“Farmasi cc krem” için 29 yorum

 1. An itibarıyle kullanmaya başladığım ürün. Bendeki rengi light to medium. İyiki bunu almışım diğeri çok koyu gelirmiş. Kapatıcılığı oldukça iyi. Az ürün kullanmama rağmen sivilce izlerimi kapattı. Renk tonu eşitlemesi de aynı şekilde gayet güzel. Ben buradayım diye bağıran bir yapısı da yok. Mat bitişli olmasaydı daha iyi olurdu benim için tek sorun bu sanırım. Genel olarak çok memnunum. Bir de sivilce yapmazsa değmeyin keyfime:))

 2. bugün denediğim ve beni şaşırtan cc krem.cilt tipim kurudan normale dönük¸ iyi nemlendirmezseniz kuru kuru durabilir ama nemlendirdiğim sürece cildimde çok iyi durdu. masmat bitişi yok¸ orta mat denilebilir cilt rengimi güzelce eşitledi ve hafif lekelerimi kapattı. kalıcılığı da gayet iyiydi. markaya karşı önyargılarım kırılmaya başladı açıkçası¸ daha çok övülen bb kremini de deneyeceğim muhtemelen.düzenleme: büyük boyuna sahip oldum. gerçekten güzel bir aydınlık orta kapatıcılık veriyor¸ kalıcılığı ortadan yükseğe diyebilirim. yüzümde sivilce yapmadı. sadece aşşırı aşırı kuruysa cildiniz(benim şu sıralar bu şekilde) içine yüz yağı eklerseniz çok çok daha güzel oluyor bu cc krem. ayrıca bb kremi kullanmaktan vazgeçtik çünkü karma-yağlı ciltlere daha çok hitap eden bir ürünmüş.

 3. testerını denedim ve bir cc kreme göre kapatıcılığını başarılı buldum. karma ciltliyim gayet mat ve sağlıklı bir duruşu vardı. yalnızca iki kere sürdüğüm için sivilce yapmadı hemen ama içeriği çok sivilceli ciltler için uygun olmayabilir.

 4. Cildim için arada kullandığım tek ürün. Cilt tipim normal kuru arası¸  tabii ki önce nemlendirici sürüp daha sonra bunu sürüyorum ve cilt rengimi gayet güzel eşitliyor. Çok nadiren kullanıyorum¸ bi an eserse yani onun dışında bu tarz ürünler kullandığım söylenemez. Burnumdaki bi türlü kurtulamadığım gözenekler canıma tak ettiğinde de bazen kullanıyorum. gayet başarılı bir ürün bence¸ kapatıcılığı bb olanına göre çok yüksek değil ama yine rengi güzelce eşitliyor ve kusurları kapatıyor. ciltle bütünleşmesi açısından da gayet başarılı.

 5. Uzun süredir kullandığım CC krem. Bu kremin ortadan koyuya olanını kullanıyorum. Esmer tenliyim ama sanki biraz yanak üstlerim pudra sürülmüş gibi beyazdır. Ben bu renk dengesizliğini sevmediğim için kullanıyorum. Ürün bu dengesizliğe gerçekten çözüm oldu diyebilirim. Çünkü cildimde çok fazla kapatılması gereken kusur yok (göz altlarm hariç) bu nedenle ağır fondotenlerle cildimi yormak istemedim. Cildimde katman varmış gibi hissetmedim. Açık tenliler için olanı nasıl olur bilemiyorum. Belki onlar için olanı koyu gelebilir. Ben bu kremi en çok yoğun nemlendiricim hafif emmişken sürmeyi seviyorum. Üstüne de yine denemek için aldığım farması pudrayla sabitliyorum. Bence gayet güzel oluyor. Sivilcelenme yaşamadım. Oksitlenme de olmadı. Bi deneyin derim.

 6. Farması’nın bb kremini de beğenmiştim ama cc kremi bence çok çok daha iyi. Hatta kullandığım en iyi cc krem diyebilirim. Bu noktada yıllardır kullandığım missha signature Complexion Coordinating B.B Cream SPF43/PA (White) cc kreminden daha çok sevdiğimi ifade etmeliyim. Renk eşitlemesi ve hafif kapatıcılığını beğendim. Bu ürünü almaya devam edeceğim.

 7. Bb krem başlığına yazmıştım sanki pek memnun değiller diye. Hemen altında bu başlığı gördüm. Cc kremden daha memnun kalmışlar ama işte… Bilemedim. 

 8. Kapatıcılığı gayet yerinde.Maske gibi durmuyor¸ cilt ile bütünleşiyor.Parlama yapmadı.Pul pul durmadı.Bendeki açık olan rengi.Kalıcığı orta.Sivilce yapmadı

 9. Çooook önceden kullanıp memnun kalmıştım şimdi ihtiyacım varken tekrar aldım¸ sonuç facia. Kesinlikle yapısı aynı değil ve üzülerek söylüyorum ki oksitleniyor.

 10. uzun zamandır denemek istediğim ama önyargılı olduğum farmasiden aldığım ilk ürünlerden biri oldu. bb kremiyle cc kremi arasında kaldım ama yorumlara bakarak cc kreminin uygun olacağını düşündüm ve çok sevdim. henüz iki kere kullandım¸ sivilce vs. yapmadı yaparsa editlerim. cildim kuru karma¸ iyi nemlendirerek sürdüğümde. hiçbir şekilde pul pul görüntü vermemesi¸ kapatıcılığının oldukça iyi olması ama buna rağmen ağırlık yapmaması¸ gözenek görünümümü azaltması gibi etikileriyle oldukça hoşuma gitti. pembe alt tonlu cicişlerin seveceğini sanmıyorum oldukça sarı bir ürün¸ ilk sürdüğümde light to medium rengini almış olmama rağmen ay çok mu koyu dedim ki bembeyaz değilim buğday tenliyim ama sonrasında oturdu yüzüme renkle ilgili bir sorun yaşamadım¸ tavsiye ederim

 11. 2 senedir bu ürünü kullanıyorum. Çok memnunum benden görüp kullanan ve beğenen çok arkadaşım var. Fiyati da gayet uygun arada indirime falan giriyor ben en son aldığımı 22 ye almıştım galiba yanlış hatırlamıyorsam.

 12. Ciddi anlamda beni şok etti primer veya pudrayla destekleyip kalıcılığını artırmamama rağmen cildimi sardı¸oturdu ve pürüzleri¸gözenekleri blurladı¸kapatıcılığı ise çoğu fondötenden yüksek ayrıca yaşlı yorgun göstermedi. Ama bu ağız kenarındaki çizgilere doluyor onda netiz. Bir de rengi uzaktan bakınca çok sağlıklı uyuşuyo gibi ama yakından koyu ve turuncumsu. Yine de gideri var¸kısa cok dısarda kalmayacağım günlerde yüksek fiyatlı fondötenlerimi harcamaktansa bunu kullanırım iş görüyor

 13. Bir tek bende mi sivilce yaptı bu ürün? Son iki haftadır sivilceler aldı başını gitti. Deri altından sadece baş verenler¸ beyaz irinli olanlar her taraftan pörtledi. Cilt bakımında değiştirdiğim iki şey vardı. Biri bu¸ diğeri de loreal nem terapisi. Loreal’ı bir iki gündür sürmüyordum¸ geriye bu kaldı. Onun dışında¸ rengi bana az biraz koyu geldi. Hani bana bile az biraz daha açık olsaydı rengi dedirtiyorsa¸ çok açık tenlilere uymayabilir. Nemli süngerle uygulandığında ciltle daha güzel bütünleşiyor. Elimle uyguladığımda biraz cakey kalmıştı. Sivilce yapmasaydı aslında şu mevsimde spf 25 içermesiyle ve hafif yapısıyla çok iyi bir üründü. Tanım yapmak gerekirse farmasi markasının sivilce de yapabilen cc kremi. 

  1
  1
 14. Medium to dark rengi bana tam olan cc krem. İlk cc kremim olduğu için karşılaştırma yapamayacağım ama denediğim kadar anlatmam gerekirse sürdükten bir süre sonra ciltle bütünleşiyor ve pütür pütür görüntü oluşturmuyor. Aşırı kapatıcılığı yok zaten yapısı bana baya ince geldi. Çok az miktardaki ürünü tüm yüzüm ve boynuma yetiyor. Uzun vadeli kullanımda sivilce vs yapar mı bilmiyorum ama ilk gözlemlerim bu şekilde. Genellikle hiçbir şey kullanmadan elimle sürüyorum¸ nemli süngerle de sürmeyi deneyebilirim. Bu arada irrite edici kokusu yok spf 25 olması lazım.Bir yıl sonra gelen edit: sürdüğümde yüzümde pütür pütür sivilce çıkartıyor. Bu nedenle anlaşamadık.

 15. Arkadaşımda gördüm ve hemen denedim yüzüme kapatıcılığı bir cc kreme göre oldukça yüksek ve yapısı da ince yaz aylarında tercih edibilecek fondötenlere taş çıkartaracak türden kendisi indirimde gördüğümde kesin alacağım ben yüzüme açıktan ortaya yani light to medium ve ben buğday tenliyim yüzüme rengi cuk oturdu diyebilirim beyaz tenlilere  koyu gelebilir ama buğday tenlilere bu renk tam size göre kesinlikle bir şans verin 

 16. Light to medium rengini edindim. Daha önce physcians formula ve cosmedinkini kullanmıştım. Bu kadar hafif¸ yüzde hissedilmeyen¸ kurulukları belli etmeyen¸ aynı zamanda da bir cc kreme göre iyi bir örtücülüğe sahip bir ürünle karşılaşacağımı gerçekten düşünmemiştim. Hemde ötekilere göre daha ucuz. Sadece rengi bana bir tık koyu geldi¸ ancak bana bütün cc ve bb kremler light olmasına rağmen koyu geliyor. Cildimle çok güzel bütünleştiği için onu görmezden geliyorum ve çok memnunum. Oksitlenmemesi de + bir özelliği.Edit: Bir süre sonra yapısı değişti ve hiç hoşuma gitmemeye başladı. Eğer elinizde varsa çabuk bitirmeye bakın bence 🙁

 17. 1 haftadır deneyimlediğim ve çok beğendiğim bir ürün oldu. kokusu kapatıcılığı duruşu gerçekten çok güzel. benim kullandığım rengi light to medium olanı. ki benim cildim yağlı ve bu yüzden sivilce yapar mı diye korkum vardı ama hiçbir şekilde sivilce yapmadı. oksitlenme de yapmadı ve yüzümü yağlandırmadı da aynı zamanda. uygun fiyatlı ve kimyasal madde içermeyişinden dolayı şans verilebilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum 

 18. Ten ürünleri hakkında deneyimli değilim. Bu cc kremi kuzenimde beğenerek edinmiştim¸ o kullandığında cildi pürüzsüz görünüyordu. Ben de cildime oturmasından¸ renk eşitlemesinden memnunum ama light rengi koyu kalıyor malesef. Ve sürdükten sonra da koyulaşmaya devam ediyor.

 19. İlk sürdüğümde nemli görünümü oluyor¸ çok kısa sürede matlaşıyor. Bu matlaşma benim gibi kuru ciltli birinin bile sevebileceği şekilde. Saten mat görünüm alıyor. Gayet tatmin edici.

 20. sürdüğümde kendimi hiç mutlu hissetmediğim bir ürün oldu. light to medium rengini aldım¸ çok koyu kalıyor¸ zaten bekledikçe de oksitleniyor. koyu kalmasının yanında pembe alt tonlu olduğu için koyulaştıkça tüp patlamış gibi oluyorum. kokusuna hiç alışamadım¸ rahatsız edici kimyasal kokusu yok ama parfüm kokusu olması da hoş değil. sürdükten sonra o kadar ıslak kalıyor ki¸ sabitlemezsem asla memnun olmuyorum. yazın fondöten sürmem diye almıştım ama şimdilik kenarda bekliyor.

 21. Yapısı çok ıslak¸ ay parçası gibi parlatıyor beni. Pek bi kapatıcılığını da göremedim. Keşke almasaydım diye düşünüyorum 🙁

 22. burada okuyup ışıl ışıl olmak için aldım. ama yok arkadaşlar ben hiç bir cc kremde bu kadar yapay bu kadar ciltle bütünleşmediğini görmedim. Bide oksitleniyor 1-2 saat sonra yüzüm başka boynum başka kişiliğe bürünüyor resmen. bitirmek için başka fondötenlerle cc kremlerle karıştıracağım.

 23. ne zaman sürsem alnım ve yanaklarımda sivilce çıkıyor. benim için günü kurtaran bi üründü ama maalesef artık çöpteki yerini aldı

 24. Günlük olarak çok severek kullandığım bir cc krem. Kapatıcılığı cc kremlere göre daha yüksek ama kesinlikle ağırlık yapmıyor. Ve kokusunun çok güzel olması da bir artı daha katıyor ürüne.

 25. Kızlar tekrar merhaba! Dün trendyoldan 20 lira gibi bir fiyata aldım bu kremi ve ertesi gün akşam elimdeydi. Şu an ilk kez sürdüm ve sonuç İNANILMAZ! Fiyat performans olarak derecelendiremiyorum bile. O kadar güzel bir kapatıcılığı var ki anında cilt tonumu kendi doğal rengimde eşitledi mat bir görüntüsü var yağlı ciltler için süper bir tercih. Diğer bu fiyatta olan ürünlerle kıyasladığımda açık ara en iyisi. Bu kadar doğal duran bu kadar güzel eşitleyen kapatan başka bir cc daha görmedim üstelik spf 25 koruması da var. Çizgilerime dolmadı pürüzleri belirginleştirmedi içindeki yağlar sayesinde alta krem ya da baz uygulamadan bile gayet yumuşak bir uygulama sağlıyor. Umarım sivilce yapmaz tek korkum o karma bir cildim var. Eğer yaparsa bu yazıyı tekrar güncelleyip sizi bilgilendireceğim :)Edit: zamlardan sonra fiyatı 27 lira olmuş bende sivilce yapmadı 

Siz ne düşünüyorsunuz?