“Garnier saf ve temiz bb krem” için 14 yorum

 1. yağlı ciltler için olanı arada bir kullanıyorum ve son 1 haftadır çenemde bir türlü gitmek bilmeyen kocaman bir sivilce var. patlatılamayan¸ sanırım derinin alt tabakasında oluşmuş bir sivilce bu. çevresinde bir-iki tane daha pürüz var. sanıyorum ki bu bb kremden dolayı oldu. daha yarısına bile gelemedim ürünün¸ atsam mı ne yapsam bilemedim. aynı sorunu yaşayanlar varsa kesin bu bb krem yapmıştır diyeceğim… yapısını¸ matlaştırmasını çok sevdiğim¸ kadife gibi bir his veren sevdiğim bir bb kremdi kendisi oysa ki. her ne kadar rengi bana biraz koyu ve turuncu gelse de…dipnot: dokununca ağrı yapan bir sivilce. ilk başlarda deli gibi kaşınıyordu. şu an ağrı veya kaşıntı fazla yok ama sivilce hala duruyor öyle.

 2. Nefret ettiğim ürünler kategorisinde yer alan bb krem.no: (no:60440) yapısı çok akışkan¸ cildin kuru bölgelerinde zamanla birikme yaparak çok çirkin bir görüntüye sebep oluyor ve ben de derin sivilceler yapıyor. İlk sürdüğümde renk¸ tenime gayet güzel uyuyor¸ fakat kısa süre sonra aynaya baktığımda sanki turunculaşıp koyulaşıyor gibime geliyor. sevemedim ve sevemeyeceğim.

 3. Rengini de kapatıcılığını da sevdiğim ancak yağlı ciltler olanı almış olmama rağmen yağlı cildimi daha da yağlandıran ve sivilce oluşturan ürün.

 4. 5i bir arada olanı fiyatına göre gerçekten çok başarılı. yağlanma yapmıyor¸ sivilce yapmıyor ve kızarıklıkları yeteri kadar kapatıyor. loreal skin perfection bb krem bende yetersiz kaldı. ondan sonra bu bana ilaç gibi geldi diyebilirim…yalnız açık rengi bende hafif koyu kaldı. kumral tende ya da yazın hafif yanık tenimde çok daha iyi duracaktır.

 5. cildimle en iyi uyumu sağlayan bb krem. garnier haricinde nivea ve diadermine’in ürünlerini kullandım ama benim için en iyisi garnier pure active. sürdükten 1-2 dk sonra cildimle bütünleşiyor ve mat bir görüntü ile tüm cilt lekelerimi kusursuz bir şekilde kapatıyor.

 6. yağlı ciltler için olanını geçen sene uzun müddet kullanıp memnun kalmıştım. rengi de tam cildime uygundu (açık ton). araya zaman girdi başka ürünler kullandım ve geçen gün bu ürüne yeniden dönüş yaptım yine en açık tonu aldım ama bu sefer tupturuncu geldi? içeriği mi değişti desem yorumlara bakıyorum o zamanda herkes turuncu yazmış. sanırım bendeki bozuktu 🙂 aldığıma bin pişmanım şuan.

 7. mellorat’a o kadar katılıyorum ki ancak o kadar olur. ben bu bb kremin yağlı ciltler için olanını ilk çıktığı zamanlarda yani 2013 mart ayında almıştım. bir yıl boyunca çok severek kullandım. çünkü rengi turuncu falan değildi ve ciltle çok güzel bütünleşiyordu. 1 yıl sonra son kullanma tarihi geldiği için yenisini aldım ve o güzel olanı çöpe attım. o yeni olan hem koyu hem de sapsarı durdu. acaba 1 yıl koyu renk ürün mü kullandım?! dedim ve eski fotolara baktım¸ inceledim yok koyu durmuyormuş hatta gayet de makyajsız gibiymiş. neyse işte ben bu bb kremin yapısının ya da renginin değiştiğini düşünüyorum. yoksa ilk aldığım çok iyiydi çok.

 8. Yağlı ciltler için olanını kullandığım bb krem. Öncelikle kullanmadan önce altına mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekiyor. Ya da benim cildim karma olduğu için baska türlü kullanamıyorum. Ten makyajında bb kremden baska bir sey kullanmak istemediğim için almıştım yaklaşık 3 ay önce. En açık rengini aldım ancak yanlış bir seçim yaptım herhalde yüzüm ölü gibi görünüyor ancak beyaz tenli ablam sürdüğünde de aynı görüntüyü verdi yani saglikli bir cilt görüntüsü beklemeyin sürünce. Onun dışında pudra kullanmama gerek kalmıyor bunu sürünce ama yanaklarim da pul pul dökülüyor :((( en fazla haftada bir kullanırım zaten ama sanırım baska bir bb aramanın zamani gelmis….

 9. yüzümde yapış yapış duran yoğun gül kokulu bb krem. bir de hiçbir şekilde sabitlenmiyor da. vıcık vıcık böyle iğrenç bişey. üstüne bol miktarda pudra sürmek gerekiyor ama yaz aylarında o kadar ürün uygulamayı doğru bulmuyorum. neyse bir de kışın deneyelim bakalım.

 10. yağlı ve akneye meyilli ciltler için çok kullanışlı bir krem. fiyatı¸ sürüldüğünde ferahlatıcı etkisi¸ ince olan dokusu¸ ne çok ne az kapatıcılık etkisi bence doğal görünüm sevenler için şahane olan özelliklerinden. sanırım bazıları farklı kokularda¸ çünkü benim gibi en ufak bir gül kokusundan başı dönen bir insana bile gül kokulu gelmiyor. ayrıca gayet bereketli bir krem olduğu için az sürülmesini tavsiye ediyorum¸ aksi halde vıcık vıcık olması kaçınılmaz.

 11. hafif yapılı bir kapatıcı arıyorsanız ve cildiniz karma-yağlı arası bir yapıdaysa bu ürünü tavsiye ederim ciltte ağırlık bırakmıyor ve kapatma özelliği de güzel tavsiye ederim

 12. bir tek bende mi mat turuncu ve ağır durdu? kokusu berbattı ve kullanamadan attığım tek ürün oldu. Aslında garnier ürünlerini çok severim¸ hatta  şu uzun ince saf & temiz olmayan bb’yi çok çok severek kullandım.

 13. Uzunca süre kullandım¸ hala da krem kontür gibi kullanıyorum kendisini alnımın dışında ve elmacik kemiklerimin altında gosh bb kremin ölü beyazlığını kırmak için¸ 1¸5 tüp kadar kullandım ancak zamanla bilinçlendikçe renginin özellikle kışın otobronzan sürmüşçesine turuncu kaldığını anladım ve bu yüzden malesef soğuduğum bir ürün oldu.Çoğu garnier ürünü gibi yoğunca parfümlü¸ kremsi ve cildi kurutmadan matlaştıran bir yapısı var. Ürün tüpten çıktığında hafif küllümsü açık bir rengi olsa da yüzünüze uyguladıktan sonra ekseriyetle koyulaşıp oksitleniyor¸ gün sonunda tupturuncu bir surat görmeniz gayet olası. Çoğu kişinin aksine bende sivilce de yapmadı ve çoğu bb kreme göre kapatıcılığı gayet iyi.En ama en güzel özelliğine geleceğim¸ çok güzel fotoğraf veriyor bu meret arkadaş. Gerçekten yüzümde bu bb krem varken çektiğim selfielere bakmaya doyamıyorum. bu kadar turuncu ve koyu olmasa başka bb krem aramam¸ keşke yapısını değiştirmeden bir açık ton daha getirseler bu seriye.

 14. Normal olanını da yağlı ciltler için olanını da kullandım. Yağlı ciltler için olanın en açık rengi bana biraz fazla açık geldi. yapısı çok ince ve inanılmaz bi parfüm kokusu var¸ bu beni çok rahatsız etti. yüzümde duruşunu da çok sevemedim¸ kusma yaptı. Normal olanının en açık rengi tam tenimin rengi. fazla kapatıcı değil¸ basit kızarıklıkları güzel kapatıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?