose velvet matte 02 ruj’la beraber indirimden aldığım rujdur. bunun da rengi gayet güzel. umarım üretimleri durmaz.yalnız ambalaj ve kapak olayının üzerinden geçseler iyi olur. ruj kapalıyken kabında durmuyor bir türlü¸ kayıp duruyor. peh!

 10. Bu serinin bendeki tek rengi. Yılbaşı indiriminden almıştım. Pembe ruj kullanmaya alışkın degilim ama bu renk cok göze batmıyor ayrıca her makyaja uyacak bir renk. Serinin baska renklerini de denemek istiyorum

 11. Birkaç kişi Mac Mehr muadili demişti bu ruj için¸ Mehr’den önce almıştım ben de. Mehri alınca ikisini de sürüp karşılaştırdım hiç alakası yok. Mehr daha soğuk 12 ise daha sıcak bir pembe. Ve Mehr’den bi tık daha koyu. Ama 12 de çok severek kullandığım rujlarımdan biri.

 12. günlük kullanıma uygun¸ severek kullandığım golden rose rujlarımdan biridir kendisi.sanırım ben bu velvet matte serisine aşığım

 13. Doğal gül kurusu renginde kalıcılığı çok çok iyi olan ruj. Mat rujlarda mevcut olan kurutma probleminden muzdarip ancak hızlıca rengini vermesi¸ homojenliği çok iyi.Sephoranın linp stainlerinden pink souffle üstüne bu ruj mükemmel bir kombo oluyor¸ gün boyu kalıcılık da cabası.

 14. Velvet matte serisinden 2. Rujum. Günlük kullanıma uygun gül kurusu pembe tonlarında Revlon’un matte balmlarından sultry rengine Muadil olduğunu düşündüğüm rujdur kendisi. 2-3 saat kalıcılığı var. Tazelemeye uygun ¸ yaz kış kullanılabilecek joker bir ruj. Sultry bulamayanlar bu ruja bakabilirler. Ben indirimde 13.50 gibi bir fiyata almıştım.

 15. Bende daha şeftalimsi¸ daha fosforlu durdu bu renk. Renk fazla patladı sanki. Ben dudağıma dokundurarak dağıtıyorum¸ çok tatlı görüntü ortaya çıkıyor. Kış için çok yakışmayacak bir renk.

 16. birkaç ay önce alıp¸ her kullandığımda bir sürü övgü aldığım¸ sonra yurtdışında tatilde kimbilir nerede kaybettiğim harika ruj. bende bu serinin 19 ve 7 numarası da var ama en sevdiğim renk 12 numara.türkiye’ye geldiğimden beri en az 7-8 farklı gratis şubesine (bağdat caddesi¸ üsküdar¸ kadıköy¸ çeşitli avm şubeleri) girip bu rengi sordum. hiçbirinde yoktu¸ zaten çalışanlar artık neredeyse hiç bakmadan direkt “12 numara ne zamandır gelmiyor” diyip geçiyorlardı. gratise sinir olmak için bir sebep daha: stokların asla yenilenmemesi. şansıma hiç golden rose kioskuna falan da denk gelmedim ki girip alayım. bugün nihayet capitol watsons’ta bulup aldım. hayatımda ikinci kez satın aldığım ilk rujdur. çok da özlemişim rengini. gecenin biyarısı bunu ve yeni gr stick highlighter’ı sürdüm aynada hayran hayran kendimi izliyorum deli gibi 😀 dudakları kurutuyor evet ama dudak kurutmayan mat ruj var mıdır ki?

 17. geçen sene dışarıda tazelerken birden kırılıp yere düşen rujum.bende pembemsi gül kurumsu duruyordu¸günlük kullanılabilecek hoş bir renk¸fakat çok kalıcı değil.

 18. rengine bayıldığım bu seriden ilk rujum. sürümü çok kolay¸ rengi bende biraz koyu durmasına ragmen sür çık yapabiliyorum. kalıcılığı ise bence pudrayla geçince bir iki saati buluyor ki gayet yeterli. indirimlerden 10 tlye bile alabiliyorsunuz tavsiye ederim.

 19. Kendisiyle 2 yıldır aşk yaşıyorum.Hayatım boyunca bundan başka bir ruju 2. sefer almadım. Nemlendiriyor ve sırıtmıyor. Beyaz tenli olanların tercih etmesi gereken bir renk. 17-18 TL gibi bir fiyatı var ancak bana baya bir süre gitti.Ama bunun gibi bir başka ruj daha var (bkz: gosh velvet touch ruj 160 delicious)

 20. Güzel¸ sürümü kolay¸ mat ama dudakları kurutmuyor ben altına lip balm sürüyorum¸ bir şey yeyip içmezsem duruyor uzun süre¸ rengi de bence bana yakışıyor¸ günlük rujum severek kullanıyorum¸ bitsin yine alırım.

 21. Soğuk alt tonlu cildime pek uymadı. Şeftali-pembe bir renk oldu. Bazı makyajları kaldırsa da çok tercih ettiğim bir renk olmadı. Yapısına laf yok. Rahat ve dudakları kurutmuyor. Sadece renkle anlaşamadık.

 22. olabilecek en doğal ruj rengi.. my lips but better ne demekmiş 12 numarayı sürünce anladım. denemeden geçmeyin.. tek rujum olur ikincisini elimde tutmam diyenleri bile yolundan çıkarır haberiniz olsun.bir tasarruf tavsiyesi: çoğunuzun bilmediği bir şey değil ama… almadan önce denemeyi adet edindiğimden beri güzel renkler olmaya başladı elimde.. ondan evvel elimde patlayan çok rujum birikmişti şimdi dudak kalemleri ile oynamalar yapıyorum¸ fena olmuyor.

 23. Benim dudak tonumdan 1 ton koyu bi rengi var ve my lips but better . oluyor. En sevdigim 2. Rujum diyorum herseyi harika ama kaliciligi az oldugu icin daha dun almis olmama ragman cecile long kisses 18 numara bunun tahtini yikti bende.

 24. sürümü çok hoşuma gitti. Yumuşacık ve kalıcı. dudaklarda çok doğal bir renk bırakıyor. Golden rose velvet serisinde en sevdiklerimden ilk üçe giriyor. ben tenime çok yakıştırdım. kadifemsi yapısıyla¸ sürdüğüm gibi iş arkadaşlarımın ‘rujun ne marka?’ sorusuna maruz kaldım:) Tavsiye ederim¸ çok memnun kaldım.

 25. geçen yıl cosmetica indiriminden 5¸90 gibi bir fiyata aldığım rengi muhteşem ruj. her türlü göz makyajınızla kullanabileceğiniz bir joker ruj olarak da düşünebilirsiniz. sürümü lip balm ile de lip balm olmadan da çok kolay. kalıcılık anlamında da beni yarı yolda hiç bırakmadı.

 26. Golden rose velvet matte serisinden aldığım ilk ruj. Dudağı kurutma problemi var ama çok güzel bir gül kurusu rengi. Ne açık bir renk pembe¸ ne de koyu bir renk kahve gibi. Tam anlamıyla koyu bir gül kurusu. Gerçekten dudakta duruşu tam anlamıyla kadife gibi ve hafif göz makyajıyla çok güzel bütünlük sağlıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?