“Essence all about cupcake ruj” için 28 yorum

 1. Aldığıma pişman olduğum ruj. Rengi çok güzel ona lafım yok ama o rengi dudağınıza vermesi için otuz kez üzerinden geçmeniz lazım. Ayrıca sürdüğün ilk on dk nemli tutuyor sonra hemen dudağı kurutmaya başlıyor. Zaten kalıcılığı taş çatlasa 1 saat ve çizgilere doluyor. Ruj dudaktan gitse bile enteresan şekilde dudaklardan o nalet kuruluğu gitmiyor. Kısacası sinir oluyorun bitse de kurtulsam.

 2. Kokusu ve rengine bayılıp aldığım ama hayal kırıklığına uğradığım rujdur.Oldukça transparan ve çizgilere dolan bir yapısı var¸tabi bu serinin tüm rujları cupcake kadar hayalkırıklığı değil.Bunun yerine maybelline babylips almak bile daha mantıklı sanki ?!

 3. lipbalm niyetine kullandığım ruj. nemlendirmesi güzel¸ rengi harika ancak kalıcılık konusunda piyasadaki bir çok lipbalmdan bile daha kötü bir seviyede. ayrıca ambalajı çok dandik. kapağını kapatmaya çalışırken rujun yarısı telef oldu.

 4. kokusuna ve yapısına bayıldığım rujdu kendisi. Ama ne yazık ki sıcakta kırıldı ve ben kendisini hayata döndüremedim. tekrar almayı düşündüm ama gerek kalıcılıktan çooooook uzak olması¸ gerekse ambalaj dandikliği gerekse kara borsa oluşu yüzünden vazgeçtim.

 5. geçen hafta gratis ve rossmanda bakmama rağmen bulamayıp bugün tekrar ikisine baktığımda gratis’te sadece 1 adet bulup onu da aldığım rujdur. aslında ruj diyesim gelmedi çünkü hiç renk vermiyor¸ bloggerların o tatlı bebek pembesi dudak Swatchlarına aldanıp almıştım¸ hayallerimdeki ruj olacaktı ama olmadı 🙁 (bkz: mac see sheer ruj ) rengine benzettim. onu da almak istiyorum ama o da kalıcı değilmiş 🙁 yok mu bunun kalıcı dupe olanı? fiyatı da ucuzdu 7 küsür liraydı 🙁

 6. Bugün bir hevesle aldığım ancak sürdükten sonra beni hayal kırıklığına uğratan ruj. Ruj demeye dilim varmıyor aslında. renk vermesi için üst üste birçok kez sürmek gerekiyor ve hiç kalıcı değil. Yinede kokusu ve rengi çok şeker.

 7. Artık piyasada yok demişlerdi. Herkes övüyor diye almak istedim. Geçen buldum ve aldım. Midem kalktı o nasıl bir tat bıraktı ağzımda. Renk verdiği falan yok. Bi lip balm gibi renksiz ve hiç kalıcı değil.

 8. Neden beğenildiğini anlamadığım¸ kokusu yapısı kalıcılığı ile sanki pazardan alınmış gibi adi bir hava veren ruj. Bende çok övüldü diye aldım. Eve gider gitmez açtım ve sekiz buçuk liraya çok acıdım.

 9. İlk defa denemeden övüldüğü için bir ruj aldım ve berbat bir ruj. yapısı¸ dudaklarda bıraktığı his fekaket.

 10. O tatlı rengine ve uygun fiyatına dayanamayıp hem kendime hem arkadaşıma aldığım rujdur. Hemencecik uçup gitse de yapısı¸ rengi ve kokusu hatrına lipbalm kullanırmışcasına kullanmaktayım.

 11. gerçekten tam bir cupcake. kokusu ve tadı çok güzel. sürekli tazeleyip¸ bitiyorum. resmen ilk günden bebeğim oldu. üstelik rengi de şahane¸ kaç kişi dudağımda görüp sordu ne kullanıyorsun diye. öyle sevilesi¸ takdir edilesi.

 12. kapağı sağlam olmayan ruj. kokusu süper şekerli ama rahatsız etmiyor. renk vermesi çok çok az tam bir renkli dudak kremi. ben bayıldım bu ruja. çünkü renkli dudak kremi seven biriyim.

 13. Ne lip balm be ruj sürmek istediğim¸ ikisinin arası bir şey istediğimde kullandığım ruj. Bana hiç kokusu gelmiyor ancak burada herkesin bahsettiği kadar da renksiz değil Altına essence’in cute pink adlı dudak kalemini sürüp üzerine bunu sürünce çok hoş ve doğal bir pembe oluyor¸ tavsiye ederim

 14. çekmecemde kendi kendine eriyen rujdur bu. lipbalm ve ruj arası olduğu için işyerime bırakmıştım. ben tatildeyken 1 haftada erimiş¸ yenisini almam¸ pek de bir numarası yoktu açıkçası.

 15. kokusu gerçekten çok güzel. ama 1 saat bile olmadan kendi kendine kayboluyor. elimdeki bitince¸tabi biterse¸ asla yenisini almam.

 16. böyle pembe saydam tatlış minnak rujları hiç bir zaman sevemedim kendime yakıştıramadım.hep mat kahveler mat bordolar. cupcake tarzı rujlar sarışın/kumral uçuş uçuş beyaz elbiseler giyen kızlara yakışır sanki.bana anca kahve askdjkas

 17. essence’in sitesinde sheer&shine diye yeni çıkan bir ruj serisinde görünen ruj. sadece ambalajı değişmiş gibi geldi bana. link

 18. (bkz: ruj bitirmek)Bugun bitirdigim ruj. Her makyajla giden joker rujlardan biriydi benim icin. Yenisini almayacagim zaten bulmak cok zor uretimden kaldirilacagini duydum. Hem de elimdeki 273637 ruja sira gelmesi bakimindan bir bakima iyi oldu bitmesi.

 19. Memnun olmadığım ruj. Renk vermiyor¸ kokusu çok yapay geldi bana ve dudaklarimi kurutuyor fazlasıyla… Takasa konulacak amma velakin öncelikle bir takas listesi oluşturmak gerekiyor pfff :((

 20. ambalajı değişmiş ruj¸ gayet beğendim şimdiki versiyonunu. bu arada bilmeyenler için söyleyeyim ruj görsellerde çok tatlı bir pembe olarak duruyor yalnız biraz saydam¸ aynı rengi beklemeyin.numarası da 11 olarak değiştirilmiş.

 21. Rengi çok güzel diyenlere o rengi nasıl elde ettiklerini sormak istediğim rujdur. Serinin I feel pretty rengiyle beraber çok övüldüğünü için aldım. Almak isteyenler Mecidiyeköy rossman’da geniş renk skalasıyla bulabilirler. Orada denediğimde çok tatlı bir renk görmeme rağmen evde asla ve asla o rengi yakalayamadım. Yedi liralık ruj¸ verdiğim paraya acımıyorum da başka rengini mi alsaydım acaba dedirtti.

 22. a city rossmanda bulduğum¸ bulduğumda hemen kaptığım ruj. eski serisini arayıp tarayıp bulamamıştım. bu seride yapısı değişmiş diyorlar bence kötü olmuş.bununla beraber catrice’in bir lip balmını almıştım. sürünce pembeye dönüşen klasik balm. arkadaşım aaa lipbalmını mı sürdün rengi çok tatlıymış dedi bunu sürdüğümde. üzülerek farkettim ki lipbalm bundan daha fazla renk veriyordu.

 23. Kokusu bana çocukken annemin Oriflame’den aldığı ruj görünümlü lip balmı hatırlattı. İlk makyaj ürünümü hatırlatması sebebiyle kendini sevdirdi. Rengi ve yapısı oldukça güzel. Daha kalıcı olmasını beklerdim tabii. Gün içinde defalarca kez tazelemek gerekiyor.

 24. yenilenen formülü maalesef neredeyse hiç renk vermeyen ruj. eski formülünü yarısına kadar kullandım şimdiye kadar. çok kremsi¸ parlak bir yapısı var. bence daha da saydamlaştırmak yerine opaklaştırmayı deneselerdi iyi olurdu. çok güzel bir renkti ama eğer çok çok hafif renkli bir ruj arayışında değilseniz hiç tavsiye etmem.

Siz ne düşünüyorsunuz?