“Flormar dipliner” için 36 yorum

 1. düzgün eyeliner çekemediğim¸ göz kalemiyle göz kapağı üzerine kalem çekmeyi de kalın ve akıcı bulduğum¸ fiyat/performans açısından da yeterli bulduğum için kurtarıcım olan dipliner.. alt kirpik diplerime de nokta nokta uyguluyorum¸ doğal-sürmeli bir görünüm vermeyi başarıyor.. gün içinde gözlerim gereğinden fazla sulandığından bi şekilde dokunup bozmayı/akıtmayı başarıyorum¸ bu yüzden gün içinde bir kere tazelerim..

 2. sürümü kolay rengini çok güzel veren bir dipliner. amma lakin ki¸ benim göz kapaklarım düşük ve üstüne üstlük biraz da yağlı olduğu için günün ortasında üste bulaşma ve bazen de göz içine akma yapıyor. sürdükten sonra üzerinden siyah farla geçince biraz daha iyi kalıyor. ama düşük ve yağlı göz kapaklarınız yoksa uygun fiyatlı güzel bir alternatif bence. arkadaşımla aynı anda almıştık¸ arada makyajını silmeden yattığı için kendisi kızda ertesi güne kalıyor. bu arada göz yapısı bana benzeyen cicişlerin kullanıp kalıcılığından memnun kaldığı eyeliner¸ dipliner¸ kalem ya da jel farketmez önerilerini hevesle bekliyorum.

 3. bir senedir hemen hemen her gün kullandığım dipliner. 12 lira gibi bir fiyata bulunduğum şehirdeki tek flormar kioskundan almıştım. kapağın tutuşunu çok beğeniyorum¸ benim için ideal kalınlıkta¸ elime tam oturuyor. uç kısmı fırça değil¸ uygun sertlikte¸ bu nedenle istediğiniz keskinlikte uygulayabiliyorsunuz¸ sonuç temiz ve net oluyor. kuyruklu eyeliner çekmeyi öğrenmek için çok ideal bir ürün. ben sabah işe gitmeden sürüyorum¸ akşam eve döndüğümde biraz silikleşmiş olsa da yerinde duruyor¸ akma yaşamadım. formülasyonunda ya da şişe/uç tasarımında bir değişikliğe gidilmediği sürece bittikçe alacağım bir ürün.

 4. eyeliner kullanmaya ilk bununla başladım bununla da devam ediyorum. çok kullanınca sonlara doğru biraz bozuluyor fırçası daha kalınlaşıyor ama¸ çok da büyük bir kusur değil bu. Fiyatına göre güzel ürün.

 5. Sürümü inanılmaz kolay¸ simsiyah. Uygun fiyatlı eyelinerlar arasında en iyisi belki.Ama..Tek hamlede eyeliner çekemeyenler için tam bir kabus olabiliyor. Ucu sert olduğundan ilk sürdüğünüz kat kuruyunca yeniden sürmeye çalıştığınızda alta sürdüğünüz tabakayı soyuyor. Üstüne bir de jel eyeliner çekmek zorunda kalıyosunuz. Kalıcılığı da vasat.

 6. Bundan 5 yıl önce lise son sınıftayken eyelineri ilk kez Flormar dipliner ile denedim. O günden beri belki en az 10 tane farklı eyeliner-dipliner-jel eyeliner-keçe uçlu eyeliner denemişimdir. En sonunda dönüp dolaşıp elim yine buna gidiyor. Hem çok bereketi hem de indirim zamanı 10-12 tlye alınabiliyor. Ucundaki sert tahta gibi olan fırçası kalın ve inci çizim için çoook uygun. Eyeliner süremiyorum diyen biri bile çok rahat sürebilir birkaç denemeden sonra. Tek kötü yanı ucundaki fırçası 3-4 aydan sonra yıpranıyor ve yumuşamaya başlıyor. Bazen sürümğ zorlaştırıyor bu durum.(ben her gün sürdüğüm için de olabilir:)

 7. eyeliner kullanmaya bununla başlamıştım ve hala kullanıyorum. istediğim şekli vermek çok kolay. kalıcılığı da beni tatmin ediyor¸ çıkarırken saatlerce uğraşacağım bir ürün kullanmak istemezdim sonuçta göz kapaklarımız hassas. elinizi gözünüze götürmediğiniz sürece dağılmaz zaten. koyuluğu da güzel. birkaç farklı eyeliner denedim ama yine de buna alışmışım. yeni ürünler denemek için değiştirebilirim ama aradığımı bulamazsam alacağım ürün yine bu olur.

 8. Kıvamı ciddi anlamında değiştirilmiş üründür . 12 12 2014 de yorumlamışım bu ürünü gayet koyu kıvamlı tek seferde renk veren bir üründü o zaman. En son aldığımı yeni açtım resmen sulu sulu sabitlenmeyen garip birşey .

 9. oldukça başarısız dipliner. bir kere sürerken garip bir şekilde göz kapaklarımı yakmaya başladı¸ sürdükten sonra rahatsızlık vermedi ya da gözümde bir şey falan çıkmadı ama garip yani yakması¸ ve aynı şey arkadaşıma da oldu. ikinci olarak deli gibi akıyor¸ ki benim bir eyelinerdan beklediğim ilk şey akmaması. üçüncü olarak da sürdüğünüz anda kuruyor ve bir hata yaptıysanız düzeltemiyorsunuz. bu kadar çabuk kuruyan bir diplinerdan akmamasını beklersiniz ama dediğim gibi öyle de değil işte. benim için tek iyi yanı gerçekten de simsiyah olmasıydı.

 10. Beni rezil eden malzeme.şöyle ki çorbama limon sıkarken gözüme azıcık sıçradı.sıçramasıyla göz kapağım simsiyah oldu.bir eyeliner bu kadar kolay akar mı ?işin ilginci bulaştıktan sonra silmesi zor.

 11. benim lise zamanımda eyeliner popüler olmuştu. bende küçük bir şehirde yaşıyorum o zamanlar mac yok yani. bujiteri mi nedir o tür bir yerden almıştım. tabi o zamanlar sürmeyi beceremedik. ama hatırladığım çok sert ince bir ucu vardı.

 12. İlk çıktığında stokladığım eyeliner. Simsiyahtı ve akmıyodu. Bu zamana kadar niye mac’ten dipliner aldım diyodum. Ama sonra birden öyle bi bozdu ki yani eskisi gibi değildi. Geçenlerde aldım yenisini gözümün üstüne sürdüğüm anda yanmaya başladı sürdüğüm yer. Ve simsiyah değildi. Çok çabuk bulaşıyodu. İçeriğini değiştirdiler sanırsam. The balm’a geçtim artık.

 13. Çok uzun yıllar eyeliner yerine tercih ettiğim üründür. Fırçasının sertliği sebebiyle sürümü çok kolay. Özellikle flormar’ın diplinerı diğer markalara göre daha pratik. Fakat ürünün bir zaman sonra rengi grileşmeye başlıyor.

 14. Çok çok kötü bir dipliner’dır kendileri.jel eyeliner fırçasına sürüp öyle kullanıyorum çünkü keçe fırçası kalın.sürdükten 1 2 saat sonra göz kapağıma ve alt kirpik diplerime bulaşıyor .su değdiği anda da pandaya dönüşüyorsunuz.bir daha asla

 15. fırçası çok iyi güzel hoş¸ fakat çok yoğunun tersi olan kelime neyse o. iki kat sürmem gerekiyor siyah olması için. ondan sonra pastel’in diplinerını kullanmaya başladım¸ sonuç mükemmel.

 16. Yıllardır kullandığım bir ürün. Eyeliner çekmesini çok kolay hale getiriyor fırçasıyla. Fakat çok çabuk dağılıp silinebiliyor o yüzden ürün gözünüzdeyken elinizi gözünüze götürmemenizde fayda var.

 17. Siyahlığı güzel. Fırçasıyla rahat eyeliner çekiliyor. Ancak ve ancak kuyruk kısmında parça parça dökülmeler olduğu için ayrılmak durumunda kaldık.

 18. bence bu eyelinerdan daha siyahu¸ kadife gibi duranı yok.. ben 3 yıl önce aldım kızlar hala kurumadı ya.. ucu biraz bozuldu azcık oda. aşırı ince çekmiyo tabiki ama bende ne kaşıntı ne gözden akma hiç bi sorun olmadı. yatıp uyandığımda bile çok az göz altıma geçerdi.. ben çok memnunum yani ama 3 yıl oldu atıcam artık kurumasa da steril değil. bende kikonun vardı 5 ayda ucu kurudu mesela. belki formülasyonu değişmiştir onu bilmiyorum.. bide alırken kız içinde bilye var asla kurumaz demişti¸ hakkaten sallayınca içinde top olduğunu hissediyosunuz zaten. haklıymış meğersem :))

 19. Ben bu üründen memnun kalamadım. Sürdüğümde dark bir siyah değil açık bir siyah yani fazla sıvı yapmışlar bozuluyor ayrıca gözümde hassasiyete sebep oldu. En fazla 3 4 kere kullanmışımdır.

 20. eyeliner sürmeye başladığım ilk ürün. çevremdeki bir çok kişi bunu kullanmasına rağmen ben bir türlü memnun kalamadım çünkü fena derecede akıyor¸ kişiye göre değişiyor mu bu akma anlamadım ama benim bir türlü memnun kalamadığım ürün.

 21. Millet eyeliner nedir bilmezken benim kullandığım ürün. Yıl 2007 yani siz düşünün. 9 yıldır makyaj çantamın vazgeçilmezi kendisi. Zaman zaman başka markaları da denedim ama her seferinde geri döndüm. Bittikçe almaya devam 🙂

 22. Flormardan indirimden 13 tl ye aldım. Makyaja yeni başladım ve baya beceriksizim ben bununla eyeliner çekmeyi beceremedim 😀 kalem eyelinerle daha başarılı oldum. Yapısına gelirsek kalıcılığı bence iyi ama simsiyah değil rengi daha grimsi duruyor ben simsiyah görüntüyü sevdiğim için beğenmedim. Öylece duruyor kullanmıyorum makyaja alıştıkça becerim artarsa kullanırım 😛

 23. ilk aldıgımda cok begenmistim ancak sonradan yapısı degisti cok sulandı. belki bozuldu diyerek yenisini aldım yok katiyen ilk acıldıgında durdugu gibi durmuyor. rengi de grileşiyor sulandıgı icin. tavsiye etmem.

 24. bir hevesle aldığım ama akmasından dolayı kullanmayı pek sevmediğim dipliner. çabuk sulanması bir yana çok çabuk dağılıyor.

 25. bir türlü tam olarak sevemediğim yoklukta idareten kullanılır diye saklayıpta vermediğim dipliner. eyelinersız dışarı çıkmayan biri olarak favorim The Balm Schwing Black Liquid Eyeliner bittikçe yenilerim makyaj çantamda her zaman bulunmalı diye düşünürüm

 26. En sevdiğim ve 4-5 yıldır makyaj çantamdan ayırmadığım eyeliner. Kıvamı¸ rengi¸ ne çok ince ne çok kalın fırçasıyla ideal bir ürün. Pek çok farklı ürün denedim ama aynı performansı asla alamadım. Bu arada uzun süre kullanabiliyorum bir tanesini¸ hemen kurumuyor ya da bitmiyor. 13tl civarındaydı fiyatı. Kolay sürülebilen¸ bulaşmayan¸ net siyah eyeliner sevenler için ideal.

 27. Lise yıllarımda ilk eyeliner imi bununla çekmiştim. 4-5 senedir kullanıyorum ama fırçalar zamanla deforme oluyor. Bundan çok çok daha iyileri kesinlikle vardır ama düşük fiyatlı klasmanında en iyisi budur zannimca.

 28. Yaklaşık olarak 5-6 yıldır arada sırada ihanet ederek başka ürünler denediğim fakat tekrar kendisine döndüğüm dipliner. Memnunum ama hep bir arayış içerisindeyim 🙂

 29. Sürümü kolay¸ rengi günlük kullanıma uygun olan dipliner. Rengi ne çok patlak bi siyah ne de çok silik. Özellikle benim gibi 18 yaşlardaki kişilere uyacağını düşünüyorum. Ayrıca kolay bir şekilde çıktığı için silerken gözü yıpratmıyor ama gün içinde dağılmıyor da. Şuanlık favori eyelinerım 😀

 30. 2 şişe bitirip bir daha almayacağıma karar verdiğim eyeliner.ilk şişemde aşırı memnundum. ki ben her gün eyeliner çeken bir insanım¸ en kuyruklusundan. keza makyaj anlayışım maskara eyeliner ve ruj olduğu için biraz daha dikkat ediyorum. ilk şişeyi büyük aşkla kullandıktan sonra düşünmeden gidip ikinci şişeyi de aldım ama o da ne :O eski şişeden eser yok. siyahlik desen sönük bir tonda¸ sağa sola bulaşması¸ gün içinde silinmesi.. büyük hayal kırıklığına uğrattı beni. Yarıda bırakıp Flormarın yan markası olan ‘pretty by flormar’ markasından bir eyeliner aldım. ucu çok daha ince olmasına rağmen akma silinme yapmadığı için şuan memnun olduğum üründür. Tavsiye edilir

 31. Makyaja başladığımda ilk tercih ettiğim eyeliner bu olmuştu. Altı¸ yedi tüp bitirmişimdir herhalde. Aplikatörü klasik dipliner aplikatörü¸ pastelle falan aynı. Rengi¸ opaklığı gayet iyi¸ bir katta simsiyah renk elde edebiliyorsunuz. Üstünden tekrar tekrar geçmenize gerek yok. Neden kullanmayı bıraktın derseniz de ilk sebebi kalıcılığı. gözlerim sulandığı anda akıyor¸ Uzun süre gözümde kaldığında göz kapağıma bulaşıyor. Kalıcılığı beklentimi karşılamamaya başladı. İkinci sebebi de elim iyice alışınca daha ince uçlu bir eyeliner kullanmaya başladım. aplikatörüyle istediğim inceliği elde edemiyorum. Ama ilk makyaj ürünlerimden biri olduğu için yeri bende çok ayrıdır¸ severim kendisini.

 32. Ne zaman bitse yenisini mutlaka alırım.Sürümü kolay fakat elinizin de biraz alışık olması gerekiyor.Kullanmadan önce çalkalayın.

 33. Eyeliner kullanmaya ilk başladığımda bunu kullandım. 2 defa bitirdim. Bu da yaklaşık 2 sene oluyor benim için. Mat bir bitişi vardı hatırladığım kadarıyla. Kalıcılığı iyi¸ sürümü kolaydı. Tavsiye ederim ama Nyx epic ink liner karşısında hiç şansı yok.

 34. Dipliner severlerin vazgeçilmezi olabilecek bir ürün.Öncelikle siyahlığı müthiş. Henüz aktığına da denk gelmedim. Ben arkadaşımda görüp çok beğenmiştim. O da yıllardır sadece bunu kullanıyorum demişti ona güvenerek almıştım. Ben Dipliner konusunda pek başarılı olamasam da uygulamayı başardığımı düşünüyorum.Ürünün tek kötü yanı fırça çok sert uygulama sırasında canınızı yakabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?