“Flormar matte oje” için 16 yorum

 1. Seriye simli renkler de eklemişler ve bence çok güzel olmuş. M29 -yeşil- ve m32 -mor- renklerini aldım bugün. Ve dayanamayıp mor olanı denedim¸ çok güzel bir leylak rengi. Tabi Kalıcılığını henüz test edemedim ama benim mat ojede en sevdiğim şey çabuk kuruması ki bu da öyle.

 2. ben de siyah lacivert renklerini aldım. aslında elde duruşları hoşuma gitti ama bir gün sonra hemen soyulmaya başlıyorlar ve bence bu büyük sorun. ayrıca altına cila süreseniz matlıkları kayboluyor.

 3. Yapısı çok kalın bu ojelerin. Normalde mat ojeler çok çabuk kururken flormar ojeler geç kuruyor. Ayrıca sürerken fırça izi kalıyor. Pek beğenmedim.

 4. sadece üç-dört defa kullanabildiğim ojelerdir. çünkü ne zaman sürsem ojeleri çıkardığımda tırnaklarımda pul pul dökülmeler meydana geldi. hep kesmek zorunda kaldım. o yüzden bu ojelerin hatıraları bende güzel değil.

 5. siyahı aşırı çok beğenince bugün bir tanede kırmızısını aldım m07 renginde¸ sürmesi çok rahat çünkü aşırı akıcı hatta neredeyse su gibi ama rengi için aynı şeyi söyleyemicem 2 kalın kat sürmeme rağmen hala tırnak çizgim belli oluyor. en kötüsü ise mat olmaması¸ evet kırmızı olan mat değil¸ şuan sürmemin üstünde 45 dakika geçti hala bekliyorum acaba matlaşır mı diye¸ siyahta ki gibi mat olmadı¸ normal ojeden çok az daha parlak ama kesinlikle mat değil.sonradan gelen edit: m07 tam nar çiçeği kış için uygun değil ve ÇALKALAMADAN kullnmayın¸ zira çalkaladıktan sonra gayet mat oluyor.

 6. bende m02 (satin black)¸ m03 (elegant grey) ve m13 (out of blue) var. siyah olan pek de mat durmuyor ama duruşu kötü değil. diğerlerinin ikisine de bayılıyorum¸ bittikçe alıyorum. özellikle mavi olan gerçekten çok güzel. bende fırça izi de olmuyor¸ çabuk da kuruyor. düzenleme: bu girdiyi yazdıktan sonraki gün m02 yani siyah olanını tüm tırnaklarına sürdüm¸ dediğim gibi tam mat durmasa da hoş bir görüntüsü vardı. ancak ertesi günü matlığını yitirdi ve soyulmaya başladı. tavsiye etmiyorum. lakin diğer iki renkten memnunum.

 7. Yaklaşık dokuz¸ on rengini kullandım. Matlığını ertesi gün yitirip soyulmaya başlayan¸ zor kuruyan¸ çok çabuk bozulup (üç hafta gibi bir sürede sürülmesi zorlaşmaya başlıyor) çöpe yollanan ojeler. Yenilerini almıyorum artık¸ normal oje üzerine mat top coat aynı işlemi görüyor.

 8. seriden elimde üç tane renk var ama oceans heart isimli lacivert ojenin yeri apayrı. normalde hiçbir ojeyi asla tek kat sürmem ama bu seri tek katta gayet güzel örtücülük sağlıyor.

 9. Koleksiyonuma büyük bir zevkle eklediğim ürün. Bendekiler m23 burgundy in matte¸ m02 satin black¸ m10 extreme grape¸ m03 elegant grey. Hepsinden çok memnunum çok severek kullanıyorum. Rengini kaçak kat çıkmadan veriyor. Eliniz biraz çabuksa uygulaması basit. Zira mat şeklini alması kısa sürüyor. Kısa sürede de kuruyor.

 10. Yaklaşık 10 rengi var bende ama en sevdiğim “heart of the ocean”. ışık vurunca mükemmel gözüküyor. Bende olanların hepsinin duruşu gayet de mat. Uzun tırnakta daha bir hoş duruyolar. Tek eksisi bazı renklerinin çok çabuk kurumaya başlaması. Kuruma değil de böyle yapışkan gibi olması. Sürüşü çok zor yapıyor. Maalesef böyle çabuk kuruyan bir renkte heart of the ocean. Ama grisi var yemin ederim alalı minimum 1.5/2 sene oldu hala ilk günkü gibi akışkan (o kadar süre içinde bitiremediğim gerçeği). Diğer şikayetim de bazı renklerde iki kat sürmem gerekmesi¸ bunun da en son duruşu pürüzlü yapması. Bunlara rağmen en sevdiğim oje serisi diyebilirim.

 11. Gri mat bir oje istiyordum uzun zamandır M03 rengini aldım. Rengi kesinlikle çok güzel. Ama kıvamı cidden çok kötü.Hayatımda gördüğüm en kötü oje olabilir.Uygulaması çok zor.Çizgi çizgi kalıyor.Ben oje yi ince ince 2 kat halınde surmeyı severim.Ama bu ojeyi ince surmeye imkan yok. 4¸95 TL=Çöp benim için.

 12. Flormar’ın oje konusunda açtığı ilk çığırlardandır. Kolay kuruması ve simli olanların parlaması gerçekten cezbecidir.

 13. Mağazada asla deneme ve rengini doğru düzgün görme şansınız yok. Ambalajı da hafif buğulu olduğu için gerçek rengini yansıtmıyor genelde bu seri. Gördüğünüz ve sürdüğünüzde sonuç hep farklı oluyor (en azından bende öyle). Özellikle Ballet Tutu (M45) rengini sarı ışık altında çok tatlı görüp aldım. Genelde de böyle pudra pembesi kullanmayı severim. Fakat eve geldiğimde sonuç hüsran… buğday tenliyim ve hiç yakışmadığını görünce üzüldüm. 

Siz ne düşünüyorsunuz?