“Flormar jelly look oje” için 51 yorum

 1. çok hoş bir turuncu-kırmızı olan scarlet rengini alarak “elimdekileri bitirene kadar oje almayacağım” yeminimi bozduran oje. kesinlikle pişman değilim çünkü böyle bir renk bende yoktu. fırçasını beğendim¸ sürümü kolay ancak diğer ojelerden fark yaratan bir jelly görünümü gerçekten yok. oje kurutucu kullandığımdan normalde kuruma süresi nasıldır bilmiyorum.

 2. kalın fırçalı¸ kalın yapılı¸ geç kuruyan fakat plum rengini başka markalarda yakalayamadığım için satın almaya devam edeceğim oje. Eksisi çok¸ artısı az.

 3. Çok güzel renkleri yok bence. Göze çarpmıyor¸ onun yerine Pastel markalı ojeleri kullanmanızı tavsiye ederim. Hem Pastel daha şık duruyor.

 4. hiç memnun kalmadığım seridir.Aslında bunu söylemem yanlış çünkü sadece bir tane ojesine sahibim o da 03 coral red yani turuncusu.Yorumlayacak olursam şöyle ki gündüz sürülüp akşam soyulan ojelerdendir ya da benim tırnaklarım da sorun var bilemiyorum.Ayrıca fiyat olarak diğer flormar serilerine göre daha yüksek bütçelidir.Ama fırçası geniş¸sürümü rahat.O soyulma olayı beni o kadar soğuttu ki başka hiç bi ojesini alasım gelmiyor cidden

 5. Turquoise green rengine sahip olduğum oje. Burdaki yorumlari görünce kötü sandım ama bence gayet başarılı¸ yayılması ve renk vermesi ortuculugu güzel. Fırçası da kullanım kolaylığı sağlıyor ve kuruma hızından da memnun kaldım. Ayrica bugün kedimin isedigi koltugu deterjan ve sert bi bezle hatir hatir silmeme rağmen ojelerde herhangi gibi soyulma olmadı¸ yani kalicigi iyi. bu da artı bir özellik. Kisaca güzel oje beğendim.

 6. Bu başlığa nagini nick’li yazarın attığı görseldeki ojenin numarası ne acaba? Yazara soramıyorum¸ hesabı kapalı. Görsellerinde Bulursam alacağım bir rengine rastladığım ojedir. renk jl13 pale eucalypt’miş. Cevap veren üç yazara da teşekkür ederim.

 7. flormar ojeleri genel olarak seviyorum ve kullanıyorum ama bu seri beni hayal kırıklığına uğratmıştı. reyona bakarken dayanamayıp salmon pink ve turquoise green renklerini almıştım. İlk salmon pink rengini denedim. öncelikle fırçaya çok fazla ürün geliyor¸ ilk katta böyle yol yol oluyor ama çok ürün geldiği için ikinci katı sürmek de eziyet halini alıyor. Dedim madem aldım¸ o zaman diğer renge de bir şans vereyim ama aynı hüsran. direkt olarak vedalaştığım ojeler oldu 🙁

 8. Elimde mulberry¸ light moss¸ ruby¸ tender lilac renkleri mevcut olan oje serisi. Renk vermesi ortanın üstünde fakat mutlaka 2 kat sürmek gerekiyor. Yoksa örtücülüğü zayıf kalıyor. Renkler güzel ve parlak duruyor. Fakat en büyük eksisi aşırı dayanıksız olması. Sürdüğüm oje kısa sürede uçlarından gözle görülür bi şekilde soyulmaya başlıyor. Açıkcası bi daha bu seriden oje almayı düşünmüyorum. 4 taneyi de anlık bi görgüsüzlükle aldım zaten. Ojeden soğutur yemin ederim.

 9. Oje sürme konusunda hevesli ama beceriksiz bir olan benim en rahat ve düzgün sürdüğü ojedir. Hatta diger ojelerimi kullanırken jelly look ojenin fırçasını kullanıyorum. Serinin renklerini azıcık artırsalar¸ bordo falan ekleseler en azından daha iyi olabilir.

 10. Amaranth isimli gül kurusu rengine sahibim. Çook müthiş bir oje bence. Rengi de yapısı da muhteşem¸ tek kat yetiyor ve geniş tırnaklarımı tek alımla halledebiliyorum.

 11. Ben sedef hastasıyım¸ tırnaklarımda da sedefler var. Turnaklarımın yüzeleri de pürüzsuz değil pütür pütür boyle. Ne zaman bu ojelerden sürsem muhteşem sonuç alıyorum. İyide oluyor güzelde oluyor. Mutlaka denenmeli

 12. oje sürme konusunda dünya yeteneksizi olan ben¸ bu ojeyi o kadar kolay sürdüm ki¸su gibi aktı tırnaklarımda¸ etlere bulaşmadı. hayatımda ilk defa bi ojeyi tek denemede sürdüm. Stunning red adlı rengini aldım.çok canlı bi kırmızı. Tam yazlık. jelly look denmiş fakat normal bir flormar ojesi sürmüş gibi bir parlaklık var ama yapısı tamamen farklı.Diğer renklerini de mutlaka deneyeceğim.

 13. Jl06 amaranth rengini kullanıyorum. Bu renk için diyebilirim ki şişede durduğu gibi durmuyor. Soğuk bir pembe bekliyordum ama baya canlı. Yine de sonradan hoşuma gitti diyebilirim.Bende diğer flormar ojelerine göre hızlı bile kurudu. Miktari iyi ayarlanmış tek katta yeterli olmasını da çok sevdim. Ayrıca çoğu ojede yaşadığım eşit kalınlıkta bir kat ayarlayamama sorununu bunda yaşamıyorum¸ profesyonellik gerektirmiyor taşırmadığınız sürce hata yapmayacağınız bir oje. Sağ elime bile çok düzgün sürüldü. Yalnızca fırçadan uzayıp giden klasik ağda kalıntısı gibi incecik şey garip. O da jel yapılı diye midir nedir bilmiyorum. Bir de jel oje olarak pek farklı bir duruşu yok¸ bakan anlamaz farklı bir şey sürdüğünüzü.Görsel yüklenirken utandım¸ buranın cicişleri elleriyle de veriyor cicişlüğün hakkını ben Öyle bakımlı ellere güzel uzun tırnaklara sahip değilim ancak maksat rengi görün.  buyursunlar efendim.

 14. Amaranth rengini özellikle esmerlere tavsiye ederim.Soğuk gül kurusu veya uçuk pembe ojeler ellerimi pis/yaşlı/maymun eli (!) gibi gösterebiliyor.Bu renk çok tatlı geldi. Ben oje sürerken iki ince kat olarak sürüyorum¸bu formülle bu ojenin de kurumasından ve kalıcılığından memnunum.

 15. Amaranth rengine sahip olduğum ojedir. Açık tenliyim¸ ellerim de tenime göre daha pembedir. Esmer bir arkadaşımda görüp rengine vurularak almıştım. Onda ne kadar gül kurusu dursa da bende pespembe kaldı. Biraz hayal kırıklığı yarattığı doğru¸ ara sıra kullanıyorum.

 16. ilk sürüşte felakat hakikaten¸ sakin olun ve ikinci kata devam edin… parıl parıl parlıyor¸ kalıcılığı da fena değil.

 17. Çok beğendiğim oje serisi. Kalın bir fırçası var¸ ilk başta gözüm korktu ama normalde tırnak etlerini epeyce boyayan ben¸ bu sefer tırnağın dışına çok çok daha az oje bulaştırdım.Pazartesi akşamı sürdüm¸ şu an perşembe ikindi¸ top coat sürmediğim halde sadece bir tek bir parmağımın ucunda hafif bir bozulma oldu.Artık hep bu seriden alırım.

 18. Bu seriden tek bir oje almıştım¸bebek mavisi rengi¸tam jelly look görünümüne uygun renk olur diye düşünmüştüm fakat ojenin yapısından mıdır fırçanın kalınlığından mıdır ben hiç sevemedim bu ojeyi.sürmesi ayrı dert kurutması ayrı dert gelmişti¸3 5 seferden sonra baktım elim de alışmıyor gözüm de alışmıyor¸bırakmıştım.

 19. Kurumuyor bu oje yahu. Sürüp saatlerce prensesler gibi oturuyorum yatağın içinde sabah bi bakıyorum yorgan izi 🙁 Bu seriyi sevemedim.

 20. yapısı renkten renge fark eden bir seri. plum rengi tek katta gayet örtücü biri şekilde sürülürken¸ fire red rengi ilk katta tırnağı kapatmayı beceremiyor mesela. klasik flormar serisi gerek yapı¸ gerekse kuruma ve kalıcılık anlamında çok daha başarılı bence.bu yüzden de fiyatını her rengi için hak ettiğini düşünmüyorum.

 21. mat beyaz olanını kullanıyorum hizlı kuruyor 2 kat sürmek gerekiyor ama top coat kullanmazsanız 2-3 sonra uçlardan soyuluyor maalesef

 22. ben fırçasını çok sevdim. çok kolay bir sürülüyor bu fırça ile.birkaç tane nude rengi var bende¸ tek katta kapatıyorlar ama tüm renklerini denemedim. kalıcılığı top coat sürsem bile çok az.. ama o fırçaaaa¸ ah o fırçaaa

 23. Kalıcılığı ile ilgili ciddi sorunları olan bir oje bence. Siyah rengini sabah sürdüm akşam olmadan uçlardan hemen gitmeye başladı.

 24. Pale Eucalypt rengine vurulduğum¸ aylar süren oje ilgisizliğimi yok eden oje serisi. uzun zamandır koyu tonlu gri oje arıyordum. tesadüfen bunu görüp bir deneyeyim dedim. sürdüğüm an rengine vuruldum. çok çok hafif bir şekilde yeşile kaçıyor rengi ama genel olarak bakılınca harika bir gri tonu. sürdüğümden beri sürekli ellerime bakıyorum. ilk 2 gün hiçbir şekilde soyulma olmadı¸ bugün 3. gün ve hafiften uçlardan çıkmaya başladı. çok memnun kaldığım gri ojesinden sonra diğer renklerine de bakacağım.

 25. herkesin fırçasını eleştirdiğini görünce şaşırdım¸ ben koşa koşa fırça övmeye gelmiştim 🙁 duygu özaslan’ın kasım sohbetleri videosunda bahsettiği iki ojeden biri bu serinin maroon rengiydi¸ onun tırnaklarındaki duruşunu da beğenince aldım ve gerçekten çok güzel bir kış ojesi. kısa tırnaklarda oldukça asil duran koyu kahve tabanlı bir siyah. rengi ikinci katta oldukça parlak ve opak¸ ilk katını sürünce ben de bir bu ne ya oldum ama ikinci katta çok güzel toparladı. bir ojenin fırçasını sevmek tamamen tırnak şekline bağlı ama ben oldukça beğendim¸ taşırmadan çok rahat bir sürüş sağladı.

 26. Hafta başında bu serinin “maroon” rengini aldım. Bana göre kalıcılığı her flormar oje kadar. Bende ojelerin ömrü bulaşık¸ ev işi ve boşta kaldığımda tırnak eti yolma gibi nedenlerden ötürü en fazla 2-3 gün olduğu için bir farklılık hissetmedim. Çok ilginç bir taktik değil ama koyu renk ojelerimin uçlardan çıkıp çirkin bir görüntüye sebep olmaması için iki katı da sürerken uçlarından ayrıca geçiyorum bence bu koyu renk ojelerin ömrünü uzatıyor. Fırça konusuna gelirsek eğer dar tırnaklarınız yoksa fırçası avantaj sağlıyor ve ikinci katta dalgalanma olmuyor. Sonuç olarak beğendiğim bir oje oldu fakat 6 lira bir oje için biraz abartı değil mi sence de flormarcım?

 27. yalnızca scarlet rengine sahip olduğum oje serisi. scarlet oldukça canlı bir kırmızı tonu. parlaklığını ve canlı duruşunu çok sevsem de kalıcılığı o kadar kötü ki ertesi gün uçları çıkıyor.

 28. bir adet mulberry adıyla geçen rengine sahip olduğum oje. rengini¸ duruşunu çok beğeniyorum fakat fırçasına elimin alışamamasından mıdır nedir her sürüşümde resmen çile çekiyorum.

 29. maroon rengini duygu özaslanda görüp almıştım¸ duygunun da söylediği gibi yumuşak bir siyah gibi duruyor¸ aslında çok koyu bir kahve¸ ben siyah oje sürünce çok patlıyormuş gibi hissediyordum ama bu renk tam istediğim gibi gerçekten. sürüşünü ise hiç sevmedim.

 30. ben gunu birlik surup sildigim icin kaliciligi hakkinda bir sey diyemeyecegim ancak surumunu ve renklerini cok begeniyorum. kivami da guzel.

 31. Plum rengini severek kullandığım oje serisi. günlük kullanıma pek uygun olmasa da -her kıyafete uymuyor maalesef- koyu renk giyindiğim günlerde çok güzel tamamlıyor kombinimi. bir de dikkatimi çeken bir başka güzel özelliği¸ flormarın normal ojeleri kadar kısa sürede kurumuyor oluşu. Bu da benim için önemli bir özellik olduğundan sanırım favori serilerimden biri oldu. 

 32. Ben de bunun JL25 Soft Cloud rengi ve JL49 Deep Sea rengi var. İlk dediğim çok tatlış bir pembe. Buğday tenliyim kendime yakıştı fakat ikinci dediğim kadar değil. İkinci dediğim o kadar güzel bir mavi ki… İlk sürüşte tam anlamamıştım ama ikinci katı geçince resmen aşık oldum renge cicişler. Lacivert değil de böyle koyu bir mavi. Okyanusun derin kısımlarındaki mavi gibi diyeyim. Kalıcılığı güzel¸ bir hafta kadar tırnağımda kaldı fakat son günlere kadar soyulma olmadı. 

 33. coffe with milk rengi en en en sevdiğim nude oje olabilir¸kalın fırçaları sevdiğim için fırçası beni hiç rahatsız etmedi.

 34. ben de maroon rengini duygu’dan görüp aldım. tam benim ihtiyacıma göre bir renk. sürümünde zorlandım ama kalıcılığı şaşırttı. çarşamba günü sürdüm şu an hiçbiri ucundan gitmedi sapasağlam. yapısı da değişmezse diğer renklerini denerim.

 35. Yanilmiyorsam 5-6 lira gibi bir fiyati vardi fakat ben acikcasi diger flormar ojelerle bir fark goremedim aralarinda. Benim tirnaklarimda bir gunde yine uclardan soyulmaya basliyor ve surerken hizli kurumuyor. Bende de maroon rengi var ve bence mukemmel bir renk fakat ayni renk en ucuz seride olsa da ayni performansi gosterirdi bence. 

 36. benim denediğim “jel görünümlü” hiçbir oje jel ojenin yanından bile geçemedi malesef. bu da onlardan biri. sıradan bir flormar ojesi gibi. yapısı kalın fırçada birikiyor. fiyatı uygun sadece. 

 37. Fırçasını sevmedim. Bir oje fırçasının ojeyi tırnağın her yerine aynı kalınlıkta sürmesini beklerim ama bunda öyle olmuyor. Fırçanın kenarında kalan kısım daha kalın sürülüyor.   Charleston grey rengini aldım renk olarak çok güzel. bunu kullandığımda yine flormar glitterlardan pink silver olanını yüzük parmağıma sürüyorum¸ tam match oluyorlar bence.  Şuan tırnaklarım pek bakımlı sayılmaz ama görselini ekleyeceğim belki renk uyumu falan hoşunuza gider 🙂  ilgili medya: 1

 38. Üç farklı rengini aldığım fırçası kalın¸ sürümü zor¸ akışkan¸ zor kuruyan oje.jl05 fire red: tek kat sürüldüğünde çingene pembemsi renk veriyor¸ iki kat sürünce kan kırmızısı çok güzel bi renk.jl06 amaranth: pembemsi gül kurusu bi renk. jl28 patent black leather: bildiğiniz düz siyah. Sadece bunu aldığıma pişman oldum. Diğer ikisinin rengi çok güzel.Fiyatları da ₺6¸99.

 39. Jl24 light Grey rengini edindim dün. Çok güzel bir açık gri. Yapısal olarak tek katta renk vermeye müsait ama ikinci katta içim rahat ettiğinden ve görüntü olarak daha içime sindiğinden hep iki kat geçerim. İlk katı ince sürmede fayda var. Kuruma hızı normal diğer ojelerden artı yada eksi bir yanını görmedim. gerçekten de bir “jelly look”unun olduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntısı zam gelip 7 tl olmuş olması ://yeter flormar ilgili medya: 1

 40. ojede nude tonlar dışında diğer renkleri kolay kolay beğenemeyen ben bu serinin maple truffle rengine vuruldum. yalnız fırçası bir garip¸ sürmesi kolay mı zor mu anlam veremedim bir değişik. bir de yapısı çok yoğun ama renk aşık olunası. 

 41. Flormarın en sevdiğim oje serisi¸hatta tek sevdiğim diyebilirim. Yazın denizde¸ havuzda altına rimmelin base coatıyla kurtarıcım olmuştur. Rimmelden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü diğer ojelerde bu kadar etkili olmadı. Bunu sürüyorum en az 3 4 gün ucundan bile soyulmuyor. Yalnız o kadar jelly bi görünümü yok yine de benim için yeterli bu parlaklık.

 42. Bende charleston grey ve tender lilac renkleri var¸ ikisini de pink silver glitterla sürmek için almıştım ama charleston grey daha çok yakıştı -yukarıda bir ciciş fotoğraf da koymuş zaten-. Tender lilacsa en sevdiğim ojem oldu kendimi brtaz gibi hissediyorum¸ başka oje sürmez oldum. Ama kapatıcılığı değişiyor mesela charleston grey tek katla bile geçilir ama tender lilac ikinci katta anca toparlıyor.

 43. bir yorumda bu oje serisi beğenilmemiş¸ ama benim son zamanlardaki favori ojelerim bu seriden. ben de olan tonları ¸ mullbery tonu bildiğimiz koyu mürdüm rengi¸ coffee with milk tam bir nude ¸ salmon pink şeftali tonlu bi nude… kalıcılıkları oldukça uzun¸ çok deterjana bulaşmadığınız sürece 5 gün hiç fire vermeden tırnağımda parlaklığını koruduğunu gördü bu gözler :)en beğendiğim özelliği ise simli olmayan¸ oje üzerine parlatıcı sürmüş havası veren parlaklığı.

 44. 06 amaranth rengine sahibim. şimdiye kadar en rahat sürdüğüm oje oldu fırçası sayesinde. ojenin kendi sürümü¸ rengi vs de güzel tabiki ama sırf fırçası için bile alırmışım. 

Siz ne düşünüyorsunuz?