“Garnier bb krem” için 411 yorum

 1. henüz¸ kendim de dahil olmak üzere¸ sivilce yapmadığı bir kişiyi tanımadım.bunun ince¸ uzunları var¸ yağlı ciltler için diyorlar. o iyiymiş sanırım. ama bodur olanları gerçekten bir felaket. tatilde fondöten falan kullanmayım¸ incecik bb krem süreyim diye bir hafta kullandım¸ sivilcelerim bir buçuk ayda ancak geçti. evde biri anneme¸ biri bana ait olmak üzere iki tanesi öyle atıl duruyor şimdi.

 2. birkaç kez kullanıp¸ memnun kalmayıp attığım ürün.çok yağlı bir ürün ayrıca cc kremden sonra bb kremler bendeki önemini kaybetti.

 3. BB kremlerle yıldızım barışmıyor malesef. Nemlendirici ve renklendiriciyi bir arada kullanmaya henüz hazır değilim sanırım.

 4. kesinlikle şans verilmesi gereken bir icat. benim gibi yüzüne fondoten vs malzemeleri sürmekten nefret ettiği için makyaj yapamayan arkadaşlarıma tavsiyemdir. beni makyajla barıştırdı.

 5. piyasada ilk olmanın avantajını kullandı/kullanıyor. ilk çıktığında sadece normal ciltler içindi. sonradan karma ciltler için de bir formül çıktı. garnier’nin 3’ü 1 arada temizleyicisini senelerdir çok beğenerek kullandığım için buna da bir şans vererek aldım¸ ancak yine de benim karma cildim için yeterli incelikte ve nemlendiricilikte bir ürün olamadı. bunun yanında kimi fondötenler gibi gömleklerimin yakalarında leke bıraktı (renk dağılımı düzgün olsun diye boynuma ve dekolteme de biraz sürüyorum) ve kaşıntı yaptı. bunun yerine kullanmak için bir bb krem ararken la roche posay’inkinil öven blog yazıları gördüm ve o markanın da daha önce pek çok ürününü kullanıp memnun kaldığım için denemeye karar verdim. tam olarak istediğim gibi bir şey çıktı: sürülmesi biraz zor ama çabuk yayılıp emiliyor¸ leke bırakmıyor¸ güzel bir aydınlık veriyor yüze.

  2
  1
 6. yağlı ciltlere uygun olanının yapısı oldukça akışkandır ve kapatıcılığı hafif – orta denebilir. ben karma ciltliyim ve açık buğday tenliyim¸ alt tonum sarı. bende biraz koyu durdu. o nedenle açık tenliler bu kremi almadan önce kesinlikle denemeliler. ağız çevrem kuru olduğu için o bölgede pul pul görünüme yol açtı¸ diğer yağlı bölgelerde ise matlaştırması iyi. ben sadece t bölgeme kullanıyorum bu kremi. tabi her gün kullanmıyorum. ne kadar hafif yapıda da olsa her gün kullanmak cildimdeki gözeneklerin tıkanmasına neden olurmuş gibi geliyor.

 7. pril gibi bir kokuya sahip¸ yüzümün her tarafında parlamaya sebep olan güya güzellik kremi. Belki ciltten cilde farkettiği içindir ancak bu üründen ya gerçekten nefret ediyorsunuz ya da vazgeçemiyorsunuz

  2
  1
 8. Yaklaşık 1 haftadır kullandığım ve çok memnun kaldığım krem. En açık rengini kullanıyorum¸ cildim karma ve fazlasıyla hassas. Sivilce oluşması gibi bir problemle karşılaşmadım¸ kapatıcılığı öyle aman aman yok ama bu bir fondöten de değil zaten. Daha önce Lush’ın colour cupplement light yellow’unu nemlendiricimle karıştırıp kullanıyordum ama dokusu beni rahatsız ediyordu (keselenmiş gibi bir hale bürünüyordu)¸ garnier’nin bb kremi tam da aynı işlev için uygun ama yapısı rahatsız edici değil. altına sabahları güneşte fazla kaldığımdan ek güneş kremi sürüyorum¸ üzerine de transparan veya normal açık renk pudramı¸ akşama kadar kalıyor¸ parlama da yapmadı bende üstelik.

  1
  1
 9. Çok beğendiğim ama en açık tonu benden en az 3-4 ton koyu olan ürün. Sadece 3 ton olması büyük bir eksik. Dedim Garnier’in sitesinden istek ve öneri yapayım diye ama ne gezer hiç bir yerde görmedim öneri yapabileceğim bir bölüm. özelliklerine gelirsek gözlemlediğim kadarıyla renk düzenlemesi iyi (kapatıcılık kısmını bilemiyorum cildimde sorun olmadığı için ama bb kremden kapatıcılık beklememek lazım) kokusu ve kıvamı hoş yalnız tere¸ sıvıya çok dayanıksız hem sürdüğünüzde çok terletiyo hem terlediğinizde krem rengi akıyor hoş değil tabii ki.

 10. cildimde herhangi bir problem olmamasına ve iyi nemlendirdiğime inanmama rağmen her yüzüme sürdüğümde ( artık kullanmıyorum) yüzüme toz serpilmiş gibi durmasına yol açan bi fondötenimsi havasını estirdi bende

  1
  1
 11. bu güne kadar kullanıdığım bb kremler içinde en memnun kaldıklarımdan biri. benim cildim için bolca alıp güzelce tüm bölgeleri kapatmak turuncumsu bir ton ve maske efekti yaratıyor. çözümü çok azar azar bir çok noktaya parmağımla hafifçe uygulayıp sonrasında o noktaları birleştirmek için yumuşak dairesel hareketlerle ürünü yüzüme yedirmek oldu. hemen daha hızlı sabitleniyor hem de çok doğal duruyor. ancak karma cildimde arka arkaya 3-4 gün sürdüğümde bazı bölgelerde sivilcelenme yaptığı da bir gerçek.çene bölgemdeki renk koyulaşmasını (özellikle regl dönemine yakınken)dengelemek için bölgesel kullanımda da olumlu sonuç alıyorum.

 12. Kesinlikle yağlı ciltlerin kullanması gereken bir ürün. Yoksa cildinizde pul pul durur. Alt tonu turuncudur. Pembemsi ya da beyaz bir ten rengine sahipseniz önermem. The balmin renkli nemlendiricisi performans acısından daha başarılı.

 13. Kesinlikle en açık rengi bile bana göre turuncudur¸ yapısı yapış yapış¸ garnier ‘ın en kof ürünü.

 14. bu kremin 2 türü var. sanırım içerikleri aynı ama tüpleri farklı. birisi kısa ve tombul tüp¸diğeri ince uzun tüp. ben sadece ince uzun olanını kullandım arkadaşlarım ikisini de kullandı. ince olanı bende sivilce vb. alerjik durumlar yaratmadı ama arkadaşlarım kısa tombul tüpün büyük büyük sivilce yaptığını söylediler. birçok blogda da okudum¸ kısa tombul tüplü olanı herkeste sivilce yapmış.

 15. Deli gibi merak ettiğim¸ ama cildime surmek icin garnier a guvenemedigimden deneyemedigim bb krem. Nice indirimler geldi gecti¸ elim geldi gitti geldi gitti ama bi turlu cesaret edemiyorum kullanmaya.

 16. nivea bb krem kullandım fakat çok koyu bir kıvamı vardı resmen yüzüme yapışıp kaldı ve dağıtamadım¸aylarca bir kenarda durdu atmayada kıyamadım¸eşime nivea bb krem hakkında uğradığım hayal kırıklığını anlattım.Sonra bir baktım eşim bir akşam elinde garnier bb krem ile gelmiş 🙂 çokta düşüncelidir çookk :))) hemen denedim garnier bb kremi¸ sürülüşü çok kolay ve hafif¸cildimi nemlendirdi güzel bir ışıltısı var¸cilt tonumu 1 ton koyulaştırdı. Garnier bb kreme puan vermem gerekirse tabikii %100 derim 🙂

  1
  2
 17. Yağlı ve karma ciltlerin kullanmaması gereken bir ürün. Zira suratınızı sivilce basabilir. Kapatıcılığı yok¸ çok yoğun kıvamlı.Ben sevmedim. Yağlı ciltler için olanını da almayı düşünmüyorum sivilcelenme sorunu yüzünden.

 18. bir firmanın bb krem üretip sadece iki tane renkten oluşan skala yapması ne kadar saçmadır dedirtiyor bana.4-5 çeşit nemlendiricisi var ama aynı markanın iki renk bb kremi var.bizim ülkemiz oldukça değişime uğramış insan tiplerine sahip.uzakdoğulu gibi bembeyaz ten rengi olanda var sıcak illerde yaşadığı için yıl boyunca esmer gezen de.ama bu kremin en açık tonu bile benim kıyı kesimlerde yaşayan arkadaşlarım da kalıp gibi duruyor.bu kadar memnun olan insanı gördükçe şaşırıyorum.elbette ki yerli pazarda satışa sunuluyor olması büyük bir nimet.herkes yurt dışından alışveriş yapamıyor.ama neredeyse onlarla aynı fiyata satılıp böyle özensiz yapılmamalı diye düşünüyorum.sivilce yaptığı kısmına hiç girmeyeyim bizzat denemedim.bu kız da hiç bir şey beğenmiyor demesinler 🙂

 19. bu nasıl iğrenç ve korkunç malzemedir. sadece arkadaşım yanımda kullanırken denemek için sürdüm korkunç bir şekilde yağlı his bıraktı. makyaj yemizleme suyuyla temizledim mi dersin¸ gittim temizleme jeliyle yıkadim mi dersin.¸ gitmedi anam bütün gün gitmedi o pislik his yüzümden. resmen kendimden iğrendim. dsununce bile tüylerim diken diken oluyor.

 20. ilk çıktığı zaman popülerliğine aldanıp aldığım ama hiç memnun kalmadığım ürün. nedeni ise bebek gibi pürüzsüz olan cildimde¸özellikle yanak bölgesinde¸ sivilce yapmasıdır. bir kaç kullanımdan sonra çöpü boyladı kendisi. bildiğim kadarıyla daha sonra bir kaç çeşidi daha çıktı ama bu tecrübeden sonra asla raflarına bile yaklaşmayı düşünmüyorum.

 21. yağlı ciltler için olanı¸ sorunlu bir cildiniz yoksa¸ yalnızca renk eşitliği istiyorsanız¸ bir de yağlı cilde sahipseniz aradığınız ürün olabilir. hafif bir yapısı var ve çok doğal duruyor. yalnız dikkatli açmak gerek çok akışkan. her yer batar azizim benden söylemesi.

 22. verdiği kapatıcılık ve sağlıklı görünümü seviyordum. geçen yıl cildimde sivilce sorunum yoktu. o zamanlar bazı günler bunu sürerdim ancak sivilcem olmazdı. bu yıl okula giderken kullanmaya başladım ama bu yıl cildim nedenini tam olarak bilmiyorum çok hassaslaştı. ve bunu kullandığım sırada sivilcem çıkmıştı¸ hangi üründen olduğunu bilemediğim için tüm rutinimi değiştirdim. bu da gitti yani. şu an pure active olanını çok merak ediyorum ama korkumdan yaklaşamıyorum. çünkü daha önce de garnier 3 ü bir arada temizleyici¸ yağlı ciltler için sorbe nemlendirici ve sivilce kapatıcı bende sivilce yapmıştı. o yüzden kendilerinden korkuyor ve sadece gözaltı kapatıcısıyla yoluma devam ediyorum

 23. Yağlı bir cilde sahip olmama rağmen normal olanını severek kullanıyorum. Kapatıcılığı bir bb kreme göre gayet iyi. Bu bitince uzun tüpte olanını ya da Pure Active’i denemek istiyorum. Onu da hep bloglarda basın bültenlerinde gördük¸pek güvenemiyorum.

 24. çevremdekilerin öve öve bitiremediği benim ise keşke almasaydım dediğim üründür kendileri. Çok sivilce yapmasa da yine yapıyor işte. Ayrıca kapatıcılığı yok gibi. Alnımda güneşten oluşan küçük döküntüler vardı onları bile kapamadı kendisi. Ben fondötenden korktuğum için almıştım keşke almasaymışım. Tek etkisi cildimdeki minik tüyleri boyayıp belli etmesi yani sürmesem daha iyi. Ayrıca şu an sürüp hemen çıkardım. Yüzümdeki sivilce kaşıntı yapmaya başladı. Yağlı ciltliyseniz elinizi bile atmayın derim.

 25. görsellerdeki uzun bb creamını kullanıp çok memnun kalmıştım. sonra diğerini onun şişkosu sanarak aldım. ama bu su gibi. kapatıcılık beklemiyorum ama hiç mi bir etkin olmaz? öyyyyle suyla ovalıyosun suratını o kadar. terlemişim gibi durmam gerekirse bir gün diye bekliyorum. yalan söylemem gerekir lazım olur falan. uzun olan güzel ama. onu öneriyorum.

 26. Cilt tipini ve rengini tanımayan kadınların bir türlü sevemediği krem.Başarılıdır efenim. Cildiniz kuru mu yağlı mı? açık tenli mi yoksa esmer misiniz? Biliyorsanız¸ memnun kalırsınız.

 27. Özellikle güneş koruması ve solgun cildimi canlı göstersin diye aldığım krem. Eğer pek lekeniz yoksa kapatıcılığı ve yüzdeki hafifliği gayet iyi. İlk zamanlar çok mutluydum keşfettiğime fakat 2-3 hafta kullanımdan sonra acayip sivilce yapmaya başladı ve üzülerek bıraktım. Şimdi yarısından çoğu dolu halde kendi kendine duruyor.

 28. en son watsons alışverişimde tester verilince deneme fırsatım oldu. fondöten hiç kullanmadım¸ arada bb krem kullanıyorum¸ pure beauty¸ o yüzden pek karşılaştırma fırsatım olmadı ama yapısı pure beauty’den daha ince ve yapısını baya beğendim. bendeki testerların rengi light olmasına rağmen cildime uydu ki bildiğiniz esmer bir insanım. tabi benim cildim yağlı olduğu için parlama yaptı o yüzden bir de yağlı ciltler için olanını denemek istiyorum.

 29. Bu kadar ağır¸ yağlı bir krem olamaz. Tavsiye etmediğim gibi piyasadan kaldırılması için kampanya bile başlatılabilir. Cildinizin hava almadığını sürdüğünüz ilk beş dakikada size gayet güzel anlatıyor. Garnierden beklenmeyecek kötülükte bir ürün.

 30. Sevmeye çalıştım kendisini. Gerçekten denedim. Ama yok yani ne rengi ciltle bütünleşiyor ne de yapısı hoşuma gitti…çok gereksiz. Sonunda bir çıldırma anıyla attım çöpe gitti rahatladım.

 31. Yazılanlardan dolayı almaktan vazgeçtiğim ürün.Açık ten rengime¸ en açığı bile çok koyu geldi bence renk tonları gözden geçirilmeli. Bb krem arayışlarım devam edecek 🙂

 32. light olanı bile ten rengimi olduğundan daha koyu gösteren bir krem. yazın denize gidip bronzlaştığım zaman kullandım bi ara ama o zamanda baya yoğun bi his bırakmıştı cildimde. bu hafta bi arkadaşıma verdim. ancak nemlendirme konusunda iyi diyebilirim.

 33. hakkında bunca olumsuz entry görünce şaşırdığım¸fakat karma cildimde hiç bir sivilceye sebep olmamış¸rengi ve yapısıyla cildimle iyi bütünleşen bb krem

 34. sorunsuz ve çok nadir sivilcelenen cildimde kocaman sivilceler çıkarmış ürün. yıllar oldu ilk bb krem ismini duyduğumuz zamanlarda almıştım. ara ara kullandım ama her seferinde sivilce yaptığını görünce çöpü boyladı maalesef.

 35. bende bu ürünü ilk çıktığı zamanlarda alanlardanım. yağlı olan cildimi daha da yağlandırıp yüzümü sivilce tarlasına dönüştürmüştü. o yüzden bırakmak zorunda kalmıştım. kapatıcılığını sorarsanız bb kremlere göre gayet iyi¸ yüzde öyle maske gibi de durmuyor. ama dediğim gibi benim yüzüme gelmedi. geçen ay watson.’s da bunun yeni versiyonunun testerını verdiler. hadi bi de bunu deneyeyim dedim¸ sonuç yine aynı. bi krem bi günde insanın yüzünde iki tane sivilce çıkartmamalı! yağlı ciltlere önermiyorum.

 36. Tek kelimeyle bayıldım. Balm shelter pure beauty diadermine gibi bir çok bb krem kullandım fakat bunun pudramsı bitişini çok sevdim. Kapatıcılığı konusunda tereddütlerim var ama şu anda sanki yüzümde hiç bir şey yokmuş gibi hissediyorum.ilk bb kremi aşırı derecede yoğun yağlı ve vıcık vıcıktı bu yeni ürününü korkarak almıştım ama iyi ki de almışım diyorum

 37. Fondöten sürmeye üşendiğim zaman çok rahat bir şekilde sabah sürüp evden çıkabildiğim ürün. Buğday tenliyseniz eğer en açık renklisini tercih etmeniz daha iyi. Çok fazla bir kapatıcılık özelliği yok ancak benim yanaklarımda sivilceden kaynaklanan kırmızı izleri matlaştırarak en azından göze batmamasını sağlıyor. Kullanım için önce kesinlikle çok iyi bir nemlendirici kullanılmasını gerektiğini düşünüyorum çünkü kalıcı bir ürün değil ilk etkisi birkaç saat içinde gidiyor.

 38. bayıldım karma cildime harika uyum sağladı kapatıcılığı da gayet iyi tek kusuru fazla akışkan olması sevilen bir bb kremdir .

 39. sanırım son zamanlarda deneyip en memnun kaldığım ürün. Bb krem yeterince kapatıcılık sağlıyor mu ki diyenler hiç tereddütsüz en yakın satış noktasına ilerleyebilir. Rozasealı cildime bir arkadaşımdan yaaa senin cildin ne kadar pürüzsüüz tepkisini almamı sağlayarak daha bi gözüme girmiştir kendisi.

 40. Bu ürün ilk çıktığında sahip olmuştum sürüldükten 10 dakika sonra gün ışığına çıktığınızda öyle bir harika görüntü elde ediyordum ki yok böyle birşey. Daha çok pür pak ciltlerin memnun kalabilceği bir ürün gibi geliyor bana yani kapatıcı oranı yüksek değil ışıltı vaad etmesi daha önemli benim için. Eğer normal bir cilt tipiniz varsa bi kozmetikçiye gidip alınız memnun kalmamak zor gibi halada çok seviyorum bittikçe alınası bir ürün benim için.

 41. Light rengine sahip olduğum¸ yüzüme inanılmaz koyu gelen bu yüzden kullanması için anneme verdiğim bb krem. Benim için kesinlikle hüsran oldu.

 42. Günlük olarak bolcaaa kullandıgım ve kalıcı olmadıgına inandıgım bir bb krem. Ama ilk sürümünden sonra fotograflarda güzel çıkıyor. Fazla sıvı. Eger 2 3 saatlik işim varsa ve yüzümün boş kalmasını istemiyorsam bu beni mutlu edici derecede. Pure olanını daha çok seviyorum

 43. yağlıya dönük karma cildime hiç iyi gelmeyen bb krem. t bölgemde parlamaya ve minik minik sivilcelere sebep oldu. en açık tonunu almama rağmen 2 3 ton koyu geldi yüzüme.

 44. şimdiye kadar kullandığım en garip bb kremdir kendisi. bu problem sadece bana mi özeldir bilmiyorum fakat bu kremi her kullandığımda yüzüm aşırı terliyor¸ ayrıca sıvı yağ sürmüşcesine parlıyor.

 45. rengi cildime en uyumlu bb kremlerden. kapatıcılığıda muadillerine göre oldukça iyi. misshanin vampir gibi yaptığı suratımdan sonra bu iyi gidiyor. altından bazen garnier roll on’lu kapatıcıyla uyguluyorum bazen de cicaplast ile. hayır zaten krem ama direkt sürmeyi sevmiyorum yinede.

 46. makyaj anlayışım sadece rimel ve göz altı morluklarından kurtulmak olduğu için arada kullandığım kremdir.beyaz¸ kuru ve pürüzsüz bi cilde sahibim o yüzden işime oldukça yarıyor. zaten çok kapatıcı özelliği yok bb kremlerin bana göre yeterli ürün.

 47. 1 haftadır kullandığım üründür kendisi. Birçoğu sivilce yaptığını yazmış. Bende henüz yapmadı ama parlama yapıyor evet. Avon cc krem faciasından sonra ona göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Açık tonunu aldım ama bu bile koyu kaldı. Zaten 3 tonu var. Açık-medium-koyu. Öyle aman aman bembeyaz biri de değilim halbuki. Sadece beyaz tenliyim 🙂 İnternette BB krem arayışında olduğum gün tesadüfen market alışverişimde görüp BİMden 6.90 TL ye aldım bu arada.

 48. gratis sevgililer günü indiriminde hali hazırda sahip olduğum mucizevi cilt kusurlaştırıcı versiyonuna pure active versiyonunu da eklemiş olduğum bb krem. Aynı markanın iki bb kremi birbirinden renk ve yapı olarak bu kadar mı farklı olur. Pure Active diğerine göre oldukça koyu renkte ve katı kıvamda. Daha ayrıntılı merak ederseniz  burada!

 49. Orta tonu benim gibi buğday birini daha da karartan bb krem¸ yağlı ciltler için olanında da aynısı oldu. Lakin yapısı güzel ona lafım yok¸ belki yazın iki üç ton kararırsam kullanmak nasip olur¸ o zamana kadar ona çekmece dipleri bana yeni arayışlar.

 50. ten makyajı yapmaya başlamak için aldığım ve beni hayalkırıklığına uğratan ürün. Karma ve yağlı ciltler için olanın en açık rengi bana bariz şekilde koyu geldi. Dahası¸ cildimdeki tüm kusurları ortaya çıkardı¸ gözenekler daha belirgin¸ nispeten kuru bölgeler pul pul durdu. Makyajsız cildimin en kötü hali bile bundan iyidir diyerek kendisiyle vedalaştım.

 51. Yıllar önce kullandığım ilk bb kremdir.Cildimdeki etkisini pek hatırlamasam da kullandığım ilk gün epey olumlu eleştriler almıştım. Lakin bu onunla devam etmeme yardımcı olmadı. Kıvamı fazla yoğun.

 52. Benim cildimle pek anlaşamayan bb krem. Rengi çok turuncumsu geliyor bana ve kapatıcılığını da sevmedim. Şimdi zaten bb krem ne yapacaksın kapatıcılığı derseniz (bkz: pure beauty bulgarian rose bb krem )

 53. medium rengine sahip olduğum bb krem. sürdüğümde cildime çok rahat yayabildim ve yüzüme canlılık kattı. hiçbir sivilce ve allerji sorunum olmadı. kokusu da hoş.

 54. bb kremden çok fondöten formunda o niyetle alabilirsiniz. Ama yine de ben sevdim açık ve orta ton cilt kusurlarımı kapattı ve ağırlık hissi vermedi.

 55. makyaj yapan biri değilim sadece nemlendirici yüz temizleme jeli vs. kullanırım dolayısıyla tahmin edeceğiniz gibi fondöten kullanmıyorum. ancak bb krem inceliği ile beni kendine çekti ve gratiste indirim zamanı bu bb kremi aldım. ilk kullandığım zamanlar inanılmaz memnundum keşke daha önce alsaydım dedim hatta. ama beşinci sürüşten sonra yüzümde turunculuk yaptığını farkettim ve (cildim karma) t bölgemde parlama oluşturdu. bir daha bb krem başka bir markanın kullanabilirim ama garnier bb kremini kullanacağımı sanmıyorum. zaten daha önce garnier saf ve temiz 3’ü bir arada ürününü kullanmıştım onu da beğenmemiştim. galiba garnier sevmiyorum.

 56. buğday tenliyim ve sarı alt tonluyum. bb krem arayışındaydım. garnier bb kremin açık tonu bile açık tenlilere koyu kalıyo dedikleri için ben de çok açık tenli olmadığım için gidip gözü kapalı onu aldım bugün. ama bana biraz pembemsi görünüyo gibi geldi. muhtemelen suratımda çok cartlıycak. biraz canım sıkıldı açıkcası. uyguladıktan sonra editlerim artık umarım tahmin ettiğim gibi durmaz.edit: tonu tenimle tam olarak tutmasa da korktuğum kadar olmadı. ben bunu kullanırım yani. bi daha alır mıyım orasını da ilerleyen günlerde anlarım. bugün memnun kaldım yani.

 57. normalde ten makyajı yapan biri değilim¸ sadece uykusuz olduğum zamanlar göz altımı kapatması için kullanıyorum. ciddi göz altı problemi olanlarda tabi ki işe yaramayacaktır. onun dışında alnımdaki kücük kücük sivilceleri kapasın kızarıklıkları göstermesin derken onları daha beter bir hale soktular. ben ilk buna onun neden olduğunu anlamadım ve kullanmaya devam ettikçe daha da arttı. sonra bir arkadaşım sivilcelerinin üstüne bb krem sürme çoğalırlar dedi. o korkuyla 2 haftadır alnıma sürmediğim zaman cidden azaldılar. normalde regl dönemlerimde kücük kücük cıkan sivilcelerim iltihaplı hale geldi ve 2 ayda geçmediler. ayrıca yüzü prüzlü ve pul pul gösteriyor. kesinlikle önermiyorum. onun yerine the balmın renkli nemlendiricisini kullanın derim. tabi en iyileri high-end markalarda. onun için de mac ve bobbi brown derim kesinlikle

 58. Karma ciltli bir ciciş olarak memnun kalmadığım bb kremdir. Bi kere en açık rengi bile aşırı koyu ama ben brozlaştığımda kullanmak için almıştım. Cildinizde kuruluk problemi olan bölgeler varsa bu bb krem o kuruluğu pudramsı yapısından ötürü daha belirgin kılıyor. Ve bence yapısı çok ağır. Hem cakey görüntü veriyor hemde ciltteki hissiyatı dayanılmaz. Bir daha yakınından bile geçmeyeceğim üründür.

 59. Cilt tipime uygun seçmeme rağmen bende cakey face görüntüsüne neden olan ürün. Ve diğer birçok ten ürünümden daha fazla oksitlendi. Kullanmaya çalıştım -bir de şu fırçayla süreyim¸ bir de süngerimi ıslatıp süreyım vs- ama yok¸ bızımla dıyılsın.

 60. Kapatıcılığını sevdiğim fakat kokusu yüzünden artık kullanmayı bıraktığım bb krem. Açıldıktan 1 ay sonra filan yoğun bi alkol kokusu başlıyor. Bende mi sorun var diye çevremdekilere de koklattım onlarda aynı kokuyu aldı. Ürün bozulmuştur belki diye çöpe atıp yenisini aldım ama onda da aynı alkol kokusuna denk geldim. Biraz daha uzun ömürlü olsa keşke

 61. Ömrüm boyunca her fırsatta ve her ortamda ısrarla kötüleyeceğim tek ürün. henüz makyaj yapmadığım¸ acemilik zamanında bb krem diye bir şey varmış deneyelim döneminde almıştım ve ciddi manada hayatımı kaydırdı.Kötülükte garnier bb kremle yarışacak bir diğer bb krem de niveanınkidir.

 62. Az önce elimdeki testerı denediğim fakat malesef beğenmediğim BB krem.açık renk olduğu halde yüzüme koyu geldi bir de yapısı çok yağlı.

 63. medium tonunu yeni edindiğim bb krem ama hiç sevmedim. Tenime çok turuncu ve koyu kaçtı. ayrıca çok sivilce yapıyor.

 64. İlk çıkan orjinal bb’sini kullanıyorum. Estee bile yanaklarımı pul pul yaparken bu garnier bb muhteşem iş çıkardı. Son iki yıldır yüzüne ne sürdün sen diyenlere garnier bb diyorum. Kuru ve dermatitli cildime “inanması güç ama” mucize etkisi yarattı. Tabii ki sürdüğüm an sonrasında kalıcı bir düzelme yok. Ama ışıl ışıl ve nemli bir duruşu var. Pul pul olan cildimi çok sakin ve sağlıklı gösteriyor. (Bu ürünü sevmeyen çok ama kuru ciltliler denemeli)

 65. Açık tonu güzel bence.Sürdükten bir süre sonra cilt tonunu eşitliyor sağlıklı ışıltılı bir görünüm veriyor.Yağlanma sivilce gibi bir problemle karşılaşmadım.Kapatıcılığı yok malesef

 66. migrosun %50 indirim zamanında denemek için aldığım ürün. açık ten rengi için olanını aldım ama o bile biraz koyu. azıcık fazla kaçırsam suratım turuncu oluveriyor ama minik noktalar halinde sürüp makyaj süngeriyle dağıtınca yüzüme bir şey sürmemişim gibi doğal duruyor. ayrıca bende hiç sivilce yapmadı.

 67. İlk çıkan versiyonunun açık rengi bile yüzüme çok çok koyu gelmişti. Yüzümden çabucak silinip gidiyor ve sivilce yapıyordu.İnce uzun kutulu olanını alıp denemek istiyorum ama yine yüzüme koyu gelir diye korkuyorum.

 68. Tercih eden kişi sayısına bakıldığında oldukça iyi bir ürün olduğunu hissettiriyor. Kozmetik mağazasında çalıştığım dönemlerde en çok alınan bb kremdi kendisi. Yapı olarak güzel. Aynı zamanda her cilt tipi için farklı bb si mevcut.

 69. yağlı ciltler için olanı kullanıyorum bendeki light rengi. ilk ve tek bb kremim. Ama benim yüzüm gün içinde o kadar yağlanıyor ki 1-2 saat sonra cildim parıl parıl parlamaya başlıyor. Zaten yaz mevsiminde olduğumuz için cilt ürünü kullanmıyorum artık. Bir de sanki bu ürünü değiştirmişler ya. Ben ilk aldığımda böyle değildi. Kokusu¸ yapısı değişmiş gibi ya da bana öyle geldi. Bilmiyorum neyse. Kısaca yazın değil de daha çok kışın kullandığım bir üründür kendisi. Yazın sıcağında terle birlikte yüzümü olduğundan daha da yağlı gösterdiği için pek tercih etmiyorum. Yağlı ciltler için iyi bir bb krem bilen cicişler varsa mesajlarını beklerim (gizlinot: ) bir de uygun fiyatlı olursa çok sevinirim.

 70. buğday tenliyim çok açık olmayan ten rengime medium koyu kaldı ve çok turuncu duruyor hadi bunu geçtim yüzümde öyle bir parlıyor ki disko topu gibi göz kamaştırıyorum arkadaşlar güneş gibi parlıyor daha nasıl örnek vereyim etrafı aydınlatıyorum. Kısacası ucuz bile olsa paranıza yazık almayın anam almayın.

 71. hassas¸ alerjik ve yağlı cildimi kullandıktan 1-2 saat sonra kaşındırarak tahriş etmeme sebep olmuş¸ kızartmış ve sivilce oluşumuna neden olmuştur. ayrıca renk skalası hiç geniş değil ve çok koyu¸ bir kere kullandım öylece duruyor. araştırıp¸ okuyucu yorumlarına göre almıştım ama hiç memnun kalmadım.

 72. berbat.hani ullzang modasını takip eden biri olarak türkiye’ye bb krem modası gelecek duyumları bile hoşuma gitmişti¸ tabii o zamanlar ne kadar safsam¸ gittim aldım en açık rengini lalala çok mutluyum. sürüyorum yüzüme böyle sanki kabak sürmüşüm¸ yok böyle bir turunculuk¸ külkedisinin kabağına döndüm. şu an en açık tonunu gayet de bronz olan annem severek kullanıyor¸ sevmiyor da olabilir sormadım.

 73. ilk çıktığı zaman açık rengini almıştım ama bana koyu geldi. bir işe de yaramadı bende üstüne yüzümde sivilceler çıkarınca çöpe attım ve bir daha bb krem almamaya karar verdim. şimdi nasıldır bilmiyorum ama ben aldığımdan hiç memnun kalmamıştım.

 74. bb krem ilk çıktığı zamanlar karşıma çıkanları alıp deniyordum. bu ürün de o zamanlarda denediğim ürünlerden. sadece bende mi oldu bilemiyorum ama suratıma sürdükçe sanki ölü deri kazıyomuşum da derim soyuluyomuş gibi ben sürmeye çalıştıkça elimde topak topak birikmişti¸ kullanamamıştım haliyle. garnier bu ürünü geliştirdi mi bilemiyorum ama benim aklımda bu şekilde yer ettiği için alabileceğim bir ürün değil.

 75. ben de bb kremlerin ilk zamanlarında bir heyecanla almıştım ancak sadece 2 kere kullandım. ilk kullanışım aldığım gündü¸ “aman tanrım bu ne biçim bir renk” deyip silmiştim. ikincisinde ise bir yıl sonra çekmecemin derinliklerinde bulup”bakayım nasıldı bunun duruşu” diyerek denedim. aynı tepkiyi verip sildim hemen.açık tenli bir insan olmadığım için orta tonunu almıştım¸ bildiğiniz bal kabağına döndüm. Gerçi bu diğer bb kremlerde de geçerli olabilir¸ çünkü ondan sonra loreal skin perfection bb kremin açık tonunu aldım ve uzun süre kullandım. koyu ciltlere garip durmuyor açık tonlu bb kremler.sonuç olarak çöpe de atmadım¸ öyle duruyor belki bir süre sonra da unutup deneyebilirim ama sileceğimden eminim. unutmadan¸ çok fazla parlatıyor yüzü. açık tonunu aydınlatıcı olarak bile kullanılabilirim¸ ıslak gibi duruyor. ve ıslak görünümlü makyaj da belli yerler parlayınca güzel duruyor tabi¸ bütün yüze bal sürmüş gibi durunca değil.

 76. birkaç marka bb krem kullandım. bu ürün en kötüsüydü diyebilirim. yüzümde parlak¸ kalıp gibi bir şey var mı hissi yarattı. üstelik görüntü de öyleydi. iki gün kullandım¸ okula gittiğimde herkes “sen yüzüne ne sürdün?” gibi sorular sordu. kötü bir deneyimdi benim için.

 77. Beyaz tenli ve hassas cildiniz varsa gördüğünüz yerde kaçın cicişler. Kalın tüplü light rengini alıp bir ara kullanmıştım ama yüzümde o kadar çok sivilce ve gözenek problemi yaşattı ki nefret ettim resmen. Hassas cildimede iyi gelmemiştir

 78. Cosmetica alisverisimden gelen testerini denedim az once ve ayni alyu’ nun tarif ettigi gibi oldu. Parmaklarimla uygulamaya calistikca putur putur bir dokuyla karsilastim. Rengi uydu ama cildimle butunlesmedi. Bildigin badana yapmisim gibi gorundu. Iyi ki denemisim bir de arkadasimin dugununde surerim diyordum. Evlerden irak.

 79. ilk çıktığında tombul ambalajlı olanından almıştım. cildim kuru sayılır o yüzden memnun kalmıştım. tek sevmediğim yanı dokunduğum an biraz bulaşmasıydı ya da telefonla konusunca falan. bitince bir daha almadım başka bir bb krem aldığım için. sonra o kadar çok memnun kalmayan oldu ki şuan kendimden şüphe ediyorum acaba bende mi sevmemiştim diye.

 80. uzun ince ambalajı karma cildime iyi geliyor¸ kuru cilt için olan ise yağlanma yapıyor. Fakat şunu da söylemek gerek bende günün ilerleyen saatlerinde bu bb krem kusma¸ parlama yapıyor. uzun süre kusursuz kalan bir yapıda değil benim cildimde.

 81. eski sınıf arkadaşımın her gün kullandığı bb kremdir. Ama kızın yüzü pürüzsüzdü arada bir sadece bir veya iki sivilcesi olurdu.

 82. Yağlı ciltler için olanını kullanıyorum ¸ aşırı sivilceli cildimde bile sivilce yapmadı . 3 tane tonu varmış . Kendi cilt tonumu tutturamayacağımı düşündüm ve kireç gibi dolaşmaktansa bronz görünürüm dedim . Keşke demeseydim. Eğer esmerseniz orta ¸ siyahiyseniz koyusunu alın derim. Buğday filansanız açık olanı tercih edin. Sivilce yapmamasına rağmen üründen memnun değilim kremin alt tonu aşırı derecede sıcak ¸ ben pembeyim diye bağıran cildimde altın gibi parıldıyor. Daha norm alt tonlu ciltler için bir şey seçselerdi orta yolu yakalayabilirdi diye düşünüyorum.

 83. Hiç memnun kalmadığım 3-4 kullanımdan sonra çöpe attığım bb kremimsi. daha çok kokulu sivilce¸ yağlanma¸ parlama yapan ürün. Ben aldığımda 15 TL gibi bir fiyatı vardı¸ gayet uygun diye düşünüp almıştım ama şu an kesinlikle tekrar almayı düşnmüyorum. Karmadan yağlıya bir cilde sahibim ve ben hiç bu kadar parladığımı hatırlamıyorum. Kokusu dışında hiçbir şeyini beğenmedim ve garnier’in ürünlerinin hepsine malesef soru işaretiyle bakmaya başladım o derece kötü bir etki yarattı bende. Kuru cildiniz varsa belki sevebilirsiniz ama yağlı ciltler yakınından bile geçmesin.

 84. .•Nemlendirir•Cilt rengini eşitler ve ışıltı verir•Cilt kusurlarını azaltır ve gözenekleri sıkılaştırır•Parlamayı kontrol eder•SPF 20 ile UV ışınlarından korur bunlar ürünün vaatleri.Benim gözlemlediklerim ise¸cilt rengini eşitliyor evet ¸ çok problemli bir cildiniz yoksa kusurları da azaltıyor evet. gözenek sıkılaştırıyor mu hayır¸ parlamayı kontrol ediyor mu hayır¸ürün zaten baya yağlı parlamayı kontrol edemiyor haliyle¸ hatta parıl parıl parlıyorsunuz.

 85. Bu zamana kadar hiç fondöten kullanma ihtiyacı duymadım bu ürün sayesinde. Cildim de rahatsız olduğum tek şey yer yer renk eşitsizliği. Bu ürün de bunu kapatıyor. Cildim çok sağlıklı gözüküyor. Fondöten kapatıcılığı beklemek yanlış olur. Ama günlük makyajlarınızda böyle bi ürünü kullanabilirsiniz. Ayrıca cildim karma olmasına rağmen sivilce yapmadı. Diyeceğim o ki uzun zamandır severek kullanıyorum. Ama bu ürünün beni üzen bi noktası var ki¸ en açık tonu bile cildime koyu geliyor. Rahatsızlık verecek bi koyuluk olduğunu düşünmüyorum ama birkaç ton daha açığını da piyasaya sürseler hiç fena olmaz. :’)

 86. Normalde herhangi bir fondoten veya kapatıcı kullanmıyorum sivilce yaptığı için¸ hatta günlük hayatta zorunda kalmadıkça bb krem de kullanmam. Ama bunu kuzenimde gördüm¸ normalde parlayan ciltten hoşlanmıyorum cildimde¸ bu gayet mat duruyordu. Hoşuma gitti¸ belirli dönemlerde yüzümde minik sivilceler çıktığı ve kızarıklıklar olduğu için kullabileceğimi düşünüp aldım. Kendi karma olan cildimde de gayet mat duruyordu¸ sivilce yapmadı. Benim çok bir kapatıcılık beklentim yok¸ sadece sivilce etrafındaki kızarıklıkları kapatsa yetiyor¸ o yüzden zor gün dostu olarak gayet sevdiğim bir ürün oldu kendisi.

 87. ilk ten ürünümdür. zaten sivilcelerden muzdaribim kullandıktan sonra bir artış görmedim sivilcelerimde. sevmediğim yanı soluk olan cildimi iyice cansız hissettiğim zamanlarda matlığı hoşuma gitmiyordu artık aydınlatıcı bir bazla karıştırıp kullanıyorum.

 88. Benim de pek memnun kalmadığım ürün.Açık tenliyim diye açık tonlu olanını aldım. Rengi tenimde koyu durdu. Bu sebeple nemlendirici gündüz kremim ile beraber kullanmaya başladım. Ancak yüzüme oturmuyor sanki maske varmış yüzümde gibi hissediyorum. Bitsin diye kullanıyorum. Bir daha almayacağım sanırım…

 89. çok yoğun kıvamlı. sorunsuz bir cildiniz varsa ¸ cildinizdeki renk eşitsizliğini ortadan kaldırsın istiyorsanız deneyebilirsiniz. yalnız ben bu ürünü kullandığım zaman yüzümde kalıp gibi duruyordu. cildi ağırlaştırdığını düşünüyorum.

 90. benim çok tercih ettiğim bir ürün. BB krem olmasına rağmen yeteri kadar renk veriyor cilde. ayrıca suratta kalıp gibi değil de kendi rengin gibi durması ve uzun süre kalıcılığı da başarılı.

 91. bu üründen daha hafif bi bb krem bulamadığım için hala kullanıyorum elimdeki bitince başka bir bb kreme geçmeyi düşünüyorum. Aslında cildime güzelce oturuyor ama gün içinde çok parlama yapıyor ve çok uzun süre kalınca burun kenarlarımda küçük sivilceler çıkmasına sebebiyet veriyor.

 92. yağlı ciltler için kesinlikle önermiyorum. zaten sivilceden yeni kurtulmuş cildime gereğinden fazla sivilce ekledi kendisi. bitirmek için çok uğraştım yarısından az kaldı bence artık atabilirim sözlük.

 93. Şişirme bi ürün oldugunu düşünüyorum 2 gun kullanımda cenemde sivilceler çıkarmaya yetti daha da almam

 94. karma cildimde kullandığım gün sonunda burun kenarlarında kaş kenarlarında sivilcelenmeye sebep olan bb krem. Ben altına bir de nemlendirici sürüyorum cünkü direk bunu sürdüğümde pul pul atıyor oturmuyor nemlendirici ile de ilk bi beş dakika o görünüm oluyor sonra normalleşiyor ama bir iki saate kalmadan t bölgesini parlatıyor. Başka bir bb krem aldım ona geçeceğim. Ayrıca light rengi bile benim yüzümde biraz sarı durdu sarı alt tonlu beyaz tenliyim ama yine de biraz koyu.

 95. Bütün gratisten alışveriş yaptığımda sevgili kasiyer 4 adet tester olarak verdi.Açık rengi ve normal ciltler için olanıydı¸ben denediğimde cildim resmen kustu.BB kremlerin çok kapatıcılık vermemesine çok doğal durmasına rağmen bu bildiğiniz ben buradayım diye bağırıyordu.Ayrıca normal cilt için falan da değil bildiğiniz yağlıydı.Beğenmedim.

 96. kalıp gibi duran¸ burnumun üzerinde pütürlü bir görünüm yaratan¸ sürdüğüm zaman mutlaka cildimde sivilcelere sebep olan aşırı yağlı ve son derece başarısız bir ürün. bunun yerine gosh’un bb kremini öneriyorum.

 97. garnierdan soğutan ürün. kokusu aynı diğer garnier yüz temizleyicileri gibi ve çok da hoş değil. ayrıca yüzü parlatıyor¸ kuru cildi bile yağlı gösterebilecek bir krem. örtücülüğü¸ yapısı¸ kokusu derken eksilerle dolu. garnier gibi bir markası olmasına rağmen de sivilce yapıyor. çelişkili.

 98. hala şunu niye kullanıyorsunuz anlamıyorum. bu bb kremin ilk versiyonunu da denemiştim hayal kırıklığıydı. kardeşim de bu yeni versiyonunu hala kullanıyor sonra sivilcelerim geçmedi bilmem ne. içeriği oldukça kötü¸ kokusu kötü. üstelik ciltte duruşu da kalıp gibi çok sarı tonlu.

 99. yaklaşık 5 yıldır bu ürünü kullanıyorum sadece kendini iyi hissetme aracı gibi bir ürün. orta tonunun daha doğal bir görüntü sağladığını düşünüyorum. ancak gerçek şu ki fondötenin kusursuz hissini sevenler bu ürünü sevmez.

 100. açık tenliyim yüzüme sürdüğümde rengi bana koyu duruyor. ne kadar ince sürsem de yapısı da kalın. kokusu da hoşuma gitmedi.

 101. En açık tonunu almama rağmen yüzümde çok koyu durdu. O kadar ki boynumla yüzüm arasındaki ton farkı gülünç durdu. Ayrıca kıvamını bir BB kremi olarak çok yoğun buldum¸ emilmesi zor oluyor.

 102. esmere dönük buğday tenimde bile en açık rengini kullandığim krem. kapatıcılık beklemek yanlış olur fakat güzel aydınlatıyor ve sağlıklı bir görüntü veriyor. makyaj yapmak istemediğimde veya okula gittiğimde bu ürünü kullanmayı seviyorum.

 103. Uzun bir süre kullandım. Sonra bi kaç tane sivilcem çıktı ve farkettim ki garnier bb o bi kaç taneyi 10-15 taneye çıkartmış .. Son zamanlarda çevremden de çok sık duyuyorum bu sivilce mevzusunu.. Elimdeki ürünü bitirmeye çalışıp bir daha da almıycam ..

 104. Karma ve yağlı ciltler için olan ince tüp şeklindeki ürününü chanel perfetion lumiere hariç hiçbir fondötene değişmem. Kesinlikle başarılı bir ürün. Yine yağlı ciltler için saf ve temiz olanı var bir de. Aman diyim uzak durun sevgili yağlı ciltliler. Resmen çamur gibi¸ her yere¸ her şeye bulaşıyor. Ama ince tüp şeklinde olanını bittikçe alıyorum¸ sivilcelere de iyi geliyor. En ağır gece makyajlarımda bile kullandım¸ bu fiyatta üzerine bb krem tanımıyorum.

 105. vazgeçemediğim tek ürün. bittikçe alıyorum. bendeki yağlı ciltler için olanı. yapısı çok güzel. gün içinde cildimi yağlandırmıyor. kapatıcılığı orta. benim cildim fazla kızarık ve sivilceli bir cilt olmasına rağmen çok güzel kapatıyor. bendeki light rengi. cildime tam uyuyor. cildinize sürdükten sonra matlaşıyor. yapısı çok sıvı. sürümü çok rahat. ben elimle sürmeyi tercih ediyorum. fırçayla doğal durmuyor gibi geliyor. tavsiye ederim.

 106. Beyaz tenli değilseniz ve sarı alt tonluysanız tavsiye edebileceğim bb kremlerden. Bana en açığı koyu geldi ama baksan beyaz tenli diye nitelendirilemeyecek bir arkadaşım açık rengini kullanıyor ona tam uyuyor. Beyazsanız hiç yanaşmayın.

 107. denediğim ilk bb krem. kuru cildimde pütür pütür durmadığı ¸ doğal bir canlılık verdiği için sevmiştim. Hatta ilk kullanımdan sonra çıkan sivilceler için de tesadüftür diye kendimi kandırmak istedim ama değilmiş 😀 bb krem arayışına devam.

 108. Hiç sevemediğim ve direkt arkadaşıma hediye ettiğim bb krem.En açık rengi beyaz tenime çok koyu geldi.Sivilce oluşumuna sebep olduCildimle bütünleşmedi ve pütür pütür görüntüye sebep olduBulaşma ve sabitlenememe problemleri de gözlemledim Kısacası benden uzak dursun dediğim bir ürün.

 109. Hiç memnun kalmadığım bir ürün. Normalde sivilce problemim pek yoktur ama bunu kullanındıkça bastı sivilceler yüzümü. Dedim sıkıntı bende heralde arkadaşıma verdim. O da aynı problemi yaşayınca çöpe attık valla. Bir daha almayı düşünmüyorum.

 110. Yüz rengini eşitlemesi güzel fakat çok az bile kapatıcılığı yok. Kış aylarında yüzümü nemlendirsin diye fondötenden önce sürüyorum bazen. Sırf bitsin diye 🙂

 111. Garnier ın çoğu ürününe bayıldığım gibi bunuda bayılarak kullanıyorum. Aşırı kuru cildime hiçbir ürün bu kadar iyi gelmemiştir. Sivilce de yapmıyor. Hatta sivilceleri kuruttuğunu bile söyleyebilirim.

 112. fondöten kullanmak istemediğim günlerde yüzüme sürüp 5 dkda çıkardım ama 1 saat içinde cildimi yağlandırdı. beyaz cilt tonuma da uymadığı için anlaşamadık kendisiyle.

 113. ilk çıktığında yanlışlıkla normal ciltler için olan şişman tüplüsünden almıştım. cildim karma ve kulladığımda yazdı. cildimden kusma¸ gün içinde yağlandırma ve sivilce yaptı doğal olarak. kuru/normal ciltli olan anneme verdim kullansın diye¸ o aşırı memnun kaldı. çok güzel nemlendirdi¸ kurutmadı ve ağır bir görüntü oluşturmadı.karma ciltler için olan uzun tüplüsünden aldığımda ise benim favori cilt ürünlerimden biri oldu kesinlikle. 2. tüpüm bitmek üzere 3.’yü yedekledim migros indirimden 8 liraya. orta tonu benim esmer tenime yarım ton kadar açık kalıyor ama bronzer kullanarak eşitliyorum görüntüyü. altına nemlendiricimi sürüp yaklaşık 10 dakika kadar sonra uyguluyorum bunu. gayet doğal ve pudramsı bir bitişi var. t bölgesinden pudrayla geçiyorum daha da sabitlenmesi için. gün içinde parlama süresini kısatıyor. ona rağmen pudra pudra bir görüntüsü asla yok¸ rengi eşitlenmiş çok sağlıklı bir cilt görünümü veriyor. kuru ciltli bir arkadaşıma şişman tüplerinden açık tonunu aldırdım o da oldukça memnun.kurutma veya sivilcelenme yaşamadı. her cilt ürününde olduğu gibi kişiden kişiye farklılık göstermesi gayet normal. denemek istiyorsanız indirimlerde bir şans verebilirsiniz.

 114. Yağlı ciltler için üretilmiş olanı orta kapatıcılıkta¸ güzel kokan¸ renk eşitlemede iyi verim aldığım fakat kış aylarında cilt iyi nemlendirilmeden kullanılırsa çamurlaşma yapabilen bir üründür.

 115. Kullandığım ilk bb krem. Tombul tüpteki en açık rengini kullanmama rağmen yine de koyuydu fakat bitirdim. az bir miktarı yeterli geliyordu ve oldukça bereketliydi. kızarıklıkları kapatıyor¸ cildi aydınlatıyor¸ renkleri eşitliyordu. kuru ciltli olmama rağmen yağlı bir görüntü bıraktığı için pudrayla sabitleyip kullanıyordum fakat son zamanlarında sivilce yaptığı ve sıkıldığım için yenisini almadım. pure beauty bb kreme geçtim.

 116. kullandığımın 2. gününde yüzümde sivilceye sebep olan ürün. ayrıca yüzü yeşil gibi yapıyor. renk skalası da hiç iyi değil.

 117. çok kullanmıyorum en açık rengine sahibim ama bende siyah nokta ve sivilce yapmadı. kapatıcılığından çok memnun değilim

 118. Alıp da çekmecemde aylarca beklettikten sonra kullanıp pek beğendiğim ürün. Mediumu esmer tenime oluyor¸ turuncu alt tonlu olduğu için lekeleri iyi kapatıyor. Ben yağlı ciltler için olanını almıştım¸ cildimi önden nemlendirince pul pul görüntü ortadan kalkıyor. Günlük kullanım için bence çok iyi¸ sivilce de yapmadı üstelik.

 119. Ortalamaya göre esmer tene sahibim ve medium rengini aldım. aşırı derecede ton farkı koyu hissediliyor. ciddi bir sivilcelenme yapmadı ama biraz arttırdığını söyleyebilirim. kapatıcılığı yeter ama uzun süre fondötene alışmışsanız tatmin etmeyebilir alışıyorsunuz zamanla.

 120. kuru ciltliler için olanı da yağlı ciltler için olanı da kullandım. açıkçası yağlı ciltler için olanını yani uzun ince tüpte olanı daha çok beğendim ¸ yağlanmayı kontrol altına alıyor ve hafif yapıda bi ürün maske gibi durmadı bende. tek eksisi rengi sanırım en açık rengi bile bana koyu kalıyor¸ dağıtınca o kadar belli olmuyor neyse ki

 121. 2012 yılında tanıştım ilk kez Garnier bb kremle¸ o zamanlar ten makyajıyla pek ilgilenmiyordum ama merak işte aldım. İlk çıktığında hafif tombik bir tüpteydi ve cilt yapısı anlamında tek tipti diye hatırlıyorum ve renk skalası da sınırlıydı en açık rengini aldım¸ fiyatı da uygundu. Cildimde gayet iyi durdu¸ sağlıklı ve hafif yapısı vardı¸ örtücülüğü hafif diyebilirim ama tek sıkıntısı benim cildimin rengine¸ açık rengi seçmeme rağmen¸ koyu kalmasıydı. şimdilerde yağlı ciltlere göre olanı da çıktı¸ tabii ki onu da denedim ama onda da aynı renk sorunu çıktığından vazgeçtim bu üründen ve ilerleyen saatlerde parlama yapabiliyor.

 122. İnanılmaz derecede kin¸ nefret¸ öfke beslediğim bir ürün. Geçen sene kullandığım ve hayatımı karartan rezil bir bb krem. Yağlıya dönük karma ciltli olan ben nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum ama kullandığım dönemde cildim mahvoldu. İnanılmaz bir sivilcelenme yaptı¸ deri altımda pütür pütür oluşumlara sebep oldu. Neyse ki fark edip bıraktım ve şimdi cildim eski haline kavuştu. Hatırlamak bile istemiyorum tüylerim diken diken şu an !

 123. ben bi süredir yağlı ciltler için olanını kullanıyorum. bende bi sıkıntı yaratmadı. renk olarak birazcık koyu geliyor o kadar onun dışında sivilce problemi yapmadı. ankaraya yerleşeceğim diye stoklama amaçlı normal ciltler için olanını aldım henüz onu hiç kullanmadım doğru mu yaptım bilmiyorum. umarım pişman olmam.edit: uzunca bi süredir buarada. yaz başından beri kullanıyorum sanırım.

 124. yıllar önce almıştım. ilk çıktığı zamanlar devrim niteliğinde bir üründü benim için hatta ilk makyaj malzemelerimden biridir. kapatıcılığı iyi fakat sadece iki renk seçeneği var biri çok koyu biri çok açık bana göre. uygun fiyatlı olduğu için iki renk de alınıp karıştırılarak kullanılabilir. ama şu an yerine öyle çok alternatif var ki yeniden almayacağım bir ürün.

 125. parliament gibi yıllar önce aldığım¸ neredeyse ilk makyaj malzemelerimden olan bir üründü kendisi. o zamanlar yüzümde artan sivilcelerimi eeh ergenliğim hala devam ediyor heralde benim ondandır ondan diyerek bu ürünün sivilce yaptığına ihtimal dahi vermemiştim. yaklaşık 3 ay önce yeniden kullandığımda suratımda aniden çıkan minik minik sivilceler gözlemledim¸ tamam suçu buna atmak istemiyorum¸ yıllar öncesinde çıkan sivilcelerim ergenlik döneminde olmamdan dolayı olabilir ama yeni çıkan sivilcelerimin sebebi sensin garnier bb krem:)))

 126. ilk çıktığı dönemlerde blogger olarak ilk gönderilenler arasındaydım. Cildimde yaptığı yağlanma ve sivilce bir tek bana ve bir kaç bloggera mı özgü diye düşünmedim değil. Çok övüldü¸ çok beğenildi. Ben sevmedim kullanmam.

 127. şu ana kadar ten ürünlerini çok sevdiğim için pahalıdan ucuza kadar bb¸ cc¸ renkli nemlendirici hepsini kullandım. ancak fondötene geri döndüm. kuru bir cildim olmasına rağmen bende ya sivilce yaptılar ya cakey görüntü oluşturdular. renk skalaları da az olduğundan cilt tonuma hiçbiri uymadı.garnier’ın ürünlerinden çok memnun olmadığım ve abartıldığını düşündüğüm için denemedim. ancak testerını kullanmamla almam bir oldu. cilde dağılımını kolay buldum¸ çabucak bütünleşti. kuru cildimi nemlendirdi¸ cildim daha aydınlık durdu. günlük olarak kapatıcılığını yeterli buldum. benim tekrar alacağım bir ürün oldu ancak neden nefret edildiğini de anlayabiliyorum. yağlı cilde sahip olan arkadaşım hiç sevmedi. formülü çok hafif değil rengi çok sarı alt tonlu.ancak kuru ciltler bir şans verebilir.

 128. Karmadan yağlıya dönük bir cilt yapım var. Garnie saf ve temiz olanını kullanıyorum. Pudrasız kullanırsam akşama doğru yüzümde yağlı bir görüntü oluşturuyor..

 129. İlk ten ürünümdü kendileri. Bir buçuk tüp falan bitirdim. Burda yazarların beğenmediği kısa olan sanırım ben ince uzun olanı kullandım yanlışlıkla yağlı ciltler için olanı alarak fakat kullandığım süre boyunca memnun kaldım¸ sivilcelenme tarzı sorunlar olmadı bende. Şimdi maybelline dream fresh bb kremi kullanıyorum karşılaştırıcak olursam¸ garnier biraz daha kapatıcı bu yönü güzel ama bu kapatıcılık mat bir biçimde o yüzden beni solgun gösteriyordu. Dream fresh daha doğal bir ışıltı verdiği için ona geçtim bende ama kapatıcılığının yetmediği zamanlarda ikisini karıştırıyorum hala.

 130. Sivilceye yatkin bir cildim olmasina ragmen bana da yapmamisti fakat yuzumde sabit kalamayan urunlerden biri buda. Akti da akti. Sevmedim..

 131. Çok çok koyu renkli¸ ağır yapılı bir ürün. Eğer siz de denemek için aldıysanız ve en açık rengi bile yüzünüze 2 ton koyu bir maske yaratıyorsa bacaklarınızda kullanabilir¸ renklendirici bir krem olarak tüketebilirsiniz.

 132. İnce uzun ve light olanına sahip olduğum ürün. Yüzümün sivilceli ve çok sorunlu olmaması nedeniyle bb krem arayışındaydım. Bunu aldım indirimden. 40 ml ve rengi uygun geldi tenime. Bir kere de kullandım¸ şimdilik memnunum. Bundan önce de sadece göz altlarıma kapatıcı uyguluyordum¸ ten makyajı yapmıyordum. 50 ml ve medium olanını da denedim¸ o da sırıtmadı pek ama içime sinmedi.

 133. Karma-yağlı cildimin aksine bende sivilce yapmadı. Islak bitişini ve ışıltılı görünüşünü beğendim. Bazı günler bir pompa fondötenle karıştırıp kapatıcılığı artırarak kullanıyorum. Ben bu ürünün en çok sürülmesinde ki kolaylığı seviyorum. Fiyatı da çok makul. Denemek isteyenlere 30 ml boyutunu öneririm. O bile bayağı gidiyor. Ben memnunum kısaca.

 134. Ben soyle bir etki gozlemledim kendisinde¸ eger yuzumde sivilce yoksa yeni sivilceye yol acmiyor ama eger varsa onlari cok fazla besleyip kocaman yapiyor bu yuzden bende yuzumde sivilce varken kullanmamaya basladim

 135. İlk çıktığında almıştım ufak tefek sivilcelerim kocaman olunca 3 günde çöpe atmıştım. O dönemde çok popüler ve övgü alıyordu ki¸ benim aldığımda mı problem diye düşünmüştüm. Ama sonra sonra ben gibi sivilce sorunu yaşayanları görünce atmak ile ne doğru bir iş yaptığımı anladım. Üründen sonra bb krem korkusu oluştu başka marka bile demeyemedim. Resmen önyargım var. Ama övgülere dayanamayıp ve artık fondoten kullanmak istemediğim için başka markaları deneyeceğim. Belki formülü değişmiştir ama garniere bir şans daha vermem.

 136. Kapatıcı ve incecik. Sivilce de yapmadı bende ama gerçekten oksitlenme sorunu var. Sabah sürüyorum öğleye doğru turuncu bir yüzle karşı karşıyayım. Nedense sevemedim bu ürünü. Oysa ki garnier’i çok severdim

 137. Yanılarak cildinizin bir ton koyusunu aldığınızda¸ sizi karaciğer hastası gibi gösteren¸ kendi cilt tonunuza uygununu kullandığınızda ise hiçbir işe yaramayan ürün. Özellikle lekeli ve akneli bir cildiniz varsa işinizi görmeme ihtimali oldukça yüksek. Ürün içeriği açısından da çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. İçeriğindeki alkol¸ kokusunu alabileceğiniz kadar keskin ve ilk kullanımda cildinizi yakabiliyor. Dermatolojik uygunluğu konusunda benim için sınıfta kalmış bir ürün.

 138. ilk çıktığında geniş tüplü olanı ile başlayıp¸ devamında uzun ince tüpteki karma ciltliler için olanını çıktığından beri kullanmış ve bir süredir farklı markaya geçmiş birisi olarak söylüyorum ki¸ kapatıcılığı son derece başarılıdır. Birçok markadan daha başarılıdır bu anlamda. Fakat geniş tüplü olanı aşırı yağlandırıyor¸ karma ciltliler için olanı ise yetersiz nemlendirmeye sahipti eski seride¸ zira yüzümde pul pul dökülmeler olayını yaşamıştım. Şimdi problemli cilt¸ normal cilt ve karma/yağlı cilt diye 3 ayrı ürün çıkartmışlar. Yeni skalasını denemedim bilmiyorum o ölçüyü tutturabildiler mi. Edit: 3 yıl civarı kullanım tecrübesine mahsuben girilmiş entrydir.

 139. Uygun fiyatlı olmasına nazaran kuru ciltlere çok ama çok güzel oturan ve vaadlerini yerine getiren bir krem olsa da benim karmadan yağlıya dönük olan cildimde maalesef ki vaadlerini yerine getirmedi. bunun da ötesinde sivilcelenmeye sebep oldu. Bu yüzden bu ürünün kullanmadığım garnier markasının diğer pek çok ürününü de başka hiçbir markaya değişmem. Oldukça ekonomik olması ve piyasayı çok iyi takip ediyor olması benim sevdiğim özelliklerinden. Hele ki makyaj temizleme suyunun üstüne tanımıyorum.

 140. benim arkadaşım hem peelingini kullandı sonra bunu kullandı cildini çok kötü yaptı. hassas bi cildiniz varsa sakın almayın

 141. 2-3 sene önce ne ünlenmişti bu ürün¸ hala satın alınıyor mu ya da kullanılıyor mu bilmiyorum ama benim için başarılı bir ürün değil maalesef. ilk meşhur olduğu zamanlarda kullanmıştım¸ belki şu an yapısı değişmiştir bilemem ama¸ en açık rengi bile koyuydu¸ zaten hassas olan cildimde sivilcelenme yapmıştı ve kalıcılıktan eser olmamıştı tabii ki. bir daha da almadım zaten. bir sürü alternatif varken de alacağımı hiç sanmıyorum.-Fark ettim ki hala satılıyormuş-

 142. Almayın yakınlarınıza da aldırmayın.Ergenlikte dahil olmak üzere hayatımda hiç bir dönem sivilce sorunu yaşamayan bana komple yanak bölgesi boyunca sivilceler hediye etmiş bb kremdir kendileri. Hassas ciltli olanlara kesinlikle uygun değil ayrıca kuru ciltli birinde bile yağlı bir görüntüyü nasıl verebiliyor bilemiyorum.

 143. fondotön kullanmayı sevmeyen biri olarak yardımıma hızır gibi yetişmiş¸ övmek için sözlüğe girip yorumları okuduğumda son zamanlarda çıkan sivilcelerin sebebini öğrenmeme vesile olunan¸ güzel ve fakat sivilce yapan ürün.

 144. En açık rengi bile bembeyaz tenimde turuncu duran sevimsiz BB krem. Orta tonlu olanı da buğday tenli bir arkadaşımın kullandığı ve çok turuncu olan krem aynı zamanda. Bir maybelline değil.

 145. Garnier BB Cream Miracle Skin Perfector for Combination to Oily Skin olandan çok memnunum bana la roche bb krem mi yoksa 15 tl’lik garnier bb cream miracle mı deseniz hiç düşünmem garnier derim. Tabii bunu kastediyorum uzun ince olan  garnier bb cream miracle skin perfecto for combination bir de enine geniş ama boyu kısa olan bir garnier var¸ o beş para etmez boşuna gözenekleri tıkamaktan başka bi amacı yok bence garnier

 146. kullandığım en berbat bb krem. aldıktan sonra 2 kere deneyip çöpe attım o kadar kötü geldi. cildim ürünü kustu. sivilce yaptı. felaket bir deneyim oldu benim için.

 147. Eskiden aldığım ve dibini gördüğüm üründür. Normalde karma cildim var lakin bu ilk çıkanlardan ve o zamanlar yağlı ciltler için yoktu el mecbur kullandım. Sivilce sorunlarım var ve bunu kullandığım sıralar ciddi anlamda sivilcelerim oluyordu. Yağlı cilt için olanını denemedim açıkçası ama bb kremlerin yüzdeki tüy rengini değiştirdiğini duyunca bir daha yüzüme bb krem sürmedim bile. Yani şu an olsa almayacağım üründür CC kremler varken tavsiyem değildir.

 148. İlk bb kremimdi ve karma ciltliyim bende çok yağlanma yapmıştı dışarı çıktığımda 15 dakika içinde hemde ben hiç memnun kalmayıp kenara bırakmıştım her ciltte aynı etkiyi gösterecek değil tabii kapatıcılığı güzeldi bana göre.

 149. benim de ilk ve de son bb kremim de. karma ciltler icin olanini kullaniyordum¸ aslinda yapisindan memnundum ancak gercekten ciltte cok turuncu durdugunu dusunuyorum. daha sonra fondöten¸ bb krem gibi tum ten makyaji urunlerini biraktigimdan kendisine de elveda dedim.

 150. uzun süre kullandım fakat etkisini kullanmayı bıraktığım anda anladım. kullanmaya başlamadan önce cildimde hafif pütürcükler vardı ama kullandıkça pütürcükler düzelmedi aksine artış gönderdi¸ bb kremin kendisi cilt sorunlarını onarmayı vadediyo ama bende tam tersine kötüleştirdi. garnier bb kremi bırakalı 2 ay oldu ve cildim kendine geldi diyebilirim. ürünü yorumlamak gerekirse kapatıcılığı ortadan biraz daha fazla¸ kıvamı çok yoğun ve renk eşitlemesi gerçekten çok güzel. ama sorunlu bi cildiniz varsa veya yoksa yinede herhangi bi soruna yol açabileceğini düşündüğüm için kesinlikle önermiyorum.

 151. Kuruya dönük cilde sahip biri olarak memnun kalmadığım ürün. Hem renk ve doku olarak sevmedim hem de cildimi çok kuruttu.

 152. Cosmetica alışverişim sonucu testeri gonderilmisti. Daha önce hiç denememistim bir heves deneyeyim dedim. Öncelikle renginden bahsetmek istiyorum: cool alttonlu¸ beyaz tenli bir insanım light rengi bana kesinlikle uymadı. Sürdüğümde suratım koyu boynum beyaz çok kötü bir görüntüye sebep oldu. Buğday tenli bir arkadaşıma light rengi uyuyor. Beyaz tenlilere uyacağını düşünmüyorum. Yapısına gelecek olursam: tabaka gibi¸ suratta maske gibi duruyor. Bb krem ama fondotenden ağır bir yapıya sahip. Bunu sürmek yerine hafif dokulu bir fondöten surulsun cilt daha çok nefes alır bence. Kaliciligina gelecek olursam fena değil ancak karma cildimde pul pul dokulmeler yaptı. Burnumda cakey bir görünüme sebep oldu. Söyleyeceklerim bu kadar. Özetleyecek olursam hiç begenmedim.

 153. Kimilerinde sivilce oluştururken bende hiç oluşturmadı¸ tek sıkıntısı biraz yağlı bi görünüme sahip olması. belki benim cildimden kaynaklanıyor olabilir. ben kullanırken garnier’in karma-yağlı ciltler için parlama karşıtı kremini kullanarak bu problemin önüne geçtim.

 154. Makyaj yapmaya başladığımdan beri fondöten kullanımına karşı olup bu ürünü ilk kullanmaya başladığımda deli gibi beğendim “işte aradığım ten ürününü buldum sadece yüzüme canlılık veriyor.” diyip makyaj rutinime ekleyip bir süre sonra yüzümde çıkan sivilcelere aldırış etmeyip “yok yaaa bb kremden değildir.” diyip yüzümde izler kalmaya başlayınca söve söve çöpe attığım üründür kendisi. Oysa ki yüzümde tek bir sivilce izi bile yoktu bu ürünü kullanmadan önce 🙁 neyse ki ürünü bıraktıktan bir süre sonra eski haline dönmeye başladı yüzüm.

 155. Hem normal olanını hem de karma ciltler için olan uzun tüptekini denedim. Normal olan cildime çok koyu ve turuncu diğerinin de rengi tam oturmasına rağmen kullanmadan önce yüzümü nemlendirsem de burnumun üstünde pul pul durdu. Daha iyi bir nemlendiriciyle tekrar deneyeceğim çok da memnun kalmadım açıkçası ama migros indiriminden 8 liraya aldığımı düşünürsek gideri var cicişler

 156. Herkesin aksine benim çok severek kullandığım bb krem. Hatta iki tüp bitirdim diyebilirim. Bana yapısı çok ince ve güzel geliyor belkide ıslak sünger ile uyguladığım içindir¸ cildim gün boyunca canlı gözüküyor. Bende hiç sivilce problemi yapmadı. Fakat tek sıkıntısı renk skalasının olmaması biri çok köyü digeri de çok açık ¸ ikisini karıştırarak uyguluyorum 🙂

 157. Yağlı ciltli olmama rağmen bende sivilce yapmayan¸ açık renkli olanını az uygulayınca cildimle bütünleşen ürün. En iyisi elle uygulamak olsa da ıslak süngerle de iyi sonuç veriyor. Pudralı biraz. Altına nemlendirici sürmeyince kötü duruyor.

 158. 2 kutu bitirdiğim bb krem. Ben ten ürünlerinin cilde canlılık ve sağlıklı bir görüntü vermesi taraftarıyım. Bu yüzden mat bitişli ürünler yerine saten/parlak bitişli ürünleri hep daha çok sevmişimdir. T bölgem dışında pudra ile sabitlemekten de hoşlanmam bu aydınlık görüntüyü kapattığı için. Bu bb kremi kullanırken de pudra ile sabitlemiyordum hiç. Bu yüzden kalıcılığı maksimum 2-3 saat sürüyor. Yüzle bütünleşmeyen¸ sürekli bi yerlere bulaşma eğiliminde olan bir bb krem olmasına rağmen aydınlık görüntüsünü sevdiğim için kullanmaya devam ettim. Ta ki sivilcelenme sorunumun kendisinden kaynaklandığını anlayana kadar. Cildim karma¸ çok yağlanan bir yapısı da yok. Buna rağmen sivilcelenme ve akabinde leke yaptı¸ leke yaptıkça lekeyi kapatmak için daha çok sürdüm e daha çok leke yaptı. Bu paradoksu bi yerden kırmak gerekiyordu. Kullanmayı bıraktım cildim yeni yeni kendine geliyor.

 159. İlk kullandığım bb krem burdaki çoğu yorumun aksine bende sivilce vs yapmadı kaç kütü bitirdim hatırlamıyorum ama bir Zaman sonra sıkıldım uzun tüp şeklinde olanını aldım ondan cok daha memnun kaldım rengi daha açık duruşu daha güzeldi. Ben 4 sene kullandığım için bıraktım artık ama cildiniz yağlı değilse denenebilir

 160. Artık bu ürünü her gördüğümde Sinem Kobal gelicek aklıma ya. Youtube reklamlarının hemen hepsinde çıkıp garniye bebe kremin var mı diyo ya o be be kulağımı o kadar tırmalıyo ki ekrana saldırıp bibi desene ya diyesim geliyor. Türkçesi diyceksiniz belki de ne biliyim öyle alıştım ben. Birinin nankörü namkör olarak bilmesi ve bi türlü ayıp olmasın diye düzeltememek ama içten içe kendini yemek gibi bi şey.

 161. Bundan nefret ettim resmen ! Cildim karma ve öyle her şeye hemen tepki veren¸ çabuk sivilcelenen bi yapısı yok. Bu da bana tester olarak gelmişti ve bi deniyim diyip yüzüme sürdüm yaklaşık 40 dk evde onla dolandım ama kesinlikle o yapış yapış ve pasparlak görüntü geçmedi ben de ne biçim bb krem diyip yüzümu temizledim. 1 saat sonra da uyudum ve uyandığımda yüzümde küçük küçük ama 7 8 tane saç diplerimde¸ dudak kenarlarımda ( ki dudagimin kenarında ilk kez bunla gördüm ) gerçekten ağrı veren sivilce çıkmıştı. Şok oldum çünkü bunların hepsi toplam 4 saat içinde oldu. Maybelline¸ the balm¸ pure beauty¸ Farmasi¸ diadermine vb. Bi çok marka denedim şimdiye kadar ama en en en iğrenci ” benim için ” kesinlikle buydu.

 162. Geçtiğimiz sene kullandığım¸ yüzümde sivilcelenme ve oksitlenmeye neden olan kremdir. Sonuç olarak çöpü boylamıştır ne yazık ki.

 163. ne renki tene uyum sağlıyor ne sürdüğün gibi kalıyor bunlar yetmezmiş gibi bir de sivilce yaptı. nasıl beğenildiğini anlamadığım üründür.

 164. Misshadan sonra en sevdiğim kendisi. Tek dezavantajı ten rengime tam uyum sağlayamaması. Ama kadife hissi mat görüntüsü hafif kokusu ile nivea bb kremden cok ötededir.

 165. Bana bi arkadaşım önermişti. aldım sevdim çok güzel bi kokusu var ve de kapatıcılığı mükemmel¸ sadece tam olarak cilt rengimle örtüşmüyor gibi¸ boyun ve yüz renk farkı oluşutuyor renkleri deneyip de almak lazım

 166. Buğday tenli bi insan olarak orta renginin bana koyu geldiğini düşündüğüm bb krem. Çok şey kullandığım için hangisinin tam olarak sivilce yaptığını bilmemekle birlikte¸ büyük payın bu kreme ait olduğunu düşünüyorum. Kapatıcılığı hakkında objektif bi yorum yapamayacağım çünkü çok sivilcem yok ama olanları da çok iyi kapattığını düşünmüyorum. Bittikten sonra bi daha alınmayacaklar listemde birinci sırada kısacası…

 167. Çoğu kişinin memnun kalmadığı ama benim fiyat/performans açısından kullanışlı bulduğum ürün.Bende ilk önce medium olanı vardı. Annemin arkadaşı anneme vermiş. Ben de o zamanlar 16 yaşındayım makyaj ne falan bilmiyorum annem de zaten fazla anlamaz makyajdan. Neyse ben bunu okula giderken kullanayım dedim ve da da da daammm¸ sonuç fe la ket. Rengi çamur gibi hiç ama hiç olmadı. Attım bir kenarıya. Daha sonra makyajdan kendimi ilerletmemle baz-fondoten-pudra 3’lüsüyle yoluma devam ettim. Uzun bir süre böyle gittikten sonra yaz aylarının gelmesi ve bu makyajı ağır bulmam sebebiyle bir alternatif aradım. Tesadüfen de garnier bb krem’in light testerını buldum evde. Yüzüme sürdüm ve o ne güzel bir renk dağılımı¸ ne kaddan da yumuşak bir doku¸ ne kadar (fondotene kıyasla) hafif bir doku. Ayrıca hafif yapısı sayesinde kendimi suçlu hissetmemi önlüyor.Cildi biraz yağlı hissettiriyor katılıyorum ama üstünden pudrayla geçildi mi böyle bir sorunu olmuyor bence. Ben de sivilcelenme falan da yapmadı. Kısacası tavsiye ediyorum cicişler¸ yaz için de çok uygun bence.

 168. Yağlı ciltler için uygun olanını kullanmaya başladım. Bende sivilce yapmadı fakat bir kaç kullanımda farkettim ki oksitleniyor bende. Fiyat açısından fena olmayan bir ürün. Oksitlenmese sevebilirdim. :((

 169. kullandım ve hoşuma gitmedi. bir daha asla alacağımı sanmıyorum. uzun zamandır çok konuşulan Missha’nın bb kremini kullanıyorum ve daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu diyorum. sürerken krem gibi ama sürdükten sonra pudramsı hava veriyor. bunu garnier’de bulmak çok zor.

 170. Yağlı tenimde kullanımımın ardından sivilce oluşturmuştu. Unutamıyorum büyük bir sivilceydi. Yağlı ciltlere çok önerilebilecek bir bb krem olmadığını düşünüyorum. Ama fiyat kalite oranında fiyatını belli etmeyen başarılı bir ürün.

 171. çok beğenilmeyen bir ürünmüş. o zaman size daha kötüsünü söyleyeyim diadermine bb cream . garnier’i bana mumla arattı en azından bunun dokusunun inceliği ¸ cilde uyumu güzeldi kapatıcılığı olmasa da.

 172. birkaç sene önce kısa ve şişman tüpte olanını kullanmıştım¸ tabi o zamanlar cilt tipine göre ayrım yoktu ve kuru-karma cildimde kocaman bir sivilce hediye etti bana. teyzeme verdim¸ onun cildi yağlı olmasına rağmen bayıla bayıla kullandı ben de anlamadım tuhaf bir ürün.uzun tüpte karma ciltler için olanını kullandığımda ise sivilce yapmadı ancak onun da kokusu gerçekten çok kötüydü. aşırı akışkan yapısı nedeniyle de tüpünden taşıp çantaya dökülünce bir daha kullanmadım. ancak fondöten kullanmak istemeyenler için uygun fiyatlı bir alternatif olabilir.

 173. Kendisiyle çiçek gibi bir ilişkimiz olmasının önündekı tek engel aşırı akışkan yapısı. Ürunun yarısı totalde yüzüme ¸ diger yarısı ise kullanım esnasında musluga vs akıyor. Bir hata yapıp degişiklik olsun dıye maybelıne dream bb ye gecmiştim ve neredeyse transparan bi sonuç aldım ¸ garnıere dönüşüm kesin. Acıkcası fiyatı arşa çıkan bb kremleri denemedıgımden ¸ uygun fiyatlılar içinde kötünün iyisi diyebıliriz. Yağlı cilt için olanı bile t bölgesinde korkunc yağlanma yaptı bende. Pudra şart.

 174. İlk bir kaç kullanımda yüzümde ki bitişini beğendiğim¸ eve geldiğimde ise yüzümde çamur haline gelmiş bb kremdir. Umutluydum halbuki. Ayrıca çok fazla renk seçeneği olmaması da ürünün ” belki de bu renk yüzüme uygun değildir ” seçeneğini de ortadan kaldırıyor. Alınası bir bb krem değil o fiyata başka bb kremler alınabilir

 175. Fondöten kullanmayan bir insan olarak çok sevdiğim bir ürün garnier bb krem.İlk başlarda şu kısa tüplüsünü almıştım o zaman daha karma ciltler için olanı çıkmamıştı hani şu biraz ince uzun tüpü olanı yani.kısa tüplü olanı pek sevmemiştim koyu bi yapısı vardı ve bence biraz daha yağlıydı yarısına gelmiştim ki yenisi çıkınca atıp yenisini aldım yani karma ciltler için olanı.yapısı biraz daha ince sürümü kolay ve kapatıcılığı orta olan bir ürün.sürdüğüm zaman yüzümü pürüzsüz yapıyor bayılıyorum.sivilcelenme vs gibi bir etki de yapmıyor bende.hatta arkadaşlarım direk hangi fondöteni kullanıyorsun diye soruyorlar.kokusunu çok sevmesemde performansından çok memnun kaldığım çevreme önerdiğim bir ürün.

 176. hep elimin altında bulunan bb krem. kokusuna ve kapatıcılığına bayılıyorum. nemli¸ ıslak bi görüntü veriyor. Gerçi bbler mat durmuyor fakat bu kremin yüze oturması ve kapatıcılığı en sevdiğim kısmı. Ama renk seçenekleri yeterli değil ve bana 2 rengi de uymuyor. her iki rengi de karıştırıp sürüyorum daha iyi oluyor. Fakat yine de başka bblere yönelmek zorunda kaldım bu renk sebebiyle.

 177. İnce uzun tüpte olanı için konuşuyorum¸ deli gibi oksitleniyor. En açık rengini kullanıyorum¸ iki saate kadar suratım bir/iki ton atmış ve sapsarı oluyor. Cildim karma bir sivilce problemi yaşamadım ama çok yağlandırıyor. Kullandığım dönemde üzerine mutlaka pudra geçiyordum

 178. diğer tüm bb kremler gibi gereksiz bulduğum krem. ama yine de objektif şekilde konuşmak gerekirse¸ piyasanın en kötüsü değil. benim cildim fazlasıyla alerjik olduğu için 2-3 günün sonunda ufak ufak sivilcelenme yaptı.

 179. Testerini 1 kez kullanmama ragmen yuzumde kocaman 2 sivilceye neden olan manasız krem¸ cildi aşırı yaglandiriyor hic begenmedim.

 180. kapatıcılığı yok denecek kadar az¸ yapış yapış¸ BB kremlerin vaad ettiği hiçbir özelliği barındırmayan kremsi şey

 181. Yüzümde çıkan ve beni rahatsız eden birkaç sivilcemi kapatmak için aldığım üründü.Cilt rengim açık olduğu için en açık rengini aldım fakat bu bile koyu durdu. Yani boynum bembeyaz¸ yüzüm kırık beyaz – buğday arası bir şey oldu.Ayrıca kapatmak istediğim sivilcelerimi de küçük küçük yüzümü saran sivilcelerle arkadaş yaptı.Ürünün içeriği çok yağlı sanırım¸ kullandığım her gün sonrası yeni minik sivilceler çıkarttı çünkü.Minicik tüp hala ağzına kadar dolu sırf şu sivilce çıkartma özelliği yüzünden.

 182. Kısa tüplü olanını kullanmıştım geçen yıl ve çok yağlıydı¸ yüzümde sivilcelenme yapmıştı yok canıım sebebi o değildir diye 1 kutu bitirip ikinciye geçtiğimde anladım ve bıraktım. Migros indiriminde uzun tüplü olanına rastladım 12 liraya düşmüştü. Tipini değiştirmişler belki formülü de değişmiştir diyerek attım sepete karma ve yağlı ciltler için olanını. Bugün kullandım çok özlemişim. Sivilce yapması ve bulaşması haricinde benim istediğim özelliklere sahip bir bb kremdi zaten garnier. Evet çok sarımsı renkte ama benim cildim de sarıdır zaten hatta ben hayatımda alt tonu benimki kadar belli olan çok az insan tanıdım.Resmen sarıyım yahu! Bu açıdan garnier benim cilt tonumla en çok örtüşen bb kremdi şuana kadar. Yapısını da çok seviyordum asla mat fondöten insanı olmadım o aydınlık ve parlak duruşu hep sevmişimdir. Cildi çok daha sağlıklı gösterdiğini düşünürüm. İşte sıkıntısı sürdükten sonra asla cilde oturmamasıydı. Eğer bu bb kremi sürdüyseniz sevgilinize sarılamazsınız arkadaşlar. Onun beyaz tişörtünde suratınızın yarısını görünce baya utanıyosunuz çünkü. Yok canıım ben değil başka bi arkadaşımın başına gelmiş ordan biliyorum Neyse konumuza dönecek olursak bu uzun tüplü olan diğeri kadar yağlı gelmedi bana. Şayet yarın kalktığımda kocaman kırmızı sivilcelerle uyanırsam burayı editleyip garnieri ateşe vereceğim.

 183. Merak edip aldığım ilk bb kremim kendisi ve şu ana kadar 3-4 kez kullanmışımdır. sadece ten rengini eşitliyor bana kalırsa. herhangi bir kapatıcılığını göremedim¸ ki zaten bb kremde kapatıcılık pek de olmaz ama bunda hiç yok yani… buğday-esmer arası bir tene sahip olmama rağmen açık tonlu olan tenime uydu. aslında daha çok kullanabilirdim ama o kokusu cidden katlanacak düzeyde değil. hatta ilk sürdüğüm gün kokudan basım ağrıdı.garnier içeriklerine güvenmediğim halde nasıl oldu da gidip aldım hala anlamıyorum¸ ürün sanki buram buram alkol kokuyor ve cildimi yakıyor gibi geldi. hiçbir ürünü alırken bu kadar pişman olmamıştım açıkçası.

 184. Sivilcelerimi kapamada başarılı buldum fakat açık olanı bile koyu geldi bana. Herkesin aksine bende sivilcelenme yapmadı ve kokusuna bayılan bir tek benim galiba 🙂

 185. Kapatıcılığı ortanın biraz altında¸ ilk etapta memnun kaldığım ürün. Fakat sonrasında¸ hassas olmamasına rağmen¸ cildimde çok ciddi sivilcelenmeye yol açtığı için kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 186. Kısa tüplü olanından hiç memnun kalmamıştım sürünce cildimi yağlı gibi gösteriyodu ayrıca tuhaf da bi kokusu vardı

 187. Orta tonunu kullandığım¸ üzerine transparan pudra uygulandığında çok kusurunuz yoksa cildinizi bebek gibi gösteren bb krem

 188. resmen rezalet bir ürün. ilk satın aldığımda sivilce yapmıştı kullanmadım aradan biraz zaman geçti tekrar bir deneyeyim dedim yüzüme sürdükten 2-3 saat sonra kaşınmaya¸ yanmaya başladı ve cildim sanki kabuk bağlamış gibi gerilmişti (o gerilme hissini nasıl anlatabilirim bilmiyorum). gittim hemen yüzümü sildim yıkadım ama kıpkırmızı olmuştu. 1 saat sonra o gerilme hissi ve yanma geçti. kızarıklığı da 1 gün sonra. yani çöp ötesi. denemeden almayın. ya da hiç almayın derim.benim kullandığım şu  uzun ince olan.

 189. daha önce kullanmadım fakat kullanan bir çok insandan aldığım duyum¸ “kullandıktan bir süre sonra sivilce yapıyor”

 190. Kısa tüplü olanını hiç beğenmediğim ürün.Sanki yüzüme yağ sürüyorum gibi geliyordu ve parlama yapıyor gün içinde kesinlikle.Daha sonra yağlı ciltler için uzun tüplü olanını aldım.İlk izlenim olarak beğendim daha 1 kere kullandım sadece.Gün içinde çok parlama yapmadı bende ve kapatıcılığı ne çok fazla ne de çok az fena değil.Kokusu biraz rahatsız edici fakat zaten yüzünüze sürüp dağıttıktan sonra kokuyu daha az duymaya başlıyorsunuzedit:bir kaç kez kullandıktan sonra çokta beğenmemeye başladım.Kapatıcılığı tamam ama cok hafif kuru bi yere sürünce bile hemen orayı dahada kurutuyor ve daha kötü gösteriyor 🙁

 191. kullandığımda zaten yağlı olan cildimi daha da yağlandırdığını düşündüğüm için tekrar almadığım bb krem.

 192. lise sondayken tanışmıştım ilk bu urunle¸ açıkçası o sıralar okula makyajla giden biri degildim ve sadece yüzüme hafif aydınlık¸ nem ve çok az da kapatıcılık verme amaçlarıyla kullanıp beklentilerimi de karşılamıştı. Cilt tipim yağlı olmasına rağmen birkaç istisna dışında sivilceyle karşılaştığımı hatırlamıyorum.

 193. Garnier bb krem i iki tüp bitirdim 3. cüyü de almak istiyorum artık siz düşünün tabi benim kullandığım ince tuplerden kalın olanları bilmiyorum

 194. Tam anlamıyla bir bb krem¸ ben açık¸ karma yağlı cilt olanını kullanıyorumBenim bb den beklediğim her şeyi sağlıyorHafifi bir yapısı¸ biraz sulu bile hattı¸ hoş bir kokusu¸ hafif ışıltısı ve az kapatıcılığı var. Her gün fondöten sürmemi engelleyecek kadar yeten bi kapatıcılık benim için. Bana kalırsa 16-25 yaş aralığı için üretilmiş bi ürün¸ önerilir efenim.

 195. Annemin kendine aldığı¸ bakalım nasılmış diye benim de kullanmaya başladığım bb krem. Beyaz tenli biri olarak şunu söyleyebilirim sürdüğünüz anda net bir şekilde turuncu oluyorsunuz (ki en açık tonunu aldım). Ayrıca yüzde parlama yapıyor ve kremi uyguladıktan sonra transparan pudra sürme ihtiyacı hissediyorum. Sevemedim pek.

 196. Renk tonunu esitlemekte iyi iş çıkarıyor benim cildimde tek kat ile kapaticilik sağlıyor ve renk tonu esitleniyor fakat sivilce yapıyor sanırım bırakacağım

 197. Ne umutlarla almıştım zamanında ama buğday tenli olduğum halde light tonu bile bana koyu gelen ve deli gibi sivilce yapan bb krem. Çok şans tanıdım¸ bıraktım¸ tekrar başladım ama sürekli sivilceler oluşturdu. Ciddi anlamda tavsiye etmiyorum.

 198. Ciddi anlamda sevilesi olmayan ama nedense seven çoğunluğun da azımsanmayacak olduğu bb krem. Süt gibi tenime en açık renginin koyu gelmesi değil de çok sivilce yapıyor ve sanki cildimdeyken de yüzüm kirliymiş gibi bi his yaptı bende. Annem kullanıyor o da normal – karma ciltli ben de öyle onda aynı problemleri yapmadı ama o gayet memnun. Ama ben kalıcılığından tutun yapısına¸ duruşuna kadar hiçbir şeyinden Garnier’in diğer ürünlerinde olduğu gibi memnun kalmadım. Tavsiye etmiyorum kesinlikle onun yerine  flormar back to school koleksiyonu bin kat daha iyi.

 199. Uzun ince olanından aldığım krem. Esmer olduğum için medium aldım ancak bana dahi koyu geldi. Yapısı çok akışkan¸ hafif bir aydınlık veriyor çok kapatıcı bir şey değil. Yazın yandığımda birkaç kere kullandım¸ sivilce/hassasiyet gibi sorunlar oluşturmadı bende. Ancak şu an kullanamıyorum.

 200. Karma yağlı ciltler için olan siyah kutudaki mavi şeritlisini kullanıyorum.En açık renk olmasına rağmen tam olarak yüzüme uymasa da fondöten yerine kullanmayı tercih ediyorum.Ölü deriden arındırılmamış yüzde aşırı kabuk kabuk görüntüsü yaratıyor.Burnumdaki yağlanma sebebiyle gün içinde burnumun üstündeki kısmını silip yeniden hafifçe sürüyorum.

 201. uzun ince tüpte olanından kullanıyorum. üç tüp eskitmiş birisi olarak sivilce yapma durumunun bende şu şekilde işlediğini fark ettim¸ eğer günlük makyaj rutinime ekleyip sürekli kullanırsam cildimin küçük sivilceler şeklinde reaksiyon verdiğini gözlemledim ama bir hafta kullanımda veya iki üç gün başka ürünle dönüşümlü kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. neden ısrarla aldığıma gelince gerçekten kurtarıcı bir ürün¸ yağlanma yapmıyor¸ kapatıcılığı bence oldukça iyi ve çok ince yapılı. eğer benim gibi alıp sivilce yaptığını fark edip bir kenara atanlar varsa birde bu şekilde deneyebilirler.

 202. İlk piyasaya çıktığında normal ciltler için olanını almıştım.Benim karma cildimi daha yağlı gösterdi.Başka bir arkadaşıma şutlamıştım.Yağlı ciltler için olanını aldığımda içindeki yoğun alkol kokusundan hem rahatsız oldum hemde sivilcelerimi arttırdı.Ayrıca tüpten kontrollü alamıyordum hep gereğinden fazlası dökülüyordu.Cık cık cık cık cık cık……………..ben bb kremlerini sevemedim garnier.

 203. sivilce yapan ve gün içinde yüzüme tüp patlamış gibi tupturuncu kalan bb kremdir kendileri. oksitlenme yapıyor kısacası ve başarısız bir ürün gerçekten. bendeki tombul plastik kapaklı olan versiyonu ve light rengi.

 204. Uzun ince tüpte olanı kullanmıştım ben. hala da elimde duruyor fakat bir insana bir bb krem bu kadar mı olmaz. rengi olmadı¸ yapısı olmadı¸ pütür pütür duruyor ki cildim yağlı¸ genelde hiçbir şey öyle durmaz cildimde ama bu durdu. sevemedim bir türlü. her ay bir kere deneyip yok ya anlaşamayacağız deyip köşeye atıyorum. Benim için başarısız bir ürün yani.

 205. light olanı açık tenlilere çok koyu kalacaktır ki ben çok açık tenli olmadığım halde bende de koyu durur. burun kenarlarımı hep pütür pütür yapıyor ama vazgeçemiyorum yok olmuyor.

 206. en açık renginin bile yüzümde 1-2 ton arası koyu durduğu bb krem. burun çevrem yağlı olduğu için 2 saat içinde kusma yaptı 🙁 kapatıcılığı tartışılır. hiçbir zaman istediğim kadar ürün alamadım içinden¸ akışkan şıp şıp akıp indi. zaten sivilceli bir cildim var daha da çok azdırdı hatta yüzümü mahvetti ! mayın tarlasına döndüm. gördüğüm yerde ayağımın altına alıp çiğneyesim geliyor.

 207. Benim çok beğendiğim bb krem. Yağlı ciltler için olanını kullanıyorum gayet pürüzsüz gösteriyor cildimi ve turunculasmiyor. Kardeşim de kullanıyor o da benimle aynı fikirde. Bide onun dediğine göre sivilcelerini kurutuyormus. Biz çok memnunuz kapaticiligi falan da iyi.

 208. bende tombul olanından var ve bu ürün gerçekten akne yapıyor. duruşu güzel kabul¸ verdiği renk iyi. ancak kapatıcılığı yok iyi değil¸ bb kremden ne kadar beklenirse o kadar işte. ama bende akne yaptığı için kullanamıyorum maalesef çok üzgünüm :'(

 209. Çok sivilce yapıyor ve çamurlaşıyor. Eğer bitirmek için kullanırım diyorsanız mercimek tanesi kadar sıkıp the balm balm shelter la karıştırıp kullanın. Gayet güzel bir sonuç alıyorsunuz.

 210. uzun şişeli olanı güzel ancak rengi aşırı koyulaşıyor gün içinde¸ bildiğiniz portakala dönüyorum¸ ama 3-4 saatte bir siler tekrar sürerim derseniz güzel ürün¸ bende sivilce yapmadı hiçbir zaman¸ ama çok çok mat bir bb krem de değil¸ bence garnier bu ürünün çok daha güzelini yapabilir. mesela 3 çeşit renk seçenekli¸ ciltte oksitlenme yapmayan¸ az daha kalıcı (yukarıdaki yorumlarda çamurlaşma hadisesinin sebebi ciltte durdukçaa cildin yapı ile voltranı oluşturup yapısının kalınlaşması)¸ bunun dışında güzel ürün.edit: sevdim mi yerdim mi hatta gömdüm mü kararsız kaldığım renkli nemlendirici.

 211. Kuzenimin çok övmesiyle aldığım bb krem. En açık renkli olanını aldım ve eve gelince bir deneyeyim dedim. O anda verdiğim paraya acıdım. Gerçekten acıdım. Gün ışığıyla yüzüme baktım böyle bir oksitlenme olamaz. Yüzümde tüp patlamış gibi tupturuncu. Ziyan olmasın diye götürdüm kuzenime verdim onda nedense öyle durmadı. Cilt tipiyle alakalı olabilir diye düşünüyorum

 212. her ciltte farklıdır belki etkisi ama naletler ve lanetler okuduğum bb kremsi. gözümün altında kocaman bir sivilce oluşturmuştu 2 sene önce kullandığımda. o kocaman sivilce ne yaptıysam gitmedi. bir gün gitmeye karar verdi. gittiğinde de yerinde kocaman çukurlar bırakmıştı. neden aldım neden kullandım böyle bir ürünü bak yine sinirlendim. dava açsam kazanırım.

 213. Normalde ten makyajı yapmam arkadaşımın dugunu için almıştım hiç doğal bi görüntü vermedi ve Turunculaştı yüzümde

 214. 3-4 senedir kullandigim ve memnun oldugum bb krem. fondoten kullanmaya hem usendigim hem de gerek duymadigim icin her gun bununla makyaj yapiyorum ve henuz oksitlenip renginin degistigini gormedim. bendeki de su an uzun ince tup ama daha once kisa tombisleri de kullandim. elimle dagittiktan sonra sungerle cildime oturtuyorum¸ daha sonrasinda da pudrayla ustunden geciyorum ve beni 7-8 saat idare edebiliyor

 215. her ne kadar kapatıcılığı benim için yeterli olsa da¸ yağlı ve karma ciltler için olanın formülünü sevsem de maalesef oksitleniyor¸ sivilce yapıyor¸ siyah noktaları artırıyor. çekmecemde öylece duruyor formülünü sevdiğim için ne atabiliyorum ne de sivilceyi göze alıp sürebiliyorum

 216. Beyaz tenli birisi olarak asla kendi ten rengimle uyuşmayan bb krem. İlk kullandığımda bronzlaşmış olmama rağmen en açık rengi bile koyu geldi. Sürdükten sonra daha da koyulaşıyor ve sivilce yapıyor. Beyaz tenliyseniz ve cildiniz karmaysa tavsiye etmediğim bb kremdir.

 217. Annemde harika dururken¸ bende koyu renkte ve pul pul duruyor anlayamadim. Merak ediyorsanız deneyip alın her ciltte farkli duruyor çünkü.

 218. Küçük şişko olanlardan değil¸ ince uzun olanlarından kullanıyorum. Bence ikisinin formilasyonu aynı değil. Küçük olanın açık rengi bende koyu durdu¸ hemen oksitlendi. 2-3 kere kullandım¸ kaldı. Uzun olanda 2. tüpteyim¸ cildim kuru¸ yüzümü iyice nemlendirip öyle bb kreme geçiyorum¸ bence güzel¸ günlük kullanımda tercih ediyorum.

 219. Normalde fondöten kullanmıyorum ama renk eşitlesin diye bb krem kullanayım dedim. İlk yves rocher’nin bb kremiyle başlamıştım ay nasıl sıvı nasıl kokulu. Sonra garnier’e geçtiğimde dünya varmış dedim. Benim cildimde ışıl ışıl duruyor.

 220. cildi çok sağlıklı¸ canlı gösteren bir bb krem. ben kuru ciltler için olan türünden kullanıyorum. fondöten istemediğim günlerde bunu kullanıyorum. tek kat sürdüğümde az kapatıyor ama 2. katı sürdüğümde ve fırça kullandığımda ise kapatıcılığını yükseltebiliyorum. nemlendirici etkisini de çok beğeniyorum. şöyle ki ben fondöten falan süreceğim zaman nemlendirici + serum sürüp üzerine uyguluyordum. bunu kullandığımda ise sadece nemlendiricim yeterli oluyor. Sivilce ya da farklı bir reaksiyon da göstermedi cildim. farklı ürünler deneme merakım olmasa sanırım bunu alırım hep. Fiyat/performansı 10 üzerinden 9.

 221. Bodur olandan bir tüp bitirip ikincisini yarıladıktan sonra hakkındaki yorumlara denk geldim buradan okudum falan ulan dedim şakaklarımdaki silvilceler… fark ettim ki bu bb kremi kullanma geçmişimle bu sivilcelerin oluşması çok yakın tarihli. Harika kokuyor biraz cıvık ama yayılması açısından iyi bence ama almayın kullanmayın cidden kimse almasın bu bile bile zararlı ürün de kaldırılsın piyasadan. Garnierin kalitesini sorguluyorum bir ürününü alırken yüz kere düşünüyorum artık. Hala elimde uzun tüplü olanı ve şans vermeyi düşündüğüm tuz gibi kokan garnier pure active bb var ama elim gitmiyor bb rezaletinden sonra onlara da.

 222. ne nefret ediyorum ne de bayılıyorum. sür çık o günü kurtaran bir ürün olarak kullanıyorum. bende sivilce vs yapmadı.

 223. Orta tonu cilt rengime aşırı uyum sağlayan bb krem.uzun tüpte olanının performansını kalın tüpte olana göre daha iyi buluyorum. Bende sivilceleme problemi yapmadı. Cildimde ki renk eşitleme görevini çok iyi yerine getiriyor. İndirim döneminde 12 lira bir fiyatı var. Yağ sorunu olan ciltlere tavsiye etmem.

 224. kesinlikle kapatacılığı yetersiz olan ürün. ayrıca herkes için geçerlimi bilmiyorum ama ben de lekelenmelere sebep oldu. ben pürüzsüz cilt etkisini alamıyorum ben de pütür pütür duruyor nedense.

 225. ince uzun olan tüpün light rengini kullanıyorum. daha doğrusu bitirmeye çalışıyorum çünkü sürdüğümde rengi yüzümle eşit olsa da sürdükten 2-3 saat sonra hafif oksitlenme oluyor. yüzümün sadece ortasındaki kızarıklığa kullandığım için koyulaşınca tuhaf durabiliyor.bende çok ufak sivilcelere neden oldu ancak sürekli kullandığım bir ürün olmadığı için çok sorun etmiyorum. sivilceler de zaten ertesi güne geçmiş oluyor. yapısının yüzümde tam istediğim gibi durmasından dolayı kullanmaya devam edeceğim bitene kadar.almayı düşünenlere önerim¸ bazı yerlerde küçük boyları satılıyor¸ öncelikle küçük boy alıp deneyin bence. her ciltte farklı reaksiyon veriyor¸ deneyip görmüş olursunuz.

 226. İnce uzun olanı kullanıyorum 3 gündür. Rengine ba yı lı yo rum. Kuru olan cildime o kremsi formülü o kadar iyi geliyor ki resmen aşığım. Ama gelin görün ki bugün hiç sivilce çıkmayan kupkuru cildimde birçok garip minik sivilce var 🙁 Üzdü.

 227. Kapatıcılığı benim için yeterli olan¸ cilde sağlıklı bir görünüm veren¸ fiyat açısından da uygun olan bir bb cream’dir. Yaş itibariyle makyaja fazla girişmek istemediğimden beni bayağı idare eder düşüncesiyle mutlu olup 3. kullanımdan sonra anladığım¸ yüzümde kafam kadar sivilcelerin sebebi olan üründür. Aklıma bile gelmemişken yorumlarını okuduktan sonra beni yıkmıştır. Hala dopdolu bir şekilde çekmecemde duruyor.

 228. Bir bb krem ne kadar kötü olur sorusunun cevabı olan bb krem. Benim cildimde aşırı ağırlık yaptı¸ oksitlendi¸ en açık rengi bile tenime 2-3 ton koyu kaldı. Ayrıca emin olamasam da kullandıktan sonra cildimde küçüm minik sivilcelerden çıktı. O yüzden anneme verdim şu an o kullanıyor. sadece çoook kızardığı zamanlarda biraz daha normal bi renge dönmek için kullanıyor. Ayrıca yüzünü sık yıkadığı için uzun saatler kalmadı yüzünde o nedenle benimle aynı tepkileri göstermiyor cildi.

 229. kesinlikle sivilce yapan krem. üstelik sürekli kullanım bile gerekmiyor. deneme amaçlı sürmek bile yeterli bunu yapması için. yorumlara bakıldığında cilt yapısından ziyade üründe bir sorun olduğu anlaşılıyor.

 230. Cildim kuru olmasına rağmen yağlı ciltler için olanının yapısına bayılıyorum. Bende sivilce yapmadı. Tek kötü yanı rengi çok koyu. Yani bence esmer biri açık tonunu kullansa renk uyumu olur gibi. Ben açık renk pudra sürüyorum üzerine . Daha da kötüsü yüzümde oksitlenip koyulaşıyor. Rengi açık olsa sonsuza kadar kullanırdım ama bu da bitince almayacağım sanırım.Bb göz altı roll-on’u sevmiyırum. Sadece garnier bb krem’i Sürünce onla kullanıyorum. Annemde de kuru ciltler için olanı var. Bunu hiç sevmedim. Yüzümü karanlık gibi gisterdi çok garip. Sadece koyu değil de sanki gölge düşmüş gibi kaç kez sürüp sildim.

 231. Bu ürünün karma ve yağlı ciltler için olanını yaklaşık 1¸5 yıldır aralıklarla kullanıyorum. Yazın biraz bronzken light rengi tam uyuyor. Ama kışın biraz turuncumsu bir ton katıyor cildime¸ pudrayla dengeliyorum onu da. Ancaaak¸ ne zaman uzun süreli kullansam büyük büyük sivilceler çıkıyor yüzümde. Halbuki bitişi¸ kalıcılığı¸ kapatıcılığı¸ kokusu falan çok güzel. Benim ancak ara ara kullanabildiğim bir ürün olmuştur bu yüzden. Muadilleri varsa aydınlatın cicişler 🙂

 232. ince uzun versiyonunu kullanıyorum daha yeni başladım maksimum 4 defa sürmüşümdür. Light olanı ne koyu ne açık tam cilt rengime göre. Cildim karma tek kat sürünce cok bir şey belli olmuyor 2. katı sürersem de t bölgesini pudrayla sabitliyorum. O yüzden parlıyor yorumları çok rahatsız etmiyor ama sivilce olayı için takipteyim bende etkisi nasıl olacak editlerim ilerleyen günlerde kızlar

 233. Yagli ciltler icin olani mukemmel kapatır kalıcılığı harikadır¸ ama pcos’un pms’in bile neden olamayacağı kadar kistik sivilcelere sebep olur. O nedenle bizimla deyil 🙁

 234. Ufak deneme boyunu almistim bimden¸kapaticiligini epey zayif buldum ama no make up make up gorunumu icin ideal buluyordum cok hos bir islak bitisi vardi.sivilce problemiyle ben de karsilastigim icin tekrar almayi dusunmuyorum sanirim eski bb kremim loreal skin perfection a donecegim bence muadili sayilabilir epey benzer urunler.sivilce yapmamisti.

 235. Bu zamana kadar ergenlik sivilcesi¸ stressten veya adet doneminde hic sivilcem olmadi. Yilda 1 2 kez kucuk bir tane cikardi. Cildim de kuru ve gorece hassas. Bu bb krem cilt katili arkadaslar. Ha cildimde problem yok sanmayin renk esitsizlikleri ve goz cevresi ile bogusuyorum. Bu urun bende sivilce cikaran ilk urun hemde sadece 1 defa surdum.Rengi cok cok koyu surdum ve dayanamadim 1 -2 saat sonra sildim. Tabi yuzumde oldugu surece sordu bikac arkadasim yuzune ne oldu ne surdun falan diye. Tup patlamis gibi bir rengi var. Sivilce cikinca hemde 3 tane hemen atacaktim ama kardesim istedi. Ona da koyu geldi. Ve onda cikan sivilce cok daha fazlaydi.Kimseye tavsiye etmiyorum

 236. koyu rengi bariz bir şekilde turuncu olan ve gün içinde oksitleşip daha da koyulaşan bir ürün. açık rengi de açık değil normal. bunu kullandığım zaman cildim kusuyordu ürünü ve yaldır yaldır parlıyordum. açıkçası ben o görüntüden pek hoşlanmıyorum. kazaklara¸ şallara¸ giydiğiniz kıyafetlere transfer olan bir ürün. para israfından başka bir şey değil.

 237. Önce bb kremin kısa olan versiyonunu aldım. Light rengi çok açık kaldı cildimde. ( Esmere yakın kumralım) Medium ise çok koyu oldu. Ancak ve ancak bronzken kullanabilirim. Ki yazın genelde ten ürünü kullanan biri değilim. Sadece pudra ile cildimi eşitlerim.Islak bitişli kapatıcılığı orta bir ürün. Çok ta güzel kokuyor. Bir bb kremin olması gerektiği özellikleri yerine getiriyor diyebilirim. İnce uzun versiyonu arkadaşımda vardı. Kendisi kullanmadığı için bana verdi. O da medium ama rengi çok iyi oturdu. Islak bir bitişi var. No make up make up makyajlarda çok başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. Sadece cilt tonunuzu eşitliyor. Fazla bir kapatıcılığı yok. Günlük kullanıma çok uygun. Bende aksine hiç sivilce yapmadı. Diğeri de aynı şekilde hiç bir sivilce vs. olmadı bende. Çoğu yorumun aksine bende olumlu etkileri mevcut.

 238. Yağlı cildiniz varsa eğer¸ asla tercih etmemeniz gereken ürün.Fazla parlak ve yağlı bir görünüm veriyor yüze¸ sivilce çıkardığı iddiaları doğru¸ benim de başıma geldi.Kokusu rahatsız edici derecede olmasa bile pek fresh değil.

 239. Bir süre kullandığım bb kremdir.Durdukça turunculaştı yüzümde oldukça parlak duruyor kapatıcılığı da yüksek.Turunculaşmasaydı bitirebilirdim

 240. Cildimde kapatılacak çok şey olmadığı için sadece esitlemek icin aldığım ama şu esmer tenime medium rengini uygulayinca bütün yaz yatıp bronzlasmis görüntüsü veren. Dokusunu sevdiğim ama sürünce buram buram bb krem koktugumdan dolayı binde bir uyguladığım krem.

 241. Bende şu uzun ince versiyonu var¸ annemin “BB kremleri merak ediyorum¸ bence sana yakışır. Bir dene.” demesi üzerine aldım. Ten rengim çok açık¸ ve soğuk tonludur¸ Gratis indirimlerinde kalabalıkla cebelleşirken en açık rengini eğrelti bir şekilde bileğimde test edip uyacağını düşünerek aldım. Ertesi gün okula çıkarken yüzüme sürdüm ve çıktım. Akşam eve geldiğimde normalde hiç sivilce olmayan¸ regl öncesinde bile 1-2 tane çıkardığım sivilcelerden yaklaşık 8-9 tane çıkarmış olduğumu gördüm. 3 gündür geçmelerini bekliyorum. Hem tenime koyu durdu¸ hem yüzümde kalıp gibi kaldı. Bunlara ek olarak bana sanki lise bire yeni geçmişim gibi hissettirdi. Teşekkürler Garnier¸ nostaji yaşatıp utanç yıllarımı geri getirdin.

 242. No make-up make-up görünümü verme konusunda çok başarılı ama yapısı öyle kötü ki kullanmaya elim varmıyor. Bu ürün resmen suratımda yapış yapış durdu¸ ağırlık verdi¸ aşırı parlama yaptı. Kontür yaparken¸ allık sürerken de krem kaydı gitti¸ bir türlü cildime oturmadı.Yağlı yapısı nedeniyle bir daha almam¸ önemli günler için Note BB krem’e¸ günlük kullanacaksam Farmasi CC krem’e devam.

 243. Ben de tek sorun yaşayan ben miyim diyordum! Benim cildim karma ve bu bb kremi sürünce yüzüm çok parlıyor üstelik makyajın devamını getiremiyorum çünkü hemen kurumuyor¸ her yere bulaşıyor. Kapatıcılığı da zayıf geldi. Ben ilk bb krem denemeye bununla başladım maalesef cahilliğime geldi. Ne zaman aldığımı hatırlamadığım (muhtemelen indirimdeyken almışımdır) loreal skin perfection bb kremi varmış onu açtım hatta elimin üstünde deneme yaptım ikisi de orta ton. Lorealinki daha cildimle bütünleşti¸ benim ten rengime uydu¸ garnier koyu geliyordu ki tenim o kadar koyu da değildir.

 244. Akışkan çok akışkan. Kontrollu olmak çok zor. Kapatıcılığı da tatmin edici orta duzeyde. Sabitleseniz bile parlama yapıyor. Kesinlikle tum gun idare etmiyor. Kalıcılığı pek iiyi. Spf te cok yeterli. Ama dogal goruntusu cok guzel. Lakin bir daha alma geregi duymam

 245. İlk kullandığım bb krem. Bende sivilce vs yapmadı fondöten kullanan biri olmadığım için bu ürün hoşuma gitmişti. İkinci kutuma geçtiğimde sıkılmıştım zaten sık sık makyaj da yapmıyorum. Kardeşime verdim vermez olaydım onda deli gibi sivilce yaptı. Kullanmayı bırakınca cildi düzeldi. Tanım: Artık almaya çekindiğim kafamı karıştıran delibaş.

 246. Hiç sevmediğim memnun kalmadığım bir ürün. Ama kokusu gerçekten çok güzel. Çok yağlı yapış yapış bir ürün.Ton seçimini yanlış yaptığım için de sevmemiş olabilirim ama onun haricinde çok yağlı bir ürün olduğunu düşünüyorum tavsiye etmem. (bkz: notebbkrem) bunu kesinlike tavsiye ederim

 247. Ne yazık ki hiç memnun kalmadım. Kat kat da sürsem sanki hiçbir şey sürmemişim gibi duruyor. Kokusu güzel olsa da bende ton eşitleme bakımından pek bir işe yaramadı. Beyaz bir tenim var ve yüzümde fazla renk farklılığı olmadığı için fondoten yerine bb krem süruyorum ama ona rağmen etkili olmadı Şu an bitirmeye çalışıyorum bittiğinde nivea deneyeceğim

 248. Bunu senelerce kullanan ve çok memnun kalanlar olsa da ben her kullandığımda kuru cildimde sivilcelerimin halay çektiğini görebiliyorum. Rengi kendinden oksitli¸ hiç öyle yüzüne sürdükten sonra oksitleneyim demiyor sağolsun içi dışı bir. Piyasada milyon tane başarılı bb krem çıkmışken¸ şans verilmesini çok mantıklı bulmadığım bb krem.

 249. yapısını asla beğenemediğim ve hiçbir kapatıcılığı olmayan bb krem. bunlar yetmezmiş gibi getirdiği sivilceler de cabası. almayın aldırtmayın derim

 250. Karma ve yağlı ciltler için olanı ilk sürdüğümde gercekten guzel fakat gun sonunda cok fazla oksitleniyor. Baska bir seyler deneyecegim sevmedim 🙁

 251. Bundan nefret ediyorum 2 senedir falan var ve korkunç bir şey. En açık tonunu aldım ama sürdüğümde en az 3 ton koyu bana. Bronzlaşıp süreyim desem imkanı yok çünkü bronzlaşamıyorum istesem de. Testerı yoktu ben alırken saf gibi atladım ama şuan varsa deneyin öyle alın derim. Yapısı bayağı akışkan kokusu güzel bence. Cruelty free değil olsa da almazdım. Kapatıcılığı yok denecek kadar az. Cilt tonunu eşitlemesi güzel. Ve bunu sürünce benim yağlı cildimde bile pul pul duruyor beğenmedim ben.

 252. bb krem arayışına girdiğim dönemlerde cocobolinho’nun youtube kanalında tavsiye ettiğini farkettim. aynı şekilde cilt kuruluğundan müzdarip biri olduğumdan hiç düşünmeden aldığım ürün. sanırım cildim çok kuru olduğundan ben de çok olumsuz etkisi olmadı. turuncumsu bir rengi olduğundan cilde çok yoğun uygulamayıp sadece renk versin diye kullanıyorum. en azından bembeyaz yüzümü biraz daha canlandırmış oluyor. çok kapatıcılığı olan bir bb krem değil¸ yağlı bir cildim olmadığı içinde yüzümle uyum sağladığını düşünüyorum. hatta bir miktar parlaklık da veriyor. memnun kaldığım için bir kere daha alabileceğim ürünlerden. fiyat olarak da uygun bir krem.

 253. şimdiye kadar kullandığım en iyi bb krem.hem kokusu çok güzel (bkz: salatalık kokusu ) hem de cilt üzerinde oluşturduğu doku çok güzel.ben en açık tonunu kullanıyorum ve renk açısından gayet uyumlu duruyor cildimde. sivilce oluşumuna neden olduğunu da düşünmüyorum. ha ama şöyle bir şey var¸ bu sadece garnier için değil¸ kuru bir cildiniz varsa pütür pütür olmaması için bb kremin altına nemlendirici krem sürün. hem daha pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz.

 254. herkesin bin bir farklı yorum yaptığı bb krem. iki kelam da ben edeyim de renk katayım cicişler. hiç makyajdan anlamadığım günlerde bile bu bb krem yanımda vardı. o zamanlar kısa kalın ambalajlı olan klasik versiyonunu kullanırdım. sevmiştim ama dedim ya makyajdan anladığım yoktu. etkisi nasıldı hiç hatırlamıyorum bile o kadar anlamamazlık:) sonra karma ve yağlı ciltler için olan uzun ince tüpte olanını aldı artık bu daha bilinçli olan ciciş. gerçekten yüzümü matlaştırmadan hafiften ortaya doğru bi kapatıcılık verdi. yapısı zaten incecik süngerle uygulandığında daha bi doğal tabi. az mı no make up make up lar yaptım bununla hey gidi. en açık tonunun beyaz tenime tam uyması¸ turunculuk vermemesi de ayrı güzelliği. roaccunateden sonra yağlı mı karma mı ne olduğunu artık anlamadığım cildim içi eski klasik versiyonundan aldım değişiklik olsun diye. bakalım o nasılmış ama ten makyajını bırakmam yüzünden kullanmak için iki aydır makyaj yapacağım herhangi bi günü bekliyorum.

 255. ilk çıktığı zaman almıştım. kokusu o kadar ağır ki¸yüzünüzde kaldığı sürece hissediyosunuz. koku da bi süre sonra baş ağrısı yaptığı için kullanamadım. ayrıca çoook oksitleniyo. turunculaşıyo.hayatta almam bi daha

 256. Bir dönem uzun yağlı ciltler için olanını kullanmıştım. Bi de garnier 3 ü biraradayı da kullanıyordum aynı zamanda. Allaah o nasıl bir kistik sivilcelenme nasıl bi cildin berbatlaşması. Hemen de oksitlenirdi . Garniere karşı çok ön yargım var artık. Sadece biodermaya göre daha uygun diye misel suyunu kullanıyorum. O da göz altlarımı kırıştırıyor gibi geldi

 257. Türkiye’ye gelen ilk bb kremlerden biri¸ benim de kullandığım ilk ten ürünüdür. Yıllar önce hangisi olduğunu hatırlamadığım bir kozmetik mağazasına girip renkli nemlendirici istemiştim¸ bundan vermişlerdi. O zamanlar daha Türkiye’de bb krem kültürü yok ile yeni başlıyor arasında¸ garnier bb krem reklamlarını bile henüz yayınlamamıştı. Çok mucizevi bir şey gibi etkilenmiştim bu bb kremden¸ ve çok uzun süre kullandım. En iyi performansı hem kuru hem yağlı ciltler için olanını alıp karıştırarak kullandığımda alıyordum. Bende irritasyona sebep olmadı¸ belki tek tük sivilceye neden olmuştur ama direkt bu ürüne bağlamamışımdır. Bir de ilk çıktığında iddiası uzun vadede cildi güzelleştirmek filan diye placebo etkisi yapmıştı cildim gerçekten güzelleşti sanıyordum. Sonra kore bb kremlerine alıştım ve unuttum bu kremi¸ ama aklımda iyi bir ürün olarak yer etmiş.

 258. Benimde ilk kullandığım bb kremdir kendisi. Başlarda severek kullanıyordum çünkü fondöten gibi ağır değil onun gibi cildime zarar vermiyor diye kendi kendime dolanıyordum etrafta.işin kötüsü üniversite yıllarımda hep bunu kullandım. her çeşidini kullandıktan sonra uzun ince tüplü olanının en iyisi olduğuna karar verip yoluma onunla devam ettim.o kadar mucizeviydi ki ürün migros indiriminde 5 tlye düşmüştü görünce çığlık atıp kaç tane stokladım tahmin edemezsiniz.hala stokladıklarım duruyor.kime söylediysem almak istemedi kimseye dağıtamadım atmaya da kıyamadım duruyor öyle.düşünün o derece mükemmeldi.sonra cildimde çıkan sivilceleri de bu ürüne bağlamıyor hormoneldir geçer diyordum.nereden bilebilirdim ki bu ürünün sebep olduğunu.neyseki cildimde kalıcı bir hasara yol açmadı yok oldu sivilceler.birde suratım öyle bir kusuyormuş ki bunu tüm okul hayatım boyunca turuncu bir yüzle kendimi süper güzel sanarak dolaşmışım salak gibi en kötüsü de mezuniyet makyajımı da bu ürünle yaptım ve evet yüzüm bütün fotoğraflarda turuncu

 259. benim de ilk bb kremim. 2 tüp bitirdim ki 2.sinin sonuna doğru yüzümde pütürüklere sebep olduğunu keşfettim. sonra saf ve temiz grubunda çıkardı bir bb krem daha. şans verdim ama aynı pürüzleri gözlemleyince kullanmayı kestim. kapatıcılık iyiydi. ama çok dağılma yapıyordu. şuan note’unkini kullanıyorum.fena değil dağılma problemi yok

 260. lisede yağlı ciltler için olan light rengini kullandığım bb krem. o zamanlar çok makyajda anlamadığım için bilgim sınırlıydı dolayısıyla oksitlenme yapmasının anormalliğini algılayamamıştım. sivilcelendirmesini ise ergenliğe bağlıyordum halbuki cildim çok sivilcelenmiyordu. belki yoğun kullandığım sıra kocaman kocaman çıkan sivilcelerin de sebebiydi. özetle alınacak bir ürün değildir bana göre¸ zaten light ı bile pek açık bir renk sayılmaz.

 261. Benim satın aldığım ilk ten ürünü. Cildim karma¸ yağlıya dönük. O zaman cildin karma mı kuru mu olduğunu bilmiyoruz tabii.. cildime bazı günler iyi geldi bazı günler anasını ağlattı. Aşk nefret ilişkisi yaşadım resmen. Light rengi bana tam oluyordu. Bir daha alabilirim seni ilk göz ağrım.

 262. Artık kullanmayıp daha elimde olan dolu 1 şişesine acıdığım için far bazı olarak kullandığım ürün.

 263. benim de ilk kullandığım kozmetik ürünlerinden biriydi bu bb krem ve ne zaman sürsem ertesi gün birkaç tane sivilceyle karşılaşıyordum. normalde aldığım şeyleri sonuna kadar kullanmaya çalışırım fakat bu üründen o kadar memnun kalmadım ki çöpe atmak zorunda kalmıştım.

 264. sivilce yapan ürün. kıvamı ve kapatıcılığı da kötü. ayrıca resmen yüzde oksitleniyor. fiyatı uygun olsa da hal böyleyken almaya değmez. zaten garnier’ın pembe kapaklı makyaj temizleme suyu hariç ürünlerini sevmiyorum.

 265. ben bunu tam 1 sene önce marketten aldım. ilk makyaj ürünümdü kurtulamıyorum resmen. güzel mi duruyor? yoo. hatta açık tonu bile yüzümde koyu. burnumda yağlanma oluyor en fazla yarım saat sonra. maksimum 2 saat ardından makyaj kusuyor. oksitlenmesini anlatmaya bile gerek yok sürdüğünüz an oksitlenmeye başlıyor. üstüne pudra geçince bi nezbe daha iyi¸ ama rimmel london stay matte bunun üstünde iyi durmuyor.makyaj bazı kullanmaya karar verdim altına. farkındaysanız bb kremden vazgeçmek yerine yeni yöntemler arıyorum…

 266. İlk aldığımda yüzümde sivilce yapan ikinci kez şans verdiğimde beğendiğim bb kremdir. Aslında bir özelliği de yok . Islak bir bitişi var ve kapatıcılığı sıfır. Yüzüme bişey süreyim de ıslak gibi dursun pırıl pırıl parlasın diyorsanız satın alabilirsiniz ama dediğim gibi pekte birşeyi yok. Elimdeki bittiğinde pure beauty nin pembe ambalajlı bb kremini denemek istiyorum yani bir daha almam bu ürünü .

 267. Şu anda 2. tüpümü kullandığım ve gayet sevdiğim ürün. Karma ciltli olmama rağmen normal ciltler için olanını BİM’de bulup almıştım. Korktuğumun aksine bende hiç sivilce yapmadı. Sadece nemli süngerle uyguladıktan sonra bende çok olmasa da rahatsız edici yağlı bir görüntü bırakıyor. Gereğinden fazla pudra kullanmak zorunda kalıyorum. Ancak elle ve az miktarda uygulandığında bu sorun azaltılabilir. Yapısı ne çok kalın ne de çok ince ve light rengi bana biraz koyu geliyor¸ bu yüzden boynumla da eşitlemek zorunda kalıyorum. Yaz aylarında biraz bronzlaşınca bu ton ten rengime daha uygun olabilir diye düşünüyorum. Çok açık tenlilerin kendine uygun rengi bulabileceğini pek sanmıyorum. Kapatıcılığının çok olduğunu söyleyemem ancak¸ alnımdaki minik minik isilik gibi sivilceleri ve kızarıklıkları nötrlemediğini söylersem yalan söylemiş olurum. Fiyatına gelecek olursak 18 ml lik tüpü BİM’den 7.45 TL ye alıyorum. Şans verilebilir bence. 🙂

 268. ergenlik döneminde bile fazla sivilce çıkartmayan ben bu bb kremi düzenli kullanmam sonucu çenemde 2 3 günde beliren yaklaşık 15 sivilceyle savaşıyorum. aslında buna bağlamak istemiyordum çünkü eskiden de kullanmıştım bu kadar yoğun bir sivilce artışı yaşamamıştım. şimdi kısa ve klasik olanı kullanıyorum geçmişten uzun tüplü olanı kullanmıştım. eğer bu ikisi arasındaki farkı anlatabilecek ya da uzun tüplü sivilce yapmıyordu klasik yapıyor diyen varsa mesaj kutuma merakla bekliyorum 🙂

 269. 8.Birkaç yıl önce Bim’den almıştım. Orta ton almıştım çünkü bileğimde denediğimde uygun olduğuna karar vermiştim. Ertesi gün yüzüme sürdüm baktım kendime fena değilim ama nedense dışarıya çıkınca insanların tuhaf bakışları ile karşılaştım. Ayna bulup baktığımda bir de ne göreyim?! Sanki sadece yüzüm solaryuma girmiş de vücüdum hiç güneş görmemiş gibi beyaz kalmış 😂😂 Galiba ışıktan dolayı gözüme hoş göründü evde¸ ne bileyim. Ha bir de sivilce üstüne sivilce yapıyor ki sormayın. Benim için hak ettiği yerde yani çöpte.

 270. İlk aldığımda ilk çıkan bb kremini almıştım. Kullandım ve begendim o zaman. Şu an ne olur bilmiyorum ama daha iyileri var. Her neyse¸sonra ince uzun tüptekini aldım. Onu daha çok beğendim. 1 sene onu kullandım. Sonra pure active bb kremi aldım. Sivilce yapmadı bu arada o ana kadar hiçbiri. Pure active bitince dedim ki ince uzun tüptekine geri döneyim. Döndüm ve her kullandığımda fırtlayan sivilcelerle karşilaştım. Cilt yapım mı degisti bilmiyorum. 1 sene önce kullandığım ve memnun kaldığım ürün bu sene sivilce yaptı. İlginç gerçekten.

 271. bende oksitleniyor ve cildimi yağlı yağlı gösteriyorayrıca burda da yazılmış benim yanaklarım aşırı kurudur fakat orda bile sivice çıkarmayı başardı.

 272. beyaz tende resmen turuncu duran ayrıca sivilcelendiren bb kremdir. genel olarak bb kremlerden yana şansım pek yaver gitmedi zaten. yine de bunun kadar kötü bir bb krem daha kullanmadım.

 273. Bendeki uzun tüplü  yağlı ciltler için olan bb kremi var. Yapısı güzel ama renk skalası hiç güzel değil. Öyle aham saham beyaz değilim ama light rengi bende bile koyu duruyor baya. Yazın bronzlaşınca kullanıyorum. Yani şu an daha tenime yakın bir renge sahip. Birde bunu kullandığım zaman cildimde sivilce ve komedonlar oluşmaya başladı. O yüzden kullanmayı bıraktım.

 274. Yağlı bir yapısı var¸ kapatıcılığı az. Karma ciltliyseniz burnunuz¸ alnınız günün ilerleyen saatlerinde yoğun bir şekilde parlama yapar.

 275. Ilk ten ürünümdür kendileri. Bugdaydan açığa yakin bir ten rengim olmasina rağmen medium rengini almisim. Sanırım satıcı kızın gazabına ugramistim. Ben de lorealin açık renkli bb kremini de alip karistirarak kullanmaya basladim. Cevremdekiler cildimin saglikli göründüğünü söyleyip birsey sürmedigimi zannederlerdi. O zamanlar memnundum. Yakinlarda tekrar sürdüm asiri parlama yapti. Ayreten tek basina oksitlenme yapiyor.

 276. kokusu dışında pek bir güzelliği olmayan ürün. karma yapılı cildimde 2 kullanımda pütürcük yaptı 🙁

 277. 3. tüpüne geçtigim bb krem.Bence ortalama bir ürün.Fiyatina göre iyi bir performansı var.Kapaticıligi orta.

 278. Temiz cildime ilk sürdüğümdeki ipeksi görünümle öğle arasına kadar oluşan görünüm arasında dağlar kadar fark olan ürün. Gün ışığında kimsenin yüzüne bakasim gelmiyor açıkçası. Duvarları boyadın da artığını yüzüne mi sürdün demesinler diye. O kadar

 279. yaklaşık 2 senedir yüzümde fondöten bb krem kapatıcı vs ten ürünlerini kullanmıyordum. son zamanlarda çıkardığım breakoutlar sonucu bu görünümden rahatsız olup makyaj rutinime hafif bi kapatıcılık verecek fakat sivilcelerimi daha da arttırmayacak bir ürün eklemek istedim. uzun zamandır bir kenarda bekleyen garnier bb yi yaklaşık üç haftadır kullanıyorum ekstra bir sivilcelenme gözlemlemedim zaten çıkarabildiğim bütün sivilceleri çıkarmıştım belki ondandır :d yağlı ciltler için olan versiyonunu kullanıyorum light rengi açık buğday tenime uyum sağladı. sivilcelerin kızarıklıklarını kapatmakta başarılı ve cilde sağlıklı bir görünüm veriyor. bu aralar pure beauty nin bb kremini almayı düşünüyorum o zamana kadar bunu kullanmaya devam ederim herhalde.

 280. Alınabilecek uygun fiyatlı bb krem. Islak bitişli olması¸ sürünce cilde oturması ve bb kremin yüzde var olduğunu uçup gitmediğini bilmek güzel ama çoğu kişinin dediği gibi maalesef sivilce yapıyor. Gün sonuna doğru kusma yaptığını da görebilirsiniz. Tüm bunların aksine renk skalası çok da sorunlu değil bence yakın renk tonları göze batmadan cilde uyum sağlayabiliyor.

 281. o kadar bb krem¸ cc krem¸ fondoten kullandım hiçbiri bunun verdiği etkiyi vermedi. Kuru ciltliyim nemlendirmeden bile kullandığım oluyor¸ yüzüm tertemiz duruyor valla hemde canlı ve sağlıklı gösteriyor.

 282. Hiç memnun kalmadığım üründür. Garnier ürünleriyle asla anlaşamıyorum. Medium rengini almıştım. Kendim koyu buğday tenliyim. Ancak medium rengi bana koyu oldu.Yazın bronzlaşmış halimle kullanırım diye düşündüm. Kuru cildimde sivilce problemi yaptı.Ürün çok çabuk bozuldu bence çünkü ağır bir plastik kokusu gelmeye başladı.Henüz yarısına bile gelmeden çöpe giden bir bb krem oldu benim için.

 283. marketten 8 tl’lik küçük bir tüp almıştım öylece kenarda duruyordu. onun üstüne ne kapatıcılar aldım hiçbiri işe yaramadı. hepsi ya sırıttı ya kapatamadı. bu sabah şu bb kremi kullanayım dedim ve karşılaştığım sonuç inanılmazdı! küçük bb kremim yüzümdeki sivilceyi tek başına kapatabilmişti. bittiği anda yenisi alacağım canım kapatıcım olarak kalacaksın.

 284. En açık tonu bile fazlasıyla turuncu olan bb krem. Çok yağlı ve sivilceli bir cilde sahip değilseniz günlük kullanılabilir fakat ben yağlıya dönük karma ciltli olduğumdan ve sivilce problemi yaşadığım için hiç memnun kalmadım. Sürdükten sonra gün içinde cilt aşırı yağlı görünürken sivilcelerin olduğu yerler pul pul oluyor ve çok çirkin oluyor. Ayrıca fazlasıyla beyaz tenliyseniz en açık tonunun bile cildinize koyu geleceğinden emin olabilirsiniz. Maalesef beğenmediğim bir ürün oldu.

 285. uzun zamandır kullanıyorum¸ bi ara aynı ürünü kullanmaktan sıkıldım ve başka bb kremler kullandım. ama yok¸ yerini kimse alamadı resmen. kaptıcılığı meeeh işte fakat renk eşitliğini güzel sağlıyor. cildimi iyi hissettiğim zamanlar sadece bölgesel olarak az miktarda uyguluyorum. hâlâ seni kullanmaktan sıkılmış durumdayım fakat yerine kimseyi bulamadım be…

 286. Aradığınız gercekten az kapatıcılı ve güneş korumalı bir cilt ürünü ise gercekten budur. Cünkü kapatıcılıgı hafif¸ cilde verdiği hafif parlaklık gayet iyi. Kokusu da rahatsız edici değil kızlar. Ama gün içerisinde dışarıda gecireceğiniz fazla vaktiniz varsa çokta yüzde durmuyor gibi. Ama indirimde gayet alınabilecek hafif bi bb krem. 

 287. Bittikçe aldığım en sevdiğim bb krem. Cilde çok doğal duruyor ve cildi çok sağlıklı gösteriyor. Kullanmayı pek bir seviyorum.

 288. Hafif ince yapılı gözenekleri hafif kızarıklıkları kapatmada son derece etkili fakat iki saat kalmadan yağlanıp parlama yapıyor uzun vadede kullandığınızda minik sivilcelere hazırlıklı olun

 289. çok hevesle alıp¸şimdi de cildimden acısını çıkaran berbat bir ürün.çamur gibi kıvamına rağmen¸yağlı cildimi iyice yağlandıran (ilk başlarda bunu önemsememiştim) ve 1 2 haftalık kullanım sonrasında bir ton sivilce çıkarmanıza sebep oluyor.salaklığıma halâ daha ağlıyorum.sivilce çıktıktan sonra tekrar kapatmak niyetiyle sürdükçe sürdüm¸sivilce çıktı patlattım kapatmak için tekrar sürdüm.2 yıldır sivilcelerimle mücadele veriyorum.bebek gibi cildim mahvoldu.garnier bb krem pişmanlıktır.

 290. Pure beauty yaz aylarında yüzümde çamur gibi durduğu için alternatif olarak almıştım. Yazın ilk sürdüğümde yüzüme hiç nefes aldırmadı ben de kullanmayı bıraktım. Bu hafta tekrar yüzüme sürmek zorunda kaldım. Krem ile açıp suratıma sürdüm cildime nefes aldırmama problemiyle karşılaşmamak için. Fakat 10 dk dışarıda yürüdüm ve arkadaşlarım ciciş sen ne çok terlemişsin diyerek şok oldular. Bendeki etkisi böyle maalesef 

 291. pek BB denemez. En açık tonu bile çok koyu kalıyor. Ve sürüldüğünce bir kapatma etkisi malesef vermiyor. Performansı oldukça düşük olmasına karşın hala satışı sürekli devam ediyor. Portakallı olan seviyonları da çıkmış… Anlam veremediğim bir BB malesef…

 292. Fazla makyaj yapmayı seven biri olmadığımdan günlük makyajlarımda fondöten kullanmıyorum. Renk eşitlemesi beklentisiyle almıştım. Başlarda iyiydi aramız ama sonradan sulu bir hale geldi benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama su çıkıyor resmen ürünü sıkınca. Kapatıcılık özelliğinin olmadığı herkes tarafından biliniyor zaten. Daha fazla konuşma gereği duymuyorum¸ biterse tekrar almayacağım bb krem.

 293. Renk tonu açık tenlilere uygun değil malesef. Yağlı ciltler için olanını kullandım fakat yinede pütürlenmelerle karşılaştım. Kokusunuda hiç bulmuyorum orası ayrı konu. 

 294. Normalde açık tenliyim ama bronzlaştığımda zaten açık renkli olan missha bb kremim iyice açık kaldığı için o dönemlerde kullanmak üzere garnier medium rengini aldım. Açıkçası bu kısıtlı kullanım için çok para vermek istemediğim için seçimim Garnier oldu. Cildim karma¸ yanaklarım kuru olduğu için bende çok fazla yağlanma-parlama yapmadı. Kapatıcılığı orta ama o da bana yetti zaten. Ürünü bitiremeyeceğimi anlayınca rengi açık kalan mishha bb kremimin (signature real complete 21) içine biraz karıştırıp kullanmaya başladım ve bu şekilde ikisinden de iyi performans aldım. Mishhanın griliği kırıldı. Ürünleri bu şekilde değerlendirmeyi seviyorum.

 295. light rengi bana tam uyan ama açık tenli kız kardeşime en açık rengi bile çok koyu gelen bb krem. güneş korum faktörü içerdiği için günlük hayatta en çok kullandığım ürün.ayrıca özellikle yanak ve çene bölgemdeki renk eşitsizliğini çok güzel örtüyor.krem gibi dokusu olduğu için sürümüde çok rahat¸ hatta o kadar kremsi ki bazen elime alıp oynayasım geliyor.renk aralığı açısından bence daha fazla seçenek olmalı onun dışında fiyatı hak eden ürünlerden bence.

 296. Cildinizi boğmadan cilt tonunzu eşitliyor fakat bb kremlerin de fondotenden çok farklı olmadığını unutmayın benim gibi daha az zarar verir cildine mantığıyla aldıysanız bu pek doğru değil maalesef. Tabi içeriğindeki spf düzeyi vs minimal düzeyde fondötenden daha sağlıklı kılıyor.

 297. Açık rengi bende birkaç ton koyu duran¸ yapısını pek beğenmediğim ancak ürünü çöpe atmamak için yaz aylarında bronzken kullanarak bitirdiğim bir bb krem. Bir daha almam.

 298. Kullandığım tek anlamlı bir şeye yarayan bb krem. Fondoten sevmiyorum¸ çoğu bb krem de çamur gibi sanki pudra sürmüşüm gibi saçma bir görüntü yaratıyor. Bu tek fena değil diyebildiğim oldu¸ günlük kullanıma yetiyor. Cildim karma ve nemsiz¸ t bölgem yağlanıyor ama pul pul da olabiliyorum nemsiz bıraktığım an

 299. Yüzümde aşırı sivilce ve yağ bezesine sebep oldu. Ayrıca yüze sürdükten sonra rengi Koyulaşıp turuncumsu bir hal alıyor ve fazlasıyla oksitleniyor. kısacası yüzümü portakala çeviren kahrolası bir ürün!!! 

 300. İlk çıktığı zaman kullanmıştım. Yüzümü yağlandırdı ve sivilcelendirdi. Ama kimi de çok memnun. Sanırım cilt tipiyle alakalı. Renk skalası genişletilmeli.

 301. İlk çıktığı zamanlar denemiştim. Çok fazla cilt problemim yok¸ renk tonunu eşitlesin¸ güzel görünüm versin diye ince bir tabaka uyguluyordum. Cildim karma ve alnımı parıl parıl parlatıyordu. Yetmiyormuş gibi cildim ürünü kusuyor¸ yaşlı bir cilt görünümü oluşuyordu¸ o zamanlar yaşım 20. Kullanabilmek için cildimi her türlü hazırladım¸ peeling yaptım¸ altına matlaştırıcı baz denedim¸ bazsız denedim¸ nemlendirici çeşitleri denedim¸ ya da hepsini aynı anda denedim. Anlaşabilmek için çok fazla uğraştım fakat fayda etmedi. Benim için cildimin anlaşamadığı kabus bir ürün oldu.

 302. karma ciltliyim¸ sürdükten yarım saat sonra alnım parıl parıl olduğu için bıraktım. bir de rengi gittikçe koyulaştı sanki. bir daha alacağımı sanmıyorum.

 303. Çok kuru ve pek sorunlu olmayan ciltlere göre bir bb krem bence. Cildim karmadır yüzümü felaket yağlandırdı¸ fazla parladı her yerim. Sivilce lekelerim de kapanmadı ayriyetten en açık rengi bile fazla koyu. Sevmedim¸ sevemedim

 304. Hem nemlendirici hem de hafif kapatıcı olarak kullanılabilecek krem. Ürün olarak memnun kaldım ama bi kaç marka bb krem denemek istediğim için tekrar almadım. Bb krem seven varsa güzel bi ürün tavsiye ederim.

 305. Maalesef benim de cildimi sivilce yaptığı için bırakmak zorunda kaldım. Cildim sivilceye yatkın¸karma bir yapıya sahip. Gratis çalışanı hassas ciltler için de uygun olduğunu söyleyince almıştım. Ama iyi gelmedi.

 306. Karma cildimde aşırı yağlanma ve sivilce yapti. Ayrica gun icinde cok oksitleniyor. Sabah yaptigim makyaja oglen bakiyorum ve yuzum turuncu olmus.

 307. Üniversitede keşfetmistim bu ürünü. Ne zaman sürsem bir süre sonra cildimde oksitlenip tüp patlamış gibi duruyordu. Ben de çok düşünmeden çöpe attım ve çöpe giden ilk ürünüm kendisi oldu.

 308. Etkisini her gun gormeyi cok sevdigim krem. Nasil mi yapiyorum? Aynanin karsisina geciyorum ve sungerle once yuzumun bir yarisina bu kremi dagitiyorum¸ oteki yarisini bos birakiyorum. O zaman daha net goruyorum cildimi nasil esitledigini. Gercekten com basarili renk esitleme ve aydinlatmada. Cok hafif ama saglikli bir goruntu veriyor. Yaglanma konusunda sanirim cogunluk hakli ama benim cildim zaten yagli oldugundan yorum yapamiyorum…

 309. bundan 4-5 sene önce çok severek kullanmıştım. Birkaç ay önce tekrar aldığımda ise 2-3 kullanımdan sonra çöpü boyladı. Yapısı mı değişti anlamadım çünkü birkaç sene önce kullandığımla yeni aldığım arasında dağlar kadar fark vardı. Sivilce yaptı¸ yağlanan t bölgemi geçtim¸ kuru olan yanaklarım bile bu ürünü kustu resmen. mimik çizgilerime inanılmaz doldu. buna vereceğiniz parayı çöpe atsanız daha az içiniz acır.

 310. .Kendileri ciltte ürün kusmasının nasıl olduğunu bana öğreten üründür. Sürdüğüm anda istediğim gibi kapatıcılık ve canlılık veren¸ ancak çok geçmeden yüzümde turunculaşan¸ cildim aşırı yağlanmış da bakım yapmamışım gibi duran¸ sürdüğüm günün gecesinde sivilceler oluşturan bir bb krem oldu. Paraya kıyıp başka fondötenler denemeye başladığımdan beri kenarda duruyor. Aldıklarımı bitmeden çöpe atmaktan hoşlanmadığım için bitirmenin yollarını arıyorum. Bu ürünün naçizane kupkuru ciltler için iyi olabileceğini düşünüyorum. 😕

 311. bir süredir pure beauty ile dönüşümlü olarak kullanıyorum. bende en açık rengi bile biraz koyu duruyor maalesef. renk tonunu eşitlemek haricinde de bir numarası yok bence. üzerine pudra sürmezsem t bölgemi çabuk yağlandırıyor. bir de gün sonuna doğru cildimden uçtuğunu hissediyorum. cildi çok sorunlu olmayan¸ sadece kırmızılıkları eşitlesin yeter diyen cicişler uygun fiyatından dolayı tercih edebilir.

 312. aşırı beyaz tenli olmanın zararlarından biri olarak açık renk tonunu seçmeme rağmen bayağı koyu kaldı cildimde. boynum bembeyazdı¸ yüzümse boz ve koyu. fondöten¸ bb krem vb. kullanmayı sevmediğim ve çok tercih etmediğim için de olabilir bu aşırı rahatsızlığım ama ürün yapısı olarak kaliteli¸ belirtmeden geçemem. oldukça hafif¸ varla yok arası ve kesinlikle yüzünüzde kalıp gibi kalmıyor¸ kolay dağılıyor.

 313. Kuru cildimi bir nebze olsun hem nemlendirir hem de cildimdeki kusurları kapatır ümidiyle aldığım ancak kullandıktan kısa süre sonra gözeneklerimi genişleten ve dolduran üründür kendileri. +yağlı yapısından ötürü sivilce yapmış bunu dermotolojite gittiğimde doktorumun asla kullanmamalısın demesinden ötürü çöpe atılmış ürün.

 314. Hayatımda kullandığım en berbat bb krem diyebilirim eğer cildinizi gerçekten iyi bir bb krem olsun istiyorsanız kesinlikle diğer markaları değerlendirin .