“Garnier saf & temiz neem arındırıcı temizleme jeli” için 84 yorum

 1. kuru-karma cildimle iyi anlaşacağını düşündüğüm ürün. karma olan yerleri güzel dengelerken kuru kısımları ekstra germedi¸ hassaslaştırmadı ve nazikçe temizledi. yüzümü temizledikten sonra kontrol için bioderma h2o ile sildim ve pamuk temizdi. bu zamana kadar çıkardıkları temizliyicilerden sonra bu bayağı sınıf atlatmış diyebilirim.

 2. artık markalar bile kendilerini taklit ettiğinden öyle her yüz temizleme jelini almıyorum ve garnier¸neutrogena¸nivea vs bu markaların etkileri de neredeyse aynı olduğundan ürünlerinden pek bir şey beklemiyordum.bir kaç senedir cildim için pahalı markalar kullandım ama yinede 4-5 aydır ciddi şekilde sivilce sorunu yaşıyorum.Biri çıkıyor izi geçmiyor hemen diğeri çıkıyor.Kızarıklıkları geçmiyor.pahalı ürünlerde etki etmediğinden umudumu kesmiştim lakin bu ürün gerçekten değiştirdi ön yargımı.arkadaşım aldı diye bende deneme boyunu aldım ve kaç zamandır geçmeyen sivilcelerim resmen kurudu.O gitmeyen izler gitmeye başladı.Şu an inanamadığım şekilde cildim iyi.üstelik balm shelter’ın yaptığı alerjimi de ertesi günü yarı yarıya geçirmişti.Şu an tamamen yok oldu.kaç aydır hiçbir şey yaramadı bu ürünü kullandıktan sonra böyle bir şey olmasına hala anlam veremiyorum.bununla birlikte neutrogena’nın toniği de çok iyi geldi.Anladım ki cilt o ürünü kabullenince geçiyor.Dünya kadar para verdiklerime mi yanayım yoksa şu ana kadar denemediğime mi bilemiyorum.kısacası ¸ deneyin.Deneme boyundan alın ve bir şans verin.

 3. diğer garnier yüz temizleme zımbırtılarından pekte farklı gelmedi bana. deneme boyunu aldım bitince büyüğüne geçeceğimi zannetmiyorum. temizlik hissi vermedi bana sanırım kıvamı çok akışkan olmasından dolayı bu hissi vermiyor.

 4. yaklaşık 2 yıldır garnier aktif saf & temiz kullanıyorum çok da memnunum elimdeki bitince mağazaya gittim aynısından bulamadım bunu gördüm tabi o zaman daha mantar gibi her yerde reklamı yoktu.yok ağacın yaprağı üzümün çöpü yazıyor diye güvenip aldım ama yağlı akneye eğilimli ciltler için söyleyebilirim ki vaad ettiğini yerine getirmedi kesinlikle.

 5. yeşil renkli pek köpürmeyen bir jel. Makyajı çıkartmakta kullanıyorum ben bunu¸ üşengeçliğim tuttuğunda. İşe de yarıyor. Cildimde sivilcelenmeye vesaireye neden olmadı. fiyat performans açısından göz önüne alındığında başarılı bir ürün bana kalırsa.

 6. iğrenç bir ürün¸ iğrenç.bir kere köpürmüyor bu başlı başına bir problem. bu yüzden elinize sıktıkça sıkıyorsunuz çabuk bitiyor.bulaşık deterjanı gibi görünüyor¸ kokuyor.jel şeklinde olabilir ama o jel çözülmek zorunda yok arkadaş çözülmüyor. suyla bile zor çözülüyor. çözmeye çalışırken ürün de gidiyor haliyle. velhasıl kelam hiç beğenmedim. reklamcı bloggerların yalanlarından biri daha.

 7. deneme boyunu 1 tl’den alıp denedim¸ elimde yüz yıkama jeli olmasa hemen gidip alıcam ama stok yapmak istemiyorum. tam bir karma cilt ürünü yağı alıyor ama çok germiyor. drugstore markalar içinde fiyat/performans açısından en başarılı bulduğum ürün.

 8. Deneme boyu elime geçti. Normalde hep sabun kullanan ben¸ çok reklamı dönüyor diye merak edip denedim. Kremsi yumuşak bir his beklerken çok sert bir ürünle karşılaştım. Belki alışık olmadığımdan cildimi baya yaktı. Suratıma deterjan sürmüş gibi oldum. Temizlediğini hissetmedim ama çok kurudu. Sonra bir baktım aynaya yanağımda minik minik kabarıklıklar var. Sanırım bu da alerji yaptı. Sonra sabunla ve gül suyuyla kalıntılarını temizlemeye çalıştım. Kısaca hassas ciltlere hiç tavsiye etmiyorum.

 9. o ürün çözülmek bilmiyor zımpara gibi cildi kazıyor. hiç mi hiç sevmedim bulaşık deterjanı gibi kıvamı kokusu var. bitmeden çöpte.

 10. Kokusu çok güzel ama cildi yeterince temizlemiyor üstüne gözenekleri tıkıyor. Almayın daha doğrusu kanmayın. Anlayan anlamıştır.

 11. yapısını sevemedim jöle gibi¸ su ile çözünmüyor. ferahlık hissi çok çok çok kısa bi süreliğine veriyor. görüntüsü bulaşık deterjanı gibi. kokusu güzel. yüzümü temizlediğini hissediyorum. sivilcelerimin daha çabuk geçmesini sağladı sanki. yine alırım.

 12. ilk önce 1 tlik deneme boyundan aldım.3 hafta sabah akşam onunla temizledim.ben çok memnun kaldım ve büyük boyunu da aldım.Benim cildim yağlıdan karma bir cilt ve cildimde yağlanma yapmadı aksine cildimi yatıştırdı.siyah nokta oluşumunu gözle görülür bir şekilde önledi.ben ürünün bu kadar iyi olmasını beklemiyordum.köpürmüyor diye şikayet edenler olmuş ama bu tarz jellere köpürmesi için ekstra madde ekleniyor.ürünün köpürmemesi onun kalitesiz olduğu anlamına gelmez ki.daha önce eczaneden dermatolojik doğal bir ürün almıştım ne kokusu vardı ne de köpürüyordu ama çokta işe yarıyordu. bu ürün hem temizlemesi iyi hem de cildi rahatlatan bir etkisi olması iyi.Şunu unutmamak gerekir ki bu tarz ürünlerde ciltten cilde fark vardır.herkese iyi gelen size iyi gelmeyebilir o yüzden deneme yanılma yoluyla kendinize iyi gelen ürünü bulmalısınız.

 13. yapısı ve kokusu gerçekten muhteşem ama cildiniz yağlıysa bu ürünü sevmeyebilirsiniz. daha çok normal ciltlere uygun. bu ürünle yüzümü yıkadıktan sonra arındırmış¸ temizlemiş gibi bir his bırakmadı.

 14. Yine ne ara benimle eve geldiğini anlamadığım bir ürün oldu bu. Aşırı kurudan karmaya doğru olan alerjik cildimde pek hoşlanmadı kendisinden.Bitirmek için clarisonic ile kullanacağım yüzümde bıraktığı hissiyatı ve yapısını sevmedim drugstore da çok daha iyi ürünler mevcut.

 15. Sanırım artık yorumlayabileceğim temizleyici ürün. İlk olarak deneme boyunu aldım. Neredeyse 10 kez kullandım. Ardından bu beni kesmedi tam boyunu aldım. Cildimi bir kez olsun kurutmadı. Cildim birazcık hassas¸ sevmediği ürünlere kaşınıyor hemen. Bu ürün kaşıntı da yapmadı. Ben makyaj arkası temizlik için kullanıyorum. Bazen yüzüm yağlanıp ağırlaşınca da kullanıyorum ama artık yüzümü pek böyle şeylerle yıkamamaya çalışıyorum. Gül suyu ile silip geçmek daha iyi geliyor.Netice itibarıyla deneme boyunu severek kullanıp bitirdim. Her gün düzenli kullandım nerdeyse hiç sorun çıkmadı. Ancak büyük boyunu kullanacakken hep daralıyorum yüzüme bir şey olacakmış gibi. Hiç zarar vermedi ama bana güven de veremiyor tam. Onun dışında makyaj kalıntılarını falan güzel temizliyor. En azından deneyebilirsiniz. Cildim karma¸ hassas¸ lanet.

 16. önce deneme boyunu kullanıp çok beğendiğim şimdi de normal boyunu kullandığım ürün. evet köpürmüyor ama arka arkaya iki kez kullanınca çok güzel cildimde o temizliğin yarattığı ışıltıyı görebiliyorum. arkasından tonik ve nemlendirici ohh rahatlıyorsun 🙂

 17. 100 gram olan ürünü Gratis’ten 6 küsür liraya almıştım. Yaklaşık bir aydır genelde sabahları kullanıyorum. Gece yüzüme krem sürüp yattığım için sabah parlamayla uyanıyorum¸ bu yüz temizleme jeli ile hem o yağlı his gidiyor¸ hem kuruma yapmıyor. Ancak yanaklarda ve göz çevresinde hafif bir germe yaptı bende. Kokusu çok güzel¸ nane nane kokuyor. Özellikle yaz aylarında yüzü çok terleyen biri olarak güzel kullanacağımı düşünüyorum. Ayrıca gözlerimi de yakmadı¸ rimeli bile büyük oranda çıkarıyor. Makyajı temizleme amaçlı genelde banyodayken kolaya kaçıp kullanıyorum¸ ama cidden güzel temizliyor göz kalemini falan da büyük oranda temizliyor. Almak isteyenler migros indiriminden alsın. 4 lira mı neydi ben aldım¸ yedekledim hemen 🙂

 18. migros un yüzde 50 anneler günü indirimi ile 3 küsür liraya aldığım temizleme jeli¸ ben bayıldım açıkçası¸ çok ucuz ve yüz temizleme işini gayet iyi görüyor¸ hatta ısınan havalarla beraber ferahlatıcı etkisi avantaj oluyoryüzü germiyor¸ aşırı kurutmuyor¸ güzel köpürüyor¸ güzel kokuyor¸ ferahlatıyor¸ ucuz¸ e daha ne olsun¸ ben sevdim kendisini

 19. Zımpara gibi cildimden ne yağ varsa soktu attı. Bence cilt boyle agresif şeylere gelmiyor. Gelseydi yıllardır sivilce sorunum olmazdı.

 20. Karma cildimi kurutmadan temizleyen gayet güzel bir temizleme jeli. Düzenli olarak nemlendirici ile kullanıyorum sivilce¸ alerji vs. sorunlar yasamadim. Kokusuna bayiliyorum ayrıca çok güzel boyle biraz salatalığı andıran çok fresh bir kokusu var¸ rengi de çok tatlı bir yeşil. Bence tam karma ciltlere yönelik bir urun bu. Üstünde “normal ve karma ciltler için” yazıyor zaten. Çok yağlı bir cildiniz varsa muhtemelen yeterli gelmeyecektir.

 21. Watsons’tan geçen gün deneme boyunu almıştım garnier’in diğer arındırıcı temizleme jeli sivilce yapınca bu da yapar diye pek umudum yoktu açıkcası ama gerçekten çok çok sevdim gidip büyük boyunu da aldım.sivilcelere bir etkisi olup olmadığını bilmiyorum ama diğeri gibi sivilce yapmadı.cildimi kurutmadan güzel temizliyor.kokusu da bulaşık deterjanı gibi ama beni rahatsız etmedi sevdim hatta.

 22. o kadar önerilen bir üründü ki aylar önce -sanırım watsons’ta- aşırı indirime girmişti ben de gittim aç gibi 2 kutu birden aldım. düzenli olarak kullanmaktan kasıt sabah – akşamsa düzenli kullanmadım ama her sabah istisnasız yüzümü bu jel olmayan yoğurdumsu ağır yapılı şeyle yıkadım. kokusu aslında ağır böyle ben saf bir şey değilim der gibi kokuyor ama yine de dediğim gibi çok önerildiği için denemek istedim. duştan sonra yüzüme böyle köpürte köpürte uygulayıp soğuk suyla yıkadım. ilk başlarda çok fresh hissettiriyodu gerçekten cildimin temizlendiğini arındığını hissediyodum fakat sonraları böyle artık ilk kutunun ortalarına gelmeye başladığımda yüzümü çok fazla yakmaya başladı artık öyle bir yanıyordum ki yüzümü yıkayınca oh diyodum rahatlıyodum¸ ilk başlarda pek bir etkisini görmedim ne yalan söyliyim öyle herhangi bir ürünle aynıydı etkisi hatta yüzümü çok yaktığı için bol bol sürüp bir an önce bitirip yeni bir ürüne geçmek istiyodum fakat sonraları yüzüme bir baktım yüzümde bir matlık böyle nasıl söyliyim sağlıklı bir parlama¸ ben aynaya baktım şok tabii.. şimdi o tee aylar önce aldığım ikinci kutu da bitmek üzere hala ciddi yanma sorunu yaşıyorum ve gerçekten ne kadar işime yaramış olsa bile bir daha asla bu ürünü almam yani asla

 23. deneme boyunu aldım dün.kokusu ¸rengi¸yapısı¸herşeyiyle bulaşık deterjanı hissiyatı veriyor.bitirene kadar kullanacağım bakalım.olumlu/olumsuz fikirlerimi beyan ederim.

 24. eve uğramadan seyahat etmem gereken bir durumda ilk girdiğim marketten deneme boyunu satın alarak tanıştığım üründür. yanımda herhangi başka bir ürün olmadığı için o gece makyajımı bu ürünle temizledim. inanılmaz bir performansı yoktu tabi ki fakat makyajımı(waterproof ürün yoktu) gayet güzel çıkardı. tek hoşlanmadığım yanı kolay ve fazla köpürmemesiydi. kokusuna da hayran kaldım. durum böyle olunca ve paketi de çok müsait olunca favori seyahat ve sleep over ürünüm oldu kendisi.

 25. Garnier’le aram pek iyi değilken kasada deneme boyunu alıp bir şans verdiğim ürün¸ neem de neyin nesi demedim değil¸ rengi bir tuhaf kokusu fena değil¸ seboreik dermatitimin sebep olduğu yüzümdeki pullanmaları yatıştırdı¸ artı puan aldı benden¸ bu arada yüz temizleme ürünlerini elimizde köpürtüp öyle sürmeyi unutmuyoruz.

 26. Karma ciltler için olsa da benim cildimle pek anlaşamadı. Yıkadıktan sonra nem yerine aşırı bir gerginlik verdi.

 27. garnier’nin tüm temizleme jellerinde yaşadığım durumu bunda da yaşadım¸ sanki yüzümü bulaşık deterjanıyla yıkıyormuşum hissi. tüm nem dengemi alt üst ediyor ve garip gıcır gıcır bir his bırakıyor. cilt tipi karma ama ne kuru kısmıyla ne de yağlanmaya meyilli kısmıyla anlaşabildi bu ürün. allahtan deneme boyunu almışım¸ size de tavsiyem gratislerde watsonslarda mevcutsa deneme boyunu almanız. parayı heba etmeye gerek yok.

 28. Kullanım şeklinize göre nefret edebileceğiniz ve beğenen herkesi yalancılıkla (!) suçlayabileceğiniz gibi çok sevebilme ihtimalinizin de olduğu bir yüz temizleme jelidir. Öncelikle yağlı ciltler içindir. Kuru ve hassas ve hatta genelde sorunsuz olsa da yer yer kuruluk yaşayanların bu temizleme jelini kullanmasını anlamıyorum. Yağlı ciltli iseniz ve hala sevmiyorsanız¸ köpürmediğini ve yapıştığını düşünüyorsanız ise muhtemelen kullanma şekliniz yanlış. İlk kural çok az bir miktar kullanmak. İkincisi ise jeli doğrudan yüze sürmek yerine önce avuçlarınızda su ile köpürtüp sonra yüzünüze uygulamak. Bu şekilde cildiniz daha iyi temizlenir ve jel cildinize yapışmaz. Deterjan gibi bir kokusu var¸ fakat iyi temizler ve kurutmaz. Fiyatı da çok uygundur. Tatillerde mutlaka yanıma alırım. burada daha ayrıntılı okuyabilirsiniz

 29. ilk çıktığında 3 tl gibi bir fiyata almıştım. yağlı bir cilde sahip olduğum için sorun yaşamam dedim ama cildimi arındırmaktan ziyade kuruttu. fazla köpürmesi de rahatsız etti beni sanki diğer garnier ürünlerinden daha fazla kimyasal içeriyor gibi geldi. neyse sonra ben de ziyan olmasın diye duş jeli olarak kullandım ve memnun kaldım uzun süre de gitti. belki yine duşta kullanmak amaçlı alırım.

 30. birkaç yıldır duşta kullandığım¸ yüzümü soyup kurutan Garnier ürünü. Kullandıktan sonra nemlendirmeyi ihmal etmeyin aksi takdirde yüzünüz kuruluktan acıyacak hale gelebilir. Hassas/kuru cildi olanlar aman diyim uzak dursun.

 31. nemlendirmesini oldukça beğendiğim jel. rengi de bana çok tatlış geliyor ayrıca. makyajımı çıkarmayı hiç denemedim kendisiyle¸ sabah uyandığımda yüzümü yıkarken kullanıyorum ben¸ nemlendirici özelliğiyle yüzümü diğer jeller gibi gıcır gıcır yapmıyor. akşam makyajımı silerken daha kuvetli olduğunu düşündüğüm farklı bir jel kullanıyorum¸ he bu yaptığım doğru mu¸ iki farklı ürün kullanarak cildimi yoruyor muyum bilmiyorum ama 😀 bitirmeden ekleyeyim¸ kokusu çok hoş.

 32. Ben genellikle banyoda peeling veya bu tarz ferahlatıcı ürünleri kullanmayı seviyorum buhar ile gözeneklerimin daha iyi temizlendiğini hissediyorum. 1 ay kadar kullandım evet temizliyor ve ferahlatıyor ama fazla kurutma yapıyor gerçi sadece banyoda kullandığım için çok problem etmedim. Uygun fiyatı var elimdekiler bittikten sonra kullanabilirim ama kesinlikle çok çabuk bitiyor özellikle her gün kullansam iki günde bitecek gibi geldi bana.

 33. yağlıya dönük sivilceli ciltlere önermiyorum. temizlemiyor sanki. yüzümü iki kere yıkadığımda ancak temizlik hissi geliyor.

 34. bende resmen sivilce yaptıoysa cildim ne güzel tertemiz olmuştu¸ düzene girmişti ¸ ah kafam niye farklı bir ürün denemek istedim ki?çok pişmanım gerçekten¸almayın¸ aldırtmayın.cildim yağlı

 35. ilk kullandığım gün çok sevmiştim cildimi yumuşacık yapmıştı öyle olunca ben de sonunda yüzümü germeyen bir temizleme jeli buldum diye sevindim ancak bu sadece ilk kullanımda böyle oldu ikinci kes kullandıktan sonra yüzüm cidden kurudu bu arada kokusu çok güzel acayip ferahlatıyor ben o yüzden sadece sabahları yüzümü yıkamak için kullanıyorum çünkü beni resmen uyandırıyor kokusu

 36. deneme boyunu almıştım. henüz bitmedi o yüzden kesin konuşmak istemiyorum. kokusu çok güzel. cildim karma. güzel temizlediğini düşünüyorum. yanaklarım normalde kuru sanki daha çok kuruttu. yüzümü yıkadıktan sonra kızarıklar oluşunca kullanmayı bıraktım. kızarıklığın sebebi değilse de tekrar kullanır mıyım bilmiyorum.

 37. Yıkarken cildinizin çok güzel ferahladığını hissediyorsunuz çok güzel ama bu ürün bende sivilce yaptı. Ben sivilcelerden minikte olsalar kurtulmak istedikçe cilt temizlik ürünlerinin sivilce yapması ironi değilde nedir cicişler.

 38. Cildinizi çok tahriş etmeden temizliyor¸ fiyatı çoook uygun. Yüzümü yıkadığım anda cildim ferahlıyor ancak çok çok temiz hissetmiyorum bu cildimin yağlı olmasından kaynaklanabilir ama hassas ciltler için uygun bir ürün bence.

 39. Temizlemesi anlik olarak guzeldi ama uzun vadede cildime pek etkisi olmadi. Zaten yazlikta kullanip bitirmek amaciyla almistim yenisini yine belki indirimde bulursam alir ve dusta kullanirim. Cok etkili oldugunu dusunmuyorum.

 40. Karma ve yağlıya dönük bir cildim var. Bu temizleme jelini büyük beklentilerle almamıştım. Yaklaşık iki aydır bu ürünü kullanıyorum. Cildimde aşırı bir kuruluğa ya da hassasiyete neden olmadı. Fakat mükemmel bir ürün de değil tabii ki. Hala ufak tefek sivilceler çıkıyor. Birçok markanın temizleme jellerini denemiş biri olarak bu ürünü fiyatına göre başarılı buluyorum. Bitince yenisini alır mıyım bilmiyorum.

 41. Garnierdan beklenmeyecek güzellikte olan yüz yıkama jeli. Öyle inanılmaz güzel bir temizleyisi yok. Ama günlük kullanım için fiyati da göz önüne alındığında çok iyi kategorisine giriyor. Cildi hiç kurutmuyor ve guzel kokuyor. Umarım bu şekilde kalır.

 42. Gratis’ten aylar önce deneme boyunu aldığım ve hiç memnun kalmadığım jel. karma cilde sahibim ve bu ürün ben de hassasiyete ve kuruluğa yol açtı. denemeden büyük boyunu asla almayın.

 43. Önyargıyla aldığım temizleme jeli. En kötü ne olur fırçalarımı temizlerim dedim. Yeşil¸ bulaşık deterjanı kıvamında¸ ben kokusunu da beğendim rahatlatan yormayan bir koku. Güzel köpürüyor¸ cildimi kurutmadı¸ karma cildime iyi geldi bile diyebilirim. Küçük boyu var¸ tam çantaya atmalık. Tatillerde işe yarar. Valla ne yalan söyleyeyim¸ birçok pahalı temizleyiciden daha iyi geldi cidime¸ şaka gibi¸ üstelik küçük boyunu 3¸80 gibi bir fiyata aldım.

 44. Ben bu ürünü kullandığımda gerçekten cildime deterjan sürmüş gibi hissediyorum. ayrıca cildiniz kuru ise kesinlikle önermem resmen cildi geriyor

 45. Son zamanlardaki neredeyse tüm blogger ve vlogger’ların şişirmesi sonucu bir hevesle alıp hayal kırıklığına uğradığım yüz temizleme jeli. Karma cildimde genelde biraz kurutan ürünler seviyorum¸ bu ürün ise bunun yanından geçemiyor. Cildim bununla yıkadıktan yarım saat-bir saat sonra tekrar yağlanmaya başlıyor ben vaatlerini yerine getirdiğini hiç düşünmüyorum¸ ayrıca paketi de dandik ve sürekli ürünü boca ediyor¸ bunun için kapağı yukarıya gelecek şekilde muhafaza ediyorum. Son olarak da bence paketinde normal&karma ciltler için değil kuru&normal ciltler için yazıyor olmalıydı. 10 üzerinden 0 diyorum 🙁

 46. uygun fiyatlı üstelik bayramda migrosta yüzde elli indirimdeydi. daha ne olsun 3.5 lira. yıkadıktan sonra ferah bi his bırakıyor. karma cildimde fazladan bi parlamaya yol açmadı. bir kutu bitirdim temizlemesi yeterli geldi.

 47. Kokusu guzel. Yapisi fazla akiskan. Karma cildimde gerilmeye neden oldu. Cok fazla kopurmuyor ve bu iyi mi kotu mu gercekten bilemiyorum ama sorun su ki duruladigimda yuzumden tamamen temizlendigine emin olamiyorum. Dolayisiyla o gergin his urun iyi temizlenmedigi icin mi oluyor yoksa tam tersi ne var ne yoksa temizledigi icin mi anlayamadim. Seyahat boyunu almistim neyse ki. Bir haftalik tatilime yetti de artti. Sevmedigim icin de kalanini yanimda geri goturme istegi uyandirmadi bende. Neden bu kadar seveni var anlayamadigim bir urun.

 48. Deneme boyunu almıştım 2 tane.Beğendim fakat hayatımın yüz yıkama jeli değil.Yıkandığı an verdiği bir ferahlık hissi var fakat daha ferahlatan ürünlerde var.Cildimde bir sivilce¸gözenek oluşturmadı hatta yağını aldı gibi biraz durulanması zor geldi bana takıntım var zaten bol durulanmam gerek.Bunda baya duruladım büyük boyunu almaya elim gitmedi.Belki alırım bir ara ama bu konularda en iyisini bulana kadar önerilere devam.

 49. Bu ürün sanırım insanların cildine ya çok iyi geliyor ya da kötü geliyor. Mesela ben aşırı memnunum bu yüz temizleme jelinden kullanmaya başladığımdan beri çevremdekiler cildin ne kadar güzel ya da ne güzelleşti demeye başladılar¸ karma olan cildime çok iyi geldi fiyatı da uygun çok fazla yüz temizleme jeli denedim yıllarca son durağım sen olacaksın neem!

 50. Bende işe yaramayan yüz temizleme jelidir. Yüzü iyi temizliyor olabilir ama yüzümü bununla temizledikten 1-2 saat sonra yüzüm aşırı yağlanıyor. Bir daha almam açıkcası.

 51. daha önce bahsedilmiş ama boşa israf edilen paradır kendisi. ne köpürüyor¸ ne adam gibi temizlik hissi veriyor¸ bir de vaad ettiği gibi öyle canlılık gençlik hissi de yaratmıyor kendisi. çöpü boylayan fırça temizleme ürünüdür benim için kendisi.

 52. arada bir kullandığım¸ temizliğinden memnun kaldığım¸ cildimi kurutmayan ama öyle harikalar da yaratmayan bir temizleyici. küçük boyu özellikle seyahatlere götürmeyi kolaylaştırıyor. ürünle ilgili hiçbir sorunum yok ama artık daha temiz içerikli ürünler kullanacağım için bittikten sonra almayı düşünmüyorum. ürünün konuşulduğu başlıklar için (bkz: garnier neem yüz temizleme jeli) (bkz: garnier saf&temiz neem arındırıcı temizleme jeli)ukte: sultaniamber

 53. kuru cilt için harika girdilerini görunce şaşırdım. 2 kere kullandım karma cildimi kupkuru yaptı bıraktım öylece duruyor.

 54. Bir an aynı üründen bahsetmiyoruz sandım¸ kokusuz Denmiş ama beni bir süre sonra o kadar rahatsız etti ki kokusu. Yüzümde temizlenmemiş bir his bırakıyor ve kurutuyor. Bence fiyatı da “fazla” uygun. Yani Güvenilir bir ucuzluk değil bu. Şu an fırçalarımı yıkıyorum kendisi ile

 55. yüzümdeki sivilce sayısını artıran temizleme jeli birkaç kullanımdan sonra çöpe 🙁 gitti ne yazık ki.

 56. Karma cildimde sonuclari gayet iyi olan urun. Zaten cok sorunlu bir cildim yok. Ama dönemsel olarak cikan sivilcelerime cok iyi geliyor. Bana kalirsa muadillerinin yaptigi herseyi yerine getiriyor. Tavsiye ederim.

 57. Kuru¸ hassas ve alerjik bir cilde sahibim 6.90a aldigim bu urunun cildime acikcasi cok iyi geldigini dusunuyorum. Denildigi gibi yuzu geriyor ama ustune uyguladigim bepanthen ile butun gun suren saglikli bir cilt goruntusu parlakligi sapsirikligi sagliyor. Ben baya baya memnunum.

 58. belki 5-6 yıl önce liseye yeni başladığımda¸ yüzümü sivilce basmışken kullandığım ürün. her gün inançla kullandım¸ hiçbir işe yaramadı. en sonunda bırakmıştım kenarda duruyordu. son zamanlarda yüzümde tekrar sivilceler çıkınca hadi bakalım diyip tekrardan kullanıyorum. yine inançla inatla kullanıyorum¸ yine bir işe yaramıyor… belki…

 59. migros’ta bir alana bir bedava fırsatı ile aldığım ürün. deneyelim dedim. pek bir ahım şahim özelliği olmasa da¸ makyajımı çıkardıktan sonra yüzümü yıkayıp arındırdığına ” inandığım jel.

 60. Neem özlü olması iyi olmasına rağmen içeriğindeki diğer zararlı maddeler nedeniyle iyi düşündürmeyen jeldir. Kopuk formunda temizleyiciler daha çok öneriliyor özellikle sorunlu cilde sahipseniz.

 61. Yazın ilk çıktığında denemek için aldığım¸ hiçbir özelliği olmayan¸ kullandıktan sonra cildimi aşırı kurutan jel. Bitsin diye kullanıyorum¸ öyle çok elim gitmiyor zaten¸ dolayısıyla da bitmedi. Tahminimce tekrar almayacağım bir üründür kendisi…

 62. cildim karma bir kaç kere kullandım deneme amaçlı¸ yüzümü çok gerdi¸ gerginlikten sonra burnum ve alnım soyuldu ve pul pul döküldü resmen¸ memnun kalmadım.

 63. Denemek için çanta boyunu aldım¸ yumuşatıyor cildi evet fakat aynı zamanda yüzü kurutuyor ve alkol içeriyor. Yüz önemli o yüzden temizleyeceğim diye zarar vermemek lazım cilde.

 64. Geçtiğimiz yaz sıkça gittiğim seyahatler için minik boyunu cüzi bir rakama satın almıştım¸ yüzümde bıraktığı ferah his hoşuma gitmişti. Fakat¸ ambalajı ürüne göre değil¸ çünkü açar açmaz akmaya başlıyor¸ son derece sıvı kıvamda bir jel¸ garnier ürünü ambalajlama konusunda resmen saçmalamış. Daha sonra watsonslardaki 50 ml boş seyahat kutularını keşfettikten sonra bir daha almadım¸ düzenli kullandığım kendi ürünüm var. Tekrar kullanacağımı zannetmiyorum.

 65. başta küçük boyunu kullanıp memnun kaldığım daha sonra büyük boyunu edindiğim jel. cildim aşırı hassas¸ suyla yıkadığımda bile kızarır. o yüzden bununla da yıkadıktan sonra yüzümün kızarmasını önemsemedim çünkü bütün ürünlere cildimin tepkisi bu oluyor. Çok güzel temizliyor¸ bence yıkadıktan sonra da bıraktığı his güzel ama düzenli kullanımda sivilce yaptı ve başkalarında yağlanma yapmış ama garip bir şekilde benim cildimi kuruttu.bu yüzden bir kenara atıp sadece acil makyajımı çıkaracaksam önce bununla yıkıyordum. sonra yağ vs. içerik okumaya başladıktan sonra da ilk çöpü boylayan bu oldu .

 66. Bu ürün hakkında çok olumsuz yorumlar olduğu kadar olumlu yorumlar da gördüm. Ben de olumlu taraftayım. Bunla yüzümü yıkadığımda kızarıklıklarım yatışmış¸ cildim daha duru ve ışıldamış görünüyor. Ve sivilceleri daha hızlı geçirdiğini gözlemledim¸ içindeki çay ağacı yağının mahareti olabilir bu. Yalnız ilk kullandığım zaman bu özelliği daha etkiliydi yüz bi süre sonra alışıyor sanırım. Ama hala seviyorum ¸ germiyor ve yumuşak bırakıyor¸ güzel temizliyor.

 67. Kadınlar günü indirimi dolayısıyla migros’ta 3 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Ürün sivilceleri düzeltmeyi ve nemlendirmeyi vadediyor. İlk kullandığım zaman yüzümde yanma hissettim. 3-4 günde karma yüzüm kurumaya soyulmaya başladı. O yüzden kullanma alışkanlıklarımı değiştirdim. Yüzümü ıslattıktan sonra fazla suyunu havlu ile alıp nemli bırakıp uyguluyorum ama bi değişiklik gene yok gibi : Yok ya garnier ile yıldızım uyuşmuyor bi türlü.

 68. himalaya herbals ın neem içeren yıkama jeli ve maskesinin cildime iyi geldiğini görünce deneme boyunu alıp makyaj çantama atmıştım.babama gittiğim bir gün denedim ve çok beğendim¸ büyük boyunu aldım ( cildim kuru ve hassas ama beğendim ) cildimi yumuşacık bıraktı¸ temizlendiğini hissediyorsunuz zaten. bence çok köpüren bir ürün. aksi yazılmış ama jel temizleyiciler içerisinde benim kullandığım en çok köpüren ürün bu oldu. düzenli kullanımda ne yapar cildime bilemiyorum¸ kaçınıyorum artık ambalajlı ürünleri her gün kullanmaktan ama babama gittikçe kullanıyorum ve biterse de yenisini alırım. hatta 3ü 1 arada olan garnier ürününü hiç sevmediğimi ve asıl reklam yatırımının bu ürüne yapılması gerektiği görüşündeyim. ( garnier çok salladı beni şu an di mi )

 69. normal/kuru ciltliyim. ürünü kışın kullandığımı da belirteyim. deneme boyunu almıştım. cildimi aşırı kuruttu ve pul pul soyulmalara neden oldu. yağlı ciltli değilseniz tavsiye etmiyorum..

 70. kasada beklerken sırf meraktan deneme boyunu almıştım. İyi ki büyük boyunu almamışım. Sanki cildimi bulaşık deterjanıyla yıkamışım gibi hissetmeme yol açtı. Bir de cildim yağlıdır. Nefret ettiğim bir ürün kısacası.

 71. 2 hafta önce alıp bu güne kadar iki kez denediğim ürün. tam bir bulaşık deterjanı.yüzünüze ilk sürdüğünüzde böyle tuhaf bir his veriyor doğru gelmiyor sanki suratınıza plastik sürüyormuş hissi hiç hoş değil.rengi bulaşık deterjanı gibi ve aynı bulaşık deterjanı kıvamında.köpürmesine köpürüyor da durulanırken aşırı plastik iğrenç bir his bırakıyor.kurulayınca da bu his geçmiyor. cildi kuruttuğu söylenemez ama yağlıya dönük karma ciltler için uygun. kuruya dönük ciltler için kurutucu olabilir. hafif bir gerginlik bırakıyor ama roaccutane kullandığım için alışkınım zaten ona (bu üründen önce yüzüme nemlendirici bir maske yapmıştım nemli cildi baz alın)kısacası vasat bir ürün ama çok para ayırmayacaksanız alınabilir bir ürün. ucuz oluşu yüzünü pek yıkamayan insanlar için bir adım yukarısı olabilir. ben büyük boyunu aldığımdan kalanını hiç yüz bakımı yapmayan erkek kardeşime vereceğim istemezse duş jeli olur. zira nivea’nın köpüğünü çok daha fazla sevdim.

 72. Araştırmadan etmeden indirimde uygun fiyata aldığım temizleme jeli. Araştırmamamın cezasını burnumun kabuk kabuk kurumasıyla çekiyorum. kesinlikle kuru ciltliler kullanmamalı. Yüzümü yumuşatması¸ temizlemesi ve kokusu çok hoş ancak benim gibi kuru ciltliyseniz uzak durmanızda fayda var.

 73. Fiyatına göre güzel bir ürün henüz bir kaç kez kullanmış olmama rağmen normal/karma cildimde güzel bir his bıraktı bunu uyguladıktan sonra tam kurutmuyor tam da nemlendirmiyor böyle sanki cildi tazeliyomuş gibi aynı kokusuna dikkat etmedim ama rahatsız edici değil.

 74. geçen sene garnier’nin miseller suyuyla birlikte satılan bir pakette almıştım. kullandığımda pek sevemedim. sanki yüzümü sıvı sabunla yıkıyormuşum gibi hissettirmişti. avucuma biraz alıp lavaboya kapağı açık bir şekilde bıraktığımda her seferinde bir hayli ürün akıyordu. ambalajına da sinir olup kenara kaldırmıştım. sonra bir gün makyaj fırçalarım için kullanayım bari çöpe gitmesin dedim ve o günden beri fırçalarımı bununla yıkıyorum. harika bir iş çıkarıyor. çok köpüren bir ürün olduğu için güzel temizliyor. hatta¸ ben genelde özel bir gün varsa fondoten kullanırım ve o fırça bir kere kullanılıp kalır. fırçalar için genel temizlik yaparken de uzun süredir fırçada kalan fondoten çok zor temizlenirdi. bu jel onu bile rahatlıkla temizliyor. eğer elinizde varsa ve yüzünüz için kullanmıyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz.

 75. Hassas bir cildim olduğu için bazı ürünleri uyguladığımda kırmızı oluyor yıkadıktan sonra. bunun için daha yumuşak olan jel ürünleri tercih ediyorum. bi kere tek almıştım bu ürünü. aslında çok da memnundum neden sonradan almadığımı bilmiyorum. hem çok ferah hem de yumuşacık yapıyor yüzü. bi ara tekrar alacağım. 🙂

 76. Öncelikle ambalajı aşırı yumuşak yani kapağı açıp azıcık sıkmanız gerek yoksa ürün israfı oluyor. Ayrıca bu ürün aşırı köpürüyor içeriği de fazla temiz değil zaten. Kuru ciltlere önermem özellikle içinde neem olan yüz temizleme jellerinden uzak durun. Arkadaşımın kuru cildinde soyulmayalara kızarıklara neden olmuştu. Benim yağlı cildimi anca dengelemişti ama sonuçta bi himalaya neem özlü yüz yıkama jeli değil.

 77. Birçok temizleme jeli bende sivilce çıkarttığı için bir de bunu denedim. Iyi ki de denemişim. Yüzümü çok güzel temizledi ve sivilce falan da çıkartmadı. Yüz temizleme de fırçasıyla çok güzel sonuç alıyorum. Karma bi cildim olduğu içinde yağı falan çok güzel notrledi. Birde migros indiriminden 4₺ ya alınca tadından yenmiyor

 78. benim için çok sıradan kullanışsız ambalajlı ne bir zararı ne bir yararı olan öylesine bir temizleme jeli idi gereksiz bir ürün bence

 79. Yorum yapabilecek kadar süredir kullanıyorum. Öncelikle ben bu ürünü sevdim. Uzun vadede tekrar edineceğim. Normalde yağlı ama roaccutane dan ötürü değişik bir cildim var. Ve bizim bu jelle yıldımız barıştı. Güzel bir ferahlık hissi veriyor. Hoşuma da giden temiz bir kokusu var. Kokusu bir yana gerçekten temizliyor. Orta karar köpürüyor ve ben köpürmeyen ürünlerden temizlik hissi alamadığım için seviyorum bunu.

Siz ne düşünüyorsunuz?