“Essence lash princess maskara” için 44 yorum

 1. bu ürünle tanışmamı aslında bir gratis çalışanı sağladı. ilke kez maskara almaya gittim. ne önerirsiniz uygun fiyatlı dedim. kadın bunu gösterdi. tamam alıyordum dedim. ve bayıldım. 1 seneye yakın oldu kullanıyorum. hafif kurudu gerçi ama ne dökülme yapıyor hala ne de akma. sadece temizlerken parçalanıyor…ama ben kirpiklerimdeki etkisine bayıldııııım!benim kirpiklerim uzun ama hacimsiz. bu üründe kirpiklerimi çok güzel hem ayırdı hemde volüm verdi. tabii öyle çok büyük volümlerden bahsetmiyorum 😀 ancak benim çok sevdiğim bir maskara oldu. bittiğinde kesinlikle tekrar alıcam.

 2. Yeşil olanını rossmann’dan aceleyle aldım. keşke vaktim olsaydı da cicişye bakabilseydim. Birkaç ciciş yazmış gerçekten kirpikleri döküyor. 6-7 kere kullandım ve inanamadım. ne zaman aynaya baksam yüzümde bir kirpik. Temizlerken zaten döküyor. Maskaranın tek özelliği renk vermesi. Mükemmel bir etki verse yine de kullanırdım. Ama ilk defa bir ürünü kullanmadan atmayı düşünüyorum.

 3. pembe olanina sahip olduğum maskara. kuru oldugundan günlük kullanim icin uygun ama kesinlikle surerken ayari tutturmak gerekiyor fazla kacirinca direk topak topak oluyor.

 4. Gerçekten kullanmayı bilmek gerekiyormuş.bugün tam olarak kirpik diplerimde yoğun bir fırça darbesi yaparak uçlarına doğru hareketi yumuşatarak sürdüm ve hiç uzun olmadığı kadar uzun gösterdi.Bugün çok beğendim durusunu.Takma kirpik efektini verdi.2-3saat sizi idare eder ama dökülme yapıyor.çıkması kolay bir rimel bu yönlerden seviyorum ama dökülme yapması beni üzüyor Akşam gezmeleri için ideal bir üründür edendim

 5. Maybelline in tum maskaralarini denemis biri olarak bence bin basacak olan maskara. Benim kirpiklerimi kullandigim tum rimellerden daha iyi uzatti. Dolgunlastirdi da ama ben ekstra dolgunluk sevdigim icin bir diger kat olarak baska bir rimelle destekledim. Ben cok tel tel ayrilmasini da sevmedigim icin ayirmasi da bana iyi geldi. Her gun kullandigim uygun fiyatli rimelim

 6. Hayret nasıl girdi girmemisim hakkında Şimdi efendim ben bunu bittikce alıyordum rocket volume ile tanisana kadar yani 6-7 kez almış olmalıyım¸ çok zariftir kendileri gerek ambalajı olsun gerek fırçası olsun…Rocket volume e oranla fırçası daha işlevsel¸ uzun olması +1 puan zaten¸ ince olması ise +1111 yani¸ çok pratik bence kullanımı tarıyor sanki¸ dolgunluk ve harika uzunluk veriyor tek tek ayırıyor sanki Zik zak hareketle acele de olsa tek bir kat surdugumde inanılmaz doğal bitiş yakaladim mesela oy prensesim benim hahahahLakin vedalasma sebebimiz waterproof gibi bir kaliciliga sahip olmayisiydi bazen akıyordu hani bana sabit kalan bir şey gerekiyordu kazık gibi hatta¸ bu nedenle rocket volume ile devam ettim yoluma¸ geçenlerde özlediğimi fark ettim ve fırçasını temizleyip rocket volume a daldirdim güzel is çıkarıyoruz ya

 7. yesil olani tek kelimeyle berbat. pahali olmasa bile paraya yazik bence. kullanamiyorum oyle kaldi fircasi o kadar kotu ki. baska maskara fircalariyla anca icindekini kullaniyorum bosa gitmesin diye ama bir daha asla almam. ne uzatiyor ne hacim veriyor. bir de goz kapaklarina siyah siyah bulasiyor hic tavsiye etmem¸ bu zamana kadar kullandiklarimin en kotusu 🙁

 8. Zaten sayılı olan kirpiklerimi birbirine yapıştırıp 3 parça haline getiren maskara. Pembe olanından bahsediyorum. Sanırım kuruyunca daha güzel randıman alınıyor.

 9. 1 kat sürdüğümde kalıcılığı yüksek¸ gün içinde kesinlikle öyle pul pul dökülmüyor. Doğru uygulanınca kirpikleri kıvırıyor ve öyle kalmasını sağlıyor. Bunu için yatay tuttuğunuzda fırça kıllarının en uzun olanının gözünün ortasına gelmesi gerekiyor. Fazla kaçırmamak gerektiğinden fırçayı hafifçe temizleyip öyle sürüyorum. Fiyatı da güzel¸ hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka… Yani ayarını tutturunca çok güzel duran başarılı bir maskara.

 10. Kozmetik çılgını değilim onu belirterek başlayayım 🙂 . Geçen sene bu zamanlarda almıştım. Kullandığım the maybelline falsies black drama maskarasından memnun kalmadığımı söyleyince mağazada çalışan arkadaş önermişti. Maybelline’nin maskarasına göre memnun kaldım. Kirpikleri kıvırıp¸ uzatıyor ama bazen yapıştırabiliyor. Fiyatınıda göz önüne aldığımızda iyi bir ürün.

 11. iki gün önce pembesinden aldığım¸ hali hazırda favori maskaram  maybelline rocket iken favorim haline gelmiş maskardır.kirpiklere çok güzel oturan¸ pofuduk olmadığı için pıtık pıtık kalıntı bırakmayan¸ topaklama yapmayan bir fırçası var. en güzel yönü kirpiklerimi kıvırması oldu. yapı olarak akma problemi de yaşamadım¸ grip olmama ve sürekli gözümün yaşarmasına rağmen.bir de son olarak ambalajı süper tatlı. <3 bendeki duruşu edit: görsel

 12. Yine essence den i love extreme crazy volume mascara yı bile sevmeyen kirpiklerimi maskarayla barıştırdı. Hep elimin gittiği günlük maskara.

 13. kirpik döktüğü görüşüne katıldığım rimel. yeşili var bende. hem kirpiklerimi topak topak yapıyor tamam uzatıyor ama yapıştırıyor ve silerken kirpiklerim pıtır pıtır dökülüyor. kesinlikle bir daha almayacağım rimeldir kendileri.

 14. yeşil olanın kulu kölesi elçisiyim. gelmiş geçmiş en iyi uygun fiyatlı maskara olabilir. benim kirpiklerim kısa¸ az ve yamuk yumuk. bu maskarayı kullandığımda takma kirpik etkisi aldım. bütün cicişlere tavsiye ederim.

 15. pembe olanından çok memnun olduğum maskaram. kullanmaya kıyamıyorum o derece. kurumazsa sadece geceleri kullanıp uzun bir süre başkasına ihtiyaç duymam. kirpikleri kıvırıyor mu bilmiyorum çünkü benimkiler kıvrık. ama inanılmaz güzel dolgunluk veriyor. rengi de simsiyah. onu sürünce kirpiğe övgü muhakkak geliyor.

 16. aşırı topaklandığını düşündüğüm maskaradır. sürüldükten sonra çok fazla dökülme yapıyor¸ topakları göz altına düştüğü yetmiyormuş gibi kaşımın altını ve gözümün üstünü maskara kalıntılarıyla dolduruyor¸ sevmedim.

 17. pembe olanına sahibim ve chanel volume de chanel maskaramdan sonra bana başka bir maskarayı sevdirebildi. hem de çok çok çok daha uygun bir fiyata. öncelikle fırçasının kavisi gerçekten çok hoş¸ dikkatli uygulandığında kirpikleri hafif dışa doğru¸ böyle biraz cat-eye efektiymiş gibi uzatıyor ve benim kısacık ve düz kirpiklerimi kocaman kocaman gösteriyor. ama bunu yapması için hem kirpiğin dibinden sürmek hem de on kere falan taramak gerekiyor yoksa kirpikler birbirine yapışıp topaklanıyor. iki eksisi var yalnız: ilki sürmenin üzerinden birkaç saat geçtiyse minik siyah partiküller gözaltınıza düşebiliyor. ikincisi ise uzun süre gözünüzde kalırsa çıkartırken kirpik döküyor ne yazık ki. bu yüzden uzun süre dışarıda olacağım zamanlarda kullanmıyorum ama yine de aşırı seviyorum kendisini <3

 18. Yesil olanini almistim kullandigim surece hem uzatmasini hem de dolgunlastirmasini begendim. Ancak kivrik tutma olayini yapamiyor maalesef.

 19. pembesi belki güzeldir günahını almayayım ahdjss. ben yeşilini kullanıyorum açıkçası sevdim diyemem. tek tek ayırıyor¸ ortalama bir hacim veriyor ama o kadar. ayrıca gerçekten kirpik döküyor arkadaşlar¸ daha makyajımı silmeden kirpiklerim pıt pıt atıyor kendini artık maskara aramaktan gerçekten bunaldım sözlük 🙁

 20. hayatımın maskarasını ararken hayatımdan geçen rimellerden yalnızca bir tanesi. yine ‘hıh bu’ diyemesem de orta uzunlukta¸ sarı ve seyrek olan kirpiklerimi uzatmış ve uzatma bakımından mutlu etse de hacim bakımından yine ‘bu da mı gol değil’ hissini yaratmıştır.

 21. Birkaç ınstablogger’in ölesiye övmesiyle satın aldığım ancak benim için çok büyük hayal kırıklığı olan maskara. 4 kez şans verdim hepsinde günün sonunda gözlerim resmen aktı. Ki çok hassas gözlere de sahip bi insan değilim. Kullanmayı bıraktım. Ucuz etin yahnisi yavan olur durumu bana göre…

 22. Pembesini daha yeni bitirdiğim Essence’ın en güzel maskarası. Benim kirpiklerim kısa ve çok seyrek¸ o yüzden bir maskaradan beklentim kirpiklerimi varmış gibi göstermesi ve lash princess beklentilerimi karşıladı. Gayet güzel uzatıyor ve gün boyu kıvrık tutuyor. Aynı markanın get big lashes ve forbidden volume’ünü de kullandım ama ikisi de bunun yanından bile geçemez bence.

 23. Volume olan pembe ambalajlısını kullanıyorum. Tek katta kirpikleri belirginleştirmesi¸ verdiği siyahlık¸ kıvrıklık gayet başarılı. Gün boyu kalıyor. Akma¸ dökülme yapmıyor. Tabi bu söylediklerim sadece tek kat için geçerli. İki kat uygulayınca yapışan kirpikler ve dökülen maskara.Tanım: Tek kat uygulandığında başarılı olan Essence rimeli.

 24. yeşilini kullandığım¸ rossmann ve eveshop’ta bulunabilecek maskara. ilk aldığımda on üç lirama yazık oldu dedim çünkü örümcek kadar uzun bacak yapamadı¸ sinek bacağı gibi yaptı zaten milimetrelik uzunluktaki kirpiklerimi. 🙂 ama sonra fırçaya alışınca gerçekten rengini güzel verdiğini farkettim. eğer elinizde lash princess varsa onun fırçasını bu rimeli sürdükten hemen sonra kirpikleri taramak için kullanabilirsiniz. eksi bir tarafı var¸ acayip akma yapıyor.

 25. bende moru var. çok sevmeyi istedim. ilk sürdüğümde de hoşuma gitti. ama 10 dakikaya kalmadan heryere bulaşıyor benim gözlerimde. 1 saat sonra pandaya dönmüş halde buluyorum kendimi. waterproof olanına belki bi şans veririm tekrar ama bu büyük hayal kırıklığı oldu.

 26. Pembesi kullanıyorum. Tek katta ortalama bir hacim uzatma veren iki kat sürdüğümde dökülme yapan ambalajı güzel maskara. Maalesef kıvırma konusunda da pek başarılı değil ancak günlük kullanımda bana yetiyor. Dökülme sorunu var ama sürdükten sonra kirpiklere hiç dokunmazsam dökülme yapmıyor.

 27. yeşil olanında kirpik dökme sorunu yaşamamakla beraber hacim vermesi için çok severek kullandığım rimeldir.hep 2 rimel kullanırım:biri uzatsın ve ayırsın diye ikincisi volum versin diye.bu 2.görevi çok güzel yerine getiriyor.üstelik epey bereketli 6 ay oldu açalı hala kullanıyorum <3

 28. Bu maskaranın mor olanını kullanıyorum. Kirpiklerime biraz hacim veriyor biraz da kıvırıyor. Günlük kullanım için seviyorum. Yalnız alt kirpiklerden dökülme yapıyor.

 29. mor olanını kullunıyorum. çok güzel uzatıyo fakat gerçekten akma yapabiliyo. bi daha almayı düşünmüyorum.

 30. mor olanını severek kullandığım maskara. kıvırıp tek kat uyguluyorum bende dökme yapmadı.şişesi bi şeyin çakması mıdır bilmiyorum ama benim çok hoşuma gidiyor

 31. kısa¸ düz¸ kıvrılmak nedir bilmeyen kirpikleriniz mi var? rimelden beklentiniz kirpiklerinizi tek tek ayırması ve arşa değecek kadar uzatması mı? o zaman kesinlikle doğru seçim bu rimelin pembe olanı.fiyat/marka ayrımı yapmadan onlarca rimel kullanan biri olarak beklentilerimi bu derece karşılayan başka bir ürünle karşılaşmadım. bundan sonra çok efsanevi bir rimelle karşılaşmazsam yoluma bunun devam etmeyi düşünüyorum.

 32. Mor olanına sahibim. Bebek gibi maskara. Verdiği hacim kıvırma tek tek ayırma siyahlık herşeyi çok çok ama çok başarılı. Fakat dehşet derecede gözaltına dökülüp akıyor. Bir iki saat sonra gözaltım siyah siyah oluyor.  Aynı zamanda birazda kirpikleri döküyor. Eğer olumsuz özellikleri olmasaydı yoluma maybelline yerine bu rimelle devam edicektim ama maslesef olmadı.  Kendi kirpiklerim düz ve uzun. 

 33. Yeşil olan resmen hayallerimin maskarasıydı ama kirpiklerimi öylesine döktü ki ağlayarak çöpe teslim ettim..

 34. yeşil olanını kullanıyordum¸ kıvırması ve uzatması gayet güzeldi ve hiç gözümde ağırlık yapmıyordu. fırçaya fazla ürün geldiği için hep sıyırmak zorunda kalıyordum bu yüzden pek memnun kalmadım kullanım açısından. bir daha almam.

 35. pembe olanını kullanıyorum.fırçasının çok güzel bir şekli var sanki her türlü kirpik tipine uysun demişler gibi.yogunluk açısından iyi.bende gün içinde dökülme yapmadı.ama kirpikleri cok uzatmıyor ve en önemlisi üzülerek söylüyorum ki gercekten kirpik döküyor hatta kirpiklerimi inceltti diyebilirim.bu yüzden birdaha elimi sürmeyecegim gibi.  

 36. pembe olani gunluk kullanim icin guzel ve uygun fiyatli bir secenek. yeni acildigi zaman cok islak olsa da bir sure sonra yapisi guzellesiyor.

 37. Neredeyse her gün kullandığım ve hala bitiremediğim bereketli maskara. Hacim açısından çok bir beklentim olmadığı için sorun yaşamadım. Tek tek ayırması ve güzel fırça şekliyle kalbimi çaldı. Ben severek kullanıyorum şahsen. Uzatması tek tek ayırması harika ve kolayca çıkıyor.

 38. İki gündür yeşil olanını kullandığım ve çok memnun kaldığım maskara. Hacim konusunda daha iyileri vardır fakat aradığınız uzunluksa bu konuda kullandıklarım arasında en iyilerden¸  belki de en iyisidir. Herhangi bir kirpik dökme ve akma sorunuyla da karşılaşmadım henüz. Uzun sayılabilecek¸ cılız¸ hacimsiz ve kıvrık kirpiklerimdeki etkisini görebilmeniz için görsel geliyor hemen. ilgili medya: 1

 39. fiyat performans olarak gördüğüm en harika rimel! ilk kullandigimda bir şeye benzetememistim ama zaman içinde elim çok alıştı. hiç bir şeyi stoklamasam da çok zor bulunduğu için özellikle turuncusundan (pembe mi acaba? bence turuncu ama sariyla yeşili de pek ayırt edemem ben zaten) her denk geldiğimde ikişer tane almaya çalışıyorum. kirpiklerim uzun¸ bu rimel güzelce kıvırıp dolgunlastiriyor¸ ayırıyor ve belirginlestiriyor. günlük makyaj için nefis. ayrıca başta oldukça ince kıvamlı olmasına rağmen kirpikleri yapistirmadan kat kat sürülebiliyor. ince kıvamlı olduğu için zaman içinde de aşırı kalinlasmiyor¸ ziyanı az 🙂 göz altına dökülme probleminden çok bahsedilmiş ama ben pek yaşamadım¸ gözlerimi hiç ovusturmadigim için olabilir¸ lens kullandığım için gün içinde hiç dokunmamaya alışığım. bir de fırçası asimetrik¸ bir şey bildiğimden değil ama tombik tarafı üste gelecek şekilde sürüyorum¸ belki o da az akıp kokmasına yardımcı oluyor olabilir¸ topaklanma vs hiç hiç yaşamadım çünkü¸ o yüzden dökülecek ekstra bir kısım da olmuyor. bence temizlemesi de çok çok kolay¸ ben göz makyajımı her zaman önce biraz suyla yıkıyorum¸ sonrasında jel bioderma artık ne kullanacaksam kullanıyorum¸ bu rimel güzelce akıp gidiyor daha suyla yıkarken¸ üzerinden bir kez geçmek yeterli oluyor. gerçekten çok çok seviyorum¸ pırıltılı pakette ve high end olsa kesin kendi kendime “işte hakkını veriyor marka ya markaa” derdim 🙂

 40. Arkadaşlarım almıştı bana. Genel olarak beğenmedim. Öncelikle kabı¸ üstündeki şekiller çok tatlı. İsminden de anlayacağınız üzere prenses tacı gibi bir şekil var. Fırçası ise bildiğimiz fırçalar gibi değil biraz kavisli bir fırçası var. Bu fırça şekil vermek için güzel. Neyini sevmedin derseniz belki ben kullanamadım bilmiyorum ama benim kirpiklerimi tam olarak ayırmadı topak topak oldu. Ayrıca çok yoğun olduğu için gözüme ağırlık yaptı resmen. Ben de bunu engellemek için fırçayı sıyırarak üzerindeki rimeli azaltıp öyle sürüyorum. Belki başkalarında böyle bir etkiye sahip olmamıştır ama ben beğenmedim.

 41. Pembe olanını kullandığım ve çok da memnun kaldığım maskara. Kirpiklerim uzun ve sarı¸ tam istediğim gibi boyuyor ve tek tek ayırıyor. Hacim beklentim yoktu aslında ama hacim de katıyor. Sanırım 15 tl gibi bir fiyata almıştım birkaç ay önce¸ bittikçe alacağım gibi görünüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?