“Garnier micellar kusursuz makyaj temizleme jeli” için 17 yorum

 1. Cildi kurutuyor gözleri yakıyor ve makyaji yeterince temizleyemiyor da tekrar almayi düşünmüyorum bunun birde micelar olmayani vardi o daha iyi temizliyordu.

 2. Miseler temizleme suyunu çok seviyorum diye almıştım ama cildimi kuruttuğu gibi makyajımı da tamamıyla temizlemedi. Ki bahsettiğim makyaj full makyaj değil. Bir rimel bi ten makyajı. Makyaj temizlemeye yönelik bir yüz yıkama jelinden daha iyi bir iş bekliyordum. Büyük beklentilerle almıştım hayal kırıklığı oldu. 

 3. göz makyajını iyi temizlemiyor. ama onun dışında cilt makyajını güzel temizledi. toniğe hiç kalıntı gelmedi. normal ciltli olmama rağmen yüzümü kurutmadı¸ germedi. ben beğendim.

 4. Hakkında bu kadar az girdi girilmesine şaşırdığım bence harika olan pratik bir makyaj temizleyici. Pratik deme sebebim micellar suyu gibi hem o hem pamuk sonra temizle vs uğraştırmaması. Öncelikle cildim Çorak topraklardan hallice kuru ve hem egzamaya hem de sivilceye meyilli. Yüzümdeki makyajı hafif hareketlerle ılık su ile ıslatıyorum¸ sonra avucuma yarım pompa ürün alıp elimde köpürtüyorum en son gözlerim olmak üzere dairesel hareketlerle uyguluyorum tekrardan ılık suyla temizliyorum ve tertemiz oluyor cildim¸ tonik sürdüğüm pamuğa kalıntı gelmiyor. Cildim eğer o gün ekstrem kuruysa bu ürün geriyor¸ onun dışında kuruluk yaşatmadı. Kaş-kirpik dökmedi¸ sivilce yapmadı.Burnum koku almamasına rağmen yoğurt-ilaç gibi bir kokusu var bu biraz rahatsız ediyor beni. Bir de bereketsiz denmiş ama zaten tek pompa ürün çok fazla¸ yeterince iyi köpürtürseniz yarım pompa çok rahat yetiyor. Kasımın başında almıştım yarısına bile gelmedim henüz. Tam bir f/p ürünü.

 5. öncelikle bereketsiz olduğuna hiç katılmıyorum¸ mayıs ortasında kullanmaya başladım hala 4te 1i duruyor¸ ilk başlarda ürünü elimde köpürtüp yüzümü temizliyordum ve hiç memun kalmamıştım. sonra yüzümü iyice ıslatıp ürünü elime sıkıp önce krem gibi yüzüme sürdüm ve yüzümde köpürttüm sonuç mükemmel. en son kuzenimin nişanında yaptığım bol bol bazlı full makyajı 10 saniyede çıkarınca bu ürüne aşık oldum diyebilirimmicellar suyu da hala satın alıyorum ama çok nadir kullanıyorum

 6. beğenip beğenmemekte kararsız kaldığım jel. aslında garnier’in micellar suyunu alacaktım ama onda da pamukla silme derdi olduğu için bu daha pratik geldi. artık bir yaştan sonra pamuk kullanarak makyaj silmeyle uğraşamıyorum. o nedenle hep makyaj temizleme yağı kullanıyordum. neyse ürün bir kere göz makyajını temizlemiyor. yani kesinlikle temizlemiyor. göz makyajından kastım da öyle rimel far değil bu arada. onları zaten çıkarmasını beklemiyorum ki makyaj temizleme yağı kullandığım dönemde de göz makyajını ayrı bir ürünle çıkarıyordum. ama bu ürün gözümün altına sürdüğüm kapatıcıyı çıkaramıyor (ürünü denediğim gün sadece bb krem ve gözaltı kapatıcısı kullanmıştım. göz makyajım yoktu). ama ten makyajını çıkarıyor. onda bir sorun yok. temizlik hissi vermiyor ve yapısı deterjan gibi olduğu için pek hoşlanmadım. ama dediğim gibi ten makyajını temizliyor. sonuç olarak yoklukta alınır. 

 7. Yüzümü çok kurutuyor gözlerimi yakıyor ve maskarayi hiç iyi çıkartmıyor. Tek iyi özelliği pamuk gerektirmemesi. Bir daha almayacağım bir ürün

 8. Micellar sudan çok daha iyi olan jeldir. Su özellikle ten makyajını asla tam olarak temizlemiyor gibi hissediyorum ama bu tek köpürtmede bütün ten ürünlerini alıp götürüyor. Maalesef göz ve dudak makyajı çıkartma konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim ama o sorunu da önce göz ve dudak makyajımı Micellar su ile çıkarıp ondan sonra jeli ile yüzümü yıkayarak çözdüm. Bence bir de böyle deneyin.

 9. Ürünün iki tane kötü özelliği var biri makyaja dayanıklı rimeli tam olarak çıkaramıyor -tabii bu çok anormal değil çoğu ürün bunu yapamıyor – ikincisi ise gözü yakması. Tabii bundan önce 4 yıl bebek şampuanı ile makyajımı temizlediğim için bu ürün benim için bir harika¸ kurutma ve egzamik bir etki yapmaması benim için yeterli. Genel olarak sevdim almaya devam edeceğim.

 10. Fiyat/performans açısından iyi bir ürün. iki pompayla tüm yüzdeki makyajı kalıntı bırakmadan pırıl pırıl temizliyor buna maskara da dahil. Ancak gözleri aşırı yakıyor. Eğer ürünü kullanacaksanız gözlerinizi sıkıca kapattıktan sonra jeli sürüp ovalamanızı öneririm.

 11. bunun mavi yeşilimsi arası bir renk olanı var. naneli ama öyle böyle bir nane değil gözünüze yaklaştırdığınızda bile yakıyor. yüz ve göz temizleme ürününü neden göz yakan cinsten yaparsın ki? gerçekten sıfır mantık. fırçaları çok güzel temizliyor ama¸ sağolsun bir işe yaradı. bu versiyonunu kullanmadım herkes memnun kalmış deneyeceğim sanırım. neticede uygun fiyatlı el mahkum.

 12. makyajımı çok rahat çıkardı. masaj yapar gibi ovalayarak uyguladım. yüzümü çok ferahlattı. fakat kötü bir özelliği var -gözlerimi çok yaktı.bol suyla duruladım ama yine de gözlerimin de yanmasının geçmesi için ekstra yıkamam gerekti. fiyatı da uygun ama tavsiye edebilir miyim bilmiyorumm.

 13. Arkadasimda kaldigimda makyajimi temizledigim jeldir. Cok begendim¸ cok yakmadi yuzumu fakat gozlerimi hafif yakti gozlerimin hassasligindan olabilir tabi. Almayi dusunuyorum¸ indirim gelsin tabi once :)))

 14. Normalde makyaj temizleme rutinimde ilk olarak makyajın kabasını temizlemesi için bir makyaj temizleme mendili kullanır ardından da yüzümü herhangi bir temizleme köpüğü yardımıyla yıkardım. Fakat bu ürün üzerinde ”Makyajınızı çıkartmak istediğiniz zaman bol su yardımıyla köpürterek uygulayın.” yazdığı için ürünü hiç makyaj temizleme mendili kullanmadan direkt uyguluyorsunuz.Esas beni etkileyen kısıma gelecek olursak¸ ürün¸ yüzümdeki fondötenden¸ dudağımdaki ruja¸ kaş farımdan göz farıma her türlü makyajı inanamadığım bir biçimde söküp attı. Sanki tüm yüzümü bir avuç garnier kusursuz makyaj temizleme suyu ile yıkamışım gibi. Daha sonra kontrol etmek amaçlı yüzümü temiz bir pamuk ve makyaj temizleme suyu ile sildiğimde kullanmış olduğum pamuk tertemizdi.Evet gerçekten ten makyajını inanılmaz ve kendi deyimi ile ”kusursuz” temizleyen bir ürün olmasına karşın ne yazık ki bir de kötü ama affedilebilir bir huyu var¸ o da gözleri yakıyor. Ten makyajını harika temizlese de maalesef rimelli temizlemekte de bu yüzden başarılı değil. Rimelimi bu jelle temizleyip akıtmak istediğim zaman¸ gözlerimi ovuştururken içine ürün kaçıp gözlerimi yaktığından sadece rimeli temel düzeyde akıtacak ve gözümü yakmayacak kadar kullanıyor ve daha sonrasında sadece gözlerimi kusursuz temizleme suyu ile siliyorum.Ek olarak diğer özelliklerine baktığımızda ürün ambalaj olarak pompalı bir şişede ve kullanımı son derece kolay. 200 ml lik boyutu ile temizleme suyunun yarısı kadar ml’ye sahip olsa da gerçekten tek adımda tüm ten makyajını çıkardığı için ikinci kez kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Temiz içeriği de kullanırken gönül ferahlığı sağlıyor. Cildimde herhangi bir irritasyona ya da sivilcelenmeye neden olmadı. Fiyatına gelecek olursak¸ %40 indirimden 10 TL gibi bir fiyata aldım ve fiyat performans olarak baktığımızda¸ ten makyajını çok iyi çıkardığından dolayı bana artık daha önce kullandığım makyaj temizleme mendillerini aldırmayacak olması bile oldukça karlı benim için. Biterse alınacaklardan.

 15. yüzümü silerek temizlemeye üşendiğim akşamlarda elime 1-2 pompa sıkıp önceden biraz ıslattığım yüzüme sürüyorum bebek şampuanları gibi. maskaramı aşırı çıkaramasa da cildimde hiçbir şey kalmıyor ve sonrasında da cildimi çok fazla germiyor. yine de bi nemlendirici sürme ihtiyacı oluyor ama sürmesem de olur seviyesinde aslında. beğendiğim ve pratik bulduğum bir ürün özetle.

 16. Garnier micellar serisinin makyaj temizleme jeli. Garnier micellar makyaj temizleme suyunu sürekli kullandığım için bir de bunu deneyeyim diyerek gratisten geçtiğimiz hafta aldım. makyajımı gayet güzel çıkardı¸ onda bir problem yok ama¸ benden başka benzer şikayeti olan var mı bu ürünle ilgili bilemiyorum¸ internette de rastlamadım böyle bir konuya ama yüzümün alerjik reaksiyon göstermesine yol açtı¸ hatta daha sonra göğsüme ve kollarıma kadar indi o alerji¸ öyle bildiğiniz ufak tefek isilik falan değil¸ suratım şişti¸ acile gidip kortizon iğnesi olmak zorunda kalmak şeklinde bir durum oldu yani.Denemek isteyenlere önerim bileğinizde deneyip bir müddet bekletmeden ve alerjik reaksiyona yol açmadığına kesin olarak emin olmadan yüzünüze sürmemeniz olacaktır. Kullanıp memnun olan varsa bendeki tek sefer kullanılmış olanı kargoyla veya İstanbul içi verebilirim elden¸ zira ben kullanamayacağım¸ çöpe gitmesin. Mesaj çekin isteyen varsa cicişler.Edit: Alerjik bir bünyem var ama daha önce hiç bir yüz temizleme jelinde böyle olmamıştı¸ bunu belirtmeyi unutmuşum.

Siz ne düşünüyorsunuz?