“Essence volume stylist 18h maskara” için 14 yorum

 1. Yoğun¸uzun ve simsiyah kirpik görüntüsünden hoşlanan biri olarak ben çok beğendim.Bendeki dışı pembe olandan. Bu fiyata alınabilecek en iyi maskara bence. Crazy volume siyah kaplı maskarasını da çok beğeniyorum ama bu ona göre daha akmayan bir de uygulaması daha kolay olan bir maskara. Bence kesinlikle denenmesi gereken bir ürün.

 2. Ya bende bir sorun mu var Allah aşkına? Topaklanıyor¸kıvırmıyor bir de öyle ahım şahım bir şey değil 🙁 hayatımın maskarasi diye aldım tırt çıktı niden yaaa?

 3. Bende bu maskaranın pembe ambalajlı olanı var. Açıkçası büyük beklentiyle almıştım ama pek memnun kalmadım. Başka maskaraların üzerine biraz daha siyah göstersin diye ikinci katı geçerken kullanıyorum. Sanırım memnun kalmamamın sebebi kıl fırçalı oluşu¸ ben plastik fırça insanıyım bunu da anlamış oldum bu maskara sayesinde.

 4. lash extension yani mor olanını tati’nin en sevdiğim drugstore maskara diye övmelerinden sonra aldım. kirpiklerimi kıvırıp sürdüğümden o konuda nasıl bilmesem de kıvrıklığı tuttuğunu söyleyebilirim. verdiği etki de çatal çatal değil de daha dağınık ve ayrık kirpikler oldu bende. dolgunluk vermesi orta seviye diyebilirim tek katta.yalnız büyük bir sıkıntısı var asla çıkaramıyorum. ben maybelline lash sensationali hiç zorlanmadan max 1 dakikada çıkarabiliyorum tamamen¸ ama buna 5 dakika uğraşıyorum ve sonuçta hala kalmış olduğundan ertesi güne göz altlarıma maskara akmış şekilde başlıyorum. çıkarma sürecini düşündükçe elimden bırakıp başka bir maskara sürüyorumalmadan önce karar verin çıkarma süreci ne kadar önemli diye yoksa 15 lira da olsa paranız çöpe gitmiş olur kullanamayacağınız için

 5. bendeki mor renkli lash extension versiyonu. essence’in göz ürünleri bende alerji yapmasına rağmen tati’nin övmelerine dayanamayıp almıştım ama çok beğenemedim. içinde uzatıcı fiber tüylerden var¸ güzel uzatıyor¸ kalkık tutuyor ve rengi de hayli siyah. bunlar artı yönleri. ancak hem gün içinde gözaltına dökülme yaptı hem de bir ay dolmadan ağzını açık bırakmamama rağmen yapısı kurudu¸ daha kuru olunca da daha çok dökülme yapmaya başladı doğal olarak. ayrıca 4-5 saatten sonra yine kirpik diplerimi yakmaya başladı diğer essence ürünlerinde yaşadığım gibi. tekrar almam¸ drugstore maskaralarda catrice’ten devam edeceğim denemeye.

 6. ba-yıl-dım! allahın makyaj yapmayı sevenlere ve eyeliner-rimel ikilisine bayılananlara gönderdiği bir lütuf kendisi! essence’in en baba ürünü olarak bilinen pembe maskarasını kullandıktan sonra bunu kullandım onu da belirtmek isterim ve o maskara bunun yanında bir hiç. maybelline sensational ile essence birleşmiş etkisini gerçekten gösteriyor. yalnız bu maskara çok zor çıkıyor mümkünse temizlerken yağlı makyaj çıkarıcılarını kullanmayı tercih edin efenim.edit: bendeki pudra rengi olan

 7. Pembe renkli olanını aldım ve şu an örümcek kirpiklerle aynaya bakıyorum hüzünlü bir şekilde. Gerçekten simsiyah rengi çok güzel ama topaklandı kaldı öyle. Umarım yeni açtığım için böyledir.Edit: bitirmeye yaklaştığım için girdiyi düzenlemek istedim. Dikkatli sürüldüğünde kirpikleri yapıştırmadan çok güzel hacim veriyor ve kat kat uygulandığında gerçekten takma kirpik görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Bana çıkarması zor geldi. Benim maskara için o kadar vaktim yok bu yüzden yoluma daha günlük ve kolay çıkan bir maskarayla devam etmek istiyorum.

 8. curl&hold olanı kullandım. 12 saat boyunca kirpiğim de kaldı¸ öncelikle rengi ve uzatması gerçekten iyi¸ ama benim de göz kapaklarımda belli bir süre sonra bulaşma yaptı alt kirpiklerime de sürdüm orda bulaşma olmadı ilginç bir şekilde. genel olarak fiyatına göre performansı iyi bence ¸kışın daha az bulaşma yapar diye düşünüyorum.

 9. Bende mor olanı var. Çok güzel volüm verio kıvırıyor. Fakat gün içerisinde dökülme yapıyor. Çıkarması da epey zor. Garnier çift fazlı makyaj temizleme suyu bile zor çıkarıyor. Fırçaya çok fazla ürün gelip kirpikleri birbirine yapıştırıyor. Ben kullanırken fazlasını sıyırıp kullanıyorum.

 10. Curl&hold isimli pembe rengi asla yaz sıcağına dayanmıyor. 6 saat sonunda göz altlarım simsiyahtı. Soğuk¸ nemli olmayan havalarda da tercih etmezdim gerçi. Ürünü olduğu gibi kirpiklere bırakıyor ve örümcek bacağına çeviriyor. Ne yapısı¸ ne de fırçası hoşuma gitti. Aynı fiyata güzel maskaralar var¸ bu yüzden bir daha satın almayacağım.

 11. Lash extension versiyonunu kullanıyorum¸ uygularken dikkatli olmak gerekiyor. Ürünü kirpik dibine yoğun uygulama tekniği bunda işe yaramıyor topaklanıyor ve güzel sonuç vermiyor onun yerine hafifçe dipten uca kirpikleri taramak gerek o zaman çok güzel gözüküyor gerçekten. İçindeki fiber parçalar gün içinde dökülme yapıyor maalesef bu yüzden bir daha almayacağım.

 12. Başlarda verdiği hacim vaovv dedirtiyordu ama zaman geçtikçe kirpiklerimi çok yapıştırmaya başladı. Fırçaya çok fazla ürün geliyor çünkü. Bu yüzden uygulaması zor ve kirpiklerimi tek tek ayırmayan¸ aksi gibi yapış yapış gösteren rimellerden nefret ediyorum. Alt kirpiklere uygulamak da kolay değil ayrıca. Günlük olarak kullanamıyorum¸ artık kendisiyle anlaşamıyoruz 

 13. Pembe renkli curl & hold olanı kullanıyorum. Kaşık şekilli kıl fırçalara zaafım olduğu için almıştım. Fırçaya gelen ürün miktarı çok fazla. Bu durum kullandıkça da pek değişmedi. Cılız kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor bu sebepten. Topaklanma da yapıyor ve zamanla bu parçacıklar yüzüme dökülüyor. Onun dışında uzatması¸ kıvırması ve verdiği hacim bence çok iyi. Temizlerken biraz uğraştırıyor ama kirpik dökülmesine neden olmadı. 4 aydır kullanıyorum¸ iki üç ay daha kullanırım sanırım. Kuruyacak veya bitecek gibi görünmüyor.Edit: son hali hakkında fikir belirteyim derken girdiyi sildim yanlışlıkla¸ o yüzden yeniden paylaşıyorum. Etkisi gittikçe güzelleşiyor. Yapıştırma problemi ortadan kalktı. Kıvamı iyice oturdu¸ bu halinden çok memnunum. İstediğim gibi hacimli veya doğal kirpik görünümü elde edebiliyorum o anki ruh halime göre. Önceden Bazı sabahlar nasıl bir görüntü ortaya çıkacağını kestiremediğimden kullanmaktan kaçındığım oluyordu. Şimdi kontrol bende olduğu için sürekli elim bu maskarama gidiyor.

 14. Curl & hold (pembe) olanına sahibim ve bu ikinci tüpüm. Genelde hiçbir kozmetik ürününde bir kez aldığımı kolay kolay ikinci kez almam hep yeni şeyler denemeye meraklıyımdır ama bundan sonra aldığım maskaralar beni hayal kırıklığına uğratınca yaklaşık 2 ay önce rossmandan 18 tl’ye almıştım.Olumlu özellikleri:-Çok güzel hacim veriyor ve uzatıyor.-Normalde de güzel kıvırıyor hatta kirpik kıvırıcı kullanınca takma kirpik efekti veriyor.-Gün içinde dökülme yapmıyor.Olumsuz özellikleri:-Tek olumsuz özelliği nispeten zor çıkması ve çok hırpalarsanız kirpiklerinizi dökmesi ama onu da bir şekilde hallediyorum.Sonuç olarak öneriyorum¸ alınız aldırınız.

Siz ne düşünüyorsunuz?