“Gillette” için 78 yorum

 1. breeze’in Birkaç kullanımdan sonra jel kısmı neredeyse tamamen kuruyor ve eskisi gibi sadece su ile kaymıyor tende¸iyi bıçakları olan bir jilete dönüşüyor ve mutlaka traş köpüğü kullanmak gerekiyor.Yine de Benim en memnun olduğum ürün bu jilet piyasasında.Oynar başlığı gerçekten kullanışlı¸kesik ihtimalini çok düşürüyor ve diz bölgesi mesela daha kolay traşlanıyor.1-1.5 ay falan kullanırsınız yedekleri ile.Özellikle kuru ciltler için jelli yapısı şahane¸benim gibi hassas ve kuru ciltli birinde dahi tahrişe çok az sebep oluyor.Ancak¸ burada jilet tekniği de çok önemli¸yani hart hurt bacağa dalmamak Lazım¸önce jiletlenecek yer ıslatılmalı¸kıllar yumuşamalı¸gözenekler açılmalı sonra jilet köpük ile uygulanmalı.Bir de mutlaka ama mutlaka nemlendirilmeli traş edilen bölgeler.Yazın insana bazen külfet gelebiliyor nemlendirme olayı ama hem bacakların iyi görünmesi için hem tahrişi minimuma indirmek için şart.Body shop’ta serinlik veren sorbe gibi losyonlar var¸onları denemek istiyorum bu sene ben nemlendirici olarak.Hassas cildiniz varsa¸diğer markaların bıçaklarını kullanmak zor geliyorsa¸kesiyorsanız kendinizi mutlaka aradığınız ürün bu demek.

 2. Daha önceleri mavi¸ turuncu¸ ve pembe olanını deneyimlediğim bugünse breeze yani lila olanı almış olduğum tıraş bıçağı.Mavi¸ turuncu ve pembe arasından uygun diye simply olan mavilerden 2 paket aldım¸ turuncuyu da beğendiğim uzun ömürlü bulduğum için birçok kez satın almıştım. Bugün breeze olanını alıp denedikten sonra diğerlerini tekrar alacağımı sanmıyorum¸ silikonumsu duran su altında jelleşen kenarlarını çok sevdim. Başka herhangi bir şey uygulamadan sadece ıslatarak hiç kesiksiz ve pürüzsüz bir son elde ettim. Çok memnun kaldım. O jelleşen kısım 2. Kullanımda nasıl olur bilemiyorum ancak ilk kullanımda hayran bıraktı beni kendine.

 3. uzun süre epilatör kullandıktan sonra jilet’e geçtim. şu tarz  link tıraş bıçakları ile bir süre ayak bileklerimi deştikten sonra¸ 3 bıçaklı¸ turuncu-pembe saplı gilette’e geçtim. bir de şok marketten “adam” markalı ucuz bir tıraş köpüğü aldım. şimdi haftada bir ya da iki defa jiletliyorum ve gayet memnumum¸ en azından hiç kesik yok bacaklarımda.

 4. Yeni nesil feministlerle alakalı canımı sıkan şey başkaldırmak/engellemek istedikleri şeyleri kendileri yapmaları. Baskıya baskıyla¸ ayrımcılığa ayrımcılıkla cevap verirseniz uğruna uğraştığınız şeye ters düşersiniz. Toplum standartları bir baskıysa senin “sen nasıl alırsın jlt kllnrsn” demen de bir baskı. İster alırım ister dizime kadar uzatırım anacım sanane? Keyif benim vücut benim.

 5. yahu başlık¸ kullananlar yorum yapsın falan diye açılmış¸ yok fenizim yok isteyen alır isteyen almaz¸ yok ticari şey vs. yardırılmış. millet doluysa zaar. neyse efendim¸ ürüne gelecek olursak¸ duşta kullanıldığında yumuşak yaptığı doğrudur¸ her zaman ağda mağda işiyle uğraşamadığımdan imdadıma yetişen bir üründür.

 6. Öncelikle¸ uzun zamandır kullandığım ve memnun olduğum ürün. Ağda dan korkuyorum ve zamanla sarkma olasılığı olduğunu düşünüyorum. Bi yandan da evde lazer uygulaması yaptığım için jilet kullanıyorum.Ayrıca¸ kadına ayrı üretmişleeer¸ vay cinsiyetçileeeer ne alaka? Arkadaşlar çıldırdınız mı?O zaman kremler¸ şampuanlar vs. Neden erkekler için ayrı? Güldürmeyin beni lütfen.Şöyle düşününce bi babamın traş bıçaklarına bakıyorum bi venüs e¸ gerçekten bacak¸ genital bölge çevresi ve koltuk altı için daha ergonomik geliyor¸ renkleri de çok tatlı. Keza erkekler de şampuan alırken pembe çiçekli ambalajlı şişelerdense¸ siyah¸ daha maskülen ambalajlı ürünleri daha alınabilir buluyor olabilirler.Saçma sapan şeyleri cinsiyet tartışmasına çevirmeye gerek yok.

 7. Trollse de değilse de baymadı mı bu muhabbetler artık. Genital bölgenizi de temizlemiyorsunuz siz herhalde batının icadı diye.

 8. Azıcık göz gezdirdim bi feminizm tartışması olmuş ama ben ürün hakkındaki yorumlarıma geçiyim duşta bacak¸koltuk altı¸bikini hepsini almam 5 dk bile sürmüyordur 3 4 günde bir sürekli yapıyorum¸bacaklarım pürüzsüz oluyor evet kıllar daha çabuk çıkıyor kökünden almadığı için ama ağdaya harcadığım masraf ve vakitle kıyaslayınca kesinlikle jilete devam¸3 bıçaklısını kullanıyorum ben bayıldım valla yanımda da taşıyorum 5 saniyede bacağımı temizliyorum dışarıda falan kaldığımda da aşırı kolay oluyor.Kalınlaştırma falan da olmadı merak eden varsa.

 9.  wtf?hakkında bu kadar yazılınca bir şeyler oldu ve bunu da boykot ediyoruz sandıydım. meğer mevzu bambaşkaymış adsafasd kardeş sen çok yanlış gelmişsin. adı kullananlar kulüp yahu. kadınlar üzerindeki güzellik¸ kılsızlık baskısını falan tartışalım tabii de bunu ürün başlığı altında ürün gömerek yapmak? o zaman tüm ciciş sekmesinin %90’ını falan çöpe atalım. neyse girdilerine bakılırsa bu konularda kafası karışık bir arkadaşın isyanıyla gündem olmuş kıl tüy aparatı diye tanım yapalım.

 10. bende 3 çeşidi bulunan jilet serisi¸ breeze¸ simply ve şu pembe olan. ben ilk olarak breeze’i aldım ve beğendim aslında üç bıçaklı olmasını da kenarlarındaki jelimsi kısmı da sevdim bende bir irritasyona yol açmadı¸ jel bittiğinde de jilet kullanılabilir durumda oluyor bence başarılı. bacaklarımda ve kollarımda kullandım sonuç beklediğimden daha iyiydi oldukça yumuşak bir his bıraktı. sonrasında denemek için diğerlerini de aldım. simply (turuncu olan) daha küçük bir başlığa sahip ve o da üç bıçaklı. breeze ile jel dışında bir farkını göremedim bu konuda ancak daha küçük olduğu için breeze’in başarılı olamadığı küçük bölgelerde gayet işe yarar. pembe olana gelince de¸ nedense en sevdiğim bu oldu. yine 3 bıçağa sahip ve ne simply kadar küçük ne de breeze kadar büyük. aynı zamanda başlığı diğerlerine göre daha rahat oynuyor ve kenarlarındaki mavi kısım yanlışlıkla kesmenizi büyük ölçüde önlüyor bu yüzden çok sevdim. ben bu ürünleri yine gillette’in tıraş jeliyle kullanıyorum ve aldığım sonuçtan memnunum. hem pratik hem de acısız. bu arada tüylerimi ya da kıllarımı her neyse işte¸ yalnızca kendim istediğim için alıyorum¸ toplumun bu konudaki algısı umrumda değil. bu kişisel bir tercihtir.

 11. daha önce kullanıp görsellere de eklediğim pembe renkli olanı ne kadar sevdiysem breeze olanını o kadar sevmedim. pürüzsüz yapmıyor¸ jeli vücudumu çok kuruttu sabun kullansam da aynı etki olurdu. jelden çok rahatsız olduğum için bıçakla söktüm saç kremiyle kullanmaya başladım. saç kremi jelden daha iyi oldu ama kendisinden hala memnun değilim. pembe olanı çok daha güzeldi. breeze aldığıma pişman oldum diyebilirim.

 12. Gerçekten aşırı derecede saçma bir tartışmaya neden olan başlık.kimse kimsenin eline jileti verip o kıllar yok olacak uleyyn demiyor sakin ajsjssj.batı doğu dayatması olayını zaten hiç anlamadım kim dayatıyorsa dayatsın sana göre kıllı mı kılsız mı iyi ona bakarsın olur biter.şimdi burada batının dayatması iyi de doğunun neden kötü diye de yazardım da neyse o farklı bir başlığın konusu.

 13. pembe renkli¸ üst kısmında jel başlıkları olan çeşidini kullanıyorum sadece koltuk altı için. bir tahriş yaşamadım şimdiye kadar ve diğer jiletlere göre gayet de temiz alıyor. kadın hakları ile bağlantısını çözemedim gerçekten. e jilet üretilmese de tüylerinden kurtulmak isteyen kadınlara haksızlık olmayacak mı? lütfen duyarlılığımızı böyle yerler yerine gerçekten gerekli olduğunda gösterelim. mesela kadın cinayetleri ile savaşalım. kadınların gücünün farkına varmalarını sağlamaya çalışalım. ha bunları yapıyor musun diye soracak olursanız bilfiil 3 yıldır kadın hakları ile ilgili çalışıyorum.

 14. Bazı cicişler sırf ‘fikrim var görünsün’ diye bu başlığı meşgul ediyor. Allah aşkına gilette venus son bir kaç yıldır ülkemizde yaygınlaştı. Ondan önce ağda markaları¸ tüy dökücü kremler¸ spreyler sürüyle vardı ve hala var. O zaman niye böyle çığırmadınız. Jileti niye linç ediyorsunuz. O kadar güldüm ki okurken girdileri. Kullanmadığınız şey hakkında niye bu kadar gocunuyorsunuz. Kadın kadındır. Kendini nasıl iyi hissediyorsa seni neden ırgalar anlam veremedim.

 15. İtiraf ediyorum jilet kullandığım için batının dayattığı güzellik anlayışına kurban gidiyorum¸ !!! hiç güleceğim yoktu valla swh. Artık genelleme yapmamayı öğrenmemiz lazım bence. İngiltere’de bir kadın kıllarını almamayı tercih edebilir¸ aynı zamanda İranlı bir kadın da kıllı dolaşmayı sevmeyebilir¸ sürekli almaya özen gösterebilir. Yok batıda böyle yok doğuda kadınlar şöyle bırakın şunları artık. Tanım: vücut için uygun olarak üretilmiş¸ başarılı bir ürün.

 16. Türk dil kurumuna göre “traş” yanlış¸ “tıraş” doğru. alın size “tartışmaya yeni bir soluk”.Şaka bir yana¸ konu önemsiz değil¸ elbette konuşalım da burası ne alaka? Gillette venus’ün¸ yani jiletin nesi “saçmalık” ya da cinsiyetçi?başka bir jilet kullandığım ve memnun olduğum için şimdilik tercih etmediğimdir.

 17. Banyoda kullandığımda bacaklarımı yumuşacık yapıyo evet ama hepsi bu kadar. başka bir artısını da eksisini de göremedim.

 18. başlığına kıl tüy işinin direkt olarak feminizmle ilgilis vardır demeye geldiğim¸ hiç kullanmamış olduğum traş bıçağı. feminizimi geçersek pembe yapılıp kadınlar için diye sunulan hemen her şey pazarlama taktiğidir¸ misal ben kimi zaman babamın kimi zaman eşimin bıçaklarını kullanmış aynı verimli sonucu almışımdır. bu sözlükte feminizm karşıtlığı ve ekşideki cehalet seviyesini görmek gözlerimi dolduruyor. erkeklerin orasında burasındaki doğal kılları hiç problem olmazken kadınlarda olmasının neyle açıklandığını çok merak ettim şu an. temizlik farklı bir konu¸ ondan bahsetmiyorum¸ bacak kılları mesela. kıllarını hiç almamayı tercih eden feministler vardır ve bunu da gayet mantıklı argümanlarla savunurlar.ha bana gelince ben lazerliyim¸ erkekleri de kılsız seviyorum. ama almadıklarında gözüme batıyor mu? hayır. zaten de almıyorlar. neden acaba?

 19. Ben de bunun turunculu olanlarından kullanıyorum (simply sanirim) inanilmaz memnunum. Venusler fazla buyuk geliyor bana koltuk altim ve bikini bolgesinde zorlaniyorum. Ama turunculu sap + 4 bıçakla gelen hayat kurtarıcı. Ek olarak kıl denen şey beni rahatsız eder erkek/ kadın fark etmeksizin hayvanlarınki dışında tüy sevmem. Tşk.

 20. amanın bir jiletten fırtınalar kopmuş yine dediğim¸ kadınlara özel jilet üreterek bize dünyanın en büyük kötülüğünü yapmış marka marka mı suçlu yoksa illa kılsız¸ tüysüz kadın vücudu görmek isteyen erkekler mi ya da gördüğü bir tel kıl için hemen dedikodu yapmaya hazır hemcinslerimiz mi acaba? jilet olur¸ ağda olur artık ne olursa olsun yöntem çok da önemli değil ama¸ burada belki sevişirim ağdası diye bir başlık var mesela. Bizdeki kıl¸tüy muhabbetine yönelik yapılan yanlışlığı¸ sevişmek için illa kılsız bir kadın vücudu isteyen¸ o kadar ki kadının kılına iğrenç diye bakanlara öfkemizi orada kusabiliriz yani. mesele kadına ya da erkeğe özel ürün üretmek mi yoksa bu ihtiyacı destekleyen bir algı mı önce onu belirlemek lazım. Batıya gelince de¸ batıdaki kadınlar da bizim kadar sorun etmiyor zaten bunu. Mesela Koltuk altına hiç bıçak değdirmemiş kadınlar bile var ve bunu gururla söylüyor. biz en basitinden doktora gideceğiz diye cildimizi neredeyse kazıyarak epilasyon yapıyoruz¸ onlar çok rahat deli misin doktor senin kılına mı bakacak diyor yani. O yüzden bizde kıl her şekilde bir tabu kadın için. Erkekler için değişen pek bir şey yok onlar jilet olsun olmasın yüzyıllık kıllarıyla mutlu mesut. erkeğim¸ tabii ki kıllı olacağım diye geziniyor ortalıkta çoğu zaman. Kadınlar için ayrı ürün üretmek¸ ürünün reklamlarında pürüzsüz bir ten göstermek işin pazarlama kısmı sadece. beni rahatsız eden ve ilgilendiren kısmıysa hizmet ettiği zihniyet. O değişmediği sürece a markası yapmasa¸ b markası üretecek o jiletleri. e bunun için de gillette markasını suçlayamam. iyi bir ürünü için memnunsam¸ kullanımı pratikse ve bu yönüyle de iyi iş görüyorsa ürün hakkında kötü yorum yapamam değil mi? Elmalar ve armutlar ya da kısaca sapla samanı birbirinden ayırmak gerek diye düşünüyorum ben.

 21. Tüysüzlük batının değil doğunun dayattığı bir durumdur. Zira pedofili is here. Bunun mantığı¸ tüysüz kadının çocuk gibi görünmesi ve ortadoguda pedofilinin yaygın olması. Oysa kuzey avrupaya bile çıkmaya gerek yok¸ karadenizin az yukarısından itibaren kadınlar tüylerini almıyor. Çünkü pedofili isnt there.Tanım: kadınlar için üretilmiş traş bıçağı serisi

 22. kıllı gezen erkek bile kalmadı neredeyse bu neyin kafasıdır acaba? kıl=estetiksiz görüntü.feminizmle bağlantı kuran feminizmi anlayamamış gitsin ‘gerçek’ kadın savunuculuğu nasıl olur tarihsel süreci benimseyebileceği kitaplar okusun. kılla tüyle yürümüyor maalesef.

 23. kadın haklarının ciddi hır savunucusu olmama rağmen ben tıraş bıçağı ve feminizm arasında bağlantı kuramıyorum. Bu kıl/tüy işi tercih meselesidir. Bir kadın eğer kendisi rahatsız oluyorsa tabi ki kullanabilir. Ya da koltuk altını alıyorken¸ kollarının üst kısmını almamayı tercih edebilir. Güçlü kadınlar herkese kulağını tıkayıp istediği gibi yaşayabilir. Bunun batının bir dayatmasıyla olacağını sanmıyorum. Pembemsi renginden bahsedecek olursak pazarlama teknolojisidir. Erkekler için bile çeşit çeşit jilet üretiyorlar. Amaç para kazanmak. Teknik olarak 2 jilet turu var zaten. Yüz ve vücut için olan. Ama markette bir sürü jilet çeşidi görüyoruz. Farklı farklı üretmekteki amaç¸ insanların ellerinde jiletin yetersiz olduğunu düşünüp yenisini alması gerektiğini düşünmesi gibi açıklayabiliriz. Yani bana kalırsa feminizm ile değil pazarlama ile ilişkilendirilebilir. Unutmadan¸ kullanıyorum ve gayet memnunum.

 24. kendim tüysüz olmayı sevdiğim için sadece *capslock*kendim*capslock* için kullandığım ve memnun kaldığım traş bıçağı. kimse bana al dedi diye kullanmıyorum. ama biri kıllı gezse ‘ıyy kıllı’ demem. saygı gösteririm. bunu övmenin tüylü kadınları aşağılamak¸ yanlış bulmak anlamına geldiğini bilmiyordum

 25. neden linç edilmesi gerektiğini anlamadığım ürün.Lanet olsun jiletlere¸ özgürlüğümüzün önüne geçemezsiniz falan mı diyecektik. Aynı linç ağda üreticilerine karşı da yapıldı da ben mi kaçırdım mesela. Bu ürünü de kullanan insanlar var ve bir sözlük olarak burda yer alması gereken girdiler de ürün yorumlarıdır. Basit şeyler üstünden duyar kasmanın alemi olduğunu düşünmüyorum.

 26. Saçmalık. Bir kişi de çıkıp hakkinda kotu yorum yazmamış. Burda jilet kullanimini¸ pratikligini¸ tuyleri saniyeler icinde yok ettigini vs… övüp¸ ayni zamanda ” kadinlar tüysüz olmali ” tezini toplum baskisi olarak nitelendiriyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Tüysüzlük batinin getirdigi bir dayatma¸ dogu da kadinlar olduklari gibi geziyor¸ diye isyan baslatiyorsunuz. Bati nin daha da gozumuze gozumuze soktugu kadinlarin tuysuz olmasi icin gelistirilmis tras bicagina ayilip bayiliyorsunuz. Edit: Evet arkadaslar. Benim yorumum. Bu yorum siz cevap veresiniz diye yazilmadi.

 27. uzun zamandır kullanıyorum bu ürünleri ve erkekler için üretilen tıraş bıçaklarından daha geç çıkartıyor tüylerimi. psikolojik mi bilmiyorum ben öyle gözlemledim kendimde. breeze olanını sevemedim bacaklarımı kanattı hep(ben de hala anlam veremiyorum) acaba bacaklarım iyice nemlenmeden mi kullandım da öyle oldu bilemiyorum o yüzden breeze olanlarının başlıklarını çıkardım yani o sabunumsu kısımlarını çıkardım¸ çıkarınca herhangi bir kesik-kanama durumu olmadı.embrace olanları en sevdiklerim¸ 5 bıcaklılar ve gerçekten muhteşemler. körelmesinler diye çok sık kullanmıyorum¸ tek kelimeyle muhteşem gözü kapalı bile yapsanız garanti veriyorum hiçbir yerinizi kesmezsiniz o kadar hassas ve harika bir bıçak.simply olanları ise yedek başlık bulamadım zamanlarda marketten almıştım pek sık kullanmıyorum onlar da güzeller tabi. bendeki tek sıkıntısı kıllar bıçak aralarına ve arkalara yapışıp kalıyor ve bunları temizleyemiyorsunuz. ben tıraş ederken yanımda küçük bi maşrapanın içinde su bulunduruyorum her alışımda bıçağı hızlı hareketler suyun içinde sallıyorum ve bütün o kıllar gidiyor bıçak tertemiz kalıyor. ama bu simply olanlar kullan at oldukları için onların bıçağını tutan sap daha farklı ve bu su yöntemiyle kıllar bıçaktan ayrılmıyorlar. biliyorum adı üstünde kullan at ama en az 3-4 sefer kullanılabilir kalitede bıçakları atmak istemedim :/son olarak da şu an mavi olanını kullanıyorum ve baya memnunum indirimden denk getirdiğimde kutu kutu stoklayacağım.

 28. 1 aydır kullanıyorum ve baya sevdim¸ gerçekten sivilce yapmıyor. Herşeyi denedim¸ ağda¸ epilatör ve hiç birinden güzel sonuç alamadım. Venüs gilette beni resmen kurtardı.

 29. Gillette markasıyla bir yıldır tanışıyoruz. Onun öncesinde bacaklarımı sadece ağda ile ayda bir defa alırdım. Kolaylık olsun diye birgün jiletle denemek istedim ve o gün bu gündür bacaklarımı jiletle alıyorum ve çok memnunum. Evet biraz hızlı çıkıyorlar ama kıllarda sertleşme çoğalma falan hikayelerine inanmayın kızlar yok öyle bir dünya. Buna alıştıktan sonra ağda yapası gelmiyor insanın bacaklarına. Fakat koltukaltımı makineyle almayı tercih ediyorum çünkü ne zaman jilet vursam hassas bölgem olduğu için ya sivilce çıkıyor ya da tahriş oluyor. Makine ile aldığımda hem tüyler az hem de geç çıkıyor. Benim jiletle olan ilişkim sadece bacaklarımı almak üzere ve çok memnunum. Bu markanın yine venus versiyonunun lavantalı traş köpüğüyle birlikte close and clean jileti kombinasyonunu kullanıyorum ya da köpük kullanmayacaksam breeze versiyonunu. İkisindende memnun kaldım. Tavsiye ederim ciciş kardeşler.

 30. Gillette venus riviera yani turuncu olanını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum beni epilatörden¸ ağdadan vs kurtardı. Eğer tüyleriniz normalde çok siyah ve sert değilse jilet kullanmak gerçekten en iyi¸ en kolay yöntem. İkili paketler halinde satılıyor.

 31. Bayıldığım jilettir. Asla tahriş etmez¸ kızartmaz¸ acıtmaz. Banyoda iki dakikada mis gibi olur. Her kadın kullanmalıdır.

 32. Bu kadar para vermişken üründen en azından diğerlerine göre tüyleri daha geç çıkarması ya da kalınlaştırmamasını falan beklerdim ama maalesef uygun fiyatlı watsons tıraş bıçağı bile bu üründen daha başarılı

 33. Bence erkeklerin kullandığından farkı yoktur. Böyle ürünler cinsiyete yönelik üretilmez. Reklam işte.Peşinen tüm çeşitlerini denediğimi belirtmeliyim.

 34. riviera olanını kullanıyorum. tatile giderken ben ağdayla makineyle falan uğraşmam deyip yanımda bulunsun mantığıyla almıştım nitekim öyle de oldu¸ uğraşmadım ve temmuz ayından beri müptelasıyım. jilet ama normal jilet gibi değil. kılları kalınlaştırdığı doğru ama makineyle alınmış tüy arasında pek bir farkı yok açıkçası. 2 dk da halledebiliyosun işini.

 35. breeze olanını kullanıyorum. Nasılsa bi yerimi kesmiyor ehehe çok rahat ıhıhı bunla bi yerini kesmen imkansız hehe tıraş olmak harika birisi mıhıhı diye cart cart alırken bacaklarımı bileğimin iç tarafındaki kemiğe sert girmişim. Kesti arkadaşlar. Kesiyormuş. Aynı salaklığı bugün 2. kez yaptım. iz kalacak diye korkuyorum. Siz yapmayın böyle dengesiz hareketler. ben de deli miyim neyim yahu. Jilet işte ne demek kesmez akılsız kafa?

 36. normalde jilet kullanmıyorum. ağda ile hallediyorum her şeyi. ama tatile giderken belirli bir süre sonra çıkan tüyleri almak için hem pratik hem de kolay buluyorum. daha önceki girişimlerimde hep kendimi yaraladım ta ki venus breeze ile tanışıncaya dek. bu yaz yaklaşık 15 günlük bir tatilim oldu. tahriş sıkıntısı¸ yaralama yaşamadım. ayrıca tasarımı ve kokusu da çok hoştu!

 37. yaz için mükemmel bir kurtarıcı gerçekten çok memnunum fakat o başlığındaki jeli hemen bitiyor 3-4 ay rahatlıkla bi başlık gider diye düşünürken 1 ay bile olmadan başlıkların jelleri bitti. sadece başlıklarda ürünün kendisinden daha pahalı

 38. breeze olanını kullanıyorum mü-kem-mel. Sabunmuş köpükmüş uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. ıslak alan üzerinde dans ediyor resmen. Bıçak araları tıkanmıyor¸ sonrasında hassasiyet yaratmıyor nefis nefis.

 39. Yıllardır ağda yaptırıyordum. azalma olur dediler en ufak bir azalma olmadığı gibi ten rengim de açık olduğu için çok fazla tahriş oluyor ve ağda sonrası kızarıklıkla karşı karşıya kalıyordum. Gillette Venus kesinlikle çok rahat kullanımıyla benim favorim oldu bu yaz.. verdiğiniz paranın kuruşu kuruşuna değer bir ürün. Diğer epilasyon yöntemleri gibi acı yok vakit kaybı yok harikaaa! Bundan sora da favori ürünlerim arasında yerini aldı

 40. 1 senedir original modelini duş jeli ile¸ breeze modelini de önce jelini suda iyice yumuşatarak kullandığım gilette’in kadınlar için ürettiği tıraş bıçakları.ben sakar bir insanımdır ama kesme yaralama gibi bir şey gelmedi hiç başıma. ben seviyorum¸ var olan bir boşluğu doldurduklarına inanıyorum.

 41. Breeze olanından hiç memnun kalmadığım jilet. Bıçaklarında ve tüyleri dipten kesme kısmında hiçbir problem yok ama O mor kısımlar resmen sümük gibi uzuyor. O kadar kötü ki. Ayrıca kuru cildinide kullanamıyorsunuz. Banyodan sonra ufak bir bölgeyi görmemişim bacağımda üstünden geçeyim dedim kaymadı bıçak neredeyse kendimi kesecektim. Diğerlerinde böyle bir problem yaşamamıştım kuru da kullanabiliyordum.Normalini bulamadığım için mecburen almıştım bir de acil almam gerekiyordu. Diğer kullandıklarımdan çok memnun kaldım ama breeze için aynısını söyleyemiyorum. Almadan önce bir düşünün derim.

 42. ne yaparsan yap en iyisini yap derler ya hah iste bu marka benim icin o anlama geliyor. cok uzun zamandir jilet kullanirim ama hani o gratis watsons vs gibi yerlerde satilan bir pakette 4-6-8 vs gibi sayilarda urun bulunan gorece daha uygun fiyatli olanlardan alirdim. sonra buradaki girdileri okuyup merak ettim¸ bir deneyeyim dedim. sadece mavisinden kaldigi icin ondan aldim ve benim icin devrim niteliginde bir olay oldu. arada gercekten cok ciddi anlamda fark var. belki daha kaliteli olan markalar da vardir bilemiyorum¸ sadece o uygun fiyata coklu satis yapan markalarla arasinda fark oldugunu soyleyebilirim. bir de sadece baslik alma fikri cok guzel. gilette’in erkekler icin olan saplari dahil butun saplar her baslikla tam uyumlu. elimdekiler bitince diger renkleri de mutlaka deneyecegim.not: ilk kullanim dahil mutlaka oncesinde tiras kopugu suruyorum.

 43. En iyi bayan jiletidir bence cicişler.Ama ilk 3 kullanımda dikkat edin gözünüzün yaşına bakmaz çatır çutur keser kanlar içinde bırakır!Sonrasındaysa gözünüz kapalı kullanabilirsiniz.

 44. Venüs breeze’nin 3 bıçaklı kullan atlarını kullanıyorum.Ancak tek seferliğine değil çünkü bunlarda tek bıçaklılar gibi körelme¸tahriş olmadı.Güvenle ve defalarca kullandım.Evet bazen kesebiliyor.Özellikle de koltuk altınızı ama tavsiye ederim 4 lü sü watsons da 13 TL olması lazım

 45. breeze adlı son ürünüyle bacaklarımı çatır çutur kesendir. ilk kullanım diye mi kesti bu kadar yoksa bıçakları mı çok keskin bilemiyorum ama şimdilik verdiğim paraya değmediğini düşündürttü. bir kere o jel kısımları suya temas edince resmen sümük gibi akmaya başladı. umarım ikinci üçüncü kullanımda da böyle olmaz.

 46. kıl tüy işlerini bu zamana kadar hep sir ağdayla hallettim. artık acısına¸ deyim yerindeyse etlerimin çekilmesine dayanamayacak bir noktaya geldiğimde rossmann’dan venus breeze olanını aldım. daha önce hiç jilet kullanmamış biri olarak banyo esnasında kullandım. hayatımda böyle kolay acısız ağrısız ve pratik bir şey görmedim ben. yan tarafındaki jellerin kokusuna da ayrı bayıldım. kesinlikle tavsiye ediyorum. tatil zamanları özellikle bacaklar için büyük kolaylık.

 47. Mükemmel bir ürün¸ben normalde jilet kullanan biri değilim ama ilk denememde sanki ağda yaptırmışım gibiydi.Hiç bir şekilde yanma vs.olmadı ¸çok memnun kaldım

 48. Tatile çıkmadan önce annemin aldığı ve zorla bana kullandırdığı güzel üründür. Pürüzsüz yapar. Lazere başladıktan sonra atılacaktır ehuehuehu

 49. ilk jiletim. bi kaç hafta önce aldım o zamandan beri kullanıyorum ve bayıldım. şu yaşıma kadar (20 bile değil ama kıllı bi çocuk olduğumdan dolayı hshsh) ağdaya verdiğim paraya acıdım. kullanması çok rahat ve verdiği etkiyi seviyorum.çok pratik 3-4 günde bir duşta alıyorum bacaklarımı 2-3 dakika falan sürüyor en fazla.tek sorunu diz kapaklarımın çevresinde oluyor orda 1-2 kesiğim var ama zamanla elim alışınca düzelir diye düşünüyorum.kısacası alın ve aldırın.

 50.  burdaki yazımda bahsettiğim ve nefret ettiğim isana bıçaktan sonra yine çok bıçak sevdasına kapılıp venus snap aldım .tavsiyem traşa yeni başladım öylesine bir bıçak alıp deneyeyim diye düşünürseniz traştan soğursunuz bence.hayatımın aşkıyla az önce yeni bir ilişkiye başladık .meğer hiç traş olmamışım bu zamana kadar.beş dakika bile sürmedi bacaklarım .ve en en önemlisi bıçakların tıkanması imkansız .musluğun başına pat pat diye jileti vurmamak bile benim için bir devrim . bacaklarım hiç yanmıyor .isanada sabaha kadar yanıyordu .kısacası çok sevdiğimi anlamışsınızdır.bu arada babanızın ¸abinizin ¸sevgilinizin gillette’i varsa sadece başlıkları alın .oynar başlıklı erkek bıçağına taktım kafasını çok cool kıvrak bir bıçağım oldu .

 51. üç bıçaklı pembe olanını ben de satın aldım ama yüzeyi çok geniş geldi. bacaklar ve koltukaltı için çok büyük rahatlık gelgelelim genitalde hiç iş görmüyor. kesti her yanımı. ben de isana üç bıçaklıyla tamamladım işimi artık.

 52. 2 aydır pembe olanını kullanıyorum 3 bıçaklı olan.Alırken o kadar zorlandım ki bir saat inceledim fazla çeşit olduğu için. Öncelikle ergenlikten kalma tıraş bıçağı fobim( bacaklarımı birçok yerden kesmiştim) olduğu için tekrar kullanmaya anca 25 yaşında cesaret edebildim 😀 Tıraş köpüğü vs kullanmıyorum nemlendirme özelliği olan duş jelini köpürtüp o şekilde kullanıyorum. Ben bir yerimi kesmediysem kimse kesmez bence alıp alıp kullanın yazın iyi oluyor. Tabi max 2 gün idare ediyor sağlık olsun sıcakta ağdayla uğraşmaktan iyidir. Kılları sertleştirme veya çoğaltma konusuna katılmıyorum batıklara da iyi geliyor.

 53. nasıl olsa lazere gideceğim diye düşünerek jilet kullanmaktan çekinmediğim günden beri kendimi baştan aşağı tıraş ettiğim şirin şey.

 54. Lazer epilasyona başlamadan önce bir süre lila renkli olanını kullandım çook memnundum. direk suyun altında kullanıyordum¸ bacaklarım için özellikle. Başlığında bulunan jelimsi kısım köpürmeye başlıyor suyla birlikte kullanınca. Daha önce hiç jilet kullanmadığım için valla ben kesmeye doyamıyordum tüylerimi. Bir deneyin

 55. Breeze olanını 2 senedir kullanıyorum çok memnunum. Bir de  şöyle minnoş bir çeşidi çıkmış¸ seyahatler için çok pratik. Sırf sevimli görüntüsü için alacağım galiba.

 56. pembe olanını kullanıyorum. paketinde üstündeki mavi şerit beyaza dönene kadar kullanılabilir gibi bir şey yazıyordu. bir aydır kullanıyorum¸ kullandığım başlık birkaç kez daha kullanılabilir. bence süresi iyi gidiyor. ilk kullandığımda bir yerlerimi keserim diye korktum ama şu ana kadar hiç kesmedim. çok rahat kayıyor ve bacaklarım pürüzsüz oluyor. ilk kullandığımda bacaklarımı ıslatıp kullandım ama tahriş oldu. 4-5 gün boyunca kızarıp kaşındım. daha sonra sözlükte saç kremiyle de kullananları görünce öyle denemeye başladım. bu kez tahriş olmadı. şu an çok pratik ve kullanışlı geliyor ve saç kreminin de etkisiyle bacaklarım yumuşacık oluyor.kıllar da daha geç çıkmaya başladı. genel olarak memnunum.

 57. hayat kurtarıcı üründür. başka yöntemlerle acile gitmelik olmaya gerek yoktur. şekeri düşer mi insanın ağdada! hassassak demek…

 58. almayı düşündüğüm hafta gratis’te kasa arkası ürün olarak 9.90 TL ‘ye aldığım jilet. Bendeki breeze olanı ve rengi mor. Kokusu hoş cidden. Ama hayatımda ilk defa jilet kullandığım için çok beceremedim pürüzsüz yapmayı. Bir de kesilir diye korkumdan. İkinci kullanımda daha iyi sonuç alırım kesin 🙂 iyiki almışım yine de çünkü ağrı esigim cidden çok dusuk Bir ciciş bahsetmiş tekrar çıkarken kaşıntı olmamasından ama bende kullandığım her şey gibi bu da kaşıntı ya sebep oldu. Diğerlerinden biraz daha az.

 59. bunun jel şeritli olan breeze serisi var. o işte dünyanın en güzel şeyi. böyle vücudunuzda fıjjjt diye kayıyor. hiçbir yerinizi de kesmiyor. hem de jelli olduğu için tahriş de etmiyor. indirimlerde kovalayıp almak¸ yedeklemek lazım. yoksa üç tane başlığı yaklaşık 30 lira deneyin denettirin memnun kalın rahat edin.

 60. bu aralar gratiste yanlis hatirlamiyorsam 25 lira ve ustu alisverislerde kasa arkasindan 9.90a alabileceginiz jilet. bende iki cesidi var. mor ambalajli¸ yanlarinda jel seritler olan modeli dun ilk kez denedim ve bayildim. herhangi bir seye ihtiyac duymadan sadece suyla islatip kullandim tahris sifirdi. bir gectigim yerden bir daha gecmeme gerek kalmamasi da cok hosuma gitti. oynar baslikli olmasi da kendinizi kesmemenizi sagliyor ki cidden kesmedim hicbir yerimi. mavi ambalajli standart olanlarini ise gecenlerde watsonsda 3 liraya dustugu icin almistim ama onu pek sevemedim. normal bir jiletten farki yok bence.

 61. I’m your Venus¸ I’m your fire at your desiree ezberledik artık her videonun başında zorunlu dinliyoruz. Jilete gelince bende yeşili var 5 bıçaklı olan lazerden lazere kullanıyorum yine gilette satin care tıraş jeliyle birlikte güzel yani tam etkisini bilemiyorum lazerden dolayı ama sıradan jiletler gibi kuru kuru olmuyor bunu sağlayan tıraş jeli de olabilir. Emin olduğum bir şey var evet o da kadınların kadınlara özel tıraş bıçağıyla tıraş olması çok daha mantıklı.

 62. Lazer epilasyona gittiğim için olmazsa olmazsa olmazımdır. 2 senedir bunun turuncu olanından kullanıyorum bittikçe gidip alıyorum çok memnunum. Önceden klasik banyo jiletlerini kullanır her yerimi çizerdim şimdi korkmadan genital bölgemde bile rahat rahat kullanıyorum. Bi ara watsons’ın kendi markasının gene kadınlar için üretilmiş jiletini almıştım ama memnun kalmadım. venus Jiletlerin şahıdır gözüm kapalı öneriyorum herkese.

 63. istenmeyen tüylerden bir süreliğine kurtulmayı sağlayan araç. birkaç farklı çeşidi bulunuyor. yekpare olup kullan-at şeklinde olanlar ve tek gövdede başlığı değiştirilebilenler olarak iki ana gruba ayrılıyor. ilk grupta 3 farklı seçenek var. çift bıçaklı mavi plastik poşette¸ 3 bıçaklı pembe poşette ve yine 3 bıçaklı turuncu sert plastik ambalajlı. diğer grupta gövde kısmını bir kere alıyorsunuz daha sonra başlıklarını ayrı alıyorsunuz. başlıklarında 3 çeşidi var. bunlar standart 3¸ yeşil ambalajlı embrace 5 bıçaklı ve mor ambalajlı breeze ise köpüren jel şeritli 3 bıçaklı. gövde bütün başlıklarla uyumlu farklı bir başlığa geçmek istediğinizde yenisini almanız gerekmiyor.

 64. Breeze olanı ben hiç sevmedim kendinden jelli kısmı söküp denemeyi düşünüyorum. O jelin bi kullanım kolaylığı sağlaması lazım ama ekstra bi şey kullanmadan bacağı çiziyor¸kesmiyor ama çiziyor.o jeller oluncada bazı noktaları atlıyor jilet.İkili satılan turuncu olanlardan gayet memnundum dedim bu kadar reklam reklam bi numarası vardır ama yokmuş meğer.

 65. Acısız ve hızlı olduğu en çok da batık oluşunu engellediği için benim de tercih ettiğim yöntem jilet. Bu markanın da hem mavi renkli 3 bıçaklı hem de yeşil renkli 5 bıçaklı olanını denedim. İkisi de güzel 5 bıçaklı olanının performansı daha iyi olsa da eğer benim gibi kıllarınız çabuk uzuyorsa pek fark olmayacaktır. Ben traş köpüğüyle kullanıyorum hem bıçağın ömrünü uzatıyor hem de bir yerinizi asla kesmiyorsunuz. Bir bıçağı uzun süre kullanabiliyorsunuz. Kısacası fiyat performans oranı yüksek traş bıçağı.

 66. 2 yıldır falan kullanıyorum (ağdadan nefret ederim) 3 aydır da philips lumea ile lazer yapıyorum bunu kullanmaya da devam ediyorum tabi ki. üstündeki o jelimsi kısım işlevsiz kalana kadar kullanıp sonra atıyorum. kullandığım diğer jiletlere göre daha güzel¸ tuttuğunuz yer elinizden kaymıyor¸ oynar başlığı ve boyutu güzel. memnunum.

 67. Ilk defa gecen.sene oda arkadasimin fazladan almasiyla tanistim bu jiletle. Vucudum icin epilasyona gidiyorum zaten kollarim haric¸ tuylerim de agdayla alinmayacak kadar zayif daginik ve tam uzamiyor. Bunu.kullandim dusta uygularken kremi de akiyordu ve cok memnun kaldim puruzsuz yumusacik yapti digerleri gibi tras goruntusu birakmadi ayrica tuylerimin cikisini cok geciktirdi normalde 2.gunde yeniden cikmaya baslarlar ama gilette venusle 1 hafta sonra cikmaya basladilar

 68. bende turuncu pembe olanı var. gayet memnunum. ne bir kesme ne de bir kızarma. kızarmadan kesilmeden kanamadan kadife gibi cildim oluyor.

 69. Dün ilk kez 5 bıçaklı adı embrace olanını denediğim jilet. Ve bayıldım gerçekten büyük kolaylık tenimi de yumuşacık yaptı hem de hiçbir jel falan kullanmadan direk kaydı gitti. Fiyatını pahalı bulanlar olabilir ama sir ağda parasıyla karşılaştırınca baya ucuz geliyor. Özellikle yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde herkese tavsiye ederim.

 70. Gilette venus riviera kullanan biri olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Ben sadece kollarımda kullanıyorum. Kışın ağda yapmak için uzatmaya vakit bulabiliyorum ama yazın uzamasını bekleyemediğimden bunu kullanmaya başladım kuzenimden gördüm o da uzun zamandır kullanıyor. Çift başlıklı diye bunu önermişti diğer ürünleri kullanmadım yalnız turuncu olanı denedim bence bir sıkıntı yok ve çok pratik baş kısmının oynak olması da gayet hoş olmuş.

 71. venus’ün turuncu olanını kullanıyorum -adını unuttum :(- ben memnun kalmadım¸ Gratis’te Wilkinson ‘un sarı olan serisini daha çok beğeniyorum

 72. Moruna bayıldığım. Renginden degil o sabunu ne güzel kokuyor. Ama nasıl başarıyorsam bununla bile oramı buramı kesebiliyorum. Tüylerin daha geç çıktığını deneyimledim ben de.

 73. bende bunun sanırım her rengi var¸ moru¸ mavisi¸ pembesi¸ koyu pembesi. hatta yeşili bile var sanırım. o denli seviyorum ve yumuşacık oluyor uygulamadan sonra cildiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz?