“Garnier saf & temiz 3’ü 1 arada” için 284 yorum

 1.  link adresinden ulaşılabilecek bir sayfası var. sinem koballı testi geçerseniz¸ ki çok basit bir oyun¸ adresinize bir adet bu üründen gönderiyorlar. pek inanmadan yapmıştım testi ama bugün ürün elime geçti.edit: bugün bir tane daha gönderdiler. edit 2: bu ürünü birkaç kere kullandım ve söyleyeceklerim var. birincisi bu ürünü temizleme ürünü olarak nasıl kullanabilirsiniz ki? cildinizi ovup durularken mutlaka peeling de oluyor. ya da şöyle söyleyeyim peeling veya temizleyici niyetiyle kullanım sırasında bence hiç fark yok. maske olarak kullanırken de aslında peeling yapıyor bence.drugstore temizleyicilerin bana yetmediğini bildiğimden bu ürünü maske olarak kullandım ve memnun da kaldım. bir aydınlık¸ ferahlık verdi. hep aynı maskeyi kullanmaktan sıkılmazsanız watsons’tan ne olduğu belirsiz 1-2 liralık maskeler yerine bunu kullanmak hem daha mantıklı hem daha etkili.edit 3: peelingim bitince banyoda peeling olarak da kullanmaya başladım ama istediğim kadar etkili olmadı. peelingden beklediğim o pürüzsüzlüğü¸ temizliği vermedi. sadece maske olarak kullanmaya devam edeceğim.

 2. Severek kullandığım¸ siyah noktalara ekstra bir faydasını göremesem de cildi güzel temizlediğini düşündüğüm ürün

 3. Maske olarak kullaniyorum.siyah noktalarimi yok ediyor peeling olarak hic kullanmadim.cildimde sivilce yapmamasi yüzüme ferahlik ve canlilik vermesi uygun fiyatli olmasi artilari memnunum kendilerinden.

 4. 1 sene önce kullanıp memnum kalmıştım bitince de yenisini almayıp başka ürün denemiştim. geçenlerde tekrar alıp kullandım. ilk aldığım zamanda sivilce yapmayan ürün şuan cildimde sivilce yaptı ama hakkını yememek lazım siyah nokta konusunda gayet başarılı ürün. ve ciltte bıraktığı ferahlık hissi de es geçilemez.

 5. Zamanında bu ürünü Roaccutane tedavime başlamadan önce kısa bir süre kullanmıştım. Tabi o zaman sivilceler falan çok fena. Ve bu benim sivilcelerimi muhtemelen tanecikleri yüzünden artırmıştı. Ürüne suç bulmuyorum¸ hata bende. Zira tanecikler sivilceye sürtülmemeli sonradan öğrendim.Sonradan sivilcelerim geçti¸ yeniden peeling ürünlerini kullanmaya cesaret edebildim. Artık bir sürü maskem var peelingim var ama hala bunu kullanmaya cesaret edemem. Hala bu ürün=sivilce benim için.

 6. bana da internette eşleştirme yaptığım için bedava gelen ürün. ben önceden de kullanıyordum ve memnunum bu üründen cildi germiyor yumuşacık yapıyo. ama ah bi de hayvan deneyi yapmasan da şunu içimiz sızlayarak almasak. e fiyatı da uygun öğrenci bütçesiyle anca buna yetiyo.

 7. Burda  link deki adreste testi geçerseniz ücretsiz postalandığı yazmıştı¸ben de inanmamıştım fakat ürün bugün elime ulaştı. Daha önce ürünü kullanmıştım¸ hala da kullanmaya devam ediyorum. Çok başarılı bir ürün değil fakat verdiği temizlik hissini seviyorum.

 8. peeling yaptığımda yüze çok güzel ferahlık hissi veriyor siyah noktaları da güzel temizliyor fakat kalan vaatlerini bence yerine getirmiyor 🙁

 9. 2.5 – 3 senedir kullandığım¸ vaatlerini yerime getirdiğini düşündüğüm peeling. Bütün özelliklerini bir arada kullanıyorum. Yani nemli yüzüme sürdükten sonra ellerimle ovalayıp 10-15 dk yüzümde bekletiyorum. Yıkadıktan sonra cilt tonum denglenmiş¸ cildim arınmış oluyor. Duştan sonra kullanınca siyah noktalar üzerinde daha etkili oluyor ve cilde daha ferah bir his veriyor. Bunca zaman sivilcelenme¸ yağlanma gibi bir problemle de karşılaşmadım. Yves Roche kayısı tanecikli peeling alana kadar bunu alırım şahsen.

 10. Benim cildin hafif yagli olmasına rağmen benimkini bile kupkuru yaptiysa demek ki Bence temizlik ve peelinge uygun değil . bu kadar kuruyan temizleyici yağ dengesini bozmaz mi¸ peeling olarak ta çok iri bence kil maskesi olarak kullanilmasi en iyisi .

 11. maske¸ peeling olarak iyi de temizleme için uygun değil bence. içindeki taneciklerden dolayı¸ yüzü ovuşturdukça ister istemez peeling yapıyor. kolay da arınmıyor ciltten.

 12. garnier’in temizleme¸ peeling ve maske olarak kullanılabilecek¸ adını buradan alan ürünü.7 güne kadar temiz bir cilt vaat ediyor. diğer vaatleri ise şöyle:- Temizleyici: Cildi arındırır.- Peeling: Tıkanmış gözenekleri açar.- Maske: Cildi matlaştırır ve dengeler.temizleme ve peeling aynı işlem bana göre zira uygulama yöntemi aynı. ıslak yüze bir miktar sürülür ve yuvarlak hareketlerle masaj yapılır¸ cilt temizlenir.maske ise bildiğimiz yöntem¸ yüze yayıp bir süre bekletip temizliyoruz.gelelim ürünün artılarına. günlük kullanım için enfes bir temizleyici. cildi yumuşacık ve ferahlatıyor yapıyor. vaat ettiklerinin hepsini gerçekleştiriyor. -eğer cildiniz alerjik tepki göstermezse-ürünün eksisi ise insanı satın almaktan çevirebilecek kadar berbat. bana söylendiğinde birkaç kişi tarafınca ben hemen her gün kullanmaktan vazgeçtim. öncelikle yaşım genç olduğundan her gün kullanmamam¸ en azından iki haftada bir kullanmam gerektiği konusunda bir uyarı aldım. hatta kullandıktan sonra kil maskesi ve sıkılaştırıcı tonik uygulamam gerektiği söylendi. buna istinaden ben de soluğu gratis’te aldım. sıkılaştırıcı tonik istememe kadın şaşırdı. toniği vermek yerine bu ürünü kulanmamamı tavsiye etti.şöyle ki: peeling olarak kullanıldığında göenekleri açma durumu var¸ yani ileriki yaşlarda ciddi cilt problemlerine neden olabilir. gözenek açılması vb. gibi…bu bilgi ne kadar doğru bilmiyorum ama bu kadar hızlı etki eden bir ürün olduğundan bana mantıklı geldi olumsuz etki yapması. dolayısıyla çok nadir kullanıyorum ve kullandıktan sonra nemlendirici krem sürüyorum.

 13. kullanmaya devam etmek konusunda ciddi tereddütlerim olan ürün. hem peeling¸ hem yüz temizleme jeli¸ hem de maske olduğundan oldukça kullanışlı¸ kokusuna bayıldığım bir ürün ama haftada topu topu iki kere kullansam da elmacık kemiklerimdeki cilt hassasiyetimi arttırdığını düşündüğümden bırakmayı planlıyorum. öte yandan bu ürün yüzümü öyle güzel temizliyor ki¸ yağdan¸ makyaj kalıntılarından o kadar güzel arındırıyor ki üründen vazgeçmek istemiyorum.

 14. sivilce yayan¸ sivilcesiz zamanlarda kullanmayı sevdiğim pratik ve çok işlevli bir ürün. verdiği ferahlık çok güzel. ancak ana bakım olarak kullanılmamalı tabii ki. bu konuda yeterli değil

 15. temizleme ve peeling seçeneklerinin arasında ki farkı ben çözemedim.uygulamada ikisi de aynı.bir süre kullandım ama cildime herhangi bir faydasını görmedim.

 16. Aldığım ilk cilt bakım ürünlerinden biridir kendileri. Baya bereketli gelmişti bana. Düzenli kullandığımda 3-4 ay yetmişti. Avcunuzda 2 nohut tanesi kadar sıksanız yeter. Faydalarına gelince öyle aman aman bir etkisini görmedim ama cilt tonumu eşitledi diyebilirim. Sivilcelerimi de azalttı. 10 tl lik bir ürün zaten. Alın deneyin derim. Özellikle kullandıktan sonra ferahlatması hoş.

 17. Yanağımda oluşan sivilcelerin bunun eseri olduğunu düşündüğüm ve kullanmayı bıraktığım su. Oysa ki nasıl da memnundum sildikten sonra yüzde yapış yapış his bırakmıyordu¸ temizlemenin ilk adımı olarak da güzel temizliyordu cildimi ama üzülerek ayırdık yollarımızı artık.

 18. 4-5 yıl önce severek kullanıyordum¸ her gün temizleyici olarak sadece yüzümü yıkayıp¸ haftada 1 maske ve peeling olarak kullandım. Sonra farklı ürünler deneyince bunu bıraktım geçenlerde indirimde görünce tekrar aldım¸ yapısı değişmiş sanırım çok beğenmedim. Burada bir cicişnün bunu vücut peelingi olarak kullandığını okudum ben de denedim denemez olaydım vücudumun her yerinde kaşıntılı kabarcıklar çıktı¸ bir cicişde daha aynı reaksiyona sebep olmuş aman diyeyim.

 19. içindeki tanecikler gözüme biraz sert geldiğinden maske olarak uygulayıp daha sonra su ile yumuşatarak temizlediğim ürün. verdiği ferahlık hissini seviyorum¸ siyah noktalara bence hiçbir kimyasal ürün bitirici etki etmediğinden öyle bir beklentiyle kullanmıyorum zaten¸ kendisiyle haftada bir yaşadığımız seviyeli bir birlikteliğimiz var.

 20. peeling yaparken dikkatli olunmazsa yüzü çiziyor. benim cildim çok hassas olduğu için yüzüm ne zaman kullansam kızarıyordu artık kullanmıyorum.

 21. Çoğunlukla maske olarak kullanıyorum. Siyah noktalarımın görünümünü azaltıyor¸ cilt tonumdaki dengesizlikler kaybolmuş oluyor. Evet cildimi kurutuyor ama cildime verdiği aydınlığa değeceğini düşünüyorum. İlla ki daha iyi ürünler vardır ama kötü bi ürün olduğunu söylemek haksızlık sanırım. Sonuçta oldukça uygun fiyatlı bi ürün olduğunu da hesaba katmalıyız.

 22. Alnımda olan sivilceleri tüm yüzüme dağıtmıştır. Maske için beklettiğinizde yüzünüzü baya yakar. Hassas cildiniz varsa ya da cildinizde sivilce varsa kesinlikle uzak durmalısınız.

 23. Cildi iyi temizleyen uzun süreli kullanımda kurutan¸ aslında sevdiğim ama etkisini tam çözemediğim maske ama faydalı da gibi..

 24. ben maske şeklinde suratımda 4 dakika bekletip yıkıyorum suratımı. ve gözle görülür şekilde hem siyah noktalarını arındırmış oluyor hem surattaki fazla yağ oranını düzene sokmuş oluyor. maskeden sonra suratım kuru ve pütür pütür olmuyor. benim cildim yağlı bir cilt olmasına rağmen gözle görülür şekilde etki gösterdi. kesinlikle tavsiye ederim.

 25. ne bereketli üründür yahu. her gün kullanmıyorum ama bazı zamanlar günde 2 defa filan kullanıyorum hani epey kullandığım halde uzun zamandır bitmedi. üstünde ped olan l’oreal perfect clean yüz yıkama jeli var ya onların pediyle uyguluyorum ben bu ürünü. daha kolay uygulanıyo.

 26. kesinlikle çok memnun kaldığım¸ siyah noktalarım üzerinde en etkili ürün. duşta kullanıldığında daha etkili temizliyor.

 27. aslına bakarsanız iyi olduğu söylenemez fakat kötü de değil. on lira gibi bir fiyata alınabilecek en iyi temizleyicilerden olduğunu düşünüyorum. ben clean&clear toniğimden önce maske olarak kullanıyorum¸ ferahlık hissi verdiğini söyleyebilirim¸ yine de dediğim gibi pek bir şey beklemeyin.

 28. Hiçbir işe yaramayan ürün. üç işlevi bir araya koyamaya çalışıp hiçbirini tam yapmayı becerememişler bence. Garnier’den ne zaman bi ürün alsam pişman oluyorum zaten. Eğer ki benim gibi karma ve problemli bi cildiniz varsa¸ temizleme ürünü olarak “neutrogena pembe greyfurt özlü yüz temizleme jeli” ni tavsiye ederim.

 29. Dün gece ilk defa denedim bu ürünü. Bir alışverişimde tester olarak verilmişti.Maske olarak uyguladım¸ yüzümü durularken de peeling yapar gibi ovalayarak temizledim.Cildim çok yağlı ama aynı zamanda da sedef hastasıyım. Ölü derilerin çoğundan arındırdı. Yüzümü aşırı kuruttu. Coresatin kremle nemlendirdim ve yattım. Sabah yatışmış ve taze bir cilt ile uyandım.Sanırım bu ürünü alacağım ama benim için günlük kullanılacak bir temizleyici değil. Haftada 2-3 kez maske ve peeling olarak iyi olacağını düşünüyorum.Cildim hassas ve biraz hassasiyetini arttırdı gibi geldi ama emin olamıyorum açıkcası.Elimde 2 kullanımlık daha ürün var. Eğer hassasiyet olayıyla sorun yaşamazsam gidip satın almayı düşünüyorum.

 30. bu ürün için tanıtımda 3ü 1 arada denmesine rağmen temizleme ile peeling işlemleri arasında uygulama olarak nasıl bir park var bir türlü anlayamadım ben.. bilen lütfen beni aydınlatsın 🙁 ben genelde peelin/temizleme işlemini yüzümü ıslatıp elime aldığım bir miktarı dairesel hareketlerle yüzümü ovarak (?) gerçekleştiriyorum. yüzümü arındırdığını hissediyorum fakat fazla kurutmaması için hergün değil de haftada 2 falan kullanıyorum. bir de maske olarak pek bir faydasını gördüğümü söyleyemicem. o konuda malesef başarılı değil.

 31. 2 aydır kullandığım ürün. migros indiriminden 4.5 tl’ye almıştım. ilk kullanmaya başladığımda her gün uygularken daha sonra 2-3 güne bir uygulamaya başladım. ürünü temizleme jeli şeklinde kullandım. kullandıktan sonra yüzüm daha aydınlık geliyor ve bende ferahlamış hissi yaratıyor. bittikçe alacağım ürünlerden olacak.

 32. haftada bir uyguladığım ürün. cilde verdiği derin temizleme hissi ve küçük tanecikler içermesi güzel. ancak bunun dışında vaadettiği özellikleri yerine getirebileceğini sanmıyorum.

 33. Fiyatına göre performansı gayet iyi olan makyaj temizleme suyu. önceden bioderma kullanıyordum ancak son 1 senedir garnier kullanıyorum. cildi inanılmaz derecede derinlemesine temizlediğini söyleyemem¸ temizledikten sonra tonik ve yüz temizleme jeli gerektiriyor. ayrıca son günlerde farkettim ki zaten kuru olan cildimi daha da kurutup geriyor bu makyaj suyu. özellikle göz çevremi çok kurutuyor bu nedenle göz çevresi için daha yumuşak bir makyaj çıkarıcı arayışına girdim (yağ içeren makyaj temizleyicilerinden de yağ bezesi yapar diye korkuyorum:/)

 34. işe yaramadığına inandığım ürün. zaten 3 ü 1 arada ürünler genelde işe yaramaz. ama genede reklamı çok yapılıyor ve çok satılıyor sanırım.

 35. bir aydır yatmadan evvel tonik ve nemlendiriciden önce bunu kullanıyorum. iyi temizlediğini söyleyebilirim ama başka bir artısı yok. peeling işte.

 36. müthiş icat. yağlı bir cildim olduğu için bunun dışında hiç bir şey ile temiz hissetmiyorum cildimi¸ peeling etkisi de cabası. yüzümü ıslatıp bir miktar ürün alıyorum ve masaj yapar gibi yayıyorum sonra yıkıyorum. masaj esnasında peeling de yapıyor tabii¸ üstüne nemlendiricimi sürüp mis gibi oluyorum. bu ürünü kullandığımdan beri siyah noktanın s’sini görmediğim gibi cildi soyarak lekeleri de geçiriyor. istisnasız her gün sabah akşam kullanıp¸ haftada bir de maske olarak kullanmama rağmen kuruma falan olmadı bende¸ kuruma olanlar yanlış kullanıyor olmalılar. napıyorsunuz kuzum¸ maske olarak uygulayıp o şekilde uyumuyorsunuzdur inşallah. ben komple yağlı cilde sahip olduğum için göz çevresi hariç tüm yüzümde kullanıyorum ama eğer karma cildiniz ya da bölgesel sorunlarınız varsa sadece bölgesel kullanın aksi halde tabii ki kuruma yapar.

 37. cildi sahiden yağdan arınmış ve pürüzsüz hissettiriyor.haftada 1 kere duşta peeling olarak kullanıyorum.fakat günlük kullanım için cildi fazla kazıyacağını düşünüyorum.

 38. Bimde 6 liraya satılıyor. Platinde yeni yılda 4 liraya satılıyordu. Ya cicişler yapmayın etmeyin¸ içeriği çok kirli¸ her türlü zararlı kimyasal var. Hatta kimyasalların babası dediğimiz sls var. Bunları sürüp cildimizin yapısını bozup sonra kat kat paralar harcayıp düzeltmeye çalışıyoruz. İçeriği için tıklayın Şöyle*

 39. en az 5 senedir kendisiyle aşk yaşadığım yüz temizleme ürünü. senede 1-2 defa high-end markaların ürünlerini alır denerim¸ ancak bu üründen bir tane mutlaka ama mutlaka elimin altında bulundururum. karma bir cildim var¸ alnım yağlanır¸ göz altlarım ve yanaklarım kurumaya meyillidir. kesinlikle makyaj temizleyiciye ihtiyacım olmadan¸ ılık su ve garnier yardımı ile yüzüm tertemiz oluyor. daha önce bahsedilmiş¸ verdiği ferahlık ve temizlik hissi çok güzel. arada başka ürünler kullandığım dönemlerde illa ki 1-2 sivilcem oluyor¸ buna dönüyorum direkt bitiyor. daha ne olsun?

 40. Eksisi3Ü birarada değil bence 2si birarada. Çünkü günlük temizlik yapayım derken peeling de yapılmış oluyor. E her gün peeling yapılmamalı. bence başka eksisi yok.ArtısıFiyatı uygun¸ miktarı çok. Az miktar al peeling yap. Kil sebebiyle yapısı normal peelinglere göre katı. Bu da bence daha kolay peeling yapmayı sağlıyor. Sonra beklet maske olsun. Oh zahmetsiz. Kil maskesi zaten her cilde iyi gelir. Bunda şüphe yok. Ben yıllarca kullandım. Yukarda gözenekleri büyütür denmiş ama benim gözeneklerim yok denecek kadar az. Yani büyütmedi. Tembel kızlara çok yardımcı bir ürün. Cildinizde kötü reaksiyon yapmadıktan sonra bence çok övünülesi bir ürün. Üstündeki etiket pahalı bir markanın olsaydı kesinlikle kapış kapış giderdi bence. Bu ara değişiklik olsun diye almadım ama yine dönüp dolaşıp alırım.

 41. Elimdeki numuneyi uc gundur kullaniyorum ve oldukca memnun kalmistim ancak yorumlar beni dusundurdu.Suphesiz uzun vadeli kullanimda asil etkisini anlayabilirim ama su uc gundur kurtaricim oldu. Gercekten de berraklik veriyor ve yuzumu purussuz hissediyorum. Kuruttugu dogru ama ben henuz kurutmayan bir temizleme urunu kullanmadim. Adi ustunde: temizliyor. Yani yuzdeki yag tabakasindan arindirdigi icin bu biraz normal gibi geldi bana. Bir de her temizleme ve tonikleme isleminden sonra nemlendirmeyi atlamadigim icin bu etkisini cok hissetmedim. Karma cildim olmasina ragmen kisin kuruyan burun kenarlarima peeling etkisi iyi geldi. Sanki t bolgemde yogunlasmis yaglanmayi da dengeledi gibi. Granulleri sert oldugu icin yuzu cizme ihtimaline katiliyorum. Bu yuzden fazla sert ovalamamaya calisiyorum. Gunluk kullanima cok uygun degil. Alerjik cilde sahip olanlar temkinli olsun derim. Icerigi de biraz dusundurucu bu arada. Indirimde denk gelirsem banyodan banyoya kullanmaya alabilirim.

 42. arkadaşım hediye etmişti bunu bana geçen sene. Başlarda güzeldi bitince alırım diyordum hatta. Sonra cildimde sivilce yaptı. Ama içi iltihaplı¸ kocaman¸ çok kaşınan sivilcelerdi. Aynı zamanda yüzüm yanıyordu. Bu ürünün sebep olduğunu düşündüm ve anlamak için kullanmayı bıraktım¸ uzun bir süre gözlemledim. Yanma etkisi bıraktıktan bir kaç gün sonra geçti. sivilceler daha uzun bir sürede geçti. Ama hala o dönemden kalan izlerim var¸ patlayan sivilceler iz bıraktı. İçeriğinin temiz olmadığını düşünüyorum. daha temiz içerikli ve hayvanlar üzerinde test yapmayan ürünler varken bunu kesinlikle önermiyorum.

 43. Bütün yüze uyguladığımda sivilce yapan¸olan sivilceyi daha da yayan bir temizleyici. Fakat sadece sivilcelerimin üzerine sürüp yaymadığım da sabah sivilceler kurumuş bir şekilde uyandım böyle kullanarak 1. tüpü bitirdim. Birdaha almam ama elinde olan cicişler bir de böyle deneyebilir ^^

 44. benim yağlıya dönük karma cildimde feci sonuçlar yaratan üründür cildiniz hassassa kullanmanızı önermem zaten içeriği de temiz değildi yanlış hatırlamıyorsam.

 45. 2 yıl önce kullanmaya başlamamla karma cildimi kuruya çeviren ürün oldu. Hem de baya kuruya. E ne diye 2 yıldır kullanıyorum çünkü – bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra neredeyse hiç bakın hiç diyorum sivilcem çıkmadı. – Belki bana öyle geliyordur uyduruyor da olabilirim ama var olan sivilce izlerim artık yok. Düzenli olarak kullandığım tek ürün bu olduğundan iliskisi oldugunu düşünüyorum. Ürünün böyle bir vaadi yok. Benim düşüncem. -gözeneklerimi genişletmedi. – yıkamadan sonra cildimin evet temizlendim dediğini duyuyorum sanki nefes almaya başlamış gibi hissediyorum. tabiki de yukarıda diğer enrtylerde yazılanlar gibi her cilt tipinde ürünler farklı reaksiyonlar verir. Bunlar benim kendimde tespit ettigim reaksiyonlar oldu. Olumsuz özellikleri¸ -içeriği. Keske bu kadar kimyasal olmasa. – siyah nokta konusunda başarısız. Ciddi anlamda işe yaramıyor.

 46. Geçen sene merak edip deneme amaçlı aldım. Yarıya kadar kullandım ama hiçbir faydasını görmedim. Siyah noktalarıma bir etkisi olmadı. Temizleme anlamında cildime canlanma ya da bir parlaklık da vermedi. Sanırım herkesin cildinde farklı etkileri oluyor. Ben de bari ziyan olmasın deyip ayaklarıma peeling yapmak için kullandım.

 47. kullanıyorum uzun bir süredir. ama nötrüm sanırım bu ürüne karşı. hani memnunum üründen herhangi bir sorun da yaratmadı cildimde ama aman aman da bir etkisini göremedim bu ürünün. herhangi bir peeling kadar diyebilirim. yoğun makyajlardan sonra kullanıyorum genellikle cildimi makyajdan tamamen arındırması için ve memnun kalıyorum. ya da makyaj öncelerinde maske olarak kullanıyorum makyaja güzel bir hazırlık oluyor. ama siyah noktalarımda pek bir etkisini göremedim. bitince tekrar almayıp başka peelingler denerim heralde.

 48. ilk kullandığınız hafta ciltte berraklaştıran bir etki yarattığı doğru¸ en azından bende öyle olmuştu. Berrak ve yumuşak bir cildim olmuştu. Ama uzun vadede pek etkisini göremedim. Fiyatına göre performansı iyi¸ hala elimde bulunduğu için ara ara maske olarak kullanıyorum.

 49. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ama memnun kalıp kalmadığım konusunda hala kararsızım. ben duşta kullanıyorum¸ yani haftada 3-4 kez hafif nemli yüzüme ince bi tabaka halinde uyguluyorum¸ 3 dakika kadar bekletip yıkıyorum. bazen siyah noktalara iyi geliyor¸ bazen gelmiyor. anlayamadım yani kararsızım¸ her gün kullanımda nasıl olur bilmiyorum. üzerinde temizleyici-peeling ve maske olarak kullanılabileceği de yazıyor.

 50. hem peeling¸ hem günlük temizleyici¸ hem de maske olarak kullanılabilen¸ minik ama bol tanecikli bir garnier ürünü. ciddi anlamda ferahlık ve aydınlık hissi verdiği kanısındayım. 3-4 yıldır kullanıyorum. siyah nokta görümünü azalttığını ve alnımdaki pütürleri güzel temizlediğini düşünüyorum. ben daha çok peeling olarak kullanıyorum arada da maske olarak sürüp dişlerimi fırçalıyorum. o sırada da kurumuş oluyor zaten¸ ardından hafif hafif ovalayarak yıkıyorum. tanecikleri biraz sert geliyor ilk başta ama cildime hiçbir zarar vermiyor. memnunum gayet¸ bittikçe alırım.

 51. annemle ortak bitirmiştik¸ kendisi memnun kaldı ancak ben iyi ya da kötü bir etkisini görmedim sanki. yani ondan sonra kullandığım ürün sivilce yaptı bu üründe öyle bir sorun yaşamamıştım.

 52. Tek kullanımda bütün siyah noktalarımı temizleyen¸ duştan sonra peeling yapınca cildimi yumuşacık ve kusursuz yapan¸ iki günde bir maske olarak kullanımda kızarıklıklarımı yok eden mucize ürün. Bana hem temizleyizi hem cc krem¸ bayıla bayıla kullanıyorum efenim.

 53. sanıyorum bu ürünü kullanıp da ( yağlı ve karma ciltler) memnun kalmayan çok azdır. kesinlike pürüzsüzleştiriyor¸ gözenekleri açıyor¸ ferahlatıyor. ben de kollarımın üst kısmında çıkan sivilceler ve yüzüm için peeling olarak kullanıyorum. yalnız bu üründe indirim değil bindirim yapılıyor genellikle. mesela indirimle 14küsür tlden 12 küsür tl ye düşüyor¸ bir diğer drugstore’da 17 küsür tlden 12 lere düşüyor. eskiden bim’de 9.90 tl’ye satılıyordu¸ şimdi hala satılıyormu bilmiyorum ama a101’lerde 9.90 tl’ye satılıyor cicişler.

 54. Markafoni den ayakkabı almışyım içinde bu ürünün testeri geldi maske olarak kullandım ve çok hoşuma gitti. Baya aldı yağını yüzümün. Çok yağlı bi yüzüm var alıp kullanmayı düşünüyorum. eksicime not: ah kuzum deneyimimin nesini sevmedin

 55. Peeling şeklinde kullanıyorum. ben duşta kullanmayı tercih ediyorum. siyah noktalarımı temizledi ama maske olarak kullandığımda yüzümde hassasiyetlere neden olup kızartmıştı.

 56. Uygun fiyatlı olması dolayısıyla aldığım (yaklaşık olarak 11 TL civarı) fakat cildimi tahriş ettiği ve uzun süre geçmeyen kızarıklıklara sebep olduğu için birkaç kullanımdan sonra atmak zorunda kaldığım ürün. Kaba ve killi bir yapısı var. Temizleme fonksiyonu oldukça düşük. Güzel bir ambalaj¸ yaygın bulunurluk ve uygun fiyatı dolayısıyla kültleşmiş bir ürün fakat ben memnun kalmadım.

 57. ne kadar kullandığımı hatırlamıyorum ama ben temizleme jeli olarak kullanıyordum. maske olarak kullandığımda nedense cildime pek iyi gelmemişti¸ cildim kızarıp kaşınmaya başlamıştı. bende sivilce yapmadı¸ temizleyici jel olarak kullanımından gayet memnundum. temizleyiciliği de güzeldi bana kalırsa¸ bir de yıkadıktan sonraki ferahlık. tekrar alacağımı sanmıyorum çünkü yeni şeyler denemek istiyorum ama ben sevmiştim.

 58. Uygun fiyatlı¸ ferahlatan¸ temizlik hissini dibine kadar veren üründür. Ama cildi aknelerle dolu¸ siyah noktayla cihad halinde biri olarak söylemeliyim ki çok yoğun yapılı bence. Ve cildimi çok yorduğunu söyleyebilirim. Elbette bu kişiden kişiye değişir. Ama cildimi çok yoruyor. O ağır yağ hissini çekip alıyor ama bunu yapan daha hafif yapılı ürünleri tercih ederim. Sivilce ve siyah noktayla başka türlü ve kesin çözümü buldum ben (bkz: roaccutane)

 59. cosmetica’dan yaptığım alışveriş esnasında 2 tane tester atmışlar paketime¸ bu markayı hiç kullanmayı düşünmedim¸ cilt önemli diye yanına yaklaşmadığım markaydı.. ancak testerını kullandıktan sonra bıraktığı etkiye cidden inanamadım¸ çok problemli hassas bir cildimin olmasına rağmen nefes aldığını ve iyileştiğini gözlemliyorum.. bana mucizevi geldi..1 haftadır ayrıca bir paket testerını bitiremedim¸ çok da bereketliymiş.. yağlı ciltlere tavsiye edebilirim..

 60. Benim memnun kaldığım ve genelde maske olarak kullandığım ürün. Duşa girmeden önce kuru cildime maske olarak sürüyorum. Duşta da peeling gibi ovalayarak yüzümden çıkarıyorum. Burnumdaki siyah noktaları temizlemesi ve yüzümdeki yağı bir süreliğine azaltması güzel. A101den 9.90’a almıştım en son.

 61. Garnier’in micellar kusursuz makyaj temizleme suyu ile birlikte en iyi cilt bakim ürunlerindendir kendisi. Karma ciltli oldugum icin uzun zaman yüz temizleyici olarak değil de peeling&maske olarak kullanmıştım. Daha sonra farklı ürünlere geçtiğim için bırakmıstım. Havaların ısınması ile birlikte¸ son zamanlarda t bölgemde yağlanma farkettim¸ ayrıca sivilcelenme de olmaya başladı burun çevremde. Kış aylarında kullandığım krem temizleyicinin (köpük) artık yaza evrilmesi için jel kıvamlı bir temizleyiciye geçme kararı aldım. Bunun için (bkz: acnecinamide yüz temizleme jeli ) satın aldım içeriğinden ötürü ( niacinamide-b3 vitamin¸ panthenenol b5 vitamin). T bölgemde maske olarak kullanmak için ise¸ garnier saf&temuz 3 ü 1 aradayı satın aldım. Biraz önce t bölgeme maske olarak uyguladım ve yaklaşık 3-4 dk beklettim. Burun çevremdeku yağlanmayı¸ parlamayı aldığı gibi¸ yıkarken hafif bastırdığım için orada bulunan birkaç siyah noktayı da almış gitmiş. Bugünle birlikte yaz ayları için haftada 2 kez uygulamayı düşünüyorum.Tavsiye ederim.

 62. düzenli kullanımda siyah noktaları ciddi şekilde bitiren bir ürün. illa ki başka ürünlerden memnun olan cicişler vardır ama ben siyah noktalarda bu kadar başarılı başka bir ürün kullanmadım.bence fiyatı da çok uygun.kesinlikle tavsiye ederim.

 63. Bu urun bende sivilce yaptı.ne zaman kullansam ertesi gün devasa iki sivilce.artik kendisini ayak peelingi olarak kullanıyorum.

 64. Normalde baska temizleme jeli kullanmama ragmen bunu aldigimdan beri bir tek bunu kullaniyorum yüzümü temizlemek için. Haftada bir 3-4 dk bekletip maske yapiyorum. Hergün de sürüp hemen yikayip günlük yüz temizligimi yapıyorum. Hic bir alerjik reaksiyon sivilce falan yapmadi. Aksine parlamalar kusurlar gitti. Cok memnunum açıkçası. Üstelik a101den 9.90tl ye almıştım kendisini…

 65. Maske olarak kullanıyorum akneye meyilli karma cildimde sivilce yapmadığını ve yağlandırmadığını söylemeliyim bana gerçekten cildimi arındırmış gibi geliyor. uyguladığımda 10 dk bekliyorum yıkayınca yüzüm ak pak oluyor kurutma da görmedim açıkçası. bunu Yves rocher kayısılı peelin’e tercih ederim. Ama yine de maske arayışlarımı bitirdi vazgeçilmez falan diyemem.

 66. O kadar reklamı yapılmasından anlamam gerekirdi aslında ama kapitalizmin oyununa bir kez daha gönüllü kurban gidip aldım. Sonuç: yine hüsraaan her daim… Cildinizi bildiğimiz el sabunuyla yıkasanız herhalde ancak bu kadar gerilir. Zaten nemsiz cildimde yağ emme gayesiyle kalan bir gıdım suyu da hüpletmiş ürün. Garnier¸ Alman hayranlığıma gölge düşürüyorsun…

 67. peeling etkisi 1 gece bile dayanmıyor bunun yanında içindeki tanecikler net cildi çiziyor. bugün 1 tüp bitti ama maalesef etkisini hiç göremedim.

 68. Büyük hevesle alıp bir çok kez şans verdiğim ama sonucun yinede vasat olduğu ürün. Yüzümü sivilce bastı¸ kullanırken-temizlerken ovaladıkça sanki sivilceler daha çok yayılıyormuş gibi. Kısa vadede siyah nokta etkisini gördüm ama onun için değmez.

 69. Arkadaşlar bu ve bu tarz ürünleri bir kerelik kullanımda ciddi bi beklentiniz olmasın. Yani düzenli kullandığınızda cildiniz ayak uydurur. Uzun süredir kullanıyorum regl dönemim yaklaşırken özellikle cildimin daha da fazla yağlandığı dönemde bana gerçekten iyi gelen ürün. İçindeki beyaz kil cildi matlaştırıyor zaten. T bölgesi yağlı olanlara özellikle tavsiyemdir.

 70. Ergenliğin ilk yıllarından beri kullanıyordum aklıma estikçe(o zamanlar reklamı filan da yoktu hatta).Birinci tüp bitince yeniden almaya zahmet etmedim pek bir işe yaradığını düşünmüyordum.Fakat zamanla çoğu burnumun üstünde olan siyah noktalardan anladım ki aslında işe yarıyormuş bu ürün.Ben maske olarak değil peeling olarak kullanıyorum genelde.

 71. annemin severek kullandığı benim ise arada maske olarak kullandığım peeling maske. kuru ciltliyim maske sonrası gerginlik veriyo ama sanki yüzümü de rahatlatıyo. annem hep zaten bu ürün benim yüzümü açıyo¸ beyazlatıyo sanki der bilemeyeceğim

 72. herkes gibi ergenlik zamanımda kullandığım ürün. üçü bir arada diye sunulan özellikler aslında sadece cildi temizlemekten ibaret. fazla yağdan kurtarır o kadar. granüllü bi yapıya sahip olduğundan sivilce problemleriniz varsa kullanmayın derim çünkü cildi tahriş etmeye müsait bir yapıda.

 73. Hiç entry girilmediğini görünce şaşırdım doğrusu. Yaklaşık bir buçuk-iki aydır kullandığım ürünüdür. Her cildin ürünlere belirli bir sürede alıştığını düşünüyorum çünkü bir arkadaşımın ısrarlı önerisi ile satın aldığım bu ürünü ilk başlarda hiç beğenmemiştim fakat şu an vaat ettiği şeyleri yerine getirebildiğini düşünüyorum. Öncelikli olarak maske yüze sürülüp beş dakika bekleyince sertleşip kuruyor ama hiçbir şekilde insanı rahatsız etmiyor. Aksine mentollü olduğu için okaliptüs ferahlığını hissediyorsunuz. Ben maskenin en az iki gün yüzümün yağlanmasını belirli düzeyde engellediğini düşünüyorum. Zaten üç güne bir kullanılıyor. Duştan önce yapıp¸ duş alırken yıkarsınız.İkincisi peeling. Peeling günlük yapılabiliyor¸ biraz sertçe ve uzun süre ovalarsanız bebek poposu gibi yumuşatıyor teninizi. Ve siyah noktaları belirli ölçüde temizliyor. Bende sivilcelendirme de yapmadı. Temizlik için de günlük kullanıma uygun ama benim temizleyici olarak ayrı bir losyonum vardı¸ temizlik için yalnızca bir kere kullandım. Peeling etkisi gösterdi. Pek kuru bir cildiniz yoksa çok memnun kalabileceğinize eminim.

 74. benim yağlı ve akneye meyilli bir cildim var¸ ergenlik dönemimde bu ürünü temizleyici olarak kullanmıştım ve liseyi neredeyse sivilcesiz bir ciltle bitirmeyi başarmıştım bunun sayesinde. sonra cildimi çok çiziyormuş gibi hissettiğim için bıraktım. geçenlerde aklıma geldi ve tekrar aldım¸artık sadece yoğun makyaj yaptığım günlerde yüzümü temizlemek için bunu kullanıyorum ve gerçekten temizlediğini hissedebiliyorum. Yine de her gün kullanmanızı önermem¸ özellikle kuru cildiniz varsa hiç kullanmayın çünkü ürün cildi bayağı kurutuyor

 75. yaklaşık bir yıldır kullandığım garnier ürünü. genelde maske olarak kullanıyorum. yüzüm sivilcelenmeye çok yatkın. neyse ki bende bir sıkıntı yaratmadı. hatta sivilce sorunundan kurtardı da diyebilirim.

 76. ilk aldığım zamanlarda maske olarak kullanıyordum ama sonradan temizlemesi gerçekten bir kabus olduğu için sabah akşam yüzüme sürüp üstünkörü oval hareketlerle masaj yapıyorum (5sn falan:D) sonra hemen yıkıyorum. hem yumuşacık yapıyor hem de yağlarımdan arındırıyor. siyah noktalara tabii ki de yüzeysel etkiyor¸ ama günlük kullanım için uygun ve benim kurtarıcım. başka ürünler denemem daha herhalde bilmiyorum.

 77. bepanthen plusla beraber kullandigimda harikalar yaratan urun. soyleki geceleri uyumadan garnierle yuzumu arindirip bepanthen plus surup uyudugumda¸ bunu yalnizca 1 hafta yapmama ragmen cilt rengimin acilip aknelerimin ciddi anlamda azaldigina sahit olmustum.

 78. Yıllardır kullanıyorum bi faydasını görmedim. Kullandıktan yarım saat sonra yüzüm pütürlü ve yağlı haline dönüyor (yaz mevsimindeysek eğer). Bu aralar bi yüz fırçasıyla kullanıyorum pütürcüklerimi daha iyi temizliyor böyle. Ayrıca sivilce yapıyor sanırım. Çünkü bunu sık kullandığımda sivilceler pırtlıyor yüzümde.Edit: Gerçekten sivilce yapıyormuş.

 79. bundan 5-6 sene önce bi yakınımın bolca getirdiği tester’larıyla deneme şansım olmuştu. yağlı cilde sahip biri olarak pek de memnun kalmıştım ama sonra gözenek problemim olduğu için kullanmayı bırakıp high end ürünlere geçiş yaptım. estee lauder haftalık arındırıcı maskem bitmek üzere¸ bunu yeniden maske olarak kullanmaya başlayacağım ^_^ maske için oldukça uygun bi fiyata sahip <3 cildimde bıraktığı temizlik hissine de bayılıyorum *-*tek başına nasıl bir başarısı var bilemem ama haftalık maskenin yağdan arındırma iddiasını yerine getirdiğini düşünüyorum. haftalık maskelerimin ikincisi de lancome kil maskesi.. evet bildiğin yüzümdeki yağın kökünü kurutmanın peşindeyim :))

 80. ben de sivilce yapan ürün.beynime böyle kodlanmış .kullandığım birkaç sefer yüzümde sivilce çıkartmıştı. bir daha kullanmadım zaten. bir kutu çöpe gitmişti :/

 81. Cildim kışın kuruya yazın ise yağlıya dönük karma. Kış mevsiminde cildim havadan dolayı zaten yeterince kuruyup gerildiği için bu ürünü kullanamıyorum. Ancak yaz gelip de cilt ekstra yağlanıp parlamaya¸ gözenekler genişlemeye başlayınca tek kurtarıcım bu oluyor. Peeling ya da maskeden ziyade temizleyici olarak kullanıyorum¸ tabi ki t bölgesine daha yoğun olarak. Zaten kuru olan yanaklarımı daha da kurutuyor çünkü fazla uygulayınca. Fazla yağı temizliyor¸ parlamayı geciktiriyor¸ yalnız gözeneklerime bir faydasını göremedim henüz :/ Kendisiyle olan ilişkimize kışın ara veriyoruz¸ malum sebeplerden ötürü.

 82. ilk kendim alıp bir hafta kullandıktan sonra ev arkadaşlarıma tavsiye ettiğim jeldir .sonuç ise hepimizin yüzünü sivilceler bastı. eğer tek bana olsaydı jelde suç atmayacaktım ama kızlarda da olunca garniere bağladım.kullanınca cildimi ferahlamış hissediyordum hatta burun kenarında ki siyah noktalarda da azalma vardı ama benim yüzün yağlı olan bölgelerini sivilce bastı.kullanan arkadaşlara tavsiyem yüzünüz yağlıysa kullanmayın.

 83. almayı hiç düşünmüyordum annem alıp eve getirmiş bir deneyeyim dedim. bir aya yakın süredir kullanıyorum¸ burnumun üzerinde yıllardır siyah noktalar var ve ilginç bir şekilde iyi geldi ve kaybolmaya başladılar. peeling olarak çok işime yarıyor birazcık cildimi zedeliyor gibi hissediyorum sadece ama yine de çok hoşuma gidiyor. hele mentollü olması¸ sabah ayıltıyor¸ temizliyor ve herkesin söylediğinin aksine benim yüzümü çok germiyor. mutluyuz :)):)

 84. Bem bu ürünü ilk çıktığı zamanlar kullanmıştım ilk. Öylesine kullanıyodum. Bi fikrim yoktu ürün hakkında. Tecrübesizlik böyle bişi :)Her neyse yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Hemen hemen her gün kullandığım bü ürün. Günlük kullanıma gayet uygun. Ben genelde temizleme amaçlı kullandığımdan hafifçe yüzümü yıkıyorum. Verdiği temizlik hissinden çok memnunum. Yüzümdeki fazla yağı alıp bir süre de yağlanmayı engelliyo. Peeling olarak kullandığım zaman da siyah noktalarım üzerindeki etkisinden memnun kaldım. Maske olarak kullandığımda ekstra bi durum yaşamamakla birlikte temizleme ve peeling olarak kullandığımdaki sonuçtan farklı bi sonuç almadım. Kendisinden memnunum. Cildi yormayan bi ürün. Ayrıca aşırı da bereketli.

 85. Herkeste aynı etkiyi yapmıyor galiba. Beyaz tenli olmama rağmen aşırı alerjik bir cilt yapısına sahip değilim fakat bu ürün beni gerçekten palyaçoya çevirdi. İlk yıkadığımda sorun yoktu¸ sonradan kötü bir yanma hissi yarattı. 2 gün boyunca yüzümde saçma sapan kızarıklıklarla gezdim. Almayın¸ kullanmayın.

 86. Uzun zamandır kullandığım ¸ üç kutu bitirdiğim maske. Fiyatına göre oldukça temizleyici olduğunu düşünüyorum. Ben maske ve temizleyici özelliklerinden faydalanıyorum. Peeling kısmını pek sevmediğim için kullanmıyorum. Özellikle cildi canlandırıyor ve temizliyor bu yüzden güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 87. sivilceye meyilli ciltlilerin kullanmasını tavsiye etmediğim ürün. gözeneklerimi genişletip cildimi yağlandırdığını farkettikten sonra kullanmayı bıraktım. ve muhtemelen kullandığım son garnier ürünü oldu kendisi.

 88. Sanırım 4. kutusunu bitirdim. Aslında şu çok popüler olduğu zamanlarda soğumaya başlamış bir daha almamayı düşünmüştüm ama parlamaya onun kadar engel olan bir ürün yakalayamadım. Her sabah yüzümü yıkıyorum. peeling ve maske olarak çok başarılı olmadığını düşünüyorum . Tamam temizliyor¸ yağı atıyor ancak siyah noktalarımda azalma olmadı düzense düzen devamlılıksa devam ama siyah noktalarım hala el sallıyor. durularken resmen yoruluyorum. Baya baya yoruluyorum. Madem günlük kullanıma uygun bir ürün neden bu kadar zor arındırılıyor.3 etki vaadiyle 1 etki yaratan şişirilmiş ürün.

 89. Çok fazla parlatıyor ve uzun sürmüyor içerisindeki tanecikler cildin dostu değil beyaz tenliler kullanabilir ama esmerlere önermem

 90. Ben de fiyatına göre kötü olduğunu düşünmüyorum ama cidden şişirilmiş bir ürün.Bende tam anlamıyla hiçbir etkisi olmuyor.Yağlanmayı da bir saatliğine falan engelliyor bence.

 91. Benim çok memnun kaldığım bir ürün.Üstelik iki günde bir düzenli olarak kullanmama karşın bitmiyor çabucak. Bereketli yani.Yağlı bir cilde sahibim¸ gün içerisinde cilt makyajı yapmadığım halde gözeneklerimin kapandığını¸ cildimin hava almadığını hissedebiliyorum.O yüzden eve gelir gelmez bir güzel garnier’la ya peeling ya maske yapıp temizliyorum yüzümü.Severek kullandıklarım arasında kendisi.

 92. Yüzümün bazı bölgelerine peeling amaçlı kullandığım ürün. aslında uzun zamandır kullanmıyordum ama cildimin peelinge ihtiyacı olduğunu farketmemle elimin gittiği ilk ürün oldu. yüzde gerçekten iyi etkiler yapıyor¸ kullandıktan sonraki ferahlık hissini anlatamam bile. ama ne var ki içeriğinin hiç de ferahlatıcı olduğunu düşünmüyorum. :/

 93. kaç kutu bitirdiğimi hatırlamadığım ürün. cildim karmaya dönük yağlı olduğu için bu tarz ürünlere bir servet bile yatırabilirdim bunu kullanmadan önce. çok sivilce problemim olmamasına rağmen cildimde gözle görülür bir fark yarattı. gerçekten pürüzsüzleştirdi. genelde banyoda peeling amaçlı kullanıyordum¸ haftada bir de maske. siyah noktalarımı azalttı ama tamamen giderdi diyemem. uygun fiyatlı ve ulaşılabilir olduğu için seviyordum ben aslında. çok problemli bir cildiniz yoksa iyi gelebilir. ama beklentileri çok yüksek tutmamak da gerekiyor. şimdilik başka bir ürüne geçtim¸ ileride tekrar alabilirim.

 94. Çok hoş bir üründür. İlk çıktığı ve Sinem Koballı reklamının yapılmadığı zamanlar satın almıştım. Fiyat olarak daha ucuzdu. En çok maske olarak kullanmayı seviyorum. Karma ve yağlı cilde sahip olanlar için iyi bir ürün. İçeriğindeki salisilik asit yüzdeki o yağlanmayı gideriyor ve gerçekten pürüzleri gideriyor.Karma ciltler çok sık kullanıldığı zaman kurutabiliyor da cildi. Neyse çok güzel bir ürün kokusunu bile seviyorum.

 95. Gerçekten iyi olup olmadığına kanaat getiremediğim¸ maske¸ peeling ve yıkama jeli olarak kullanılabilen temizleyici.Cildim kuruya dönük ve hassas¸ arkadaşımda ilk meraktan maske olarak denedim ve inanılmaz yaktı¸ kızarttı. Yok dedim bana göre değil. Sonra duşta peeling olarak denedim ve bayıldım¸ evet kızartıyor ama duştan sonra yoğun içerikli kremler ile etkili bir temizlik ürünü olduğunu düşünüyordum.Yalnız bir senedir bu şekilde kullanıyorum ve artık etkili olmadığını ve cildime kimyasal bir ürün değdirdiğimi düşünmeye başladım¸ sanki bu üründen sonra kendi temizleyicimi kullanmazsam cildimde kötü bir his bırakıyor gibi. Bu nedende almadan önce denemenizi tavsiye ederim.

 96. Az önce maske olarak kullandığım ürün. Gözlerime inanamadım¸ hiçbir çözüm bulamadığım siyah noktalarim sihirli bir değnek dokunmuşçasına büyük bir ölçüde yok oldu. Birkaç kere daha denediğimde yine böyle güzel olursa stoklarcaaa yaparım. Ama görkem karman’a asla söylemem cicişler merak etmeyin¸ sadece biz.Teşekkür ederim nadir olarak da olsa tester veren watsons. <3

 97. Sadece maske olarak kullandığım ürün.Yaklaşık 2 yıldır düzenli olarak kullanıyorum.Maşallah pek de bereketli bişey kolay kolay bitmiyor.her banyodan sonra yüzüme uyguluyorum üzerinde 3 dakika bekletin yazıyor ancak benim tavsiyem 5-6 dakika bekletin.iyice kuruyup yüzünüzü gersin ve soğuk suyla değil ılık suyla durulayın öyle daha iyi sonuç alırsınız. maskenin ciltteki renk düzensizliğini eşitlediği iddiasına kesinlikle katılıyorum.kızarık bir yüzüm var benim burnumun yanlarından yanaklarıma doğru olan bölge ve ek olarak az da olsa alnım ve çenem.maskeyi uyguladığımda gözle görülür bir fark yaratıyor daha pürüzsüz daha canlı ve aynı tonda bir yüze sahip oluyorum.bir de sonrasında bir nemlendirici sürdüm müydü oooh tadından yenmez yani kısacası çok memnunum.

 98. karmadan kuruya dönük¸ nemsiz cildime tahriş yaratmış olan ürün. epey oldu¸ ilk çıktığında maske olarak kullanmak için almıştım. yüzümü hem yaktı hem tahriş etti¸ uzun süre tutamadım zaten hemen yıkadım. o zamanlar cilt tipime pek dikkat etmeden ürün alıyordum¸ yoksa uygun ciltler gayet memnun kalıyor gördüğüm kadarıyla. benimle aynı sorunu yaşayan varsa gratislerde satılan La Dione Spa Peloid %100 Doğal Yüz ve Vücut Maskesi ni tavsiye ederim. tahriş etmeden aynı işlevi gördüğünü düşünüyorum.

 99. bir zamanlar verdiği ferahlık hissini sevdiğim için sabah kalktığımda yüzümü yıkarken kullandığım ürün. düzenli kullandığım halde pek bir etkisini görmemiştim¸ cildimi yağlı histen arındırması yeterliydi. kil sabununa geçince bir kenara atmıştım. cildim karma ve dönem dönem yağlıya dönük oluyor işte o zaman elim gidiyor bu ürüne. peeling olarak kullanmayı birkaç kez denedim ama sonuç kıpkırmızı bir yüz (bu cildimin hassas olmasıyla da alakalı olabilir) artık sadece duştan önce maske olarak kullanıyorum. duşta yüzümden akıp giderken verdiği temizlik ve ferahlık hissi çok hoşuma gidiyor. ayrıca bereketli bir ürün¸ son aldığımı aylardır kullanıyorum hala yarıya bile gelmedi.

 100. Kendisini ilk çıktığı ve “makyaj/cilt bakımına önem vermediğim” zamanlarda almıştım. Hassas bir cildim olmasına rağmen bir sıkıntı olmamıştı. Gerçekten temizlediğini hissediyorsunuz. Ama çok uzun zamandır almak aklıma gelmedi açıkçası. Kullananı ve seveni çok olan bir ürün.

 101. İlk maskem diyebilirim yeni yeni sivilcelerim çıkarken maske olarak kullanırdım 3-4 günde bir ve iyi gelirdi yüzüme daha berrak gibi gorunurdu sonrası bana hep fakat sivilce tedavisi sonrası hassaslasan cildimde kullandigimda eski etkiyi göremedim yani bence yağlı ve karma ciltliler için ucuz bi alternatif olabilir ama kuru ve hassas ciltliler için kesinlikle tavsiye etmem

 102. Kesinlikle günlük değil¸ fakat haftada 1 kez duşta peeling şeklinde kullanmanın çok faydasını gördüğüm ürün. Piyasada seyahat boyunun da olması hayat kurtarıyor. Bir şahane özelliği de fiyat-performans oranı.

 103. no: 318949 entrymde ergenliğimde çok iyi geldiği için tekrar kullanmaya başladığımdan bahsetmiştim. yaklaşık 3 4 aydır kullanıyordum. acayip bi beyaz nokta sorunum var. son zamanlarda bayağı artınca kullandığım tüm ürünlerden şüphe etmeye başladım. bunu kullanmayı bırakalı 5 gün oluyor ve gözle görülür¸ elle hissedilir biçimde azaldı beyaz noktalarım. birdaha hayatta kullanmıycam. lanet girsin.

 104. 2 hafta da bir maske olarak kullanıyorum¸ yumuşacık yapıyor yüzümü. 10 liralık bir ürübe göre çok iyi bir performansı var.

 105. bir zamanların fırtınalar estiren ürünü bence. kullananların bir kısmı ya çok faydasını görüyor ya da hiç göremiyor sanırım. ama fiyatına göre yine de iyi bir performans gösteriyor düzenli kullanımda. kokusunu sadistçe çok seviyorum bana çok hoş geliyor nedense

 106. Evet yağlanmayı geçiriyo ama kısa bir süreliğine. ben bundan bir tüp bitirdim ve ikincisini aldım. ilk tüpte sorun yoktu¸ azıcık fazla kurutuyodu sadece¸ tek sorun buydu. ikinci tüpte¸ zaten o ara kullandığım ilaç yüzünden sivilcelenmiş yüzümü bunu kullandıktan sonra daha da bir sivilcelendiren bir ürün oldu. ben sadece maske olarak kullanıyordum ama artık kullanmıyorum kesinlikle çünkü sivilce çıkardığını kesin olarak düşünüyorum. tabii bu benim fikrim. içerisindeki kilden ötürü de karma ciltli kişilerin sadece t bölgesine kullanmasını öneririm¸ aksi halde çok kurutuyo ama hakkını yemeyeyim siyah noktaları güzel temizliyodu.

 107. Lanet ettim. Zaten akneye oldukça meyilli bir cildim var bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra sivilcelerim gözle görülür şekilde arttı. Sadece anlık yüzü temizlemek için kullanılabilir bir ürün¸ geri kalan bütün işlevleri sivilceyi ve yağ bezelerini arttırıyor. Maskesi ise kırmızılıklar bırakıyor. Almanızı tavsiye etmiyorum. Yüzünüzü sabunla yıkamanız bu ürüne oranla daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

 108. Sınav stresi dolayısıyla birden çoğalan sivilcelerim için arkadaşımın önerisi üzerine almıştım.Kokusu çok hoştu ancak yüzümde bıraktığı etki pek öyle değildi¸kızardı ve sivilceler anormal derecede çoğaldı.Bende arkadaşıma verdim beğendi diye

 109. Üç senedir bitirmeye çalıştığım¸ bitmesini istediğim ama hala bitmeyen bereketli ürün! Ayda 3-4 kez kullanıyorum maske olarak¸ aslında güzel yüzü ferahlatıyor¸ temizliyor ama günlük olarak kullanımı bence zor zira macun gibi olduğundan dolayı saçıma bulaşıyor o yuzden duş öncesi yapıyorum. Yeni versiyonları jel halinde daha güzel diye düşünüyorum. Bitince jel olanı da deneyeceğim 🙂

 110. 1 Aydır sabah akşam cildimi bununla yıkıyorum (göz çevresi hariç)Haftada bir maske olarak kullanıyorum. Cildimi bir çok temizleyiciye göre daha temizlendi hissi uyandırıyor bende. Siyah noktalarım azaldı. Bende sivilceye sebep olmadı. İkinci kutu bitmek üzere. Bitince biraz ara verebilirim (bir süre daha hafif bir ürün kullanırım) ama tekrar tekrar dönerim buna.

 111. Bende aşırı şekilde sivilcelenme yaptı. Kutusunu bitirmek için vücut peelingi olarak kullandım vücudumda da sivilce yaptı. Herkes aynı sorunu yaşamaz belki ama benim kullanım tecrübem bu şekilde.

 112. alnımda uzun süredir sivilce sorunu vardı¸sivilceler sönse bile pütürlenme devam ediyordu.son bir haftadır ise makyaj hiç yapmadığım için büyük ölçüde gitmişti sivilceler ama hafif yağlı bir görüntü kaldı ben de bu üründen daha önce memnun kaldığım ve yağlı görüntüyü aldığını bildiğim için yatmadan kullandım ve ertesi gün 🙁 yok olan sivilceler tekrar çıktı 🙁 sinirlerim çok bozuldu sözlük daha elimin kolay kolay gideceğini sanmıyorum.

 113. banyoda burnumdaki siyah noktalar için peeling şeklinde uyguluyorum ¸ bazen de maske olarak kullanıyorum ¸ cildim yağlı-karma.cildimde sivilce olduğu zamanlar kullanmıyorum çünkü sivilceyi yayıyor.

 114. şu ana kadar 3 defa satın aldım. ilk ikisinde kullanamayıp arkadaşıma vermiştim 3.de tamamen bitirebildim. ve 3. alışımda neden kullanamadığımı anladım.yüzümde hafif bir nemlilik dahi olsa¸ yıkanı kurulanmışsa falan inanılmaz yakıyor bu ürün yüzümü. yani normalde böyle şeyleri göz ardı ederim ama dayanılacak gibi değil. her seferinde dayanamayıp yıkamıştım. tamamen kupkuru cildime uyguladığımda sadece sonuç alabildim.ayrıca gratis’te¸ watsons’da ara ara “şok indirimlere” girip 12 liradan alınabilse de bim¸ şok gibi marketlerde fiyatı daima 9.90’dır.

 115. Kuru cildime hiç iyi gelmemiş temizleyici¸ aldım 2 defa kullandım ve sivilce çıkardı yüzümde. Bir daha hiç kullanmadım¸ attım maalesef.

 116. Alnimda kocaman köklü bir sivilce çıkardı. Ama onu kullandiktan hemen sonra regl olmaya başladım hormonal mi yoksa o mu yaptı emin değilim. Genel izlenimlerime gelince bir daha asla almayacağım bir ürün kurudan karmaya dönük bir cildim var. Kullandiktan sonra inanilmaz kuruttu öyle ki agmizin kenarlari dudak ustum cenem bembeyaz pul pul oldu

 117. Ben bundan cok memnunun genelde peeling yapiyorum ve durulamadan 5 dk bekliyorum maskeyi de aradan cikarmis oluyorum. Karma ciltliyim ve t bolgem cok yagli ama bu yagini azaltiyor

 118. benim de yüzümde daha çok sivilce çıkardığı için bir süre dolapta bekledi.daha sonra ziyan olmasın diye duşta falan kollarım¸omuzlarım ve sırtımda peeling olarak kullandım.baya pürüzsüzleştirdi¸sivilceleri kuruttu.bitene kadar böyle kullanacağım.

 119. yüzümün gıcır gıcır temizlemek istediğimde bununla yıkıyorum temizlemesi gayet başarılı. Maske olarak kullandığımda ise çok güzel bi ferahlık bırakılıyor. Siyah noktalarıma pek etki ettiği söylenemez..

 120. Bu gün migros indiriminden 4.90 na aldım. Tabiki de hemen denedim dayanamayıp. Ben peeling olarak uyguladım. Bence siyah noktalarda gayet etkili bir ürün. Bende kesinlikle yağlı bir his bırakmadı. Fiyat ve performans olarak çok beğendim.

 121. benim çok hassas bir cildim yok. karma. çok güzel temizliyor o mentol hissi¸ maskeden sonraki o temizlik.. çok çok güzel siyah noktada¸ pürüzsüzlükte çok çok iyi. ama gel gelelim çok sivilce yapıyor. özellikle alnım pütür pütür oldu kırmızı kırmızı sivilce oldu her yerim. bir daha alır mıyım bilmiyorum ama daha iyisini tasviye eden olursa mesaj olarak yollasın lütfen 🙁

 122. maske olarak kullandığımda yüzümde bir ferahlık hissediyorum. Bana temizlik hissi yaşattığı için arada yapmayı seviyorum. düzenli kullanmadığım için uzun vadede etkilerini bilmiyorum ama herhangi bir yan etkisini de yaşamadım.

 123. 3’ü birarada bir ürün olduğundan çoğunlukla peeling olarak kullanıyorum.Maske olarak kuruyana kadar yüzümde bekletemiyorum.Çünkü cildim karma-hassas olduğu için içeriğindeki bol granüllü yapıyla cildime zarar vereceğini düşünüyorum.Denedim cildim hafif hafif kaşındı¸kızardı.Bir ara temizleme jeli niyetine hergün günde 1 kez kullanıyordum.Ama çenemdeki seboreik dermatitten dolayı çenemde hassasiyet yarattı.Ve alnımda az olan sivilceler artmıştı.En azından benim yüzümde hergün kullanamaya uygun değil.Peeling olarak haftada 2 kez kullanırım.Çok bekletmeden hemen durularım.Kaç tane bitirdim hiç bilmiyorum.almaya devam edeceklerimden…

 124. Kil maskesi olarak haftada bir kez kullanıyorum çok memnunum.Cildimdeki fazla yağı alıyor ve canlı bir görünüm sağlıyor

 125. bu ürüne defalarca şans verdim fakat inatla her seferinde sivilce yaptı. artık şansını kaybetti. cildim kuru tiptir. sadece burun bölgem yağlıdır alın ve çenem de kurudur. kullanıldığında çok ferah bir his veriyor ama yaramıyor bana.

 126. maske olarak kullandığım zaman niyeyse temizleyemiyorum bu ürünü. sadece duşta yüzümü yıkamak için haftada iki kere falan kullanıyorum. herhangi bir yan etkisini görmedim. aman aman bir etkisini de görmedim.

 127. peeling ve yüz temizleme özelliğinin kullanım yönünden ne farkı olduğunu anlamadığım ürün. ikisinde de alıp yüzümüzü dairesel hareketlerle falan yıkamıyor muyuz ?

 128. belirli zamanlarda ara ara alip kullandigim urundur. maske olarak kullanimindan cok memnunum. cildi berraklastiriyor ve siyah noktalari azaltiyor bende. kuru ve hassas bir cildim var ancak dakikalarca bekletmeyerek ve sonrasinda iyi bir tonik/nemlendirici gecerek kotariyorum bu durumu. bim’de 10 liralik fiyatiyla satilmasi da onu daha da guzellestiriyor. hatta suan elimde yok ve bir ara alsam super olacak.

 129. zamanında kullanıp yüzümün içine ederek beni günlerce ağlatan yüz temizleme jelidir. herkesin cildi farklı tabi. içindeki tanecikler suratımı kabarttı. geçicidir zannedip ilk bekledim ama gittikçe büyüdüler. yüzümün sol kısmında sivilceler arttı sağ kısmında da kırmızı küçük noktalar. 4 gün neredeyse o kırmızılıklarla gezdim. sonuç doktora gitmek oldu. bende o ürün ters tepki yapmış içindeki maddelerden dolayı. bir daha tövbe ettim. kullanıp da memnun olanlara ise hayranım.

 130. Markayı hiç sevmesem de en iyi ürünü diyebiliriz¸ niveanın jel ve köpüğüne göre daha başarılıdır kendisi.

 131. Sanirim 10 senedir kullaniyorum kendisini. Her dus alisimda yuzumu mutlaka bununla temizlerim. Cok seviyorum. Icinde salisilik asit olmasi¸ verdigi temizleme etkisi¸ sivilce vs yapmamasi ve fiyati bence super. Yerine birsey koymayi denemedim bile.

 132. peeling veya yüz temizleme jeli olarak kullanmıyorum¸ maske olarak kullanıyorum. öncelikle buğday tenliyim ve cildim karmaya dönük kuru bir cilt. aynı zamanda hassas. peeling yapsam acır hep. neyse¸ bu ürünü haftada 2 kere duşa girmeden önce tüm yüzüme maske olarak uyguluyorum. yaklaşık 20 dakika bekletiyorum. sonra duşa giriyorum. alnımda hep minik minik sivilcelerim olurdu. artık onların çıkmadığını varsayarsak¸ önerebilirim.

 133. peeling ve yüz temizlemesini ayırt etmeyi bilemediğim yüz temizleme/maskeleme/peelingleme jeli.kullananları tenzih ediyorum ama kullanmamanızı tavsiye ediyorum.bilinçsiz cilt bakımı yaparken bunu kullanırdım keşke hiç kullanmasaymışım yüzü çiziyor resmen.zaten iki/üç işi bir arada yapan ürünlerden hoşlanmıyorum görevini yerine getirdiğine inanmıyorum (bkz: saç kremli şampuan). neyseki baya uygun fiyatlı bir ürün

 134. bimden tut watsonslara¸ yerel kozmetiklerden migroslara kadar her yerde var. maske ve peeling olarak kullanılabiliyor. önceden tüm yüzüme uygulardım ama yüzüm kurudan karmaya bir yapıya sahip olduğu için sadece t bölgeme uygulamaya devam ettim siyah noktaları güzel temizliyor. yüzü yağdan arındırıyor. Maske gibi sürüp kuruyana kadar bekliyorum¸ kururken bir ferahlık veriyor. temizledikten sonra nemlendiremeye ihtiyaç duyulabiliyor. 1 yılllık kullanım süresi var. fiyat açısından bence gayet uygun fiyatlı bir ürün. 10-15 tl civarında sanırım.

 135. bir süre kullanıp daha sonra bir kenara bıraktım. içerisindeki mentol yüzümü oldukça yaktı. çok gerekli bir ürün değilmiş gibi.

 136. Ne zaman tekrar şans versem yüzümde sivilce yapan temizleme¸ peeling ve maske özelliği olan ürün. Bunun 3’ü 1 arada olmayanını kullanıyorum o cildimde herhangi bir reaksiyon oluşturmuyor.

 137. Yıllardır severek kullanıyorum. Cildim ara sıra yağlanıyor ve bunu önlüyor. Cildim kuru olduğu dönemlerde kullanmıyorum¸ ki bu da çok nadir zaten :))

 138. Garnier ürünlerine bb kreminden ötürü önyargılı yaklaşıyorum aslında ama denediğim hiçbir peelingten memnun kalmadığım için bir de bu ürünü peeling amaçlı alayım dedim. İyi ki de almışım¸ banyo sonrası haftada bir uyguluyorum ve sorunlu cildimdeki pütürlükleri büyük ölçüde gideriyor¸ hassasiyet de yaratmıyor. Bir kutuyu bitirmek üzereyim¸ ikincisini de alacağım.

 139. Cildim yağlı ve vaatleri bana çok cazip geldiği için almıştım ama tam bir fiyasko çıktı. Uzun aralıklarla her denediğimde yüzümde ağrili şiş sivilceler çıktı hatta sivilcelerin ağrısı yüzünden mimik yapamıyordum. Bir daha asla kullanmam.

 140. ilk çıktığı zamanlarda kendi fiyatı 8-9 lira civarıydı¸ denemek için aldım. Bence gayet iyi temizliyor ve içindeki taneciklerden dolayı da peelingi de gayet etkili¸ ama bence hassas ciltler için uygun olamayacak kadar sert. benim yüzümü hafifçe geriyor mesela ve cildim oldukça yağlı. Bir de 3ü 1 arada olayı cidden yalan¸ maske şeklinde uygulayınca da ürünün etkisi değişmiyor yani. Ve bu ürün bu kadar yaygınlaşınca bir şeyler oldu fiyatı 15-16 liraya çıktı¸ anca indirimlerde 10-11 lira oluyor ki bence değmez. Ha içindeki ürün uzun bir süre gidiyor evet¸ ama yaptığı şeye iyi bir temizleyici ve haftada bir kere kahve peelingiyle ulaşmak çok da imkansız değil.

 141. Peeling ve yüz temizleme durumu resmen aynı bu durumda bu yüzden 3 değil 2’si bir arada. Maske olarak kullandığımda gerginlik durumu oluşturdu ama çok fazla etkisi olmadı¸ günlük peeling olarak kullanıyorum. Kokusu çok hoş ve bende hiç alerji durumu yapmadı¸ yüzüm yağlı¸ çok hafif kuruttu. Yalnız yüzünüzde iltihaplı sivilce varken kullanmayın¸ o iltihabı dağıtıp başka yerlerde sivilce çıkartabiliyor. Siyah noktalarımı tam etkilediğini söyleyemem ama görünümlerini hafifletti. Bundan sonra bir de Neutrogena Deep Clean’ı deneyeceğim bakalım o tam olarak siyah noktalara etki edecek mi merak ediyorum.Edit: Önceden siyah görünümleri hafifletiyordu¸ şimdi artık hiç işe yaramıyor gibi hissetmeye başladım¸ artık haftada sadece 2 kere peeling amaçlı kullanıyorum¸ yerine önerebileceğiniz bir peeling varsa kullanırım

 142. İçeriği güzel değil lakin cilt temizleme adına en sevdiğim ürünlerden falan. Ben maske niyetine kullanıyordum haftada bir. Çok da etkili siyah noktaları temizleme açısından. Ama kimse bu konuda mucize beklemesin. Kil maskelerinin yaptığının aynı işte. Gözenekler temizleniyor sonra gene doluyor. Ama güzel temizliyor. Sürünce ferah bir hissiyat sağlıyor ben o olayı çok seviyordum. Ay cildim nasıl ferah nasıl da temiz hissiyatı yaratıyor. Bir de ürünü bitirmek adına duşa koymuştum. 2 günde bir de peeling yapıyordum. Düzenli kullanıma bağlı haliyle sivilce oluşumum da azalmıştı.

 143. kullandığım zamanlarda hiçbir işe yaramıyor gibi gelip bunu neden bunu kullanıyorum ki ben dedirten bitince de aa ile yarıyormuş aslında dememe sebep olan üründür. çünkü ne zaman kullanmayı bıraksam siyah noktalarım geri geliyor.

 144. Iri tanecikli kotu kokulu Travmam.Hem yüzüm hem ruhum için.Ilk çıktığında almıştım ve salak gibi hergün kullandim bunu 1 hafta boyunca hergün cahildim o zamanlar 🙁 sonra öyle bi sivilce oldu ki doktor kar etmedi.Yanagima yaslanınca patlayan sivilcelerimi hissetmem ile akan irin yek saniye.Aylarca iyilesmedi aylarca.Dershane dönemim bide allahım kabus gibiydi resmen.Gelen geçen “sana ne oldu?”diye sordu doktor alerjik reaksiyon dedi kullandığını at çöpe.Velhasıl her yüze uymayandir uymayanida fena yapandir.Garnier ürünlerine o yüzden yaklasamiyorum ne zamandir nemlendiricisinde gözüm var almaya korkuyorum markadan soğudum.

 145. Ben bir tane bitirdim bugün ise ikinciyi aldım. Cildim yağlı ama bununla yağ dengesini sağlayabiliyorum. Sabah ve akşam mutlaka unutmamanız gerekiyor ama. Kuru bi cildiniz varsa pek tavsiye etmem¸ kurutabilir gibi. Ben temizleyici olarak kullanıyorum. Maske olarak hic kullanmadım ama bir gün onu da yapıp buraya not düşerim.

 146. Malesef bi ürünü düzenli kullanmadığım için sadece sivilcem çıktıgında elimin gittiği ürün. Ne zaman sivilce sorunu yaşasam var üç bel gün bunu kullansam cidden cildimdeki sebum dengesi belli oluyor. Ama tabikisi hiç bir ürünü aşırı düzenli kullanmayı tavsiye etmem cildi alıştırmamak için. ++ bide yoğun yapısı sayesinde asla bitmeyen bi ürün 

 147. bu urunun cildinizi yakmamasi ya da tahris etmemesi icin ejderha derili olmaniz lazim sanirim. bir defa maske olarak kullanmistim ve yikarken gozlerim yasardi¸ kuru ciltli olmakla alakasi yok karma ve yagli ciltlilerde de ayni etkiyi biraktigini gordum.

 148. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Bu kadar berbat bir ürün görmedim. Üç çeşitte de kullandım¸ dünyanın en berbat ürünü olabilir benim için. Sivilce çıkarttı¸ cildimi tahriş etti¸ yaktı. Bir daha asla almayacağım ve yanımdakilere de aldırtmayacağım bir ürün oldu. 

 149. yillar once  henuz cok da dermokozmetik urunlerinden habersizken alip kullanmistim. Peeling ve maske olarak kullanmistim. Ne cok memnun kalmistim ne de rahatsiz olmustum. Siradan birseydi iste. Ama su an asla gidip almam.

 150. Ben nedense bu ürünü bir türlü sevemedim.cildim karma olduğu için kuru olan yerleri iyicene kurutuyor maske olarak kullandığımda.peeling konusunda birşey diyemeyeceğim ama maske olarak beni pek memnun etmedi.

 151. Öyle bir cildim varki resmen yıkanmak istemiyor. Bugüne kadar hangi temizleyiciyi Peelingi veya maskeyi kullansam hemen sivilcelenme yapıyor. Garnierin bu ürünü de öyle denildiği gibi haftada bir kullandığımda sivilceye tahrişe yol açıyor. Anca iki ayda bir şöyle bi makyaj kalıntısını gidersin diye yüzümde hiç bekletmeden kullanıyorum. 

 152. İlk çıktığı zamanlarda kullanıp hiç bir işe yaramadığını fark etmeme rağmen etrafımdaki cillop ciltli kızların sadece bunu kullandıklarını öğrenmemle tekrar satın aldım ve sonuç sivilcelerle dolu bir surat oldu. Keşke sayende ben de saf ve temiz bir cilde sahip olabilseydim Garnier

 153. Karma ciltli biri olarak cildimi hatur hutur temizlemeyi çok severim. O burnumun üstünün alnımın ve çenemdeki pütürlerin gitmesi için aldım bu ürünü. Ancak tanecikleri yüzümde tırnakla çizilmiş gibi izler bıraktı. İçindeki mentolden dolayı ferahlık ve temizlik hissi verdiğini hissetsem de bu geçici bir his. İki dakika sonra kayboluyor. Siyah noktalara bir etkisi olduğunu da düşünmüyorum. Bunun haricinde bu ürünü kullandığım süre boyunca çok ciddi sivilce çıkardım. Bu yüzden yarısında bıraktım. Ayrıca uzun vadede kullansam bile bir yararı olacağına inanmadığım bir ürün.

 154. hayatımda gördüğüm en dandik ürün olabilir.yüzü çizen¸ tahriş eden¸ ettiği gibi de hiçbir faydasını gözlemlemediğim ürün.3’ü 1 arada 2’si bir arada ürünlerden şu zamana dek hiç fayda görmedim¸ bir ara da saç kremli şampuan vardı onlar da fostu mesela.gerçekten hassasiyet yapıyor tavsiye etmiyorum.

 155. Kullandigima bin pisman oldugum nadir bakim urunlerindendir¸ cevremde kullanani gorsem elinden alirim o derece. Tanım: roaccutane tedavisine baslatan urundur. Evet sivilce problemi olmayan biri degildim kabul ediyorum ama bunu kullanmaya basladim bir sivilce olan yerden ayni anda uc sivilce cikmaya basladi. yuzum tarlaya dondu geciremedim canima tak etti cildiye uzmanina gittim ve sonuc: mis gibi 7 ay roaccutane tedavisi…

 156. Ben bu ürünü kışın kullanmıştım¸ yazın güneşten oluşan lekelerime iyi gelmişti. Yüzümü aydınlatmıştı. Bu kış yine kullanmayı planlıyorum. Ben bunu banyo esnasında kullanıyordum. Saçıma maske sürdüğüm esnada bunu yüzüme dürüyorum hatta banyoda kullanılan eldivendende destek alarak( o eldiveni sadece yüzümde kullanıyorum) yüzüme peeling yapıyorum sonra kurumaya bırakıyorum. 5-6 dk arası bekleyebiliyorum tam kurumuyor yıkayıp çıkıyorum. Banyodan sonra eczacının yaptığı sivilce geçiren tonik uyguluyorum.

 157. İlk çıktığında ‘vaoov süper fikir’ diyerek koşup satın aldığım ürün. E o zaman bu kadar çeşit ve erişim kolaylığı yoktu. Bir clean and clearın peelingleri bir de bu¸ bugün cildimin hassas olmasının sebepleri. Bir beş yıldır filan bu tarz şeylerin yakınından bile geçmiyorum¸ cildim Yeni yeni kendine geliyor. Resmen kat kat soymuştu cildimi senelerce uğraştım. Hala Migros’larda görüyorum içim ürperiyor¸ fiyatı da yıllardır 9.90 herhalde. 

 158. Enteresan şekilde çok memnun olduğum ürün. Sivilcem varsa kurutuyor¸ güzelce temizliyor. Hemen hemen hergün kullanıyorum. 

 159. Uzun zamandır kullandığım bir ürün.haftada bir banyoda peeling yapıyorum siyah nokta falan kalmıyor¸pamuk gibi oluyor yüzüm

 160. karmadan yağlıya dönük cildime maske olarak kullanmaya bayıldığım ürün. bu kadar nefret edildiğini görünce çok şaşırdım. siyah noktalarımı azaltıyor¸ kırmızılıkları giderip cilt rengimi eşitliyor. ihtiyacıma göre haftada 1-2 kullanıyorum hiçbir ürün bunun yerini doldurmuyor gerçekten.

 161. Amacını anlamadığım¸ bana daha çok pazardaki kozmetik ürünlerini andıran¸ oldum olası gözümde potansiyel ucuz etin kalitesiz malı gibi gelen ürün. Bir dönem kullandım¸ yokluktan. Memnun falan da değildim açıkçası. Sivilce sorunu ve ciltte aşınmalara sebebiyet verdi….Edit: Dunyanin en keskin donus editini yapacağım susluler. Bu hafta yogun ve asosyal bir donemden geçtim. Cilt bakim urunlerimin dibine vurmusken¸ yokluktan ve basima geleceklerden emin bile bile bu urunu kullandim. Ertesi gun baktim¸ sivilce yok. Ertesi günde¸ sonra da derken her sabah yaglanmis bir T bolgesi kuru ve canli T bölgesine dönmüş. Bundan once bu kadar nefretle cope postaladigim ürün nasil bu kadar iyi geldi¸ anlamadim gitti. Velhasıl komurlusu de cikmis¸ oda gercekten siyah nokta konusunda etki etti.

 162. oldukça sevilip yedeklene yedeklene alınan bir üründür. en azından çevremde böyle. fakat bence çok abartılıyor. öncelikle böyle bir ürünü hassas cildi olanlar¸ cildinde dermatolojik bir rahatsızlığı olan kimseye önermem. ve tabiki karma cilt yapısına sahip olan birine de önermem. benim cildim karma ve bunu uyguladıktan sonra kızardı¸ hassaslaştı ve sivilce çıkardı. almayın şu meredi 🙁

 163. Çok severek kullandığım uygun fiyatlı ürün. Genelde yüz yıkama olarak kullanıyorum ben. Cildimde herhangi bir alerjik reaksiyona veya sivilceye yok açmadı. Kaç tüp bitirdim bilmiyorum 🙂 günlük kullanım için oldukça ideal bir ürün.

 164. ilk çıktığı zamanlarda aldığım tüm yüzüme boca edip o hassas sivilceli yüzümde iyice tahrişe neden olan ürün. Tabi geçenlerde tekrar aldım.Haa neden beğenmeyip tekrar aldın derseniz siyah noktalı burnu zımbara etkisiyle derinden temizlediğine inanıyorum ama tüm yüze kullanacağımı hiçç sanmam

 165. Yüzümde sivilce varken bir umut bimden almıştım. 10 liraydı fiyatı. Çok yoğun kremsi ürün. Cildi ferahlatıyor ama onun dışında bir faydasını görmedim.

 166. yıllar önce 3 işi bir arada yaptığını görünce almaktan kendimi alamadığım ürün. bir-iki defa maske olarak kullandım¸ gözlerimi çok yakmıştı. peeling olarak kullandım sonra. düzenli kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım. yalnız¸ makyajlı yüzümü yıkadığımda iyi temizlediğini hatırlıyorum. bir de bitmek bilmemişti. bir daha almadım ama buradaki siyah noktayı giderdiğiyle ilgili yorumları okuyunca bir şans daha vermeye karar verdim.

 167. İki yıl önce ilk satın aldığımda altı ay boyunca her gün kullanıyordum. Çünkü cildimde siyah noktalar vardı. Her bir siyah noktamı bir haftada dışarı çıkarttı¸ temizledi. Bu yüzden çok severek kullanmaya devam ettim. Sonra siyah nokta problemim çok çok azaldı uzun aylar sonunda bir iki tane çıkıyordu¸ çıkmıyordu. O yüzden her gün kullanmayı kestim. Haftada bir veya iki kere kullanmaya düşürdüm. Şimdiyse iki haftada bir falan yapıyorum. Aynı ürünü kullanmaktan sıkıldığımdan olsa gerek. Sonuca gelirsek çok güzel bir ürün¸ tavsiye ederim.

 168. cildim karma – hassas. ara ara zarar verdiğini düşünüp kullanmayı bıraksam da genel anlamda kendisi ile 2-3 yılı devirdik diyebilirim. genelde haftada 1 yada duruma göre 2 defa banyo yaparken yüzümde peeling yapıp biraz maske gibi bekletiyorum . ortaya karışık yani. verdiği aydınlık görüntüyü seviyorum¸ yüzümdeki sivilce izlerine de iyi geldiğini zaman içinde gözlemledim diyebilirim. girdilere baktım da seven çok seviyor ¸ sevmeyen de bir o kadar uzak duruyor . bende bu sivilceler oldukça ¸ benimlesin !

 169. Maske olarak kullandığımda çevremdekiler tarafından yüzümün aydınlandığı iddia edilmekte. Ama etkisi kısa sürüyor ve düzenli kullanımda bir değişiklik gözlemlemedim . Yine de yoklukta gidiyor

 170. Migros indirimiyle alıyorum ben bu ürünü çünkü 5 liraya alınca işte diyorum parasına değen bi ürün. Ayrıca kendisi hatırladığım kadarıyla ilk aldığım cilt temizleme ürünüdür. Şimdilerde sadece banyodan çıkmadan¸ gözenekler açılmışken maske olarak kullanıp ovalayarak akıtıp çıkıyorum. Haftada bir kez yapıyorum ki tahriş etmesin cildimi. Bence böyle kullanılınca güzel temizliyor gözenekleri ve burnumdaki küçük siyah noktalara da iyi geliyor.

 171. Lanet ettiğim ürün. Cildim normal ve genelde sivilce çıkmaz. Duş aldıktan sonra cildimi yeterince temiz hissetmedim. iyice temizlensin gözenekler de tam açılmışken dedim kii maskeyi yıkayıp¸ yüzümden arındırdıktan sonra yer yer kızarıklıkların olduğu aynı zamanda 2-3 tane yeni sivilcenin ben geliyorummm diyerek kendini gösterdiği bir ciltle karşılaştım. Cildi hassas ve normal olanlar asla kullanmasın.Çöp üründür. Almayın. 

 172. kullanmayın arkadaşlar..yüzümde çok nadir sivilce çıkar hatta sadece regl dönemimde 1 tane çıkarsa çıkar onun haricinde hiç çıkmaz. bu ürünü ne zaman kullansam yüzümde sivilce çıktı. sevmedim. sevemedim.

 173. Hayatımda cildimi bu kadar kurutup geren baska bir ürün kullanmadım. Fazlasıyla rahatsız ediyor hic sevmiyorum. Evet gercekten ferahlatıyor temizlenmis hissi veriyor fakat yüzümü kuruttuktan sonraki o his beni öldürüyor. Bu yüzden kullanmadıgım ama kullanmaya mecbur kaldıgımda da sonrasında fazlasıyla nemlendirerek üstesinden geliyorum kurulugun.

 174. Yüzümde makyajın çok kaldığı günlerde micellar su¸yıkama jeli kullansam bile arınmış hissetmediğimden¸ derinlemesine arınmak için banyoda kullandığım ürün. Biraz zor temizleniyor yüzümden o yüzden en iyi ılık duşun altında arınıyor. Cildim nefes alıyor bu üründen sonra resmen soluk alıp verişlerini duyuyorum¸) üzerine bir de güzel nemlendirdiğimde cildim sanki hep böyle bir arınma-nemlenme rutini arıyormus gibi rahatlayıp sakinleşiyor. Ancak ben her gün uygulayamıyorum. Çünkü bu kez hafif bir tahriş oluyor. Haftada bir veya iki kez duşta kullanmak bana en iyi geleni.Tanecikleri sert. Yumuşak yumuşak uygulamak lazım. Maske gibi 3-4 dk bekletince yetiyor bana. İyice kurumasını beklersem dediğim gibi tahriş edip kızartıyor. Kararında kullanırsam da ferahlatıp kızarıklıklarımı yatıştırıyor:) kısaca azı karar çoğu zarar bir ürün. Anlaşmayı bilirseniz fiyatına göre pek bi marifetli.

 175. Sakııın ‘kuru ciltliyim’ diye bu ürüne sırt çevirip görmezden gelmeyin derim. 🙂 Ultra kuru ciltli olmama rağmen hani kaşınızın derisi pulpul dökülür öyle bi cilde sahipken bile 5-6 yıldır kullandığım¸ başka bir şeye makyajımı ve cildimi temizlemeye beni yönlendirmeyen devasa şeydir kendisi. ne uzun cümle oldu 🙂 peeling¸ maske¸ temizleme vaadini sağlıyor bence. Yalnız 3 uygulamanın her hangi birinde bile nemlendirici adımını es geçmemek lazım. Yani bu ürünü sevmek istiyorsanız yöntemi çok kolay. Seviyoruz seni 3-1

 176. Yağlı cildimi temizlediğini hissediyordum ama içindeki taneciklerinin büyüklüğü nedeniyle kullandığım dönemde biraz hassaslaştırdı sanki. İyi bir peeling olabilir özellikle ellerimi gerçekten yumuşacık yapıyordu ama bir daha almam.

 177. Seveninin bayıldığı¸ sevmeyeninin ise nefret ettiği bir ürün. Ben sevenlerin tarafındayım¸ senelerdir kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim sanırım. Yağlıya dönük bir cildim var fakat tek tük sivilce çıkar cildimde¸ o arada çıkan sivilcelerin de normale nazaran daha hızlı sönmesini sağlıyor. Artı olarak fiyatı çok uygun ve kolayca bulunabilen bir ürün. Ben şahsen öneriyorum ama gördüğüm kadarıyla herkeste farklı bir sonuca yol açıyor¸ o yüzden de sorumluluk kabul etmiyorum swh.

 178. ilk çıktığı zamanlardan beri kullanırım bu ürünü belki on seneden fazladır o derece. hiç elimde olmadığı bir süreç olmadı.  tabii başka şeyler de kullandım ama bu maske başka. ferahlatır¸ temizlik hissi verir¸ canımdır. 

 179. Misafirliğe gittiğimde mecburiyetten kullanmıştım. Yüzüm cayır cayır yanıp kıpkırmızı olmuştu. Kuru ve hassas ciltliyseniz uzak durmalısınız.

 180. Yağlı ve akneli bir cildim var. Bu ürünü haftada bir kez maske olarak yüzüme uygulayıp 10 dk. bekletiyorum. İlk yarıda hafif bir yanma yapıyor içindeki mentolden dolayı. Ancak kızarıklık¸ tahriş yapmadı bende. Cildim ferahlamış ve temizlenmiş hissediyorum. Temizleyici olarak ya da peeling olarak önermem. Makyajı iyi temizlemiyor bana göre.

 181. Evimizin demirbaşı olan temizleyicidir çocukluğumdan beri. Dusta gözeneklerim açılınca kullanmayı seviyorum. Karma cildimde geçici de olsa yarattığı temizlik hissini seviyorum. Gözenekleri gözle görülür ölçüde temizliyor. Herhangi bir sivilce yapma durumuna rastlamadığım orta düzeyde ulaşılabilir cilt temizleme ürünü. Kullanmaya devam ediyorum ve devam edeceğim.

 182. ilk çıktığında kullanmıştım¸ o dönemde bende sivilce yapmıştı. ayrıca yüz temizleme jeli olarak kullanıldığında arıtması da zor. yüzümü yıkadıktan sonra batma ve kuruluk hissi yapıyor. kuru ve hassas cildim var.

 183. Cildim karma¸bir süre önce düzenli olarak bunu kullanıyordum¸ evet maske olarak kullandığınızda cildi temizliyor ve güzel bir his bırakıyor ancak çok fazla kurutuyor mutlaka nemlendirme şart eğer nemlendirmezseniz yüzünüz birden çok fazla yağ üretiyor ve bu da aynı kapıya çıkıp gözeneklerinizi dolduruyor¸ ha bir daha alır mıyım¸almam o kadar aman aman bir şey değil

 184. Ben denedigimde cildimi kurutmustu (yagliya donuk karma) fakat esim severek kullaniyor 🙂 kokusu cok dogal ve ferah geliyor.

 185. Kullandıktan hemen sonra gözeneklerimden nefes alıyormuşum gibi hissettiren ve accayip ferahlık veren bir peeling¸ maske¸ temizleme ürünü. Oldukça memnunum. 

 186. işe yarayıp yaramadığı konusunda hala daha emin olamadığım ama ferahlatma etkisi olan bir ürün. kullanırken nazik şekilde sürmek ve sonrasında çıkarmak gerekiyor. hassas cilt yapısı için öneremiyorum malesef çünkü tanecikleri yüzü çiziyor¸ tahriş etmesi olası diye düşünüyorum

 187. seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan bir üründür. yıllar önce ilk çıktığında alanlardanım.karma bir cildim var. cildimdeki fazla yağları alıyordu evet ama en yağlı bölgem olan burun çevrem bildiğiniz soyuluyordu ve ben kendimi nemlendiricilere boğmak zorunda kalıyordum. faydasını gördüm mü? asla.peeling sırasında da cildi çiziyor. siyah noktalarımı temizlemek şöyle dursun¸ üstüne bir de sivilce yaptı.zaten bu üründen sonra¸ uzun yıllar¸ garnier ürünü kullanmadım. neredeyse tüm ürünleri sivilce yapıyordu zaten bana ama özellikle bb krem arayışına girdiğim dönemde çok önerilmesine karşın bir an bile almayı düşünmemiştim.

 188. Yağlıya dönük karma bir cildim var. Bu ürünün yararı da yok zararı da sanırım benim için. Yaklaşık 3-4 ay kullanmışlığım var. Günlük kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü kullandığımda biraz yakıyor ve çiziyormuş gibi hissettiriyor. Arada bir dustayken burnuma ve çeneme peeling olarak kullanıyorum.

 189. Karma cildimde ara ara kullandığım fakat yüzümde ferahlatmaktan başka pek bir etkisini göremediğim üründür. Fakat ferahlatma etkisi gerçekten çok güzel. Aşırı sıcak bir yaz günü yaptığınız hafif soğuk duş sonrası ferahlaması gibi. Sırf bunun için kullanmaya devam edeceğim 🙂

 190. maske ve peeling hallerini çok beğendiğim ürün. Peeling yaparken yanaklarım için fazla sert buldum¸ çiziyor gibi geldi ama düzenli yaptığım dönem siyah noktalarımı azalttığını hissetmiştim. Bu yüzden de artık sadece burnuma ve çeneme peeling şeklinde uyguluyorum. Maskesi de yüzümü anında canlandırıyor¸ yumuşatıyor. Zamanında a101’de kasa yanında görüp denemiştim¸ o zamandan beri düzenli olarak alırım kendisini. 

 191. üniversite dönemlerimde her sabah kullanarak okula gittiğim ürün. cildim bol gözenekli olduğu için sıkılaştırıyordu ayrıca mat bir görünüm kazandırıyordu. sonrasında bıraktım şu an bir şey kullanmıyorum ancak tekrar almayı düşündüğüm üründür.

 192. Ben hayatımda bu ürün kadar uygun fiyatlı¸ işe yarayan bir ürün görmedim. Ne vaat ediyorsa hepsi bende işe yaradı. Derinlemesine cildimi temizliyor¸ bebek cildi gibi ışıl ışıl oluyor ve siyah noktalarımdan kurtulmamı sağladı. Bittikçe aldığım demirbaş ürünüm. Teşekkürler garnier.

 193. Her akşam makyajimi sildikten sonra bir ritüel olarak bu ürünle maske yapıyorum.Sanki temizliyor gibi geliyor bilemiyorum ama en azından rahatlatıyor .Siyah nokta¸ sivilceye iyi geldiğini düşünmüyorum en azından bende gelmedi ama işte ablam almış kullanmamis atmış kenara ben de çöpe gitmesin diye kullanıyorum çok ta gerekli bir ürün değil bana göre

 194. Kültleşmiş bir ürün ama bunun yapısıyla çok oynadılar eskiden böyle değildi.Neyse ben kullandığım zaman siyah noktalara etki ettiğini görmüştüm¸ sivilcelerime bir etkisi olmadı ama cildi çok güzel temizliyor temizledikten sonraki yüzümde oluşan doğal parlaklığı çok seviyorum. Ben memnunum ama sürekli almam yani evet ucuz ama bitiremiyorum ve daha iyileri var.

 195. Cilt bakımına yeni başladığım zamanlar hiç araştırmadan edinmiştim bu ürünü. Sonradan araştırarak aldığım ürünler yüzümde alerjik reaksiyona sebep olurken bu ürün hiç bir reaksiyon göstermedi. Oldukça büyük bir şişesi olduğu için hemen bitmiyor ama bir süre sonra aynı ürünü kullanmak ciltte alışkanlık yapıyor. Cildine faydasının azaldığını gözlemlediğim zaman kullanımını bir süre azaltıyorum. Tekrar kullanmaya başladığımda etkisi daha gözle görülür oluyor. Bu durum tabi sadece bu ürün için değil diğer ürünler içinde geçerli

 196. Birkaç sene evvel düzenli bir şekilde kullanıyordum. Yüzümü inanılmaz ferahlatıyordu¸ tabiri caizse nefes alıyordu yüzüm. Siyah noktalara gerçekten çok etkili olduğunu düşünüyorum çünkü o zamanlar siyah noktalarım falan hayli azalmıştı. Yani peeling olarak başarılıydı. Maske olarak ise yüzümü çok germişti¸ gereğinden fazla kurutmuştu bu yönden eksi puan alıyor. Temizleyici olarak ise ferahlık vermesi dışınd çokta bir numarası yok. İçeriğini değiştirmedilerse pek hayırlı değildi¸ zararlı maddeler vardı.

 197. Maske ve peeling yapmak için kullanılan bakım ürünü.Yüzümde fazla siyah nokta olmamasına rağmen onları temizleyemedi.Ancak maske yaptığımda bir ferahlık hissi geliyor o da kendini daha sonrasında gerilmiş bir cilde bırakıyor. Anında nemlendirmem gerekiyormuş gibi hissediyorum.Şuan yağlı bir makyaj temizle ürünü kullandıysam arındırmak için daha sonrasında bunu kullanıyorum.

 198. ahh ahhh ilk peeling…yıllar sonra himalaya cevizliyi¸nütrıcina siyah noktalara karşı olanı kullandıkça bana deterjan gibi gelen ve artık sadece arada koluma bacağıma uyguladığım temizleme ürünüdür kendisi 🙁

 199. Bir zamanlar günlük yüz bakımı olarak kullanıyordum fakat yüzümü fazla kuruttuğu için peeling olarak kullanmaya devam ettim. Şu sıralar kullanmıyorum ama yeni içeriği ile denenebilir.

 200. Lisede ve üniversite 1.sınıfta 2 3 günde bir maske olarak kullandığım bir üründür. Bence cildi gerçekten çok güzel temizliyor ve inanılmaz ferahlatıyor. Bu kadar uygun fiyatlı ve etkili olması da ayrı bi güzelliği. Uzun süredir kullanmadım özledim bak şimdi.

 201. Banyomuzun başköşesinde duran ürün. Ben yüz yıkama jeli olarak kullanıyorum. İçindeki minik parteküller cildi çizmeden günlük peeling dozunuda aşmadan derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Biraz cildi kurutuyor doğru.

 202. birkaç arkadaşımın banyo dolabında rastlayarak makyaj temizledikten sonra yüzümü arındırmak için kullandığım yoklukta gideri olabilecek onun dışında kullanılmasını elzem görmediğim peeling ürün.

 203. En sevdiğim kullanma şekli duşta çıkmaya yakın kullanmak.Çünkü gözenekler açık ve cilt yumuşamış oluyor.Her gün kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum içeriğindeki kilden ve tanecikli yapısından dolayı cildi yorabilir¸kurutabilir.Temizleyici peeling ve maske olarak kullanılabileceği yazıyor üründe ama bence en başarılı olduğu konu peeling o da dediğim gibi duşta kullanımında.Baya bereketli bir ürün¸alınabilir ama vazgeçilmez değil.

 204. bu ürün beni çok üzdü ya. bütün instagram bloggerları bayılırken bi ben mi nefret ettim anlamadım. ilk olarak ben peeling etkisi için kullandım hafif bi şekilde ovalayarak fakat resmen derim kalktı iki gün boyunca kıpkırmızı gezdim ortalıkta. başka bi zaman tekrardan şans vereyim dedim fakat bu sefer daha kötü oldu ve kendisi çöpe gitti. hayatta da almam artık. 

 205. bir heves alıp memnun kalmadığım ürün olmuştur. ama bunun sebebi benim. cildimin hassasiyetini bile bile¸ peeling için büyük taneleri olan bir ürün almamalıydım. kullanırken yüzümü çok fazla ovalamazsam pek sorun olmuyordu gerçi. ama yine de hassas¸ kuru ya da kuru/karma ciltler için uygun olduğunu düşünmüyorum.

 206. kendileri bimde satılmakta olup “daha çok bim den alındığı için” en uyguna satan normal zamanda tek firma diyebilirim. Migrosta arada %50 indirime giriyor onun haricinde her daim %50 indirimle satılan tek yer BİM. Kendilerinin kullanıpta memnun kalan kişi sayısı neredeyse azdır. Sivilceleri olanalr için içerisinde peeling malesef bir lorealinki kadar küçük değildir. Bu yüzden peelingten dolayı pek sevildiği söylenemez. Sivilceyi patlatır ve iyice yüze sıvama eder. Böylelikle olmayan yerlerinizde sivilce çıkarmasına sebep olur. Daha çok maske olarak uygulanması olağandır. Onun haricinde pek tavsiye edilmez. 

 207. vücut peelingi olarak kullandığım iri taneli¸ ferahlatıcı peeling. sürekli bir yerlerde indirime girdiği için ve her yerde bulunabildiği için sürekli alıyorum. bacaklarım batığa meyilli olduğu için duşta bunu sürüp ipek keseyle nazikçe keseliyorum sonuçtan çok memnunum. yüzüm hassas olduğu için çok nadir maske olarak kullanıyorum¸ tanecikleri yüzüm için çok büyük maalesef. ama maske olarak arada bir kullanıp cildimi arındırmasından da memnunum.

 208. sivilceli ve problemli ciltlilerin kullanmaması gerektiğidir. şahsen benim sivilcelerimi daha da arttırıp¸ cildimi mahvetmiştir.

 209. sivilcelerle boğuştuğum bir dönemde almıştım fakat sivilcelerimin daha çok artmasına sebep oldu.1 hafta kadar daha kullanmaya devam ettim yeni ürün olduğu için başta yüzümü kusturduğunu düşünmüştüm fakat asla öyle bir etkisi yokmuş.Kısacası yüzünüz sivilceliyse bu ürünle sivilce yanıklarına sahip olabilirsiniz.Sivilcelerimden kurtulduktan sonra yüzüm yağlıdan kuruya dönük karmaya geçti.(gerçekten…)şu an cildimin karma olması sebebiyle yanaklarım kuru ve t bölgem yağlı¸peeling olarak t bölgeme kullandığım zaman güzel temizlediğini düşünüyorum.Maske olarak uyguladığım zaman da benim cildimden dolayı belki de fazla kurutma dışında bir sorun yaşamadım.Sivilceleri olan ve ya akneye meyilli ciltlerin almadan önce düşünmesi gerektiğini düşünüyorum.

 210. iyi ya da kötü hiçbir etkisini görmediğim ürün. içindeki tanecikler çok iri bu yüzden sanki kullanırken yarar değil zarar veriyormuşum gibi geliyordu. maske olarak kullandığımda ilk 1 saat temizlenmiş bir his veriyor ama 1 saat geçtikten sonra o his de gidiyor.

 211. hep duşta kullandığım ve cildimi gerçekten de temizlediğini hissettiğim yegane temizleyici.maske olarak arındırmayı beceremediğim için sadece peeling/temizleyici özelliğini kullanıyorum.migrosun %50 indirimlerinde 4¸5-5 tl ye bulunduğunda insanı sevindiriyor.

 212. Karma ciltli olarak bunu ne zaman kullansam bende sivilce yaptı. Asil peeling yapıp duzeltecekken alnımda bir sürü pütürcükler oluştu. Fiyat performans açısından alınabilecek çok daha güzel ürünler var bence 

 213. olsa da olur¸ olmasa da olur dediğim bir ürün. cildime çok aman aman bir etkisi yok. sadece duşta kullanıyorum haftada bir. o peeling tanecikleri süper temizliyormuş gibi hissediyorum dasds biterse ve indirime girerse belki alırım.

 214. zamanında günlük remizleyici olarak kullanmıştım pek bir etkisini görmedim yıkadıktan sonra temizlik hissi veriyor. özel bir şey görmedim

 215. Bunu üniversitedeyken stoklamışım resmen. 3 tane çıktı çekmeceden. Bim’de ucuza görünce almışım. artık yüzümde hassasiyete ve sivilceye neden olduğu için vücut peelingi olarak kullanıyorum. Gratis’teki yüz kesesine dökerek tüm vücudumu keseliyorum¸ o mentollü his çok güzel ferahlatıyor vücudumu. Sonrasında da nivea cream soft nemlendirici duş jeliyle yumuşuyorum. Oh mis. 

 216. Kullandığım ilk peeling&temizleme jeli. Üniversiteye başladığım zaman sivilcelerim yüzünden hergün fondöten sürüyordum. Sivilcelerim artmış gözeneklerim dolmuş üstüne siyah noktalarım belirgileşmeye başlamıştı. Arkadaşımın tavsiyesiyle bim’de görünce alıverdim. Uzun bi süre kullandım beklentimi karşıladı ama bence anlık temizliyor.Bu arada sivilcelerim iltihaplı değildi yoksa kesin daha çok yayılırdı.

 217. Yüzümde ki sivilcelerin ilk sebebi olarak gördüğüm ürün. Yıllar önce kullanmıştım ve o zamandan beri sivilcelerimle uğraşıyorum diyebilirim. Kesinlikle nefret ettim. Bunun en başlıca sebebi cildimin hassas olmasıda olabilir tabi…

 218. İçerisinde minik minik tanecikler bulunduran ve vaadi cildi düzenlemek¸ arındırmak¸ siyah nokta oluşumunu önlemek olan bu maske ile ben 3-4 yıl önce tanıştım 3 tüp kadar kullandım-kullandırdım. Benim cildimde ferahlık hissi veriyor temiz olduğunu hissediyorum. Uzun süre ara vermiştim tekrar kullanmaya devam edeceğim.

 219. Eskiden sürekli bu ürünü kullanırdım (cf ye geçmeden önce) 2 sene önce sivilcelerime daha fazla katlanamadım ve dermatoloğa gittim. Doktorun bana ilk dediği şey bu ürünü ve dove sabunu mu kullanıyorsun yüzüne oldu. Ve cilt temizliği için gerçekten sadece ikisini kullanıyordum.Velhasıl kelam bana kuru ve sivilceli ciltten başka bir şey vermedi. O zamanlar sebeplerini bu ürünlere bağlamıyordum doktorum sayesinde anlamış bulundum. Maalesef kimseye tavsiye edemiyorum

 220. Sadece verdiği ferahlık güzel onun dışında hiçbir etkisi olmayan ürün. Ne ölü derilerimi alıyor ne pürüzlerimi ne de siyah noktalarımı. Duruyor öyle bir köşede.

 221. 14-15 yaş dönemlerinde bebek yüzlüyken arada maske olarak kullanıyordum¸ geçende bir indirim döneminde görünce deneyeyim bakalım dedim. Sivilceli dönemime denk geldiği için çok az kullanabildim. Cildimi gayet temiz hissettiriyor¸ uzun zamandaki etkilerini henüz bilemiyorum. Bekliyoruz pürüzsüz zamanları.

 222. Kullandığım ilk peeling ürünü. Açıkçası pek bir değişim yaratmadı cildimde. Fiyat performans açısından performansta sınıfta kalıyor. Memnun kalmayınca da pek tabii bir daha almadım.

 223. Nedense hiç sevemediğim bir ürün oldu kendisi. Toplamda 3 kere kullandıktan sonra çöpü boyladı. Yapısında taneciklerin bulunması artısına sahiptir.

 224. Cildim karma¸ benim yüzümü aşırı kuruttu. Çok yağlı ciltlere iyi gelebilir. Erkek arkadaşımın cildi çok yağlıdır ona iyi gelmişti. Günlük olarak tercih edebileceğim bir ürün değil. Çok sert sanki insanin yüzünü hart hurt kazıyacak gibi.

 225. bence harika bir ürün.cildim sivilceye inanılmaz müsait bir yapıda¸her ürünü kolay kolay kullanamıyorum yani.bu ürün kullandığım tek kil maskesi.asla sivilce yapmıyor bir kere.haftada 1 kere maske olarak kullanıp 20 dakika falan bekletiyorum¸cilt lekelerime çok iyi geliyor¸resmen cildim daha duru ve aydınlık oluyor bu maskeden sonra.haftada 1 de duşta peeling yapıyorum kendisiyle¸yüzüm daha yumuşak oluyor ve o mentollü his gözeneklerimi temizliyor gibi geliyor swh.açıkçası siyah nokta açısından çok bir fark yaratmadı ama bu peelingin üstüne bim in siyah nokta bandını uygularsanız tüm siyah noktalar temizleniyor.ben siyah nokta bandı kullanmadığım için bu yöntemi sadece bir kez denedim.sonuç olarak bence hala denemeyeniniz varsa bir şans versin¸rossmann ve gratislerde minik boyu da var diye biliyorum hem.

 226. Kullanırken çok güzeldi yüzümü tertemiz yapıyodu lakin kullanmayı bıraktığımda yüzüm eskisinden daha kötü bi hale geldi sivilcelerle baş edemedim. Üzücü

 227. İndirimde görüp almıştım ama bin pişman oldum. Yüzümü çok fazla gerdi aynı zamanda sivilce yaptı. Artık duşta burnum ve dirseklerim için kullanıyorum.

 228. Birçok kişide olumsuz etki oluşturmuş ama ben gayet memnun kaldım sivilce yapmadı¸ söylenildiği gibi cildimi çizmedi. Duşa girmeden önce cildime peeling olarak uyguluyorum ve çıktıktan sonra bebek gibi yüzle çıkıyorum siyah noktalara ve sivilcelerime iyi geldiğini söyleyebilirim.

 229. Çenemdeki komedonlara iyi gelmesini çok dilediğim ama maalesef aradığımı bulamadığım ürün. Asla kötü diyemem ¸ çünkü temizlemesi ve peeling etkisini ortalamanın üzerinde buldum.Fakat benim cildimdeki beyaz noktalara hiç etki etmedi maalesef. 

 230. İçindeki beyaz kil hariç beş para etmez deselerde temizleyici olarak kullanmaya devam ediyorum zaman zaman.aşırı yağlanma durumlarında sık kullanmamak şartıyla hayat kurtarıcı olabiliyor.çok fazla ovmamaya dikkat ediyorum.içindeki peeling partikülleri cildim için fazla granüllü yapıda.yine de klasikleşmiş bir ürün olarak raflarda durmasında fayda var.

 231. elimin altında her zaman bulundurduğum bir scrub/arındırıcı. özellikle yazın burnumda ter ve deri artığı birikiyor. 4-7 günde bir banyoda kullanıyorum. ferahlatıyor ve arındırıyor. bol bol da elimde kullanıyorum. tırnak etlerimde ovalıyorum. bir de nemlendirici sürdüğümde pamuk gibi oluyor ve tırnak etlerim itilmiş oluyor. zamanınız da yoksa günü kurtarmak için iyi iş çıkarıyor.

 232. Yıllar önce ilk çıktığı zamanlarda ergen ve tecrübesiz halimle kullandığım¸ cildime faydadan çok zararı olan ürün. Bunu kullandıktan sonra hiçbir garnier ürününe elim gitmedi. Kimseye önermiyorum¸ sivilce yapıyor.

 233. Siyah noktaları temizliyor ama cildi aşırı kurutuyor. Ben çareyi bununla sadece burun çevremi yıkamakta buldum. Yanaklar için vs çok yıpratıcı 

 234. başarılı bulduğum bir üründü ama ilerleyen zamanlarda başka ürünlere kaydı gözüm¸ 2 yıl düzenli olarak kullandığım garnier’i bırakıp diğer markalara doğru bir maceraya atıldım. maceram hala devam ediyor ama bundan güzelleri de varmış.

 235. memnun kaldığım ürün. cildim yağlı. sivilceye meyilliyim. peeling ve maske olarak dönüşümlü olarak kullanıyorum. fakat aktif sivilcelerim varken hiçbir şekilde kullanmıyorum kendisini çünkü pütürcüklü bir yapısı var. kullandığımda resmen yüzümün temizlendiğini ve aydınlandığımı görüyorum. siyah noktalarımı temizliyor¸ lekelerim açıldı. hatta kullanmaya başladığımdan beri deri altındaki sivilce benzeri minik noktalar bile kayboldu. cildimin yağ oranı dengelendi. yorumları okuyup çok düşük beklentiyle almıştım. bu kadar memnun kalacağımı beklemiyordum açıkçası. garnier bile üretirken bu kadar memnun kalacak biri olacağını tahmin edemezdi bence. ters bir etki görmediğim sürece kullanmaya devam edeceğim. görürsem editlerim.

 236. seni sevmeyi cok isterdim… uygun fiyatlisin. migros indiriminde resmen 5 liraya falan dusuyorsun¸ hem maske hem peeling hem temizleme jeli olarak kullanilabiliyosun ustelik hemen hemen her markette bulunuyorsun¸ temizlik hissini cok guzel veriyorsun gayet de bereketlisin. seyirlik degil omurluksun. omurluksun de yuzume cimento mu suruyorum kirec mi siviyorum belli degil be anacim. olmayan sivilcelerimi ordan oraya yayiyorsun¸ kucuk kucuk beyaz noktalar yaratiyosun. keske anlasabilseydik.bu urunle iyi anlasabilenler ne kadar sansli olduklarini bilmiyorlar 🙁

 237. benim anlaşamadığım yüz temizleme çimentosu. onu yüzünüze nasıl sürüyorsunuz. yüz temizleme değilde belki maske olabilirmiş. yüzümü o kadar kalın bir şeyle yıkayamam. ben jel ve köpüren ürünler seviyorum. bu ürünüde keratosis pilaris olan kollarıma peeling niyetine bitirmeye çalışıyorum.

 238. Benim için hiç bir olumlu özelliği olmayıp kullandığım süre boyunca sadece cildimi daha kötü hale getiren üründür kendisi. İçindeki tanecikler bir kere yüzü bence çok tahriş ediyor. Ayrıca her gün kullanılması için o tanecikler çok fazla bence. Temizliyor mu evet ama yüzde bence sivilce yapıyor-her garnier ürünü gibi – bu ürün. Maske olarak biraz daha başarılı buldum ben yüze bir duruluk veriyor ama onun için de değer mi emin değilim. Sonuç olarak çok daha güzel temizleme ürünleri varken bu ürün biraz gereksiz geliyor bana.

 239. bu ürünü sürdüğüm zaman yüzümden çıkarana kadar can çekişiyorum resmen.her yerimi ıslatıyorum. siyah noktalarım inatçıdır biraz¸burnum da yağlı. o yüzden midir bilmiyorum ama bende pek bir işe yaramadı. annemin cildi nispeten daha kuru. o¸ bu ürünle daha iyi anlaştı doğrusu. maske olarak kullanır genelde ve siyah noktalarını da yok eder

 240. kendisi hep elimin altında bulunur. cildim kuru her mevsimde vücuduma ve sadece yazın yüzüme kullanıyorum çok memnunum

 241. Cildime pek iyi gelmeyen üründür. Bir çok kişi cildim kuru ve çok iyi geldi yazmış. Anlamıyorum ki benim cildim ultra mı kuru? Açıkçası ilk 2-3 kullanımda gayet hoşuma gitti. Dediğim gibi cildim kuru¸dünyada benim cildime özel bir şey üretilse yine de nemlendirici kullanırım yani. 2-3 kullanmadan sonra özellikle burnum kup kuru oldu. Ama Ceasar’ı öldür hakkını ver demişler ¸ siyah noktaları güzel yok ediyor. Ya bi de sürünce surata verdiği serinleme hissine bi’ ben mi aşık oldum?

 242. peeling yapan taneleri çok büyük olduğu için yeterince temizlemiyor bence. taneleri daha küçük olan ürünleri kullanmayı daha çok seviyorum. taneler büyük oldukça tahriş de yapıyor. fiyatı uygun bir ürün fakat cildi tahriş ediyor¸ kaşındırıyor. önermiyorum.

 243. Ürünü bir zamanlar kullandım ama biraz mantık dışı buluyorum. Yüzünü temizleme ve peeling arasında bir fark yok. Arındırmak için çok şaldır şuldur yıkamak gerekiyor. Maske olarak iyi ama mesela cildim sivilceliyken kil maskesine ihtiyaç duyduğumda¸ içindeki taneciklerin sivilceleri patlatma ve çoğaltma ihtimalinden dolayı kullanışsız oluyor. Bir ürünün her amaca hizmet etmesi mümkün değil ne yazık ki. 

 244. En az 2-3 paket bitirdim. Aklıma estikçe alıyorum. Düzenli ve uzun süreli kullanmama rağmen gözle görülür bir fark yok. Neden kullandığımı bilmiyorum ama sanırım kullanmaya devam edeceğim.

 245. Liseden beri kaç kutu kullandığımı sayamadığım ürün.Kokusu asla rahatsız etmiyor hatta bence nötr sayılan bir kokusu var ve bende temizlik hissi uyandırıyor.Gözeneklerimi çok iyi temizliyor ancak belirteyim benim öyle devasa gözeneklerim ve korkunç derecede siyah noktam yok.Burnumun üzerinde siyah noktalarım var ve onları da güzelce yok etti.Cildimi fazla yağdan arındırdı¸ ürünü cildime sürüp 1-2 dakika maske seklinde bekletip öyle temizlediğimde fazla yağdan arınıyor cildim.Cildimde kuruma¸ soyulma¸ kaşıntı¸ kızarıklık vs gibi bir irritasyona sebep olmadı.Bence şans verilmesi gereken bir ürün.

 246. Sürdükten sonra çıkarması çok zor yüzümü tahriş etmiş gibi hissettiriyor cilde canlılık verse de tekrar kullanmayacağını düşünüyorum

 247. karmadan yağlıya dönük cildime iyi geldi bu benim. ama ben sadece maske olarak kullandım ve sadece t bölgeme sürerek yaptım bunu. ciddi ciddi siyah noktalarıma iyi geldi¸ indirimde 10 tlye aldığım ürünün bu kadar iyi gelmesi beni çok mutlu etmişti. ayrıca normal ciltti olan erkek bir arkadaşım da kullandı¸ o da çok beğenip aldı sonrasında ama o da sadece maske olarak kullandı. maske olarak karma + yağlı ciltlilere önerebileceğim bir üründür kendileri

 248. geçen sene hem peeling hem de temizleme amacıyla aldığım ve sonrasında atopik egzama şikayetleri ile dermatologun yolunu tuttuğum ürün.çok memnun kalanlar da olmuş fakat doktorum bana hangi ürünleri kullanıyorsun diye sorduğunda bu ürünü söylemem sonucu “bu cildi çok kurutuyor¸bundan şikayetçi olan çok hasta var” dedi.çok muazzam bir ürün olduğunu da düşünmüyorum¸temizliyor evet fakat aynı fiyata çok daha hassas içeriğe sahip olan ürünler bulmak mümkün.ben ki peeling şeklinde çok kullanmadım daha çok temizleme amacıyla¸temizlemeye yönelik adımlar izlesem de sonuç böyle oldu.Hassas ciltli cicişler bence alırken dikkat etsin 🙂

 249. genellikle duştan sonra kullandığım ve kullanmamın ardından yüzümü yumuşacık yapmasına bayıldığım ürün. çoğunlukla maske yaparak uyguluyorum. siyah noktalarıma iyi geldiğini fark ettim ancak burnumda aşırı bir yağlanma oluyor bu ürünü kullandıktan sonra¸ sinir ediyor bu durum beni.

 250. Sanırım bu ürünü son 5 aydır kullanıyorum.Gün aşırı olarak. Genelde peeling olarak uyguluyorum¸herhangi bir sivilce sorunu yaşamadım.Yüzümde ki pütürlükler de etkili diyebilirim fakat maalesef zaten var olan siyah noktar için yeterli bulmadım.

 251. Kullandığım en kötü cilt bakım ürünü desem çok mu abartı olur bilmiyorum ama ilk 3’üme çok rahat girer.Karma cildimde sivilceli dönemimde daha çok sivilceye sebep oldu ve kullananlardan aynı sorunu yaşayan çok kişi olduğunu duydum. Yapısı ve kokusu da hoşuma gitmiyor. Benzer fiyatlarda çok daha cilde iyi gelen ürünler var.

 252. kullandığım en kalin yapılı peeling + maske başta mentollü hissi ile iyi hissettirmis olsa da t bölgemi dahi kurutup geren ¸ çıkartırken illalah ettiren ürün . fiyatı ve ambalajinda yazanlarla hepimizi tavlamiştır ¸ visibly clear yeşil renk peelingi çok çok daha iyidir

 253. Zamanında migros’tan tanesini 5 tl civarına¸ 8 tane aldığım ürün. Kullandıktan sonra yüzdeki ferahlık hissi bağımlılık yapıyor üzerimde.

 254. yağlı cildimi kontrol altında tutmakta başarılı olduğu için değiştirme ihtiyacı duymadım. bulunması kolay¸ fiyatı uygun. neredeyse 10 yıldır düzenli kullanıyorum. benim gibi sadece maske olarak uygulamanızı tavsiye ederim¸ maskeyi yıkarken temizleme ve pealing özelliklerini de kullanmış oluyorsunuz bir nevi.

 255. karma bir cildim var ve bu üründen gayet memnunum ama kuru ve hassas ciltlilere malesef tavsiye edemem. yüzümdeki yağı direk söküp atıyor fakat bu kuruluk ve ferahlık hissi en fazla 3-4 saat sürüyor.

 256. Garnier ürünleriyle anlaşamıyoruz. Annem almış¸ deneyeyim dedim bir hafta falan. Kullandığım günden beri alnımda¸ burnumda ve yanaklarımda sivilceler çıktı hâlâ yüzümden izleri ve yaraları geçmedi. Gözenek sorunum vardı az buz¸ annem gözeneklerin biraz genişlemiş istersen kullanma dedi ve ben de genişlediğini farketmiştim :(. Bacağıma falan duşta kullanıp bitirmeye çalışıyorum bir daha almamak üzere

 257. Aktardan bir kilo kili 5 liraya aldığımdan beri pek yüzüne bakmadığım maske. Bir tatlı kaşığı kile gül suyu ve bal karıştırıp suratıma sürünce daha etkili olduğunu düşünüyorum. Sanırım biraz değiştim ve organik kendi yaptığım ürünlere döndüm.

 258. duştan sonra peeling ve maske olarak kullanıyorum. yüzümü biraz yakıyor ama çok fazla bekletmiyorum. ürünün arkasında da 3 dakika bekletiniz yazıyor zaten

 259. içinde çok ağır sodyum ve sülfatlar bulunan¸ yüzü yıkandığı anda gerim gerim geren ve içindeki taneciklerle adeta yüzde görünmeyen çizikler oluşturan yani uzun vadede yaşlanmaya ve kırışıklıklara davetiye çıkaran¸ ağır kokulu¸ saf(!) ve temiz yüz temizleme ürünü.

 260. ben maske olarak kullanıyorum¸ bol su ile yüzümü yıkayarak çıkarıyorum ve gözle görülür şekilde yüzümü temizliyor. Ayrıca yüzümde bir ferahlama hissediyorum¸ sanki yüzüme yüzüme rüzgar esiyor. içerisindeki maddeleri ve kimyasal oranını incelemedim ama etkisi güzel.

 261. yüz temizleme kremi olarak kullandığım tek krem. 5 yıl falan oldu galiba alalı hala bitmedi. beyaz sabun ile yıkanan cilt için çok da ihtiyaç değil yani böyle şeyler.

 262. yüzde sivilcelerin baş göstermesinin ardından alınıp denenen¸ fakat yüzü gerim gerim germekten başka bir işlevini göremediğimiz üründür.

 263. ürünü piyasaya sürüldüğünden beri kullanıyorum. performansı fiyatına göre çok çok yüksek. yalnız gratis¸ watsons gibi mağazalarda indirim olsa da yüksek fiyata satılıyor. a101¸ bim ve şoktan almak daha uyguna geliyor. günlük temizleme yanında ayrıca kil maskesi almanıza gerek kalmıyor. peeling özelliği de gayet yeterli. dolayısıyla başka masraflardan da kurtarıyor sizi. yağlı ciltlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

 264. bugün özdilek hipermarketten 5 tl gibi bir fiyata aldım. içeriği¸ farklı ciltlerde verdiği reaksiyonlar veya uzun dönemli kullanımlarla ilgili gerçekten bir şey söylemem ancak yıllar sonra bu ürünü bana aldıran sebep sadece ve sadece çok iyi temizlemesi. hani bazı günler olur ya bütün gün dışardasınızdır toz¸ kir¸ egzoz dumanı ne varsa katman katman yüzünüze yapışır. heh işte tam öyle günler için kurtarıcı bence. nasıl yüzey aktif bir madde varsa içinde¸ jellerin¸ peelinglerin sökemediği tabakayı tek kullanımda söküveriyor. ancak asla ve asla rutine dahil edilip her gün kullanılacak bir ürün değil. haftada bir duş yancısı daha çok..

 265. hayatımın bir dönemine girip güzelleştiren ve şu kuru cildimi minimum düzeyde kurutup zor duruma sokmayan¸ siyah noktaları ve düzensiz beslenme sonucu olan yağlanmaların kökünü kazıyan maske.3 yıl önce kullandım¸ iki paket bitirip öğrenci bütçemin yettiği kadarıyla yeni ürün keşfetmeye başlasam da boşluğunu hissettim. migros’ta indirimde hemen edindim ve çok memnunum cicişler.

 266. ben bu ürünü kullandığım dönemde ilk egzama ataklarımı geçirmiştim (sabah kalkınca ve gece yatmadan önce kullanıyordum¸ 1-2 de maske özelliğini kullandım). Sonrada¸ bu üründen kaynaklı olarak bütün garnier ürünlerinden korkar oldum.

 267. Ortaokuldan itibaren yüzümde oluşmaya başlayan ve gitmeye niyeti olmayan siyah noktalarımdan kurtulmama yardımcı olan ürün. Öyle minik leke gibi olan siyah noktalardan bahsetmiyorum. Oldukça rahatsız edici kendileri. Alnım ve çenem bu yüzden mayın tarlasına benziyordu ve bu durumu gördükçe deli oluyordum. Sonra teyzem Garnier’le peeling yapmamı önerdi. Normalde arada sırada kullandığım öyle emanet gibi köşelerde duran bir üründü. Neyse dedim deneyeyim. Sabah ve akşam olmak üzere peeling yapıp nemlendiriyorum ve sonuç inanılmaz!Siyah noktalar bir bir kayboldu. Çenem neredeyse pürüzsüz ama alnımda var bir kaç tane. Şuan yıllardır boşa ezyet çekmişim diyorum. Keşke daha önce keşfetseymişim. Siyah nokta problemi çekenleri kesinlikle tavsiye ederim. Yüzümü kurutur falan diye endişe etmeye de gerek yok¸ zira benim çok kuru bir cildim var ama peeling sonrası nemlendirince mis gibi oluyor. İki gün deneyince bile farkı görebilirsiniz¸ kesinlikle deneyin cicişler!

 268. Yağlıya dönük normal bir cilde sahibim. Daha önce farklı zamanlarda bu ürünü kullandım. Hepsinde de kısa süreli yağdan arındırma¸ temizlik ve ferahlık hissi verirken¸ uzun vadede cildimi yağlandırdı. Normal ve yağlı cilde sahip cicişlere tavsiye etmem.

Siz ne düşünüyorsunuz?