“Essence camouflage 2in1 make-up & concealer” için 24 yorum

 1. yağmur vardar’ın önerisi ile aldım ve cidden çok memnun kaldım. yapısı missha m perfect bb kreme benziyor¸ kapatıcılığı fazlası ile iyi cidden şaşırttı beni performansı¸ rengi biraz grimsi ama bu benim için problem değil açıkçası aşırı sarı ya da pembe olmasındansa böylesi daha iyi benim cildimde..mat ya da ıslak bi bitişi yok¸ yumuş yumuş ama parlamayan bir cilt oluşturuyor..ama alnımda son zamanlarda ağrılı birkaç sivilce çıktı sebebi bu ürün müdür emin değilim¸ regl dönemim yeni bitti¸ ürünü biraz daha kullanıp sivilceler geçmez ve artmaya devam ederse üzülerek kullanmayı bırakacağım.

 2. Açık tenime ivory 10 rengi yarım ton kadar açık geldi. 20 mi kullanmalıyım 20yle karıştırıp mı kullanmalıyım acaba?

 3. Cildimde kırmızılıklarımın fazla olduğu zamanlar da nokta şeklinde uygulayıp beklettiğimde çok iyi sonuç veren kötü cilt günü kurtarıcısı fiyat performans açısından da iyi diyebilirim fakat cildiniz de gözenek ya da yara varsa asla tüm yüze direkt uygulamayın zira yüzünüzde var olan gözenekleri olduğundan fazlasıyla kötü gösteriyor ve içine fazlasıyla doluyor. Bunun için güzel nemlendirilmiş bir cilt + baz/fondöten + bu ürünü sıkıntılı yere nokta şeklinde uygulamak benim bulduğum yöntem oldu.

 4. önceki girdimi sildim.kuru cildimde nemlendirmeden kullanınca pütür pütür durdu korkunçtu cildim. nemlendirerek uygulayınca gerçekten sağlıklı bir görünüm elde ediyorsunuz.ben geçen sene lise mezuniyetimin çekimleri vs için almıştım.benim için kurtarıcı çoğu zaman çünkü tek ürünle göz altlarımı da kapatabiliyorum -kapatamasa da. yüzümün ortasına sürüyorum sadece ve çok güzel eşitliyor.ama fazla handikapı var bana göre. bir kere kuru ciltte nasıl duracağı hep riskli yani. 10 ivory rengi bana tam uymuştu. şu anki bitmek üzere bunun gibi kapatıcı olarak da kullanabileceğim ürün varsa morartmanızı beklerim. yoksa ben bununla devam….

 5. Sevgili yağmurun 2017 favorileride görüp koşun gidin alın diye bu kadar emin konuşunca¸ sözünü dinlediğim ve pişman olmadığım ürün. Çok sevdim kendilerini¸ cildi iyi nemlendirince ortaya çıkan sonuç mükemmel. 20 numaralı rengi buğday tenime sanki biraz açık oldu ama 30 da koyu gibiydi¸ ama daha bi aydınlık durdu bronzerla falan toparlanacagini düşünüyorum. 20 tl’ye alınabilecek en iyi ten ürünlerinden bence¸ en azından denemenizi öneririm.

 6. Eveshop’da bir ara essence %50 indirimdeyken 10 tl civarına alıp bayıla bayıla kullandığım ürün. Normalde ten ürünlerinde seçiciyimdir ama bu sıralar uygun fiyatlı ürünlere de şans verilmesi gerektiğini düşünür oldum. Kapatıcılığı yüksek¸ en açık rengi gerçekten açık renk olan ve fondöten fondöten durmayan bir ürün. Bir yere giderken özellikle çok ürün taşımak istemiyorsam direkt bunu alıyorum yanıma. Tüp formda olduğu için taşıması da kolay.

 7. Yoğun kıvamlı bir fondöten.   4 saaten sonra  Neden bilmiyorum ama yüzümde terlemişim gibi durdu¸  kapatıcılığı orta kızarıklıklarımı kapattı. Nemlendirici ve baz kullanmama rağmen burun kenarımda birikme yaptı. Fiyat performansına göre alınabilecek güzel bir fondöten.

 8. Ucuz fiyatına göre kapatıcılığı aşırı derecede mükemmel olan sürdükten sonra ciltte pudramsı bir doku bırakan fondötendir. Ama ne yazık ki benim cildimde ciddi anlamda sivilcelenmeye neden oldu. Pudralı yapısı gözeneklerimi doldurduğu için iyi temizlememe rağmen sivilcelere vip davetiye çıkardı. 10 ivory beige tonunu kullandım. Bu ton¸ beyaz tenli olmama rağmen biraz fazla beyazlattı beni ama daha güzel bir görüntüye sebep oldu. Sivilcelenmeme neden olsalar da bir süre kullanmaya devam ettim çünkü sivilcelerimi tamamen kapatmayı başaran tek fondöten yine kendisi oldu. Cilt tonunu mükemmel eşitliyor her kusuru gizliyor. Az bir miktarı tüm cildi kapatmaya yetiyor. Concealer kullanmaya bile gerek yok çünkü aynı görevi iddia ettiği gibi yerine getiriyor. Dediğim gibi bende sivilcelenmeye sebep oldu artık çok sık kullanmıyorum.

 9. Soru cevapta kendime uygun fondöteni bulamadığımdan dert yanarken sanırım Tatar ın önerisiyle alıp denedim. Muhteşem ya daha ne diyim ki. Ne pembe ne sarı böyle hafif gri beyaz gibi ama kesinlikle pembe değil bıktım pembe ürünlerden zaten bu ilaç gibi geldi. 3 rengi vardı yüzümde deneyemedim ama 10 rengi çok açıl duruyordu ben de 20 rengini aldım ve cuk oturdu yüzüme. 3 4 saattir cildimde duruyor ve saniyesinde sabitlendi. Ben önce ellerimle her yere yaydım süngerle dağıtana kadar sabitlenmişti bile öyle diyim. Sarı alt tonlu olan cicişlere acil önerimdir. 10 rengini de alacağım elimdeki koyu fondötenlerin rengini açmak için. Rossmandan 20 liraya aldım bu arada indirimsiz. Muhteşem demiş miydim?edit: nasıl oldu bilmiyorum ama bir daha asla ilk aldığımda yüzüme sürdüğümdeki gibi durmadı. bi eğreti duruyor şu an. çok pudra pudra duruyor sinirlerim bozuldu. ilk kullandığımda da cildimdeki fondöteni misel suyla silip öyle uygulamıştım altına hiçbir şey sürmeden. şimdi de öyle yapıyorum¸ neler neler denedim sırf bunun için the ordinarynin damlalıklı makyaj bazını bile aldım hiç fark etmedi¸ bi türlü ilk seferdeki gibi olmuyor. rengi uymasına rağmen malesef yine fondöten arayışlarındayım 🙁

 10. Bayılarak kullandığım ve hatta 3.sünü aldığım ve çok büyük hayal kırıklığına uğradığım ürün. İlk aldığım iki üründe asla yaşamadığım ama garip bi şekilde son aldığım ürün oksitlenme yapmaya başladı yüzümde turunculaşıyor¸ insanların cildin nasıl bu kadar pürüssüz gözüküyor deyişleri nazar mı etti yoksa yapısını mı değiştirdiler bilmiyorum. Eski mükemmel yapısı bozulduğu için malesef yeni bir ürün arayışındayım. 

 11. Uzun zamandır kullanıyorum bitmek bilmedi. Elimde çok uzun süre bekletirsem rengi koyulaşıyor gibi geliyor bana ama bazen de olmuyor çok garip bir fondöten. Yapısını seviyorum orta kapatıcılık diyebilirim. Gözaltlarım problemli ondan ayrıca kapatıcı kullanıyorum. Seviyorum seni de bitsen de gitsek mi artık ara vermeliyiz ilişkimize bence…..

 12. yağmur vardarın önerisiyle aldığım dar renk skalasına rağmen medium renginin bana uyduğu oldukça yoğun kapatıcılık veren çok iyi gözükmek istediğim zamanlarda kullandığım fondötenimdir taş bebek gibi gösteriyor suratımı ve öksürsem sivilce çıkan suratımda tek bir sivilceye bile neden olmadı

 13. .Bu ürünü Merve Özkaynak’ın uygun fiyatlı hazırladığı makyaj çantası videolarından birinde görüp merak etmiştim. Bi ara bulamadım ama sonra denk gelince aldım. 3 rengi var ve hepsi çok açık ne yazık ki. Orta tenli iseniz hiç bulamazsınız¸ en koyu rengi 30 numaraydı ve o bile açıktı. Kapatıcı olarak kullanıp bitirdim. Yapısı ince¸ duruşu saten ve orta kapatıcılığı olan gayet güzel bi üründü. Keşke rengime uyanı olsaydı¸ üzdü 😔 Ama açık tenli cicişlere önerimdir¸ çok memnun kalırsınız. Aşırı yağlı ciltlerde belki biraz parlama yapar ama karma ve kuru ciltliler anlaşabilir diye düşünüyorum. Uygun fiyatlı ve güzel bi ürün¸ tavsiye ederim.Edit: ekleme.

 14. Yakında Türkiye’den kaldırılacak olmasıyla beni derinden üzen ürün. Açık tenlilerin kesinlikle bi bakması gereken mükemmel bir ten ürünü.

 15. Bir ara patlama yapıp bulunamaz hale gelmiştiGratisde çalışan bir arkadaşım sayesinde ulaşmıştım kendisineEn koyu kombinasyonu bile benim için açık kalan ürün olduSadece kontür yapmak için kullanıyorum.Açık tene sahip olanların edinmesi gereken f/p açısından başarılı palet.

 16. Sanırım kaldırılmış bile hiçbir essence  standında bulamıyorum. Nedense çok denemek istiyorum. Testerı bile yoktu.Bir kere deniyim öyle kaldırın ya 🙁 

 17. Yağmur Vardar dan görüp almıştım. iyi ki almışım. nemlendiriciyle karıştırıp elimle sürüyorum. aşırı doğal ve kusursuz bir cilt görünümü oluşturuyor. ilk sürdüğünüzde hafif rengi açık gelebilir ama 5 dk sonra rengi oturup ciltle bütünleşiyor. nemlendiriciyle karıştırmadan kullanamıyorum¸ hem biraz kurutuyor cildimi hem de belirgin bir fondöten duruşu oluyor sevmiyorum öyle. ancak porselen cilt istiyorsam o şekilde uyguluyorum. (10 numarasını kullanıyorum)

 18. Yağmur vardan sayesinde tanıştım bu ürünle. En açık rengi olan 10 numarasını kullanıyorum. kapatıcılığı akışkan kıvamına göre gayet iyi ve ağır gelmeyen bir ürün. göz altımda da kullandım iyi aydınlattı ve kapattı. ilk sürdüğüm anda açık dursa da daha sonra cildimle bütünleşiyor ve sağlıklı bir görüntü veriyor. ıslak süngerle uygulamayı çok seviyorum. (bkz: rt expert face brush) ile uyguladığımda ise bazen yine üstünden süngerle geçmek gerekebiliyor. almaya düşünenlere tavsiyem açık geldi diye bir koyusunu almayıp¸ biraz ciltlerinde bekletmesi yönünde olucak.

 19. Yapısını beğendiğim¸ çizgilere dolması o gün ki nemlendirilmiş cilde bağlı olan kapatıcı.En açık rengi çok güzel oluyor ve damar¸ morluk görünümünü en aza indiriyor.Ürün umarım kaldırılmaz.

 20. gözbebeğimin değerini kaybedince anladım 🙁 benimki bitmek üzere 🙁 ankara’da yağmalanmamış bir rossmann nereden bulurum cicişler 🙁 1 veya 2 rengini vermek isteyen cicişler ulaşabilir 🙁 bu girdi kendini yok edecektir 🙁 ağlayarak 🙁

 21. Merve özkaynak hanım efendinin¸ yaklaşık bir sene önce türk kullanıcılara ilan ettiği¸ ilan ederken öve öve özünü çıkardığı bir ten ürünü.Essence markasına duyduğum sempatiden ve ürünün uygun fiyatlı olmasından sebep almaya niyetlenip bir kaç rossmann dolaştım fakat ‘light’ rengini bulamadığım için alamadım.

 22. Herkes bayilmis bu ürüne ama ben hiç beğenmedim kalıcılığı sıfır bir kere kapaticiligi da yoğun degil ki hafif bir iki çilim var kapatmiyor .Ama ilk sürüldüğünde hoş gözüküyor sonra tabi oksitlenme yapiyor ve yüze yaşlı çirkin kirli bir hava veriyor . Bitince almayacağım ürünlerdendir.

 23. Indirimden 9 tl ye almistim gecen gün yanlis hatirlamiyorsam. En acik rengini aldim ve gercekten açık bir renk cildimle guzel uydu yapısını cok begendim mat bir yapisi var ve ciltle guzel bütünleşiyor. Cok fazla kapatici degil ama tatmin edici. Sivilce de yapmadi cok cok memnun kaldım. Bu fiyata boyle fondöten¸harika. Gozaltima da kullandim ve gayet guzel durdu bulursam tekrar almayi düşünüyorum.

 24. ben bazsız ve ıslak süngerle uyguluyorum. renk skalası oldukça kısıtlı bu sebeple bronzerlarla beyazlığını kırarak kullanıyorum. fiyatı oldukça uygun¸ ama göz altında kullanıma uygun değil. ciddi kuruluk yapıyor. ilk satın aldığımda verdiği pürüzsüzlük hissi ve cildimle bütünleşmesi çok hoşuma gitse de¸ şimdi cildim sapıttığından mı nedir oldukça kalıp gibi bir görüntü oluşturuyor. çok mutluydum oysa¸ neden böyle oldu ki? 🙁

Siz ne düşünüyorsunuz?