“Essence long lasting göz kalemi” için 170 yorum

 1. Sabah 5te kalkmam gereken günlerde¸ hot chocolate rengini gözümün üzerine ¸ Bling bling rengini gözümün altına bir çizgi halinde uyguluyorum¸ alın size 5 dakikalık makyaj. Kahve ve koyu gold rengi çok güzel uyum sağlıyor.

 2. hakkındaki iyi yorumlarla¸ zaten kahverengi göz kalemi aradığım için¸ hot chocolate’ı bugün almış bulundum. yumuşak ve rengi güzel. kalıcılığı da iyiyse tam puan alır.

 3. Hot chocolate ve hot scorch renklerine sahip olduğum makyaj malzemesi. Hot chocolate köyü kahve diğer renk yumuşacık ışıltılı bir kahverengi. Gözümün içinde her kalem gibi bu da kaşındırıyor ama kirpik diplerinde supper!Kolay da çıkıyor ortalama bir makyaj temizleme suyuyla. Aha nazarım değmiş. Hot chocolate olanın asansörü bozulmuş!

 4. belki de essence’in en başarılı ürünü. mat olanlarının yapısı hafiften kuru olsa da daha ışıltılı olanlarının yapısı oldukça yumuşak ve her şeyden önce kalıcılıkları çok iyi. asansörlü olduğundan diğer kalemlere nazaran biraz hızlı bitse de fiyatının 5 tl civarı olduğu düşünülünce gayet alınası bir ürün.

 5. En sevdiğim göz kalemleri.Siyahını uzuuun süredir favori göz içi siyah kalemim olarak kullanıyorum.Fiyatına göre baya kalıcı ve yumuşacıklar.Elimde sanırım 8 rengi var şuan 🙂 En son müthiş bir kahvemsi bordo olan berry merry rengini almıştım.En sevdiklerim black fever¸hot chocolate ve berry merry.Bazıları mat¸bazıları hafif ışıltılı¸bazıları da sedeflidir bu kalemlerin.ışıltılı olanları göz içinde kullanmamanızı tavsiye ederim arkadaşlar.Zaten hiçbir ışıltılı¸simli kalem göz içinde kullanılmaz.Alerji¸hassasiyet yapabilir¸aman diyim.Ayrıca göz üstünde de gayet eyeliner gibi sürülüp¸saatlerce bozulmadan durabiliyor.Siyahını 2şer 2şer alıp yedekliyorum 🙂

 6. siyah ve kahvesini severek kullanıyorum. alt kirpik dibine sürüldüğü zaman biraz akma yapıyor ama yapısı ve sürülmesi bakımından gayet başarılı.

 7. Hot chocolate’ı göz içine çekmiyorum niye kullanayım ki diye bir kenara atmışım geçen sene. Bir süre önce kullanmadığım makyaj malzemelerime bakarken keşfettim. Gözün üzerine eyeliner gibi sürüp dağıtması zorlaşmasın diye hemen fırçayla üzerinden geçince dünyanın en güzel ve en kolay makyajı ortaya çıkıyor.

 8. 11 numara hot scorch rengine aşık olduğum kalem.açık sıcak bi kahve içinde ışıltıları var ama o kadar güzel ki insanın alıp far gibi kullanası geliyor.Gerçekten uzun süre dayanıyor.Dağılma da yapmadı fiyat da uygun kesinlikle bakın.

 9. Hot chocolate rengini hem kullanım kolaylığı hem de kalıcılık ve sürerken göz kapağımı acıtmaması gibi sebeplerle göz altlarımda her makyaj yapışımda kullandığım kalem olur kendisi. Üstelik fiyatı da performansına göre inanılmaz ekonomik¸ 5.5 gibi bişi olması lazım. Ne yapsın daha bu kalem?

 10. performansı fiyatının çok çok üstünde olan kalemlerdir. epey ucuz olunca alırken biraz tedirgin olmuştum ama adamlar yapmış hanımlar. Hot chocolate¸ think khaki¸ bling bling renkleri göze sürerken yağ gibi akar¸ yumuşaklığına rağmen istediğiniz hattı çizer ve işinizi bitirdiğinizde mıh gibi yapışır. Benim alerjik cildimde¸ gözlerimde bir soruna yol açmadı (göz içine sürmüyorum). Tabii bu¸ kişiden kişiye değişen dikkat edilmesi gereken bir durum. akma/bulaşma problemi benim genel olarak pek yaşadığım bir sorun değildir¸ sadece kullandığım bazı kalemlerin rengi silikleşir. Fakat bu kalemlerde hiç öyle bir silikleşme gözlemlemedim¸ makyajımı temizleyene kadar sürdüğüm şekliyle kaldı. bulabilirsem hot scorch rengini de alacağım.

 11. berry merry rengi morlu bordolu tonları sevenler için şahanedir. her naneye sulanan gözlerim bu kaleme tepki vermiyor ilginç bir şekilde.

 12. 19 numaralı hot scorch isimli sıcak içinde ışıltılar olan kahve rengine sahibim.genelde kirpik diplerime sürüyorum.geçen gün far olarak göz kapağıma uyguladım¸rengi enfessss.bunu sürüp sadece rimelle gece göz makyajı yapabilirsiniz.ben rossmanda bi dönem kaplara konuluyo ya ordan 2-3 lira gibi bi fiyata almıştım eğer rossmana uğruyorsanız arada bakmanızı tavsiye ederim.burda yazılanlardan sonra mor olanı ve hot chocolate alanı da gördüğüm yerde alacağım.hatta siyahını da alırım

 13. 01 Black Fever favorim 🙂 Kalıcılığını beğeniyorum¸ Gözümün altında çok az akma yapıyor¸ ama her kullanmamda değil. Bugün yedeğini bile aldım…

 14. 01 black fever rengini gozumun icine disina kirpik diplerime surdugum ve gun boyu en ufak akma yapmayan mukemmel goz kalemi.

 15. gözlerim hassas olduğu için alerji yaptığını okuduktan sonra yalnızca gözümün altına sürüp hafif dağıttığım kalem. black fever’i kullanıyorum ve yanlışlıkla dokunmadığım sürece bütün gün sabit kalıyor.

 16. Ucu biraz kalın olduğu için siyah olanını eyeliner fırçasına sürüp öyle kullanıyorum¸ sonuç oldukça iyi. Fırçaya almak çok kolay değil ama kalın uçlu haliyle hiç güzel şekil veremiyordum. Kenarda durmaktan kurtulmuş oldu en azından.

 17. Gözüme kahve kalem sürme sevdam var. Doğru düzgün akmayanını arayışta soru cevap aparatında sormuştum ve bunu önerenler olmuştu. Yanlız ben hiç beğenmedim. Benim istediğim çabuk sabitlenen bir kalemdi ve bu benim göz kapağımda çizgi çizgi iz bırakıyor. Göz kapağımı hiç açmadan 5 dk falan beklersem işe yarayabilir. Göz içinde de akıyor maalesef.

 18. 18 berry merry¸ 02 hot chocolate¸ 20 lucky lead¸ 12 i have a green olmak üzere 4 rengine sahip olduğum asansörlü¸ ortalama kalıcılıkta¸ uygun fiyatlı göz kalemi. Göz içime hiç çekmedim¸ ben daha çok eyeliner gibi kullanıyorum ve çok memnunum. Göz kapaklarım biraz yağlı olmasına rağmen bende uzun süre kalıyor ¸ tabi ki 10 saatin sonunda rengi soluklaşıyor ve göz pınarında biraz silinme olabiliyor renkli eyelinerlara cesaret edemeyip¸ uygun fiyata denemek isteyen cicişlere tavsiye ederim. Ayrıca yapısı orta yumuşaklıkta ama bende kolay sabitleniyor¸ en azından maybelline gel eyelinera göre kesinlikle sabitleniyor¸ sürdükten kısa süre sonra kuruyor. Bendeki renklerini de görsellere ekledim.

 19. Gözümden akmayan tek kalem. Avon¸ nyc¸ rimmel¸ maybelline¸ flormar¸ emily¸ loreal. Hepsini denedim. Mufe’ın göz kalemini alacakken son kez buna şana vereyim dedim ve çok memnun kaldım. Bende üç rengi var siyah olan bitti¸ bugün yedekleyerek almayı düşünüyorum. Her yerde bulamıyorum çünkü

 20. daha önceleri bunun 15no kahverengi bir ürününü almıştım¸ aman allahım gözlerimin içini nasıl yaktı. sadece göz üstüne kullanabiliyordum. geçen gratis indiriminde siyah rengini aldım şimdilerde kullanmaya başladım¸ gayet güzel buldum yapısını duruşunu¸ içeriği falan mı değişti bilmiyorum¸ fiyat performans bakımından başarılı bir ürün.edit: siyahi da çok hafif olmak üzere göz yakiyor:/

 21. her rengi var sanırım¸ ne gözümü yakar ne akar ne kokar¸ hep de yedeklerim. yapısı yumuşak¸ rengini kolay veriyor. fiyatı da uygun¸ daha ne olsun…

 22. bende hot chocolate¸acı kahve ve c’est la vıe ¸metalik gri renkleri var.hat chocolate gerçekten konuşulduğu kadar var.çok güzel bir acı kahve siyaha kaçmıyor¸sabitlenmesi çok başarılı. c’est la vıe göz pınarımda¸ bazen göz içinde ama en çok dudak çevremi aydınlatmada kullanmayı çok sevdiğim bir kalem oldu.diğer ışıltılı bronz renginde de gözüm var.asansörlü oluşu gerçekten konforlu kabı fiyatı her şeyiyle çok başarılı.

 23. essence’ın galiba kullanıp da sevebildiğim tek ürünü olma özelliğine sahip çok kullanışlı olan göz kalemi. kalem tıraşla uğraşmayı sevmediğim için beğenerek almıştım ve hala beğenerek kullanıyorum. günlük makyajımın vazgeçilmesi desem yeridir. öncelikle bende bir alerji yapmadı. bazen kaşınsa da bu ürünün işidir diye düşündürmedi beni açıkçası. dokusu tam kararında¸ ne yumuşak ne de sert. çok yoğun sürmedikçe akma gibi bir şey olmuyor. ancak ben bazı gözlerin yapı olarak akmaya daha meyilli olduğunu düşünüyorum¸ yani ne kullanırsanız kullanın gözleriniz bir şekilde akıyorsa yapacak bir şey olmuyor. ben birçok iyi markanın kalemini kullanmama rağmen yoğun sürdüğümde hep aktı kalemler. bunu daha dikkatli sürüyorum¸ ve bende bile akmıyorsa varın siz düşünün. (aslında buraya gülücük koymak istiyorum ama sitede yeni olduğum için nasıl koyacağımı bilemedim)

 24. arkadaşlar herkes gibi ben de hot chocolate rengine bayıldım bu kalemin. fiyat performans olarak çok üstte bence. siyahtan kaçış için çok iyi bir alternatif.

 25. Hot scorch¸ black fever ve cool downrenkleri var bende.Kalıcılıkları fiyatlarına göre gayet iyi. Alt kirpik diplerine sürerseniz çok olmasa da akıyor¸ Göz içinde akmıyor. Uçlarından ötürü eyeliner gibi kullanmak zor ama kalınca çekerseniz üst göz kapağına¸ özellikle far bazıyla birlikte¸ siz silmeden çıkmıyor. Lens kullanıyorum¸ herhangi bir alerjiye sebep olmadı. Benim için her rengi alınası kalemler.

 26. Geçenlerde aceleyle hot chocolate’in ismi aklıma gelmeyince Lucky lead olanını aldım kahverengi diye. Acı kahve güzel bi renk¸ bi çok kaleme göre daha kalıcı. Ben asansörlü kaleme çok hakim olamadığım için eyelinera yeltenmedim. Ama göz içimde memnunum. Bulduğum yerde Hot chocolate rengini de alacağım.

 27. black fever ve cool dawn renklerine sahibim. Sürümü çok kolay ve dayanıklı.Siyah rengi gözümün içinde kullandığım zaman benim de gözümü yaktı. Cool dawnı sadece göz kapağımda kullandığım için memnunum fakat siyah rengini tekrar almam.

 28. Bugün gratis indirimden hot chocolate rengini aldım ve resmen aşık oldum. Gözlerimin üzerine sürüp hafifçe dağıttım. Dış alt kirpik dibime de geçince muhteşem bir görüntü oluştu. Gözlerim ela ama belli olmuyor diye dertleniyordum. Şu an gözlerim o kadar güzel gözüküyor ki bu kalemden 50 tane alabilirim. Bayıldım resmen. Gözlerimde herhangi bir yanma¸ batma ya da alerjiye sebep olmadı. Çok tok ve yumuşak bir rengi var. Sürümü inanılmaz rahat. Yumuşacık.Ben bu kaleme %40+%10 indirimle 3 tl’ye sahip oldum. Bu fiyata tek kelimeyle muh-te-şem bir kalem. Eğer indirim bitmeden tekrar yolum düşerse siyahından ve bundan birer tane daha alacağım. Siz o kadar yazdınız da ben sürekli alsam mı almasam mı diye düşünüyordum. Pişman oldum almadığıma ! Alın¸ aldırın cicişler.

 29. hot chocolate ve lucky lead renklerine sahip olduğum seri. hot chocolate tam istediğim gibi fazla sıcak olmayan bir kahverengi. küllü¸ kahvemsi grimsi koyu lucky lead le kara kaşlarımı dolduruyorum¸ doğal duruyor.yapıları yumuşak¸bu yüzden sanırım ilk sürüşte opak değil.

 30. Hot chocolate¸ berry merry¸ hot Scorch ve lucky lead rengini kullaniyorum. Genellikle eyeliner kullanmaya zamanim olmadiginda eyeliner seklinde cekmek tum gun boyunca bozulmadan beni idare ediyor. Yagli goz kapaklarina sahibim ancak bende bir akma sorunu hic olusmadi. Sadece altin rengi olani alt kirpik dibine dogru yayip kullandigimda makyaji daha da derinlestirip siyahtan daha guzel bir efekt veriyor.

 31. bundan 3-4 gün önce hot chocolate rengini aldım¸ oldukça iyi buldum. yağlı gözkapaklarıma hiç bulaşma filan yapmadı ve rengi de çok güzel. eyeliner dışında kullanabileceğim tek ürün bu olur herhalde.

 32. Ben de hot chocolate rengini aldım.Gözümün üstüne sürüp dağıtmak için bir kalem arıyordum ve bunu almaya karar verdim. İyiki de vermişim resmen aşk yaşıyorum Bir kere dağılması çok kolay uğraştırmıyor o yönden bir artı asıl ikinciye gelicek olursak en önemlisi benim gözümde waterproof eyeliner bile durmaz hemen göz kapağımın üstüne geçer sürdüğüm şey hangi eyeliner denediysem böyle olmuştur ama geçen gün bunu eyeliner gibi sürdüm ve o kadar saatten sonra eve geldiğimde hala sürdüğüm gibi dümdüz duruyordu ne akma ne bulaşma valla f/p açısından kesinlikle muhteşem bir ürün.

 33. Koca gözlü biri olarak siyah göz kaleminin bile düğün makyaji gibi durmasından bıkmıştım ki hot chocolate rengiyle tanıştım. Günlük makyajın vazgeçilmezi sıcak bir kahve tonu. Ancak göz içine sürünce yakıyor azıcık.

 34. 19 numara hot schorch rengini kullanıyorum. Bu kalem kahverengi ve hafif ışıltılı olup eyeliner öncesi göz kapağına sürüp dağıtmak suretiyle çok çok güzel duran bir kalemdir. Asansörlü olduğu için ucunu açma derdi olmadığından çok pratik. Birçok kişiden çok yakıştığıyla alakalı olarak övgü almışlığım var. Tavsiye etmekteyim. 2.sini bitirdim. Yine alacağım.

 35. Son bir kaç senedir başka hiçbir göz kalemi almamıştım. Özellikle kahverengi ve siyah renklerini yedeklerim her zaman. Geçen gün estee lauder’ın yılbaşı için çıkarmış olduğu setlerin birinin içinden siyah bir göz kalemi çıkınca bi kullanayım dedim ve essence’den vazgeçmemekte ne kadar haklı olduğumu gördüm. Sadece birkaç saat içinde gözlerim simsiyah oldu tabii ben şok. 🙂 eğer hem kalıcı hem sürümü kolay hem de ucuz olsun diyorsanız rakibi yoktur.

 36. Hot chocolate rengi şahanedir¸ günlük kullanımda siyah yerine daha doğal bir göz kalemi olarak kullabılabilir.

 37. hot chocolate göz kapağıma incecik çekip dağıtınca inanılmaz buğulu bir bakış veriyor. uzun zaman da dayanıyor. temizlemesi falan da sıkıntı değil. daha ne isterim ki. diğerlerine de şans vericem gibi gözüküyor.

 38. Bu serinin hot chocolate rengini cok severek kullanıyorum fakat belli bir süre sonra sanki kuruyor.Ben boyle olunca az bisey sac kurutma makinesi tutuyorum kalemin ucuna¸hemen çözülüyor eski haline geri Dönüyor aklınızda bulunsun sizin de

 39. Kullandığım en güzel göz kalemlerinden. 01 black fever ve 02 hot chocolate rengine sahibim. Siyah olanı kömür siyahı olmasa da simsiyah¸ kolay sürümlü¸ waterline ya da normal sürümde bile oldukça kalıcı (çok sulanan gözlere ve çok yağlı göz kapaklarına sahibim) ve asansörlü olduğu için açmaya gerek kalmıyor. Kahverengisi de çok kalıcı ve sütlü¸ koyu bir kahve ve günlük kullanım için çok güzel. Siyahını maybelline jel eyelinerla waterline bölgesine sahiplediğim zaman kesinlikle akmıyor. Fiyatı da 5¸50 gibi komik bi rakam olunca ikisini de hunharca yedekliyorum.

 40. hot chocolate kalemi efsane gratisin bilmem kaçıncı mağaza indiriminden stokladım böyle bir kalıcılık yok sürdüğünüz gibi kalıyor

 41. çok iddialı olacak belki ama bu kalemleri kullandıktan sonra diğer markalara pek bakmaz oldum. bütçe dostu ilan ettiğim kalemlerin hemen her rengini kullandım sanıyorum ama black fever¸ hot chocolate ve şimdilerde piyasada bulunmayan (sanırım kaldırıldı ) berry merry en sevdiklerim bu seriden. özellikle hot chocalete bugüne kadar kaç tane bitirdiğimi hatırlayamadığım ¸ daha bitmeden yedeklediğim yegane üründür. bu seriden bir de ışıltılı zümrüt yeşili i have a green var ki annemle ikimizin ortak favorisi. umarım essence dudak kalemlerinin yapısını değiştirdiği gibi bir gün kafasına esip göz kalemlerinin yapısını da değiştirmez.

 42. hot scorch rengiyle aşk yaşadığım göz kalemi. fiyat performans açısından tek kelimeyle ‘enfes’. bir tık daha koyu kahvesi vardı ilk fırsatta onu da alıcam. sabah sür akşama kadar akma kokma yok. ankara’da essence rafları hep boş orası ayrı. bulan kapsın.

 43. hot chocolate kuaförümün önerisiyle siyah yerine kahverengi göz kalemi kullanmaya başladığımda tesadüfen aldığım ve bayılarak kullandığım göz kalemi. günlük makyajımda bunu kullanıyorum genelde. yapısını çok beğendiğimden sonra gittim siyahını da aldım. bende alerji¸ akma yada herhangi olumsuz bir etkisi olmadı¸ buradan tüm cicişlere tavsiye ediyorum

 44. Hot chocolate kalemle maybelline color tattoo on an on bronze ile çok yakıştırdığım az malzeme ile çok işler başardığını düşünüyorum. Akma bulaşma çok az yapıyor benim gözümde ama çok sorun etmiyorum o kadar kusur kadı kızında da olur. Tanım :Uzun süre kalıcılık vaat eden asansörlü göz kalemi

 45. Hot chocolate renginin göz rengimle aynı olduğu göz kalemi. Beni siyah eyelinerdan vazgeçiren muhteşem bir ton. Gözleriniz açık kahverengiyse gerçekten harika duruyor. Kullanımı çok kolay genelde tek seferde kalemi çekebiliyorsunuz. Fiyatına bakarsak performansı çok iyi.

 46. bugün 4 saate yakın kar yememe rağmen bir gram kımıldamadığını fark ettiğim göz kalemi. waterproof maskara olsa duramazdı. her rengi stoklarım ben bu sevgiyle sanırım bu başlıktaki 2. entryim olacak ama yazmadan edemedim

 47. Asansörlü kalemlerle bir türlü barışamadım ne zaman asansörlü kalem alsam kullanamadan çöpe gidiyor yine bigün açmışım asansörünü sürerken çat kırıldı başka gün süreyim diye aldım çok açmadım bu sefer çat kırıldı.ben mi çok kaba davranıyorum bunlar mı çok narin bilemedim¸siyahlığını da tam sevememiştim zaten

 48. Aşk yaşadığım göz kalemi. Bu kalemle ilgili söylemek istediklerim çok fazla çünkü lise zamanlarımdan beri en sevdiğim makyaj ürünüm olabilir. Bende üç rengi var¸ kahverengi olanından kaç tane bitirdim¸ bilmiyorum. Görsellere eklenen renklerine de bayıldım¸ o renkler türkiyede var mı¸ hiç görmedim.Bende eyeliner¸ dipliner her şey akar bir tek bu kalem akmıyor. Eyeliner gibi çekiyorum¸ rahat 5 saat bozulmadan kalıyor¸ ha kenarlarda birikme yapıyor ama onu yapmayan yok¸ elimle hemen düzeltiyorum. Üzerinden de siyah farla geçince -ki yılbaşı makyajımda kullanmıştım- akşam 8 den sabah 5 buçuğa kadar ne birikme yaptı ve dağıldı siyah siyah¸ hiçbir şey¸ dövme gibi duruyor. Herkese tavsiye ederim.

 49. Hot Chocolate ve Lucky Lead renklerini aldım. Hot Chocolate’ın rengine bayıldım. Buğulu göz makyajı için mükemmel bir kahverengi. Lucky lead fazla soğuk ve donuk bir grimsi kahve. Gözleri bence biraz donuk gösteriyor. Onu pek tavsiye etmiyorum ama hot chocolate candır.

 50. Hot chocolate rengini burdaki yorumların üzerine duramadım gidip aldımmm.Sınav haftasında makyaj yapmış gibi göstermeyen ama o gözlerdeki manasızlığa çare olup gözleri belirginleştiren naçizane asansörlü bi kalem.

 51. İki rengi var elimde başlarda ısrarla göz içime kullandım aşırı yanma ve sulanma yaptı bir süre bıraktım kullanmayı. Şu aralar canım makyaj yapmak istemediğimde göz kapağıma kirpik diplerime geçiyorum.

 52. alt kirpik dibinde ağır durmayacak ama hafif belirginleştirecek ürün bir türlü bulamamamdan dolayı sedefli açık-orta kahve gibi duran “hot scorch” rengine göz koyduğum¸ hasretiyle yandığım¸ hayattaki tüm sorunlarımı çözeceğine inandığım seri. yarın sabaha kadar yokluğuna rağmen hayatta kalabilirsem depar atarak almayı planlıyorum.

 53. Baslarda beğenerek kullandigim herkese onerdigim göz kalemiydi. Ancak simdi sertleşti ve renk vermemeye başladı. Sanirim bayatladi..onerdigim kişiler hala severek kullaniyor. Ancak ben simdi JEL eyeliner PEN olanini aldim. Çok memnunum ve sanirim kahve renkli olanini kullanmadigim gün yok.

 54. şu sıralar sevdiğim tek göz kalemim. sadece göz makyajıma dikkat ederim¸ o nedenle her markadan¸ çeşitten göz kalemim var ve nedense birkaç aydır hiçbirinden memnun değilim.emily’den chanel’e kadar hepsi akıyor¸ bulaşıyor. essence’den hiç umudum yoktu ancak baya memnun kaldım.öncelikle yapısını çok sevdim¸ sürümü kolay ve güzel. renkleri yoğun o nedenle sürerken rengi çok güzel veriyor. sadece gözümün üzerine sürdüğüm halde bu aralar bütün kalemlerim akarken bu akma yapmadı¸ bulaşmadı. belli saatten sonra rengi de solmuyor.gözlemlediğim tek eksi yönü kapağını her zaman kapattığım halde birkaç ayda kuruyor ve rengi soluyor. ancak fiyat – performans oranı yüksek bir ürün¸ ben memnun kaldım.

 55. Sürdükten bir iki saat sonra smoke eyes makyajla duşa girmişim görüntüsü yaratan göz kalemi. Sürekli insanlarla muhatap olduğum bir işe sahibim ve o görüntüyü fark etmeden ne kadar dolaştım hiç bilmiyorum. Sıcak bir ortamda çalışıyorum onunda etkisi olabilir tabi ama bukadarı bence fazlaydı. Göz içimde sabitlenmeyen kalem akıncada silinemedi bir türlü tuhaf. Asansörlü oluşu kimine göre dezavantaj olabilir ama ben memnundum. Kahverengi mevcut bende ama bildiğiniz siyaha yakın bir ton. Kısaca sevmiyorum cicişler.

 56. Pek de bahsedildiği gibi ahım şahım bir ürün değildir. Long lasting olayı da pek doğru değil açıkçası. Ayrıca çok akıyor eğer benim gibi devamlı aynayla falan gözlerinizin etrafını kontrol etmiyorsanız kısa sürede pandaya dönebilirsiniz. Bu tarz göz kalemlerinde önerebileceğim (bkz: Maybelline The Colossal Kajal Extra Black) olanıdır. Cidden bütün gün siyahlığını koruyor ve çok akmıyor

 57. hot chocolate rengini kullanıyorum ve çok memnunum. göz rengimle de uyum sağladığı için günlük makyajda kurtarıcı benim için. ayrıca kullanım olarak da memnunum diğer renklerini de alırım sanırım

 58. ben de hot chocolate rengini kullanıyorum. siyah kullanmak istemediğim zaman kurtarıcım oluyor. üst kirpik dibime çekip hafifçe dağıtıyorum ve bol rimel. kolay makyaj benim için bu. alerji¸ yanma¸ tahriş gibi durumlar olmadı ama fazla durmadı bende¸ 2-3 saat sonra silikleşmişti. belki benden kaynaklıdır emin değilim. yine de seviyorum bu kalemi.

 59. hot scorch ve hot chocolate renklerini devamlı olarak kullanıyorum.fiyatına göre performansı gayet iyi.öyle ki bazen sadece üst kirpik diplerime çekip günü öyle tamamlıyorum.rimel olmadan bile güzel duruyor yahu.

 60. ben de hot chocolate rengini kullanıyorum ¸ sabitlenmesi çok güzel gün içinde asla akma bulaşma yapmıyor ¸ kazik gibi kalıyor yerinde

 61. bazıları göz yaktığını söylemiş ama bende bir reaksiyona sebep olmadı. hot chocolate rengini kullanıyorum. oldukça yumuşak ve kalıcılığı orta. rengi kahve severler için ideal. keşke bu kalemin rimeli de olsa :/

 62. Hot chocolate rengine sahibim. İlk sürdüğümde acelem olduğu için rengini siyah zannetmiş¸ dikkat etmemiştim. Arkadaşımın ‘ne renk sürdün gözüne’ demesi ile aynaya bakma ihtiyacı hissedip aslında çok güzel bir kahve tonuna sahip olduğunu farkettiğim göz kalemim. Asansörlü ürünleri seviyorum fakat nasıl ucunu incelteceğimi bilmiyorum .

 63. Bende de Hot chocolate ve say hi light renkleri olan seri. Ikisi de cok basarili¸ kalemtras derdi de yok. Alin aldirin.

 64. bilmiyorum ya bu kalem sadece benim gözümde mi akma yapıyor üstelik göz kapağıma sürmeme rağmen. iki saat sonra hop gözlerimin içine dolmuş. elim pek gitmiyor bu sebepten ötürü

 65. hayatında göz kalemi bitirmemiş ben bunun 01 ile 02’sini bitirmek üzereyim. çok kolay sürülüyor ve asansörlü oluşu hoşuma gidiyor. bende akşama doğru hafif akma yapıyor ama fiyatına göre gayet iyi bir performansı var başka renklerini de almayı düşünüyorum ^^

 66. bir kaç gündür hot chocolate ı kullanıyorum. dün sabah 9dan gece 12ye kadar göz kapağımdaydı. en ufak bir bulaşma¸ renk açılması vs. yapmadı¸ sabah nasıl çektiysem aynen duruyordu. uygulaması da oldukça kolay¸ yumuşak bir sürümü var. rengi zaten çok güzel bir kahverengi. bitince hemen yenisini alacağım.

 67. Dün tesadüf eseri 17 numara tu tu touquoise isimli açık mavi rengini aldım dün alt kirpik diplerime uyguladım ve akmadı sabit kaldı ve rengini çok güzel verdi bugün de keyfine süreyim dedim aynı şekilde. Sonra fark ettim ki gözlerim yanmaya başladı dün de olmuştu ama yorgundum ve buna başlamıştım ama bugün de yapınca yorumları okudum sanırım simleri yaktı o yüzden şimdi eyeliner gibi sürdüm deniyorum ve Hot chocolate rengi çok önerilmiş çok merak ettim en kısa zamanda almak istiyorum

 68. Benim için fiyat performans oranı 10/10 olan kalem. yıllarca emily’nin göz kalemleri için böyle olduğunu düşünen biriyken¸ bir gün aralıklarla ikisini sürünce ne kadar fark olduğunu gördüm. Emily az da olsa akma yapıyormuş. Essence kaç saat durursa dursun akma yapmıyor. Estee Lauder’in¸ yves saint laurent kalemlerini de defalarca alıp deneyen biri olarak kesinlikle essence hepsinden iyi. Eskiden siyah rengi daha zor bulunuyordu artık gratis’in de rossman’ın da daha fazla getirttiğini düşünüyorum. Genelde girdiğim rossmanlarda hemen bulabiliyorum.

 69. nivea makyaj malzemelerini türkiye pazarından çektiğinden beri akmayan ve göz kapağına bulaşmayan bir göz kalemi arıyordum. ne uzun bir arayış olmuş!! :))maybelline¸ max factor¸ loreal¸ the blam gibi markaların göz kalemlerini denedim ve hepsinde göz kapağına bulaşma sorunu yaşadım. hem de far bazı sürüp ten rengi bir farla sabitlememe rağmen!essence long lasting göz kaleminin iyi olduğunu duymuştum ancak burada okuduğum göz yanması yapıyor göz içine çekilmiyor gibi yorumlardan sonra korkmuş ve almamıştım.geçenlerde kahve rengi göz kalemine ihtiyacım vardı. “amaaan nolcak alayım” dedim. gittim hot chocolate rengini aldım. iki kelimeyle “aşık oldum” bu kaleme. :))yapısı yumuşacık. sürümü çok kolay ve rengini çok iyi veriyor. renk versin diye gözünüzü deşmek zorunda kalmıyorsunuz.yumuşak olmasına rağmen far bazı ve hatta hiçbir şey sürmeseniz dahi göz kapaklarına bulaşmıyor. ben yine de alışkanlıktan mıdır nedir¸ ten rengi bir far sürüyorum öncesinde.bütün gün ilk sürdüğünüz andaki gibi kalıyor ki alt göz çizgimde 10 dakikadan fazla durabilen bir kalemle karşılaşmamıştım uzuuuun zamandır.yalnız şu alerji olayı bambaşka bir durum¸ bunu anladım. mesela maybelline ve the balm’ın asansörlü kalemleri bende alerji yapıyor. gözüme sürdükten bir 5 dakika sonra hemen gözlerimi rahatsız etmeye başlıyor ve bu rahatsızlık dakikalar ilerledikçe artıyor. berbat bir şey. essence’in bu kalemi ise bende bir sorun yaratmadı. her gün sürüyorum yaa çok seviyorum.

 70. Fiyat/performans açısından en başarılı kozmetik ürünü yahu¸ göz kalemi değil baya tüm grupların en iyisi olabilir <3 senelerdir aşığım kendisine siyah ve koyu kahve renklerini kullanıyorum¸ en sevdiğim özelliği tüm gün durup vakti gelince gözden uçup gitmesi¸ evet doğru duydunuz cicişler uçup gitmesi :)))

 71. essence’in gittiğine üzülmem için en büyük sebeptir kendisi. performansına bir tek urban decay kalemler yetişebiliyor ve malumunuz fiyatları 70 tl falan…

 72. merry berry adlı rengini kullandığım göz kalemi. akmıyor¸ bulaşmıyor. yumuşak dokusuna rağmen sabah nasıl sürüyorsam akşama öyle kalıyor. ah essence ah bırakma bizi…

 73. Bugün rossmandan hot chocolate rengini aldığım kalem. Bu arada essence rossmandan da çekilecek mi? Onu da bilmiyorum. Her neyse kalemin rengine bayıldım. Böyle incecik eyeliner gibi sürdüm. O kadar doğal ve güzel ki. Siyah eyelinerın keskin görüntüsünden hoşlanmayanlar çok beğenecek eminim. Çok doğal bi görüntüsü var. Henüz gözümde uzun süre kullanmadım. Akma da yapmazsa benden tam not aldı. Fiyatı da 6 tl.

 74. akmayan bulaşmayan o fiyata kesinlikle alınası kalemler. siyahı ve meşhur hot chocolateı var bende ve siyahta bi sorun yaşamazken hot chocolate gözlerimi yaktı anlayamadım. :/ ama siyahı kesinlikle denenmeli diye düşünüyorum hem kalıcı hem rengini çok güzel veriyor hem de bulaşmıyor çünkü.

 75. 25 Say hi light rengini göz içine sürdüğüm çok güzel kalem. Bembeyaz olmadığı için yapay durmuyor ve çok fazla belli olmuyor. Tam göz içine sürmelik bir nude. Kalıcılığı da gayet başarılı kesinlikle diğer renklerini de değerlendirmek lazım. Ayıca bende de herhangi bir yanma¸ acı oluşturmadı.

 76. Lucky lead ve hot chocolate rengini üst kirpik diplerimde ve göz kapağımda kullanıyorum. Hiçbir şekilde akmıyor.Fiyatına göre mükemmel olduğunu düşünüyorum. İndirimlerde stoklanacak ürünlerden benim için.

 77. Asansörlü kullanımıyla rahat sürüm sağlaması en büyük artı puan. Gün içinde makyaj tazelemek için çantamın olmazsa olmazı. Özellikle 18 numara berry merry tam olmasa da aradığım patlıcan moru notununa çok yakın. Benzer rengi Mac’de bulmuştum ama hafif simli yapısı hoşuma gitmemişti. Şu an bu kalemle yola devam ediyorum ama patlıcan moru renginde eyeliner ya da kalem arayışım devam ediyor hala.

 78. Kendisi kadar kalici ve rahat surulebilir siyah goz kalemiyle henuz karsilasamadigimdir. Yves rocherin vardi elimde en son. Kaliciydi evet. Ama bu kadar rahat kesinlikle surulmuyordu. Ve makyaja dogustan yatkin olmayan ben¸ gozlerimi ovustururken essence asansorlu siyah kalemin dagildigina sahit olmadim. Ozetle benim icin ilk ‘bitince tekrar alirim’ urunu oldu.

 79. Bende hot chocolate olanı var ki akıllara zarar… tüm dünya üzerinde acı kahvenin en güzel hali sanırım ve o kalıcılık ve yumuşak sürüm… hele asansörlü oluşu… kısacası 10 numara 5 yıldız

 80. hot chocolate ve siyah renklerine sahip olduğum kalem. ikisinden de aşırı derecede memnumum. ki benim gözümde kalem durmaz normalde ama bu kalemleri 4¸5 saate kadar akmadan kalıyor. herkes söylemiş zaten¸ hot chocolate rengi cidden çok güzel bir kahverengi. fiyatı da uygundu¸ tam hatırlamıyorum ama 5 tl civarı olması lazım. denenebilir bence.

 81. Siyah olanını henüz yeni aldım. Elimin üstünde denedim¸ epey yumuşak ama aynı zamanda kalıcı¸ bir-iki saniye sonra dağılıyor mu diye kontrol ettim ama anında kurumuş. Memnun kalacağım gibi duruyor.

 82. Hot chocolate var bende ve çok memnunum. Keskin siyah eyeliner bana çok gitmiyo gibi hissetmeye başladığım dönem almıştım. Kirpik diblerimi de dolduruyorum¸ eyelinerda çekiyorum artık canım nasıl isterse 🙂 şimdi de gözümü berry merry’e diktim¸ inşallah bulurum kızlar¸ çok büyük hayallerim var berry merryciğimle.

 83. cicişler hot chocolate renginden çok memnun kalınca bende hemen gidip aldım. bencee f/p açısından çok başarılı bi ürün. fiyatı 5.50 tl ve göz kalemi kullanamayan bana kullandırttı resmen. sürümü yumuşacık ve bende akma yapmadı. ama kalıcılığı yüksek değil pek.

 84. Niyeyse bende hiç de uzun süreli kalmayan göz kalemi. Şimdiye dek “yok hiç akmıyor” denilen hiçbir kalem bende denildiği kadar kalıcı olmadı¸ mutlaka bulaştı. (essence’in waterproof kalemi dahil). o yüzden artık her öneriye umutsuz yaklaşıyorum:(

 85. Güya yumuşak diye aldim. Sürerken rahat ederim dedim malesef klasik goz kaleminden pek bi farkı yok. Bir de göz altinda parça parça duruyor bi tuhaf. Daha sonra golden rose un bu tarz göz kaleminden aldım asansörlü¸ pembe ambalajlı. Adeta kayip gidiyor. Siyahlığı da çok güzel. Hem de essence e göre daha iyi sabitleniyor.Edit: ben siyah rengi için yorum yaptım tabi digerlerinin yapisi belki daha farklıdır.

 86. Markete alışverişe gitmek için evden çıkarken bile siyah kalemini çeken ve her ürünü denemek için genellikle aynı ürünü peş peşe kullanmaktan hoşlanmayan biri olarak¸ son iki yıldır kullandığım simsiyah yumuşacık göz kalemi. Göz kapaklarım yağlı olmasına rağmen gün boyunca akmadan beni idare ediyor. Neredeyse her markanın kalemini deniyorum¸ ancak her seferinde yine bunu kullanırken buluyorum kendimi.Özetle akmayan¸ dağılmayan¸ çabuk sabitlenen¸ simsiyah¸ yumuşacık göz kalemim.

 87. Kullandığım ve gözümden akmayan tek göz kalemidir. Eğer sizin de göz kapaklarınız yağlıysa ve kullandığınız her kalem akıyorsa mutlaka deneyin. Black fever ve hot chocolate renklerini kaç kere aldım bilmiyorum.

 88. Ela gözü herhangi bir renkten daha süper şekilde ortaya çıkaran hot chocolate¸ şimdiye dek bitirdiğim ve yedeklediğim tek göz kalemidir¸ ki hayatım boyunca siyah kalem kullanan ben¸ bir yıldır başka bir kalemi elime al(a)madım. Kaldıracaklar veya tekrar formüle edecekler diye garip garip tedirginlikler yaşıyorum. Formülü de muhteşem¸ smokey görünüş için ilk sürüşte hemen dağıtırsanız dağılıyor ancak¸ sonrası hayran olunacak sabitlikte geçen bir 6-8 saat. Tanım: göz kalemlerinin holy grail’i.

 89. black fever ve hot chocolate renklerini severek kullandığım göz kalemi. essence gel eyeliner pencil’ı satıştan kaldırdı diye başta baya üzülmüştüm¸ ama performans olarak long lasting serisi de gayet iyi. bendeki 2 renk de akma veya dağılma yapmıyor¸ gözlerimi kızartıp yakmıyor¸ renkler de canlı canlı duruyor. 5¸50 tl’ye daha ne olsun? hatta markanın gelmiş geçmiş diğer tüm göz kalemleriyle kıyaslarsak¸ bu seri içlerindeki en yumuşak göz kalemi. hiçbir tahrişe sebep olmuyor.yabancı bloglarda bakır-bronz bir rengini görüyorum¸ burada hiç karşıma çıkmadı. o rengi denemeyi çok isterdim keşke burada da satılsaydı.

 90. geçen ay 01 black fever rengini yeniden aldım.bundan uzun zaman önce aldığımı anca 2 yılda bitirebilmiştim.çok bereketli bir ürün.rengi simsiyah¸sürümü kolay¸gün içinde akmıyor ve kolay temizleniyor.farklı renklerini de en kısa zamanda alacağım.

 91. hayatımda bitirdiğim tek göz kalemi yumuşacık ve bir bazla kullandığımda akşama kadar taş gibi kalıyor¸ yenisini kesinlikle alacağım.

 92. mac technakohl liner graphblack ile essence’in long lasting fever black’i arasında bir fark görülememiştir. Hatta essence daha az akma yapmaktadır. Alerji derseniz ona birşey diyemem elbette.

 93. hot chocolate benim de favorim. yıllar önce liseye giderken de kahverengi göz kalemi bitirmiştim bu kalem de bitireceğim tek göz kalemi olabilir. sürümünün kolaylığına ve gözümü yakmamasına bayılıyorum.

 94. hot chocolate rengini defalarca kullanıp bitirdiğim kalem.. sürümü cok kolay ve akma bulaşma yapmıyor. rengide gerçekten hot chocolate..

 95. Esmerler için lucky lead doğal duruşlu oluyor¸ black fever çok siyah duruyor “ben kalem çektim” diye bağırıyor ve nedense sadece bu ton bende akma yapıyor¸ hot chocolate siyah saç-esmer tende bence olmuyor o kumrallara çok yakışıyor¸ herkes için ise say hi light olanını öneriyorum gözü büyük gösterme-aydınlatma¸ doğal duruş sağlıyor¸ uygun fiyatlı ve güzel ürünler.

 96. Benim favori göz kalemim rimmel london’ınkiydi. bitti ve watsons olayından sonra artık ordan birşey almak istemediğim için gittim rossmann’dan bu kalemlerin siyah ve kahverengisini aldım. Kelimenin tam anlamıyla bayıldım. Çok kalıcı¸ akmıyor¸ renkleri çok güzel ve uygun fiyatlı. Kahverengi olanı ilk sürdüğümde gözlerimde sulanma yaptı ama sonradan böyle birşeyle tekrar karşılaşmadım. Bittikten sonra bu kalemlerden devam etmeyi düşünüyorum ve sanırım kendimi tutamayıp başka renklerini de alacağım.

 97. Bana eyeliner kullanmayı bıraktırdı. Ben genelde kirpik diplerime sürüp dağıtıyorum buğulu bir görüntü veriyor bazende eyeliner gibi çekiyorum. En güzel yanı ise gün içerisinde asla yerinden oynamaması. Fiyatına göre çok çok başarılı. Makyajımın demirbaşı <3

 98. Yeşil olanına sahibim.Görevli kıza özellikle içinde sim yok dimi demiştim ama simli çıktı 🙂 Kalıcılığı gerçekten çok iyi yerinden kımıldamıyor.Hot chocolate rengini cicişler çok beğenmiş merak ediyorum doğrusu onda da sim var mı diye.

 99. hot chocolate ve black fever renklerini dönüşümlü kullandığım kalem. özellikle black fever renginden kaç tane bitirdim bilmiyorum. gözünüze sürdüğünüz an sabitleniyor resmen ve asla akmıyor¸ bulaşmıyor. gün içinde göz kalemi çektiğimi unutup gözümü ovuşturduğum çok olmuştur mesela ama hiç bir zaman pandaya çevirmedi beni.alın aldırın vallahi çok iyi bi seri.

 100. Kahverengi göz kalemi arayışımı sonlandıran kalem.Hot chocolate rengini 2 gün önce son çare olarak aldım.burda siz sevgili cicişlerin bulaşma yapmıyor dediği bütün eyeliner ve göz kalemleri¸ bende gün sonunda yerinde yoktu.bu arada ben eyeliner gibi kullanıyorum.yine burda okuyup denemek istedim.gerçekten akşama kadar gözümde kalan tek kalem bu oldu.bundan long lasting kalp ben.benim gözümde kaldıysa inanın herkeste kalır o kadar iyi.

 101. hot chocolate rengi dünyanın en güzel göz kalemidir. tonu¸ akmaması mükemmeldir. kirpik dibinde de eyeliner olarak da muhteşem iş çıkarır. siyah olan da iyidir diğer kalemler kadar akmasa da hafif akma yapar. ama ben siyahı renk olarak gözümde çok sert bulduğumdan hep kahverengi sürerim ve hot chocolate’ın üzerine tanımam.

 102. seneler önce tesadüfen keşfedip peşini bırakmadığım göz kalemi. makyaj çantamdaki her ürünün o gün eve uğramayacak / başka bir yerde kalacak olduğumda falan beni idare etmesini isterim ve ona göre ayarlarım. bu kalemi çantamda taşıyorum ve yanıma makyaj malzemesi almadığımda seyahate bile çıkıyorum bununla.bir ara essence türkiye’den çekiliyor gibi haberler vardı¸ hiçbir yerde bulamıyordum¸ yana yakıla essence göz kalemi arıyordum. sonunda hala rossman’larda satıldığını öğrenip stoklamıştım. benim gözlerim özelliksiz kahverengi¸ kullandığım lucky lead. eyeliner niyetine göz kapağıma ve kirpik diplerime sürüyorum¸ ne akar ne bulaşır ilah gibi bir ürün. bu renkte siyahın o keskinliği yok¸ kahverenginin renksiz göstermesi yok¸ çok ideal bir ton.öneriler üzerine hot chocolate’yi de deneyeceğim.

 103. 29 numaralı berry fantastic rengini alıp eve gelip üzerinde “contains carmine” yazısını görmem ve bu carmine denen seyin cochineal isimli bir böcekten elde edilen boya olduğunu öğrenmemle beni kaşıntı krizine sokan göz kalemi.

 104. bundan kaç tane bitirdim bilmiyorum ama hot chocolate olanı tam bi efsane. koyu¸ acı bir kahve ve akmadan uzun süre kalıyor gerçekten de. benim için tek negatif özelliği¸ ucunun yumuşak olması. zira en ufak bir dikkatsizlikte çat diye kırılıyor ve asansörlü olduğu için de bu kırılma az buz olmuyor. yumuşak olduğu için yerine koyunca da hamurlaşıyor. onun için ucunu azcıcık çevirmeniz lazım ki kırılmasın. ancak uygun fiyatlı¸ performansı şahane¸ alınabilecek en iyi kalemlerden biri olduğu için bu özelliği göze çok batmıyor. eğer hala denemeyen varsa tavsiye ediyorum¸ inanıyorum ki memnun kalacaksınız.

 105. 29 numara berry fantastic sizi bu diyarlardan alıp götürecek¸ efsane bir bordo/vişne çürüğü. harbici long lasting. essence ucuzluğu da cabası. 10 numara 5 yıldız benden.

 106. Günlük makyajımda gözümde siyah kalem görüntüsünü sert bulduğum için daha soft bir görünüm için kahverengi kalem arayışında tanıştım kendisiyle ve hayatımın göz kalemi oldu. Şu an hot chocalate renginin üçüncüsünü kullanmaktayım.. Bir ara bu ürüne ulaşamadığım için rival de loop’un kahverengi göz kalemini kullandım fakat bu kalemdeki kalıcılık ve dağılma performansını bulamadığım için direkt bu kaleme geri döndüm..

 107. hot chocolate rengi hayatımda severek bitirebildiğim tek göz kalemi. yedeklediğim tek ürün oldu. göz kaleminden ne bekleniyorsa bana hepsini sağlıyor. ama ben en çok rengine vurgunum.

 108. Kısa bir süre önce lacivert rengini edindim. Sürdükten çok kısa bir süre sonra sabitleniyor¸ o yüzden dağıtmak isterseniz sürer sürmez müdahale etmeniz gerekiyor. Sabitlendikten sonra kalıcılığı benim için yeterli oldu. Akşama doğru renginin solması dışında bir sorun gözlemlemedim. Yağlı göz kapaklarımda akma¸ dağılma yapmadı. Serinin diğer renklerini de satın almayı düşünüyorum.

 109. Uygun fiyatlı asansörlü göz kalemi.Bugün¸ akmayacağını umarak ‘hot chocolate’ rengini edindim. Üst kirpik dibindeki performansı gayet iyi. Net ve ince çizgilere elverişli. Tightline performansını daha çok merak ediyorum. (Methini çok duydum ve nihayet essence satan bir yere denk gelip derhal aldım:))‘Hot chocolate’ rengine gelince¸ çok derin mükemmel bir koyu kahve. Siyah kadar sert değil daha yumuşak dursun ama gözlerimi kızarmış gibi göstermesin diyorsanız bundan daha iyi bir alternatif olduğunu düşünmüyorum. Edit: tightline da da inanılmaz başarılı. Akmıyor. Bulaşmıyor. Dağılmıyor. Beni renk ve performans olarak mutlu etti. Sizi de mutlu edeceğini sanıyorum sayın kadınlar. 

 110. kendisinin siyah rengini bitirdim aylar önce. pigmentasyonu ve duruşu gayet güzel. normalde gözüm çok hassastır özellikle içine göz kalemi süremem ama bu bende hiçbir rahatsızlık hissi yaratmadı. kalıcılığı da yeterliydi bence. aslında fiyat performans açısından cidden baya iyi olmasına rağmen nedense yeniden almadım. asansörlü kalemlerle pek aram yok ondan sanırım ama göz kalemi ihtiyacım olduğunda tekrar alabilirim.

 111. Kahverengi olanı vazgeçilmezim. Yumuşak¸ çabuk dağıtılıyor¸ akma yapmıyor ve rengini çok seviyorum. Tek sorun asansörlü olması ama bana iyi dayandı çünkü genelde asansörlü kalemleri bozarım¸ katlederim)

 112. Hot chocolate rengini severek kullaniyorum. Oncelikle rengi gercekten tam bir cikolata rengi kahve¸ ela ve yesil gozleri cercevelediginiz de inanilmaz bir derinlik katiyor. Ben de herkes gibi kalem denilince aklina siyah kalem gelenlerdendim. Hatta bunu gozume surecegim en iyisini alayim diye dusunerek dior’un siyah kalemini almistim ama yillardir verdigi sert ifadeden dolayi hic kullanmadim bir daha da kalem almadim. Ama bu kalem benim onyargimi kirdi. Oncelikle asansorlu olmasi buyuk avantaj cunku ben acmali kalemleri kullanamiyorum en iyi kalemtraslarla bile kalemi hep sonuna kadar acip ya kiriyorum ya da cok sivri oldugu icin gozumu acitiyor¸ kalemtrasi da temizlemek isime gelmiyor her yere bulasiyor. Rengi zaten onceden bahsettigim gibi mukemmel. En onemli ozelligi ise hemen sabitlenip akma yapmamasi benim icin kendisi olmazsa olmaz bir urun.

 113. eveshoptaki indirimden yararlanarak kahverengi ve siyahını edindiğim kalem. Göz pınarımın üstüne sürüp gözümü saniyesinde kırptığımda bile alt tarafa akma yapmıyor¸ gün sonuna kadar da kalıcı. Gerçekten dedikleri kadar varmış çok beğendim.

 114. hot chocolate isimli göz kalemine sahibim. kesinlikle rengi harika¸ çok tatlı bir kahve. buğulu göz makyajlarında çok işime yarıyor¸ sürüp dağıtıyorum kolayca. yapısı çok sert değil tam orta kararında. eyeliner olarakda kullandığımda kalıcılığı gayet iyi. bende gayet kalıcı akma yapmadı.

 115. olur da bir gün essence türkiye’den çekilmeye kalkarsa uğruna ağıtlar yakacağım ürün. yaklaşık 6 yıldır siyah göz kalemi olarak bunu kullanıyorum. elimde bobbi brown¸ clinique¸ sephora falan da var ama bu kalemden aldığım performansı hiçbirinden alamıyorum. eyeliner yerine de göz içine de bu kalemi uyguluyorum ve bende asla akma ve bulaşma yapmıyor. black fever ve hot chocolate hem renk hem yapı olarak favorilerim. yeni favorim ise berry fantastic: kahveye dönük koyu bir bordo. tabii hemen stokladım çünkü bu tarz renkleri essence çok uzun süre tutmadan kaldırıyor.ilgili medya: 2

 116. Hot chocolate rengine sahibim. Bayılıyorum¸ ilk göz kalemlerimden biri. Akma bulaşma yapmıyor. Yapısı ise ne çok sert ne çok yumuşak dağıtmaya müsait.

 117. hot chocolate rengini bitirdiğim göz kalemi. renk olarak acı bir kahve. asansörlü olmasını seviyorum¸ yapı olarak ne çok yumuşak ne çok sert tam kıvamında diyebilirim. uzun süre gözlerimde durduğunda kuyruk kısmında hafif harelenmeler gördüm ama bu fiyata çok sorun değil. tekrar alacağım.

 118. siyah¸ kahverengi ve açık kahve elimde mevcut. ilk izlenim olarak memnunum. çok koyuluk vermiyor ama benim için bu iyi

 119. Bende herkes gibi kahverengi ve siyah renklerini birkaç defa bitirmiştim. Performansı¸ renk vermesi¸ kalıcılığı oldukça güzel kalemler. Geçenlerde de 29 numaralı berry fantastic isimli olanını aldım. Elimde denediğimde çok güzel mürdüm-bordo renkli bir göz kalemi ancak göz içimde tuhaf bir mor oldu. ancak tightline uygulaması için güzel bir alternatif olabilir. ilgili medya: 1

 120. Bende de asansörlü siyah göz kalemi var. Gerçekten simsiyah ve yumuşak yapıda. Ben üst kirpik dibime uyguluyorum çok rahat bir şekilde. Akma da yapmıyor 

 121. benim gözümde akmıyorsa daha akmaz! ayrıca ‘ kalem süremiyorum ‘ diyeniniz varsa (ki ben diyordum¸ sonraki yıllarım da akmayan kalem ve eyeliner aramakla geçti) koşup kapsın bir tane. 1 ve 3 numaralar alınası ve her makyaj çantasına atılası

 122. Hot chocolate rengine bugün itibariyle sahip olduğum göz kalemidir. 14 Mart 2018 tarihinde rossmanlarda 7.90 türk lirasina satılmaktadır. Uzunca bir süredir tüketmiyoruz kampanyasının iradeli bir neferi olarak makyaj malzemesi almıyordum fakat bugün ani bir kararla¸ biraz da ciciş sözlüğün gazına gelerek¸ indirimsiz fiyatıyla alıverdim. Pişman da değilim¸ aksine çoooooookkk memnun oldum aldığıma. Hepsinden önce asansörlü olması çok iyi. Rengini de çok beğendim. Düz kahverengi gözlere sahip bir insanım. Üst kirpik dibime ve içine ve alt kirpiklerimin iç kısmına uyguladım. Tam istediğim belirgin ama delice makyajlı olmayan görüntüyü verdi. Şu an 3 saattir gözümde¸ alt kirpiklerimden azıcık aktı ama hoşuma gitti bu hafif akmış görüntü ne yalan söyliyim. Bir de üst kirpik diplerime sürerken opak bi görüntü yakalayabilmek için birkaç kez geçmek gerekti ama çok değil.Essence markasından aldığım ilk makyaj malzemesiydi¸ baya beğendim şimdilik. Bir problem çıkarsa editlerim.

 123. bugün bunun black fever rengini üst kirpik diplerime ince çizgi halinde sürdüm. Dağıtmayıp kurumasını bekledim. Ardından berry rengini birazcık daha taşırarak sürüp hafif dağıtım. siyahtan bordoya çok güzel kademeli bir geçiş oldu ve gözlerime derinlik kattı.

 124. uygun fiyatlı¸yumuşacık ve akmayan tanımına tam oturan göz kalemi.siyah ve ten rengine sahibim.çoğu zaman gelişigüzel sürüp eyeliner fırçasıyla şekil veriyorum.günlük kullanımda bi tık daha doğal dumanlı ve hoş durmasını sağlıyor.bittikçe almaya devam edeceğim canım kalem kalpkalp

 125. Yaklaşık 5 yıldır kullandığım ve en sevdiğim göz kalemleri kesinlikle. Mavisi¸ yeşili¸ siyahı¸ grisi ve kahve olanı (hot chocolate) hepsini defalarca bitirdim ve yeniden aldım. Başka markalar da denedim. Yok yani maybelline¸ gosh¸ wetn wild¸ flormar vs hepsi benim gözümde akıyor. Bir tek bunlar akmıyor. 5 yıl önce bir bakır rengi vardı bunların ama sonradan üretimden kaldırılmış. En beğendiğim rengi oydu ama maalesef artık yok. Ben çok severek kullanıyorum yıllardır. Yumuşacık ve çok güzel sürülüyor ama çıkarması çok kolay değil 🙂 birkaç kat silmeniz gerekebilir.

 126. 02 (hot chocolate) rengini eve shop a gittikçe stokluyorum resmen hayatımın göz kalemi akmıyor silikleşmiyor akşama kadar gözümde kalıyor aşk yaşıyorum kendisiyle sjdj şu an evde iki tane var biri açılmış diğeri açılmamış ikisi de benim bebeklerim

 127. en sevdiğim göz kalemi serisi. çok kalıcı. adı gerçeği yansıtıyor yani. yumuşacık. ucuz. daha ne olsun. alın aldırın.

 128. Ten rengi için konuşuyorum. 25 Say Hi Light. Hiç beğenmedim. Ürün yumuşacık ama parça parça duruyor. Göze sürülecek gibi değil. Pembe tabanlı bir ten rengi. Dağılması kolay. Ben bunu gözüm için kullanamasam da kolay dağılması sebebiyle kırmızı ruj sürdüğümde kenarları düzeltmek için kullanıyorum. Ancak bir süre sonra donuyor. Hemen dağıtılması gerekiyor. Benim için işlevini yerine getirmeyen bir ürün olduğundan bir daha almam.

 129. hot chocolate rengine bayıldığım göz kalemi. akmayan¸ dağılmayan ve tam bir acı kahve. incecik ve keskin sürerek eyeliner olarak kullanıyorum¸ bazen rastgele sürüp fırçayla dağıtıyorum¸ kolay ve hafif dumanlı göz makyajı yapmış oluyorum. bütün gün yerinden oynamıyor. f/p çok başarılı.

 130. Pek göz kalemi kullanmayan biri olarak berry fantastic rengine sahip olduğum essence’ın kalem serisidir.Göz makyajında siyah likit eyeliner ve maskara ikilisinin dışına pek çık(a)mayan bir muhafazakarım. saripapatya’nın medyaya yüklediği makyajı taklit etmek amacıyla almıştım. Elim likit eyeliner’a alıştığından olabilir sürümünü azıcık zor buldum. Özellikle kuyruğu çekerken beni uğraştırdı¸ ne yaparsam yapayım çektiğim kuyrukta kalem homojen dağılmadı¸ parça parça durdu sanki. Benim beceriksizliğim muhtemelen¸ sürümüne alışınca diğer antin kuntin renklerini de alıp yanarlı dönerli göz makyajları ile master seviyesine ulaşmayı planlıyorum hı-hı-hı.He bir de¸ ela ya da yeşil gözlülerin denemesini salık veririm¸ hoş duruyor.

 131. Buğulu göz makyajlarımın vazgeçilmesi. Kolay dağılan ve parça parça durmayan asansörlü bir göz kalemi¸ ben hot chocolate rengini kullanıyorum.

 132. koyu kahve göz kalemlerini seviyorum ama içinde kızıllık olmayan soğuk bi renk arıyordum yorumlardan sonra gidip aldım bugün. oldukça yumuşak bir kalem. umarım söylendiği gibi akma yapmaz. eğer anlaşabilirsek bittikçe alacağım bir ürün

 133. Fiyatına göre bence mükemmel olan göz kalemleridir. Tabii ben ilk lise 3’e giderken almıştım sanırsam ve o zamanki fiyatlar çok daha ucuzdu. Benim kullandığım renkler siyah¸ kahverengi¸ yeşil ve bakırımsı parlak gibi olan. Gün sonunda kalem biraz dağılmış olsa da¸ fiyat¸ performans ve kalemin bereketi açısından gayet mantıklı bir seçim.

 134. genel olarak hiçbir göz kalemi bende akma yapmıyor ama bunun yumuşaklığını ve yoğunluğunu oldukça yeterli buldum. hot chocolate rengini almıştım bittikçe aynısını ve siyahını alırım¸ fiyat olarak da süper bence.

 135. Hot chocolate rengini sürekli kullandığım ve stokladığım göz kalemi.Rengi koyu kahve ve kahverengi gözlere çok yakıştığını düşünüyorum siyah göz kalemlerine göre daha yumuşak ve doğal bir görüntü sağlıyor¸günlük kullanım için vazgeçilmezim

 136. 8.Lorealin göz kalemini gömdüğüm bir entry üzerinden mesaj atan Vanilyakokusu nun tavsiyesiyle¸ uygun fiyatlı akmayan göz kalemi arayışıma bununla son vermiş bulunuyorum¸ kendisine teşekkürü bir borç bilirim. 🤗 hot chocolate ve berry merry renklerini kullanıyorum¸ uzun süre dayanıklı¸ gözümün içinden¸ göz kapağımın üstünden ve alt kirpik diplerimden akmıyor. Kaşıntı¸ iritasyon yapmadı. Hot chocolate her türlü makyajda kullanılacak kahverengi göz kalemi ihtiyacını karşılar bence. Berry merry rengini ise wet n wild in rose in the air paleti ile yaptığım pembeli kırmızılı makyajlarda kullanıyorum. Siyah olanı açılmamış duruyor¸ elimdeki diğer kalemler bitince ona da dadanacağım 😊

 137. Hot chocolate rengini uzun süredir kullanıyorum. Sulu gözlerimde akma yapmıyor¸ yapısı yumuşacık¸ sürmesi kolay ve hata yapsanız bile kolay düzeltiliyor¸ göz kapağına bulaşmıyor¸ rengi çok güzel¸ fiyatı da gayet uygun. Kesinlikle deneyin <3 

 138. İnternetten Essence Strobing Highlighter aldığımda¸ hediye olarak yanında mor rengini gönderdiler. Kahverengini de deneyeceğim dedim ve hot chocolate rengini aldım. “almaz olaydım” demiyorum asla. iyi ki almışım. uygulamasının mor renginden hiç bir farkı yok. Nasıl yani? Şöyle: yumuşak sürüm¸ göz kapağına dağıtılacak olursa kolay dağıtım¸ eyeliner niyetine çekilecek olunursa da rahat çekilir. Her zaman söylerim Essence bu işi biliyor. Tavsiye ediyorum mutlaka bir essence long lasting göz kaleminiz olsun.

 139. diğer markalardan çok denedim ancak fiyatına göre en iyisidir akmaz¸ kokmaz¸ bulaşmaz. 4 senedir başka göz kalemi kullanmıyorum resmen¸ kirpik diplerime¸ eyeliner¸ üst göz içime her şekilde kullanıyorum. renk seçenekleri de çok zengin siyahı ve kahverengisi bitirdikçe aldıklarımdan.

 140. 02 numaralı hot chocalate’ını kullanıyorum ben. Bu kadar doğal duran bir kahverengiyi daha önce başka göz kaleminde görmedim.Sürümü çok kolay¸ yumuşacık bir yapısı var zaten. Ancak özellikle sıcak havalarda kırılmaya da meyilli¸ geçen gün kırdım biraz ben hafifçe değdirmemle. Kalıcığı da çok güzel¸ sabah sürdükten sonra bazı günler akşam yaklaşık 8’e kadar 12 saat civarı kalmış oluyor gözümde. Rengi aynı sabah sürdüğüm gibi devam ediyor. Bazen gün içinde yüzümü yıkıyorum¸ yıkarken gözümü ovuşturmadığım sürece de dağılmıyor yine.Essence bu sezon kaldırıyormuş bu rengi¸ gördüğüm zaman yedekleyeceğim bir tane veya iki tane.

 141. Bugun aldım hot chocolate rengini¸ gayet hoş. sürmesi kolay ve kbiraz da olsa kremsi yapıya sahip. eyeliner gibi çekebilirsiniz ya da göz kapağına sürüp dağıtabilirsiniz. fiyatı da 9.25₺bir göz kalemine de dünyaları vermeye gerek yok. essence göz kalemleri konusunda başarılı bir marka. Tavsiye ediyorum.

 142. Hot chocalate rengi benim bitirebildiğim tek makyaj malzemesi ünvanını taşıyor. Yumuşacık sürümü kolay. Kirpik diplerime geçip fırçayla dağıtıyorum al sana dumanlı göz makyajı. Bittikçe yeniden alabileceğim ürünlerden.

 143. Bende siyah¸ kahverengi¸ yeşil ve lacivert rengi var. Hem alt hem de üst kirpik diplerimi belirginleştirmek için kullanıyorum. Akmıyor ve dağılmıyor. Bittikçe alırım.

 144. son aldığım ürünler içinde ve her kozmetik alışverişimin divası kendisi. bu sefer mor-lila tonlu olanını da aldım. ben mavi rimek eşliğinde renkli göz kalemi kullanmayı seviyorum¸ bunun da rengi fena değildi ama bir siyah bir gri rengine göre daha uçucu buluyorum kendisini. gün içinde belki biraz daha belirginleştirmek gerebilir. bunun dışında bittikçe alınır¸ stoklanır.

 145. gri rengi var bende¸ ne zaman sursem tum arkadaslarim yanima toplanir kizim naapiyosun bu neee moduna gecerler. far surmeden¸ bu kalem arti bol maskara gozleri bence cok acik ve aydinlik gosteriyor. surumu cok kolay ve gun icinde dagilmiyor. miss

 146. göz kapaklarım düşük olduğundan¸ göz kapağının üzerine değil içine sürebileceğim nispeten de akmayacak bir kalem arıyordum. bundan önce Cecile in waterproof kalemini kullanıyordum. Sürdükten 10dakika sonra alt kirpik dibime bulaşmış oluyordu çoktan. Yanlış hatırlamıyorsam 22 lira gibi bir sey ödemiştim ben o kaleme. Essence hem indirimsiz 10lira hemi de akmıyor efenim¸ akmiyor. bittikçe kesin gene alırım.

 147. Gözümün içine sürmeme rağmen akma yapmayan tek kalem. Ayrıca eyeliner çekmek de çok kolay bu kalemle¸ yumuşacık kayıyor¸ kolayca düzeltiliyor ve bayaa kalıcı. Yalnız ben bunu geçen sene 6 7 tl ye alıyordum 3 gün önce 12 tl verip aldım¸ üzülmedim değil. Ama essence hem cruelty free bir marka hem de hem göz kalemi hem de eyeliner olarak kullanılabilecek bir kalitede başka kalem bulamadım ben. Öneririm kesinlikle

 148. Markanin dudak kalemlerinde olduğu gibi her rengini kokeksiyonuma ekledim.fardan bıkınca¸kendileri canım ciğerim olur.sürümü çok rahat¸yumusacik bendekiler asla kurumadı¸dokulmedi.diğer markaların göz kalemleri gibi olmadılar. Ama biraz yağlı olduklarından gün içinde akma yapabiliyorlar.

 149. bana vazgeçemediğin bir ürün var mı deseler bu kalem derim. hot chocolate rengini senelerdir kullanıyorum aşırı memnunum akmıyor resmen. yazın evet biraz dağılıyor ama biraz pudrayla halledilebilir. ayrıca stok yaptığım da tek urun çünkü özellikle merkezi yerlerdeki rossmann ve eve mağazalarında hot chocolate rengi kalmıyor. siyahını kullanan arkadaşlar da memnun. göz üstüne de eyeliner olarak kullanıyoruz misler gibi. eyyorlamam bu kadar:)

 150. Burdaki yorumları okuduktan sonra alıp inanılmaz memnum kaldığım göz kalemi. Yorum yazan herkese hayatımın göz kalemini bulmama yardım ettiğiniz için teşekkür ederim 🙂 Bende çoğu kişide olduğu gibi hot chocolate rengi var. Sürümü¸ fiyatı¸ kalıcılığı ve rengi 10 üzerinden 10. Bence tek problemi asansörlü olduğu icin yeterince ince bir çizgi çekemiyor oluşu ama artık o kadar kusur kadı kızında da olur. İhtiyacınız varsa koşarak gidin alın bu kalemi.

 151. bir iki aydır hot chocolate rengini kullandığım göz kalemi.siyah göz kalemi sürdüğümde firavun gibi hissettiğimden kahverengi kalem arayışı içindeydim.yumuşacık bir yapısı var kolay dağılıyor gözünüzü yormaya gerek kalmıyor.

 152. 5 6 senedir düzenli olarak kullandığım tek kalem hot chocolate rengidir. Yeni olan bordo rengine de hayranım gözlerinizde yeşil yansımalar varsa ortaya çıkarıyor. Klasik serisi göz kapağına bulaşırken long lasting serisi bulaşmıyor kesinlikle.Edit : Seri eksileyen tayfa was here “again”.

 153. Bendekinin adı 19 Hot Scorch tatlı simli bir sıcak kahverengi. Sürekli hot chocolate rengini duyuyodum elimdekini de pek kullanmıyodum ve aklımda hot chocolate diye kalmış ama değilmiş 😀  ilgili medya: 1

 154. ikincisini kullandığım ve çok memnun olduğum hot chocolate rengini hepsiburada’dan sipariş ettiğim seri. stokta var hala. skt’lerinde falan bir sorun yaşamadım.

 155. Hot chocolate rengi vazgeçilmezimdir <3 her zaman bulamadığım için stokluyorum bulduğumda. Fiyatı uygun¸ içinde kızıllık yok güzel bir acı kahve rengi¸ göz içlerimden akmıyor¸ birçok arkadaşım tavsiyem üzerine aldı ve memnun kaldılar.

 156. Normalde tüm kalemler göz kapaklarımdan ve göz içinden akar ama bu kalem baya dayanıklı.Harika bir p/f ürünü

Siz ne düşünüyorsunuz?