“Essence lash and brow gel maskara” için 83 yorum

 1. bu kadar “hype” yuzunden ucuz bulunca 3 tane aldigim ama daha biri bitmeden diger 2sini elden cikardigim kas maskarasidir. kaslari sertlestirir¸ hatta fazla suruldugunde kepek gibi bir goruntu olusturur¸ yumusak bir sekilde sabitlemez. ayrica da dokulme yapar¸ ama normaldir sonucta normalde yerli yerinde seyreden hassas tuylerimize surersek dokulmesi normaldir¸ hangisi olsa az biraz doker.

 2. vloggerlar tarafından çokça kullanılması sebebiyle merak ederek aldığım bir üründü. ilk defa bu sabah denedim ve tam bir hayal kırıklığı yaşattı bana.şimdi adının “lash and brow gel” olması sebebiyle ucunun maskara formunda olmasını anlayabiliyorum ama ben bunu ince sayılmayan kaşlarıma uygularken istemeden her yere bulaştırıyorum. henüz kirpiklerimde denemedim ama zaten şeffaf maskara dediğimiz şeyin çok radikal bir etkisi olmayacağını düşünüyorum.etkisi ise yok denecek kadar az. zaten sırılsıklam yapıyor ve epey bir geç kuruyor. bu noktada sıkılıp biraz peçete ile üstünden aldığımı da itiraf ediyorum¸ belki sabitleştirme etkisini bu yüzden çok hissedememişimdir.bunun dışında verdiği düzgün görünümü sevdim ama zaten düzgün bir taramayla aynı görünümü elde edebiliyorum. elimdeki diğer kaş maskarasına göre başarılı sayılmaz¸ bitince tekrar almayacağım hatta muhtemelen kuzenime falan veririm.

 3. vloggerlar tarafından övülen ürünü denemeden direkt alma konusunda yanlış yaptığımı anlayınca¸ merter 3m migros’ta görüp denedim¸ sürdüm ve ıpıslak oldu kaşlarım¸ uzun süre de kurumadı. dedim ki iyi denemişim. kaşlarımı tarar çıkarım daha iyi.

 4. çok methedilmesine rağmen bence sadece ince telli ve yumuşak kaşlara uygun olan ürün. sert ve kalın telli kaşları sabitlemek için az miktarı yetmiyor çok veya üst üste uygulandığında ise kepeklenme ve dökülme yapıyor. benim kaş yapım yumuşak olduğu için severek kullanıyorum. çok arayıp bulamayanlar için bahçelievler ömür plaza winkelen mağazası düzenli olarak getiriyor.

 5. gel ya da git böyle yapma demek istediğim ürün. benim kaşlarım kalın ve sert. sabitlemezsem gözüme kadar düşüyor. fakat bu ürün bana çok ıslak geliyor. az süreyim diyorum¸ sabitlenmiyor. çok süreyim diyorum¸ kurumuyor ve yağ boca etmişim gibi parlıyor. 4-5 saat sonra kepek yapması da ayrı bir olay tabii. yoklukta gider benim için.

 6. İlk olarak wet and wild’ın kaş maskarasını kullanmıştım ve bittikten sonra essence’ınkini 5 liraya bulunca alıverdim. İlk 2-3 kullanımda bi farkını anlamasam da gerçekten w&w bu konudaki rimeli daha iyi essence kaslarımı düzgün sabitlesin diye 3 kere falan üstünden geçiyordum fakat bu sefer de Kaşımı doldurduğum için o boyayı dışarı akıtıyordu. Sonra tekrar onu temizlemekle uğraşıyordum. Bence başarılı bi ürün değil. Hiç kaşlarınızı doldurmuyor sadece düşük gözükmesine dayanamıyorsanız öneriririm ama diğer türlü işkence ediyor. Sanırım tekrar wet and wild’dan satın alırım.

 7. Hİçbir gratis’te bulamadığım¸ ardından pes edip wet n wild’ın şeffaf maskarasını tercih ettiğim üründür.

 8. en sevdiğim ürünlerden. evet başta yapısı biraz ıslak geliyor¸ fakat onun çözümünü de şöyle buldum 1 hafta boyunca ağzını açık bıraktım¸ biraz daha koyulaştı¸ normal rimellerim için de bu taktiği deniyorum yapısı çok ıslak olunca. uygun fiyata alınabilecek en iyi kaş ürünlerinden.

 9. İlk kaş sabitleme ürünüm olur kendisi ve fiyatı uygun o yüzden beklentim çok yüksek değildi ama benim sert olmayan¸ uçları sürekli aşağı düşen kaslarımda oldukça ise yaradı.fırçası büyük ve çok fazla ürün geliyor Fırçaya. Fazlasını alıp öyle kullanıyorum. Kuruma süresi biraz uzun. tam kurumaya yakın temiz kaş fırçasıyla tekrar bi tarıyorum¸ gün sonuna kadar idare ediyor beni.

 10. fiyatına göre başarılı buluyorum bu ürünü.sabitlemesi beni bütün gün idare ediyor¸ama çok sık aşağı düşen kaşlara sahipseniz günde bir kere tazeleme isteyebilir.kaşları sabitlerken biraz sertleştiriyor ama bunu bütün sabitleyiciler az çok yapıyor zaten o yüzden dezavantaj değil bence.biraz ıslak görünümlü bir yapısı var ama sürdükten 1-2 dk sonra parmağınızla fazlasını aldığınızda belli olmuyor pek.rival de loopun sabitleme ürünü bundan daha başarılı diye duyup onu da satın aldım ama performans olarak benzer özellikte olduğunu söyleyebilirim¸bu ürünün ondan tek farkı hafif ıslak görünümlü olması¸o kadar.

 11. Bir tek bende mi kullandığım günün gecesinde kaşlarımı döküyor anlamadığım kaş ve kirpik jeli. Zamanında avonun şeffaf jelini denemişliğim var. Elimde başka olmadığından uygun ya da pahalı muadilleriyle karşılaştıramam tabii. Kaş işinde henüz ustalaşmadım. Hani saçımıza köpük süreriz bol sürülen kısımlar taranınca üstündeki tabaka beyazlaşır kıtır kıtır gösterir ya işte tam o durum söz konusu bende. Fırçası kaş için büyük sanki¸ fazla ürün verebiliyor. Sümük yapışmışcasına görünme korkusundan kullanamıyorum.

 12. bu kadar karaborsa bir ürünü 6-7 tanesi bir arada bulunca almasam ayıp olur diye düşünüp aldığım kaş sabitleyici. wnw’ınki kaşımda sivilce çıkarmıştı ve sabitleme konusunda başarısızdı. bunda sivilce problemi olmadı ve fırçası daha başarılı. sabitleme konusu da eh işte ama bana yeterli. inatçı kaşların seveceğini sanmıyorum.

 13. Essence’ in şeffaf renkteki kaş ve kirpik maskarası.Kaşlarım için kullanıyorum ve ilk başta hayal kırıklığı yaşamıştım. Çünkü yapısı çok ıslak bu nedenle kaşınıza sürdüğünüz ilk 5 dakika ıslak jöle gibi parlıyor daha sonra ise homojen bir şekilde kuruyor ve gün boyu performansını koruyarak kaşlardaki düşmeyi engelliyor.

 14. hali hazırda kullandığım leş gibi olunca e geçen gün rossmanda denk gelince bir yenisini aldım. fiyat performans oranı yüksek¸ benim kaşlarımın sonları dalgalıdır onları yola getirmek için oldukça başarılı oldu¸ yalnız maskaraya az miktarda ürün almalısınız yoksa kurumuyor ve ıpıslak kötü bir görüntü oluyor. ben doğru kullanmayı öğrenene kadar bi tüp bitirdim

 15. Benim için tek boynuzlu at neyse odur. Bir göremedim. Gördüğüm an yapışmak istiyorum çünkü gün içinde kaşlarım dağılıyor.

 16. fiyatı gerçekten çok uygun ama ürünü çok kaliteli bulmuyorum. kirpiklerime maskara yerine sürdüm bir kaç kere¸ doğal bir görüntü versin gözlerimde¸ daha iri gözüksün diye ancak pek bir etkisini göremedim varlığı yokluğu bir. kaş sabitleyici olarak da uhu gibi duruyor¸ çok sürsen uhu az sürsen etkisi yok. çok memnun kalmadım.

 17. bana birkaç kişinin sorduğu kadarıyla biraz zor bulunan bir ürünmüş. ben genelde en zor bulunan essence ürünlerini hep anadoluhisarı migros’un içindeki essence standında bulmuştum.ve instagram’da da birkaç kez gördüğüm kadarıyla migroslardaki essence’ler genelde daha temiz ve ürün çeşitliliği açısından geniş oluyormuş.sizinde eğer bu markaya ait bulamadığınız ürünler varsa¸ çevrenizde büyük migros’ların içindeki standlarına bakabilirsiniz.bu maskaraya gelirsek de¸ kaşları karton hale getirmeden sabitlemesini ben çok seviyorum.

 18. maltepe rossmanda bir sürü vardı sözlüğe yazmıştım o gün bu ürüne son kez şans vermek için tekrar almıştım. (daha evvel de iki kere satın almıştım) ama gene olmadı¸olduramadı. bu ürünün ne tutuşu güzel nede yapısı. daha önceki girdilerde de benzer şeyler yazılmış zaten¸çok geç kuruyor ve bu beni de çok fazla rahatsız ediyor¸fırçama bulaşıyor elime bulaşıyor vs. kaşlarımı tutuşunu da sevmiyorum¸yetersiz. fiyatı güzel ama kendisi kötü bir ürün. benimle değil.

 19. Flormarın şeffaf maskarasıyla kıyaslarsam¸-Flormarın maskarası daha sert yapılı olduğundan fırçada ayarlayamazsanız kaşlarınızı tüm gün ıslak gösterebilecek kadar yoğun yapılı. Essenceda böyle bir şey yok. Daha hafif formüllü olduğu için sürülümü kolay ve kolaylıkla ürün miktarını kontrol edebiliyorsunuz.-Flormarınki kalıcılıkta daha iyi bana göre. Essence fazla yumuşak yapılı ve bu az sertlik kalıcılık konusunda bana biraz eksik gibi geldi.Yine de ürünü severek kullanıyorum¸ kullanacağımı da düşünüyorum.

 20. Bu ürünü kaşlarımı sabitlemek amacıyla aldım. Ancak¸ bu bende hiç işe yaramadı. Kaşlarımı suyla ıslatmış gibi bir 10 dakika gezdikten sonra kuruyup yok oluyor. Ben mi anlamıyorum bilmem.

 21. Üzerinde garip deneysel bir çalışma yaptığım kaş ürünü . videolarda haşır haşır kaşlarını tarayıp geçiyorlar nasıl oluyor hiç anlamıyorum çok ama çok ıslak bir ürün kurumakta bilmiyordu sürünce bir kenara atmıştım . Bir de h&m kaş kitindeki balmumumsu wax şeklinde bir sabitleyicim vardı bu da inanılmaz katı nerdeyse kaşı tutkal gibi yapıştıran bir üründü . İkisinin ortasını ararken bi güzel sıyırıp rimelin içine iteleyip pürüzsüzleşene kadar karıştırdım . Sonuç mükemmel oldu kesinlikle ! kaşlarım flan dökülmedi maşallahı var çok ta memnun kaldım 😀 görüntüsü biraz tuhaflaştı beyazlaştı fakat hangimizin şeffaf rimeli tertemiz hepsi bi kaç haftaya bok rengine dönüyo batırıp çıkartırken 😀

 22. 10 tl civarında bir rakam ödedim. Ve çok memnunum. Özellikle lisede falan okula giderken aşırı işime yaramıştım hem kaş hem kirpik için ideal. Ama anında kurumuyor maalesef.

 23. çok sevdiğim kaş sabitleyici. kaşlarımı sertleştirmeden¸ gün boyu sabitliyor. uzun zamandır hiç bir gratiste bulamıyordum. dün cihangir sıraselviler caddesi’ndeki gratiste 2 tane görünce çok şaşırdım. görmemişlik yapmayarak birini aldım cicişler¸ birini size bıraktım.

 24. Bir ara karaborsaya düşmüş gözde essence ürünüdür. Ve tam da o dönemde makro marketlerdeki essence standında bir avuç görünce üstüne atladığımdır. Genel itibariyle işini görür fakat kaşları seyrek olup da doldurmayı tercih etmeyenler sadece daha derli toplu görünmesi için kaş maskarası kullanmayı düşünenler için çok uygun olduğunu söyleyemem. Zira kaşları çok güzel tarıyor ve buna istinaden kaş boşluklarını daha göze sokar hale getiriyor sabitlemesi güzel ama onu da ilk sürüldüğünde kurumamaya direnen ıslaklığı gölgeliyor gibi gibi. Ama bunlar önemli değil kaşlarım sadece gün içinde yer çekimine yenik düşmesin diyorsanız başka macera aramayın alın derim.

 25. gerçekten memnun olduğum bir ürün. sabitlemesi ve kalıcılığı fiyatına göre oldukça başarılı¸ çok uzun saatler dayanmıyor ama günlük makyajda rahatlıkla kullanılabilir.

 26. Bir ara aramaktan helak olduğum¸ antalya 5m migrosta gördüğümde gözlerime inanamayıp üstüne atladığım kaş ve kirpik jelidir. Ben kaşlarımın uzadığı ve kesemediğim¸ aşağıya düştüğü o zamanlar kullanıyorum. O uzunluğa rağmen 6 saat rahat iş görüyor. Kirpiklerde ne mana¸ ne işe yarıyor hiçbir fikrim yok ancak kaşlardaki boşlukları belirginleştirdiği doğru çünkü hafiften birbirine yapıştırıyor kaşları. Benim için tek kötü yanı bir daha bulamayacak olmam olabilir.

 27. kaş ve kirpik için kullanılabilecek şeffaf maskara.ben bu ürünü her yerde aradım sonunda bir yerde buldum. aldığımda 7 ya da 9 tl gibi bir şeydi. eve geldim bir hevesle denedim kaşlarımda. sonuç: rezalet. kaşlarım inanılmaz ıslak görünüyordu ve bu görüntü ne kadar beklesem de geçmedi. yapış yapıştı zaten. baya ucuz olmasına rağmen o parayı bile hak ettiğini düşünmüyorum.

 28. annem için essence’in renkli kaş maskarasını alırken bunu da ucuz görüp kendime satın almıştım. sert ve aşağı bakan kaşlarım yok ama uzunlar¸ tarandıklarında daha derli toplu durmaları hoşuma gidiyor. bunun da fırçası güzel tarıyor ama ürünün ıslaklığının geçmesi için bayağı bir beklemek gerekiyor. en kötüsü de kaş diplerimi kaşındırıp¸ düzenli kullanımda pul pul deri dökülmelerine neden oluyor. bundan önce golden rose’un şeffaf maskarasını kullanıyordum¸ iyi kötü bu elimdekini bitirince yine ondan alacağım.

 29. Jöle kıvamında olduğu için kaş rengini koyulaştırması dışında bir eksi tarafını göremediğim kaş maskarası. Sabitleme özelliği gayet iyi ve renksiz olduğu için bulaşma sorunu olmuyor.

 30. Bende bu ürünü görünce direkt yapışmıştım. Kaşlarımı sabitlemeye ihtiyaç duymadığım halde. Öncelikle ben şeffaf rimel olarak kullandım iki ya da üç gün. Kirpiklerimi döktü. Almışken kaşlarımı sabitleyeyim boşa gitmesin dedim. Kaşlarımı çok döktü. Benim çok gür kaşlarım olduğu için seyrelmesini istiyordum biraz zaten. İşime geldi ama sonra gözüm korktu kullanmayı bıraktım. Birde bunu kaşlarıma sürdüğümde bir erkek arkadaşım kaşların niye parlıyor senin diye sormuştu. Burada bir ciciş yazmıştı bebek saçlarımı geriye doğru tarıyorum bununla diyerekten bende öyle kullanıyorum şuan topladıkça. Saçım için memnun kaldım. Bitiririm en azından ama hiç beğenmediğim bir ürün oldu diğer türlü.

 31. neffffret ettiğim ürün.iki ay kadar evvel kaş maskaramın bitmeye yüz tutmasıyla eve kozmetik’te bulunca sevinçle aldığım gün çocuklar gibi şendim. bi hafta on gün kadar sonra açtım¸ akşam dışarı çıkacağım hazırlanıyorum bunu kullanayım dedim. vıcık vıcık¸ ıslak mı ıslak¸ tüm kaş tellerimin birbirine yapıştığı bir görüntüye sahip oldum sağolsun. sonra fırçala allah fırçala¸ ayır ayırabiliyorsan. :’) nasıl heveslerle almıştım¸ buldum sonunda diye. hülagü’ye döndüm sözlük. gosh’ınkinden şaşmam artık.

 32. kaş sabitleme niyetiyle aldığım ama sadece kaşta ıslak ıslak parlayan ve hoş görünmeyen jel. ama seveni arayanları varsa diye haber vermek isterim bugün marmarapark rossmann’da bir dolu vardı.

 33. Kesinlikle kullanamıyorum¸ sanırım kullanım sebebini yanlış anlayıp aldım. tamamen ıslak bir his bırakıyor. sevmedim. çekmecenin dibinde yerini bulmuş bir ürün daha maalesef.

 34. bugün renklisinin en açık rengini bulamayınca bunu aldım. fırçası bana fazla uzun geldi ama kirpik için de olduğu için buna eksi yön diyemem¸ keşke burdaki yorumları okuyarak alsaydım çünkü kaşlarımı yapıştırdı ve çirkin bi ıslaklık bıraktı. üstüne kaş fırçasıyla taradım hem fazlasını alsın hem yapışanları ayırsın diye¸ işe yaradı sayılır. en azından ilk hali gibi ıslak ve yapışık durmadı. sabitleme konusunda da başarılı bulmadım 2 saat anca dayandı. çöpe atma lüksüm olmadığı için bu şekilde bitirene kadar kullanmayı düşünüyorum ama bitince bi daha asla almam. aynı sorunu yaşayan cicişler de üstünden hafif kaş fırçasıyla geçmeyi deneyebilir.

 35. Kaş maskarası kullanmaya ilk bunla başladım sonra araya wet n wild girdi tekrar buna döndüm falan ama kesinlikle wet n wild daha iyi¸ bunun fırçası çok yumuşak ve çok fazla ürün alıyor kaşları yapıştırıp ıslak bırakıyor üstünden peçeteyle geçip kullanmaya çalıştım son olarak ama olmadı çöpe attım wet n wild a geri döndüm memnunum ayrıca essence beyaz kalıntı bırakıp çirkin bir görüntü oluşturuyor

 36. yorumları okuyunca acaba bendeki jel kurumu diye düşünmeye başladım. çünkü ben gerçekten bayıldım bu jele. kaşlarım baya gür çabuk uzarlar oyüzden şekilsizler çoğu zaman. bu jelse yapıştırmadan bütünleştirdi hemen kurudu bence tüm gün kaldı gözümde. aynaya baktığımda şekilsiz görmedim. zar zor karşıyaka rossmanda buldum. indirimde bitane daha aldım. hiç bişey stoklamam genelde bunu stokladım. uu beybim o benim 🙂

 37. fiyatı uygun kasları tutuşu da harika.şimdiye kadar essence standlarında hep son 1 tane bulabildim onuda havada kaptım zaten 😀 tek eksisi zamnla renginin değişip çamur gibi olması.

 38. 2 gün önce tesadüfen denk gelip 7 liraya aldığım bir ürün oldu. hakkında bir çok övgü duymuştum hatta insanlar bulamadıklarından yakınıyordu ama ne hikmetse aldığım yerde baya vardı bunlardan. kaşları çok düşen biri olarak rimmel london brow this wayden sonra gayet güzel bir sabitleyici şimdilik memnunum ama uzun vadede bilemiyorum

 39. Bundan sonra gratislerde bulamayacağımız¸ eve¸ rossmann¸ mmm migroslardan temin edebileceğimiz güzelim kaş maskarası. Ben bayrampaşa’ya yeni açılan Eve mağazasında¸ hiç bir yerde bulamadığımız bütün Essence ürünlerini rahatlıkla buluyorum. Bu maskarayı da son birkaç haftadır kullanıyorum. Gür¸ uzun ve sert kaşlara sahibim. Kaşlarım gün içerisinde sürekli düşerdi. Şimdi kendime bir kaş rutini oluşturdum: temiz ve eski bir maskara fırçasıyla kaşlarımı yukarı doğru tarıyorum¸ gereken yerleri kalemle dolduruyorum¸ essence kaş maskarasını tek seferde üzerinden geçiyorum. Gün boyunca aynı şekilde kalıyor. Biraz bekleyince kuruyor¸ kuruyunca parlama ve sertleştirme yapmıyor. Fırçaya gelen fazlalığı sıyırarak kullanıyorum. Gerçekten beğendim ve bundan sonra hep kullanacağım bir ürün oldu.

 40. rossmann dan satın aldığım ve başarılı bulduğum kaş ürünü. bunu sürdüğümde kaşlarımı güzelce tarıyor ve sabitleme işlemini de başarıyla gerçekleştiriyor. kaşlarım yapay görünmüyor. kaşları döktüğü söylenmiş ama ben bunu kendimde gözlemlemedim¸ belki de döküldü ben fark etmedim¸ bilemiyorum. bence fiyat/performans açısından iyi.

 41. ürünün yarısına daha yeni gelmiş olmama rağmen delicesine sevdiğim kaş sabitleme maskarası. gün içinde aşağı düşen kaşlarımı toparlayıp aynı tutar ve rahatsızlık hissi vermez. fazlasını alıp az uyguladığımda kaşlarım harika oluyor¸ fakat benim kaş pomadım yüzünden şeffaflıktan bir nebze olsun çıktı ama olsun hala canımsın!

 42. Fiyat/performans açısından değerlendirdiğimizde çok başarılı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Kolay bulunmuyor gerçekten¸ ben iki tane aldım. İkisini de rossman’da buldum.Bu ürün hiçbir yerde kalmadığı zaman flormar’ın kaş sabitleyici jel maskarasını almıştım mecburen. Hem daha pahalıydı hem de başarısız bir üründü. Ambalajı sadeydi. Essence’in fırçasından oldukça farklı bir fırçaya sahip.Fırça yapısından mı bilmiyorum ama kaşa jeli löp diye bırakıyor. Jeli ne kadar inceltirseniz inceltin gün içerisinde topaklanıyor.Özetle¸ essence¸ bebeğimsin.Flormar¸ çektir git allasen.

 43. Seffaf olan tamamen islak duruyor¸dogru duzgun de sabitlemiyorRenklisini bulursam onu deneyecegim ama seffafin fircasi da kas icin fazla buyuk.bitirmek icin zorluyorum kendimi bitince asla almam

 44. kaş farı kullanmama rağmen şeffaf renkli ürün sütlü kahve yapış yapış bir hal adı satın almamdan kısa bir süre sonra¸ şimdilik ne atabiliyorum ne kullanabiliyorum.

 45. Hem kahvesini hem de jelini kullanmış biri olarak memnun kalmadım.Yapış yapış his ve kaşları katılaştırıyor.Paraya kıyıp daha iyi bir ürün almak daha iyi.

 46. İki yıldır bunu kullanıyordum ama gratis indiriminde wet n wilde sans verince essence gel mascarayı begenmemeye başladım

 47. bunu ve wet n wildin şeffaf maskarasını dönüşümlü olarak kullanıyorum. hangisini bulursam¸ denk gelirse onu satın alıyorum. kıyaslayacak olursam essence daha ıslak ve kaşıma sürdüğümde üzerinden bi kez daha kendi kaş tarağımla geçiyorum ki kaşlarımdaki fazla ürünü ve o ıslak yapıyı alsın. wet n wild böyle bir sıkıntı yaratmıyor ancak essence kesinlikle daha iyi sabitliyor. o yüzden galiba essence birazcık daha favorim.

 48. bahsedildiği gibi kuruması biraz zaman alıyor¸ fırçayı çıkarırken üzerindeki fazla ürünü sıyırarak kullanarak çözüm buldum¸ beklenti kaşları toparlamak ve sabitlemek ise alınabilecek bi ürün. fiyatı da oldukça uygun.

 49. asla bulunmuyor dendiği için görünce bi heyecanla aldım hemen. bir haftadır kullanıyorum. yapısı ıslak evet ama ben üzerinden temiz bir rimel aparatı ile geçip fazlalığını alıyorum. kaşlarım normal kalınlıkta ama uzun. seyreklik sorunum yok¸ gün içerisinde uç kısımları aşağı düşebiliyor¸ bu ürün güzelce sabitleme kısmında yardımcı oldu. kaşlarım sabit kalıyor gün içerisinde. ama son kullanımlarımda artan şekilde kaşlarım döküldü. ilk iki gün sorun yoktu¸ sonra bir tane iki tane derken en son dün kullandım 5 tane kıl vardı pamukta. başka bir şey kullanmadığım için direkt bu ürüne bağladım. ben mi çıkartırken ters bir şey yapıyorum bilemedim ama eğer ürün bozuk değilse kirpikleri beslediğini ya da iyi geldiğini düşünmüyorum.

 50. sanırım indirimsiz fiyatıyla alırken yedi liraya tekabül eden şeffaf maskara. ilk kullandığım zamanlarda tek başına kullanırken taramasını hiç beğenmiyordum fakat kaşımı doldurduktan sonra kullandığımda memnun kaldım. çok zor kuruyor¸sürdükten beş dakika belki de daha fazla beklemeniz gerekiyor. fırçaya çok ürün geldiği için az az almaya çalışıyorum çünkü fazlalığını almadan kullandığınızda kaşınızda beyaz beyaz görüntü oluşturuyor. bittikten sonra wet n wild’a geçmeyi düşünüyorum. görünüş olarak çok benziyorlar birbirleriyle.

 51. Kaşları sabitleme konusunda şimdiye kadar kullandığım¸ ki benefit’in gimme brow’ını da denedim¸ en iyi ürün. Çok ıslak yapılı olduğu doğru. Ben de çoğu ciciş gibi sonrasında tekrardan kuru bir fırçayla tarıyorum kaşlarımı. Fakat onun dışında kesinlikle vaadini yerine getiriyor bence¸ kaşlarımı sabitliyor. 🙂

 52. Şeffaf olanını bir haftadır kulladığım kaş sabitleme maskarası. Sabitleme konusunda başarılı değil ayrıca kaşlarımın dökülmesine sebep oldu.

 53. Şeffaf olanını kullanıyorum. Ve kendisine hayretle bakıyorum. Sadece ilk haftadan sakizlandi cicişler sadece ilk hafta. Sabitlerken kasları sertleştirmiyor ama yapısı fazla ıslak. Üstünden boş bir maskara fırçasıyla geçerek sorun belki çözülebilir ama sabah altıda derse yetişmeye çalışırken bu kadar uğraşamam o yüzden öyle duruyor kenarda.

 54. bu ürünü aldığım zaman cicişlerin satın aldıkları son kozmetik ürünü başlığına da yazmıştım. yapısal olarak uzun kaşlarım var benim ve çok çabuk düşüyorlar. bu duruma çare olsun diye almıştım. daha önceden makyajımda kaşlarımı sadece kaş kitimle boyar çıkardım. meğer ben kaşlarımı yapamıyormuşum bu güne kadar… önce boyayıp sonra şeffaf jelle üste doğru taraya taraya kaldırıyorum kaşlarımı. amanın ne güzel oldular. kuyruk kısmındaki boşluklarım daha güzel doldu. daha vahşi bir görünüm kattı. dökülme de yapmadı. çok memnunum. bittikçe alırım.

 55. Mac’in kas jelini kesfetmeden once uzun zaman seffaf olanini kullandigim uygun fiyatli kas jeli. Kaslari guzel sabitliyor ve bende herhangi bir dokulme yapmadi. Yine de kas kalemi kullanip¸ sabitlemek icin renksiz jel kullanacak olanlara¸ biraz daha para biriktirip mac almalarini oneririm.

 56. seyrek ve araları doldurulmaya ihtiyacı olan kaşlar için hiç uygun bir ürün değil.kaşları iyice ıslatıp yapıştırıp daha da seyrek görünmelerine yol açıyor.şahsen ben saç spreyinden bile daha çok verim alıyordum.hem sabitlesin hem doldursun isteyenler için maybelline fiber parçacıklı kaş maskarasını öneririm.

 57. Bu üründen 2 tane bitirdim. Önceleri makyaj hakkında pek bir bilgim yokken¸ kaşlarımı sabitliyormuş gibi geliyordu. İşe yaradığını düşünüyordum yani. fakat Çok kötü. Bir kere kaşı sabitlemiyor¸ sadece tarıyorsunuz resmen. İkincisi fırçaya çok fazla ürün alıyor bu yüzden kaşta sürekli beyaz beyaz kalıntı bırakıyor. Hele benim gibi koyu renk kaşlara sahipseniz¸ gerçekten kaşınızdaki ürün kuruduktan sonra çok kötü gözüküyor. Ve son olarak gerçekten kaş döküyor

 58. genel şikayet sebebi o yapış yapışlık malesef doğru ama ben o görüntünün kalıcı olduğunu gözlemlemedim maksimum 5 dk içinde görünmez hale geliyor. Ama öncesinde bir farla vs. aralar doldurulmazsa seyrek bir görüntü ortaya çıkartabilir çünkü ciddi anlamda tarıyor kaşları. Daha evvel kullandığım kaş maskaralarında yaşadığım dökülme problemini bana yaşatmadığı için ve zamk gibi de yapıştırıp sabit tuttuğu için seviyorum kendisini. Hatta daha bugün övmüştüm burdaki entryleri görünce acaba abarttım mı diye düşündüm )özetle kendisi tam bir fiyat performans ürünüdür.

 59. Benim kaşlarımı sabit tutmaya yetmeyen maskara. Kaşlarım sert ve gür¸ gün içinde dağılıp abuk subuk yönlere bakmaya oldukça meyilli. Bir heves bulmuşken aldım bu maskarayı ama kaşlarımı güzelce taramak dışında pek bir işe yaramıyor. İlk sürdüğümde kaşlarımı kaldırıyor ama bu görüntü de bir saate kadar dayanıyor en fazla¸ bence fazlasıyla overrated bir ürün.

 60. ne işe yaradığını pek çözemediğim ürün. tarıyorsunuz kaşları evet¸ ama bakıyorum herhangi bir farklılık göremiyorum. belki de kaş yapısından kaynaklanıyordur. bir de şu ıslaklık hissi fırçaya ne kadar az ürün alsam da geçmiyor kolay kolay. herhangi bir dökülme fark etmedim şimdiye dek. kullanmaya devam ediyorum yine de¸ belki fark edemediğim şekilde işe yarıyordur diye.

 61. şu an üçüncüsünü kullandığım essence’ in şeffaf kaş maskarası. kaşlarım orta sıklıkta¸ orta kalınlıkta¸ ince sayılabilecek kıllı yapıda ve düşmeye yatkın. bu maskara¸ kaşlarımı çok iyi sabitlememekle birlikte ıslak yapısı gereği hafif yapıştırıyor. fresh¸ ıslak ya da no make up make up makyajlarımda elim hep bu maskaraya gidiyor. bir de kaşlarımı taramadan dışarı asla çıkmadığımdan bu tip şeffaf bir maskarayı¸ hep elimin altında olsun istiyorum. bir daha alır mıyım ¸almam sanıyorum. şu zamana dek işimi gördü fakat bittikten sonra yine ıslak bitişli fakat daha kalıcı ve sabitleyici bir kaş maskarası arayışına girerim sanıyorum.

 62. bundan önce goshun kaş maskarasını kullanıyordum ama malum gosh ülkemizden gidince yeni bir şeffaf kaş maskarası arayışına çıktım. essence’in bu ürününün fazla abartıldığını düşünürdüm hep ama denemekten ne zarar gelir ki diyerek satın aldım. iyi ki almışım diyorum o kadar memnunum ki. her zaman yerçekimine yenik düşen kaşlarımı gün boyu sabit tutmayı başarıyor kendisi. evet biraz fazla ıslak ama zaten gür olan kaşlarımı doldurmadığım için bana bi problem yaratmıyor. bence fiyat/performans açısından tek kelimeyle muhteşem.

 63. Dün bi hevesle 10.25 fiyatı da baya ilgimi çekti o sebeple aldım. Ilk kullanıldığında gayet güzel ama sonra kaşlar eski haline dönüyor. Bu kadar meşhur olduğunu bilmiyordum fiyatından dolayı almıştım. Ama bi daha alacağımı zannetmiyorum.

 64. Kaşlarınızı temiz bir kaş fırçasıyla taramaktan daha fazla hiçbir şey yapmıyor. Üstüne bir de fırçaya fazla ürün geliyor¸ ürün de oldukça ıslak olduğu için kaşlarınızı birbirine yapıştırıyor. Zaten kaşlarınızı yukarı taradığı falan yok ama kalıcı da değil. Altına uygulanan ürünlerle de iyi anlaşmıyor. Başarısız bir ürün.

 65. bundan 2 tane bitirdim¸ 3. de bitmek üzere benim olmayan kaşlarımda işe yarıyor :dd yalnız tek sıkıntısı ıslak ıslak durması ve fırçasına çok ürün gelmesi onun dışında seviyorum ben tanım:kaş ve kirpik için şeffaf maskara

 66. Yeni edindiğim ve kullanmaya devam edeceğim essence’ in şeffaf kaş maskarası. İlk kez kullandığım için diğer markalarla kıyas edemiyorum ancak bir kaş maskarasına fahiş fiyat ödemek istemiyorum. fiyat/performas oranını bende yakalamıştır kendisi. Yeni heyecanlara gerek yok.

 67. Ne zaman sürsem nasıl beceriyor bilmiyorum ama kaşımda sivilce çıkaran bi maskara. Bu ürünü değerlendirirken kaş yapısı önemli bence. Kaş tüyleri ince olanların işine yarayabilir. Benimkiler çok kalın o yüzden sadece ıslatıyor. Kaş dolduran bi insan da değilim ne mana aldıysam.

 68. Kaş sabitleme konusunda bence başarılı fakat gerçekten kuruması çok uzun sürüyor. Kaşlarımdaki boşlukları doldurduktan sonra bu maskara ile tarayınca çok daha doğal bir görünüm sağladığını düşünüyorum. Bitene kadar kullanırım

 69. Kaşlarımı sabitlemek amacıyla aldığım ama pek bir etkisini göremediğim maskaradır. L’action kaş ve kirpik serumunu tercih ederim en azından besliyor.

 70. baya kötü ürün. Kaşlarımı asla sabitlemiyor¸ aşırı ıslak. Uzun süre ıslak ve parlak duruyor. kuruduktan sonra da beyaz¸ pul pul bir görüntü oluşuyor.

 71. Bitince mecburen alacağım bir ürün. Asi ve kalın telli kaşlara sahibim. Benim kaşları sabitleyen ve bu kadar ucuz olan tek ürün. Mecburiyetten almamın nedeni bu. Fakat en sevmediğim yanı ıslak ıslak bırakması ve açıkçası hafif bir pudra değmesi ile kaşlarımın rengini griye çevirmesi. Her sürüşten sonra parmaklarımla üzerinden geçip ürünü seyreltmeye çalışıyorum. Yoksa çok çirkin bir görüntü oluşturuyor

 72. İlk aldığım zamanlarda çok işime yaramış¸ ancak açalı bir yıl olmadan yapısı bozulmuş üründür. Kıvamı katılaşıp tuhaflaştı rengi kahverengiye dönmeye başladı¸ ben de bir daha kullanamadım. Yarısı falan boşa gitmiş oldu yani. Her gün kullanmayacaksanız bunu göz önünde bulundurun almadan önce bence.

 73. Çok çok beğenerek kullandığım canım kaş jelim.Kaşlarım sanırım benim için yüzümde en önem verdiğim bölge.Bu yüzden kullandığım ürünlere ekstra özen gösteriyorum.Bundan önce wetn wild’ın kaş jelini kullanıyordum sonra tesadüfen bu ürünle karşılaştım ve ikisini karşılaştıracak olursam essence çok çok daha iyi.Wetn wild bu üründen sonra su gibi gelmeye başladı o günden beri hiç kullanmadım.Ama essence harika kaşlarımı kas katı sabitlemiyor ki zaten bu istediğim bir durum değil.Uzaktan yapışık gibi de durmuyor ve gün içinde kaşlarımın şekli hiç bozulmuyor.

 74. Acilin kin kusmaya geldim. Bu kas maskarasi sabitlemiyor resmen kasinizin ustunde sanki uhu surmussunuz gibi seffafimsi beyazimsi obekler birakiyor. Kasiniz kepeklenmis gibi sacma bir goruntu olusturuyor. Yine youtuberlarin ove ove bitiremedigi ama cop cikan bir urun

 75. Essence’in seffaf kas sabitleme maskarasidir.Benim kaslarimi cok sertlestiriyo ve kaslarimi doktugunu gozlemledim.Sanirim dokulme olayi kuruttugu icin gercekleriyor.Fiyati uygun fakat uzulerek bir daha alacagimi sanmiyorum 🙁

 76. kaşı sabitleyemeyen kaş maskarası¸ ürünü kaşlarıma sürüp bekliyorum ardından kaş farımı uygulamaya çalıştığımda kaşlarımın hala ıslak olduğunu farkediyorum malesef kaşlarımda bir etkisini göremedim. Ancak çoğu günler ürünü kirpiklerime sürüyorum¸ eğer sizde benim gibi maskara sürmekten¸ kirpiklerinize verdiği zarardan ve ne kadar temizlerseniz temizleyin çıkmamasından bıktıysanız bu ürünü kullanabilirsiniz¸ günlük makyajımda pek işe yarıyor.

 77. akan rimelleri şeffaf maskarayla sabitleyebilir miyim diye düşünüp denediğimde memnun kaldığım ürün. Kaşa-kirpiğe bakım yaptığını da iddia ediyor¸ sanırım bunun sebebi içinde panthenol bulunması. Ancak aynı zamanda silikon ve paraben de var¸ saçı güçsüzleştiren silikonun kirpikte de böyle bir etkisi olabilir mi¸ emin değilim. içine birkaç damla işe yaradığını düşündüğünüz bakım yağlarından ekleyebilirsiniz¸ ben böyle yapınca daha çok beğendim.

 78. Kaşlarımı sabitlemek ve rimel sürmeye¸ ardından akşam silmeye üşendiğim günlerde el alışkanlığımı(!) gidermesi açısından kirpiklerime sürmek için aldım. Fakat özellikle kirpiklerimde sanki beyaz beyaz olup soyuluyor bir süre sonra. Maalesef beğenemedim.

Siz ne düşünüyorsunuz?