“Excipial” için 51 yorum

 1. Geçen sene yazın kullanmak için almıştım daha doğrusu güneş sonrasında iyi geliyordu. Ancak¸ kokusundan iyice hoşlanmamaya başladım¸ kullanmayı bıraktım :/

 2. Bu krem benim yüzüme ağır gelmişti. Ve sürdükten sonra sanki yüzümü esmerleştirdi gibi geldi bana. Bepantholü sürdüğüm an kızarıklarım yatışmış sakin bir ciltle karşılaşıyorum mesela ama bunda sanki kızarıklıklar daha bir belirginleşmiş gibi geliyor. Bence vücut için ideal.

  3
  3
 3. İyi güzel nemlendiriyor ama¸ bu kremi sürdükten sonra avuç içimde yapış yapış bir his kalıyor. Lipo’dan daha çok memnun kaldım¸ o en azından yağlı¸ kayganlık hissini anlayabilirsiniz ama bu kremlerden sonra yağlı olmayan yapış yapış hissi ben sevmiyorum. Ne yani sürdükten sonra elimizi mi yıkayak? Neyse. Bir de kokusu için hayli güzel demişler. Şunu söyleyeyim¸ parfümlere karşı hassas olan kişiler bunu alırken tekrar düşünsün çünkü kokusun ne kadar hafif diye tabir edilse de boğaz gıcıklayıcı bir niteliğe sahip¸ en azından benim gibi kokular konusunda alerjik bir bünyeye sahip olanlar için iyi gelmeyebilir. Lipo’nun kokusunda böyle bir his yaşamadım¸ ama bunu koklayınca nefesim tıkanıyor. Astım gibi rahatsızlığı olanlara sesleniyorum¸ kokus faktörünü göz önünde bulundurmakta fayda var.

  1
  1
 4. Doktor vücudumdaki kaşıntının sebebinin kuruluk olabileceğini söyleyip Lipo olanını yazmıştı. Ondan da memnundum fakat havalar ısınınca ağır gelmeye başlamıştı ben de hydro olanını aldım. Aylarca kullandım hiçbir sıkıntısı olmadı¸ hatta yüz için nemlendiricim bitince kısa bir süre geceleri sürdüm¸ yine bir sıkıntı olmadı. Yalnız vücutta uzun süreli kullanılmaması gerektiği ile ilgili okuduğum bazı yazılar nedeniyle içime şüphe düşmüştü. Başka bir doktora sordum¸ sakıncası yok kullan dedi. Böylece duş sonraları aşkımıza devam ediyoruz <3

  2
  11
 5. Öncelikle (bkz: (no:12420))Anlaşabildiğim tek krem. Arada bir vichy¸ la roche posay ve türevi markaların nemlendiricilerini de kullanırım ama demirbaşım budur. Referans verdiğim girdimde gece kremi olarak kullandığımı söylemiştim. Uzun süredir güneş kremimle karıştırarak gündüz de kullanıyorum. Hiçbir sorunla¸ cilt lekesiyle¸ hassasiyetle karşılaşmadım¸ çok da memnunum.Yalnız kimi doktorlar “ilaç bu¸ sürekli kullanılmaz¸ cildi inceltir” derken kimi doktorlar ve ürünün üstündeki yazılar cilt bakımı için kullanılmasında hiçbir sakınca görülmediğini belirtiyorlar. Yorumların geneli ya siyah ya beyaz. Cildimde hiçbir problem veya korkutucu bir mucize yaratmayan tek ürün bu olduğu için güvenle kullanıyorum¸ ama arada aklıma bir kılçık kaçmıyor da değil.

  3
  1
 6. kozmetik ürünlerinden bihaber olduğum zamanlarda bu kremi nemlendirici olarak kullanıyordum. doktor bu kremi ablamın sırtındaki kırmızı noktalar için vermişti. bende o zamanlar yapısını beğenip nemlendirici olarak denemiştim. karma bir cildim olduğu için t bölgemi yağlandırmaması benim için çok önemliydi. ancak bir süre sonra cildim soyulmaya ve pul pul dökülmeye başladı. daha sonra içeriği hakkında bilgi edindim ve hemen bıraktım. zaten yüzüme ağda yapıyordum birde bu kremi kullanınca iyice cildim inceldi. bu da bana iyi ders oldu. siz siz olun içeriğini bilmediğiniz ürünleri kullanmayın cicişler.

 7. Bir cildiyecinin söylediğine göre¸ üre içeriği nedeniyle sadece doktor tavsiyesinde tedavi amacıyla kısıtlı bir süre kullanılan¸ sonrasında kullanımda cildi incelten krem. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  1
  1
 8. Dermatologumun ellerimin üzerindeki aşırı kuruma çatlama ve pullanma için verdiği¸ “geçtiği zaman normal bir nemlendirici kullanmaya devam etmelisin” dediği krem. İçinde üre barındırır.

  2
  1
 9. 2 aydır gece nemlendiricisi olarak kullandığım ürün. Ama artık sadece vücudum için kullanacagım sanırım. Haftada 1 ya da 2 gün kullanırsam çok seviyorum ama her gün kullandığımda cildim normalde olduğundan biraz daha fazla hassaslaşıyor. Bu üreden mi kaynaklı yoksa bazı cicişlerin söylediği gibi yüz için uygun değil mi bilmiyorum. Ama muhteşem bir vücut nemlendiricisi.

 10. 5 aydır zoretanin kullanıyorum. su bazlı olması ve yalnızca 5 lira olmasından ötürü daha iyisinin piyasada bulunmadığını düşünüyorum. çünkü cildim çok fazla kuruyor ve bazen kırılıp dökülecekmiş gibi hissediyorum ama elimin altında bu krem varsa bütün kuruluk hissi gidiyor ve kremin su bazlı olması da yüzünüzde yapış yapış ve yoğun bir his bırakmıyor. sadece zoretanin ve muadilini kullananlar için değil ciddi bir kuruluk probleminiz varsa gözüm kapalı önerebilirim.

 11. boyledelirdimin aksine lipo olanını roaccutane kullandığım dönem doktor yüzüm için vermişti ama kullamadım. daha doğrusu 2 sefer kullandım ikisinde de sabah tek gözüm davul gibi uyandım. içindeki üreden dolayıymış göze kaçmaması gerekiyor ama ne kadar dikkat ettimse de gözüme kaçırmadan yüzüme süremiyomuşum demek ki. yani yüz için de verilebiliyor ama roaccuta nın yan etkisi olan pullanmadan korunma amaçlı. günlük nemlendirici gibi değil yani.

 12. Vücuduma kullandığımda gayet başarılı bir sonuç alırken yüzüme sürüp sivilcelenmeme sebep olan nemlendirici. Aman kızlar yüzümüzü koruyalım bir kerede böyle olduysa…

 13. Fiyatına göre güzel işlev gören su gibi bir nemlendirici. Sürdükten sonra güneşe çıkamamak beni üzüyor çünkü çok ince yapılı olduğundan makyajımdan önce kullanmak isterdim.

 14. Eczanelerde satılan ve dermatologlar tarafından sıklıkla reçete edilen az miktarda üre içeren nemlendirici. nemlendirme işinde gayet başarılı. Aşırı kuruluk yaşıyorsanız lipo versiyonu daha iyi gelecektir tabi.

 15. içinde yüksek oranda üre vardır ve yüzde lekelenme yapabilir.cilde önerilmesinin sebebi zannediyorum yüz kadar ışık ve güneş görmemesi.üre güneş ve ışıkla birleşince lekelenme yapar demişti doktorum.

 16. türlü türlü cilt problemi ile gittiğim doktorun bana her duştan sonra özellikle bacaklarımda kullanmayı şiddetle tavsiye ettiği canım kremim. t bölgesi aşırı aşırı aşırı yağlı ama diğer her tarafı ise aylarca su görmemiş toprak gibi kupkuru olan biri olarak bayılarak kullanıyorum. kozmetik nemlendiriciler kullanacağınıza eczaneden 5.5 lira gibi komik bir fiyatla bunu alın derim. annem ise bunun daha yağ içeren lipo olanını kullanıyor o da gayet memnun ve yanılmıyorsam fiyatı 10 lira.

 17. Güzellik uzmanı bi arkadaşı anneme şiddetle tavsiye etmişti. annemin cildi kurudur. çok iyi nemlendiriyo diye bi ton övmüştü. kadın gidince hemen eczaneye kremi almaya gittik. eczacı duyunca bunu ne yapıcaksınız dedi. biz de anlattık nemlendirici olarak kullanıcaz yüze diye eczacı şok geçirdi. bu krem yüze kullanılmıyo içinde üre var bilmem ne bilmem ne hastaların dirseklerine mi ne kullanılıyo yüze kullanıldığını ilk defa sizden duyuyorum dedi ve bize kremi vermedi. Şaşırdık o.o Bu kadar 🙂

 18. Sadece eczanelerde satılan¸ kozmetik madde içermeyen su bazlı bir nemlendirici üründür. Yıllardır vücuduma absürt zübzürt body butterları falan kullanacağıma bunu kullanır ve orda burda sürekli tavsiye ederim. Bunun bir de Excipial Lipo adından da belli olacağı üzere çok daha yoğun ve yağlı olan versiyonu mevcuttur¸ sakın ola o ürünü yüzünüze kullanmayın tabela gibi parlar bir de olmadık yere yüzünüzü yağlandırırsınız.

 19. Yaklaşık on yıldır kullandığım nimet. Egzama başlangıcında doktor yazmıştı. Vücut losyonu ¸ el kremi olarak ve bazen yüzümde kullanıp hiç yan etkisini görmediğim ürün ¸ içindeki üre nedeni ile nemlendirici özelliğini kalıcı kılmıştır. (üroderm markasının da eşdeğer emülsiyonu vardır)

 20. benim kardeşimde sedef hastalığının bir türü var. su toplama¸ akıntı¸ kaşınma gibi semptomların hiç biri yok ama görünümde pul pul dökülür.işte kardeşimin tek memnun kaldığı krem bu. gerçekten anında derisine esneklik katıp daha konforlu olmasını sağlıyor.lipo olanını da kullandık ama o emilmiyor vs kullanımı zordu. hele de çocuk olunca. ama hydro olan çeşidi gerçekten tatmin edici.neostrata’dan tutun¸ avene¸ lrp¸ sebamed bir çok krem kullandık. hatta doktorların özel kremlerini de kullandık ama hiç bir bu kadar iyi gelmedi.sanırım kuruyan deri için bir mucize kendisi.

  2
  1
 21. Roaccutane kullanırken ellerim ve bacaklarım aşırı kurumuştu. Doktorum yüzün dışında heryerine sürebilirsin dedi. O gün bugündür (yaklaşık 8 sene ) bittikce aldığım ve işe yarayan tek krem. Hem uygun fiyatlı hem de yağlandırmadan cildimi çok iyi nemlendiren tek krem. Lipo yu denedim ama çok ağır geldiği için bir kenara atıp yine bunu aldım. Bir de neutrogena’nın bütün kremleri ellerimde aşırı derecede kaşıntı ve kızarıklığa neden olduğu için bir tek bunu kullanabiliyorum. Hassas cildi olanlar deneyebilir.

 22. Kendisiyle roaccutane tedavisi sırasında tanışmıştım. O zamanlar mavi¸ köşeli şişedeydi. Şimdilerde kardeşim tedavi görüyor ve o kullanıyor. Şişesi değişmiş¸ firması değişmiş. Ve bence formülü de değişmiş. Eskiden şişe şişe bitirdiğim o losyonu bulamadım ben. Sanırım gariplik bende :/

 23. Cidden bu fiyata bu performans hele de karma cildimde sivilce çıkarmadan mükemmel ötesi. Ancak gündüz sürülür mü¸ güneşte leke yapar mı¸ cildi inceltir mi… o kadar çok beynimi kurcalıyor ki o yüzden haftada 1 2 Anca kullanıyorum. Sevip de kavuşamamak gibi bi şey. Parabensiz¸ silikonsuz¸ karma cildimde sivilce çıkartmayacak¸ vıcık vıcık yağlı his bırakmayacak ¸ fiyatı da çok uçuk olmayan bir nemlendirici arıyorum cicişler tavsiyesi olan herkesi mesaj kutuma bekliyorum.

 24. sanırım kozmetik ürünlerden bir parça olsa uzaklaşmamız için gerekli başlangıç. piyasada çok fazla marka¸ ürün var. bizler sürekli deneme tahtası gibi şunu da desem¸ diyoruz.içimizdeki cicişlükten midir? bilinmez…naçizhane fikrim¸ zaten yeteri kadar kozmetik ürünleriyle haşır neşiriz¸ bir çoğumuz da fazlalığından şikayetçi iken en azından cilt bakımımızı doğal yollardan tamamlamalıyız. x bütçeye sahip insan da yüzünü nemlendirirken¸ 10x bütçeye sahip insan da cildini nemlendiriyor.excipial hydro¸ hem ağırlık oluşturmamakta¸ hem kolay emilmekte¸ güzel nemlendirmekte ve kokusu çok hoştur.

 25. Sivilce tedavisi gördüğüm için doktorum la roche posay Duo +’ı gece¸ excipial hydro’yu da gün içinde kullanmamı söyledi. 5 küsür bir fiyatı var. Kokusu kesinlikle kötü değil. Birinci Kutumu bitirdim¸ ikinciye geçtim. Birkaç sene önce de lipoyu kuruyan Kollarıma sürüp çok memnun kalmıştım. Kısacası çok memnunum!

 26. 3 yıldır kullanıyorum¸ eczacının tavisiyesiyle almıştım nasıl memnun kaldım anlatamam. sadece dudak ve göz çevrem kuruyordu sürekli hava değişiminden dolayı ama şimdi tüm yüzümün yağ oranı eşitlendi o kadar düzenli kullandım ki kuruma olmuyor yüzümde. şiddetle tavsiye edilir.

 27. bir kaç aydır geceleri kullanıyordum ama hem gece hem gündüz kreminin ankaranın kuru havasına rağmen cildime fazla geldiğini farkettim. cildim zaten leke oluşumuna meyilli olduğu için içinde sph olan bir gündüz kremiyle yoluma devam ediyorum. kalanı da vücut losyonu olarak kullandım. vücudum yüzüme göre kuru olduğu için nemlendirmesi yeterli gelmedi fakat yüz için güzel bir kremdi. bir ara güneş kremiyle karıştırıp da mı sürsem diye düşündüm ama yüz bu şakaya gelmez…

 28. Cildim aşırı kuruduğunda zaman zaman kullandığım krem ancak alırken eczacı içinde üre olduğu için ciltte lekelenme yapabileceğini söylemişti o yüzden nadiren kullanıyorum. Böyle bir problem yaşayan var mı diye merak ediyorum.

 29. Yazın kullandığım nemlendiricim¸ güneş sonrası gerilen cildime öyle bir iyi geliyor ki. Yağlı ve akneki cildimde herhangi bir sivilcelenmeye de neden olmadı . uygun fiyatıyla her daim evde bulundurulası.

 30. Bugün 5 Tl’ye aldığım eczane ürünü krem. Egzama yüzünden kortizonlu krem kullanmaktan bıktım. Bi de bunu deneyelim bakalım görelim.

 31. bütün yaz boyunca her sabah nemlendirici olarak sürdüm. üzerine bazen güneş kremi şu sıralarda da spf faktörlü bb krem kullanıyorum. hiç bir sıkıntı yaşamadım. yaz için hafifliği nedeniyle çok ideal bir nemlendiricidir.

 32. ikinci tüpünü şu an bitirmek üzere olduğum beş liraya – en son o fiyata almıştım- alınabilecek ki SGK da karşılıyor ama zaten çok ucuz en sevdiğim kremim.kuru ciltler için olanı biraz daha fazla fiyata satılıyor bundan o yazdırılabilir evet :)bütün vücuduma yüzüme nereye denk gelirse kullanıyorum.İçeriği az temiz yetiyor da zaten.kışın ise zaman zaman ağız kenarı bölgesine lokal olarak kuru ciltler için olanı kullanıyorum.Belki sıkılırsam yeni bir nemlendirici denemek isteyebilirim ancak bu krem hep elimin altında olur.Fiyat performans açısından on numara beş yıldızlı birürün 🙂

 33. yıllar önce çocukken de denebilir¸ bugün de olduğu gibi cildim hassas¸ fazla beyaz ve alerjikti. herneyse güneşe zaten alerjim vardı ama çocuğuz işte umursar mıyız¸ girdik havuza kaldık tüm gün¸ annem babam yalvarıyor lütfen çık artık yok çıkmıyorum¸ sonra çıktım eğlence bitti ben hafif bir acı hissettim elmacık kemiklerim ve burnumda¸ geceye doğru da kavruluyordum¸ sonra neyse doktora gittik güneş alerjisi¸ yanık artı klor alerjisi kombo yapmış bende :D:D ama ne hale geldim anlatamam dışarı çıkamadım yüzüm öyle şişti ki elmacık kemiklerim gözümü kapattı¸ botokslular gibi oldum¸ zaten kahverengi kabuk bağladı yüzüm vs.gelelim doktor birkaç ilaçla birlikte bu ilacı verdi¸ fena serinletirdi¸ yüzümü de çok çabuk toparlamıştı¸ yanığa alrjiye birebir yani. neyse kendisiyle güzel anılarım var kısaca 😀

 34. Nemledirmesini cok begendigim Kremdir kendisi. Yalniz uzun sure kullanilacak bir krem degildir. Cunku bu kremin asil amaci kullanildiginda ciltteki problemli kismi dokmektir. Yani deriyi inceltir. Bunu bir doktor arkadasima sormustum. Isin asli kozmetik amacli kullanmayin 🙂

 35. Ailem sağlıkçı olduğundan yıllardır bizim evde baştacı muamelesi görür. Nemlendirmekle birlikte güneş yanıkları hafif tahrişlere iyi gelir. Allerjik ciltlere uygundur. ‘Hydro’ su bazlı olani sanirim bir de ‘Lipo’ olan var. Çok kuru ciltler için ben kışın onu kullanırım ellerime¸ yüzüme ağır gelir. Tıbbi bir üründür esasen kozmetik amaçlı değildir. Ben cildi inceltme gibi bir etkisini görmedim. Kıllanma da yapmadı bende sürün gitsin 🙂

 36. arkadaşlar bir durum var sizinle paylaşmak istedim bunu. ortalama 2 hafta önce bir dönem cildim inanılmaz düzeldi. renk eşitsizliğim gitti¸ gözeneklerim insani boyutlara ulaştı öyle ki 1 hafta hiç ten makyajı yapmadım. o dönem uyumadan kiehl’s daily reviving Concentrate ve excipial lipo kullanıyordum. yüzüme kullanmamam gerektiğini düşünsem de roac tedavimin hemen ertesinde nemlendirmem şarttı. nemlendirici alınca excipial’i kestim¸ concenrtate de o ara bitti. ama yeni aldığım serum ve nemlendirici bana o etkiyi vermedi¸ 2 haftadır cildim eski haline döndü. dün gece aklıma geldi birden¸ kullandığım serumum üzerine excipial lipo sürüp uyudum. sabah uyandığımda yine şahaneydi. kızlar sanırım benim cildimi toparlayan şey excipial. herkeste aynı etkiyi vermeyebilir ama elinde olanlar 2-3 gün denesin derim. hatta yorumlarınızı benimle paylaşırsanız memnun olurum.

 37. Roaccutane kullanırken doktorum tavsiye etmişti¸ ilaç biteli 10 ay oluyor fakat ben hala bırakamadım. Cildim kuru olduğundan özellikle bacak ve kollarda kimse onun gibi nemlendiremiyormuş gibi geliyor. Yalnız yaz için fazla geleceğinden¸ bikaç aylığına bir tık daha ince tabaka bir ürüne geçerim diye düşünüyorum.

 38. Doktor değilim ama doktorun söylediği gibi daha çok kurutacağını zannetmiyorum zira zaten çılgınlar gibi kuru olan ellerime doktorum yazdı çok da memnunum nemlendirmesinden.yalnız şöyle bir şey var¸ürenin deri inceltici özelliğe sahip olduğunu okumuştum.roaccutane¸zoretanin gibi ilaçlar da deriyi oldukça inceltir ve hassaslaştırır.belki doktor bunu söylemek istemiştir de kurutuyor demiştir bilemeyeceğim

 39. bu ürünü küçüklüğümde egzamam varken cildimi nemlendirmek için kullanıyordum. şuan roaccutane tedavimde doktorumdan tekrar yazmasını istedim ama doktorum bu ilacıda dahil ederek sigortanın karşıladığı nemlendiricilerin içinde üre olduğu için cildini daha çok kurutur dedi ve reçete etmedi. ben şok. yani aslında bu kremi kullanırken nemlendirdiğini zannediyoruz ama cildi dahada kurutuyor.

 40. bana da doktor minik minik kuruyan bölgelerim için vermişti. onlar düzeldikten sonra ayaklarıma kullanmaya başladım. hiç bir ayak kremi bu kadar güzel yapmadı ayaklarımı.

 41. babamın sedef hastalığı için karışım ilaçlarından biri. başka ilaca geçince evde açılmamış bir kaç kutu kalmış. annemde eczaneye geri götürünce eczacımız siz kullanın çok iyi bir krem demiş. bende şimdi ellerime kullandım¸ biraz yağlı bir his bıraktı. bacaklarıma kullanmayı düşünüyorum. çok kuru¸ yer yer derim kabuklanıyor. kollarım dirseklerimde aynı şekilde. umarım iyi gelir.

 42. mesleğimden dolayı sürekli ellerimi yıkadığım için ve ankara’nın ayazında her kış ellerim dermatit olur¸ ne kullandıysam bir sonuç alamadım. ellerim dermatitten egzamaya dönmek üzereyken keşfettim bu kremi. hatta internette üreli olduğu da yazıyor. bi kaç haftada beş altı aylık dermatitimi çözmüştü¸ çok iyi ve çok ucuz bi kremdir.

 43. Bir dönem yüzüme nemlendirici olarak kankası olan excipial hydro’yu kullanıyordum¸ su bazlı olduğu için. Lipoyu zaten yüzünüze tavsiye etmiyorum ben ki hydro bile hiç iyi gelmemişti yüzüme. Nemlendirme yeterliydi ama yüzüm yatışmış değil de tam tersi oluyordu¸ doğru kelimeyi bulamadım o his için. Tahriş gibi değil¸ ama gece sürüp yatıyordum mesela¸ sabah kalktığımda yüzümdeki kızarıklıklar artmış¸ sivilce gibi kırmızı noktalar belirmiş oluyordu. Kremi kullanmayı bıraktığımda sorun çözüldü. Şu an himalaya herbals’ın nemlendiricisini kullanıyorum¸ çok memnunum. Lipo’yu da duş sonrası cildime kullanıyordum¸ sürmesi çok zordu açıkçası benim için ve verdiği hissi hiç sevmemiştim. Bir daha alacağımı sanmıyorum ikisini de.

 44. El ve kollarimdaki kasinti kuruluk ve sivilcelenme icin uc doktora gittim. Ucu de bu kremi verdi. İstedigim kadar surebilirmisim. Piyasa da baska.krem mi yok da birbirinden alakasiz kisiler bu kremi yaziyor ben anlamadim ama cok da basarili oldugunu soyleyemeyecgim. Tedavi etkisi goremedim. Baska kremler+hapla tedavi olan ellerim tekrar kotu olmasin diye korumak amacli kullaniyorum. Bu arada acayip bereketli¸ cok zor bitiyor.

 45. bu kremi yüzünüze sürmeyin derim. en azından gece sürmeyin. gözünüze kaçması durumund balon gibi bi gözle uyanabilirsiniz. başıma geldi. sonrasında gözümden uzak bi şekilde yüzüme sürdüm ikinci gün yine balon gibi bi gözle uyandım. gece gözünüze kaçmayacağının garantisi yok sonuçta.

 46. (bkz: roaccutane) kullanırken doktorum ellerin kolların hep kuruyup çatlayacak sür diye vermişti. İlginç bir şekilde kuru olan cildim bu ilacı kullanmama rağmen kuruyup çatlamadı. her neyse sonra bir arkadaşım ben bunu esmerleşmek için kullanıyorum çok güzel bronzlaştırıyor diyince sürmedim. Ne kadar doğruluğu var tabii ki bilemem ama alaca renkte cilde sahip olma riskini göze alamadım.Bir tanıdığımızın egzamadan elleri kuruyodu ona verdim o çok memnun kaldı.

Siz ne düşünüyorsunuz?