“Garnier göz makyaj temizleyicisi express çift etki” için 150 yorum

 1. Şahsen bende kirpik döküyor. Bi kararı yol çok döksen olmuyo az döksen olmuyo ortası yok. Hafif göz makyajları için ideal.

 2. kendisinden büyük bir mucize bekleyerek alınmaması gereken sıradan bir göz temizleme jeli. mesela Maybelline Colossal Kajal siyah kalemi çıkartmak onun bile harcı değil 🙂 dumanlı bir göz makyajı ya da yoğun siyah kalem kullanımı sonrası size esmer geceler düşüyor.

 3. Kazıklanmama neden olan ürün¸ ben 14-15 liraya alıyordum hep gratısten¸ migrostaki fiyatını öğrenince şok oldum..

 4. bazı makyaj uygulamalarımı temizleme performansını görünce yüzümüze aseton mu sürüyoruz hissiyatı uyandıran malzeme. yakma yapmıyor ama kirpikleri hafif döküyor.

 5. Kirpiklerimi baya döktü. Acayip yağlı bir his bırakıyor. Pamuğa az döksem makyajı çıkarmıyor¸ çok döksem gözüme kaçıyor. Sonra da bulanık görüyorum. Sevmedim¸ nefret ettim.

 6. Son migros indiriminden 4.5 tl gibi bir fiyata aldigim ilk goz makyaj temizleyicim. Bundan once bebek sampuani kullaniyordum ancak goz cevremde kuruluk yaratmaya baslayinca hazir indirim de varken denemek istedim. Cok yogun goz makyaji yapmam¸ genellikle far ve maskaradan ibarettir ancak buna ragmen performansina ortalama diyebilirim. Diske temizleyiciyi dokup 15-20 saniye gozumde bekletiyorum ve siliyorum¸ makyajin tamamina yakini pamukta oluyor evet ancak mutlaka 2. Hatta bazen 3.kez uzerinden gecmem gerekiyor. Yagli bir his birakmamasi ve kirpiklerimi dokmemesi olumlu yanlari¸ indirime denk gelirsem tekrar alabilirim de ancak indirimsiz fiyati kesinlikle bu urun icin cok fazla.

 7. yılbaşı indiriminde ankamall migrostan 3 tl’ye 6-7 tane alıp nasılsa ucuza aldım¸ çok var diye eşe dosta da verdiğim ürün. son şişe yarıya geldi ve dağıttığım 3 şişe için pişmanlığım başladı¸ çünkü gerçekten indirimde 3 liraya alıp daha sonra aynı ürüne talep edilen 3 katından fazla ücreti vermem prensip meselesi.ürün kısmen başarılı¸ bununla makyajı sildikten sonra bi de gözleri nemlendirmeye gerek kalmıyor ve oldukça kolay temizliyor onun haricinde iki gündür çok fazla yorumda göz makyaj temizleyici olarak bebek şampuanı kullananları görüyorum. bebek şampuanı da olsa neticesinde “şampuan” cicişler¸ elbette kurutur. sabunla çıkarmak gibi bişey. onun yerine bebe yağı kullanırsanız hem makyajınız rahat çıkar hem göz altlarınız kurumaz ve kırışmaz uzun vadede de. bu ürünü de çalkalamadan önce üst taraftaki mor kısım sıvı yağ tabakası gibi göründüğü için almıştım zaten. son şişem bitince bebe yağına dönmeyi planlıyorum indirime kadar.

 8. Bugün 13 liraya 3.yü aldığım göz makyajı temizleyicisidir¸ çok memnunum ama fiyatı fazla pahalı¸ çağdaş marketten aldım ben.

 9. İlk aldığımda beğenmedim ¸ şimdi bioderma h2o ile beraber kullanıyorum gayet iyi ikili ama tek başına başarısız.

 10. ben de migros indiriminde tanışmıştım kendisiyle ve favorim oldu. çok memnunum¸ hem temizlemesinden hem de göz gibi hassas bir noktaya çok nazik davranmasından. bittikçe alacağım nadir ürünlerden.

 11. bir çok kişinin memnun oluşu şaşırttı beni.normalde çok hassaslığım yoktur¸ fakat bu ürünü kullandıktan sonra göz altlarımda yanak ile birleşen kısmında yanmalar oldu… acaba başka bir şeyden mi diye düşünüyordum¸ uygulamadığım zamanlarda bu problemle karşılaşmadım.yoğun rimel uygularım¸ ama bunun özelliği zaten yoğun makyajı çıkartmak.uyguladıktan sonra hem yanma hem abartı derecede kızarma yaşadım.

 12. Çok çok çok sevdiğim ürün. Günlük makyajımda genellikle yalnızca rimel kullanırım. Bu da loreal telescopic maskara+golden rose cat walk maskara oluyor bu aralar. Telescopic maskaranın extra black olanını kullanmama rağmen hiçbir kalıntı bırakmadan temizliyor. Önceden de kullanıyordum ama arada hata yapıp neutrogenanın aynı işlevli ürününü aldım denemek için. O ürün hassas gözlerimi mahvettiği için geri döndüm garnierima hsjjsjdjdKesinlikle şans vermenizi öneririm. Özellikle migros indirimlerinde epeyce düşüyor fiyatı alın beğenmezseniz takaslarız :p

 13. arada bime uygun fiyatlarla gelen göz makyaj temizleyicisi. bende kirpik dökülmesi yapmadı. eyeliner rimel ve far kullanıyorum günlük olarak ve makyaj temizleme pamuğuyla çok rahatlıkla çıkartıyor. hiç ovuşturmama gerek kalmıyor. açıkçası memnun kaldım ve uygun fiyatlı gördüğümde alacağım bir ürün.

 14. Bitmesine damlalar kalan çok sevdiğim göz makyajı temizleyicimdir. Yapısınan dolayı kullandıktan sonra biraz yağlılık bıraksada makyajı temizler¸ ben eyeliner fırçamı temizlemek için de kullanıyorum. Yine garnier in¸ kusursuz makyaj temizleyicisini de aldım bir umutla. Bordo ve kırmızı rujumu bile kusursuza yakın biçimde çıkartmasına rağmen göz makyajım üzerinde etki etmemişti. Bu yüzden göz makyajı temlzleyicisi hala favori ürünüm. Sephoranın çift bazlı makyaj temizleyicisnide kullanmak istiyorum ama onu de beğeniyorlar.

 15. Yağlı his bırakmıyor¸ evet¸ kirpiklerimi dökmüyor¸ evet ama bitirebilirsem asla tekrar almayacağım. makyajı bahsedildiği gibi temizlemiyor üstelik ovalamanız gerektiği için mahvediyor gözü. cildim çok hassas olduğundan mı bilemedim¸ kullandıktan sonra yarım saat kırmızı geziyorum. bir de makyajı her yere dağıtıyor.

 16. kendime bu yaz ilk defa bir waterproof maskara ve ilk defa çift fazlı bir göz makyaj temizleyicisi edindim. ne alacağıma dair bi fikrim olmadığından ve kusursuz makyaj temizleme suyuna güvenerek garnier’ninkini aldım. almaz olaydım demiyorum. nefret ettim diyemem genel olarak. tek nefret ettiğim şey gözlerimde yağlı bir his bırakması. bilmiyorum diğer çift fazlı temizleyicilerde de böyle bir his var mı ama cidden beni irite ediyor bu durum. onun dışında makyajı da mükemmel çıkarıyor diyemem illa ovalamak gerekiyor çünkü. işimi görüyor şimdilik ama bittiğinde bir daha almam bunu. aklımda sephora’nınki var bunun yerine.

 17. çok çok uygun fiyatına bakıp da işe yaramaz sanmayın. başlangıcı yağlı kalacak gibi bir his ile başlayıp aslında bitişi ile makyajınızı temizleme vaadini yerin getiriyor. temizleme ürünlerinde benim için ilk sıraya yerleşen sevdiğim ürün

 18. sephora waterproof eye makeup remover dan sonra kullandığım için cennetin nehirlerinden doldurulmuş gibi gelen çıkarıcı. çift bazlı olmasına rağmen gözde yağ tabakası bırakmaması¸ eyeliner ve rimeli alnıma kadar yaymaması¸ fiyatı ve tipi yüzünden bayağı bir sevdiğim¸ annemin en iyi keşfi. üstüne tanımadım ancak henüz premium bir marka kullanmadığımdan başka yorum da yapamayacağım. bu bitsin la roche posay’e geçeceğim. ondan sonra bakalım ne düşüneceğim.

 19. bu kadar beğenilmesini anlayamadığım temizleyici. gözlerimin üzerinde pamuğu on saniye bekletip ondan sonra siliyorum¸ ona rağmen kirpiklerimi yoluyormuş gibi hissediyorum. gözlerimi istemesem de acıtıyorum temizlemeye çalışırken. hemen de çıkarmıyor¸ üstünden geçe geçe uğraşmak gerekiyor. evet yağlı his bırakmıyor ama gözlerimin acıdığına da değmiyor.

 20. an itibariyle göz makyajımı temizledikten sonra gözlerimden şarıl şarıl yaş akmasıns sebebiyet vermiştir.

 21. göz makyajını cidden kusursuz temizliyor. ama bu ne yağdır böyle¸ sürdükten sonra bir süre göz kapaklarınızı çitilemeniz gerek. bir kere almış bulunduğum için bitirdim ama ne alırım daha ne de tavsiye ederim.

 22. her akşam küfrederek kullandığım¸ bitsin diye bol bol döktüğüm¸ sevmediğim halde ısrarla bitirip başka bir ürün satın alma isteği uyandıran ürün. hiç ama hiç sevmedim

 23. fiyatı için şans vermek isteyenler bir de beni dinleyin. resmen kirpiklerimi döktü. makyajı sanki kazıya kazıya çıkarıyor. bereketli de bitmiyor lanet

 24. 3 aydır nerdeyse her gün kullandığım ürün.yves rocher çift fazlı temizleyici kadar yağlı his bırakmıyor sadece göz çevresini nemlendiriyor gibi.şimdiye kadar çıkaramadığı maskara olmadı.gayet kolay çıkarıyor hem de.

 25. Bu ürünü bende kullandım ama ciksss olmadı gözlerim yandı.Acaba bendemi sorun var diye kullanamaya devam ettim ama aynı sorunlarla yine karşılaşınca bu sefer bıraktım bi dahada almam.

 26. Bende kirpik dökülmesi yapmadı ama makyajı da öyle bir seferde falan çıkamıyor üstelik resmen tiner kokuyor gözüme sürerken koku burnuma geldikçe ne olduğı belli olmayan bu maddeyi gözüme sürmek ne kadar doğru diye düşünüyorum. Normal makyaj temizleme suyuyla da aynı performansı alıyorum zaten. Zar zor bitirip biir daha almamayı düşünüyorum. Koku olayına gelince acaba elimdeki ürün mü bozuk cicişler sizinki nasıl koruyor bu konuda mesaj kutumu şenlendirirseniz çok sevinirim çünkü ciddi anlamda şüpheyle kullanıyorum ürünü.

 27. Temizledikten sonra çok yağlı bırakıyor ve bende kirpiklerimde dökme yaptı. Bir de çalkaladıktan sonra çabuk ayrışıyor insanı sınır ediyor. Tek sevdiğim yani ağız kısmı istediğiniz miktarda ürün alabilmeniz.

 28. sevdiğim göz makyajı temizleyicisi şimdiye kadar kirpiklerimi dökmedi aksine çoğalttı ve uzattı. yağlılık hissi bırakmadı çokta güzel temizledi kesinlikle harika

 29. geçen günlerde görkem karmanın youtube kanalında dolaşırken keşfettiğim bir ürün. kirpiklerim uzadı ne zamandır farkındayım sonra bu ürün sayesinde olduğunu keşfettim ayarında cümleler kuruyor. gratiste indirimdeyken bir şans vereyim dedim. kirpik bakımı ve kirpik uzatma gibi iddiaları var. 2¸3 gündür kullanıyorum ama benim gözlerim kaldıramadı bu ürünü sanırım. sürünce gözlerim yaşarıyor ve akıyor. gözlerimin içinde de bir yanma var. bıraksam mı bir süre kullanmaya devam etsem mi karar veremiyorum. eğer üründen çok memnun olan¸ bir süre mutlaka dene diyen varsa mesajla aydınlatırsa sevinirim.edit:imla

 30. En sevdiğim göz makyaj temizleyicisi. 5.kutumu bugün bitirdim anneme sipariş verdim. Makyajı çok kolay çıkartıyor ve uzun süre kullanmadan sonra kirpiklerim gerçekten uzadı. Tavsiye ederim. Göz çevrem yağlı değil belki bu yüzden seviyorumdur.

 31. Benim severek kullandigim ama arkadasimin gozlerini yakan bazen tepkimeye neden olan urun. Fiyat performans dengesi cok iyi. Kirpik beslediginden emin degilim ama dokmuyor en azindan.

 32. migros yılbaşı indiriminden almış olduğum göz makyajı temzileyicisi. suya dayanıklı olsun olmasın göz kalemleri ve maskaralarda temizleme problemi yaşıyorum. hatta makyajımı temizleyip banyo yaptıktan sonra dahi ısrarla çıkmıyorlar bazen. indirimde görünce bir tane kapmıştım. (bkz: donanım haber ölücüsü mode on) gerçekten çok memnun kaldım. kullandığım ilk gün sanırım gözüme kaçırdığım için biraz yanma ve sulanma yaptı¸ ama devamı gelmedi bu durumun. kirpikleri uzatma iddiasının farkında değildim¸ bundan sonra dikkat ederim. fakat kirpiklerde dökülme yapmıyor. ha bir de bugün yine migros indirimine dahil ettiklerini gördüm. akmaz kokmaz diye stokladım kendisini.

 33. Clinique¸ Lancome¸ Loreal’in göz makyaj temizleyicelerini de kullandığım için söylüyorum ki bence en az onlar kadar başarılı bir ürün. Bir de artısı kirpiklerimi gerçekten uzattı. Birçok insan kirpiklerini döktüğünden bahsetmiş. Ben ürünü disk pamuğa döktükten sonra gözümün üzerinde 4-5 saniye bekletiyorum¸ makyajın çözünmesini bekliyorum ve asla gözümü ovuşturmadan yumuşak hareketlerle temizliyorum. Bende hassasiyet ve makyaj kalıntısı bırakmak gibi bir durum yaratmadı.

 34. Çok severek kullandığım göz makyaj temizleyicisi. Sayamadığım kadar çok bitirdim. Gözümde bir hassasiyete sebep olmadı. Gözünüzün üstünde pamuğu birkaç saniye bekletirseniz hiç zorlanmadan makyaji temizleyebilirsiniz. Göz makyaj temizleyicisi arayışımı bitiren ürün¸ bittikçe almaya devam edeceğim.

 35. çok fazla makyaj temizleyici denedim. en son acıbadem sütü kullanıyordum. görkem karman da duyup almak istiyordum bu garnier i de. geçen hafta aldım bir haftadır kullanıyorum ve en memnun kaldığım göz makyaj temizleyici oldu. ne kullanırsam kullanayım ertesi gün yüzümü yıkadığımda göz altlarımda makyaj kalıntısı oluyordu. bunu kullanmaya başladıktan sonra olmadığını farkettim. yani gerçekten temizliyor. göz çevresinde yağ bezesi hassasiyeti olan bi yüzüm var. tek korkum onu oluşturur mu merak ediyorum. umarım yağ bezesi yapmaz.

 36. zor durumda kaldığım bir zamanda almıştım bu temizleyiciyi ve memnun kaldım. yanma¸ hassasiyet gibi durumlarla karşılaşmadım. zor temizlenen rimelimi uğraşmadan temizledi. ben pamuğa döküp gözlerime koyuyordum¸ 5-10 sn. bekleyip alıyordum pamuğu. bayağı bayağı temizlenmiş oluyordu. vaadi olan kirpik beslemenin bende olduğunu düşünüyorum. uzun sayılabilecek ve gür kirpiklerim var ama bunu kullanınca daha bi gürleşip rengi koyulaştı sanki. uygun da fiyatlı¸ benim için bittikçe alınır.

 37. Kirpiklerimi döken temizleyici. Pamuğa döküp fazla bastırmadan silmeme rağmen kirpiklerim pamukta kaldı. Üstelik kullandığım rimel waterproof değil. Ayrıca maktajımı sildikten sonra gözlerimde yanma hissi bırakıyor. Sevmedim ben bunu birkaç kere kullanıp bıraktım.

 38. Suya dayanıklı eyelinerımı çıkartmak için almıştım kendisini. Gratisten 11¸5 tlye aldım Aslında henüz eyelinerimi bununla temizlemedim ama rimelimi çıkarırken bir iki kirpiğe veda etmek zorunda kaldım. Oysaki ben bunu kirpikleri güzelleştiriyor uzatıyor iddiaları yüzünden almıştım 🙁 suya dayanıklı makyaj temizlemeyi iddia ediyor¸ deneyimlediğimde görüşlerimi paylaşacağım.

 39. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Göz makyajını çıkarmada oldukça başarılı. Pamuğa az miktarda döküp gözümün üzerinde biraz bekletiyorum bi iki sefer¸ bunu tekrarladığımda tüm makyajımı çıkarmış oluyor. Ürün göz çevrenize zarar vermeden¸ ovuşturmadan makyajınızı çıkarmanızı sağlıyor. Yağlı yağlı bir his bırakmasa da ben sonrasında yıkamayı tercih ediyorum.

 40. çok fazla övgüyle bahsediliyor. ama ben hiç memnun kalmadım. çok kuru ve hassas bir cilt tipine sahibim. göz makyajı çıkarmak için bebak acı badem sütü ya da bioderma sensibio h2o kullanıyordum. bi’ heves aldım bunu ve kullandım. 3 gündür tahriş olmuş bir göz çevresine sahibim. öyle ki nemlendirici sürdüğümde bile yanıyor. yalnızca bepanthene ya da hametan kullanabiliyorum. umarım kısa zamanda iyileşir.

 41. Denemediğim fakat denemeyi çok istediğim makyaj temizleyicisidir kendisi. Özellikle Görkem Karmanın bir fotoğrafından sonra daha çok merak ettim ve en yakın indirimde bulursam kapmayı planlıyorum kendisi.

 42. görkem karman’ın önermesiyle aldığım göz makyajı temizleyicisi. temizleme performansından daha çok kirpikleri gerçekten güçlendirip uzatıyor mu diye merak ediyordum. çünkü kirpiklerim düz ve kısa. aldım 1 kutu bitirdim ve gerçekten kirpiklerimin güçlendiğini fark ettim. rimelsiz çok belli olmasada -çünkü kirpik renklerim açık renk- rimel sürdüğümde kirpiklerim kaşıma neredeyse değiyor. önceden asla bu olmazdı. memnunum fiyat performans açısından gayet iyi bi ürün.

 43. Loreal şokundan sonra edindiğim ürün waterproof eyelinerı gayet güzel temizledi üstelik loreal in çift fazlı olanı 19 liraya dayanmış¸ bu 10 lira

 44. çok sevildiğini her yerde okuyunca denemek için aldığım göz makyaj temizleme suyu. göz makyajını iyi çıkarıyor fakat ne zaman kullansam etrafı buğulu görmeye başlıyorum ve çok hafif yanma oluyor. ne kadar dikkat etsem de her kullandığımda bunu yaşadım. acaba sorun bende mi diye düşünmeye başladım? eğer benim gibi sorun yaşayan ciciş varsa bilmek isterim… :ı

 45. Aldım denedim gayet memnun kaldım. göz temizleme pamuğu yardımıyla 10 saniye bekletince gözümdeki yoğun fardan eser bırakmadı harika bir şey fiyatı da gayet uygun. Yağlıymış hissi de çabuk geçiyor çok kullanışlı bir ürün.

 46. Beni hayal kırıklığına uğratan ürün.Önceki çift fazlı göz temizleyici bitmeye yakın bunun methini duydum ufaktan da kirpik uzatıyor falan dediler bi denemek istedim.Ama iki kullanım sonucunda tüm göz çevrem (evet göz kapaklarımın bi kısmı daha da önemlisi göz altlarım kirpiğe yakın yerler yoğunlukta olmak üzere) ve dahil kaş içlerim pütür pütür oluşumlarla doldu¸2 haftadan biraz uzun sürede de geçmediHerkesin sevdiği bana yaramadı üzüldüm ya

 47. benim göz makyajımı çok hızlı çıkaran ve gerçekten kirpiklerimi uzatan çok sevdiğim makyaj temizleyici. yaklaşık üç aydır kullanıyorum ve birkaç güne ikinci şişemi kesinlikle almayı planlıyorum

 48. En sevdigim sise sise bitirdigim makyaj temizleyici. Bence performans olarak neutrogina¸ nivea cift fazlilari sollar. Yag ve su dengesi cok iyi. Niveaninki gibi vicik vicikbir his vermiyor. Neutroginanin asiri derecede goz yaktigi goz onune alınırsa bayramda 6 liraya stoklanmasi tavsiye olunur<3

 49. Eve mağazalarında ya da migros indiriminde güzel bir fiyata yakalanabilecek bir ürün. Çok aşırı iyi temizliyo diyemem ama günlük makyaj için ideal.

 50. Malesef buyuk heveslerle alip hayal kirikligina ugradigim urun. Cift fazli makyaj temizleyici kullanmazdim normalde ama waterproof bir rimel aldiktan sonra onu temizlemek icin almistim bunu da. Coz cevremi temizledi onda bi sikinti yok ama kirpiklerim mis gibi olmadi malesef. Ne kadar silersem sileyim diplerinde kaldi ve yuzumu yikadikca gozaltlarima coktu panda gibi. yagli his birakmiyor ilk asamada evet¸ lakin ben goz makyajimi ust uste bi kac gun bu urunle sildikten sonra gozkapaklarimdan hic oynamayan farlarim birikme yapti katlanma bolgesinde hem de oyle boyle degil ki ben ten rengi fari parmagimla kat kat uygularim¸ oynamasi soz konusu dahi olamaz. Anlasamadim ben bu urunle susluler malesef

 51. yalnızca günlük yapılan göz makyajını temizleme konusunda başarılı buldum. garnierin klasik makyaj temizleme suyu da aynı işi yapıyor zaten. kirpik uzatma konusunda da faydasını göremedim.

 52. Gözlerimde çok yağlı bir his hatta his de değil yağ tabakası bırakan makyaj temizleyicisi. Karma-yağlı ciltliyim diye mi bilmiyorum ama bana yaramadı bu ürün. Temizlemesi iyi ama kullandıktan sonra kirpiklerimde ve göz kapağımda ağırlık yapıyor resmen. Günlerdir uykusuzmuşum gibi gözlerim kapanıyor.

 53. görkem karman’da görüp aldığım ve memnun kaldığım göz makyaj temizleyicim. Kat kat rimel uyguladığım için göz çevremi yormayacak¸ güzelce temizleyecek¸ kirpiklerimi dökmeyecek ve de yağlı bir his bırakmayacak bir temizleyici bulmayı beklemiyordum ama buldum. (:İlgilenen cicişler için¸ bazı şok marketlerde 11-12 tl gibi fiyatlarda bulunabiliyor.

 54. Söylenmesi gereken en en önemli şey they are real maskarayı sorunsuz çıkarabildiğidir. Tanım: başımın tacı

 55. görkem karmanın kirpiklerini uzattığını iddia ettiği göz makyaj temzileyicisi. garnier ürünleriyle alerjik bir geçmişim olduğu için bir türlü elim gitmiyor.

 56. Ben bir süredir kullanıyorum ve gayet memnunum. Sadece ilk 1-2 kullanımımda hafif bir kaşıntı olmuştu ama hemen geçti. Güzel temizliyor bence…

 57. Waterproof maskaralarımı bile çaba sarf etmeden çıkaran temizleyici ama sinek ilacı gibi koktuğu için sevmiyorum. Argan yağlısı daha güzel.

 58. Kızlar¸ korkutmak istemiyorum ama çok kötü bir şey söyleyeceğim¸ 2 gün boyunca eyeliner-waterproof rimel ikilimi harika bir şekilde çıkarttı¸ gözümün içinde küçük çapaklanma artı kalıntı bıraktıysa da umursamadım¸ 3. günde gözlerimde ışık hassasiyeti olduğu için yanmalar başladı¸ yine umursamadım¸ gece yatarken ağrılar başladı ertesi sabah kalktığımda ise göz kapağımdan kirpik diplerimde devasa bir iltihap kümesi¸ neler yaptıysam geçmedi. bırakalı 4 aya yakın süre oluyor¸ ameliyattan ürktüğüm için gözümün içindeki o kist hala duruyor. doktor doktor dolaştım haberiniz olsun¸ he bir de kirpik bile döktü ilk 2 gün. benim puanım 1 bu ürüne¸ ilk iki gün ponçiktik halbuki 🙁

 59. Gözümü yakmayan çift fazlı¸ göz makyajı temizleyicisidir. Hafif bir yağlılık hissi bırakıyor ama makyajı mükemmel temizliyor.

 60. makyajı güzel çıkartıyor¸ inanması güç ama çit fazlı olmasına rağmen yağlı his bırakmıyor. şu ana kadar bende yağlı his bırakmayan tek çift fazlı makyaj temizleme suyu oldu. fakat benim gözlerimi aşırı tahriş ediyor¸ bu ürünü kullandıktan sonra gözlerim hep sulanıyor¸ gözlerimin yanları kızarıyor. kapatıcıyla o kızarıklığı örtmek için ayrı çaba sarfediyorum. geçenlerde bu ürünü kullandıktan sonra gözümün aşırı sulanması yüzünden zor uyudum hatta. işin ilginç yanı alerjik bir cilt yapım yok¸ gözlerim de alerjik değil.

 61. Gerçekten en kolay en rahat temizleyen ürün ama gözlerimi ve gözaltlarımı yaktı hep o yüzden asla alınmayacak.

 62. Göz makyajını gerçekten çıkaran ve yağlı bir his bırakmayan bi üründür. Ben önce yüzümü suyla ıslattıktan sonra bu ürünü uyguluyorum ve anında göz makyajımı çıkarıyo.

 63. hastasıyım. they are real¸ lash sensational dahil bütün maskaraları tek hamlede çıkarıyor. iyice çalkalayıp pamuğa döküp 20 saniye kadar bekletiyorum gözümde. sonra yavaşça çekiyorum. iyice emin olmak içinde kulak çubuğuna damlatıp kirpik diplerimden geçiyorum. ay çok seviyorum cicişler baya seviyorum.

 64. fiyatı indirimde o kadar uygun ve kendisi o kadaretkili ki¸ başka markalara gitmiyor elim. neutrogena yı döver kızlar.

 65. Kirpiklerimi dökmeyen göz çevremi tahriş etmeyen güzel temizleyici. Bi de indirime denk gelirse stok yapmalık. Boyutundan dolayı da tam çantaya atmalık. Şans vermeye değer.

 66. İşinde oldukça başarılı bir göz makyajı temizleyicisidir. Bundan 6 ay önce kazayla kirpiklerini yakmış biri olarak bir ay düzenli kullanımda kirpiklerimi tekrardan uzattığını gördüm ve bu çok hızlı bir şekilde gerçekleşti. zaten ürünün arkasında da kirpik uzatma etkisi olduğu yazıyor ama öylesine söylenmiş bir şey olmadığını da bizzat deneyimlemiş oldum. Makyajımı güzelce temizlerken bir yandan da kirpiklerime bakım yapıyor¸ daha ne isteyeyim. 🙂 Migros’ta¸ gratis’te indirimde 7 lira gibi fiyatlara bulunca keyiften dört köşe oluyorum.

 67. Waterproof ürünlerle yapılan göz makyajlarını çıkarmakta başarılı olan çift fazlı ürün.Lakin yllardır şaşmadığım Nivea dan sonra kirpik uzatıyor söylentisine kanarak alınca gözümün altında yağ bezesi çıkarmıştı.

 68. gozlerimi her kullanisimda akitip kan canagina ceviren cift fazli temizleme suyu. Her kullanisimda gozlerim sisiyor ve akiyor. Lens falan kullanmiyorum. bu kadar suslu ovmus ama ben sephoraninki gibi bir sey bekliyordum. Buna yagli his hic yok. Dolayisiyla su kismi da gozumu yakiyor. Cope gitmesi olasi.

 69. göz çevremi germeden temizlese de kirpiklerimi besleyip uzatsa da her pamuğu gözümden çektiğimde bir kirpik görmekten cidden sıkıldım muhtemelen bu pamuktan dolayıdır. ayrıca gerçekten çok küçük çok çabuk bitiyor bundan sonra göz makyajımı yağlarla çıkarmayı düşünüyorum elveda mor beybi.

 70. çok bereketsiz bir ürün malesef. ama bunun dışında yağlı his bırakmaması göz makyajını en fazla iki hamlede temizlemesi ve gerçekten kirpikleri uzatması çok çok güzel özellikleri. %50 indirimde denk getirip almak lazım. o şekilde belki bereketsizliği gözardı edilebilir.

 71. gözlerimi yakan makyaj temizleme ürünü. kirpiklerimi döküyor¸ alerjik olan gözlerimde tüm gece kuruma yaratıyor. kesinlikle önermem.

 72. Çok yüksek beklentiyle aldığım ancak hiç memnun kalmadığım ürün… Gözlerimi feci şekilde yaktı¸ sert uygulamadığım halde her seferinde 3-5 kirpiğimi kopardı¸ göz çevremde minik minik yağ bezecikleri oluşturdu tüm bunların¸ İçerisindeki yağdan dolayı olduğunu tahmin ediyorum . Aynı zamanda ürünün indirimsiz fiyatının¸ gramajına göre biraz fazla olduğunu düşünüyorum.

 73. Şu an kullandığım¸gözümüzü çok ovarak temizlersek pamuğun üstünde bir kaç tel kirpiğimizi bırakabileceğiniz¸göz makyajını çıkarmada işe yarayan¸göz çevresini sızlatmayan az yağlı ürün

 74. Tek kelimeyle vazgeçilmezim. Bundan snr da başka hiç bi markayı kullanmam suya dayanıklı makyajımı bile kolaylıkla çıkartabiliyorum. Kesinlikle aşıro yağlı his bırakmıyor kirpiklerimi dökmüyor ve çok az bi ürünle bi sürü iş görüyor. Fiyatı da çok uygun. Bir sürü marka denemiş olmama rağmen hiç birinde bu kadar memnun kalmadım. Şiddetle tavsiye ederim.

 75. Bgn indirimden aldığım çift fazlı temizleyici. Ama şimdi burdaki yorumları okuyorum da ya çok sevmişsiniz cicişler yada nefret etmişsiniz. Umarım çok seven ve kirpikleri uzayan gruptan olurum¸ buraya editleyeceğim.

 76. ben de bu ürünü üç dört ay önce bitirdim ve çok rahat söyleyebilirim ki kirpiklerimi uzattı. gürleştirme vs. gibi bir vaadi var mı bilemiyorum ama bende sadece uzatmaya yaradı bayağı da fark etti :))) makyaj çıkarma konusunda da eh yani her çift fazlı ürün gibi zorlamadan çıkarıyor diyebilirim.

 77. diğer çift fazlı makyaj temizleyicilerden daha az göz yaktığı için benim favorim. kirpikleri uzatması konusunda hala emin değilim.

 78. Yeni bir temizleyici arayışındayken rengini ve içeriğini beğenip aldığım mükemmel makyaj temizleyicisi. Kullanmaya başlamam 1.haftasında ”Allahım benim bu bakışlarımda bir değişiklik var ama ne?” derken kirpiklerimi uzattığını ve gürleştirdiğini fark edip şok olmuştum çünkü bu özelliğinden habersizce almıştım. Şu an indirimden aldığım diadermine’i kullanıyorum ve gerçekten hiçbir işe yaramıyor¸ bir daha almam. Sözün özü¸ Garnier’ı alın¸ aldırın efenim!

 79. Ben bundan 3 kutu bitirdim¸ gayet memnundum¸ hiç yakmadan temizledi gözlerimi¸ indirime girdikçe aldım. Sonra elimdeki başka temizleyicileri bitireyim diye ara vermiştim¸ 4. kutuya başladım başlayalı memnun değilim. Çok yakıyor gözlerimi¸ makyajımı temizledikten sonra yüzümü yıkıyorum yine de geçmiyor yanma. Ara verip yine deniyorum sonuç hep aynı. Bakalım ümidimi kaybetmedim biraz zaman geçsin yine bir şans vereceğim.

 80. Hayatımda para verdiğim en berbat en saçma ürün. La Roche’un micellar suyunu kullanmaktayım¸ fiyatı daha uygun bir ürün arayışına girdim Son derece alerjik bir bünyeye sahibim ama tavsiyelerde bu ürünün alerji yapmadığını da görünce bir şans vermek istedim. Watsonsta kasa yanı ürünlerdendi 9¸90 tlye aldım Tavsiyelerde yağlı his bırakmadığı¸ ovmaya gerek kalmadığı¸ gözleri yakmadığı¸ hassasiyet yaratmadığı…gibi güzellemeleri görünce denedim. Sonuç gerçekten korkunç. Misel suyla 2 yuvarlak pamukla temizleyebildğim makyajı tam 6 pamukla bile yeterince temizleyemedim. Pamuğa az ürün mü aldım acaba dedim¸ azlı-çoklu altı pamuk! Rimelimi yumuşatmadı bile¸ kirpiklerimi de döktü. Yahu ıslak mendille bile tertemiz silinebilen farımı temizleyemedi ya. Ovuşturmaktan göz çevrem inanılmaz tahriş oldu. Bekledim bekledim saatlerce ve yağlı his asla geçmedi üstüne de gözlerimde müthiş bir yanma ve kaşıntı başladı. Yıkadım¸ yağlı his ve kaşıntı yine geçmedi. Yani üreticiler artık biraz daha füturlu reklam yapmalı. Utanmasalar “bu ürüne 3 saniye bakınca makyajınız tertemiz! :)))))” şeklinde tanıtacaklar. Gerçekten berbat!

 81. İlk aldığımda bayılmış ve daha sonra Migros indiriminde stok yapmak için 4 şişe daha almıştım. İlk kullandığımı Almanya’dan satın aldım bu bilgi önemli çünküü Türkiye’den aldıklarım gözümü feci yaktı ve pusulandırdı. Zorla bitirdim kullandım o 4 şişe ürünü. Temizlemesi şahane ama gözümü çok fazla puslandırıyor ve yakıyor. Bir daha almaya elim gitmedi açıkcası.

 82. herkesin öve öve bitiremediği garnier göz makyaj temizleyicisini migros indiriminden büyük umutlarla aldım. fakat BÜYÜK hayal kırıklığı yaşadım. 1.si gözlerimi çok yaktı¸ kızardı¸ sulandı ve batma yaptı. uzun süre yanma hissi geçmedi.2.si makyajımı temizledikten sonra göz çevremde aşşşşırı kuruluk oluştu ki benim asla öyle bi şey olmazdı. çok gerdi göz çevremi.3.sü kirpikleri gürleştirdiğini söylüyor (ben bu sebepten aldım) fakat dökme yaptı bende. 1 kirpikten bahsetmiyorum 1 gözümden baya 4 5 kirpik vardı pamukta.bi daha asla almam¸ sephora’nın mavi göz makyaj temizleyicisine devam edeceğim. 🙂

 83. Bu ürün7 4 5 ay severek kullandım. Maybelline jel eyeliner alana kadar. Bu eyelineri ragat temizlemiyordu bende loreal e geçtim.ArtılarıNormal göz makyajini güzel temizliyor¸ göz yakmiyor. Yağlı his bırakıyor biraz ama benim için problem değildiEksileriSuya dayanıklı ürünlerde birazcık uğraştiriyor. Kirpiklerimde bir güzelleşme belirginleşme görmedim tam anlamiyla anlık şeylerdi ama cicişler bu ürünü kullandıktan sonra farkettim ki kaşlarim hizli cikiyordu. Elmacık kemiginin goze yakin yerindeki varla yok arası tüyler de belirginleşti. Tamamen bu üründen diye çamur atamam ama göz ve çevresi kıl tüy artışı bariz bende.

 84. Yakmadan gözlerimi temizleyen¸ vazgeçemediğim¸ temizlemesini de çok başarılı bulduğum çift fazlı temizleyici

 85. önceden göz makyajımı suyla akıttıktan sonra yüzümü temizlediğim makyaj temizleme suyuyla temizliyordum. çift fazlı olrak da ilk makyaj temizleyicim de oldu bu. ilk defa böyle bir ürün kullandığım için ilk kullanımda biraz yağlı hissettim. ama sonraki kullanımlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. cildim alıştı sanırım.temizleme konusunda maskarayı çok yoğun kullanmıyorum zaten ama yine de kalıntı bırakmadı.önceki makyaj temizleme suyu ile temizlerken kirpiklerimi döktüğünü fark etmiştim. buna geçtikten sonra böyle bir problemim kalmadı. bir de aynı zamanda kirpiklerimi besledi. daha sağlıklı¸ uzun görünüyorlar.biterse tekrar alırım.

 86. çok hevesle almıştım çok hevesle de kullanıyordum üstüne üstlük fiyatı da oldukça uygun bir ürün yalnız kullanmaya başladıktan bir süre sonra gözümün kenarında egzama tarzında kızarıklıklar oluşmaya başladı. İlk başlarda ona yormadım¸ kendi gözümü suçladım ama kullanmayı bırakmayı deneyince yok olduğunu gördüm açıkçası üzdü. Bir daha kullanmam. edit: uzun bir aradan sonra yeniden denedim bu sefer de gözümü tahriş etti¸ baya acıyor şu an¸ ucuz olabilir ama bir daha kesinlikle almam.

 87. Kirpiklerimi dökmüştü.içim acıdı şuanda kirpiklerime.gözümü de yakmıştı.sizde nasıl bir reaksiyon gösterir bilmiyorum ama ben drugstore göz makyaj temizleyici olarak nivea öneririm.waterproofları bile gözümü tahriş etmeden kirpik dökmeden çıkarıyor.hele ki indirimde yakalarsam güzel depolarım.

 88. kullanmaya başladığım ilk zamanlarda makyajı tamamen çıkarıyordu¸kalıntı falan kalmıyordu¸tahriş etmiyordu¸yakmıyordu vs. ama 1-2 ay geçtikten sonra makyajımı eskisi kadar iyi temizlememeye başladı¸ayrıca kirpiklerimi de dökmüştü.ben de bebek şampuanıyla makyaj temizliğine geçtiğim için daha da almam zaten.

 89. Uzun süredir kullanmakta olduğum la roche micellar suyla çıkarmak için çitilediğim gözlerime itinalı davranma kararı sebebiyle almış olduğum ürün. İlk izlenimlerim makyajı gerçekten rahat çıkardığı yönünde. Fakat kullandıktan sonra gözlerimde yaşarma gözlemledim. Birkaç gün daha şans vereceğim. Olmadı çitilemeye devam.

 90. her sisesinde ayni urun olmadigini dusunmeye basladigim goz makyaji temizleyicisi.bir sisede gozlerimi yakmadan temizlerken¸ diger bir sisede gozlerim alev aliyor¸ goz kenarlarim alerji oluyor.

 91. neutrogena çift fazlı temizleyiciye göre göz çevresinde daha az yağlı his bırakıyor. çok çabuk bittiğine ben de katılıyorum¸ pamuklara foşur foşur dökmediğim ve her akşam kullanmadığım halde hem de…garnier kusursuz makyaj temizleme suyunu kullanıyordum¸ rimeli daha kolay çıkarabilmek için indirimde migrostan bunu almıştım. hiç gerek yokmuş¸ o kadar çabuk bitti ki yenisini almaya fırsatım olmadı ve waterproof rimeller için hindistan cevizi yağına geri döndüm. tekrar almayı da düşünmüyorum.

 92. arkasında kirpikleri besleyip uzattığını gördüğümde almıştım çok merak ederek. sonra da hiç bırakmadım 6-7 şişe bitirdim sanırım. gözlerde ve çevresinde yağlı bir his bırakıyor evet ama ben bununla sildikten sonra üstüne bir de micellar suyla geçip hemen yıkıyorum yüzümü. büyük bir sorun olarak görmüyorum o yüzden yağlılığını. suya dayanıklı göz makyajı da yapmadığım için benim için gayet yeterli geliyor. 2-3 silmede tüm göz makyajımı çıkarıyor ki çok bol maskara kullanırım. daha uygun fiyatlı iyi bir alternatif bulmadıkça da değiştirmem gibi görünüyor.

 93. Bu suyu tam 3 kez bitirdim ve su an 4. SisemdeyimMakyaji cok guzel temizliyor maskaraymis koyu farmis np harika temizliyor ama her gece bakim yaptigim kirpiklerimi döken sayko buymus!? 4. Kutuda anladim¸ maskaradan diye 4-5 kez maskara bile degistirdim¸ su an 4. Siseyi kulak cubuyla kirpik diplerime geciyorum kalintilari alsin diye sorun cikarmadi bu sekilde. Siseler  burda

 94. Allah belasini versindir. bir goz makyajini cikarmak ne kadar zor olabilir? Kac pamuk gittigini 5 ten sonra saymayi biraktim artik. Waterproof olsa ne yapardi acaba. Bir de suan görüşüm bulaniklasti kor olmam umarim gozlerimi de cok yakti. Duzgun bir goz makyaji temizleyicisi bilen yazarsa sevinirim.

 95. kesinlikle hiç beğenmedim. göz makyajımı resmen en az 3 pamukla çıkarıyorum. İnşallah kirpkilerime bir etkisi vardır.

 96. aldığım güne lanet olsundur. önerilere bakıp¸ uygun fiyatlı bir makyaj temizleme suyu araştırırken aldım kendisini. aldığım gün de beğenmemiş ve yorum yazmıştım. ara ara mecburiyetten kullandım ve kararım kesinleşti: bu kadar rezil bir ürün olamaz. makyajı 50 saatte çıkarıyor¸ pamuk sürtmekten göz kapaklarımı haşat ediyor. kesinlikle gözlerimde cayır cayır yanma yapıyor. kesinlikle yağlı his¸ ne hissi vıcık vıcık yağ bırakıyor yaaa. göz çevremde yağ bezeleri çıktı! ve buram buram kimyasal kokuyor. bildiğiniz gaz yağı kokuyor. berbat. ne bir daha alması¸ piyasadan imha edilmeli dediğimdir.

 97. Ben bunu geçen yıl bayıla bayıla kullanıp dibini sıyırmış çöpe öyle atmıştım 🙂 ki ben kolay kolay bu tarz ürünleri sevmem. Ama bu ürün hem yağlı his bırakmıyor hem güzel çıkarıyor hem gözlerimi yakmıyor hem de kirpik uzatıyor. Suan elimde başka ürünler var( rival de looptan aldığım çift etkili goz makyaj cıkartıcısı ve çok memnunum)(The body shop papatyalı katı yag olan çıkartıcı Ve bundan da memnun sayılırım) onlar biterse gider alırmıyım diyemeyeceğim cunku Migros indirimde stok yapmıştım. Ama sırf kirpik uzattığı Ve lash sensational ı kolaylıkla çıkarttığı için bir kez daha kullanabilirim 🙂

 98. lancome¸ lierac derken sephora ve sonrasında garnierde karar kıldım. insanın gözü verdiği paranın arkasında kalmıyor en azından. güzel de bir ürün. yalnız gözünüzü çitilercesine değilde hassas bir şekilde silmeniz lazım. yoksa göz yanması¸ tahriş¸ kirpik dökülmesi kaçınılmaz maalesef son.

 99. Diğer çift fazlı göz temizleme ürünlerinden bir farkını görmediğim ürün. Ben takasla edinmiştim lakin alıcak olsam özellikle tercih etmem ama indirim zamanı Migros’tan tercih edilebilir. Kirpiklerimi güzelleştirmesi adına bir etki görmedim.

 100. tanım:kirpikleri beslediğini iddia eden¸ çift fazlı yağlı göz makyaj temizleyicisi.göz kapağımda küçük nokta halinde yağ bezesi yaptı göz kapaklarım kupkuru olduğu halde. oysaki kendisini gerçekten seviyordum

 101. bu kadar beğenilmesine şaşırdığım göz makyaj temizleyicisi.bence çok yağlı bir his bırakıyor¸ en hafif maskaralı makyajı bile çok kolay çıkaramıyor. pamuğa bol dökmek zorunda kalıyorum. ayrıca kullandıktan sonra gözüm bulanık görmeye başlıyor. bu gerçekten çok garip ama oluyor. onun dışında yanma vs. yapmıyor benim gözümde. tekrar alır mıyım? hayır.

 102. geçen gün ilk kez kullanıp memnun kaldığım göz makyaj temizleyicisi. göz makyajını tamamen temizledi. ben suya dayanıklı maskara kullanmadığım için suya dayanıklı ürünlerdeki performansını bilemem ama normal maskarayı güzel çıkarıyor. sonrasında kalıntı kalıp kalmadığını test etmek için bulgaristan’dan aldığım gül suyu tonikle yüzümü¸ gözümü sildim. hiç kalıntı kalmamıştı. kirpiklerimi de dökmedi. güzel yanı alınabilir. 

 103. oylenormal cicişme ++++1 vermek istediğim entrysini sonuna kadar destekliyorum. böyle iğrenç bi his olamaz ya. olmamış garnier..

 104. Zamaninda gorkem karman ove ove bitirememisti. Ben de nasilsa ucuz diye aldim ama ortalama bir temizleyiciden farki yok. Goz makyajimi kolayca cikarmadi. Zaten tek aradigim ozellik buydu. Bitince yeniden almadim. Makyaj temizleme sutleri bile bundan daha iyi cikariyor makyajimi.

 105. Bundan bir memnun kalan ben miyim yahu 🙁 sanırım 4.şişemi açmak üzereyim¸ ben seviyorum. Hatta öyle ki bundan sonra hiç temizleyici deneyimlemedim. Suya dayanıklı maskara dahil tüm makyajı çatır çutur çıkarıyor. Gözlerimi yakmıyor¸ kirpiklerimi dökmüyor ya da herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmuyor. Yalnız kirpik uzatma etkisi hakkında bir şey söyleyemeyeceğim¸ öyle bir durum gözlemlemedim. Tek eksisi benim için çok çabuk bitmesi. Öyle haldur huldur makyaj yapan biri de değilim ama çabucak bitiyor.

 106. almak için indirime girmesini beklediğim¸ girmeyince de en son eeh yeter diyerek yeniden aldığım göz makyaj temizleyicim. kirpiklere olan faydası konusunda bir şey söyleyemeyeceğim zaten kirpiklerim uzun uzun ve kıvrık ancak denediğim başka ürünler gibi kirpiklerimde dökülme etkisi yaratmadı. gözü yakmayan¸ makyajı kolayca çıkarabilen güzel ama bereketsiz ve pahalı bir ürün.

 107. sudan daha hızlı tükettiğim makyaj temizleyici. uygun fiyatlı olmasa sanırım kullanmazdım çünkü gerçekten benim için çok bereketsiz bir ürün.

 108. Her turlu eyeliner¸ maskara ve smokey farlarimi pamuga dokup 5-10 sn bastirip beklettigimde şıp diye cikariyor. Ilk sildigimde yagli bir his biraksa da biraz bekleyince geciyor o his ve goz cevrem yumus yumus oluyor¸ pamugun yarattigi tahrisi yasamamis oluyorum boylece.Ayrica lensliyken de lenssizken de makyajimi sildim hicbir sekilde yanma batma bulanik gorme problemleri yasatmadi bana kalbimi de tam bu noktada caldi zaten o yuzden bittikce aliyorum 4. Siseme gectim bile.Fakat tek eksi yani¸ bence fiyati. migros indirimde yakaladikca stoklamak lazim

 109. Piyasadaki tüm makyaj temizleme sularını denemiş biri olarak söylüyorum sanırım yüzde de gözde de en iyi sonuç Bioderma…Neden bilmiyorum¸ bu Garnier’lerde yapışkanlık hissi ya da iyi temizlenmemiş hissini çok yaşıyorum sanırım pembe kapaklı klasik olanında sorun yaşamadım ama diğerleri hoşuma gitmedi.Eklemek gerekirse eskiden kozmetik mağazaları yokken sazan gibi Avon’un gözü¸ şampuan gibi yakan göz temizleme ürününü kullanıyordum bu kadar b*ktan bir şey görmedim hayatımda.(bkz: Diadermine Pembe Tonik)

 110. severek kullandığım göz makyaj temizleyicisi. çalkalayıp pamuğa döküyorum 10 sn. falan gözümde bekletiyorum. günlük göz makyajımı temizlemeye yetiyor. kirpikleri uzattığını söylüyor daha bi etkisini görmedim görürsem yazarım ama kirpik dökülmesini cidden azaltıyo. gayet memnunum bitince yenisini alıcam gibi görünüyo

 111. Kirpiklerde etkisi olduğu doğru bence çünkü ne zaman kullanmaya başlasam gözle görülür biçimde kirpiklerimi uzatıyor. Fakat gelelim kullanmayı bıraktığım zamana¸ o uzayan kirpiklerim tek tek dökülüyor. Sadece bende mi oluyor bilmiyorum fakat yine de kendisini seviyorum <3 

 112. Kirpikleri gürleştiren¸göz makyajınıda kolaylıkla çıkaran temizleyici.Bundan önce nivea kullanıyordum ama gözlerimi yakıyordu ve tek seferde makyajımı çıkartmıyordu.Garnierden baya memnunum gratiste 12.75 ti sanırım indirimli fiyatı.

 113. iyi hoş güzel temizliyor ancak pamuğa ürünü bol bol dökmek gerekiyor öyle yapınca da gözüme kaçıyor ve bulanık görüyorum bir süre¸ zaten şişesi de küçük hemen bitiyor. 2 şişe kullandım ama yıldım¸ başka arayışlara gireceğim sanırım. önerisi olan varsa mesaj atarsanız sevinirim 🙁

 114. Şuan kullandığım nivea çift etkili temizleyiciden önce garnierden 2-3 tane bitirmiştim. Karşılaştırma yapacak olursam garnier daha az yağlı his bırakıyor¸ maskarayı daha güzel çıkarıyor¸niveayı kullandığımda kirpik diplerimde maskara kalıntıları farkettim¸ nivea kirpiklerimi döküyor¸ pamuğa iki üç kirpik geliyor her kullanışımda. Kirpikleri uzatma ya da besleme özelliğini ben pek farkedemedim doğrusu¸ama diğer tüm olumlu özelliklerinden dolayı nivea bitince tekrar garniere geri döneceğim. 

 115. Günlük numaralı lens kullanmak zorunda kalan ben için başıma bir iş gelmeyecekse kesinlikle sevmediğim göz makyaj temizleyicisidir. Bıraktığı yağlı his bir yana makyajı tam çıkarsın diye pamuğa fazla fazla dökmek zorunda kaldığım için gözümde bir süre bulanıklık ve yanma hissi bırakıyor. Seveni çoktur o ayrı tabi ama sanırım ben hiçbir göz makyaj çıkarıcıyı sevemedim şu hayatta. Sorun bende mi yoksa gözümde ikamet etmeye inat eden makyajımda mı bilemiyorum. Göz için temizleyici önerilerine de açığım ey ciciş kardeşlerim.

 116. Gözlerim hassas olmasından dolayı bana yaramayan ürün. Nedense maskara gibi kalıntıları nazikçe temizlediğini düşünmüyorum. Kısacası bana iyi gelmeyen bir ürün.

 117. en en en sevdiğim göz makyaj temizleyicisidir. neden büyük boyu anlamıyorum¸ küçük boyu zaten pıt diye bitiyor 🙁

 118. Alerjik bir cilde özellikle de göz çevrine sahip biri olarak önermediğim ürün. Göz çevremi aşırı kuruttu ve kızarttı¸ göz kremi sürmeme rağmen uzun bir süre geçmedi. Günlük kullanım için kesinlikle uygun değil belki ayda bir zorda kalınca kullanılabilecek bir ürün.

 119. Benim kirpiklerimi döken temizleyici.makyajımı yıkayarak çıkartıyorum¸ kalan giden maskara kalıntılarını pamuklu temizleme çubuğuyla herhangi bir temizleyici veya hindistan cevizi yağıyla temizliyorum.14 şubat indiriminden uzun süre sonra tekrar alayım dedim ama her kullanışımda kesinlikle kirpiklerim dökülüyor.hindistan cevizi yağıyla yoluma devam edicem sanırım.

 120. Her gün rimelini çıkarmaya çalışırken pamuğa dökülen birkaç kirpik tanesi görmekten yılmış biri olarak son çareyi bu üründe buldum. Yüz makyajımı temizledikten sonra gözlerimi bebe şampuanıyla yıkayıp kurulamadan direk pamuğa döktüğüm bi kaç damla garnier çift etki göz temizleme suyuyla gözlerimi ovuşturmadan yaklaşık 10 saniye bekletiyorum ve sonuç aylardır dökülmeyen ok gibi kirpikler 🙂 en iddalı rimellerin bile hakkından rahatlıkla gelebiliyo bence. Yağlı hissetme durumuna gelirsek göz çevrem kurumaya eğilimli olduğu için bana anca yetiyo. f/p açısından gayet başarılı buluyorum uygun fiyatlı ürün arayan cicişlerin ihtiyaçlarını karşılayacağına eminim.

 121. satın aldığım f/p olarak en iyi göz makyaj temizleyicisi. diğerlerine kıyasla en hoşuma giden yanı yağlı his bırakmaması. kirpiklere bakım yapmayı da vaad ediyor. ben hindistancevizi yağı kullanıyorum organik olduğu için ama öyle bi takıntım olmasaydı marketten alacağım tek ürün bu olurdu.

 122. Yaklasik 5-6 aydir kullandigim makyaj temizleyicisidir. Herkes cok sevmis ama bilemiyorum ben pek sevemedim cunku makyaji tam temizleyemiyor¸ fazla yagli his birakiyor. Cok goz makyaji yapan birisi de degilimdir sadece rimel surerim o da waterproof olmaz cogunlukla. Ben mi yanlis bir seyler yapiyorum bilmiyorum ama iih olmamis 🙁

 123. Benim de kirpiklerimi inanilmaz doken ve asla makyajimi tamamen cikarmayan temizleyici. Nivea kalmadigi icin kendisini aldim ama kesinlikle nivea’nin yanina yaklasamaz.

 124. Lens kullandığım ve alerjim de olduğu için ekstra hassas olan gözlerime hiç iyi gelmeyen bir temizleyici. Çok yağlı¸ gözünüze sürünce bir de bunu temizlemeniz gerekiyormuş hissi yaratıyor. Bunun yerine normal micellar suyla temizliyorum gözlerimi daha iyi oluyor. 

 125. Göz kapaklarımın sevgilisi¸ rimelin korkulu rüyası göz makyaj temizleyicisi.Keşfetmeden önce gözlerimin makyajını temizlerken mutlaka 2-3tel kirpik pamukta kalıyor¸gözlerimi iyice ovuşturuyordum.Kullandıktan sonra bu problemler kalktı.

 126. 5-6 senedir kullandığım göz makyaj temizleme suyudur.her türden rimelimi¸göz makyajımı çok rahat bir şekilde çıkartabiliyorum.bir de ilk zamanlarda kirpik güzelleştirme vaadini gerçekleştiriyordu ancak son zamanlarda formülü mü değişti bilemiyorum.edit: imla

 127. Lise yıllarımdan beri kullandığım sadece günlük hafif makyajı çıkaran temizleyici. Çokta hassas olmayan gözlerimi her seferinde yakan¸ yağlı his bırakan ve ne yazık ki lash sensational’ı çıkarmayan ufacık boyuyla bereketli olsa bile her makyajda işe yaramayan bir ürün. Kirpik bakımıyla ilgili bir artısını görmedim. Özellikle son zamanlarda göz altlarımda ufak tefek bezeler çıkardığını fark ettiğim için bir daha almayacağım ve daha temiz içerikli alternatiflere bakacağım. İndirimli fiyatını kesinlikle hak etmiyor

 128. göz makyajını temizlemeyen¸ göz makyajı temizleyicisi!ne kadar dikkatli olursam olayım gözlerimi kör edecekmiş gibi yakıyor.gözlerimin üzerinde ne kadar bekletirsem bekleteyim¸ üzerinden ne kadar geçersem geçeyim¸ makyajı temizlemiyor.yağlı bir histen ziyade göz çevresini ‘yağlı’ bırakıyor. kirpiklerim üzerinde dökülmesinden başka hiç bir etkisini görmedim. baya hoşlanmıyorum¸ evet!(İyi bir göz makyajı temizleyicisi deneyimleyen hatunlarım beni de bilgilendirirse çok sevinirim:))

 129. Benim başarılı bulduğum göz makyaj temizleyicisi. Lash sensational’ı bile kullandığım diğer ürünlere göre daha iyi temizliyor. Eksi olarak ise yağlı his bırakmasını ve çok bereketsiz olmasını söyleyebilirim.

 130. Nerede indirime girse stokluyorum.Gayet güzel çıkarıyor.Gözü yakar ve yağlı his bırakır.Komedon oluşturmadı benim için en önemlisi bu.

 131. Anlaşamadığım ürün.2 ya da 3 şişe kullandım. Gözlerimden her halt akıp durduğu için genelde waterproof zimbirtılar kullanıyorum günlük olsa bile¸ bunu da belirteyim önden.Beğendiğim yönleri: pamuğa güzelce döküp gözümde beklettiğimde maskaramı da kalemimi/eyelinerimi da güzel çözüyor¸ en az ovalamayı bu yaptırıyor ilk başta aşırı yağlı bi his bırakmasına rağmen bi 5 dakika içinde o yağlılık geçiyor¸ yüzümü yıkadığımda (o an hangi yüz temizleyici ürünü kullanıyorsam onunla) gözlerimde yağlı bi his kalmıyor. benim için rahatsız edici bi kokusu yok.Vay ben ölem yönleri:-bereketsizlikten ölüyor. zaten minnacık şişede ve çabuk bitiyor¸ üstüne bi de fiyatı artıp duruyor. yo dostum yo…-özellikle kullandığım son şişe deli gibi gözlerimi yaşarttı. canımı yakmadı ama makyajımı sildikten sonra 5 dakika şıpır şıpır akıyor gözüm resmen.-kirpik güzelleştirici olduğunu iddia eden ürün benim kirpiklerimi DÖKÜYOR! İlk başta başka sebepten olduğunu düşünmüştüm çünkü saç dökülmem de azıtmış o aralar. Dedim aha yine demir yerlerde galiba benim. Sonra bu ürün bitti ve ben de başka bişi kullanmaya başladım¸ pamukta kalan kirpiklerim azalarak bitti ama hala bundan kıllanmıyorum. Ne zaman diğer ürün de bitti ve yine bunu kullanmaya başladım¸ yine pamukta kalan kirpiklerimle bakışmaya başladım. Dedim ki seni gebertirim garnier! Her şeye tamam ama zaten seyrek olan kirpiklerime dokunma!Daha da almam anam babam¸ zeytinyağıyla çözerim makyajımı yine de almam!

 132. Gözlerimi¸ göz altlarımı¸ kirpik diplerimi mahveden göz makyajı temizleyicisi. Benim gözlerim ya da cildim hassas değildir neredeyse her ürünü kullanabilirim ben de bir sorun yaratmaz ama bu ürün beni mahvetti. Ben 2 haftadır kullanıyorum 1 hafta önce gözlerimin altında kirpik dibimde ağrı hissettim ama uykusuzluğa bağladım ve önemsemedim çok fazla. Yine aynı hafta içinde kapatıcımı sürerken yağ bezelerinin belirdiğini farkettim ve bir sebep bulamadım artık bugün neredeyse yanaklarıma kadar inen bir hassasiyet farkettim ve düşününce son zamanlarda sadece farklı olarak bu ürünü kullandığımı farkettim. Kirpiklerimi de dökmeye başladı ve bıraktım kullanmayı. Nedendir¸ herkeste aynı etkiyi gösterir mi bilmem ama benim gibi farklılıklar yaşayan olursa bu üründen olabilme ihtimalini düşünsün. Bu arada hiç mi iyi yanı yok derseniz göz makyajımı gerçekten tek pamukla temizliyor zaten buna kanıp 2 hafta inatla kullandım.

 133. Kullandığım en güzel uygun fiyatlı makyaj temizleyici. Kat kat sürdüğüm suya dayanıklı rimeli bile tek seferde çıkartan¸ gerçekten yağlı his bırakmayan¸kirpik besleme etkisindense emin olamadığım ama bittiğinde tekrar tekrar alacağım ürün. 

 134. makyajı iyi temizlemediği gibi kirpiklerin de tüm enerjisini alıp¸ sönükleştiren temizleyici. kullanım sırasında kirpik dökülmesi yaşıyorsanız sebebini başka bir üründe aramayın.

 135. Bu ürüne karşı nötürüm. Çok yoğun bir göz makyajı yapmıyorum ama tek bir göz için bile dolu dolu dökmek gerekiyor ürün zaten küçük bide böyle dökünce hemen bitiyor. Bende kirpik dökmesi yapmadı – güzelleştirmedi de.

 136. göz makyajımı çıkarmak için vazgeçilmezim. pamuğa döküyorum¸ 15-20 saniye bekliyorum. kendiliğinden çıkıveriyor zaten. son zamanlarda daha bir güzel çıkarıyor sanki yapısı mı değişti nedir. hem de uygun fiyatlı. daha ne olsun.

 137. şişesi dolu halde arkama bakmadan çöpe attığım ürün. üç gün kullandım¸ göz çevremde günlerdir geçmeyen bir yanma sızlama hissi var¸ gözlerimde garip bir akıntı gibi bir şey oluştu ve en son dün gözaltımda beze gibi garip kocaman bir çıkıntı çıktı. güneş alerjisidir dedim¸ sonra bunu kullandığımı fark ettim. gerçekten rezalet bir ürün. herkeste aynı etkiyi yaratmaz belki ama ben çok alerjik olmayan biri olarak bayağı olumsuz etkilendim.

 138. Hassas olmayan gözlerimde deli gibi yanma yaptı kirpikleri yolmadan makyajı çıkartmak için şişenin yarısını boca etmek zorunda kalıyorsunuz koşarak uzaklaşınız 

 139. ben bunu bir türlü sevemiyorum. içime sinmiyor temizlemesi :/ sanki kirpiklerim yağlı kalıyor gibi bir ağırlık bırakıyor bence :/

 140. şimdiye kadar kullandığım en güzel makyaj temizle suyu. en zor göz makyajını bile hiç çabalamadan tek bir dokunuşla kolayca çıkarıyor. çoğu kişinin yakındığı maybelline lash sensational maskarayı bile hiç zorlamadan çıkarıyor. şimdiye kadar tek bir tane kirpiğimi bile dökmedi. çok severek kullandığım bir ürün. hassas cildiniz varsa ve gözleriniz de bir o kadar hassassa eminim memnun kalacaksınız¸ göz yakma seviyesi minimum düzeyde çünkü. Ek bilgi olarak kirpikleri beslediği konusu gerçekten doğru.

Siz ne düşünüyorsunuz?