“Garnier çift fazlı kusursuz makyaj temizleme suyu” için 239 yorum

 1. Kokusu gercekten mükemmel. argan yağlı olması ayrı bir güzel ve buna rağmen ciltte yağlı bir his bırakmıyor. makyajı kolaylıkla çıkarırken cildi nemlendiriyor¸ içerindeki yağlarla da besliyor. Garnier’nin diğer makyaj temizleme suyuna oranla daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. kuru bir cilde sahip olduğum için cildimi temizlerken tahriş etmemesi de büyük bir önem taşıyor.

 2. bir hevesle Gratisten 14¸90 tl’ye aldığım makyaj temizleme suyudur. Cildi yumaşacık yapıyor ve yağlılık hissi bırakmıyor ama kesinlikle cildime yaramadı göz kapağımda ve yanağımda böyle sivilcemsi küçük küçük yağ bezeleri oluştu. Tabii ki her cilde etkisi başka başkadır ama cicişlere tavsiyem ürünü kullandıktan sonra cildi üründen arındırmanız

 3. bunun kusursuz makyaj temizleme suyunu kullanıyorum ve her ne kadar piyasa çarpıcı bir giriş yapsa da kullanan birkaç arkadaşımdan yağlı bir his bıraktığı ve göl altlarında yağ bezeleri oluşturduğunu duyduğum için almayı düşünmediğim ürün. cildi arındırıyor mu bilmiyorum ama sanırım merak da etmicem.

  1
  1
 4. kullandığımda başlığına yazacağım demiştim. fikir sahibi olacak kadar kullandım. olumlu yönleri: yağlı his bırakmıyor. kokusu çok güzel. gözü yakmıyor. 400 ml: 200 kullanım için 15.90 iyi bir fiyat bence.olumsuz yönleri: tam olarak “kusursuz” bir şekilde temizlemiyor göz makyajını. kirpik diplerimi kulak pamuğu ile tekrar temizliyorum ve kalıntılar kaldığını görüyorum. başka bir olumsuz yönü yok açıkçası.bence başarılı bir ürün. 8/10 ‘u hak ediyor.

 5. bittikçe aldığım bir ürün.kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor.uygun fiyatlı (indirimden 10 tlye alıyorum) ve makyajı güzel çıkarıyor.tabii yapılan makyaja da bağlı¸ben günlük olarak kapatıcı ve rimel kullanıyorum¸onu güzel çıkarıyor.bazen alt kirpik diplerimde kalıntı kalabiliyor¸onu da kulak çubuğuna biraz vazelin sürüp öyle temizliyorum.artı bir özellik olarak kirpik güzelleştirmeyi vaadediyor ki kesinlikle doğru.sonuç olarak çok fazla göz makyajı yapmıyorsanız beğenebileceğiniz bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 6. ben bu ürünü kullandığımda göz kapaklarım kıpkırmızı oldu ve kaşındı pul pul döküldü. bir haftada geçmedi.arkadaşımın annesi de bunu kullanmıştı¸göz nezlesi oldu ve aynı şekilde gözleri şişti. nasıl herkes beğeniyor anlamadım. garnierın bütün ürünleri bende alerjiye sebep oluyor nedense.

 7. garnier makyaj temizleme sularının diğer iki çeşidine kıyasla¸ makyajı daha hızlı temizleyen¸ daha yumuşak bir ten bırakan¸ harika kokan micellar su. yalnız argan yağı meselesi kafamı karıştırıyor. hem yabancı¸ hem türkçe kaynaklardan araştırdığınızda bu yağın cilde mucizevi ölçüde faydaları olduğunu okuyabilirsiniz. ama o faydalar arasında kafam kadar “saçları besler ve hızlı uzamasına yardımcı olur¸ güçlendirir.” yazıyor. yavaş yavaş suavi sakalına sahip olacağım diye çok korkuyorum¸ sanırım sırf bu yüzden bioderma’ya geri döneceğim.

 8. bir süredir kullanıyorum öncelikle ben kokusunu hiç sevmedim çok yapay bir kokusu var.içindeki yağı ne kadar çok karıştırırsam karıştırayım bende diğer insanlarda gördüğüme göre çok hızlı bitti hatta ürün de bereketli değil daha alalı bir ay olmadı ve yarıladım ki bu ay çok az gün makyaj yaptım.kaldı ki göz makyanı kesinlikle iyi temizlemiyor hatta bildiğiniz aşırı kötü temizliyor bununla göz makyajımı temizlemek bana işkence oldu. beğendiğim yönlerine gelecek olursak cilt makyajımı temizlemede çok başarılı buldum.cildimi kurutmadı ve fondöteni kalıntı bırakmadan temizledi 30 kez silmek zorunda bıraktırmadı. kısaca cilt makyajı temizlemek için çok iyi ancak göz makyajı için ben garnierin çift fazlı göz makyaj temizleyici ile devam edicem.

 9. gözde de ciltte de denedim¸ bence genel olarak orta düzeyde bi temizleyici. kokusu çok güzel¸ yağlı bir his bırakmaması da güzel. benim gözümde pek kalıntı bırakmadı¸ ama teni o kadar güzel temizleyebildiğini düşünmüyorum çünkü 3. silmemde hala az az fondöten kalıntısı görüyordum pamukta. cildim karma¸ sivilcelerim çıkıyor ama bende bunu kullanmadan önce de çıkıyordu¸ normal yani bundan olduğunu sanmıyorum. bu arada kokusuna tekrar dönmek istiyorum çünkü inanılmaz güzeldi¸ parfümü olsa alırım dediğim cinsten. mesele böyle olunca parfümünü bulup aldım ben bunu 🙂 merak edenler için kendisi yves rocher -kiraz çiçeği parfümü.

 10. Ürünü neredeyse çıktığı ilk günden beri kullanıyorum ve hem yüzde hem de gözde baya başarılı bir iş çıkardığını düşünüyorum. Argan yağlı kısmı sayesinde olduğunu düşünüyorum makyajı özellikle de 4 kat uyguladığım rimelimi iki hamlede çıkarıyor. Bence baya başarılı indirimlerde de fiyatı yarım litrelik bir ürüne göre baya iyi rakamlara geliyor ¸ bir deneyin derim ben :))

 11. Hiç zorlanmadan tüm göz makyajımı 2 saniyede çıkarıyor. Ovalayıp tahriş etmiyorum bile gözümü. Bundan önce lorealin bu mavi olan ürününü kullanıyordum bayaa ovalamam gerekiyordu çıkması için makyajın. İyi ki buna şans vermişim. Hemende yedekledim migrosun anneler günü indiriminde 5 tl ye denk gelmişti. yoluma bununla devam edicem 🙂

 12. Garnier’nin argan yağlı misel suyu.Makyajı çok güzel çıkarıyor¸ o konuda hiçbir sorunu yok. Ama bu ürün benim cildimi kurutuyor¸ yüzümün üzeri sanki kağıt kaplıymış gibi hissediyorum kullandıktan sonra. üstelik ilk başlarda güzel gelen kokusu da artık beni rahatsız etmeye başladı. Bittiğinde tekrar almayacağım. Pembe kapaklı olana devam.

 13. yarısına kadar kullandım lakin renginde bir bulanıklaşma var. sarı kısmı bir garip oldu şeffaf kısmı grileşti. yüzümde ince beyaz bir tortu bırakıyordu zaten.kullanmayı bıraktım

 14. Tamam makyajı temizliyor¸ maskarayı çıkarıyor kokusu da güzel ama bu ürün benim yüzümde beyaz kalıntılar bırakıyor sanki cildim kurumuş gibi¸ ve yağlı bir his bırakıyor¸ bu bitince aynı ürünü tekrar almam pembe kapaklıya geri dönerim sanırım

 15. essence waterproof rimellerimi güzel çıkarıyor¸ kokusu harika kuru ciltliyim ve bu ürünle yumuşacık gerilmeyen bir yüzüm oluyo fakaattt benim gözlerimi kızartıyo nedense kaşınıyo gözlerim ben de bunun çözümünü pamukla silince hemen yıkamakla bulmaya çalışıyorum.Bebek şampuanıyla yüzümü yıkıyorum ama hala biraz gözlerimde hassasiyet oluyor… Bu şikayet sadece bende mi var yahu :s

 16. Kullanimi ardindan kesinlikle ayri bir jel ile arindirma gerektiren urun. Hos ben Bioderma’nin urununde de ayni seyi yapiyordum. Icim rahat etmiyor cunku. Sadece bu urunle temizleme yapıp yatmak ne bileyim.. Olmaz yani.

 17. ilginç bir şekilde kullandığım pamuğa göre etkisinin ve yapısının değiştiğini gözlemlediğim ürün. ne zaman daha basit / ince bir pamukla beraber kullansam cildimde yağlı bir his bırakıyor ve gözlerimi yakıyordu. hatta nerden aldım diye söyleniyordum. ancak geçenlerde benrinin kare pamuklarıyla kullandığımda yağlı bir his bırakmadığını ve gözlerimi yakmadığını farkettim. bitene kadar böyle kullanacağım artık. memnun kalmayan arkadaşlar pamuğu değiştirmeyi ve az ürün dökmeyi denesinler.

 18. dün alıp denedim¸ gözümü çok yaktı be. ama temizlemesini beğendim maybelline cream tattooları bir çırpıda çıkardı

 19. garnier severek kullandığım bir marka fakat bu ürün övüldüğü kadar beklentilerimi karşılamadı.performansını genel anlamda düşük buldum. ayrıca gözlerimi inanılmaz yaktı bir süre daha şans vereceğim ama tekrar almam.

 20. Herkes bu kadar memnun kalmasına rağmen çok çalkalasam bile bende yağlı his bırakıyor. Tekrar alacağımı sanmıyorum.

 21. kokusu çok hoşuma gidince almıştım normalde ben lorealin temizleyicilerini kullanırdım ve memnundum. içinde argan yağı olduğu için göz makyajını daha iyi çözer belki diye almıştım ama maybelline lash sensational a hiçbir şey etki etmiyor. onun dışında fena değil cilt ürünlerinde. ama göz için denediğimde başarılı değildi ve gözlerimi yaktı. ve iddiasının aksine yağlı bir his bırakıyor. – sonuçta içinde yağ var- ben kullandıktan sonra yüzümü yıkıyorum.

 22. Bir daha asla almayı düşünmediğim¸ bioderma’ya nasıl muadil gösterildiğini anlayamadığım temizleme suyu. Cildimde çok fazla yağlı his bıraktı ki benim en hoşlanmadığım özellik. Bir diğeri ise göz makyajımı çıkarmak için baya uğraştım. Direk çöpe gitti kendisi. Kesinlikle bioderma’dan şaşmam artık.

 23. Bugün itibariyle kullanmaya başladım. Öncellikle fiyatı oldukça uygun 400 ml için. Göz makyajını neutrogena kadar yağlı bir his bırakmadan gayet güzel temizliyor. Yağlı ve karma ciltler korkmadan kullanabilirler.

 24. Diğer çeşitlerinde gözümü temizleyemiyordum dudaklarımı da likit matsa çıkarmıyordu ama bu ürünle yüz¸göz ve dudak hepsini temizliyor tahriş etmeden. Yağlı his bırakıyor ama zaten yüzümü yıkadığım için tekrardan bir sorun teşkil etmiyor çok başarılı.

 25. Maybelline lash sensational mascara kullanıyorum kirpiklerimde. Ama bu ürün malesef bu mascarayı çıkartmıyor. Ne kadar uğraşırsam uğraşıyım illa ki mascara kalıyor gözlerimde. Bulanıklaştırıyor da biraz gözü. Yağlı bir his bırakmaz yazıyor ama bırakıyor da bence. Bu kadar yerin dibine sokmak istemezdim ürünü ama sevemedim. Almayın cicişler¸ tavsiye etmem. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim evet yüz makyajını iyi çıkartıyor.

 26. Aşırı hassas gözlerime tabiiki iyi gelmedi ki bu bir süpriz değildi 🙁 ten makyajımı da bununla temizledikten sonra en azından suylada olsa bi yıkamam gerekiyor yoksa küçük küçük sivilcemsi şeyler çıkardı suratımda 🙁 diğer denediğim tüm garnier ürünleri gibi bunu da cildim sevmedi 🙁

 27. gözlerimi yakıyor ve kıpkırmızı yapıyor. ten makyajımı çıkartmak için kullanıyorum o da bitsin diye tek iyi yönü kokusu belkide. sephora waterproof eye makeup remover ın üstüne tanımıyorum.

 28. Kokusu muhteşem¸ fiyatı oldukça uygun¸ kolay bulunabilir fakat lens kullanan biri olarak yeni yeni toparladığım hassas gözlerimi aşamalı olarak kurutan ve kızartan ürün.Hassas gözlüler düşünüp kullanmalı

 29. Kirpiklerimi uzatsa da beğenemedim. Çünkü rimelimi çıkartamadım. rimelim Maybelline one by one rimel. sevemedim¸ kusursuz makyaj temizleyici diyo ama bayağı bi kusur bıraktı …..

 30. Pembe kapaklı temizleyicisinden 4¸ 5 şişe bitirince neden olmasın dedim. keşke demeseydim sevemedim sivilce falan yapmadı temizleme konusunda da ürünü ovmadan zorlamadan çıkarıyor ama sonrasındaki o his hiç hoşuma gitmedi. kuru ciltli kullanıcıları belki sevmiştir ancak ben sevemedim.Pembe kapaklı ürünle temizledikten sonra yıkamaya üşeniyorsam yıkamadan rahat rahat yatar uyurdum. bu ürünün bıraktığı o yağlı his yüzünden kesinlikle tekrar yıkamak zorunda kalıyorum. hem hafif yağlı kalıyor hemde sanki ten makyajımı oradan oraya taşımış yüzümde yağla beraber fondöten de kalmış gibi hissediyorum. pembe kapaklıyı almıyorum bunu bitirmeden ama bu da bitecek gibi değil.

 31. ilk çıktığında indirim vardı¸ kokusuna aldandım ve aldım. şimdi bitmesi için çabalıyorum. yağlı his bırakıyor ve gidip durulama ihtiyacı hissediyorum. gözleri yakıyor birkaç kere göz makyajımı silerken kullandım ve gözlerim mahvoldu¸ yanma hissi bıraktı. gözün doğal yapısına zarar vermesinden korktuğum için göz makyajımda bir daha kullanmadım. şu an bitmesi için cilt makyajımı silerken kullanıyorum. bir daha almam.

 32. Buna benzer matlaştırıcı oldugunu iddia eden mavi şişeyı kullandım. Sonuç tamamen hayal kırıklıgı oldugundan çift fazlısına da pek sıcak bakmadım .

 33. Makyajı güzel çıkaran bir temizleme suyu lakin bende sivilceye yol açtı. Şuan yüzüm için değil de göz makyajım için kullanıyorum ve memnunum. Herhangi bir yanma¸ kızarma¸ germe ya da miliaya sebep olmadı. İndirimlerde yakalanırsa tadından yenmeyecek bir ürün.

 34. hiç beğenmedim. nedenleri:1.rahatsız edici bir his bıraktı¸ durulanması gerekmediği halde yüzümü yıkamamak için zor tuttum kendimi(karma/yağlı cilt)2.gözümü yakıyor. aynı göz makyajı ürünlerini abioderma veya cyrene ile temizlediğimde yanmıyordu. bu nedenle suçu direkt kendisine atıyorum.3. sivilce yapmadı ama minik minik pütürcükler edindim alnımda. 4. ya ben beceremiyorum(ki deli gibi çalkaladığım oldu en sonunda) ya da ürün iyi karışmıyor. karıştığı anda kısa süre sonra eski haline döndüğü için her uygulamadan önce çalkalamak zorunda kalıyorum. zaten bir süre sonra sarı(yağ içeren) kısmın azalma oranı¸ alttaki sudan daha fazla oldu.sonuç olarak artık kullanmıyorum yarısına bile gelmeden bıraktım öyle.

 35. şimdiye kadar kullandığım en güzel makyaj çıkarıcı. bir kere kokusuna bayılıyorum. kullandıktan sonra uzun süre kokusu ciltte kalıyor ve parfüm olsa kullanacağım harika bir koku. çıkarma perfomansı çok iyi. şimdiye kadar zorlandığım bir maskara vs olmadı. daha önce tek fazlısını kullanmıştım¸ çift fazlı kesinlikle daha iyi. ancak ben sadece göz makyajını çıkarmada kullanıyorum¸ fondöten vs’de nasıldır bilemem.

 36. Bana göre birçok markanın çıkardığı üründen daha etkili. İşten eve gittiğimde¸ önce üzerimdeki fazlalıklardan kurtulup¸ ev kıyafetlerimi üzerime çeker¸ banyoya koşar adımlarla ilerleyip¸ bir pamuğa bir miktar döktükten sonra¸ hafif dairesel hareketlerle yüzümü temizlediğim¸ çok sevdiğim değerli kozmetik ürünümdür. 🙂

 37. kokusu çok güzel olan argan yağlı makyaj temizleme suyu. göz¸ yüz ve dudak makyajını da çok güzel temizliyor ancak yüzde yağlı his maalesef ki bırakıyor. Bir de benim gözlerimde ilk 2 kullanımımda hassasiyet ve şişmeye sebep oldu. sabah uyandığımda göz kapaklarım normalden daha kızarıktı ve hafif kaşınıyordu. ancak pek de alerjik bir cildim olmadığı için inatla kullanmaya devam ettim. sonuç olarak bir daha benzer bir hassasiyet yaşamamış olsam da alerjik bir ciltte bu tip irritasyonların devam edebileceğini düşünüyorum. herhangi bir sivilcelenmeye sebep olmasa da dediğim gibi bıraktığı yağlı his biraz rahatsız edici. ancak ürün kullanım kolaylığı bakımından bir nevi hayat kurtarıcı. göz makyajını ayrı yüz makyajını ayrı çıkarmak bazen çok yorucu geldiğinde bu makyaj temizleme suyunu kullanıyorum. ancak tamamen bir temizlik hissi vermediğinden yalnızca makyajımı çıkarmaya üşendiğim günler kullanıyorum. bir de ürünü pamuğa dökmeden önce her seferinde iyice çalkalamak gerekiyor. yoksa argan yağı ve su tam karışamadığından makyajı tam çıkaramayabiliyor.

 38. uzun süre pembe kapaklı olanını kullandıktan sonra bunu da denemek için kullanmaya başladım. göz makyajını pembeye göre çok daha rahat çıkarıyor ama kokusu beni rahatsız etti. aslında kötü bir kokusu yok ama uzun süre kokusuzuna alıştığım için hoşlanmadım. bunu kullanmaktansa pembe kapaklı olanı yüzüm için¸ çift fazlı mor renk göz makyajı temizleyicisini de gözüm için kullanmayı tercih ederim

 39. kusursuz oldugu dogrudur. ben bu urunden daha iyi makyaj cikaran hicbir seye daha rastlamadim. tek kotu yani homojen olmadigindan seffaf sivi tukendikce digerinin tukenmemesi ve azaldikca yagli bir his birakmasi diyebilirim.

 40. Gözü çıkarmada çok başarılı¸ tendeyse hiç iyi bulmadığım ürün. Göüzümü 3 4 saniye pamuğa döktüğüm suyla bekletince zaten çözülüyor ama ten… Hep kalıntı kalıyor hep kalıntı. Sanırım bir de ben köpürterek yıkamayı seviyorum. Anca foşur foşur yıkayınca temizlenmiş hissi geliyor. Şimdi asıl meseleye geleyim. Geçen hafta tatildeydim. Bu ürünü aldım ve gittim. İlk orada kullandım. Gündüz hiç makyaj yapmadım ama gece epey koyu göz makyajları yaptım. Tenime ise fondoten kapatıcı ve hafif allık uyguladım. Beş günde cildim tamamen kurudu¸ parça parça dökülüyor şu an. Çok kötü bir halde. Bu ürüne bağlamak istemiyorum. Biraz cildim düzelince tekrar deneyeceğim ürünü ama bilemiyorum. Cildim karma ve daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sanırım garnier ürünleri bana yaramıyor. Daha önce bir bb krem ve 3 ü bir arada peeling maske temizleyici mi ne sinem kobalın reklamında oynadığı¸ öyle bir ürünü kullanmıştım. İkisi de cildimi katletmişti. Bu çift fazlı ürün bu denli övülünce şana vereyim demiştim ama olduramadım…

 41. Göz için olan yani şu küçük şişede morlu argan yağli olandan Gerçekten çok memnunum her turlü goz makyajini çikaracagı düsüncesindeyim Diğer yüz için olan turunculuyu kullanmadigim icin yorum yapamıyorum Ama ben pembe kapaklidan gayet memnunum

 42. pembe kapaklı olan makyaj temizleyicisini çok beğeniyordum. Fiyatı uygun ve oldukça bereketli bir ürün bence. Son zamanlarda popülerliğinin artmasıyla bende bu çift fazlıyı deneyeyim dedim ve edindim bir tane. Lakin pembe kapaklı olana göre temizleme performansı daha kötü geldi bana. Ayrıca bu aralar çok sık makyaj yapmadığım halde neredeyse bitmek üzere. Kokusu da bir tuhaf pek sevemedim diyebilirim. Bu gidişle başka markalara yada yine pembe kapaklı olana dönücem gibi.

 43. Çok çok çok beğendim doğrusu 1 şişeyi 4 ayda bitirme noktasına getirdim resmen abdest alıyorum bununla her gün. Kokusu çok hoşuma gidiyor¸ iyi de temizliyor. Ben memnunum¸ yine alacağım. Tek olumsuz yanı bence yağlı his bırakıyor ama ben bu sıvıyı uyguladıktan sonra bir de jel ile yüzümü yıkıyorum.

 44. Pembe kapaklı olanını kullandıktan sonra almaya korkmuştum başta ama bu başka cicişler. Çok daha kolay çıkarıyor makyajı ve sivilcelenme yapmadı çoğu kişinin aksine bende. Gözlerimde ilk 1-2 kullanımda yanma yaptı ama ne olduysa artık yapmıyor. Fiyat etkenini de araya katarsak biterse alırım dediğim bir ürün

 45. Bayılarak kullandığım makyaj temizleme suyu. Tüm yüz makyajımı tek bir suyla çıkarabildiğim için çok mutluyum. En koyu göz makyajını bile tek hamlede harika temizliyor.

 46. denemek için en son indirimden aldığım temizleyici. ben performansını beğenmedim. kokusu gereksiz ağır. bi makyaj temizleyiciden sonra parfüm gibi kalan koku insanda temizlenememiş hissi bırakıyor. loreal’in mavi renkli çift fazlı göz makyaj temizleyicisi çok daha iyi.

 47. Gözlerimi çok acitan makyaj temizleme suyu.Yüz ve dudak temizliğinde gayet memnunum. Bende yapiskan bir his birakmiyor. Kokusu da çok ferah. Ama gözlerimi çok yakiyor. Bilemiyorum belki benim gözlerim çok hassastır çünkü lorealin hassas ciltler için olan makyaj suyu da gözlerimi acitmisti.

 48. Adını duymak ve kendisini görmek istemediğim garnier m.t. suyudur kendisi… Suya dayanıksız rimel kullanmama rağmen çıkarması %20 olan ürün… Neresinde çift fazlı¸ neresinde kusursuz :(Pembe renkli olanı her daim baştacıdır.

 49. normalde benim gözlerimi şuana kadar kullandığım hiç bir su yakmadı. bu yaktığında şaşırdım ama kişiye özgüdür diye çok takılmadım. kullanırken daha dikkat ettim.ben de şöyle bişey oldu argan yağı kısmında köpüklenme oldu. yani sarı kısmı sıvıya dönüşmüyor. içi köpük köpük. zaten çalkaladığında aşırı köpük oluştu yaklaşık 2 parmak. bende köpük kısmını attım. bişey değişmedi. kullanmak istemiyorum bozulmaya başladığını düşündüm. alerji yapmadıkça kullanıp bırakcam. bi daha almam

 50. Hafif makyaj yaptığım için kolayca yüzümü temizleyebilen ürün.Ten makyajı: güneş kremi + fondoten + pudraGöz makyajı: far bazı + far + göz kalemi + eyeliner + rimelDudak: önce nemlendirici krem sonra mat ruj Bu kadar makyajı günde 5-6 saat yüzümde tutuyorum. Tazelemek de işin içinde. Bunu akşam geldiğimde hoop diye çıkarıp atabiliyor. Belki cilt yapısıyla da alakalıdır bu durum bilemem ama ben oldukça sevdim böylesine bir kolaylık sağlamasını.

 51. Garnier’in express çift etkili temizleme suyundan ne kadar nefret ettiysem¸ bu ürününü bir okadar çok sevdim. Göz makyajımın tamamını genellikle waterproof ürünlerle yaptığım için¸ güçlü ve uygun fiyatlı bir temizleyici arayışındaydım. Açıkçası bu ürün çıktığında pek umutlu değildim ama alıp denemek istedim. Nitekim¸ üründen çok memnum kaldım. İçeriğindeki yağ aşırı kuru olan göz çevreme iyi geldi. Makyajı¸ vaadettiği şekilde kolayca ve gözlerimi yakmadan çıkardı. Kocaman da bir şişesi var uzun süre gidiyor. Yağlı ve karma ciltli olanlar için sivilce yapabilitesi olan bir ürün. Cilt makyajları için pembe kapaklı micellar temizleme suyunu¸ göz makyajları için bu ürünü kullanmalarını tavsiye ederim.

 52. Bende yağlı his bırakan temizleyicidir. Göz makyajı ve bazı likit mat rujları silmek için kullanıyorum ama ciddi anlamda yağlı bırakıyor cildimi. Gerçi ben şimdiye kadar garnier çift fazlı göz makyajı temizleyicisi ve argan yağlı olanı kullandım sadece ama ikisi de yağlı his bıraktı. Bırakmaz diyeceğiniz varsa önerilerinizi bekliyorum cicişler

 53. normalde goz makyajimi yillardir lorealin cift fazli goz dudak makyaj temizleyicisiyle temizliyordum ve cok cok memnundum. elimdeki bitti bugun yenisini almaya gittigimde yaninda garnierin temizleyicisi vardi. fiyati hem lorealden hesapli hem de cok daha buyuktu. sozlukte de begenilmisti diye garnieri aldim. gozlerimi inanilmaz yakti. benim goz cevrem de oyle cok hassas degildir. cildimi de guzel temizleyemedi gibi geldi. loreal cok cabuk bitiyordu bu bayagi da gider hem de cok hesapliya aliyorum diye bayagi sevinmistim. kursagimda kaldi.

 54. hakkındaki ilk izlenimimi  burada anlatmıştım ve aradan geçen 5 aydan sonra bugün ilk şişemi bitirdim. ben günlük makyajımı bununla temizlemedim. yalnızca çok ağır makyaj yaptığımda bu ürünle şöyle bir yumuşattım. böyle aralıklı aralıklı kullanınca tüylenme konusundaki korkularım bitti¸ bu konuda bir fark yaşamadım . sivilcelenme ya da alerji de yapmadı. makyajı gerçekten güzel temizlediği konusunda halen hem fikirim. özellikle kalıcı rujları hiç sağa sola bulaştırmadan birkaç saniye içinde temizliyor. yalnız bir defa gözüme kaçtı¸ inanılmaz yaktı. o günden beri göz makyajımı bununla temizlemeyi tercih etmiyorum.pembe kapaklı versiyonu gibi mini boyunu üretirlerse kalıcı rujlarım için tekrar edineceğim¸ çünkü bu konudaki performansını gerçekten çok başarılı buluyorum. ama tek boy satılacaksa¸ sadece bu amaç için de yarım litrelik şişeyi tekrar alamam tabi ki.

 55. Pratik olsun diye satın aldım hem göz makyajımı hem de yüz makyajımı kolayca temizlerim diye ancak memnun kalmadım! Bir kere kokusu çok güzel olsa da bence makyaj temizleme ürünleri buram buram parfüm kokmamalı! Temizlik hissi vermiyor¸ 3-4 kez yüzümü siliyorum siliyorum pamuğa hâlâ fondöten geliyor. Göz makyajı temizlemede 0¸ gerçi ben çoğunlukla waterproof rimel kullanıyorum ama temizler diye düşünmüştüm. Ve en önemlisi cildimi kurutur gibi yaptı ve gerginleştiriyor. Bu arada cildim kuru karma. Makyajımı bu ürün ile temizledikten sonra mutlaka hemen nemlendirici sürme ihtiyacı duyuyorum. Bir daha satın almam pembe kapaklı olan micellar su daha güzel.

 56. Bende gözlerime alerji yapan makyaj temizleme suyu. Evet kokusu çok güzel ve makyaj çıkarma performansı da fena değil.İlk başlarda çok memnundum lakin şişenin yarısına gelmeye doğru ürünün yapısı değişmeye başladı¸ daha sonra gözüm her makyaj çıkarmamda kıpkırmızı oluyordu. Ben de ilk başta kunduramadım gözüme sabun kaçırdığımı falan düşünüyordum sonra kafama dank etti. O günden bu yana hiç gözüme sürmedim. Sadece ten makyajını çıkarıyorum artık. Bir önce bitirmeye bakıyorum.

 57. gözlerimi deli¸ dehşet yakıyor(bkz: 🙁 ) ayrıca bende kıllanma yaptı. direkt onu suçlamamın nedeni¸ cilt bakımı rutinimde ondan başka hiçbir değişiklik yapmamıştım. artık sadece fırçalarımı ve süngerlerimi temizleme jelinden önce makyajdan arındırmak için kullanacağım.

 58. Herkes o kadar övünce gidip aldım. Almaz olaydım. Cildimde sivilcelenme yapmasından mı bahsedeyim yoksa gözümde aşırı rahatsız edici bir his bırakmasından mı? Şuanda zar zor bitirmeye çalışıyorum. Bir daha alır mıyım? Asla.

 59. Yorumları okuyunca resmen şok oldum nasıl makyaj temizlemiyor bu ürün. Pembe kapaklı olandan 3 4 kutu bitirmisimdir ten makyajı için çok seviyordum onu. Sonra bitince buna geçtim bununla göz makyajını da çıkarıyorum. Bence hem ten makyajını hem göz makyajını çok güzel çıkarıyor. Çok yoğun bir kokusu var çok hoş ama ağır gelebilir bazılarına. Kesinlikle argan yağı falan içerdigine inanmıyorum. O kadar faydalı kaliteli bir yağı makyaj temizleme suyuna koyarlar mi ya varsa da çok çok azdır kesin o yüzden yüzde tüylenme yapacagini sanmıyorum. Yağlı bir his bırakıyor evet ama ben sonrasında yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkıyorum hemen. Başarılı bir ürün bence ben seviyorum

 60. Argan yağlısını kullanıyorum. Cildimdeki makyajı kabaca temizlemek için kullanıyorum. Sonrasında mutlaka jel ya da köpükle bol suyla yıkıyorum yüzümü. Bir daha alır mıyım¸ sanmam. Fiyatı ve performansı fena değil ama bayılmadım. Başka ürünler deneyeceğim.

 61. Devasa bir hayal kırıklığı üründür. Büyük umutlarla hem göz makyajımı hem de yüz makyajımı temizlemek umuduyla aldığım bu ürün zaten yağlı olan cildimi yağdan vıcık vıcık etmekle kalmadı¸ aynı zamanda kirpiklerimi de döktü. Hadi madem o kadar yağlı his bırakıyor¸güzel temizlese bari¸ o da yok. Elimde kaldı valla 🙁

 62. severek kullandığım güzel kokulu makyaj temizleyicisi. makyajımı olabildiğince güzel temizlediğini düşünüyorum ancak makyajı siyah göz kalemi¸ concealer¸ bb krem¸ ten rengi bir far ve pudra olan bir insan olduğumu belirtmekte fayda var. benim kısmen yok gibi makyajımı rahatlıkla temizliyor ve ardından yumuşacık bir his bırakıyor bende herhangi bir kuruma oluşmadı. sonrasında cildimi bir köpükle güzelce temizliyorum ve nemlendiriyorum bugüne dek bir sorun yaşamadım bittiğinde 3.kez alacağım bir ürün.

 63. Gözümde yanma ve kaşıntı yaptı kokusu mükemmel evet ama yüzümde de tüylenme yapıcak diye korkumdan kullanmıyorum ee o zaman ne işe yarıyor bi umut almistm ama ben yine pembe kapalıyla devam :((

 64. Çok ağır göz makyajlarımı bile nazikçe¸ göz ve göz çevremi kızartmadan acıtmadan çıkarabilen eşsiz makyaj temizleyicisidir. Adı üzerinde argan yağı içerdiği için yapısı çok az da olsa yağlı ancak bu yağ sizi rahatsız edecek kıvamda kesinlikle değil. Ben makyajımı çıkardıktan sonra tenimi yumuşacık yapmasına bayılıyorum. Kokusu da hiç rahatsız edici değil. Bana bebek kolonyalarını anımsatan bir kokusu var. Ancak her kullanım öncesi çok iyi çalkalamama rağmen yağı temizleme suyundan önce biter diye bi telaş halindeyim :d

 65. Göz makyajımı gayet güzel çıkartan temizleme suyu.Rujlarıda aynı şekilde gayet iyi temizliyor.Ama cildimde denemedim ve denememde sanırım sivilce yapacağına eminim çünkü.Bir de benim gözümü yakmıyor kullanırken ama bir arkadaşımın gözünü baya yakmıştı memnun kalmamıştı

 66. bence çok iyi bir temizleyici değil¸ ayrıca yağlı bir his bıraktığını düşünüyorum. arkadaşımda kaldığım bir gün onunkini kullanmıştım. migros’un yüzde 50 indiriminde 12¸47’ye düşmüş 400 ml’si. sevmememe rağmen alacaktım kendimi çok zor tuttum 🙂 resmen alışverişim geldi.

 67. Hem ten hem göz makyajına hitap edelim diye çıkartılmış bir ürün.-yüz makyajımda ikinci seferde bile kalıntı kalıyor. Ayrıca ciltte garip bir hissi olduğu için yıkama ihtiyacı duyuyorum. Bu da cildimi yoruyor ve kızarıklık yapıyor.-Göz makyajın da ise ancak no mascara makeup severlere hitap edebilir. Göz kalemi¸ maskara¸ eyeliner hiç birinde işe yaramıyor. Göz makyajı için özel üretilmiş çift fazlı ürünlerin en vasatının bile daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

 68. Fiyatına göre gayet başarılı ve kullanışlı bir ürün. Hangi temizleyiciyi kullanırsam kullanayım mutlaka sonrasında yüzümü yıkar sonrasında toniğimi sürerim. Bu üründe kaba makyajın çıkarılmasında gayet iyi bir ürün. Kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor. Aksine temizlerken kuruyan göz çevrenizi bi nevi nemlendiriyor. Kolayca çıkarabiliyor makyajı. İndrimde de yakalanırsa tadından yenmez. İkincisini bitirmek üzereyim. Üçüncüyü de alacağım. Tavsiye edilir.

 69. bir şişesini yeni bitirdim ve severek kullandım. çıkmamasıyla ünlü lash sensational maskarayı ben bununla temizliyordum ve beni hiç uğraştırmıyordu. yüzümde hafif yağlı bir his bırakıyordu ama beni rahatsız etmedi. son demlerinde biraz bozulmuş gibi geldi fazla yağlıydı o yüzden dibini kullanmadan attım. ben yüzümde de kullanıyordum ama içinde argan yağı olduğu için yüzümdeki ayva tüylerini belirginleştirir¸ tüy falan çıkarır diye korktum. o yüzden yeniden almayacağım.

 70. benim gözlerim de normal de yanma olmaz ama cildim de hassas değildir. gel gör ki bu mahvetti. neden oldu anlamıyorum. nerdeyse yarısına kadar yaka yaka kullandım sonra annem niye kullanıyosun zararlıysa dedi bıraktım. makyaj temizlemesi daha iyi bencede sadece su faz olandan. ama bendeki şişede de iki faz birbirine değişik değişik karışmış gibi geldi¸ bozuk gibi. bi daha almam¸ suludan da almam. bioderma alırım alcaksam.

 71. hassas ve en ufak bir harekete bile kızaran alerjik cildimde şu ana kadar hiçbir sorun yaratmamış bir üründür.son derece memnunum ve göz makyajını çıkarmakta hiç zorlanmıyorum artık. yuvarlak makyaj temizleme pedine biraz döküp gözümde belli bir süre beklettikten sonra çoğunun çıkmış olduğunu görüyorum.çalkalayıp kullanma olayını hiçbir zaman sevmedim hoşuma gitmeyen tek yönü de budur.şişede yazan iki yüz kez kullanımı biraz abartılı bulmadım değil.

 72. Garnierin en sevdiğim makyaj temizlemeye suyu yeşil renkli olanı ve pembe kapaklı olanı da kullandım diğerleri kirpiklerimi döküp¸gözümde yanma yapıyor argan yağlıda böyle bir sorunla karşılaşmadım bittikçe alıyorum.

 73. gözümde egzematik alerjik reaksiyona neden oldu. önceleri neden kaynakladığını bilmemekle beraber gözümün etrafında¸ göz kapağımın üstünde kuruluk hafif şişlik vardı. dermotoloğa gittim ve göz ürünü ve makyajı kesmemi söyledi. sonra biraz araştırınca aslında yalnız olamadığımı benim gibi bi kaç kişinin de aynı olaydan muzdarip olduğunu gördüm. sanırım içeriğindeki bir maddeden kaynaklanıyormuş. bir daha almayacağım bu yüzden.

 74. bundan 6 ay önce aldığım ve hiç memnun kalmadığım ürün. Üstelik 200 kullanım dediği için de mecbur kullanıyorum. Çift bazlı dediğine bakmayın¸ hiçbir şekilde makyajı çıkarmıyor. Yağlı bir his bırakıyor. Yani üzerinde ne yazıyorsa tam tersi gerçekleşiyor.

 75. Aldığıma bin pişman olduğum bir ürün. Normalde göz makyajım far ve rimelden oluşur. Ve ikisi de yüzumu yıkarken akar gider. Bugün eyeliner surunce bununla temizleyeyim dedim. Resmen gözlerimi mahvetti ! Gözümün ustu kipkirmizi oldu¸ aşırı gerildi ve kaşınmaya başladı. Hiç hassas ve alerjik bir cildim yoktur özellikle belirteyim. İyi ki yüzüme kullanmamisım dedim ve direk çöpe attım. Şimdiye kadar aldığım en kötü ürün bile olabilir

 76. Ben yüzümü böyle tabiri caizse foşur foşur yıkamaktan hoşlanıyorum. Yanlış bir algı aslında ama daha iyi temizlendiğini düşünüyorum. Bunu kullandım. Evet ten makyajımı çıkardı. Ama sonrasında yine yüzümü yıkama ihtiyacı hissettim. Beni tatmin etmedi. Gözlerim için ise evlerden ırak. Temizledi fakat gözümü de çıkarmış bulundu bu sırada. O yüzden krem ürünlerde temizliğe devam. Hiç bulaşmamam gerekirdi

 77. Yağ bezesine neden olduğu için yeniden almayacağım ürün. 3¸ 4 şişe bitirdim gayet güzel temizliyor¸ yağlı his bırakmıyor diyemem ancak cok yağlı rahatsız edecek kadar değil. En son kullanırken sol gözümün altında iki tane minik yag bezesi fark ettim bu yüzden kullanmayı bıraktım ne kadar temizleyici ile yıkasam da garnierden kaynaklandığını düşünüyorum. Yolumuza loreal micellar ile devam ediyoruz.

 78. Üzerinde asla göz yakmayacağı ibaresi olan çift fazlı temizleyiciler bile gözleri yakarken bu ürün bende hiç ama hiç yanmaya sebep olmadı. Kokusu muhteşem arkadaşlar ve bence gerçekten bu ürün yüzü rahatlatma vaadini yerine getiriyor. Yağlı his kalmıyor ve benim sivilceye yatkın cildimde herhangi bir iritasyona da sebep olmadı. Fakat ben son zamanlarda yüzümü ve göz makyajımı direk temizleme jeliyle çıkardığım için bitmek üzere olan şişemi yenilemeyi düşünmüyorum.

 79. Geçen sene kullandığım micellar. Ten makyajımı ve göz makyajımı tamamen çıkardığı için sevsem de gözümü yakışı bir daha almamama neden oldu.

 80. yüzüm için garnier in pembe kapaklı olanını kullanıyordum. gözlerim için zaten diadermine çift fazlı göz makyajı temizleme suyunu tek geçiyorum. eğer o bitmişse ve ben gözlerimi ve yüzümü o pembe kapalı yüz temizleme suyu ile temizlemişsem kirpiklerimdeki maskara tam çıkmıyordu ve ertesi gün tekrar maskara süreceğim zaman çok zorlanıyordum. ama bu sarı kapaklı hiç fena değilmiş. henüz göz makyaj temizleme suyumu almadım dün bu sarı kapaklı yüz temizleme suyunu aldığım için meraktan tüm yüzümü ve gözlerimi bu ürünle temizledim ve kesinlikle pembe kapaklıdan daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim. elimde garnierin yarısı dolu pembe kapaklıdan bi de yeşil şişede matlaştırıcı etkisi olanından yüz temizleme suyu vardı zaten. henüz bitmediler onlar da bittikten sonra ben hep bu ürünle devam edeceğim karar verdim :)edit: buarada ürünü kullandıktan sonra rival de loop clean & care yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkadım kızlar. diadermine çift fazlı göz makyaj temizleme suyunu kullandıktan sonra da bu ürünle yüzümü yıkıyorum yağlı his bıraktığı için. bu ürün onun kadar yağlı his bırakmıyor ama bence yine de böyle bir yol izlemekte fayda var. böylece yağ bezesi filan çıkaracağını sanmıyorum ben.

 81. Rimel ve eyelinerı kolay çıkardı kirpik dökmüyor bende herhangi bir sorun yaratmadı biraz yağlı sadece oda temizledikten sonra yağlı bir his bırakmıyor

 82. Makyajı temizlemede başarılı ancak sonrasında bıraktığı o yağlı histen nefret ettim. Bir şişe bitirdim¸ bir daha almam

 83. Aslında çok seviyordum bu ürünü ama en son göz kapağımda egzama gibi pütürler ve kuruluk çıkarana dek. Başta neden olduğunu anlayamamıştım başlığı okuyunca başkalarında da olmuş meğer. Kullanmayı bıraktıktan iki gün sonra da kendiliğinden geçti. Hiç hassas ya da alerjik bir bünyeye sahip de değilim. Artık kullanmamın imkanı yok yeni bir ürün bulmalıyım.

 84. Argan yağlı hem yüz hem göz için üretilmiş bir temizleme ürünü. Ne kadar güzelmiş meğer. Yoğun göz ve ten makyajına rağmen tek seferde çıkarıyor. Islak havlu gibi mendille kullanıyorum. Pamuk cildimi yoruyor gibi geliyor. Sonrasında yağlı his de kalmıyor. Aylar önce almıştım fakat elimde Yves rocher temizleme sütü var diye dokunmamıştım. En azından kuru cilt için güzel ve uygun fiyatlı bir temizleyici olduğunu düşünüyorum.

 85. ben bundan birkaç şişe bitirdim fakat¸ son kullandığımın dibinde kalan 4-5 kullanımlık kısım hiç makyajımı çıkarmıyo a dostlar 🙁 çok seviyor idim kendisini ama olmuyor¸ gözlerim yanıyor 🙁

 86. Hayatımın ürünü olabilir bu ürün. Kaç şişe bitirdim bilemiyorum. Her indirim döneminde bir tane yedekliyorum. Makyajımı o kadar güzel temizliyor ki başka ürün kullanmama gerek kalmıyor.

 87. kokusuna bayıldığım (çok parfüm annecim) çabuk bittiğini düşündüğüm bir ürün.Bunun çift fazlı olmayanı daha uzun süre dayanmıştı sanki.Kirpiklerimi beslediğini düşünüyorum.Bu yüzden tekrar alıcam ¸kullandığımdan beri kirpiklerim yoğunlaştı.

 88. arkadaşımda deneyip ben de kendime aldım. almadan öncede uzun zamandır aldığım hiçbir makyaj temizleme suyundan memnun kalmadığım için araştırarak almıştım bunu. şu anda memnunum¸ makyajı gayet iyi temizliyor ve uzun süre de gidecekmiş gibi duruyor yani bereketli bir ürün. gözümde herhangi bir yanma¸ kaşınma¸ kızarma vs yapmadı ancak tek şikayetim makyajı temizlerken direk pamuğa geçirmesindense yüze biraz dağıtabiliyor bu yüzden genelde ikinci kere temiz bir pamukla tekrar geçmem gerekiyor. ama dediğim gibi bereketli bir ürün olduğu için her seferinde ikişer kere kullanmama rağmen oldukça az bir kısmını bitirmişim. Garnier’in farklı makyaj temizleme sularını yıllardır kullandım ve sanırım aralarında en memnun kaldığım bu oldu.

 89. trendyolda bir indirime denk gelip bir değil iki tane birden aldığım ve son derece pişman olduğum temizleme suyu. Bir kere benim gözlerimi aşırı yaktı¸ gözlerimi kıpkırmızı yaptı¸ ikincisi de bıraktığı yağlı his beni rahatsız etti. Bir ciciş pamuğu değiştirip tekrar deneyin yazmış simdilik bimden alığım pamukla siliyordum yüzümü gözümü¸ benrinin pamuğuyla tekrar bir şans vereyim bakalım 🙁

 90. bir kez aldım¸ yarısına kadar kullanabildim. yağlı bi his bırakmaz diyo ama inanılmaz yağlı bi his bırakıyor yüzde. makyajımı bununla çıkardığımda o bıraktığı yağlı his yüzünden yüzümü yıkamak zorunda kalıyordum. ayrıca göz çevremde milialara sebep oldu o yüzden çöpe gitti.

 91. selam¸ben de gözlerimi yakıyor demeye geldim.zaten daha çok yağlı diye göz makyajımızı çıkarmak için almadık mı bunu ?

 92. Başıma bir şey gelmeyecekse eğer çok beğendiğim makyaj temizleme suyu. Normalde gözlerime niveanın çift fazlısını¸ yüzüm için de yine garnierin pempe kapaklısını kullanıyordum¸ ara ara da cyrenin makyaj temizleme yağı ve sütü kutulardan çıkmıştı bitene kadar onları kullandım. Göz makyajımda sık sık eyeliner ve kat kat maskara kullanan biriyim ve cyrenin yağından sonra en çok beğendiğim ürün oldu. Başka drugstore markalar da denedim ama başarılı bulmadım. Bu ürün gerçekten çok güzel çıkarıyor makyajı¸ gözlerimi hiç yormadı¸ yakmadı. Nivea ve diğer kullandığım ürünler gibi gözlerimi bulanıklaştırmadı. Cilt makyajını da çok güzel çıkarıyor. Ben ardından yüz yıkama jelimi zaten her akşam kullanıyorum o yüzden yağlı his bırakması beni rahatsız etmedi aksine kuru cildimi yumuşattı diyebilirim. İlk kez uygun fiyatlı bir temizleyiciden memnun kaldım. The body shopun yağını almayı düşünürken iyi ki buna fırsat vermişim diyorum.

 93. Niveakınki kadar iyi değil¸benim gözlerim mi çok hassas bilmiyorum ama tahriş ettiği için kullanmaya devam edemedim.Önce deneyin sonra alın derim 

 94. gözümde yanma yapmadı.pembe kapaklısına göre göz makyajını iyi çıkartıyor ama yine de övüldüğü kadar iyi bir ürün değil. ayrıca bıraktığı yağlı his beni rahatsız edebiliyor.

 95. Bitirmeye bile çalışamadım yarısını göremeden arkadaşıma verdim.Göz makyajı çıkarma konusunda çok başarısız üstüne yağlı his bırakıyor.Maskara kirpiklerine yapışan bir insanım çok ürün denedim yine dön dolaş mor olan garniere döndüm gözümün bebeği seni bir daha aldatmam

 96. Hayatımda kullandığım en berbat üründü. İki kullanımdan sonra çöpe attım. Aşırı parfümlü kötü bir kokusu var ve gözleri yakıyor. kesinlikle uzak durun. ama normal pembe kapaklı olanı göz makyajımı çıkartmak için yıllardır kullanıyorum ve memnunum.

 97. gözümü yakmasına rağmen nedense uzun zamandır kullanıyorum. hatta 3. şişesini falan kullanıyorum. mazoşist miyim neyim bilmiyorum¸ yaktığı halde değiştirmiyorum. makyajı çok süper mi çıkarıyor¸ hayır onu da süper çıkarmıyor. sanırım ürün miktarının bolluğuna kanıyorum. fiyat olarak¸ diğer markaların çok daha az ml olan ürünlerine eşdeğer çünkü. sanırım bu şişe bitince neutrogena göz makyajı temizleyicisini deneyeceğim. formülü değişmiş falan diyorlar. bakalım göreceğiz.

 98. 4. şişemi severek kullanıyorum¸pembe kapaklı olanı makyajımı çıkarmıyordu ¸ ama evet gözleri yakıyor mu yakıyor ¸ hem yüz için hem göz için kullanılan çift fazlı makyaj çıkarıcı arayışındayım bulana kadar bununla devam.bu arada bununla makyajı çıkardıktan sonra temizleme jeliyle yıkamak şart

 99. Asla hiçbir kalıntı bırakmadan yağlı his bırakmadan en sert makyajı bile kolayca çıkarabilen sevdiğim bir yapısı var. Tek olumsuz yanı biraz gözlerimi yaktı

 100. Yüzümdeki komedonların sorumlusu. Aslında ben bunu ilk başta gayet severek kullandım. Dibini görmeme ramak kaldı ki zaten bereketli değil. Temizlemesinden¸ kokusundan çok memnunum ama kullanmaya başlamamla beraber sonrasında jel ile yıkamama rağmen yüzüm yavaş yavaş komedonlarla doldu. Özellikle çene bölgemde yoğunlaştılar. Bu ürüne başlamadan önce böyle bir sorunum yoktu. Bakım rutinimde değişen tek ürün bu olduğu için eminim. Tekrar almayı kesinlikle düşünmüyorum.

 101. Ben yıllardır bioderma ile makyajımı temizlerdim. Başka markalara asla şans vermeden yıllarım geçti. Geçenlerde babe micellar kullanıp nefret ettikten sonra bi de Farmasi çay özlü micellara bakayım dedim gayet hoşuma gitti. Tam da bu esnada kardeşimin nişanlısında üç gece yatıya kaldığımız geçen haftalarda onun kullandığı sephora ve garnier sularını denedim ve ben şok ben iptal ciciş kardeşlerim. Sephora öyle dandik ki şişenin yarısını döksem de suratıma yok çaresi. Ama Garnier öyle mi . İki Damlada bırakın yüzü gözümü çıkardı. Hem de acıtmadan gözüme batmadan yakmadan yumuşacık yağ gibi . Yağlı hissi de bırakmadı. Ben de bugün gratis indiriminden hemen 400 ml’lik şişesini 14 TL’ye kaptım . Alın aldırın kardeşlerim. Daha fazla ona buna para vermeyin .

 102. yağ bezesi yapmaya müsait bi göz altım var bu nedenle sevemedim¸yağ bezesi yaptı.temizlemesine ise fena değil diyebilirim 5 üzerinden 3 falan veririm.lash sensationalı temizlerken çok zorladı cicişler.pek sevemedim.

 103. Ben pek sevemedim. Kullandığım zamanlarda tam temizlik hissi veremedi¸ bazense bu suyla temizledikten sonra cildimde kuruluk olduğunu gözlemledim. Bu sebeple yeni makyaj temizleyici arayışındayım.

 104. Gözlerim için ayrı¸ yüzüm için ayrı ürün kullanmayı sevmiyorum. Çift fazlı göz makyaj temizleyiciler göz çevremde yağ bezesine sebep olurken misel su tarzı ürünler ise devamlı kullandığım suya dayanıklı maskaraları temizlemiyordu. Bu ürün uygun fiyatı ile de birleşince yeme de yanında yat kıvamında bir ürün oldu benim için. Şu anda benim açımdan fiyat/performans olarak en iyilerden. Acelem varsa ardından temizleme jeli ihtiyacı da duymuyorum. Oldukça bereketli. En azından ben de yanma yapmadı ve en zorlu maskaralarımı dahi kolaylıkla temizledi. Pamukla kirpiklerimin üzerinde biraz bekletince daha kolay çıkarıyor maskarayı. Eğer komedon endişeniz varsa ardından temizleme jeli ile geçmenizi öneririm. Bu üründen önce aklınıza gelebilecek hemen her drugstore ve high end markanın (dermokozmetikler de dahil) misel sularını¸ çift fazlı makyaj çıkarıcılarını kullanmıştım. Belki içerik olarak çok iyi değildir ama düşününce lancome bifacil¸ yves rocher¸ h2o+ (bioderma h2o misel sudan bahsetmiyorum. Marka olan h2o+) ve daha pek çok ürünün hangisinin içeriği temiz? Bu en azından çook ucuz¸ çok bereketli¸ marketlerde bile satılıyor ve çoğuna göre daha etkili. Edit: ekleme yaptım.

 105. Suratımdaki sivilceler bilmem nelerin sebebinin üzerine düşünmediğinden sivilce mi çıkarır yağ bezesi mi yapar yorum yapamıyorum. Ama temizleme konusunda çok rahat kullanılabilen ovalama gerektirmeyen bir ürün. Oldukça yağlı¸ hatta temizleme suyu değil temizleme yağı olmalı adı. Üzerine bir de argan yağlı olduğunu duyunca acaba yüzümdeki bu tüyleri coşturan hain bu mudur diye düşündüm. ama sonra ürün değiştirip gözlem yapacak kadar istikrarlı olmadığımdan doğruluğunu ya da aksini ispatlayamadım.

 106. Kokusu güzel¸ cildi iyi temizliyor ve içerisindeki argan yağ sayesinde pamukla yüzümü silerken acıtmıyor¸yumuşacık oluyor.Cildim kuru olduğu için bende yağlanma yapmadı.

 107. Gözlerimde alerji yaptı¸ alerji gözlerimin kurumasına neden oldu. Şiş şiş gözlerle gezdim ama bitene kadar da ısrarla kullandım. Temizlemesinden genel olarak memnundum alerjim olmasa hep kullanabilirdim. Arkadaşlarınızdan falan deneyebilirseniz bi deneyin de öyle alın alerji yapmasın annem kıyamam. 

 108. .Resmen büyük nimettir kendisi ne kadar da bereketlidir sürekli biten göz makyaj temizleyicilerden sonra bunu keşfedip yoluma da bunla devam edeceğimŞimdiye kadar bir tek maybelline lash sensational da pek bi işe yaramadı ama o rimeli kolayca çıkarabilen lütfen beri gelsin beni de bilgilendirsin 🙃

 109. Karma cildimde biodermadan neutrogeinadan (doğru yazdım mı bilmiyorum ama anladınız siz onu) ve garnierin tüm diğer miseler sularından daha memnun kaldım işini iyi yapıyor yumuşacık ve yağsız bi yüz bırakıyor bende mutluyum bittikçe alırım 

 110. iki yıldır göz makyajımı temizlemek için kullanıyorum. zira waterproof rimelimi en hasarsız şekilde sadece bu çıkarıyor.

 111. 2-3 yıldır yalnızca bioderma sensibio kullanıyordum. Sürekli olumlu yorum alınca bir deneyeyim dedim. Maalesef ki benim gözlerimde aşırı derece de yanma yaptı. Kullandığım gün çokça rahatsız oldum. Gözlerimde sürekli batma oldu. O yüzden bir daha denemeye cesaret edemedim. Seveni çok ama benim cildimle anlaşamadı.

 112. Beğeneni çok ama aksine benim hiç de beğenmediğim ürün. doğru düzgün temizlediğini düşünen varsa bir de sonrasında alkollü bir tonikle geçsin üzerinden ne demek istediğimi anlayacaktır.

 113. Yeterince temizlediğini düşünmüyorum. Gözleri çok fazla yakıyor¸ yüzümde yağlı bir his bırakıyor. Adında bahsedildiği gibi bu ürünle ilgili hiç bir şey kusursuz değil. ‘İdare eder’ bir temizleme suyu. Bitince alternatifleri araştıracağım.

 114. Piyasadaki çoğu makyaj temizleme suyuna göre çok daha iyi olmakla birlikte hassas ciltler için pek uygun olmayan ürün.Alerjik cildim olduğu için zaten bioderma sebium foaming gel ile makyajımı yüzümü yıkayarak temizliyorum. Eczacı arkadaşımın tavsiyesi ile makyaj temizleme suyundan buna geçtim. Gerçekten çok daha iyi oluyor.Waterproof sorunu için de garnier aldım. Evet¸ bu rimelleri gerçeten çok iyi temizliyor. Ama hafif bir yanma oluyor. Hassasiyet de keza. Bittikten sonra bunu almam. Maybelline çift fazlı temizleme suyu en azından yakmıyordu.

 115. memnun kalmadığım bir temizleme suyu.. kişisel olarak çok yağlı bir hissiyatı sevmememden de kaynaklanıyor olabilir. gözlerim inanılmaz yağlı kaldı. bir daha alacağımı düşünmüyorum

 116. benim maalesef ki anlaşamadığım ürün. o sarımtrak tarafı sayesinde ruju¸ waterproof rimeli falan çok rahat çıkartıyor. ama sonrasında bıraktığı o yağlı ve yapış yapış his beni delirtiyor dasdss bir de temizleme konusunda süper olduğunu düşünmüyorum. çünkü bu ürünü kullandıktan sonra başka şeylerle de yüzümü temizliyordum. 1 şişeyi zar zor bitirdim. daha da almayı planlamıyorum.bir de ben bunu alırken mağaza çalışanı yüzünüzü yıkamanıza bile gerek yok demişti. sırf meraktan bir gün makyajsız cildimin üzerinde pamukla hafifçe geçtim ve yıkamadım. ııykk.. devam edemicem dssad

 117. bir kutu bitirdim. gayet gözlerimi yakmadı. sonra lorealin makyaj temizleme suyunu almıştım mavi kapaklı o çok güzel temizliyor. o bitince tekrar bunu aldım. evet waterproof rimelimi ve eyelinerimi güzel çıkartıyor. ama gözlerimi yaktı. o sarımtrak şeysi çalkalayınca karışıyor. ama yağlı bir his bırakıyor. üstüne la roche posay effaclar jel ile temizliyorum yüzümü daha iyi bir sonuç alıyorum. biterse daha almayı düşünmüyorum. lorealle gayet iyi anlaşmıştım.

 118. Waterproof makyajı iyi çıkartıyor ama sonrasında cildi çok yağlı hissettiriyor. Makyajını bununla çıkardıktan sonra yağlı hissi yüzünden sanki eskisinden daha kirliymis gibi hissediyorum. Gözlerimi falan yakmadi ama cildimi kıpkırmızı yapıyor. Benimki bitmek üzere ve kesinlikle başka bir temizleme suyu alacağım.

 119. İlk şişemin sonuna gelmek üzereyim göz ve cilt makyajı temizlemesinden memnunum ama ardından temizleme jeliyle yıkıyorum mutlaka bir iki kez çok yorgun geç saatte eve dönünce sadece bununla sildim cilt makyajımı sabah yeni sivilcem vs yoktu ama yine de güvenemiyorum dudak makyajı çıkarma konusunda zayıf bence arkadaşım lorealin daha başarılı olduğunu söyledi bir dahaki şişemi loreal alıcam

 120. ben Makyaj temizleme sularindan sonra muhakkak cildimi temizleme jeliyle yikarim. Uzerinde “durulama gerektirmez” yazsa bile. Ona rağmen yüz makyajimi bu ürünle temizlediğimde istisnasız her seferinde sivilce cıkardım.Karma ve sivilceye meyilli ciltler almadan önce bir daha düsünün derim.

 121. bence makyaji kusursuz temizliyor ve surekli kis olan bir yerde yasadigim icin cildimi yagli hissettirmiyor aksine yumusacik yapiyor.

 122. dudak ve göz makyajım için kullandığım temizleme suyu. ayrı ayrı ürün kullanmayı sevmiyorum fakat bioderma’nın dudakta bıraktığı tat baya kötü. aynı şekilde çift fazlı temizleme sularının göz için daha uygun olduğunu düşünüyorum. diğerleri gözü fazla kurutuyor gibi. daha önceden l’oreal’in çift etkili makyaj suyunu kullanıyordum¸ ondan da memnundum ancak içerik olarak iki ürün arasında pek fark olmadığından fiyatı çok daha uygun olan garnier’le devam edeceğim gibi görünüyor.

 123. Severek kullandım ve bende sivilceye sebep olmadı. Hassas bir cildim yok her ürüne tepki göstermez zaten. Makyajı temizlemesini seviyordum bıraktığı yağlı his de argan yağlı falan olduğundan cildimi besliyormuş gibi hissettiriyordu bana. Gerçekten beslediğini sanmıyorum o ayrı. Makyajı çıkarma konusunda baya başarılı hiç sorun çıkarmadı bana. ondan sonra başka bir ürün almıştım denemek için ama geri döneceğim çok memnundum.

 124. garnier in diğer micellar sularını pek de beğenmemiştim¸ olsa da olur olmasa da olur hesabı bir intibası vardı bende. makyağımı herzaman yıkayarak temizlerim. çünkü rimeli çok zor çözülüyor¸ göz kapaklarımı çekiştirmek zorunda kalıyorum¸ arınmamış hissediyorum. o yüzden tonik maiyetinde makyaj kalıntıları temizliğinde kullanıyorum bu tarz ürünleri. ama sular kesik olduğu bir gün sadece bununla temizlemek zorunda kaldım makyajımı¸ diğer çeşitlerinden çok daha iyi¸ rimeli eyelinerı çok çok daha iyi çözüyor¸ gözlerim hassas ve yanma yapmadı¸ ve kurutmadı da¸ sevdim ben bu ürünü¸ vaktimin çok kısıtlı olduğu¸ çantamda az yer olduğu zamanlarda can kurtaran olur

 125. bir dönem kullanmıştım ama pek memnun kalmadım. çok iyi temizlemiyor ve nedense benim yüzüme iyi gelmedi kendisi. loreal micellar dururken yüzüne bakılmamalı diye düşünüyorum. 

 126. Garnierın diğer iki micelar suyunu kullanmıştım bu ürünü de meraktan aldım.Diğerlerinden çok memnun olmama rağmen bu ürünü pek beğenemedim¸ufak ufak tam sivilce gibi olmasa da kabarcıklar çıkardı ve aşırı yağlı bir his bırakıyor durulama gerektirmez yazısına aldırmayın.

 127. garnier serisinde en beğendiğim temizleme suyu olur kendisi.aldığım yerde kalmayınca acil de almam gerekince başka marka almak zorunda kalsam da biter bitmez kendisine geri döneceğim.ayrıca makyajımı neyle silersem sileyim zaten üstüne bir de jelle yıkıyorum ve ya gül suyuyla siliyorum. bu sebeple bende sivilcelenme de yapmadı.söylemeden de geçemeyeceğim kokusuna da bayılıyorum

 128. Göz makyajını çıkarmada oldukça başarılı bir ürün. Bıraktığı yağlı his de o kadar rahatsız edici değil.

 129. hesaplı¸ çok fazla yağlı his bırakmayan¸ argan yağlı¸ bereketli (200 kullanım yazıyor ama bence daha fazla) kısacası başarılı bittikçe alınan bir ürün.belki aynı fiyata daha iyileri vardır ama arayış içinde değilim bende ki bana yeter 🙂

 130. Bir zamanlar çok sevdiğim makyaj temizleme suyumdur ama şuan kendisinden maalesef nefret etmekteyim. Egzamaya yatkın bir cildim var fakat son zamanlarda çok artmıştı ve aylardır sebebini bir türlü arayıp bulamamıştım. Neyseki ciciş sözlükteki bir kaç başlıkta sebebinin bu olduğunu öğrendim. Aşık olduğum sevgilim beni en yakın arkadaşımla aldatmış gibi hissediyorum çünkü çok severdim bu ürünü. Kesinlikle kullanmayın cicişler 🙁

 131. 0.Alırken kokusuna bayıldığım gözlerimde ve dudaklarımda kullandığım ürün suya dayanıklı maskarayı güzel çıkarıyo eksi yanı ilk sürüldüğünde hafif yanma hissi ve yağlı bir his bırakmaz demesine rağmen bariz yağlı yağlı olması şuan yarısındayım tekrar alıcağımı sanmıyorum 👎🏻

 132. İlk makyaj temizleme suyum. Sonra loreal¸ şu an adını hatırlamadığım farklı bir marka daha kullandım. Aralarında en iyisi buydu. Çift kat maskara sürdüğüm günlerde bile yıpratmadan temizledi kirpiklerimi. En önemlisi de yüzümde neredeyse kalıntı bırakmaması.

 133. İkinci şişem bitmek üzere ve bence temizlemesi çok iyi. Suya dayanıklı rimelleri çok rahat çıkarıyor. Göz çevresini yaktığı konusunda girdiler okudum benim cildimi de göz çevremi de asla yakmadı. Yalnız çok olmasa da hafif bir yağlı his bırakıyor bende. Ben bittikçe alırım.

 134. yağlı ciltlere uygun oldugunu dusunmuyorum. kokusu beni rahatsız etti hem sildikten sonra yapış yapış bir his bırakıyor fakat güzel çıkarıyor makyajı.

 135. Kullandığım en başarılı çift fazlı makyaj temizleme suyu. Önceden Yves Rocher ve the body shop unkini kullanmıştım.He ama tabii¸ net durulama gerektirir.

 136. Genelde makyajın tabisi caizse kabasını aldığım üzerinden tekrar garnier makyaj temizleme jeliyle yıkadığım ürün. Tek başına yağlı bir his bıraktığı için yıkama hissi uyandırıyor.

 137. Benim için fazla yağlı¸ cayır cayır da yakıyor. Bioderma’ya alternatif gösterilmişti¸ uygun fiyatlı olduğu için denemek istedim ancak bioderma’nın yanından bile geçemedi benim için malesef.

 138. bundan önce lorealin miceller makyaj temizleme suyunu kullanmıştım. Garnier loreal’e göre göz kalemi ve eyelinerımı çıkartmada daha etkili. Sevdiğim tekrar alacağım bir ürün.

 139. Gözümü çok yakıyor. Sırf gratis kasa arkası ürünlerden seçip aldım diye bitmesini bekliyorum. Temizlemesi iyi¸ yağlı his bıraksa da hiç makyaj kalıntısı bırakmıyor. Ama bir daha almam. Çok can yakıcı bir ürün. 

 140. Kozmetik konularında sürekli paylaşımımız olan bir arkadaşım süper bir ürün diye indirimdeyken bana aldırmıştı. Bu arada bu tür ürünler sonrası kesin yüzümü jelle yıkıyorum¸ onu ekleyim. Göz makyaj temizleme konusunda gerçek bir huysuz olan ben¸ ilk kullanım sonrası f/p uygun bir ürün olarak görüp memnun kalmıştım. Tam o günlerde ablam arayıp tavsiye sordu¸ bu ürünü önermiş bulundum. Kıymetlimin yüzü bir hafta içinde hurdaya çıktı: kızarıklıklar¸ koca koca sivilceler…Eyvahlar olsun. Sonra bi de yok bana bi şey olmuyor diye ısrarla ürünü kullanıp¸ zaten sorunlu olan yüzümü bu ürünle mahvedişime ne demeli? Ailecek mağduruz.

 141. Çok severek kullandığım temizleme suyu. Bende herhangi bir iritasyon veya sivilceye neden olmadı. Genelde yüzümü bu ürünle temizleyip su ve jelle yıkayarak tamamlıyorum ama tek başına verdiği his de yağlı ve rahatsız edici değil. Kokusu beni rahatsız etmiyor fakat hassasiyetiniz varsa size ağır gelebilir. Suya dayanıklı maskara ve yoğun makyaj üzerinde gayet başarılı

 142. Alerjik hassas bi cilde sahibim bununla maskara çıkarmaya çalışınca gözlerimde aşırı yanma yapıyor ama ciltte makyajı çıkarması on numara

 143. Çok çok severek kullandığım makyaj temizleme suyu. O kadar çok seviyorum ki akşam olsada makyajımı çıkarsam diye dört gözle akşamı bekliyorum. Kokusunu çok beğeniyorum. Ten makyajı yapmıyorum arada sürersem bb krem sürüyorum. Bb kremi¸ maskarayı¸ farı falan çıkarmada çok başarılı. Bende sivilceye sebep olmadı. Yüzümü bunla sildikten sonra yağlı his de bırakmadı bende. Cilt tipine göre beğenilip beğenilmiyor genelde.Kısacası kendimi iyi hissetmemi sağlayan makyaj temizleme suyu.

 144. Göz makyajımı çıkarırken kullandığım ürün. Gayet güzel bir şekilde göz makyajımı temizliyor. Far¸ rimel ne varsa çıkarıyor. Tek handikapı gözümü biraz yakması. Ha bir de yağlı yapısından dolayı cildimde kullanmaya korkuyorum¸ bana garnier’ın cilt ürünleri pek iyi gelmiyor. Sivilce yapmayacağına emin olsam kesin kullanırdım. 

 145. Bugün yarısından çoğu dolu olan bir şişesini döktüğüm temizleme suyu. Açalı daha 4 ay olmasına rağmen yapısı bozuldu. Sarı bölüm azaldı¸ şeffaf bölüm bulanık garip bir hal aldı. Serin yerde muhafaza etmeme rağmen bozuldu. Hayatımda ilk kez bir makyaj ürününü dökmüş oldum. Kullanırken yağlı his bırakan ve tam temizlemeyen bir üründü zaten.

 146. Göz makyajını pamukla bi kaç saniye beklettğinizde çok kolay çıkarıyor¸yağlı his bırakmıyor ama bi tık hassas gözleriniz varsa mutlaka yakacaktır. Cilt makyajı konusunda tam emin değilim çünkü bunu kullandıktan sonra tekrar bir jel ile mutlaka köpürtüp yıkıyorum

 147. Hem ten hem de göz makyajını çıkartmak için kullanıyorum Parfümlü kokusu beni rahatsız ediyor. Ayrıca yağlı his bırakıyor. Ama bu segmentteki diğer ürünler kesinlikle makyajı temizlemiyorlar bu nedenle bu üründen kopamıyorum. 

 148. makyaj temizleme suyu olarak neredeyse sürekli bu ürünü kullanıyorum argan yağlı olması benim için (+)puan cildi gerçekten iyi bir şekilde temizliyor karma cilt tipine uygun olduğunu söyleyebilirim baya da bereketli bir ürün gözlerim sürekli aktığı için waterproof mascaradan başka bir maskara kullanamıyorum bu üründen başka bir natruganianin sanırım temizleme suyunu kullandığımda gözlerim yanıyordu.bunda öyle bir reaksiyon yaşamıyorum.

 149. gözümü garnier makyaj temizleme jeliyle yıkadıktan sonra kalan rimel ve eyeliner kalıntılarını silmek için kullandığım ürün. gerçi jel temizleyici eyelinerımın yüzde doksanını çıkarıyor ama rimelden az biraz kalmış oluyor. üstünden geçmesem olmaz yani. bunun fazsız olanını yani pembe kapaklısını da beğeniyordum ama onunla silerken sanki göz çevremi gereğinden fazla çekiştirmek¸ yormak zorunda kalıyorum. denemek için bunun 100 mlliğini aldım o yüzden. bu yoğun bir yapıda olduğu için fazla çekiştirmeden göz makyajını çıkarıyor. kokusu benim çok hoşuma gidiyor. uyguladıktan sonra suyla tekrar yıkıyorum gözlerimi¸ üzerinde durulamaya gerek yoktur yazıyor ama bence kesinlikle var çünkü yağlı yağlı durulmaz öyle. kısacası memnunum¸ pembe kapaklısından daha çok beğendim. ama tüm yüzümü bununla silmem¸ sanki çok yağlı olduğu için sivilce falan çıkartabilir diye düşünüyorum.

 150. Oldukça memnun kaldım diğerlerine göre ten makyajını çok daha iyi temizliyor kokusu da hoş¸ kuru ciltleyim ilk çıkan çeşidi sanki biraz yüzümü kurutmuştu bundan o anlamda da daha memnun kaldım¸ sivilce sorunuyla da karşılaşmadım göz makyajında da başarılı ancak waterproof bir ürün kullanmadıysanız tabii. Bir de lash sensational maskara temizliğinde de yeterli değil 

 151. Bunun yeşillisini henüz bitirdim ve bunu kullanmaya başladım. Gözlerimi inanılmaz yaktı gözlerim hassas falan da değildir oysaki.Göz makyajımı temizlerken göz kapağımda böyle yağlı bir his bıraktı benim hiç hoşuma gitmedi. Çünkü yarın bir gün ten makyajımı da temizleyeceğim ve cildimde yağlı bir his bıraksın istemiyorum.Kokusu  buram buram parfüm kokuyor¸ beni rahatsız etti.Göz makyajımı temizledi mi? Bunda başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

 152. yaklasık 2-3 senedir sürekli kullandığım ve oldukca memnun kaldığım makyaj temizleme suyu¸ bundan önce biodermanın bir tane vardı ve oldukca pahalıydı o yuzden cok sık alamıyordum ama garnier sağolsun suan alıp kullanıyorum¸ derinlemesine temizlik yaptığını söyleyemem onun icin daha etkili ürünler kullanmak gerek¸ bir de eyeliner ve göz cevresined kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum cok yakıyor.

 153. İlk olarak bütün ten ve göz makyajımın kabasını temizliyorum bu ürünle suya dayanıklı ürünleri bile güzel çıkardığını düşünüyorum.Uygun fiyatlı olduğu için seviyorum açıkçası bir miceller şu için çok bütçe ayıramıyorum bu yüzden daha iyi ürünlerle kıyaslayamam.

 154. seyahat boyunu indirimde bulunca aldığım makyaj temizleme suyu. iyi ki büyük boyunu almamışım¸ hiç memnun kalmadım. gözümü inanılmaz yaktı ki daha önce hiçbir makyaj temizle suyunda bu sorunu yaşamamıştım. gözüme değdirmeden¸ cilt makyajımı temizleyerek bitirmeye çalışıyorum. burada bahsedilen sivilce probleminden sonra buna bile korkuyorum artık¸ bitse de şişesini seyahatlar için kullansam.

 155. İlk aldığımda çok beğendim¸ yağlı olduğu için yüzümü yormadan makyajımı çıkarıyor. Temizlemesi güzel¸ bir zaman sonra değiştirmeyi düşündüm ama farkettim ki kirpiklerimi besliyor. 

 156. lash sensational maskaramı tam olarak çıkarmıyor sabah kalktığımda göz altlarımda siyahlıklar oluyor lorealin çift fazlısı bundan bin kat daha iyiydi kokusu beni aşırı rahatsız etti çok fazla parfüm kokuyor yağlı his bırakmıyor ama bir daha almam

 157. Seyahat boyunu yeni bitirdiğim ürün. Çift fazlı ve içinde misel su ve yağ var. Garnier’nin klasik misel suyuna kıyasla daha iyi buldum¸ o göZlerimi yakıp cildimi çok kurutmuştu ancak bunda öyle bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bioderma misel suyla karşılaştırdığımda bu ürünün makyajı çıkarma gücü yetersiz geldi. Bioderma ile çok hızlı bir şekilde ve ovuşturmaya gerek kalmadan sadece gözümün üstünde bekleterek makyajımı çok rahat çıkarırken¸ bununla çok pamuk kullanıyorum ve daha önemlisi gözümü ovuşturmak zorunda kalıyorum. Bioderma’ya muadil olacak uygun fiyatlı bir ürün arıyordum ancak bu o değil.

 158. Pembe kapaklı olana göre daha iyi çıkardığını düşünüyorum makyajı. Cildim kurumaya meyilli bir cilt olmasına rağmen kurutmadan ten makyajımı çıkarıyor. Sadece suya dayanıklı maskarayı çıkarmakta zorlanıyorum onun dışında memnunum ve kokusu çok hoş

 159. Ben her zaman ayran ile dürümü aynı anda bitiren ve bununla gurur duyan bir insanım ama bu meret aynı anda bitmiyor¸ her seferinde neredeyse 5 dakika çalkalayıp kol kası yapmama rağmen yağı suyundan önce bitiyor. Bunun dışında cildimde herhangi bir iritasyona sebep olmaması ve uygun fiyatıyla tekrar tekrar aldığım bir ürün. Verdiği yumuşaklık hissini seviyorum.

 160. bencede yağı biraz daha hızlı bitiyor ama çalkaladıkça hala iş görüyor ve göz makyajlarını çok iyi çıkardığını düşünüyorum

 161. Bu ürünün iyi bir performansı var ancak benim istediğim tam temizliği sağlamıyor. Göz makyajımı sildikten sonra bebek şampuanı ile gözlerimi yıkıyorum hem tam temizlik sağlıyorum hem de makyaj temizleyicisinin bıraktığı yağlı histen kurtuluyorum. Lens kullanan biri olarak gözleri rahatsız etmeyen bir ürün bitince tekrar alırım.

 162. yağlı his bırakmayacağı söylenmesine rağmen yağlı his bırakan ürün. tam temizlik sağlamıyor. bunun yerine nivea micellAIR daha tercih edilesi oldu

 163. Yurtdışında yaşadığım dönemde görüp alıp alamama konusunda kararsız kalmıştım. ciciş dahil olmak üzere bir kaç yerde araştırdım fakat ürünün Türkiye’de henüz piyasaya sürülmemiş olması dolayısı ile hiçbir yorum bulamamıştım. Bu da alma isteğimi daha da kamçılamıştı.  Velhasıl denediğimde çok memnun kaldım¸ yağlı olduğu için bir çok kişinin şikayette bulunduğu yağlı his bırakma olayını normal görüyorum. Zaten son adım olarak uyumadan önce rutin cilt temizliği yapıldığından bunu çok da büyük bir eksi olarak görmüyorum. 

 164. Ürün göz makyajını tam özenle çıkaramıyor ben last sensational maskarayı kullanıyorum onu hele çok az çıkarıyor ve kirpiklerimi döküyor ayrıca gözümün altında küçük bir yağ bezesi çıkardı. Almak istemem bir daha

 165. kaç kutu bitirdim saymadım severek kullanıyorum. ben bununla makyajımı sildikten sonra yüzümü nivea nın pürüz karşıtı peeling etkili yüz yıkama jeli ile yıkıyorum. arkasından da khiels ın recovery yağı ile nemlendiriyorum şimdilik. ama yağım sample bitince isana nın Q10 serumu ile devam ederim.edit: evet arka arkaya çok ürün kullanıyorum ama bunların hepsini tek seferde yapan bi ürün varsa gelin söyleyin. hem makyajı çıkarıcak¸ hem yağlı his bırakmıycak ama bi de nemlendiricek. oldu! hee bi de ucuz olsun.. yok öyle dünya maalesef.

 166. Yağlı ciltlerin kullanmaması gerektiğini düşündüğüm ürün. Ben bile sivilce yapar korkusuyla sadece göz makyajımı çıkarmada kullandım ama onu da tam yapamadı. Çift fazlı göz temizleme suyu daha çok övülüyordu onu deneyeceğim. Pembe kapaklı olanından iki şişe bitirmiş biri olarak pembe kapaklıyı öneririm. O da makyajı çok iyi çıkarmıyor ama çift fazlıdan daha iyi bence. O yüzden pembe kapaklı tavsiyemdir.

 167. Sadece göz makyajımı temizlemek için kullandığım ve bitmeden yedeklediğim üründür.Kokusu beni çok rahatsız etmiyor.Gözlerimi de yakmadı.Suya dayanıklı maskarayı da(essence get big lashes)normal maskarayı da çok iyi temizliyor bence. Uzun süre gitmesi ve indirimlerde düştüğü uygun fiyatı da(15-16 lira)şahane.

 168. kokusuna bayıldığım makyaj temizleyicisidir.bende bir hassasiyete ve yanmaya yol açmadı.Seyahat boyutunda olanını almıştım¸oldukça uygun fiyatlı buluyorum.Çünkü garnier markasının makyaj temizleme suları genel olarak bioderma markasının ürünlerine muadil olarak gösteriliyor.Ben daha önce nivea ürünlerini denemiş biri olarak kesinlikle oyumu garnierden yana kullanıyorum.Temizlemesi güzel ayrıca gözümü temizledikten sonra yağlı bir his bırakmadı.Ben yüzümde gözüm dışındaki kısımda kullanmayı sevmedim¸sanırım cilt tipimin karma olması bunda en büyük etken oldu.

 169. Öncelikle gerçekten kokusu çok hoş.Pamukları biraz bekleteyim hemen odamı kokutuyorlar :)Kokusunun dışında makyajı da iyi çıkartıyor.Simli farı bile tek silişimde çoğunu çıkarttı.Kalıntı bırakmadı.Özellikle de ciltte yapışkanlık hissi yapmıyor oluşu güzel.Özetle ben sevdim.Cildimde veya gözümde herhangi bir alerji yapmadı.Kirpiklerimi de dökmedi.Bu ilk kutum ikinciyi almayı düşünebilirim.

 170. Kokusu mükemmel gerçekten makyajı da cok guzel çıkarıyor bana göre¸ lash sensational maskara kullanıyorum onu bile rahatlıkla çıkarıyor tavsiye ederim

 171. cildim sivilceye meyilli olduğundan dolayı hiç yüz makyajımı silmek için kullanmıyorum. uygun fiyatlı bulduğum için alıp göz makyajımı temizliyordum ama son zamanlarda gözlerimi aşırı yakmaya¸ sulandırmaya başladı öyle ki lens kullandığım için olan bir hassasiyet sanıyordum ta ki bu temizleyiciyi bırakana kadar. artık almayı düşünmüyorum.

 172. bir watsons alışverişim esnasında kasa arkasında 5 liraydı. mor olan göz makyaj temizleyicisi gibi sanıp aldım. eve gelip açınca aşırı üzüldüm çünkü acayip parfümlüydü. hassasiyetim olduğu için parfümlü ürün kullanamıyorum. hele gözüme sürdüğümü hiç hayal edemiyorum.yine de bir deneyeyim dedim. inceden gözümü sildim yakacak mı diye bekledim yakmadı. çok da güzel temizledi <3 dudak makyajını da süper temizliyor ve yumuşacık yapıyor dudakları. kokusuna da alıştım zaten hemen sonra yüzümü temizleme jeliyle yıkıyorum. bir daha 125 ml olan mor göz makyaj temizleyicisini almam zira bu 400 ml ve indirimde fiyatları aynı oluyor. beyaz buton falan da yapmadı gözlemlediğim kadarıyla. ufak boyunu bulan deneyebilir.

 173. Sadece yoğun göz makyajı yaptığım zaman ya da kalıcı likit mat rujar için kullandığım temizleme suyu. Ben de temizlik hissinden çok yağlı bir his bıraktı. Ayrıca tüm makyaj çıkarcılar yerine acı badem sütünü öneririm cicişler. Cildi yormadan makyajı temizliyor ve nemlendiriyor. Sivilceye meyilli olan cildimde bile sivilce yapmadı

 174. Hakkında o kadar çok olumlu ama bi o kadar da olumsuz yorum var ki ne zamandır alıp almama konusunda sallanıp duruyodum. Bayram indiriminde bi şişe alıp¸ stok ürünler arasına koydum. Dün aklıma geldi¸ makyajımı bununla temizliyim dedim ve evet benden de geçer not aldı. (en azından şimdilik) Normalde hassas bir cilde sahip değilim ama lens kullandığım için gözlerim her temizleyiciyle geçinemiyor. Bunda herhangi bir yanma vs yaşamadım. Bazıları yağlı bir his bıraktığından bahsetmiş ama bana o kadar yağlı gelmedi. Hafif bir kokusu var ve hoşuma gitti. Yüzümde ki makyajı da güzel çıkardı… Normalde bioderma kullanıyorum ama onda bile ardından muhakkak yüz temizleme jeliyle yüzümü yıkıyorum. Eğer önümüzdeki 2-3 gün içinde herhangi bir sivilce vs yapmazsa¸ burdan yürürüm ben valla 🙂 Almayı düşünüp arada kalanlar varsa tek yol denemek 🙂

 175. Asla almayın sevgili cicişler. Ben hayatımda böyle kötü böyle verdiğimiz parayı hak etmeyen bir ürün görmedim. Yüzümü gidip sadece suyla yıkasam daha iyi çıkar makyaj. Ovaliyorum Ovaliyorum çıkmıyor 🙁

 176. Bioderma ya o kadar para ödememi engelleyen makyaj temizleme şeysi. Ben gayet memnunum¸ indirimde kovalayıp stok yaptığım bir ürün kendileri. Bizim yıldızımız barıştı sanırım olumsuz yorumları görünce şaşırmıyor değilim.

 177. yorumlara baksaydım da almasaydım dediğim ürün. yüzde yağlı his bırakmaz-durulama gerektirmez yazmışlar yalan¸ yüzümü bunla sildikten sonra gayette yağlı his bırakıyor. göz makyajı iyi çıkarmıyor farklı iki maskarayla denedim ikisinide düzgün çıkarmadı¸gözümü yaktı.kokulu bir ürün tek beğendiğim yanı kokusunun güzelliği ama koku hassasiyeti olan birine fazla gelebilir.

 178. Kullandığım süre içinde sol göz kapağımda egzamaya neden oldu. Aynı dönem egzamamın nedenini araştırırken bir çok kadının aynı üründen aynı nedenden dolayı şikayet ettiğine tanık olunca kullanmayı bıraktım¸ egzamamı nemli tutmaya çalıştım ve kısa bir süre içinde sorunum çözüldü.

 179. Makyajı iyi çıkaran ama yağlı bir his bırakıp göz çevresinde pütürlere yol açan ürün. Fiyatını haketmediğini düşünüyorum ve bir şekilde o geride bıraktığı yağdan kurtulmanız gerektiği için tam bir zaman kaybı olabiliyor.

 180. göz¸ dudak ve yanak makyajımı çıkarmak için kullandığım ürün.waterproof maskaraları çıkarmak için öylesine aldığım bir üründü. göz çevreniz ya da cildiniz çok kuruysa öneririm¸ ben kendisinden çok memnunum. makyajımı gayet güzel çıkarıyor ve zımpara kağıdı gibi bir etki bırakmıyor. koşa koşa gidip yüzümü yıkamalıyım gibi bir hissiyat da olmadı. alnıma sürmedim henüz¸ malum o kısım parlamaya daha müsait. yine de indirimsiz fiyatında bundan daha iyisi vardır diye tahmin ediyorum.

 181. Son bir kaç yıldır bu ürünle makyajımı çıkarıyorum ve çok memnunum.gözümü yakmıyor ve içindeki Argan yağı yüzümde yapış yapış yağlı bir his bırakmadan cildimin kurumasını engelliyor.pembe kapaklı klasik garnierden daha iyi bence şiddetle tavsiye edilir.

 182. ciltte acayip derecede yağlı bir his bırakan makyaj temizleme suyu. bu arada kuru bir cilde sahibim¸ bende bile yağlı bir his bıraktı…

 183. maskarayı yormadan ovuşturmadan çıkarmaması ve çok yağlı olması nedeniyle yenisini almayacağımdır.

 184. Gerçekten bayılıyorum bu ürüne. Zorlu göz makyajinı bunun kadar iyi temizleyen elimde başka ürün yok. Yağlı bi his denmiş ama beni asla rahatsız etmedi. . Şuan kullandığım 2. Şişem ve yarısındayım. 2 tane de indirimde stokladiklarim var. Cilt makyajını da çok iyi temizlediğini düşünüyorum. Bence muhakkak denenmeli. Hazır migros indirimi varken bi bakın derim.

 185. Daha dün çöpe attığım üründür :/ sebebi ise üstündeki yağın değişik bir hal almasıydı. O yağın içinde beze gibi şeyler oluşmuştu ve ben de attım. Onun dışında sevdiğim bir üründü¸ bitmeden çöpe atmayı planlamıyordum en azından. Göz makyajımı kolayca çıkarmasını sevmiştim :/

 186. uzun zamandır kullandığım ürün olur kendisi. bana da çok yağlı gibi geliyo ama waterproof maskaraları bile güzel güzel zorlanmadan çıkarıyor. daha sonra tonikle yüzünüzü silerseniz sorun olmuyor ama zaman kaybı olabiliyor zaman zaman tabi

 187. Göz altlarımda minik minik yağ bezeleri çıkaran makyaj temizleme suyudur bir keresinde gece bununla makyajımı temizledikten sonra uyudum ve sabah kalktığımda göz altlarım şişmiş ve pütür pütür yağ bezeleriyle uyandım o kadar korkunçtu ki. İlk başka konduramadım belki bundan dolayı değildir diye ama bir kere daha kullandıktan sonra aynı yağ bezelerini çıkarınca vedalaşma vaktinin geldiğini anladım. Çıkan yağ bezelerinden sıkarak kurtuldum 1 gün içinde ama birdaha o görüntüyü ve acıyı kaldırabileceğimi sanmıyorum.Hayal kırıklığı..

 188. Lorealin çift fazlı miccelar suyunu kullanıyordum¸ bu ürün gözlerimi yakınca keşke lorealle devam etseydim dedirtti ama daha arınmış hissettiriyor kesinlikle daha iyi temizlediğini düşünüyorum 

 189. waterproof maskaraları çok güzel çıkartan fakat gözlerimi oldukça yakan makyaj temizleyici. normalde bebak badem sütlü temizleyici kullanıyorum makyajımı çıkarmada ama suya dayanıklı maskaralarda malesef çok kötü performans sergiliyor.bana göre tek eksi tarafı göz yakması. mükemmel bir kokusu var keşke böyle kokan bir parfüm olsa da kullansam. i̇ndirımlerde fiyatı 12-14 lira civarında.beze çıkarma sorunuyla karşılaşmadım.

 190. fiyat/performans a göre başarılı temizleme suyu ama waterproof rimelleri zor çıkarıyor ama sarı renkli olanının performansı bi tık daha az.

 191. az önce bitirdiğim ürün. gördüğüm kadarıyla seveni de sevmeyeni de epey fazla.ben seven tarafta olduğumu söyleyebilirim. ürünü göz ve dudak makyajım için kullandım. gayet başarılı olduğunu düşünüyorum.ten makyajı yapmadığım için ciltte nasıl sonuç verir bilmiyorum ama yağlı ciltlerde sorun yaratabilir diye tahmin ediyorum.bunun dışında ürünü aldığımda fiyatı çok uygundu. indirimsiz almıştım ve fiyatına göre iyi iş çıkardı.ama maalesef şu an fiyatını 28 lira olarak gördüm.bence bir makyaj temizleme suyu için artık uygun fiyatlı bir ürün değil gibi:(

 192. Waterproof ürünleri bile çaba gerektirmeden hızlı bir şekilde temizliyor. Ama gözün etrafında küçük küçük yağ bezeleri çıkarıyor. Yağlı olan cildime sivilce yapmaması benim için bir artı puan.

 193. daha önce karmadan yağlıya hassas ciltler için olan mavi şişedeki suyu (tavsiye ederim) kullanmıştım hatta şişede tek damla bırakmayana kadar kullandım ve bitince elimde olan bu çift fazlı olana geçtim. cildimde yağ bezesi¸ sivilce yapacak korkusuyla sadece gözlerimi ve dudaklarımı sileyim dedim ama gözümü yaktı be kardeş… sanırım parfümlü oluşundan kaynaklanıyor. bari makyajımızı sildiğimiz şeyi kokulu yapmayın ya. şimdi koca şişe duruyor öyle. benim de acilen yeni misel su almam lazım.

 194. İkinci şişem bitmek üzere. Öncelikle yapısı yağlı evet. Ama Benim karma/yağlı cildimde sivilce yapmadı. Yağlı görünce bir göz korkutuyor ama makyajımı sildikten sonra da yağlı yapış bir his bırakmıyor kesinlikle. Gözlerimi de yakmadı.  Eyeliner ve maskarayı Aynı markanın pembe kapaklı misel suyuna göre çok daha kolay çıkarıyor. Fakat ben şöyle birşey farkettim. Bununla yüzümü silip bırakınca ki çok nadirdir¸ bir dahaki makyaj silişimde kirpiklerim pamuğa geliyor. Bekletmeden gözümden ve kirpiklerimden bol suyla arındırıyorum¸ böyle olunca kirpik dökme sıkıntısı olmuyor. Ha derseniz ki¸ yıkayacaksam misel suyu niye kullanıyorum¸ orasını bilemem.Kokusu da çok güzel¸ parfümle ilgili sıkıntılı olanlar kullanamaz muhtemelen öyle yoğun ama kokusu benim çok hoşuma gidiyor.

 195. 4-5 şişe bitirdiğim¸ bittikçe de gidip aldığım üründür. ben en çok göz makyajı çıkarmada seviyorum kendisini. pamuğa sıkıp gözde bir kaç saniye bekletince farlı eyelinerlı makyajlarımı kolayca çıkarabiliyorum. bir tık yağlı his bırakabiliyor ama ben sonrasında hemen jelle köpürterek yıkadığım için o hissiyattan kurtuluyorum. sivilce veya komedon yapmadı bende ki karma/yağlı bir cildim var. uygun fiyatlı şans verilmesi gereken bir üründür bence.

 196. Daha önce pembe kapaklı makyaj temizleme suyu kullandım.Fiyat performans açısından tam puan alınca bir de bunu deneyeyim dedim.Ama maalesef yağlı yapış yapış bi his bıraktı¸gözlerimi sulandırdı.

 197. Garnier’ın pembe kapaklı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu severek kullandığım bir ürün¸argan yağlı¸çift fazlı olan versiyonun çıktığını duyunca koşa koşa gidip bir tane aldım. Öncelikle şunu belirtmeliyim suyun 3’te 1’i argan yağlı formülden oluşuyor ve kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor.Ten¸ göz ve dudak makyajını çıkarabiliyor ancak göz makyajında özellikle bazı maskalaralar da zorlanıyor. Yine de tek bir ürünün bütün bunları yapması güzel.Ciltte yağlı bir his bırakmıyor ancak diğer temizleme suyu kadar taze bir his de bırakmıyor. Her ne kadar durulama gerektirmese de genelde ben kullandıktan sonra durulamayı tercih ediyorum. Parfüm içeren bir ürün olduğundan hassas ciltler tepki verebilir. Bunun haricinde kuru ve karma ciltlerin severek kullanacağı bir ürün olabilir¸ özellikle seyahatlere tek bir makyaj temizleme ürünü götürmek güzel olacaktır.

 198. yarıda bıraktığım ürün. göz altlarımı çok kuruttu ve kirpiklerimde hafif bir dökme yaptı. makyajı güzel çıkarıyor yüzde yağlı bir his bırakmıyor hatta benim cidimi biraz kuruttu diyebilirim. içeriğinin pek temiz olmamasından dolayı artık kullanmıyorum.

 199. Makyajı güzel çıkarıyor. Çok ağır makyajlar yapmadığım için bana çok fazla yağlı geldi. Benim aldığım üründe mi bir sorun vardı bilmiyorum ama makyajımı temizlediğimde cildim aşırı yağlandı ve alttan cildim hala pul pul görünüyordu. Bir temizleme jeliyle yıkamasam cilt kanseri olacağım hissi ürün bitene kadar peşimi bırakmadı. Tekrar assla almam.

 200. Çift fazlı makyaj temizleyicileri genelde sadece gözlerime kullanıyorum. Suya dayanıklı makyajı gayet güzel temizleyen oldukça bereketli bir ürün

 201. Şöyle söylesem yeterli olur. Ağır makyaj yapıyorsanız güzel olur ve ardından bence yağlı ve karma ciltliyseniz mutlaka yüzünüzü yıkamalı yoksa sivilce yapabilir. Fakat hafif makyaja olmaz diyorum gerek yok bence

 202. en az 3 şişe bitirdiğim canım makyaj temizleyicim.cicişlerin yorumlarını okusaydım asla almazdım bu ürünü. çoğunluk olumsuz yorum yapmış. ancak ben önceleri annemden gördüğüm gibi acıbadem sütüyle siliyordum tüm makyajımı. bir süre sonra gözlerimi sildikten sonra gözlerimin yaşarması meydana gelömeye başladı. hal böyle olunca kuzenimin önerisiyle de bu ürünü aldım. o günden beri de bittikçe alıyorum.çıkartamadığı göz makyaj ürünü yok. çok zor çıkan bir  maskaram var¸ onu bile güzel bir şekilde çıkartıyor. yüzümde veya göz altlarımda fark edilir derecede irritasyona sebep olduğunu düşünmüyorum. yüzümde çok ufak yaz bezesine benzer pütürtüler var ama fondötenim¸ bazım¸ nemlendiricim ya da aydınlatıcım yapmış olabilir. yalnız bence en önemli püf noktasıi bu ürünle makyajınızı silip yatmamanız gerekiyor. yani yüzünüzde bekletmemek gerek. bu ürünle siler silmez bir yüz yıkama jeliyle yıkamalısınız. içindeki argan yağı sebebiyle ciltte tabi ki sivilce oluşumunu tetikleyebilir. bu şekilde 2 yıldan fazla süredir kullanıyorum ve çok memnunum.

 203. valla çok uzun süredir kullanıyorum¸ aşırı memnunum. her tür makyajı¸ özellikle de yoğun cilt makyajımı çok güzel temizliyor. ama ben kullandıktan hemen sonra temizleme köpüğüyle yıkıyorum yüzümü. sadece bir kere hemen yıkamadım¸ 1-2 saat kaldı¸ onda da pammık gibi dolaştım. çok hafif kokusuna da ayrıca bayılıyorum…

 204. Çift fazlı bir ürün olduğu için yağlı bir yapısı var. Bu yüzden makyajımı çıkarmak için ne zaman bu ürünü kullansam çilldim de sivilce çıkıyor. Fakat ağır makyajları çok iyi çıkarıyor. Cildi temizliyor. Kalıntı bırakmıyor. Bu yüzden tercih edilebilir.

 205. Acelem olduğundan burdaki yorumlara bakmaya fırsat bulamadan aldığım ve bin pişman olduğum makyaj temizleme suyu. Birincisi maskarayı çıkarmak için baya baya ovalamam gerekti bir sürü kirpigim döküldü. Ikincisi yeterli temizliği sağlamadığını düşünüyorum. Üçüncüsü cidden yağlı his bırakıyor. Karma ciltliyim sivilce yapacağını düşünüyorum. Muhtemelen bi daha kullanmam.

 206. Şuan aynamın önünde 3. Şişem açık¸ yves rocherin makyaj temizleme yağı ile dönüşümlü kullanıyorum. Bu ürünün kirpiklerde çalışma presibi şu bence¸ pamuğu kirpiklerinizin üzerinde bir süre bekletip sonra nazikçe temizlemek. Temizlemiyor işte diye hiçbir zaman kirpiklerimizle güreşmiyoruz. Lash sensational kullanmıyorum tabi ben¸ zorlamayan bir maskara benimki ama ben temizlemesinden tatmin oldum. Bu üründe şunu farkettim sadece bunu pamuğa döküp yüzümü temizleyip yattığımda işte o zaman kirpiklerimi döküyor¸ çok üşenmediysem iyice suyla arındırıyorum kirpiklerimden o sebeple. Ama içindeki hangi maddeden bilemiyorum yüzümü bununla temizleyip öylece yattığım gecelerin sabahı da cildim ışıl ışıl oluyor böyle bir garipliği var durumun. Benim cildim karma ayrıca¸ sivilce yapmadı bende.

 207. Bundan önce (bkz: Nivea micellar makyaj temizleme suyu) kullandım . Ancak cildimde yanma kızarıklık ve kaşıntı yapınca bir arkadaşımın önerisiyle garniere geçtim. Maalesef ki bu da bende alerji yaptı.

 208. Yağlı his bırakmadığı söylense de kullanmadan önce şişeyi ne kaar çalkalarsam çalkalayayım¸ yüzümde vıcık vıcık bir yağlılık bırakan¸ ardından temizleme jeli ile yıkamadan kesinlikle duramayacağınız temizleme suyu.Ayrıca bence bundan daha önemli bir sorun var ki benim gözlerim ciddi hassastır. O yüzden alırken özellikle üzerinde göz makyajı ibaresi aradım ve görünce aldım. Ama ne zaman göz makyajımı silmeye kalksam gözlerim cayır cayır yanıyor ve içleri kıpkırmızı oluyor. Mecburen artık gözüme kullanamıyorum ve bittiğinde de cildim için tekrar almayı düşünmüyorum.

 209. Rimel london’ın mavi ambalajlı waterproof bir maskarasını kullanıyorum.Oldukça zor çıkan bir rimel ve bu ürünü pamuğa döküp gözlerimde birer dakika bekletiyorum ve sonra çok güzel temizliyor.Yüzüm yağlı ve rahatsız edici bir his de bırakmadı cildimde.Ve burada yazılanların aksine zaten çok kısa olmayan kirpiklerimi de biraz uzattığını düşünüyorum içindeki argan yağından dolayı.

 210. Çift faz ve garnier’i bir arada duyunca bende kaçma hissi uyandıran makyaj temizleme suyu. Bunu da¸ diğer rengini de denedim. Ama yok. O koku¸ o bıraktığı his. Çok kötü 🙁

 211. Bunu kullanıyorum şu an. Bence en iyi çift fazlı makyaj temizleme suyu. Ama bundan sonra güzel bir jel temizleyici bulup¸ ona geçiş yapacağım. Yağlı temizleyiciler yağ bezelerini coşturuyor.

 212. bittikçe aldığım indirimlerde ikişer üçer stokladığım ürün. diadermine çift fazlı makyaj temizleme suyuna göre daha az yağlı. ben yine de kullandıktan sonra yüzümü bebe şampuanıyla yıkıyorum. eğer çok kurumuş hissedersem bir de nemlendiriyorum tamamdır.

 213. Çekilişini kazandiniz diye bildirim gelmesine ragmen¸ talihliler arasinda gorunmedigim makyaj temizleme suyu. Cok ilginç.

 214. Çekilişi kazandığıma dair bildirim gelmesine rağmen kazananlar arasında adımı göremedim. Kafam karıştı açıkçası.

 215. üstte yazan cicişler gibi çekilişi kazandığıma dair bildirim ve mail gelmesine rağmen kazananlar arasında adım yok.

 216. aa? çekilişi kazandınız diye mail atılmış 30 dk önce ama girdiğimde geç kaldınız falan diyor. anlamadım..?

 217. işin ilginç tarafı yayınlanan hiçbir kazandınız resminde adım olmadığı gibi bana da kazandınız maili geldi¸ geç kalmışım. kesin benim gibi ismi olmayanlara gidiyor ürünler. üzücü şuradaki 6 isim adına. iyice sistem bozuldu. teknik açıdan çok sıkıntılı bir duruma dönüştü¸ sözlük.

 218. Kazananlar listesinde adım olmamasına rağmen bana da kazandınız diye e-mail gelmiş. Üstelik 30 e-mail göndermişler. Sistemde bir arıza var sanırım.

 219. Hayatımda ilk kez bir çekiliş kazandım diye sevinirken önce geç kaldığımı¸ sonra da herkese kazandınız bildirimi gittiğini gördüm şans mı var bende zatenn

 220. Göz çevremi aşırı kurutuyor ve gözümü yakıyor. Ten makyajını da kabaca çıkarıyor. çift fazlı olmasına rağmen farı temizlerken bile ovalamam gerekiyor. Beğenmedim. Bir daha almam.

 221. Bana da kazandınız diye mail geldi listede adım da var fakat geç kaldınız yazıyor. Sistemde mi bir sıkıntı var yoksa gerçekten mi geç kaldım anlamadım.

 222. Bir kez cilt¸ çokça kez de göz makyajımı temizlemek için kullandım. Göz makyajını güzel temizliyor¸ çok uğraş gerektirmiyor bu yönü çok güzel. Fiyatı da çok yüksek değil amaaa bir zaman sonra göz çevremi tahriş etmeye başladı. Öyle böyle değil hem de yandı¸ kabardı. Kullanmayı bıraktım birkaç hafta tekrar denediğimde yine aynı şey oldu. Şimdi çöpte 🙁

 223. Bana da kazandınız maıli geldi. Bi an sevindim ama geç kalmışım. Üzdün sözlük :(Not: bir değil tam on iki mail gelmiş hemde 🙁

Siz ne düşünüyorsunuz?