“Essence i love extreme volume maskara waterproof” için 13 yorum

 1. fiyat performans olarak başarılı olmasına rağmen tekrar satın almayacağım maskara. öncelikle temizlemesi çok zor bunu çıkaracağım diye kör oluyorum her seferinde. sürüp denize girin hiçbir şey olmaz öyle kalıcı. uzatması ve volüm vermesi güzel ama ilk seferde fırçaya çok fazla ürün geliyor bu da kirpikleri yapıştırıyor temiz bir fırçayla tekrar ayırıyorum sabah sabah. o yüzden yollarımızı ayırmaya karar verdiğim maskara.

 2. Bu yaz denize giderken sürmüştüm ve akma yapmıştı. Tabiki 10 tl ye aldığım waterproof maskarayı denizde kullanmam benim hatamdı fakat akması hariç kirpiklerimde de yarattığı etkiyi hiç beğenmedim ve ayrıca neden bilmiyorum ama kokusundan nefret ettiğim maskara. Daha önce kullandığım hiçbir maskarada bu kadar ağır koku almadım. Benim aldığım üründe mi bir sıkıntı var acaba diye düşünüyorum. Çünkü rimeli her açtığımda ağır bir şekilde lastik-plastik kokusu alıyorum. Pembe olanına bayılıyorum ve sürekli kullanıyorum fakat bu lacivert kaplı olanı benim için sınıfta kaldı.

 3. Tanım: Üzerine para verseler bir daha asla almayacagim maskara ve hayatımda ilk kez çöpe atacağım ürün. Örümcek gibi yaptığı yetmezmiş gibi katiyen çıkmıyor da. Zaten 3 tel kirpigim var¸ onları da yolda bulmadim¸ aynı işlevi 2 3 lira ucuza kapatacagim diye onlardan da olamam. Kirpiklerimin varlığı volumünden daha önemli. Evet anladığınız üzere çok sinirliyim bu maskaraya susluler hfjkbsbw.

 4. Çok fazla uzatmıyor hacim de vermiyor ama daha doğal bir görünüm kazandırıyor. Kirpikleri de simsiyah yapıyor ben denize girerken kullandım kesinlikle kötü bir görüntü olmadı çok fazla akmadı. Bu fiyata göre çok iyi eğer uygun fiyatlı waterproof maskara arıyorsanız deneyebilirsiniz.

 5. En sevdiğim ve yedeklemelere doyamadığım maskara. Bence essence markasının en başarılı ürünlerinden biri. Ağlasam da¸ ıslansam da¸ gözüm de aksa çıkmıyor. Temizlemesi çok zor¸ gerçekten oldukça zor. Ama ben yağ ile ovuşturarak çıkartıyorum kirpiklerimi dökmüyor. Miselar su ile temizlenebilecek bir maskara değil kesinlikle. Benim kirpiklerim dümdüz¸ normal hallerinde hiçbir kıvrım yok. Kıvırıcı ile kıvırıp sürdüğüm diğer maskaralar da ağırlık yaparak tekrar aşağı düşürüyor kirpiklerimi. Ama bu maskara resmen olduğu yerde kalmasını sağlıyor¸ hem tek tek ayırıyor hem hacim veriyor hem de akşama kadar o şekilde tutuyor. Ve fiyatına baktığımda daha ne olsun diyorum.

 6. birkaç gün önce eve’in internet sitesinden denemek için aldım¸ waterproof maskaraya ihtiyacım vardı elimdeki maskaralar dökülme yaptığı için. bugün elime ulaştı ve alır almaz denedim otobüs durağında 😀 kirpiklerimde rimel yoktu ve gayet kıvrık da değildi ama ilk denemede gayet güzel yaptı. güzelce uzattı ve kaldırdı. kirpiklerimi uçlarına doğru biraz kalınlaştırdı¸ topaklaştı azıcık. ama dediğim gibi otobüs durağında denedim dayanamayıp 😀 yarım saat sonra evdeydim¸ garnier’in argan yağlı misel suyuyla bi 10 sn pamuğu üstünde beklettikten sonra sildim ve herhangi bir maskaraymış gibi temizlendi¸ zorluk çıkarmadı. ne olur ne olmaz diye hindistan cevizi yağı da hazır duruyordu ama gerek kalmadı. temizledikten sonra kirpiklerimi kıvırıp tekrar düzgün bir şekilde denemek istedim tekrar dışarı çıkacağım için de akıp akmayacagını kontrol etme fırsatım olacaktı böylece. kıl fırçalarla pek anlaşamama rağmen bunu sevdim. 3 saattir kirpiklerimde kazık gibi duruyor maşallah hiç bir dökülme akma hiçbir olumsuzluk yok çok şükür. aradığım maskarayı buldum sanırım. aklımda bir de pastel’in waterproof siyah maskarası var onun renklilerini kullanıp memnun kalmıştım siyahını da eğer gratiste denk gelirsem alacağım yapıları çok güzeldi çünkün.her neyse şu an yine evdeyim ve temizlemedim maskarayı birkaç saat daha dursun bakalım nereye kadar sağlam kalacak görmek istiyorum. cidden tek tek ayırdı kirpiklerimi ve uzattı kaşlarıma değiyorlar şu an. volum pek vermedi şikayetçi de değilim zaten bu durumdan. ben 2 kat kadar uyguladım ve günlük makyaj için biraz fazla geldi bana. sür çık bi maskara değil bulaşma yapıyor biraz uygularken dikkatli olmak lazım. tek seferde düzgün bir şekilde uygulamayı başarabilirsem benim için daha iyi olacak. kısacası sevdim ben bu maskarayı. özetlemek gerekirse:-dökülme yapmıyor-kolay temizleniyor(biraz pamuğu bekletmek koşuluyla ve çift fazlı temizleyiciyle)-temizlerken kirpikleri dökmüyor-volum vermiyor-tek tek ayırıyor-uzatıyor-kaldırıyorbeğendim valla eğer biritebilirsem tekrar alırım zira gramajı baya fazla seneye anca bitiririm gibi ki başka maskaralarım da var arada onları kullanmam lazım bozulmadan.edit: birkaç görsel ekledim.

 7. memlekete giderken yanıma maskara almayı unuttuğum bir tatil sırasında marketten aldığım maskara. waterproof olmasına rağmen göz altlarına dökülüyor. gün sonunda dış kenarlarda iyice birikme yapıyor.

 8. Fırçası kocaman oldugu icin asla süremiyorum. Çıkarması çok zor olmuyor hatta akmadığı icin memnunum. Ne yazık ki çok kullanma şansım yok. Rimel sürmek benim için ayda yılda bir yapılacak bir şey. 2 tane rimelim var ama süremiyorum. Doktorum zaten yasaklamıştı. Gözlerim hassas oldugu icin alerji yapıyor. Gözlerimden biri küçülüyor¸digeri büyük. Ve küçük olan kizariyor. En kötüsü egzama. O temizlerken yaptığım yanlıştan mı kaynaklı bilmiyorum. Çift fazlı diadermine göz makyajı temizleyicisini kullanıyorum. Aslında güzel temizliyor ama benim göz hassas iste.

 9. Dusta denizde havuzda akmayan¸ asla akmayan¸ cikmayan -siz isteseniz de-¸ kirpikleri müthiş ayıran ve uzatan¸ kıvrıldıktan sonra hemen düşen kirpikleri bile kıvrık tutan¸ holy grail maskaram. Ne maskaralar denedim hicbiri bir bu degil. Siirler mi yazsam¸ sarkilar mi soylesem? Tek sorunu çıkmıyor. Asllaaa cikmiyor. Bebe yagiyla cikardim geçen. Her gulun bir dikeni var ne de olsa…

 10. Doğru sürersem kirpikleri çok güzel ayırıp uzatan¸ süremezsem de örümcek bacağı gibi yapan maskara. Gün sonunda kirpiklerimi düşürüyo ama asla akmıyo. Her zaman alırım hemi de uygun fiyatlı.

 11. pembesinden daha çok sevdiğim maskaradır. hatta aşk yaşıyordum kendisiyle. uzatması¸ ayırması çok güzel de çok dökülme yapıyor be sözlük.. 

 12. günlük makyaj için aşırı aşırı iyi maskara kendisi. Hani öyle abartıya gerek yok kirpiklerim uzun ve belirgin olsun derseniz cidden direk alın. 15 liraya aldım. fiyat performans açısından çok çok başarılı gerçekten. kirpik dökmüyor asla zaten. çok yoğun olmadığı için gözden kolay çıkıyor

 13. Waterproof maskaradan en çok beklenen özellik tabiki de akmaması. Ben bu maskaranın kalıcılığını çok beğendim. Havuz ve denizde asla akma ve dökülme sorunuyla karşılaşmadım. Fiyat/performans olarak bence daha iyisini aramaya gerek yok. Uygun fiyatlı en güzel waterproof maskara.

Siz ne düşünüyorsunuz?