“Essence i love stage far bazı” için 56 yorum

 1. put a lid on it varken asla şans vermeyeceğim makyaj bazı. rengi o kadar koyu ki göz kapaklarımda o rengin duruşundan nefret ediyorum ayrıca da bende ki en iyi performansı max 5-6 saat ki yeterli değil. 2-3 kullanımdan sonra geri dönüşüm kutumu boyladı kendisi.

 2. tek bi tanımla kötü. öncelikle sarı bir rengi var ve renkli bir ürün farın rengini nasıl etkilemez?! ikincisi yapısı ağır ve göz kapaklarının yağlanma süresini en fazla 1-2 saat uzatabiliyor. üçüncüsü¸ diyelim ki sevdiniz gramajı fazla ömrü kısa(6ay). alıp¸ kullanmadan önce internette araştırma yapıp put a lid on it’le çok karşılaşınca gittim onu aldım ve bu ürünü çöpe yolladım. üzerine indirim zamanı 5tl daha koyup the balm’ın bazını alın. her yönden karda olursunuz.

 3. Kimseye tavsiye etmeyeceğim makyaj bazı.pahalı bir şey değil gerçi ama yazık verilen paraya.baz desen değil¸işe yaramıyor.kapatıcı olarak kullandım iki kere göz altlarımı kuru üzüme çevirdi.yok bir şey olmaz bu bazdan.

 4. far bazı olarak denemediğim renk eşitleme amacıyla kullandığım uygun fiyatlı essence ürünü. herhangi bir reaksiyonla karşılaşmadım ancak kullanmaya başladıktan üç ay sonra rengi gittikçe koyulaşmaya başladı. açılmamış ürünle kıyasladığımda dört tona yakın koyulaştığını farkederek kullanmayı bıraktım. kısıtlı zamanda sür-çık amaçlı kullanılabilir.

 5. Göz kapaklarında renk eşitsizliklerini nötrlemede başarılı bir far bazı. Eğer creme brulee gibi ten rengi bir far ya da pudrayla sabitlenmezse birikme¸ çizgilenme yapabiliyor. Benim kuru göz kapaklarimda gerginlik¸ yanma¸ ekstra kuruluk tahriş gibi şeyler yapmadığı için kullanabildiğim tek baz. Farların rengini daha canlı gösteriyor. Uzun süre dayanıyor. Fiyatına göre performansı çok iyi. Yağlı göz kapakları olanlara yeterli geleceğini düşünmüyorum.

 6. hiçbir işe yaramayan göz bazı. Farın çizgilere dolması vs gibi sorunların hiçbirinin önüne geçemedi. Göz kapaklarına kapatıcı sürmekten iyidir rengi eşitler en azından düşüncesiyle kullanmaya devam ettim ama ten rengimden çok koyu olduğu için aydınlık göstermek istediğim göz kapaklarımı eşitliyor ama koyu olduğundan güzel durmuyor. Ayrıca farın pigmentinin artırmayı geçtim rengini değiştiriyor. Koyu renklerde bir sorun yok fakat açık renkler kendini gösteremiyor üzerinde. Ucuz sonuçta ne kaybederim ki diye almıştım ama şimdi kenarda bekliyor.

 7. Bende hiçbir işe yaramamış¸ uygun fiyatlı far bazıdır. Tüp formda¸ kendi aplikatörü olan yarı likit -kremsi- sarımtrak renkli¸ ten rengini az çok eşitleyen bir ürün. Ama Sabah erken yaptığım makyaj -ki acelem varsa bu¸ baz üstüne kalem şeklinde oluyor- öğle olmadan göz kapağımda. Bir arkadaşıma verdim ben de. Üstüne pudra geçmek faydalı olabilir belki ama o zaman da ne anladım ben o işten.

 8. göz kapağımdaki damarlı görünümü silmek için ideal bir ürün. Farı tutuculuğu ise kişiden kişiye değişiyor malesef. ablamın göz kapakları fazla yağlı olduğu için onda bir işe yaramadı¸ çizgilere doldu. fakat benim göz kapaklarım kuru. normalde zaten çizgilere dolma problemim yok fakat farlar bende kalıcı olmaz pek. bu ürünle kalıcılık sorunumun üstesinden gelebiliyorum. eh piyasada aynı işlevi gören çok pahalı markalar varken neden essence i tercih etmeyeyim ki? kuru göz kapakları için ideal

 9. lip primer olarak da güzel işlevi var. rujun kalıcılığını arttırmakta dudakta pigmentasyon varsa rengi nötrleyip rujun gerçek rengini vermekte başarılı. pahalı lip primer alacağınıza bu ürünü tercih edebilirsiniz. ben bu amaçla kullanıyorum.

 10. Rengi bana çok sarı gelen¸ göz kapağımı yakıp gözümü sulandıran baz. Normalde yorumları okuyup aldığımdan beğenmediğim pek ürün olmaz ama bu makyaj konusunda daha toy zamanlarıma gelmişti çöpü boylamak zorunda kaldı.

 11. the balm’ın far bazı varken bedava verseler almayacağım ürün. indirimde the balm stoğuna devam yani. ancak nars’ın far bazını merak etmiyor da değilim.

 12. Göz kapaklarını pürüzsüz gösteren ve makyaja hazırlayan bir baz ama…İşte burdaki ama çok önemli. Ama bende alerji yaptı maalesef. 4 gün boyunca gözlerim kıpkırmızıydı. Göz damlası kullandım. O kadar korktum ki anlatamam. Hiç geçmeyecek sandım. Wet n wild farları da hafif bir alerji yapmıştı ama bu far bazı öyle böyle değil.Hassas ve alerjik bünyelere bu far bazını tavsiye etmiyorum. Öyle kolda deneyerek filan alerji yapacağı da anlaşılmıyor. Ben denedim hiçbir şey olmadı. Göz kapağıma sürdüm¸ rezil rüsva oldum.

 13. Put a lid on it i bulamadığım dönemlerde uygun fiyatlı baz ararken almıştım. Renginin turuncumsuluğuna bir türlü anlam veremedim ama dağıtınca çok da koyu¸ turuncu turuncu durmuyordu. Baz görevine gelirsek fena sayılmaz çok para vermek istemiyorsanız deneyebilirsiniz.

 14. Cildimin geri kalanının aksine yağlı olmayan göz kapaklarım için gayet uygun fiyatlı bir renk eşitleme aracı olur kendisi. Yaklaşık 7 saate kadar da herhangi bir birikme/yağlanma sorunu yaşamadım. Far kalıcılığı konusunda performansı biraz düşük fakat bu fiyata ancak bu kadar oluyor demek ki.

 15. Far bazı olarak kullanamıyorum maalesef bu ürünü. Ama çok az bir miktarda göz kapaklarıma uyguladığımda hem rengi eşitliyor hem de doğal bir aydınlık veriyor. Projeler¸ vizeler¸ finaller derken kaç gündür sabahladığımı unutan beni bir zombie olmaktan çıkarıp normal insana çevirme kitimin 3 üyesinden biridir.(bkz: rival de loop natural touch concealer )(bkz: gül suyu )

 16. ben bu markanın far bazını kullanıyorum ve çok memnunum. farların rengini çok güzel ortaya çıkartıyor ve gün boyu orada tutuyor. göz kapaklarımda kuruluk ya da yağlanma da yapmadı şu ana kadar.

 17. Ben bu bazı başta çok sevmiştim. Farı tutma süresi falan da iyi gibi geliyordu. Ama son birkaç haftadır göz kapaklarımı çok yağlandırıyor. Bu far bazından kaynaklı bir şey mi bilmiyorum ama bir süre kullanımını askıya alacağım ürün. Onun yerine Put a lid on it’i deneyeceğim ama yılbaşı indirimini bekliyorum.

 18. Başıma bir iş gelmeyecekse beğendiğim far bazı. Belki de kullandığım ilk baz olmasından mütevellit beğenmişimdir. Farımın rengini canlandırmadı ancak kalıcılığını kesinlikle arttırdı.

 19. The balm put a lid on it almaya gittiğim halde¸ üçte birlik fiyatıyla beni etkilemiş olan ve denemeye karar verdiğim far bazı. Birkaç gündür kullanıyorum ama oldukça hoşuma gitti. biraz koyu ve kapatıcı özellikte olması sayesinde¸ ivory tonlu kapatıcılarımın tam gizleyemediği göz kapağı damarlarımı da başarılı bir şekilde kapattı. Far birikme ve dağılma problemini de büyük ölçüde çözüyor¸ daha ne isterim ki 🙂

 20. İlk aldığım far bazı olduğundan ilk başta çok hoşuma gitmişti çünkü ilk 1-2 saat iyi bir pigmentasyon sağlıyor fakat 2 saat sonra gözde çizgilenme yapıyor ve far uçuyor. Daha çok genç kızlara ya da hafif makyaj yapanlara hitap eden başarısız bir ürün.

 21. Bu far bazı çok çizgilenme ve göz kapaklarımda toplanma yapıyodu ben de bazı nemli beauty blenderla uygulayıp neredeyse tüm cicişlerde olan wet and wild brule farını üzerine hemen uyguladığımda sanki daha az çizgilenmeye başladı gibi görünüyor. Bi de bu ikili çok aydınlık ve sağlıklı göz çevresi görünümü oluşturuyor benden demesi.

 22. diğer markaların fiyatlarını gördükten sonra aldığım 1-2 kez kullandıktan sonra put a lid on it i almamla atıl kalan baz. göz kapaklarımın fazlaca yağlı olmasından kaynaklı sanırım far göz kapağı çizgisine birikti¸ normalde hiç bulaşma yapmayan eyeliner göz kapağımda siyah bir çizgi oluşturmaya başladı. sadece 2 kez kullandım o yüzden bazsız bile daha iyiydim. başka bir yerde kullanabilmeyi umuyorum kendisini.

 23. almış bulunduğum¸ put a lid on it aldıktan sonra göz altında kullanmaya başladığım baz.. bir şekilde biter herhalde. put a lid on it’e yaklaşamaz bile.

 24. Yağlı göz kapaklarına sahip olmadığımdan memnun olduğum far bazı.Bir kere meraktan gözaltıma denedim ve tam istediğim gibi kapattı morlukları. aynı renk kapatıcı arıyorum¸ bulamıyorum.

 25. kapatıcı kıvamında olduğu için baz görevi görmenin yanı sıra renk eşitsizliklerini de gideren ürün. halihazırda 2. tüpümü kullanıyorum ve yves rocher ile put a lid on it bazlarının gözlerimde oluşturduğu minik yağ butonlarına veya herhangi bir alerjik reaksiyona asla sebep olmadı. stoklarda kolay bulamadığım ve yapısını benzettiğim için bir tane de rival de loop’un göz farı bazından yedekledim¸ ama ulaşabildiğim sürece favorim bu olacak. aylar sonra gelen edit: rival de loop da essence kadar iyi oley!

 26. farı çok başarılı bir şekilde gözde saatlerce tutabilen en bir sevdiğim far bazı. pratik yapısı¸ farla bütünleşen kadifemsiliği ile basit ama kullanışlı ve bildiğiniz gibi ucuz bir ürün.

 27. i love colour intensifying adlı açık rengini de edinebileceğiniz uygun fiyatlı far bazı. i love stage olanından 3-5 tüp bitirmişliğim var¸ bir de  bunu denemek istedim.

 28. farın kalıcılığını sağlayıp göz kapağında birikmesini engelleyen uygun fiyatlı göz bazı. bugüne kadar üç göz bazı denedim ve en iyisi buydu kesinlikle. bir önceki indirimde süvari kozmetikteki %50 indirimle dört tane stokladım.

 29. painterly ile dönüşümlü kullandığım baz. painterly malumunuz pembe ve yoğun pudralı gibi hissettiren krem bir ürün. yapısı biraz fazla ürün tutucu olduğundan üzerine hep yakın renklerde bir far geçiyor¸ diğer farların üzerinde kaymasını sağlıyordum. bu baz sarı ve likit/kremsi yapıda. soft ochreye göre ise essence daha sarı ama örtücülüğü daha az. ben painterly nin pembeliğini doğal makyajlarda yerinde bulsam da özellikle kahverengili¸ hele sıcak kahveli makyajlarda sorun olarak görüyorum¸ çünkü herşeyi bir tık pembemsi gösteriyordu. soft ochre almadan bir de essence denemek istedim. yağlı veya çok kuru göz kapaklarım yok. birikme problemi ancak çok ışıltılı farlarda veya çok sıcak günlerde eyelinerımda yaşıyorum¸ düşük göz kapaklarım olduğu için. böyle pek akarı kokarı olmayan bir yapım olduğu için ben beğendim essence in bazını. ilk kullandığım ürün painterly olduğu için ( karşılaştırmak manasız farkındayım ) onun kadar başarılı bulmadım fakat bu demek değil ki essence kötü. bu da farın adeta yapışmasını sağlıyor ancak çok açık tenlerde sarı kaabilir¸ wnw brulee tarzı bir farı üstünden geçerseniz bu sorun çözülecektir. fiyat/performans olarak oldukça başarılı¸ softochre almaktan vazgeçtim bunu alınca.potta duran ürünlere göre de kullanım kolaylığı sağladığından daha al-çık bir ürün.

 30. kesinlikle alın derim. fiyat performan oranı çok yüksek ve sadece ucuz olduğu için değil gerçekten de iyi bir far bazı. pigmentasyonu zayıf farlarımın renklerini ortaya çıkardı ve 7-8 saat de kalıcılık sağladı ee daha ne olsun bir de makyajı kendi mi yapsın.

 31. Almanyadan aldığım ve performansını beğendiğim makyaj bazıdır. Ucuz yollu performansı iyi bir baz arıyorsanız bir göz atmalısınız.

 32. uzun süredir tüm göz kapağımın rengini eşitlemek için kullandığım¸ uygun fiyatlı ürün.renk ortaya çıkarma konusunda başarılı evet.farı gözde tutma konusuna gelirsek¸ pek yorum yapamayacağım çünkü bunu uygulamadığımda da uçma sorunu yaşamıyorum.

 33. Tanım: Kullanıp hiç etkisini göremediğim far bazıdır.Fiyatı makul diye edinmiştim ama artık daha çok göz kapağımı nötrlemek için kullanıyorum. Genelde eyeliner altına denedim ve malesef hiç sonuç alamadım 🙁 ama nötrlemek için güzel bir ürün.

 34. Fiyatı uygun olduğu için aldığım işe yarar far bazım. Göz kapağımda tonu eşitliyor damarları kapatıyor kullandığım farları daha pigmentli gösteriyor tabiki piyasada daha iyileri vardır fakat fiyat/performans çok iyi

 35. Sabah acelem varken beni baya rahatlatan ürün. Bunun üzerine hafif bir eyeliner yada kalem sürünce göz makyajımı tamamlamış oluyorum¸ gayet de güzel . Alerjik gözlerime hiçbir sıkıntı yaratmaması da üstüne bonus. Far kullanıldığında da farların rengini çok daha güzel ortaya çıkarıyor. Fiyatı göz önüne alındığında on numara beş yıldız ürün.

 36. Essence markasini genel olarak sevsem de herhalde en sevmedigim urunu bu oldu.far bazi olarak ne tutuculuk ne farin rengini daha guzel ortaya cikardigini gordum.bana gore ikisi de yok.goz kapagimi notrlemek icin kullanarak bitirdim lakin onda da cok cizgilere doldu.kisacasi sevdigim hicbi yonu olmadi

 37. işimi şimdilik gören far bazı. yine şans eseri¸ öylesine aldığım ürünlerden biriydi. sabitlemeden kullanana kadar ne işe yaradığını pek anlamamıştım açıkçası. ama şimdi günlük makyajımda¸ bu bazı uygulayıp sabitliyorum ve maskarayla göz makyajımı tamamlıyorum. bittiğinde büyük ihtimal yeniden alacağım uygun fiyatlı bir baz.

 38. 2 yıl önce far kullanmayı keşfetmediğim zamanlarda bloglardan görerek almıştım¸ eyeliner gözümde daha çok kalsın diye. bu konuda bir faydasını gözleyemedim¸ belki de eyelinerları tutamıyordur. 😀 yine de kullanmayı seviyordum¸ göz kapaklarım daha canlı duruyordu. yarısına gelmeden tarihi geçtiği için attım¸ şimdi farlara merak saldığım için tekrar alıp deneyebilirim.

 39. ben cok uzun suredir kullaniyorum¸ put a lid on it de gozum vardi ama bu baz isimi gayet iyi goruyor. kalicilik bence herkese gore degisiyo ya arkadaslarin girdilerini okudum bazilarinda cok tutmuyomus ama bende tum gun dayaniyo uygun fiyatli alinabilicek en iyi urun. Rengi uygun oldugu icin gozaltarima kapatici olarak bile kullaniyorum bazen gayet de ise yariyor eksisini gormedim hic

 40. üretimden kalkarak sevenlerini bir miktar üzmüş far bazı. neyse ki yakın zamanda rival de loop’un aynı formdaki ürünü ile kendisini aldatmaya başlamıştım. böyle kapatıcı yapısında bir baz istiyor ama essence’in rengini koyu veya turuncumsu buluyorsanız¸ rival de loop’unkini sevme olasılığınız yüksek.

 41. bunu uygulayıp üstüne the balm paletlerindeki farları kullanıyorum. ne akma ne rengi tam verememe ne göz çizgilerine dolma hiçbir sorunla karşılaşmadım. herkese tavsiye ederim

 42. Üretimden kalkmasıyla hafif bir yasa boğan ürün. Ne istediniz bu urunden ha? Ne vardi bi urunu hem far bazi¸ hem corrector olarak kullansaydik. The balm gibi far bazi+ brulee surmek zorunda kalmasaydik? Bir kere far bazi suruyosam neden goz kapagimi esitlemesinki? Esitlemeyenler utansin. Farimi da kalici yapiyordu. Allahim nedeeen?

 43. Bu girdi “i love colour intensifying” hakkında. Makeupalley´deki yorumlara aldanarak aldım ve sevenler lütfen kızmayın ama bende hiçbir işe yaramayan far bazı. İlk far bazım çoğumuz gibi thebalm´ki idi. Sonra wetnwild´in fergie koleksiyonundakini ve sephora´nın simli farlar için ürettiği far bazlarını kullandım ve thebalm´ki açık ara en iyisi benim göz yapıma göre. Bunu da ucuz alternatif olarak denemek istedim ve sonuç hüsranla bitti. Catrice´ın liquid comouflage kapatıcısı bile farlarımı ve gel eyelinerimi daha iyi tutmakta. Tek artı yani pahalı bir ürün olmadığı için yanan param diye dizlerimi dövmüyorum.

 44. essence markasını neden hala seviyorum bilmiyorum ama bir iki oje ve su meşhuuuur lash princess maskara dışında ne aldıysam hep hayal kırıklığı oldu. ona rağmen nedeeen hala alıp denemeye devam ediyorum acaba??? bu baz da gözlerimde alerji yapan ilk ürün olarak küçük kişisel tarihime geçecek! göz kapağıma değdirdiğim anda ben daha dağıtmaya başlamadan hafif bir kaşıntı başlıyor¸ hemen geçiyor. e nasılsa geçti diye düşünüp devam ettim ve iki üç saatten uzun makyajlı kaldım (salaklık işte aradaki ilişkiyi kuramadım) gözüm şarıl şarıl aktı öyle böyle değil. lenslerime bişey oldu falan sandım. üstelik evde değildim¸ 1 saate yakın gece çöl karanlığında araba kullanmam gerekiyordu¸ faciadan döndüm. sonra tabi tekrar denedim bu kaşıntıyla ilgisi var mıydı acaba diye¸ her zaman kullandığım makyaj malzemelerine sadece bu güzelim bazı ekledim¸ bingoo aynı şey oldu. farı tutmak için ne yaptığını da pek anlayamadım açıkçası¸ böyle hafif nemli güzel bir yapısı olsa daha iyi renk verecek vs diyeceğim ama hiç bir olayı yok. istemezük.

 45. Arkadaşımın hediyesi sonucu sahip olduğum ürün. Bu üründen önce the balm far bazını kullanırdım ve ten rengi bir farla göz rengimi nötürlerdim. Fakat bu ürün kendinden renkli olduğu için bu işi bir tık kolaylaştırıyor ve içinde bir nebze turunculuk bulunduruyor. Benim son zamanlardaki favorim oldu gerçekten işini yapıyor. Ha benim göz kapağım yağlı değil belki de bu yüzden tatmin etti beni dip not olarak belirtmem gerek.

 46. Yağlı göz kapakları için hiç uygun değil. Bir de teninize renk olarak uymayabilir¸ makyaj yapacağınız bölge dışına bulaştırmamaya dikkat edin. Farın rengini vermesi açısından fena değil fakat hem bulması zor bir ürün oldu benim için hem de uzun süre tutmadı¸ iki üç saat sonra far çizgi şeklinde kaldı gözümde. Yine de kısa süreli kullanım için ya da yağlı olmayan göz kapakları için tercih edilebilir bir ürün.

 47. Essence’nin cok begenildigini gorunce -sanirim- geri getirdigi far bazi. Yeni acilan rossmanlardaki duzenli ve yagmalanmamis essence standinda yeni ekledigini gordum hemen iki fotograf aldim¸ bir de susluye yazayim dedim. Urunler ayni mi emin degilim¸ alan¸ kullanan¸ sonrasinda bulamayan suslulerin¸ alip bana ayni urun mu diye soylemesini rica ediyorum. Fotograflri yukleyip mesajlari bekliyor olacagim. Edit: kendi yukledigim fotografi goremiyorum. Yine baska bir sorun. Tam duzeldi derken…

 48. farın göz kapaklarımda birikmesini bir nebze olsun azaltan far bazı¸ bir dahakine urban decay-Eyeshadow Primer Potion seyahat boyunu alacağım o bile bana rahat 8 ay gider¸ verdiğim 45 tlnin karşılığını alırım diye düşünüyorum

 49. Fiyat performans acisindan oldukca basarili bi baz. Rengi baya koyu duruyor ama gozde notrleniyor garip bi sekilde anlayamadim. Goz kapaklarim yagli degil ama gun icinde bazen goz altlarima dokulme yapabiliyor far onu engellemek icin kullaniyorum. Kullanim omru acildiktan sonra 6 aymis ben 1.5 yildir kullaniyorum valla insallah birgun gözüm yastiğa düşmüş vaziyette uyanmam lol

 50. Kendisini yeni edindim. Once elimde denedim icinde ufak ufak simler var. Acikcasi buna pek anlam veremesem de goz kapagini esitliyor. Hafif renkli bir yapisi var. Benim asiri yagli goz kapaklarim olmadigi icin fari gun icinde tutusunu begendim. Fiyati da 12 liraydi sanirim.

 51. Yapısını sevdim kalıcılığı da arttırıyor farlarda. Fakat başta öyle miydi bilmiyorum sonradan kullandığımda rengi koyu geldi belli etti kendini. Onun dışında f/p bence iyi.

 52. wet n wild buna bin basarmış farı tutma açısından ama bitirdim mi bitirdim bunu da ilk far bazımdı bilmeden almıştım ama bilmeden de güzel bir mal alabiliyormuşum ya ben 😀

 53. İçerisinde 4 ml ürün bulunuyor. Öncelikle belirtmeliyim ki çok bereketli bir ürün. İlk versiyonu açıkçası beyaz tenliler için fazlaca sarı renkte idi. Buğday tenli olmama rağmen ben bile bu sarılığı göz kapaklarımda hissettim. Üzerine far uyguladığınızda bu sarılıktan eser pek kalmıyordu. Bu ürünün yeni formülasyonunda renk sarıdan uçuk pembeye doğru değiştirilmiş. Bu halini de pek sevdim açıkçası. Anlaşılan marka da bu sarı formülasyonu için eleştiri almış. Far olarak uygun fiyatlı ürün kullandığım için far bazı kullanarak kalıcığını arttırmayı mantıklı buluyorum. Bu ürün de bu açıdan beklentilerimi karşıladı. Yani demem o ki indirime girmesini beklemeden alabileceğiniz uygun fiyatlı (10-12 tl aralığında olması muhtemel) bir ürün.

Siz ne düşünüyorsunuz?