“Golden rose velvet matte 01 ruj” için 36 yorum

 1. nc15 beyazlığındayım¸ her sürdüğümde rengini soruyorlar. açık tenlerde süper bir nude açıkçası. 4 tane bitirdim evet.

 2. Nc20 tonunda olan cildimde beni solduran gecen yasta kanser eden rujdur. Cok cok acik sut beyazi olanlara cok yakışıyor. Ama cok acik tenli degilseniz yogun goz makyajiyla kombinleyin aksi takdirde hastalanmis gibi duruyor

 3. inanılmaz güzel bir renk.bugün göz makyajı yapıp kendisini sürdüm ve çok temiz bir görüntü yarattı.asla yakışmaz diyerek uzak durduğum bir tondu mutlaka deneyin.

 4. Velvet matte serisinden ilk rujum oldu kendisi. Bugün eve’de denk geldiğim indirimle aldım. Bu tonlarda rujları denemek istiyordum ama gerçekten cesaretim yoktu. Kahve tonlarını hiç bir şekilde kendime yakıştıramayan ben bu sütlü kahve ruju çok sevdim. Bende görsellerden daha koyu durdu. Sürümü gayet rahat¸ dudak kusurlarını güzel kapattı. Mat olmasına rağmen hiç kurutma yapmadı dudaklarımda. Eğer çok kuru dudaklara sahip değilseniz¸ pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

 5. Benim dudağımdaki duruşunun görseldekiyle hiç alakası olmayan ruj. Çok çok daha koyu duruyor. Aslına bakarsanız buğday tenliyim fakat sevdim bu ruju¸ birkaç denemeye fikrim oturur elbet ama şimdilik anlaşıyoruz 🙂

 6. bugün itibariyle velvet matte serisinin satın aldığım ilk ruju oldu. aslında buna tutulmam bir arkadaşımın dudaklarında görmemle oldu¸ kızın teni koyu olmasına rağmen dudaklarında o kadar tatlı duruyordu ki denemekten zarar gelmez diyerek ben de aynı ruju denedim. sonuç gerçekten de güzel oluyor¸ hele ki benim gibi koyu pembe dudaklarınız varsa bu ruj bildiğiniz sütlü kahve duruyor. velvet matte serisinin tek eksisinin dudağı az da olsa kurutması olduğunu düşünüyorum¸ eğer dudaklarınıza güzel bir peeling yapıp ardından iyice nemlendirirseniz bence bu rujla ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız.not: günlük makyajınızda kullanmayı planlıyorsanız winged liner ile mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor.dipnot: bursa korupark/watsons mağazasında çalışan bayan beni uyarmasaydı 01 yerine 10 numaraydı alıyordum. tişikkirlir..

 7. Bayılarak kullandığım ruj. Zaten nude tonları çok seviyorum ama bunun yeri benim için ayrı yazın ablam almıştı ama bi hayli azaldı. bitmeden gidip yenisini alacağım kullanmayı hiç bırakmayacağım bir ruj çünkü. Kesinlikle tavsiye ederim. Dokusunu da verdiği doğallığı da çok seviyorum. mat ama kurutmayan mat¸ altına lip balm uygulayıp kullanıldığında tadından yenmez. kesinlikle hakettiği değer verilmiyor. 🙁

 8. NW15 tenimde bildiğiniz sütlü kahve durdu. 16’sından biraz daha açık renkli¸ ölü gibi göstermeyen ilk nude rujum. bayıldım tek kelimeyle. bebeğimsin golden rose velvet matte serisi.

 9. Nw 30 ten rengine sahip esmer biri olarak bende harika duran kahve alt tonlu nude ruj rengi. Eğer esmerseniz ya da esmere dönük koyu kumral bir ten rengine sahipseniz ve de dudaklarınızın doğal rengi de koyuysa(esmerlerin genellikle koyu oluyor) siz de harika duracak bir renk. Mağazasına gittiğimde bu serinin iki rengi arasında kalmıştım diğeri de 31 numaralı rengiydi. Birbirine yakın tonlar fakat 31 numaralı rengi pembe alt tonlu daha doğrusu içinde pembelik barındıran bir nude. Daha açık ten rengine sahip cicişler için 31 no’lu rujun daha uygun olacağını düşünüyorum.

 10. Kullandığım ilk nude rujum. Emily 203 dudak kalemiyle çok uyumlu olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle koyu göz makyajıyla birlikte çok iddialı duruyor.

 11. ben ki lip Balm dışında ruj sürmeyi sevmem. Esmer¸ sarı alt tonlu bir cildim ve koyu renk dudaklarım olduğu için kolay kolay hiç bir ruj yakışmaz bana. Ayrıca dudaklarım özellikle de üst dudağım baya ince bu yüzden hangi ruju sürersem süreyim yakışmayacağını düşünürdüm. Pembe alt tonlu olmayan nude bir ruj arıyordum. İnsanlarda nude duran tüm renkler bende ya pespembe ya da kahverengi duruyordu. Golden rose un mağazasına gittiğimde tesadüfen bu ruju gördüm. Şansıma testerı da vardı¸ denedim. Çok da güzel durdu. Rengi çok tatlı bir sütlü kahve

 12. bu seri koleksiyonumun son üyesi. hayallerimdeki tonu ısrarla arayışımı sonlandıran ruj.beyaz tenli ve dudak rengi fazla pembe olanlara duyurulur pembeliği absorbe edip turuncu-kahve rengi elde etmek isteyenlere kesin çözüm. tabi sık sık yenilemek koşuluyla malum uçup gidiyo meretler

 13. hoş¸ doğal bir ton ve oldukça kalıcı. bu serinin 20 ve 23 rengine sahibim¸ 01 rengini sadece denemiştim fakat bu tona benzer bir rujum olduğundan ötürü almak istemedim.

 14. en sevdiğim nude rujum. bence her tende ayrı güzel duran bir ruj. nedense mac velvet teddy’den daha çok seviyorum bu ruju. bittikçe sürekli alınacaklar listemdedir kendisi. turuncu kahve bir ruj¸ rengi açık¸ dudakta renk vermesi çok güzel¸ soft bir görünüm oluşturmuyor.

 15. Çok açık bir sütlü kahve rengi¸ içinde turuncu-sarı alt tonlar belirgin. Benim ‘nude ruj’ sınıflandırmama girse de ben genellikle içinde pembe alt tonlar bulunan nude’ları daha rahat kullandığım için bu seriden 10¸ 27 ve 31’i daha rahat kullandığımı söyleyebilirim.Yine de örtücü bir ruj¸ sürdükten sonra dudağınızdaki pembelikten eser kalmıyor.Günlük makyajımda göz makyajına pek vakit ayıramayıp dudak rengini patlatmayı sevdiğimden çabuk bitirebileceğimi düşünmüyorum. Yine de güzel bir nude.Bileğimdeki ve dudağımdaki rengi için  buyrun.

 16. hatrıma düştükçe beni hüzünlere gark eden rujdur. kendisini sevgililer günü indirimde kapmış¸ kısa zamanda ilk görüşte ve her sürüşte aşka inanmaya başlamıştım. ten rengimi çok güzel tamamlayan ve renksiz dudaklarımda nudedan ziyade kahvemsi şeftalimsi duran bir renkti. taa ki o acı olay yaşanana kadar. yeğenimden “aa bunun rengi ne güzelmiş tiyze” sonra da çaaaat diye bir ses duydum. ruj kapağına yapışmış¸ asansörü bozulmuş ve kapağını açınca ikiye yarılmıştı. tamam pahalı bir ruj değil¸ ama bu kadar güzel renkli bu kadar güzel formüllü bir rujun paketlemesine acilen bir el atılması lazım

 17. Kesinlikle matte serisinde en sevdiğim renktir. Her türlü göz makyajını kaldırabiliyor. Gece-gündüz veya ağır- hafif makyajlarımda rahatlıkla kullanıyorum. Benim de bitince alınacaklar listemde. 27 ve 03 kinda sexy muadili olarak sevilse de¸ 01 diğer ikisine tercih ederim. Kuruluk hissi yok denecek kadar az bende.. Hatta o az olan his¸ dudaklarımı ilginç bi şekilde daha dışta tutmama ve kalın durmasına sebep oluyor.

 18. Seriden aldığım ilk ruj¸ bende nude durmayan ama dudaklarimi saglikli ve dolgun gösteren¸ turunculuk barindirmayan mukkkeeemmeelll bir sütlü kahve. Bazen bunun üstüne aynı seriden 12 numarayı pıt pıt sürüyorum ve tam dudak rengimde bir ruj cıkıyor. Kisacasi severiz.

 19. içinde bejlik ve şeftalilik barındıran doğal bur ruj. orta tonlu ciltlerde biraz daha canlı ve gösterişli durabilir. Bronz¸ mor ve mavi tonlardaki makyajlarla oldukça güzel görünüyor. Kalıcılık olarak oldukça başarılı. Fiyatına göre iyi performans gösteriyor.

 20. Güzel bir nude ruj. Günlük makyajımda dahi gözleri ve cilt makyajını öne çıkarmayı severim¸ bu yüzden nude rujlar her daim vazgeçilmezim. Bu ruj da dudakları dolgun ve gösterişli gösteren fakat ön plana çıkarmayan¸ kısacası makyajı dengeleyen bir ruj. Sayesinde makyajımın bitmiş hali göz yormayan¸ renk cümbüşü olmayan bir görüntü oluyor. Normalde pembe alt tonlu beyaz tene sahip biriyim ve yüzüm vücudumdan da beyazdır dudaklarım da oldukça koyu pembe renktir. Bu ruj o pembeliği kapattı ve cildime yakıştı. Fakat şuan çok fazla bronzlaştım¸ beyaz tenime yakıştığı kadar yakışıyor mu hala bilmiyorum. Yine de bu ruja elim hep gidiyor. Ürünün tek sıkıntısı ambalajının kalitesizliği bence. Aldığım ilk gün asansörünün dandikliği yüzünden rujun bir kısmını kapağına yapıştırdım. Kapağı tam kapanmıyor gibi ve dediğim gibi asansör kısmı dandik ses geliyor resmen ruju sallayınca. Ben bu ruju yine golden roseun dream lips 501 numaralı dudak kalemiyle kullanıyorum.

 21. Mini boyda 01 ve 16yı alıp 2sini de çok beğenmiştim. 16yı bulamayınca bunu aldım ama evde beğenmedim 🙁 yine de söylendiği kadar nude durmadı hafif turuncu gibi. Aldığım şeyi kullanmamaktan nefret ediyorum inşallah kullanırım 🙁

 22. golden rose’un rujlarını çok başarılı buluyorum özellikle velvet matte serisi ben minik olanını almıştım iyi ki de öyle yapmışım büyükler bitmiyor yahu. yine çok beğendim yapısı dokusu rengi. mesela şu şekilde mükemmel durdu. camel farrimelten rengi göz kalemi ve bu ruj. inanılmaz uyumlu oldu bu makyajla yemek yediğimde çıktı bir tek tazeledim. günlük rujlarım arasına girdi.

 23. golden rose velvet matte rujlardan almaya karar verdiğimde uzun araştırmalar sonucu 10 numarayı seçmiştim. deneyip seversem diğer renklerine de bakacaktım. maalesef bu fikrimi hayata geçirdiğim gün alelacele bir alışveriş yapmam gerekti. 10 numara yerine gidip 01 numarayı almışım eve gelince denemek için sabırsızlanıyorum. allahım bi baktım benim beğendiğim renkle alakası bile yok. sonra yaptığım salaklığı fark ettim ilk sürdüğümde hiç sevmemiştim rengini ama zaman geçtikçe neden bilmiyorum bebeğim oldu. şu aralar favorim. grvm rujlarım(2¸10¸27) arasından çizgilere en az dolan ve sürümü en rahat olan bu. kalıcılığı da eh. rengine ise zaten aşığım bu günlerde. seviyorum.

 24. Bu ruj tam olarak dudağımın rengi. Sürdüğümde hiçbir fark olmuyor. Zaten ben anladım¸ bana böyle nude ruj yakışmıyor daha kahvemsi rujlar gerekiyor. Bir de bana mı öyle geldi bilmiyorum¸ bu seride diğer kullandığım renkler de var¸ onlar bütün olarak dururken bu çizgileniyor ve kötü bir görüntü ortaya çıkarıyor. Aldığıma pişman oldum¸ belki kullanmak isteyen birine veririm.

 25. Acik tonda bir nude ruj. Biraz fondoten havasi yok degil ama ben cok seviyorum¸ o bejlik esmer ve bugday tenlerde cok hos duruyor. Ozellikle koyu renk goz makyajlarina guzel gidiyor. Ama makyajima gore cok acik kalmissa acik bir kahve kalemle bir ton koyulastiriyorum. Serinin diger rujlari gibi surumu kolay ve kalici.

 26. Açık buğday tenimde sütlü kahve+şeftali tonu duran nude rujum.Uygulamadan önce dudaklarımı nemlendirip fazlasını siliyorum daha sonra uyguluyorum.Testerını bulamadıysanız küçük boylarından bir tane edinin derim.

 27. kışları nw25 rengindeyim. yazları nw30 oluyor. kışları buğday tenli¸ yazları da kösele gibi yanarım. (iklim tanımı gibi oldu) bu ruj bende renk olarak şeftalimsi bir nude gibi gibi duruyor. nasıl desem¸ kışın nude gibi hakikaten evet. kışın kullanıyorum ama yazın daha çok yandığım için bir garip duruyor¸ yukarıda da denilmiş: fondöten sürmüşüm dağıtmayı unutmuşum gibi.. kısacası şeftali tonu fazla yok¸ daha çok bejlik barındıran bir ruj bence. dudaklarımı dolgun gösterdiği kesin. ama asla bir daha almam. sadece bu renk değil golden rose velvet matte serisinden bir sürü ruj aldım fakat yapılarını hiç beğenmiyorum. kalıcılık sıfır. hadi tazelerim desem de dudakları inanılmaz kurutuyor. bir daha kesinlikle almam dediklerimden ne yazıkki… seven cicişler var tabii ama yukarıda yapısı ve kalıcılığı ile ilgili bir kaç yorum vardı ve buğday tenli/esmerlerde nasıl durduğu merak edilmişti. bu yüzden yazmak istedim.

 28. Hangi akla hizmet bu renk ruj almışım diye düşünüyorum çekmecemde gördükçe.kışları açık buğday yazları kırmızı-buğday arası olan sıcak alt tonlu bir insan olarak bana hiiiç gitmedi.yapısı da diğer rujlarına göre değişik geldi.sürümü ve dağıtması daha zor sanki cidden fondoten gibi.buğday ve esmer tenlilere çok gitmez¸beyaz ve beyaza yakın ten rengindekileri de ölü gibi gösterebilir diye düşünüyorum.zira ben siyah smokey eye yapıp kullandığımda bile altına biraz daha canlı gösteren bir dudak kalemiyle sürüyorum¸cilt alt tonuna gore de değişebilir tabi bu durum.ama şimdiye kadar sadece 1 tane çok yakışmış insan gördüm onun da ten ve göz makyajı çok yerindeydi¸tek başına kurtarmaz bu ruj

 29. beyaz tende en güzel duran ölü gibi göstermeyen güzel yapılı mat uygun fiyatlı yok yok bir ruj. uzun zamandır bende mini boyu vardı tam boyuna 24 lira vermeyi gözüm kesmiyordu¸ bugün gratis indiriminden 12 liraya son kalan büyüğünü kaptım. makyajımı silince yeniden sürdüm allahım aynalara bakmaya doyamıyorum harika bir renk.

 30. önceleri mini boyunu kullanıp gratis indiriminden büyük boyuna kavuştuğum nude ruj. aradığım rengi bulunca başka ruja para vermiyorum ki şu sıralar bu nude renk tüm ihtiyacımı karşılıyor. oldukça memnunum.

 31. Buğday tenliySeniz hemen bulunduğunuz yerden kalkın¸ en yakın golden rose standına gidin ve bu ruju alın. Bakın bu kadar net söylüyorum. Bir ruj¸ bronz makyajla bu kadar mı uyumlu olur yarabbiiii????Ayrıca yapısı¸ kokusu¸ ambalajı herşeyiyle muh-te-şemmmm!Çok övdüm farkındayım ama kendisi bittikçe yenilediğim rujlardan o yüzden çoook seviyorum<3

Siz ne düşünüyorsunuz?